http://kariera.mk

Ulet tatim-fitimi për 10 mijë biznese

para 8 muajve - Vizion Plus

Ministria e Financave po zyrtarizon paketën fiskale që pritet të miratohet muajin ardhshëm. Nisma e parë që ka marrë miratimin e plotë është ulja e tatimit fitimit për afro 10 mijë biznese. Kjo do të arrihet...

Ulet TVSH-ja për 10 mijë biznese

para 8 muajve - Vizion Plus

Ne një dalje për mediat, ministri për Ekonominë dhe Financat, Arben Ahmetaj prezantoi paketën fiskale. Ahmetaj njoftoi uljen e TVSH per mbi 10 mije biznese. Ministri i financave u ndal edhe tek situata...

Ahmetaj zbulon planin e qeverisë për uljen e tatim- fitimit për 10 mijë biznese

para 8 muajve - Gazeta Express

Qeveria do të ulë me tre herë tatim-fitimin për më shumë se 10 mijë biznese. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj bëri publike paketën e re fiskale, e cila ndonëse miratohet në qershor do të hyjë në fuqi...

Qeveria do ulë taksat, Ahmetaj: Përfitojnë mbi 10 mijë biznese

para 8 muajve - Mapo

Qeveria do të ulë me tre herë tatim-fitimin për më shumë se 10 mijë biznese. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj bëri publike paketën e re fiskale, e cila ndonëse miratohet në qershor do të hyjë në fuqi...

Ahmetaj: Nga 1 janari, pragu i tatim fitimit bëhet 14 mln lekë, përfitojnë mbi 10 mijë sipërmarrje

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, pragu që ndan bizneset e vogla nga i madhi do të rritet në 14 milionë lekë, nga 8 milionë lekë që është sot. Kjo do të sjellë automatikisht ulje të tatim fitimit nga 15...

Ahmetaj zbulon planin e qeverisë për uljen e tatim-fitimit për 10 mijë biznese

para 8 muajve - Sovrani

Qeveria do të ulë me tre herë tatim-fitimin për më shumë se 10 mijë biznese. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj bëri publike paketën e re fiskale, e cila ndonëse miratohet në qershor do të hyjë në fuqi...

Ahmetaj: Nga 1 janari, pragu i tatim fitimit bëhet 14 milionë lekë, përfitojnë mbi 10 mijë sipërmarrje, që do paguajnë 5%

para 8 muajve - 24 ore

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, pragu që ndan bizneset e vogla nga i madhi do të rritet në 14 milionë lekë, nga 8 milionë lekë që është sot. Kjo do të sjellë automatikisht ulje të tatim fitimit nga 15...

Qeveria vendos, Ahmetaj: Pragu i biznesit të vogël shkon 14 milionë lekë, si ndryshon tatim-fitimi

para 8 muajve - NOA

Ashtu siç ishte paralajmëruar në një takim mes kryeministrit dhe përfaqësuesve të biznesit të vogël para disa javësh, qeveria duket se ka vendosur të rrisë pragun për klasifikimin e bizneseve të vogla....

Ahmetaj: Nga 1 janari, pragu i tatim fitimit bëhet 14 milionë lekë, përfitojnë mbi 10 mijë sipërmarje, që do paguajnë 5%

para 8 muajve - Medial

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, pragu që ndan bizneset e vogla nga i madhi do të rritet në 14 milionë lekë, nga 8 milionë lekë që është sot. Kjo do të sjellë automatikisht ulje të tatim fitimit nga 15...

Ahmetaj: Nga 1 janari, pragu i tatim fitimit bëhet 14 milionë lekë , përfitojnë 11 mijë sipërmarje, që do paguajnë 5%

para 8 muajve - Medial

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, pragu që ndan bizneset e vogla nga i madhi do të rritet në 14 milionë lekë, nga 8 milionë lekë që është sot. Kjo do të sjellë automatikisht ulje të tatim fitimit nga 15...

Ministri Ahmetaj: Nga 1 janari, pragu i tatim fitimit bëhet 14 mln lekë, ja kush përfiton

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ekonomia shqiptare arriti rritjen më të madhe në 10 vjet, me 3.84% dhe pritet që të vazhdojnë me këto ritme, tha ministri i Financave, Arben Ahmetaj, në një konferencë për mediat. Kjo ka ardhur...

Ulet tatim-fitimi nga 15% në 5% për 10 800 biznese, pragu i tatim fitimit bëhet 14 milionë lekë

para 8 muajve - Java News

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, pragu që ndan bizneset e vogla nga i madhi do të rritet në 14 milionë lekë, nga 8 milionë lekë që është sot. Kjo do të sjellë automatikisht ulje të tatim fitimit nga 15...

Italia zyrtarisht drejt taksës së sheshtë, ulje e paprecedentë taksash

para 8 muajve - Mapo

Në një kohë që qeveria Rama ka vendosur taksën progressive jo vetëm mbi pagat, por edhe ndaj të ardhurave të tjera, Italia ka zgjedhur taksën e sheshtë. Kjo taksë në Shqipëri është zbatuar në kohën e qeverisë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK