http://kariera.mk

Hoti flet se kur do të ngritet mocioni për rrëzimin e Qeverisë

para 11 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) tash e sa kohë bënë thirrje që vendi duhet të shkojë në zgjedhje për faktin se qeveria Haradinaj ka degraduar dhe nuk e ka fuqinë të përballët me çështje madhore që ka...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Gazeta Express

​Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme në Kosovë

para 11 muajve - Gazeta Tema

Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Telegrafi

Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - GazetaBlic

Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Lajmi.net

Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Koha.net

Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Almakos

Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Infokusi

Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Opozita në kërkim të formulës për zgjedhje të parakohshme

para 11 muajve - Sovrani

Opozita në Kuvendin e Kosovës vazhdon të kontestojë legjitimitetin e qeverisë aktuale të Kosovës, por zyrtarisht nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë drejt ngritjes së ndonjë mocioni të mosbesimit, sado që kjo...

Abdixhiku: Rekord i ri, 25 % e kabinetit qeveritar nën hetime

para 11 muajve - RTV 21

Ai tha se asnjë qeveri në asnjë vend tjetër të Evropës nuk i ka tre ministra nën aktakuzë e dy të tjerë nën hetime Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku tha se si është e mundur që Kadri Veselit dhe Ramush...

Abdixhiku: Pesë Ministra Në Peshoren e Drejtësisë, Shkarkoni!

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 16 prill - Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiu kërkoi nga kryeministri shkarkimin e ministrave me aktakuza dhe atyre nën hetime, ngase siç tha mos-shkarkimi i tyre është legjitimim i vet krimit....

Abdixhiku: Rekord i ri, 25 % e kabinetit qeveritar nën hetime

para 11 muajve - Koha.net

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku tha se si është e mundur që Kadri Veseli dhe Ramush Haradinaj mbajnë afër kaq shumë njerëz me kaq shumë aktakuza për krim. “Si është e mundur që nga gjithë këta njerëz...

Abdixhiku: Pesë Ministra Në Peshoren e Drejtësisë, Shkarkoni!

para 11 muajve - Kallxo

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiu kërkoi nga kryeministri shkarkimin e ministrave me aktakuza dhe atyre nën hetime, ngase siç tha mos-shkarkimi i tyre është legjitimim i vet krimit. “Si një kryeministër...

LDK kërkon shkarkimin e ministrave me aktakuzë

para 11 muajve - Klan Kosova

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka folur për ministrat në kabinetin qeveritar që kanë aktakuza. Ai tha se këta ministra do të jenë pjesë e raportit të Komisionit Evropian për Kosovën...

Hoti: Personat me aktakuzë po vazhdojnë të jenë pjesë e Qeverisë Haradinaj

para 11 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti tha sot në Kuvendin e Kosovës se personat me aktakuzë po vazhdojnë të jenë pjesë e Qeverisë. Hoti tha se elemente të korrupsionit...

Seanca e Kuvendit filloi me shqetësimin për raportin e KE-së

para 11 muajve - RTV 21

Zyrtarët e lartë për të cilët organet e drejtësisë ngritin aktakuzë duhet të lirohen nga detyra Seanca e Kuvendit të Kosovës ka filluar me shqetësimin e raportit, i cili do të publikohet nesër nga Komisioni...

Abdixhiku: Qeveria Haradinaj me 25 për qind të kabinetit me aktakuzë

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputeti nga radhëët e LDK-së, Lumir Abdixhiku në seancën e Kuvendit ka thënë se është e çuditshme se si pas ngritjes së aktakuzave për disa ministra e deputetë nga Prorkruroria e Kosovës, Qeveria ende...

Hoti: 5 Ministra me Aktakuza e Akuza të Rënda në Qeverinë Haradinaj

para 11 muajve - Kallxo

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti tha se në qeverinë Haradinaj janë pesë ministra me aktakuza të ngritura e me akuza të rënda, të cilët sipas tij nuk mund të jenë të pavarur në kryerjen...

Hoti: Ministrat me aktakuza duhet të shkarkohen

para 11 muajve - Koha.net

Avdullah Hoti nga Grupi Parlamentar i LDK-së gjatë kohës për deklarime jashtë rendit të ditës, ka ngritur shqetësimin lidhur me ministrat në kabinetin qeveritar që kanë aktakuza. Ai tha se këta ministra...

Hoti: Haradinaj po i mban në Qeveri, ministrat me aktakuza

para 11 muajve - Politiko

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se Qeveria nuk mund të qëndroj me ministra të cilët kanë aktakuza. Sipas tij janë disa ministra të Qeverisë...

Hoti: Haradinaj fali Rikallon, tash lë në qeveri të akuzuar të tjerë

para 11 muajve - Gazeta Express

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, në seancën e sotme të Kuvendin, ka kritikuar qeverinë Haradinaj për mbajtjen e ministrave të cilëve u janë ngritur aktakuza. Hoti ka kërkuar që kryeministri...

Hoti: Haradinaj po i mban në Qeveri, ministrat me aktakuza

para 11 muajve - Lajmi.net

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se Qeveria nuk mund të qëndroj me ministra të cilët kanë aktakuza. Sipas tij janë disa ministra të Qeverisë...

Hoti: Ministrat me aktakuza, Haradinaj po i mban në Qeveri

para 11 muajve - Lajmi.net

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se Qeveria nuk mund të qëndroj me ministra të cilët kanë aktakuza. Sipas tij janë disa ministra të Qeverisë...

Abdixhiku: Pesë ministra në total me akakuzë

para 11 muajve - Gazeta Liria

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka ngritur çështjen e aktakuzave ndaj rastit ‘Pronto’, pjesë të së cilave janë njerës që kanë bartur pozita të larta institucionale. Abdixhiku ka thënë se si është e...

Hoti: Personat me aktakuzë po vazhdojnë të jenë pjesë e Qeverisë Haradinaj

para 11 muajve - Almakos

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti tha sot në Kuvendin e Kosovës se personat me aktakuzë po vazhdojnë të jenë pjesë e Qeverisë. Hoti tha se elemente të korrupsionit...

Hoti: Haradinaj po i mban në Qeveri, ministrat me aktakuza

para 11 muajve - Gazeta Liria

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se Qeveria nuk mund të qëndroj me ministra të cilët kanë aktakuza. Sipas tij janë disa ministra të Qeverisë...

Abdixhiku: Rekord i ri, 25 % e kabinetit qeveritar nën hetime

para 11 muajve - KosovaPress

“Si është e mundur që nga gjithë këta njerëz të mirë që i ka Kosova të mbash në rrethin tënd, madje deri në këshilltar personal njerëz me ka shumë aktakuza për krim, për kapje për korrupsion. Çështja e...

Hoti kërkon që ministrat me aktakuza të lirojnë postet

para 11 muajve - Infokusi

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar që tre ministrat të cilëve i janë ngritur aktakuzat të lirojnë postet ministrore. Sipas Hotit, ata nuk janë të denjë të mbajnë akoma postet...

Abdixhiku ia përmend këshilltarin e “Prontos”, Veseli: Të përgjigjem më vonë (Drejtpërdrejt)

para 11 muajve - Gazeta Liria

(E plotësuar) – Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka hedhur kritika ndaj Qeverisë dhe Presidencës pasi ai ka thënë se janë duke nxituar që me çdo kusht të themelojnë...

Hoti: Personat me aktakuzë po vazhdojnë të jenë pjesë e Qeverisë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti tha sot në Kuvendin e Kosovës se personat me aktakuzë po vazhdojnë të jenë pjesë e Qeverisë. Hoti tha se elemente të korrupsionit...

Seanca nis me shqetësimin për raportin e KE-së

para 11 muajve - Gazeta e re

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me shqetësimin e raportit i cili do të publikohet nesër nga Komisioni Evropian për vendet e ballkanit perëndimor, përfshirë edhe Kosovën, ku u tha se pritet të jenë...

Seanca nis me shqetësimin për raportin e KE-së

para 11 muajve - Gazeta Liria

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me shqetësimin e raportit i cili do të publikohet nesër nga Komisioni Evropian për vendet e ballkanit perëndimor, përfshirë edhe Kosovën, ku u tha se pritet të jenë...

Hoti: Haradinaj fali Rikallon, tash lë në Qeveri ministra të tjerë me aktakuzë

para 11 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, në seancën e sotme të Kuvendin, ka kritikuar Qeverinë “Haradinaj” për mbajtjen e ministrave të cilëve u janë ngritur aktakuza Hoti ka kërkuar që kryeministri...

Seanca nis me shqetësimin për raportin e KE-së

para 11 muajve - KosovaPress

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti tha se elementet e korrupsionit vërehen çdo ditë në institucionet qendrore. Sipas tij, zyrtarët e lartë për të cilët organet e drejtësisë ngritin aktakuzë,...

Hoti e “bën horë” Qeverinë Haradinaj, 3 ministra të akuzuar, dy për korrupsion e një për keqtrajtim të shqiptarëve

para 11 muajve - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, në seancën e sotme të Kuvendin, ka kritikuar Qeverinë “Haradinaj” për mbajtjen e ministrave të cilëve u janë ngritur aktakuza Hoti ka kërkuar që kryeministri...

Kadri Veselit nuk i pritet t’i thotë diçka Lumir Abdixhikut

para 11 muajve - Periskopi

Deputeti i LDK’së, Lumir Abdixhiku ka kritikuar qeverinë se po mban ministra ndaj të cilëve është ngritur aktakuzë. Me këtë rast, ai ka kritikuar edhe kryeparlamentari Kadri Veseli se ka edhe një këshilltar...

Abdixhiku kërkon shkarkimin e ministrave që janë në aktakuzë

para 11 muajve - Periskopi

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka ngritur çështjen e aktakuzave ndaj rastit ‘Pronto’, pjesë të së cilave janë njerës që kanë bartur pozita të larta institucionale. Abdixhiku ka thënë se si është e...

LDK sulmon Haradinajn për aktakuzat e ministrave, por vetë kishte kryeministrin me 70 dosje në prokurori

para 11 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentarë të LDK-së Avdullah Hoti dhe deputeti Lumir Abdixhiku, në mbledhjen e sotme të Kuvendit bënë akuza të rënda drejt kryeministrit Haradinaj për faktin se në kabinetin e tij qeveritarë...

Përse nuk do të ketë zgjedhje deri në vjeshtën e 2019?

para 11 muajve - GazetaBlic

Zhurma e LDK për rrëzimin e shpejt të Qeverisë, nuk është asgjë tjetër, përpos synim për mbajtje të rolit kryesor opozitar dhe të shifrave të larta të votuesve, që ju dalin në sondazhe. Vetëvendosje pas...

Hoti: Koalicioni qeverisës e ka humbur shumicën në Kuvend

para 12 muajve - Infokusi

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka thënë se koalicioni qeverisës e ka humbur shumicën në Kuvendin e Kosovës. Ai ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook”,...

Hoti: Rrezik pa marrëveshje deri në zgjedhje të parakohshme

para 12 muajve - Gazeta e re

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se koalicioni qeverisës e ka humbur shumicën në Kuvendin e Kosovës dhe pret që partitë tjera t’i bashkohen nismës...

Hoti: Koalicioni i pakicës s’ka legjitimitet për të qeverisur

para 12 muajve - Albinfo

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, ka shkruar sërish sot se, situata e re e krijuar në vend pas humbjes së shumicës parlamentare nga partitë në pushtet, kërkon që të kapërcehen interesat...

Avdullah Hoti u bën thirrje partive opozitare për kompromis për rrëzimin e Qeverisë

para 12 muajve - Politiko

Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka thënë se ky koalicion nuk ka legjitimitet. “Situata e re e krijuar në vend, me humbjen e shumicës parlamentare nga partitë në...

Hoti: Koalicioni qeverisës nuk ka legjetimitet, e ka humbur shumicën

para 12 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, fton partitë e tjera që t’i bashkohen nismës së LDK-së për një tryezë të përbashkët për tejkalimin e gjendjes, në kohën kur koalicioni qeverisës, sipas...

Hoti: Pa marrëveshje deri në zgjedhje, rrezik dhe humbje për Kosovën

para 12 muajve - RTV 21

Sipas Hotit, LDK-ja është e vendosur dhe e pa kompromis në ruajtjen e rendit kushtetues dhe demokracisë Shefi i grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se koalicioni...

Hoti: Koalicioni i pakicës s’ka legjitimitet për të qeverisur

para 12 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se situata e re e krijuar në vend, sipas tij me humbjen e shumicës parlamentare nga partitë në pushtet, kërkon që të kapërcehen interesat e...

Avdullah Hoti flet si lider i LDK-së, u bën thirrje partive opozitare për kompromis për rrëzimin e Qeverisë

para 12 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, edhe një herë ka thënë se koalicioni qeverisë e ka humbur shumicën e Kuvendit të Kosovës. Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare...

Hoti edhe një herë u bën thirrje partive për rrëzimin e qeverisë

para 12 muajve - Ina

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, edhe një herë ka thënë se koalicioni qeverisë e ka humbur shumicën e Kuvendit të Kosovës. Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare...

Hoti edhe një herë u bën thirrje partive për rrëzimin e qeverisë

para 12 muajve - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, edhe një herë ka thënë se koalicioni qeverisë e ka humbur shumicën e Kuvendit të Kosovës. Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare...

Avdullah Hoti flet si lider i LDK'së, u bën thirrje partive opozitare për kompromis për rrëzimin e Qeverisë

para 12 muajve - Gazeta Express

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, edhe një herë ka thënë se koalicioni qeverisë e ka humbur shumicën e Kuvendit të Kosovës. Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare...

Hoti kërkon nga partitë tjera opozitare kompromis për të tejkaluar krizën

para 12 muajve - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, edhe një herë ka thënë se koalicioni qeverisë e ka humbur shumicën e Kuvendit të Kosovës. Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare...

Hoti: Koalicioni qeverisës nuk ka legjetimitet, e ka humbur shumicën

para 12 muajve - Almakos

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, fton partitë e tjera që t’i bashkohen nismës së LDK-së për një tryezë të përbashkët për tejkalimin e gjendjes, në kohën kur koalicioni qeverisës, sipas...

Hoti edhe një herë u bën thirrje partive për rrëzimin e qeverisë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, edhe një herë ka thënë se koalicioni qeverisë e ka humbur shumicën e Kuvendit të Kosovës. Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare...

Hoti: Rrezik pa marrëveshje deri në zgjedhje të parakohshme

para 12 muajve - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, edhe një herë ka thënë se koalicioni qeverisë e ka humbur shumicën e Kuvendit të Kosovës. Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare...

Avdullah Hoti flet si lider i LDK-së, u bën thirrje partive opozitare për kompromis për rrëzimin e Qeverisë

para 12 muajve - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, edhe një herë ka thënë se koalicioni qeverisë e ka humbur shumicën e Kuvendit të Kosovës. Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare...

Hoti ka një kërkesë për partitë tjera me qëllim të tejkalimit të krizës

para 12 muajve - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, edhe një herë ka thënë se koalicioni qeverisë e ka humbur shumicën e Kuvendit të Kosovës. Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare...

Hoti u bën thirrje partive opozitare për kompromis për rrëzimin e Qeverisë

para 12 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, edhe një herë ka thënë se koalicioni qeverisë e ka humbur shumicën e Kuvendit të Kosovës. Hoti, përmes një shkrimi të adresuar në faqen e tij zyrtare...

Hoti: Rrezik pa marrëveshje deri në zgjedhje të parakohshme

para 12 muajve - KosovaPress

Sipas tij, çdo ditë e humbur pa një marrëveshje në mes të partive politike për punët që duhet kryer bashkërisht deri në zgjedhjet e parakohshme është rrezik dhe humbje për Kosovën. Hoti ka shkruar në facebook...

Reagim i deputetit të LDK-së Lumir Abdixhikut pas bombardimeve në Siri

para 12 muajve - Bota Press

Bombardimet në Siri kanë nisur në orët e para të mëngjesit në ditën e shtunë, të udhëhequra nga Amerika. Pas këtyre sulmeve ka reaguar edhe deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku. Në rrjetin social tëitter...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK