http://kariera.mk

Grevë nga mjekët e QKUK-së, kjo është arsyeja

para 12 muajve - OraInfo

Federata Sindikale e Shëndetësisë në Kosovë (FSShK) i dha ultimatum Qeverisë së Kosovës që deri në fund të këtij muaji të procedojë ligjin për pagat. Kryetari i kësaj federate, Blerim Syla, tha se nëse...

Mjekët e QKUK'së kërcënojnë me grevë nëse nuk ka rritje të pagave

para 12 muajve - Gazeta Express

Federata Sindikale e Shëndetësisë në Kosovë (FSShK) i dha ultimatum Qeverisë së Kosovës që deri në fund të këtij muaji të procedojë ligjin për pagat. Kryetari i kësaj federate, Blerim Syla, tha se nëse...

Mjekët kërcënojnë me grevë nëse nuk ka rritje të pagave

para 12 muajve - Politiko

Kryetari i kësaj federate, Blerim Syla, tha se nëse deri në fund të qershorit nuk procedohet ky ligj, shëndetësia do të jetë në kolaps. “Në vazhdimësi kemi zhvilluar takime dhe kemi marrë premtime nga...

Mjekët kërcënojnë me grevë nëse nuk ka rritje të pagave

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Federata Sindikale e Shëndetësisë në Kosovë (FSShK) i dha ultimatum Qeverisë së Kosovës që deri në fund të këtij muaji të procedojë ligjin për pagat. Kryetari i kësaj federate, Blerim Syla, tha se nëse...

Haradinaj merr një ultimatum nga Federata e Shëndetsisë

para 12 muajve - Albeu

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) ka apeluar te Qeveria e Kosovës që të procedojë brenda muajit qershor projektligjin për pagat, përndryshe paralajmërojnë se do të ketë kolaps në...

Sindikata: Rritje të pagave për mjekët ose grevë

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla, në një konferencë tha se ligji për pagat duhet të procedohet në mënyrë urgjente. Sipas tij, përderisa rriten pagat në sektore tjera kjo duhet...

FSSHK-ja ultimatum Qeverisë: Brenda muajit të procedohet ligji për pagat

para 12 muajve - GazetaBlic

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës i ka dhënë ultimatum Qeverisë së Kosovës që brenda këtij muaji të procedojnë në Kuvend projektligjin për pagat, në të kundërtën ka paralajmëruar kolaps....

Sindikata: Rritje të pagave për mjekët ose grevë

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla, në një konferencë tha se ligji për pagat duhet të procedohet në mënyrë urgjente. Sipas tij, përderisa rriten pagat në sektore tjera kjo duhet...

Sindikata: Rritje të pagave për mjekët ose grevë

para 12 muajve - Kallxo

Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla, në një konferencë tha se ligji për pagat duhet të procedohet në mënyrë urgjente. Sipas tij, përderisa rriten pagat në sektore tjera kjo duhet...

FSSHK ultimatum Qeverisë: Ligji për pagat të procedohet brenda muajit

para 12 muajve - Telegrafi

​Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) ka apeluar te Qeveria e Kosovës që të procedojë brenda muajit qershor projektligjin për pagat, përndryshe paralajmërojnë se do të ketë kolaps...

​Syla: Të procedohet në mënyrë urgjente projektligji për pagat

para 12 muajve - RTV 21

“Projektligji për pagat të procedohet brenda muajit” Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) ka apeluar te Qeveria e Kosovës që të procedojë brenda muajit qershor projektligjin për pagat,...

Mjekët futën në grevë nëse nuk ka rritje të pagave

para 12 muajve - Infokusi

Federata Sindikale e Shëndetësisë në Kosovë (FSShK) i dha ultimatum Qeverisë së Kosovës që deri në fund të këtij muaji të procedojë ligjin për pagat. Kryetari i kësaj federate, Blerim Syla, tha se nëse...

Federata Shëndetësore ultimatum Qeverisë: Ligji për pagat të procedohet brenda muajit

para 12 muajve - Koha.net

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) ka apeluar te Qeveria e Kosovës që të procedojë brenda muajit qershor projektligjin për pagat, përndryshe paralajmërojnë se do të ketë kolaps në...

Mjekët e QKUK’së ultimatum Qeverisë: Procedoni projektligjin për pagat, përndryshe shëndetësia do të jetë në kolaps

para 12 muajve - Sovrani

Federata Sindikale e Shëndetësisë në Kosovë (FSShK) i dha ultimatum Qeverisë së Kosovës që deri në fund të këtij muaji të procedojë ligjin për pagat. Kryetari i kësaj federate, Blerim Syla, tha se nëse...

Mjekët kërcënojnë me grevë nëse nuk ka rritje të pagave

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Federata Sindikale e Shëndetësisë në Kosovë (FSShK) i dha ultimatum Qeverisë së Kosovës që deri në fund të këtij muaji të procedojë ligjin për pagat. Kryetari i kësaj federate, Blerim Syla, tha se nëse...

Mjekët e kërcënojnë Haradinajn: Ke afat deri në fund të qershorit

para 12 muajve - Fakti Ditor

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) ka apeluar te Qeveria e Kosovës që të procedojë brenda muajit qershor projektligjin për pagat, përndryshe paralajmërojnë se do të ketë kolaps në...

​FSSHK ultimatum Qeverisë: Ligji për pagat të procedohet brenda muajit

para 12 muajve - Gazeta e re

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) ka apeluar te Qeveria e Kosovës që të procedojë brenda muajit qershor projektligjin për pagat, përndryshe paralajmërojnë se do të ketë kolaps në...

FSSHK-ja ultimatum Qeverisë: Brenda muajit të procedohet ligji për pagat

para 12 muajve - KosovaPress

Kryetari i FSHSK-së, Blerim Syla, tha se presin që Qeveria të reflektojë, në mënyrë që punonjësit shëndetësor të marrin statusin e merituar në shoqëri. Ndërsa ka thënë se janë të pakënaqur me transparencën...

Mjekët e kërcënojnë Haradinajn: Ke afat deri në fund të qershorit

para 12 muajve - Periskopi

​Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) ka apeluar te Qeveria e Kosovës që të procedojë brenda muajit qershor projektligjin për pagat, përndryshe paralajmërojnë se do të ketë kolaps...

FSShK – Qeverisë: Shëndetësia në kolaps nëse Projektligji për pagat s’procedohet këtë muaj

para 12 muajve - Ekonomia Online

Federata Sindikale e Shëndetësisë në Kosovë (FSShK) ka mbajtur konferencën për medie, në të cilën i ka dhënë ultimatum Qeverisë që urgjentisht deri në fund të qershorit të procedojë në Kuvend Projektligjin...

FSShK ultimatum Qeverisë: Shëndetësia në kolaps nëse Projektligji për pagat s’procedohet këtë muaj

para 12 muajve - Ekonomia Online

Federata Sindikale e Shëndetësisë në Kosovë (FSShK) ka mbajtur konferencën për medie, në të cilën i ka dhënë ultimatum Qeverisë që urgjentisht deri në fund të qershorit të procedojë në Kuvend Projektligjin...

FSShK ultimatum Qeverisë: Projektligji për pagat të procedohet këtë muaj, ndryshe shëndetësia shkon në kolaps

para 12 muajve - Ekonomia Online

Federata Sindikale e Shëndetësisë në Kosovë (FSShK) ka mbajtur konferencën për medie, në të cilën i ka dhënë ultimatum Qeverisë që urgjentisht deri në fund të qershorit të procedojë në Kuvend Projektligjin...

FSSHK ultimatum Qeverisë: Ligji për pagat të procedohet brenda muajit

para 12 muajve - KosovaPress

Kryetari i FSHSK-së, Blerim Syla, tha se janë se qershori është më e shumta që mund të japin si afat. "Qëndrimi i Federatës është që të procedohet në mënyrë urgjente projektligji i pagave. Deri në fund...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK