http://kariera.mk

Orari i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

para 11 muajve - GazetaBlic

Nesër zhvillohet ndeshjet, Vushtrria – Prishtina dhe Vëllaznimi – Drenica. Dy ndeshjet zhvillohet në kuadër të ndeshjeve kthyese të DigitAlb Kupës së Kosovës, shkruan GazetaBlic Vëllaznimi dhe Drenica...

Golaverazhi apo ndeshjet direkte? Ja çfarë merret për bazë nëse Prishtina dhe Drita kanë pikë të barabarta në fund

para 11 muajve - GazetaBlic

Superliga e Kosovës po bëhet gjithnjë e më interesant. Aktualisht në pozitën e parë ndodhet Drita me 53 pikë, që ndiqet nga Prishtina me 50 pikë, shkruan GazetaBlic Deri në fund të kampionatit do të zhvillohen...

Ja kur do të zhvillohen ndeshjet kthyese të gjysmëfinalës së Digitalb Kupës së Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Është caktuar orari i ndeshjeve të kthimit gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, shkruan infokusi. LEXO EDHE: Orari i ndeshjeve të Ligës së Parë Kryeqytetasit kishin fituar duelin e parë 1:0, tekse...

Orari i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

para 11 muajve - Lajmi.net

. Këtë mesjavë do të do të zhvillohen ndeshjet e kthimit gjysmëfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës. Të mërkurën, Vushtrria e pret Prishtinës, kurse Vëllaznimi është nikoqir i Drenicës. Kryeqytetasit kishin...

​Superliga e Kosovës në futboll, orari i javës së 28-të

para 11 muajve - GazetaBlic

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 28-të në Vala Superligën e Kosovës, ku dy ndeshje do të luhen të shtunën, derisa katër të tjera të dielën. Ndërkohë, paraprakisht, të mërkurën, do të luhen ndeshjet...

Orari i ndeshjeve të javës së 28-të në Superligën e Kosovës

para 11 muajve - Koha.net

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 28-të në Vala Superligën e Kosovës, ku dy ndeshje do të luhen të shtunën, derisa katër të tjera të dielën. Ndërkohë, paraprakisht, të mërkurën, do të luhen ndeshjet...

Ja kur do të zhvillohet java e 28-të e Superligës së Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 28-të në Vala Superligën e Kosovës, shkruan infokusi. Kjo javë pritet të jetë tejet interesante kur kemi parasysh garën për pozitën e parë dhe mbetjen në Superligë....

Superliga e Kosovës në futboll, orari i javës së 28-të

para 11 muajve - Gazeta e re

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 28-të në Vala Superligën e Kosovës, ku dy ndeshje do të luhen të shtunën, derisa katër të tjera të dielën. Ndërkohë, paraprakisht, të mërkurën, do të luhen ndeshjet...

Superliga e Kosovës në futboll, orari i javës së 28-të

para 11 muajve - KosovaPress

Ndërkohë, paraprakisht, të mërkurën, do të luhen ndeshjet gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, ku Vushtrria e sfidon Prishtinën, derisa Vëllaznimi – Drenicën. Vala Superliga – Java e 28-të E shtunë,...

Lista e golashënuesve në Superligën e Kosovës, Oto John merr primatin

para 11 muajve - Zhurnal

Me përfundimin e javës së 27-të në Superligën e Kosovës, ka një lider të ri në listën e golashënuesve. Sulmuesi nigerian Oto John ka arritur të dalë në krye të listës së golashënuesve në Superligë. 20-vjeçari...

Lista e golashënuesve në Superligën e Kosovës, Oto John merr primatin

para 11 muajve - Telegrafi

Me përfundimin e javës së 27-të në Superligën e Kosovës, ka një lider të ri në listën e golashënuesve. Sulmuesi nigerian Oto John ka arritur të dalë në krye të listës së golashënuesve në Superligë. 20-vjeçari...

Drita thyen një rekord në Superligën e Kosovës

para 11 muajve - RTV 21

Kjo ishte ndeshja e 23 në Superligë 23 ndeshje pa humbje, Drita ka thyer një rekord historik në Superligën e Kosovës në Futboll. Drita ka vazhduar me ecurinë fantastike në Superligën e Kosovës. Në ndeshjen...

Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës dhe Dritës

para 11 muajve - RTV 21

Edhe 6 javë deri në përfundimin e kampionatit të rregullt Drita dhe Prishtina janë skuadrat që po luftojnë për titullin e kampionit në Superligën e Kosovës në futboll, kur kanë mbetur edhe 6 javë deri...

Lista e golashënuesve në Superligën e Kosovës, Oto John merr primatin

para 11 muajve - Almakos

Me përfundimin e javës së 27-të në Superligën e Kosovës, ka një lider të ri në listën e golashënuesve. Sulmuesi nigerian Oto John ka arritur të dalë në krye të listës së golashënuesve në Superligë. 20-vjeçari...

Top 10 golashënuesit më të mirë në Vala Superligë

para 11 muajve - Infokusi

Këtë fundjavë ka përfunduar java e 27-të, në Vala Superligën e Kosovës, ku nuk mungoi efikasiteti i futbollistëve, shkruan infokusi. LEXO EDHE: Kërkohet dorëheqja e Zekirja Ramadanit (FOTO) Sulmuesit e...

Drita thyen rekordin dhe i afrohet titullit

para 11 muajve - Koha.net

Me fitoren e pestë rresht, të arritur përballë Vllaznisë së Pozheranit, Drita i afrohet edhe më shumë titullit të kampionit, kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në fund të edicionit 2017/2018. Drita...

Drita arrin të thej një rekord

para 11 muajve - Gazeta e re

Drita thyen një rekord të madh në Superligën e Kosovës 23 ndeshje pa humbje, Drita ka thyer një rekord historik në Superligën e Kosovës në Futboll. Drita ka vazhduar me ecurinë fantastike në Superligën...

Drita arrin të thyej një rekord

para 11 muajve - KosovaPress

23 ndeshje pa humbje, Drita ka thyer një rekord historik në Superligën e Kosovës në Futboll. Drita ka vazhduar me ecurinë fantastike në Superligën e Kosovës. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 27, Drita...

Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës dhe Dritës

para 11 muajve - KosovaPress

Prishtina është 3 pikë mrapa Dritës e cila po udhëheq në tabel me 53 pikë të grumbulluara, raporton KosovaPress. Gjashtë ndeshjet e fundit të Prishtinës janë këto: 1. Vllaznia – Prishtina , 2. Prishtina...

Drita thyen një rekord të madh në Superligën e Kosovës

para 12 muajve - Albeu

23 ndeshje pa humbje , Drita ka thyer një rekord historik në Superligën e Kosovës në Futboll. Drita ka vazhduar me ecurinë fantastike në Superligën e Kosovës . Në ndeshjen e vlefshme për javën e 27, Drita...

Drita fundos Vllazninë,Trepça 89 vështirson punët Vllaznimit

para 12 muajve - RTV 21

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të javës së 27-të të Superligës së Kosovës në futboll Dy takimet kanë përfunduar me fitoren e vendasve me rezultate të thella. Drita e mposhti skuadrën e Vllaznisë...

Drita fitoi, ja çfarë thotë Bekim Isufi pas ndeshjes

para 12 muajve - GazetaBlic

Drita vazhdon formën e mirë këtë edicion në Vala Superligës. Gjilanasit mposhtën 2:0 Vllazninë për të ruajtur kreun e renditjes. Drita në këtë duel dominoi totalisht, por shënoi vetëm dy herë në pjesën...

Kjo është renditja tabelare në Vala Superligë pas xhiros së 27-të

para 12 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së 27’të të Vala Superligës. Skuadrat e pozitave të para (Drita dhe Prishtina) arritën të fitojnë përsëri, shkruan GazetaBlic Drita fitoi ndaj Vllaznisë, kurse...

Tabela në Superligën e Kosovës pas javës së 27-të: Drita lider i vetëm, ngritën Llapi dhe Trepça ‘89

para 12 muajve - Telegrafi

Ka përfunduar java e 27-të në elitën e futbollit kosovar. Lideri aktual i Superligës, Drita ka vazhduar me fitore ku kësaj radhe mposhti Vllazninë e Pozhoranit me rezultat të bardhë 2-0. Kësisoj Drita...

Drita thyen një rekord historik në Superligë

para 12 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Dritës ka fituar ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-0. Kjo fitore i fuqizon edhe më shumë Dritës pozitën e parë, pasi aktualisht është 3 pikë përpara Prishtinës, shkruan GazetaBlic Drita pas kësaj...

Drita heq qafe Vllazninë, vazhdon lidershipin në Superligë

para 12 muajve - Telegrafi

Drita ka bërë detyrën e saj duke mundur lehtësisht Vllazninë e Pozhoranit 2-0. Që nga fillimi i ndeshjes Drita ishte më e mirë në fushë dhe kishte iniciativën. E nuk vonoi shumë dhe erdhi goli i parë në...

Drita thyen rekord historik në Superligë

para 12 muajve - Gazeta Express

23 ndeshje pa humbje, Drita ka thyer rekord historik në Superligën e Kosovës në Futboll. Drita ka vazhduar me ecurinë fantastike në Superligën e Kosovës. Në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 27, Drita mori...

Trepça 89′ fiton bindshëm ndaj Vëllaznimit, ‘shpërthen’ Otto John

para 12 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Treçës 89′ ka fitur bindshëm ndaj Vëllaznimit. Ekipi i Maganit ka fituar me rezultatin 3-0, në kuadër të xhiros së 27’të të takimit, shkruan GazetaBlic Golat për Trepça 89′ i ka shënuar Otto...

Drita nuk gabon, Trepça ’89 mund Vëllaznimin

para 12 muajve - Lajmi.net

. Drita ka bërë hapin e radhës drejt titullit kampion. Gjilanasit mundën Vllazninë me rezultat të pastër, 2:0. Ndërkohë, Trepça ’89 ka mposhtur Vëllaznimin 3:0 në Mitrovicë. Drita – Vllaznia 2:0 Trepça...

Drita fiton ndaj Vllaznisë dhe blindon kreun e tabelës

para 12 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Dritës ka vazhduar me fitore në Vala Superligën e Kosovës. Ekipi nga Gjilani ka fituar ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-0, shkruan GazetaBlic Gërbeshi dhe Musaj shënuan për fitoren e Dritës. Vlen...

Nuk ndalet Drita, këndellet Trepça ‘89

para 12 muajve - Gazeta Express

​Drita e ka mposhtur 2-0 Vllaznin e Pozheranit në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 27, kurse fitore ka arritur edhe Trepça ’89, që e mposhti 3-0 Vëllaznimin. Drita ka vazhduar me ecurinë fantastike në...

Drita nuk ndalet, arrin fitoren e pestë rresht

para 12 muajve - Koha.net

Drita ka shënuar fitoren e pestë rresht në Superligë për të mbajtur ritmin drejt titullit kampion. Klubi gjilanas fitoi 2 me 0 ndaj Vllaznisë së Pozheranit, falë golave të Fidan Gërbeshit dhe Drilon Musajt....

Tabela në Superligën e Kosovës pas javës së 27-të: Drita lider i vetëm, ngritën Llapi dhe Trepça ‘89

para 12 muajve - Almakos

Ka përfunduar java e 27-të në elitën e futbollit kosovar. Lideri aktual i Superligës, Drita ka vazhduar me fitore ku kësaj radhe mposhti Vllazninë e Pozhoranit me rezultat të bardhë 2-0. Kësisoj Drita...

Mbyllet pjesët e para të takimeve të Superligës, këto janë rezultatet

para 12 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar pjesët e para të dy takimeve të Superligës së Kosovës. Skuadra e Dritës po fiton ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-0, ndërsa Trepçka 89′ është në epërsi kundër Vëllaznimit, me rezultatin 1-0,...

Nuk ndalet Drita, këndellet Trepça ‘89

para 12 muajve - Infokusi

Drita e ka mposhtur 2-0 Vllaznin e Pozheranit në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 27, kurse fitore ka arritur edhe Trepça ’89, që e mposhti 3-0 Vëllaznimin. Drita ka vazhduar me ecurinë fantastike në Superligën...

Magani ka një vlerësim interesant

para 11 muajve - Insajderi

Trepça ’89 më në fund ka treguar cilësitë e saj të vërteta, duke e mposhtur me rezultat bindës 3:0 Vëllaznimin, skuadër e cila në pjesën pranverore të kampionatit pa dyshim që ishte ndër më të mirat në...

Isufi e ka një vërejtje

para 12 muajve - Insajderi

Drita e ka vazhduar rrugën drejt titullit të kampionit, duke e mposhtur Vllazninë e Pozheranit me rezultat 2:0. Skuadra gjilanase e ka ruajtur epërsinë prej tri pikësh në raport me Prishtinën, ndërsa ka...

Mbyllen ndeshjet në Mitrovicë e Gjilan

para 12 muajve - Insajderi

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të javës së 27-të të Vala Superligës së Kosovës në futboll. Në Mitrovicë, Trepça ’89 ka shënuar fitore bindëse ndaj Vëllaznimit me rezultat… Lexo më tepër

Tabela përfundimtare dhe lista e golashënuesve pas 27 xhirove

para 12 muajve - Insajderi

Pas fitores së thellë të Trepçës’89 ndaj Vëllanzimit dh fitores së Dritës ndaj Vllaznisë, gjërat në tabelën e Vala Superligës së Kosovës në futboll janë qartësuar edhe më shumë, meqë tri ekipet e para...

Drita fundos Vllaznin,Trepça 89 vështirson punët Vllaznimit

para 12 muajve - KosovaPress

Dy takimet kanë përfunduar me fitorën e vendasve me rezultate të thella. Drita e mposhti skuadrën e Vllaznisë me rezultat 2:0, për ta fundosur atë në fundin e tabelës.Golat për skuadrën e Bekim Isufit...

Drita fundos Vllazninën,Trepça 89 vështirson punët Vllaznimit

para 12 muajve - KosovaPress

Dy takimet kanë përfunduar me fitorën e vendasve me rezultate të thella. Drita e mposhti skuadrën e Vllaznisë me rezultat 2:0, për ta fundosur atë në fundin e tabelës.Golat për skuadrën e Bekim Isufit...

Mbyllen pjesët e para në gjitha ndeshjet e Super Ligës së Kosovës

para 12 muajve - Sovrani

Kanë përfunduar pjesët e para të dy takimeve të Superligës së Kosovës. Skuadra e Dritës po fiton ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-0, ndërsa Trepçka 89′ është në epërsi kundër Vëllaznimit, me rezultatin 1-0,...

Drita pret Vllaznin për tu konfirmuar si lider në Superligë

para 12 muajve - Telegrafi

Java e 27-të në elitën e futbollit kosovar do të mbyllet ditën e sotme (e diel) me dy ndeshje të tjera. Lideri aktual i Superligës së Kosovës, Drita do të jetë nikoqire e Vllaznisë së Pozhoranit. Njëherit...

Superliga e Kosovës në futboll, sot zhvillohen dy ndeshje interesante

para 12 muajve - RTV 21

Ndeshjet do të fillojnë pasdite Gjatë ditës së djeshme janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Prishtina, Drenica dhe Llapi arritën t’i argëtonin tri pikët e plota, në...

Sot dy ndeshjet e fundit të javës së 27-të, në Vala Superligë?

para 12 muajve - Infokusi

Sot do përmbyllet java e 27-të, në Vala Superligë, ku na presin dy takime mjaft interesante. Në Gjilan, lideri Drita takohet me Vllaznin e Pozheranit, ku vendasit synojn fitore për ta quar serin e 25 ndeshjeve...

Drita pret Vllaznin për tu konfirmuar si lider në Superligë

para 12 muajve - Almakos

Java e 27-të në elitën e futbollit kosovar do të mbyllet ditën e sotme (e diel) me dy ndeshje të tjera. Lideri aktual i Superligës së Kosovës, Drita do të jetë nikoqire e Vllaznisë së Pozhoranit. Njëherit...

Sot zhvillohen dy ndeshje në Superligën e Kosovës

para 12 muajve - Lajmi.net

Superliga e Kosovës vjen me dy ndeshje shumë interesante sot. Liderët e tabelës, KF Drita në shtëpi do të presin fqinjët e Vllaznisë së Pozheranit, për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së 27-të. Drita do...

Superliga e Kosovës në futboll,sot zhvillohen dy ndeshje interesante

para 12 muajve - KosovaPress

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të kësaj jave. Trepça 89 do ta presë në Mitrovicë skuadrën gjakovare të Vëllaznimit.Pritet të jetë një ndeshje mjaftë interesante, pasi që të dy skuadrat janë...

KOSOVA/ Lira e Bledi Shkëmbit bën hap “fals”, Prishtina e Mirel Josës kap kreun e Superligës

para 12 muajve - Newsport

Janë luajtur sot ndeshjet e Superligës së Kosovës, ku ka patur disa rezultate surprizë. Në tre takimet e luajtura sot, spikat humbja e Lirisë, 1-2, nga skuadra e Llapit, në Prizren. Prishtina e Mirel Josës...

Batatina: Ky futbollist është si Fadil Vokrri

para 12 muajve - GazetaBlic

Llapi ka marrë tri pikë të mëdha, duke mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 2:1. Pas ndeshjes, trajneri Tahir Batatina ka theksuar se për në ‘Përparim Thaqi’ kishte udhëtuar për t’i marrë tri pikë apo...

Llapi i hakmerret Lirisë, triumfon në Prizren dhe ia rrëmben pozitën e tretë

para 12 muajve - Medial

Llapi ka arritur t’i hakmerret Lirisë për dy humbjet e pësuara në këtë edicion, duke triumfuar në Prizren me rezultat 1-2. Ndeshja nisi e ekuibluar nga të dyja skuadrat që luanin më shumë në mesin e fushës....

Drenica mposht Flamurtarin

para 12 muajve - Klan Kosova

Drenica ka shënuar fitore ndaj Flamurtarit me rezultat 2:0 në përballjen e vlefshme për javën e 27-të të Superligës së Kosovës. Dy golat e Denis Peposhit në minutën e 73-të dhe të dytë të lojës shtesë,...

Llapi ia merr tri pikë dhe vendin e tretë Lirisë

para 12 muajve - Klan Kosova

Llapi ka shënuar fitore ndaj Lirisë në xhiron e 27-të të Superligës së Kosovës. Llapjanët kaluan në epërsi në minutën e 64-t përmes golit nga pika e bardhë të konkretizuar nga Mirlind Daku. Golin e dytë...

Kjo është renditja tabelare në Superligë

para 12 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar tre takimet e ditës së sotme të Vala Superligës. Drenica fitoi ndaj Flamurtarit, Llapi mposhti Lirinë në Prizren, ndërsa Prishtina fitoi minimalisht ndaj Besës, shkruan GazetaBlic Prishtina...

Mbyllet drama, ja kush e fiton derbin Liria – Llapi

para 12 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Llapit ka fituar ndaj Lirisë. Llapi ka fituar ndaj Lirisë në derbin e xhiros së 27’të të Vala Superligës, shkruan GazetaBlic Llapjanët fituan me rezultatin 1-2. Vlen të theksohet se në fund të...

Batatina: Mirlind Daku si Fadil Vokrri

para 12 muajve - Infokusi

Llapi ka marrë tri pikë të mëdha, duke mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 2:1. Pas ndeshjes, trajneri Tahir Batatina ka theksuar se për në ‘Përparim Thaqi’ kishte udhëtuar për t’i marrë tri pikë apo...

Llapi i hakmerret Lirisë, triumfon në Prizren dhe ia rrëmben pozitën e tretë

para 12 muajve - Almakos

Llapi ka arritur t’i hakmerret Lirisë për dy humbjet e pësuara në këtë edicion, duke triumfuar në Prizren me rezultat 1-2. Ndeshja nisi e ekuibluar nga të dyja skuadrat që luanin më shumë në mesin e fushës....

Fitojnë Prishtina, Llapi dhe Drenica

para 12 muajve - Gazeta e re

Kanë përfunduar tri ndeshjet që ishin në plan të zhvilloheshin sot. Skuadrat të cilët arritën tre pikë të plota janë Prishtina, Llapi dhe Drenica. Prishtina ka mposhtur skuadrën e Besës, në ndeshjen e...

Batatina: Ky futbollist është si Fadil Vokrri

para 12 muajve - Insajderi

Llapi është kthyer me tri pikë nga Prizreni, ku fitoi ndaj Lirisë me rezultat 2:1. Golat për mysafirët i shënuan Mirlind Daku nga penalltia dhe Mentor Zhdrella. Trajneri i Llapit, Tahir Batatina i ka thënë...

Llapi i hakmerret Lirisë, triumfon në Prizren dhe ia rrëmben pozitën e tretë

para 12 muajve - Sovrani

Llapi ka arritur t’i hakmerret Lirisë për dy humbjet e pësuara në këtë edicion, duke triumfuar në Prizren me rezultat 1-2. Ndeshja nisi e ekuibluar nga të dyja skuadrat që luanin më shumë në mesin e fushës....

Drenica fiton derbin kuqezi ndaj Flamurtarit

para 12 muajve - Sovrani

Drenica ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Flamurtarit në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Superligës së Kosovës. Skuadra nga Skenderaj ka arritur ta marr një fitore shumë të rëndësishme ndaj...

Prishtina, Liria e Drenica me nga tri pikë të reja

para 12 muajve - Insajderi

Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme të javës së 27-të të Vala Superligës së Kosovës në futboll. Në kryendeshje, Llapi ka fituar në udhëtim te Liria me rezultat 2:1. Mirlind Daku (62’ – nga penalltia) dhe… Lexo më tepër

Tabela dhe lista e golashënuesve pas ndeshjeve të sotme

para 12 muajve - Insajderi

Sot kanë qenë në program tri ndeshje të Vala Superligës së Kosovës në futboll dhe pas katër ndeshjeve të xhiros së 27-të tri ekipet e para në tabelë duket se janë shkëputur ndaj të tjerave dhe në gjashtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK