http://kariera.mk

Festivali “Ditënetët e librit”, një rikthim te magjia e letrës

para 8 muajve - Zhurnal

Vargje, promovime, arie, skica, konkurse, përkthime, autorë të ftuar, rrëfime shkrimtarësh, sfilatë libër e letër. Më shumë se 70 aktivitete mbahen në Tiranë në Muzeun Historik Kombëtar, Akademinë e Arteve,...

Industri & Libër: ‘Ditë-netët’ që takojnë Ballkanin përmes shkrimtarëve

para 8 muajve - Mapo

Më shumë se 70 aktivitete do të mbahen në Tiranë, në Muzeun Historik Kombëtar por edhe në Akademinë e Arteve, si dhe në Lezhë e Fier, nga nesër deri më 20 maj. Përkthimet e mëdha, veprat e rëndësishme,...

Festivali “Ditënetët e librit”, një rikthim te magjia e letrës

para 8 muajve - Koha.net

Vargje, promovime, arie, skica, konkurse, përkthime, autorë të ftuar, rrëfime shkrimtarësh, sfilatë libër e letër. Më shumë se 70 aktivitete mbahen në Tiranë në Muzeun Historik Kombëtar, Akademinë e Arteve,...

Fahedin Shehu botohet nga Miombo Publishing në Zimabwe

para 8 muajve - Bota Press

Poezia Shqipe ka kohë që ka tejkaluar kufinjt e Ballkanit dhe Evropës. Falë poetit Fahredin Shehu emri i Kosovës tash e tutje do të përmendet edhe në qarqet artistike dhe intelektuale të Afrikës. Kjo paraqet...

Mungon kritika, por a kemi…?

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Nga Çapajev Gjokutaj Studiuesi I letërsisë Çapajev Gjokutaj, bën më poshtë një analizë të mungesës së kritikës letrare në vend. Mungon kritika, qarje e qëmotshme, gati-gati refren në ligjërimin tonë për...

Bisedë me poetin e shquar arvanitas Dino Koubatis

para 8 muajve - Illyria

Nëse Verleni, Rebo, Malarme dhe të tjerë shkruan vargje “simbolike”, Ali Podrimja solli simbolizmin e vërtetë të poezisë më të re botërore. (Koubatis) Bisedoi: Keze Kozeta Zylo Kohët e fundit keni promovuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK