http://kariera.mk

Presidenti Thaçi arrin në Sofje

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka arritur në Sofje, në hotelin ku shteti bullgar ka akomoduar shumicën e liderëve të shteteve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor. Thaçi është parë sonte duke zbritur...

Takimi Zaev-Cipras, ekspertët: Nuk do të ketë epilog konkret

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 maj - Takimi i paralajmëruar për nesër mes kryeministrit Zoran Zaev dhe homologut të tij grek Aleksis Cipras sipas ekspertëve Darko Malinovski dhe Lupço Ristovski nuk do të sjellë epilogun e...

Presidenti Thaçi arrin në Sofje

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka arritur në Sofje, në hotelin ku shteti bullgar ka akomoduar shumicën e liderëve të shteteve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor. Thaçi është parë sonte duke zbritur...

Presidenti Thaçi arrin në Sofje

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka arritur në Sofje, në hotelin ku shteti bullgar ka akomoduar shumicën e liderëve të shteteve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor. Thaçi është parë sonte duke zbritur...

Thaçi arrin në Sofje /FOTO

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka arritur në Sofje, në hotelin ku shteti bullgar ka akomoduar shumicën e liderëve të shteteve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor. Thaçi është parë sonte duke zbritur...

Takimi Zaev-Cipras, ekspertët: Nuk do të ketë epilog konkret

para 8 muajve - Alsat-M

Takimi i paralajmëruar për nesër mes kryeministrit Zoran Zaev dhe homologut të tij grek Aleksis Cipras sipas ekspertëve Darko Malinovski dhe Lupço Ristovski nuk do të sjellë epilogun e shumëpritur të kontestit...

Zaev: Vendet e Ballkanit perëndimor të marrin pjesë aktive në ndërtimin e një Evrope më të fuqishme

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 maj - është koha që vendet e Ballkanit Perëndimor të marrin pjesë në nërtimin e një BE-ja më të fortë, ka porositur kryeministri Zoran Zaev sot në Sofje ku po merrë pjesë në konferencën "Demokracia...

Zaev: Pres takim të frytshëm me Cipran

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 maj - Kryeministri Zoran Zaev dhe homologu i tij grek, Aleksis Cipras nesër paradite do të takohen në Sofje. Në takimin tet-a-tet, bisedimet mes dy kryeministrave do të mbahen në margjinat e...

Presidenti Thaçi arrin në Sofje

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka arritur në Sofje, në hotelin ku shteti bullgar ka akomoduar shumicën e liderëve të shteteve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor. Thaçi është parë sonte duke zbritur...

Boshnjakovski: Takimi Zaev-Cipras, afrohet zgjidhja përfundimtare e çështjes së emrit

para 8 muajve - TV Koha

Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski në komentin e tij mbi pritjet dhe gjasat që të përmbyllet çështja e emrit në takimin e nesërm të kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras në margjinat e samitit...

Boshnjakovski: Takimi Zaev-Cipras është hap përpara drejt zgjidhjes përfundimtare të emrit

para 8 muajve - Portalb

Zëdhënësi i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë, Mile Boshnjakovski sot tha se pritjet e qeverisë dhe mundësitë që të mbyllet çështja rreth emrit të Maqedonisë nga takimin i nesërm mes kryeministrave Zoran...

KONTESTI PËR EMRIN: TAKIMI I NESËRM NË SOFJE

para 8 muajve - TV Art

Demiri: Nuk do të ketë zgjidhje përfundimtare Analisti politik, Alajdin Demiri, takimin e nesërm në Sofje, e sheh si zgjidhje për kontestin e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, por ai shton se nuk do të...

Nesër takimi Zaev-Cipras, një hap drejt zgjidhjes përfundimtare

para 8 muajve - Shenja

Nesër në orën 10.30 në Sofje, në kuadër të Samiti të BE-së për Ballkanin Perëndimor, pritet që të mbahet takim i ri mes kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe të Greqisë, Aleksis Cipras, për çështjen...

Boshnjakovski: Në takimin Zaev-Cipras nuk do të merrë pjesë kancelarja gjermane Merkel

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 maj - Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski duke komentuar pritshëmritë e Qeverisë dhe shansat që të mbyllet çështja e emrit në takimin e  nesërm të kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras,...

NESËR TAKOHEN ZAEV-CIPRAS. ZAEV: PRES TË ARRIJMË MARRËVESHJE

para 8 muajve - TV21

Kryeministri Zoran Zaev dhe homologu i tij grek, Aleksis Cipras nesër paradite do të takohen në Sofje. Në takimin tet-a-tet, bisedimet mes dy kryeministrave do të mbahen në margjinat e samitit të Ballkanit...

Boshnjakovski: Takimi Zaev-Cipras, afrohet zgjidhja përfundimtare e çështjes së emrit

para 8 muajve - Gazeta Express

Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski në komentin e tij mbi pritjet dhe gjasat që të përmbyllet çështja e emrit në takimin e nesërm të kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras në margjinat e samitit...

Presidenti Thaçi arrin në Sofje

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka arritur në Sofje, në hotelin ku shteti bullgar ka akomoduar shumicën e liderëve të shteteve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor. Thaçi është parë sonte duke zbritur...

Thaçi arrin në Sofje

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka arritur në Sofje, në hotelin ku shteti bullgar ka akomoduar shumicën e liderëve të shteteve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor. Thaçi është parë sonte duke zbritur...

Thaçi arrin në Sofje, e kryeson delegacionin e Kosovës në Samit

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka arritur në Sofje, në hotelin ku shteti bullgar ka akomoduar shumicën e liderëve të shteteve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor. Thaçi është fotografuar duke zbritur...

Presidenti Thaçi arrin në Sofje

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka arritur në Sofje, në hotelin ku shteti bullgar ka akomoduar shumicën e liderëve të shteteve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor. Thaçi është parë sonte duke zbritur...

A do merr pjesë Merkel në takimin Zaev- Cipras? Ja përgjigjja e Qeverisë

para 8 muajve - Medial

Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski ka mohuar informacionet në disa nga mediat gjermane se në takimin mes Zaevit dhe Ciprasit do të merr pjesë edhe kancelarja gjermane Angela Merkel, transmeton Medial.mk....

BOSHNJAKOVSKI: Takimi Zaev- Cipras, hap drejt zgjidhjes përfundimtare të emrit

para 8 muajve - Medial

Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski në komentin e tij mbi pritjet dhe gjasat që të përmbyllet çështja e emrit në takimin e nesërm të kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras në margjinat e samitit...

Ja çfarë thotë Zaevi për zgjedhjet e parakohshme parlamentare

para 8 muajve - Aktuale

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e kryeministrave...

Zaev: Nuk është tragjedi nëse në vjeshtë kemi zgjedhje

para 8 muajve - Ina

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e kryeministrave...

Zaev- Cipras, nesër takim kokë më kokë në Sofje

para 8 muajve - Medial

Kryeministri Zoran Zaev dhe kolegu i tij grek Aleksis Cipras nesër në ora 10.30 do të kenë takim tet-a-tet në Sofje. Burime qeveritare kanë konfirmuar se takimi i ri mes dy kryeministrave do të mbahet...

Boshnjakovski: Takimi Zaev-Cipras një hap i madh për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 8 muajve - Shenja

Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski ka deklaruar se takimi ndërmjet kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras në Sofje është një hap i madh drejt zgjidhjes përfundimtare të çështjes së emrit. Boshnjakovski...

Boshnjakovski: Në takimin Zaev-Cipras nuk do të merrë pjesë kancelarja gjermane Merkel

para 8 muajve - Tetova Sot

Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski duke komentuar pritshëmritë e Qeverisë dhe shansat që të mbyllet çështja e emrit në takimin e  nesërm të kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, në margjinat...

Kryeministri Zaev në Sofje, në fokus takimi me Ciprasin

para 8 muajve - Zhurnal

Sofje, 16 maj - “Demokracia që dërgon: Dhjetë vite pas shfrenimit të potencialeve të Ballkanit Perëndimor” është tema në të cilën kryeministri Zoran Zaev do të flasë sot në konferencën në Ohër, me çka...

ZAEV: NUK ËSHTË TRAGJEDI NËSE NË VJESHTË KEMI ZGJIDHJE

para 8 muajve - TV Art

Opozita kërkon takim liderësh Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset...

Zaev e fillon vizitën në Sofje, në fokus takimi me Ciprasin

para 8 muajve - Ina

“Demokracia që dërgon: Dhjetë vite pas shfrenimit të potencialeve të Ballkanit Perëndimor” është tema në të cilën kryeministri Zoran Zaev do të flasë sot në konferencën në Ohër, me çka do ta fillojë vizitën...

Boshnjakovski: Takimi Zaev-Cipras është hap përpara drejt zgjidhjes përfundimtare të emrit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Zëdhënësi i Qeverisë së Republikë së Maqedonisë, Mile Boshnjakovski sot tha se pritjet e qeverisë dhe mundësitë që të mbyllet çështja rreth emrit të Maqedonisë nga takimin i nesërm mes kryeministrave Zoran...

Kryeministri Zaev në Sofje, në fokus takimi me Ciprasin

para 8 muajve - Gazeta Express

“Demokracia që dërgon: Dhjetë vite pas shfrenimit të potencialeve të Ballkanit Perëndimor” është tema në të cilën kryeministri Zoran Zaev do të flasë sot në konferencën në Ohër, me çka do ta fillojë vizitën...

Zaev: Nuk është tragjedi nëse në vjeshtë kemi zgjedhje

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e kryeministrave...

Zaev: Nuk është tragjedi nëse në vjeshtë kemi zgjedhje

para 8 muajve - Republika

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e kryeministrave...

Boshnjakovski: Takimi Zaev- Cipras, hap drejt zgjidhjes përfundimtare të emrit

para 8 muajve - Nezavisen

Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski në komentin e tij mbi pritjet dhe gjasat që të përmbyllet çështja e emrit në takimin e nesërm të kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras në margjinat e samitit...

Zaev e fillon vizitën në Sofje, në fokus takimi me Ciprasin

para 8 muajve - Nezavisen

“Demokracia që dërgon: Dhjetë vite pas shfrenimit të potencialeve të Ballkanit Perëndimor” është tema në të cilën kryeministri Zoran Zaev do të flasë sot në konferencën në Ohër, me çka do ta fillojë vizitën...

ZAEV: NUK ËSHTË TRAGJEDI NËSE NË VJESHTË KEMI ZGJIDHJE

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e kryeministrave...

Zaev: Nuk është fundi i botës nëse organizohen zgjedhje të parakohshme parlamentare

para 8 muajve - Nezavisen

Kryeministri Zaev ka theksuar se dëshiron që edhe njëherë qytetarët të dinë se samiti në Sofje nuk është “ded lajn”, por para së gjithash Samiti i Këshillit të BE-së kur vendoset nga ana e kryeministrave...

Kryeministri Zaev në Sofje, në fokus takimi me Ciprasin

para 8 muajve - Republika

“Demokracia që dërgon: Dhjetë vite pas shfrenimit të potencialeve të Ballkanit Perëndimor” është tema në të cilën kryeministri Zoran Zaev do të flasë sot në konferencën në Ohër, me çka do ta fillojë vizitën...

Zaev: Nuk është fundi i botës nëse nuk zgjidhet çështja e emrit

para 8 muajve - Medial

Procesi i negociatave shënon një përparim të madh, edhe pse mbeten shumë çështje tjera të vështira të cilat duan punë, vlerëson Kryeministri Zoran Zaev, i cili nuk pret zgjidhje gjatë takimit me Cipras...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit deri në qershor

para 8 muajve - Aktuale

Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit deri në qershor, në mënyrë që vendi t’i...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit deri në qershor

para 8 muajve - Medial

Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit deri në qershor, në mënyrë që vendi t’i...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit në qershor

para 8 muajve - Gazeta Express

Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit deri në qershor, në mënyrë që vendi t’i...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit në qershor

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 maj - Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit deri në qershor, në mënyrë...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit në qershor

para 8 muajve - Alsat-M

Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit deri në qershor, në mënyrë që vendi t’i...

Çështja e emrit, kryeministri grek dhe Presidenti i KE takohen “kokë më kokë” në Sofje

para 8 muajve - Alsat-M

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do të takohet me kryeministrin grek Alexis Cipras këtë pasdite rreth përgatitjeve për Samitin në Sofje. Tusk dhe Cipras do të diskutojnë për kontestin e emrit...

Bruksel, optimizëm për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 8 muajve - Shenja

Në BE ka një optimizëm të shtuar se muajin e ardhshëm do të arrihet marrëveshje mes Greqisë dhe Maqedonia për çështjen e emrit. Kjo është thënë nga një burim i lartë diplomatik i afërt me Këshillin Evropian....

Çështja e emrit, kryeministri grek dhe Presidenti i KE takohen “kokë më kokë” në Sofje

para 8 muajve - BalkanWeb

SOFJE – Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do të takohet me kryeministrin grek Alexis Cipras këtë pasdite rreth përgatitjeve për Samitin në Sofje. Tusk dhe Cipras do të diskutojnë për kontestin...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit në qershor

para 8 muajve - Tetova Sot

Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit deri në qershor, në mënyrë që vendi t’i...

Emri, Tusk dhe Cipras takim "kokë më kokë"

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15 maj - Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do të takohet me kryeministrin grek Alexis Cipras këtë pasdite rreth përgatitjeve për Samitin në Sofje. Tusk dhe Cipras do të diskutojnë për...

Takim liderësh pas Samitit të Sofjes

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 15  maj - Takimi i kreut shtetëror dhe liderëve të partive parlamentare për çështjen e emrit do të mbahet, por pas Samitit të BE-së për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet në Sofje të Bullgarisë...

Tusk dhe Cipras diskutojnë për çështjen e emrit në Bruksel

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do të takohet me kryeministrin grek Alexis Cipras këtë pasdite rreth përgatitjeve për Samitin në Sofje. Tusk dhe Cipras do të diskutojnë për kontestin e emrit...

Këshilli Evropian, optimist për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë deri në qershor

para 8 muajve - Ekonomia Online

Në prag të takimit të kryeministrit Zoran Zaev me homologun e tij grek, Aleksis Cipras vijnë porosi konkrete nga Brukseli. Këshilli Evropian pret zgjidhjen e emrit të Maqedonisë deri në qershor, në mënyrë...

Bruksel, Tusk do të bisedojë me Ciprasin për çështjen e emrit

para 8 muajve - Medial

Kryetari i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, sot do të bisedojë me kryeministrin grek Aleksis Cipras rreth përgatitjeve për Samitin në Sofje, njofton korrespondenti i MIA-s në Bruksel. Tusk dhe Cipras...

Agjendë e ngjeshur e Zaevit në Sofje, do të takohet me Cipras, Makron, Merkel, Kurc dhe Rute

para 8 muajve - Portalb

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, më 17 maj do të marrë pjesë Samitin e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perendimor që do të mbahet në Bullgari, vendi që është udhëheqës me Këshillin e Evropës. Gjatë...

TUSK NË BRUKSEL DO TË BISEDOJË ME CIPRAS PËR ÇËSHTJEN E EMRIT

para 8 muajve - TV21

Kryetari i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, sot do të bisedojë me kryeministrin grek Aleksis Cipras rreth përgatitjeve për Samitin në Sofje, njofton korrespondenti i MIA-s në Bruksel. Tusk dhe Cipras...

Emri, Tusk dhe Cipras takim “kokë më kokë”

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do të takohet me kryeministrin grek Alexis Cipras këtë pasdite rreth përgatitjeve për Samitin në Sofje. Tusk dhe Cipras do të diskutojnë për kontestin e emrit...

Çështja e emrit të Maqedonisë, kryeministri grek dhe Presidenti i KE do të takohen në Sofje

para 8 muajve - Java News

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do të takohet me kryeministrin grek Alexis Cipras këtë pasdite rreth përgatitjeve për Samitin në Sofje. Tusk dhe Cipras do të diskutojnë për kontestin e emrit...

Zoran Zaev i gatshëm për takim me liderët

para 8 muajve - Almakos

Jam në dispozicion për takim liderësh, deklaroi kryeministri Zoran Zaev, duke u përgjigjur pyetjes së gazetarëve nëse do të ketë ose jo takim liderësh për çështjen e emrit. Ai theksoi se që dje ka pasur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK