http://kariera.mk

Morata – PSG, lajm i ‘çmendur’ nga Franca

para 8 muajve - GazetaBlic

PSG e di se në verë do ta humbet Edinson Cavanin. Klubi francez nuk do të mund ta mbaj uruguaianin në skuadër, pasi ky i fundit është tej mase i acaruar me Neymarin dhe privilegjet që i gëzon. PSG është...

Morata – PSG, lajm i ‘çmendur’ nga Franca

para 8 muajve - OraInfo

PSG e di se në verë do ta humbet Edinson Cavanin. Klubi francez nuk do të mund ta mbaj uruguaianin në skuadër, pasi ky i fundit është tej mase i acaruar me Neymarin dhe privilegjet që i gëzon. PSG është...

Në afatin e verës, Verratti transferohet tek gjiganti evropian

para 8 muajve - OraInfo

Emri i Marco Verratti në çdo afat kalimtar është i përmendur. Mesfushori italian është padyshim njëri ndër më të mirët në pozicionin e vet, andaj shumë klubet e duan transferimin e tij. Juventusi dëshiron...

Arrihet marrëveshja, ky është ekipi i ri i Balotellit

para 8 muajve - Lajmi.net

. Mario Balotelli do të mbetet në Francë. Sipas “TuttoMercatoWeb”, Balo ka arritur marrëveshjen me skuadrën e re, përcjellë “Lajmi.net”. Ai në sezonin e ri do të jetë pjesë e Marseille. Balo kërkon të...

Interi me transferim të ‘çmendur’ nga Manchester City

para 8 muajve - OraInfo

Interi po kërkon që të bëjë disa transferime në afatin e verës. Nëse skuadra italiane kualifikohet për në Ligën e Kampionëve, atëherë me gjasë do të bëjë disa transferime të mëdha. Lojtari i parë që po...

Donnarumma te finalisti i Ligës së Kampionëve

para 8 muajve - Lajmi.net

. Vazhdojnë zërat e merkatos për Gianluigi Donnarumma, portierin e Milan, i cili duket gjithnjë e më larg kuqezinjve. Sipas asaj që bën të ditur “Daily Mirror”, Liverpool, finalistja e Champions League,...

PSG po e transferon njërin ndër portierët më të mirë në botë

para 8 muajve - OraInfo

PSG nuk e ka ndërmend të ndalet më transferime gjigante. Klubi francez e ka prioritet Ligën e Kampionëve edhe pse në këtë sezon u eliminua nga Real Madridi. PSG dëshiron të filloj ndryshim nga porta, pasi...

Finalistët e Champions League ofrojnë 70 milionë euro për Donnarumma…

para 8 muajve - Telesport

Vazhdojnë zërat e merkatos për Gianluigi Donnarumma, portierin e Milan, i cili duket gjithnjë e më larg kuqezinjve. Sipas asaj që bën të ditur “Daily Mirror”, Liverpool, finalistja e Champions League,...

Pjaniq në radarin e PSG

para 8 muajve - Klan Kosova

Gjiganti francez është i interesuar ta blejë mesfushorin boshnjak, i cili karrierën e ka nisur po në Ligue 1, tek skuadra nga Groupama Stadium Mesfushori i Juventus, Miralem Pjaniq, është cak kryesor i...

Në pritje të lamtumirës së Buffon, Juventus gjen zëvendësuesin e portierit legjendar

para 8 muajve - BalkanWeb

Gianluiggi Buffon pritet që gjatë kësaj jave të njoftojë tërheqjen nga futbolli dhe për këtë arsye te Juventusi kanë nisur tentativat për zëvendësimin e portierit legjendar. Mediat italiane shkruajnë se...

Mesfushori i Juventus në radarin e PSG

para 8 muajve - GazetaBlic

Gjiganti francez është i interesuar ta blejë mesfushorin boshnjak, i cili karrierën e ka nisur po në Ligue 1, tek skuadra nga Groupama Stadium Mesfushori i Juventus, Miralem Pjaniq, është cak kryesor i...

Ky është zëvendësuesi i Gianluigi Buffon te Juventusi

para 8 muajve - Infokusi

Skuadra kampione e Italisë tanimë e ka gjetur zëvendësuesin e legjendes Gianluigi Buffon, shkruan infokusi. LEXO EDHE: Marseille – Atl. Madrid, kjo është atmosfera para ndeshjes Juventusi ka arritur një...

Pothuajse punën e kryer, Balotelli bëhet me skuadër të re

para 8 muajve - Mapo

Mario Balotelli është shumë pranë kompletimit të marrëveshjes për t’iu bashkuar klubit francez, Marseille, sipas TuttoMercatoWeb. Ndërkohë, e përditshmja gjermane Bild raportoi dje se sulmuesi italian...

Nuk u kualifikuan në Champions League, por Romagnoli e qon në ‘qiellin e shtatë’ këtë figurë të Milanit

para 8 muajve - OraInfo

Gjatë një interviste me Milan TV, mbrojtësi qendror i Rossonerëve, Alessio Romagnoli foli për partneritetin e tij me Leonardo Bonucci, duke rezervuar lëvdata të veçanta për trajnerin Gennaro Gattuso,përcjell...

Donnarumma në PSG, Cavani në Milan?

para 8 muajve - Lajmi.net

. Ende pa  u mbyllur sezoni, por me sigurinë matematike që Milani nuk do të luajë në Champions sezonin e ardhshëm, nisin zërat për një largim të mundshëm të Gigio Donnarummas nga kuqezinjtë, me PSG në...

Marseille synon të mbajë Mario Balotellin në Francë

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Mario Balotelli mund të qëndrojë në Francë. Mediat italiane shkruajnë se sulmuesi italian mund të transferohet te finalistja e Europa League, Marseille. Palët kanë arritur një marrëveshje paraprake, ndërkohë...

Lamtumirë Man City, Gundogan në Serie A

para 8 muajve - Aktuale

Mesfushori i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan ka zgjuar interesim nga skuadra e Interit. Ilkau Gundogan mund të largohet nga Man City duke u transferuar në Serie A. “Corriere dello Sport” raporton se mesfushori...

Donnarumma drejt Liverpoolit

para 8 muajve - RTV 21

Liverpooli është duke monitoruar situatën e Gianluigi Donnarumma në Milan Portieri pritet të largohet nga Milano këtë verë. Situata e tij nuk është aspak e mirë kur dihet se ai u sulmua nga kritikët e...

Përgatituni fasna , po ndodh shkëmbimi më i madh, Milan-PSG

para 8 muajve - OraInfo

Mediaset Premium zbulojnë se Gianluigi Donnarumma mund të bashkohet me Paris Saint-Germain në këmbim të Edinson Cavani,përcjell ORAinfo. Drejtori i sportit i Rossonerëv, Massimiliano Mirabelli komentoi...

Arrihet marrëveshja, Juventus gjen pasardhësin e Buffon…

para 8 muajve - Telesport

Në pritje të zyrtarizimit për lamtumirën e Buffon, Juventus ka bërë një goditje të rëndësishme në merkato. Klubi bardhezi ka gjetur marrëveshjen me Mattia Perin, 25 vjeç, i cili është bindur ta vazhdojë...

Liverpooli gati 68 milionë euro për Donnarumman

para 8 muajve - Telegrafi

Liverpooli është duke e monitoruar situatën e Gigio Donnarummas te Milan. Portieri është i pritur të largohet nga Milani këtë verë, pasi është i vetmi në klub që mund të përfitohet shumë e madhe prej shitjes....

Juventusi arrin akordin me zëvendësuesin e Buffon

para 8 muajve - Portalb

Duke pritur zyrtarizimin e lamtumirës së Buffon, Juventusi është duke punuar intensivisht për të gjetur pasuesin e portierit legjendar. Vitet e kaluar një ndër kandidatët potencial ishte portieri i Milanit...

Pothuajse punën e kryer, Balotelli bëhet me skuadër të re

para 8 muajve - Gazeta Express

Mario Balotelli është shumë pranë kompletimit të marrëveshjes për t’iu bashkuar klubit francez, Marseille, sipas TuttoMercatoWeb. Ndërkohë, e përditshmja gjermane Bild raportoi dje se sulmuesi italian...

Nëse Interi kualifikohet në Champions, ky super lojtar transferohet në ‘Giuseppe Meazza’

para 8 muajve - Mapo

Pavarësisht se nuk ka siguruar kualifikimin në Champion, Interi po mendon për sezonin e ardhshëm. Drejtues të zikaltërve po interesohen për të nënshkruar me ‘yllin’ e Manchester Cityt, Ilkay Gundogan....

Balotelli shokon Serie A, trasferohet atje ku nuk e ka pritur askush

para 8 muajve - OraInfo

Mario Balotelli ka vendosur të mbetet në Ligue 1 por te një ekip i ri. Mario Balotelli është pranë marrëveshjes me Olympique Marseille. “Tuttomercatoweb” raporton se sulmuesi do të largohet nga Nice duke...

Perin ka marrëveshje me Juventusin

para 8 muajve - Zhurnal

Raportimet e fundit që vijnë nga Italia, shkruajnë se Mattia Perin e ka pranuar ofertën e Juventusit, ndërsa tani po negociohet me Genoan. Gianluigi Buffon pritet që të enjten ta zyrtarizojë pensionimin...

Rrokada/Donnarumma në PSG, Cavani në Milan

para 8 muajve - Java News

Gianluigi Donnarumma mund të transferohet në Paris Saint-Germain, kurse sulmuesi i parisienëve Edinson Cavani mund t’i bashkohet Rossonerëve, sipas Mediaset Premium. Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano...

Ylkay Gundogan, “dhurata” e Suning, nëse arrihet Championsi

para 8 muajve - SuperSport

Ilkay Gundogan do të jetë “dhurata” që Suning do t’i bëjë Luciano Spallettit, nëse Interi kualifikohet në Champions League në sezonin e ardhshëm. Kështu shkruajnë mediat italiane, të cilat theksojnë se...

Lamtumirë Man City, Gundogan në Serie A

para 8 muajve - Lajmi.net

. Ilkau Gundogan mund të largohet nga Man City duke u transferuar në Serie A. “Corriere dello Sport” raporton se mesfushori gjerman ka zgjuar interesim nga skuadra e Interit. “Nerazzurrët” kërkojnë përforcime...

Inter në Champions? Gundogan në Milano

para 8 muajve - Infokusi

Gjithçka varet nga kualifikimi në Champions League: Nëse Interi arrin të përfundojë kampionatin në vendin e katërt në Serie A, zikaltrit do të afronin në merkaton e verës të paktën dy emra të mëdhenj në...

Perin ka marrëveshje me Juventusin

para 8 muajve - Telegrafi

Raportimet e fundit që vijnë nga Italia, shkruajnë se Mattia Perin e ka pranuar ofertën e Juventusit, ndërsa tani po negociohet me Genoan. Gianluigi Buffon pritet që të enjten ta zyrtarizojë pensionimin...

Marseille synon të mbajë Mario Balotellin në Francë

para 8 muajve - SuperSport

Mario Balotelli mund të qëndrojë në Francë. Mediat italiane shkruajnë se sulmuesi italian mund të transferohet te finalistja e Europa League, Marseille. Palët kanë arritur një marrëveshje paraprake, ndërkohë...

PSG e fiksuar pas Donnarummës, ofron një sulmues në shkëmbim

para 8 muajve - Mapo

Milani dhe Paris Saint Germain po punojnë për të realizuar një nga shkëmbimet më të bujshme të kësaj merkatoje verore. Në Paris do të udhëtojë portieri 19-vjeçar i kuqezinjve, Gigio Donnarumma, ndërsa...

Juventus- Dybala, vjen lajmi ‘BOMBË ‘

para 8 muajve - OraInfo

Ylli i Juventusit,Paulo Dybala do të takohet me shefat e Zonës së Vjetër javën e ardhshme, raporton Il Corriere dello Sport,përcjell ORAinfo. Sulmuesi argjentinas është kontraktuar me Juventusin deri në...

Juventus gjen zëvendësuesin e Buffonit

para 8 muajve - Albeu

Karrierës së Gianluigi Buffon te Juventusi po i afron fundi dhe tashmë bardhezinjtë duhet të gjejnë urgjentisht një portier tjetër . Zgjidhja nuk ka vonuar dhe alternativa është gati. Mësohet se drejtuesit...

S’kanë faj që tifozët e urrejnë Donnarumman, ja sa pikë iu humbi ai Milanit

para 8 muajve - OraInfo

AC Milan shpenzoi  shumë në dritaren e transferimit të verës së kaluar, por kjo nuk i ndihmoi ata të përfundonin në top katër ose të sfidojnë Juventusin dhe Napoli për Scudetton,përcjell ORAinfo. Milan...

Lamtumira e Buffonit, Juventus transferon portierin e rivalit nga Serie A

para 8 muajve - Ina

Mattia Perin ka pranuar ofertën e “Bianconerëve” për transferim në Torino. Juventus ka arritur marrëveshje me Genoan për transferimin e portierit Mattia Perin. “Gazzetta dello Sport” raporton se Perin...

Lamtumira e Buffonit, Juventus transferon portierin e rivalit nga Serie A

para 8 muajve - Lajmi.net

Mattia Perin ka pranuar ofertën e "Bianconerëve" për transferim në Torino. Juventus ka arritur marrëveshje me Genoan për transferimin e portierit Mattia Perin. “Gazzetta dello Sport” raporton se Perin...

Ylli i madh i thotë PO Juventusit!

para 8 muajve - OraInfo

Është raportuar se Mattia Perin ka pranuar të bëjë një lëvizje në Juventus, përcjell ORAinfo. Gianluigi Buffon pritet të njoftojë pensionimin e tij këtë javë dhe Bianconerët duan një tjetër portier të...

Milani provokon PSG-në: Merre Donnarumman, me jep Cavanin!

para 8 muajve - SuperSport

Ende pa  u mbyllur sezoni, por me sigurinë matematike që Milani nuk do të luajë në Champions sezonin e ardhshëm, nisin zërat për një largim të mundshëm të Gigio Donnarummas nga kuqezinjtë, me PSG në “pole”...

Milan dhe PSG bëhen gati për shkëmbimin e madh

para 8 muajve - Albeu

PSG dhe Milani po e mendojnë një shkëmbim të madh. Parisienët janë gati të ofrojnë Edinson Cavanin për të nënshkruar me Gianluigi Donnarumman. Sipas “Gazzetta dello Sport” Milani e dëshiron shumë një shkëmbim...

Balotelli drejt Marseilles?

para 8 muajve - Zhurnal

Mario Balotelli ka arritur marrëveshje personale me Olympique Marseillen, pasi Roma dhe Fiorentina nuk i kanë plotësuar kërkesat e tij. Sipas Tuttomercatoweb, sulmuesi i Nice ka ringjallur interesimin...

Dëshira e madhe e Interit quhet Ilkay Gundogan, nëse arrihet Liga e Kampionëve lojtari do të blihet

para 8 muajve - Zhurnal

Interi është vënë pas mesfushorit të Manchester Cityt, Ilkay Gundogan, nëse kualifikohen në Ligën e Kampionëve. Sipas Corriere dello Sport, mesfushori 27 vjeçar është objektivi numër një i zikaltërve në...

Dybala – Bayern, ky është lajmi i fundit

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra e Juventusit është e sigurt se futbollisti më i kërkuar në Europë, Paulo Dybala nuk do të largohet. Dybala është duke u kërkuar nga shumë klube. Ndër to është edhe Bayern Munchen, me Kart-Heinz...

Balotelli befason tifozët me klubin e ri

para 8 muajve - Bota Press

Mario Balotelli ka vendosur të mbetet në Ligue 1 por te një ekip i ri. Mario Balotelli është pranë marrëveshjes me Olympique Marseille. “Tuttomercatoweb” raporton se sulmuesi do të largohet nga Nice duke...

Dëshira e madhe e Interit quhet Ilkay Gundogan, nëse arrihet Liga e Kampionëve lojtari do të blihet

para 8 muajve - Telegrafi

Interi është vënë pas mesfushorit të Manchester Cityt, Ilkay Gundogan, nëse kualifikohen në Ligën e Kampionëve. Sipas Corriere dello Sport, mesfushori 27 vjeçar është objektivi numër një i zikaltërve në...

Nëse arrin Ligën e Kampionëve, Gundogan dhuratë për Spallettin

para 8 muajve - KosovaPress

Pronarët e Interit, i kanë premtuar Luciano Spalletit se do të sjellin lojtarë të mëdhenj në ekip, nëse skuadra ia del të kualifikohet në Ligën e Kampionëve. Corriere dello Sport, shkruan se dhurata e...

Mbesin të shtangur tifozët bianconerë! Juventus  pranon ta shesë yllin e madh

para 8 muajve - OraInfo

Sipas raporteve të fundit të Sport Mediaset, Juventus po konsideron seriozisht mundësinë e shitjes së Gonzalo Higuaín gjatë dritares së transferimit të kësaj vere,përcjell ORAinfo. Beppe Marotta dhe Fabio...

Pensionohet Buffon, Juventusi arrin marrëveshje me super portierin e Serie A

para 8 muajve - GazetaBlic

Mattia Perin ka pranuar një transferim në Juventus, por tani ai duhet të negociojë vetëm me Genoan. Gianluigi Buffon pritet të njoftojë pensionimin e tij këtë javë dhe Bianconerët po kërkojnë një tjetër...

Balotelli drejt Marseilles?

para 8 muajve - Telegrafi

Mario Balotelli ka arritur marrëveshje personale me Olympique Marseillen, pasi Roma dhe Fiorentina nuk i kanë plotësuar kërkesat e tij. Sipas Tuttomercatoweb, sulmuesi i Nice ka ringjallur interesimin...

Jo vetëm Kovaçiç, Interi synon dhe mesfushorin e CITY-it

para 8 muajve - Newsport

Në  rast se Interi arrin të kualifikohet për në Champions League, zikaltërit do të bëjnë një merkato mjaft interesante sidomos në mesfushë ku mund të bëhen dy goditje “big”. Në listë janë shumë futbollistë...

Juventus gjen zëvendësuesin e Buffon

para 8 muajve - Periskopi

Duke pritur zyrtarizimin e lamtumirës së Buffon, Juventusi është duke punuar intensivisht për të gjetur pasuesin e portierit legjendar. Vitet e kaluar një ndër kandidatët potencial ishte portieri i Milanit...

Interi kërkon yllin e Manchester Cityt

para 8 muajve - GazetaBlic

Inter do t’i kërkojë Manchester Cityt shërbimet e mesfushorit, Ilkay Gundogan nëse kualifikohen për Ligën e Kampionëve, sipas Corriere dello Sport. Mediat raportojnë se Interi ka shprehur interesim për...

Shkëmbim i “çmendur” PSG-MILAN, problem bëhet paga e CAVANIT

para 8 muajve - Newsport

Prej kohësh Donnarumma është në “radarët” e PSG, ndërsa Milani pret një ofertë të majme për gardianin e portës. Kuqezinjtë i vënë kushte klubit parizien duke kërkuar sulmuesin Edinson Cavani si shkëmbim...

Real Madrid – Donnarumma, lajmi i fundit nga Spanja

para 8 muajve - Lajmi.net

Gianluigi Donnarumma spekulohet se mund të largohet nga San Siro, pas përfundimit të këtij sezoni. Real Madrid ka ringjallur interesimin për transferimin e portierit të Milanit, Gianluigi Donnarumma. Reprezentuesi...

Juventus gjen zëvendësuesin e Buffon

para 8 muajve - KosovaPress

Vitet e kaluar një ndër kandidatët potencial ishte portieri i Milanit dhe tashmë edhe i kombëtares Italiane, Donnarumma, por tashmë Juventusi po punon dhe duket se ka arritur edhe një akord me një tjetër...

Balotelli bëhet me skuadër të re

para 8 muajve - Sovrani

Mario Balotelli është afër përfundimit të një lëvizjeje në Marsejë, pretendon TuttoMercatoWeb, transmeton Sovrani.info. Bild kishte pohuar të martën se sulmuesi i ishte ofruar Borussia Dortmundit, por...

Të gjithë e duan në Itali, Balotelli i “shkel” syrin kësaj skuadre

para 8 muajve - Newsport

Mario Balotelli është një ndër lojtarët që në fund të sezonit është i lirë pasi i përfundon kontrata me Nizza-n. Nisur nga cilësitë që 27-vjeçari ka shfaqur gjatë kohëve të fundit në fushën e blertë, kanë...

Në prag të zyrtarizimit, në Juventus po vjen pasuesi i Buffon

para 8 muajve - Sovrani

Sipas informacioneve të fundit nga Italia, Juventusi ka vendosur mbi atë se kush duhet të jetë zëvendësuesi i Gianluigi Buffon për sezonin e ardshëm, transmeton Sovrani.info. Është raportuar se Mattia...

Gundogan do të jetë goditja e madhe e Interit

para 8 muajve - Sovrani

Inter do të pyes Mançester Cityn për mesfushorin Ilkay Gundogan nëse kualifikohen për në Ligën e Kampionëve, raporton Corriere dello Sport, përcjellë Sovrani.info. Gazeta përmend 27 vjeçarin gjerman me...

Donnarumma drejt Liverpooli-t

para 8 muajve - KosovaPress

Portieri pritet të largohet nga Milano këtë verë. Situata e tij nuk është aspak e mirë kur dihet se ai u sulmua në javët e fundit. Corriero dello Sport raporton se Liverpooli është duke menduar një lëvizje...

Shkëmbim i mundshëm ndërmjet Donnarummas dhe Cavanit

para 8 muajve - Telegrafi

Gianluigi Donnarumma mund t’i bashkohet Paris Saint-Germainit në një shkëmbim me Edinson Cavanin – raporton Mediaset Premium . Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, ka thënë se do t’i shqyrtojë...

Cavani në Serie A, shkëmbehet me yllin e madh italian

para 8 muajve - Lajmi.net

. PSG dhe Milani po e mendojnë një shkëmbim të madh. Parisienët janë gati të ofrojnë Edinson Cavanin për Gianluigi Donnarumman, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas mediave italiane, edhe Milani e mirëpret këtë...

Shfaqet ideja e shkëmbimit Donnarumma-Cavani

para 8 muajve - Telesport

Mediset premium pretendon se Guanlugigi Donnarumma mund t’i bashkohet Paris Saint-Germain ndërsa Edison Cavani, Milan-it si pjesë shkëmbimi. Sipas medias italiane eksperti dhe komentatorit të ndeshjeve...

Balotelli i ofrohet Dortmundit

para 8 muajve - Klan Kosova

Agjenti i Mario Balotellit, Mino Raiola, ia ka ofruar klientin e tij klubit gjerman, Borussia Dortmund, sipas raportimeve nga Bild , përcjell Klan Kosova. Klubi nga Bundesliga duket se ishte ftuar që të...

Klubi i njohur evropian refuzon Balotellin

para 8 muajve - Lajmi.net

. Mario Balotelli iu është ofruar Borussia Dortmundit. Ky është lajmi që vjen nga “Bild”, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas gazetës gjermane, agjenti Mino Raiola ia ka ofruar Balon Dortmundit, por klubi verdhezi...

Balotelli i ‘çmendur’, do ju befasoj me skuadrën e re!

para 8 muajve - OraInfo

Mario Balotelli tashmë ka bërë të ditur se dëshiron që të largohet nga Nice. Sulmuesi italian dëshiron që të largohet nga klubi ku luan aktualisht, mirëpo jo edhe nga Franca. Mario Balotelli është duke...

Donnarumma në PSG, Cavani në Milan

para 8 muajve - GazetaBlic

Gianluigi Donnarumma mund të transferohet në Paris Saint-Germain, kurse sulmuesi i parisienëve Edinson Cavani mund t’i bashkohet Rossonerëve, sipas Mediaset Premium. Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano...

Milan: Ky është çmimi i Donnarummas

para 8 muajve - Lajmi.net

. Milani ka caktuar çmimin e Gianluigi Donnarummas. Sipas “Gazzetta dello Sport”, kuqezinjtë do ta shesin portierin në verë, përcjellë “Lajmi.net”. Çmimi i Donnarummas është 70 milionë euro. Për të interesohen...

PSG e ‘dridh’ Milanin! Po ua rrëmben yllin e madh

para 8 muajve - OraInfo

PSG nuk është e kënaqur me paraqitjet që i ka bërë Alphonso Areloa në këtë sezon. Klubi francez dëshiron që ta zëvendësoj atë, pasi forma e tij jo e mirë, ka bërë që ta ta kërkojnë një portier të ri. PSG...

CAVANI drejt klubit të madh italian, do të këmbehet me “yllin” e skuadrës

para 8 muajve - Newsport

Edison Cavani mund të përdoret nga PSG, për të sjellë në Paris, Donarumën. Lajmi është  bërë i ditur nga mediat italiane, sipas së cilave, PSG do të sjellë me patjetër Donarumën, ndërsa për të mund të...

Manchester City po e largon ‘trurin’ e mesfushës

para 8 muajve - OraInfo

Yaya Toure do të largohet në fund të sezonit nga Manchester City. Mesfushori i Bregut të Fildishtë kërkon që të luaj standard, mirëpo Guardiola i ka bërë me dije se nuk ka vend në skuadrën e tij. Kështu,...

Dortmund nuk e do Balotellin, kërkon “yllin” e Frankfurt

para 8 muajve - Infokusi

Etiketa: Bayern Munich

Donnarumma në PSG, Cavani në Milan

para 8 muajve - Sovrani

Mediaset Premium pretendon se Gianluigi Donnarumma mund të bashkohet me Paris Saint-Germain në këmbim të pjesshëm me Edinson Cavani, transmeton Sovrani.info. Drejtori sportivi Rossonerëve Massimiliano...

Milan nxjerr në shitje Donnarumma-n

para 8 muajve - Mapo

Milani ka vendosur në shitje Gianluigi Donnarumman. Siç raporton “Gazzetta dello Sport” Milani do të kërkojë 70 milionë euro për Donnarumman nga cilido klub që është i interesuar për shërbimet e tij. Një...

Interi fillon merkaton, “ylli” i Romës ka një kërkesë për t’u transferuar në “San Siro”

para 8 muajve - Newsport

Ndodhemi në fund të kampionateve respektive dhe skuadrat po përgatiten për merkato. Drejtuesit e skuadrës së Interit kanë shënjestruar skuadrën e Romës. “Gazzetta dello Sport”zbulon se bëhet fjalë për...

U KRY! Ky është ekipi i ri i Emre Can!

para 8 muajve - OraInfo

Juventusi së shpejti do të konfirmojë nënshkrimin e Emre Can, pasi raportet në Itali pretendojnë se Gjermani ka rënë dakord të shkojë në Torino si një agjent i lirë në fund të sezonit,përcjell ORAinfo....

Milan i vë çmimin Donnarumma

para 8 muajve - Aktuale

Milan do të kërkojë 70 milionë euro nga secila skuadër që është e interesuar në transferimin e Gianluigi Donnarumma. Italiani ka tërhequr interesimin e skuadrave më të mëdha të Europës pasi konsiderohet...

Balotelli, me skuadër të re? Riola ia ofron gjigantëve gjerman

para 8 muajve - GazetaBlic

Mino Raiola pritet të bëjë një goditje të madhe në merkato duke i ofruar gjigantëve gjerman një sulmues si Mario Balotelli. Agjenti i ka ofruar Balotellin Borussias së Dortmundit sipas Bild, nisur edhe...

Balotelli, me skuadër të re? Riola ia ofron gjigantëve gjerman

para 8 muajve - GazetaBlic

Mino Raiola pritet të bëjë një goditje të madhe në merkato duke i ofruar gjigantëve gjerman një sulmues si Mario Balotelli. Agjenti i ka ofruar Balotellin Borussias së Dortmundit sipas Bild, nisur edhe...

Balotelli, me skuadër të re? Riola ia ofron gjigantëve gjerman

para 8 muajve - Albeu

Mino Raiola pritet të bëjë një goditje të madhe në merkato duke i ofruar gjigantëve gjerman një sulmues si Mario Balotelli . Agjenti i ka ofruar Balotellin Borussias së Dortmundit sipas Bild, nisur edhe...

LAJMI I FUNDIT! Liverpool vjen me transferim gjigant nga Milani

para 8 muajve - OraInfo

Liverpool ka hyrë në garë për Gianluigi Donnarumma, thonë lajmet  të fundit nga Italia,përcjell ORAinfo. Donnarumma pëlqehet gjithashtu nga lojtarët e PSG dhe Barcelonës, si dhe Manchester United. Portieri...

Milani i vë çmimin Donarummas

para 8 muajve - Albeu

Milani ka vendosur ta shesë portierin e padëshirueshëm nga tifozët, Gianluigi Donnarumman , në verë nëse ndonjë klub ofron shumën e kërkuar. Gazzetta dello Sport raporton se Milani do t’i kërkojë 70 milionë...

Agjenti Raiola ia ofron Balotellin gjigantit gjerman

para 8 muajve - Gazeta Express

Agjenti Mino Raiola ia kishte ofruar Borussia Dortmundit sulmuesin Mario Balotelli, sipas Bild. Klubi nga Bundesliga ishte ftuar të bënte ofertë për sulmuesin italian nga agjenti i vetë lojtarit, i cili...

Vetëm ky po i mungonte Liverpoolit, në ‘Anfield’ po zbarkon portieri i madh

para 8 muajve - Sovrani

Liverpool po planifikon një lëvizje të guximshme për portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma, transmeton Sovrani.info. 19-vjeçari duket sikur do të largohet këtë verë pas komenteve të bëra nga drejtori...

Juventus e dëshiron yllin e PSG-së

para 8 muajve - Infokusi

Skuadra kampione  e Italisë Juventus është duke tentuar transferimin e yllit të PSG-së Marco Verratti, shkruan infokusi. LEXO EDHE: Kjo është lista e Portugalisë për Botërorin në Rusi Sipas Tuttosport,...

Milani ia vë çmimin Donnarummas

para 8 muajve - Gazeta Express

Milani ka vendosur ta shesë portierin e padëshirueshëm nga tifozët, Gianluigi Donnarumman, në verë nëse ndonjë klub ofron shumën e kërkuar. Gazzetta dello Sport raporton se Milani do t’i kërkojë 70 milionë...

Vetëm ky po i mungonte Liuverpoolit, në ‘Anfield’ po zbarkon portieri i madh

para 8 muajve - Sovrani

Liverpool po planifikon një lëvizje të guximshme për portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma, transmeton Sovrani.info. 19-vjeçari duket sikur do të largohet këtë verë pas komenteve të bëra nga drejtori...

Milan i vë çmimin Donnarumma

para 8 muajve - Klan Kosova

Skuadra nga San Siro nuk e konsideron më ‘të pashitshëm’ gardianin italian, pasi i ka vënë çmim për të gjitha ato skuadra që janë të interesuara ta blejnë Milan do të kërkojë 70 milionë euro nga secila...

Gjiganti evropian bën shaka me Balotellin, e refuzon atë!

para 8 muajve - OraInfo

Mario Balotelli u ofrua Borussia Dortmund nga agjenti i lojtarit Mino Raiola, thotë Bild,përcjell ORAinfo. Klubi i Bundesligës me sa duket u ftua për të  transferuar  sulmuesin italian, i cili është në...

Pepe Reina nga sezoni i ri pjesë e Milanit, e konfirmon Mirabelli

para 8 muajve - Zhurnal

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, e ka konfirmuar se ata do të në nënshkruajnë me Pepe Reainin nga Napoli. Spanjolli do kalojë në Milano si lojtar i lirë dhe erdhi pasi Gennaro Gattuso...

Juve rikthen interesimin për Verrattin

para 8 muajve - Zhurnal

Juventusi ka rikthyer interesimin për mesfushorin e Paris Saint Germainit, Marco Verratti. Zonja e Vjetër ishte shumë afër të nënshkruante me italianin sa ishte në Pescara, por ai në fund vendosi t’i bashkohet...

Mediat italiane: Verratti po vjen në Serie -A tek ky klub

para 8 muajve - Sovrani

Kur jemi në prag të hapjes së merkatos për klubet evropiane, gjithnjë e më tepër po rriten edhe spekulimet rreth përforcimeve që pritet të ndodhin, transmeton Sovrani.info. Një lajm të tillë të rëndësishëm...

Juve rikthen interesimin për Verrattin

para 8 muajve - Telegrafi

Juventusi ka rikthyer interesimin për mesfushorin e Paris Saint Germainit, Marco Verratti. Zonja e Vjetër ishte shumë afër të nënshkruante me italianin sa ishte në Pescara, por ai në fund vendosi t’i bashkohet...

Pepe Reina nga sezoni i ri pjesë e Milanit, e konfirmon Mirabelli

para 8 muajve - Telegrafi

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, e ka konfirmuar se ata do të në nënshkruajnë me Pepe Reainin nga Napoli. Spanjolli do kalojë në Milano si lojtar i lirë dhe erdhi pasi Gennaro Gattuso...

Milani e konfirmon emrin zyrtarisht: Kjo është transferta e parë!

para 8 muajve - Mapo

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes për transferimin e portierit të Napolit, Pepe Reina. Ai ka thënë se “Rossonerët” kanë shfrytëzuar një mundësi të...

Milan transferohn yllin e Napolit

para 8 muajve - OraInfo

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, ka konfirmuar se klubi do ta transferojë Pepe Reinan nga Napoli si lojtar të lirë. Portierit spanjoll i mbaron kontrata me Napolin më 30 qershor dhe...

Milani cakton çmimin bazë për Donnarumma: 70 milionë euro

para 8 muajve - Telesport

Ashtu si vitin e kaluar, edhe tani Milani është në dyert e merkatos së transferimeve me situatën e vështirë, që ka të bëjë me menaxhimin e Donnarumma. Portieri është në rënie, i ka thyer totalisht marrëdhëniet...

Arrihet marrëveshja: Ylli i Napolit në Milan

para 8 muajve - Gazeta Express

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, ka konfirmuar se klubi do ta transferojë Pepe Reinan nga Napoli si lojtar të lirë. Portierit spanjoll i mbaron kontrata me Napolin më 30 qershor dhe...

Milan cakton çmimin për shitjen e Donnarummas

para 8 muajve - Lajmi.net

"Rossonerët" kanë caktuar çmimin për shitjen e portierit, gjatë afatit kalimtar të verës. Gianluigi Donnarumma mund të largohet nga Milan, pas përfundimit të këtij sezoni. “Gazzetta dello Sport” raporton...

U kry, Milan pranon shitjen e Donnarummas

para 8 muajve - OraInfo

Gianluigi Donnarumma mund të largohet nga Milan, pas përfundimit të këtij sezoni. “Gazzetta dello Sport” raporton se “Rossonerët” kanë caktuar çmimin për shitjen e portierit, gjatë afatit kalimtar të verës....

Drejtori sportiv zbulon përforcimin e madh të Milan

para 8 muajve - OraInfo

Massimiliano Mirabelli ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes për transferimin e portierit të Napolit, Pepe Reina. Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes...

Mirabelli zbulon përforcimin e madh të Milanit për sezonin e ri

para 8 muajve - Lajmi.net

Massimiliano Mirabelli ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes për transferimin e portierit të Napolit, Pepe Reina. Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes...

Marotta konfirmon largimin e yllit të madh nga Juventus

para 8 muajve - Lajmi.net

. Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Giuseppe Marotta ka pranuar se Gianluigi Buffon pritet të pensionohet pas përfundimit të këtij sezoni. Marotta ka thënë se Buffon do të jetë vështirë të zëvendësohet...

Ardhja e Pepe Reina e largon Donnarumman nga skuadra? Përgjigjet drejtori i Milanit

para 8 muajve - Sovrani

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, konfirmon se do të nënshkruajnë me portierin e Napolit, Pepe Reina, si një transferim i lirë. Portierit spanjoll i skadon kontrata me Napolin më 30 qershor...

E ardhmja e Donnarummas? Mirabelli vjen me deklaratë ‘BOMBË’

para 8 muajve - OraInfo

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, foli me Sky Sport dhe  ka refuzuar një shitje të Donnarumma kur u pyet për këtë çështje,përcjell ORAinfo. “Donnarumma ? Ne duhet të kujtojmë se ai është...

Tifozët e Milanit refuzojnë fanellën e Donnarummas

para 8 muajve - Lajmi.net

Një javë për t’u harruar për Gigio Donnarummën, me portierin që e gjen veten në mesin e një stuhie që lëkund pozitat e tij. Pas gabimit të dyfishtë të mërkurën përballë Juventusit, në finalen e Kupës së...

Marotta e lë ‘me gishta në gojë’ Milanin! I thotë që nuk ka interes t’ia rrëmbejë yllin ekipit kuqezi

para 8 muajve - OraInfo

Juventusi nuk është i interesuar për nënshkrimin e Gianluigi Donnarumma, ka treguar Giuseppe Marotta, përcjell ORAinfo. Zyrtari i transferimit të bardhezinjtë u pyet gjatë festimit të djeshme të Scudetto...

Janë dy dështues të Milanit, por Gattuso i qon ata në ‘qiellin e shtatë’

para 8 muajve - OraInfo

Gennaro Gattuso ka dal  në mbrojtje të sulmuesit të Milanit, Nikola Kalinić dhe Gianluigi Donnarumma pasi të dy u nënshtruan kritikave të rënda nga një pjesë e tifozëve të kuqezinjv,përcjell ORAinfo. Donnarumma...

Juventus kampion i Italisë, specialistët vendosin notat për protagonistët

para 8 muajve - Newsport

Juventus u shpall për herë të 7-të rradhazi kampion i Italisë dhe në Torino ka vendosur edhe notat e këtij sezoni. Ndër mëtë spikaturit padyshim janë Dybala dhe Higuain, por pa një notë të lartë nuk qëndorn...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK