http://kariera.mk

Minatori – kryeministrit Rama: Prije timonin pak majtas se po ecën shumë djathtas

para 11 muajve - Gazeta Tema

Minatorët i kanë parashtruar sot shqetësimet dhe kërkesat e tyre kryeministrit Edi Rama dhe ministrave Arber Ahmetaj dhe Damien Gjiknuri. Dy nga kërkesat kryesore të minatorëve, të cilat u shtruan në një...

Rama në interpelancë: Sigurimi i jetës për minatorët do të jetë i detyrueshëm

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Sigurimi i jetës për minatorët do të jetë i detyrueshëm. Kryeministri Edi Rama gjatë një interpelance të zhvilluar me përfaqësues të sindikatave të minatorëve deklaroi se qeveria ka në plan t’u...

Rama interpelancë me minatorët për statusin

para 11 muajve - Klan

Qeveria është duke parë mundësinë e rritjes së kufirit të pagës minimale për minatorët si dhe përshkallëzimin e moshës së pensionit për këtë kategori, ç’ka do të sanksionohet në projektligjin për statusin...

Gjiknuri: Paga më të larta për minatorët. Po punohet mbi draftin për statusin

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë ka një draft të paraqitur nga grupet e sindikatave për statusin e minatorit mbi të cilin ende po punohet. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë,...

Gjiknuri: Paga më të larta për minatorët. Po punohet mbi draftin për statusin

para 11 muajve - Mapo

TIRANE- Në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë ka një draft të paraqitur nga grupet e sindikatave për statusin e minatorit mbi të cilin ende po punohet. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë,...

Pa zgjidhje! Ahmetaj-minatorëve: Merruni vesh me njëri-tjetrin

para 11 muajve - Mapo

Minatorët duket se janë të pakënaqur me politikat që ndjek qeveria. Gjatë një videokonference në zyrën e bashkëqeverisjes, kryeministri Rama është përballur me kërkesa sa i takon taksave dhe pagave. Kërkesave...

Kryeministri videokonferencë me minatorët

para 11 muajve - Vizion Plus

Minatorët duket se janë të pakënaqur me politikat që ndjek qeveria. Gjatë një videokonference në zyrën e bashkëqeverisjes, kryeministri Rama është përballur me kërkesa sa i takon taksave dhe pagave. Kërkesave...

Minatori – Ramës: Prije timonin pak majtas se po ecën shumë djathtas

para 11 muajve - Illyria

Tiranë, 16 prill 2018 – Minatorët i kanë parashtruar sot shqetësimet dhe kërkesat e tyre kryeministrit Edi Rama dhe ministrave Arber Ahmetaj dhe Damien Gjiknuri. Dy nga kërkesat kryesore të minatorëve,...

Rama mohon taksat e rritura: Biznesit të vogël i janë ulur në 5%

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në një interpelancë me Sindikatën e Minatorëve, kryeministri Rama ka deklaruar se taksat e vendosura nga qeveria e tij janë disa herë më të vogla dhe të arsyeshme në krahasim me vitet e kaluara. Rama iu...

LSI, Spahiu: 6 minatorë të vdekur në 6 muajt e fundit

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Deputeti i LSI-së Përparim Spahiu, në një deklaratë për mediat ngriti shqetësimin në lidhje me kushtet e punës së minatorëve. Ai tha se vetëm në 6 muajt e fundit, janë vrarë 6 minatorë. Sipas tij, pushteti...

Rama video-konferencë me minatorët, deputeti i LSI i kujton premtimet e vitit 2011

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu e cilësoi të shëmtuar video-konferencën e realizuar sot nga kryeministri i vendit Edi Rama me minatorët. Sipas tij, kryeminsitri e di shumë mirë për çfarë ata...

Përparim Spahiu: Statusi i Minatorit mbetet “hallexhi” i dënuar me vdekje

para 11 muajve - Mapo

Ndërkohë që kryeministri Rama zhvillonte interpelancën me minatorët, ka reaguar deputeti i LSI Përparim Spahiu, i cili me anë të një deklarate thotë se kanë kaluar rreth 3 muaj, kjo qeveri, ky kryeministër...

Spahiu: Rama, vetëm gënjeshtra e mashtrime për minatorët

para 11 muajve - NOA

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, thotë se Edi Rama nuk ka bërë asgjë për minatorët, por vetëm video-konferenca dhe mashtrime për ta. Ai doli në një komunikim për mediat ditën...

Spahiu: Rama asgjë për minatorët, vetëm videokonferenca me gënjeshtra dhe mashtrime

para 11 muajve - Gazeta Express

Në një dalje për mediat pas videokonferencës së kryeministrit Rama me minatorët, deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu u shpreh se vetëm muajt e fundit janë 6 minatorë të vrarë në galeritë e këtyre zonave...

Rama video-konferencë me minatorët, deputeti i LSI i kujton premtimet e vitit 2011

para 11 muajve - Medial

TIRANE- Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu e cilësoi të shëmtuar video-konferencën e realizuar sot nga kryeministri i vendit Edi Rama me minatorët. Sipas tij, kryeminsitri e di shumë mirë për çfarë ata...

Ish-minatori acaron Ramën: Po ecën djathtas, prite timonin më majtas

para 11 muajve - Mapo

Ndonëse një takim i nisur me falënderime për mundësinë virtuale, për të shprehur pas shumë protestash shqetësimet e tyre përballë kryeministrit, minatorët nuk kursyen edhe ironitë ndaj Edi Ramës dhe dy...

“Prite pak timonin majtas se po ecën shumë djathtas”, si i përgjigjet Rama ish-minatorit

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kryeministri Edi Rama mori pjesë ditën e sotme në një interpelancë online me ish-minatorët. Të pranishëm ishin dhe ministrat Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetaj. Ish-minatorët shtruan kërkesat e...

Interpelanca me minatorët, Gjiknuri: Duhet gjetur një e mesme e artë

para 11 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një interpelancë me minatorët. Në këtë takim kanë marrë pjesë edhe  minitrat e kabinetit qeveritar, Ministri i Energjisë dhe Intraftukturës, Damian Gjiknuri dhe Ministri...

Spahiu: Kjo qeveri rrëzoi Statusin e Minatorit, sot Rama bën show me video-konferenca

para 11 muajve - Java News

Në një dalje për mediat pas videokonferencës së kryeministrit Rama me minatorët, deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka akuzuar shefin e qeverisë për rrëzimin e Sttusit të Minatorit. Ai deklaroi se situata...

Rama bën shpjegimin: Keqkuptim i madh për taksat!

para 11 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama shpreh bindjen se ka një keqkuptim të madh për taksat. Ai bën me dije se është hequr taksa mbi ilaçet, që sipas tij ishte 10% e çdo aspirinë dhe çdo lloj ilaçi tjetër, që merrnin...

“Mezi po marrim ilaçet”, minatori i ankohet Ramës për rritjen e taksave

para 11 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një interpelancë me Sindikatën e Minatorëve. Kërkesa për  këtë interpelancë është bërë nga themeluesit e Sindikatës së Minatorëve “Janar 1991”, të cilët kanë kërkuar shpjegime...

“Prije pak timonin majtas se po ecën shumë djathtas”, minatori sugjerim kryeministrit

para 11 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat Damian Gjiknuri e Arben Ahmetaj zhvilluan sot një interpelancë me një grup ish-minatorësh të cilët kërkuan informacion lidhur me Statusin e Minatorit. Teksa u përball...

Përparim Spahiu: Rama asgjë për minatorët, vetëm videokonferenca me gënjeshtra dhe mashtrime për ta

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Deklarata per media, Perparim Spahiu: Dy ditë më parë një 37 vjecar humbi jetën tragjikisht në galeritë e Bulqizës, pak ditë më parë një tjetër u vra aksidentalisht në ato të Klosit, 6 minatorë janë vrarë...

Minatori, Ramës: Kryeministër preje pak timonin majtas, shumë djathtas po ec

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Me Ministrat Gjiknuri dhe Ahmetaj në krah, kryeministri Edi Rama zhvilloi një interpelancë online me themeluesit e Sindikatës së Minatorëve "Janar 1991", sot të dalë në pension, për ecurinë e projektit...

Interpelancë me ish-minatorët, Rama: Për shtresat në nevojë kemi bërë më shumë se çdo qeveri

para 11 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një interpelancë me një grup ish-minatorësh lidhur me Statusin e Minatorit. Në bashkëbisedimin me ta, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se qeveria aktuale, ka dhënë...

INTERVISTA/ Flet Edvin Kulluri: Qeveria e korruptuar ka përballë një opozitë të dobët. Pse duhet debat brenda PD-së për statutin

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Jakup B. GJOÇA Qeveri e inkriminuar dhe e korruptuar, opozitë e dobët Rruga e Kombit ka një domethënie të madhe për sigurinë kombëtare të Shqipërisë. Siguria kombëtare nuk taksohet, por financohet. Është...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK