http://kariera.mk

Analizë: Të pamposhtur dhe gjithnjë të uritur për gola – a ka gabuar Spanja me shkarkimin e Lopeteguit?

para 12 muajve - Telegrafi

Spanja ka shkarkuar në mënyrë sensacionale përzgjedhësin Julen Lopetegui. Koha është të hedhim një shikim për numrat prapa kohës së tij në krye të kombëtares së Spanjës. Spanja shkaktoi atë që mund të...

Navas: Zidane kishte besim shumë në mua

para 12 muajve - GazetaBlic

Pas një sezoni të suksesshëm me Real Madridin, Keylor Navas tani gjendet në kampin e trajnimit të Kosta Rikës në Shën Petersburg të Rusisë. Navas është udhëheqësi i këtij grupi dhe do të kërkojë të përsërisë...

Allegri refuzoi Real Madridin dhe Chelsean

para 12 muajve - Albeu

Massimiliano Allegri ka zbuluar se Presidenti i Realit, Florentino Perez, e ka kontaktuar për t’i dhënë detyrën si trajner i klubit të tij. Ndërkohë, Allegri ka refuzuar Realin në mënyrë që të vazhdoj...

“Perez më kontaktoi, por unë i refuzova ata”

para 12 muajve - OraInfo

Massimiliano Allegri ka bërë një deklaratë befasuese para mediave. Trajneri italian ka thënë se ai ka refuzuar Real Madridin shkaku i ‘Zonjës së Vjetër’, pasi është i lumtur aty. “Le të themi që unë i...

U shkarkua Lopetegui, Ramos vjen me deklaratë ‘bombë’

para 12 muajve - OraInfo

Shkarkimi i Julen Lopeteguit nuk ka prekur unitetin e skuadrës së Spanjës, thotë kapiteni Sergio Ramos. Lopetegui ishte larguar nga pozita e përzgjedhësit të Spanjës, vetëm një ditë pasi u konfirmua se...

Lopetegui flet pas shkarkimit nga federata spanjolle e futbollit

para 12 muajve - GazetaBlic

Julen Lopetegui është larguar nga kampi i Spanjës pasi gjatë ditës së sotme është shkarkuar nga detyra e trajnerit të kësaj kombëtare për arsye se dje zyrtarizoi marrëveshjen të jetë trajner i Real Madridit...

“Apeli” i Hierro për Spanjën: Nuk ka kohë për fjalë, besoj se do të fitojmë Kupën e Botës

para 12 muajve - Telesport

Fernando Hierro ka ftuar kombëtaren spanjolle që të harrojë largimin befasues të trajnerit Julen Lopetegui, sepse sipas tij nuk ka kohë për diskutime apo qejf mbetje, sepse duhet të garojnë për të fituar...

Spanja shkarkon menaxherin në prag të Kupës së Botës

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Spanja e shkarkoi trajnerin e kombëtares së saj në futboll, Julen Lopetegui, pasi ky i fundit u emërua menaxher i Real Madridit. Vendimi i Spanjës vjen dy ditë para ndeshjes së saj me Portugalinë në kuadër...

Allegri refuzoi Real Madridin

para 12 muajve - Gazeta Express

Massimiliano Allegri ka zbuluar se Presidenti i Realit, Florentino Perez, e ka kontaktuar për t’i dhënë detyrën si trajner i klubit të tij. Ndërkohë, Massimiliano Allegri ka refuzuar Realin në mënyrë që...

Trajneri italiani flet për refuzimin e Real Madrid: Falënderova Perez, por kisha bërë premtime

para 12 muajve - BalkanWeb

Real Madrid zyrtarizoi dje Julien Lopeteguin si trajnerin e ri të ekipit, por raportimet e fundit zbulojnë se ai nuk ishte zgjedhja e parë e ‘galaktikëve’. Ashtu siç është raportuar në media Max Allegri...

Pas shkarkimit te Lopetegui, flet Ramos

para 12 muajve - GazetaBlic

Shkarkimi i Julen Lopeteguit nuk ka prekur unitetin e skuadrës së Spanjës, thotë kapiteni Sergio Ramos. Lopetegui ishte larguar nga pozita e përzgjedhësit të Spanjës, vetëm një ditë pasi u konfirmua se...

Allegri: Kam refuzuar Realin

para 12 muajve - Koha.net

Massimiliano Allegri ka konfirmuar se ka refuzuar të bëhet trajner i Real Madridit, për shkak të dëshirës së tij për të qëndruar te Juventusi. Trajneri i “Zonjës së Vjetër” ishte një nga kandidatët për...

Një arsye më shumë për të qenë tifozë të Spanjës

para 12 muajve - Mapo

Fernando Hierro ka pak orë që është emëruar trajneri i Spanjës, pas atij shkarkimi me bujë të Julen Lopeteguit. Por, në internet koha ka qenë mëse e bollshme që të rrëmohet mes familjes së trajnerit të...

Lopetegui flet për herë të parë pas shkarkimit nga Spanja: Jam i trishtuar, por shpresoj që…

para 12 muajve - Lexo

Julen Lopetegui u shkarkua nga detyra e trajnerit të Spanjës ditën e sotme, për faktin se ai nuk e kishte njoftuar presidentin e Federatës për kontratën e re që nënshkroi një ditë më parë me Realin. “Jam...

Ramos pas dramës me Lopeteguin: Spanja është e bashkuar

para 12 muajve - Telegrafi

Shkarkimi i Julen Lopeteguit nuk ka prekur unitetin e skuadrës së Spanjës, thotë kapiteni Sergio Ramos. Lopetegui ishte larguar nga pozita e përzgjedhësit të Spanjës, vetëm një ditë pasi u konfirmua se...

Trajneri italian zbulon: Pak ditë më parë, refuzova stolin e Real Madridit…

para 12 muajve - Telesport

“I kam thënë “jo” Real Madridit sepse i kisha dhënë fjalën Juventus për të vazhduar bashkëpunimin.” Në këtë mënyrë Massimiliano Allegri konfirmon refuzimin e bujshëm ndaj stolit të “Los Blancos” gjatë...

Mendoi se shpëtoi me largimin e Zidan, Bale do e ketë ‘pisk’ edhe me Lopeteguin

para 12 muajve - BalkanWeb

Garreth Bale, futbollisti i Real Madrid, menjëherë pas fitimit të “Champions League” ku ai ishte protagonisti absolut deklaroi se do të shikonte pozicionin e tij në klub pasi futbolliti e ka humbur vendin...

Spanja shkarkoi trajnerin një ditë para fillimit të Botërorit

para 12 muajve - Portalb

Trajneri i kombëtares së Spanjës në futboll, Julen Lopetegui, është shkarkuar një ditë para fillimit të Kampionatit Botëror në Rusi, raporton Anadolu Agency (AA). Federata e Futbollit të Spanjës mori vendim...

Reagon Sergio Ramos pas shkarkimit të Lopeteguit

para 12 muajve - Albeu

Kapiteni i Kombëtares së Spanjës, Sergio Ramos , ka reaguar përmes një postimi në rrejtët sociale pas shkarkimit të Julen Lopeteguit dhe emërimit të Fernando Hierrors në vend të tij. “Ne jemi Kombëtarja,...

Njihuni me Fernando Hierron, ish mbrojtësin e famshëm të Real Madrid i cili u bë trajner i Spanjës

para 12 muajve - GazetaBlic

Fernando Hierro është mbrojtësi legjendar i Real Madirit, pjesë e të cilit klub ishte 14 vjet. Gjatë kësaj kohë Hierro ka ndërtuar karaterin e një lojtari të fortë, i përmbajtur në emocione dhe lider i...

Një madrilen në stolin e Spanjës në Botëror

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Vetëm pak orë pasi shkarkoi Julien Lopeteguin, Federata Spanjolle e Futbollit ka emëruar trajner të “La Rojas” Fernando Hierron, ish-mbrojtësin e Realit të Madridit, që ishte pjesë e stafit të përfaqësueses...

Spanja emëron trajnerin për botëror, befason të gjithë

para 12 muajve - Aktuale

Federata e Futbollit të Spanjës shokoi të gjithë me vendimin, për ta shkarkuar trajnerin Julen Lopetegui, një ditë para fillimit të kampionatit botëror ‘Rusia 2018’. Lopetegui u shkarkua si pasojë, e zyrtarizimit...

Hierro, tekniku i ri i Spanjës pas shkarkimit të Lopeteguit

para 12 muajve - Vizion Plus

Pak pasi zyrtarizoi shkarkimin e Julen Lopeteguit, federate spanjolle konfirmoi se zëvëndësi I tij Fernando Hierro do të drejtoje “furite e kuqe”, në botërorin e Rusisë. Kaosi përfshiu mkombëtaren iberike...

Trashëgimia e ndyrë e Real Madridit – Nga diktatori fashist, te gjyqtarët, transferimet e ‘egra’ dhe përçarja e Spanjës

para 12 muajve - Periskopi

Ngjarje dramatike kanë ndodhur në Madrid në dy muajt e fundit. Real Madridi e fitoi për të tretën herë radhazi titullin e Ligës së Kampionëve – që përbën një arritje të jashtëzakonshme për këtë ekip. Por,...

Julen Lopetegui, trajner i ri i Real Madridit

para 12 muajve - Portalb

Menaxhmenti i Real Madridit ka emëruar seleksionuesin e tanishëm të Spanjës, Julen Lopetegui (51) si trajner të ri të klubit mbretëror, raporton Anadolu Agency (AA). “Real Madridi dëshiron të njoftojë...

“Lufta brutale” e Sergio Ramos pas shkarkimit të trajnerit të Spanjës

para 12 muajve - Telesport

Sergio Ramos, kapiteni i ekipit kombëtar spanjoll, ishte lojtari i parë që ka reaguar pas shkarkimit të Julen Lopetegui si trajner i “La Roja” dhe emërimit të Fernando Hierro në vend të tij, për Kupën...

Sergio Ramos reagon pas shkarkimit të Lopetegui

para 12 muajve - Infokusi

Sergio Ramos ka reaguar pas shkarkimit të Lopetegui dhe emërimit të Hierro si trajner i ri i kombëtares spanjolle, shkruan infokusi. LEXO EDHE: Gentrit Dumani largohet nga FC Prishtina “Përgjegjësia dhe...

Spanja ia kurseu dy milionë euro Realit me shkarkimin e Lupoteguit

para 12 muajve - Telegrafi

Real Madrid nuk do të duhet të paguajë dy milionë euro të klauzolës së Julen Lopeteguit. Ky i fundit kishte arritur marrëveshje gjatë ditës së djeshme me madrilenët, e cila gjë shkaktoi edhe shkarkimin...

Lojtarët e Spanjës kundër shkarkimit te Lopeteguit

para 12 muajve - KosovaPress

Trajneri Julen Lopetegui u shkarkua nga kombëtarja e Spanjës, vetëm një ditë para startit të Kampionatit Botëror për shkak se paraprakisht kishte nënshkruar me Real Madridin. Mediat spanjolle zbulojnë...

Spanja shkarkon Lopeteguin, ky është reagimi i Ramos

para 12 muajve - GazetaBlic

Julen Lopetegui u largua nga detyra si selektor i Spanjës, pas lajmit për angazhim si trajner i ri në Real Madrid pas Kampionatit botëror 2018. Sergio Ramos ka reaguar pas shkarkimit të selektorit Julen...

Xavi merr anën në dramën Lopetegui – Federata e Spanjës

para 12 muajve - Insajderi

Lajmi i ditës padyshim se sot ishte shkarkimi i trajnerit të Spanjës, Julen Lopetegui, i cili nuk ishte në dijeni që do ta largonin dhe e kuptoi gjatë konferencës për shtyp nga Presidenti i Federatës Spanjolle,...

Allegri e pranon: E kam refuzuar Real Madridin

para 12 muajve - Periskopi

Massimiliano Allegri e ka pranuar që ka pasur një ofertë nga Florentino Perez për t’u bërë trajner i Real Madridit Trajneri e Juventusit e kishte mundësinë për ta udhëhequr Real Madridin nga edicioni i...

Spanja shkarkon Lopeteguin, ja çfarë ka bërë Ramos

para 12 muajve - Lajmi.net

Julen Lopetegui u largua nga detyra si selektor i Spanjës, pas lajmit për angazhim si trajner i ri në Real Madrid pas Kampionatit botëror 2018. Sergio Ramos ka reaguar pas shkarkimit të selektorit Julen...

Largoi Lopeteguin, Spanja emëron menjëherë trajnerin e ri

para 12 muajve - Mapo

Spanja i befasoi të gjithë duke shkarkuar vetëm një ditë para Botërorit trajnerin Julen Lopetegui, por i menjëhershëm ka qenë edhe zëvendësimi i tij me trajnerin e ri. Spanjollët do të ketë trajner në...

Reagon Ramos pas shkarkimit të Lopetelui dhe emërimit të Hierrors

para 12 muajve - Gazeta Express

Kapiteni i Spanjës, Sergio Ramos, ka reaguar përmes një postimi në rrejtët sociale pas shkarkimit të Julen Lopetelui dhe emërimit të Fernando Hierrors në vend të tij. Mëngjesin e sotëm, mediat spanjolle...

Trajneri italian zbulon: Pak ditë më parë, refuzova stolin e Real Madridit

para 12 muajve - Sovrani

“I kam thënë “jo” Real Madridit sepse i kisha dhënë fjalën Juventus për të vazhduar bashkëpunimin.” Në këtë mënyrë Massimiliano Allegri konfirmon refuzimin e bujshëm ndaj stolit të “Los Blancos” gjatë...

Fernando Hierro, trajner i ri i Spanjës

para 12 muajve - Alsat-M

Fernando Hierro do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës 2018, pasi Zhulen Lopetegi u shkarkua të mërkurën. Ish-mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit ishte më parë drejtor sportiv i skuadrës kombëtare...

Zëvendëson Lopeteguin, Fernando Hierro, trajner i Spanjës në Botëror

para 12 muajve - Gazeta Tema

Vetëm pak orë pasi shkarkoi Julien Lopeteguin, Federata Spanjolle e Futbollit ka emëruar trajner të “La Roja-s” për Botërorin Fernando Hierron, ish-mbrojtësin e Realit të Madridit, që ishte pjesë e stafit...

Zyrtare/ Shkarkimi i Lopeteguit 1 ditë para Botërorit, Spanja zgjedh trajnerin e ri

para 12 muajve - Medial

Federata Spanjolle e Futbollit nuk ka vonuar shumë për emëruar trajnerin e ri pas shkarkimit të Lopeteguit sot në mëngjes. Tekniku që do të drejtojë “La Rohan” në Botërorin e “Rusi 2018” do të jetë Fernando...

Spanja nuk humb kohë, zyrtarizon trajnerin e ri të kombëtares

para 12 muajve - Telesport

Fernando Hierro do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës 2018, pasi Julen Lopetegui u shkarkua të mërkurën. Ish-mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit ishte më parë drejtor sportiv i skuadrës kombëtare...

Fernando Hierro, trajner i Spanjës në Botëror

para 12 muajve - SuperSport

Vetëm pak orë pasi shkarkoi Julien Lopeteguin, Federata Spanjolle e Futbollit ka emëruar trajner të “La Rojas” Fernando Hierron, ish-mbrojtësin e Realit të Madridit, që ishte pjesë e stafit të përfaqësueses...

Zyrtare/ Shkarkimi i Lopeteguit 1 ditë para Botërorit, Spanja zgjedh trajnerin e ri

para 12 muajve - BalkanWeb

Federata Spanjolle e Futbollit nuk ka vonuar shumë për emëruar trajnerin e ri pasi shkarkimit të Lopeteguit sot në mëngjes. Tekniku që do të drejtojë “La Rohan” në Botërorin e “Rusi 2018” do të jetë Fernando Hierro. vijon …

Zyrtare: Ish futbollisti i Realit bëhet trajner i ri i Spanjës

para 12 muajve - OraInfo

Julen Lopetegui nuk është më trajner i Spanjës, pasi presidenti i federatës spanjolle të futbollit, Luis Rubiales, e largoi nga puna në konferencë shtypi. Tani është zyrtare dhe vendin e tij do ta zë Fernando...

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës

para 12 muajve - Telegrafi

Julen Lopetegui nuk është më trajner i Spanjës, pasi presidenti i federatës spanjolle të futbollit, Luis Rubiales, e largoi nga puna në konferencë shtypi. Tani është zyrtare dhe vendin e tij do ta zë Fernando...

Zyrtare/ Spanja emëron trajnerin e ri

para 12 muajve - Albeu

Kombëtarja e Spanjës vetëm pak orë pasi deklaroi shkarkimin e trajnerit të saj Julen Lopetegui , ka konfirmuar edhe emrin e trajnerit të ri që do të zërë vendin e tij. Pas shkarkimit të Lopeteguit, presidentin...

Largoi Lopeteguin, Spanja emëron menjëherë trajnerin e ri

para 12 muajve - Ina

Spanja i befasoi të gjithë duke shkarkuar vetëm një ditë para Botërorit trajnerin Julen Lopetegui, por i menjëhershëm ka qenë edhe zëvendësimi i tij me trajnerin e ri. Spanjollët do të ketë trajner në...

Spanja nuk humb kohë, zyrtarizon trajnerin e ri e kombëtares

para 12 muajve - Telesport

Fernando Hierro do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës 2018, pasi Julen Lopetegui u shkarkua të mërkurën. Ish-mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit ishte më parë drejtor sportiv i skuadrës kombëtare...

Ish-selektori Lopetegui, largohet nga kampi i Spanjës i shokuar

para 12 muajve - Insajderi

Ish-selektori i Kombëtares Spanjolle, Lopetegui nuk është ndarë në terme normale me Federatën e Futbollit të Spanjës, konflikt që rrjedhi nga vendimi i tij për t’iu bashkuar Real Madridit pas përfundimit...

ZYRTARE: Spanja gjen selektorin e ri

para 12 muajve - Lajmi.net

. Spanja ka gjetur përzgjedhësin e ri të përfaqësueses. Në Botërorin që do të mbahet në Rusi, Spanja do të drejtohet nga Fernando Hierro. Ish-mbrojtësi i Real Madridit zëvendëson Lopeteguin që besohet...

Sergio Ramos reagon pas shkarkimit të Julen Lopetelui

para 12 muajve - Lexo

Sergio Ramos, ka reaguar përmes një postimi në rrejtët sociale pas shkarkimit të Julen Lopetelui dhe emërimit të Fernando Hierrors në vend të tij. Mëngjesin e sotëm, mediat spanjolle raportuan se lojtarët...

Zyrtare: Ky është trajneri i ri i kombëtares së Spanjës

para 12 muajve - RTV 21

Hierro trajneri i Spanjës Fernando Hierro do të jetë trajneri i ri i kombëtares së Spanjës pas shkarkimit të Julen Lopetegui ka raportuar Goal. 50-vjeçari punën si menaxher e ka nisur në Real Madrid, kurse,...

Zyrtare: Spanja emëron trajnerin e ri

para 12 muajve - Gazeta Express

Fernando Hierro është emëruar trajner i Spanjws për ta udhëhequr Kombëtaren në Kupën e Botës në Rusi. Për më shumë, pas pak në Express. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Spanja shkarkoi trajnerin një ditë para fillimit të Botërorit

para 12 muajve - Gazeta e re

FF e Spanjës mori vendim për shkarkimin e Lopeteguit, por kjo është vetëm edhe një nga shkarkimet e papritura të pozitave të trajnerëve në futbollin spanjoll. Trajneri i kombëtares së Spanjës në futboll,...

Zyrtare: Hierro përzgjedhës i ri i Spanjës

para 12 muajve - Koha.net

Pak orë pas shkarkimit të Julen Lopetegui, Spanja ka gjetur përzgjedhësin e ri të përfaqësueses. Në Botërorin që do të mbahet në Rusi, Spanja do të drejtohet nga Fernando Hierro. Ish-mbrojtësi i Real Madridit...

Ndryshon gjithçka, ish mbrojtësi i njohur merr drejtimin e Spanjës

para 12 muajve - GazetaBlic

Ish-mbrojtësi Fernando Hierro do të menaxhojë Spanjën në Kupën e Botës, pas shkarkimit shokues të Julen Lopetegui. Fernando Hierro, siç raportohet nga Federata Spanjolle e Futbollit, do të paraqitet para...

U shkarkua 1 ditë para Botërorit, prapaskenat mes federatës, lojtarëve dhe Lopeteguit te Spanja

para 12 muajve - BalkanWeb

Nëse ka një kombëtare e cila është në ajër 1 ditë para se të nisë Botërori ajo është Spanja. “La Roha” sot njoftoi se ka shkarkuar trajnerin Julien Lopetegui, i cili dje zyrtarizoi marrëveshjen me Real...

Ndyrshon gjithçka, ish mbrojtësi i njohur merr drejtimin e Spanjës

para 12 muajve - GazetaBlic

Ish-mbrojtësi Fernando Hierro do të menaxhojë Spanjën në Kupën e Botës, pas shkarkimit shokues të Julen Lopetegui. Fernando Hierro, siç raportohet nga Federata Spanjolle e Futbollit, do të paraqitet para...

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës pas shkarkimit të Lopeteguit

para 12 muajve - Tetova Sot

Fernando Hierro është emëruar trajner i Spanjës për ta udhëhequr Kombëtaren në Kupën e Botës në Rusi. Ish-legjenda e Spanjës dhe Real Madridit Hierro do ta drejtojë ekipin kombëtar gjatë Botërorit që nis...

Spanja emëron pasardhësin e Lopetegui

para 12 muajve - Telesport

Albert Celades është konfirmuar si trajneri i ri i Spanjës pas shkarkimit të Lopetegui. Trajneri i kombëtares Under 21 do të drejtojë ekipin e parë në ndeshjen hapëse kundër Portugalisë dhe gjatë gjithë Botërorit.

Reali “merr në qafë” Lopeteguin, Spanja e shkarkon 1 ditë para Botërorit

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Vendimi i Julen Lopeteguit për të nënshkruar me Realin e Madridit dhe për më tepër për ta publikuar këtë para fillimit të Botërorit, i ka kushtuar shtrenjtë. Kjo pasi Federata Spanjolle e Futbollit nuk...

U shkarkua 1 ditë para Botërorit, prapaskenat mes federatës, lojtarëve dhe Lopeteguit te Spanja

para 12 muajve - Mapo

Nëse ka një kombëtare e cila është në ajër 1 ditë para se të nisë Botërori ajo është Spanja. “La Roha” sot njoftoi se ka shkarkuar trajnerin Julien Lopetegui, i cili dje zyrtarizoi marrëveshjen me Real...

Dy emrat e mundshëm për të drejtuar Spanjën

para 12 muajve - Albeu

Pas shkarkimit të trajneri të Julien Lopetegui , kombëtarja e Spanjës tashmë ka mbetur pa drejtues vetëm një ditë larg hapjes së Botërorit. Drejtuesit e Federatës së Futbollit në Spanjë janë ndjerë të...

Spanja zgjedh trajnerin e ri të kombëtares

para 12 muajve - Lexo

Fernando Hierro do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës 2018, pasi Julen Lopetegui u shkarkua të mërkurën. Ish-mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit ishte më parë drejtor sportiv i skuadrës kombëtare...

Spanja nuk humbet kohë, zgjedh trajnerin e ri të kombëtares

para 12 muajve - Java News

Fernando Hierro do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës 2018, pasi Julen Lopetegui u shkarkua të mërkurën. Ish-mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit ishte më parë drejtor sportiv i skuadrës kombëtare...

Spanja shkarkon trajnerin Zhulien Lopetegi

para 12 muajve - Alsat-M

Kombëtarja e Spanjës, një ditë para fillimit të Botërorit në Spanjë, shkarkon trajnerin Zhulien Lopetegi. “Ne e falënderojmë Julen për gjithçka ka bërë. Falë tij ne jemi në Rusi, por jemi të detyruar ta...

Zyrtare: Ky do të jetë trajneri i Spanjës për ndeshjet e Kupës së Botës

para 12 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Spanjës sot ka shkarkuar trajnerin e tyre, Julen Lopetegui. Julen Lopetegui është shkarkuar nga presidenti i Federatës së Futbollit Spanjoll, pasi trajneri kishte arritur marrëveshje me Real...

Spanja e shkarkoi nga posti i selektorit, ja çfarë ka vendosur Lopetegui

para 12 muajve - Lajmi.net

. Julen Lopetegui u shkarkua sot nga posti i selektorit të Spanjës. Trajneri i ri i Real Madridit nuk e udhëhoqi ekipin e Spanjës në Kampionatin botëror në Rusi. Drejtuesit e Federatës së Futbollit të...

Spanja nuk humb kohë, zyrtarizon trajnerin e ri e kombëtares

para 12 muajve - Java News

Fernando Hierro do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës 2018, pasi Julen Lopetegui u shkarkua të mërkurën. Ish-mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit ishte më parë drejtor sportiv i skuadrës kombëtare...

Ky është zëvendësuesi i Lopetegui te Spanja

para 12 muajve - Infokusi

Në një konferencë për shtyp, Presidenti i Federatës së Spanjës ka njoftuar për shkarkimin e selektoriy të Spanjës, Lopetegui. Tani është bërë e ditur, se selektor i Spanjës do të jetë mbrojtësi legjendar,...

Mësohet arsyeja e shkarkimit për trajnerin e Spanjës

para 12 muajve - Albeu

Vetëm pak minuta më parë është bërë shkarkimi i trajnerit të Spanjës , Julen Lopetegui. Tashmë skuadra është në momente kritike pasi ka mbetur pa trajner në një kohë ku vetëm një ditë na ndan nga nisja...

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës

para 12 muajve - Tetova Sot

Julen Lopetegui nuk është më trajner i Spanjës, pasi presidenti i federatës spanjolle të futbollit, Luis Rubiales, e largoi nga puna në konferencë shtypi. Tani është zyrtare dhe vendin e tij do ta zë Fernando...

Profili i Fernando Hierros

para 12 muajve - Sovrani

Fernando Hierro është mbrotësi legjendar i Real Madirit, pjesë e të cilit klub ishte 14 vjet. Gjatë kësaj kohë Hierro ka ndërtuar karaterin e një lojtari të fortë, i përmbajtur në emocione dhe lider i...

Real bën goditje e parë! Ky është përforcimi i parë i Lopetegui

para 12 muajve - OraInfo

Real Madrid po pret të nënshkruajë me Alisson pas emërimit të Julen Lopetegui si trajner i tyre i ri,përcjell ORAinfo. Sipas Marca, mbërritja e Lopetegui ka shtruar rrugën për Madridin që të caktojë prioritet...

U shkarkua 1 ditë para Botërorit, prapaskenat mes federatës, lojtarëve dhe Lopeteguit te Spanja

para 12 muajve - Lexo

Nëse ka një kombëtare e cila është në ajër 1 ditë para se të nisë Botërori ajo është Spanja. “La Roha” sot njoftoi se ka shkarkuar trajnerin Julien Lopetegui, i cili dje zyrtarizoi marrëveshjen me Real...

Dy emra për zëvendësues të Lopeteguit, Hierro dhe Celades mund ta marrin drejtimin e ‘Furisë së Kuq’

para 12 muajve - Telegrafi

Julen Lopetegui më nuk është trajner i kombëtares spanjolle dhe ai shkarkohet një ditë para se të startojë kampionati botëror në Rusi. Federata e Futbollit të Spanjës ka shkarkuar trajnerin që nënshkroi...

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës pas shkarkimit të Lopeteguit

para 12 muajve - Fakti Ditor

Fernando Hierro është emëruar trajner i Spanjës për ta udhëhequr Kombëtaren në Kupën e Botës në Rusi. Ish-legjenda e Spanjës dhe Real Madridit Hierro do ta drejtojë ekipin kombëtar gjatë Botërorit që nis...

Ja “patatet e nxehta” të Lopetegui si trajner i Real Madridit, kë do të heqë

para 12 muajve - BalkanWeb

Julen Lopetegui është i zgjedhuri i Florentino Perez për të marrë kontrollin e Real Madridit pas dorëheqjes së Zinedine Zidane, pak ditë pas pushtimit të titullit të 13-të të Ligës së Kampionëve në historinë...

Spanja shkarkon Lopeteguin, ja çfarë ka bërë Ramos

para 12 muajve - Bota Press

Julen Lopetegui u largua nga detyra si selektor i Spanjës, pas lajmit për angazhim si trajner i ri në Real Madrid pas Kampionatit botëror 2018. Sergio Ramos ka reaguar pas shkarkimit të selektorit Julen...

Një ditë para Botërorit, shkarkohet trajneri i kombëtares së Spanjës

para 12 muajve - NOA

Kombëtarja e futbollit të Spanjës pëson goditje, vetëm një ditë para nisjes së Kampionatit Botëror. Trajneri Julen Lopetegui, është shkarkuar nga Federata Spanjolle e Futbollit. Ky vendim vjen pasi ditën...

SPANJË: SHKARKOHET SELEKSIONUESI LOPETEGUI

para 12 muajve - Klan Macedonia

Luis Rubiales , i cili ka njoftuar këtë vendim për mediat Spanja shkarkon trajnerin një ditë para fillimit të Botërorit të Rusisë. Ka qenë presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales,...

Kaos te Spanja! Lojtarët bllokuan konferencën, u munduan të ndalonin shkarkimin e Lopeteguit

para 12 muajve - Mapo

Përfaqësuesja spanjolle është përfshirë nga kaosi vetëm një ditë para fillimit të Rusi 2018 me përplasje të ndezura mes drejtuesve të Federatës dhe lojtarëve rreth shkarkimit të Julen Lopeteguit. Drejtuesit...

Hierro i kërkoi presidentit që të mos e shkarkojë Lopetegui

para 12 muajve - Telesport

Nënshkrimi i Julen Lopetegui si trajner i ri i Real Madridit në sezonin e ardhshëm tronditi të martën grumbullimin e ekipit kombëtar spanjoll në Krasnodar. Njoftimi e kapi presidentin e RFEF, Luis Rubiales,...

Spanja më nuk po llogaritet si favorit ! (Foto Grafika)

para 12 muajve - Insajderi

Largimi i përzgjedhësit të Spanjës, Julen Lopetegui, ka shkaktuar një mori reagimesh, dhe përkundër se Federata e futbollit të Spanjës reagoi menjëherë duke e caktuar trajnerin e ri që do ta udhëheq “Furinë...

Reagon Ramos pas shkarkimit të Lopetelui dhe emërimit të Hierrors

para 12 muajve - Sovrani

Kapiteni i Spanjës, Sergio Ramos, ka reaguar përmes një postimi në rrejtët sociale pas shkarkimit të Julen Lopetelui dhe emërimit të Fernando Hierrors në vend të tij. Mëngjesin e sotëm, mediat spanjolle...

Një ditë para Kampionatit Botëror, shkarkohet trajneri i kombëtares spanjolle

para 12 muajve - Medial

Julen Lopetegui nuk do të jetë më trajneri i Spanjës. Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales ka shkarkuar teknikun dhe për vendimin e tij ka dhënë një arsye. “Kemi vendosur të shkarkojmë...

Shkarkimi i Lopeteguit, 2 kandidatët që pritet të marrin drejtimin e Spanjës

para 12 muajve - Java News

Spanja shkarkoi trajnerin Julien Lopetegui, 1 ditë para startit të Botërorit, pasi drejtuesit e Federatës së Futbollit u ndjenë të tradhtuar nga tekniku, i cili ditën e djeshme u zyrtarizua si trajneri...

Zyrtare: Një ditë para fillimit të botërorit, Spanja shkarkon Lopeteguin

para 12 muajve - Telegrafi

Julen Lopetegui më nuk është trajner i kombëtares spanjolle. Një ditë para se të startojë kampionati botëror në Rusi, Federata e Futbollit të Spanjës ka shkarkuar trajnerin që nënshkroi ditën e djeshme...

Një ditë para Kampionatit Botëror, shkarkohet trajneri i kombëtares spanjolle

para 12 muajve - BalkanWeb

Julen Lopetegui nuk do të jetë më trajneri i Spanjës. Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales ka shkarkuar teknikun dhe për vendimin e tij ka dhënë një arsye. “Kemi vendosur të shkarkojmë...

Federata Spanjolle e Futbollit e zyrtarizon trajnerin zëvendësues për Kupën e Botës

para 12 muajve - Periskopi

Federata Spanjolle e Futbollit mori një vendim shokues sot në mëngjes, duke e shkarkuar trajnerin e saj, Julen Lopeteguin, transmeton Periskopi. Aktualisht, Kombëtarja e Spanjës është e vetmja nga 32 kombëtaret...

Spanja shkarkon trajnerin

para 12 muajve - Koha.net

Julen Lopetegui është shkarkuar nga posti i përzgjedhësit të Spanjës pasi u emërua trajner i Real Madridit të martën. Lopetegui u zyrtarizua si pasardhës i Zinedine Zidanet. Fillimisht u raportua se ai...

Ende nuk dihet se kush do të marrë drejtimin e Spanjës

para 12 muajve - GazetaBlic

Spanja edhe zyrtarisht ka ndarë rrugët me trajnerin e tyre, Julen Lopetegui. Federata spanjolle në krye me presidentin Rubiales kanë marrë vendim që të shkarkojnë trajnerin Lopetegui, pasi ky i fundit...

E FUNDIT/ Spanja mbetet pa trajner një ditë para Botërorit

para 12 muajve - Albeu

Vetëm një orë më parë u njoftua konferencva e jashtëzakonshme nga tekniku i Spanjës, Julen Lopeteguin. Tashmë mësohet se Spanja ka mbetur pa trajner pasi Lopeteguin është shkarkuar nga detyra një ditë...

E paprecedentë, Spanja shkarkon trajnerin 1 ditë para Botërorit

para 12 muajve - Infokusi

Një tërmet i vërtetë ka ndodhur në futbollin spanjoll, dy ditë para debutimit të Spanjës në Kupën e Botës, që starton nesër, Federata Spanjolle e Futbollit ka vendosur që të shkarkojë Julen Lopetegui pasi...

Prapaskenat e shkarkimit të trajnerit spanjoll, lojtarët i kërkuan Presidentit…

para 12 muajve - Java News

Trajneri Julen Lopetegui u shkarkua nga kombëtarja e Spanjës, vetëm 1 ditë para startit të Botërorit për shkak të firmosje së tij me Realin. Drejtuesi e Federatës spanjolle e cilësuan si një fyerje të...

Spanja në kaos para Botërorit, shkarkohet trajneri

para 12 muajve - Politiko

Lopetegui nuk është më trajner i Spanjës. Lajmi i shkarkimit të teknikut iberik është dhënë nga Presidenti i Federatës Spanjolle, Luis Rubiales i cili tha se Spanja ngel pa trajner 1 ditë para se të startojë...

Spanja e zyrtarizon trajnerin zëvendësues për Kupën e Botës

para 12 muajve - Periskopi

Federata Spanjolle e Futbollit mori një vendim shokues sot në mëngjes, duke e shkarkuar trajnerin e saj, Julen Lopeteguin, transmeton Periskopi. Aktualisht, Kombëtarja e Spanjës është e vetmja nga 32 kombëtaret...

Spanja në kaos, shkarkon trajnerin Lopetegui një ditë para nisjes së Botërorit

para 12 muajve - Telesport

Spanja shkarkon trajnerin një ditë para fillimit të Botërorit të Rusisë. Ka qenë presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, ai që e ka njoftuar këtë vendim për mediat mesditën e kësaj të mërkure. Gazetarët...

Zyrtare: Shkarkohet trajneri i Spanjës

para 12 muajve - RTV 21

Vetëm një ditë na ndan nga fillimi i Botërorit “Rusia 2018”, dhe kombëtraja e Spanjës është e alarmuar Julen Lopetegui dhe presidenti i Federatës së Spanjës, Luis Rubiales kanë mbajtur një konferencë për...

Shokohet Spanja, Federata shkarkon trajnerin një ditë para nisjes së Botërorit

para 12 muajve - Gazeta Tema

Julen Lopetegui nuk do të drejtojë Spanjën në Rusi 2018. Ajo që përflitej si thashethem që në orët e para të ditës së sotme, tani është zyrtarizuar nga vetë presidenti i federatës spanjolle, Luis Rubiales,...

Perezi e urdhëron Lopeteguin t’i largoj pesë yje prej Realit

para 12 muajve - Telegrafi

Julen Lopetegui, trajneri aktual i Spanjës, nënshkroi një kontratë trevjeçare me Real Madridin, i cili do të jetë pasardhës i Zinedine Zidanet. Natyrisht, zgjedhja e papritur për një trajner të ri Real...

Shtyhet konferenca e Lopeteguin, lojtarët nuk e duan largimin e tij

para 12 muajve - Albeu

Sipas gazetës "Marca" trajneri i Spanjës Julen Lopeteguin rrezikon seriozisht të largohet nga bankina e kësaj kombëtarje. Raportimi vazhdon duke thënë se në këtë mes janë futur edhe lojtarët e Sapanjës...

Reali i kushton shtrenjtë Lopeteguit, Spanja e shkarkon para Botërorit

para 12 muajve - SuperSport

Vendimi i Julen Lopeteguit për të nënshkruar me Realin e Madridit dhe për më tepër për ta publikuar këtë para fillimit të Botërorit, i ka kushtuar shtrenjtë. Kjo pasi Federata Spanjolle e Futbollit nuk...

Zyrtare: Shkarkohet Lopetegui, Spanja pa trajner një ditë para Botërorit

para 12 muajve - Gazeta Tema

Julen Lopetegui nuk do të drejtojë Spanjën në Rusi 2018. Ajo që dëgjohej si thashetheme që në orët e para të ditës së sotme, tani është zyrtarizuar nga vetë presidenti i federatës spanjolle, Luis Rubiales,...

Zyrtare: Shkarkohet Lopetegui, Spanja pa trajner një ditë para Botërorit

para 12 muajve - Mapo

Julen Lopetegui nuk do të drejtojë Spanjën në Rusi 2018. Ajo që dëgjohej si thashetheme që në orët e para të ditës së sotme, tani është zyrtarizuar nga vetë presidenti i federatës spanjolle, Luis Rubiales,...

Zyrtare: Spanja e shkarkon Lopeteguin një ditë para fillimit të Botërorit

para 12 muajve - Gazeta Express

Spanja e ka shkarkuar trajnerin Julen Lopeteguin nga posti i trajnerit një ditë para fillimit të Kupës së Botës Rusia 2018. Për më shumë pas pak në Express Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Zyrtare: Shkarkohet trajneri i Spanjës

para 12 muajve - GazetaBlic

Julen Lopetegui dhe presidenti i Federatës së Spanjës, Luis Rubiales kanë mbajtur një konferencë për media nga ora 11:30. Në këtë konferencë për media u zyrtarizua edhe shkarkimi i Lopetegui nga presidenti...

Tensione në Spanjë, trajneri dabat me drejtorin sportiv

para 12 muajve - Albeu

Mediat spanjolle pas lajmërimit të konferencës së jashtëzakonshme të thirru nga trajneri Julen Lopetegui , kanë hedhur dyshime se ai mund të shkarkohet nga detyre. Së fundmi janë publikuar edhe disa pamje...

Tërmet te Kombëtarja e Spanjës, federata dëshiron ta largojë menjëherë Lopeteguin pas marrëveshjes me Real Madridin

para 12 muajve - Telegrafi

Tash e disa orë situata në Kombëtaren e Spanjës nuk është e mirë dhe kjo vetëm disa orë para ndeshjes hapëse të tyre në Kampionatin Botëror. Trajneri është zyrtarizuar te Real Madrid, edhe pse Julien Lopetegui...

Lopetegui rrezikon shkarkimin, ja çfarë ka bërë Ramos

para 12 muajve - Lajmi.net

. Kombëtarja e Spanjës ka hyrë në kaos. Njoftimi nga Real Madrid për angazhimin e Julen Lopetegui si trajner i ardhshëm ka krijuar polemika në Federatën e Futbollit të Spanjës. Presidenti i ri, Luis Rubiales...

Lojtarët e Spanjës po bëjnë gjithçka për ta mbajtur Lopeteguin

para 12 muajve - Tetova Sot

Kur kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillim të konferencës së jashtëzakonshme për media të trajnerit të Spanjës, Julen Lopeteguin, e ardhmja e tij ende duket e pazgjidhur. Konferenca e tij për media...

Lojtarët e Spanjës po bëjnë gjithçka për ta mbajtur Lopeteguin

para 12 muajve - Gazeta Express

Kur kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillim të konferencës së jashtëzakonshme për media të trajnerit të Spanjës, Julen Lopeteguin, e ardhmja e tij ende duket e pazgjidhur. Konferenca e tij për media...

Hierro përzgjedhës i ri i Spanjës

para 12 muajve - Ekonomia Online

Pak orë pas shkarkimit të Julen Lopetegui, Spanja ka gjetur përzgjedhësin e ri të përfaqësueses. Në Botërorin që do të mbahet në Rusi, Spanja do të drejtohet nga Fernando Hierro. Ish-mbrojtësi i Real Madridit...

Mësohet emri i selektorit të ri të Spanjës

para 12 muajve - Insajderi

Federata e Spanjës sot ka shkakuar selektorin Julen Lopetegui, pasi është bërë e ditur se trajneri pas Kupës së Botës do t’i bashkohet Real Madridit. Lexo lajmin e plotë dhe mëso emrin e ri të selektorit...

Zyrtare: Spanja e shkarkon trajnerin një ditë para fillimit të Botërorit

para 12 muajve - Tetova Sot

Spanja e ka shkarkuar Julen Lopeteguin nga posti i trajnerit një ditë para fillimit të Kupës së Botës Rusia 2018. Julen Lopetegui është shkarkuar nga posti i trajnerit të Spanjës, vetëm një ditë pasi u...

ZYRTARE/ Spanja gjen trajnerin e ri, ish-mbrojtësi i Real Madrid merr drejtimin e spanjollëve

para 12 muajve - Newsport

Fernando Hierro është trajneri i ri i Spanjës. Disa orë pas largimit të Lopeteguit, drejtuesit e Federatës Spanjolle të Futbollit kanë gjetur zëvendësuesin e tij. Bëhet fjalë pikërisht për ish-mbrojtësin...

Zyrtare: Spanja zgjedh trajnerin e ri

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kombëtarja e Spanjës ka zgjedhur trajnerin e ri. Federata e Futbollit të Spanjës sapo ka konifrumuar si trajner të ri, Fernando Hierron, shkruan IndeksOnline. Hierro do ta zë vendin e të shkarkuarit, Julen...

Zyrtare: Spanja zgjedh trajnerin e ri

para 12 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Spanjës ka zgjedhur trajnerin e ri. Federata e Futbollit të Spanjës sapo ka konifrumuar si trajner të ri, Fernando Hierron, shkruan IndeksOnline. Hierro do ta zë vendin e të shkarkuarit, Julen...

Tronditet Spanja, Federata mund të shkarkojë trajnerin një ditë para nisjes së Botërorit

para 12 muajve - Indeks.mk

Vetëm një ditë na ndan nga fillimi i Botërorit "Rusia 2018", dhe kombëtraja e Spanjës është e alarmuar. Trajneri i saj Julen Lopetegui ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp që do të mbahet...

Ja “patatet e nxehta” të Lopetegui si trajner i Real Madridit

para 12 muajve - Telesport

Julen Lopetegui është i zgjedhuri i Florentino Perez për të marrë kontrollin e Real Madridit pas dorëheqjes së Zinedine Zidane, pak ditë pas pushtimit të titullit të 13-të të Ligës së Kampionëve në historinë...

Zyrtare/ Spanja shkarkon trajnerin e kombëtares një ditë para Botërorit

para 12 muajve - Java News

Vetëm pak minuta më parë është bërë publik fakti se Federata spanjolle ka shkarkuar nga detyra e trajnerit të kombëtares Julen Lopetegui. Lajmi u zyrtarizua nga Presidenti i Federatës së Spanjës, Luis...

Lopetegi në konferencë të jashtëzakonshme, mund të shkarkohet pasi u bë trajner i Realit në kohë jo të duhur

para 12 muajve - Aktuale

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është shumë e pasigurt, vetëm një ditë para fillimit të Kupës së Botës në Rusi. Shumë gjëra kanë ndodhur që prej njoftimit të djeshëm teje befasues dhe...

Spanja e shkarkoi nga posti i selektorit, ja çfarë ka vendosur Lopetegui

para 12 muajve - Sovrani

Julen Lopetegui nuk e udhëhoqi ekipin e Spanjës në Kampionatin botëror në Rusi. Julen Lopetegui u shkarkua sot nga posti i selektorit të Spanjës. Trajneri i ri i Real Madridit nuk e udhëhoqi ekipin e Spanjës...

Tensione mes Lopetegui dhe drejtorit sportiv të Spanjës

para 12 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui, dhe drejtori sportiv i Kombëtares, Fernando Hierro, janë kapur duke e zhvilluar një bisedë mjaft të tensionuar në kampin stërvitor të ekipit të Spanjës në Krasnodar...

Lopetegui pritet të shkarkohet nga Spanja, një ditë para Botërorit

para 12 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e Spanjës ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për media në të cilën pritet të bëhet e ditur shkarkimi i trajnerit Julen Lopetegui, dy ditë para se spanjollët të nisin kampanjën e...

Tronditet Spanja, Federata mund të shkarkojë trajnerin një ditë para nisjes së Botërorit

para 12 muajve - Gazeta Tema

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është në fije të perit. Ngjarjet janë duke ndodhur me një ritëm të rrezikshëm që nga goditje e orës 5 pasdite të ditës së djeshme, kur u bë e ditur se Real...

Pas një ore do të merret vendimi, Lopetegui pranë shkarkimit nga Spanja

para 12 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja e Spanjës është në një hall të madh para fillimit të Kupës së Botës. Trajneri i tyre, Julen Lopetegui dje ka arritur marrëveshje me klubin spanjoll, Real Madrid dhe do të kaloj tek ‘Los Blancos’...

Personi që mund të marrë drejtimin e Spanjës pas shkarkimit të Lopeteguit

para 12 muajve - Ekonomia Online

Deklarata e djeshme e selektorit të Spanjës, Julen Lopetegui, se ka pranuar marrëveshjen me Real Madrid që të caktohet në stolin e skuadrës madrilene nga sezoni i ardhshëm, bëri bujë të madhe. Ky vendim...

Tronditet ekipi spanjoll, Federata mund të shkarkojë trajnerin një ditë para botërorit

para 12 muajve - Lexo

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është në fije të perit. Ngjarjet janë duke ndodhur me një ritëm të rrezikshëm që nga goditje e orës 5 pasdite të ditës së djeshme, kur u bë e ditur se Real...

Tronditet Spanja, Federata mund të shkarkojë trajnerin një ditë para nisjes së Botërorit

para 12 muajve - Bota.al

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është në fije të perit. Ngjarjet janë duke ndodhur me një ritëm të rrezikshëm që nga goditje e orës 5 pasdite të ditës së djeshme, kur u bë e ditur se Real...

E FUNDIT/ Konferencë e jashtëzakonshme, Spanja mund të mbetet pa trajner

para 12 muajve - Albeu

Vetëm një ditë na ndan nga fillimi i Botërorit "Rusia 2018", dhe kombëtraja e Spanjës është e alarmuar. Trajneri i saj Julen Lopetegui ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp që do të mbahet...

Prapaskenat e shkarkimit të trajnerit të Spanjës

para 12 muajve - Periskopi

Trajneri Julen Lopetegui u shkarkua nga kombëtarja e Spanjës, vetëm 1 ditë para startit të Botërorit për shkak të firmosje së tij me Realin. Drejtuesi e Federatës spanjolle e cilësuan si një fyerje të...

ZYRTARE: Shkarkohet Lopeteguin

para 12 muajve - Sovrani

Spanja ka shkarkuar selektorin Julien Lopetegui. Julien Lopetegui është shkarkuar nga posti i selektorit të Spanjës. Presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës, Luis Rubiales, pritej të ishte në kongresin...

Spanja merr një lajm aspak të mirë para fillimit të Kupës së Botës

para 12 muajve - GazetaBlic

Julen Lopetegui, mund të largohet nga pozita e tij në prag të Kupës së Botës, pasi u zyrtarizua dje si trajneri i ardhshëm i Realit. Kreu i Federatës së futbollit spanjoll, Luis Rubiales thuhet se është...

Spanja pa trajner një ditë para Botërorit, shkarkohet Lopetegui

para 12 muajve - Ekonomia Online

Kombëtarja spanjolle është pa trajner, kur na ndan vetëm një ditë nga Botërori i Rusisë. Mësohet se trajneri Julen Lopetegui është shkarkuar nga detyra, një ditë pasi ai u zyrtarizua si tekniku i ri i...

Tensione në ekipin spanjoll, Federata mund të shkarkojë trajnerin një ditë para botërorit

para 12 muajve - Java News

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është në fije të perit. Ngjarjet janë duke ndodhur me një ritëm të rrezikshëm që nga goditje e orës 5 pasdite të ditës së djeshme, kur u bë e ditur se Real...

Lopetegui në fije të perit, presidenti kërkon shkarkimin nga Spanja

para 12 muajve - Telesport

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është në fije të perit. Ngjarjet janë duke ndodhur me një ritëm të rrezikshëm që nga goditje e orës 5 pasdite të ditës së djeshme, kur u bë e ditur se Real...

Flet Presidenti i Federatës së Spanjës, Rubiales për shkarkimin e Lopeteguit – tregon një fakt interesant

para 12 muajve - Insajderi

Federata e Spanjës ka përjashtuar nga puna selektorin Julen Lopetegui pasi ai nënshkroi pa dijeninë e tyre dhe pa përcjellur format dhe procedurat e nevojshme në hierarkinë e futbollit spanjoll. Lexo lajmin...

Ja kush pritet ta merr drejtimin e Spanjës

para 12 muajve - Insajderi

Deklarata e djeshme e selektorit të Spanjës, Julen Lopetegui, se ka pranuar marrëveshjen me Real Madrid që të caktohet në stolin e skuadrës madrilene nga sezoni i ardhshëm, bëri bujë të madhe. ….. Kuptoni...

ZYRTARE/ Spanja pa trajner një ditë para Botërorit, presidenti i FEDERATËS tregon arsyen: Nuk na tregoi për Realin

para 12 muajve - Newsport

Julen Lopetegui nuk do të jetë më trajner i Spanjës. Një ditë para Botërorit “Rusi 2018”, Federata Spanjollë ka vendosur të shkarkojë teknikun që nënshkroi me skuadrën e Real Madrid. Lajmin e ka zyrtarizuar...

Lopetegui në konferencë të jashtëzakonshme, mund të shkarkohet pasi u bë trajner i Realit në kohë jo të duhur

para 12 muajve - Gazeta Express

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është shumë e pasigurt, vetëm një ditë para fillimit të Kupës së Botës në Rusi. Shumë gjëra kanë ndodhur që prej njoftimit të djeshëm teje befasues dhe...

Spanja në kaos, shkarkohet trajneri, lojtarët në revoltë

para 12 muajve - Nezavisen

E pabesueshme ajo që ka ndodhur me kombëtaren e spanjës. Federate iberikee futbollit ka shkarkuar nga detyra trajnerin Julian Lopetegu. Vendimi u bë public nbga kreu I federatës spanjolle luis ruibiales...

Një ditë para nisjes së Kupës së Botës, shkarkohet trajneri spanjoll

para 12 muajve - AlbPress

Share This Tags Lopetegui nuk është më trajner i Spanjës. Shkarkimi i teknikut të kombëtares spanjolle u vendos nga Presidenti i Federatës, Luis Rubiales. Shkarkimi erdhi pasi Real Madridi njoftoi dje...

Kombëtarja e Spanjës shkarkon trajnerin në prag të Botërorit

para 12 muajve - Periskopi

Julen Lopetegui dhe presidenti i Federatës së Spanjës, Luis Rubiales kanë mbajtur një konferencë për media nga ora 11:30. Në këtë konferencë për media u zyrtarizua edhe shkarkimi i Lopetegui nga presidenti...

Spanja e përjashton nga kombëtarja selektorin, ja kush e zë vendin e tij

para 12 muajve - Insajderi

Spanja ka mbajtur takim urgjent për të disktuar pozitën e selektorit të tyre Lopetegui pas ai ka deklaruar se do të t’i bashkohet radhëve të Real Madridit pas Kupës së Botës. Lexo lajmin e plotë në Insporti...

Spanja e shkarkon Lopeteguin pas lajmit për marrëveshje me Real Madridin?

para 12 muajve - Lajmi.net

Problem i papritur në Kombëtaren e Spanjës. Kombëtarja e Spanjës ka hyrë në kaos. Njoftimi nga Real Madrid për angazhimin e Julen Lopetegui si trajner i ardhshëm ka krijuar polemika në Federatën e Futbollit...

Zyrtare: Shkarkohet trajneri i Spanjës

para 12 muajve - KosovaPress

Në këtë konferencë për media u zyrtarizua edhe shkarkimi i Lopetegui nga presidenti i Spanjës, Luis Rubiales. “Ne e falënderojmë Julen për të gjitha gjërat që ai ka bërë, sepse ai është një nga njerëzit...

Real Madrid 45 milion euro për talentin brazilian

para 12 muajve - Albeu

E përditshmja spanjolle "AS" raporton se Real Madrid ka arritur një marrëveshje me talentin brazilian Rodrygo. Rodrygo është vetëm 17-vjeçari prnadaj do ta kalojë edhe një vit tjetër në klubin e Santosit...

Lopetegui pritet të shkarkohet nga Spanja, një ditë para Botërorit

para 12 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesja e Spanjës ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për media në të cilën pritet të bëhet e ditur shkarkimi i trajnerit Julen Lopetegui, dy ditë para se spanjollët të nisin kampanjën e...

“Tërmet” një ditë para Botërorit, Spanja merr vendimin e rëndësishëm për trajnerin pas akordit me klubin e njohur

para 12 muajve - Newsport

Dje u fol për arritjen e marrëveshjes mes trajnerit Julen Lopetegu dhe Real Madridit, ndërkohë që ky i fundit është në krye të Kombëtares së Spanjës. Sapo federata ka marrë vesh këtë lëvizje, ka lajmëruarpër...

Real blen yllin e ri brazilian

para 12 muajve - Klan Kosova

Të Bardhët do ta blejnë yllin brazilian, por ai do të bëhet pjesë e skuadrës tek pas një viti, meqë do të vazhdojë edhe për një vit në Brazil Real Madrid është afër nënshkrimit me talentin e ri brazilian...

Tensione mes Lopetegui dhe drejtorit sportiv të Spanjës

para 12 muajve - Sovrani

Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui, dhe drejtori sportiv i Kombëtares, Fernando Hierro, janë kapur duke e zhvilluar një bisedë mjaft të tensionuar në kampin stërvitor të ekipit të Spanjës në Krasnodar...

Presidenti i Federatës spanjolle kërkon shkarkimin e Lopeteguit

para 12 muajve - Insajderi

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është në fije të perit. Ngjarjet janë duke ndodhur me një ritëm të rrezikshëm që nga goditja e orës 5 pasdite të ditës së djeshme, kur u bë e ditur se Real...

Arrihet marrëveshja: Talenti brazilian në Real Madridi për 45 milionë euro

para 12 muajve - Gazeta Express

Real Madridit ka arritur marrëveshje me Santosin për adoleshentin e talentuar brazilian Rodrygo, raporton e përditshmja spanjolle “AS”. 17-vjeçari do ta kalojë edhe një vit tjetër në klubin e Santosit...

Spanja mund të mbetet pa trajner

para 12 muajve - Periskopi

Vetëm një ditë na ndan nga fillimi i Botërorit “Rusia 2018”, dhe kombëtraja e Spanjës është e alarmuar. Trajneri i saj Julen Lopetegui ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp që do të mbahet...

Lajmi i fundit, Spanja mund të mbetet pa trajner

para 12 muajve - KosovaPress

Trajneri i saj Julen Lopetegui ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp që do të mbahet sot në orën 10:30. Mediat spanjolle po e lidhin këtë konferencë më një largim të mundshëm të tij nga...

Plas “bomba” tek Spanja, trajneri mund të shkarkohet para Botërorit…

para 12 muajve - AlbPress

Share This Tags boteror spanja trajner Mediat spanjolle raportojnë se trajneri i kombëtares së Spanjës Julien Lopetegui mund të shkarkohet nga detyra. Lajmi botohet një ditë para nisjes së kompeticionit...

E papritur: Pas emërimit si trajner i Real Madrid, shkarkohet Lopeteguin

para 12 muajve - Sovrani

Problem i papritur në Kombëtaren e Spanjës. Kombëtarja e Spanjës ka hyrë në kaos. Njoftimi nga Real Madrid për angazhimin e Julen Lopetegui si trajner i ardhshëm ka krijuar polemika në Federatën e Futbollit...

Pas ardhjes së trajnerit të ri, ky është largimi i parë nga Real Madrid

para 12 muajve - Sovrani

Kroati është në kërkim të një skuadre të re. Mateo Kovacic me shumë gjasë do të largohet nga Real Madridi. Kroati është në kërkim të një skuadre të re, përcjellë “Lajmi.net”. Situata po monitorohet me...

Real Madrid arrin marrëveshje me brazilianin

para 12 muajve - Insajderi

Skuadra e cila vetëm dje zyrtarizoi trajnerin e ri, Real Madrid, pritet bashkë me ndërrimin e trajnerit, të sjell por, edhe të largoj disa lojtar gjatë kësaj vere. ….. Lexoni cilin transferim e përfundoi Real Madrid

Arrihet marrëveshja: Talenti brazilian në Real Madrid për 45 milionë euro

para 12 muajve - Sovrani

Real Madridit ka arritur marrëveshje me Santosin për adoleshentin e talentuar brazilian Rodrygo, raporton e përditshmja spanjolle “AS”. 17-vjeçari do ta kalojë edhe një vit tjetër në klubin e Santosit...

Arrihet marrëveshja: Talenti brazilian në Real Madridi për 45 milionë euro

para 12 muajve - Ekonomia Online

Real Madridit ka arritur marrëveshje me Santosin për adoleshentin e talentuar brazilian Rodrygo, raporton e përditshmja spanjolle “AS”. 17-vjeçari do ta kalojë edhe një vit tjetër në klubin e Santosit...

Kovacic, largimi i parë nga Real Madridi

para 12 muajve - Lajmi.net

. Mateo Kovacic me shumë gjasë do të largohet nga Real Madridi. Kroati është në kërkim të një skuadre të re, përcjellë “Lajmi.net”. Situata po monitorohet me kujdes nga Juventusi. Ndërkohë, nuk përjashtohet...

Kovacic, largimi i parë nga Real Madridi

para 12 muajve - Infokusi

Kroati është në kërkim të një skuadre të re. Mateo Kovacic me shumë gjasë do të largohet nga Real Madridi. Kroati është në kërkim të një skuadre të re. Situata po monitorohet me kujdes nga Juventusi. Ndërkohë,...

Zbulohet transferimi i parë i Lopetegui te Reali

para 12 muajve - Lajmi.net

Reali ka bërë gati 45 milionë euro për lojtarin. Real Madridi është pranë transferimit të parë pas zyrtarizimit të trajnerit Julen Lopetegui. Sipas “AS”, Reali është afër akordit me super-talentin e Santosit,...

Trajneri i ri i Realit mendon që Messi është më i miri në histori të futbollit

para 12 muajve - GazetaBlic

Real Madridi ka zyrtarizuar sot trajnerin e Kombëtares se Spanjës Julen Lopetegui si trajner të ri, të cilën detyrë ai do ta merr në Real menjëherë pas Botërorit E për këtë emërim si duket nuk do të jenë...

Trajneri i ri i Realit mendon që Messi është më i miri

para 12 muajve - Shenja

Real Madridi ka zyrtarizuar sot trajnerin e Kombëtares se Spanjës Julen Lopetegui si trajner të ri, të cilën detyrë ai do ta merr në Real menjëherë pas BotëroritE për këtë emërim si duket nuk do të jenë...

Të jesh pasardhësi i Zidane te Real është si të hysh në skenë pas The Beatles

para 12 muajve - GazetaBlic

Të hyje në skenë pas The BEatles do të kishte qenë padyshim detyra më e vështirë e çdo bande muzikore, prapëseprapë Julen Lopetegui duhet të bëjë pikërisht diçka të përafërt pasi është konfirmuar se ai...

Të jesh pasardhësi i Zidane te Real është si të hysh në skenë pas The Beatles

para 12 muajve - Telesport

Të hyje në skenë pas The BEatles do të kishte qenë padyshim detyra më e vështirë e çdo bande muzikore, prapëseprapë Julen Lopetegui duhet të bëjë pikërisht diçka të përafërt pasi është konfirmuar se ai...

Trajneri i ri i Realit e kishte quajtur Messin “lojtarin më të mirë në histori të futbollit”

para 12 muajve - Gazeta Express

Real Madridi ka zyrtarizuar sot trajnerin e Kombëtares se Spanjës Julen Lopetegui si trajner të ri, të cilën detyrë ai do ta merr në Real menjëherë pas Botërorit E për këtë emërim si duket nuk do të jenë...

Trajneri i ri i Realit e kishte quajtur Messin “lojtarin më të mirë në histori të futbollit”

para 12 muajve - Tetova Sot

Real Madridi ka zyrtarizuar sot trajnerin e Kombëtares se Spanjës Julen Lopetegui si trajner të ri, të cilën detyrë ai do ta merr në Real menjëherë pas Botërorit E për këtë emërim si duket nuk do të jenë...

Zbulohet transferimi i parë i Lopetegui te Reali

para 12 muajve - Sovrani

Real Madridi është pranë transferimit të parë pas zyrtarizimit të trajnerit Julen Lopetegui. Sipas “AS”, Reali është afër akordit me super-talentin e Santosit, Rodrygo, përcjellë “Lajmi.net”. Ai ka shënuar...

Kush është trajneri i ri i Real Madridit

para 12 muajve - Tetova Sot

Julen Lopetegui Argote është një ish futbollist spanjoll që ka luajtur si portier dhe për momentin është trajner i Kombëtares se Spanjës. Ai pritet që të jetë trajner i Real Madridit pas përfundimit të...

Trajneri i ri i Real Madrid adhuron Messi-n: Ai është lojtari më i mirë i historisë

para 12 muajve - Telesport

Trajneri i ri i Real Madrid, Julen Lopetegui, është shprehur gjatë një interviste për TyC se ylli i Barcelona-s Lionel Messi është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave. Në prag të Kupës së Botës në Rusi,...

Pirlo: Messi duhet ta bëjë këtë gjë për të qenë më i mirë se Maradona

para 12 muajve - Lajmi.net

. Andrea Pirlo ka thënë që Leo Messi duhet ta fitojë Kupën e Botës për tu krahasuar me Armando Maradonan. Nëse Messi nuk e bën një gjë të tillë, nuk do të jetë më lart se Maradona, përcjellë “Lajmi.net”....

Lopetegi, trajner i ri i Real Madridit

para 12 muajve - Vizion Plus

Real Madrid ka lajmëruar në mënyre surprize emrin e trajnerit që do të pasojë Zinedine Zidan. Ai është trajneri aktual i kombëtares spanjolle Julen Lopetegui. 51-vjeçari ka firmosur një kontrate 3 vjeçare...

"Messi duhet të fitoj Botërorin që të jetë më i mirë se Maradona"

para 12 muajve - Albeu

Ish-mesfushori i Italisë, Andrea Pirlo beson se Lionel Messi do të kalojë legjendën e Napolit Diego Maradona nëse ai fiton Kupën e Botës . "Do të jetë e rëndësishme për të dy Messin dhe për Argjentinën...

Kush është trajneri i ri i Real Madridit

para 12 muajve - Iliria News

Julen Lopetegui Argote është një ish futbollist spanjoll që ka luajtur si portier dhe për momentin është trajner i Kombëtares se Spanjës. Ai pritet që të jetë trajner i Real Madridit pas përfundimit të...

Kush është Julen Lopetegui ?

para 12 muajve - Albeu

Julen Lopetegui Argote është një ish futbollist spanjoll që ka luajtur si portier dhe për momentin është trajner i Kombëtares se Spanjës. Lopetegui ka luajtur 149 ndeshje në La Liga për 11 sezone, por...

Pirlo: Messi duhet ta bëjë këtë gjë për të qenë më i mirë se Maradona

para 12 muajve - Sovrani

“Messi gjithmonë krahasohet me Maradonën, por ai duhet të fitojë Kupën e Botës, sepse nëse nuk fiton Kupën e Botës, nuk mund të jesh më lart”. Andrea Pirlo ka thënë që Leo Messi duhet ta fitojë Kupën e...

Lopetegi, trajner i ri i Real Madridit

para 12 muajve - Alsat-M

Zhulien Lopetegi është tekniku i cili do të drejtojë Real Madridin për tre sezonet e ardhshme, duke kërkuar të vazhdojë në të njëjtën linjë të sukseseve që ishte edhe Zidan. Njoftimi i rëndësishëm ka ardhur...

Reali zbulon trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm, emër surprizë

para 12 muajve - Standard

Zyrtarizim surpriza nga Reali i Madridit për pasardhësin e Zidane në krye të ekipit për sezonin e ardhshëm. Julen Lopetegui do të jetë strategu më i ri i Kampionëve të Europës pas Kupës së Botës, pasi...

Real Madridi me transferim të ‘çmnendur’ për sezonin e ri

para 12 muajve - OraInfo

Real Madridi po planifikon që të bëjë një transferim befasues për sezonin e ri. Skuadra spanjolle dëshiron që të bëjë revolucion në skuadër, duke i larguar në këtë afat disa ‘pleq’ prej ekipit. Real Madridi...

Zyrtare: Reali zgjedh pasuesin e Zidane

para 12 muajve - Portalb

Real Madrid ka zgjedhur zëvendësuesin e Zinedine Zidane. Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të skuadrës...

Kush është trajneri i ri i Real Madridit

para 12 muajve - Gazeta Express

Julen Lopetegui Argote është një ish futbollist spanjoll që ka luajtur si portier dhe për momentin është trajner i Kombëtares se Spanjës. Ai pritet që të jetë trajner i Real Madridit pas përfundimit të...

Lajmi i Fundit: Julen Lopetegui trajner i ri i Real Madridit

para 12 muajve - Klan Kosova

Real Madridi e ka konfirmuar se Julen Lopetegui do të jetë trajner i ri i këtij klubi. Madrilenët kanë qenë në kërkim të një udhëheqësi të ri që prej vendimit të papritur të Zinedine Zidane që të largohet...

Pasardhësi i Zidanit, kurrë nuk ka fituar titull kampioni si trajner

para 12 muajve - GazetaBlic

Lopategui kurr nuk ka fituar titull kampioni. Nga Zidane me kalu tek Lopotegui, këtë nuk e kanë pritur as një fans i Real Madrid, shkruan Gazeta Blic Real Madrid para pak minutave e ka zyrtarizuar për...

Zyrtare: Ky është trajneri i ri i Real Madridit

para 12 muajve - Albeu

Real Madrid ka lajmëruar se ka emëruar menaxherin e tij më të ri Julen Lopetegui . Trajneri do ta marrë drejtimin e Los Blancos pas Botërorit. Lajmi është zyrtarizuar në faqen zyrtare të Real Madridit...

Zyrtare/ Real Madrid emëron trajnerin e ri, ja kush e zëvendëson Zinedin Zidan

para 12 muajve - BalkanWeb

Real Madrid ka zgjedhur sot zëvendësuesin e Zinedin Zidan i cili para pak ditësh befasoi duke dhënë dorëheqjen nga Reali i Madridit. Vendin e francezit do të marrë Julien Lopetegiu, i cili aktualisht...

Zyrtare/ Real Madrid emëron trajnerin e ri, ja kush e zëvendëson Zidan

para 12 muajve - Sot News

Real Madrid ka zgjedhur sot zëvendësuesin e Zinedin Zidan i cili para pak ditësh befasoi duke dhënë dorëheqjen nga Reali i Madridit.Vendin e francezit do të marrë Julien Lopetegiu, i cili aktualisht do...

Julen Lopetegui trajneri të cilin e zyrtarizoi Real Madrid, dikur ka luajtur për Barcelonën

para 12 muajve - GazetaBlic

Real Madrid para pak minutave e ka zyrtarizuar për tri vitet e ardhshme trajnerin e kombëtares spanjolle Julen Lopetegui, shkruan Gazeta Blic Faqja zyrtare e klubit spanjoll ka njoftuar që Lapetegui ka...

Karriera e plotë e Julen Lopetegui, trajnerit të ri të Real Madridit

para 12 muajve - Infokusi

Klubi njoftoi tifozët dhe të gjithë Madridizmin se Julen Lopetegui do të jetë trajner i ekipit për 3 vitet e ardhshme. Tekniku aktual i kombëtares së Spanjës do të marrë drejtimin e ekipit pas botërorit...

Zyrtare: Julen Lopetegui do ta drejtojë Real Madridin

para 12 muajve - Telegrafi

Julen Lopetegui do të jetë trajner i ri i Real Madridit – thuhet në një njoftim zyrtar të klubit spanjoll. Përzgjedhësi i Spanjës do ta marrë drejtimin e Los Blancos pas përfundimit të Kampionatit Botëror…

Messi apo Ronaldo, deklarata për të cilën do të pendohet trajneri i ri i Realit

para 12 muajve - Insajderi

Julen Lopetegui është emëruar trajneri i ri i Real Madridit. Selektori i kombëtares spanjolle, do të marrë timonin e gjigantit madrilen pas përfundimit të Botërorit. Lexoni deklaratat e Lopeteguit rreth Messit e Ronaldos

Zyrtare: Julen Lopetegui emërohet trajneri i ri i Realit të Madridit

para 12 muajve - Gazeta Tema

Reali i Madridit ka gjetur trajnerin që do të zëvëndësojë Zinedine Zidane. Përmes një komunikate për shtyp klubi madrilen ka theksuar se tekniku i ardhshëm i skuadrës do të jetë Julen Lopetegui. Lopetegui...

Trajneri i Spanjës Julen Lopetegui do të drejtojë Realin e Madridit

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Tekniku i Spanjës Julen Lopetegui do të marrë drejtimin e Real Madrid pas përfundimit të Kupës së Botës në Rusi. Një deklaratë të Realit thuhet: “Julen Lopetegui do të jetë trajner i Real Madridit pas...

Reali fillon një epokë të re, zgjedh pasuesin e Zidane

para 12 muajve - Mapo

Real Madrid ka zgjedhur zëvendësuesin e Zinedine Zidane. Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të skuadrës...

Lajmi i fundit: Real Madrid e zyrtarizon trajnerin e ri, befasi e madhe

para 12 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Real Madrid ka zyrtarizuar për trajner të ri Julen Lopetegui, trajnerin aktual të kombëtares spanjolle Këtë lajm e ka publikuar vet faqja zyrtare e klubit spanjoll, shkruan Gazeta Blic “Real...

Julen Lopetegui, trajneri i ri i Real Madridit

para 12 muajve - RTV 21

Lopetegui do ta zë vendin e Zidane pas Kupës së Botërorit Real Madridi e ka konfirmuar se trajneri i kombëtares së Spanjës, Julen Lopetegui do të jetë trajneri i ri i klubit. Madrilienët kanë qenë në kërkim...

Merr fund dilema, Reali zgjedh trajnerin e ri

para 12 muajve - SuperSport

Ka marrë fund dilema e Realit të Madridit për të gjetur pasuesin e Zinedine Zidanes, i cili dha dorëheqjen pak ditë pas triumfit për herë të tretë radhazi në Champions League. Presidenti Florentino Perez...

ZYRTARE: Real Madridi nënshkruan me trajnerin e njohur

para 12 muajve - Lajmi.net

Real Madrid ka zgjedhur zëvendësuesin e Zinedine Zidane. Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të skuadrës...

Zyrtare: Lopetegui trajner i ri i Real Madridit

para 12 muajve - Koha.net

Real Madridi ka zyrtarizuar Julen Lopeteguin si trajner të ri të klubit. Spanjolli do të marrë drejtimin e klubit mbretëror pas përfundimit të Kampionatit Botëror pasi tani është përzgjedhës i Spanjës....

Lajmi i fundit: Real Madrid e zyrtarizon këtë portugez si trajner të ri

para 12 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Real Madrid ka zyrtarizuar për trajner të ri Julen Lopetegui. Këtë lajm e ka publikuar vet faqja zyrtare e klubit spanjoll, shkruan Gazeta Blic “Real Madrid C. F. njofton se Julen Lopetegui do...

Real Madrid zyrtarizon pasardhësin e Zidane

para 12 muajve - Telesport

Real Madrid ka konfirmuar se trajneri aktual i Spanjës Julien Lopetegui do të jetë trajneri i ri i ekipit. Los Blancos ishin në kërkim të një trajneri të ri që kur Zinedine Zidane vendosi të largohej nga...

Julen Lopetegui, trajner i ri i Real Madridit

para 12 muajve - Shenja

Real Madridi ka përzgjedhur Julen Lopeteguin si trajner të ri të skuadrës. Ja njoftimi në faqen zyrtare të klubit madrilen. Lopetegui do të nisë punën pas Botërorit 2018 në Rusi. Real Madrid CF njofton...

Trajneri i ri i Real Madridit me deklaratë të habitshme mbi Leo Messin

para 12 muajve - Sovrani

Trajneri i ri i Real Madrid, Julen Lopetegui, është shprehur gjatë një interviste për TyC se ylli i Barcelona-s Lionel Messi është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave. Në prag të Kupës së Botës në Rusi,...

Zyrtare/ Real Madrid zgjedh pasuesin e Zinedine Zidane

para 12 muajve - Java News

Real Madrid ka zgjedhur zëvendësuesin e Zinedine Zidane. Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të skuadrës...

Zyrtare: Ky është trajneri i ri i Realit

para 12 muajve - Infokusi

Është emëruar zyrtarisht trajneri i Real Madridit Real Madrid ka lajmëruar se ka emëruar menaxherin e tij më të ri Julen Lopetegui. Trajneri do ta marrë drejtimin e Los Blancos pas Botërorit. Lajmi është...

Lajmi i fundit/ Real Madrid zyrtarizon pasardhësin e Zidane!

para 12 muajve - Lexo

Real Madrid ka konfirmuar se trajneri aktual i Spanjës Julien Lopetegui do të jetë trajneri i ri i ekipit. Los Blancos ishin në kërkim të një trajneri të ri që kur Zinedine Zidane vendosi të largohej nga...

Zyrtare: Ky është trajneri i ri i Realit

para 12 muajve - Tetova Sot

Është emëruar zyrtarisht trajneri i Real Madridit Real Madrid ka lajmëruar se ka emëruar menaxherin e tij më të ri Julen Lopetegui. Trajneri do ta marrë drejtimin e Los Blancos pas Botërorit. Lajmi është...

Trajneri Spanjës Lopetegui, pasuesi i Zidane te Reali

para 12 muajve - Te Sheshi

Trajneri i përfaqsueses spanjolle, Julen Lopetegui do të jetë pasuesi i Zinedine Zidane në pankinën e Realit të Madridit. Lëvizja e madhe do të ndodhë pas përfundimit të Botërorit të Rusisë, ku siç informohet...

Trajneri i Spanjës Julen Lopetegui do të drejtojë Realin e Madridit

para 12 muajve - Gazeta e re

Tekniku i Spanjës Julen Lopetegui do të marrë drejtimin e Real Madrid pas përfundimit të Kupës së Botës në Rusi. Një deklaratë të Realit thuhet: “Julen Lopetegui do të jetë trajner i Real Madridit pas...

Trajneri i ri i Realit: Natyrisht, Messi është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave!

para 12 muajve - Periskopi

Julen Lopetegui është zgjedhur sot trajner i ri i Real Madridit Julen Lopetegui do ta drejtojë Spanjën në Kupën e Botës që do të fillojë më 14 qershor në Rusi, ndërsa pasi të përfundojë ky kompeticion...

Njihuni në detaje me trajnerin e ri të Real Madridit

para 12 muajve - Sovrani

Julen Lopetegui Argote është një ish futbollist spanjoll që ka luajtur si portier dhe për momentin është trajner i Kombëtares se Spanjës. Ai pritet që të jetë trajner i Real Madridit pas përfundimit të...

Trajneri që do t’i luajë dy Botërore brenda një viti

para 12 muajve - Insajderi

Julen Lopetegui sot është emëruar trajneri i ri i Real Madridit. Trajneri 51-vjeçar spanjoll do të jetë pasuesi i Zidane te klubi madrilen, ku do të marrë drejtimin pas përfundimit të Botërorit në Rusi. Lexoni më shumë

Legjenda e Milanit trajner në Real Madrid?

para 12 muajve - Ina

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez është ende në kërkim të një menaxher për të zëvendësuar Zinedine Zidane i cili dha dorëheqjen disa javë më parë duke i lënë Blancos në kërkim për një menaxher...

Zyrtare: Reali zgjedh pasuesin e Zidane

para 12 muajve - KosovaPress

Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të skuadrës madrilene. Trajneri aktual i Spanjës do të nisë punën...

Zyrtare: Real Madrid konfirmon pasuesin e Zidane

para 12 muajve - Insajderi

Është emëruar zyrtarisht trajneri i Real Madridit. Real Madrid ka lajmëruar se ka emëruar menaxherin e tij më të ri Julen Lopetegui. Lexoni më shumë në Insporti

Zyrtare: Real Madridi cakton trajnerin e ri

para 12 muajve - Sovrani

Më në fund Real Madridi e ka gjetur trajnerin e ri për t’a drejtuar skuadrën në sezonin e ardhsëm, transmeton Sovrani.info. Emri i përzgjedhur është Julen Lopetegui. Ja njoftimi në faqen zyrtare të klubit...

ZYRTARE/ Lopetegui është trajneri i ri i Real Madrid

para 12 muajve - Newsport

Real Madrid ka firmosur me trajnerin e ri dhe ai është tekniku aktual i Spanjës Lopetegui. Mediat spanjolle konfirmojnë se palët kanë arritur një marrëveshje 3 vjeçare dhe shumë shpejtë pritet të firmoset...

"Dua të dal në pension tek Real-i"

para 12 muajve - Albeu

Keylor Navas ka pohuar se e ka përkrahjen e tifozëve të Real Madridit duke e theksuar qëllimin e tij për t’i dhënë fund karrierës në “Santiago Bernabeu”. Përfaqësuesi i Kosta Rikës ka qenë zgjedhja e parë...

Real Madridi kërkon portier të ri

para 12 muajve - GazetaBlic

Keylor Navas pretendoi mbështetjen e tifozëve të Real Madridit, ndërsa deklaroi synimin e tij për t’i dhënë fund karrierës së tij në “Santiago Bernabeu”. Portieri i Kosta Rikës ka qenë zgjedhja e parë...

Real Madridi kërkon portier, Navas “kërcënon” me gjuhën e tifozëve

para 12 muajve - Telesport

Keylor Navas pretendoi mbështetjen e tifozëve të Real Madridit, ndërsa deklaroi synimin e tij për t’i dhënë fund karrierës së tij në “Santiago Bernabeu”. Portieri i Kosta Rikës ka qenë zgjedhja e parë...

Kovacic: Lamtumirë Real Madrid

para 12 muajve - Lajmi.net

. Mateo Kovacic pritet të largohet nga Real Madrid. Mediat spanjolle kanë njoftuar se mesfushori kroat mund të gjejë një ekip të ri, pasi nuk konsiderohet titullar i rregullt, te ekipi nga Santiago Bernabeu....

Pirlo instrukton Messin për të mposhtur Maradonën: Fito Kupën e Botës

para 12 muajve - Newsport

“Profesori” i mesfushës së Italisë, Milanit dhe Juves Andrea Pirlo është përfshirë në debatin e përhershëm të zgjedhjes së më mirit të Argjentinës midis Lionel Messit dhe Diego Armando Maradonës. Sipas...

“Dua të pensionohem në Real Madrid, tifozët më duan”

para 12 muajve - Gazeta Express

Keylor Navas ka pohuar se e ka përkrahjen e tifozëve të Real Madridit duke e theksuar qëllimin e tij për t’i dhënë fund karrierës në “Santiago Bernabeu”. Përfaqësuesi i Kosta Rikës ka qenë zgjedhja e parë...

LAJMI I FUNDIT! Legjenda e Milanit trajner në Real Madrid?

para 12 muajve - OraInfo

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez është ende në kërkim të një menaxher për të zëvendësuar Zinedine Zidane i cili dha dorëheqjen disa javë më parë duke i lënë Blancos në kërkim për një menaxher...

Zidane befason me deklaratën e re pas largimit nga Real Madrid

para 12 muajve - Lajmi.net

. Zinedine Zidane ka pranuar se ende nuk ka vendosur në lidhje me një detyrë të re, pas largimit nga Real Madrid. Zidane dha dorëhqje nga posti i trajnerit në Santiago Bernabeu edhe pse e mbylli sezonin...

Kovaçiq shqyrton largimin nga Real

para 12 muajve - Klan Kosova

Mesfushori kroat është duke shqyrtuar pozitën e tij në Santiago Bernabeu pas largimit të teknikut francez, duke marrë parasysh interesimin nga gjiganti italian Mateo Kovaçiq pritet të largohet nga Real...

Juventus interesohet për yllin e Realit, ja oferta

para 12 muajve - Politiko

Juventus e ka ringjallur interesimin e tyre për mesfushorin e Real Madridit, Mateo Kovacic, raporton sot AS Kampionët e Serie A kishin provuar por nuk kishin pasur sukses për ta transferuar Kovacicin verën...

Real Madridi kërkon portier, Navas “kërcënon” përmes tifozëve

para 12 muajve - Insajderi

Portieri i Kosta Rikës ka qenë zgjedhja e parë e Real Madridit në tri sezonet e fundit, duke e ndihmuar Zinedine Zidane në fitimin e tre titujve radhazi të Ligës së Kampionëve dhe La Liga-n në sezonin...

Kovacic pritet të largohet nga Reali, sipas të përditshmes spanjolle

para 12 muajve - Gazeta Express

Mateo Kovacic më shumë mundësi do të largohet nga Real Madridi pas largimit të papritur të trajnerit Zinedine Zidane, raporton e përditshmja spanjolle “AS”. Vendimi përfundimtar i mesfushorit kroat për...

“Dua të pensionohem në Real Madrid, tifozët më duan”

para 12 muajve - Ekonomia Online

Keylor Navas ka pohuar se e ka përkrahjen e tifozëve të Real Madridit duke e theksuar qëllimin e tij për t’i dhënë fund karrierës në “Santiago Bernabeu”. Përfaqësuesi i Kosta Rikës ka qenë zgjedhja e parë...

Zidane befason me deklaratën e re pas largimit nga Real Madrid

para 12 muajve - Sovrani

Zinedine Zidane ka pranuar se ende nuk ka vendosur në lidhje me një post të ri. Zinedine Zidane ka pranuar se ende nuk ka vendosur në lidhje me një detyrë të re, pas largimit nga Real Madrid. Zidane dha...

Juventus ‘qon peshë’ bioanconerët! Po ia rrëmben dështakun Realit

para 12 muajve - OraInfo

Raportet në Spanjë sugjerojnë se Juventusi është ende i interesuar për Mateo Kovaçiç, por janë duke pritur për të parë nëse ai kërkon të largohet nga Real Madridi,përcjell ORAinfo. Bardhezinjtë kanë qenë...

Juve ringjall interesimin për Kovacic

para 12 muajve - Gazeta Express

Juventus e ka ringjallur interesimin e tyre për mesfushorin e Real Madridit, Mateo Kovacic, raporton sot AS Kampionët e Serie A kishin provuar por nuk kishin pasur sukses për ta transferuar Kovacicin verën...

Juventus rihap interesimin për mesfushorin e Real Madridit

para 12 muajve - Albeu

Juventus ka ringjallur interesimin e tyre për mesfushorin e Real Madrid Mateo Kovaçiç. Kampionët e Serie A u përpoqën pa sukses për të nënshkruar me Kovaçiç verën e kaluar, me kampionët evropianë duke...

Juventus, opsion për Kovacic

para 12 muajve - Klan Kosova

Mesfushori, Mateo Kovacic, e ka të paqartë të ardhmen. Ai është në mes dilemave nëse do të qëndrojë në Real Madrid apo të bashkohet me Juventus në Serie A, shkruan AS, përcjell Klan Kosova. Kroati ka qenë...

Kush është më i mirë, Messi apo Maradona? Pirlo bën zgjedhjen e tij

para 12 muajve - BalkanWeb

Sipas Andrea Pirlo, nuk ka asnjë dyshim: Lionel Messi nuk mund të mburret si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, derisa të ketë ngritur një Kupë Bote. Një nga debatet më të mëdha të futbollit ka të...

Kush është më i mirë, Messi apo Maradona? Pirlo bën zgjedhjen e tij

para 12 muajve - Medial

Sipas Andrea Pirlo, nuk ka asnjë dyshim: Lionel Messi nuk mund të mburret si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, derisa të ketë ngritur një Kupë Bote. Një nga debatet më të mëdha të futbollit ka të...

Messi apo Maradona? Pirlo bën zgjedhjen e tij

para 12 muajve - Gazeta Tema

Sipas Andrea Pirlo, nuk ka asnjë dyshim: Lionel Messi nuk mund të mburret si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, derisa të ketë ngritur një Kupë Bote. Një nga debatet më të mëdha të futbollit ka të...

Mateo Kovacic në Serie A

para 12 muajve - Lajmi.net

. Juventusi kërkon Mateo Kovacicin. ‘Zonja e Vjetër’ vazhdon të mbetet e interesuar për mesfushorin kroat të Real Madrid. Lajmi bëhet i ditur nga media spanjolle ‘Don Balon’. Kovacic te Real Madrid është...

Zbulohet arsyeja e largimit e Zinedine Zidane nga Real Madrid

para 12 muajve - Albeu

Sipas të përditshmes angleze "The Sun", përplasjet dhe zënkat e mëdhe mes Zinedine Zidane dhe Florentino Perezit kishin të bënin me dallimet e tyre të thella për lojtarët që do të transferoheshin, lojtarët...

Pirlo: Messi duhet ta fitojë Kupën e Botës që të krahasohet me Maradonën

para 12 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi nuk mund të konsiderohet më i mirë në histori, pasi nuk e ka fituar Kupën e Botës, sipas Andrea Pirlos. Debati më i madh i futbollit në dekadën e fundit është se mes asaj që kush është më...

Fakte të reja për dorëheqjen e Zinedine Zidane – u shkarkua nga Perezi?

para 12 muajve - Gazeta Express

Zinedine Zidane e ka lënë Real Madridin pas një seri përplasjesh dhe zënkash më presidentin Florentino Perez Sipas të përditshmes The Sun, përplasjet më të mëdhe mes francezit dhe Perezit kishin të bënin...

Zidane u largua nga Reali për shkak të këtyre dy lojtarëve, ja kush ishte mosmarrëveshja me presidentin Perez

para 12 muajve - Newsport

Dorëheqja e papritur e Zinedine Zidane nga drejtimi i Real Madrid la të shtangur jo vetëm lojtarët dhe tifozët madrilenë por edhe opinionin sportiv mbarëbotëror. Kjo për shkak të mënyrës krejt të çuditshme...

Zbulohet arsyeja e dorëheqjes së Zidane nga Real Madrid

para 12 muajve - Lexo

Sipas të përditshmes The Sun, përplasjet më të mëdhe mes francezit dhe Perezit kishin të bënin me dallimet e tyre të thella për lojtarët që do të transferoheshin, lojtarët e momentit në Real Madrid dhe...

Zbulohet arsyeja e largimit e Zinedine Zidane nga Real Madrid

para 12 muajve - Tetova Sot

Sipas të përditshmes angleze “The Sun”, përplasjet dhe zënkat e mëdhe mes Zinedine Zidanedhe Florentino Perezit kishin të bënin me dallimet e tyre të thella për lojtarët që do të transferoheshin, lojtarët...

Juventus ‘i vë syrin’ sërish super-mesfushorit të Realit, edhe pse ju refuzuan 75 milionë euro

para 12 muajve - Sovrani

Juventusi do të kthehet për të bërë ofertë tjetër drejt mesfushorit të Realit, Mateo Kovacic, shkruan mediat spanjolle. Në ofertën e parë, biankonerëve iu refuzuan 75 milionë euro. Kovacic ka startuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK