http://kariera.mk

Xhafaj: Ishte vendimi i Agronit për t’u dorëzuar në Itali, jemi goditur familjarisht

para 8 muajve - Zhurnal

Gjatë konferencës së sotme për mediat, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj foli për vuajtjet që u janë shkaktuar familjarëve të tij lidhur me akuzat ndaj të vëllait. Xhafaj tha se vendimin që mori sot vëllai...

Akuzat për vëllain, Xhafaj: Nuk kam menduar dorëheqjen, as Rama s’ma ka kërkuar

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj gjatë një deklarate i është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve nëse ai ka menduar të japë dorëheqjen për shkak të vëllait të tij që sipas PD rezulton i dënuar...

Xhafaj: Audio përgjimi për vëllain është i fabrikuar dhe mashtrim

para 8 muajve - BalkanWeb

Ministri Fatmir Xhafaj tha se audio përgjimi i publikuar nga opzita për vëllain e tij Agron Xhafaj është i fabrikuar dhe kjo është kriminale sipas tij. “Lidhur me falsifikimin e procedure penale është...

Xhafaj: Jemi goditur familjarisht shumë, ishte vendimi i Agronit për t’u dorëzuar në Itali

para 8 muajve - BalkanWeb

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj teksa shfaqej tejet i prekur nga akuzat që kanë rënduar ndaj tij dhe vëllait, Agron Xhafaj, solli në vëmendje vuajtët që i kanë shkaktuar familjarëve të tij këto lajme....

Xhafaj jep sqarime për akuzat ndaj vëllait: I kërkova dorëheqjen në vitin 2002 Majkos

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ashtu sic kishte paralajmëruar, ministri Fatmir Xhafaj ka dhënë sqarime për akuzat e vëllait të tij Agron Xhafaj që sipas opozitës është dënuar me 7 vite e 2 muaj burg për trafik droge në Itali....

“Në Shqipëri Agron Xhafaj nuk do bënte burg, dënimi i parashkruar”

para 8 muajve - Mapo

Duke iu referuar vetëdorëzimit të Agron Xhafajt te autoritetet italiane, ministri i Brendshëm tha se ishte zgjedhje e tij personale, ndërsa shtoi se në Shqipëri dënimi, sipas Kodit në fuqi, ka qenë i parashkruar....

Ish- ministri: Agron Xhafës nuk i jepej vizë, si kaloi sot në Rinas?!

para 8 muajve - NOA

Ish-ministri, Besnik Mustafaj u shpreh se kryeministri nuk duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, pasi këtë duhet ta bëjë Prokuroria. I ftuar në...

Xhafa: Rama nuk ma ka kërkuar dorëheqjen

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Brendshëm, Fatmir  Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. A keni menduar ndonjëherë që të jepni dorëheqjen? Xhafaj: Në asnjë rast… Në asnjë rast nuk kam menduar të jap dorëheqjen...

Audiopërgjimi i PD, reagon ministri Xhafaj: Sharlatanët politikë si meritojnë shpjegimet

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Në një kohë kur opozita kërkon dorëheqjen e tij pas publikimit të një audiopërgjimi ku implikohet Agron Xhafaj, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen dhe ka pranuar të flasë publikisht....

Akuzat për vëllain, Xhafaj: Nuk kam menduar dorëheqjen, as Rama s’ma ka kërkuar

para 8 muajve - Medial

TIRANE- Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj gjatë një deklarate i është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve nëse ai ka menduar të japë dorëheqjen për shkak të vëllait të tij që sipas PD rezulton i dënuar...

Xhafaj: Vëllai im nuk qenë në kërkim ndërkombëtar

para 8 muajve - Gazeta Express

“Për Agron Xhafajn nuk ka pasur asnjëherë një kërkesë për kërkim ndërkombëtar.” Në një dalje për mediat, Fatmir Xhafaj ka folur lidhur me dënimin e vëllait të tij në Itali dhe pse nuk është arrestuar në...

Audio-përgjimi, Xhafaj kërcënon opozitën: Shantazh, do mbajnë përgjegjësi

para 8 muajve - Albeu

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka përdorur tone kërcënuese ndaj opozitës , gjatë një dalje për mediat, ku foli për akuzat e opozitës se ai ka shkelur ligjin për të mbrojtur të vëllanë nga ekstradimi...

Pse nuk e jep dorëheqjen Fatmir Xhafaj? Ja përgjigja e tij

para 8 muajve - Albeu

Opozita dhe qytetarë përmes protestës së sotme kërkuan dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj , pas publikimit të përgjimeve nga zyrtarë të PD-së, që sipas të cilëve tregojnë Agron Xhafaj është...

Xhafaj: Audiopërgjimi sajesë e plotë, e vërteta e nenit që akuzohem se ndryshova

para 8 muajve - Mapo

Fatmir Xhafaj sqaroi gjatë konferencës urgjente për mediat të vërtetën e ndalimit të vëllait të tij në Itali 16 vite më parë, kur ai ishte 22 vjeç. Ministri Fatmir Xhafaj tha se audio përgjimi i publikuar...

Fatmir Xhafaj: Nuk kam menduar asnjëherë të jap dorëheqjen dhe s’ma ka kërkuar as Rama

para 8 muajve - Mapo

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka thënë se nuk ka menduar asnjëherë të japë dorëheqjen pas akuzave të opozitës për vëllain e tij. “ Në asnjë rast nuk kam menduar të jap dorëheqjen. Do ta jepja dorëheqjen,...

Audio-përgjimi, Xhafaj: I manipuluar! Po më shantazhojnë grupet kriminale

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj për të parën herë doli përpara mediave për të sqaruar akuzat që Partia Demokratike ka lëshuar në drejtim të tij përgjatë një jave. Ministri deklaroi se nuk ka asnjë...

Xhafaj: Audio përgjimi për vëllain është i fabrikuar dhe mashtrim

para 8 muajve - Medial

Ministri Fatmir Xhafaj tha se audio përgjimi i publikuar nga opzita për vëllain e tij Agron Xhafaj është i fabrikuar dhe kjo është kriminale sipas tij. “Lidhur me falsifikimin e procedure penale është...

Xhafaj nuk pranon se ka përgjegjësi: Në Shqipëri vëllai im nuk do bënte burg

para 8 muajve - Albeu

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike se ai ka shkelur ligjin për të mbrojtur nga ekstradimi të vëllanë. Në një dalje për mediat, Xhafaj hodhi poshtë akuzat....

Fatmir Xhafa tregon dramën e familjes: Jemi goditur pas vendimit të Agronit për t’u dorëzuar

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj solli në vëmendje vuajtët që i kanë shkaktuar familjarëve të tij këto lajme. Xhafaj tha se vendimin që mori sot vëllai i tij për t’u dorëzuar tek autoritetet italiane,...

Akuzat për falsifikimin e nenit, Xhafaj: Është qesharake komplet

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Brendshëm, Fatmir  Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Pjese nga deklarata e Xhafes: “Llidhur me falsifikimin e Kodit të Procedurës Penale. është qesharake komplet, e kanë të...

Basha-Ramës: Po mbron Agron Xhafaj njësoj si Saimir Tahirin

para 8 muajve - Klan Kosova

Lulzim Basha deklaroi se Edi Rama po mbron Fatmir Xhafajn nga skandalet e ditëve të fundit njësoj siç ka mbrojtur persona të tjerë të inkriminuar me të cilët ka ndarë pushtetin këto 5 vite, si Mark Frroku,...

Fatmir Xhafaj: Nuk kam menduar asnjëherë të jap dorëheqjen dhe s’ma ka kërkuar as Rama

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka thënë se nuk ka menduar asnjëherë të japë dorëheqjen pas akuzave të opozitës për vëllain e tij. “ Në asnjë rast nuk kam menduar të jap dorëheqjen. Do ta jepja dorëheqjen,...

Xhafaj: Audio-përgjimi i manipuluar nga kriminelët, shumë shpejt të dalin EMRAT

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj, e ka quajtur një manipulim të bërë keq, audio-përgjimin e publikuar nga partia Demokratike përmes së cilit, vëllai i tij, Agron Xhafaj, bisedon me një trafikant...

Neni i ekstradimit, Xhafaj: Vëllai im nuk përfitonte, akuza spekulative

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka folur ditën e sotme për herë të parë për akuzat e bërë për vëllain e tij, Agron Xhafajn. Në një dalje për mediat, Xhafaj ka theksuar se nuk ka asgjë të vërtetë se...

Ministri Xhafaj i përgjigjet akuzave: Audio-përgjimi, mashtrim i ulët dhe veprim mafioz

para 8 muajve - NOA

I përpiktë në orar, fiks në 18:30, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj sqaroi për mediat të gjitha pretendimet e ngritura nga Partia Demokratike, se përmes vëllait të tij ai është i përfshirë në trafik...

Shqipëri, presidenti mbledh Këshillin e Sigurisë

para 8 muajve - Alsat-M

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta priti në selinë e tij Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj si anëtarë të Këshillit të Sigursë. Mbledhja realizohet në kulmin e akuzave të opozitës...

Audiopërgjimi i PD, reagon ministri Xhafaj: Sharlatanë politikë që si meritojnë shpjegimet

para 8 muajve - Ina

Në një kohë kur opozita kërkon dorëheqjen e tij pas publikimit të një audiopërgjimi ku implikohet Agron Xhafaj, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen dhe ka pranuar të flasë publikisht....

Xhafaj: PD ra viktimë e një audio përgjimi të sajuar

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ashtu siç paralajmëroi ka dalë në një konferëncë për shtyp pas akuzave  të opozitës për vëllain e tij.  “Audio përgjimi është një sajesë e plotë, është një manipulim....

Xhafaj flet për familjen dhe nënën: Jemi të goditur shpirtërisht, sot vëllai im do të vuajë një dënim që…

para 8 muajve - Mapo

Ministri i Brendshëm, Fatmir  Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Pjesë nga deklarata: Pjesë nga deklarata Shumë kanë folur këto ditë në emër të ligjit dhe të morali, në lidhje me pozicionin...

Xhafa: Vëllai im nuk është fshehur, dënimi në Itali është i verifikueshëm

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Brendhshëm Fatmir Xhafa ashtu siç paralajmëroi ka dalë në një konferencë emergjente për të sqaruar akuzat e opozitës. “Vëllai ka marrë një dënim penal në Itali i verifikueshëm. Vëllai im  nuk...

Xhafa: Kam kërkuar dorëheqjen, kur vëllai im u akuzua në Itali

para 8 muajve - Sot News

Ministri Fatmir Xhafa ka dalë në një konferencë për shtyp ku ka folur edhe për dënimin e vëllait në Itali. Xhafa: Pasi përfundova marrjen e të gjitha informacioneve. Lidhur me çështjen e dënimit të vëllait...

U 'gozhdua' nga opozita për vëllain trafikant, Xhafaj: Im vëlla u dënua, por sot jeton në normalitet

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka dalë në një konferencë të posaçme për mediat për të dhënë sqarime mbi pozicionin e tij në lidhje me skandalin që ka shpërthyer me vëllain e tij Agron Xhafaj,...

Fatmir Xhafaj: Si një vëlla i përgjegjshëm kam bërë gjithçka çfarë kam pasur në dorë

para 8 muajve - Albeu

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka folur në lidhje me çështjen e vëllait të tij, Agron Xhafaj , ku është dënuar në Itali për trafik droge. Fatmir Xhafaj është shprehur se për këtë çështje ai ka folur...

Audiopërgjimi i PD, reagon ministri Xhafaj: Sharlatanë politikë që si meritojnë shpjegimet

para 8 muajve - Mapo

Në një kohë kur opozita kërkon dorëheqjen e tij pas publikimit të një audiopërgjimi ku implikohet Agron Xhafaj, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen dhe ka pranuar të flasë publikisht....

Fatmir Xhafaj: E vërteta e ndalimit të vëllait tim në Itali në vitin 2002

para 8 muajve - Mapo

Fatmir Xhafaj sqaroi gjatë konferencës për shtyp të vërtetën e ndalimit të vëllait të tij në Itali 16 vite më parë, kur ai ishte 22 vjeç. Ministri i Brendshëm tha se Agron Xhafaj ishte ndaluar për një...

LAJM I FUNDIT/ Fatmir Xhafaj: Përgjigjia ime për shantazhuesit dhe intigrantët politikë, por dhe për qytetarët që kërkojnë të dinë si është e vërteta

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka dalë në një konferencë për shtyp, për të sqaruar akuzat ndaj tij dhe vëllait të vet. Deklarata Unë nuk do të denjoja të shpenzoja kohë për këta shpifës dhe spekulantë...

Xhafa sulmon opozitën: Sharlatanët politikë nuk i meritojnë aspak shpjegimet

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ashtu siç paralajmëroi ka dalë në një konferëncë për shtyp pas akuzave  të opozitës për vëllain e tij. “Sharlantanë politikë të çdo lloj tjetri, pas as një shkak dhe...

Besnik Mustafaj: Si kaloi në Rinas Agron Xhafaj? Rama mbron pa argumente ministrin

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Analisti dhe ish ministri, Besnik Mustafaj ka thënë se kryeministri nuk duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, pasi këtë duhet ta bëjë Prokuroria....

Ish-ministri: Si kaloi në Rinas Agron Xhafaj?

para 8 muajve - Gazeta Express

Analisti dhe ish-ministri, Besnik Mustafaj ka thënë se kryeministri nuk duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, pasi këtë duhet ta bëjë Prokuroria....

Rama mban Xhafajn dhe zgjedh luftën

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Ka qenë një vendim i vështirë ky i sotmi për Edi Ramën. Përballë një audiopërgjimi që implikonte vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj, i cili ka edhe një dënim ende të pakonsumuar në...

E kërcënoi me burg, Basha i kthehet ashpër Ramës: Ti e di se Xhafaj është koka e krimit!

para 8 muajve - Lajmi.net

Edhe pse ndodhet në Sofje, ku po merr pjesë në Samitin e Partive Popullore Evropiane, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nuk ka lënë mënjanë zhvillimet e ndezura politike në Shqipëri. Kërcënimet...

Rama mbrojti Fatmir Xhafajn, reagon Basha: Provë e re se si krimi drejton shtetin

para 8 muajve - BalkanWeb

SOFJE- Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas qëndrimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i doli në mbrojtje ministrit Fatmir Xhafaj, ndërsa theksoi se audiopërgjimi i publikuar nga opozita që implikonte...

Besnik Mustafaj: Si kaloi në Rinas Agron Xhafaj? Rama mbron pa argumente ministrin

para 8 muajve - Medial

TIRANE- Analisti dhe ish-ministri, Besnik Mustafaj ka thënë se kryeministri nuk duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, pasi këtë duhet ta bëjë Prokuroria....

Besnik Mustafaj: Rama po e mbron Xhafajn me arrogancë, opozita të njoftojë urgjentisht ndërkombëtarët

para 8 muajve - Gazeta Tema

Besnik Mustafaj thotë se opozita duhet të njoftojë opinionin ndërkombëtar mbi keqqeverisjen e kryeministrit Edi Rama. Ai këshillon shefin e qeverisë se s’duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me...

Përgjimi, Basha: Rama emëroi Donika Prelën për të shpëtuar Fatmir Xhafajn

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Vonoi, por nuk harroi! Lulzim Basha me një postim të gjatë në Facebook i është kundërpërgjigjur ashpër kryeministrit Edi Rama për çka tha paraditen e sotme në mbledhjen e Grupit të PS, ku sipas Bashës...

E kërcënoi me burg, Basha i kthehet ashpër Ramës: Ti e di se Xhafaj është koka e krimit!

para 8 muajve - Gazeta Express

Edhe pse ndodhet në Sofje, ku po merr pjesë në Samitin e Partive Popullore Evropiane, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nuk ka lënë mënjanë zhvillimet e ndezura politike në Shqipëri. Kërcënimet...

Basha: Rama mbron trafikantët

para 8 muajve - Vizion Plus

Pak orë pas deklaratave të Ramës, lideri i opozitës Lulzim Basha reagoi duke i quajtur ato një shfaqje të neveritshme që shqiptarët e kanë parë edhe në rastin e Saimir Tahirit. Në një postim në Facebook,...

Basha: Rama e di se përgjimi është i vërtetë, Agron Xhafaj kontrollon Vlorën

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Vonoi, por nuk harroi! Lulzim Basha me një postim të gjatë në Facebook i është kundërpërgjigjur ashpër kryeministrit Edi Rama për çka tha paraditen e sotme në mbledhjen e Grupit të PS, ku sipas Bashës...

Pas takimit kokë më kokë me Ramën, Xhafaj deklaratë urgjente në 18:30

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj duket se i ka shpëtuar stuhisë, të paktën përkohësisht të ngritur kundër tij nga opozita që mendohej se do të pasohej me një dorëheqje të mundshme, të diktuar sigurisht...

Ministri Xhafaj në zyrën e Ramës, takimi zgjati rreth 45 minuta

para 8 muajve - Vizion Plus

Pak pas mbledhjes së grupit parlamentar socialist, ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj shkoi në selinë e qeverise ku u takua me kryeministrin Edi Rama. Burimet bënë të ditur se biseda mes tyre zgjati rreth...

Basha: Rama e di se audio-përgjimi është i vërtetë, po mbron Xhafën

para 8 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike ka reaguar këtë pasdite mbi qëndrimin që mbajti Kryeministri Rama për pretendimet e PD-së mbi ministrin e Brendshëm. Në një deklaratë të shpërndarë për mediat, Lulzim Basha...

Basha: Sot e njëjta shfaqje si për çdo trafikant që ke pasur në qeveri

para 8 muajve - Albeu

Kreu i PD-së Lulzim Basha i ka dhënë përgjigje shfaqjes së sotme të Edi Ramës, që e mbajti në grupin parlamentar socialist. Rama akuzoi opozitën se po kërkon të pengojë integrimin, ndërsa u shpreh se audio-përgjimi...

Thirrja e deputetëve demokratë nga Prokuroria, reagon Basha: Nuk trembem, Rama po na kërcënon me burg

para 8 muajve - Gazeta Tema

Lideri i demokratëve Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama lidhur me akuzat e opozitës në adresë të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Kryedemokrati e ka cilësuar mbledhjen...

Basha i përgjigjet Ramës: Sot e njëjta shfaqje si për çdo trafikant që ke pasur në qeveri

para 8 muajve - Mapo

Nga Lulzim Basha Makineria e propagandës dhe e shpërqëndrimit të opinionit publik është lëshuar e gjitha në një shfaqje të turpshme që përsëritet tash e 5 vjet për të mbrojtur kriminelin dhe skandalin...

Tre deputetët demokratë kërkohen në Prokurori, Basha: Rama po mbron skandalin e rradhës

para 8 muajve - Sot News

Pak pas lajmit që prokuroria ka kërkuar dëshminë e tre demokratëve që publikuan audio përgjimin për vëllain e Fatmir Xhafës, ka reaguar edhe Basha nëpërmjet një postimi në facebook, hedh poshtë deklaratën...

Rama mbrojti Fatmir Xhafajn, reagon Basha: Provë e re se si krimi drejton shtetin

para 8 muajve - Medial

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas qëndrimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i doli në mbrojtje ministrit Fatmir Xhafaj, ndërsa theksoi se audiopërgjimi i publikuar nga opozita që implikonte...

Rama shuan dilemat: Xhafaj nuk shkarkohet. Proteston PD

para 8 muajve - MRT

Edhe pas thirrjeve të opozitës për shkarkimin e ministrit, Fatmir Xhafaj, pasi vëllai i tij është dënuar në Itali për trafik droge... Edhe pas thirrjeve të opozitës për shkarkimin e ministrit, Fatmir Xhafaj,...

Akuzat e opozitës, Fatmir Xhafaj do të dalë sot në konferencë

para 8 muajve - NOA

Ministri Xhafaj thyen heshtjen dhe njofton se do të dalë në konferencë për mediat, sot në orën 18:30, për të dhënë qëndrimin e tij në lidhje me audio-përgjimin e publikuar nga PD. Konferenca për mediat,...

Xhafaj: Nuk ka pasur urdhër-arresti ndërkombëtar për tim vëlla

para 8 muajve - Java News

Pas akuzave nga opozita se ka marrë në mbrojtje vëllain e dënuar për trafik droge, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dalë sot një konferencë për mediat, ku ka sqaruar opinionin publik. Ai ka deklaruar...

LAJM I FUNDIT/ Thirrja e Ramës për burg, Prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Pak orë pasi kryeministri i vendit Edi Rama e cilësoi jo autentik video-përgjimin e publikuar nga PD dhe kërkoi të shkonin në burg ata që e nxorën, Prokurora bën një lëvizje të papritur. BalkanWeb...

Xhafaj: Audio-përgjimi sajesë, e kemi verifikuar, Rama nuk më ka kërkuar dorëheqjen dhe as e kam menduar

para 8 muajve - Java News

Xhafaj iu përgjigj akuzave se vëllai i tij kryen trafik droge. Referuar audio-përgjimit ku bazohen akuzat e PD, Xhafaj tha se kemi të bëjmë me një sajesë të plotë. Ai tha se përgjegjësit duhet të dalin...

Publikuan audio-përgjimin, thirren në prokurori tre zyrtarët e PD-së

para 8 muajve - NOA

Prokuroria ka thirrur për të dëshmuar mbi audio-përgjimin e publikuar pak ditë më parë, tre zyrtarët e Partisë Demokratike. Deputetët, Enkeled Alibeaj dhe Ervin Salianji, si dhe përfaqësuesi ligjor Gazmend...

Rama u tregoi burgun, 3 zyrtarët e PD nesër në Prokurori për audio-përgjimin

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama ishte i qartë në thirrjen për Prokurorinë dhënë sot gjatë sqarimit të çështjes së ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj lidhur me audio-përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike....

Audio-përgjimi, Xhafaj: Sajesë e plotë! Rama nuk më ka kërkuar dorëheqjen dhe as e kam menduar

para 8 muajve - Java News

Xhafaj iu përgjigj akuzave se vëllai i tij kryen trafik droge. Referuar audio-përgjimit ku bazohen akuzat e PD, Xhafaj tha se kemi të bëjmë me një sajesë të plotë. Ai tha se përgjegjësit duhet të dalin...

Përgjimet e të vëllait, reagon Fatmir Xhafaj!

para 8 muajve - Blitz

Mesditën e sotme, ashtu siç kishte premtuar, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dalë në një deklaratë për mediat për të sqaruar të vërtetën e përgjimeve të vëllait. “Serioziteti më detyron që këtë...

Përgjimet e vëllai, reagon Fatmir Xhafaj!

para 8 muajve - Blitz

Mesditën e sotme, ashtu siç kishte premtuar, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dalë në një deklaratë për mediat për të sqaruar të vërtetën e përgjimeve të vëllait. “Serioziteti më detyron që këtë...

“Audio-përgjimi i PD”, Prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve: Nesër në orën 10:30 paraqiten në organin e akuzës

para 8 muajve - Gazeta Tema

Prokuroria i ka dërguar letër për të dëshmuar tre demokratëve, deputetit Ervin Salianji, Enkelejd Alibeajt dhe ekspertit të drejtësisë pranë PD-së Gazment Bardhit në lidhje me video-përgjimin që ata publikuan...

Rama e cilësoi fallco audio përgjimin, prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve

para 8 muajve - Sot News

Pak orë pasi kryeministri Edi Rama në deklaratën e tij e cilësoi jo autentik audio-përgjimin e publikuar nga PD dhe kërkoi të shkonin në burg ata që e nxorën, Prokurora ka bërë një lëvizje të papritur....

Nxorrën audio-përgjjimin e Xhafajt, 3 demokratët përfundojnë në prokurori

para 8 muajve - Albeu

Alibeaj, Salianji dhe eksperti i drejtësisë pranë PD-së Gazment Bardhi , janë thirrur në Prokurori. Kjo thirrje vjen vetëm pak orë pasi kryeministri Edi Rama e quajti jo të autentik audio-përgjimin e publikuar...

Thirrja e Ramës për burg, Prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve

para 8 muajve - Mapo

Pak orë pasi kryeministri i vendit Edi Rama e cilësoi jo autentik video-përgjimin e publikuar nga PD dhe kërkoi të shkonin në burg ata që e nxorën, Prokurora bën një lëvizje të papritur. Organi i akuzës...

Përgjimi ndaj Agron Xhafajt, prokuroria merr në pyetje tre deputetët e PD

para 8 muajve - Gazeta Express

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka thërritur për t’u marrë dëshminë tre zyrtarëve të lartë të PD-së. Në ambientet e Prokurorisë nesër në orët e paradites do të paraqiten tre deputetët Enkelejd Alibeaj, Ervin...

Flet Fatmir Xhafaj: E vërteta e audio-përgjimit dhe dënimit të vëllait tim

para 8 muajve - Java News

Prej disa ditësh, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është vënë në qendër të akuzave nga opozita. Sipas pakicës politike, ministri ka mbrojtur vëllain e dënuar nga Italia për trafik droge, aktivitet që...

Çfarë biseduan Edi Rama dhe ministri më i përfolur shqiptar?

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim koke me koke i cili ka zgjatur rreth 45 minuta me kryeministrin Edi Rama sot në Kryeministri, pas deklaratave të shefit të qeverisë i cili nuk...

Xhafaj, tani më i dobët përpara Ramës…

para 8 muajve - Mapo

“Në punë mund të ketë diskutime, debate. Siç ka thënë dhe ai vetë, unë i bëj gjërat në mënyrën time. Nuk jam tip dhe shumë i lehtë”-tha pak javë më parë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, kur u pyet si...

Çfarë po ndodh në zyrën e Ramës? Ja kush i shkon për vizitë

para 8 muajve - Iliria News

Kanë nisur disa lëvizje në zyrën e kryeministrit Edi Rama. Pas vendimit të këtij të fundit për të mos shkarkuar Ministrin e Brendshëm, Edi Ramës i ka shkuar në zyrë vetë Fatmir Xhafaj. Takimi po zhvillohet...

Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do të pendohet

para 8 muajve - Zhurnal

Tiranë, 16 maj - Pas fjalimit të Kryeministrit Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, ka reaguar nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka. Ai tha në një deklaratë për mediat se Rama mori...

E kërcënoi me burg, Basha i kthehet ashpër Ramës: Ti e di se Xhafaj është koka e krimit!

para 8 muajve - Tetova Sot

Edhe pse ndodhet në Sofje, ku po merr pjesë në Samitin e Partive Popullore Evropiane, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nuk ka lënë mënjanë zhvillimet e ndezura politike në Shqipëri. Kërcënimet...

Çfarë po ndodh…? Rama pret Xhafajn në Kryeministri

para 8 muajve - Standard

Ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj po zhvillon një takim me Ramën pas akuzave të PD për vëllanë e tij. Takimi i Xhafajt me Ramën po zhvillohet në Kryeministri. Ndërkohë mëherët u fol për një dorëheqje...

Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do të pendohet

para 8 muajve - Telegrafi

Pas fjalimit të Kryeministrit Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, ka reaguar nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka. Ai tha në një deklaratë për mediat se Rama mori në mbrojtje Xhafajn...

Rama takim kokë me kokë me Xhafajn pas mbledhjes së grupit

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj duket se i ka shpëtuar stuhisë, të paktën përkohësisht të ngritur kundër tij nga opozita që mendohej se do të pasohej me një dorëheqje të mundshme, të diktuar sigurisht...

TIRANË: OPOZITA PROTESTË PARA MINISTRISË SË BRENDSHME

para 8 muajve - TV Art

Kërkohet dorëheqja e ministrit të Brendshëm Ndërsa kryeministri Rama doli hapur në mbrojtje të ministrit të brendshëm Xhafaj, opozita shqiptar ka nisur një protestë të paralajmëruar tek dikasteri që ai...

PD qellon me veze Ministrine e Brendshme

para 8 muajve - Vizion Plus

Mesditen e se merkures opozita protestoi para Ministrise Brendshme duke kërkuar largimin e ministrit te brendshem Fatmir Xhafaj. Protestuesit hodhen parrulla kunder kryeministrit Rama e ministrit Xhafaj,...

LAJM I FUNDIT/ Pasi nuk pranoi ta shkarkonte, Rama pret ministrin Xhafaj në Kryeministri

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj Xhafaj po zhvillon një takim me Ramën pas akuzave të PD për vëllanë e tij. Takimi i Xhafajt me Ramën po zhvillohet në Kryeministri

Besnik Mustafaj: Prokuroria të zbardhë audio-përgjimin!

para 8 muajve - Java News

Ish-ministri, Besnik Mustafaj u shpreh se kryeministri nuk duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. Besnik Mustafaj tha se Prokuroria duhet të zbardhë...

Rama-Xhafaj, 45 minuta takim kokë më kokë

para 8 muajve - Mapo

Pas zhvillimeve të fundit të ditës, fjalës së Ramës në grupin parlamentar të PS, vetëdorëzimit të Agron Xhafajt dhe protestës së opozitës në Ministrinë e Brendshme, kreu i qeverisë Edi Rama ka zhvilluar...

Rama 45 minuta takim me Fatmir Xhafajn

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim i cili ka zgjatur rreth 45 minuta me kryeministrin Edi Rama sot në Kryeministri, pas deklaratave të shefit të qeverisë i cili nuk e lëshoi në atë...

Fatmir Xhafaj pason Edi Ramën: Përgjimi, sajesë dhe shantazh. Ta hetojë prokuroria

para 8 muajve - Te Sheshi

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka përforcuar qëndrimin e Edi Ramës duke kërkuar që të mbajnë përgjegjësi penale ata që kanë sajuar montimin e videos ku përflitet se është vëllai i tij. Xhafaj deklaroi...

Xhafaj urgjent shkon në takim te Rama

para 8 muajve - Albeu

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim me Kryeministrin Edi Rama në kryeministri, pas deklaratave të shefit të qeverisë i cili nuk e lëshoi në atë që e quajti “gojët e ujqërve”, teksa...

Xhafaj: Audio-përgjimi i manipuluar nga kriminelët, shumë shpejt të dalin emrat

para 8 muajve - Sovrani

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj, e ka quajtur një manipulim të bërë keq, audio-përgjimin e publikuar nga partia Demokratike përmes së cilit, vëllai i tij, Agron Xhafaj, bisedon me një trafikant...

Neni i ekstradimit, Xhafaj: Vëllai im nuk përfitonte, akuza spekulative

para 8 muajve - Sovrani

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka folur ditën e sotme për herë të parë për akuzat e bërë për vëllain e tij, Agron Xhafajn. Në një dalje për mediat, Xhafaj ka theksuar se nuk ka asgjë të vërtetë se...

Audiopërgjimi për vëllain e ministrit Xhafaj, deputeti i PS: I pavërtetuar. Po presim drejtësinë

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati akuzon opozitën se po pengon çeljen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian. I ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24”, deputeti socialist...

Çfarë po ndodh në zyrën e Ramës? Kryeministrit i shkon për vizitë Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - Gazeta Express

Kanë nisur disa lëvizje në zyrën e kryeministrit Edi Rama. Pas vendimit të këtij të fundit për të mos shkarkuar Ministrin e Brendshëm, Edi Ramës i ka shkuar në zyrë vetë Fatmir Xhafaj. Takimi po zhvillohet...

Akuzat për vëllanë, Xhafaj takim me Ramën në Kryeministri

para 8 muajve - NOA

Ministri i Brendshëm Famtir Xhafaj ka shkuar në Kryeministri, ku po zhvillon një takim me Edi Ramën. Ky takim i nisur rreth orës 14.30, vjen pas akuzave të opozitës për vëllanë e tij, Agron Xhafaj, i dënuar...

Basha: Rama mbrojti Xhafajn, sepse krimi është në pushtet

para 8 muajve - Java News

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas qëndrimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i doli në mbrojtje ministrit Fatmir Xhafaj, ndërsa theksoi se audiopërgjimi i publikuar nga opozita që implikonte...

Xhafaj: Vëllai im do të vuajë burgun për një Agron tjetër 16 vjet më parë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për mediat, ku flet për akuzat që i janë bërë ditët e fundit ndaj vëllait të tij. Unë kam bërë çfarë unë kam pasur në dorë , që ai...

Pas deklaratave para grupit parlamentar, Rama pret Xhafajn në Kryeministri

para 8 muajve - Mapo

Pas mbledhjes së grupit të PS, ku Edi Rama e “bekoi” politikisht Fatmir Xhafajn për të vijuar detyrën, kryeministri zhvilloi një takim me Ministrin e Brendshëm. Kryeministri Edi Rama konfirmoi me bindje...

Rama pret Xhafajn në Kryeministri, çfarë do diskutohet

para 8 muajve - Sot News

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama në Kryeministri, pas deklaratave të shefit të qeverisë i cili nuk e lëshoi në atë që e quajtu “gojët e ujqërve”, teksa...

Xhafaj konferencë shtypi, u jep përgjigje akuzave të PD-së

para 8 muajve - Java News

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj prej ditësh është vënë në qendër të sulmeve të opozitës. Ai akuzohet se ka marrë në mbrojtje vëllain e tij Agron Xhafaj i cili është i dënuar nga Italia për trafik droge....

BE-ja rrëzon akuzat e PD për ekstradimin e Agron Xhafajt

para 8 muajve - Vizion Plus

Në kulmin e debatit politik, pas akuzave të opozitës për manipulim të qëllimshëm nga ish-kryetari i Komisionit të Ligjeve Fatmir Xhafaj, të nenit për esktradimet, pjesë e Kodit të Procëdurës Penale, ka...

Audiopërgjimi për vëllain e ministrit Xhafaj, deputeti i PS: I pavërtetuar. Po presim drejtësinë

para 8 muajve - Medial

TIRANE – Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati akuzon opozitën se po pengon çeljen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian. I ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24”, deputeti socialist...

Basha i kthehet ashpër Ramës: Ti e di se Xhafaj është koka e krimit!

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags Edhe pse ndodhet në Sofje, ku po merr pjesë në Samitin e Partive Popullore Evropiane, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nuk ka lënë mënjanë zhvillimet e ndezura politike në Shqipëri....

Paralajmërimi i PD: Rama s’ka parë gjë akoma, do ia dëgjojë krismat Xhafajt. Historia sapo ka filluar

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Deputeti demokrat Edi Paloka e ka quajtur shfaqje deklaratën e sotme të kryeministrit Edi Rama në lidhje me akuzat mbi ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Nga protesta e thirrur nga PD, Paloka...

Tiranë, protestë për “dorëheqjen e ministrit Xhafaj”

para 8 muajve - Shenja

Në protestën e organizuar para selisë së Ministrisë së Brendshme të Republikës së Shqipërisë është kërkuar dorëheqja e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pas pretendimeve të opozitës për vëllain e...

Audio-përgjimi për Agron Xhafaj/ Prokuroria thërret tre zyrtarët e PD

para 8 muajve - Java News

Prokuroria është vënë në lëvizje pas publikimit të materialit audio në të cilin PD pretendon se dëgjohet duke bërë pazare droge vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Dy ditë pas publikimit të...

I takoi një më një, ja çfarë iu tha Xhafaj deputetëve socialistë në mbledhjen e grupit

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryeministri Edi Rama iu ka dhënë fund sot të gjitha aludimeve dhe dyshimeve për një largim të mundshëm të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj pas akuzave të PD-së për të dhe të vëllain, duke...

Audiopërgjimi, Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do pendohet

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Pas fjalimit të Kryeministrit Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, ka reaguar nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka. Ai tha në një deklaratë për mediat se Rama mori në mbrojtje Xhafajn...

Rama: Akuzat ndaj Xhafajt, maskaradë e mirëfilltë destabilizuese. Hetim ndërkombëtar

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama e nisi fjalën e tij në mbledhjen e grupit parlamentar me përshtypjet nga vizita e tij një ditë më parë në pallatin Elize, në Francë ku shprehu optimizmin e marrë nga presidenti Emanuel...

Sinjalet e Ramës, ku u distancua nga Tahiri dhe Xhafaj: Pse duhet të hyj…

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama mbrojti sot Saimir Tahirin dhe Fatmir Xhafën. Por ndër radhë, edhe Rama ka larë duart si Ponc Pilati, duke përcjellë ndër radhë edhe mesazhe distancuese. Fillimisht për Fatmir Xhafajn...

Pas heshtjes së gjatë, reagon për herë të parë Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - Lajmi.net

Ka reaguar për herë të parë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili prej disa ditësh ka zgjedhur të heshtë dhe të mos i kundërpërgjigjet sulmeve të vazhdueshme të opozitës për të vëllain Agron Xhafaj....

Rama: Akuzat për Xhafajn, një akt mashtrimi

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama i cilësoi sot një “maskaradë me synime destabilizuese”, sulmet dhe akuzat e opozitës ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, lidhur me vëllanë e tij, i arrestuar në...

Paloka: Rama mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do pendohet

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Pas fjalimit të Kryeministrit Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, ka reaguar nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka. Ai tha në një deklaratë për mediat se Rama mori në mbrojtje Xhafajn...

"Xhafaj", PD: S’keni parë gjë akoma, Rama do pendohet për deklaratën!

para 8 muajve - NOA

Mbështetës të opozitës dhe qytetarë të ndryshëm janë grumbulluar sot në një protestë te Ministria e Brendshme ku kanë kërkuar largimin e ministrit Fatmir Xhafaj të cilin e akuzojnë se ka marrë në mbrojtje...

Akuzat e PD, Xhafaj takon një nga një anëtarët e grupit të PS, ja çfarë i tha

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, iu ka shprehur mirënjohjen deputetëve socialistë për mbështetjen pas akuzave të PD të bëra për vëllain e tij “Faleminderit të gjithëve për mbështetjen, ju jam mirënjohës”,...

Pas fjalimit të Ramës, ja çfarë u tha Xhafaj deputetëve socialistë që i takoi një nga një

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama iu ka dhënë fund sot të gjitha aludimeve dhe dyshimeve për një largim të mundshëm të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj pas akuzave të PD-së për të dhe të vëllain, duke konfirmuar...

Vendimi i Ramës për Xhafajn, vjen reagimi Palokës: Do pendohesh, do t’ja dëgjosh krismën

para 8 muajve - Sot News

Është përshkallëzuar protesta përpara Ministrisë së Brendshme. Gjithçka është tensionuar pas fjalimit të kryeministri Rama, kur ky i fundit nuk përmendi aspak largim nga detyra të ministrit Xhafaj. Partia...

Përgjimi ndaj Agron Xhafajt, prokuroria merr në pyetje tre deputetët e PD

para 8 muajve - Sovrani

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka thërritur për t’u marrë dëshminë tre zyrtarëve të lartë të PD-së. Në ambientet e Prokurorisë nesër në orët e paradites do të paraqiten tre deputetët Enkelejd Alibeaj, Ervin...

“Xhafaj do qëndrojë në detyrë”, Paloka kërcënon Ramën:  S’ke parë gjë akoma, do t’ja dëgjosh krismën

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas vendimit të dhënë sot nga kryeministri Edi Rama lidhur me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili do të vijojë që të jetë në detyrë. Teksa...

Pas heshtjes së gjatë, reagon për herë të parë Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka reaguar për herë të parë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili prej disa ditësh ka zgjedhur të heshtë dhe të mos i kundërpërgjigjet sulmeve të vazhdueshme të opozitës për të vëllain Agron Xhafaj....

Paloka: Agron Xhafaj duhet arrestuar, Rama po kërcënon opozitën…

para 8 muajve - Mapo

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, ka deklaruar sot se Kryeministri Edi Rama, do të pendohet për deklaratat që ai bëri në mbrojtje të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe vëllait të tij të dënuar. Nga...

Xhafaj nuk u shkarkua, protestuesit nisin të qëllojnë godinën e Ministrisë së Brendshme

para 8 muajve - Gazeta Express

Kanë nisur tensionet e para në protestën e organizuar nga opozita pranë godinës së Ministrisë së Brendshme, vetëm disa minuta pasi kryeministri Edi Rama tha publikisht që nuk ka ndërmend të shkarkojë Fatmir...

“Xhafaj”, Rama: Përgjimi audio është montazh, sipas ekspertizës ndërkombëtare

para 8 muajve - Lajmi.net

Vulëhumbur pa atdhe, dhe të çoroditur nga frika e drejtësisë i quajti Rama opozitën, duke reaguar edhe për çështjen “Xhafaj”. “U them të gjithë atyre që unë mendoj shumë më ndryshe se ata, dhe pse pa dyshim...

Para vetëdorëzimit, Xhafaj në prokurori: Përgjimi audio është fals

para 8 muajve - Lajmi.net

Para se të vetëdorëzohej tek autoritetet italiane, vëllai i ministrit të Brendshëm bën të ditur se ka qenë në prokurori, ku dhe thotë se përgjimi audio i publikuar nga opozita është fals. “Njëkohësisht,...

“Kuintalët e kokainës të fshehur…”, çfarë mesazhi i çoi Rama, Hajdarmatajt

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama mbrojti sot Saimir Tahirin, por në të njëjtën kohë lëshoi një sinjal të drejtpërdrejtë për Besim Hajdarmatajn, prokurori që ka në dorë çështjen “Tahiri”. Prej kohësh, përfaqësues...

Vëllai i Xhafajt, opozita proteston para Ministrisë së Brendshme

para 8 muajve - NOA

Ashtu siç ishte paralajmëruar, mbështetës të opozitës janë grumbulluar në një protestë para Ministrisë së Brendshme ku kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj. Qytetarët mbajnë në duar pankarta...

Rama flet si Xhafaj: Për vëllain e tij s’ka pasur kërkesë për ekstradim nga Italia

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryeministri Edi Rama i ka dalë në mbrojtje ministrit Fatmir Xhafaj që u vu nën akuzë nga opozita për shkak të vëllait të tij, të dënuar me 7 vite burg në Itali ëpr trafik droge. Rama ashtu si...

Rama: Ministri i Brendshëm do vazhdojë detyrën, mora analizën shkencore për audio-përgjimin

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama, i ardhur nga Parisi për çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, deklaroi se ajo që të gjithë shqiptarët kanë parë dy ditë më parë, nuk është një video origjinale, por një material...

Rama: Kam kërkuar ekspertizë ndërkombëtare për audiopërgjimin e vëllait të ministrit Xhafaj

para 8 muajve - Telegrafi

Edi Rama në grupin parlamentar të PS, ka komentuar ndër të tjera edhe audiopërgjimin e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. Ndër të tjera Rama ka treguar se për sa i përket këtij audiopërgjimi, ka kërkuar...

“Mos e lësho Fatmirin, siç lëshove Tahirin”, Rama i prerë: Nuk mbroj askënd që përballet me drejtësinë

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur të gjithë qytetarëve që i kanë shkruar në rrjetet sociale, duke i kërkuar që të mos lëshojë ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, siç bëri me ish-ministrin...

Opozita protestë para Ministrisë së Brendshme

para 8 muajve - Vizion Plus

Opozita  zhvillon proteste para Ministrisë së Brendshme ku kërkon dorëheqjen e Fatmir Xhafajt. Në proteste marrin pjesë mbështetës të Partisë Demokratike dhe deputete të kësaj force politike ndërsa mungon...

Audiopërgjimi i Xhafajt mashtrim, Rama kërkon dënim

para 8 muajve - Koha.net

Në fund të fjalës së tij të gjatë, të mbajtur në mbledhjen e Grupit Parlamentar deklaroi se e ka marrë përgjigjen shkencore të audiopërgjimit që sipas tij rezulton të jetë joautentik dhe një mashtrim i...

Letër publike nga Agron Xhafaj: Sot paraqitem para autoriteteve italiane

para 8 muajve - Klan

Pas akuzave publike të Partisë Demokratike se nuk ka kryer asnjë ditë burg megjithëse është dënuar me 7 vite e 2 muaj heqje lirie në shtetin fqinj dhe se vazdhon të merret me trafik droge, vëllai i ministrit...

Xhafaj ndryshoi ligjin për të mbrojtur të vëllain? Reagon BE

para 8 muajve - Klan

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Rama për denoncimet e opozitës ndaj Xhafajt: Maskaradë e mirëfilltë destabilizuese

para 8 muajve - Klan

Në reagimin e tij të parë pas publikimit të audiopërgjimit për vëllain e Ministrit të Brendshëm nga ana e Partisë Demokratike, e cila akuzon Agron Xhafajn se vazhdon trafikun e drogës, edhe tani që i vëllai...

PD proteston para Ministrisë së Brendshme, kërkon dorëheqjen e Xhafajt

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Opozita ka nisur protestën e saj para godinës së Ministrisë së Brenshme rreth orës 12.00, ku kërkon dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj dhe veprimin e ligjit për vëllain e tij. Pavarësisht zhvillimeve...

‘Xhafaj’, Rama: Audiopërgjimi është joautentik. Burg për cilindo e serviri

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Në fund të fjalës së tij të gjatë të mbajtur në mbledhjen e grupit deklaroi se e ka marrë përgjigjen shkencore të audiopërgjimit që sipas tij rezulton të jetë joautentik dhe një mashtrim i pastër i hedhur...

‘Xhafaj’, Rama: Opozita, maskaradë destabilizuese. Hetim ndërkombëtar

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama e nisi fjalën e tij në mbledhjen e grupit parlamentar me përshtypjet nga vizita e tij një ditë më parë në pallatin Elize, në Francë ku shprehu optimizmin e marrë nga presidenti Emanuel...

Audiopërgjimi i PD, Rama mbron Xhafajn: Hetim të plotë për autencitetin edhe nga ekspertë të huaj

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i vendit Edi Rama e quajti audio-përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike, për vëllain e ministrit të Brendshëm një maskaradë të mirëfilltë destabilizuese me qëllim që të pengohen negociatat...

Deklarata "bombë" e Ramës: 613 kg kokainë u fshehën me ndihmën e Prokurorisë

para 8 muajve - Albeu

Me tone të ashpra kryeministri Edi Rama ka mbrojtur hapur punën e ish-ministrit Tahiri, dhe ministrit Xhafaj. Ndër të tjera, Rama bëri një deklaratë "bombë" me një akuzë të rëndë ndaj Prokurorisë. Rama...

Rama shpërthen në akuza: Fshehën kuintalët e kokainës në banane me ndihmën e Prokurorisë

para 8 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama shpërtheu në akuza ndaj opozitës, duke e akuzuar se po tenton të sabotojë integrimin e vendit nga frika e drejtësisë. Duke folur në mbledhjen e grupit parlamentar, Rama tha se ky...

Çështja “Xhafaj”, Rama: Vulëhumbur pa atdhe të çoroditur nga drejtësia duan të minojnë negociatat

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste me vizitën e tij në Francë dhe takimin me presidentin Macron por shumë shpejt ka kaluar tek akuzat e opozitës....

Rama: Audio-përgjimi jo autentik! Nuk lëshojmë njerëzit tanë për dhëmbët e ujqërve

para 8 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama ka shprehur sot qëndrimin e tij dhe të mazhorancës lidhur me akuzat ndaj Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj se po mbron vëllain e cili është dënuar nga Italia për trafik droge....

Rama në grupin e PS: Opozita po minon negociatat

para 8 muajve - Indeks.mk

Kryeministri Rama ka folur para grupit të Partisë Socialistë për vizitën e fundit në France me presidentin Macron, të cilën e ka konsideruar positive. Ai tha se është më optimist pas takimit me presidentin...

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

para 8 muajve - Indeks.mk

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions në Romë....

Rama plas provat në tavolinë: Bëhuni gati për burg!

para 8 muajve - Albeu

Rama ka zbuluar para grupit të PS se audio-përgjimi i publikuar nga PD për vëllain e ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj nuk është i vërtetë. Kryeministri Edi Rama është i bindur se ministri i Brendshëm...

Rama: Më thanë “mos e lësho Fatmirin, siç e lëshove Saimirin”

para 8 muajve - Mapo

Duke e konsideruar të gjithë historinë e skandalit të vëllezërve Xhafaj, një parodi dhe një maskaradë të mirëfilltë destabilizuese, kryeministri Edi Rama e ka ritreguar me nota ironie atë që ka ndodhur...

Rama: Ministri Xhafaj s’do përgjigjet as ligjërisht, as moralisht (Dy fjalë për Saimir Tahirin)

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij para grupit parlamentar të PS-së, pasi foli për çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, iu rikthye edhe njëherë temës së hetimit të Saimir Tahirit. Ai u...

Pas mbledhjes së Grupit, Xhafaj shkon në zyrën e Ramës

para 8 muajve - Java News

Ministri i Punëve të Brendshme është parë teksa hynte në godinën e Kryeministrisë. Burime për mediat thonë se Fatmir Xhafaj po zhvillon një takim me Edi Ramën në zyrën e këtij të fundit. Kjo vizitë vjen...

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

para 8 muajve - Zhurnal

Tiranë, 16 maj - Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions...

Rama mbledhje për Xhafajn, PD-ja protestë para ministrisë

para 8 muajve - Zhurnal

Tiranë, 16 maj - Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë. Por përmes një statusi në “Facebook”, vetë kryeministri, menjëherë pas...

Mbledhja e grupit/ Rama mban qëndrim për rastin e Agron Xhafajt, ministri i Brendshëm mbërrin para tij

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pak minuta para se të nisë mbledhja e grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ku pritet që kryeministri Edi Rama të mbajë një qëndrim për rastin e ministrit Xhafaj pas audiopërgjimit të publikuar...

Rama s’e lëshon Xhafajn: Unë e mora përgjigjen e videos nga laboratori, dikush duhet të bëjë burg

para 8 muajve - Sot News

Rama ka zbuluar para grupit të PS se audio-përgjimi i publikuar nga PD për vëllain e ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj nuk është i vërtetë. Kryeministri tha se i ka ardhur përgjigja mbrëmë nga një laborator...

Rama: Ministri i Brendshëm do vazhdojë detyrën, mora analizën shkencore për audio-përgjimin

para 8 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama, i ardhur nga Parisi për çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, deklaroi se ajo që të gjithë shqiptarët kanë parë dy ditë më parë, nuk është një video origjinale, por një material...

E FUNDIT/ Rama zbulon fatin e Fatmir Xhafajt në qeveri

para 8 muajve - Albeu

Kryeministri Rama ka dhënë përgjigjen e prerë nëse "do të dorëhiqet" apo jo Fatmir Xhafaj. Ai ka deklaruar se Ministri i Brendshëm nuk ka pse të përgjigjet as ligjërisht, por as moralisht. "Një udhëheqës...

Edi Rama: Fatmir Xhafaj s’duhet të përgjigjet as ligjërisht dhe as moralisht, do qendrojë në detyrë. Për këtë rast do ketë burg

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama tha se Fatmir Xhafaj nuk ka pse përgjigjet as ligjërisht dhe as moralisht, për akuzat e fundit. Ai tha se pasi dëgjoi Berishën, është i bindur se video-përgjimi nuk është autentik....

Prokuroria nuk ka folur, por Rama e ka përgjigjen: Përgjimi për Agron Xhafajn është mashtrim

para 8 muajve - Mapo

Në reagimin e tij të parë pas publikimit të audiopërgjimit për vëllain e Ministrit të Brendshëm nga ana e Partisë Demokratike, e cila akuzon Agron Xhafajn se vazhdon trafikun e drogës, edhe tani që i vëllai...

Rama i përgjigjet Tahirit për arrestin: Unë nuk kam faj!

para 8 muajve - Albeu

"Mos e lësho Saimir Tahirin siç lëshove Fatmir Xhafajn..." Kështu deklaroi sot Rama gjatë mbledhjes së PS ku foli për herë të parë për akuzat ndaj Xhafajt dhe arrestit të Saimir Tahirit. Pas sulmeve ndaj...

Rama mban Xhafajn: Ministri i Brendshem nuk do të përgjigjet ligjërisht, por as moralisht

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama e ka thënë prerë sot nga mbledhja e grupit parlamentar te PS-së se Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk duhet të përgjigjet, jo ligjërisht, por as moralisht. “Një udhëheqës e një...

Ç’vendim mori Rama për ministrin e Brendshëm?

para 8 muajve - Sot News

Kryeminisri Rama e ka thënë prerë se Ministri i Brendshëm, nuk duhet të përgjigjet, jo ligjërisht, por as moralisht. “Një udhëheqës e një parti nuk matet me një individ brenda llojit që mund të gabojë...

“Vëllai i Xhafajt”, Rama: Maskaradë! Kam kërkuar ekspertizën e “përgjimit”

para 8 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama e cilëson një maskaradë të vërtetë gjithë linjën e akuzave të opozitës nga opozita për vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai tha se del që edhe ministri i Brendshëm...

Rama i thur elozhe Tahirit, shfaqet si Meta për përgjimet: Duam ekspertizë të huaj

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama u shfaq besimplotë tek drejtësia e re që po vjen në Shqipëri, duke thënë se opozita po e ndjen këtë frikë. Por megjithëse ai vlerësoi ndryshimet në prokurori, Rama tha se do të kërkojë...

Rama mbledhje për Xhafajn, PD-ja protestë para ministrisë

para 8 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë. Por përmes një statusi në “Facebook”, vetë kryeministri, menjëherë pas kthimit nga Franca,...

Rama kërkon ekspertizë ndërkombëtare për video-përgjimin: Njerëzit më thonë mos e lësho Fatmirin si Saimirin, por unë s’jam Saliu

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama i ka cilësuar absurd akuzat e PD-së ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai tha se ata kanë frikë nga vettingu, ndaj kanë nisur këto sulme. Rama ndërkohë u shpreh se ka kërkuar...

Çështja “Xhafaj”, Rama: Maskaradë e mirëfilltë destabilizuese

para 8 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste me vizitën e tij në Francë dhe takimin me presidentin Macron por shumë shpejt ka kaluar tek akuzat e opozitës....

‘Xhafaj’, Rama: Maskaradë e mirëfilltë destabilizuese, agjenci e specializuar për ekspertizën e përgjimit

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste me vizitën e tij në Francë dhe takimin me presidentin Macron por shumë shpejt ka kaluar tek akuzat e opozitës....

Rama tregon çfarë i kanë kërkuar njerëzit për Fatmir Xhafajn: Mos e lësho si lëshove Saimirin

para 8 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij para grupit parlamentar ka treguar se është i një mendimi ndryshe nga shumë njerëz që kanë pasur reagime ditët e fundit në lidhje me rastin e vëllait të ministrit...

Rama mbron Xhafajn dhe sulmon: Një maskaradë e opozitës syfajkua e hundë çakall

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë në lidhje me trysninë e madhe politike të ushtruar nga opozita në lidhje me dënimin e vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Kryeministri ka mbrojtur...

Rama në grupin e PS: Opozita po minon negociatat

para 8 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Rama ka folur para grupit të Partisë Socialistë për vizitën e fundit në France me presidentin Macron, të cilën e ka konsideruar positive. Ai tha se është më optimist pas takimit me presidentin...

Agron Xhafaj vetë dorëzohet te autoritetet italiane

para 8 muajve - GazetaBlic

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions në Romë,...

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

para 8 muajve - Klan Kosova

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions në Romë....

Franca skeptike për negociatat? Rama zbulon çfarë i tha Macron

para 8 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste paraditen e sotme, deklaroi se Shqipëria e meriton çeljen e negociatave për anëtarësim në BE. Rama bëri me dije se takoi Presidentin...

“Mos lësho Fatmirin siç lëshove Saimirin”, Rama-opozitës: Ofensivë balte kundër çeljes së negociatave, maskaradë për t’i dhënë arsye Evropës

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi takimin e zhvilluar ditën e djeshme me presidentin francez Emanuel Macron ku tregon optimizmin pas diskutimit. Shefi i qeverisë shprehet se gjeti konsensus me kreun e...

Rama shfaqet i tensionuar: Por jam optimist pas takimit me Macron

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama u shfaq i tensionuar në takimin me ligjvënësit e PS. Në mbledhjen e grupit të PS-së, Rama informoi deputetët socialistë mbi takimin me presidentin francez Emmanuel Macron. “Në takimin...

Rama tregon takimin sy më sy me Macron, ja mesazhi që më dha

para 8 muajve - Sot News

Fjalën e tij para grupit parlamentar të PS, Kryeministri Rama e ka nisur me detajet e takimit të quajtur sy më sy me presidentin Macron. “Takimi zgjati jashtë parashikimit për shkatë një bisede shteruese...

Proteston opozita në Shqipëri, kërkon shkarkimin e ministrit të Brendshëm

para 8 muajve - Alsat-M

Opozita do të protestojë sot para Ministrisë së Brendshme, ku do të kërkojë dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm me akuzën se ka mbrojtur vëllain e tij për të cilin opozita pretendon se ushtron aktivitet...

A e mori "po" nga Franca? Rama flet pas takimit me Macron

para 8 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit Parlamentar të PS-së po flet në lidhje me vizitën e djeshme të tij në Francë ku takoi presidentin Marcon. Me tone të qeta dhe optimiste, Rama shprehet i...

Rama zbulon bisedën me Macronin, “thumbon” vendet skeptike të BE-së

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kreu i kësaj force politike, njëkohësisht kryeministër, Edi Rama zbuloi takimin e djeshme në Francë me Presidentin Emanuel Macron. Rama u shpeh...

Mbledhja e grupit/ Rama mban qëndrim për rastin e Agron Xhafajt, ministri i Brendshëm mbërrin para tij

para 8 muajve - Medial

TIRANE- Pak minuta para se të nisë mbledhja e grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ku pritet që kryeministri Edi Rama të mbajë një qëndrim për rastin e ministrit Xhafaj pas audiopërgjimit të publikuar...

Agron Xhafaj do dorëzohet tek autoritetet italiane, por çfarë do ndodhë me vëllain ministër?

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pak minuta më parë përmes një letre të hapur publike, vëllai i ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj vendos të dorëzohet tek autoritetet italiane për të kërkuar atje ekzekutimin e vendimit të dënimit,...

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

para 8 muajve - Politiko

Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions në Romë. Vetë Xhafaj ka postuar një letër drejtuar opinionit publik, ku shpreh arsyet e veprimit të tij. LETRA E PLOTE: Drejtuar opinionit...

Agron Xhafaj: Kam gabuar në rini, do tu dorëzohem autoriteteve italiane

para 8 muajve - Telegrafi

Agron Xhafaj vëllai i ministrit të Brendshëm në Shqipëri, Famir Xhafaj ka shkruar në letër të drejtuar opinionit publik në Shqipëri. Ai ka thënë se për shkak të akuzave të ngritura ndaj tij, do tu dorëzohet...

Debati për nenin e ekstradimit, reagon BE

para 8 muajve - Portalb

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

PD nuk ndalet, Alibeaj: Ka ende audio-përgjime ndaj Xhafajt

para 8 muajve - Mapo

Deputeti I PD-së, Enkelejd Alibeaj tha në emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus se audio përgjimi ndaj vëllait të ministrit Xhafaj vazhdon dhe se ka ende pjesë të tjera që implikojnë atë në trafik droge. “Prokuroria...

Rama pranon se nga Presidenti Makron nuk arriti të marrë një “po”

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 16 maj 2018 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka konfirmuar se nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, nuk ka arritur të marrë një “PO” të prerë për hapjen e negociatave të BE-së me Shqipërinë....

Jashtë kamerave / Zbardhen fjalët e Xhafajt me deputetët e PS

para 8 muajve - Java News

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, iu ka shprehur mirënjohjen deputetëve socialistë për mbështetjen pas akuzave të PD të bëra për vëllain e tij “Faleminderit të gjithëve për mbështetjen, ju jam mirënjohës”...

PS nuk ndalet, Alibeaj: Ka ende audio-përgjime ndaj Xhafajt

para 8 muajve - Mapo

Deputeti I PD-së, Enkelejd Alibeaj tha në emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus se audio përgjimi ndaj vëllait të ministrit Xhafaj vazhdon dhe se ka ende pjesë të tjera që implikojnë atë në trafik droge. “Prokuroria...

Vëllai i ministrit Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

para 8 muajve - Koha.net

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, Fatmir Xhafaj, mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin...

Zbardhen fjalët e Xhafajt jashtë kamerave me deputetët e PS

para 8 muajve - Java News

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, iu ka shprehur mirënjohjen deputetëve socialistë për mbështetjen pas akuzave të PD të bëra për vëllain e tij “Faleminderit të gjithëve për mbështetjen, ju jam mirënjohës”...

LAJM I FUNDIT/ Agron Xhafaj merr vendimin e papritur, ja letra publike

para 8 muajve - BalkanWeb

Agron Xhafaj ka marrë një vendim të papritur, duke deklaruar se do i dorëzohet autoriteteve italiane. Xhafaj ka shpërndarë një letër publike. LETRA E PLOTË Drejtuar opinionit publik Unë jam Agron Xhafaj....

Agron Xhafaj do dorëzohet tek autoritetet italiane, por çfarë do ndodhë me vëllain ministër?

para 8 muajve - Medial

TIRANE- Pak minuta më parë përmes një letre të hapur publike, vëllai i ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj vendos të dorëzohet tek autoritetet italiane për të kërkuar atje ekzekutimin e vendimit të dënimit,...

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

para 8 muajve - Koha.net

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, mësohet se është nisur drejt Italisë dhe se këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions në Romë. Vetë Xhafaj ka postuar një letër...

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

para 8 muajve - Lajmi.net

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions në Romë....

Rama-Xhafaj, takohen në Kryeministri pas mbrojtjes në grupin e PS

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama në Kryeministri. Ky është takimi i parë mes Ramës dhe Xhafajt, që nga momenti kur ministri i Brendshëm,...

Rama tregon detaje nga takimi në Paris, nxjerr fotot gjatë bisedës me Macron

para 8 muajve - BalkanWeb

FRANCE- Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës dje në paris, Francë, u prit në një takim zyrtar nga Presidenti francez, Emmanuel Macron. Takimi, i cili u zhvillua në Pallatin Elysee, në Paris, cilësohet si...

Vëllai i Xhafajt: Do drejtohem që sot tek autoritetet italiane për të vuajtur dënimin

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Përmes një letre publike, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj ka bërë kthesën e papritur. Agron Xhafaj, në letrën e bërë publike, shprehet se do të drejtohet vetë tek autoritetet italiane për të ekzekutuar...

Vëllai i Xhafaj letër publike: Dorëzohem sot para autoriteteve italiane

para 8 muajve - NOA

Vëllai i ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj ka shkruar një letër publike lidhur me akuzat e hedhura ndaj tij ditëve të fundit, i akuzuar për trafik droge. Ai bën me dije se në bazë të akuzave të hedhura...

Opozita protestë para Ministrisë së Brendshme, kërkon dorëheqjen e Fatmir Xhafajt

para 8 muajve - Klan Kosova

Opozita do të protestojë sot para Ministrisë së Brendshme, ku do të kërkojë dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm me akuzën se ka mbrojtur vëllain e tij për të cilin opozita pretendon se ushtron aktivitet...

LAJM I FUNDIT/ Agron Xhafaj vetëdorëzohet para autoriteteve italiane: Para shantazhit dhe shpifjeve politike, zgjedh këtë rrugë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, është paraqitur para autoriteteve italiane, pas akuzave të opozitës. Reagimi Unë jam Agron Xhafaj. Për shkak të gjithë akuzave që janë ngritur...

Letra e plotë, Xhafaj: Dorëzohem, por përgjimi është i sajuar. Kam depozituar zërin tim në prokurori

para 8 muajve - Mapo

Mëngjesin e së mërkurës, Agron Xhafaj bëri lëvizjen e parë. Ai bëri të ditur se do të dorëzohet në Itali, ndërsa insistoi se përgjimi që ka publikuar PD, nuk është i vërtetë. Ai tha se ka depozituar zërin...

Letra e Agron Xhafajt: Dorëzohem në Itali

para 8 muajve - Vizion Plus

LETRA E PLOTË drejtuar opinionit publik: Unë jam Agron Xhafaj. Për shkak të gjithë akuzave që janë ngritur ndaj meje gjatë ditëve të fundit, por edhe si vëllai i Fatmir Xhafaj, sot Ministër i Brendshëm,...

Vëllai i Fatmir Xhafajt merr vendimin drastik: Iki në burg në Itali

para 8 muajve - Albeu

Vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ka marrë kthesën e madhe në lidhje me akuzat ndaj tij. Me anë të një letre publike ai ka deklaruar se me të drejta të plota dhe i vetëdijshmën ka zgjedhur...

LAJM I FUNDIT/ Agron Xhafaj vetëdorëzohet para autoriteteve italiane

para 8 muajve - Gazeta Tema

Vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, është paraqitur para autoriteteve italiane, pas akuzave të opozitës. Reagimi Unë jam Agron Xhafaj. Për shkak të gjithë akuzave që janë ngritur...

Merr një tjetër drejtim çështja “Xhafaj”, zbardhet letra e vëllait të ministrit

para 8 muajve - Gazeta Express

Agron Xhafa, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafa reagon sot me një letër publike pas audiopërgjimit të publikuar nga opozita. Ai shkruan se për shkak të sulmeve që po bëhen ndaj figurës së tij,...

Dorëzohet vëllai i Fatmir Xhafajt: Kam gabuar, do shkoj vetë në Itali

para 8 muajve - Mapo

Vëllai i Fatmir Xhafaj ka shkruar një letër publike pas akuzave të ngritura nga Partia Demokratike. “Do t’i drejtohem vetë autoriteteve italiane. Në Itali, që të ekzekutohet dënimi ndaj meje” , shkruan...

Paloka në krye të protestët: Rama do të pendohet për deklaratën që bëri

para 8 muajve - Java News

Protesta e opozitës para Ministrisë së Brendshme është drejtuar sot nga Edi Paloka, pasi Lulzim Basha ndodhet në Sofje. Militantët e PD dhe LSI kërkojnë dorëheqjen e Fatmir Xhafajt, ndërsa më herët kryeministri...

Agron Xhafaj merr vendimin e papritur në minutat e fundit, ja letra publike

para 8 muajve - Sot News

Agron Xhafaj ka marrë një vendim të papritur, duke deklaruar se do i dorëzohet autoriteteve italiane. Xhafaj ka shpërndarë një letër publike. LETRA E PLOTË Drejtuar opinionit publik Unë jam Agron Xhafaj....

BE: Neni për ekstradimet – sipas standardeve europiane

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 16 maj 2018 – Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e Nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Misioni europian Euralius ka aistuar...

Alibeaj në “7 pa 5”: Ka ende audio përgjim ndaj Xhafajt

para 8 muajve - Vizion Plus

Deputeti I PD-së, Enkelejd Alibeaj than ë emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus se audio përgjimi ndaj vëllait të ministrit Xhafaj vazhdon dhe se ka ende pjesë të tjera që implikojnë atë në trafik droge. Prokuroria...

Rama publikon detaje nga takimi me Macron

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u takua dje me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, takim nga i cili ka publikuar sot vetëm disa fotografi. “Mirëmëngjes, – shkruan Rama, – dhe me fotoalbumin e takimit...

Rama mban Xhafajn dhe zgjedh luftën

para 8 muajve - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Ka qenë një vendim i vështirë ky i sotmi për Edi Ramën. Përballë një audiopërgjimi që implikonte vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj, i cili ka edhe një dënim ende të pakonsumuar në...

Rama mbledhje për Xhafajn, PD protestë para Ministrisë së Brendshme

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë. Por përmes një statusi në “Facebook”, vetë kryeministri, menjëherë pas kthimit nga Franca, lajmëroi se për këtë...

Debati për nenin e ekstradimit, reagon BE

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Paloka: "Shërbëtorët" merren me ‘si e gjeti PD’ përgjimin, jo me provat që po prish Xhafaj!

para 8 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka sulmuar këtë të mërkurë ata që ai i quan “shërbëtorë” të qeverisë dhe PS-së, të cilët sipas tij merren me “çështje madhore” për mënyrën sesi PD “gjeti” përgjimin audio...

Xhafaj nuk u shkarkua, protestuesit nisin të qëllojnë Ministrinë e Brendshme

para 8 muajve - Sovrani

Kanë nisur tensionet e para në protestën e organizuar nga opozita pranë godinës së Ministrisë së Brendshme, vetëm disa minuta pasi kryeministri Edi Rama tha publikisht që nuk ka ndërmend të shkarkojë Fatmir...

Flet Rama: “Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën, analizë shkencore për audio-përgjimin”

para 8 muajve - Blitz

Kryeministri Edi Rama, i ardhur nga Parisi për çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, deklaroi se ajo që të gjithë shqiptarët kanë parë dy ditë më parë, nuk është një video origjinale, por një material...

Paloka: Rama e mbrojti Xhafajn njësoj si Tahirin, do të pendohet

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 16 maj 2018 – Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas fjalimit të Kryeministrit Edi Rama në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Ai ka kujtuar se Rama e kishte...

Rama: Kemi kërkuar ekspertizë ndërkombëtare, përgjimi është montazh

para 8 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur një maskaradë e mirfillte destabilizueseatë që po bën opozita Ai shtoi se ka kërkuar agjenci të specializuar ndërkombëtare për ekspertizë shkencore të përgjimit audio...

LAJM I FUNDIT/ Akuzat e PD ndaj ministrit Xhafaj se ndryshoi nenin e ekstradimit, reagon BE

para 8 muajve - BalkanWeb

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Rama mbledhje për Xhafajn, PD protestë para ministrisë

para 8 muajve - Ina

Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë. Por përmes një statusi në “Facebook”, vetë kryeministri, menjëherë pas kthimit nga Franca, lajmëroi se për këtë...

Akuzat e PD për nenin 491, reagon Bashkimi Europian

para 8 muajve - Vizion Plus

Delegacioni i Bashkimit Europian ne Shqiperi reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

BE kundër tendencës në Shqipëri për ndryshimin e nenit të ekstradimit

para 8 muajve - Koha.net

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Ministri Xhafaj i falënderon kolegët për mbështetjen e dhënë

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 16 maj 2018 – Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili prej disa ditësh ka zgjedhur të heshtë dhe të mos i kundërpërgjigjet sulmeve të vazhdueshme të opozitës për të vëllain Agron Xhafaj, ka...

Ministri Xhafaj dhe skenarët e komplotit të ngritur kundër tij!

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Altin Ketro Mllefi që kupola e Partisë Demokratike ka treguar ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, nisi fuqishëm qysh ditët e para të punës së tij në fillim të vitit 2017 teksa zëvendësonte në...

Rama: Salianji, Alibeja dhe Bardhi do të shkojnë në burg nëse kanë manipuluar audion

para 8 muajve - Java News

“Opozita të vërtetojë autenticitetin e audios, ose ndryshe askush me çfarëdolloj imuniteti nuk do të luajë qensh me gjakun e njerëzve të këtij vendi. Kush e organizoi këtë lojë të neveritshme për të ccoroditur...

Akuzat e PD ndaj Xhafajt për nenin e ekstradimit, reagon BE: Ligji, sipas standardeve europiane

para 8 muajve - Gazeta Tema

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Rama: Xhafaj s’ka pse përgjigjet, as moralisht as ligjërisht

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 16 maj 2018 – Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se audiopërgjimi i publikuar nga Partia Demokratike është “maskaradë e opozitës me qëllim destabilizimin” dhe se “nuk ka asnjë provë për të implikuar...

Xhafaj ndryshoi nenin për ekstradimet? Vjen reagimi i delegacionit të BE

para 8 muajve - Sot News

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Pas akuzave për trafikun e drogës nga vëllai i tij, reagon për herë të parë ministri Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - Periskopi

Ka reaguar për herë të parë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili prej disa ditësh ka zgjedhur të heshtë dhe të mos i kundërpërgjigjet sulmeve të vazhdueshme të opozitës për të vëllain Agron Xhafaj....

Rama mbledhje për Xhafajn, PD protestë para ministrisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë. Por përmes një statusi në “Facebook”, vetë kryeministri, menjëherë pas kthimit nga Franca, lajmëroi se për këtë...

Rama: Mora ekspertizën e përgjimit, nuk ka asnjë provë ndaj Xhafajt

para 8 muajve - Java News

“Kjo maskaradë është vënë në skenë për t’i thënë Europës së vetë Ministria e Brendshme është organizata mëmë e krimit dhe për t’i thënë shqiptarëve se sa të jetë Edi Rama në qeveri ministrat e tij të Brendshëm...

A e ndryshoi Xhafaj nenin për ekstradimet? Delegacioni i BE: Sipas standardeve europiane

para 8 muajve - NOA

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Rama: Kemi kërkuar agjenci të specializuar për ekspertizën e përgjimit

para 8 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur maskaradë atë që po bën opozita një maskaradë e mirfillte destabilizuese Ai shtoi se ka kërkuar agjenci të specializuar ndërkombëtare për ekspertizë shkencore të përgjimit...

Rama: Për akuzën ndaj Xhafajt do ketë burg, por ministri s’ka lidhje!

para 8 muajve - Java News

“Kjo maskaradë është vënë në skenë për t’i thënë Europës së vetë Ministria e Brendshme është organizata mëmë e krimit dhe për t’i thënë shqiptarëve se sa të jetë Edi Rama në qeveri ministrat e tij të Brendshëm...

Rama komenton “arrestin shtëpiak” të Tahirit: Nuk dorëzojmë njerëz në dhëmbët e ujqërve

para 8 muajve - Java News

“Unë nuk di të tallem me nderin e jashtëzakonshëm me ndeirn që më kanë bërë ata që më kanë zgjedhur. Mundësinë e rrallë për një individ që duhet të udhëheqë vendin e tij për një periudhë kohe” – kështu...

Xhafaj ndryshoi nenin për vëllain? Reagon delegacioni i BE

para 8 muajve - Albeu

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet? në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit për këtë çështje, duke...

“Xhafaj ndryshoi nenin e ekstradimeve për të vëllain”, reagon delegacioni i BE-së

para 8 muajve - Gazeta Express

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Rama: Vulëhumburit po tentojnë të mbajnë peng Shqipërinë

para 8 muajve - Java News

Kryetari i PD Lulzim Basha, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, Presidenti Bujar Nishani dhe Kryeministri Edi Rama, gjate nje konference me teme, "Reformimi i Sistemit Gjyqesor ne Shqiperi", organizuar ne hotel...

‘Opozita e çoroditur nga frika e drejtësisë po lëviz çdo gur kundër negociatave’

para 8 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se opozita është e frikësuar nga çelja e negociatave dhe po lëviz çdo gur për të sabotuar procesin. Rama tha se me çeljen e negociatave, drejtësia shqiptarë bëhet një...

Audio-përgjimi, opozita ndihet e kërcënuar nga Rama

para 8 muajve - Te Sheshi

Ka reaguar PD ndaj fjalimit të kryeministrit Rama në grupin parlamentar, ku me anë të një prej zërave të saj, Edi Paloka ka premtuar protesta për rastin Xhafaj. Pas një të tille të organizuar para Ministrisë...

LIVE/ Rama flet për akuzat e PD-së ndaj Xhafajt dhe ka një përgjigje për qytetarët: Ne nuk jemi si ata, as nuk do të bëhemi kurrë si ata

para 8 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka folur sot para Grupit Parlamentar të PS për temën më të nxehtë të politikës. Kreu i ekzekutivit ka zgjedhur pikërisht të mërkurën për t’iu përgjigjur akuzave të PD-së mbi vëllain...

“Mos lësho Fatmirin, siç lëshove Saimirin”, Rama i përgjigjet qytetarëve

para 8 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi takimin e zhvilluar ditën e djeshme me presidentin francez Emanuel Macron ku tregon optimizmin pas diskutimit. Shefi i qeverisë shprehet se gjeti konsensus me kreun e...

Negociatat, Rama: Franca po studion vendimmarrjen, jam optimist pas takimit me Macron

para 8 muajve - Java News

Në mbledhjen e grupit të PS-së, Rama informoi deputetët socialistë mbi takimin me presidentin francez Emmanuel Macron. “Në takimin që zgjati jashtë parashikimit për shkak të një bisede shteruese mbi disa...

A do t'a shkarkojë apo jo? Rama flet sot për Xhafajn

para 8 muajve - Albeu

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është vënë në qendër të mediave dhe akuzave pas dënimit të vëllait të tij në Itali për drogë dhe audiopërgjimit të publikuar nga PD. Opozita kërkon me ngulm shkarkimin...

LIVE/ Rama flet për negociatat, takimin me Macron, drejtësinë dhe akuzat e PD-së ndaj Xhafajt

para 8 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka folur sot para Grupit Parlamentar të PS për temën më të nxehtë të politikës. Kreu i ekzekutivit ka zgjedhur pikërisht të mërkurën për t’iu përgjigjur akuzave të PD-së mbi vëllain...

Përgjimi 210 sekonda i Agron Xhafajt, zbulohen prapaskenat. Kush janë ‘bashkëpunëtori X’ dhe ‘Ermali’

para 8 muajve - BalkanWeb

Partia Demokratike publikoi një përgjim ambiental të vëllait të ministrit të Brendshëm, vetëm 24 orë pasi deputeti i saj, Ervin Salianji, pyeti publikisht Fatmir Xhafajn nëse Agron Xhafaj e vijon veprimtarinë...

Debati për nenin e ekstradimit, reagon BE

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Reagimi për Xhafajn: Ja çfarë thotë delegacioni i BE për nenin e ekstradimit

para 8 muajve - Mapo

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

LIVE! Rama flet në mbledhjen e Grupit: Si e shoh çështjen “Xhafaj”

para 8 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka folur sot para Grupit Parlamentar të PS për temën më të nxehtë të politikës. Kreu i ekzekutivit ka zgjedhur pikërisht të mërkurën për t’iu përgjigjur akuzave të PD-së mbi vëllain...

Rama takon presidentin Macron, Franca vlerëson reformën në drejtësi, kryeministri kërkon mbështetje për negociatat

para 8 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e lobimit në vendet e Bashkimit Europian sa i takon negociatave, teksa ditën e djeshme u ndal në Francë. Shefi i qeverisë ka udhëtuar drejt Parisit me ftesë të Presidentit...

Çfarë nuk pa në takim, Rama zbulon detajet nga takimi me Macron (FOTO LAJM)

para 8 muajve - Albeu

Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama udhëtoi drejt Parisit ku zhvilloi një takim me presidentin Francez, Macron . Me anë të një postimi në Facebook, Rama ka ndarë një album me foto nga takimi i rëndësishe....

Rama uron një ditë të mbarë me një fotoalbum nga takimi me Macron

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama ka uruar një ditë të mbarë, duke publikuar disa foto nga takimi që zhvilloi dje në Pallatin Elysee me presidentin francez Emmanuel Macron. “Mirëmëngjesi dhe me fotoalbumin e takimit...

Zbardhet plani i PD-LSI për largimin e Fatmir Xhafajt, protesta dhe bllokim të Parlamentit, Kryemadhi merr frenat e opozitës

para 8 muajve - Sot News

Opozita duket se është më se e vendosur në planin e saj për të larguar nga detyra ministrin e Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafajn. Kreu demokrat Lulzim Basha ka mbledhur paraditen e djeshme në selinë blu...

Agron Xhafaj letër publike: “Do i dorëzohem autoriteteve italiane”

para 8 muajve - Blitz

Agron Xhafaj, vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ka marrë një vendim të papritur, duke deklaruar se do i dorëzohet autoriteteve italiane. Xhafaj, i vendosur në qendër të akuzave së bashku me...

PD nxjerr versionin e saj: Ja kush është Ermali dhe “Bashkëpunëtori X”

para 8 muajve - Java News

Partia Demokratike publikoi një përgjim ambiental të vëllait të ministrit të Brendshëm, vetëm 24 orë pasi deputeti i saj, Ervin Salianji, pyeti publikisht Fatmir Xhafajn nëse Agron Xhafaj e vijon veprimtarinë...

“Xhafaj”, Rama: Përgjimi audio është montazh, sipas ekspertizës ndërkombëtare

para 8 muajve - 24 ore

Vulëhumbur pa atdhe, dhe të çoroditur nga frika e drejtësisë i quajti Rama opozitën, duke reaguar edhe për çështjen “Xhafaj”. “U them të gjithë atyre që unë mendoj shumë më ndryshe se ata, dhe pse pa dyshim...

Takimi me Macron, Rama ndan albumin e mbresave me Presidentin francez

para 8 muajve - NOA

Këtë të martë Kryeministri Edi Rama ishte në Francë, ku u prit në takim nga Presidenti francez Emmanuel Macron. Por kreu i qeverisë duket se ka mbetur me mbresa të mira nga takimi i djeshëm, duke ndarë...

Mazhoranca vihet në lëvizje pas akuzave të PD, Balla e Braçe takojnë Xhafajn, Rama sot në 11:00 merr vendimin për ministrin

para 8 muajve - Sot News

Akuzat e opozitës dhe publikimi i audio-përgjimit për vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kanë vënë ditën e djeshme në lëvizje mazhorancën qeverisëse. Dje rreth mesditës kreu i grupit parlamentar...

Rama mbron Xhafajn dhe sulmon: Një maskaradë e opozitës syfajkua e hundë çakall

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë në lidhje me trysninë e madhe politike të ushtruar nga opozita në lidhje me dënimin e vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Kryeministri ka mbrojtur...

“S’kemi njerëz për të lëshuar në gojën e ujqërve”, mesazhi i prerë i Ramës për ministrin Xhafaj

para 8 muajve - Fakti Ditor

“S’kemi njerëz për të lëshuar në gojën e ujqërve”, ky ka qenë mesazhi i kryeministrit Rama pas kërkesës së opozitës për dorëheqjen e ministrit Xhafaj. Kryeminisri Rama e ka thënë prerë se Ministri i Brendshëm,...

Zbulohen prapaskenat e përgjimit 210 sekonda të Agron Xhafajt, kush janë ‘bashkëpunëtori X’ dhe ‘Ermali’

para 8 muajve - Mapo

Partia Demokratike publikoi një përgjim ambiental të vëllait të ministrit të Brendshëm, vetëm 24 orë pasi deputeti i saj, Ervin Salianji, pyeti publikisht Fatmir Xhafajn nëse Agron Xhafaj e vijon veprimtarinë...

PD i përgjigjet Ramës/ Xhafajn e mbrojte si Tahirin, prit se…

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags Partia Demokratike ka reaguar përmes nënkryetarit të saj, Edi Paloka, lidhur me qëndrimin e Kryeministrit Edi Rama ndaj akuzave të opozitës për Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Paloka...

Rama mbron Xhafajn, denoncon audio-përgjimin si sajesë: askush nuk mund të luajë qensh me njerëzit

para 8 muajve - Te Sheshi

Në një fjalim të gjatë në grupin parlamentar socialist, kryeministri Edi Rama ka dalë në mbrojtje të ministrit Xhafaj, duke e akuzuar ashpër opozitën për një skenar më qëllim destabilitetin e qeverisjes...

Xhafaj nuk ikën, por hetimet le të vazhdojnë

para 8 muajve - Respublica

Kryeministri Rama ka folur për herë të parë për audiopërgjimin që Partia Demokratike pretendon se lidhet me vëllain e ministrit të Brendshëm. Në mbledhjen e grupit parlamentar kryeministri e ka quajtur...

“Unë Agron Xhafaj dorëzohem për të kryer dënimin!”

para 8 muajve - Java News

Drejtuar opinionit publik Unë jam Agron Xhafaj. Për shkak të gjithë akuzave që janë ngritur ndaj meje gjatë ditëve të fundit, por edhe si vëllai i Fatmir Xhafaj, sot Ministër i  Brendshëm, ndihem i detyruar...

Rama: Akuzat e PD për Xhafajn, Ministri i Brendshëm duhet …

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags Kryeministri Edi Rama u tregua i prerë sot kur nga mbledhja e Grupit Parlamentar të PS-së së deklaroi se ministri i Brendshëm, nuk duhet të përgjigjet, jo ligjërisht, por as moralisht....

Video-përgjimi i Xhafajt/ Rama: Maskaradë, ekspertizë shkencore materialit, hetim për …

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags Kryeministri Edi Rama ka marrë në mbrojtje ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, dhe ka paralajmëruar ndëshkime penale, lidhur me atë që e quajti një maskaradë për destabilizim. Nga grupi...

Ministri Xhafaj dhe skenarët e komplotit të ngritur kundër tij!

para 8 muajve - Java News

Nga Altin Ketro Mllefi që kupola e Partisë Demokratike ka treguar ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, nisi fuqishëm qysh ditët e para të punës së tij në fillim të vitit 2017 teksa zëvendësonte në...

Rama: Ja ç´më tha Macron në sy ( dhe një mesazh për vendet skeptike)

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags edi rama macron presidenti francez takimi Kryeministri Edi Rama ka zbuluar detaje nga takimi i zhvilluar në Paris me Presidentin francez, Emmanuel Macron, gjatë mbledhjes së grupit parlamentar...

Vëllai i ministrit të Brendshëm të Shqipërisë vetëdorëzohet te autoritetet italiane

para 8 muajve - Periskopi

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm të Shqipërisë mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions...

“Franca po studion vendimmarrjen”, Rama: Macron tha se reflektimi ka të bëjë me reformimin e Europës

para 8 muajve - 24 ore

Në mbledhjen e grupit të PS-së, Rama informoi deputetët socialistë mbi takimin me presidentin francez Emmanuel Macron. “Në takimin që zgjati jashtë parashikimit për shkak të një bisede shteruese mbi disa...

Akuzat për falsifikimin e nenit të ekstradimit nga Fatmir Xhafaj, reagon BE

para 8 muajve - Blitz

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Falsifikimi i nenit të ekstradimit nga Fatmir Xhafaj, reagon BE

para 8 muajve - Blitz

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Fitore pa vlerë për PD-në/"Burgos" Agronin dhe lë ministër Fatmirin

para 8 muajve - Respublica

Vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është dorëzuar pranë autoriteteve italiane të cilat kanë lëshuar një vendim dënimi për të. Përmes një letre publike të shpërndarë sot në disa media , Agron...

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane

para 8 muajve - KosovaPress

Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions në Romë, nga ku mësohet nga burime të konfirmuara se është dërguar në një burg të Romës. Vetë Xhafaj ka postuar një letër drejtuar opinionit...

Pas akuzave të opozitës për Xhafaj/ Ja reagimi i Vlahutin dhe një qëndrim për nenin 491

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags BE sqarim ligj vlahutin xhafa Në një deklaratë për Zërin e Amerikës, Delegacioni i BE-së është shprehur se ka pasur versione të ndryshme dhe në fund është votuar ai që ndodhet në Kodin...

Edi Rama takohet me Presidentin e Francës Macron

para 8 muajve - Nezavisen

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë vizitës zyrtare në Paris të Francës u prit në takim zyrtar nga Presidenti i Francës Emmanuel Macron. Takimi që u realizua në Pallatin Elysee, në Paris, u cilësua...

Agron Xhafaj vetëdorëzohet tek autoritetet italiane

para 8 muajve - Ekonomia Online

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions...

BE rrëzon opozitën: Ligji i ekstradimit sipas standardeve europiane!

para 8 muajve - Java News

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Agron Xhafaj, letër publikut: e vërteta e dënimit tim dhe e përgjimit ndaj meje

para 8 muajve - Te Sheshi

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Rendit, njeriu që është bërë së fundi strumbullari i politikës, i është drejtuar opinionit publik me një letër të hapur ku ndër të tjera denoncon audo-përgjimin e opozitës...

Agron Xhafaj thotë se do t’u dorëzohet autoriteteve italiane

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 16 maj 2018 – Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, reagoi sot me një letër publike pas audiopërgjimit të publikuar nga opozita. Ai shkruan se për shkak të sulmeve që po...

Agron Xhafaj vetëdorëzohet te autoritetet italiane. Letra e plotë

para 8 muajve - 24 ore

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm mësohet se është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane. Xhafaj këtë mëngjes është vetëdorëzuar në aeroportin e Fiumicions në Romë....

A u ndryshua neni i ekstradimeve? Reagon delegacioni i BE-së

para 8 muajve - 24 ore

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të “Zërit të Amerikës”...

Opozita protestë para Ministrisë së Brendshme, kërkon dorëheqjen e Fatmir Xhafajt

para 8 muajve - Fakti Ditor

Opozita do të protestojë sot para Ministrisë së Brendshme, ku do të kërkojë dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm me akuzën se ka mbrojtur vëllain e tij për të cilin opozita pretendon se ushtron aktivitet...

Rama nxjerr fotot gjatë bisedës me Presidentin Macron në Paris

para 8 muajve - Java News

Kryeministri Rama ka ndarë me ndjekësit e tij në facebook pamje nga takimi me presidentin Macron në Francë “ Me fotoalbumin e takimit dje në Paris me Presidentin Macron, ju uroj një ditë të mbarë 🌹” –...

Pas akuzave të PD/ Agron Xhafaj: I gatshëm të kryej dënimin në Itali, po bëhet shantazh…

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags agron xhafaj denimi italli fatmir xhafaj Vëllai i Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, ka shkruar një letër publike pas akuzave të ngritura nga Partia Demokratike, e cila publikoi audiopërgjimin...

Rama publikon detaje nga takimi me Macron

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u takua dje me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, takim nga i cili ka publikuar sot vetëm disa fotografi. “Mirëmëngjes, – shkruan Rama, – dhe me fotoalbumin e takimit...

Vjen mbrojtja e parë ndërkombëtare për ministrin Xhafaj: ka zbatuar standardet e BE-së

para 8 muajve - Te Sheshi

Ka mbërritur mbrojtja e parë ndërkombëtare për ministrin në ditë të vështira, Fatmir Xhafaj. I akuzuar nga opozita edhe për falsifikim ligji, sipas saj për të mbrojtur nga ekstradimi të vëllanë, pikërisht...

Çështja Xhafaj, Rama kthehet me urgjencë nga Parisi?

para 8 muajve - Albeu

Kryeministri ndodhej sot në Paris për t’u takuar me presidentin francez, Emmanuel Macron. Por mesa duket ai ka vendosur që të kthehet për shkak të situatës shumë kritike të shkaktuar nga cështja Xhafaj...

Si të dalë nga skandali me sa më pak kosto?! "Xhafaj" mbyll në zyrë Ramën

para 8 muajve - Gazeta Express

​Kryeministri Edi Rama është detyruar të kthehet në Tiranë menjëherë nga Parisi pas takimit 90-minutësh me presidentin francez Emanuel Makron. Gjatë së martës paradite ishte përfolur se kreu i qeverisë...

Prapaskena/ Rama kthehet urgjent nga Parisi dhe mbyllet në zyrë për çështjen “Xhafaj”

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama është detyruar të kthehet në Tiranë menjëherë nga Parisi pas takimit 90-minutësh me presidentin francez Emanuel Makron. Gjatë së martës paradite ishte përfolur se kreu i qeverisë...

Zbardhet audio-përgjimi Rama-Basha-Berisha

para 8 muajve - Gazeta Tema

Meqë tani është kohë përgjimesh, dikush në rrjet ka bërë një shaka. Ai ka montuar një audio-përgjim mes Edi Ramës, Lulzim Bashës e Sali Berishës, se kujt do t’ia fusin. Dhe përgjimi duket po aq “original”,...

Përgjimi i Agron Xhafës, deputeti i PD-së zbulon se kur ka ndodhur ngjarja

para 8 muajve - NOA

Deputeti i PD-sw, Gent Strazimiri garantoi autenticitetin e audiopërgjimit të Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News, Strazimiri deklaroi...

Përgjimi, Strazimiri: Është bërë gjatë kohës që Fatmir Xhafaj është ministër

para 8 muajve - Sot News

Deputeti i PD, Gent Strazimir i ftuar në studion e Ora News, ka garantuar edhe autencitetin e audio përgjimëve të Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Strazimiri deklaroi se...

Rama thumbon PD-në: S’jemi njësoj! Nesër do flas për Fatmir Xhafën

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Në kulmin e debatit politik për çështjen e familjes Xhafaj që shkund edhe njëherë themelet e qeverisë dhe e vendos ministrin e tij të Brendshëm në qendër të akuzave për mbështetje ndaj trafikut të drogës,...

“Bomba” e PD për vëllain e ministrit Xhafaj, reagon Rama: Ja kur do të flas

para 8 muajve - BalkanWeb

Pas akuzat të PD-së për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se ky i fundit mbron vëllain e tij Agron Xhafaj, pasi pretendohet se është i lidhur me trafikun e drogës, vjen reagimi i kryeministrit Edi Rama....

Xhafajt i troket rreziku në derë

para 8 muajve - Gazeta Express

Opozita është e vendosur që t’i shkojë deri në fund çështjes së ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt. Opozita është e vendosur që t’i shkojë deri në fund çështjes së ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt....

Akuzat e opozitës ndaj Xhafajt: Rama: Flas nesër!

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama do të flasë paraditen e së mërkurës në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. “Jemi të gjithë njësoj?Jo! S’kemi qenë asnjëherë të gjithë...

“Bomba” e PD për vëllain e ministrit Xhafaj, reagon Rama: Ja kur do të flas

para 8 muajve - Medial

Në një kohë kur politika ‘zien’ nga akuzat e PD-së për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj ku kërkohet edhe dorëheqja e tij, pasi pretendohet se ky i fundit po mbron vëllain e tij nga burgu për shkak të...

Rama: Nesër flas për Xhafajn!

para 8 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama beri te ditur se nesër do te beje publik qëndrimin e tij lidhur me çështjen e ministrit te brendshëm Fatmir Xhafaj. Ne një postim ne facebook dhe twitter, Rama shkruan: “Jemi të gjithë...

Rama thyen heshtjen për Xhafajn: S?jemi të gjithë njësoj

para 8 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka thyer heshtjen për herë të parë dhe ka vendosur të flasë për skandalin ku është përfshirë ministri Xhafaj. Rama shkruan se do flasë nesër për këtë çështje, nesër , në orën 11:00,...

Rama reagon për Fatmir Xhafën: Nesër në orën 11:00...

para 8 muajve - NOA

Kreu i ekzekutivit Edi Rama reagoi nga Parisi në lidhje me kërkesën e opozitës për dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj. Rama shkruan se një përgjigje do e japë nesër në mëngjes gjatë mbledhjes së grupit...

Akuzat e PD-së për Fatmir Xhafajn, Edi Rama lajmëron konferencë shtypi

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë, pas akuzave të Partisë Demokratike ndaj ministrit Fatmir Xhafaj. Ai thotë se nesër do të mbajë një qendrim, përpara deputetëve të PS-së. “ Jemi të gjithë...

Dorëheqja e Fatmir Xhafës, flet për herë të parë Edi Rama

para 8 muajve - Gazeta Express

Në mediat shqiptare ka gëluar lajmi se ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga ky post pas audio-skandalit që shpërtheu nga Partia Demokratike me vëllain e ministrit, Agron...

A do të shkarkojë Rama ministrin Xhafaj? Kryeministri: Flas nesër

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama do të flasë paraditen e së mërkurës në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Xhafaj. “Jemi të gjithë njësoj?Jo! S’kemi qenë asnjëherë të gjithë...

Vëllai i Xhafës trafikant, reagon për herë të parë Rama

para 8 muajve - Sot News

Pas akuzat të PD-së për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se ky i fundit mbron vëllain e tij Agron Xhafaj, pasi pretendohet se është i lidhur me trafikun e drogës, vjen reagimi i kryeministrit Edi Rama....

Çfarë pritet të ndodhë nesër poshtë zyrës së Xhafajt

para 8 muajve - Mapo

Zhvillimet e fundit politike kanë sjell një ngjeshje të aktiviteteve nga partitë, ku opozita po shikon mundësinë e zhvillimit të një proteste. Mësohet se nesër përpara Ministrisë së Brendshme, qytetarë...

Publikohet audipërgjimi mes Ramës, Bashës dhe Berishës

para 8 muajve - Java News

Meqë tani është kohë përgjimesh, dikush në rrjet ka bërë një shaka. Ai ka montuar një audio-përgjim mes Edi Ramës, Lulzim Bashës e Sali Berishës, se kujt do t’ia fusin. Dhe përgjimi duket po aq “original”,...

Takimi në Francë, Rama poston foton me Macron

para 8 muajve - Sot News

Presidenti francez Emanuel Macron ka diskutuar me Kryeministrin Rama në Pallatin Elize përgjatë 1 ore e 30 minuta. Rama ka postuar pasditen e së hënës atë që e ka quajtur “Foto e ditës”. Bëhet fjalë për...

Basha: Ministri i Brendshëm të dorëhiqet

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri opozita kërkoi sot dorëheqjen e menjëhershme të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ndaj të cilit prej disa ditësh ajo ka lëshuar akuza të ndryshme, lidhur me të vëllanë e tij. Zoti Basha...

Rama takon Makronin

para 8 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u prit sot në një takim zyrtar nga Presidenti francez, Emmanuel Makronin. “Me Presidentin Macron në Pallatin Elysée”, shkruan Rama në rrjetin social “Facebook”, ndërsa...

Rama paralajmëron se nesër do të flasë për çështjen “Xhafaj”

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 15 maj 2018 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka paralajmëruar se nesër (e enjte) do të flasë për herë të parë për çështjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafës, dhe për akuzat e hedhura...

Dorëheqja e Fatmir Xhafës, flet për herë të parë Edi Rama

para 8 muajve - Tetova Sot

Në mediat shqiptare ka gëluar lajmi se ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga ky post pas audio-skandalit që shpërtheu nga Partia Demokratike me vëllain e ministrit, Agron...

Basha "lë Xhafajn në mes", niset për Sofje

para 8 muajve - Gazeta Express

Kreu i PD-së Lulzim Basha është nisur ditën e sotme drejt Sofjes, ku pritet të marrë pjesë në samitin e Partive Popullore Europiane. Basha do të shfrytëzojë takimet në PPE, për të kërkuar mbështetjen e...

Rama thyen heshtjen: Nesër flas për përgjimin e Agron Xhafajt!

para 8 muajve - Java News

Teksa ka përfunduar vizitën në Paris, kryeministri Rama ka komentuar në Facebook sa i përket situatës së krijuar mes PD dhe Ministrisë së Brendshme. “Jemi të gjithë njësoj? JO, s’kemi qenë asnjëherë të...

Rama takohet me Macronin, Franca i sheh pozitive reformat në Shqipëri

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka pritur sot në Paris kryeministrin shqiptar Edi Rama. Sipas “Top-Channel” , Macron është shprehur i kënaqur për reformat, sidomos atë në drejtësi, në Shqipëri....

Basha kërkon dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm

para 8 muajve - Klan

Lulzim Basha kërkoi dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, të cilin demokratët e akuzojnë se po i fshihet përgjegjësisë ligjore dhe politike duke i garantuar mbrojtje vëllait të tij, Agron...

Prokuroria nis verifikimin për përgjimin e PD

para 8 muajve - Klan

Një oficer i prokurorisë për Krimet e Renda ka sekuestruar audio-përgjimin e bërë publik nga partia demokratike ku pretendohet se vëllai ministrit Fatmir Xhafaj flet me një trafiknat droge. Oficeri Bledar...

Kryeministri Rama takon Presidentin Macron

para 8 muajve - Klan

Ashtu si Gjermania, edhe Franca nuk ka ende një vendim përfundimtar për qëndrimin që do të mbajë në Këshillin Europian, lidhur me çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE. Kryeministri Rama u prit në Paris,...

Opozita e akuzon për vëllain, Taulant Balla takohet me ministrin Xhafaj

para 8 muajve - NOA

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u takua me ministrin e Brendshëm Taulant Balla. Takimi mes tyre vjen në një kohë kur mbi ministrin Xhafaj rëndojnë akuzat se po mbron...

Paloka: Xhafaj të largohet një orë e më parë, rrezikon të prishë provat kundër të vëllait

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka vijuar me thirrjen e tij, duke iu bashkuar të gjithë demokratëve, që Fatmir Xhafaj duhet të japë dorëheqje nga posti i ministrit të Brendshëm. Përmes një statusi...

Paloka: Xhafaj pengon hetimin e të vëllait për trafik droge

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka thotë se çdo orë në zyrën e ministrit të Brendshëm prishen provat e lidhjeve të të vëllait me trafikun e drogës. Në një status në Facebook ai thotë se ministri i Brendshëm...

PD jep alarmin: Xhafaj po shkatërron provat për vëllain trafikant

para 8 muajve - Albeu

Nënkryetari i PD Edi Paloka me anë të një postimi në Facebook shkruan se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj duhet të largohet një orë e më parë nga posti. Ai ka rënditur 4 pasojat që sjell mos doreheqja...

FRANCA I SHEH POZITIVE REFORMAT NË SHQIPËRI

para 8 muajve - TV21

Kryeministri Edi Rama është takuar me presidentin e Francës, Emmanuel Macron në pallatin Elysee. Takimi i shefit të ekzekutivit shqiptar me presidentin francez është pjesë e turit të lobimit që ka ndërmarrë...

Kryemadhi “i zë vendin” Bashës, në krye të protestës te Ministria e Brendshme

para 8 muajve - Java News

Ashtu siç edhe u paralajmërua, opozita ka organizuar një protestë për të mërkurën në orën 12:00 para Ministrisë së Brendshme. Në tubim do të kërkohet dorëheqja e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj pas...

Macron pret Ramën në Elysee

para 8 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur nga presidenti francez Emmanuel Macron sot në Paris. Kreu i shtetit francez iu përgjigj pozitivisht letrës personale të kryeministrit shqiptar sa i takon...

Audio-përgjimi i Agron Xhafajt me trafikantin, Ervin Salianji: Ja si arritëm ta siguronim

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE – I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, deputeti i PD, Ervin Salianji ka thënë se pavarësisht se Prokuroria ka sekuestruar materialin e audio-përgjimit për vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir...

“Xhafaj po prish provat”, Paloka: Të largohet një orë e më parë

para 8 muajve - NOA

Deputeti i Partisë Demokratike ka kërkuar largimin sa më parë të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. I bindur se ky i fundit po prish provat që e implikojnë vëllanë e tij në trafikun e drogës, Paloka...

Xhafajt i troket rreziku në derë

para 8 muajve - Sovrani

Opozita është e vendosur që t’i shkojë deri në fund çështjes së ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt. Opozita është e vendosur që t’i shkojë deri në fund çështjes së ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt....

Takimi në Paris, Rama poston foton me Macron

para 8 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka postuar pasditen e së hënës atë që e ka quajtur “Foto e ditës”. Bëhet fjalë për takimin në “Elysse” ku Rama u prit nga presidenti francez, Emanuel Macron. Në fotografinë e postuar...

PD komenton rastin Xhafaj: I vetmi në botë që kapet në flagrancë, pse hesht ministri i Brendshëm

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar në lidhje me akuzat ndaj ministrit Fatmir Xhafaj. Edhe pse audio përgjimi nuk është vertëtuar ende nga organet kompetente Paloka thotë se Fatmir Xhafaj duhet të...

Paloka: Fatmir Xhafaj duhet të largohet

para 8 muajve - Sot News

Nënkryetari i PD, Edi Paloka nëpërmjet një postimi në facebook, ka komentuar sërish skandalin e vëllait të Ministrit të Brendshëm. Paloka shprehet se Xhafaj fshihet pas karriges së Ministrit të Brendshëm...

“Qëndrimi i Xhafës në zyrë i frikshëm, çdo orë që kalon është kohë për të prishur provat”

para 8 muajve - Gazeta Express

Qëndrimi dhe mosdorëheqja e Ministrit të Brendshëm është një fakt shqetësues, pasi është shumë e kollajtë për Fatmir Xhafajn që të heqë qafe provat që inkriminojnë të vëllainnë trafikun e drogës. Deklarata...

Edi Paloka: Pse hesht Ministri I Brendshëm?

para 8 muajve - Vizion Plus

Nënkryetari I Partisë Demokratike Edi Paloka nëpërmjet një statusi në facebook I kërkoi ministrit të brendshëm Xhafaj që të largohet një orë e më parë nga posti që mban. “Fatmir Xhafaj duhet të jetë rasti...

Akuzat e opozitës ndaj Xhafajt: Rama: Flas nesër!

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri Edi Rama do të flasë paraditen e së mërkurës në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. “Jemi të gjithë njësoj?Jo! S’kemi qenë asnjëherë të gjithë...

PD tregon sesi e gjeti përgjimin për Agron Xhafajn... paralajmëron për të tjera fakte

para 8 muajve - Gazeta Express

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në Neës24, deputeti i PD, Ervin Salianji ka thënë se pavarësisht se Prokuroria ka sekuestruar materialin e audio-përgjimit për vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj...

Ja si u sigurua Audio-përgjimi i Agron Xhafajt me trafikantin…

para 8 muajve - Standard

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka komentuar bërjen pubilke nga ana e opozitës së përgjimeve te vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në Neës24, deputeti i PD,...

Lëvizje të reja? Dy deputetët e PS shkojnë në zyrën e “heshtur” të Fatmir Xhafës

para 8 muajve - Ina

Një ditë pas publikimit të përgjimit audio kundër vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, në zyrë këtij të fundit i kanë shkuar dy kolegë, zyrtarë të lartë të PS-së. Në godinën e Ministrisë është...

Macron pret Ramën në Elysee

para 8 muajve - Ina

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u prit në pallatin presidencial Elysee, nga kreu i shtetit të Francës, Emanuel Macron. Ashtu siç pritej Rama kërkon që të lobojë tek kancelaritë evropiane për marrjen...

Audio-përgjimi, Balla dhe Braçe takim me ministrin Xhafaj

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe deputeti Erion Braçe zhvilluan një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Raportohet se takimi mes tyre zgjati disa minuta dhe...

Dorëheqja e Fatmir Xhafës, flet për herë të parë Edi Rama

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags Dorëheqja e Fatmir Xhafës flet për herë të parë Edi Rama Në mediat shqiptare ka gëluar lajmi se ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga ky post pas audio-skandalit...

Macron pret Ramën në Elysee

para 8 muajve - Ina

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u prit në pallatin presidencial Elysee, nga kreu i shtetit të Francës, Emanuel Macron. Ashtu siç pritej Rama kërkon që të lobojë tek kancelaritë evropiane për marrjen...

Lëvizje të reja? Dy deputetët e PS shkojnë në zyrën e “heshtur” të Fatmir Xhafës

para 8 muajve - Ina

Një ditë pas publikimit të përgjimit audio kundër vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, në zyrë këtij të fundit i kanë shkuar dy kolegë, zyrtarë të lartë të PS-së. Në godinën e Ministrisë është...

Dorëheqja e Fatmir Xhafës, flet për herë të parë Edi Rama

para 8 muajve - Sovrani

Në mediat shqiptare ka gëluar lajmi se ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga ky post pas audio-skandalit që shpërtheu nga Partia Demokratike me vëllain e ministrit, Agron...

LAJM I FUNDIT/ Taulant Balla në zyrën e Xhafajt në Ministrinë e Brendshme, takim disa minuta

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka zhvilluar një takim disa minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Gazetarja Marsela Karapanço raportoi për “BalkanWeb” se takimi është...

Me porosi nga Rama, Balla dhe Braçe i shkojnë Xhafajt në zyrë

para 8 muajve - Albeu

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së si edhe kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe i kanë shkuar në zyrë Fatmir Xhafajt disa minuta më parë. Të deputetët më jetëgjatë të socialistave kanë ndejtur për...

Lëvizje të reja? Dy deputetët e PS shkojnë në zyrën e “heshtur” të Fatmir Xhafës

para 8 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas publikimit të përgjimit audio kundër vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, në zyrë këtij të fundit i kanë shkuar dy kolegë, zyrtarë të lartë të PS-së. Në godinën e Ministrisë është...

Balla e Braçe në zyrën e Xhafajt

para 8 muajve - Vizion Plus

Në kulmin e akuzave të opozitës ndaj ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj, krerët e grupit parlamentar socialist Taulant Balla dhe Erjon Braçe, i janë drejtuar paraditen e kësaj të mërkure Ministrisë së...

PARIS: RAMA TAKON PRESIDENTIN E FRANCËS

para 8 muajve - TV Art

“Franca i sheh positive reformat në Shqipëri” Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u takua sot në Paris me Presidentin francez, Emanuel Makron. Sipas njoftimit të faqes zyrtare të presidencës franceze, takimi...

Franca i sheh pozitive reformat në Shqipëri

para 8 muajve - RTV 21

Rama takohet me Macron Kryeministri Edi Rama është takuar me presidentin e Francës, Emmanuel Macron në pallatin Elysee. Takimi i shefit të ekzekutivit shqiptar me presidentin francez është pjesë e turit...

Rama vizitë në Francë, pritet nga presidenti Macron në Pallatin Elysse

para 8 muajve - BalkanWeb

FRANCE- Ndonëse politika në vend ‘zien’ dhe opozita kërkon largimin e ministrit Fatmir Xhafajt pas audiopërgjimit të publikuar ku përmendet vëllai i tij Agron Xhafaj që sipas PD bën pazare droge dhe ish...

Opozita, nesër protestë për dorëheqjen e ministrit Xhafaj

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Opozita do të protestojë nesër para Ministrisë së Brendshme për të kërkuar dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim me aleatët ku u vendos se do...

Audio-përgjimi, Balla takim me ministrin Xhafaj

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla zhvilloi një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Raportohet se takimi mes tyre zgjati disa minuta dhe u zhvillua në zyrën e ministrit....

Rama takon Macron, Franca akoma “skeptike” për negociatat

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin francez Emmanuel Macron. Në një video të postuar në Facebook, Rama tregon momentin e pritjes nga Macron në Pallatin Elysée. Takimi mes tyre vjen pak ditë përpara...

Edi Rama me nderime shtetërore pritet nga Emmanuel Macron në Francë

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një takim zyrtar me Kryeministrin e Francës, Emmanuel Macron. Macron realizoi pritje të ngrohtë me nderime të larta shtetërore për Ramën saktësisht në Pallatin...

Takim disa minuta kokë më kokë, Taulant Balla në zyrën e Xhafajt

para 8 muajve - Sot News

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka zhvilluar një takim disa minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Takimi është zhvilluar në zyrën e Xhafajt dhe ka zgjatur vetëm disa minuta. Takimi...

Rama pritet me nderime shtetërore nga presidenti francez

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një takim zyrtar me Kryeministrin e Francës, Emmanuel Macron. Macron realizoi pritje të ngrohtë me nderime të larta shtetërore për Ramën saktësisht në Pallatin...

A do vijojë Xhafaj të qëndrojë në detyrë? Balla dhe Braçe i shkojnë në zyrë

para 8 muajve - NOA

Kryetari i Grupit të Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla dhe deputeti Erjon Braçe zhvilluan një takim me Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj në zyrën e këtij të fundit. Takimi mes tyre vjen...

Opozita protestë te Xhafaj, zbardhet takimi me aleatët

para 8 muajve - Telegrafi

Opozita do të nisë sërish protestat. Pas deputetëve të PD dhe LSI në komisonet parlamentare, ku folën sërish për çështjen “Xhafaj”, kryetari i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi një takim me aleatët. Burime...

Rama takohet me Macronin, Franca i sheh pozitive reformat në Shqipëri

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka pritur sot në Paris kryeministrin shqiptar Edi Rama. Sipas “Top-Channel”, Macron është shprehur i kënaqur për reformat, sidomos atë në drejtësi, në Shqipëri. Macron...

Takim disa minuta kokë më kokë, Taulant Balla në zyrën e Xhafajt në Ministrinë e Brendshme

para 8 muajve - Sot News

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka zhvilluar një takim disa minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Takimi është zhvilluar në zyrën e Xhafajt dhe ka zgjatur vetëm disa minuta. Takimi...

Macron nuk i premton Ramës: Do lexojmë raportin dhe…

para 8 muajve - Mapo

Presidenti francez Macron prit Kryeministrin Rama në Elize, në një takim që ishte parashikuar të zgjate 50 minuta por që shkoi përtej axhendës, duke zgjatur 1 orë e 30 minuta. Burime nga delegacioni shqiptar...

Arrest për Tahirin e dorëheqje për Xhafajn, Rama shijon i qetë Francën

para 8 muajve - Albeu

Situata në partinë Socialiste nuk është aspak e qete. Ndërkohë që opozita kërkon shkarkimin e ministrit të Brendshëm dhe arrestimin e vëllait të tij, dhe gjykata vendosi sërish arrest për Tahirin, Rama...

Publikimi i audio-përgjimit: Taulant Balla takon Fatmir Xhafajn

para 8 muajve - Mapo

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, është takuar ditën e sotme me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Takimi është mbajtur në zyrën e ministrit. Nuk ka detaje për bisedën, por raportohet...

Franca skeptike për negociatat, Rama takon Macron

para 8 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama u prit sot nga Presidenti Emmanuel Macron, në kuadër të vizitës së tij në Francë. Ky takim vjen pak ditë përpara se Këshilli i Europës të shprehet lidhur me rekomandimin e Komisionit...

Presidenti francez Macron pret Ramën në Elysee

para 8 muajve - Aktuale

Kryeministri Rama është pritur nga presidenti francez Emmanuel Macron mesditën e të martës. Kreu i shtetit francez iu përgjigj pozitivisht letrës personale të kryeministrit shqiptar Edi Rama, përsa i takon...

Rikthehet mielli, PD gati të bllokojë Kuvendin për dorëheqjen e Xhafajt

para 8 muajve - Zhurnal

Tiranë, 15 maj - Tashmë vëmendja e Partisë Demokratike është përqëndruar te dorëheqja e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj pas pretendimeve nga kjo parti se vëllai i ministrit në fjalë ka lidhje me...

Takoi Macron, zakoni që Rama nuk e përsëriti në takim…

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot takimin e paralajmëruar në Pallatin Elize me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Në axhendën e presidentit francez ishte përfshirë edhe një takim me kryeministrin...

VIDEO/ INTEGRIMI: Rama mbërrin në Elysée, pritet nga Emanuel Macron

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri shqiptar Edi Rama po zhvillon një vizitë në Paris, ku u prit nga presidenti francez Emanuel Macron në pallatin Elysée. Momentet e para të takimit midis Ramës dhe Macron i ka postuar përmes...

Paloka: Xhafaj po prish provat kundër vëllait

para 8 muajve - Java News

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka akuzuar Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se po fshihet pas karriges së ministrit, duke iu shmangur përgjegjësive ligjore sipas tij për mbrojtjen që i...

Basha “lë Xhafajn në mes”, niset për Sofje

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags Kreu i PD-së Lulzim Basha është nisur ditën e sotme drejt Sofjes, ku pritet të marrë pjesë në samitin e Partive Popullore Europiane. Basha do të shfrytëzojë takimet në PPE, për të kërkuar...

Francë: Rama takon Macron, ja video që postoi online

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama takoi paraditen e sotme presidentin francez, Emmanuel Macron. Në faqen e tij në Facebook, kryeministri postoi video nga momenti zyrtar i pritjes në pallatin Elysee. Veç videos nuk...

Macron pret Ramën në Elysee

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u prit në pallatin presidencial Elysee, nga kreu i shtetit të Francës, Emanuel Macron. Ashtu siç pritej Rama kërkon që të lobojë tek kancelaritë evropiane për marrjen...

Rama-Macron, ja çfarë i ka çuar PD para takimit qeverisë franceze

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot takimin e paralajmëruar në Pallatin Elize me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Në axhendën e presidentit francez ishte përfshirë edhe një takim me kryeministrin...

Strategjia e PD/ Nga protesta tek bllokimi i Kuvendit, ja çdo bëjnë demokratet që të dorëhiqet Xhafaj

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Partia Demokratike me sa duket ka një strategji të re, me qëllim dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Burime pranë partisë Demokratike siç konfirmon gazetarja Elda Menga për “BalkanWeb”...

Basha: Ministri Xhafaj të largohet menjëherë, t’i nënshtrohet ligjit Antimafia

para 8 muajve - Aktuale

Pas takimit me aleatët, kreu i PD, Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat, duke thënë se të gjithë shqiptarët presin largimin e ministrit Xhafaj. “Në emër të Partisë Demokratike, në emër opozitës,...

Strategjia e PD/ Nga protesta tek bllokimi i Kuvendit, ja çdo bëjnë demokratet që të dorëhiqet Xhafaj

para 8 muajve - Medial

TIRANE- Partia Demokratike me sa duket ka një strategji të re, me qëllim dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Burime pranë Partisë Demokratike siç konfirmon gazetarja Elda Menga për “BalkanWeb”...

Opozita u rikthehet protestave deri në dorëheqjen e Xhafës, të enjten bllokohet parlamenti

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e opozitës në komisionet parlamentare nuk lejuan të punohej sipas rendit të ditës pasi kërkuan që fillimisht të dorëhiqet ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj pas publikimit...

Strategjia, opozita protestë te Ministria e Brendshme para “vendimeve të mëdha”

para 8 muajve - NOA

Një ditë pas publikimit të audio-përgjimit në të cilin Partia Demokratike pretendon se dëgjohet vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj duke bërë pazare droge, kreu i PD Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu...

Rikthehet mielli, PD gati të bllokojë Kuvendin për dorëheqjen e Xhafajt

para 8 muajve - Albeu

Tashmë vëmendja e Partisë Demokratike është përqëndruar te dorëheqja e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj pas pretendimeve nga kjo parti se vëllai i ministrit në fjalë ka lidhje me trafikun e drogës....

Basha “lë Xhafajn në mes”, niset për Sofje

para 8 muajve - Sovrani

Kreu i PD-së Lulzim Basha është nisur ditën e sotme drejt Sofjes, ku pritet të marrë pjesë në samitin e Partive Popullore Europiane. Basha do të shfrytëzojë takimet në PPE, për të kërkuar mbështetjen e...

Rama takohet me Macron, në fokus reformat integruese

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama eshte takuar me presidentin e Frances Manuel Macron ne pallatin Elise. Sipas axhendes se publikuar ne faqen zyrate te kreut te shtetit Francez, takimi nisi ne oren 11:00. Takimi i...

Takimi i Lulzim Bashës me aleatët: Nesër protestë tek…

para 8 muajve - Mapo

Kanë dalë detaje të reja mbi takimin e zhvilluar mes kryetarit të PD-së, Lulzim Basha dhe aleatëve në frontin opozitar. Fax News raporton se nesër pritet që opozita të zhvillojë një protestë para Ministrisë...

Audiopërgjimi i Agron Xhafajt/ Basha: Shqiptarët pritën që ministri i Brendshëm të dorëhiqej

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Një ditë pas publikimit të audio përgjimit që implikon vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në trafikun e drogës, kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët në një takim në selinë...

Shihni se çfarë po bën PD në Kuvend dhe te selia…

para 8 muajve - Zhurnal

Tiranë, 15 maj - Partia Demokratike e ka çuar kërkesën e saj për dorëheqjen e Fatmir Xhafajt në komisionet parlamentare. Aktualisht, deputetët e PD-së ndodhen ne komisionin e Ekonomië, ku nuk lejojnë vijimin...

Audio-përgjimi, Basha: Kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - NOA

“Në emër të Partisë Demokratike, në emër opozitës, kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm”. Kështu tha kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke deklaruar...

Balla takim ‘kokë më kokë’ me Xhafajn në Ministrinë e Brendëshme

para 8 muajve - Java News

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka zhvilluar një takim disa minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. BalkanWeb” raporton se takimi është zhvilluar në zyrën e Xhafajt dhe ka zgjatur...

Lulzim Basha kërkon largimin e Fatmir Xhafajt, pas takimit me Monikën: Shqiptarët nuk durojnë dot më

para 8 muajve - Gazeta Tema

Pas takimit me aleatët, kreu i PD, Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat, duke thënë se të gjithë shqiptarët presin largimin e ministrit Xhafaj. “Në emër të Partisë Demokratike, në emër opozitës,...

Kërkon dorëheqjen e Xhafës, por Basha shton kritikat edhe ndaj Arta Markut: E ka padron politik

para 8 muajve - Mapo

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha tha sot se, Fatmir Xhafaj ka mundësuar që vëllai i tij Agron Xhafaj t’i shpëtojë ekstradimit në Itali dhe vuajtjes së dënimit italian në Shqipëri. Sipas Bashës, Xhafaj i...

Rama takohet me Macron, në fokus reformat integruese

para 8 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama eshte takuar me presidentin e Frances Manuel Macron ne pallatin Elise.Sipas axhendes se publikuar ne faqen zyrate te kreut te shtetit Francez, takimi nisi ne oren 11:00. Takimi i...

Basha: Agron Xhafaj koka e trafikut të drogës, të largohet ministri i Brendshëm

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kreu demokrat Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat foli sërish për rastin e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Basha theksoi se Agron Xhafaj është koka e krimit të drogës, ndërkohë...

“Qëndrimi i Xhafës në zyrë i frikshëm, çdo orë që kalon është kohë për të prishur provat”

para 8 muajve - Sovrani

Qëndrimi dhe mosdorëheqja e Ministrit të Brendshëm është një fakt shqetësues, pasi është shumë e kollajtë për Fatmir Xhafajn që të heqë qafe provat që inkriminojnë të vëllainnë trafikun e drogës. Deklarata...

Basha: Prokuroria të sekuestrojë pasuritë e familjes Xhafaj, Ministri të largohet menjëherë!

para 8 muajve - Gazeta Express

Lideri i demokratëve Lulzim Basha është shprehur se nuk mund të jetë kurrë fati i Shqipërisë që qeveria ta kalojë vendin nga “droga e Tahirit, në drogën e Fatmir Xhafajt. Përmes një deklarate për median,...

Basha rendit 5 faktet: Fatmir Xhafaj të japë dorëheqjen, prokuroria ta hetojë

para 8 muajve - Sot News

Kreu i PD Lulzim Basha pas mbledhjes me aleatët ka dalë një një konferencë për shtyp. Kryedemokrati rendit 5 faktet që sipas tij mjaftojnë për të arrestuar vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj....

Basha kërkon nisjen e hetimeve ndaj ministrit Xhafaj

para 8 muajve - Vizion Plus

Lulzim Basha doli para mediave pas një takimi me aleatet dhe kërkoi doreheqjen e ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj. Lideri I PD-së tha se ministri I fshihet përgjegjësisë së tij në lidhje me të gjithe...

“Zëri i Amerikës”: Pikëpyetjet e video-përgjimit të PD-së, për vëllain e Fatmir Xhafajt

para 8 muajve - Gazeta Tema

Në Shqipëri, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka bërë mbrëmjen e së hënës kallzim penal ndaj tre përfaqësuesve demokratë, Enkelejd Alibeaj, deputet, Ervin Salianji deputet dhe Gazmend Bardhi,...

Opozita vendos: Bllokim të punimeve të Kuvendit deri sa Xhafaj të japë dorëheqjen

para 8 muajve - Mapo

Nuk do të ketë seance normale të Kuvendit deri sa Fatmir Xhafaj të japë dorëheqjen. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mblodhi sot aleatët në selinë blu, ku është vendosur për aksionin politik...

Edi Rama me nderime shtetërore pritet nga Emmanuel Macron në Francë

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një takim zyrtar me Kryeministrin e Francës, Emmanuel Macron. Macron realizoi pritje të ngrohtë me nderime të larta shtetërore për Ramën saktësisht në Pallatin...

Kryeministri Rama shkel në Elysée, pritet nga Presidenti Macron

para 8 muajve - Java News

Kryeministri shqiptar Edi Rama po zhvillon një vizitë sot në Paris, ku u prit nga presidenti francez Emanuel Macron. Franca është një ndër tre vendet skeptike lidhur me hapjen e negociatave zyrtare për...

Shihni se çfarë po bën PD në Kuvend dhe te selia…

para 8 muajve - Mapo

Partia Demokratike e ka çuar kërkesën e saj për dorëheqjen e Fatmir Xhafajt në komisionet parlamentare. Aktualisht, deputetët e PD-së ndodhen ne komisionin e Ekonomië, ku nuk lejojnë vijimin e një një...

LAJM I FUNDIT/ Audio-përgjimet për Agron Xhafaj, prokuroria zbarkon në selinë e PD

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Prokuroria ka zbarkuar mengjesin e se martes ne seline e Partise dDemokratike, per te marrë audio pergjimin per vellain e ministrit te brendeshm Fatmir Xhafaj. Gazetarja Elda Menga raportoi për...

Basha mbledh aleatët e premton lëvizje të reja për Xhafajn

para 8 muajve - Albeu

Kreu i PD Lulzim Basha ka mbajtur paraditen e sotme një takim me aleatët . Ky takim vjen në një moment që PD ka publikur një audio përgjim ku pretendohet se Agron Xhafaj bën pazare droge me një person...

Lëvizje në selinë e PD, Basha paralajmëron deklaratë pas takimit me aleatët

para 8 muajve - Sot News

Kreu i PD Lulzim Basha ka mbajtur paraditen e sotme një takim me aleatët. Në selinë e PD janë paraqitur krerët e partive opozitare, Monika Kryemadhi, Agron Duka, Dashamir Shehi të cilët kanë dalë prej...

Prokuroria sekuestron audio përgjimin e publikuar nga PD

para 8 muajve - Vizion Plus

Prokuroria ka shkuar mëngjesin e kësaj të martë ne seline e Partisë Demokratike për të marrë materialin audio që u publikua nga selia blu një ditë më parë. Në këtë audio përgjim pretendohej se Agron Xhafaj...

Negociatat me BE-ne, Rama takon sot presidentin francez

para 8 muajve - Zhurnal

Paris, 15 maj - Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me presidentin francez, Emmanuel Macron me të cilin do të diskutojë për hapjen e negociatave, vullnetin e qeverisë për luftën kundër krimit dhe korrupsionit...

Çështja Xhafaj, oficerët gjyqësorë zbarkojnë në PD

para 8 muajve - Albeu

Pas publikimit të audiopërgjimit të vëllait të Agron Xhafajt , oficerët e policisë gjyqsore kanë zbarkur në PD. Kjo për të marrë audiopërgjimin ku dilte emri i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir...

Prokuroria sekuestron kasetën audio të PD-së, për vëllain e Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - Gazeta Tema

Oficerët e policisë gjyqësore kane shkuar sot ne  selinë e PD  për të marrë audio-përgjimin e publikuar të hënën nga tre zyrtarët demokratë, ku dilte emri i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj,...

Prokuroria shkon në selinë e PD, sekuestrohet audio-përgjimi i Agron Xhafaj

para 8 muajve - NOA

Prokuroria e Krimeve të Rënda, ka shkuar mëngjesin e sotëm në selinë e Partisë Demokratike, për të marrë video-përgjimin e publikuar ditën e djeshme ku pretendohej biseda e vëllait të ministrit të Brendshëm,...

Akuzoi tre demokratët, por ja gafa e vëllait të ministrit Xhafaj me dokumentin e padisë

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka depozituar ditën e djeshme një kallëzim penal për 3 zyrtarët e PD të cilët publikuan një material, i cili sipas tyre është përgjim ambiental,...

Përgjimi i Agron Xhafës, prokuroria “troket” në PD

para 8 muajve - Gazeta Express

Mëngjesin e sotëm një oficer i policisë gjyqësore ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike për të marrë përgjimin audio të vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. Një ditë më parë PD publikoi një material...

Denoncimi për vëllain e ministrit Xhafaj, Prokuroria në selinë e PD-së për regjistrimet

para 8 muajve - Gazeta Tema

Prokuroria e Përgjithshme ka urdhëruar hetimin e audio-përgjimit të publikuar nga Partia Demokratike për vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Oficerët janë paraqitur pranë “selisë blu” për sekuestrimin...

Prokuroria në selinë e PD-së, merr audio-përgjimin e Agron Xhafajt

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Oficerë të policisë gjyqësore janë paraqitur sot në selinë e Partisë Demokratike ku kanë marrë audio-përgjimet e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. Dje, PD publikoi një audio-përgjim ku dëgjohej Agron...

Publikohen audio-përgjimet e vëllait të ministrit, ja vendimi që ka marrë Xhafaj

para 8 muajve - Sot News

Ditën e djeshme PD publikoi audio-përgjimet e vëllait të ministrit të Brendshmë Fatmir Xhafaj. Ndërsa sot ministri Xhafaj ka vendosur të mos paraqitet në punë. Makina e tij nuk është e parkuar përpara...

Rama takon sot presidentin francez Macron

para 8 muajve - Sot News

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin Edi Rama, ditën e sotme. Takimi i kryeministrit Rama me presidentin Macron vjen vetëm pak ditë përpara se Këshilli i Europës...

Prokuroria sekuestron kaseten audio te PD per vellain e Xhafaj

para 8 muajve - Gazeta Tema

Oficerët e policisë gjyqësore kane shkuar sot ne  selinë e PD  për të marrë audiopërgjimin e publikuar të hënën nga tre zyrtarët demokratë, ku dilte emri i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj,...

LIVE/ PD kërkon dorëheqjen e Xhafës në komision, Ekonomi: Po keqinformoni. Spaho: Mos mbro trafikantët

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Maxhoranca ka braktisur komisionin e kulturës ku do të debatohet për teatrin pas akuzave të deputetëve demokratë për ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se ka mbrojtur vëllain e tij duke falsifikuar...

Prokuroria merr audio-përgjimin në selinë e PD-së, Xhafaj nuk paraqitet në punë

para 8 muajve - Mapo

Prokuroria zbarkoi mëngjesin e sotëm në selinë e PD për të marrë audio-përgjimin që kanë publikuar një ditë më parë. Rreth orës 9:45, një oficer i policisë gjyqësore u paraqit në selinë blu. Pasi mori...

Policia zbarkon në selinë e PD, merr audio përgjimin për Agron Xhafën

para 8 muajve - Sot News

Prokuroria zbarkon mëngjesin e së martës (15 maj) në selinë e Partisë Demokratike, për të marrë audio përgjimin për vëllain e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Mësohet se ata e kanë marrë audiopërgjimin...

Basha: Ministri Xhafaj t’i nënshtrohet Ligjit antimafia

para 8 muajve - Albinfo

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit që pati me aleatët e kësaj partie ka thënë se të gjithë shqiptarët presin largimin e ministrit Xhafaj. “Në emër të Partisë Demokratike, në emër...

Opozita kërkon largimin e menjëhershëm të ministrit Xhafaj

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 15 maj 2018 – Opozita e Shqipërisë është e bashkuar në kërkesën për largimin e menjëhershëm të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Kërkesa e opozitës u publikua nga kryetari i Partisë Demokratike...

Gafa në kallëzimin penal që Agron Xhafaj bëri ndaj 3 zyrtarëve të PD

para 8 muajve - Mapo

Vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj depozitoi të hënën një kallëzim penal në prokurori ndaj tre zyrtarëve të PD që publikuan audiopërgjimin ku përmendet emri i tij. Enkelejd Alibeaj,...

PD nis aksionin për prishjen e mbledhjeve, socialistët largohen

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ashtu siç kishin paralajmëruar, PD ka nisur sot të prishë Komisionet Parlamentare, duke kërkuar që në to të flitet vetëm për Fatmir Xhafajn. “Nuk është e zakonshme, ka prezencë të shtuar të grupit parlamentar...

PD: Bllokojmë Parlamentin nëse nuk dorëhiqet Xhafaj!

para 8 muajve - NOA

Partia Demokratike ka paralajmëruar bllokimin e punës së komisioneve parlamentare dhe të Parlamentit, nëse nuk dorëhiqet ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Deklarata u bë paraditen e sotme në Komisionin...

Skenari anti ‘Xhafaj’, opozita nesër proteston, të enjten bllokon punimet e parlamentit

para 8 muajve - Java News

Zbardhet skenari i opozitës i cili parashikon qe nesër te protestoje te Ministria e Brendeshme, ndersa të enjten te bllokojë punimet e parlamentit. vijon ma.me/javanews.al

Rama pritet me nderime shtetërore nga presidenti francez

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një takim zyrtar me Kryeministrin e Francës, Emmanuel Macron. Macron realizoi pritje të ngrohtë me nderime të larta shtetërore për Ramën saktësisht në Pallatin...

Përplasje të forta në Komision, PS braktis mbledhjen

para 8 muajve - Sot News

Komisioni i Medias ka nisur me tensione teksa është mbledhur për të diskutuar lidhur me audio-përgjimet e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në fakt mbledhja e komisionit ka nisur me përplasje...

Përpjekja e fundit për një Po nga Franca për negociatat

para 8 muajve - Respublica

Kryeministri Edi Rama është takuar sot me presidentin francez, Emmanuel Macron, në një vizitë synon aprovimin e Francës për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Nuk ka ende një deklaratë...

Socialistët braktisin komisionin pas akuzave të PD-së për Xhafajn

para 8 muajve - Albeu

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ishte i pranishëm në mbledhjen e Komisionit të Medias . Spaho dhe Noka kanë marrë fjalën në komisionin e medias , duke kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm...

Rama takohet me Macronin, Franca i sheh pozitive reformat në Shqipëri

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka pritur sot në Paris kryeministrin shqiptar Edi Rama. Sipas “Top-Channel”, Macron është shprehur i kënaqur për reformat, sidomos atë në drejtësi, në Shqipëri. Macron...

Rama takohet me Macronin, Franca i sheh pozitive reformat në Shqipëri

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka pritur sot në Paris kryeministrin shqiptar Edi Rama. Sipas “Top-Channel”, Macron është shprehur i kënaqur për reformat, sidomos atë në drejtësi, në Shqipëri. Macron...

Përgjimi i Agron Xhafajt në duart e Prokurorisë

para 8 muajve - 24 ore

Një oficer i policisë gjyqësore ka marrë përgjimin audio të vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj në selinë e Partisë Demokratike. Mësohet se OPGJ-ja ka shkuar në seli rreth orës 09.45, duke marrë në dorëzim...

Rama takohet me Macronin, Franca i sheh pozitive reformat në Shqipëri

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka pritur sot në Paris kryeministrin shqiptar Edi Rama. Sipas “Top-Channel”, Macron është shprehur i kënaqur për reformat, sidomos atë në drejtësi, në Shqipëri. Macron...

Rama takon Macron, i rëndësishëm për integrimin e Shqipërisë. Franca ende pa vendim për hapjen e bisedimeve

para 8 muajve - 24 ore

Presidenti francez Macron prit Kryeministrin Rama në Elize, në një takim që ishte parashikuar të zgjate 50 minuta por që shkoi përtej axhendës, duke zgjatur 1 orë e 30 minuta. Burime nga delegacioni shqiptar...

“Përplasje” në komisionin e medias, opozita kërkon “kokën” e Xhafës, mazhoranca largohet

para 8 muajve - Gazeta Express

Çështja e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj solli përplasje të ashpër mes mazhorancës dhe opozitës në komisionin parlamentar të medias. Kreu i grupit të PD-së, Edmond Spaho tha se nuk mund të ketë seancë...

Vëllai i ministrit Xhafa kallëzon penalisht tre përfaqësues të PD-së

para 8 muajve - Koha.net

Në Shqipëri, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka bërë mbrëmjen e së hënës kallëzim penal ndaj tre përfaqësuesve demokratë, Enkelejd Alibeaj, deputet, Ervin Salianji deputet, dhe Gazmend Bardhi,...

PD: Nuk ka në Parlament nëse Xhafaj nuk jep dorëheqjen

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Partia Demokratinormalitet ke ka shprehur sërish shqetësimin e saj në lidhje me akuzat dhe audio-përgjimin ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmit Xhafaj. Në komisionin e Medias, drejtuesja e këtij...

Mazhoranca bojkoton, opozita e vendosur: Nuk ka seancë normale pa u dorëhequr Xhafaj

para 8 muajve - Mapo

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka marrë pjesë në mbledhjen e Komisionit të Medias, ku teksa kreu i grupit Edmond Spaho, nisi të fliste për çështjen “Xhafaj” është penguar nga deputetët socialistë....

Macron pret Ramën në Elysee

para 8 muajve - KosovaPress

Siç mëson Top Channel të enjten në mbrëmje kryeministri Rama zhvillon një takim një orësh në Pallatin Elysee. Ashtu siç edhe u shpreh më herët këtë javë, kryeministri Rama këmbëngul të realizonte takimin...

Situatë e tensionuar në Komision, PD: Xhafaj të japë dorëheqjen nuk kemi më kohë

para 8 muajve - Sot News

Debat me tone të forta në Komisionin e Medias, ku kanë marrë pjesë edhe deputetet e PD-së. Në nisje të punës së komisionit, ka marrë fjalën demokrati Edmond Spaho, i cili ka kërkuar në emër të demokratëve...

Negociatat me BE-ne, Rama takon sot presidentin francez

para 8 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me presidentin francez, Emmanuel Macron me të cilin do të diskutojë për hapjen e negociatave, vullnetin e qeverisë për luftën kundër krimit dhe korrupsionit si dhe...

Rama takohet me Macron, foto pa zë!

para 8 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Rama e ka realizuar takimin e tij me presidentin francez në Elysse, por deri më tani nuk janë ofruar detaje, e gjithashtu dhe mesazhe, duke e lënë foton e takimit pa zë. Rama kaloi në Paris...

Agron Xhafaj padit tre deputetë te PD-së

para 8 muajve - Vizion Plus

Agron Xhafaj ka ka kallëzuar penalisht tre deputetë të partisë demokratike të cilët publikuan një përgjim audio ku pretendohej se vëllai I ish ministrit të brendshëm fliste më një bashkëpunetor të tijin...

Opozita protestë te Xhafaj, zbardhet takimi me aleatët

para 8 muajve - 24 ore

Opozita do të nisë sërish protestat. Pas deputetëve të PD dhe LSI në komisonet parlamentare, ku folën sërish për çështjen “Xhafaj”, kryetari i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi një takim me aleatët. Burime...

Macron pret Ramën në Elysee

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u prit në pallatin presidencial Elysee, nga kreu i shtetit të Francës, Emanuel Macron. Ashtu siç pritej Rama kërkon që të lobojë tek kancelaritë evropiane për marrjen...

Opozita u rikthehet protestave deri në dorëheqjen e Xhafës, të enjten bllokohet parlamenti

para 8 muajve - Sovrani

Gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e opozitës në komisionet parlamentare nuk lejuan të punohej sipas rendit të ditës pasi kërkuan që fillimisht të dorëhiqet ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj pas publikimit...

“Zëri i Amerikës”: Audio-përgjimi i PD-së për vëllain e Xhafajt ka shumë pikëpyetje

para 8 muajve - Java News

Në Shqipëri, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka bërë mbrëmjen e së hënës kallzim penal ndaj tre përfaqësuesve demokratë, Enkelejd Alibeaj, deputet, Ervin Salianji deputet dhe Gazmend Bardhi,...

A do të shkarkohet Xhafaj? Basha i jep 48 orë afat Ramës

para 8 muajve - Albeu

Partia Demokratike ka vendosur të ndryshojë strategjinë e saj opozitare, menjëherë pas publikimit të përgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm , Fatmir Xhafaj . Duke nisur nga kjo e martë, demokratët...

PD kthehet në Kuvend: Basha i jep 48 orë afat Ramës për vendimin ndaj Xhafajt

para 8 muajve - Indeks.mk

Partia Demokratike ka vendosur të ndryshojë strategjinë e saj opozitare, menjëherë pas publikimit të përgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Kreu i PD-së, Lulzim Basha, thirri Grupin...

Përgjimi, Agron Xhafaj kallëzon penalisht tre zyrtarët e PD-së

para 8 muajve - Ina

Agron Xhafaj ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji, të cilët publikuan të hënën një material, që sipas tyre është përgjim...

Basha: Prokuroria të sekuestrojë pasuritë e Xhafaj, Ministri të largohet…

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags doreheqja e xhafaj fatmir xhafaj Lulzim Basha opozite protesta Lideri i demokratëve Lulzim Basha është shprehur se nuk mund të jetë kurrë fati i Shqipërisë që qeveria ta kalojë vendin nga...

Basha i jep ultimatum Ramës: Ke 48 orë afat për vendimin ndaj Xhafajt, ndryshe…

para 8 muajve - Gazeta Tema

Demokratet te kryesuar nga Basha e Berisha mendojne se duhet shfrytezuar deri ne fund perplasja me ministrin e Brendshem Fatmir Xhafaj per vidiopergjimin e vellait te tij. Madje Basha leshon dhe nje ultimatum...

Opozita u rikthehet protestave deri në dorëheqjen e Xhafës..

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags doreheqja e xhafes fatmir xhafaj Protesta e opozitës Gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e opozitës në komisionet parlamentare nuk lejuan të punohej sipas rendit të ditës pasi kërkuan që...

Rëndohen pozitat e Fatmir Xhafajt, PD nxjerr përgjimet e vëllait të ministrit, ja biseda e plotë që pretendohet me trafikantët

para 8 muajve - Sot News

Partia Demokratike u është rikthyer skandaleve të përgjimit. Në një deklaratë të jashtëzakonshme për mediat, PD publikoi dje dy përgjime audio ku pretendon se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm,...

PD kthehet në Kuvend: Basha i jep 48 orë afat Ramës për vendimin ndaj Xhafajt

para 8 muajve - Mapo

Partia Demokratike ka vendosur të ndryshojë strategjinë e saj opozitare, menjëherë pas publikimit të përgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Kreu i PD-së, Lulzim Basha, thirri Grupin...

Hysi e Manja rrëzojnë akuzat e opozitës: Neni për ekstradimet ndryshoi sipas konventave, LSI ra dakord me ne në vitin 2017

para 8 muajve - Sot News

Akuzat e opozitës kundrejt ministrit të Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj se ka falsifikuar pikën “f” të nenit 491 të Kodit të Procedurës Penale, janë rrëzuar dje nga socialistët. Kryetari i Komisionit...

Ja kush e depozitoi padinë e Agron Xhafajt

para 8 muajve - Mapo

Geron (Agron) Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ka depozituar një kallëzim penal për 3 zyrtarët e PD: Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji dhe Gazmend Bardhi duke i akuzuar se kanë sajuar...

Basha thërret aleatët në takim në selinë e PD

para 8 muajve - Java News

Kreu i PD Lulzim Basha ka thirrur paraditen e sotme një takim me aleaët. Mëngjesin e sotëm në selinë e PD janë paraqitur kretët e partive opozitare, Monika Kryemadhi, Agron Duka, Dashamir Shehi. Ky takim...

Basha: Ministri Xhafaj të largohet menjëherë, t’i nënshtrohet ligjit antimafia

para 8 muajve - KosovaPress

“Në emër të Partisë Demokratike, në emër opozitës, kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm. Fatmir Xhafaj si Ministër i Brendshëm pengon zbatimin e Ligjit Antimafia”,...

Audiopërgjimi për vëllain e Xhafajt, PD s’e çon në Prokurori, kjo e fundit zbarkon në selinë blu

para 8 muajve - Java News

Ndonëse PD e ka paraqitur si provë përgjimin e saj për vëllain e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj me pretendimin për aferë droge, zyrtarët e lartë të PD nuk kanë bërë asnjë milimetër që këtë provë...

Basha: Prokuroria të sekuestrojë pasuritë e familjes Xhafaj

para 8 muajve - Sovrani

Lideri i demokratëve Lulzim Basha është shprehur se nuk mund të jetë kurrë fati i Shqipërisë që qeveria ta kalojë vendin nga “droga e Tahirit, në drogën e Fatmir Xhafajt. Përmes një deklarate për median,...

Basha shpall qëndrimin e opozitës: Xhafaj të largohet dhe t’i sekuestrohen pronat

para 8 muajve - Te Sheshi

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët dhe ka shpallur qëndrimin zyrtar: Fatmir Xhafaj duhet të japë dorëheqjen si ministër i Brendshëm dhe menjëherë t’i nënshtrohet sekuestrimit të pronës....

PD bllokon Komisonet Parlamentare, Balla mbledh deputetët e PS

para 8 muajve - Java News

Strategjia e Partisë Demokratike duket se është bllokimi i Komisioneve, ashti siç ndodhi me Komisionin e Medias. Taulant Balla, kreu i grupit parlamentar të PS ka mbedhur deputetët e Komisionit të Ekonomisë...

PD bllokon komisionet: Nuk do ketë seancë normale pa u dorëhequr Xhafaj!

para 8 muajve - Java News

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka marrë pjesë në mbledhjen e komisionit të medias, ku teksa kreu i grupit Edmond Spaho, paralajmeroi bllokimin e komisioneve dhe parlamentit nese nuk dorehiqet...

PD skenar për të paralizuar Kuvendin, Basha ultimatum Ramës për vendimin ndaj Xhafajt

para 8 muajve - Java News

Demokratet te kryesuar nga Basha e Berisha mendojne se duhet shfrytezuar deri ne fund perplasja me ministrin e Brendshem Fatmir Xhafaj per vidiopergjimin e vellait te tij. Madje Basha leshon dhe nje ultimatum...

“Përplasje” në komisionin e medias, opozita kërkon “kokën” e Xhafës, mazhoranca largohet

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags Çështja e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj solli përplasje të ashpër mes mazhorancës dhe opozitës në komisionin parlamentar të medias. Kreu i grupit të PD-së, Edmond Spaho tha se nuk...

Rama kërkon votën e Francës për negociatat, takon sot Presidentin Macron

para 8 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama sot në orën 11:00 do të pritet në një takim nga Presidenti francez, Emmanuel Macron. Vizita e kreut të qeverisë shqiptare vjen në kuadër të lobimit për çeljen e negociatave të anëtarësimit...

Përgjimi i Agron Xhafës, prokuroria “troket” në PD

para 8 muajve - Sovrani

Mëngjesin e sotëm një oficer i policisë gjyqësore ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike për të marrë përgjimin audio të vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. Një ditë më parë PD publikoi një material...

Përgjimi i Agron Xhafajt në duart e Prokurorisë

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 15 maj 2018 – Një oficer i policisë gjyqësore e ka marrë përgjimin audio të vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj në selinë e Partisë Demokratike. Mësohet se oficeri ka shkuar në selinë e PD-së rreth...

Dokumenti/ Agron Xhafaj kallëzim penal për 3 përfaqësues të PD

para 8 muajve - Klan

Pas publikimit nga Partia Demokratike të audio-përgjimit, ka reaguar Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Ai ka dorëzuar pasditen e sotme një kallëzim penal në Prokurorinë e Tiranës...

OPINION – VELLAI I MINISTRIT XHAFAJ KAPET NE PERGJIM!

para 8 muajve - Klan

Të ftuar: Lorenc Vangjeli – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Çlirim Gjata – Jurist Çim Peka – Gazetar Në lidhje direkte: Gazmend Bardhi – Ish-ministri i Drejtësisë Ish ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi,...

“Bomba Xhafaj”, para takimit Rama-Macron. Pse?

para 8 muajve - Te Sheshi

“Bombat” e PD-së dje me të quajturin përgjim të vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, kanë përfunduar në Prokurorinë e Përgjithshme. Agron Xhafaj, i vëllai i ministrit i akuzuar se është përgjuar...

Padi ndaj tre deputetëve për përgjimet

para 8 muajve - Insajderi

Agron Xhafaj paditur tre deputetë të Partisë Demokratike të Shqipërisë (PD) të cilët publikuan një përgjim audio ku pretendohej se vëllai i ish-ministrit të Brendshëm fliste më një bashkëpunëtor të tij...

Vëllai i ministrit Xhafa kallëzon penalisht tre përfaqësues të PD-së

para 8 muajve - Ekonomia Online

Në Shqipëri, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka bërë mbrëmjen e së hënës kallëzim penal ndaj tre përfaqësuesve demokratë, Enkelejd Alibeaj, deputet, Ervin Salianji deputet, dhe Gazmend Bardhi,...

A ishte zëri i Agron Xhafajt në audiopërgjim? Deputeti i PD: Faktet që e implikojnë

para 8 muajve - Medial

TIRANE- Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj pak pasi vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj e paditi bashkë me dy kolegët e tij demokratë pasi publikuan audiopërgjimin, ka reaguar në një lidhje telefonike për...

Ministri Xhafaj ka dhënë dorëheqjen

para 8 muajve - Zhurnal

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj e ka dhënë tashmë dorëheqjen. Burime të sigurta i thanë lapsi.al se 57-vjeçari e ka marrë vendimin për tu larguar nga detyra menjëherë sapo Partia Demokratike publikoi...

Përgjimi, vëllai i Xhafës kallëzon përfaqësuesit e PD

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka bërë mbrëmjen e së hënës kallzim penal ndaj tre përfaqësuesve demokratë, Enkelejd Alibeaj, deputet, Ervin Salianji deputet dhe Gazmend Bardhi,...

Ministri Xhafaj ka dhënë dorëheqjen

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj e ka dhënë tashmë dorëheqjen. Burime të sigurta i thanë lapsi.al se 57-vjeçari e ka marrë vendimin për tu larguar nga detyra menjëherë sapo Partia Demokratike publikoi...

A ishte zëri i Agron Xhafajt në audiopërgjim? Deputeti i PD: Faktet që e implikojnë

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj pak pasi vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj e paditi bashkë me dy kolegët e tij demokratë pasi publikuan audiopërgjimin, ka reaguar në një lidhje telefonike për...

Vëllai i ministrit Xhafaj paditi deputetët e PD, përgjigjet Alibeaj: Absurde si nuk e arrestuan

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Pak minuta pas kallzimit penal të bërë në Prokurori nga vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj për tre deputetët e PD, Ervin Salianji, Gazment Bardhi dhe Enkelejd Alibeaj,...

LAJM I FUNDIT/ Audiopërgjimi, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj padit 3 deputetët e PD

para 8 muajve - BalkanWeb

Pasi Partia Demokratike publikoi sot audiopërgjimin që implikonte vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj se flet me trafikantë droge, vjen përgjigja e fortë e këtij të fundit. Vëllai...

Audiopërgjimi, Agron Xhafaj padit tre deputetët e PD-së

para 8 muajve - Albeu

Ditën e sotme Partia Demokratike publikoi audiopërgjimin që përfshinte vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj , Agron Xhafaj me trafikantë droge. Për këtë është përgjigjur vëllai i ministrit ,...

E paditi Agron Xhafaj, reagon deputeti i PD-së

para 8 muajve - Albeu

Ditën e sotme Partia Demokratike publikoi audiopërgjimin që përfshinte vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj , Agron Xhafaj me trafikantë droge. Për këtë është përgjigjur vëllai i ministrit, i...

Ministri Xhafaj ka dhënë dorëheqjen

para 8 muajve - Telegrafi

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj e ka dhënë tashmë dorëheqjen. Burime të sigurta i thanë lapsi.al se 57-vjeçari e ka marrë vendimin për tu larguar nga detyra menjëherë, sapo Partia Demokratike publikoi...

U padit nga vëllai i ministrit Xhafaj, reagon për herë të parë deputeti demokrat

para 8 muajve - Mapo

Deputeti i PD Enkelejd Alibeaj, njeri nga deputetet e paditur nga vellai i ministrit Fatmir Xhafaj, ka reaguar për herë të parë pas padise se ngritur nga Agron Xhafaj per audiopergjimin e publikuar kete...

Audio-përgjimi, Agron Xhafaj kallëzon penalisht tre zyrtarët e PD-së

para 8 muajve - NOA

Agron Xhafaj ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji, të cilët publikuan të hënën një material, që sipas tyre është përgjim...

“Pse nuk i vunë prangat në Prokurori?” Reagon deputeti demokrat i paditur nga Agron Xhafaj

para 8 muajve - Sot News

Deputeti i PD Enkelejd Alibeaj, njeri nga deputetet e paditur nga vellai i ministrit Fatmir Xhafaj, ka reaguar për herë të parë pas padise se ngritur nga Agron Xhafaj per audiopergjimin e publikuar kete...

Presidenca franceze konfirmon takimin Rama-Macron

para 8 muajve - Portalb

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në faqen zyrtare në Facebook, zyra e Elysee ka publikuar axhendën e presidentit Macron, ku në datën...

LAJM I FUNDIT/ Audiopërgjimi, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj padit 3 deputetët e PD

para 8 muajve - Medial

Pasi Partia Demokratike publikoi sot audiopërgjimin që implikonte vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj se flet me trafikantë droge, vjen përgjigja e fortë e këtij të fundit. Vëllai...

Vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj padit 3 zyrtarët e PD, pas audiopërgjimit: I rremë, i konsumuar nëpërmjet sajesës e manipulimit të provave

para 8 muajve - Gazeta Tema

Vellai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj ka depozituar kallëzim penal për 3 zyrtarët e PD duke i akuzuar se kanë sajuar prova dhe në asnjë moment zëri qe eshte degjuar ne audiopergjimin e publikuar...

Përgjimi, Agron Xhafaj kallëzon penalisht tre zyrtarët e PD-së

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Agron Xhafaj ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji, të cilët publikuan të hënën një material, që sipas tyre është përgjim...

Gazmend Bardhi: Prokuroria u vu në dijeni për përgjimin, por nuk veproi

para 8 muajve - Gazeta Express

Këshilltari ligjor, Gazmend Bardhi, i cili ka qenë një ndër përfaqësuesit e PD-së që bënë publike audio-përgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është shprehur mbrëmjen e sotme sesi...

PD publikon përgjimin e Agron Xhafajt (Audio)

para 8 muajve - Telegrafi

“Agron Xhafaj, vëllai i Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, organizon trafikun e drogës në qytetin e Vlorës. Ky është një material audio që provon sesi vëllai i Ministrit të Brendshëm lidh Bashkëpunëtorin...

Vëllai i ministrit Xhafaj bën lëvizjen e parë kundër PD-së

para 8 muajve - Gazeta Express

Agron Xhafaj ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji, të cilët publikuan të hënën një material, që sipas tyre është përgjim...

Agron Xhafaj padit tre deputetët e PD: Nuk është zëri im te audiopërgjimi

para 8 muajve - Mapo

Agron Xhafaj ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji, të cilët publikuan të hënën një material, që sipas tyre është përgjim...

Agron Xhafaj dorëzon kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të PD

para 8 muajve - Sot News

Agron Xhafaj dorëzon kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike. Vijon..

Video/ Si ju ra në dorë audio-përgjimi, ja çfarë tregon Gazmend Bardhi

para 8 muajve - Mapo

Këshilltari ligjor dhe një nga përfaqësuesit e PD që po hedh akuza ndaj Fatmir Xhafajt, Gazmend  Bardhi, ka qenë i ftuar në Opinion dhe është pyetur se kur është bërë ky përgjimi dhe si si Partia Demokratike...

Presidenca franceze konfirmon takimin Rama-Macron

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në faqen zyrtare në Facebook, zyra e Elysee ka publikuar axhendën e presidentit Macron, ku në datën...

Alibeaj zbardh detaje të reja: Përgjimi është bërë gjatë periudhës kur qeveris Xhafaj

para 8 muajve - Mapo

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka zbardhur detaje të reja mbi regjistrimin audio të publikuar sot nga PD, ku sipas demokratëve, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, flet me...

A ka dhënë dorëheqjen ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj?

para 8 muajve - Mapo

Në media sot ka qarkulluar një lajm se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Por burime nga Ministria e Brendshme nuk e konfirmojnë këtë deklaratë duke saktësuar se ai...

Presidenca franceze konfirmon takimin Rama-Macron

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në faqen zyrtare në Facebook, zyra e Elysee ka publikuar axhendën e presidentit Macron, ku në datën...

E FUNDIT: Jep dorëheqje ministri i Brendshëm

para 8 muajve - OraInfo

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm. Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, por ky i fundit e ka lënë pezull. Të njëjtat...

PD publikon atë që thotë se është biseda e vëllait të ministrit Xhafaj me një trafikant

para 8 muajve - Koha.net

Në Shqipëri Partia demokratike publikoi sot regjistrimin audio të një bisede që sipas saj është zhvilluar mes vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe një ish të dënuari në Itali për trafik...

Dorëhiqet ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - Lajmi.net

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm. Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, por ky i fundit e ka lënë pezull. Të njëjtat...

Presidenti Macron do te pres Edi Ramen para nisjes Samitit te Sofjes

para 8 muajve - Gazeta Tema

Presidenti francez Emmanuel Macron do te takohet me kryeministrin  Edi Rama para nisjes se Samitit te Sofjes ne Bullgari. Takimi eshte konfirmuar ne   faqen zyrtare në Facebook zyra e Elysee e cila ka...

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj jep dorëheqjen

para 8 muajve - Albeu

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm . Kryeministri Rama po përpiqet të shmangë zhurmën e dorëheqjes së ministrit të Brendshëm deri në përfundim të vizitës së tij në Francë....

Alibeaj: Përgjimi është bërë gjatë periudhës kur qeveris Xhafaj

para 8 muajve - Gazeta Tema

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka zbardhur detaje të reja mbi regjistrimin audio të publikuar sot nga PD, ku sipas demokratëve, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, flet me...

Audio-përgjimi, Noka: Prokuroria të fillojë hetimet, Fatmir Xhafaj të japë dorëheqjen

para 8 muajve - NOA

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka tha se Prokuoria duhet të kishte filluar një hetim uregjent pas publikimit të audio-përgjimit. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News, Noka tha se e vetmja...

Ish-ministri i LSI kundër linjës së Kryemadhit: Nuk besoj se Fatmir Xhafaj ka bërë ligj për mbrojtjen e vëllait

para 8 muajve - Gazeta Tema

Çështja e vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ishte në fokus të emisionit “Real Story” në Vizion Plus këtë të hënë. Referuar akuzave të opozitës se Xhafaj ka “falsifikuar Kodin e procedurës...

Neni 491 për mbrojtjen e vëllait të Xhafajt? Manjani: Nuk e besoj!

para 8 muajve - Sot News

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka folur për akuzat e opozitës ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm. Referuar akuzave se Xhafaj ka “falsifikuar Kodin e procedurës Penale në nenin 491 për ekstardimet...

Alibeaj: Përgjimi daton në një periudhë ku qeveris Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - Sot News

Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj tha se i takon Prokurorit të Përgjithshëm që të reagojë pa pritur depozitimin e dosjes lidhur me audio-përgjimin e publikuar sot nga PD, sipas të cilit Agron Xhafaj,...

Jep dorëheqje Ministri i Punëve të Brendshme

para 8 muajve - GazetaBlic

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm. Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, por ky i fundit e ka lënë pezull. Të njëjtat...

Flamur Noka: Në një vend normal, Fatmir Xhafaj s’do ishte bërë ministër i Brendshëm. Duhen njerëz si unë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Deputeti i PD, Flamur Noka tha se Prokuoria duhet të kishte filluar një hetim uregjent pas publikimit të audio-përgjimit. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News, Noka tha se e vetmja zgjidhje është që...

LAJM I FUNDIT/ Dorëhiqet ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - Gazeta Express

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm. Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, por ky i fundit e ka lënë pezull. Të njëjtat...

PD PUBLIKON PËRGJIM AUDIO TË VËLLAIT TË XHAFAJ

para 8 muajve - TV21

PD publikon përgjim audio Partia Demokratike ka publikuar një audiopërgjim që sipas saj, implikon vëllain e ministrit te brendshem, Agron Xhafaj në trafikun e lëndëve narkotike. Opozita sqaroi se bëhët...

Presidenca franceze zyrtarizon takimin Macron-Rama

para 8 muajve - Mapo

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin  Edi Rama. Në facebook zyra e Elysee ka  publikuar axhendën e presidentit, ku në datën 15 maj është parashikuar edhe takimi...

Presidenca franceze zyrtarizon takimin Macron-Rama

para 8 muajve - Sot News

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin  Edi Rama. Në facebook zyra e Elysee ka  publikuar axhendën e presidentit, ku në datën 15 maj është parashikuar edhe takimi...

Audio përgjimi, Noka: Prokuroria të fillojë urgjent hetimet

para 8 muajve - Sot News

Deputeti i PD, Flamur Noka tha se Prokuoria duhet të kishte filluar një hetim urgjent pas publikimit të audio-përgjimit. Noka tha se e vetmja zgjidhje është që ndaj Fatmir Xhafës të fillojë hetimi dhe...

PD publikon përgjim audio të vëllait të Xhafaj

para 8 muajve - RTV 21

PD publikon përgjim audio Partia Demokratike ka publikuar një audiopërgjim që sipas saj, implikon vëllain e ministrit te brendshem, Agron Xhafaj në trafikun e lëndëve narkotike. Opozita sqaroi se bëhët...

Audio-përgjimi, Noka: Fatmir Xhafaj të largohet!

para 8 muajve - Gazeta Express

Deputeti i PD, Flamur Noka ka kërkuar që Prokuroria të fillojë urgjent hetimet pas publikimit të audio-përgjimit të vëllait të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafës. Duke folur në studion e lajmeve në...

Ministri Xhafaj ka dhënë dorëheqjen

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj e ka dhënë tashmë dorëheqjen. Burime të sigurta i thanë lapsi.al se 57-vjeçari e ka marrë vendimin për tu larguar nga detyra menjëherë sapo Partia Demokratike publikoi...

Agron Xhafaj bën kallëzim penal për tre zyrtarë të PD-së

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 14 maj 2018 – Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, Fatmir Xhafaj, ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeajt, Gazment Bardhit...

E FUNDIT/ Agron Xhafaj padit në prokurori Alibeajn, Salianjin dhe Bardhin!

para 8 muajve - Java News

Pasi Partia Demokratike publikoi sot audiopërgjimin që implikonte vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj se flet me trafikantë droge, vjen përgjigja e fortë e këtij të fundit. Vëllai...

PS: Nuk ka falsifikim të ligjit për Ekstradimet

para 8 muajve - Klan

Ulsi Manja dhe Vasilila Hysi shpjegojnë përpara gazetarëve disa ditë pas akuzave të PD se germa F e nenit 491 nuk është falsifikuar dhe aq më pak të jetë ndryshuar për të mbrojtur emra të përveçëm nga...

Ministri Xhafaj ka dhënë dorëheqjen

para 8 muajve - Almakos

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj e ka dhënë tashmë dorëheqjen. Burime të sigurta i thanë lapsi.al se 57-vjeçari e ka marrë vendimin për tu larguar nga detyra menjëherë, sapo Partia Demokratike publikoi...

Si e siguroi PD audio-përgjimin për vëllain e Xhafajt? Flet Gazmend Bardhi

para 8 muajve - Java News

Këshilltari ligjor dhe një nga përfaqësuesit e PD që po hedh akuza ndaj Fatmir Xhafajt, Gazmend  Bardhi, ka qenë i ftuar në Opinion dhe është pyetur se kur është bërë ky përgjimi dhe si si Partia Demokratike...

Kush janë autorët e përgjimit të publikuar nga PD?

para 8 muajve - Gazeta Tema

Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “Rilindja Demokratike” hapej sot me një kopertinë me titullin: Javë arrestimesh? Në foto siç shihet paraqitet ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe ish-ministri...

Media: Dorëhiqet ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - Tetova Sot

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm. Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, por ky i fundit e ka lënë pezull. Të njëjtat...

Jep dorrëheqjen ministri i brendshëm i Shqipërisë

para 8 muajve - InfoShqip

Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, por ky i fundit e ka lënë pezull. Të njëjtat burime saktësojnë se kryeministri Rama po përpiqet të shmangë...

PD publikon përgjimin e Agron Xhafajt (Audio)

para 8 muajve - Almakos

“Agron Xhafaj, vëllai i Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, organizon trafikun e drogës në qytetin e Vlorës. Ky është një material audio që provon sesi vëllai i Ministrit të Brendshëm lidh Bashkëpunëtorin...

Përgjimi i vëllait të Xhafajt nga policia, prokuroria i kërkon materialin PD-së

para 8 muajve - Java News

Prokuroria ka nisur zyrtarisht hetimet kryesisht lidhur me audio-përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike në të cilin sipas saj vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dëgjohet duke bërë pazare...

Audio-përgjimi i vëllait të Xhafajt nga policia, prokuroria i kërkon materialin PD-së

para 8 muajve - Java News

Prokuroria ka nisur zyrtarisht hetimet kryesisht lidhur me audio-përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike në të cilin sipas saj vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dëgjohet duke bërë pazare...

Audio-përgjimi, Alibeaj: Në kohën kur qeveris Xhafaj

para 8 muajve - Java News

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka zbardhur detaje të reja mbi regjistrimin audio të publikuar sot nga PD, ku sipas demokratëve, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, flet me...

Presidenca franceze zyrtarizon takimin Macron-Rama

para 8 muajve - Illyria

Paris, 14 maj 2018 – Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin  Edi Rama. Pallati Elysee e ka  publikuar në Facebook axhendën e presidentit, ku më 15 maj është përfshirë...

Përgjimet, vëllai i ministrit Xhafaj denoncon treshen demokrate: kanë manipuluar

para 8 muajve - Te Sheshi

Mësohet se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Rendit Fatmir Xhafaj, ka depozituar kallzim penal në Prokurori ndaj tre figurave të PD-së, të cilët kanë publikuar një tekst përgjimi ku aludohet se ai po...

Presidenca franceze konfirmon takimin Rama-Macron

para 8 muajve - Almakos

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në faqen zyrtare në Facebook, zyra e Elysee ka publikuar axhendën e presidentit Macron, ku në datën...

Presidenca franceze e konfirmon: Ja kur mbahet takimi Rama-Macron

para 8 muajve - Java News

Konfirmohet zyrtarisht takimi mes Kryeministrit Edi Rama dhe presidentit francez Emanuel Macron. Presidenca franceze ka shënuar në axhendë takimin mes kreut të shtetit francez dhe shefit të qeverisë pak...

Vëllai i ministrit Xhafaj bën lëvizjen e parë kundër PD-së

para 8 muajve - Sovrani

Agron Xhafaj ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji, të cilët publikuan të hënën një material, që sipas tyre është përgjim...

Gazmend Bardhi: Prokuroria u vu në dijeni për përgjimin, por nuk veproi

para 8 muajve - Sovrani

Këshilltari ligjor, Gazmend Bardhi, i cili ka qenë një ndër përfaqësuesit e PD-së që bënë publike audio-përgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është shprehur mbrëmjen e sotme sesi...

Neni 491 për mbrojtjen e vëllait të Xhafajt? Ish-ministri i LSI: Nuk e besoj!

para 8 muajve - Java News

Çështja e vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ishte në fokus të emisionit “Real Story” në Vizion Plus këtë të hënë. Referuar akuzave të opozitës se Xhafaj ka “falsifikuar Kodin e procedurës...

Audio-përgjimi i Partisë Demokratike dhe disa dyshime që lindin mbi të!

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Altin Ketro Partia Demokratike, në vijim të një skenari të strukturuar, ka vijuar serinë e akuzave ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, kësaj here duke publikuar një audio-përgjim që, sipas saj,...

Plas skandali në Shqipëri, PD-ja publikon përgjime ku përfshihet vëllau i ministrit Xhafa

para 8 muajve - Periskopi

Në Shqipëri Partia demokratike publikoi sot regjistrimin audio të një bisede që sipas saj është zhvilluar mes vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe një ish të dënuari në Itali për trafik...

Loja e re, Xhafaj më i keq se Tahiri

para 8 muajve - BalkanWeb

Nga: Mentor NAZARKO Me ndjesinë e hedhjes në lojë të një karte dhe fillimit të hedhjes së një karte tjetër sipas një skenari të mirëmenduar, Partia Demokratike po shfaqet në një vepër shkatërruese të ministrit...

Kush qëndron pas audio-përgjimit të vëllait të Xhafajt?

para 8 muajve - Java News

Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “Rilindja Demokratike” hapej sot me një kopertinë me titullin: Javë arrestimesh? Në foto siç shihet paraqitet ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe ish-ministri...

LAJM I FUNDIT/Dorëhiqet ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj?

para 8 muajve - AlbPress

Share This Tags Dorëhiqet ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj? Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm. Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit...

Lajmi i fundit: Jep dorëheqje ministri I brendshëm shqiptar …

para 8 muajve - Bota Press

Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, por ky i fundit e ka lënë pezull. Të njëjtat burime saktësojnë se kryeministri Rama po përpiqet të shmangë...

LAJM I FUNDIT/ Dorëhiqet ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj

para 8 muajve - Sovrani

Fatmir Xhafaj është dorëhequr nga posti i ministrit të Brendshëm. Burime për Politiko.al konfirmojnë se Xhafaj ia ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, por ky i fundit e ka lënë pezull. Të njëjtat...

Kush janë autorët e përgjimit të publikuar nga PD?

para 8 muajve - Respublica

Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “Rilindja Demokratike” hapej sot me një kopertinë me titullin: Javë arrestimesh? Në foto siç shihet paraqitet ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe ish-ministri...

A ka një komplot kundër Fatmir Xhafaj-t?

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Roland Qafoku Nga një ministër në majë të vlerësimeve, papritur, ndaj tij është ngritur një furtunë kundër. Nga një ministër i cilësuar korrekt dhe rigoroz në zbatimin e ligjit, befas, për opozitën,...

A ka një komplot kundër Fatmir Xhafajt?

para 8 muajve - Java News

Nga Roland Qafoku Nga një ministër në majë të vlerësimeve, papritur, ndaj tij është ngritur një furtunë kundër. Nga një ministër i cilësuar korrekt dhe rigoroz në zbatimin e ligjit, befas, për opozitën,...

Konfirmohet takimi Rama-Macron

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti francez, Emmanuel Macron i është përgjigjur pozitivisht letrës së kreut të qeverisë shqiptare, Edi Rama për të zhvilluar një takim kokë më kokë. Takimi mes Ramës dhe Macronit do të jetë mjaft...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK