http://kariera.mk

“Më fal, nuk doja ta prisja”, video e Donnarumma-s që po çmend tifozët e Milanit

para 11 muajve - BalkanWeb

Portieri i Milanit, Gianluiggi Donnarumma, ishte protagonist i një super pritje dje ne fundin e ndeshjes kundër Napolit e cila përfundoi 0-0. Ky episod që u hoqi dy pikë napolitanëve ndodhi në minutën...

FOTO/ Mungoi spektakli në fushë, derbi Lazio-Roma i magjishëm në shkallët e stadiumit

para 11 muajve - BalkanWeb

Derbi i kryeqytetit italian mes Lazio-s dhe Roma-s i zhvilluar mbrëmë në ‘Olimpico’ nuk prodhoi fitues pasi ndeshja u mbyll me shifrat e bardha 0-0. Kjo pasi lojtarët u kursyen me spektaklin në fushë,...

Mungoi spektakli në fushë, derbi Lazio-Roma i magjishëm në shkallët e stadiumit

para 11 muajve - Mapo

Derbi i kryeqytetit italian mes Lazio-s dhe Roma-s i zhvilluar mbrëmë në ‘Olimpico’ nuk prodhoi fitues pasi ndeshja u mbyll me shifrat e bardha 0-0. Kjo pasi lojtarët u kursyen me spektaklin në fushë,...

Hamsik: Napoli nuk duhet të dorëzohet

para 11 muajve - GazetaBlic

Marek Hamsik deklaron se Napoli nuk është dorëzuar për garën e Serie A. Pas barazimit të Napolit me Milanin (0-0) dhe fitores së Juventusit ndaj Sampdorias (3-0), ‘Zonja e Vjetër’ është gjashtë pikë para...

Një video e Donarumës po çmend milanistët: Më fal xhaxha, desha ta hiqja dorën…

para 11 muajve - Mapo

Ka sjellë shumë diskutime një video, që portieri i Milanit, Xhanluixhi Donaruma, ka regjistruar dje, pas ndeshjes në Napoli, ku ai shfaqet bashkë me kunatin e tij. Ai shfaqet duke iu drejtuar xhaxhait...

Hamsik: Duhet të besojmë në titull deri sa matematikisht është i mundur

para 11 muajve - Zhurnal

Marek Hamsik e pranon se Juventusi tashmë ka një diferencë të madhe pikësh, por ata duhet të vazhdojnë të besojnë për titull. Zonja e Vjetër ka aktualisht gjashtë pikë më shumë se Napoli, ndërsa deri në...

Hamsik: Duhet të besojmë në titull deri sa matematikisht është i mundur

para 11 muajve - Telegrafi

Marek Hamsik e pranon se Juventusi tashmë ka një diferencë të madhe pikësh, por ata duhet të vazhdojnë të besojnë për titull. Zonja e Vjetër ka aktualisht gjashtë pikë më shumë se Napoli, ndërsa deri në...

FOTO/ Mungoi spektakli në fushë, derbi Lazio-Roma i magjishëm në shkallët e stadiumit

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Derbi i kryeqytetit italian mes Lazio-s dhe Roma-s i zhvilluar mbrëmë në ‘Olimpico’ nuk prodhoi fitues pasi ndeshja u mbyll me shifrat e bardha 0-0. Kjo pasi lojtarët u kursyen me spektaklin në fushë,...

Donnarumma: Shpresoj që pritja ime ndaj Napolit, të mos e bëjë kampion Juventusin

para 11 muajve - Lajmi.net

. Xhixho Donaruma hyn në historinë e futbollit italian. Prezenca kundër Napolit ishte e 100-ta e tij në Serinë A. Një rekord, duke qenë se ai bëhet futbollisti më i ri që arrin një shifër të tillë: 19...

Hamsik: Duhet të besojmë në titull deri sa matematikisht është i mundur

para 11 muajve - Almakos

Marek Hamsik e pranon se Juventusi tashmë ka një diferencë të madhe pikësh, por ata duhet të vazhdojnë të besojnë për titull. Zonja e Vjetër ka aktualisht gjashtë pikë më shumë se Napoli, ndërsa deri në...

Inzaghi pas derbit: Jemi të padëshiruar në zonën Champions, por do të luftojmë deri në fund

para 11 muajve - Mapo

Ishte një Simone Inzaghi plot krenari ai që komentoi paraqitjen e Lazios në derbin e barazuar pa gola ndaj Romës. Edhe pse verdhekuqtë u ndal në dy raste njëherë nga shtylla dhe njëherë nga traversa, Inzaghi...

Hamsik i beson matematikës, ja çfarë thotë ai

para 11 muajve - Sovrani

Marek Hamsik e pranon se Juventusi tashmë ka një diferencë të madhe pikësh, por ata duhet të vazhdojnë të besojnë për titull. Zonja e Vjetër ka aktualisht gjashtë pikë më shumë se Napoli, ndërsa deri në...

Shikoni koreografitë madhështore të tifozëve në derbin e Romës mbrëmë

para 11 muajve - Lajmi.net

Megjithatë, spektakël në “Olimpiko” kishte, por atë e dhuruan tifozët në shkallët e stadiumit. Një 0-0 që nuk i bën punë askujt. Rezultati ishte rrjedhojë e një frike ku skuadrat u munduan shumë mos ta...

Donnarumma nuk largohet nga Milan

para 11 muajve - KosovaPress

Merkatoja verore do te jetë shumë e nxehtë për portierin Italian të Milanit i cili filitet se do të largohet nga Milani për të vazhduar karrierën në ndonjë klub tjetër evropianë, raporton KosovaPress....

Inzaghi: Jemi të padëshiruar në zonën Champions, por do të luftojmë deri në fund

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Ishte një Simone Inzaghi plot krenari ai që komentoi paraqitjen e Lazios në derbin e barazuar pa gola ndaj Romës. Edhe pse verdhekuqtë u ndal në dy raste njëherë nga shtylla dhe njëherë nga traversa, Inzaghi...

Derbi i Romës mbyllet pa gola

para 11 muajve - Klan

Asnjë gol në derbin e Romës. Ndeshja më e rëndësishme e javës së 32 në Serie A nuk solli fitues edhe pse mundësitë e shënimit nuk munguan. Një rezultat që nuk i shërben si Lazios dhe Romës që ruajnë pozitat...

Douglas Costa i lumtur: Zhvillova një ndër ndeshjet më të bukura të karrierës sime

para 11 muajve - Medial

U aktivizua në minutën e parafundit të pjesës së parë, pasi Pjanic kërkoi zëvendësimin dhe prekja e parë e topit ishte një asist për golin e shënuar nga Mario Mandzukic. Në këtë mënyrë nisi paraqitja e...

Costa pas tre asisteve: Ishte një nga ndeshjet më të mira të karrierës time

para 11 muajve - Albeu

U aktivizua në minutën e parafundit të pjesës së parë, pasi Pjanic kërkoi zëvendësimin dhe prekja e parë e topit ishte një asist për golin e shënuar nga Mario Mandzukic. Por jo vetëm kaq, nga këmbët e...

Lazio – Roma, notat e futbollistëve

para 11 muajve - Lajmi.net

Sfida në "Olimpico" u mbyll ashtu siç filloi, 0:0. Derbi i kryeqytetit italian mes Lazios dhe Romës është mbyllur pa fitues. Sfida në “Olimpico” u mbyll ashtu siç filloi, 0:0. Bardhekaltërit e mbyllën...

Notat e lojtarëve: Lazio 0-0 Roma, Immobile merr notën më të ulët

para 11 muajve - Telegrafi

‘Derby della Capitale’ ndërmjet Lazios dhe Romës nuk ka prodhuar fitues, pasi ndeshja përfundoi pa gola. Ishte një ndeshje e baraspeshuar, prandaj edhe vlerësimi mesatar i Biancocelestëve (6.60) ishte...

Barazim pa gola mes Lacios e Romës, derbin ‘e fiton’ Interi

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në ‘Olimpico’ derbin mes Romës dhe Lazios e kanë fituar tifozëritë e të dyja skuadrave, që dhuruan një spektakël të vërtetë, para dhe gjatë 90 minutave. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për të dyja skuadrat...

Roma – Lazio, notat e futbollistëve

para 11 muajve - Lajmi.net

. Derbi i kryeqytetit italian mes Lazios dhe Romës është mbyllur pa fitues. Sfida në “Olimpico” u mbyll ashtu siç filloi, 0:0. Bardhekaltërit e mbyllën ndeshjen me një lojtar më pak, pasi që minutat e...

Lazio e Roma ndajnë pikët

para 11 muajve - RTV 21

Barazojnë Lazio dhe Roma Skuadrat italiane, Lazio dhe Roma kanë luajtur pa gola në derbin e së dielës mbrëma. Ka qenë një ndeshje e tensionuar dhe me shumë kartonë ajo mes dy skuadrave që luftojnë direkt...

Strakosha dhe Alisson mbajnë portën të paprekur, Lazio dhe Roma ndajnë pikët në derbi

para 11 muajve - BalkanWeb

Derbi i kryeqytetit italian mes Lazio-s dhe Roma-s, i vlefshëm për javën e 32 të “Seria A”, është mbyllur pa gola. Në stadiumin ‘Olimpico’ nuk mungoi tensioni, por rastet për shënime të të dyja skuadrave...

Costa: Zhvillova një nga ndeshjet më të mira në karrierë

para 11 muajve - GazetaBlic

U aktivizua në minutën e parafundit të pjesës së parë, pasi Pjanic kërkoi zëvendësimin dhe prekja e parë e topit ishte një asist për golin e shënuar nga Mario Mandzukic. Në këtë mënyrë nisi paraqitja e...

Nuk ka fitues në Olimpico, Lazio dhe Roma bëjnë paqe

para 11 muajve - Albeu

Lazio dhe Roma kanë bër paqe me njëra-tjetrën sonte në derbin e qytetit, ndeshje e cila që u zhvillua në "Olimpico". Të dyja skuadrat kishin rastet e veta, pasi u bë një sfidë e bukur për tifozët, ku munguan...

Lazio dhe Roma luajnë pa gola në derbi

para 11 muajve - Telegrafi

Ka përfunduar pa gola derbi i kryeqyteti italian, ndërmjet Lazios dhe Romës, i vlefshëm për javën e 32-të në Serie A. Bruno Peres pati një prej rasteve më të mira në gjysmën e parë të takimit në Stadio...

Lazio – Roma, notat e lojtarëve

para 11 muajve - GazetaBlic

Lazio dhe Roma kanë barazuar me rezultatin 0-0. Roma goditi dy herë shtyllën në këtë takim, me Peres dhe Dzekon, gjithashtu vlen të theksohet se Strakosha bëri një pritje fantastike ndaj Dzekos në minutën...

Lazio e Roma ndajnë pikët

para 11 muajve - Koha.net

Lazio dhe Roma kanë ndarë pikët për të mbetur në të njëjtat plozione në ranglistën e Serisë A. Ato kanë luajtur pa gola në derbin e së dielës mbrëma. Në ndeshje e tensionuar me shumë kartonë ka qenë ajo...

Interi fitues në derbin e Romës

para 11 muajve - Gazeta Express

​Interi është fituesi i vetëm i derbit të Romës, pasi ka mbetur në hap me vetëm një pikë distancë me Lazio e Roma në luftën për pjesëmarrje në Champions League. Derbi në Serie A mes Romës e Lazios ka përfunduar...

Shtyllë, traversë dhe skuqje, mirëpo derbi i Romës mbyllet pa fitues

para 11 muajve - Lajmi.net

. Derbi i kryeqytetit italian mes Lazios dhe Romës është mbyllur pa fitues. Sfida në “Olimpico” u mbyll ashtu siç filloi, 0:0. Bardhekaltërit e mbyllën ndeshjen me një lojtar më pak, pasi që minutat e...

Notat e lojtarëve: Lazio 0-0 Roma, Immobile merr notën më të ulët

para 11 muajve - Almakos

‘Derby della Capitale’ ndërmjet Lazios dhe Romës nuk ka prodhuar fitues, pasi ndeshja përfundoi pa gola. Ishte një ndeshje e baraspeshuar, prandaj edhe vlerësimi mesatar i Biancocelestëve (6.60) ishte...

Derbi i ‘Championsit’ mbyllet pa fitues

para 11 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Lazios dhe Romës. Lazio dhe Roma kanë barazuar me rezultatin 0-0, shkruan GazetaBlic Roma goditi dy herë shtyllën në këtë takim, me Peres dhe Dzekon, gjithashtu vlen të...

Costa pas tre asisteve: Luajta ndeshjen më të mirë

para 11 muajve - Gazeta Express

​U aktivizua në minutën e parafundit të pjesës së parë, pasi Pjanic kërkoi zëvendësimin dhe prekja e parë e topit ishte një asist për golin e shënuar nga Mario Mandzukic. Në këtë mënyrë nisi paraqitja...

Interi fitues në derbin e Romës

para 11 muajve - Tetova Sot

Interi është fituesi i vetëm i derbit të Romës, pasi ka mbetur në hap me vetëm një pikë distancë me Lazio e Roma në luftën për pjesëmarrje në Champions League. Derbi në Serie A mes Romës e Lazios ka përfunduar...

Costa pas tre asisteve: Luajta ndeshjen më të mirë

para 11 muajve - Tetova Sot

U aktivizua në minutën e parafundit të pjesës së parë, pasi Pjanic kërkoi zëvendësimin dhe prekja e parë e topit ishte një asist për golin e shënuar nga Mario Mandzukic. Në këtë mënyrë nisi paraqitja e...

Nuk ka gola në derbin e Romës, Inzaghi i kënaqur

para 11 muajve - Te Sheshi

Lazio dhe Roma ndanë nga një pikë në derbin e kryeqytetit italian, me një barazim pa gola, 0-0. Një rezultat që i mban dy ekipet përkatësisht në vend të tretë dhe të katërt në klasifikimin e Serisë A italiane,...

Notat e lojtarëve: Juventus 3-0 Sampdoria, fantastik Douglas Costa

para 11 muajve - Telegrafi

Juventusi ka regjistruar fitore bindëse përballë Sampdorias në ndeshjen e javës së 32-të në Serie A që u zhvillua në Allianz Stadium. Nikoqirët ishin shumë më të mirë (7.32) se mysafirët (6.22), prandaj...

Habit Allegri pas fitores kundër Sampdoria-s: Falënderoj Pjanic…. që u dëmtua

para 11 muajve - BalkanWeb

Menjëherë pas fitores kundër Sampdoria-s që e çoi në +6 diferencën e pikëve me Napolin ndjekës, trajneri i Juventusit ka dhënë një intervistë për “Premium Sport”. Allegri ka habitur jo pak me fjalët e...

Douglas Costa i lumtur: Zhvillova një ndër ndeshjet më të bukura të karrierës sime

para 11 muajve - Sovrani

U aktivizua në minutën e parafundit të pjesës së parë, pasi Pjanic kërkoi zëvendësimin dhe prekja e parë e topit ishte një asist për golin e shënuar nga Mario Mandzukic. Në këtë mënyrë nisi paraqitja e...

VIDEO/ Juventus ‘shtyp’ Sampdorian për titullin, shkon në +6 diferenca me Napolin

para 11 muajve - BalkanWeb

Juventus ka fituar 3-0 ndaj Sampdoria dhe pas barazimit të Napoli kundër Milan, bardhezinjtë prekin me njërën dorë titullin në Serie A, teksa kanë gjashtë pikë avantazh, kur mbeten edhe gjashtë ndeshje...

Lazio – Roma, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Sovrani

Lazio dhe Roma kanë barazuar me rezultatin 0-0. Roma goditi dy herë shtyllën në këtë takim, me Peres dhe Dzekon, gjithashtu vlen të theksohet se Strakosha bëri një pritje fantastike ndaj Dzekos në minutën...

Notat e lojtarëve: Juventus 3-0 Sampdoria, fantastik Douglas Costa

para 11 muajve - Almakos

Juventusi ka regjistruar fitore bindëse përballë Sampdorias në ndeshjen e javës së 32-të në Serie A që u zhvillua në Allianz Stadium. Nikoqirët ishin shumë më të mirë (7.32) se mysafirët (6.22), prandaj...

Formacionet zyrtare: Lazio - Roma

para 11 muajve - Albeu

Lazio dhe Roma do të përballen me njëra-tjetrën sonte në derbin e qytetit, ndeshje e vlefshme për javën e 32 të kampionatit italian. Të dyja skuadrat e duan me patjetër fitoren që të kishin më të lehtë...

Allegri origjinal pas fitores: Falënderoj Pjanic, pse u dëmtua!

para 11 muajve - Java News

Menjëherë pas fitores kundër Sampdoria-s që e çoi në +6 diferencën e pikëve me Napolin ndjekës, trajneri i Juventusit ka dhënë një intervistë për “Premium Sport”. Allegri ka habitur jo pak me fjalët e...

Juve mposht Sampdorian dhe i afrohet më shumë titullit

para 11 muajve - Telegrafi

Juventusi e ka regjistruar fitoren e 27-të në Serie A duke triumfuar me rezultat 3-0 kundër Sampdorias në Allianz Stadium. Rezultati u zhbllokua në fund të pjesës së parë (45′), pasi Mario Mandzukic realizoi...

Derbi i ‘Championsit’ mbyllet pa fitues

para 11 muajve - Sovrani

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Lazios dhe Romës. Lazio dhe Roma kanë barazuar me rezultatin 0-0, shkruan GazetaBlic Roma goditi dy herë shtyllën në këtë takim, me Peres dhe Dzekon, gjithashtu vlen të...

Juve mposht bindshëm Sampdorian, prek titullin e 7 radhazi

para 11 muajve - Mapo

Pas goditjes dhe eliminimit nga Champions League, Juventusi ka shfryrë të gjithë “dufin” përballë Sampdoria-s, me bardhezijtë që fituan 3-0. Ishte kroati Mario Mandzukic ai që zhbllokoi shifrat. Sulmuesi...

Lazio dhe Roma nuk ‘vriten’, gëzon Interi

para 11 muajve - Newsport

Pritej me një kureshtje dhe emocion të jashtëzakonshëm derbi kryeqytetit mes Lazios dhe Romes. Të dy ekipet që kanë pasur një ecuri të njëjtë këtë sezon nuk i ‘prishën’ punë njëri-tjetrit pasi çdo gjë...

Juventus – Sampdoria, notat e lojtarëve

para 11 muajve - GazetaBlic

Juventusi ka fituar me rezultatin 3-0 ndaj Sampdorias. Mandzukic, Howedes dhe Khedira shënuan për fitoren e Juventusit, shkruan GazetaBlic. Pas përfundimit të takimit, ‘Whoscored’ ka publikuar notat e...

Costa pas tre asisteve: Luajta ndeshjen më të mirë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

​U aktivizua në minutën e parafundit të pjesës së parë, pasi Pjanic kërkoi zëvendësimin dhe prekja e parë e topit ishte një asist për golin e shënuar nga Mario Mandzukic. Në këtë mënyrë nisi paraqitja...

Lazio – Roma, formacionet zyrtare të derbit

para 11 muajve - Telegrafi

Derbit mes Lazios dhe Romës janë gjithmonë të bukur, por këtë herë derbi do të jetë edhe më i zjarrtë. Kjo pasi të dy skuadrat janë duke luftuar kokë me kokë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve...

Juventusi i arratiset Napolit në tabelën e klasifikimit

para 11 muajve - Albeu

Juventusi mori një fitore të rëndësishme sot ndaj Sampdorias në "Allianz Stadium" me shifrat e përgjithshme 3-0, ndeshje e vlefshme për javën e 32 të Serie A. Ai që zhbllokoi ndeshjen ishte sulmuesi kroat,...

Juventusi shfrytëzon gabimin e Napolit, i afrohet titullit të radhës

para 11 muajve - Koha.net

Juventusi ka mposhtur 3 me 0 Sampdorian duke iu afruar edhe më shumë titullit të radhës në Serie A. Skuadra e Massimiliano Allegrit fitoi falë golave të Mario Manxhukiqit, Howedesit dhe Sami Khediras....

Juventusi i fortë për Sampdorian, gjashtë pikë para Napolit

para 11 muajve - Gazeta Express

​Gjashtë pikë para Napolit, Juventusi i është afruar edhe më shumë titullit kampion në Serie A. Me paraqitje fantastike, Juventusi ka marrë pikët e plota në shtëpi kundër Sampdorias, duke triumfuar 3-0,...

Lazio – Roma, formacionet zyrtare të derbit drithërues

para 11 muajve - Medial

Ndeshja fillon prej orës 20:45. Sonte zhvillohet derbi i zjarrtë lokal mes Lazios dhe Romës. Skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja fillon prej orës 20:45. Lazio: Pas...

Fitore me aromë titulli, Juve shkon në +6 nga Napoli

para 11 muajve - Lajmi.net

. Tri asistime të Douglas Costas, të shndërruara në gol nga Mario Mandzukic, Benedikt Hoëedes, dhe Sami Khedira, i kanë dhënë një fitore me shije titulli Juventusit. Zonja e Vjetër mposhti Sampdorian,...

Juventusi shfrytëzon gabimin e Napolit, shkon në +6 pikë

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka shfrytëzuar gabimin e Napolit, pasi ka fituar ndaj Sampdorias. Ekipi i Allegrit ka fituar me rezultatin 3-0, shkruan GazetaBlic Mandzukic, Howedes dhe Khedira shënuan për fitoren...

Juventusi shënon edhe golin e tretë ndaj Sampdorias

para 11 muajve - Albeu

Juventusi ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Sampdorias në "Allianz Stadium". Autori i golit është mesfushori gjerman, Sami Khedira në minutën e 75'-të. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 80'-të. /albeu.com/

Formacionet zyrtare: Lazio – Roma

para 11 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin mes Lazios dhe Romës. Lazio Roma është më shumë se derbi, ndeshje që vlen shumë për Champions League. Lazio, Roma dhe Inter kanë nga 60 pikë dhe po luftojnë...

Lazio – Roma, formacionet zyrtare

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Lazios pret sonte Romën në ‘Olimpico’. Të dy skuadrat takohen sonte me fillim nga ora 20:45, për të zhvilluar derbin e xhiros së 32’të të Serie A, shkruan GazetaBlic Para fillimit të takimit...

Douglas Costa është i çmendur, shënon Khedira

para 11 muajve - Gazeta Express

​Juve ka shënuar edhe golin e tretë kundër Sampdorias. Për 3-0 realizoi Sami Khedira në minutën e 75-të pas një depërtimi mbresëlënës nga Douglas Costa. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Juventusi vulon fitores, Khedira shënon edhe golin e tretë

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka shënuar edhe golin e tretë kundër Sampdorias. Golin e tretë për ‘Zonjën e Vjetër’ në këtë takim e ka shënuar Sami Khedira në minutën e 75’të të takimit, shkruan GazetaBlic Rezultati...

Juventus dyfishon rezultatin ndaj Sampdorias

para 11 muajve - Albeu

Juventusi ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Sampdorias në "Allianz Stadium". Ai që ka shënuar është mbrojtësi gjerman , Benedikt Howedes në minutën e 60'-të. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 65'-të. /albeu.com/

Lazio – Roma, formacionet zyrtare të derbit drithërues

para 11 muajve - Lajmi.net

. Sonte zhvillohet derbi i zjarrtë lokal mes Lazios dhe Romës. Skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja fillon prej orës 20:45. Lazio: Pas pak. Roma: Alisson, Manolas,...

Juventusi shënon edhe golin e dytë ndaj Sampdorias

para 11 muajve - Lajmi.net

Golin e ka gjetur Benedikt Howedes. Juventusi ka realizuar edhe golin e dytë ndaj Sampdorias (2:0). Golin e ka gjetur Benedikt Howedes. Ai e “nguliti” topin në rrjetë pas harkimit milimetrik të Douglas Costas. / Lajmi.net/

I transferuari nga Bundesliga shënon golin e parë në paraqitjen e dytë për Juventusin

para 11 muajve - Gazeta Express

​Juve ka shënuar edhe golin e dytë kundër Sampdorias. Për 2-0 realizoi, Benedikt Howedes, në minutën e 60-të. Ky është goli i parë për të transferuarin nga Schalke verën e kaluar dhe vetëm paraqitja e...

Juventus nuk ndalet, shënon edhe golin e dytë kundër Sampdorias

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Sampdorias. Golin e dytë për Juventusin e ka shënuar, Benedikt Howedes në minutën e 60’të të takimit, shkruan GazetaBlic Rezultati aktual i takimit është 2-0 Ja goli

Mandzukic e kalon Juventusin në epërsi

para 11 muajve - Gazeta Express

​Juve po fiton 1-0 kundër Sampdorias me golin e sulmuesit, Mario Mandzukic. Ai shënoi në fund të pjesës së parë. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Juventus kalon në avantazh ndaj Sampdorias

para 11 muajve - Albeu

Juventus ka kaluar në epërsi ndaj Sampdorias në "Allianz Stadium". Ai që ka shënuar golin është sulmuesi kroat, Mario Mandzukic në minutën e 45'-të. Ndeshja po zhvillohet dhe janë sekondat e fundit të pjesës së parë. /albeu.com/

Juventusi në epërsi ndaj Sampdorias, gol fantastik nga Mandzukic

para 11 muajve - GazetaBlic

Juventusi ka shkuar në pushim me epërsi ndaj Sampdorias. Golin e epërsisë për Sampdorian e ka shënuar, Mario Mandzukic në minutën e 44’të të takimit, shkruan GazetaBlic Rezultati pas pjesës së parë është 1-0. Ja goli

Lazio – Roma, formacionet zyrtare të derbit

para 11 muajve - Almakos

Derbit mes Lazios dhe Romës janë gjithmonë të bukur, por këtë herë derbi do të jetë edhe më i zjarrtë. Kjo pasi të dy skuadrat janë duke luftuar kokë me kokë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve...

Donnarumma me pritjen e vitit në minutën e 92, gëzohet sikur të shënonte gol!

para 11 muajve - Lajmi.net

. Gigio Donnarumma është më meritori për pikën që Milani e mori ndaj Napolit. Portieri italian bëri një super-pritje në minutën e 92-të, përcjellë “Lajmi.net”. Milik ishte në rast ideal, mirëpo Donnarumma...

Gattuso: Jam i lumtur për paraqitjen e skuadrës

para 11 muajve - Albeu

Trajneri i Milanit , Gennaro Gattuso është shprehur i lumtur me performancën e Milanit sot ndaj Napolit. "Ne jemi të lumtur. Ne e dinim se Napoli do të duhej ta mbante topin, por ne e bëmë mirë", tha Gattuso...

Milan 0-0 Napoli: Notat e lojtarëve, Donnaruma ylli i ndeshjes

para 11 muajve - Telegrafi

Përballja mes Milanit dhe Napolit në San Siro përfundoi me rezultat 0-0. Më i miri në këtë takim ishte Gianligi Donnarumma, i cili me pritet e tij, posaçërisht atë në kohën shtesë ndaj Arkadiusz Milik....

Sherr me rojen dhe mjete të forta në stadium, arrestohen tre ultras në San Siro

para 11 muajve - Mapo

Tre ultras të Napolit janë arrestuar në San Siro para ndeshjes mes Milanit dhe Napolit. Ata janë arrestuar kur kanë tentuar të hynë në stadium, pasi mbanin me vete sende të forta dhe janë konfrontuar me...

Gattuso flet pas barazimit ndaj Napolit, ja çfarë thotë

para 11 muajve - GazetaBlic

Gennaro Gattuso ishte shumë i lumtur me performancën e Milanit në ndeshjen e Napolit. Milan luajti baras ndaj Napolit në San Siro me rezultatin 0-0, shkruan GazetaBlic Gattuso gjithashtu vlerësoi Gianluigi...

Sherr me rojen në stadium, arrestohen tre ultrasit e Napolit

para 11 muajve - Albeu

Nuk ka qenë një pasdite e lehtë në “San Siro”. Një barazim pa gola 0-0 nuk i bën punë askujt. Milan nuk ndjek dot Championsin dhe Napoli largohet nga gara për titullin. Megjithatë incidentet nuk kanë munguar....

Donnarumma thyen rekord të jashtëzakonshëm

para 12 muajve - Lajmi.net

Gianluigi Donnarumma theu një rekord të ri në Serinë A me aktivizimin e tij në ndeshjen me Napolin. “Gardiani” kuqezi bëhet futbollisti me moshë më të re që arrin 100 ndeshje në elitën e futbollit italian....

Juventus sigurt drejt Kampionit – fiton dhe largohet 6 pikë nga Napoli

para 11 muajve - Sovrani

Juventus ka arritur që me plotë sukses të kalojë edhe javën e 32-të të Serie A-së, aq më tepër kur dihet se Napoli doli me një barazim, duke bërë një shkëputje të madhe prej 6 pikësh tashmë, kur kanë mbetur...

Milan – Napoli, notat e lojtarëve

para 12 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Milanit ka barazuar me Napolin. Ndeshja e xhiros së 32’të e Serie A u mbyll me rezultatin 0-0, shkruan GazetaBlic Më meritori për këtë barazim të Milanit, ishte Donnarumma që ndali një goditje...

Juventus nuk fal përballë Sampdorias, bardhezinjtë ‘prekin’ titullin kampion

para 11 muajve - Newsport

Juventus nuk e fal hapin të gabuar të Napolit dhe shkëputet në 6 pikë nga të kaltërit. Bardhezinjtë fitojnë në  shifrat 3-0 përballë Sampdorias brenda në Torino. Një gol në pjesën e aprë dhe fy të tjerë...

Formacionet zyrtare: Juventus – Sampdoria

para 12 muajve - Lajmi.net

. Juventus e pret sonte Sampdorian në Torino. Skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare. Ndeshja fillon prej 18:00. Juventus: Buffon; Howedes, Rugani, Chiellini, Asamoah; Khedira, Pjanic, Matuidi; Cuadrado,...

Milan 0-0 Napoli: Notat e lojtarëve, Donnaruma ylli i ndeshjes

para 11 muajve - Almakos

Përballja mes Milanit dhe Napolit në San Siro përfundoi me rezultat 0-0. Më i miri në këtë takim ishte Gianligi Donnarumma, i cili me pritet e tij, posaçërisht atë në kohën shtesë ndaj Arkadiusz Milik....

Milani ndalon Napolin, Donaruma bën mrekullinë në fund

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Mbyllet në barazim pa gola sfida e “San Siro” mes Milan dhe Napoli dhe logjikisht asnjë prej ekipeve nuk feston. Milan mbetet shtatë pikë larg zonës Champions League, gjashtë javë para fundit, ndërsa Napoli...

Napoli zhgënjen ndaj Milanit, komplikon rrugën drejt titullit

para 12 muajve - Mapo

Napoli ka hedhur një tjetër hap fals pasditen e sotme në ‘San Siro’, teksa nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola me Milanin. Skuadra e Sarrit nuk ia doli të dërgojë topin në rrjetën e Donnarummës,...

‘Paqe e plogësht’ në “San Siro”. Milan humbet “Championsin”, Napoli kampionatin

para 12 muajve - BalkanWeb

Sfida më e rëndësishme e javës së 32 në “Seria A” mes Milan dhe Napolit ka përfunduar në barazim pa gola, 0-0. Dy skuadrat kanë marrë nga një pikë në “San Siro”, por me këtë rezultat asnjëra nuk është...

Përfundon pa gola derbi mes Milanit dhe Napolit, një barazim që nuk i konvenoi asnjërës

para 12 muajve - Telegrafi

Derbi mes Milanit dhe Napolit në San Siro ka përfunduar pa gola. Mysafirët ishin më të mirë, por nuk u treguan konkret para portës kundërshtare. Shansin e parë të mirë në ndeshje e kishte Giacomo Bonaventura...

Milan dhe Napoli qarkullojnë në fushë, 90 minuta përgjumje në San Siro

para 12 muajve - Albeu

Pritej te kishe spektakël, nuk dha. Pritej të dhuronte gola, nuk pati. Një 90 minutësh për të harxhuar energji rezultoi në San Siro sfida Milan - Napoli . Milan përtej mungesave të mëdha si Bonucci dhe...

Juventus – Sampdoria: Costa e Higuain në stol, starton Dybala

para 12 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Juventusit e Sampdorias. Juventusi dhe Sampdoria do të përballen në kuadër të xhiros së 32 në Serie A në “Allianz Stadium”, shkruan Gazeta Express. Dy...

Lazio – Roma, formacionet zyrtare të derbit drithërues

para 11 muajve - Sovrani

Ndeshja fillon prej orës 20:45. Sonte zhvillohet derbi i zjarrtë lokal mes Lazios dhe Romës. Skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja fillon prej orës 20:45. Lazio: Pas...

Juventus – Sampdoria, formacionet zyrtare

para 12 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit sonte takohet me Sampdorian. Ekipi i Juventusit ndeshet me Sampdorian me fillim nga ora 18:00, në kuadër të xhiros së 32’të të takimit, shkruan GazetaBlic Juventusi me një fitore të...

Juventusi shënon edhe golin e dytë ndaj Sampdorias

para 11 muajve - Sovrani

Golin e ka gjetur Benedikt Howedes. Juventusi ka realizuar edhe golin e dytë ndaj Sampdorias (2:0). Golin e ka gjetur Benedikt Howedes. Ai e “nguliti” topin në rrjetë pas harkimit milimetrik të Douglas...

Juventus – Sampdoria, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Telegrafi

Pas dy fitoreve, Juventusi dëshiron të vazhdojë me fitore në Serie A, ose më saktë drejt titullit. Këtë herë Zonja e Vjetër pret Sampdorian, por me ndihmën e publikut vendas ata shikohen favorit. Samp...

Nuk ka fitues në “San Siro”, Milani e Napoli ndajnë pikët

para 12 muajve - Gazeta Express

​Milani e Napoli kanë barazuar 0-0 në ndeshjen që u zhvillua në “San Siro” në kuadër të xhiros së 32-të në Serie A. Milani ka regjistruar barazimin e tretë me radhë në Serie A, pasi ndeshja me Napolin...

Milani ndal Napolin, buzëqeshë Juventus

para 12 muajve - Lajmi.net

Sfida në "San Siro" u mbyll pa gola, 0:0. Napoli e ka bërë një hap të madh prapa në luftën për titullin kampion. Napolitanët kanë barazuar me Milanin, duke i dhënë mundësi Juventusit që me fitore eventuale...

Milani e Napoli ndajnë pikët

para 12 muajve - Koha.net

Milani dhe Napoli kanë ndarë pikët në ndeshjen në kuadër të xhiros së 32-të në Serie a. Për Napolin ky është një hap prapa në garën për titull. Ekipet barazuan 0 me 0. Në tabelë, Napoli ka 78 pikë, tri...

Milan ndalon Napolin dhe i shuan shpresat për titull

para 12 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Milanit ka barazuar ndaj Napolit në ‘San Siro’. Ekipet barazuan me rezultatin 0-0, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të xhirtos së 32’të të Serie A, shkruan GazetaBlic Gjatë 90 minutave të dy...

Milani dhe Napoli ndajnë pikët dhe i largohen objektivave

para 12 muajve - Java News

Napoli është gjithnjë e më larg titullit kampion. Sfida më e rëndësishme e javës së 32 në “Seria A” mes Milan dhe Napolit ka përfunduar në barazim pa gola, 0-0. Dy skuadrat kanë marrë nga një pikë në “San...

Shënon Juventus, distancohet në 6-pikë ndaj Napolit

para 11 muajve - Sovrani

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Juve dhe Sampdorias, por ‘Zonja e Vjetër’ nuk e përmbylli pjesën pa shënuar gol, duke u siguruar për pjesën e dytë. Goli u shënua krejt në fund të pjesës nga Mario...

Milani ndal Napolin, buzëqeshë Juventus

para 12 muajve - Infokusi

Napoli e ka bërë një hap të madh prapa në luftën për titullin kampion. Napolitanët kanë barazuar me Milanin, duke i dhënë mundësi Juventusit që me fitore eventuale ndaj Sampdorias sonte, të shkojë në +6....

Përleshje në ‘San Siro’, tre të arrestuar nga policia në ndeshjen Milan – Napoli

para 11 muajve - Newsport

Në fushë gjithçka përfundoi në shifrat 0-0 mes Milan dhe Napolit, por pasditja në ‘San Siro’ nuk ka qenë aspak e qetë. Kjo pasi para ndeshjes disa ultras napoletanë janë konfrontuar me rojet e stadiumit...

Historike: Donnarumma thyen një rekord të madh në Serie A

para 12 muajve - GazetaBlic

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma, është bërë lojtari më i ri në histori të Serie A që arrin 100 paraqitje në ligën italian e. Ai është 19 vjeç dhe kështu vendos një rekord të ri të të gjitha kohërave...

Milan – Napoli, notat e lojtarëve

para 12 muajve - Sovrani

Skuadra e Milanit ka barazuar me Napolin. Ndeshja e xhiros së 32’të e Serie A u mbyll me rezultatin 0-0, shkruan GazetaBlic Më meritori për këtë barazim të Milanit, ishte Donnarumma që ndali një goditje...

Formacionet zyrtare: Juventus – Sampdoria

para 12 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare nga të dyja palët, për ndeshjen që fillon nga ora 18:00, shkruan Sovrani.info. Juventus do ta ketë mundësinë që të bëj shkëputjen e madhe ndaj Napolit, me 6 pikë dhe...

Donnarumma bëri pritjen e vitit ndaj Napolit

para 12 muajve - Insajderi

Gianluigi Donnarumma ka bërë një super pritje në takimin Milan-Napoli. Milani e Napoli u ndanë baras pa gola në “San Siro”, në ndeshjen për xhiron e 32-të në Serie A. VIDEO e pritjes fantastike të Donnarummas

Milan – Napoli ndahen me nga një pikë, Sarri shpreson në një hap fals nga Juventus

para 12 muajve - Sovrani

Ka përfunduar ndeshja mes Milanit dhe Napolit, ku ndeshja u mbyll me rezultatin e barabartë pa gola. Golat nuk e pasqyruan aspak pasqyrën e vërtetë të ndeshjes, pasiqë ajo kaloj mes shumë dramash, nga...

Formacionet zyrtare: Milan – Napoli

para 12 muajve - GazetaBlic

Milan dhe Napoli do ta luajnë derbin e javës në Itali. Dy skuadrat e famshme italiane do të përballen mes vete në javën e 32-të të Serie A. Rossonerët vijnë në këtë takim pas tri ndeshjeve pa fitore ku...

Ndeshja Milan-Napoli përfundon me rrjeta të paprekura

para 12 muajve - Periskopi

Milani dhe Napoli kanë ndarë pikët në kuadër të xhiros së 31-të të Serie A, duke luajtur baras pa gola në San Siro. Një lojë me shumë raste dhe e ekuilibruar nga të dyja ekipet, që vetëm golat i kanë munguar....

Milan dhe Napoli i prishin punë njëri-tjetrit, titulli tashmë një mirazh për të kaltërit

para 12 muajve - Newsport

Dihej që do ishte e vështirë transferta në Milano për ekipin e Napolit dhe e tillë rezultoi në fund të 90 minutave. Milan dhe Napoli e mbyllën në barazim 0-0 takimin mes tyre në javën e 32-të të Serie...

Formacionet zyrtare: Milan – Napoli

para 12 muajve - Telegrafi

Milan dhe Napoli do ta luajnë derbin e javës në Itali. Dy skuadrat e famshme italiane do të përballen mes vete në javën e 32-të të Serie A. Rossonerët vijnë në këtë takim pas tri ndeshjeve pa fitore ku...

Finale për objektivat e skuadrave, Milan - Napoli formacionet zyrtare (FOTO LAJM)

para 12 muajve - Albeu

Milan dhe Napoli kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së 32-të të Serisë A. Milani do të tentojë për herë të fundit zonën Champions, ndërsa Napolit për ta vazhduar luftën për titull...

FORMACIONET E MUNDSHME, MILAN – NAPOLI

para 12 muajve - TV21

Ndeshja do të fillojë nga ora 15:00 Milan dhe Napoli do të ndeshën sot në kuadër të javës së të Seria-s, me fillim prej orës 15:00. Kjo ndeshje pritet te jetë mjaftë interesante për faktin se Milan kërkon...

Milan pa kapitenin Bonucci kundër Napolit të Hysajt, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së 32-të të Serisë A italiane mes Milanit dhe Napolit. Ballafaqimi i kësaj pasdite në Serie A në “San Siro” mes Milani dhe Napolit është jetësor...

Formacionet zyrtare: Milan – Napoli

para 12 muajve - Lajmi.net

Milan – Napoli është kryendeshja e kësaj xhiro në Serie A. ‘Rossonerët’ në ‘San Siro’ presin skuadrën e Napolit, për të cilët kjo ndeshje ka një rëndësi jetike për garën për titull. Ndeshja mes Milanit...

Milan pa kapitenin Bonucci kundër Napolit

para 12 muajve - Infokusi

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së 32-të të Serisë A italiane mes Milanit dhe Napolit. Ballafaqimi i kësaj pasdite në Serie A në “San Siro” mes Milani dhe Napolit është jetësor...

Gianluigi Donnarumma thyen një rekord të ri në Serie A

para 12 muajve - Sovrani

Gianluigi Donnarumma theu një rekord të ri në Serinë A me aktivizimin e tij në ndeshjen me Napolin. “Gardiani” kuqezi bëhet futbollisti me moshë më të re që arrin 100 ndeshje në elitën e futbollit italian....

Formacionet zyrtare: Milan – Napoli

para 12 muajve - Almakos

Milan dhe Napoli do ta luajnë derbin e javës në Itali. Dy skuadrat e famshme italiane do të përballen mes vete në javën e 32-të të Serie A. Rossonerët vijnë në këtë takim pas tri ndeshjeve pa fitore ku...

Napoli kërkon t’i mbajë gjallë shpresat për titull, Milani për Champions – formacionet e mundshme

para 12 muajve - Medial

Ballafaqimi i kësaj pasdite në Serie A në “San Siro” mes Milani dhe Napolit është jetësor për të dy skuadrat. Vendasve i duhet fitorja për t’i mbajtur gjallë shpresat për ta siguruar një vend që dërgon...

Ndeshja Milan-Napoli, Donnarumma hyn në historinë e SERIA A

para 12 muajve - Newsport

Java e 32-të e kampionatit ka vënë përballë Milan-Napoli, dy skuadra me objektive të ndryshme. Milan vazhdon të besojë tek Champions League për sezonin e ardhshëm, ndërsa Napoli beson ende tek ëndrra titull....

Napoli kërkon t’i mbajë gjallë shpresat për titull, Milani për Champions – formacionet e mundshme

para 12 muajve - Gazeta Express

Ballafaqimi i kësaj pasdite në Serie A në “San Siro” mes Milani dhe Napolit është jetësor për të dy skuadrat. Vendasve i duhet fitorja për t’i mbajtur gjallë shpresat për ta siguruar një vend që dërgon...

Derbi romak për vendin e dytë – formacionet e mundshme

para 12 muajve - Gazeta Express

Dy klubet nga kryeqyteti italian do të ndeshen sot në një takim jetësor në garë për kualifikim në Ligën e Kampionëve, pas fatit kontradiktor që e përjetuan në Evropë në mesjavë. Lazio, e cila pësoi tri...

Para ndeshjes me Milanin, Hamsik jep mesazhin e rëndëshishëm për kuqezinjtë

para 12 muajve - Newsport

Në një prononcim për Premium Sport përpara ndeshjes Milan-Napoli, Marek Hamsik ka thënë se Milani edhe pse me mungesa në formacion, mbetet një skuadër e fortë dhe për të fituar ndaj tyre nuk do të jetë...

Milan - Napoli, formacionet zyrtare

para 12 muajve - KosovaPress

Formacionet zyrtare janë këto: Milan: Donnarumma, Calabria, Musacchio, Zapata, Rodriguez, Biglia, Kessie, Bonaventura, Calhanoglu, Kalinic, Suso. Napoli: Reina, Hysaj, Koulibaly, Albiol, Maggio, Allan,...

Milan vs Napoli formacionet zyrtare

para 12 muajve - Insajderi

Takimi ndëmrjet Milanit dhe Napoli është sfida kryesore e javës në Serie A dhe një prej ndeshjeve më të rëndësishme për të dyja këto ekipe në sezonin aktual. Milani me 52 pikë po kërkon të mbajë pozitën...

Milan – Napoli, formacionet zyrtare nga derbi i javës në Serie A

para 12 muajve - Sovrani

Milani do të jetë nikoqir i Napolit në derbin e javës së 32-të në kampionatin italian, Serie A. Për të dy skuadrat tri pikët sot kanë rendësi të madhe, shkruan Sovrani.info Milani kërkon pikët për të vazhduar...

Formacionet e mundshme, Milan – Napoli

para 12 muajve - RTV 21

Ndeshja do të fillojë nga ora 15:00 Milan dhe Napoli do të ndeshën sot në kuadër të javës së të Seria-s, me fillim prej orës 15:00. Kjo ndeshje pritet te jetë mjaftë interesante për faktin se Milan kërkon...

Roma – Lazio derbi për Ligën e Kampionëve, formacionet e mundshme

para 12 muajve - RTV 21

Sonte me fillim prej orës 20:45 do të zhvillohet derbi i qytetit të Romës ndërmjet Lazios dhe Romës Kjo ndeshje pritet të jetë si çdoherë ndeshje e nxehtë por edhe shum e luftuar pasi që dy ekipet janë...

Miranda për barazimin me Atalantën: Barazim i tmerrshëm!

para 12 muajve - Lajmi.net

. Joao Miranda është deklaruar tejet i zhgënjyer me brazimin e Interit te Atalanta. Inter nuk ka arritur të shfrytëzojë rastin për hyrë në zonën e Ligës së Kamionëve ku sot takohen Lazio dhe Roma, duke...

Napoli kërkon t’i mbajë gjallë shpresat për titull, Milani për Champions – formacionet e mundshme

para 12 muajve - Sovrani

Ballafaqimi i kësaj pasdite në Serie A në “San Siro” mes Milani dhe Napolit është jetësor për të dy skuadrat. Vendasve i duhet fitorja për t’i mbajtur gjallë shpresat për ta siguruar një vend që dërgon...

Derbi romak për vendin e dytë – formacionet e mundshme

para 12 muajve - Sovrani

Dy klubet nga kryeqyteti italian do të ndeshen sot në një takim jetësor në garë për kualifikim në Ligën e Kampionëve, pas fatit kontradiktor që e përjetuan në Evropë në mesjavë. Lazio, e cila pësoi tri...

Romakët ‘luftojnë’ sot për vendin e dytë

para 12 muajve - Periskopi

Dy klubet nga kryeqyteti italian do të ndeshen sot në një takim jetësor në garë për kualifikim në Ligën e Kampionëve, pas fatit kontradiktor që e përjetuan në Evropë në mesjavë. Lazio, e cila pësoi tri...

Milan – Napoli, formacionet e skuadrave

para 12 muajve - Infokusi

Milan dhe Napoli do të ndeshën sot, në kuadër të javës së të Seria-s, me fillim prej orës 15:00. Kjo ndeshje pritet te jetë mjaftë interesante për faktin se Milan kërkon të kap mundësin e fundit për një...

Lazio – Roma, “derbi i përjetësisë” luhet për Championsin

para 12 muajve - Shenja

Kryeqytetit italian bëhet gati për derbin Lazio – Roma, një ndër ndeshjet më të zjarrta jo vetëm në Kontinentin e Vjetër. Për të krijuar një ide më të qartë për rivalitetin e egër që karakterizon një përballje...

Roma – Lazio derbi për Ligën e Kampionëve, formacionet e mundshme

para 12 muajve - KosovaPress

Kjo ndeshje pritet të jetë si çdoherë ndeshje e nxehtë por edhe shum e luftuar pasi që dy ekipet janë në luftën për të siguruar një vend që siguron Ligën e Kampionëve për vitin e ardhshëm, raporton Kosova...

Formacionet e mundshme, Milan – Napoli

para 12 muajve - KosovaPress

Kjo ndeshje pritet te jetë mjaftë interesante për faktin se Milan kërkon të kap mundësin e fundit për një kualifikim të mundshëm vitin e ardhshëm në Ligën e Kampionëvë ndërsa kundërshtari Napoli nuk duhet...

Interi ndalet në barazim, mbetet jashtë Top 4

para 12 muajve - Alsat-M

Interi nuk ka shfrytëzuar ndeshjen me Atalantan për t’u ngjitur në top-katërshen në Serie A. Ekipi nga Milano u ndal pa gola në përballjen me Atalantan në kuadërtë javës së 32-të të kampionatit italian....

Notat e lojtarëve: Atalanta 0-0 Inter, paraqitje solide nga Berisha kurse zhgënjyese nga Icardi

para 12 muajve - Medial

Atalanta dhe Interi kanë luajtur baraz pa gola në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në Serie A. Ndryshe, kjo ishte edhe ndeshja e tretë radhazi pa fitore për Interin, shkruan Sovrani.info Te Interi...

Atalanta 0-0 Inter, nota e Berishës dhe të tjerëve

para 12 muajve - Telegrafi

Interi nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim 0-0 në udhëtimin e tyre te Atalanta në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të të Serie A. Skuadra e Luciano Spallettit ka dështuar të fitojë edhe në...

Atalanta e Etrit Berishës ndal Interin e Spallettit

para 12 muajve - Albeu

Interi ka bërë një hap fals në luftë për të siguruar një vend në Champions League për sezonin e ardhshëm, pasi sonte u ndal nga Atalanta e portierit shqiptar Etrit Berisha. Pas dështimit të javës së kaluar,...

Ndeshja e tretë pa fitore për Interin, barazon ndaj Atalantas

para 12 muajve - Telegrafi

Interi nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim 0-0 në udhëtimin e tyre te Atalanta në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të të Serie A. Pjesa e parë e takimit ishte për një nuancë më e mirë për...

Atalanta ndal Interin, shkëlqen Berisha

para 12 muajve - Gazeta Tema

Interi ka barazuar pa gola në javën e 32-të të Serisë A ndaj Atalantës në transfertë. Ekipi i Spaletit ndodhet në nje periudhë aspak të mirë, teksa në 3 ndeshjet e fundit ka marrë vetëm dy pikë. Sigurisht,...

Inter sërish lëshon pikë të rëndësishme, ndalet nga Atalanta e Berishës

para 12 muajve - Gazeta Express

Interi përsëri ka bërë një hap mbrapa në luftë për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, pasi të shtunën mbrëma u ndal nga Atalanta e portierit shqiptar Etrit Berisha. Pas dështimit...

Edhe Atalanta e ndalë Interin

para 12 muajve - Lajmi.net

Atalanta dhe Inter kanë ndarë pikët duke barazuar në ‘Azzurri d'Italia’. Ndeshja e xhiros së 32-të në Serie A, nuk ka dhuruar gola duke u mbyllur baras 0-0. Pjesa e parë i takoi Atalantës që kishte më...

Atalanta dhe Inter ndajnë pikët

para 12 muajve - GazetaBlic

Atalanta dhe Inter kanë barazuar në sfidën e xhiros së 32’të të Serie A. Ndeshja mes dy skuadrave ka përfunduar me rezultatin e barabartë 0-0, shkruan GazetaBlic Gjatë 90 minutave u zhvillua një ndeshje...

Interi nuk shfrytëzon rastin, mbetet jashtë top-katërshes

para 12 muajve - Koha.net

Interi nuk ka shfrytëzuar ndeshjen me Atalantan për t’u ngjitur në top-katërshe në Serie A. Ekipi nga Milano u ndal pa gola në përballjen me Atalantan në xhiron e 32-të. Me këtë barazim, Interi shkon në...

Edhe Atalanta e ndalë Interin

para 12 muajve - Tetova Sot

Atalanta dhe Inter kanë ndarë pikët duke barazuar në ‘Azzurri d’Italia’. Ndeshja e xhiros së 32-të në Serie A, nuk ka dhuruar gola duke u mbyllur baras 0-0. Pjesa e parë i takoi Atalantës që kishte më...

Atalanta 0-0 Inter, nota e Berishës dhe të tjerëve

para 12 muajve - Almakos

Interi nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim 0-0 në udhëtimin e tyre te Atalanta në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të të Serie A. Skuadra e Luciano Spallettit ka dështuar të fitojë edhe në...

Notat e lojtarëve: Atalanta 0-0 Inter, paraqitje solide nga Berisha, zhgënjyese nga Icardi

para 12 muajve - Sovrani

Atalanta dhe Interi kanë luajtur baraz pa gola në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në Serie A. Ndryshe, kjo ishte edhe ndeshja e tretë radhazi pa fitore për Interin, shkruan Sovrani.info Te Interi...

Inter sërish nuk e shfrytëzoi rastin, barazon me Atalantan e Etrit Berishës

para 12 muajve - Sovrani

Atalanta dhe Interi kanë luajtur baraz pa gola në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në Serie A. Skuadra e Interit nuk e shfrytëzoi mundësinë për tu ngritur në vendin e katërt në Serie A, shkruan Sovrani.info...

Atalanta e Berishës e pret Interin, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së 32-të të Serisë A italiane mes Atalantës dhe Interit. Atalanta e portierit shqiptar, Etrit Berishës, do të jetë nikoqir i Interit në “Atleti Azzurri...

Atalanta – Inter, formacionet zyrtare

para 12 muajve - GazetaBlic

Atalanta dhe Inter takohen sonte në Stadio Atleti Azzurri d’Italia. Ekipet do të luajnë me fillim nga ora 20:45, në kuadër të xhiros së 32’të të Serie A, shkruan GazetaBlic Interit i duhet fitorja për...

Formacionet e ndeshjes: Atalanta – Inter

para 12 muajve - Lajmi.net

Inter zhvillon një takim shumë të rëndësishëm në udhëtim te Atalanta. Për të vazhduar luftën për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, Inter ka nevojë për rezultat pozitiv te Atalanta. Formacionet e ndeshjes: Atalanta: Inter:

Imobile i jashtëzakonshëm, trajneri i Romës i trembet Lazios

para 12 muajve - Newsport

Të dielën në mbrëmje në 20:45 do të luhet derbi Roma Lazio. Në konferencën e sitme për shtyp trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco është shprehur edhe për sfidën e radhës në Seria A, që skuadra e tij...

Milan-Napoli, Gatusso zgjedh sulmuesin titullar

para 12 muajve - Newsport

Milan-Napoli është kryendeshja e javës së 32-të në Seria A. Kuqezinjtë në 3 ndeshjet e fundit kanë lëshuar terren përsa i pëket pikëve të grumbulluara, vetëm 2 pikë. Të dielën në mbrëmjë Milan pret Napolin,...

Atalanta e Berishës e pret Interin, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së 32-të të Serisë A italiane mes Atalantës dhe Interit. Atalanta e portierit shqiptar, Etrit Berishës, do të jetë nikoqir i Interit në “Atleti Azzurri...

Donnarumma, vetëm 19 vjeç; ja rekordi që do të vendosë nesër

para 12 muajve - Tetova Sot

Talenti dhe potenciali i Gigio Donnarumma është i stërkonfirmuar tashmë, pa dyshim. Por, megjithatë, do të mbetet në histori ndeshja e nesërme, kundër Napolit, ku portieri i Milanit do të prekë një rekord...

Tare: Jemi serioz në Ligën e Evropës, e ardhmja e Inzaghit me ne

para 12 muajve - Koha.net

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare ka thënë se skuadra e tij synon që sivjet të shkojë sa më larg në Ligën e Evropës, ndërsa ka konfirmuar se e ardhmja e trajnerit Simone Inzaghi është te lacialët. “Ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK