http://kariera.mk

Pasuritë minerale të Kosovës

para 8 muajve - RTV 21

Limaj: Kosova disponon rezerva minerale deri në 25 miliardë euro Kosova disponon rezerva minerale deri 25 miliardë euro dhe investimi në sektorin minerar do të mundësoj normë të lartë të rritjes ekonomike...

Kosova ka rezerva minerale deri në 25 miliardë euro

para 8 muajve - Ina

Kosova disponon rezerva minerale deri 25 miliardë euro, prandaj investimi në sektorin minerar do të mundësoj normë të lartë të rritjes ekonomike dhe sociale në vend. Kështu u tha në konferencën ndërkombëtare...

Limaj paralajmëron dy projekte të mëdha për Prizrenin

para 8 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka paralajmëruar dy projekte të mëdha për qytetin e Prizrenit. Limaj pas takimit me kryetarin e komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka tha se shumë shpejt ky...

Parku i Biznesit do të ndërtohet edhe në Prizren

para 8 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj bashkë me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani kanë vizituar komunën e Prizrenit ku janë pritur nga kreu i saj, Mytaher Haskuka. Pas takimit Limaj tha se...

​ Limaj: Brenda dhjetë ditëve do të ketë hapa konkret për zonën ekonomike në Prizren

para 8 muajve - RTV 21

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka premtuar se edhe qyteti i Prizrenit do ta ketë zonën e vet ekonomike Limaj tha pas takimit me kryetarin e Prizrenit Mytaher Haskuka, se pret që brenda dhjetë...

Limaj rrëfen dy projekte të mëdha për Prizrenin

para 8 muajve - Albeu

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka paralajmëruar dy projekte të mëdha për qytetin e Prizrenit . Limaj pas takimit me kryetarin e komunës së Prizrenit , Mytaher Haskuka tha se shumë shpejt...

Limaj paralajmëron dy projekte të mëdha për Prizrenin

para 8 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka paralajmëruar dy projekte të mëdha për qytetin e Prizrenit. Limaj pas takimit me kryetarin e komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka tha se shumë shpejt ky...

Kosova përgatitet për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Kallxo

Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit dhe tërheqjen e kompanive të mëdha amerikane që kapitalin e tyre ta shtrijnë në këtë zonë....

Parku i Biznesit do të ndërtohet edhe në Prizren

para 8 muajve - RTV 21

Parku i Biznesit shumë shpejt do të fillojë të ndërtohet Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj bashkë me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani kanë vizituar komunën e Prizrenit ku janë pritur nga...

Limaj: Parku i Biznesit do të ndërtohet shumë shpejt edhe në Prizren

para 8 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj bashkë me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani, kanë vizituar komunën e Prizrenit ku janë pritur nga kreu i saj, Mytaher Haskuka. Pas takimit, Limaj tha se...

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Telegrafi

Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit dhe tërheqjen e kompanive të mëdha amerikane që kapitalin e tyre ta shtrijnë në këtë zonë....

Parku i Biznesit do të ndërtohet edhe në Prizren

para 8 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj bashkë me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani kanë vizituar komunën e Prizrenit ku janë pritur nga kreu i saj Mytaher Haskuka. Pas takimit Limaj tha se i...

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Koha.net

Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit dhe tërheqjen e kompanive të mëdha amerikane që kapitalin e tyre ta shtrijnë në këtë zonë....

Tahiri e bënë gati vendin për investitorët amerikan, kërkon lejen e Qeverisë

para 8 muajve - Infokusi

U kërkoj amerikanëve të vinë e investojnë në Vushtrri. E i pari i kësaj komune, Xhafer Tahiri po del ta ketë marrë shumë seriozisht këtë çështje. Ai madje të mërkurën ka dërguar letër edhe Qeverisë së...

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Politiko

Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit dhe tërheqjen e kompanive të mëdha amerikane që kapitalin e tyre ta shtrijnë në këtë zonë....

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Lajmi.net

Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit dhe tërheqjen e kompanive të mëdha amerikane që kapitalin e tyre ta shtrijnë në këtë zonë....

Kosova ka rezerva minerale deri në 25 miliardë euro

para 8 muajve - Telegrafi

Kosova disponon rezerva minerale deri 25 miliardë euro, prandaj investimi në sektorin minerar do të mundësoj normë të lartë të rritjes ekonomike dhe sociale në vend. Kështu u tha në konferencën ndërkombëtare...

Hasani: Viti 2018, vit i investimeve

para 8 muajve - Telegrafi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani në konferencën “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”, ka treguar për përparësitë që i ofron Ligji për Investime Strategjike për investitorët...

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Gazeta Liria

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës, thanë për Radion Evropa e Lirë se krijimi i një zone të tillë ka qenë kërkesë që prej kohësh edhe nga vet investitorët amerikanë. Ndërkohë, bëhet e ditur se kompanitë...

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit dhe tërheqjen e kompanive të mëdha amerikane që kapitalin e tyre ta shtrijnë në këtë zonë....

Bajram Hasani: 2018 do të jetë vit i investimeve

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani në konferencën “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”, ka treguar për përparësitë që i ofron Ligji për Investime Strategjike për investitorët...

Kosova ka rezerva minerale deri në 25 miliardë euro

para 8 muajve - GazetaBlic

Kosova disponon rezerva minerale deri 25 miliardë euro, prandaj investimi në sektorin minerar do të mundësoj normë të lartë të rritjes ekonomike dhe sociale në vend. Kështu u tha në konferencën ndërkombëtare...

​ Limaj: Brenda dhjetë ditëve do të ketë hapa konkret për zonën ekonomike në Prizren

para 8 muajve - KosovaPress

Limaj tha pas takimit me kryetarin e Prizrenit Mytaher Haskuka, se pret që brenda dhjetë dite do të bëhen hapa konkret në fillimin e punës për ndërtimin e Parkut të Biznesit në Prizren. Numri dy i Qeverisë,...

Limaj: Zoti e ka bekuar Kosovën me pasuri natyrore

para 8 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se nder prioritetet kryesore të Qeverisë së Kosovës është zhvillimi ekonomik i vendit. Ai ka përmendur një serë veprimesh të ndërmarra nga qeveria...

Limaj: Zoti e ka bekuar Kosovën me pasuri natyrore, nuk do të jemi barrë e askujt

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 16 maj - Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se ndër prioritetet kryesore të Qeverisë së Kosovës është zhvillimi ekonomik i vendit Ai ka përmendur një serë veprimesh të ndërmarra...

Limaj me një lajm të madh për qytetarët e Prizrenit

para 8 muajve - Sovrani

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka paralajmëruar dy projekte të mëdha për qytetin e Prizrenit. Limaj pas takimit me kryetarin e komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka tha se shumë shpejt ky...

Limaj: Parku i Biznesit do të ndërtohet shumë shpejt edhe në Prizren

para 8 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj bashkë me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani, kanë vizituar komunën e Prizrenit ku janë pritur nga kreu i saj, Mytaher Haskuka. Pas takimit, Limaj tha se...

Thellohet bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri në sektorin minerar

para 8 muajve - Klan Kosova

Sektori Minerar dhe Resurset Minerale të mërkurën ka bërë bashkë përfaqësues të kësaj leëmie nga Kosova e Shqipëria në konferencën ndërkombëtare që ka nisur sot. Në këtë konferencë me theks të veçantë...

Limaj paralajmëron dy projekte të mëdha për Prizrenin

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka paralajmëruar dy projekte të mëdha për qytetin e Prizrenit. Limaj pas takimit me kryetarin e komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka tha se shumë shpejt ky...

Limaj paralajmëron dy projekte të mëdha për Prizrenin

para 8 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka paralajmëruar dy projekte të mëdha për qytetin e Prizrenit. Limaj pas takimit me kryetarin e komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka tha se shumë shpejt ky...

Kërkohet një zonë e veçantë ekonomike për investimet amerikane

para 8 muajve - GazetaBlic

“Investitorët amerikanë janë të interesuar për një zonë të veçantë ekonomike në Kosovë ku do të mund t’i gjenin kushte minimale infrastrukturore për të shtrirë investimin e tyre. Institucionet e Kosovës...

Hasani: Në fushën e minierave duhet investitorë të jashtëm

para 8 muajve - RTV 21

U mbajt konferenca ndërkombëtare “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri” Për zhvillim të qëndrueshëm të ekonomisë vendi është i rëndësishëm edhe zhvillimi i sektorit të minierave dhe mineraleve...

Parku i Biznesit do të ndërtohet edhe në Prizren

para 8 muajve - KosovaPress

Pas takimit Limaj tha se i shprehën përkrahjen e plotë kryetarit të komunës për ndërtimin e Parkut të Biznesit në Prizren por edhe projektet tjera për këtë qytet. Limaj shtoi se Parku i Biznesit shumë...

Kosovës i duhen investitorë të jashtëm në fushën e minierave

para 8 muajve - Koha.net

Për zhvillim të qëndrueshëm të ekonomisë vendi është i rëndësishëm edhe zhvillimi i sektorit të minierave dhe mineraleve në Kosovë. Kështu u tha në konferencën ndërkombëtare “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”.

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Sovrani

Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit dhe tërheqjen e kompanive të mëdha amerikane që kapitalin e tyre ta shtrijnë në këtë zonë....

Limaj: Zoti e ka bekuar Kosovën më pasuri natyrore, nuk do të jemi barrë e askujt

para 8 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se nder prioritetet kryesore të Qeverisë së Kosovës është zhvillimi ekonomik i vendit. Ai ka përmendur një serë veprimesh të ndërmarra nga qeveria...

Limaj: Zoti e ka bekuar Kosovën më pasuri natyrore, nuk do të jemi barrë e askujt

para 8 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se nder prioritetet kryesore të Qeverisë së Kosovës është zhvillimi ekonomik i vendit. Ai ka përmendur një serë veprimesh të ndërmarra nga qeveria...

Bajram Hasani: 2018 do të jetë vit i investimeve

para 8 muajve - Gazeta Liria

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani në konferencën “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”, ka treguar për përparësitë që i ofron Ligji për Investime Strategjike për investitorët...

Hasani: 2018-a do të jetë vit i investimeve

para 8 muajve - Infokusi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani në konferencën “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”, ka treguar për përparësitë që i ofron Ligji për Investime Strategjike për investitorët...

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Insajderi

Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit dhe tërheqjen e kompanive të mëdha amerikane që kapitalin e tyre ta shtrijnë në këtë zonë....

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Bota Press

Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit dhe tërheqjen e kompanive të mëdha amerikane që kapitalin e tyre ta shtrijnë në këtë zonë....

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 16 maj 2018 – Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit dhe tërheqjen e kompanive të mëdha amerikane që kapitalin e tyre...

Thellohet bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri në sektorin minerar

para 8 muajve - Gazeta Liria

Sektori Minerar dhe Resurset Minerale të mërkurën ka bërë bashkë përfaqësues të kësaj leëmie nga Kosova e Shqipëria në konferencën ndërkombëtare që ka nisur sot. Në këtë konferencë me theks të veçantë...

Limaj: Kosova ka minerale me vlerë deri në 25 miliardë euro

para 8 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, tha se sektori minerar në Kosovë ka mundësi që të zhvillohet dhe për këtë është duke u angazhuar Qeveria. Sipas Limajt, bazuar në hulumtimet e bëra del se Kosova aktualisht...

Fillon konferenca për minerale dhe resurse Kosovë-Shqipëri

para 8 muajve - Telegrafi

Konferenca ndërkombëtare me titull: “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”, do të mbahet në Kosovë për dy ditët e ardhshme. Qëllimi i konferencës është prezantimi aktual i industrisë minerare...

Limaj: Kosova ka vlerë minerale deri në 25 miliardë euro

para 8 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, tha se sektori minerar në Kosovë ka mundësi që të zhvillohet dhe për këtë është duke u angazhuar Qeveria. Sipas Limajt, bazuar në hulumtimet e bëra del se Kosova aktualisht...

Kosova ka rezerva minerale deri në 25 miliardë euro

para 8 muajve - Periskopi

Kosova disponon rezerva minerale deri 25 miliardë euro, prandaj investimi në sektorin minerar do të mundësoj normë të lartë të rritjes ekonomike dhe sociale në vend. Kështu u tha në konferencën ndërkombëtare...

Ministri Hasani: Kemi krijuar të gjitha kushtet, besojmë që 2018-a të jetë vit i investimeve

para 8 muajve - Periskopi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani në konferencën “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”, ka treguar për përparësitë që i ofron Ligji për Investime Strategjike për investitorët...

Kosova ka rezerva minerale deri në 25 miliardë euro

para 8 muajve - Bota Press

Kosova disponon rezerva minerale deri 25 miliardë euro, prandaj investimi në sektorin minerar do të mundësoj normë të lartë të rritjes ekonomike dhe sociale në vend. Kështu u tha në konferencën ndërkombëtare...

Kosova ka rezerva minerale deri në 25 miliardë euro

para 8 muajve - KosovaPress

Kështu u tha në konferencën ndërkombëtare “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”. Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj tha se Qeveria e Kosovës është e angazhuar për zhvillimin e sektorit...

Fillon konferenca Kosovë – Shqipëri

para 8 muajve - RTV 21

Qëllimi i konferencës është prezantimi i industrisë minerare në vend Konferenca ndërkombëtare me titullin: “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”, do të mbahet në Kosovë për dy ditët e...

Marrëveshja rajonale për investime

para 8 muajve - Infokusi

Në fund të javës së kaluar, gjashtë vendet e rajonit (Shqipëria, Kosova, Bosnja, Serbia, Mali i Zi dhe Maqedonia) të përfaqësuar nga ministrat e Ekonomisë, firmosën marrëveshjen e përbashkët për investimet...

Limaj i drejtohet Shqipërisë: Ju ende nuk i njihni mundësitë tona

para 8 muajve - Sovrani

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se ndër prioritetet kryesore të Qeverisë së Kosovës është zhvillimi ekonomik i vendit. Ai ka përmendur një serë veprimesh të ndërmarra nga Qeveria...

Hasani: Po krijohen kushte për investitorët, presim që 2018-a të jetë vit i investimeve

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Në konferencën “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani foli për mundësitë që u ofrohen investitorëve për investime në zonat me Interes...

Kosova dhe Shqipëria prezantojnë resurset minerale

para 8 muajve - Kallxo

Komisioni i Pavarur për Miniera dhe Minerale (KPMM) organizon konferencën ndërkombëtare me temë “Sektori minerar dhe resurset minerale në Kosovë dhe Shqipëri”. Qëllimi i konferencës është prezantimi aktual...

Hasani: Në fushën e minierave duhet investitorë të jashtëm

para 8 muajve - KosovaPress

Kështu u tha në konferencën ndërkombëtare “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj tha se Qeveria e Kosovës me qëllim të zhvillimit të sektorit...

Limaj: Zoti e ka bekuar Kosovën me pasuri natyrore, nuk do të jemi barrë e askujt

para 8 muajve - Bota Press

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se ndër prioritetet kryesore të Qeverisë së Kosovës është zhvillimi ekonomik i vendit Ai ka përmendur një serë veprimesh të ndërmarra nga Qeveria...

Ambasadori Minxhozi: Shqipëria ta ndihmojë Kosovën në zhvillimin e sektorit minerar

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, tha se Shqipëria duhet ta ndihmojë Kosovën në zhvillimin e sektorit minerar. Sipas tij, edhe pse Kosova ka hyrë në dekadën e dytë të pavarësisë dhe pak...

Ambasadori Minxhozi: Shqipëria të ndihmojë Kosovën në zhvillimin e sektorit minerar

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, tha se Shqipëria duhet ta ndihmojë Kosovën në zhvillimin e sektorit minerar. Sipas tij, edhe pse Kosova ka hyrë në dekadën e dytë të pavarësisë dhe pak...

Hasani: Po krijohen kushte për investitorët, presim që 2018-a të jetë vit i investimeve

para 8 muajve - Ekonomia Online

Në konferencën “Sektori minerar dhe resurset minerale Kosovë-Shqipëri”, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani foli për mundësitë që u ofrohen investitorëve për investime në zonat me Interes...

Limaj: Burimet minerare llogariten të arrijnë deri në 25 miliardë €, rritja e investimeve garanci për zhvillim

para 8 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, tha se sektori minerar në Kosovë ka mundësi që të zhvillohet dhe për këtë është duke u angazhuar Qeveria. Sipas Limajt, bazuar në hulumtimet e bëra del se Kosova aktualisht...

Kosova dhe Shqipëria sot do të prezantojnë resurset minerale

para 8 muajve - Sovrani

Komisioni i Pavarur për Miniera dhe Minerale (KPMM) organizon konferencën ndërkombëtare me temë “Sektori minerar dhe resurset minerale në Kosovë dhe Shqipëri”. Qëllimi i konferencës është prezantimi aktual...

Fillon konferenca për minerale dhe resurse Kosovë-Shqipëri

para 8 muajve - KosovaPress

Qëllimi i konferencës është prezantimi aktual i industrisë minerare në vend, si: hulumtimi, shfrytëzimi, përpunimi i resurseve minerale në Kosovë dhe Shqipëri. Pastaj do të flitet po ashtu për legjislacionin,...

Kompania nga Polonia e interesuar për sektorin e minierave të Kosovës

para 8 muajve - Albinfo

Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, ka pritur një delegacion të kompanisë Luma Investment – E&E Experts, e cila për momentin në Kosovë është duke kryer hulumtime për plumb dhe...

Edhe një kompani e interesuar për sektorin minerar të Kosovës

para 8 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, priti sot një delegacion të kompanisë Luma Investment – E&E Experts, e cila për momentin në Kosovë...

Edhe një kompani e interesuar për sektorin minerar të Kosovës

para 8 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, priti sot një delegacion të kompanisë Luma Investment – E&E Experts, e cila për momentin në Kosovë...

Edhe një kompani e interesuar për sektorin minerar të Kosovës

para 8 muajve - KosovaPress

Kompania ka shprehur interesim që të zgjerojë aktivitetet në Kosovë në fushën e minierave, duke u kualifikuar si investitor strategjik në këtë fushë. Në prezantimin e kësaj kompanie, Aleksandra Chloewa,...

Edhe një kompani e interesuar për sektorin minerar të Kosovës

para 8 muajve - KosovaPress

Kompania ka shprehur interesim që të zgjerojë aktivitetet në Kosovë në fushën e minierave, duke u kualifikuar si investitor strategjik në këtë fushë. Në prezantimin e kësaj kompanie, Aleksandra Chloewa,...

Marrëveshja rajonale për investimet, si do tërhiqen milionat

para 8 muajve - Medial

Në fund të javën e kaluar gjashte vendet e Rajonit (Shqipëria, Kosova, Bosnja, Serbia, Mali i Zi dhe Maqedonia) të përfaqësuar nga Ministrat e Ekonomisë firmosen marrëveshjen e përbashkët për investimet...

Maria Liman

para 8 muajve - Infokusi

Etiketa: Maria Liman

Pacolli mbështet idenë e krijimit të zonës ekonomike amerikane

para 8 muajve - Koha.net

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka mbështetur iniciativën për krijimin e një zone ekonomike amerikane, për tërheqjen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK