http://kariera.mk

Amdi Bajrami edhe në unazën e tij ka një simbol partiak

para 8 muajve - Ina

Amdi Bajram kryetar i “Lidhjes së Romëve” tashmë në koalicion me LSDM-në, edhe pse dje reagoj duke thënë se me VMRO-DPMNE-në është kapitull i mbyllur, ai ende vazhdon të mbajë unazë në gisht me simbolin...

Kushti sekret i Zaevit për Gashin dhe Thaçin?!

para 8 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev në ofertën e tij drejtuar partive shqiptare Lëvizja BESA dhe PDSH ka edhe përkrahjen që këto parti duhet t’ia japin kandidatit koncensual për president që do të jetë i vetmi nga...

Edhe Ibraimovski i revoltuar nga hyrja e Bajramit në Qeveri, e quan kriminel!

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i partisë rome PCER, Samka Ibraimovski, thekson se partia e tij tanimë më shumë se 10 vite është partnere e denjë e LSDM-së, shkruan Fakte. Ai ka reaguar ashpër ndaj hyrjes së partisë së Amdi...

Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

para 8 muajve - Aktuale

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qevrisës mundëson komoditet për shumicën palamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës për Shqiptarët. Megjithatë,...

Gashi konfirmon: BESA - pjesë e Qeverisë, do të menaxhojmë kulturën

para 8 muajve - MRT

Mbrëmë kryesia qendrore e BESËS së Afrim Gashit i dha dritë jeshile hyrjes në qeveri, sipas dakordimit mes Gashit dhe kryeministrit Zaev... BESA e ka mbështetur këtë qeveri që në formimin e saj, por dhe...

Zgjerimi i koalicionit qeverisës, analistët: plan për zgjidhjen e kontestit të emrit

para 8 muajve - Medial

Zgjerimi i koalicionit qeveritar me Lëvizjen Besa, PDSh-në dhe me Lidhjen e Romëve, sipas analistëve, nuk do të sjellë diçka të re në aspektin organizativ, por do të jetë një mbështetje për LSDM-në dhe...

Pakënaqësi për zgjerimin e koalicionit, vlon në LSDM dhe aleatët e saj

para 8 muajve - Ina

Pakënaqësi të mëdha kanë shpërthyer në radhët e LSDM dhe aleatëve të saj që janë kundër vendimit të kryeministrit për zgjerimin e Qeverisë. Një lloj pakënaqësie u duk dje edhe një postim në facebook nga...

Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 maj – Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qeverisës mundëson komoditet për shumicën parlamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës...

Zgjerimi i koalicionit qeverisës, analistët: plan për zgjidhjen e kontestit të emrit

para 8 muajve - MRT

Zgjerimi i koalicionit qeveritar me Lëvizjen Besa, PDSh-në dhe me Lidhjen e Romëve, sipas analistëve, nuk do të sjellë diçka të re në aspektin organizativ... Zgjerimi i koalicionit qeveritar me Lëvizjen...

Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

para 8 muajve - Medial

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qeverisës mundëson komoditet për shumicën parlamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës për Shqiptarët....

Ibraimovski: Jemi kundër përfshirjes së Amdi Bajramit në Qeveri

para 8 muajve - Telegrafi

Partia për Emancipimin e Romëve (PER) distancohet nga qasja e Lidhjes së Romëve të Amdi Bajramit, për shkak se “të keqen që ja kanë bërë partisë nuk harrohet aq lehtë”, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga...

Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

para 8 muajve - Tetova Sot

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qevrisës mundëson komoditet për shumicën palamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës për Shqiptarët. Megjithatë,...

Besa merr Ministrinë e Kulturës, nuk bëhet i ditur emri i ministrit

para 8 muajve - Alsat-M

Lëvizja BESA, krahu i Afrim Gashit e cila ditë më parë vendosi që të bëhet pjesë e shumicës qeveritare, është duke shqyrtuar emrin e personit që do të udhëheq me resorin e Kulturës. Të enjten pritet të...

Amdi Bajrami edhe në unazën e tij ka një simbol partiak

para 8 muajve - Tetova1

Amdi Bajram kryetar i “Lidhjes së Romëve” tashmë në koalicion me LSDM-në, edhe pse dje reagoj duke thënë se me VMRO-DPMNE-në është kapitull i mbyllur, ai ende vazhdon të mbajë unazë në gisht me simbolin e VMRO-DPMN-së.

Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron dy të tretat e votave në Kuvend

para 8 muajve - Gazeta Express

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qevrisës mundëson komoditet për shumicën palamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës për Shqiptarët. Megjithatë,...

Pakënaqësi për zgjerimin e koalicionit, vlon në LSDM dhe aleatët e saj

para 8 muajve - Tetova Sot

Pakënaqësi të mëdha kanë shpërthyer në radhët e LSDM dhe aleatëve të saj që janë kundër vendimit të kryeministrit për zgjerimin e Qeverisë. Një lloj pakënaqësie u duk dje edhe një postim në facebook nga...

Edhe Ibraimovski i revoltuar nga hyrja e Bajramit në Qeveri, e quan kriminel!

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetari i partisë rome PCER, Samka Ibraimovski, thekson se partia e tij tanimë më shumë se 10 vite është partnere e denjë e LSDM-së, shkruan Fakte. Ai ka reaguar ashpër ndaj hyrjes së partisë së Amdi...

Ibrahimovski "kërleshet" pse edhe Amdi bajrami është bërë pjesë e Qeverisë

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 maj - Partia për Emancipim të Plotë të Romëve (PEPR) e drejtuar nga deputeti Samaka Ibraimovski ka hsprehur pakanqësit e tij për përfshirjen e Lidhjes së Romëve të Amdi Bajramit në Qeverin reformatore,...

Amdi Bajram: U largova nga OBRM-PDUKM-ja kur e kuptova se anija e tyre po zhytet

para 8 muajve - Telegrafi

Amdi Bajram, lideri i Lidhjes së Romëve do të bëhet pjesë e Qeverisë Zaev, të udhëhequr nga LSDM-ja. Partia e tij nuk do të merr post ministror, por do të ketë përgjegjësi në disa pozicione. Në bisedë...

Maqedoni: Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qevrisës mundëson komoditet për shumicën palamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës për Shqiptarët . Megjithatë,...

Amdi Bajram: U largova nga VMRO-DPMNE-ja kur e kuptova se anija e tyre po zhytet

para 8 muajve - TV Koha

Amdi Bajram, lideri i Lidhjes së Romëve do të bëhet pjesë e Qeverisë Zaev, të udhëhequr nga LSDM-ja. Partia e tij nuk do të merr post ministror, por do të ketë përgjegjësi në disa pozicione. Në bisedë...

Mickoski: Maqedonia është në gjendje të rëndë ekonomike

para 8 muajve - Zhurnal

Sofje, 16 maj - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në kuadër të samitit të partive evropiane popullore (EPP) ka realizuar takim me Xhozef Doll, kryetar i EPP-së, informon Zhurnal. "Në takim Mickoski...

Gashi për Albinfo: Shqiptari i Maqedonisë është bërthama e tretë shqiptare në Ballkan, qëndrimi im në Zvicër ishte në dy plane

para 8 muajve - Albinfo

Redaksia e Albinfo-s ka kryer një intervistë me liderin e Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, e cila tani numëron tre deputetë, pas përçarjes në fillim të janarit. Përkundër përçarjes dhe vendimeve gjyqësore,...

KOALICIONI QEVERITAR: IBRAIMI- TË KETË QEVERI STABILE

para 8 muajve - TV Art

Nuk do të kemi opozitë të fuqishme Zgjerimi i koalicionit qeveritar dhe përfshirja në të e Lëvizjes Besa, PDSH dhe Lidhjes së Romëve, sipas analistit politik Selim Ibraimi tregon se këto parti pajtohen...

Besa merr Ministrinë e Kulturës, nuk bëhet i ditur emri i ministrit

para 8 muajve - Fol

Lëvizja BESA, krahu i Afrim Gashit e cila ditë më parë vendosi që të bëhet pjesë e shumicës qeveritare, është duke shqyrtuar emrin e personit që do të udhëheq me resorin e Kulturës. Të enjten pritet të...

VMRO-DPMNE do të organizojë protesta më 2 qershor

para 8 muajve - Gazeta Express

VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni i partive që e mbështesin kanë njoftuar se do të organizojnë një protestë masive më 2 qershor para objektit të Qeverisë së Maqedonisë. Kjo u njoftua nga kreu i VMRO-DPMNE-së,...

SHKUP: BESA PJESË E SHUMICËS PARLAMENTARE

para 8 muajve - TV Art

Kjo parti do të menaxhojë ministrinë e Kulturës Kryesia Qendrore e Lëvizjes BESA, si edhe Kuvendi Qendror, konform detyrimeve dhe te drejtave statutore – diskutoi dhe vendosi që Lëvizja BESA të jetë pjesë...

Maqedoni: Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

para 8 muajve - Tetova Sot

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qevrisës mundëson komoditet për shumicën palamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës për Shqiptarët . Megjithatë,...

Pakënaqësi për zgjerimin e koalicionit, vlon në LSDM dhe aleatët e saj

para 8 muajve - Fol

Pakënaqësi të mëdha kanë shpërthyer në radhët e LSDM dhe aleatëve të saj që janë kundër vendimit të kryeministrit për zgjerimin e Qeverisë. Një lloj pakënaqësie u duk dje edhe një postim në facebook nga...

Edhe Ibraimovski i revoltuar nga hyrja e Bajramit në Qeveri, e quan kriminel!

para 8 muajve - Fol

Kryetari i partisë rome PCER, Samka Ibraimovski, thekson se partia e tij tanimë më shumë se 10 vite është partnere e denjë e LSDM-së, shkruan Fakte. Ai ka reaguar ashpër ndaj hyrjes së partisë së Amdi...

Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

para 8 muajve - Republika

Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qeverisës mundëson komoditet për shumicën parlamentare, e cila ishte e brishtë pas largimit të Aleancës për Shqiptarët....

Opozita paralajmëron protestë masive më 2 qershor

para 8 muajve - Alsat-M

VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni i partive që e mbështesin kanë njoftuar se do të organizojnë një protestë masive më 2 qershor para  Qeverisë. Kjo u njoftua nga kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, pas...

Opozita paralajmëron protestë masive më 2 qershor

para 8 muajve - Ina

VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni i partive që e mbështesin kanë njoftuar se do të organizojnë një protestë masive më 2 qershor para Qeverisë. Kjo u njoftua nga kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, pas...

Opozita në Maqedoni paralajmëron protestë

para 8 muajve - Koha.net

VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni i partive që e mbështesin kanë njoftuar se do të organizojnë një protestë masive më 2 qershor para Qeverisë së Maqedonisë. Kjo u njoftua nga kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristian...

VMRO - DPMNE po zhytet, prandaj iu bashkova LSDM-së

para 8 muajve - Nezavisen

Amdi Bajram, lideri i Lidhjes së Romëve do të bëhet pjesë e Qeverisë Zaev, të udhëhequr nga LSDM-ja. Partia e tij nuk do të merr post ministror, por do të ketë përgjegjësi në disa pozicione. Në bisedë...

Zoran Zave luan si “macja me miun” me partitë shqiptare

para 8 muajve - Ina

Energjia opozitare është harxhuar duke vrapuar që të hyjnë në qeveri. Analistët thonë se BDI mund të rrijë në pushtet edhe për shumë vitet të tjera siç kanë bërë shumë parti në vendet Perëndimore. Por...

Zoran Zave luan si “macja me miun” me partitë shqiptare

para 8 muajve - Tetova Sot

Energjia opozitare është harxhuar duke vrapuar që të hyjnë në qeveri. Analistët thonë se BDI mund të rrijë në pushtet edhe për shumë vitet të tjera siç kanë bërë shumë parti në vendet Perëndimore. Por...

BESA në qeverinë Zaev, kryetari Gashi tregon arsyet: nga emri te negociatat

para 8 muajve - Te Sheshi

Siç është bërë e ditur tashmë Lëvizja BESA në Maqedoni ka vendosur të përfshihet në kabinetin Zaev, pas një ftesë të këtij të fundit me qëllim zgjerimin e koalicionit qeveritar. Afrim Gashi, kreu i Besës,...

Zoran Zave luan si “macja me miun” me partitë shqiptare

para 8 muajve - Fol

Energjia opozitare është harxhuar duke vrapuar që të hyjnë në qeveri. Analistët thonë se BDI mund të rrijë në pushtet edhe për shumë vitet të tjera siç kanë bërë shumë parti në vendet Perëndimore. Por...

VMRO-ja do të organizojë protestë para Qeverisë më 2 qershor

para 8 muajve - Shenja

VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni i partive që e mbështesin kanë njoftuar se do të organizojnë një protestë masive më 2 qershor para objektit të Qeverisë së Maqedonisë. Kjo u njoftua nga kreu i VMRO-DPMNE-së,...

Zgjerohet koalicioni qeveritar në Maqedoni

para 8 muajve - 24 ore

Lëvizja Besa, krahu i Afrim Gashit dhe Partia Demokratike Shqiptare e Menduh Thaçit do të jenë pjesë e koalicionit qeveritar në Maqedoni. Lëvizja Besa do të marrë ministrinë e Kulturës, ndërsa PDSH një...

BESA merr edhe dy zv/ministra dhe mbi 20 drejtori, Spahiu: E pafalshme gara cila e para në Qeveri

para 8 muajve - Nezavisen

Përveç postit të ministrit të Kulturës, Lëvizja Besa krahu i Shkupit sipas burimeve partiake do ti takojnë edhe dy zëvendës ministra: në Arsim dhe MPJ, si dhe posti i sekretarit shtetëror në Drejtësi....

Opozita në Maqedoni paralajmëron protestë masive

para 8 muajve - KosovaPress

Kjo u njoftua nga kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, pas takimit të Komitetit Qendror të partisë i mbajtur mbrëmë vonë në selinë e partisë. Sipas opozitës, ky tubim vjen një vit pas marrjes së pushtetit...

Sela pasi humbi vendin në Qeveri, i humb edhe ‘aleatët’ e ‘Aleancës me BESË’

para 8 muajve - Iliria News

PDSH dhe BESA edhe zyrtarisht kanë konfirmuar se do të jenë pjesë e Qeverisë bashkë me koalicionin LSDM-BDI. Shqiptarët tani do të përfaqësohen në Qeveri me 4 parti, BDI-BESA ( e Afrim Gashit ) , PDSH...

BESA merr edhe dy zv/ministra dhe mbi 20 drejtori

para 8 muajve - TV Koha

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA gjatë mbledhjes së sontme vendosi që BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare. “Neve na është besuar që të udhëheqim me sektorin e Kulturës, dhe kjo për neve është nder...

BESA merr edhe dy zv/ministra dhe mbi 20 drejtori

para 8 muajve - Ina

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA gjatë mbledhjes së sontme vendosi që BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare. “Neve na është besuar që të udhëheqim me sektorin e Kulturës, dhe kjo për neve është nder...

Amdi Bajram: Kur pashë fundosjen e VMRO-së, i kërkova falje Zaevit dhe…!

para 8 muajve - Gazeta Express

Amdi Bajram, kryetari i “Lidhjes së Romëve”, do të bëhet pjesë e shumicës parlamentare të udhëhequr nga LSDM-ja. Këtë lajm sot e konfirmoi kryeministri Zoran Zaev. Sipas tij, ai nuk do të marrë vende ministrore,...

BESA merr edhe dy zv/ministra dhe mbi 20 drejtori

para 8 muajve - Gazeta Express

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA gjatë mbledhjes së sontme vendosi që BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare. “Neve na është besuar që të udhëheqim me sektorin e Kulturës, dhe kjo për neve është nder...

Lëvizja Besa e Afrim Gashit do të udhëheq me Ministrinë e Kulturës

para 8 muajve - Telegrafi

Lëvizja Besa e cila udhëhiqet nga Afrim Gashi sot ka mbajtur mbledhje të Kuvendit Qendror në të cilin vendosi që të bëhet pjesë e Qeverisë së Zaevit dhe kështu pranoi të udhëheq me Ministrinë e Kulturës,...

BESA merr edhe dy zv/ministra dhe mbi 20 drejtori

para 8 muajve - Medial

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA gjatë mbledhjes së sontme vendosi që BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare. “Neve na është besuar që të udhëheqim me sektorin e Kulturës, dhe kjo për neve është nder...

Gashi zyrtarizon hyrjen në Qeveri! Ja me cilën ministri do të udhëheqë

para 8 muajve - Iliria News

Sonte kishte mbledhje Kryesia Qendrore e Lëvizjes BESA, si edhe Kuvendi Qendror, ku – konform detyrimeve dhe te drejtave statutore – u diskutua dhe u vendos që Lëvizja BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare...

Gashi: Këto janë arsyet pse vendosëm të jemi pjesë e Qeverisë së Maqedonisë

para 8 muajve - Portalb

Lëvizja Besa fraksioni me kryetar Afrim Gashin, sonte në mbledhjen e Kryesisë Qendrore dhe Kuvendit Qendror ka vendosur që kjo parti të jetë pjesë e shumicës qeveritare dhe e pushtetit ekzekutiv, përcjell...

Gashi konfirmon lajmin e Zhurnal se do të drejtojnë ministrinë e Kulturës

para 8 muajve - TV Koha

Në një konferencë për shtyp vetëm pak minuta më parë kreu i Lëvizjes Besa Afrim Gashi para mediave ka konfirmuar lajmin se si parti do të drejtojnë dikasterin e Kulturës mirëpo nuk ka bërë të ditur emrin...

VMRO-DPMNE: Përgjegjësi do të ketë kur të kthehemi ne në pushtet

para 8 muajve - Gazeta Express

Partia maqedonase opozitare VMRO-DPMNE, përmes një kumtese për media kërkon që LSDM-ja të përgjigjet dhe të jep llogari për harxhimin e parave të qytearëve. Nga kjo parti thonë se ka disa gazetarë të cilët...

Besa e Gashit merr Ministrinë e Kulturës

para 8 muajve - Alsat-M

Kuvendi Qendror i Lëvizjes Besa të drejtuar nga Afrim Gashi, gjatë mbledhjes së sotme vendosi që të bëhet pjesë e Qeverisë dhe të pranojë kështu Ministrinë e Kulturës që deri më tani drejtoheshe nga LSDM-ja...

Gashi konfirmon lajmin e Zhurnal se do të drejtojnë ministrinë e Kulturës

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 maj - Në një konferencë për shtyp vetëm pak minuta më parë kreu i Lëvizjes Besa Afrim Gashi para mediave ka konfirmuar lajmin se si parti do të drejtojnë dikasterin e Kulturës mirëpo nuk ka bërë...

Edhe Amdija lëpin kockën e pushtetit, ja çka përfiton?!

para 8 muajve - Ina

Amdi Bajram, kryetari i Lidhjes Rome dhe deputeti kontrovers që deri dje ishte aleat i përbetuar i VMRO-DPMNE së Nikolla Gruevski do të jetë pjesë e Qeverisë. Ai nuk do të ketë poste ministrore dhe zv/ministra,...

Besa e Gashit merr Ministrinë e Kulturës

para 8 muajve - Aktuale

Kuvendi Qendror i Lëvizjes Besa të drejtuar nga Afrim Gashi, gjatë mbledhjes së sotme vendosi që të bëhet pjesë e Qeverisë dhe të pranojë kështu Ministrinë e Kulturës që deri më tani drejtoheshe nga LSDM-ja...

Lëvizja BESA: Besa do të jetë pjesë e qeverisë dhe do të menaxhojë me kulturën në vend

para 8 muajve - Gazeta Express

Lëvizja BESA përmes një kumtese për mediat e vendit pa publikuar pjesëmarrjen e saj në qeverinë Zaev, transmeton Gazeta Express. Pas mbledhjes së Kryesisë Qendrore nga kjo parti konfirojnë se në bazë të...

Ministria e Kulturës do ti takon Lëvizjes BESA

para 8 muajve - Medial

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA gjatë mbledhjes së sontme vendosi që BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare. Fjalimi i plotë i kryetarit të Lëvizjes BESA, Afrim Gashi: Sonte kishte mbledhje Kryesia Qendrore...

Ja postet që mori Besa e Afrim Gashit në qeveri

para 8 muajve - InfoShqip

Sipas ndarjes së kulaçit qeveritar, Lëvizja BESA e Afrim Gashit do të ketë një ministri, edhe ate Ministrinë e Kulturës, dy poste zv/ministrash dhe një post të sekretarit shtetëror. Burime për INA theksojnë...

Amdi Bajram: Kur pashë fundosjen e VMRO-së, i kërkova falje Zaevit dhe…!

para 8 muajve - Ina

Amdi Bajram, kryetari i “Lidhjes së Romëve”, do të bëhet pjesë e shumicës parlamentare të udhëhequr nga LSDM-ja. Këtë lajm sot e konfirmoi kryeministri Zoran Zaev. Sipas tij, ai nuk do të marrë vende ministrore,...

BESA zyrtarizon se do të ketë Ministrinë e Kulturës, Gashi se thotë emrin e ministrit

para 8 muajve - Gazeta Express

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA të udhëhequr nga Afrim Gashi ka vendosur që të bëhet pjesë e Qeverisë. Gashi në konferencën me gazetarët tha se partia e tyre do të udhëheq me Ministrinë e Kulturës. Ai...

Opozita e përçarë, “infuzion” për pushtetin

para 8 muajve - Gazeta Express

Energjia opozitare është harxhuar duke vrapuar që të hyjnë në qeveri. Analistët thonë se BDI mund të rrijë në pushtet edhe për shumë vitet të tjera siç kanë bërë shumë parti në vendet Perëndimore. Por...

BESA zyrtarizon se do të ketë Ministrinë e Kulturës, Gashi se thotë emrin e ministrit

para 8 muajve - Ina

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA të udhëhequr nga Afrim Gashi ka vendosur që të bëhet pjesë e Qeverisë. Gashi në konferencën me gazetarët tha se partia e tyre do të udhëheq me Ministrinë e Kulturës. Ai...

Zgjerohet koalicioni qeveritar në Maqedoni

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Lëvizja Besa, krahu i Afrim Gashit dhe Partia Demokratike Shqiptare e Menduh Thaçit do të jenë pjesë e koalicionit qeveritar në Maqedoni. Lëvizja Besa do të marrë ministrinë e Kulturës, ndërsa PDSH një...

‘Zullumi’ ndaj Ziadin Selës

para 8 muajve - Ina

Shumica e partive opozitare tashmë janë bërë pjesë e qeverisë, e cila drejtohet nga kryeministri Zoran Zaev, njofton agjencia e lajmeve INA. Partia Demokratike Shqiptare dhe njëri krah i Besës që drejtohet...

OBRM-PDUKM: Përgjegjësi do të ketë kur të kthehemi ne në pushtet

para 8 muajve - Telegrafi

Partia maqedonase opozitare OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media kërkon që LSDM-ja të përgjigjet dhe të jep llogari për harxhimin e parave të qytearëve. Nga kjo parti thonë se ka disa gazetarë të cilët...

Lëvizja Besa kërkon nga kryeministri Zaev dy poste të zv.ministrave dhe një sekretar shtetëror, ja dikasteret

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 maj - Pas konfirmimit tashmë nga ana e qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev si dhe vet Lëvizjes Besa lidhur me postin e ministrit të cilin e merr Lëvizja Besa e Afrim Gashit në rekonstruimin...

Lëvizja Besa hyn në Qeveri

para 8 muajve - Albinfo

Kuvendi Qendror i Lëvizjes Besa të drejtuar nga Afrim Gashi, gjatë mbledhjes së sotme vendosi që të bëhet pjesë e Qeverisë së Maqedonisë dhe të pranojë kështu Ministrinë e Kulturës, që deri më tani drejtohej...

BESA merr edhe dy zv/ministra dhe mbi 20 drejtori

para 8 muajve - Tetova Sot

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA gjatë mbledhjes së sontme vendosi që BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare. “Neve na është besuar që të udhëheqim me sektorin e Kulturës, dhe kjo për neve është nder...

Në Qeveri edhe Amdi Bajram

para 8 muajve - Medial

Përveç LSDM-së dhe BDI-së, pjesë e saj do të jenë edhe Lëvizja BESA e Afrim Gashit, e cila do ta ndihmojë shumicën parlamentare me tre deputetë, PDSH-ja e Menduh Thaçit, e cila ka dy deputetë, por edhe...

Gashi zyrtarizon hyrjen në Qeveri: Lëvizja BESA merr ministrinë e Kulturës

para 8 muajve - Tetova Sot

Sonte kishte mbledhje Kryesia Qendrore e Lëvizjes BESA, si edhe Kuvendi Qendror, ku – konform detyrimeve dhe te drejtave statutore – u diskutua dhe u vendos që Lëvizja BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare...

PDSH PRANON FTESËN E ZAEVIT, NË QEVERI FUTET EDHE AMDI BAJRAM

para 8 muajve - TV21

Partia Demokratike Shqiptare do të jetë pjesë e koalicionit qeverisës. Kuvendi qendror i kësaj partie vendosi të pranojë ftesën e Kryeministrit Zaev për të qenë pjesë e shumicës parlamentare. “Kuvendi...

Lëvizja BESA merr Ministrinë e Kulturës

para 8 muajve - Shenja

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA gjatë mbledhjes së sontme vendosi që BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare. “Neve na është besuar që të udhëheqim me sektorin e Kulturës, dhe kjo për neve është nder...

Zgjerimi i qeverisë, Zaev: hyjnë BESA, PDSh dhe Lidhja e Romëve. Gashi: morëm ofertë të mirë, konsultohemi me organet

para 8 muajve - MRT

Tanimë të gjitha dilemat për kyçjen e subjekteve të reja politike në Qeverinë reformuese kanë mbaruar... Përveç LSDM-së dhe BDI-së, pjesë e saj do të jenë edhe Lëvizja Besa e Afrim Gashit, e cila do ta...

VMRO-DPMNE: Përgjegjësi do të ketë kur të kthehemi ne në pushtet

para 8 muajve - Fol

Partia maqedonase opozitare VMRO-DPMNE, përmes një kumtese për media kërkon që LSDM-ja të përgjigjet dhe të jep llogari për harxhimin e parave të qytearëve. Nga kjo parti thonë se ka disa gazetarë të cilët...

BDI merr Ministrinë e Arsimit, ja emrat që përfolen?!

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjatë kësaj jave duhet të përmbyllet rikonstruimi i Qeverisë së Kryeministrit Zoran Zaev. Pjestarë më të ri të Qeverisë janë PDSH-ja e Menduh Thaçit dhe Lëvizja BESA e Afrim Gashit. Gjatë kësaj jave duhet...

Zaev konfirmon zgjerimin e Qeverisë me Lëvizjen BESA, PDSH-në dhe Lidhjen e Romëve

para 8 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev ka konfirmuar sot zgjerimin e koalicionit qeveritar me Partinë Demokratike Shqiptare, Lëvizjen BESA dhe me Lidhjen e Romëve të drejtuar nga Amdi Bajrami. Ai ka folur për gazetarët...

Zaev konfirmon publikisht zgjerimin e qeverisë me 3 parti të reja

para 8 muajve - InfoShqip

Kryeministri Zoran Zaev ka konfirmuar sot zgjerimin e koalicionit qeveritar me Partinë Demokratike Shqiptare, Lëvizjen BESA dhe me Lidhjen e Romëve të drejtuar nga Amdi Bajrami. Ai ka folur për gazetarët...

Amdi Bajram: Kur pashë fundosjen e VMRO-së, i kërkova falje Zaevit dhe vendosa për një politike të re!

para 8 muajve - Tetova Sot

Amdi Bajram, kryetari i “Lidhjes së Romëve”, do të bëhet pjesë e shumicës parlamentare të udhëhequr nga LSDM-ja. Këtë lajm sot e konfirmoi kryeministri Zoran Zaev. Sipas tij, ai nuk do të marrë vende ministrore,...

Hyrja e Thaçit dhe Gashit në qeveri e shqetësojnë Mukin/FOTO

para 8 muajve - Ina

Pas publikimit të emrave të fundit që janë bërë pjesë e Qeverisë së Zaevit, ka reaguar nënkryetari i partisë SDSM Muhamed Zekiri. Ai në një postim në facebook ka shkrur, se është i shqetësuar me ndryshimet...

Edhe partia e Amdi Bajramit pjesë e qeverisë Zaev

para 8 muajve - Gazeta Express

Lideri i Lidhjes së Romëve, Amdi Bajram, i cili më herët ka qenë pjesë e koalicionit të VMRO-DPMNE-së, do të bëhet pjesë e shumicës parlamentare të udhëhequr nga LSDM, ka konfirmuar kryeministri Zoran...

OBRM-PDUKM: Përgjegjësi do të ketë kur të kthehemi ne në pushtet

para 8 muajve - Republika

Partia maqedonase opozitare OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media kërkon që LSDM-ja të përgjigjet dhe të jep llogari për harxhimin e parave të qytearëve. Nga kjo parti thonë se ka disa gazetarë të cilët...

Lëvizja BESA merrë një ministri, dy poste zv/ministrash dhe një sekretar shtetëror

para 8 muajve - Ina

Sipas ndarjes së kulaçit qeveritar, Lëvizja BESA e Afrim Gashit do të ketë një ministri, edhe ate Ministrinë e Kulturës, dy poste zv/ministrash dhe një post të sekretarit shtetëror. Burime për INA theksojnë...

OBRM-PDUKM: Përgjegjësi do të ketë kur të kthehemi ne në pushtet

para 8 muajve - Tetova Sot

Partia maqedonase opozitare OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media kërkon që LSDM-ja të përgjigjet dhe të jep llogari për harxhimin e parave të qytearëve. Nga kjo parti thonë se ka disa gazetarë të cilët...

Lëvizja Besa merr Ministrinë e Kulturës

para 8 muajve - Nezavisen

Kuvendi Qendror i Lëvizjes Besa të drejtuar nga Afrim Gashi, gjatë mbledhjes së sotme vendosi që të bëhet pjesë e Qeverisë dhe të pranojë kështu Ministrinë e Kulturës, theksoi kreu i kësaj partie Afrim...

BESA merr edhe dy zv/ministra dhe mbi 20 drejtori

para 8 muajve - Republika

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA gjatë mbledhjes së sontme vendosi që BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare. “Neve na është besuar që të udhëheqim me sektorin e Kulturës, dhe kjo për neve është nder...

Gashi zyrtarizon hyrjen në Qeveri: Lëvizja BESA merr ministrinë e Kulturës

para 8 muajve - Republika

Sonte kishte mbledhje Kryesia Qendrore e Lëvizjes BESA, si edhe Kuvendi Qendror, ku – konform detyrimeve dhe te drejtave statutore – u diskutua dhe u vendos që Lëvizja BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare...

Gashi zyrtarizon hyrjen në Qeveri: Lëvizja BESA merr ministrinë e Kulturës

para 8 muajve - Fakti Ditor

Sonte kishte mbledhje Kryesia Qendrore e Lëvizjes BESA, si edhe Kuvendi Qendror, ku – konform detyrimeve dhe te drejtave statutore – u diskutua dhe u vendos që Lëvizja BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare...

Lëvizja BESA: Besa do të jetë pjesë e qeverisë dhe do të menaxhojë me kulturën në vend

para 8 muajve - Sovrani

Lëvizja BESA përmes një kumtese për mediat e vendit pa publikuar pjesëmarrjen e saj në qeverinë Zaev, transmeton Gazeta Express. Pas mbledhjes së Kryesisë Qendrore nga kjo parti konfirojnë se në bazë të...

PDSH, Lëvizja BESA dhe Amdi Bajram hyjnë në qeveri

para 8 muajve - Portalb

“Kuvendi qendror i PDSH-së pas mbledhjes solli vendim që të përkrah ofertën e Kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev që PDSH-ja të jetë pjesë e Qeverisë ose e koalicionit qeveritarë. Gjithashtu Kuvendi...

PDSH-ja zyrtarisht pjesë e qeverisë Zaev

para 8 muajve - Iliria News

Kuvendi Qendror i PDSH-së mori vendim për pjesëmarrëse në Qeveri. PDSH-ja e Menduh Thaçit në Qeverinë e Zoran Zaev do të udhëheq me postin e ministrit për investime të huaja dhe zëvendësministrin për transport...

Zaev: BESA e Afrim Gashit, PDSH dhe Amdi Bajram do të jenë pjesë e Qeverisë

para 8 muajve - Telegrafi

Lideri i Lidhjes së Romëve, Amdi Bajram, do të jetë pjesë e qeverisë nga shumica parlamentare e udhëhequr nga LSDM, e konfirmoi para pak çastesh Zoran Zaev, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Është aritur marrëveshje...

Zaev: BESA e Shkupit, PDSH-ja dhe Lidhja e Romëve, hyjnë në Qeveri

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 maj - Partnerë të ri të Qeverisë do të jenë BESA e Afrim Gashit, PDSH-ja dhe Lidhja e Romëve e Amdi Bajramit. Kemi arritur marrëveshje me BESËN e deputetit Afrim Gashi, me PDSH-në dhe me Lidhjen...

PDSH-ja zyrtarisht pjesë e qeverisë Zaev

para 8 muajve - Alsat-M

Kuvendi Qendror i PDSH-së mori vendim për pjesëmarrëse në Qeveri. PDSH-ja e Menduh Thaçit në Qeverinë e Zoran Zaev do të udhëheq me postin e ministrit për investime të huaja dhe zëvendësministrin për transport...

Besa merr dy zv/ministra dhe mbi 20 drejtori

para 8 muajve - Fol

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA gjatë mbledhjes së sontme vendosi që BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare. “Neve na është besuar që të udhëheqim me sektorin e Kulturës, dhe kjo për neve është nder...

PDSh hyn në qeveri, Thaçi: morëm ofertë korrekte nga Zaev

para 8 muajve - MRT

Kuvendi qendror i PDSH-së ka pranuar ofertën e kryeministrit, Zoran Zaev, për të qenë pjesë e qeverisë.... Kryetari i kësaj partie, Menduh Thaçi, e ka cilësuar ofertën si ofertë politike korrekte. Sipas...

PDSH: Bardhyl Dauti ministër pa resor, Mitasin Beqiri zv. ministër për transport dhe lidhje

para 8 muajve - Telegrafi

Bardhyl Dauti, si ministër pa resor për çështje ekonomike dhe investime të huaja dhe Mitasin Beqiri si zv ministër për transport dhe lidhje, janë propozimet çka u dhanë sot nga Kuvendi Qendror i PDSH-së...

BESA zyrtarizon se do të ketë Ministrinë e Kulturës, Gashi se thotë emrin e ministrit

para 8 muajve - Fol

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA të udhëhequr nga Afrim Gashi ka vendosur që të bëhet pjesë e Qeverisë. Gashi në konferencën me gazetarët tha se partia e tyre do të udhëheq me Ministrinë e Kulturës. Ai...

Tresi: Dauti do të udhëheq me investimet e huaja, Beqiri zv/ministër i Transportit

para 8 muajve - Gazeta Express

Zëdhënësi i PDSH-së Luan Tresi pas përfundimit të Kuvendit qendror të partisë dha emrat e dy njerëzve të kësaj partie që do drejtojnë me ministrinë e investimeve të huaja dhe atë në MTL. “Kuvendi zgjodhi...

Thaçi në qeveri, Sela nis të mbledh dredhëza

para 8 muajve - Tetova Sot

Pasi PDSH-ja e Menduh Thaçit është bërë pjesë e qeverisë reformatore të Zaevit, lideri i ASH-së, Ziadin Sela ka nis të mbledh dredhëza, shkruan TetovaSot. Hyrja e PDSH-së në qeveri, pritet të ketë shumë...

Ja çka e shqetëson Zekirin

para 8 muajve - InfoShqip

Pas publikimit të emrave të fundit që janë bërë pjesë e Qeverisë së Zaevit, ka reaguar nënkryetari i partisë SDSM Muhamed Zekiri. Ai në një postim në facebook ka shkrur, se është i shqetësuar me ndryshimet...

PDSH pranon ofertën e Zaevit, ky është ministri nga radhët e saj

para 8 muajve - Albeu

Kuvendi i PDSH pas pak çasteve vendosi që partia e tyre të bëhet pjesë e Qeverisë. Luan Tresi nga kjo parti tha se Kuvendi qendror ka pranuar ofertën e kryeministrit Zoran Zaev dhe PDSH do të bëhet pjesë...

Zaev konfirmon zgjerimin e Qeverisë me Lëvizjen BESA, PDSH-në dhe Lidhjen e Romëve

para 8 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev ka konfirmuar sot zgjerimin e koalicionit qeveritar me Partinë Demokratike Shqiptare, Lëvizjen BESA dhe me Lidhjen e Romëve të drejtuar nga Amdi Bajrami. Ai ka folur për gazetarët...

BESA E GASHIT, PDSH-JA DHE LIDHJA E ROMËVE, HYJNË NË QEVERI

para 8 muajve - TV21

Partnerë të ri të Qeverisë do të jenë BESA e Afrim Gashit, PDSH-ja dhe Lidhja e Romëve e Amdi Bajramit. Kemi arritur marrëveshje me BESËN e deputetit Afrim Gashi, me PDSH-në dhe me Lidhjen e Romëve të...

Lëvizja Besa dhe PDSH-ja bëhen pjesë e Qeverisë së Maqedonisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Koalicioni qeverisës në Maqedoni do të zgjerohet edhe me dy partitë politike, Lëvizjen Besa që drejtohet nga Afrim Gashi dhe Partinë Demokratike Shqiptare (PDSH) të Menduh Thaçit. Dy partitë, që deri tani...

Lëvizja Besa kërkon nga kryeministri Zaev dy poste të zv.ministrave dhe një sekretar shtetëror, ja dikasteret

para 8 muajve - Nezavisen

Pas konfirmimit tashmë nga ana e qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev si dhe vet Lëvizjes Besa lidhur me postin e ministrit të cilin e merr Lëvizja Besa e Afrim Gashit në rekonstruimin qeveritarë si dhe...

Edhe Amdi Bajrami do të hyjë në Qeveri, do të marrë disa drejtori

para 8 muajve - Portalb

Lideri i Lidhjes së Romëve, Amdi Bajram, i cili më herët ka qenë pjesë e koalicionit të VMRO-DPMNE-së, do të bëhet pjesë e shumicës parlamentare të udhëhequr nga LSDM, ka konfirmuar kryeministri Zoran...

Lëvizja BESA merrë një ministri, dy poste zv/ministrash dhe një sekretar shtetëror

para 8 muajve - Fakti Ditor

Sipas ndarjes së kulaçit qeveritar, Lëvizja BESA e Afrim Gashit do të ketë një ministri, edhe ate Ministrinë e Kulturës, dy poste zv/ministrash dhe një post të sekretarit shtetëror. Burime për INA theksojnë...

Amdi Bajram: Kur pashë fundosjen e VMRO-së, i kërkova falje Zaevit dhe vendosa për një politike të re!

para 8 muajve - Fakti Ditor

Amdi Bajram, kryetari i “Lidhjes së Romëve”, do të bëhet pjesë e shumicës parlamentare të udhëhequr nga LSDM-ja. Këtë lajm sot e konfirmoi kryeministri Zoran Zaev. Sipas tij, ai nuk do të marrë vende ministrore,...

Bardhyl Dauti ministër për Investime të Huaja, Mitasim Beqiri zëvendësministër i Transportit dhe Lidhjeve

para 8 muajve - Zhurnal

Tetovë, 15 maj - Kryesia Qendrore e Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) ka sjellur vendim që kjo parti të përkrahë ofertën e kryeministrit Zaev dhe të bëhet pjesë e koalicionit qeveritar, njofton Zhurnal....

PDSH caktoi kandidatët për ministër dhe zv/ministër

para 8 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i PDSH pas pak çasteve vendosi që partia e tyre të bëhet pjesë e Qeverisë. Luan Tresi nga kjo parti tha se Kuvendi qendror ka pranuar ofertën e kryeministrit Zoran Zaev dhe PDSH do të bëhet pjesë...

RIFORMATIMI I QEVERISË: PDSH-ja PJESË E SHUMICËS PARLAMENTARE

para 8 muajve - TV Art

BESA dhe PDSH-ja pranojnë ofertën e Zaevit Bardhyl Dauti, Ministër për Investime të huaja dhe Mitasin Beqiri Zv. ministër i Transportit dhe Lidhjeve, do përfaqësojnë Partinë Demokratike Shqiptare në Qeverinë...

Zaev konfirmon partnerët e rinj qeveritar, pret emrat e ministrave

para 8 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev ka konfirmuar sot zgjerimin e koalicionit qeveritar me Partinë Demokratike Shqiptare, Lëvizjen BESA dhe me Lidhjen e Romëve të drejtuar nga Amdi Bajrami. Deri të premten do të dihen...

Amdi Bajram: Kur pashë fundosjen e VMRO-së, i kërkova falje Zaevit dhe vendosa për një politike të re!

para 8 muajve - Fol

Amdi Bajram, kryetari i “Lidhjes së Romëve”, do të bëhet pjesë e shumicës parlamentare të udhëhequr nga LSDM-ja. Këtë lajm sot e konfirmoi kryeministri Zoran Zaev. Sipas tij, ai nuk do të marrë vende ministrore,...

Thaçi e konfirmon: PDSH-së i’u është ofruar ministri pa resor

para 8 muajve - Telegrafi

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në mbledhjen e sotme të Kuvendi Qendrore tha se ata kanë marr një ofertë konkrete nga kryeministri Zoran Zaev, që partia e tij politike për t’u bërë pjesë e Qeverisë, përcjell...

Lëvizja Besa dhe PDSH-ja bëhen pjesë e Qeverisë së Maqedonisë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Koalicioni qeverisës në Maqedoni do të zgjerohet edhe me dy partitë politike, Lëvizjen Besa që drejtohet nga Afrim Gashi dhe Partinë Demokratike Shqiptare (PDSH) të Menduh Thaçit. Dy partitë, që deri tani...

PDSH-ja bëhet pjesë e Qeverisë së Zaevit

para 8 muajve - Koha.net

Kryesia Qendrore e Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) ka marrë vendim që kjo parti të përkrahë ofertën e kryeministrit Zaev dhe të bëhet pjesë e koalicionit qeveritar, njofton Zhurnal. Zëdhënësi i PDSH-së,...

Ibrahimi: Nuk pranoj ta ushtrojë funksionin e ministrit

para 8 muajve - Gazeta Express

Unë nuk do ta pranoj funksionin e ministrit edhe nëse më propozojnë”, është përgjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtar i kryesisë qendrore të BESËS, krahu i Afrim Gashit, lidhur me pyetjen nëse ai do të jetë...

Koalicioni qeveritar zgjerohet me 70 deputetë

para 8 muajve - Gazeta Express

Koalicioni qeveritar i përbërë nga LSDM dhe BDI me hyrjen e njërit nga krahët e BESËS dhe të PDSH zgjerohet në rreth 70 deputetë. Maxhoranca aktuale përbëhet nga LSDM me 50 deputetë pas bashkëngjitjes...

Hyrja e Thaçit dhe Gashit në qeveri e shqetësojnë Mukin

para 8 muajve - Tetova Sot

Pas publikimit të emrave të fundit që janë bërë pjesë e Qeverisë së Zaevit, ka reaguar nënkryetari i partisë SDSM Muhamed Zekiri. Ai në një postim në facebook ka shkrur, se është i shqetësuar me ndryshimet...

Kasami i rikthehet Opozitës!

para 8 muajve - Iliria News

Lëvizja BESA e Kasamit sot është aktivizuar si opozitë me një reagim kundër Qeverisë. ”Edhe përkundër faktit se Qeveria premtoj se subvencionet për bujqit që kultivojnë duhan do fillojnë të pagohen gjatë...

TRESI: Dauti do të udhëheq me investimet e huaja, Beqiri zv/ministër i Transportit

para 8 muajve - Medial

Zëdhënësi i PDSH-së Luan Tresi pas përfundimit të Kuvendit qendror të partisë dha emrat e dy njerëzve të kësaj partie që do drejtojnë me ministrinë e investimeve të huaja dhe atë në MTL. “Kuvendi zgjodhi...

ZYRTARE: PDSH-ja pjesë e qeverisë Zaev

para 8 muajve - Medial

Në një deklaratë për media, zëdhënësi i PDSH-së Luan Tresi e konfirmoi se PDSH do të jetë pjesë e qeverisë. Me këtë rast, siç tha ai, kjo parti do të ketë një ministër dhe një zv/ministër në qeverinë Zaev....

PDSH-JA BËHET PJESË E QEVERISË SË UDHËHEQUR NGA ZORAN ZAEV

para 8 muajve - TV21

Zëdhënësi i PDSH-së, Luan Tresi, pas mbledhjes së Kuvendit Qendror deklaroi se është sjellur  vendim që PDSH-ja do ta përkrahë ofertën e kryeministrit Zoran Zaev, dhe PDSH-ja të jetë pjesë e koalicionit...

PDSH-ja në Qeveri me ministër për investime të huaja dhe zv/ministër për transport dhe lidhje

para 8 muajve - Zhurnal

Tetovë, 15 maj - Kuvendi qendror i PDSH-së sot në hapësirat e vetëqeverisjes lokale në Tetovë ka mbajtur mbledhjen e saj ku ka shqyrtuar ofertën e kryeministrit Zoran Zaev, për pjesëmarrje në qeveri. Para...

PDSH caktoi kandidatët për ministër dhe zv/ministër, ja emrat

para 8 muajve - Ina

Kuvendi i PDSH pas pak çasteve vendosi që partia e tyre të bëhet pjesë e Qeverisë. Luan Tresi nga kjo parti tha se Kuvendi qendror ka pranuar ofertën e kryeministrit Zoran Zaev dhe PDSH do të bëhet pjesë...

A e merr BDI Ministrinë e Arsimit, ja emrat që përfolen?!

para 8 muajve - InfoShqip

Gjatë kësaj jave duhet të përmbyllet rikonstruimi i Qeverisë së Kryeministrit Zoran Zaev. Pjestarë më të ri të Qeverisë janë PDSH-ja e Menduh Thaçit dhe Lëvizja BESA e Afrim Gashit. Gjatë kësaj jave duhet...

Ibrahimi: Nuk pranoj të jem ministër

para 8 muajve - Alsat-M

Unë nuk do ta pranoj funksionin e ministrit edhe nëse më propozojnë”, është përgjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtar i kryesisë qendrore të BESËS, krahu i Afrim Gashit, lidhur me pyetjen nëse ai do të jetë...

PDSH-ja në Qeveri me ministër për investime të huaja dhe zv/ministër për transport dhe lidhje

para 8 muajve - TV Koha

Kuvendi qendror i PDSH-së sot në hapësirat e vetëqeverisjes lokale në Tetovë ka mbajtur mbledhjen e saj ku ka shqyrtuar ofertën e kryeministrit Zoran Zaev, për pjesëmarrje në qeveri. Para fillimi të mbledhjes...

PDSH-ja në Qeveri me ministër për Investime të Huaja dhe zv. ministër për Transport dhe Lidhje

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka deklaruar sot ka marrë një ofertë konkrete dhe korrekte nga kryeministri  Zaev për përfshirje në koalicionin qeveritar, raporton TV SHENJA . Thaçi beson se oferta do...

Maqedoni, pas bashkimit me BESËN e PDSH koalicioni qeveritar zgjerohet në 70 deputetë

para 8 muajve - BalkanWeb

SHKUP- Koalicioni qeveritar në Maqedoni, i përbërë nga LSDM dhe BDI, me hyrjen e njërit nga krahët e BESËS dhe të PDSH-së, është zgjeruar tashmë në rreth 70 deputetë. Maxhoranca aktuale përbëhet nga LSDM...

BESA e Kasamit i jep goditjen e parë Qeverisë. Ja për çka është fjala

para 8 muajve - Medial

Lëvizja BESA e Bilall Kasamit sot është aktivizuar si opozitë me një reagim kundër Qeverisë. ”Edhe përkundër faktit se Qeveria premtoj se subvencionet për bujqit që kultivojnë duhan do fillojnë të pagohen...

PDSH-ja në Qeveri me ministër për investime të huaja dhe zv. ministër për transport dhe lidhje

para 8 muajve - Alsat-M

“Kemi një oferte serioze nga ana e Qeverise për tu bë pjesë e saj. PDSH gjatë gjithë krizës politike ka qene konstruktive dhe ketë konstruktivitet do e vazhdojë. Kemi biseduar për vendin e Ministrit për...

Riformatimi i Qeverisë, fillon ndarja e ministrive

para 8 muajve - Periskopi

Gjatë kësaj jave duhet të përmbyllet rikonstruimi i Qeverisë së Kryeministrit Zoran Zaev. Pjestarë më të ri të Qeverisë janë PDSH-ja e Menduh Thaçit dhe Lëvizja BESA e Afrim Gashit. Gjatë kësaj jave duhet...

LAJM I FUNDIT/ THAÇI: Na janë ofruar këto poste në Qeveri

para 8 muajve - Medial

Kuvendi Qendror i PDSH sot vendos nëse ky subjekt do të bëhet pjesë e ekzekutivit, pas ofertës së bërë të kryeministrit Zoran Zaev, njofton Medial.mk. Në një deklaratë për media, para fillimit të Kuvendit...

Zeqirja Ibraimi mohon kandidimin për ministër, Bardhyl Dauti nuk konfirmoi asgjë

para 8 muajve - Telegrafi

Gjatë paradites u raportua se njëri krah i Lëvizjes Besa dhe PDSH-ja do të hynë në Qeverinë Zaev, duke zgjeruar kështu koalicionin qeveritar. Gjithashtu, u raportua se Zeqirja Ibraimi dhe Bardhyl Dauti,...

THAÇI: PDSH-SË I ËSHTË FORUAR POSTI MINISTËR PA RESOR, DHE ZËVENDËSMINISTRI I TRANSPORTIT DHE LIDHJEVE

para 8 muajve - TV21

Sot po mbahet Kuvendi Qendror i PDSH-së, lidhur me ofertën e kryeministrit Zoran Zaev që kjo parti të bëhet pjesë e Qeverisë. Para fillimit të Kuvendit Qendror, Menduh Thaçi deklaroi se ka ofertë konkrete...

Nuk do të jem Ministër i ri i Kulturës

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 maj - Anëtari i kryesisë qendrore, Zeqirija Ibrahimi në një prononcim për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal ka mohuar zërat se do të jetë ministër i ri i kulturës. Ai thotë se nuk do të pranon të jetë...

Caktohen kandidatët nga PDSH për ministër dhe zv/ministër

para 8 muajve - InfoShqip

Kuvendi i PDSH pas pak çasteve vendosi që partia e tyre të bëhet pjesë e Qeverisë. Luan Tresi nga kjo parti tha se Kuvendi qendror ka pranuar ofertën e kryeministrit Zoran Zaev dhe PDSH do të bëhet pjesë...

Thaçi: PDSH në Qeveri me ministër për investime të huaja

para 8 muajve - Aktuale

“Kemi një oferte serioze nga ana e Qeverise për tu bë pjesë e saj. PDSH gjatë gjithë krizës politike ka qene konstruktive dhe ketë konstruktivitet do e vazhdojë. Kemi biseduar për vendin e Ministrit për...

Edhe partia e Amdi Bajramit pjesë e qeverisë Zaev

para 8 muajve - Sovrani

Lideri i Lidhjes së Romëve, Amdi Bajram, i cili më herët ka qenë pjesë e koalicionit të VMRO-DPMNE-së, do të bëhet pjesë e shumicës parlamentare të udhëhequr nga LSDM, ka konfirmuar kryeministri Zoran...

Zbulohen resorët që do të drejtoj PDSH-ja

para 8 muajve - Ina

“Kemi një oferte serioze nga ana e Qeverise për tu bë pjesë e saj. PDSH gjatë gjithë krizës politike ka qene konstruktive dhe ketë konstruktivitet do e vazhdojë. Kemi biseduar për vendin e Ministrit për...

Zaev dhe Ahmeti do të vendosin për këtë ministri

para 8 muajve - Iliria News

Lëvizja BESA, krahu i Shkupit udhëhequr nga Afrim Gashi dhe PDSH me në krye Menduh Thaçin hyjnë në Qeveri dhe dy liderët kanë shtruar dorën me kryeministrin Zoran Zaev, bën të ditur burim i lartë qeveritar....

A do të bëhet Zeka ministër!?

para 8 muajve - Iliria News

“Nuk do ta pranoj postin e ministrin edhe po që se do të propozohem”, kjo është përgjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtarit të Kryesisë Qendrore në Lëvizjen BESA ku kryetar është Afrim Gashi, në pyetjen nëse...

IBRAHIMI: Nuk pranoj të jem ministër

para 8 muajve - Medial

“Unë nuk do ta pranoj funksionin e ministrit edhe nëse më propozojnë”, është përjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtar i kryesisë qendrore të BESËS, krahu i Afrim Gashit, lidhur me pyetjen nëse ai do të jetë...

Lëvizja BESA merrë një ministri, dy poste zv/ministrash dhe një sekretar shtetëror

para 8 muajve - Fol

Sipas ndarjes së kulaçit qeveritar, Lëvizja BESA e Afrim Gashit do të ketë një ministri, edhe ate Ministrinë e Kulturës, dy poste zv/ministrash dhe një post të sekretarit shtetëror. Burime për INA theksojnë...

Zeqirja Ibraimi mohon kandidimin për ministër, Bardhyl Dauti nuk konfirmoi asgjë

para 8 muajve - TV Koha

Gjatë paradites u raportua se njëri krah i Lëvizjes Besa dhe PDSH-ja do të hynë në Qeverinë Zaev, duke zgjeruar kështu koalicionin qeveritar. Gjithashtu, u raportua se Zeqirja Ibraimi dhe Bardhyl Dauti,...

Muhamed Zekiri i shqetësuar…

para 8 muajve - Fol

Pas publikimit të emrave të fundit që janë bërë pjesë e Qeverisë së Zaevit, ka reaguar nënkryetari i partisë SDSM Muhamed Zekiri. Ai në një postim në facebook ka shkruar, se është i shqetësuar me ndryshimet...

Bardhyl Dauti propozohet për ministër për Investimeve të Huaja, Mitasin Beqiri për zëvendësministër të Transportit

para 8 muajve - Shenja

Ka përfunduar kuvendi i Partisë Demokratike Shqiptare ku është miratuar oferta e kryeministrit Zoran Zaev për përfshirjen në Qeverinë aktuale, raporton Tv SHENJA. Në kuvend është vendosur që Bardhyl Dauti...

Tresi: Dauti do të udhëheq me investimet e huaja, Beqiri zv/ministër i Transportit

para 8 muajve - Republika

Zëdhënësi i PDSH-së Luan Tresi pas përfundimit të Kuvendit qendror të partisë dha emrat e dy njerëzve të kësaj partie që do drejtojnë me ministrinë e investimeve të huaja dhe atë në MTL. “Kuvendi zgjodhi...

Zaev konfirmon zgjerimin e Qeverisë me Lëvizjen BESA, PDSH-në dhe Lidhjen e Romëve

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev ka konfirmuar sot zgjerimin e koalicionit qeveritar me Partinë Demokratike Shqiptare, Lëvizjen BESA dhe me Lidhjen e Romëve të drejtuar nga Amdi Bajrami. Ai ka folur për gazetarët...

Zaev konfirmon zgjerimin e Qeverisë me Lëvizjen BESA, PDSH-në dhe Lidhjen e Romëve

para 8 muajve - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev ka konfirmuar sot zgjerimin e koalicionit qeveritar me Partinë Demokratike Shqiptare, Lëvizjen BESA dhe me Lidhjen e Romëve të drejtuar nga Amdi Bajrami. Ai ka folur për gazetarët...

Zaev: BESA e Shkupit, PDSH-ja dhe Lidhja e Romëve, hyjnë në Qeveri

para 8 muajve - Fol

Partnerë të ri të Qeverisë do të jenë BESA e Afrim Gashit, PDSH-ja dhe Lidhja e Romëve e Amdi Bajramit. Kemi arritur marrëveshje me BESËN e deputetit Afrim Gashi, me PDSH-në dhe me Lidhjen e Romëve të...

Besa e Gashit dhe PDSh sot vendosin për ofertën e kryeministrit

para 8 muajve - MRT

Lëvizja Besa e drejtuar nga Afrim Gashi dhe PDSH e Menduh Thaçit pritet që sot të vendosin nëse do të pranojnë ofertën e kryeministrit për të qenë pjesë e qeverisë... Nga qeveria ende nuk është njoftuar...

Koalicioni qeveritar LSDM-BDI, zgjerohet në 70 deputet

para 8 muajve - Iliria News

Koalicioni qeveritar i përbërë nga LSDM dhe BDI me hyrjen e njërit nga krahët e BESËS dhe të PDSH zgjerohet në rreth 70 deputetë. Maxhoranca aktuale përbëhet nga LSDM me 50 deputetë pas bashkëngjitjes...

BESA e Kasamit ia nis opozitës, ja goditja e parë

para 8 muajve - Ina

Lëvizja BESA e Kasamit sot është aktivizuar si opozitë me një reagim kundër Qeverisë. ”Edhe përkundër faktit se Qeveria premtoj se subvencionet për bujqit që kultivojnë duhan do fillojnë të pagohen gjatë...

Zaev konfirmon zgjerimin e Qeverisë me Lëvizjen BESA, PDSH-në dhe Lidhjen e Romëve

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev ka konfirmuar sot zgjerimin e koalicionit qeveritar me Partinë Demokratike Shqiptare, Lëvizjen BESA dhe me Lidhjen e Romëve të drejtuar nga Amdi Bajrami. Ai ka folur për gazetarët...

Rikonstruimi, Zaev dhe Ahmeti do të vendosin për këtë ministri

para 8 muajve - Medial

Lëvizja BESA, krahu i Shkupit udhëhequr nga Afrim Gashi dhe PDSH me në krye Menduh Thaçin hyjnë në Qeveri dhe dy liderët kanë shtruar dorën me kryeministrin Zoran Zaev, bën të ditur burim i lartë qeveritar....

Zeka i Besës ja çka thotë për postin ministror

para 8 muajve - Ina

“Nuk do ta pranoj postin e ministrin edhe po që se do të propozohem”, kjo është përgjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtarit të Kryesisë Qendrore në Lëvizjen BESA ku kryetar është Afrim Gashi, në pyetjen nëse...

Bardhyl Dauti propozohet për ministër për Investimeve të Huaja, Mitasim Beqiri për zëvendësministër të Transportit

para 8 muajve - Shenja

Ka përfunduar kuvendi i Partisë Demokratike Shqiptare ku është miratuar oferta e kryeministrit Zoran Zaev për përfshirjen në Qeverinë aktuale, raporton Tv SHENJA. Në kuvend është vendosur që Bardhyl Dauti...

Partia e Bajramit hyn në Qeveri, ja me cilat resore do të udhëheqë

para 8 muajve - Fol

Lideri i Lidhjes së Romëve, Amdi Bajram, i cili më herët ka qenë pjesë e koalicionit të VMRO-DPMNE-së, do të bëhet pjesë e shumicës parlamentare të udhëhequr nga LSDM, ka konfirmuar kryeministri Zoran...

BDI merr Ministrinë e Arsimit, ja emrat që përfolen?!

para 8 muajve - Fol

Gjatë kësaj jave duhet të përmbyllet rikonstruimi i Qeverisë së Kryeministrit Zoran Zaev. Pjestarë më të ri të Qeverisë janë PDSH-ja e Menduh Thaçit dhe Lëvizja BESA e Afrim Gashit. Gjatë kësaj jave duhet...

Kuvendi i PDSH-së vendosi: Ja kush do jenë dy funskionarët e PDSH-së në Qeverinë Zaev

para 8 muajve - Tetova1

Kuvendi i PDSH-së në mbledhjen që sapo ka përfunduar vendosi që të pranoj ofertën e Zoran Zaevit për tu kyqur në qeveri, informon portali “tetova1. Kuadrot që i ka propozuar PDSH që të jenë pjesë e qeverisë...

Zyrtare/ Bardhyl Dauti ministër për investime të huaja

para 8 muajve - Tetova Sot

Ne nje deklarate per media nga zedhenesi i PDSH-se, Luan Tresi e konfirmoi se PDSH do jete pjese e qeverise dhe do te kete nje minister dhe nje zv.minister. Si Minister per investime te huaja u zgjodh...

Edhe Amdi Bajrami hyn në Qeveri

para 8 muajve - Nezavisen

Pas kyqjes zyrtare të PDSH-së së Menduh Thaçit dhe Lëvizjes Besa nga Shkupi në Qeveri, kryeministri Zoran Zaev konfirmoi se është arritur marrëveshje për këtë çështje edhe me partinë e Amdi Bajramit, Lidhjen...

Zaev: BESA e Afrim Gashit, PDSd dhe Amdi Bajram do të jenë pjesë e Qeverisë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Lideri i Lidhjes së Romëve, Amdi Bajram, do të jetë pjesë e qeverisë nga shumica parlamentare e udhëhequr nga LSDM, e konfirmoi para pak çastesh Zoran Zaev, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Është aritur marrëveshje...

Ibrahimi: Nuk pranoj të jem ministër

para 8 muajve - Tetova Sot

Unë nuk do ta pranoj funksionin e ministrit edhe nëse më propozojnë”, është përgjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtar i kryesisë qendrore të BESËS, krahu i Afrim Gashit, lidhur me pyetjen nëse ai do të jetë...

PDSH-ja zyrtarisht pjesë e qeverisë Zaev

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kuvendi Qendror i PDSH-së mori vendim për pjesëmarrëse në Qeveri. PDSH-ja e Menduh Thaçit në Qeverinë e Zoran Zaev do të udhëheq me postin e ministrit për investime të huaja dhe zëvendësministrin për transport...

Zeqirija Ibrahimi: Edhe nëse më propozojnë, nuk pranoj të bëhem ministër

para 8 muajve - Portalb

“Nuk do ta pranoj postin e ministrin edhe po që se do të propozohem”, kjo është përgjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtarit të Kryesisë Qendrore në Lëvizjen BESA ku kryetar është Afrim Gashi, në pyetjen nëse...

Zgjerohet koalicioni qeveritar në Maqedoni

para 8 muajve - Telegrafi

Pas shpekulimeve të djeshme për hyrje përfundimtare të njërit krah të Lëvizjes Besa dhe PDSH-së në Qeveri, burime për Makfax konfirmojnë se koalicioni qeveritar po zgjerohet. Zeqirja Ibraimi nga Besa dhe...

PDSH-ja në Qeveri me ministër për investime të huaja dhe zv. ministër për transport dhe lidhje

para 8 muajve - Tetova1

Kuvendi qendror I PDSH-së sot në hapësirat e vetëqeverisjes lokale në Tetovë ka mbajtur mbledhjen e saj ku ka shqyrtuar ofertën e kryeministrit Zoran Zaev, për pjesëmarrje në qeveri. Para fillimi të mbledhjes...

PDSH: Bardhyl Dauti ministër pa resor, Mitasin Beqiri zv. ministër për transport dhe lidhje

para 8 muajve - Republika

Bardhyl Dauti, si ministër pa resor për çështje ekonomike dhe investime të huaja dhe Mitasin Beqiri si zv ministër për transport dhe lidhje, janë propozimet çka u dhanë sot nga Kuvendi Qendror i PDSH-së...

Qeveria ende nuk konfirmon nëse PDSH dhe BESA do të jenë pjesë e përbërjes qeveritare

para 8 muajve - Gazeta Express

Nga Qeveria ende nuk konfirmojnë nëse PDSH dhe BESA e Afrim Gashit do të jenë pjesë e përbërjes qeveritare. Disa mediume, duke iu referuar burimeve partiake, mbrëmë kumtuan se PDSH dhe BESA e Gashit do...

BESA e Kasamit ia nis opozitës, ja goditja e parë

para 8 muajve - Tetova Sot

Lëvizja BESA e Kasamit sot është aktivizuar si opozitë me një reagim kundër Qeverisë. ”Edhe përkundër faktit se Qeveria premtoj se subvencionet për bujqit që kultivojnë duhan do fillojnë të pagohen gjatë...

QEVERIA ENDE PA PËRGJIGJE NËSE PDSH-JA DHE BESA DO TË MARRIN POSTE MINISTRORE

para 8 muajve - TV21

Nga Qeveria ende  pa përgjigje nëse PDSH-ja dhe BESA e Afrim Gashit do të jenë pjesë e Qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev. Kryeministrit  Zaev ka kohë që ka paralajmëruar se dëshiron që...

Zaev u ka dhënë ofertë, Lëvizja BESA dhe PDSH sot vendosin për hyrje në qeveri

para 8 muajve - Portalb

“Kemi marrë ofertë, sonte Kryesia Qendrore dhe Kuvendi Qendror i partisë do ta shqyrtojnë dhe do të marrin vendim. Pas kësaj do të ketë njoftim ose konferencë për shtyp”, kështu përgjigjet, zëdhënësi i...

Zbulohen resorët që do të drejtoj PDSH-ja

para 8 muajve - Tetova Sot

“Kemi një oferte serioze nga ana e Qeverise për tu bë pjesë e saj. PDSH gjatë gjithë krizës politike ka qene konstruktive dhe ketë konstruktivitet do e vazhdojë. Kemi biseduar për vendin e Ministrit për...

BESA e Kasamit i jep goditjen e parë Qeverisë. Ja për çka është fjala

para 8 muajve - Nezavisen

Lëvizja BESA e Bilall Kasamit sot është aktivizuar si opozitë me një reagim kundër Qeverisë. ”Edhe përkundër faktit se Qeveria premtoj se subvencionet për bujqit që kultivojnë duhan do fillojnë të pagohen...

Lëvizja Besa dhe PDSH-ja bëhen pjesë e Qeverisë së Maqedonisë

para 8 muajve - Illyria

Shkup, 15 maj 2018 – Koalicioni qeverisës në Maqedoni do të zgjerohet edhe me dy partitë politike, Lëvizjen Besa që drejtohet nga Afrim Gashi dhe Partinë Demokratike Shqiptare (PDSH) të Menduh Thaçit....

Gashi: Do të përfaqësohemi denjësisht në Qeveri

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 maj - Kreu i Lëvizjes Besa Afrim Gashi gjatë një takimi që realizoi sonte me anëtarësinë e këtij subjekti në Çair të Shkupit, tha se Besa në Qeveri do të jetë e përfaqësuar denjësisht. Ai tha...

ASH do t’i prijë opozitës shqiptare

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 maj - Aleanca për Shqiptarët (ASH) pritet të ngelet partia e vetme opozitare shqiptare, pas hyrjes së Lëvizjes BESA dhe PDSH në Qeveri. Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe...

Thaçi: Kemi ofertë korrekte nga Zaev: Ministria e Investimeve të Huaja,  zëvendësministri i Transportit..

para 8 muajve - Shenja

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka deklaruar sot ka marrë një ofertë konkrete dhe korrekte nga kryeministri  Zaev për përfshirje në koalicionin qeveritar, raporton Tv SHENJA. Thaçi beson se oferta do...

Sela: BESA dhe PDSH parti që i rrinë pas Zaevit për t’u bërë pjesë e Qeverisë

para 8 muajve - Medial

Tashmë është konfirmuar hyrja e BESË-së së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri dhe se kjo është konfirmuar edhe nga ana e dy partive por edhe nga kryeministri Zoran Zaev. Megjithatë përpjekje deri në orët...

Koalicioni qeveritar zgjerohet me rreth 70 deputetë me BESËN e PDSH

para 8 muajve - Ina

Koalicioni qeveritar i përbërë nga LSDM dhe BDI me hyrjen e njërit nga krahët e BESËS dhe të PDSH zgjerohet në rreth 70 deputetë. Maxhoranca aktuale përbëhet nga LSDM me 50 deputetë pas bashkëngjitjes...

Sela ka një porosi për ata që hynë në Qeveri?!

para 8 muajve - TV Koha

Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri dhe se kjo është konfirmuar edhe nga ana e dy partive, por edhe nga kryeministri Zaev. Megjithatë përpjekje deri në orët e fundit...

Zbulohen resorët që do të drejtoj PDSH-ja

para 8 muajve - Republika

“Kemi një oferte serioze nga ana e Qeverise për tu bë pjesë e saj. PDSH gjatë gjithë krizës politike ka qene konstruktive dhe ketë konstruktivitet do e vazhdojë. Kemi biseduar për vendin e Ministrit për...

BESA dhe PDSH nga pjesë e qeverisë në Maqedoni. Cilat ministri pritet t’i drejtojnë

para 8 muajve - BalkanWeb

SHKUP – Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi, dhe ai i Lëvizjes “Besa”, Afrim Gashi, janë filmuar nga TV 21 duke dalë së bashku nga godina e qeverisë, pasditen e së hënës. Sipas “TV 21”, Zaev i ka dorëzuar ofertën,...

PDSH caktoi kandidatët për ministër dhe zv/ministër, ja emrat

para 8 muajve - Fol

Kuvendi i PDSH pas pak çasteve vendosi që partia e tyre të bëhet pjesë e Qeverisë. Luan Tresi nga kjo parti tha se Kuvendi qendror ka pranuar ofertën e kryeministrit Zoran Zaev dhe PDSH do të bëhet pjesë...

Zyrtare/ Bardhyl Dauti ministër për investime të huaja

para 8 muajve - Nezavisen

Në një deklaratë per media nga zëdhënësi i PDSH-së, Luan Tresi e konfirmoi se PDSH do jetë pjesë e qeverisë dhe do të ketë një ministër dhe një zv.minister. Si Minister per investime te huaja u zgjodh...

BESA e Kasamit ia nis opozitës, ja goditja e parë

para 8 muajve - Tetova1

Lëvizja BESA e Kasamit sot është aktivizuar si opozitë me një reagim kundër Qeverisë. ”Edhe përkundër faktit se Qeveria premtoj se subvencionet për bujqit që kultivojnë duhan do fillojnë të pagohen gjatë...

Zeka i Besës ja çka thotë për postin ministror

para 8 muajve - Tetova Sot

“Nuk do ta pranoj postin e ministrin edhe po që se do të propozohem”, kjo është përgjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtarit të Kryesisë Qendrore në Lëvizjen BESA ku kryetar është Afrim Gashi, në pyetjen nëse...

Sela godet partitë shqiptare që i rrinë pas Zaevit për të hyrë në qeveri

para 8 muajve - Albeu

Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri dhe se kjo është konfirmuar edhe nga ana e dy partive, por edhe nga kryeministri Zaev . Megjithatë përpjekje deri në orët e fundit...

Qeveria ende nuk konfirmon nëse PDSH dhe BESA do të marrin vende ministrore

para 8 muajve - Medial

Nga Qeveria ende nuk konfirmojnë nëse PDSH dhe BESA e Afrim Gashit do të jenë pjesë e përbërjes qeveritare. Disa mediume, duke iu referuar burimeve partiake, mbrëmë kumtuan se PDSH dhe BESA e Gashit do...

Sela ka një porosi për ata që hynë në Qeveri?!

para 8 muajve - Gazeta Express

Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri dhe se kjo është konfirmuar edhe nga ana e dy partive, por edhe nga kryeministri Zaev. Megjithatë përpjekje deri në orët e fundit...

PDSH dhe BESA, gati për të hyrë në qeverinë Zaev: ja ç’dikastere do të marrin…

para 8 muajve - Te Sheshi

Pas një periudhe të gjatë paralajmërimesh nga ana e kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev për zgjerim të formacionit qeveritar, duket se kjo marrëveshje e tij me partnerët e ardhshëm po merr fund. Pjesë...

PDSH-ja në Qeveri me ministër për investime të huaja dhe zv/ministër për transport dhe lidhje

para 8 muajve - Fakti Ditor

Tetovë, 15 maj – Kuvendi qendror i PDSH-së sot në hapësirat e vetëqeverisjes lokale në Tetovë ka mbajtur mbledhjen e saj ku ka shqyrtuar ofertën e kryeministrit Zoran Zaev, për pjesëmarrje në qeveri. Para...

ASH do t’i prijë opozitës, Sela porosi për ata që hynë në Qeveri?!

para 8 muajve - Ina

Aleanca për Shqiptarët (ASH) pritet të ngelet partia e vetme opozitare shqiptare, pas hyrjes së Lëvizjes BESA dhe PDSH në Qeveri. Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri...

Thaçi: PDSH afër të pranoj ofertën e Zaevit

para 8 muajve - Nezavisen

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka deklaruar sot ka marrë një ofertë konkrete dhe korrekte nga kryeministri Zaev për përfshirje në koalicionin qeveritar, raporton Tv SHENJA. Thaçi beson se oferta do të...

Rikonstruimi, Zaev dhe Ahmeti do të vendosin për këtë ministri

para 8 muajve - Nezavisen

Lëvizja BESA, krahu i Shkupit udhëhequr nga Afrim Gashi dhe PDSH me në krye Menduh Thaçin hyjnë në Qeveri dhe dy liderët kanë shtruar dorën me kryeministrin Zoran Zaev, bën të ditur burim i lartë qeveritar....

Zeka i Besës ja çka thotë për postin ministror

para 8 muajve - Republika

“Nuk do ta pranoj postin e ministrin edhe po që se do të propozohem”, kjo është përgjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtarit të Kryesisë Qendrore në Lëvizjen BESA ku kryetar është Afrim Gashi, në pyetjen nëse...

ASH do t’i prijë opozitës, Sela porosi për ata që hynë në Qeveri?!

para 8 muajve - Tetova1

Aleanca për Shqiptarët (ASH) pritet të ngelet partia e vetme opozitare shqiptare, pas hyrjes së Lëvizjes BESA dhe PDSH në Qeveri. Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri...

PDSH sot zyrtarizon hyrjen në Qeveri, ja ministri i saj?

para 8 muajve - Tetova1

Pas ofertës që mori nga kryeministri Zoran Zaev, sot në mesditë Kuvendi Qendror i Partisë Demokratike Shqiptare do të vendos nëse ky subjekt do të bëhet pjesë e ekzekutivit, njofton Gazeta Lajm. Pas mbledhjes...

Zeqirija Ibrahimi: Edhe nëse më propozojnë, nuk pranoj të bëhem ministër

para 8 muajve - Fol

“Nuk do ta pranoj postin e ministrin edhe po që se do të propozohem”, kjo është përgjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtarit të Kryesisë Qendrore në Lëvizjen BESA ku kryetar është Afrim Gashi, në pyetjen nëse...

Zgjerohet koalicioni qeveritar në Maqedoni

para 8 muajve - Republika

Pas shpekulimeve të djeshme për hyrje përfundimtare të njërit krah të Lëvizjes Besa dhe PDSH-së në Qeveri, burime për Makfax konfirmojnë se koalicioni qeveritar po zgjerohet. Zeqirja Ibraimi nga Besa dhe...

Sela godet rëndë partitë shqiptare që i rrinë pas Zaevit për të hyrë në qeveri

para 8 muajve - InfoShqip

Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri dhe se kjo është konfirmuar edhe nga ana e dy partive, por edhe nga kryeministri Zaev. Megjithatë përpjekje deri në orët e fundit...

Sela godet partitë shqiptare që i rrinë pas Zaevit për të hyrë në qeveri

para 8 muajve - Tetova Sot

Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri dhe se kjo është konfirmuar edhe nga ana e dy partive, por edhe nga kryeministri Zaev. Megjithatë përpjekje deri në orët e fundit...

Thaçi nesër në drekë mbledh kryesinë e partisë, ja detajet

para 8 muajve - Fakti Ditor

Pas ofertës që mori nga kryeministri Zoran Zaev, nesër në mesditë Kuvendi Qendror i Partisë Demokratike Shqiptare do të vendosë nëse ky subjekt do të bëhet pjesë e ekzekutivit. Pas mbledhjes së këtij organi...

Zeqirija Ibrahimi: Edhe nëse më propozojnë, nuk pranoj të bëhem ministër

para 8 muajve - Nezavisen

“Nuk do ta pranoj postin e ministrin edhe po që se do të propozohem”, kjo është përgjigja e Zeqirija Ibrahimit, anëtarit të Kryesisë Qendrore në Lëvizjen BESA ku kryetar është Afrim Gashi, në pyetjen nëse...

Zaev u ka dhënë ofertë, Lëvizja BESA dhe PDSH sot vendosin për hyrje në qeveri

para 8 muajve - Nezavisen

“Kemi marrë ofertë, sonte Kryesia Qendrore dhe Kuvendi Qendror i partisë do ta shqyrtojnë dhe do të marrin vendim. Pas kësaj do të ketë njoftim ose konferencë për shtyp”, kështu përgjigjet, zëdhënësi i...

Me PDSH-në dhe Besën e Gashit, shumica parlamentare zgjerohet me 70 deputetë

para 8 muajve - Nezavisen

Me kyqjen definitive të Lëvizjes Besa krahu i Shkupit dhe PDSH-së në Qeveri, koalicioni qeveritar ose shumica parlamentare do të arrijë numrin e 70 deputetëve. Shumica aktuale përbëhet nga LSDM e cila...

Sela: BESA dhe PDSH parti që i rrinë pas Zaevit për t’u bërë pjesë e Qeverisë

para 8 muajve - Nezavisen

Tashmë është konfirmuar hyrja e BESË-së së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri dhe se kjo është konfirmuar edhe nga ana e dy partive por edhe nga kryeministri Zoran Zaev. Megjithatë përpjekje deri në orët...

Gashi: Do të përfaqësohemi denjësisht në Qeveri

para 8 muajve - Nezavisen

Kreu i Lëvizjes Besa Afrim Gashi gjatë një takimi që realizoi sonte me anëtarësinë e këtij subjekti në Çair të Shkupit, tha se Besa në Qeveri do të jetë e përfaqësuar denjësisht. Ai tha se nga kryeministri...

ASH do t’i prijë opozitës shqiptare

para 8 muajve - Nezavisen

Aleanca për Shqiptarët (ASH) pritet të ngelet partia e vetme opozitare shqiptare, pas hyrjes së Lëvizjes BESA dhe PDSH në Qeveri. Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri...

Sela ka një porosi për ata që hynë në Qeveri?!

para 8 muajve - Republika

Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri dhe se kjo është konfirmuar edhe nga ana e dy partive, por edhe nga kryeministri Zaev. Megjithatë përpjekje deri në orët e fundit...

BESA sot shpallë hyrjen në Qeveri, Gashi zbulon detaje

para 8 muajve - Ina

Kryetari i Lëvizjes Besa Afrim Gashi gjatë një takimi që realizoi mbrëmë me anëtarësinë e këtij subjekti në Çair të Shkupit, tha se Besa në Qeveri do të jetë e përfaqësuar denjësisht. Ai tha se nga kryeministri...

PDSH sot zyrtarizon hyrjen në Qeveri, ja ministri i saj?

para 8 muajve - Ina

Pas ofertës që mori nga kryeministri Zoran Zaev, sot në mesditë Kuvendi Qendror i Partisë Demokratike Shqiptare do të vendos nëse ky subjekt do të bëhet pjesë e ekzekutivit, njofton Gazeta Lajm. Pas mbledhjes...

Afrim Gashi: Para pak çastesh u takova me Zaevin, mora një ofertë shumë serioze për pjesëmarrje në qeveri

para 8 muajve - TV Koha

Sonte gjatë tubimit që kishte Lëvizja BESA -Çair, kryetari i BESËS, Afrim Gashi dha mesazhin e shumëpritur që këtë ditë u plasua në rrjetet sociale dhe portalet e ndryshme – se kryetari Gashi ka një sihariq...

Afrim Gashi: Do të përfaqësohemi denjësisht në Qeveri. Erdhi koha të dëshmohemi

para 8 muajve - TV Koha

Kreu i Lëvizjes Besa Afrim Gashi gjatë një takimi që realizoi sonte me anëtarësinë e këtij subjekti në Çair të Shkupit, tha se Besa në Qeveri do të jetë e përfaqësuar denjësisht, shkruan Gazeta Lajm. Ai...

Thaçi nesër në drekë mbledh kryesinë e partisë, ja detajet

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 maj - Pas ofertës që mori nga kryeministri Zoran Zaev, nesër në mesditë Kuvendi Qendror i Partisë Demokratike Shqiptare do të vendosë nëse ky subjekt do të bëhet pjesë e ekzekutivit. Pas mbledhjes...

BESA dhe PDSH prej nesër në Qeveri, sot morën ofertën nga Zaevi.

para 8 muajve - TV Koha

Kreu i PDSH-se Menduh Thaçi dhe ai i Levizjes Besa Afrim Gashi, jane filmuar nga TV 21 duke dal se bashku nga godina e qeverisë, pasditen e se henes. Sipas TV 21 Zaev i ka dorezuar ofertën, ndersa nesër...

Thaçi nesër në drekë mbledh kryesinë e partisë, ja detajet

para 8 muajve - TV Koha

Pas ofertës që mori nga kryeministri Zoran Zaev, nesër në mesditë Kuvendi Qendror i Partisë Demokratike Shqiptare do të vendosë nëse ky subjekt do të bëhet pjesë e ekzekutivit. Pas mbledhjes së këtij organi...

BESA dhe PDSH prej nesër në Qeveri. Ja cilat ministri do t’i drejtojnë?

para 8 muajve - Ina

Kreu i PDSH-se Menduh Thaçi dhe ai i Levizjes Besa Afrim Gashi, jane filmuar nga TV 21 duke dal se bashku nga godina e qeverisë, pasditen e se henes. Sipas TV 21 Zaev i ka dorezuar ofertën, ndersa nesër...

Mickoski dëgjon këshillën e Miloshoskit, takon partnerët e koalicionit

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 maj - Kryetari i VMRO-së Hristijan Mickoski sot ka realizuar një takim pune me kryetarët dhe përfaqësuesit e partive politike me të cilat janë në koalicion. Në këtë takim është diskutuar mbi...

Kështu e ka jeta, dikush ha byrek e dikush i lëpinë gishtat

para 8 muajve - Almakos

Shkruan: Publikuar më 15.05.2018 Hamdi Nuhiju Skena politike shqiptare dhe maqedonase po bëhet interesant. Formula e kryeministrit Zoran Zaev për zgjerimin e Qeverisë si duket po e tremb BDI-në dhe Aleancën...

Sot në hapësirat e Qeverisë, takohen Zaevi, Gashi dhe Thaçi

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 maj - Kryetari i njërit nga krahët e Lëvizjes BESA, Afrim Gashi dhe kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sot pasdite kanë qëndruar në Qeveri, ku janë takuar me kryeministrin Zoran Zaev. Pas qëndrimit...

Thaçi nesër në drekë mbledh kryesinë e partisë, ja detajet

para 8 muajve - Tetova Sot

Pas ofertës që mori nga kryeministri Zoran Zaev, nesër në mesditë Kuvendi Qendror i Partisë Demokratike Shqiptare do të vendosë nëse ky subjekt do të bëhet pjesë e ekzekutivit. Pas mbledhjes së këtij organi...

Afrim Gashi: Sot kam marrë ofertë serioze për pjesëmarrje në Qeveri

para 8 muajve - Tetova Sot

Sonte gjatë tubimit që kishte Lëvizja BESA -Çair, kryetari i BESËS, Afrim Gashi dha mesazhin e shumëpritur që këtë ditë u plasua në rrjetet sociale dhe portalet e ndryshme – se kryetari Gashi ka një sihariq...

Zytare: Ja cilën ministri e merr Besa, e cilën PDSH-ja

para 8 muajve - Tetova Sot

Lëvizja Besa dhe PDSH kanë marrë ofertat përfundimtare nga kryeministri Zoran Zaev për pjesëmarrje në Qeveri. Burime zyrtare qeveritare kanë thënë se në takimin e sontëm me kryeministrin Zaev, lideri i...

Portalet e afërta me ASH-në godasin Zaevin: E more në qeveri njeriun e Sasho Miajllkovit

para 8 muajve - Tetova Sot

Maqedonia po tronditet pas ofertës së fundit të kryeministrit, Zoran Zaev që në Qeverin e Maqedonisë të participon edhe partia shqiptare PDSH e Menduh Thacit, raporton, portali, Amerika- Radio. Menduh...

Afrim Gashi nga Çairi: Para pak çastesh u takova me Zaevin, mora një ofertë shumë serioze për pjesëmarrje në qeveri

para 8 muajve - Tetova1

LAJMI I FUNDIT/ Afrim Gashi: Para pak çastesh u takova me Zaevin, mora një ofertë shumë serioze për pjesëmarrje në qeveri

Afrim Gashi: Para pak çastesh u takova me Zaevin, mora një ofertë shumë serioze për pjesëmarrje në qeveri

para 8 muajve - Almakos

Sonte gjatë tubimit që kishte Lëvizja BESA -Çair, kryetari i BESËS, Afrim Gashi dha mesazhin e shumëpritur që këtë ditë u plasua në rrjetet sociale dhe portalet e ndryshme – se kryetari Gashi ka një sihariq...

Thaçi dhe Gashi dalin bashkë nga godina e qeverisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi dhe ai i BESËS Afrim Gashi kanë dalë sëbashku nga godina e qeverisë. Zaev dha ofertën, nesër organet e partive vendosin për pjesëmarrjen në qeveri. Ja deklaratat e tyre:

Thaçi dhe Gashi dalin bashkë nga godina e qeverisë

para 8 muajve - Medial

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi dhe ai i BESËS Afrim Gashi kanë dalë sëbashku nga godina e qeverisë. Zaev dha ofertën, nesër organet e partive vendosin për pjesëmarrjen në qeveri. Ja deklaratat e tyre:...

Afrim Gashi: Do të përfaqësohemi denjësisht në Qeveri. Erdhi koha të dëshmohemi

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kreu i Lëvizjes Besa Afrim Gashi gjatë një takimi që realizoi sonte me anëtarësinë e këtij subjekti në Çair të Shkupit, tha se Besa në Qeveri do të jetë e përfaqësuar denjësisht, shkruan Gazeta Lajm. Ai...

Thaçi dhe Gashi dalin bashkë nga qeveria, ja çka thonë pas takimit me Zaevin

para 8 muajve - InfoShqip

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi dhe ai i BESËS Afrim Gashi kanë dalë sëbashku nga godina e qeverisë. Zaev dha ofertën, nesër organet e partive vendosin për pjesëmarrjen në qeveri. Ja deklaratat e tyre: 

BESA dhe PDSH prej nesër në Qeveri, sot morën ofertën nga Zaevi. Cilat ministri i marrin?

para 8 muajve - Tetova1

Kreu i PDSH-se Menduh Thaçi dhe ai i Levizjes Besa Afrim Gashi, jane filmuar nga TV 21 duke dal se bashku nga godina e qeverisë, pasditen e se henes. Sipas TV 21 Zaev i ka dorezuar ofertën, ndersa nesër...

Thaçi dhe Gashi dalin bashkë nga ndërtesa e Qeverisë, ja çka thonë pas takimit me Zaevin

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi dhe ai i BESËS Afrim Gashi kanë dalë sëbashku nga godina e qeverisë. Zaev dha ofertën, nesër organet e partive vendosin për pjesëmarrjen në qeveri. Ja deklaratat e tyre:

Thaçi dhe Gashi dalin bashkë nga ndërtesa e Qeverisë, ja çka thonë pas takimit me Zaevin

para 8 muajve - Republika

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi dhe ai i BESËS Afrim Gashi kanë dalë sëbashku nga godina e qeverisë. Zaev dha ofertën, nesër organet e partive vendosin për pjesëmarrjen në qeveri. Ja deklaratat e tyre:

Thaçi dhe Gashi dalin bashkë nga godina e qeverisë

para 8 muajve - Nezavisen

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi dhe ai i BESËS Afrim Gashi kanë dalë sëbashku nga godina e qeverisë. Zaev dha ofertën, nesër organet e partive vendosin për pjesëmarrjen në qeveri. Ja deklaratat e tyre:

Maqedonia tronditet, Thaçi bëhet pjesë e Qeverisë të cilën Zoran Zaev para 1 viti e quante njeri të shërbimit sekret të Sasho Mijallkovit

para 8 muajve - Fol

Maqedonia po tronditet pas ofertës së fundit të kryeministrit, Zoran Zaev që në Qeverin e Maqedonisë të participon edhe partia shqiptare PDSH e Menduh Thacit, raporton, portali, Amerika- Radio. Menduh...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK