http://kariera.mk

Dy njerëz të rëndësishëm në takimet Trump-Kim: Për ta nuk është folur, por një fjalë e gabuar e tyre mund të kushtonte shumë!

para 12 muajve - Telegrafi

Ndërkohë që presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un kanë realizuar bisedimet historike në samitin në Singapor, nuk ishin të vetëm në dhomë – dikush duhej të ishte...

Kremlini përshëndet fillimin e një dialogu të drejtpërdrejtë Trump-Kim

para 12 muajve - Alsat-M

Kremlini përshëndeti sot fillimin e një dialogu të drejtpërdrejtë midis SHBA-së dhe Koresë së Veriut, pas takimit të parë mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, duke paralajmëruar se kriza koreano-veriore nuk...

Trump: Koreja V. nuk është më kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në...

Trump: Penjani nuk është më kërcënim bërthamor

para 12 muajve - RTV 21

Samiti SHBA-Kore e Veriut Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka thënë se Penjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me...

10 fakte të pabesueshme rreth Kim Jong-un

para 12 muajve - Standard

Nuk ka shumë informacione rreth diktatorit më të ri të botës. Ai nuk flet shumë rreth jetës së tij personale dhe as s’mund të gjesh shumë gjëra në biografinë e tij zyrtare. Mundësia e vetme që të gjeni...

Media e Koresë Veriore e shpall Kim fituesin e takimit

para 12 muajve - Lexo

Pas takimit me presidentin amerikan Donald Trump, lideri i Koresë Veriore, Kim Jong-un po vlerësohet lart për krijimin e kushteve të paqes në botë. Koreja Veriore ka përshëndetur samitin në mes të Trump...

Njeriu i mistereve të mëdha, dhjetë fakte për Kim Jong-un

para 12 muajve - Telegrafi

Lideri i Koresë së Veriut është një personazh me shumë të panjohura. Fëmijëria e tij është mbajtur e fshehtë ndërkohë dihet se është shkolluar në Perëndim me emër tjetër. Më poshtë 10 fakte rreth Kim Jong-un....

Pamjet që bindën Kimin ta nënshkruaj marrëveshjen, çfarë “filmi” i tregoi Trump në iPad gjatë takimit?

para 12 muajve - InfoShqip

Presidenti amerikan Donald Trump është munduar që gjatë takimit me liderin e Koresë së Veriut të fut paksa dramë të stilit holivudian, duke ia shfaqur në iPad një video të shkurtër Kim Jong-Un, ku shihen...

Trump: Koreja e Veriut nuk është më kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në...

Pse lideri verikorean e ndërroi me urgjencë stilolapsin

para 12 muajve - Koha.net

Siguria e Kim Jong-un-it ishte maksimale gjate takimit historik me Trump ne Singapor. Ajo qe ndoshta nuk u vu re, nuk i shpëtoi kamerave, që e fokusuan e me pas u bë lajm. Momenti kur Kim Jong Un i heqin...

Trump: Koreja e Veriut, jo më një kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Pheniani nuk përbën më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin Kim Jong Un, në Singapor. “Sapo...

Rusia mirëpret takimin Trump-Kim

para 12 muajve - Portalb

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitriy Peskov, thotë se kanë mirëpritur samitin e djeshëm në Singapor mes presidentit të SHBA-ve, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un , transmeton Anadolu...

​Trump: Koreja Veriore nuk është më kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Gazeta Express

​Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në...

Trump deklaron fundin e kërcënimit bërthamor të Koresë së Veriut

para 12 muajve - Te Sheshi

Presidenti Trump deklaroi këtë të mërkurë në Twitter se “nuk kishte më kërcënim bërthamor nga Koreja e Veriut”. “Nuk ka më kërcënim bërthamor nga Koreja e Veriut. Takimi me Kim Jong Un ishte një përvojë...

Rusi, Kremlini përshëndet fillimin e një dialogu të drejtpërdrejtë Trump-Kim

para 12 muajve - BalkanWeb

Kremlini përshëndeti sot fillimin e një dialogu të drejtpërdrejtë midis SHBA-së dhe Koresë së Veriut, pas takimit të parë mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, duke paralajmëruar se kriza koreano-veriore nuk...

Kim Jong-un zgjedh stilolapsin e tij për të nënshkruar marrëveshjen, edhepse ai që gjendej aty u ‘inspektua’

para 12 muajve - InfoShqip

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në samitin e rëndësishëm të Singaporit me presidentin amerikan Donald Trump. Pas një...

Trump: Koreja V. nuk është më kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në...

Donald Trump: Koreja e Veriut nuk është kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Lexo

Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në Singapor. “Sapo erdha. Një rrugë e gjatë,...

Trump: Jemi më të sigurtë, Koreja e Veriut s’është më kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Java News

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në...

FOTO/ 10 sekretet e Kim Jong Un

para 12 muajve - Lexo

Lideri i Koresë së Veriut është një personazh me shumë të panjohura. Fëmijëria e tij është mbajtur e fshehtë ndërkohë dihet se është shkolluar në Perëndim me emër tjetër. Më poshtë 10 fakte rreth Kim Jong...

Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina

para 12 muajve - BalkanWeb

Nga: Josh Rogin Në ëndrrat më të egra të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong...

Trump: Pheniani nuk përbën më një kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi sot se "Koreja e Veriut nuk përbën më një kërcënim bërthamor", ndërsa u kthye në Uashington pas takimit të nivelit të lartë në Singapor me udhëheqësin e Koresë...

Takimi Trump-Kim dhe manovrat ushtarake në Korenë e Jugut

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Samiti i Singaporit përfundoi të martën me një angazhim të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut për çarmatimin bërthamor të gadishullit Korean. Por njoftimi që shkaktoi më shumë bujë nuk ishte pjesë...

Njeriu i mistereve të mëdha, 10 fakte për Kim Jong Un

para 12 muajve - Java News

Lideri i Koresë së Veriut është një personazh me shumë të panjohura. Fëmijëria e tij është mbajtur e fshehtë ndërkohë dihet se është shkolluar në Perëndim me emër tjetër. Më poshtë 10 fakte rreth Kim Jong...

Njeriu i mistereve të mëdha, dhjetë fakte për Kim Jong-un

para 12 muajve - Sovrani

Lideri i Koresë së Veriut është një personazh me shumë të panjohura. Fëmijëria e tij është mbajtur e fshehtë ndërkohë dihet se është shkolluar në Perëndim me emër tjetër. Më poshtë 10 fakte rreth Kim Jong-un:...

Trump: Koreja V. nuk është më kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në...

Trump: Koreja Veriore nuk është më një kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Koha.net

Koreja e Veriut nuk paraqet më kërcënim bërthamor, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump pas kthimit në Uashington nga Singapori ku u takua me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Trump tha në...

Trump: Koreja Veriore nuk është më kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në...

Kthehet Kim, tregon detajet nga takimi me Trump

para 12 muajve - InfoShqip

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un raportohet t’i ketë thënë presidentit amerikan Donald Trump, se duhet “urgjentisht” që Koreja e Veriut dhe SHBA-të të ndalin “aksionet irrituese ushtarake kundër...

Trump: Korea Veriore nuk është më kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në...

Samiti historik Trump-Kim Jong, Koreja e Veriut feston takimin si fitore e madhe

para 12 muajve - Medial

Koreja e Veriut ka festuar takimin historik Trump-Kim si një fitore e madhe për shtetin,ku sipas mediave  pretendohet që SHBA të heqë sanksionet. Dy liderët u takuan ditën e martë, ku nënshkruan një deklaratë...

Samiti historik Trump-Kim Jong, Koreja e Veriut feston takimin si fitore e madhe

para 12 muajve - BalkanWeb

Koreja e Veriut ka festuar takimin historik Trump-Kim si një fitore e madhe për shtetin,ku sipas mediave  pretendohet që SHBA të heqë sanksionet. Dy liderët u takuan ditën e martë, ku nënshkruan një deklaratë...

Reagon Angela Martini ndaj presidentit Donald Trump

para 12 muajve - TV21

Angela Martini në llogarinë e saj në instagram ka deklaruar se Donald Trump meriton  çmimin Nobel për paqe . Kjo deklaratë vjen pas takimit të rëndësishëm  të Presidentit të SHBA-ve Donald Trump dhe udhëheqësit...

ANALIZA: Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga Josh Rogin Në ëndrrat më të egra të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong...

VIDEO/ Çfarë nuk u pa gjatë marrëveshjes Trump-Kim Jong, pse motra e liderit korean ndërroi stilolapsin

para 12 muajve - Medial

Qeveria e Koresë së Veriut na mësoi se çfarë është germafobia , paranoja ose frika nga sende. Kjo u pa në takimin historik të djeshëm të zhvilluar mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe diktatorit Kim...

Trump: Koreja e Veriut nuk është kërcënim për botën

para 12 muajve - Infokusi

Koreja e Veriut nuk paraqet më kërcënim bërthamor, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump pas kthimit në Uashington nga Singapori ku u takua me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Trump tha në...

Gazetari pyet Trumpin si mund t’i besoj një diktatori, presidenti amerikan mundohet t’ia shpjegoj pse

para 12 muajve - Telegrafi

Disa orë pas samiti historik mes liderit koreanoverior Kim Jong-un, presidenti amerikan ka dhënë një intervistë për televizionin amerikan ABC. Gazetari George Stephanopoulos, ka filluar intervistën ashpër...

Ndërprerja e stërvitjeve ushtarake me SHBA-në ndihmon në negociatat për denuklearizim

para 12 muajve - Indeks.mk

Ndërprerja e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Jugore mund të ndihmojë në denuklearizimin e Koresë Veriore, ka njoftuar zyra presidenciale jugkoreane më 13...

Pse Kim Jong Un e ndërroi stilolapsin kur firmosi marrëveshjen me Trump?

para 12 muajve - Indeks.mk

Takimi historik mes Donald Trump dhe Kim Jong Un një ditë më parë tërhoqi vëmendjen botërore. Gjatë takimit nuk munguan dhe detajet e vogla, që nuk i shpëtuan ‘syrit’ të kamerës. I tillë ishte momenti...

VIDEO/ Çfarë nuk patë gjatë marrëveshjes Trump-Kim Jong, pse motra e liderit korean ndërroi stilolapsin

para 12 muajve - Medial

Qeveria e Koresë së Veriut na mësoi se çfarë është germafobia , paranoja ose frika nga sende. Kjo u pa në takimin historik të djeshëm të zhvilluar mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe diktatorit Kim...

Mediat koreane thonë që Kim-i ishte fitues i “Takimit të Shekullit”

para 12 muajve - Periskopi

Korea Veriore e ka përshëndetur samitin e djeshëm mes Donald Trumpit dhe liderit suprem të saj Kim Jong-un, që shënon fundin e relacioneve armiqësore me ShBA-të, me medien shtetërore që e ka cilësuar takimin...

VIDEO/ Çfarë nuk patë gjatë marrëveshjes Trump-Kim Jong, pse motra e liderit korean ndërroi stilolapsin

para 12 muajve - BalkanWeb

Qeveria e Koresë së Veriut na mësoi se çfarë është germafobia , paranoja ose frika nga sende. Kjo u pa në takimin historik të djeshëm të zhvilluar mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe diktatorit Kim...

Ndërprerja e stërvitjeve ushtarake mes SHBA-së e Koresë së Jugut ndihmon në negociatat për denuklearizim

para 12 muajve - Koha.net

Ndërprerja e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Jugore mund të ndihmojë në denuklearizimin e Koresë Veriore, ka njoftuar zyra presidenciale jugkoreane më 13...

Trump ndalon stërvitjet ushtarake në Gadishullin Korean

para 12 muajve - Vizion Plus

Një ditë pas takimit mes liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un e presidentit amerikan Donald Trump, ky i fundit ka njoftuar se SHBA-të do të ndalojnë të gjitha stërvitjet e trupave ushtarake në Korenë...

Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina

para 12 muajve - Gazeta Express

Besimi i verbër në sinqeritetin e një diktatori të Koresë së Veriut nuk është një bazë e vlefshme për të zhdukur qëndrimin strategjik të SHBA në Azi, duke vënë në dyshim marrëdhëniet e aleancave dhe heqjen...

Takimi Donald Trump me Kim Jong, plas interneti me fotografi qesharake

para 12 muajve - RTV 21

Imazhe e krahasime komike Presidenti Amerikës së Veriut, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un; më në fund u takuan dhe atë e bënë në një samit në Singapor, përcjell rtv21.tv. Takimi...

Ndërprerja e stërvitjeve ushtarake me SHBA-në ndihmon në negociatat për denuklearizim

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Ndërprerja e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Jugore mund të ndihmojë në denuklearizimin e Koresë Veriore, ka njoftuar zyra presidenciale jugkoreane më 13...

Gazetari pyet Trumpin: Si mund t’i besosh një diktatori, presidenti amerikan mundohet t’ia shpjegon

para 12 muajve - Tetova Sot

Disa orë pas samiti historik mes liderit koreanoverior Kim Jong-un, presidenti amerikan ka dhënë një intervistë për televizionin amerikan ABC. Gazetari George Stephanopoulos, ka filluar intervistën ashpër...

Trump: Koreja Veriore nuk është më një kërcënim bërthamor

para 12 muajve - Periskopi

Koreja e Veriut nuk paraqet më kërcënim bërthamor, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump pas kthimit në Uashington nga Singapori ku u takua me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Trump tha në...

Trump tallet me gazetarët, para liderit të shtetit pa liri të shtypit

para 12 muajve - Politiko

Mijëra gazetarë ishin në Singapor për të mbuluar marrëveshjen historike në mes të presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un. Më shumë se 2 mijë e 500 gazetarë nga e gjithë...

Media e Koresë Veriore e shpall Kimin fituesin e takimit me Trumpin

para 12 muajve - Koha.net

Pas takimit me presidentin amerikan Donald Trump, lideri i Koresë Veriore, Kim Jong-un po vlerësohet lart për krijimin e kushteve të paqes në botë. Koreja Veriore ka përshëndetur samitin në mes të Trumpit...

Trump: Koreja Veriore nuk është më një kërcënim bërthamor

para 12 muajve - KosovaPress

Trump tha në llogarinë e tij Twitter, se takimi i tij me Kim ishte një përvojë interesante dhe shumë pozitive. Temat: Trump Koreja Veriore nuklear Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e...

Jong-un pranon ftesën e Trump për vizitë në SHBA

para 12 muajve - Klan Kosova

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka pranuar ftesën e Presidentit amerikan Donald Trump, për të vizituar Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Jong-un dhe Trump realizuan të martën takimin e tyre historik,...

Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina

para 12 muajve - Bota.al

Nga Josh Rogin Në ëndrrat më të egra të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong...

Pse Kim Jong Un e ndërroi stilolapsin kur firmosi marrëveshjen me Trump?

para 12 muajve - Tetova Sot

Takimi historik mes Donald Trump dhe Kim Jong Un një ditë më parë tërhoqi vëmendjen botërore. Gjatë takimit nuk munguan dhe detajet e vogla, që nuk i shpëtuan ‘syrit’ të kamerës. I tillë ishte momenti...

Pas kthimit në shtëpi, Kim tregon detaje nga takimi me Trumpin

para 12 muajve - Telegrafi

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un raportohet t’i ketë thënë presidentit amerikan Donald Trump, se duhet “urgjentisht” që Koreja e Veriut dhe SHBA-të të ndalin “aksionet irrituese ushtarake kundër...

Trump tallet me gazetarët, para liderit të shtetit pa liri të shtypit

para 12 muajve - Gazeta Express

Mijëra gazetarë ishin në Singapor për të mbuluar marrëveshjen historikë ne mes të presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un. Më shumë se 2 mijë e 500 gazetarë nga e gjithë...

Detaji që nuk e patë gjatë takimit Donald Trump-Kim Jong-Un

para 12 muajve - Politiko

Si të shmangim një stilolaps helmues? Siguria e Kim Jong-un ishte maksimale gjate takimit historik me Trump ne Singapor. Ajo qe ndoshta nuk u vu re, nuk i shpetoi kamerave, qe e fokusuan e me pas u be...

Kina është fituesja e madhe e samitit Kim-Trump

para 12 muajve - Periskopi

Në ëndrrat më të egra të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un – të paktën...

Trump tallet me gazetarët, para liderit të shtetit pa liri të shtypit

para 12 muajve - Telegrafi

Mijëra gazetarë ishin në Singapor për të mbuluar marrëveshjen historikë ne mes të presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un. Më shumë se 2 mijë e 500 gazetarë nga e gjithë...

VIDEO/ Trump i tregon “Bishën” e tij të blinduar Kim Jong-ut, i mbijeton sulmit me raketë

para 12 muajve - Medial

Presidenti i SHBA Donald Trump nuk ka hezituar që t’i tregojë “bishën” e tij të blinduar liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, pas takimit historik në Singapor. Trump dhe Jong-un sapo kishin përfunduar...

Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina

para 12 muajve - Insajderi

Në ëndrrat më të egra të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un – të paktën...

Mediat e Koresë Veriore raportojnë sot për takimin historik Trump, Jong-un

para 12 muajve - Ina

Koreja e Veriut më në fund ka transmetuar raportimet se takimi historik mes Presidentit Donald Trump dhe Kim Jong-un ka ndodhur të martën e 12 qershorit. Atje mediat shtetërore kanë festuar samitin e Trump-Un...

VIDEO/ Trump i tregon “Bishën” e tij të blinduar Kim Jong-ut, i mbijeton sulmit me raketë

para 12 muajve - BalkanWeb

Presidenti i SHBA Donald Trump nuk ka hezituar që t’i tregojë “bishën” e tij të blinduar liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, pas takimit historik në Singapor. Trump dhe Jong-un sapo kishin përfunduar...

Video/ Trump bën humor para kamerave, shikoni reagimin epik të Kim Jong-Un

para 12 muajve - Lexo

Dy liderët botërorë, Donald Trump e Kim Jong-un zhvilluan një takim historik në Singapor ditën e sotme. Teksa po bëheshin gati të drekonin, ishin reporterët ata që merrnin pamje të të dy liderëve. “A jeni...

Trump tallet me gazetarët, para liderit të shtetit pa liri të shtypit

para 12 muajve - GazetaBlic

Mijëra gazetarë ishin në Singapor për të mbuluar marrëveshjen historikë ne mes të presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un. Më shumë se 2 mijë e 500 gazetarë nga e gjithë...

Japonia: Manovrat ushtarake amerikano-koreano-jugore janë jetësore

para 12 muajve - KosovaPress

”Manovrat dhe prania ushtarake amerikane luajnë një rol jetësor në sigurinë e Azisë Lindore. Shpresoj ta ndaj këtë konstatim të bërë nga Japonia dhe SHBA-ja apo nga Japonia, SHBA-ja dhe Koreja e Jugut”,...

Mediat e Koresë Veriore raportojnë sot për takimin historik Trump, Jong-un

para 12 muajve - Klan Kosova

Koreja e Veriut më në fund ka transmetuar raportimet se takimi historik mes Presidentit Donald Trump dhe Kim Jong-un ka ndodhur të martën e 12 qershorit. Atje mediat shtetërore kanë festuar samitin e Trump-Un...

Mediat e Koresë Veriore raportojnë sot për takimin historik Trump, Jong-un

para 12 muajve - Lajmi.net

Koreja e Veriut më në fund ka transmetuar raportimet se takimi historik mes Presidentit Donald Trump dhe Kim Jong-un ka ndodhur të martën e 12 qershorit. Atje mediat shtetërore kanë festuar samitin e Trump-Un...

Kim Jong pranon ftesën e Trumpit për vizitë në SHBA

para 12 muajve - Shenja

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka pranuar ftesën e presidentit amerikan Donald Trump, për të vizituar Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Jong-un dhe Trump realizuan të martën takimin e tyre historik,...

VIDEO/ “Vëllazëria” e shekullit, një trajler i “filmit” Trump-Kim

para 12 muajve - Gazeta Tema

Presidenti amerikan, Donald Trump, është munduar që gjatë takimit me liderin e Koresë së Veriut të futë paksa dramë të stilit holivudian, duke ia shfaqur në iPad një video të shkurtër Kim Jong-Un, ku shihen...

Trump bënë shaka me gazetarët në takimin me Kim Joung-un

para 12 muajve - Infokusi

Mijëra gazetarë ishin në Singapor për të mbuluar marrëveshjen historikë ne mes të presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un. Më shumë se 2 mijë e 500 gazetarë nga e gjithë...

Media e Koresë Veriore e shpall Kimin fitues të takimit

para 12 muajve - RTV 21

Koreja Veriore ka përshëndetur samitin në mes të Trumpit dhe Kimit Pas takimit me presidentin amerikan Donald Trump, lideri i Koresë Veriore, Kim Jong-un po vlerësohet lart për krijimin e kushteve të paqes...

VIDEO/ Detaji që nuk patë gjatë marrëveshjes Trump-Kim Jong, pse lideri i Koresë së Veriut e ndërroi me urgjencë stilolapsin

para 12 muajve - Gazeta Tema

Si të shmangim një stilolaps helmues? Siguria e Kim Jong-un ishte maksimale gjate takimit historik me Trump ne Singapor. Ajo qe ndoshta nuk u vu re, nuk i shpetoi kamerave, qe e fokusuan e me pas u be...

Koreja Veriore e shpall fituesin e takimit Jong- Trump

para 12 muajve - GazetaBlic

Pas takimit me presidentin amerikan Donald Trump, lideri i Koresë Veriore, Kim Jong-un po vlerësohet lart për krijimin e kushteve të paqes në botë. Koreja Veriore ka përshëndetur samitin në mes të Trump...

Si të shmanget një stilolaps helmues? Ndërhyn në momentet e fundit motra e Kim Jong-un

para 12 muajve - Periskopi

Në momentin para se Kim të ulet me Presidentin amerikan Donald Trump për të nënshkruar marrëveshjen e përbashkët, një person i inteligjencës i dhuron një stilolaps Kimit, por pas disa sekondave ndërhyn...

Mediet koreanoveriore lajmërojnë për samitin, natyrisht në mënyrën e vet

para 12 muajve - Insajderi

Mediet e Koresë Veriore, të cilat janë nën kontroll të shtetit, kanë ndërprerë praktikën e censurimit të aktiviteteve ndërkombëtare të Kim Jong-unit. Disa orë pas arritjes së tij në Singapor, gazeta ditore...

VIDEO/ Pse Kim Jong Un e ndërroi stilolapsin urgjent kur firmosi me Trump? Detaji që s’u pa

para 12 muajve - Lexo

Takimi historik mes Donald Trump dhe Kim Jong Un një ditë më parë tërhoqi vëmendjen botërore. Gjatë takimit nuk munguan dhe detajet e vogla, që nuk i shpëtuan ‘syrit’ të kameras. I tillë ishte momenti...

Trump tallet me gazetarë para Kim Jong-Un, i cili njihet për shtypjë të lirisë së shprehjes

para 12 muajve - Periskopi

Mijëra gazetarë ishin në Singapor për të mbuluar marrëveshjen historikë ne mes të presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jongun. Më shumë se 2 mijë e 500 gazetarë nga e gjithë...

Trump tallet me gazetarët, para liderit të shtetit pa liri të shtypit

para 12 muajve - KosovaPress

Më shumë se 2 mijë e 500 gazetarë nga e gjithë bota vizituan vendin aziatik për të qenë më afër takimit. Kjo për presidentin Trump ishte një mundësi që të bëjë shaka me shtypin, përcjell KosovaPress. USA...

Mediat e Koresë Veriore raportojnë sot për takimin historik Trump-Jong-un

para 12 muajve - Ekonomia Online

Korea e Veriut më në fund ka transmetuar raportimet se takimi historik mes Presidentit Donald Trump dhe Kim Jong-un ka ndodhur të martën e 12 qershorit. Atje mediat shtetërore kanë festuar samitin e Trump-Un...

Media e Koresë Veriore e shpall Kim fituesin e takimit

para 12 muajve - Periskopi

Pas takimit me presidentin amerikan Donald Trump, lideri i Koresë Veriore, Kim Jong-un po vlerësohet lart për krijimin e kushteve të paqes në botë. Koreja Veriore ka përshëndetur samitin në mes të Trump...

Media e Koresë Veriore e shpall Kim fituesin e takimit

para 12 muajve - KosovaPress

Koreja Veriore ka përshëndetur samitin në mes të Trump dhe Kim, media shtetërore po e vlerëson takimin si fitore diplomatike për liderin e tyre, përcjell KosovaPress. Në raportin e saj të parë për takimin,...

Kush janë armiqtë dhe kush aleatët e Koresë së Veriut dhe a mund të jetë Amerika partneri i radhës? (Foto/Video)

para 12 muajve - Telegrafi

Ekstremisht represive, qeveria komuniste e Koresë së Veriut ka vetëm disa miq në mbarë botën. Përkundër kësaj, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, përveç disa miqve të paktë, një nga vendet...

Si u pasqyrua takimi Trump-Kim në Korenë e Veriut?!

para 12 muajve - Portalb

Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy ditëve të fundit edhe në Korenë e Veriut. Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për gjithçka...

Shtrëngim historik i duarve mes Trumpit dhe Kimit

para 12 muajve - Koha.net

Donald Trumpi dhe Kim Jong Un janë takuar në samitin e shumëpërfolur historik, raporton KTV. Në Singapor, presidenti amerikan dhe lideri koreano-verior u zotuan të linin prapa të kaluarën dhe të fokusohen...

Video/ Trump bën humor para kamerave, shikoni reagimin epik të Kim Jong-Un

para 12 muajve - Mapo

Dy liderët botërorë, Donald Trump e Kim Jong-un zhvilluan një takim historik në Singapor ditën e sotme. Teksa po bëheshin gati të drekonin, ishin reporterët ata që merrnin pamje të të dy liderëve. “A jeni...

Takimi me Kim, Meta: Trump tregoi përgjegjësi të larta globale

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Takimi historik mes Presidentit të SHBa, Donald Trump dhe liderit suprem të Koresë së Veriut Kim Jong-un është përshëndetur edhe nga Presidenti Ilir Meta. Ai vlerëson homologun e tij amerikan, duke thënë...

Reagime optimiste pas takimit Trump-Kim

para 12 muajve - Tetova Sot

Udhëheqës në mbarë Azinë dhe nga vende të tjera janë shprehur me tone optimiste për të ardhmen, pas takimit historik mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit koreanoverior Kim Jong Un në Singapor....

Reagime optimiste pas takimit Trump-Kim

para 12 muajve - Gazeta Express

Udhëheqës në mbarë Azinë dhe nga vende të tjera janë shprehur me tone optimiste për të ardhmen, pas takimit historik mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit koreanoverior Kim Jong Un në Singapor....

Takimi Trump-Kim Jong Un/ Meta: Presidenti i SHBA-ve tregoi përgjegjësi të larta globale

para 12 muajve - Mapo

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut. Në një mesazh në rrjetet sociale, Presidenti Meta shprehet se Presidenti i SHBA, Donald Trump tregoi lidership...

ANALIZA/ Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina

para 12 muajve - Lexo

Nga Josh Rogin/ Në ëndrrat më të egra të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong...

Samiti Trump-Kim Jong Un, reagon Meta: Presidenti i SHBA, tregoi lidership

para 12 muajve - Lexo

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur takimin historik mes Donald Trump dhe Kim Jong Un. Meta shkruan se Trump, tregoi mençuri dhe përgjegjësi të lartë.Mesazhi i Metës Përshëndes përfundimet e Samitit të...

Takimi Trump-Kim Jong Un, Meta: Përshëndes përfundimet e Samitit, Trump tregoi lidership

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur takimin e presidentit amerikan Donald Trump me liderin e Koresë së Veriut Kim Jong Un në Singapor. Meta tha se Trump tregoi lidership, vendosmëri...

Takimi Trump - Kim Jong, Meta: Krenarë për partneritetin me SHBA-të

para 12 muajve - NOA

Në lidhje me takimin historik mes Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, reagoi edhe Presidenti i Republikes së Shqipërisë, Ilir Meta. Meta përshëndet takimin...

Pse Kim Jong-un nuk nënshkroi me stilolapsin që e kishte në tavolinë, por me…

para 12 muajve - Lajmi.net

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në samitin e rëndësishëm të Singaporit me presidentin amerikan Donald Trump. Pas një...

Takimi Trump- Jong Un, Meta: Presidenti tregoi përgjegjshmëri të lartë globale

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka përshëndetur takimin mes Presidentit Trump dhe diktatorit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, duke deklaruar se përfundimet e Samitit të Singaporit ishin një shenjë që...

Edhe pse lapsi i vendosur në tavolinë u ‘inspektua’, Kim Jong-un zgjodhi stilolapsin e tij për të nënshkruar marrëveshjen

para 12 muajve - Gazeta Express

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në samitin e rëndësishëm të Singaporit me presidentin amerikan Donald Trump. Pas një...

Takimi Trump-Kim Jong Un, reagon Meta: Presidenti i SHBA-s tregoi lidership!

para 12 muajve - Java News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur takimin e presidentit amerikan Donald Trump me liderin e Koresë së Veriut Kim Jong Un në Singapor. Meta tha se Trump tregoi lidership, vendosmëri dhe...

Basha përshëndet takimin pozitiv Trump-Kim Jong-Un

para 12 muajve - Vizion Plus

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përshendetur SHBA dhe Presidentin Trump për nënshkrimin e deklaratës së përbashket me Kim Jong Un për nisjen e procesit të paqes dhe denuklearizimit të Gadishullit Korean....

Edhe pse ai i vendosuri në tavolinë “inspektohet” nga agjenti i tij, Kim Jong un zgjedh stilolapsin e tij për të nënshkruar marrëveshjen

para 12 muajve - Telegrafi

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në samitin e rëndësishëm të Singaporit me presidentin amerikan Donald Trump. Pas një...

Edhe pse lapsi i vendosur në tavolinë u ‘inspektua’, Kim Jong-un zgjodhi stilolapsin e tij për të nënshkruar marrëveshjen

para 12 muajve - Tetova Sot

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në samitin e rëndësishëm të Singaporit me presidentin amerikan Donald Trump. Pas një...

Lulzim Basha nxjerr nga arkivi foton me Donald Trump: Marrëveshja me Kim Jong Un, arritje globale

para 12 muajve - Medial

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas takimit historik të Presidentit amerikan Donald Trump me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Teksa e vlerëson nënshkrimin e deklaratës...

Takimi Trump- Jong Un, Meta: Presidenti tregoi përgjegjshmëri të lartë globale

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka përshëndetur takimin mes Presidentit Trump dhe diktatorit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, duke deklaruar se përfundimet e Samitit të Singaporit ishin një shenjë që...

Tualeti si simbol i mosbesimit

para 12 muajve - Mapo

Pak orë para se Kim Jong-un dhe Donald Trump të shtrëngonin duart me njëri-tjetrin në një resort turistik luksoz në Singapor, mediat ndërkombëtare raportuan një lajm të pazakontë dhe të çuditshëm. Nga...

Basha për takimin Trump-Kim: Sukses historik

para 12 muajve - Klan Kosova

Takimi i shumëpritur mes Presidentit të SHBA-ve,  Donald Trump dhe kreut të Koresë së Veriut, Kim Jong Un u cilësua si një arritje e jashtëzakonshme nga ana e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Kryedemokrati...

Pasi sheh veturën presidenciale të Trumpit, Kim Jong-un largohet me Mercedesin e tij – i cili gjithashtu ka gjëra shumë të veçanta (Foto/Video)

para 12 muajve - Telegrafi

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un është parë duke lënë samitin e Singaporit në Mercedes-in e tij të blinduar, pasi presidenti amerikan, Donald Trump i tregoi limuzinën e tij të quajtur “Bisha”. Siç...

Këto janë reagimet pas takimit Trump-Jong

para 12 muajve - Insajderi

Udhëheqës në mbarë Azinë dhe nga vende të tjera janë shprehur me tone optimiste për të ardhmen, pas takimit historik mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit koreanoverior Kim Jong Un në Singapor....

E akuzuan për lidhje me rusët, Basha gjen rastin dhe publikon sërish foton me Trump

para 12 muajve - Albeu

Fotoja e tij me Donald Trump u përfol shumë si një fotografi që u realizua si rezultat i lidhjes së Bashës me rusët. Kjo akuzë u hodh nga Mother Jones por u hodh poshtë nga PD. Ama Basha përtej akuzave...

Trump takon Kim Jong-un në Singapor, Basha del me mesazh të posaçëm

para 12 muajve - Mapo

Lulzim Basha ka përshëndetur takimin mes Presidentit Donald Trump dhe udhëheqësi të Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Singapor. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryetari i Partisë Demokratike thotë...

Tualeti si simbol i mosbesimit

para 12 muajve - Tetova Sot

Pak orë para se Kim Jong-un dhe Donald Trump të shtrëngonin duart me njëri-tjetrin në një resort turistik luksoz në Singapor, mediat ndërkombëtare raportuan një lajm të pazakontë dhe të çuditshëm. Nga...

Irani kritikon samitin Trump-Kim

para 12 muajve - Portalb

Zëdhënësi i Qeverisë së Iranit, Muhammed Bakir Nubaht ka kritikuar takimin mes liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un dhe presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, që u zhvillua në Singapor, raporton Anadolu...

4 pikëpamje nga samiti historik midis Donald Trump dhe Kim Jong Un

para 12 muajve - Lexo

Mbrëmjen e së hënës u shkruajt historia: Një president amerikan u takua me udhëheqësin e Koresë së Veriut. Ishte një moment i historik, kur Presidenti Donald Trump dhe Kim Jong Un ecën drejt njëri-tjetrit...

Basha komenton takimin Trump-Kim: Ngjarje madhore për paqen dhe sigurinë në botë

para 12 muajve - NOA

Ngjarje madhore për paqen dhe sigurinë në botë, e ka quajtur Lulzim Basha takimin hisotirk mes Donald Trump dhe Kim Jong Un. Në një postim në facebook, ku ka publikuar edhe foton me presidentin amerikan,...

Veprimi i çuditshëm i Kim Jong Un gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për të cilin po flasin të gjithë

para 12 muajve - Periskopi

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në samitin e rëndësishëm të Singaporit me presidentin amerikan Donald Trump. Pas një...

Takimi Trump-Kim, Basha: Sukses historik, diplomacia po sjell paqe

para 12 muajve - Gazeta Shqip

E gjithë bota i ktheu sot sytë nga Singapori, aty ku Donald Trump dhe Kim Jong-un zhvilluan një takim historik, që pritet të çojë gadishullin korean drejt denuklearizimit dhe do t’i shërbejë maksimalisht...

Pasi sheh veturën presidenciale të Trumpit, Kim Jong-un largohet me Mercedesin e tij – i cili gjithashtu ka gjëra shumë të veçanta (Foto/Video)

para 12 muajve - Tetova Sot

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un është parë duke lënë samitin e Singaporit në Mercedes-in e tij të blinduar, pasi presidenti amerikan, Donald Trump i tregoi limuzinën e tij të quajtur “Bisha”. Siç...

Lulzim Basha nxjerr nga arkivi foton me Donald Trump: Marrëveshja me Kim Jong Un, arritje globale

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas takimit historik të Presidentit amerikan Donald Trump me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Teksa e vlerëson nënshkrimin e deklaratës...

Pasi sheh veturën presidenciale të Trumpit, Kim Jong-un largohet me Mercedesin e tij – i cili gjithashtu ka gjëra shumë të veçanta (Foto/Video)

para 12 muajve - Infokusi

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un është parë duke lënë samitin e Singaporit në Mercedes-in e tij të blinduar, pasi presidenti amerikan, Donald Trump i tregoi limuzinën e tij të quajtur “Bisha”. Siç...

Takimi Trump- Jong Un, shkruan Basha: Presidenti arriti një sukses historik

para 12 muajve - Gazeta Express

Takimi i shumëpritur mes Presidentit të SHBA-ve Donald Trump dhe kreut të Koresë së Veriut Kim Jong Un u cilësua si një arritje e jashtëzakonshme nga ana e kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Kryedemokrati...

Takimi historik Trump-Kim Jong Un, Basha mesazh në FB presidentit amerikan: PD dhe unë jemi krenarë

para 12 muajve - Gazeta Tema

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përshëndetur takimin e presidentit të SHBA-së Donald Trump dhe diktatorit të Koresë së Veriut Kim Jong Un. Lideri i opozitës i ka përcjellë një mesazh publik në Facebook,...

Tualeti si simbol i mosbesimit

para 12 muajve - Portalb

Pak orë para se Kim Jong-un dhe Donald Trump të shtrëngonin duart me njëri-tjetrin në një resort turistik luksoz në Singapor, mediat ndërkombëtare raportuan një lajm të pazakontë dhe të çuditshëm, transmeton...

Takimi Trump-Kim, Basha: Kur forca e diplomacisë është e pathyeshme

para 12 muajve - Sot News

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me takimin historik të presidentit Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un. Në një reagim në Facebook, Basha përshëndeti guximin e Presidentit...

Pamjet që bindën Kimin ta nënshkruaj marrëveshjen, Trumpi ia tregoi në iPad “filmin e shkurtwr” gjatë takimit

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump është munduar që gjatë takimit me liderin e Koresë së Veriut të fut paksa dramë të stilit holivudian, duke ia shfaqur në iPad një video të shkurtër Kim Jong-Un, ku shihen...

Angela Martini: Donald Trump e meriton çmimin Nobel

para 12 muajve - GazetaBlic

Angela Martini është një ndër modelet më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo nuk ka nguruar të jep edhe opinionin e vetë sa i përket takimit mes dy liderëve botëror, i cili u cilësua...

TRUMP: EDHE KINA ËSHTË E LUMTUR

para 12 muajve - TV21

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, falënderoi sot presidentin kinez Xi Jinping për të ndihmuar në sigurimin e marrëveshjes së denuklearizimit të Koresë së Veriut, duke theksuar se marrëveshja do të ishte...

VIDEO/ Paranoja e Kim, agjenti korean inspekton stilografin para firmës me Trump

para 12 muajve - Java News

Sot në Singapor u zhvillua një takim historik mes presidentit të SHBA Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un. Pas shumë pasigurive, më në fund takimi u bë realitet. Por, duket se paranoja...

Trump: Edhe Kina është e lumtur

para 12 muajve - RTV 21

Trump: Arritja e marrëveshjes është një gjë e madhe për botën Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, falënderoi sot presidentin kinez Xi Jinping për të ndihmuar në sigurimin e marrëveshjes së denuklearizimit...

Reagon Rusia pas takimit Trump – Kim Jong Un

para 12 muajve - Ina

Takimin ndërmjet presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, e ka mirëpritur edhe ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergey Lavrov, raporton agjencia shtetërore...

Samiti Trump-Kim Jong-un/ Basha: Krenarë për aleancën e vlerave

para 12 muajve - AlbPress

Share This Tags basha kim trump Lulzim Basha, Kryetar i PD, e ka cilësuar një ngjarje historike, takimin mes presidentit të SHBA-ve Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Me anë të...

Takimi Trump-Kim Jong Un, reagon Basha: Ngjarje me rëndësi madhore, PD dhe unë jemi krenarë

para 12 muajve - Lexo

Pas takimit të zhvilluar në Singapor mes Donald Trump dhe Kim Jon Un, ka reaguar edhe kreu i PD, Lulzim Basha. Në një postim në Facebook ai e ka përshëndetur këtë takim duke shkruar se kjo ngjarje është...

Basha entuziast për takimin Trump-Kim Jong: Jam krenar për partneritetin me SHBA

para 12 muajve - Java News

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shpërndarë një mesazh pas takimit presidentit të SHBA Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un. Nënshkrimin e deklaratës së përbashkët dhe...

Angela Martini: Donald Trump e meriton çmimin Nobel

para 12 muajve - Telegrafi

Angela Martini është një ndër modelet më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo nuk ka nguruar të jep edhe opinionin e vetë sa i përket takimit mes dy liderëve botëror, i cili u cilësua...

“Bota do përjetojë kthesën e madhe”, ja detajet se çfarë vendosën Trump dhe Kim Jong

para 12 muajve - InfoShqip

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapor presidenti i SHBA-së, Trump, dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut, Kim, ranë dakord për “denuklearizim të plotë” të gadishullit korean. Kreu...

Trump pas takimit me Kim: Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm të guximshmit e sjellin paqen

para 12 muajve - Sot News

Presidenti amerikan Donald Trump i është drejtuar botës pas takimit historik me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un në Singapor, duke thënë se Koresë së Veriut do t’i hiqen  sanksionet kur armët bërthamore...

Irani kritikon samitin Trump-Kim

para 12 muajve - Gazeta e re

Zëdhënësi i Qeverisë së Iranit, Muhammed Bakir Nubaht ka kritikuar takimin mes liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un dhe presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, që u zhvillua në Singapor. “(Trump) me...

SINGAPOR: REALIZOHET TAKIMI HISTORIK TRUMP-KIM JONG

para 12 muajve - Klan Macedonia

Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrënguan duart në një takim historik mes tyre në Singapor, që tërhoqi vëmendjen e gjithë botës. Të dy liderët u deklaruan shpresëplotë se ky moment do të jetë fillimi i një...

Presidenti i SHBA-së përshëndet marrëveshjen pas bisedimeve historike

para 12 muajve - RTV 21

Samiti i Trump-it me Kim-in Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se bisedimet e tij historike me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, që përfunduan në një marrëveshje të përbashkët, ishin “të...

Për çka u pajtuan Trump dhe Kim

para 12 muajve - GazetaBlic

E gjithë vëmendja e botës është në takimin historik në mes të presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un. Dyshja shtrënguan duart, dhe nënshkruan një dokument, i cili...

Reagon Rusia pas takimit Trump – Kim Jong Un

para 12 muajve - GazetaBlic

Takimin ndërmjet presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, e ka mirëpritur edhe ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergey Lavrov, raporton agjencia shtetërore...

Kështu u pasqyrua takimi Trump-Kim në Korenë e Veriut

para 12 muajve - Aktuale

Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy ditëve të fundit edhe në Korenë e Veriut. Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për gjithçka...

Angela Martini: Donald Trump e meriton çmimin Nobel

para 12 muajve - Infokusi

Angela Martini është një ndër modelet më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo nuk ka nguruar të jep edhe opinionin e vetë sa i përket takimit mes dy liderëve botëror, i cili u cilësua...

Reagon Rusia pas takimit Trump - Kim Jong Un

para 12 muajve - Gazeta Express

Takimin ndërmjet presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, e ka mirëpritur edhe ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergey Lavrov, raporton agjencia shtetërore...

Reagime optimiste pas takimit Trump-Kim

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Udhëheqës në mbarë Azinë dhe nga vende të tjera janë shprehur me tone optimiste për të ardhmen, pas takimit historik mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit koreanoverior Kim Jong Un në Singapor....

Takimi Trump- Jong Un, shkruan Basha: Presidenti arriti një sukses historik

para 12 muajve - Sovrani

Takimi i shumëpritur mes Presidentit të SHBA-ve Donald Trump dhe kreut të Koresë së Veriut Kim Jong Un u cilësua si një arritje e jashtëzakonshme nga ana e kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Kryedemokrati...

Trump: Të gatshëm të shkruajmë një histori të re me Korenë e Veriut

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump tha se “janë të gatshëm të shkruajnë një histori të re” me Korenë e Veriut, raporton Anadolu Agency (AA). Trump, në konferencën për media...

Nënshkruhen marrëveshje SHBA-Kore e Veriut, Trump: Marrëdhënia jonë do ndryshojë

para 12 muajve - TV Koha

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar mes tyre disa marrëveshje. Duke folur në këtë konferencë të shkurtër për mediat, presidenti i SHBA-së Donld...

Britania mirëpret përkushtimin e K.Veriore për denuklearizim

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Përkushtimi i Koresë Veriore për denuklearizim është shenjë se lideri verikorean, Kim Jong Un, më në fund ka marrë mesazhin, pas takimit që ka pasur me presidentin amerikan, Donald Trump, ka thënë përmes...

Britania mirëpret përkushtimin e K.Veriore për denuklearizim

para 12 muajve - Lajmi.net

Përkushtimi i Koresë Veriore për denuklearizim është shenjë se lideri verikorean, Kim Jong Un, më në fund ka marrë mesazhin, pas takimit që ka pasur me presidentin amerikan, Donald Trump, ka thënë përmes...

Trump e pëlqen fitoren, i gatshëm për çmimin Nobel për Paqe

para 12 muajve - Tetova Sot

Donald J Trump e dashuron fitoren. Është e gjitha që ndodhi me të. Dhe ai sapo fitoi në Singapor. Trump ka sjellë Kim Jong-un, ndoshta njeriun më të rrezikshëm në planet, në kohërat më të ftohta. Kështu,...

Angela Martini: Donald Trump meriton çmimin Nobel për paqe

para 12 muajve - Ekonomia Online

Kur e gjithë vëmendja e botës mediatike është fokusuar tek ai që u cilësua si takimi historik mes Presidentit të SHBA-ve Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un në Singapor, ka edhe...

Trump: Edhe Kina është e lumtur për shkak të marrëveshjes me Kim

para 12 muajve - KosovaPress

"Arritja e një marrëveshjeje është një gjë e madhe për botën, për Kinën gjithashtu. Nuk mund ta imagjinoj që Kina është e lumtur kur dikush pranë tij ka një armë bërthamore, kështu që Kina tani është shumë...

Nënshkruhen marrëveshje SHBA-Kore e Veriut, Trump: Marrëdhënia jonë do ndryshojë

para 12 muajve - TV Koha

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar mes tyre disa marrëveshje. Duke folur në këtë konferencë të shkurtër për mediat, presidenti i SHBA-së Donld...

Angela Martini: Presidenti Donald Trump meriton çmim Nobel

para 12 muajve - Lexo

Reagimi i Angela Martini në lidhje me takimin e Donald Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ishte i papritur. Takimi midis Presidentit Trump dhe Kim Jong Un ishte një moment historik për...

Trump i tregon “bishën” e tij të blinduar Kim Jong Un-it

para 12 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i SHBA Donald Trump nuk ka hezituar që t’i tregojë “bishën” e tij të blinduar liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un. Trump dhe Jong-un sapo kishin përfunduar një drekë pune kur presidenti...

Katër pikat e marrëveshjes Trump – Kim

para 12 muajve - Gazeta e re

Dalin detajet e reja të marrëveshjes së firmosur nga Donald Trump dhe Kim Jong un në takimin e tyre historik në Singapor. Kim deklaroi pas firmosjes së dokumentit të përbashkët se procesi i denuklearizimit...

Takimi me Kim, Trump: Sanksione deri në çarmatimin e plotë

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim (l) dhe Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ranë parimisht dakord gjatë takimit të cilësuar si historik në Singapor për një çarmatim “të plotë” bërthamor, por ata...

Britania mirëpret përkushtimin e Koresë Veriore për denuklearizim

para 12 muajve - Ekonomia Online

Përkushtimi i Koresë Veriore për denuklearizim është shenjë se lideri verikorean, Kim Jong Un, më në fund ka marrë mesazhin, pas takimit që ka pasur me presidentin amerikan, Donald Trump, ka thënë përmes...

Kështu u pasqyrua takimi Trump-Kim në Korenë e Veriut

para 12 muajve - Gazeta Express

Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy ditëve të fundit edhe në Korenë e Veriut. Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për gjithçka...

Takohen Trump dhe Kim Jong Un: Prelud i paqes, tejkaluam të shkuarën

para 12 muajve - MRT

Presidentët, Donald Trump dhe Kim Jong Un, bënë histori me një shtrëngim dore.... Presidentët, Donald Trump dhe Kim Jong Un, bënë histori me një shtrëngim dore, para se të fillonin bisedimet rreth denuklearizimit...

Trump: Do çnuklearizojmë Korenë e Veriut

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

SINGAPORE — Në një marrëveshje të nënshkruar të martën në Singapor, lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, "riafirmoi angazhimin e tij të vendosur dhe të palëkundur për çnuklearizimin e plotë të Gadishullit...

Trump i drejtohet botës pas takimit me Kim Jong-Un: Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm të guximshmit e sjellin paqen

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump i është drejtuar botës pas takimit historik me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un në Singapor. Trump ka thënë se Koresë së Veriut do t’i hiqen  sanksionet kur armët...

Trump me deklaratë të fortë pas takimit me Kim Jong-Un: Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm të guximshmit e sjellin paqen

para 12 muajve - InfoShqip

Presidenti amerikan Donald Trump i është drejtuar botës pas takimit historik me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un në Singapor. Trump ka thënë se Koresë së Veriut do t’i hiqen sanksionet kur armët...

Mediat në Kore të Veriut nuk e paraqesin shtrëngimin e duarve mes Trumpit dhe Jong un-it

para 12 muajve - Koha.net

Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy ditëve të fundit edhe në Korenë e Veriut. Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për gjithçka...

Anxhela Martini thotë se Donald Trump meriton çmim Nobel, ja pse!

para 12 muajve - Prive

Presidenti amerikan, Donald Trump është takuar me udhëheqësin e Koresë së Veriut,  Kim Jong-un në Singapor. Ky është një takim historik pasiqë është hera e parë që një president amerikan në detyrë ka takuar...

Trump-Jong Un, nga kërcënimet për luftë tek shtrëngimi i duarve

para 12 muajve - Vizion Plus

Ky është momenti historik kur presidenti i shteteve te bashkuara Donald Trump, shtrëngon duart me liderin e Phenianit Kim Jong Un në takimin e Singaporit. E gjithë vëmendja ishte përqendruar në Singapor....

SHBA dhe Koreja e Veriut parimisht dakord për çarmatim atomik

para 12 muajve - Tetova Sot

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapur presidenti i SHBA-së, Trump dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim ranë dakord për “denuklearizim të plotë” të gadishullit korean. Kreu i...

Trump i drejtohet botës pas takimit me Kim Jong-Un: Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm të guximshmit e sjellin paqen

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump i është drejtuar botës pas takimit historik me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un në Singapor. Trump ka thënë se Koresë së Veriut do t’i hiqen  sanksionet kur armët...

Mediat në Kore të Veriut nuk e paraqesin shtrëngimin e duave mes Trumpit dhe Jong un-it

para 12 muajve - Koha.net

Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy ditëve të fundit edhe në Korenë e Veriut. Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për gjithçka...

SHBA dhe Koreja e Veriut parimisht dakord për çarmatim atomik

para 12 muajve - 24 ore

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapur presidenti i SHBA-së, Trump dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim ranë dakord për “denuklearizim të plotë” të gadishullit korean. Kreu i...

Angela Martini ka dy fjalë për presidentin Donald Trump

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi koreanoverior Kim Jong Un filluan në Singapor një takim historik, ku gjithë bota ka drejtuar sytë tek ta, shkruan Gazeta Blic. Takim ky i cili ndodhi në...

“Bota do përjetojë kthesën e madhe”, ja çfarë vendosën Trump dhe Kim Jong

para 12 muajve - Sot News

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapur presidenti i SHBA-së, Trump dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim ranë dakord për “denuklearizim të plotë” të gadishullit korean. Kreu i...

Trump i drejtohet botës pas takimit me Kim Jong-Un: Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm të guximshmit e sjellin paqen

para 12 muajve - Shenja

Presidenti amerikan Donald Trump i është drejtuar botës pas takimit historik me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un në Singapor. Trump ka thënë se Koresë së Veriut do t’i hiqen sanksionet kur armët...

Trump ia tregon limuzinën presidenciale Kimit

para 12 muajve - Portalb

Presidenti amerikan Donald Trump ka shfrytëzuar rastin që gjatë takimit historik në samitin e shumëpritur në Singapor me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, që t’ia tregoj limuzinën presidenciale...

ANALIZA: Takimi historik Trump-Kim shpresë për paqe dhe denuklearizim

para 12 muajve - Gazeta Tema

Takimi historik mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit korean-verior, Kim Jong Un u zhvillua në orën lokale 09:00 me një skenë pothuajse hollivudiane. Presidenti i SHBA dhe Kim u takuan në...

Pas takimit Trump- Kim Jong Un, modelja shqiptare: Meritojnë çmim Nobel

para 12 muajve - Lajmi.net

Sot jan takuar presidentit të Amerikës, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë Veriore, Kim Jong Un. Takimi i tyre është vlerësuar si historik dhe është përcjellë me interes të madh nga mediet e gjithë botës,...

SHBA dhe Koreja e Veriut parimisht dakord për çarmatim atomik

para 12 muajve - Lajmi.net

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapur presidenti i SHBA-së, Trump dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim ranë dakord për "denuklearizim të plotë" të gadishullit korean. Kreu i...

Trump e pëlqen fitoren, i gatshëm për çmimin Nobel për Paqe

para 12 muajve - Periskopi

Donald J Trump e dashuron fitoren. Është e gjitha që ndodhi me të. Dhe ai sapo fitoi në Singapor. Trump ka sjellë Kim Jong-un, ndoshta njeriun më të rrezikshëm në planet, në kohërat më të ftohta. Kështu,...

Takimi mes Trump dhe Kim, nënshkruhet një dokument i pa specifikuar

para 12 muajve - MRT

Pas takimit ball për ballë prej 45 minutash presidenti amerikan Donald Trump.... Pas takimit ball për ballë prej 45 minutash presidenti amerikan Donald Trump dhe ai i Koresë së veriut Kim Jong Un nënshkruan...

Për çka u pajtuan Trump dhe Kim

para 12 muajve - KosovaPress

Dyshja shtrënguan duart, dhe nënshkruan një dokument, i cili ende ka disa paqartësi për publikun. Samiti u përqendrua në uljen e tensioneve si dhe  në çarmatimin nga fuqia bërthamore e gadishullit.  Në...

SHBA dhe Koreja e Veriut parimisht dakord për çarmatim atomik

para 12 muajve - DW

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapur presidenti i SHBA-së, Trump dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim ranë dakord për "denuklearizim të plotë" të gadishullit korean. Kreu i...

Trump e njofton “Bishën” e tij, Kim Jong-un mbetet gojëhapur

para 12 muajve - Politiko

Presidenti amerikan Donald Trump ka shfrytëzuar rastin që gjatë takimit historik në samitin e shumëpritur në Singapor me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, që t’ia tregoj limuzinën presidenciale...

Vetëm më të guximshmit mund të bëjnë paqe/ DASH zgjedh thënien e ditës pas takimit Trump-Kim

para 12 muajve - AlbPress

Share This Tags dash kim thenia e dites trump “Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm më të guximshmit mund të bëjnë paqe”.  Kështu u shpreh Presidenti amerikan Donald Trump, në Samitin e Singaporit, ku...

Trump e njofton “Bishën” e tij, Kim Jong-un mbetet gojëhapur

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan Donald Trump ka shfrytëzuar rastin që gjatë takimit historik në samitin e shumëpritur në Singapor me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, që t’ia tregoj limuzinën presidenciale...

Trump dhe Kim nënshkruajnë një dokument

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se denuklearizimi i Gadishullit Korean do të nisë “shumë shpejt”. Ai i bëri këto komente pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, për të...

Rezultati i takimit të Singaporit

para 12 muajve - Vizion Plus

Takimi mes Donald Trump dhe Kim Jong Un arriti qëllimin final, nënshkrimin e një marrëveshjeje për t’i dhënë fund denuklearizimit të plotë të Gadishullit Korean. Pas rreth 45 minuta bisedimesh me dyer...

TRUMP: BISEDIMET ISHIN ”TË NDERSHME DHE TË DREJTPËRDREJTA”

para 12 muajve - TV21

Donald Trump tha se bisedimet e tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un që përfunduan në një marrëveshje të përbashkët ishin “të ndershme, të drejtpërdrejta dhe produktive” Trump tha se do të...

Vjen edhe reagimi i Rusisë pas takimit Trump- Kim Jong-un

para 12 muajve - Periskopi

Takimin ndërmjet presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, e ka mirëpritur edhe ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergey Lavrov, raporton agjencia shtetërore...

TRUMP: BISEDIMET ISHIN ”TË NDERSHME DHE TË DREJTPËRDREJTA”

para 12 muajve - TV21

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se bisedimet e tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un që përfunduan në një marrëveshje të përbashkët ishin “të ndershme, të drejtpërdrejta dhe produktive”....

Marrëveshja historike mes SHBA dhe Koresë së Veriut, por kush janë dy njerëzit që fshihen pas saj…?

para 12 muajve - Mapo

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut, Kim Jong Un nënshkruan sot marrëveshjen historike mes dy vendeve, duke lënë pas të kaluarën. Presidenti amerikan premtoi shumëçka përmes një...

Trump: Bisedimet ishin ”të ndershme dhe të drejtpërdrejta”

para 12 muajve - RTV 21

Samiti i Trumpt dhe Kim-it Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se bisedimet e tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un që përfunduan në një marrëveshje të përbashkët ishin “të ndershme, të...

Shkruhet historia, Trump shtrëngon duart me Kim Jong Un

para 12 muajve - Presheva Jone

Presidenti Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, u takuan dhe shtrënguan duart, duke nisur kështu samitin e tyre historik, të martën në mëngjes në Singapor. Ata janë udhëheqësit e parë...

4 pikëmaje nga samiti historik midis Donald Trump dhe Kim Jong Un

para 12 muajve - Tetova Sot

Mbrëmjen e së hënës u shkruajt historia: Një president amerikan u takua me udhëheqësin e Koresë së Veriut. Ishte një moment i historik, kur Presidenti Donald Trump dhe Kim Jong Un ecën drejt njëri-tjetrit...

Momenti kur Trump i tregon diktatorit koreano-verior “Bishën”

para 12 muajve - Mapo

Bota është bërë më e mirë. Të paktën kështu deklaruan presidenti amerikan, Donald Trump dhe diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Njerëzit që kishin shkëmbyer akuza të forta, tashmë u takuan si miq...

Trump dhe Kim nënshkruajnë një dokument

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se denuklearizimi i Gadishullit Korean do të nisë “shumë shpejt”. Ai i bëri këto komente pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, për të...

Trump flet pas Samitit me Kim: Do të ndalojmë lojrat me luftë!

para 12 muajve - Ekonomia Online

Presidenti amerikan Donald Trump ka përmbledhur në një konferencë për shtyp arritjet e shënuara gjatë takimit historik me homologun e tij të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. “Bisedimet ishin ‘të ndershme,...

Si u pasqyrua takimi Trump-Kim në Korenë e Veriut?

para 12 muajve - Insajderi

Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy ditëve të fundit edhe në Korenë e Veriut. Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për gjithçka...

Trump: Takimi me Kim ishte produktiv, tmerret e betejës t’i zëvendësojmë me bekime të paqes

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti i SHBA-së Donald Trump në adresimin e tij në një konferencë për media, ka thënë se takimi i tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un ishte produktiv dhe i drejtpërdrejtë. Përveç kësaj...

Diktatori dorëzohet, pranon të çarmatoset në tavolinë

para 12 muajve - InfoShqip

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar pak më parë një marrëveshje të përbashkët për denuklarizimin e Koresë së Veriut. Siç thuhet në dokumentet...

Trump i drejtohet botës pas takimit me Kim Jong-Un: Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm të guximshmit e sjellin paqen

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan Donald Trump i është drejtuar botës pas takimit historik me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un në Singapor. Trump ka thënë se Koresë së Veriut do t’i hiqen  sanksionet kur armët...

Shëtitjet e Kim Jong-un nëpër Singapor

para 12 muajve - Klan Kosova

Lideri i Koresë së Veriut po qëndron në Singapor, ku zhvilloi takimin historik me presidentin amerikan Donald Trump. Me këtë rast  liderët kanë nënshkruar një marrëveshje për të konfirmuar paqe dhe stabilitet...

Televizioni shtetëror i Koresë së Veriut nuk raporton asgjë për takimin historik Trump – Kim

para 12 muajve - Klan Kosova

Ndërsa e gjithë bota është duke raportuar për takimin historik mes Presidentit amerikan Donald Trump si dhe atij të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, televizioni shtetëror koreano-verior, nuk ka bërë një...

Trump: Koreja e Veriut dëshiron ti japë fund programit bërthamor

para 12 muajve - Vizion Plus

Presidenti Donal Trump doli në një konferencë për shtyp për të dhënë detaje mbi rezultatet e takimit me Presidentin e Koresë së Veriut Kim Jong-Un, zhvilluar në Singapor. Trump vlerësoi marrëveshjen e...

Kim gjunjëzohet para Trump’it, pranon të ç’armatoset

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong’un, kanë nënshkruar pak më parë një marrëveshje të përbashkët për denuklarizimin e Koresë së Veriut Siç thuhet në dokumentet...

Trump ia tregon limuzinën presidenciale Kimit

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump ka shfrytëzuar rastin që gjatë takimit historik në samitin e shumëpritur në Singapor me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, që t’ia tregoj limuzinën presidenciale...

VIDEO/ Trump i mburret diktatorit korean me makinën 1.6 milionë dollarë

para 12 muajve - Java News

Presidenti Donald Trump mori një moment nga samiti historik me diktatorin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, për t’i treguar limuzinë e tij presidenciale. Trump dhe Jong-un sapo kishin përfunduar një drekë...

Takimi historik SHBA-Koreja Veriut, firmoset marrëveshje

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

SINGAPORE — Në një marrëveshje të nënshkruar të martën në Singapor, lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, "riafirmoi angazhimin e tij të vendosur dhe të palëkundur për çnuklearizimin e plotë të Gadishullit...

Trump ia tregon limuzinën presidenciale Kimit

para 12 muajve - Fakti Ditor

Presidenti amerikan Donald Trump ka shfrytëzuar rastin që gjatë takimit historik në samitin e shumëpritur në Singapor me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, që t’ia tregoj limuzinën presidenciale...

Sapo ndodhi: Kim gjunjëzohet para Trump’it, pranon të ç’armatoset

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong’un, kanë nënshkruar pak më parë një marrëveshje të përbashkët për denuklarizimin e Koresë së Veriut Siç thuhet në dokumentet...

Zbulohen detaje nga marrëveshja historike mes Kim Jong Un dhe Donald Trump

para 12 muajve - Politiko

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. “Ne jemi...

Kim Jong Un e mbizotëron takimin, Trump largohet pa lëshime të reja

para 12 muajve - Periskopi

Donald Trump nuk ka siguruar asnjë lëshim nga udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un – dhe në këmbim i dha atij një platformë si një lojtar global. Pavarësisht nga përpjekjet diplomatike të sekretarit...

Kush udhëheq me Korenë Veriore kur Kim është në udhëtim?

para 12 muajve - Alsat-M

Përderisa e gjithë vëmendja botërore është përqendruar në takimin në mes të presidentit amerikan Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, dihet shumë pak se kush udhëheq me vendin përderisa...

Shtrëngimi i duarve që mund ta ndryshojë historinë (FOTO+VIDEO)

para 12 muajve - Aktuale

Edhe pse pak kush ka besuar se mund të ndodh një gjë e tillë, megjithatë ndodhi dhe atë në Singapor, ku u takuan presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un. Trump dhe Kim...

Donald Trump pas samitit ka zbuluar se ka bërë një koncesion të madh për Kim Jong-unin

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë sot në konferencë për medie në Singapor se Koresë Veriore do t'i hiqen sanksionet kur armatimi nuklear më nuk do të jetë faktor në Gadishullin Korean, dhe se ushtria...

Trump i tregon Kim Jongut bishën e tij

para 12 muajve - Albeu

Gjatë një pauze të shkurtër në samitin historik që po mbahet ndërmjet SHBA-së dhe Koresë së Veriut , Donald Trump e ftoi homologun e tij Kim Jong-un brenda limuzinës së tij e njohur si ‘bisha”. Presidenti...

VIDEO/ Trump-Kim Jong Un takohen në Singapor, shtrëngimi historik i duarve

para 12 muajve - Medial

Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi koreanoverior Kim Jong Un filluan në Singapor një takim historik, ku janë drejtuar sytë e të gjithë botës. Shtrëngimi historik i duarve mes zotit Trump dhe...

Takimi historik i Trump e Kim Jong-Un, fjalët e para që liderët i thanë njëri-tjetrit

para 12 muajve - Medial

Presidenti Donald Trump dhe diktatori koreano-verior Kim Jong-un zhvilluan një ditë bisedimesh në Singapor duke nënshkruar atë që lideri amerikan e quan një dokument me shumë rëndësi. Trump nuk dha detaje...

Shtrëngimi i duarve që mund ta ndryshojë historinë (Foto/Video)

para 12 muajve - Telegrafi

Edhe pse pak kush ka besuar se mund të ndodh një gjë e tillë, megjithatë ndodhi dhe atë në Singapor, ku u takuan presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un. Trump dhe Kim...

Nënshkruhen marrëveshje SHBA-Kore e Veriut, Trump: Marrëdhënia jonë do ndryshojë

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar mes tyre disa marrëveshje. Duke folur në këtë konferencë të shkurtër për mediat, presidenti i SHBA-së Donld...

Si u pasqyrua takimi Trump-Kim në Korenë e Veriut?

para 12 muajve - Periskopi

Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy ditëve të fundit edhe në Korenë e Veriut. Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për gjithçka...

Takimi Historik me Kim Jong-un, flet Donald Trump

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump ka dhënë reagimin e tij të parë pasi ai dhe Kim Jong–un kanë nënshkruar dokumentin e marrëveshjes historike. Trump e përshkroi këtë dakordim të arritur si gjithëpërfshirës,...

Si u pasqyrua takimi Trump-Kim në Korenë e Veriut?!

para 12 muajve - KosovaPress

Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për gjithçka ndodhte në Singapor, përmes disa ekraneve gjigantë të vendosur kudo në Penian, ku televizioni qendror i Koresë së Veriut transmetonte “live” takimin....

Historike, Trump shtrëngon duart me Kimg Jong Un-in, firmoset marrëveshja

para 12 muajve - Fakti Ditor

Foto 1 nga 9 Pas Para Takimi i shumëpritur u bë realitet. Presidenti amerikan Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart në orët e para të mëngjesit të sotëm në Singapor, në takimin...

T’i lëmë pak anash bombat nukleare: Kim dhe Trump garojnë kush e ka limuzinën më të mirë

para 12 muajve - Gazeta Express

Gjatë një pauze të shkurtër në samitin historik që po mbahet ndërmjet SHBA-së dhe Koresë së Veriut, Donald Trump e ftoi homologun e tij Kim Jong-un brenda limuzinës së tij e njohur si ‘bisha”. Momenti...

Trump njoftoi se do të ndalojnë stërvitjet ushtarake me Korenë e Jugut

para 12 muajve - Gazeta e re

Trump njoftoi se do të ndalojnë stërvitjet ushtarake me Korenë e Jugut dhe shpreson që t’i tërheqë ushtarët amerikanë. Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi se do të ndalojnë stërvitjet ushtarake me...

Trump dhe Kim shtrëngojnë duart

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se denuklearizimi i Gadishullit Korean do të nisë “shumë shpejt”. Ai i bëri këto komente pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, për të...

Trump dhe Kim nënshkruajnë një dokument historik

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se denuklearizimi i Gadishullit Korean do të nisë “shumë shpejt”. Ai i bëri këto komente pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, për të...

Trump dhe Kim nënshkruajnë një dokument

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se denuklearizimi i Gadishullit Korean do të nisë “shumë shpejt”. Ai i bëri këto komente pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, për të...

Hape derën le të sheh Kimi çfarë është “Bisha” e vërtetë

para 12 muajve - Insajderi

Shikoni momentin e jashtëzakonshëm kur Trump i ishte lavdëruar Kimit me limuzinën e vet. Doli në shesh edhe menyja e drekës! Pas drekës së punës të liderëve të SHBA dhe Koresë Veriore, kamerat në Singapor...

Trump dhe Kim takohen në Singapor, marrëveshje mbi denuklearizimin

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Takimi dhe shtrëngimi i duarve historik në Singapor ndodhi mes Donald Trump dhe Kim Jong-un. Sipas presidentit amerikan, takimi shkoi “shumë mirë” dhe së bashku do të zgjidhin gjithçka “duke punuar ngushtë...

Të gjithëve ju ka ikur ky detaj nga takimi Trump - Kim Jong Un

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe Kim Jong Un, i kanë shtrënguar duart njëri tjetrit për disa sekonda, dhe kanë shkëmbyer disa fjalë përpara flamujve shtetëror amerikan dhe atyre të Koresë së Veriut....

Video/ Takimi historik Trump-Kim që mori vëmendjen e botës: Nga shtrëngimi i duarve te fjalët e para

para 12 muajve - Sot News

Dje e gjithë vëmendja e botës u përqendrua në takimin historik të zhvilluar në Sigapor mes dy liderëve Kim Jong Un, i Koresë së Veriut dhe presidentit të SHBA, Donald Trump. Takimi i tyre i parë zgjati...

Publikohet marrëveshja mes Donald Trump e Kim Jong-un (DOKUMENT)

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump në takimin historik që zhvilloi sot me Presidentin e Koresë Veriore, Kim Jong-un,  kanë nënshkruar një marrëveshje për të konfirmuar paqe dhe stabilitet mes të dyja vendeve....

Trump nuk mërzitet nëse Kim i keqpërdoron videot e publikuar nga ai

para 12 muajve - Periskopi

I pyetur nga gazetarët rreth arsenalit nuklear të Koresë Veriore, Trump tha se është shumë “thelbësore”. “Ne kemi një inteligjencë të mprehtë …. për t’u njohur se sa thelbësore është”, tha ai. Por, ai...

Donald Trump dhe Kim Jong arrijnë marrëveshje historike

para 12 muajve - OraInfo

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. “Ne jemi...

Zbulohen detaje nga marrëveshja mes Trump e Joung

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. “Ne jemi...

Trump dhe Kim takohen në Singapor, marrëveshje mbi denuklearizimin

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Takimi dhe shtrëngimi i duarve historik në Singapor ndodhi mes Donald Trump dhe Kim Jong-un. Sipas presidentit amerikan, takimi shkoi “shumë mirë” dhe së bashku do të zgjidhin gjithçka “duke punuar ngushtë...

Zbulohen detaje nga marrëveshja historike mes Kim Jong Un dhe Donald Trump

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. “Ne jemi...

Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart, këto janë fjalët e para të tyre (Foto/Video)

para 12 muajve - Shenja

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, më në fund ka ndodhur edhe shtrëngimi i duarve – në Singapor – ndërmjet presidentit amerikan Donald Trump, si dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Siç raportojnë...

Trump dhe Kim: Shtrëngim duarsh historik

para 12 muajve - Sot News

Nënshkrimi i marrëveshjes mes palëve erdhi pas takimit historik mes dy Presidentëve, të cilët shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth denuklearizimit...

Trump dhe Kim nënshkruajnë marrëveshjen: Nis denuklarizimi i Koresë së Veriut

para 12 muajve - Sot News

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe  ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. "Ne jemi...

Ja kush po e udhëheq Korenë Veriore kur Joung është në Singapor

para 12 muajve - GazetaBlic

Përderisa e gjithë vëmendja botërore është përqendruar në takimin në mes të presidentit amerikan Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, dihet shumë pak se kush udhëheq me vendin përderisa...

Nënshkruhen marrëveshje SHBA-Kore e Veriut, Trump: Marrëdhënia jonë do ndryshojë

para 12 muajve - Republika

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar mes tyre disa marrëveshje. Duke folur në këtë konferencë të shkurtër për mediat, presidenti i SHBA-së Donld...

Trump: Koreja Veriore fituesja më e madhe e samitit të Singaporit

para 12 muajve - Periskopi

“Që nga fillimi iu kemi përveshur punës”, vuri në dukje Trump gjatë takimit të tij të parë me liderin e Koresë Veriore, Kim Jong Un. Trump më parë mburrej se ai do të dijë nëse mund të bëjë një marrëveshje...

Takimi historik i Trump e Kim Jong-Un, fjalët e para që liderët i thanë njëri-tjetrit

para 12 muajve - BalkanWeb

Presidenti Donald Trump dhe diktatori koreano-verior Kim Jong-un zhvilluan një ditë bisedimesh në Singapor duke nënshkruar atë që lideri amerikan e quan një dokument me shumë rëndësi. Trump nuk dha detaje...

Kush udhëheq me Korenë Veriore kur Kim është në udhëtim?

para 12 muajve - Gazeta Express

Përderisa e gjithë vëmendja botërore është përqendruar në takimin në mes të presidentit amerikan Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, dihet shumë pak se kush udhëheq me vendin përderisa...

Kush e udhëheq Korenë Veriore kur Kim është në udhëtim?

para 12 muajve - RTV 21

Trump dhe Kim bënë shtërngimin historik Përderisa e gjithë vëmendja botërore është përqendruar në takimin në mes të presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, dihet shumë...

Ja kush po e udhëheq Korenë Veriore kur Joung është në Amerikë

para 12 muajve - GazetaBlic

Përderisa e gjithë vëmendja botërore është përqendruar në takimin në mes të presidentit amerikan Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, dihet shumë pak se kush udhëheq me vendin përderisa...

Vjen takimi historik i Trump me Kim Jong- Un çfarë i thanë liderët njeri-tjetrit

para 12 muajve - Blitz

Sot ishte një ditë me mjaft rëndësi për mbarë botën sepse Presidenti Donald Trump dhe diktatori koreano-verior Kim Jong-un zhvilluan një ditë bisedimesh në Singapor duke nënshkruar atë që lideri amerikan...

Trump për Kimin: Ai e do vendin e tij

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan,Donald Trump gjatë takimit me liderin koreano-verior, Kim Jong-un ka thënë se qenë një “ditë e frikshme”. “Ne kemi mësuar shumë për njëri-tjetrin dhe për vendet tona”. Ndërsa, për homologun...

Çfarë deklaruan Trump dhe Kim Jong un para takimit

para 12 muajve - 24 ore

Në Singapor është zhvilluar takimi më i rëndësishëm për paqen globale, ai mes Presidentit të SHBA, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong un. Por çfarë deklaruan ata pra takimit: TRUMP:...

Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart, këto janë fjalët e para të tyre (Foto/Video)

para 12 muajve - Politiko

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, më në fund ka ndodhur edhe shtrëngimi i duarve – në Singapor – ndërmjet presidentit amerikan Donald Trump, si dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Siç raportojnë...

Trump dhe Kim nënshkruan një marrëveshje të rëndësishme

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un kanë nënshkruar një dokument i cili nuk dihet se çfarë është. Trump tha se ishte shumë i rëndësishëm dhe se ai e Kim ishin...

Detaje nga takimi historik në mes të Donald Trump dhe Kim Jong Un

para 12 muajve - Gazeta Express

Pas takimit shumë miqësor në mëngjesin e të martës, Trump dhe Kim Jong Un kanë vazhduar serinë e dytë të bisedimeve. Donald Trump i ulur afër Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo, këshilltarit të sigurisë...

Shtrëngimi historik i duarve në mes të Trumpit dhe Kimit

para 12 muajve - Koha.net

Donald Trump dhe Kim Jong-un janë bërë presidentët e parë të SHBA-ve dhe Koresë Veriore që janë takuar, pas një viti që shkëmbyen akuza dhe kërcënime me njëri-tjetrin, përcjell KosovaPress. Dyshja kanë...

Momenti historik: Trump dhe Kim duke shtrënguar duart

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, janë takuar në Singapor. Gjatë takimit historik ata i shtrënguan duart në një moment të pashembullt, transmeton Klan Kosova. Interesante

Trump dhe Kim nënshkruan një marrëveshje të rëndësishme

para 12 muajve - Shenja

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un kanë nënshkruar një dokument i cili nuk dihet se çfarë është. Trump tha se ishte shumë i rëndësishëm dhe se ai e Kim ishin...

Momenti historik: Trump dhe Kim duke shtrënguar duart

para 12 muajve - Shenja

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, janë takuar në Singapor. Gjatë takimit historik ata i shtrënguan duart në një moment të pashembullt.

VIDEO/ Takimi historik, Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart. Detajet dhe premtimet që bënë

para 12 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth çnuklearizimit të mundshëm...

Trump: Ne do t’i ndalim lojërat e luftës, do të çojmë shumë njerëz në Korenë Veriore

para 12 muajve - Periskopi

Trump fillon konferencën e tij për shtyp duke thënë se Koreja e Veriut ka potencial të jetë një vend i mirë. I pyetur rreth mungesës së angazhimit në verifikimin e denuklearizimit, Trump tha se kjo do...

Mbahet takimi historik mes Donald Trump dhe Kim Jong Un

para 12 muajve - NOA

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet...

Trump i tregon Kimit “bishën” që mund t’i mbijetoj sulmit me granatë

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan Donald Trump ka shfrytëzuar rastin që gjatë takimit historik në samitin e shumëpritur në Singapor me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, që t’ia tregoj limuzinën presidenciale...

Nënshkruhen marrëveshje SHBA-Kore e Veriut, Trump: Marrëdhënia jonë do ndryshojë

para 12 muajve - Ina

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar mes tyre disa marrëveshje. Duke folur në këtë konferencë të shkurtër për mediat, presidenti i SHBA-së Donld...

Trump dhe Kim nënshkruajnë marrëveshjen: Denuklearizimi i Koresë së Veriut nis shumë shpejt

para 12 muajve - Mapo

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut, Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. “Ne jemi...

Trump për herë të para para mediave: Kim Jong-un është i talentuar

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan Donald Trump ka folur në një konferencë për media pas takimit me liderin koreanoverior Kim Jong-un, të cilin e ka lavdëruar dhe e ka vlerësuar si të talentuar. Trump, ka thënë se marrëveshja...

Televizioni shtetëror i Koresë së Veriut nuk raporton asgjë për takimin historik Trump – Kim

para 12 muajve - Ekonomia Online

Ndërsa e gjithë bota është duke raportuar për takimin historik mes Presidentit amerikan Donald Trump si dhe atij të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, televizioni shtetëror koreano-verior, nuk ka bërë një...

Udhëheqësi i SHBA-së dhe i Koresë së Veriut mbajnë bisedime historike

para 12 muajve - RTV 21

Samiti i SHBA- Kore e Veriut Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un zhvilluan takimin historik, një zhvillim i pashembullt pas një viti të shkëmbimit të kërcënimeve....

Kim Jon Un i tregon Donald Trumpit planin bërthamor

para 12 muajve - Gazeta Express

Kim Jong Un nuk u përgjigj kur u pyet nëse ai do të heqë dorë nga plani nuklear Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un nuk u përgjigj kur u pyet nëse ai do të heqë dorë nga armët e tij bërthamore. Megjithatë,...

Trump – Kim, marrëveshje për heqjen e armëve nukleare nga Gadishulli Korean

para 12 muajve - Java News

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe  ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët për denuklarizimin e Koresë së Veriut Fotot e dokumentit...

Video kur Trump dhe Kim Jong Un shtrëngojnë duart për herë të parë

para 12 muajve - Gazeta Express

U zhvillua takimi historik mes Trump dhe Kim jong Un. Në bisedat e para të takimit dy liderat i vunë theksin kalimin të së shkuarës, situatave negative. Në një ditë historike, Donald Trump parashikoi një...

Takim historik, Trump shtrëngon duart me Kim Jong Un

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet për çarmatosjen e Gadishullit Korean nga armët bërthamore, do të jenë një “sukses i jashtëzakonshëm”. Trump i bëri komentet pas një takimi,...

Takim mes të barabartësh: fotot më të mira nga samiti Trump-Kim Jong

para 12 muajve - Te Sheshi

Qytet-shteti i Singaporit mikpriti takimin historik midis presidentit të Shteteve të Bashkuara dhe liderit të Koresë së Veriut, ndërsa e gjithë bota ishte ngulur para ekranit. Dy liderët treguan respekt...

Sapo ndodhi: Kim gjunjëzohet para Trump’it, pranon të ç’armatoset

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong’un, kanë nënshkruar pak më parë një marrëveshje të përbashkët për denuklarizimin e Koresë së Veriut Siç thuhet në dokumentet...

Vjen postimi i parë i Trump në profilin e tij Twitter pas takimit me Kim Jong Un

para 12 muajve - Periskopi

Presidentin e SHBA-së, Donald Trump shpesh herë jemi mësuar ta shohim duke shkruar gjëra kontradiktore në profilin e rrjetit të tij social Twitter. pic.twitter.com/tJG3KIn2q0 — Donald J. Trump (@realDonaldTrump)...

Shkruhet historia, Trump shtrëngon duart me Kim Jong Un

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, u takuan dhe u shtrënguan duart, duke nisur kështu samitin e tyre historik, të martën në mëngjes në Singapor. Ata janë udhëheqësit e parë...

Shtrëngimi historik i duarve…

para 12 muajve - Mapo

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth çnuklearizimit të mundshëm...

Televizioni shtetëror i Koresë nuk raporton për takimin e Kim Jong-un me Donald Trump

para 12 muajve - Periskopi

Televizioni shtetëror koreanoveriore ka filluar transmetimin sot si çdo ditë tjetër, pa shfaqur fotografi nga takimi i liderit suprem Kim Jong-un dhe presidentit amerikan Donald Trump. Në vend të kësaj,...

Trump -Kim, marrëveshje për denuklarizimin e Koresë së Veriut

para 12 muajve - Java News

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe  ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. “Ne jemi...

(Foto-Video)Shtrëngimi i duarve që mund ta ndryshojë historinë

para 12 muajve - Nezavisen

Edhe pse pak kush ka besuar se mund të ndodh një gjë e tillë, megjithatë ndodhi dhe atë në Singapor, ku u takuan presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un. Trump dhe Kim...

Derisa shtrëngonin duart Kim dhe Trump, zyrtarët e Koresë Veriore punonin për diçka tjetër

para 12 muajve - Periskopi

Në kohën kur mbahej takimi historik mes Kim Jong Un dhe Donald Trump, zyrtarët e Koresë Veriore punonin në lidhje me një çështje. Ata i dërguan një listë të anëtarëve të delegacionit të tyre ushtarak (pesë...

Katër pikat e marrëveshjes Trump – Kim: marrëdhënie e re Uashington – Phenian, Gadishulli Korean do denuklearizohet plotësisht

para 12 muajve - Te Sheshi

Dalin detajet e reja të marrëveshjes së firmosur nga Donald Trump dhe Kim Jong un në takimin e tyre historik në Singapor. Kim deklaroi pas firmosjes së dokumentit të përbashkët se procesi i denuklearizimit...

Trump dhe Kim mbajnë takimin historik

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet për çarmatosjen e Gadishullit Korean nga armët bërthamore, do të jenë një “sukses i jashtëzakonshëm”. Trump i bëri komentet pas një takimi,...

Trump: Denuklearizimi do të filloj shumë shpejtë

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan Donald Trump ka deklaruar sot se pas takimit historik me liderin e Koresë Veriore Kim Jong-unin në Singapor se procesi i denuklearizimit të Gadishullit Korean do të fillojë “shumë shpejt”....

Trump dhe Kim nënshkruajnë një dokument, në takimin e tyre historik

para 12 muajve - Illyria

Singapor, 12 qershor 2018 – Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se denuklearizimi i Gadishullit Korean do të nisë “shumë shpejt”. Ai i bëri këto komente pas takimit me udhëheqësin verikorean,...

T’i lëmë pak anash bombat nukleare: Kim dhe Trump garojnë kush e ka limuzinën më të mirë

para 12 muajve - Periskopi

Gjatë një pauze të shkurtër në samitin historik që po mbahet ndërmjet SHBA-së dhe Koresë së Veriut, Donald Trump e ftoi homologun e tij Kim Jong-un brenda limuzinës së tij e njohur si ‘bisha”. Momenti...

Kush udhëheq me Korenë Veriore kur Kim është në udhëtim?

para 12 muajve - Ekonomia Online

Përderisa e gjithë vëmendja botërore është përqendruar në takimin në mes të presidentit amerikan Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, dihet shumë pak se kush udhëheq me vendin përderisa...

Të gjithëve ju ka ikur ky detaj nga takimi Trump – Kim Jong Un

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe Kim Jong Un, i kanë shtrënguar duart njëri tjetrit për disa sekonda, dhe kanë shkëmbyer disa fjalë përpara flamujve shtetëror amerikan dhe atyre të Koresë së Veriut....

Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart në Singapor

para 12 muajve - Infokusi

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në Singapor u mbajt takimi ndërmjet Donald Trump dhe liderit koreano-verior Kim Jong-un. Ky ishte një takim historik, pasi shihte që për herë të parë një president...

Trump dhe Kim mbajnë takimin historik

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet për çarmatosjen e Gadishullit Korean nga armët bërthamore, do të jenë një “sukses i jashtëzakonshëm”. Trump i bëri komentet pas një takimi,...

Presidenti i Koresë së Jugut buzëqesh kur sheh Trump dhe Jong Un teksa shtrëngojnë duart

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i Koresë së Jugut Mun i Ja-in e ka shikuar nga zyra e tij në Seul takimin historik midis Presidentit Trump dhe Kim Jong Un, raporton Periskopi. Kur të dy udhëheqësit shtrënguan duart për herë...

Zbulohen detaje nga marrëveshja historike mes Kim Jong Un dhe Donald Trump

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. “Ne jemi...

Publikohet marrëveshja mes Donald Trump e Kim Jong-un

para 12 muajve - Ekonomia Online

Presidenti amerikan Donald Trump në takimin historik që zhvilloi sot me Presidentin e Koresë Veriore, Kim Jong-un, kanë nënshkruar një marrëveshje për të konfirmuar paqe dhe stabilitet mes të dyja vendeve....

Zbulohen detaje nga marrëveshja historike mes Kim Jong Un dhe Donald Trump

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. “Ne jemi...

VIDEO/ Takimi historik, Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart

para 12 muajve - Java News

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth çnuklearizimit të mundshëm...

Traump dhe Kim mbajnë takimin historik

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet për çarmatosjen e Gadishullit Korean nga armët bërthamore, do të jenë një “sukses i jashtëzakonshëm”. Trump i bëri komentet pas një takimi,...

Trump: Do ta ftojë Kim Jong Un në Shtëpinë e Bardhë

para 12 muajve - Periskopi

Pasi kanë nënshkruar një dokument ndërshtetëror, Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se marrëdhëniet ndërmjet tij dhe Jong Un kanë përparuar jashtëzakonisht shumë. “Është një nderë të jem këtu...

Zbulohen detaje nga marrëveshja historike mes Kim Jong Un dhe Donald Trump

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe  ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura. “Ne jemi...

Fotot e para/Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart

para 12 muajve - Java News

Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart, këto janë fjalët e para të tyre .Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, më në fund ka ndodhur edhe shtrëngimi i duarve – në Singapor – ndërmjet presidentit...

VIDEO/ Trump-Kim Jong-un nënshkruajnë marrëveshjen: Marrëdhënia jonë do të ndryshojë

para 12 muajve - AlbPress

Share This Tags kim marreveshja trump Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar mes tyre disa marrëveshje. Duke folur në këtë konferencë të shkurtër...

Kush udhëheq me Korenë Veriore kur Kim është në udhëtim?

para 12 muajve - Periskopi

Përderisa e gjithë vëmendja botërore është përqendruar në takimin në mes të presidentit amerikan Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, dihet shumë pak se kush udhëheq me vendin përderisa...

Trump e Kim nënshkruajnë deklaratë historike: lëmë pas të kaluarën

para 12 muajve - Te Sheshi

“Bota do të shohë një ndryshim të madh dhe ne kemi vendosur të largohemi nga e kaluara”, ka qenë kjo deklarata e liderit koreanoverior, Kim Jong-un pas nënshkrimit të një deklarate të përbashkët me presidentin...

Kush udhëheq me Korenë Veriore kur Kim është në udhëtim

para 12 muajve - KosovaPress

BBC raporton se Kim ka lënë prapa vetes dy persona që mund të jenë përgjegjës; liderin ceremonial të vendit, Kim Yo-jong dhe një zytar të lartë shtetëror, Choe Ryonh-hae, përcjell KosovaPress. Kim udhëtoi...

Trump dhe Kim Jong Un nënshkruajnë një dokument sekret

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un kanë nënshkruar një dokument i cili nuk dihet se çfarë është. Trump tha se ishte shumë i rëndësishëm dhe se ai e Kim ishin...

Shkruhet historia, Trump shtrëngon duart me Kim Jong Un

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, u takuan dhe u shtrënguan duart, duke nisur kështu samitin e tyre historik, të martën në mëngjes në Singapor. Ata janë udhëheqësit e parë...

Shkruhet historia, Trump shtrëngon duart me Kim Jong Un

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, u takuan dhe u shtrënguan duart, duke nisur kështu samitin e tyre historik, të martën në mëngjes në Singapor. Ata janë udhëheqësit e parë...

Mbahet takimi historik Donald Trump & Kim Jong-un, këto janë fjalët e para të tyre

para 12 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet për çarmatosjen e Gadishullit Korean nga armët bërthamore, do të jenë një “sukses i jashtëzakonshëm”. Trump i bëri komentet pas një takimi,...

Shtrëngimi historik i duarve në mes të Trump dhe Kim

para 12 muajve - KosovaPress

Dyshja kanë shtrënguar duart në hotelin luksoz në ishullin Sentosa të Singaporit, para se të fillojnë bisedimet. Trump tha se është bërë shumë përparim, duke shtuar se së shpejti do të marrë pjesë në një...

Historike! Trump e Kim shtrëngojnë duart, nisin bisedimet

para 12 muajve - Te Sheshi

Është realizuar msë fundi takimi historik mes Presidentit Trump dhe liderit komunist koreanoverior, Kim Jong-un. Të dy kanë shtrënguar duart para se të ulen në tryezë së bashku me stafet përkatëse. Tashmë...

Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart, këto janë fjalët e para të tyre (Foto/Video)

para 12 muajve - Telegrafi

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, më në fund ka ndodhur edhe shtrëngimi i duarve – në Singapor – ndërmjet presidentit amerikan Donald Trump, si dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Siç raportojnë...

Kim Jon Un nuk flet kur pyetet nëse do të heq dorë nga plani bërthamor

para 12 muajve - Periskopi

Kim Jong Un nuk u përgjigj kur u pyet nëse ai do të heqë dorë nga plani nuklear Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un nuk u përgjigj kur u pyet nëse ai do të heqë dorë nga armët e tij bërthamore. Megjithatë,...

Trump dhe Kim mbajnë takimin historik

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet për çarmatosjen e Gadishullit Korean nga armët bërthamore, do të jenë një “sukses i jashtëzakonshëm”. Trump i bëri komentet pas një takimi,...

Takimi Trump-Jong Un, ja çfarë u bisedua

para 12 muajve - Periskopi

Pas takimit shumë miqësor në mëngjesin e të martës, Trump dhe Kim Jong Un kanë vazhduar serinë e dytë të bisedimeve. Donald Trump i ulur afër Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo, këshilltarit të sigurisë...

Trump-Kim Jong Un takohen në Singapor, shtrëngimi historik i duarve mes tyre

para 12 muajve - Medial

Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi koreanoverior Kim Jong Un filluan në Singapor një takim historik, ku janë drejtuar sytë e të gjithë botës. Shtrëngimi historik i duarve mes zotit Trump dhe...

Trump tregohet i afërt me Kim Jong Un, e mbanë tek shpina derisa flisnin

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe Kim Jong Un, i kanë shtrënguar duart njëri tjetrit për disa sekonda, dhe kanë shkëmbyer disa fjalë përpara flamujve shtetëror amerikan dhe atyre të Koresë së Veriut....

Shkruhet historia, Trump shtrëngon duart me Kim Jong Un

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, u takuan dhe u shtrënguan duart, duke nisur kështy samitin e tyre historik, të martën në mëngjes në Singapor. Ata janë udhëheqësit e parë...

Trump-Kim, shtrëngim duarsh dhe takim kokë më kokë: Shumë mirë, marrëdhënie të shkëlqyera

para 12 muajve - AlbPress

Share This Tags kim takim singapor trump Presidenti Trump shtrëngoi duart me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un në Singapor pak kohë pas orës lokale 09:00 të së martës, duke nisur një mbledhje...

Trump, Kim takohen në Singapor

para 12 muajve - BalkanWeb

Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi koreanoverior Kim Jong Un filluan në Singapor një takim historik, ku janë drejtuar sytë e të gjithë botës. Shtrëngimi historik i duarve mes zotit Trump dhe...

Trump, Kim takohen në Singapor

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi koreanoverior Kim Jong Un filluan në Singapor një takim historik, ku janë drejtuar sytë e të gjithë botës. Shtrëngimi historik i duarve mes zotit Trump dhe...

Trump-Kim takohen dhe shtrëngojnë duart në Singapor

para 12 muajve - InfoShqip

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth çnuklearizimit të mundshëm...

Historike: Presidenti amerikan Donald Trump takohet me Kim Jong Un

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi koreanoverior Kim Jong Un filluan në Singapor një takim historik, ku janë drejtuar sytë e të gjithë botës. Shtrëngimi historik i duarve mes zotit Trump dhe...

Historike: Presidenti amerikan Donald Trump takohet me Kin Jong Un

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi koreanoverior Kim Jong Un filluan në Singapor një takim historik, ku janë drejtuar sytë e të gjithë botës. Shtrëngimi historik i duarve mes zotit Trump dhe...

Kur është e nevojshme, ata edhe vrapojnë pas veturës së tij: Kush janë truprojat që “e ndjekin çdo hap” liderin e Koresë së Veriut? (Foto/Video)

para 12 muajve - Telegrafi

Bota edhe një herë pa një paraqitje të shkurtër të trupave që përcillnin në këmbë veturën në të cilën gjendej Kim Jong-un në Singapor. Por ata janë më shumë se vetëm një pjesë e spektaklit, sepse kur bëhet...

Çfarë pritet nga takimi Trump-Kim?

para 12 muajve - Lajmi.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehen të kënaqura me ecurinë e bisedimeve dypalëshe me Korenë e Veriut. Shtëpia e Bardhë konfirmoi për mediat se në disa çështje përparimi është i dukshëm dhe më i shpejtë...

Çfarë pritet nga takimi Trump-Kim?

para 12 muajve - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehen të kënaqura me ecurinë e bisedimeve dypalëshe me Korenë e Veriut. Shtëpia e Bardhë konfirmoi për mediat se në disa çështje përparimi është i dukshëm dhe më i shpejtë...

Çfarë pritet nga takimi Trump-Kim?

para 12 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehen të kënaqura me ecurinë e bisedimeve dypalëshe me Korenë e Veriut. Shtëpia e Bardhë konfirmoi për mediat se në disa çështje përparimi është i dukshëm dhe më i shpejtë...

Shtëpia e Bardhë: Trump-Kim, takim sy më sy

para 12 muajve - Lajmi.net

Në një deklaratë Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm përkthyesit....

Përcaktohet minutazhi, Trump – Kim, takimi 45 minuta

para 12 muajve - Te Sheshi

Shtëpia e Bardhë tha se takimi i së martës mes Presidentit Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Singapor do të zgjasë 45 minuta. Takimi do të fillojë në orë 9 paradite me orën lokale....

Trump-Kim, takim kokë më kokë vetëm me përkthyesit

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm përkthyesit. Më pas ata...

Shtëpia e Bardhë: Trump-Kim, takim sy më sy

para 12 muajve - Gazeta Express

Në një deklaratë Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm përkthyesit....

Shtëpia e Bardhë: Presidenti Trump takim kokë më kokë me udhëheqësin Kim

para 12 muajve - Sot News

Në një deklaratë Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm përkthyesit....

​Tramp shkurton vizitën në Singapor, pasi Kim ka vendosur afat kohor

para 12 muajve - KosovaPress

Siç shkruajnë mediat amerikane, Trump kishte planifikuar të qëndronte në Singapor edhe të mërkurën nëse bisedimet përparonin, por pasi udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un kërkoi që takimi i tyre...

Çfarë pritet nga takimi Trump-Kim Jong-un?

para 12 muajve - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehen të kënaqura me ecurinë e bisedimeve dypalëshe me Korenë e Veriut. Shtëpia e Bardhë konfirmoi për mediat se në disa çështje përparimi është i dukshëm dhe më i shpejtë...

Shtëpia e Bardhë: Trump – Kim takim kokë-më kokë

para 12 muajve - Ina

Në një deklaratë Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm përkthyesit....

Shtëpia e Bardhë: Trump - Kim takim kokë-më kokë

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Në një deklaratë Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm përkthyesit....

Pompeo: Bisedimet me Phenianin po shkojnë mirë

para 12 muajve - Portalb

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të hënën se bisedimet midis zyrtarëve amerikanë dhe atyre të Koresë së Veriut po shkojnë mirë. Ai informoi gazetarët në Singapor, në prag të takimit historik...

Truprojat e Kim Jong-un sërish fitojnë vëmendjen e të gjithëve, shfaqen në Singapor duke vrapuar pas veturës së liderit koreanoverior

para 12 muajve - Fakti Ditor

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka marrë sërish me vete truprojat në Singapor, para takimit të shumëpritur me presidentin amerikan Donald Trump. Të veshur në kostume të zeza, duke vrapuar pas limuzinës...

Trump-Kim Jong-un, shpresë për një etapë te re bashkëpunimi

para 12 muajve - Vizion Plus

Një ditë para takimit historik mes presidentit Trump dhe liderit koreanoverior Kim Jong-un, mediat në Korenë e Veriut theksojnë se është rritur mundësia që vendi i izoluar mund të ‘vendosë marrëdhënie...

Kim vizitoi atraksionet turistike të Singaporit

para 12 muajve - KosovaPress

Kim, siç precizohet, u largua nga hoteli në orën 21:04, së bashku me zyrtarë të lartë, përfshirë motrën e tij Kim Jo-jong dhe Ri Su-jong, një nga zyrtarët e lartë të Partisë Punëtore në pushtet. Temat:...

Pompeo: Bisedimet me Phenianin po shkojnë mirë

para 12 muajve - Periskopi

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të hënën se bisedimet midis zyrtarëve amerikanë dhe atyre të Koresë së Veriut po shkojnë mirë. Ai informoi gazetarët në Singapor, në prag të takimit historik...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK