http://kariera.mk

Pranohen 10 amendamente të VMRO-DPMNE-së

para 11 muajve - Albeu

Ministria e Drejtësisë dhe grupi punues i LSDM-së kanë pranuar një pjesë të propozimeve të VMRO-DPMNE-së opozitare lidhur me përgjegjësinë disiplinore për gjykatësit dhe votimin në Këshillin gjyqësor....

Komisioni miraton ligjet reformatore

para 11 muajve - Albeu

Ligjet për reforma në gjyqësor , të harmonizuara mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së filluan të marrin edhe dritën jeshile nga Komisionet amë në Kuvend. Në komisionin për Sistem Politik, Ministria e Drejtësisë...

Komisioni miraton ligjet reformatore

para 11 muajve - Albeu

Ligjet për reforma në gjyqësor , të harmonizuara mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së filluan të marrin edhe dritën jeshile nga Komisionet amë në Kuvend. Në komisionin për Sistem Politik, Ministria e Drejtësisë...

Janë pranuar 10 amendamente të VMRO-DPMNE-së

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 prill  – Ministria e Drejtësisë dhe grupi punues i LSDM-së kanë pranuar një pjesë të propozimeve të VMRO-DPMNE-së opozitare lidhur me përgjegjësinë disiplinore për gjykatësit dhe votimin në Këshillin...

Komisioni miraton ligjet reformatore

para 11 muajve - Gazeta Express

Ligjet për reforma në gjyqësor, të harmonizuara mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së filluan të marrin edhe dritën jeshile nga Komisionet amë në Kuvend. Në komisionin për Sistem Politik, Ministria e Drejtësisë...

Kuvend, kalon leximi i dytë i ligjit për gjykatat

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 prill - Propozim-ndryshimet në Ligjin për Gjykatat dhe Këshillin Gjyqësor, kaluan leximin e dytë në Kuvend. Në Komisionin për sistem politik, njëzëri u pranuan amendamentet që kanë të bëjnë më...

Kuvend, kalon leximi i dytë i ligjit për gjykatat

para 11 muajve - Alsat-M

Propozim-ndryshimet në Ligjin për Gjykatat dhe Këshillin Gjyqësor, kaluan leximin e dytë në Kuvend. Në Komisionin për sistem politik, njëzëri u pranuan amendamentet që kanë të bëjnë më masat disiplinore...

Komisioni miraton ligjet reformatore

para 11 muajve - Shenja

Ligjet për reforma në gjyqësor, të harmonizuara mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së filluan të marrin edhe dritën jeshile nga Komisionet amë në Kuvend. Në komisionin për Sistem Politik, Ministria e Drejtësisë...

Komisioni miraton ligjet reformatore në Greqi

para 11 muajve - Shenja

Ligjet për reforma në gjyqësor, të harmonizuara mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së filluan të marrin edhe dritën jeshile nga Komisionet amë në Kuvend. Në komisionin për Sistem Politik, Ministria e Drejtësisë...

LSDM dhe VMRO dakordohen për gjyqësinë dhe Këshillin gjyqësor

para 11 muajve - Gazeta Express

Grupet punuese të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së kanë rënë dakord në lidhje me ligjet reformuese për gjyqësi dhe për Këshillin gjyqësor, shkruan Telegrafi Maqedoni. Komisioni Kuvendor për sisteme politike dhe...

Pozita dhe opozita pajtohen për gjyqësinë dhe Këshillin gjyqësor të Maqedonisë

para 11 muajve - Telegrafi

Grupet punuese të LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së kanë rënë dakord në lidhje me ligjet reformuese për gjyqësi dhe për Këshillin gjyqësor, shkruan Telegrafi Maqedoni. Komisioni Kuvendor për sisteme politike dhe...

Nuk ka pajtim për ndryshimin e modelit zgjedhor në Maqedoni

para 11 muajve - Telegrafi

Partitë politike sot kanë diskutuar për modelin e zgjedhjeve në Maqedoni, që ka disa propozime, por ende nuk ka një pajtim. LSDM-ja dhe koalicioni i saj është për një njësi zgjedhore, bën të ditur agjencia...

Nuk ka pajtim për ndryshimin e modelit zgjedhor në Maqedoni

para 11 muajve - Almakos

Partitë politike sot kanë diskutuar për modelin e zgjedhjeve në Maqedoni, që ka disa propozime, por ende nuk ka një pajtim. LSDM-ja dhe koalicioni i saj është për një njësi zgjedhore, bën të ditur agjencia...

Ngelen edhe ligjet për gjykata dhe KSHZ, për tjerat ligje, VMRO dhe LSDM janë marrë vesh

para 11 muajve - Portalb

Grupet punuese të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së edhe gjatë fundjavës nuk i kanë harmonizuar të gjitha qëndrimet për ndryshimet e ligjit për gjykata, ndërkaq përpara marrëveshjes janë për ligjet për procedurën...

Ka mbetur vetëm ligji për Gjykatat, për KSHZ-në dhe ligjet tjera VMRO dhe LSDM janë marrë vesh

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 prill - Ekipet e punës të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së ende nuk i kanë harmonizuar qëndrimet për ndryshimet në Ligjin për Gjykatat, ndërsa afër marrëveshjes janë për Ligjin për procedur penale dhe...

Pushteti dhe opozita pa marrëveshje konkrete

para 11 muajve - TV Koha

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

Ende nuk është arritur marrëveshja mes LSDM-së dhe VMRO-së

para 11 muajve - Gazeta Express

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

LSDM-VMRO, ende pa marrëveshje konkrete

para 11 muajve - Tetova Sot

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

Nesër mundësia e dytë për ligjet reformuese në Maqedoni

para 11 muajve - Telegrafi

Komisioni kuvendor për sistem politik nesër do të diskutojë për ligjet sistematike për gjykatës dhe ligjin për Këshillin Gjyqësor, të cilët janë pjesë e paketës reformuese, ndërsa të enjten nuk erdhën...

LSDM-VMRO, ende pa marrëveshje konkrete

para 12 muajve - TV Koha

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

LSDM-VMRO, ende pa marrëveshje konkrete

para 12 muajve - TV Koha

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

Ende nuk është arritur marrëveshja mes LSDM-së dhe VMRO-së

para 11 muajve - Fol

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

LSDM-VMRO, ende pa marrëveshje konkrete

para 12 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 prill - Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës...

LSDM-VMRO, ende pa marrëveshje konkrete

para 12 muajve - Alsat-M

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

Ende asnjë Marrëveshje në mes LSDM-së dhe VMRO-së

para 12 muajve - Gazeta Express

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

LSDM-VMRO, ende pa marrëveshje konkrete

para 12 muajve - Medial

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

LSDM-VMRO, ende pa marrëveshje konkrete

para 12 muajve - Aktuale

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

LSDM-VMRO, ende pa marrëveshje konkrete

para 12 muajve - Nezavisen

Ngushtohet hapësira kohore për miratimin e ligjeve reformuese, të cilat duhet të marrin dritën jeshile para shpalljes së Raportit të Komisionit Evropian javën e ardhshme. Grupet e punës midis LSDM-së dhe...

LSDM: Ligji i ri për arsim është në interes të studentëve dhe profesorëve

para 12 muajve - Telegrafi

LSDM-ja përmes një njofitmi për media ka reaguar ndaj OBRM-PDUKM-së, duke thënë se ata kanë shkatërruar sistemin arsimor gjatë kohës së qeverisjes së tyre. Nga LSDM thonë se me Ligjin e ri për arsim, hapet...

Marrëveshja LSDM-VMRO, çka humbin dhe çka fitojnë shqiptarët?

para 12 muajve - Ina

Dy partitë më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE kanë arritur një marrëveshje të përbashkët për koordinim në fusha të caktuara për të ardhmen, shkruan Fakte. Edhe pse nga të dy partitë kanë konfirmuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK