http://kariera.mk

Erdogan uroi gjithë botës islame muajin e shenjtë të Ramazanit

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti Recep Tayyip Erdogan uroi tërë botës islame muajin e shenjtë të Ramazani. Presidenti Erdogan syfyrin e parë e bërë në avion së bashku me bashkëshorten Emine Erdogan gjatë kthimit nga vizita...

Me Ramazan në Botëror, ja situata për lojtarët myslimanë që do marrin pjesë në Rusi

para 8 muajve - GazetaBlic

Për më shumë se 1 miliard myslimanë, dita e sotme shënon nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ky është fillimi i një muaji agjërimi, ku besimtarët heqin dorë nga ushqimi dhe pijet mes agimit dhe muzgut...

Këta janë VIP-at shqiptarë që kanë nisur sot agjërimin

para 8 muajve - Mapo

Sot ka nisur muaji i shenjtë i Ramazanit për të gjithë besimtarët myslimanë. Të shumtë kanë qenë ata që janë zgjuar në agim, kanë bërë fa;jen e radhës dhe kanë ngrënë mëngjesin, duke nisur agjërimin. Por...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjerojnë muajin e Ramazanit

para 8 muajve - Infokusi

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjerojnë muajin e Ramazanit

para 8 muajve - Tetova1

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Ramazani në Kupën e Botës, si do të veprojnë futbollistët myslimanë?

para 8 muajve - Periskopi

Për më shumë se 1 miliard myslimanë, dita e sotme shënon nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ky është fillimi i një muaji agjërimi, ku besimtarët heqin dorë nga ushqimi dhe pijet mes agimit dhe muzgut...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjerojnë muajin e Ramazanit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjerojnë muajin e Ramazanit!

para 8 muajve - Fakti Ditor

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Listë e gjatë e VIP-ve që agjërojnë

para 8 muajve - RTV 21

VIP-at urojnë fillimin e Ramazanit Besimtarët myslimanë në mbarë botën nisën sot muajin e shenjtë të Ramazanit, gjatë të cilit të gjithë ata që kanë mundësi agjërojnë, duke u përmbajtur nga konsumimi i...

Edhe këtë vit listë e gjatë e VIP-ve që agjërojnë

para 8 muajve - RTV 21

VIP-at urojnë fillimin e Ramazanit Besimtarët myslimanë në mbarë botën nisën sot muajin e shenjtë të Ramazanit, gjatë të cilit të gjithë ata që kanë mundësi agjërojnë, duke u përmbajtur nga konsumimi i...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjerojnë muajin e Ramazanit

para 8 muajve - Mapo

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Afrim Gashi i Lëvizjes Besa;Zoti ju ndriçoftë me agjërim dhe ju pastroftë me dashuri!

para 8 muajve - TV Koha

Të nderuar besimtarë të besimit islam dhe ju agjërues të dashur, Dëshiroj që në këtë ditë të parë të muajit të bekuar të Ramazanit, kur e kemi filluar agjërimin njëmujor, para së gjithash t’jua uroj këtë...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjerojnë muajin e Ramazanit

para 8 muajve - Ina

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjerojnë muajin e Ramazanit

para 8 muajve - Gazeta Express

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjërojnë muajin e Ramazanit

para 8 muajve - Periskopi

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjerojnë muajin e Ramazanit

para 8 muajve - Bota Press

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjerojnë muajin e Ramazanit

para 8 muajve - Republika

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjërojnë muajin e Ramazanit

para 8 muajve - Sovrani

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen...

Gjithçka që duhet të dini rreth muajit të Ramazanit, çfarë e prish agjërimin

para 8 muajve - Tetova Sot

Agjërimi i muajit të Ramazanit konsiston në privimin me vetëdije nga ngrënia dhe pirja prej agimit deri në perëndim të diellit. Sipas besimit islam: Myslimani e agjëron këtë muaj sepse është urdhër i Zotit...

GJITHÇKA që duhet të dini rreth muajit të Ramazanit, çfarë e prish agjërimin

para 8 muajve - Gazeta Express

Agjërimi i muajit të Ramazanit konsiston në privimin me vetëdije nga ngrënia dhe pirja prej agimit deri në perëndim të diellit. Myslimani e agjëron këtë muaj sepse është urdhër i Zotit dhe këtë vetëm për...

Gjithçka që duhet të dini rreth muajit të Ramazanit, çfarë e prish agjërimin

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Agjërimi i muajit të Ramazanit konsiston në privimin me vetëdije nga ngrënia dhe pirja prej agimit deri në perëndim të diellit. Sipas besimit islam: Myslimani e agjëron këtë muaj sepse është urdhër i Zotit...

Gjithçka që duhet të dini rreth muajit të Ramazanit, çfarë e prish agjërimin

para 8 muajve - Republika

Agjërimi i muajit të Ramazanit konsiston në privimin me vetëdije nga ngrënia dhe pirja prej agimit deri në perëndim të diellit. Sipas besimit islam: Myslimani e agjëron këtë muaj sepse është urdhër i Zotit...

SONTE TERAVITË, NESËR NISË AGJËRIMI, BESIMTARËT DHE IMAMËT E XHAMIVE E PRESIN ME GËZIM

para 8 muajve - TV21

Nga nesër fillon muaji i Ramazanit. Ky moment do të jetë i veçantë për besimtarët mysliman të cilët nisin agjërimin. Ata sonte nisin me faljen e taravisë, kur nga ai çaste shënohet edhe fillimi i muajit...

Osmani flet për Ramazanin dhe tregon për madhështinë e agjërimit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Imami Osman Musliu, para fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, ka folur lidhur me këtë muaj në emisionin ‘Dite Mbas Dite’ në Televizionin Rrokum. Ai ka thënë se ky muaj, është i shenjtë, dhe se myslimanët...

Mesazhi i Reisul Ulemasë H. Sulejman ef. Rexhepi me rastin e Muajit të Ramazanit

para 8 muajve - Aktuale

“Muaji i Ramazanit është ai, në të cilin ka zbritur Kurani, që është udhërrëfyes për njerëzit, plot me shenja të qarta për rrugën e drejtë dhe dallues (i së mirës nga e keqja). Pra, kushdo nga ju që dëshmon...

Kalendari i agjërimit/ Nesër fillon muaji i Ramazanit për besimtarët myslimanë

para 8 muajve - Java News

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e mërkurë, më 16 maj dhe mbaron më 14 qershor 2018. Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë...

Rregullat që duhet t’i respektojnë agjëruesit

para 8 muajve - RTV 21

Çfarë e prish agjërimin Muaji më i rëndësishëm për myslimanët është muaji i Ramazanit i cili këtë vit do të fillojë ditën e mërkurë, më 16 maj, ashtu siç shkruhet në kalendarin mysliman, shkruan rtv21.tv...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK