http://kariera.mk

Raporti i KE-së, rekomandim i pakushtëzuar për Maqedoninë

para 11 muajve - Klan Kosova

Maqedonia nesër pritet të marr rekomandimin e shumëpritur për çeljen e negociatave me Bashkimin Evropian. “Në vazhdën e progresit të arritur Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave me Maqedoninë”,...

KE do të rekomandojë çeljen e negociatave për Shqipërinë

para 11 muajve - Klan

Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shqipërinë për anëtarësim në Bashkimin Europian. Mediat ndërkombëtare publikuan detaje të progres-raportit që do të publikohet më 17 Prill....

Kukan: Më 17 prill hapen negociatat për Shqipërinë në rrugën drejt BE

para 11 muajve - NOA

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Eduard Kukan jep lajmin e madh: Më 17 prill hapen negociatat për Shqipërinë

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria pritet të marrë rekomandimin për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, ka pohuar për Deutsche Welle, anëtar i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, Eduard Kukan. Në prag të...

Raporti i BE-së: Shqipëria hap negociatat për anëtarësim

para 11 muajve - Lajmi.net

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në Bashkimin Eeuropian, ndërsa abuzimet me të drejtat e njeriut do ta lënë sërish në pritje Turqinë. Top Channel ka siguruar paraprakisht...

Raporti i BE-së: Shqipëria hap negociatat për anëtarësim

para 11 muajve - Klan Kosova

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në Bashkimin Eeuropian, ndërsa abuzimet me të drejtat e njeriut do ta lënë sërish në pritje Turqinë. Top Channel ka siguruar paraprakisht...

Çelen negociatat, raporti i BE-së: Përparim në 5 prioritetet kyçe

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Komisioni Evropian i ka rekomanduar sot Bashkimit Evropian që të nisë negociatat zyrtare për anëtarësimin e Shqipërisë në familjen e madhe evropiane. Në vlerësimet e tij Komisioni Evropian nënvizon se...

Eduard Kukan jep lajmin e madh: Më 17 prill hapen negociatat për Shqipërinë

para 11 muajve - Mapo

Shqipëria pritet të marrë rekomandimin për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, ka pohuar për Deutsche Welle, anëtar i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, Eduard Kukan. Në prag të...

KE do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shqipërinë, vetting-u histori suksesi

para 11 muajve - Java News

Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shqipërinë për anëtarësim në Bashkimin Europian. Mediat ndërkombëtare publikuan detaje të progres-raportit që do të publikohet më 17 Prill....

Raporti i KE-së, rekomandim i pakushtëzuar për Maqedoninë

para 11 muajve - Alsat-M

Maqedonia nesër pritet të marr rekomandimin e shumëpritur për çeljen e negociatave me Bashkimin Evropian. “Në vazhdën e progresit të arritur Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave me Maqedoninë”,...

Raporti i BE-së: Shqipëria hap negociatat për anëtarësim

para 11 muajve - GazetaBlic

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në Bashkimin Eeuropian, ndërsa abuzimet me të drejtat e njeriut do ta lënë sërish në pritje Turqinë. Top Channel ka siguruar paraprakisht...

EUobserver: Shqipëria fillon bisedimet për në BE

para 11 muajve - Koha.net

Komisioni Europian pritet të deklarojë se Shqipëria dhe Maqedonia duhet të fillojnë bisedimet për anëtarësimin në Bashkimin Europian, ndërkohë që abuzimi me të drejtat e njeriut në Turqi nënkupton që për...

Shqipëria hap negociatat, raporti i BE: Përparim në 5 prioritetet kyçe

para 11 muajve - Gazeta Express

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, ndërsa abuzimet me të drejtat e njeriut do ta lënë sërish në pritje Turqinë. Top Channel ka siguruar paraprakisht draftin e raportit...

Kukan ia shuan shpresat Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukan, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Zaev: Është fakt, kemi punuar dhe e meritojmë rekomandimin pozitiv

para 11 muajve - Shenja

Komisioni Evropian nesër në Strasburg publikon raportin e progresit për Maqedoninë. Ndërkohë, mediat e huaja veç më kanë publikuar pjesë të këtij raporti dhe shkruajnë se Maqedonia dhe Shqipëria do të...

Mogherini e Hahn nesër në Tiranë

para 11 muajve - Alsat-M

Shefja e politikes së jashtme te Bashkimit Europian Federica Mogherini e komisioneri për zgjerimin Johanes Hahn, mbërrijnë në Tiranë mbrëmjen e të martës. Mësohet se zyrtarët e lartë të BE-së do të zhvillojnë...

Mogherini e Hahn nesër në Tiranë

para 11 muajve - Vizion Plus

Shefja e politikes së jashtme te Bashkimit Europian Federica Mogherini e komisioneri për zgjerimin Johanes Hahn, mbërrijnë në Tiranë mbrëmjen e të martës. Mësohet se zyrtarët e lartë të BE-së do të zhvillojnë...

Shqipëria hap negociatat, raporti i BE: Përparim në 5 prioritetet kyçe

para 11 muajve - Sovrani

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, ndërsa abuzimet me të drejtat e njeriut do ta lënë sërish në pritje Turqinë. Top Channel ka siguruar paraprakisht draftin e raportit...

Raporti i Progresit: Kosova të mos pres gjëra pozitive, nuk po ecë si duhet

para 11 muajve - Periskopi

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Drejtësia, reforma që përshpejtoi rrugën drejt BE

para 11 muajve - Java News

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, mediat ndërkombëtare kanë vënë theksin të Shqipëria e cila ka befasuar me progresin e bërë, sidomos...

Komisioni Evropian do të propozojë fillimin e bisedimeve, pa kushte, me Maqedoninë (Dokument)

para 11 muajve - Telegrafi

Agjencia e lajmeve AIM ka arritur që të sigurojë një pjesë të Raportit të Përparimit, që Komisioni Evropian (KE) do ta publikojë nesër, për Maqedoninë. Sipas raportit, KE-ja propozon fillimin e bisedimeve...

EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat

para 11 muajve - Aktuale

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver,...

Zbulohet dokumenti i BE për Ballkanin: ja ngërçet për Shqipërinë dhe Kosovën

para 11 muajve - Te Sheshi

Radio Europa e Lirë zbulon raportin e Komisionit Europian për Ballkanin, i cili do të bëhet publik nesër në mëngjes. Sipas REL, Komisioni Europian do të rekomandojë që Bashkimi Evropian të hap negociatat...

Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

para 11 muajve - Kallxo

Deutche Welle në shqip ka raportuar sot në bazë të burimeve lidhur me raportin e BE-se për zgjerim për shtetet e Balkkanit. Sipas këtij artikulli nuk priten lajmet e mira për Kosovën. KE do të aprovojë...

Rekomandimi për hapjen e negociatave, Mogherini i jep nesër Ramës lajmin e mirë

para 11 muajve - Mapo

Shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini pritet t’i dorëzojë nesër qeverisë raportin e Komisionit Evropian bashkë me rekomandimin për hapjen e negociatave për Shqipërinë. Vendimi është...

Komisioni Evropian do të propozojë fillimin e bisedimeve, pa kushte, me Maqedoninë (Dokument)

para 11 muajve - Tetova Sot

Agjencia e lajmeve AIM ka arritur që të sigurojë një pjesë të Raportit të Përparimit, që Komisioni Evropian (KE) do ta publikojë nesër, për Maqedoninë. Sipas raportit, KE-ja propozon fillimin e bisedimeve...

Komisioni Evropian do të propozojë fillimin e bisedimeve, pa kushte, me Maqedoninë (Dokument)

para 11 muajve - Almakos

Agjencia e lajmeve AIM ka arritur që të sigurojë një pjesë të Raportit të Përparimit, që Komisioni Evropian (KE) do ta publikojë nesër, për Maqedoninë. Sipas raportit, KE-ja propozon fillimin e bisedimeve...

Kukan për Shqipërinë: Realizoi reformë të thellë juridike

para 11 muajve - Klan Kosova

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

EUObserver: KE do të rekomandojë hapjen e negociatave për Shqipërinë

para 11 muajve - Albeu

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver,...

DRAFT RAPORTI, EUOBSERVER: MAQEDONIA DHE SHQIPËRIA MUND TË NISIN NEGOCIATAT

para 11 muajve - TV21

Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver,...

Draft raporti, EUObserver: KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 11 muajve - BalkanWeb

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver,...

EUObserver: KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 11 muajve - NOA

Komisioni Europian pritet që nesër të rekomandojë hapjen e negociatave për Shqipërinë. Kështu e nis shkrimin EUObserver, ku përmenden pjesë nga progres raporti që pritet të zyrtarizohet këtë të martë nga...

Kosova duhet të presë

para 11 muajve - Politiko

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Komisioni Evropian do të propozojë fillimin e bisedimeve, pa kushte, me Maqedoninë (Dokument)

para 11 muajve - Republika

Agjencia e lajmeve AIM ka arritur që të sigurojë një pjesë të Raportit të Përparimit, që Komisioni Evropian (KE) do ta publikojë nesër, për Maqedoninë. Sipas raportit, KE-ja propozon fillimin e bisedimeve...

Maqedonia nga Komisionit Evropian nesër do ta marrë Raportin për përparimin e vendit

para 11 muajve - Portalb

Maqedonia nesër nga Komisioni Evropian duhet ta marrë Raportin për përparimin e Maqedonisë në përmbushjen e reformave për t’u bërë anëtare e Bashkimit Evropian, ndërsa të enjten pritet vizita e eurokomisarit...

Dritë jeshile për Shqipërinë, Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave

para 11 muajve - Sot News

EU Observër nëpërmjet një artikulli ka paralajmëruar hapjen e negociatave për vendin tonë dhe Maqedonisë. Duke  cituar pjesë ekskluzive të draftit, shkruhet: “Në vazhdën e progresit të arritur Komisioni...

Vizitë e Hanit dhe Mogerinit në Shkup

para 11 muajve - Ina

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe...

EUObserver: Ja vendimi që pritet të marrë KE për hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 11 muajve - Gazeta Tema

Komisioni Europian do rekomandojë nesër hapjen e negociatave për Shqipërinë’. Kështu e nis shkrimin EUObserver, ndërsa ka siguruar edhe një pjesë të draft raporti të KE që pritet t’i dorëzohet Shqipërisë...

Draft raporti, EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat

para 11 muajve - Alsat-M

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver,...

EU OBSERVER: Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat

para 11 muajve - Medial

Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EU Observer,...

Lajme të mira nga Brukseli për Maqedoninë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Raporti i Progresit nga BE për Maqedoninë pritet të jetë pozitiv. Sipas mediave që janë thirrur në detaje nga përmbajtja e raportit thuhet se do të ketë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave...

Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

para 11 muajve - Infokusi

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike

para 11 muajve - Aktuale

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Dhjetë muaj pas rënies së qeverisë VMRO-BDI, vjen lajmi i madh nga Brukseli

para 11 muajve - Fol

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Është ky lajmi i madh dhe i shumëpritur...

Draft raporti, EUObserver: Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 prill - Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin...

‘Integrimi’, EUObserver: Shqipëria përparon, Turqia rrëshqet pas

para 11 muajve - Mapo

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver,...

Kukan: Kosova nuk duhet të pret raporte pozitive nga KE

para 11 muajve - Gazeta e re

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Draft raporti, EUObserver: Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat

para 11 muajve - Portalb

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver,...

Draft raporti, EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver,...

Kukan jep lajmin e madh: Hapen negociatat për Shqipërinë

para 11 muajve - 24 ore

Shqipëria pritet të marr rekomandimin për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, ka pohuar për Deutsche Welle, anëtar i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, Eduard Kukan. Në prag të publikimit...

EU Observer: KE do të hapë negociatat me Maqedoninë dhe Shqipërinë

para 11 muajve - Shenja

EU Observër nëpërmjet një artikulli ka paralajmëruar hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedonisë. Duke  cituar pjesë ekskluzive të draftit, shkruhet: “Në vazhdën e progresit të arritur Komisioni...

Kukan: Kosova nuk duhet të pret raporte pozitive nga Komisioni Evropian

para 11 muajve - RTV 21

Kukan ia shuan shpresat Kosovës Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar...

“Zgjerimi i BE-së, përparon Shqipëria”, lajmi vjen nga Brukseli

para 11 muajve - TV Koha

“Shqipëria dhe Maqedonia duhet të fillojnë bisedimet e pranimit në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut nënkuptojnë se bisedimet e Turqisë duhet të ngelen në pritje, thuhet nga Komisioni Evropian”....

Vizitë e Hanit dhe Mogerinit në Shkup

para 11 muajve - TV Koha

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe...

(DOKUMENT) Komisioni Evropian do të propozojë fillimin e bisedimeve, pa kushte, me Maqedoninë

para 11 muajve - Nezavisen

Agjencia e lajmeve AIM ka arritur që të sigurojë një pjesë të Raportit të Përparimit, që Komisioni Evropian (KE) do ta publikojë nesër, për Maqedoninë. Sipas raportit, KE-ja propozon fillimin e bisedimeve...

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga KE

para 11 muajve - TV Koha

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe...

Maqedonia dhe Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

para 11 muajve - Ina

Një ditë para publikimit të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë në...

“Zgjerimi i BE-së, përparon Shqipëria”, lajmi vjen nga Brukseli

para 11 muajve - Gazeta Express

“Shqipëria dhe Maqedonia duhet të fillojnë bisedimet e pranimit në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut nënkuptojnë se bisedimet e Turqisë duhet të ngelen në pritje, thuhet nga Komisioni Evropian”....

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga KE

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 prill - Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë...

Kukan për Shqipërinë: Realizoi reformë të thellë juridike

para 11 muajve - Koha.net

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

para 11 muajve - Sovrani

Deutche Welle në shqip ka raportuar sot në bazë të burimeve lidhur me raportin e BE-se për zgjerim për shtetet e Ballkanit. Sipas këtij artikulli nuk priten lajmet e mira për Kosovën. KE do të aprovojë...

Raporti i Progresit, lajme të mira për Maqedoninë

para 11 muajve - Albeu

Raporti i Progresit nga BE për Maqedoninë pritet të jetë pozitiv. Sipas mediave që janë thirrur në detaje nga përmbajtja e raportit thuhet se do të ketë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave...

Vizitë e Hanit dhe Mogerinit në Shkup

para 11 muajve - Gazeta Express

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe...

Çfarë (nuk) ndryshon rekomandimi pozitiv për hapjen e negociatave

para 11 muajve - Mapo

Nga Ervis Iljazaj Me shumë mundësi, Komisioni Europian do të japë rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Por kjo nuk do të thotë asgjë për ecurinë e Shqipërisë...

Kukan ia shuan shpresat Kosovës: :Mos prisni raporte pozitive nga Komisioni Evropian

para 11 muajve - Gazeta Express

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Draft raporti, EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat

para 11 muajve - Almakos

16 April 2018 / 10:29 Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin...

Euobserver zbulon raportin: Jepet rekomandimi për çeljen e negociatave për Shqipërinë

para 11 muajve - Java News

Mbetet vetëm njoftimi zyrtar për dhënien e rekomandimit pozitiv për çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Një ditë para publikimit të raportit, tashmë duket se nuk ka...

Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike

para 11 muajve - Indeks.mk

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Shqipëria dhe Maqedonia do të nisin negociatat për anëtarësim në BE

para 11 muajve - Albinfo

“Në vazhdën e progresit të arritur Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë”, do të thotë Komisioni në raportin e zgjerimit, që pritet të martën, më 17 prill Shqipëria dhe Maqedonia...

Raporti i progresit, më pas vizita e Hanit dhe Mogerinit

para 11 muajve - Aktuale

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe...

Draft raporti, EUObserver: KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Komisioni Europian pritet të deklarojë se Shqipëria dhe Maqedonia duhet të fillojnë bisedimet për anëtarësimin në Bashkimin Europian, ndërkohë që abuzimi me të drejtat e njeriut në Turqi nënkupton që për...

Kukan: Kosova nuk duhet të pret raporte pozitive nga KE

para 11 muajve - Politiko

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Kukan: Kosova nuk duhet të pret raporte pozitive nga KE

para 11 muajve - GazetaBlic

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Maqedonia dhe Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

para 11 muajve - TV Koha

Një ditë para publikimit të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë në...

Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike

para 11 muajve - Telegrafi

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Çelja e negociatave, Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë. Ngecin Serbia dhe Mali i Zi

para 11 muajve - Gazeta Tema

Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin e reformave. Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit...

Maqedonia dhe Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

para 11 muajve - Zhurnal

Bruksel, 16 prill – Një ditë para publikimit të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk...

Kukan ia shuan shpresat Kosovës: Mos prisni raporte pozitive nga Komisioni Evropian

para 11 muajve - Tetova Sot

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukan, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

KE-ja do të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

para 11 muajve - Indeks.mk

Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të publikohet më 17 prill në Strasburg dhe njoftojnë se raporti për Maqedoninë është më pozitivë në këtë...

Kukan për Shqipërinë: Realizoi reformë të thellë juridike

para 11 muajve - Mapo

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Lajme të mira nga Brukseli për Maqedoninë

para 11 muajve - Tetova Sot

Raporti i Progresit nga BE për Maqedoninë pritet të jetë pozitiv. Sipas mediave që janë thirrur në detaje nga përmbajtja e raportit thuhet se do të ketë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave...

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga KE

para 11 muajve - Tetova Sot

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe...

Çelja e negociatave, Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Raporti i Progresit, lajme të mira për Maqedoninë

para 11 muajve - Gazeta Express

Raporti i Progresit nga BE për Maqedoninë pritet të jetë pozitiv. Sipas mediave që janë thirrur në detaje nga përmbajtja e raportit thuhet se do të ketë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave...

Raporti nesër/ Shqipëria merr rekomandimin, Kukan: Ka bërë një reformë të thellë juridike

para 11 muajve - Gazeta Tema

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Kukan për Shqipërinë: Realizoi reformë të thellë juridike

para 11 muajve - AlbPress

Share This Tags Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit...

Shqiperia gati per hapjen e negociatave

para 11 muajve - AlbPress

Share This Tags “Shqipëria dhe Maqedonia duhet të fillojnë bisedimet e pranimit në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut nënkuptojnë se bisedimet e Turqisë duhet të ngelen në pritje, thuhet nga Komisioni...

Lajme të mira nga Brukseli për Maqedoninë

para 11 muajve - TV Koha

Raporti i Progresit nga BE për Maqedoninë pritet të jetë pozitiv. Sipas mediave që janë thirrur në detaje nga përmbajtja e raportit thuhet se do të ketë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave...

Kukan: Kosova nuk duhet të pret raporte pozitive nga KE

para 11 muajve - Infokusi

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Vizitë e Hanit dhe Mogerinit në Shkup

para 11 muajve - Fol

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe...

Shqipëria së shpejti me rekomandim për Bashkimin Europian

para 11 muajve - Klan Kosova

Këshilli Europian do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt Bashkimi Europian. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit ndërsa...

Kukan: Kosova nuk duhet të pret raporte pozitive nga KE

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas tij, sundimi i ligjit dhe aspekte ekonomike të vendit janë ende nën një pikëpyetje të madhe, ndërsa normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë është në stanjacion, me shkallëzime të herpashershme dhe...

Vizitë e Hanit dhe Mogerinit në Shkup

para 11 muajve - Fakti Ditor

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe...

Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike

para 11 muajve - Almakos

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Draft raporti: Dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë për ti filluar negociatat

para 11 muajve - Nezavisen

Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver,...

“Shqipëria merr rekomandimin, reforma në drejtësi më serioze edhe se në disa vende të BE”

para 11 muajve - Java News

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Kukan ia shuan shpresat Kosovës: Mos prisni raporte pozitive nga Komisioni Evropian

para 11 muajve - Illyria

Bruksel, 16 prill 2018 – Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se...

Shqipëria dhe Maqedonia do fillojnë bisedimet e pranimit në BE, Kosova ka ngadalësuar reformat

para 11 muajve - Sovrani

“Shqipëria dhe Maqedonia duhet të fillojnë bisedimet e pranimit në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut nënkuptojnë se bisedimet e Turqisë duhet të ngelen në pritje, thuhet nga Komisioni Evropian”....

Shqipëria së shpejti me rekomandim për BE, Kosova pret kritika për ngadalësimin e reformave

para 11 muajve - GazetaBlic

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Kukan ia shuan shpresat Kosovës: Mos prisni raporte pozitive nga Komisioni Evropian

para 11 muajve - Insajderi

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Shqipëria së shpejti me rekomandim për BE, Kosova pret kritika për ngadalësimin e reformave

para 11 muajve - Gazeta Express

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Shqipëria së shpejti me rekomandim për Bashkimin Europian

para 11 muajve - Gazeta Liria

Këshilli Europian do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt Bashkimi Europian. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit ndërsa...

Kukan ia shuan shpresat Kosovës: :Mos prisni raporte pozitive nga Komisioni Evropian

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Kukan: Kosova dhe Bosnja nuk duhet të presin rezultate pozitive nga Komisioni Evropian

para 11 muajve - Sovrani

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Kukan jep një lajm të keq për Kosovëm nga KE

para 11 muajve - Bota Press

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Kukan: Kosova të mos pres raporte pozitive nga Komisioni Evropian

para 11 muajve - Periskopi

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si Bosnjë-Hercegovina...

Kukan: Kosova nuk duhet të pret raporte pozitive nga KE

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas tij, sundimi i ligjit dhe aspekte ekonomike të vendit janë ende nën një pikëpyetje të madhe, ndërsa normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë është në stanjacion, me shkallëzime të herpashershme dhe...

Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

para 11 muajve - Klan

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Marina Maksimoviç (Bruksel) KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit” dhe raportet për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova...

Shqipëria së shpejti me rekomandim për BE, Kosova pret kritika për ngadalësimin e reformave

para 11 muajve - Infokusi

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Lajme të mira nga Brukseli për Maqedoni

para 11 muajve - Ina

Raporti i Progresit nga BE për Maqedoninë pritet të jetë pozitiv. Sipas mediave që janë thirrur në detaje nga përmbajtja e raportit thuhet se do të ketë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave...

Shqipëria së shpejti me rekomandim për BE, Kosova pret kritika për ngadalësimin e reformave

para 11 muajve - Lajmi.net

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Dritë jeshile për negociatat me BE: Shqipëria në rrugë të mbarë

para 11 muajve - Albeu

Duket se edhe në këtë lëmsh të madh akuzat për trafik droge, rrijtje të krimit dhe korrupsion, Shqipëria qenka në rrugë të drejtë. Në vlerësimet e tij Komisioni Evropian nënvizon se Shqipëria po ecën përpara...

DW: Shqipëria do marrë rekomandimin për çeljen e negociatave të anëtarësimit në BE

para 11 muajve - BalkanWeb

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

DW: Shqipëria do marrë rekomandimin për çeljen e negociatave të anëtarësimit në BE

para 11 muajve - Sot News

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Shqipëria sëshpejti me rekomandim për BE, Kosova pret kritika për ngadalësimin e reformave

para 11 muajve - Telegrafi

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Lajmi i MADH për integrimin e Shqipërisë, e zbulon media gjermane

para 11 muajve - Gazeta Express

KE do të aprovojë "Paketën e zgjerimit", raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Paketa e zgjerimit, si ndryshon harta e Ballkanit Perëndimor? Kosova në vendnumëro

para 11 muajve - Mapo

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë...

Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

para 11 muajve - DW

KE do të aprovojë "Paketën e zgjerimit", raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Lajmi i MADH për integrimin e Shqipërisë, e zbulon media gjermane

para 11 muajve - Tetova Sot

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

Shqipëria sëshpejti me rekomandim për BE, Kosova pret kritika për ngadalësimin e reformave

para 11 muajve - Almakos

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

KE paralajmëron Shqipërinë: Hapen negociatat, por reforma në drejtësi vendimtare për më tej

para 11 muajve - Mapo

Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave për vendin tonë, por lista e “detyrave të shtëpisë” do të shtohet. Lufta ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar mbetet problemi më shqetësues...

Lajm i mirë për Shqipërinë nga Brukseli, i keq për Kosovën!

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 15 Prill – Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e...

Progres raporti për Turqinë: Ankaraja ka bërë hapa prapa

para 11 muajve - Klan Kosova

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja janë larg njëra-tjetrës....

DW: Shqipëria me rekomandime, Kosova duhet të presë

para 11 muajve - Albinfo

Në anën tjetër, për shkak të imigrimit të madh nga Kosova, shtetet anëtare janë më shumë se të kujdesshme kur vjen puna për ta përfshirë Kosovën në listën e bardhë të Shengenit Në prag të publikimit më...

Paketa e zgjerimit, si ndryshon harta e Ballkanit Perëndimor? Ja çfarë ndodhë me Kosovën

para 11 muajve - Fakti Ditor

Harta e zgjerimit Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit...

Lajmi i MADH për integrimin e Shqipërisë, e zbulon media gjermane

para 11 muajve - AlbPress

Share This Tags KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika...

Maqedonia do të marrë vlerësim pozitiv nga KE-ja

para 11 muajve - TV Koha

Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për këtë vit, është njëri ndër...

BE'ja, shuplakë Turqisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja duket se janë vite dritë...

BE-ja, shuplakë Turqisë

para 11 muajve - Tetova Sot

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja duket se janë vite dritë...

Shqipëria merr lajm të madh për anëtarësimin në BE, Kosova pret kritika për ngadalësimin e reformave

para 11 muajve - Sovrani

KE do të aprovojë “Paketën e zgjerimit”, raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ngadalësimin...

BE’ja, shuplakë Turqisë

para 11 muajve - Gazeta Liria

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja duket se janë vite dritë...

Droga dhe krimi, kërkesa e KE pas hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 11 muajve - Albeu

Detaje të reja në lidhje janë zbardhur me progres raportin e Komisionit Europian sa i përket vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe sidomos Shqipërisë. Veç lajmit të mirë se Komisioni Evropian do të rekomandojë...

Droga dhe krimi i organizuar, çfarë kërkon KE pas hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 11 muajve - Medial

TIRANE – Gazeta Shqiptare mëson detaje të reja në lidhje me progres raportin e Komisionit Europian sa i përket vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe sidomos Shqipërisë. Veç lajmit të mirë se Komisioni Evropian...

Droga dhe krimi i organizuar, çfarë kërkon KE pas hapjes së negociatave për Shqipërinë

para 11 muajve - BalkanWeb

Gazeta Shqiptare mëson detaje të reja në lidhje me progres raportin e Komisionit Europian sa i përket vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe sidomos Shqipërisë. Veç lajmit të mirë se Komisioni Evropian do...

BE’ja, shuplakë Turqisë

para 11 muajve - Infokusi

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja duket se janë vite dritë...

Hapja e Negociatave/ Pas lajmit të mirë, KE-ja do i kërkojë Tiranës rezultate me Drogën dhe krimin e organizuar

para 11 muajve - Java News

TIRANE– Media në vend mëson detaje të reja në lidhje me progres raportin e Komisionit Europian sa i përket vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe sidomos Shqipërisë. Veç lajmit të mirë se Komisioni Evropian...

Raporti për Turqinë, Komisioni Evropian: Ankaraja, hapa pas

para 11 muajve - Lajmi.net

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja duket se janë vite dritë...

Raporti për Turqinë, KE: Ankaraja ka bërë hapa pas

para 11 muajve - GazetaBlic

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja duket se janë vite dritë...

Turqia drejt BE-së? Anëtarësimi duket më larg se kurrë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Komisioni i BE-së vazhdon ta përjashtojë pranimin e Turqisë si anëtare të BE-së. Turqia ka ndërmarrë “hapa të mëdhenj larg Bashkimit Evropian”, thuhet në raportin për përparimin e Turqisë në lidhje me...

BE-ja, shuplakë Turqisë, atje po shkilen të drejtat e njeriut, liria e shprehjes!

para 11 muajve - Bota Press

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja duket se janë vite dritë...

BE’ja, shuplakë Turqisë

para 11 muajve - Sovrani

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja duket se janë vite dritë...

KE më 17 prill shpall raportin e progresit, Maqedonia do të marrë vlerësim pozitiv

para 12 muajve - MRT

Komisioni Evropian më 17 prill do ta publikojë pakon për zgjerimin që vlerëson gjendjen... Komisioni Evropian më 17 prill do ta publikojë pakon për zgjerimin që vlerëson gjendjen në shtetet që synojnë...

KE-ja pritet të rekomandojë hapjen e negociatave me Maqedoninë

para 12 muajve - Shenja

Komisioni Evropian do të publikojë më 17 prill në Strasburg Raportin e Progresit për Maqedoninë. Pas dy viteve rekomandim të kushtëzuar dhe me vërejtje serioze për situatën politike në vend, pritjet janë...

Maqedonia me vlerësim pozitiv për hapje të negociatave për anëtarësim

para 12 muajve - Koha.net

Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për këtë vit, është njëri ndër...

BE-Turqisë: Je duke i shkelur çdo ditë e më shumë të drejtat e njeriut

para 11 muajve - Insajderi

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja duket se janë vite dritë...

BE-ja ia përplas fytyrës Turqisë: Ke bërë regres, gjithnjë e më pak të drejta të njeriut

para 11 muajve - Periskopi

Turqia konsiderohet një partner strategjik nga Bashkimi Europian, por kur vjen puna tek të drejtat e njeriut, liria e shprehjes dhe sundimi i shtetit ligjor, Brukseli dhe Ankaraja duket se janë vite dritë...

Një lajm i mirë për Maqedoninë

para 12 muajve - GazetaBlic

Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për këtë vit, është njëri ndër...

Komisioni Evropian jep lajmin e madh për Shqipërinë

para 12 muajve - GazetaBlic

Komisioni Evropian do të rekomandojë çeljen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Lajmi konfirmohet nga Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ), një gazetë pretigjioze...

“Maqedonia do të merr vlerësim pozitiv nga Komisioni Evropian”

para 12 muajve - Telegrafi

Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për këtë vit, është njëri ndër...

BE, “lumë” kritikash Turqisë

para 12 muajve - Vizion Plus

Përpjekjes shumëvjeçare të Turqisë për t’u integruar në BE i janë shtuar të tjera pengesa serioze që duket se po e largojnë edhe më shumë nga ky synim. Sipas raportit të Komisionit të BE mbi gjendjen e...

Maqedonia do të marrë vlerësim pozitiv nga KE-ja

para 12 muajve - Alsat-M

Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për këtë vit, është njëri ndër...

Të shkëputesh nga Turqia, 105 vjet pas pavarësisë!

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza E marta e 17 prillit, kur Komisioneri i Zgjerimit Johannes Hahn dhe Shefja e Diplomacisë Europiane Federica Mogherini do të dorëzojnë në Tiranë progres raportin për Shqipërinë, do të mbahet...

S’ka kthim pas, Shqipëria hap negociatat me BE-në

para 12 muajve - Nezavisen

Raporti i Komisionit Evropian që do të publikohet të martën e 17 prillit do të propozojë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë. Sipas mediave gjermane që kanë arritur të kenë një kopje të...

Komisioni Europian pritet që të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

para 12 muajve - Zhurnal

Bruksel, 15 prill - Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të publikohet më 17 prill në Strasburg dhe njoftojnë se raporti për Maqedoninë është...

Brukseli do të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

para 12 muajve - Gazeta Express

Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të publikohet më 17 prill në Strasburg dhe njoftojnë se raporti për Maqedoninë është më pozitivë në këtë...

Maqedonia do të marrë vlerësim pozitiv nga KE-ja

para 12 muajve - Almakos

15 April 2018 / 14:15 Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për këtë...

Të shkëputesh nga Turqia, 105 vjet pas pavarësisë!

para 12 muajve - Java News

Nga Alfred Peza E marta e 17 prillit, kur Komisioneri i Zgjerimit Johannes Hahn dhe Shefja e Diplomacisë Europiane Federica Mogherini do të dorëzojnë në Tiranë progres raportin për Shqipërinë, do të mbahet...

KE-ja do të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

para 12 muajve - Aktuale

Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të publikohet më 17 prill në Strasburg dhe njoftojnë se raporti për Maqedoninë është më pozitivë në këtë...

KE-ja do të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

para 12 muajve - Tetova Sot

Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të publikohet më 17 prill në Strasburg dhe njoftojnë se raporti për Maqedoninë është më pozitivë në këtë...

Maqedonia do të marrë vlerësim pozitiv nga KE-ja

para 12 muajve - Gazeta e re

Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për këtë vit, është njëri ndër...

Mediat gjermane: KE rekomandon çeljen e negociatave për Shqipërinë

para 12 muajve - Gazeta e re

Komisioni Evropian do të rekomandojë çeljen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Lajmi konfirmohet nga Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ), një gazetë pretigjioze...

KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë

para 12 muajve - Illyria

Bruksel, 15 prill 2018 – Raporti i Komisionit Evropian (KE) për vendet e Ballkanit, i cili do të publikohet të martën, më 17 prill, do të propozojë hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe...

Mediat gjermane: KE rekomandon çeljen e negociatave për Shqipërinë

para 12 muajve - KosovaPress

Lajmi konfirmohet nga Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ), një gazetë pretigjioze gjermane me qendër në Essen dhe që publikohet nga grupi mediatik Funke Mediengruppe, e cila zbardh pjesë të progres-raportit...

Maqedonia do të marrë vlerësim pozitiv nga KE-ja

para 12 muajve - KosovaPress

Në raport thuhet se dëmi që është bërë gjatë viteve të kaluara nuk mund të rregullohet brenda natës por Maqedonia e ka tejkaluar krizën e thellë dhe reformat strukturale janë proces i komplikuar që mund...

Brukseli do të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

para 12 muajve - Fol

Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të publikohet më 17 prill në Strasburg dhe njoftojnë se raporti për Maqedoninë është më pozitivë në këtë...

Komisioni i BE-së e vlerëson sërish keq Turqinë

para 12 muajve - Koha.net

Komisioni i BE-së vazhdon ta përjashtojë pranimin e Turqisë si anëtare të BE-së. Turqia ka ndërmarrë “hapa të mëdhenj larg Bashkimit Evropian”, thuhet në raportin për përparimin e Turqisë në lidhje me...

LAJM I FUNDIT: KE-ja do të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

para 12 muajve - Medial

Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të publikohet më 17 prill në Strasburg dhe njoftojnë se raporti për Maqedoninë është më pozitivë në këtë...

KE-ja do të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

para 12 muajve - Nezavisen

Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të publikohet më 17 prill në Strasburg dhe njoftojnë se raporti për Maqedoninë është më pozitivë në këtë...

Komisioni Evropian e vlerëson sërish keq Turqinë

para 12 muajve - Telegrafi

Pengesa serioze lidhur me sundimin e ligjit, lirinë e shprehjes dhe drejtësinë – ky është thelbi i raportit të fundit të progresit për Turqinë dhe anëtarësimi i Turqisë në Bashkim Evropian (BE) duket më...

Turqia pritet të përballet me raport tejet kritik nga BE-ja

para 12 muajve - Gazeta Express

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Komisioni i BE-së e vlerëson sërish keq Turqinë

para 12 muajve - DW

Pengesa serioze lidhur me sundimin e ligjit, lirinë e shprehjes dhe drejtësinë - ky është thelbi i raportit të fundit të progresit për Turqinë. Anëtarësimi i Turqisë në BE duket më larg se kurrë. Komisioni...

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Telegrafi

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - GazetaBlic

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Klan Kosova

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Turqia pritet të përballet me raport tejet kritik nga BE-ja

para 12 muajve - Infokusi

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Lajmi.net

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Infokusi

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Turqia pritet të përballet me raport tejet kritik nga BE-ja

para 12 muajve - Lajmi.net

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Turqia pritet të përballet me raport tejet kritik nga BE-ja

para 12 muajve - GazetaBlic

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Turqia pritet të përballet me raport tejet kritik nga BE-ja

para 12 muajve - Aktuale

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Bota Press

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Turqia pritet të përballet me raport tejet kritik nga BE-ja

para 12 muajve - Sovrani

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

KE rekomandon hapjen e negociatave, detaje për Raportin e Progresit

para 12 muajve - Gazeta Express

Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Europian. Ndërkohë,...

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Sovrani

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Telegrafi

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - GazetaBlic

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Almakos

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Mediat gjermane publikojnë raportin: KE rekomandon hapjen e negociatave për Shqipërinë

para 12 muajve - Zhurnal

Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Europian. Ndërkohë,...

KE-ja rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Koha.net

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Turqia pritet të përballet me raport kritik nga BE’ja

para 12 muajve - Zhurnal

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Zbardhet progres-raporti, Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave

para 12 muajve - BalkanWeb

Komisioni do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për dy vendet ballkanike, Shqipërinë dhe Maqedoninë. Ndërkohë, Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt...

Zbardhet progres-raporti, KE rekomandon hapjen e negociatave

para 12 muajve - Gazeta Express

Komisioni do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për dy vendet ballkanike, Shqipërinë dhe Maqedoninë. Mediat gjermane që kanë publikuar pjesë të raportit, shkruajnë se në dokument theksohet...

Zbardhet progres-raporti, Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave

para 12 muajve - Medial

Komisioni do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për dy vendet ballkanike, Shqipërinë dhe Maqedoninë. Ndërkohë, Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt...

Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Illyria

Bruksel, 14 prill 2018 – Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi...

Zbardhet progres-raporti, KE rekomandon hapjen e negociatave

para 12 muajve - AlbPress

Share This Tags Komisioni do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për dy vendet ballkanike, Shqipërinë dhe Maqedoninë. Mediat gjermane që kanë publikuar pjesë të raportit, shkruajnë se në...

KE rekomandon hapjen e negociatave, detaje për progres-raportin

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Europian. Ndërkohë,...

Mediat gjermane publikojnë raportin: KE rekomandon hapjen e negociatave për Shqipërinë

para 12 muajve - Sot News

Mediat gjermane që kanë publikuar pjesë të raportit, shkruajnë se në dokument theksohet perspektiva për anëtarësim e gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor. Negociata po zhvillohen aktualisht me Serbinë...

Turqia pritet të përballet me raport tejet kritik nga BE-ja

para 12 muajve - Portalb

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, njofton REL . Përveç bashkëpunimit...

KE rekomandon hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë

para 12 muajve - Albinfo

Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për dy vendet ballkanike, Shqipërinë dhe Maqedoninë. Mediat gjermane që kanë publikuar pjesë të raportit, shkruajnë se në dokument...

Turqia pritet të përballet me raport tejet kritik nga BE-ja

para 12 muajve - Telegrafi

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Europian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

KE-ja rekomandon hapjen e negociatave për Maqedoninë dhe Shqipërinë

para 12 muajve - Alsat-M

Mediat gjermane që kanë publikuar pjesë të raportit, shkruajnë se në dokument theksohet perspektiva për anëtarësim e gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor. Negociata po zhvillohen aktualisht me Serbinë...

Mediat gjermane publikojnë raportin: KE rekomandon hapjen e negociatave për Shqipërinë

para 12 muajve - Gazeta Tema

Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Europian. Ndërkohë,...

Turqia Pritet të Përballet me Raport Tejet Kritik nga BE-ja

para 12 muajve - Kallxo

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Lajm i mdh për shqiptarët: Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Bota Press

Botapress, 14 Prill – Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi...

Zbardhet progres-raporti, KE rekomandon hapjen e negociatave

para 12 muajve - Sovrani

Komisioni do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për dy vendet ballkanike, Shqipërinë dhe Maqedoninë. Mediat gjermane që kanë publikuar pjesë të raportit, shkruajnë se në dokument theksohet...

KE rekomandon hapjen e negociatave për Ballkanin Perëndimor… por Shqipëria dhe Turqia nuk përmenden

para 12 muajve - Mapo

Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se, Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Europian. Në raportin...

KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

para 12 muajve - Periskopi

Komisioni Evropian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë,...

Turqia pritet të përballet me raport tejet kritik nga BE-ja

para 12 muajve - Lajmi.net

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Turqia pritet të përballet me raport kritik nga BE'ja

para 12 muajve - Gazeta Express

​ Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

S’ka më dilema, mediat gjermane: KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë!

para 12 muajve - Java News

Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Europian. Ndërkohë,...

Turqia pritet të përballet me raport tejet kritik nga BE-ja

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Turqia pritet të përballet me raport kritik nga BE’ja

para 12 muajve - Gazeta Liria

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Turqia pritet të përballet me raport kritik nga Bashkimi Evropian

para 12 muajve - Periskopi

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

Turqia pritet të përballet me raport kritik nga BE’ja

para 12 muajve - Sovrani

Turqia do të pranojë të martën një nga raportet me qasjen më kritikuese prej kur ky vend ka treguar gatishmërinë për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian një dekadë më parë, transmeton Reuters. Përveç...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK