http://kariera.mk

Dietologia: Si duhet të ushqeheni gjatë muajit të Ramazanit?

para 8 muajve - Te Sheshi

Muaji Ramazan është muaj i agjërimit për të gjithë besimtarët muslimanë. Gjatë kësaj periudhe, përpos disa ndalesave të caktuara, sipas rregullave të agjërimit bëhet edhe braktisja e ushqimit dhe pijes…...

Si ta vrisni varësinë nga sheqeri para se t’ju vrasë ajo juve

para 8 muajve - Koha.net

Derisa nuk është argëtuese të mungoni nga festimet ku shërbehen ushqime me sheqer, nuk është gjithashtu argëtuese të ballafaqoheni me kokëdhimbjen pas konsumimit të tepërt të sheqerit. Dhe për më tepër,...

Si të ushqehemi shëndetshëm gjatë Ramazanit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Agjerimi është ritual shpirtëror i besimtarëve muslimanë, i cili zbatohet duke hequr dorë nga ushqimi e lëngjet gjatë ditës dhe duke marrë vetëm dy vakte në ditë: në agim dhe muzg. Nëse agjerimi mbahet...

Si ta vrisni varësinë nga sheqeri para se t’ju vrasë ajo juve

para 8 muajve - Infokusi

Derisa nuk është argëtuese të mungoni nga festimet ku shërbehen ushqime me sheqer, nuk është gjithashtu argëtuese të ballafaqoheni me kokëdhimbjen pas konsumimit të tepërt të sheqerit. Dhe për më tepër,...

Si të ushqeheni shëndetshëm gjatë muajit të Ramazanit?

para 8 muajve - Ekonomia Online

Agjërimi është ritual shpirtëror i besimtareve mysliman, i cili zbatohet duke abstenuar krejtësisht nga ushqimi dhe lëngjet gjatë ditës dhe duke marrë vetëm dy vakte në ditë; Sohur – në agim dhe Iftar...

Dietologia: Si duhet të ushqeheni gjatë muajit të Ramazanit ?

para 8 muajve - Ina

Muaji Ramazan është muaj i agjërimit për të gjithë besimtarët myslimanë. Gjatë kësaj periudhe, përpos disa ndalesave të caktuara, sipas rregullave të agjërimit bëhet edhe braktisja e ushqimit dhe pijes....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK