http://kariera.mk

37 mijë maturantë kalojnë sfidën e matematikes: Vështirësia ishte mesatare

para 9 muajve - Albeu

37 mijë maturantë kaluan edhe sfidën e matematikës, duke e cilësuar një provim të nivelit mesatar. Po ashtu siç ndodhi me provimin e gjuhës dhe të letërsisë, maturantet kanë mundur të nxjerrin nga shkolla...

Matura/ 37 mijë nxënës kalojnë sfidën e matematikes: Vështirësia ishte mesatare

para 9 muajve - BalkanWeb

Nga: Rashela Shehu TIRANE – 37 mijë maturantë kaluan edhe sfidën e matematikës, duke e cilësuar një provim të nivelit mesatar. Po ashtu siç ndodhi me provimin e gjuhës dhe të letërsisë, maturantet kanë...

Dalja e tezave, Boçi paralajmëron Nikollën: Dita e gjykimit po afron!

para 9 muajve - Sot News

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi përmes një statusi në rrjetet sociale, sulmon ministren e Arsimit Lindita Nikola pasi thirrjes që i bëri prokurorisë për të hetuar daljen e testit të matematikës...

Hetim ndaj Luçiano Boçit/ Reagon deputeti: Më mirë të kishe heshtur zonja Ministre, dita e gjykimit po afron…

para 9 muajve - Standard

Ministria e Arsimit i ka bërë kërkesë prokurisë që të fillojë hetimet ndaj deputetit Luçiano Boçi, pasi ky i fundit denoncoi sot se testi i matematikës për maturantët kishte dalë para disa ditësh dhe jo...

Delegjitimimi i Maturës Shtetërore me vullnetin e hekurt politik të Ministrisë së Arsimit

para 9 muajve - Standard

Dr. Ndriçim Mehmeti Një nga premtimet më të mëdha të qeverisë Rama dhe vetë komandantit ishte se do të arrinte të bënte një Maturë Shtetërore “të besueshme dhe të mirë administruar”.  Vetëm një vit pas...

Dalja e tezës së maturës, Ministria: Prokuroria të nisë hetimet; Reagon Boçi

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Ministria e Arsimit, nëpërmjet një njoftimi zyrtar ka kërkuar hetimin në lidhje me daljen e tezave të Maturës Shtetërore. MASR kërkon vënien para ligjit të përgjegjësve. “Ministria e Arsimit, Sportit dhe...

Dalja e tezës së maturës, Ministria: Prokuroria të nisë hetimet

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Ministria e Arsimit, nëpërmjet një njoftimi zyrtar ka kërkuar hetimin në lidhje me daljen e tezave të Maturës Shtetërore. MASR kërkon vënien para ligjit të përgjegjësve. “Ministria e Arsimit, Sportit dhe...

Dalja e testit të matematikës, reagon MASR: Prokuroria të hetojë deputetin e PD

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë ka reaguar pas pretendimeve se testi i Letërsisë për maturantët ka dalë para se të publikohej nga ky institucion. MASR thotë se është informuar nga rrjetet...

Publikimi i testit të matematikës, ministria kërkon hetim

para 9 muajve - NOA

Pas publikimit të tezave të provimit të matematikës nga deputeti demokrat Luçiano Boçi, minstria e Arsimit ka kërkuar hetim për ata që kanë nxjerrë testet. Në një njoftim për shtyp, kjo ministri kërkon...

Teza e provimit të Matematikës del sheshit ne rrjetet sociale, Nikolla e pranon: Ftoj prokurorinë të nisi hetimet

para 9 muajve - Mapo

Ditën e sotme në rrjetet sociale u publikuan disa foto nga Testi i Matematikes që u zhvillua në të gjithë vendin, dy orë para se të mbaronte provimi. Ministria e Arsimit ka reaguar në lidhje këtë çështje...

Provimi i matematikës, maturantët kaluan testin më të vështirë

para 9 muajve - Mapo

Rregullorja e Maturës Shtetërore parashikon paraqitjen e nxënësve në ambientet ku mbahet provimi, 1 orë e gjysmë përpara, por për testimin e matematikës, nxënësit ishin në shkollë shumë më herët. Kjo,...

Publikimi i testit të Matematikës, ministria e Arsimit: Prokuroria të zbulojë autorët

para 9 muajve - Gazeta Express

Pas deputeti i PD-së, Luçiano Boçi publikoi në rrjetet sociale testin e provimit të matematikës që u mbajt sot në maturë, reagon edhe ministria e Arsimit. Ministria e Arsimit i kërkon prokurorisë të nisë...

Publikohet testi i Matematikës/ MAS kërkon hetim për Luçiano Boçin

para 9 muajve - Sot News

Ministria e Arsimit e ka pranuar skandalin e publikimit të testit të provimit të Matematikës para se të përfundonte. Me një njoftim për mediat Ministria e Arsimit thotë se, ka marrë çdo masë për të garantuar...

Zhvillohet testi i matematikës

para 9 muajve - Vizion Plus

Kur behet fjale per matematiken, gjithmonë ngrëne dyshime per ate qe kane bere. Pas përfundimit te provimit me te vështirë, siç e cilësojnë vete maturantet, ata tregojnë per tezen dhe mbarëvajtjen e testimit....

Publikimi i testit të matematikës së maturantëve, reagon “MASR”: E ka nxjerrë deputeti i PD-së. Prokuroria ta hetojë

para 9 muajve - Blitz

Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë ka reaguar pas aludimeve  se testi i Letërsisë që maturantët kanë zhvilluar ka dalë para se të publikohej nga institucioni. MASR thotë se është informuar nga rrjetet...

Ministria e Arsimit kërkesë prokurorisë: Nisni hetimet për deputetin e PD, postoi tezën e matematikës

para 9 muajve - Lexo

Ministria e Arsimit i kërkon prokurorisë të nisë hetimet lidhur me publikimin në rrjetet sociale të testit të matematikës. MAS deklaron se testi u publikua në facebook nga një deputet dhe një qytetar dhe...

Skandali i provimit të matematikës, reagon Lindita Nikolla: Ka ikur koha e kopjeve!

para 9 muajve - Sot News

Pas akuzave të opozitës për daljen e kopjeve, ka reaguar edhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Ministrja nuk e ka pranuar asnjëherë daljen e testeve sekrete të Maturës Shtetërore. Pas publikimit në...

Dalja e testit të matematikës, MAS: Të hetohen deputeti dhe qytetari që i postuan në FB

para 9 muajve - Java News

Ministria e Arsimit i kërkon prokurorisë të nisë hetimet lidhur me publikimin në rrjetet sociale të testit të matematikës. MAS deklaron se testi u publikua në facebook nga një deputet dhe një qytetar dhe...

Deputeti i PD publikon tezën e Matematikës, thumbon Nikollën: Më mirë të heshtë!

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Deputeti i Partisë Demokratike Lucjano Boçi ka publikuar në profilin e tij në Facebook tezën e provimit të Matematikës së Maturës Shtetërore dhe pretendon se ashtu si në rastin e provimit të Letërsisë,...

Maturantët në provim, del testi i Matematikës, Boçi: Ministrja të heshtë!

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Masa të rrepta dhe ndëshkime u premtuan nga ministrja e Arsimit Lindita Nikolla në kuadër të procesit të testimit për Maturën Shtetërore, por teksa testimi në korridore dështoi, duket se ky dikaster ka...

Provimi i Maturës: Teza e Matematikës del dy orë para mbarimit të testit

para 9 muajve - Mapo

Rreth 37 mijë maturantë në të gjithë vendin kanë zhvilluar sot provimin e tretë të Maturës Shtetërore atë të Matematikës. Por teza e Maturës më herët është shpërndarë në rrjetet sociale sesa ka përfunduar...

Skandali, teza e Matematikës del dy orë para mbarimit të testit

para 9 muajve - Albeu

Ditën e sotme 37 mijë maturantë në të gjithë vendin kanë zhvilluar provimin e tretë të Maturës Shtetërore atë të Matematikës . Por si duket edhe këtë vit teza e Maturës më herët është shpërndarë në rrjetet...

Maturantët në provim, del testi i matematikës

para 9 muajve - NOA

Ndërsa sot maturantët i janë nënshtruar provimit të radhës së Maturës Shtetërore, paralelisht teksa testoheshin njohuritë ka dalë teza e testimit. Bëhet fjalë për tezën e plotë të testit të matematikës....

Skandal, teza e provimit të Matematikës u zbulua para orarit zyrtar

para 9 muajve - Gazeta Express

Teksa sot pritje të mbahej testi i matematikës për maturantët, teza e provimit ka dalë në qëarkullim. Ishte deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, i cili postoi në faqen e tij në Facebook testin e plotë. Pak...

Skandali vazhdon/ Maturantët në gjithë vendin në provim, del testi i Matematikës

para 9 muajve - Sot News

Premtohen masa te rrepta per siguri, por edhe ne kete provim te radhes te Matures Shteterore, perseritet situata. Del teza e plote e testit te Matematikes. Kete skandal e ka  denoncuar deputeti i PD-se,...

Publikimi i testit të Matematikës, ministria e Arsimit: Prokuroria të zbulojë autorët

para 9 muajve - Sovrani

Pas deputeti i PD-së, Luçiano Boçi publikoi në rrjetet sociale testin e provimit të matematikës që u mbajt sot në maturë, reagon edhe ministria e Arsimit. Ministria e Arsimit i kërkon prokurorisë të nisë...

MATURA/ Skandal, deputeti i PD publikon tezën e provimit të Matematikës

para 9 muajve - Java News

Deputeti i Partisë Demokratike Lucjano Boçi ka publikuar në profilin e tij në Facebook tezën e provimit të Matematikës së Maturës Shtetërore dhe pretendon se ashtu si në rastin e provimit të Letërsisë,...

Skandal, teza e provimit të Matematikës u zbulua para orarit zyrtar

para 9 muajve - Sovrani

Teksa sot pritje të mbahej testi i matematikës për maturantët, teza e provimit ka dalë në qëarkullim. Ishte deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, i cili postoi në faqen e tij në Facebook testin e plotë. Pak...

Matura/ 37 mijë nxënës testohen sot në Matematikë

para 9 muajve - Java News

Maturantët në të gjithë vendin do të zhvillojnë sot provimin e tretë. Rreth 37 mijë nxënës do të testojnë ditën e sotme njohuritë e tyre në lëndën e Matematikës. Ky është provimi i tretë i Maturës Shtetërore,...

Matura shtetërore/ 37 mijë nxënës testohen sot në Matematikë

para 9 muajve - Lexo

Maturantët në të gjithë vendin do të zhvillojnë sot provimin e tretë. Rreth 37 nxënës do të testojnë ditën e sotme njohuritë e tyre në lëndën e Matematikës. Ky është provimi i tretë i Maturës Shtetërore,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK