http://kariera.mk

Beteja Apple-Samsung nuk ka fund

para 8 muajve - Fol

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Beteja Apple-Samsung nuk ka fund

para 8 muajve - Mapo

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Samsung sapo zbuloi monitorin më të gjerë të kompjuterit

para 8 muajve - Zhurnal

CHG90 ka një raport 32: 9. Për krahasim, monitorët ultrawide kanë një raport 21: 9 dhe monitorët normale kanë një raport 16: 9.Vëzhguesit ultrawide janë një kategori relativisht e re e monitorëve. Të premten,...

Apple vs Samsung, beteja pambarim…!

para 8 muajve - Fakti Ditor

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Samsung sapo zbuloi monitorin më të gjerë të kompjuterit

para 8 muajve - Gazeta Liria

Vëzhguesit ultrawide janë një kategori relativisht e re e monitorëve. Të premten, Samsung prezantoi CHG90, monitorin e parë në kategorinë e re “super-superievë”, dhe është tepër i gjerë. CHG90 është pjesë...

Samsung sapo zbuloi monitorin më të gjerë të kompjuterit

para 8 muajve - Lajmi.net

CHG90 ka një raport 32: 9. Për krahasim, monitorët ultrawide kanë një raport 21: 9 dhe monitorët normale kanë një raport 16: 9. Vëzhguesit ultrawide janë një kategori relativisht e re e monitorëve. Të...

Samsung sapo zbuloi monitorin më të gjerë të kompjuterit

para 8 muajve - Infokusi

CHG90 ka një raport 32: 9. Për krahasim, monitorët ultrawide kanë një raport 21: 9 dhe monitorët normale kanë një raport 16: 9. Vëzhguesit ultrawide janë një kategori relativisht e re e monitorëve. Të...

Telefoni i mençur më i shitur në Evropë është iPhone X

para 8 muajve - Republika

Edhe në Evropë, iPhone X është smartphone më i shitur në tremujorin e parë të vitit 2018. Konfirmimi vjen nga të dhënat e publikuara sot nga Canalys. Apple ka shitur gjithsej 10.2 milionë iPhone në tremujorin...

Beteja Apple-Samsung nuk ka fund

para 8 muajve - Ina

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes “Apple” dhe “Samsung” nuk kanë fund

para 8 muajve - BalkanWeb

Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash. Proceset gjyqësore kanë nisur prej vitesh, kompania “Apple” fitoi në 2012, duke...

Beteja e pafund mes Apple dhe Samsung

para 8 muajve - Lajmi.net

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Apple vs Samsung

para 8 muajve - Politiko

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Beteja e pafund mes Apple dhe Samsung

para 8 muajve - Gazeta Liria

Bëhet fjalë për një proces që ka nisur prej vitesh, e që Apple e fitoi në 2012, duke detyruar Samsung që të paguajë 1.05 miliardë dollarë si dëmshpërblim për kompaninë amerikane. Shuma u reduktua në 400...

Apple VS Samsung, rivaliteti i përjetshëm ndërmjet gjigantëve

para 8 muajve - Shenja

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Apple vs Samsung, beteja pambarim…

para 8 muajve - Infokusi

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Apple vs Samsung, beteja pambarim, kush është më i forti

para 8 muajve - Lajmi.net

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Beteja Apple-Samsung nuk ka fund

para 8 muajve - Zhurnal

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Beteja Apple-Samsung nuk ka fund

para 8 muajve - Gazeta Express

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Vijnë nga Google tre orë inteligjente nën markën Pixel

para 8 muajve - Medial

Ora e pare inteligjente nën markën e Mountain View mund të prezantohet këtë vjeshtë së bashku me një gjeneratë të re smartfonësh. Nuk do të ketë vetëm smartfone në eventin e Google në vjeshtë për prezantimin...

Apple vs Samsung, beteja pambarim, kush është më i forti

para 8 muajve - Tetova1

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave inteligjentë, përballen në serinë e tretë për një set prej pesë patentash....

Ky është telefoni i mençur më i shituri në Evropë

para 8 muajve - Zhurnal

Edhe në Evropë, iPhone X është smartphone më i shitur në tremujorin e parë të vitit 2018. Konfirmimi vjen nga të dhënat e publikuara sot nga Canalys. Apple ka shitur gjithsej 10.2 milionë iPhone në tremujorin...

Ky është telefoni i mençur më i shituri në Evropë

para 8 muajve - Lajmi.net

Edhe në Evropë, iPhone X është smartphone më i shitur në tremujorin e parë të vitit 2018. Konfirmimi vjen nga të dhënat e publikuara sot nga Canalys. Apple ka shitur gjithsej 10.2 milionë iPhone në tremujorin...

Ky është telefoni i mençur më i shituri në Evropë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Apple ka shitur gjithsej 10.2 milionë iPhone në tremujorin e parë të vitit 2018, me një rënie prej 5.4%. Canalys pohon se rënia me 6.3% në tregun e telefonave të mençur që është regjistruar në Evropë,...

Telefoni i mençur më i shitur në Evropë është iPhone X

para 8 muajve - Fol

Edhe në Evropë, iPhone X është smartphone më i shitur në tremujorin e parë të vitit 2018. Konfirmimi vjen nga të dhënat e publikuara sot nga Canalys. Apple ka shitur gjithsej 10.2 milionë iPhone në tremujorin...

Telefoni i mençur më i shitur në Evropë është iPhone X

para 8 muajve - Gazeta Express

Edhe në Evropë, iPhone X është smartphone më i shitur në tremujorin e parë të vitit 2018. Konfirmimi vjen nga të dhënat e publikuara sot nga Canalys. Apple ka shitur gjithsej 10.2 milionë iPhone në tremujorin...

Google po punon në Pixel Smartwatch

para 8 muajve - Lajmi.net

Google dëshiron të konkurrojë me smartwatchin e vet Apple-n. Me sistemin operativ Wear OS, Google është duke u përpjekur për një kohë të gjatë për t’u futur në treg me një smartwatch. Tani Google duket...

Google po punon në Pixel Smartwatch

para 8 muajve - Gazeta Liria

Google dëshiron të konkurrojë me smartwatchin e vet Apple-n. Me sistemin operativ Wear OS, Google është duke u përpjekur për një kohë të gjatë për t’u futur në treg me një smartwatch. Tani Google duket...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK