http://kariera.mk

Zgjidhet kriza, “Aquarius” me 629 migrantë niset drejt Spanjës

para 9 muajve - MRT

629 emigrantët e bllokuar në një anije pranë brigjeve malteze, u nisën drejt Spanjës, pasi u shpëtuan nga disa gomone pranë brigjeve të Libisë... SOS Méditerranée dhe zyrtarët spanjollë thanë se kryeministri...

Itali-Francë, mosmarrëveshje për çështjen e migrantëve

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Autoritetet italiane thirrën sot ambasadorin francez si përgjigje ndaj komenteve të presidentit Emmanuel Macron i cili denoncoi qeverinë italiane për mospranimin e qindra migrantëve që ndodheshin në bordin...

900 emigrantë zbresin në portin siçilian

para 9 muajve - Lexo

900 emigrantë që ndodheshin në bordin e një anijeje të rojave bregdetare italiane zbarkuan sot në portin siçilian të Katanias, njoftoi një fotograf. Këto zbarkime ndodhën pas nisjes drejt Spanjës të anijet...

SICILI: ITALIA PRANON 900 EMIGRANTË

para 9 muajve - Klan Macedonia

Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 emigrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër emigrantëve është duke pranuar ende azilkërkues, mirëpo edhe është duke detyruar...

“Aquarius” drejt Spanjës, 900 emigrantë të tjerë në Itali

para 9 muajve - Portalb

Një skuadrilje anijesh me qindra emigrantë të shpëtuar nga anija “Aquarius”, po udhëton drejt Spanjës. Të shpëtuar në Mesdhe gjatë fundjavës, 629 pasagjerët e “Aquarius” nuk u lejuan të hynin në Itali...

“Aquarius” drejt Spanjës, 900 emigrantë të tjerë në Itali

para 9 muajve - Mapo

Një skuadrilje anijesh me qindra emigrantë të shpëtuar nga anija “Aquarius”, po udhëton drejt Spanjës. Të shpëtuar në Mesdhe gjatë fundjavës, 629 pasagjerët e “Aquarius” nuk u lejuan të hynin në Itali...

Kaosi me emigrantët, Salvini: BE të flasë tani ose të heshtë përgjithmonë!

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Anija “Aquarius” me 629 refugjatë libianë, e bllokuar në det të hapur nga një vendim për të mos pranuar emigrantë në portet e tyre nga Italia dhe Malta, i është drejtuar tashmë Valencias, portin e së cilës...

Salvini ashpërson tonet: Nuk jemi kamp refugjatësh për Europën!

para 9 muajve - Lexo

Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini iu përgjigj kritikave për mënyrën e trajtimit të çështjes së anijes së emergjencave ”Aquarius”, që iu drejtua porteve spanjolle dhe jo atyre italiane për zbarkimin...

Italia pranon 900 migrantë

para 9 muajve - Koha.net

Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve është duke pranuar ende azilkërkues, mirëpo edhe është duke detyruar...

Përsëri Salvini: Nuk jemi kamp refugjatësh për Europën

para 9 muajve - Java News

Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini iu përgjigj kritikave për mënyrën e trajtimit të çështjes së anijes së emergjencave ”Aquarius”, që iu drejtua porteve spanjolle dhe jo atyre italiane për zbarkimin...

Kaosi me emigrantët, ekstremisti Salvini: BE të flasë tani ose të heshtë përgjithmonë!

para 9 muajve - Gazeta e re

Anija “Aquarius” me 629 refugjatë libianë, e bllokuar në det të hapur nga një vendim për të mos pranuar emigrantë në portet e tyre nga Italia dhe Malta, i është drejtuar tashmë Valencias, portin e së cilës...

Italia pranon 900 migrantë

para 9 muajve - Gazeta Express

​Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve është duke pranuar ende azilkërkues, mirëpo edhe është duke detyruar...

QEVERIA ITALIANE ËSHTË DUKE PRANUAR ENDE AZILKËRKUES

para 9 muajve - TV21

Një anije italiane është ankoruar në Sicili duke treguar se Qeveria Italiane me qasje kundër migrantëve është duke pranuar ende azilkërkues, mirëpo edhe është duke detyruar pjesën tjetër të Evropës ta...

ITALIA PRANON 900 MIGRANTË

para 9 muajve - TV21

Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve është duke pranuar ende azilkërkues, mirëpo edhe është duke detyruar...

Kryeministri italian e quan Francën hipokrite

para 9 muajve - Politiko

Italia nuk do të pranojë mësimet “hipokrite” nga vendet që emigrantëve gjithmonë ua kanë kthyer shpinën, tha kryeministri italian Giuseppe Conte, duke iu përgjigjur kritikave të Francës për një anije me...

Italia, në shënjestër për anijen; Thumbon Macron: Cinizëm italian

para 9 muajve - MRT

Emanuel Macron e akuzoi qeverinë italiane për “cinizëm dhe papërgjegjshmëri” pas mbylljes së porteve të vendit për anijen e ndihmës me qindra emigrantë në bord... “Në raste vështirësish, – tha Benjamin...

Itali, ambasadori francez thirret në Ministrinë e Jashtme

para 9 muajve - 24 ore

Ambasadori i Francës në Romë, Christian Masset, është thirrur në Ministrinë e Jashtme të Italisë për shkak të kritikave që bëri Franca në lidhje me anijen e një organizate joqeveritare Aquarius e cila...

Italia pranon 900 migrantë

para 9 muajve - RTV 21

Qeveria italiane është duke pranuar ende azilkërkues Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve është duke pranuar...

Italia pranon 900 migrantë

para 9 muajve - Lajmi.net

Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve është duke pranuar ende azilkërkues, mirëpo edhe është duke detyruar...

Kryeministri italian e quan Francën hipokrite

para 9 muajve - Gazeta Express

Italia nuk do të pranojë mësimet “hipokrite” nga vendet që emigrantëve gjithmonë ua kanë kthyer shpinën, tha kryeministri italian Giuseppe Conte, duke iu përgjigjur kritikave të Francës për një anije me...

Italia pranon 900 migrantë

para 9 muajve - MRT

Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve... Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë,...

Italia pranon 900 migrantë

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve është duke pranuar ende azilkërkues, mirëpo edhe është duke detyruar...

Mbylli portet për emigrantët/ Presidenti francez akuza Italisë: Cinizëm dhe papërgjegjshmëri

para 9 muajve - Lexo

“Cinizëm dhe Papërgjegjshmëri” më këto fjalë presidenti francez Emanuel Macron e akuzoi qeverinë italiane e cila mbylli portet duke penguar qindra emigrantë në bordin e një anije. Benjamin Griveaux, zëdhënësi...

“Aquarius” niset drejt Spanjës, e shoqërojnë anije italiane

para 9 muajve - Mapo

Organizata humanitare që po kujdeset për 629 emigrantët e bllokuar në një anije të ndalur në afërsi të brigjeve malteze, thotë se dy anije italiane do t’i ndihmojnë ata të hyjnë në portin spanjoll të Valencias,...

Mbi 900 emigrantë në brigjet e Italisë, Qeveria vendosi për fatin e tyre

para 9 muajve - Sovrani

Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve është duke pranuar ende azilkërkues, mirëpo edhe është duke detyruar...

“Aquarius” e mbushur me emigrantë niset drejt Spanjës, pas refuzimit të Italisë e Maltës për t’i pranuar

para 9 muajve - Java News

Organizata humanitare që po kujdeset për 629 emigrantët e bllokuar në një anije të ndalur në afërsi të brigjeve malteze, thotë se dy anije italiane do t’i ndihmojnë ata të hyjnë në portin spanjoll të Valencias....

Italia pranon 900 migrantë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve është duke pranuar ende azilkërkues, mirëpo edhe është duke detyruar...

Mbi 900 emigrantë më brigjet e Italisë, Qeveria vendosi për fatin e tyre

para 9 muajve - Insajderi

Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve është duke pranuar ende azilkërkues, mirëpo edhe është duke detyruar...

U kritikua nga Macron për refuzimin e mbi 600 emigrantëve, Roma: jo leksione hipokrite nga Parisi

para 9 muajve - Te Sheshi

Janë acaruar dhe më tej raportet Romë – Paris, pasi presidenti Macron akuzoi qeverinë e re italiane për sjellje të padenjë ndaj emigrantëve, përshirë dhe shkeljen e ligjit mbi ujrat detare, në rastin e...

Italia, në shënjestër për anijen; Thumbon Macron: Cinizëm italian

para 9 muajve - Ekonomia Online

Emanuel Macron e akuzoi qeverinë italiane për “cinizëm dhe papërgjegjshmëri” pas mbylljes së porteve të vendit për anijen e ndihmës me qindra emigrantë në bord. “Në raste vështirësish, – tha Benjamin Griveaux,...

Kryeministri italian: ‘Nuk do të pranojmë kritika nga një vend që nuk i ka përkrahur emigrantët’

para 9 muajve - Medial

Duket se nuk do të kalohet lehtë vendimi i qeverisë italiane për të mos pranuar anijen me emigrantë duke i lënë për orë të tëra ne det të hapur. Italia nuk do të pranojë mësimet “hipokrite” nga vendet...

“Aquarius” niset drejt Spanjës, e shoqërojnë anije italiane

para 9 muajve - KosovaPress

SOS Méditerranée dhe zyrtarët spanjollë thanë se “Aquarius-it” do t’i bashkohen një anije italiane e rojës bregdetare dhe një anije ushtarake. Emigrantët janë shpëtuar nga disa gomone pranë brigjeve të...

Kryeministri italian: ‘Nuk do të pranojmë kritika nga një vend që nuk i ka përkrahur emigrantët’

para 9 muajve - BalkanWeb

Duket se nuk do të kalohet lehtë vendimi i qeverisë italiane për të mos pranuar anijen me emigrantë duke i lënë për orë të tëra ne det të hapur. Italia nuk do të pranojë mësimet “hipokrite” nga vendet...

Emigrantët "tmerrojnë" BEÇnë, Merkel: Reagojmë bashkë ose shpërthen kriza!

para 9 muajve - Gazeta Express

“Për emigracionin e paligjshëm duhet të reagojmë në mënyrë të unifikuar. Kjo temë ka potencialin për të dëmtuar Evropën”. Kështu është shprehur kancelarja gjermane Angela Merkel nga Berlini për çështjen...

Conte: Nuk pranojmë mësime hipokrite nga Franca

para 9 muajve - RTV 21

Conte: Deklaratat që kanë të bëjnë me anijet që vijnë nga Franca janë të habitshme Italia nuk do të pranojë mësimet “hipokrite” nga vendet që emigrantëve gjithmonë ua kanë kthyer shpinën, tha kryeministri...

Emigrantët “tmerrojnë'” BE-në, Merkel: Reagojmë bashkë ose shpërthen kriza!

para 9 muajve - Gazeta Shqip

“Për emigracionin e paligjshëm duhet të reagojmë në mënyrë të unifikuar. Kjo temë ka potencialin për të dëmtuar Evropën”. Kështu është shprehur kancelarja gjermane Angela Merkel nga Berlini për çështjen...

Merkel e ashpër me emigrantët: Reagojmë bashkë ose shpërthen kriza

para 9 muajve - Periskopi

“Për emigracionin e paligjshëm duhet të reagojmë në mënyrë të unifikuar. Kjo temë ka potencialin për të dëmtuar Evropën”. Kështu është shprehur kancelarja gjermane Angela Merkel nga Berlini për çështjen...

Anija me emigrantë sjell përplasje diplomatike

para 9 muajve - Gazeta Express

Rasti i anijes me emigrantë, “Aquarius”, është kthyer në një incident diplomatik jo vetëm mes Italisë dhe Spanjës, por në nivel europian. Duke reaguar lidhur me këtë çështje, presidenti francez Emmanuel...

Anija me emigrantë sjell përplasje diplomatike

para 9 muajve - Lajmi.net

Rasti i anijes me emigrantë, “Aquarius”, është kthyer në një incident diplomatik jo vetëm mes Italisë dhe Spanjës, por në nivel europian. Duke reaguar lidhur me këtë çështje, presidenti francez Emmanuel...

​Conte: Nuk pranojmë mësime hipokrite nga Franca

para 9 muajve - KosovaPress

"Deklaratat që kanë të bëjnë me anijet që vijnë nga Franca janë të habitshme dhe tregojnë një mungesë të konsiderueshme të njohurive se çfarë po ndodh aktualisht. Italia nuk mund të pranojë mësime hipokrite...

Bllokimi i emigrantëve, Macron: “Cinizëm dhe papërgjeshmëri” nga Italia

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti francez Emmanuel Macron ka akuzuar qeverinë italiane për “cinizëm dhe papërgjegjshmëri”, pasi Matteo Salvini detyroi kryeministrin e qeverisë populiste të refuzonte lejimin e hyrjes në portet...

Anija "Aquarius" me 629 imigrantë niset drejt Spanjës

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Grupi ndihmave “SOS Mediterranee” tha sot se do t’i transferojë rreth 629 imigrantët që u shpëtuan dje, për ta vazhduar udhëtimin e tyre drejt Spanjës, ku kryeministri i i ri vendit pranoi t’i strehojë...

Refuzimi italian i mbi 600 emigrantëve: Macron i trishtuar, Viktor Orban i gëzuar!

para 9 muajve - Te Sheshi

Presidenti francez Emmanuel Macron dënoi vendimin e Italisë që refuzoi të pranonte më shumë se 600 emigrantë, duke i kujtuar qeverisë italiane për detyrimet e tij në përputhje me ligjin ndërkombëtar. Precedenti...

REFUGJATËT: OKB DHE BE APEL QË TË PRANOHET ANIJA

para 9 muajve - Klan Macedonia

Komisariati i lartë i KB-së për refugjatë (UNHCR) dhe Bashkimi Evropian sot i bënë thirrje Maltës dhe Italisë që t’i lejojnë anijes “Akuarius”, në të cilën gjenden më shumë se 600 emigrantë, të lundrojë...

Bllokimi i 629 emigrantëve në Itali sipas Salvinit është vetëm fillimi

para 9 muajve - Periskopi

Zëvendës kryeministri i Italisë tha se vendimi për të bllokuar 629 emigrantët është vetëm fillimi i politikave të qeverisë së re euroskeptike. Matteo Salvini, i cili është pjesë e koalicionit premtoi masa...

U refuzuan nga Italia dhe Malta, emigrantët pranohen nga Spanja

para 9 muajve - Ina

Kryeministri spanjoll tha se vendi i tij do të pranojë një anije me emigrantë, të bllokuar në Mesdhe, me qëllim që të evitojë një katastrofë humanitare. Pedro Sanchez tha se ai do të pranonte “Aquarius”...

U refuzuan nga Italia dhe Malta, emigrantët pranohen nga Spanja

para 9 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri spanjoll tha se vendi i tij do të pranojë një anije me emigrantë, të bllokuar në Mesdhe, me qëllim që të evitojë një katastrofë humanitare. Pedro Sanchez tha se ai do të pranonte “Aquarius”...

Më në fund gjendet zgjidhja per 600 emigrantët në mes të detit, nuk i pranoi asnjë shtet, ja kush u hap dyert

para 9 muajve - InfoShqip

Qeveria spanjolle morri vendim të pranojë anijen me mbi 600 migrantë, të cilën më herët Italia dhe Malta nuk e lejuan të afrohet në portet e tyre, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim...

Itali, Salvini e konsideron një fitore largimin e anijes me migrantë drejt Spanjës

para 9 muajve - BalkanWeb

Ministri italian i Punëve të Brendshme, Matteo Salvini, e konsideroi një fitore, pasi Spanja vendosi të presë një anije të ngarkuar me migrantë të bllokuar në brigjet e Maltës dhe paralajmëroi anijet e...

Spanja do ta pranojë anijen e bllokuar me migrantë në det

para 9 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, tha se vendi i tij do të shpëtojë një anije të bllokuar në Mesdhe, për të shmangur katastrofën humanitare. Sanchez tha se do ta lejojë anijen Aquarius të ankorohet...

Salvini e quan fitore largimin e anijes me emigrantë drejt Spanjës

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri italian i Punëve të Brendshme, Matteo Salvini, e konsideroi një fitore, pasi Spanja vendosi të presë një anije të ngarkuar me emigrantë të bllokuar në brigjet e Maltës dhe paralajmëroi anijet...

“A ishte shuplakë për Italinë vendimi i Spanjës?”, Salvini: Jam gati të rrihem nga mëngjesi në darkë

para 9 muajve - Medial

Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini e ka quajtur një fitore faktin që anija me emigrantë do të ankorohet në Spanjë. “Objektivi i parë u arrit, me sa duket ngritja e zërit shpërblehet”, tha Salvini...

Spanja ofron të lejojë anijen me migrantë të ankorohet

para 9 muajve - Ina

Spanja ka rënë dakord që të pranojë një anije me mbi 600 migrantë, pasi Italia dhe Malta refuzuan të pranojnë që ajo të ankorohej në brigjet e tyre, por fati i anijes mbetet ende i pasigurt. Kryeministri...

Sanchez: Spanja pranon anijen me 629 migrantë

para 9 muajve - MRT

Spanja do të shpëtojë anijen e bllokuar në Mesdhe me migrantë, për të shpëtuar katastrofën humanitare, deklaroi kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez.... Sanchez tha se do ta lejojë anijen Aquarius të...

Spanja ofron të lejojë anijen me migrantë të ankorohet

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Spanja ka rënë dakord që të pranojë një anije me mbi 600 migrantë, pasi Italia dhe Malta refuzuan të pranojnë që ajo të ankorohej në brigjet e tyre, por fati i anijes mbetet ende i pasigurt. Kryeministri...

“A ishte shuplakë për Italinë vendimi i Spanjës?”, Salvini: Jam gati të rrihem nga mëngjesi në darkë

para 9 muajve - BalkanWeb

Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini e ka quajtur një fitore faktin që anija me emigrantë do të ankorohet në Spanjë. “Objektivi i parë u arrit, me sa duket ngritja e zëri shpërblehet”, tha Salvini...

Italia refuzon lejen e zbarkimit, 629 migrantë të bllokuar në detin Mesdhe

para 9 muajve - MRT

Bashkimi Evropian dhe Agjencia për Refugjatë e Kombeve të Bashkuara, UNHCR, kërkuan që t'i jepet fund një mosmarrëveshjeje politike, e cila ka lënë 629 migrantë të bllokuar në një anije në det. Bashkimi...

BE dhe OKB kërkojnë shpëtimin e migrantëve të bllokuar në det

para 9 muajve - Gazeta Liria

Bashkimi Evropian dhe Agjencia për Refugjatë e Kombeve të Bashkuara (UNHCR) kërkuan që t’i jepet fund një mosmarrëveshjeje politike, e cila ka lënë 629 migrantë të bllokuar në një anije në det. Anija,...

Salvini e quan fitore largimin e anijes me emigrantë drejt Spanjës

para 9 muajve - KosovaPress

“FITORE”, ka shkruar ai në “Twitter” me germa të mëdha. Pas dy ditësh krizë në Mesdhe, rreth fatit të 629 emigrantëve, të shpëtuar nga “Aquarius”, anije e përdorur nga një OJQ franceze në brigjet e Libisë,...

Emigrantët e refuzuar, anijen me 629 persona nuk e pranon asnjë shtet

para 9 muajve - Koha.net

Një anije me 629 emigrantë të shpëtuar në Mesdhe ende nuk e di se ku do ta pranojnë, pasi që u refuzua nga Italia dhe Malta. Italia ka thënë se nuk lejon që anija të mbërrijë në një nga portet e saj, duke...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK