http://kariera.mk

Emri i ri i Maqedonisë, Presidenti refuzon të firmosë marrëveshjen

para 9 muajve - NOA

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është shprehur i bindur se nuk do të firmosë marrëveshjen e arritur për emrin e ri të Maqedonisë. Vendimi i kreut të shtetit vjen dy ditë pasi kryeministat Zaev dhe...

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 vjeçare....

Emri i ri i Maqedonisë, presidenti Ivanov nuk pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - BalkanWeb

MAQEDONI- Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen me Greqinë për emrin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut. Ai shtoi se kjo marrëveshje...

Ivanov: Marrëveshja me Greqinë e dëmshme, nuk firmos

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti George Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 vjeçare....

Ivanov nuk pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Albeu

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruaj marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 vjeçare....

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruaj marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 vjeçare....

Ivanov: Marrëveshja është e papranueshme

para 9 muajve - Iliria News

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ka deklaruar se për atë, marrëveshja e arritur mes kryeministrit Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras për çështjen e emrit është e papranueshme. Ai ka thënë se kjo marrëveshje...

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, para mediave edhe njëherë theksoi qëndrimin e tij se ai nuk e pranon marrëveshjen e arritur mes Maqedonisë dhe Greqisë për ndryshimin e emrit. Sipas tij, “marrëveshjet...

Ivanv nuk pranon marrëveshjen e arritur me Greqinë

para 9 muajve - Portalb

Në fjalimin e  mbajtur para pak çastesh para mediave, Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, njoftoi qëndrimin e tij rreth marrëveshjes së arritur mes kryeministrave të Maqedonisë dhe Greqisë në lidhje me...

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë/VIDEO

para 9 muajve - Ina

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruaj marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 vjeçare....

Presidenti Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Sot News

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, para mediave edhe njëherë theksoi qëndrimin e tij se ai nuk e pranon marrëveshjen e arritur mes Maqedonisë dhe Greqisë për ndryshimin e emrit. Sipas Presidentit...

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Alsat-M

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, para mediave edhe njëherë theksoi qëndrimin e tij se ai nuk e pranon marrëveshjen e arritur mes Maqedonisë dhe Greqisë për ndryshimin e emrit. Sipas Presidentit...

Ivanov: Nuk pranoj marrëveshje shkatërruese për shtetin

para 9 muajve - Telegrafi

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov në konferencën për shtyp shprehu qëndrimet e tij në lidhje me marrëveshjen e arritur me Greqinë për çështjen e emrit, shkruan Telegrafi Maqedoni. Kjo...

Ivanov del kundër, nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - InfoShqip

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruaj marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 vjeçare....

Ivanov nuk pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Aktuale

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, para mediave edhe njëherë theksoi qëndrimin e tij se ai nuk e pranon marrëveshjen e arritur mes Maqedonisë dhe Greqisë për ndryshimin e emrit. Sipas Presidentit...

Drejtpërdrejt, Presidenti Ivanov për marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Alsat-M

Drejtpërdrejtë nga presidenca, Ivanov flet për marrëveshjen Posted by Alsat-M.TV on Wednesday, 13 June 2018

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, para mediave edhe njëherë theksoi qëndrimin e tij se ai nuk e pranon marrëveshjen e arritur mes Maqedonisë dhe Greqisë për ndryshimin e emrit. Sipas tij, “marrëveshjet...

Marrëveshja për emrin e ri Zaev-Tsipras, Ivanov: Nuk do ta firmos!

para 9 muajve - Lexo

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruaj marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 vjeçare....

Emri i ri i Maqedonisë, Ivanov refuzon të firmosë marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Java News

???????????????????????????????????? Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen me Greqinë për emrin ‘Republika e Maqedonisë së Veriut’ Ai shtoi se kjo...

Ivanov: Marrëveshja është e papranueshme, nuk e përkrahi!

para 9 muajve - Shenja

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ka deklaruar se për atë, marrëveshja e arritur mes kryeministrit Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras për çështjen e emrit është e papranueshme. Ai ka thënë se kjo marrëveshje...

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruaj marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 vjeçare....

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 vjeçare....

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - Bota Press

Presidenti Gjorge Ivanov njoftoi se nuk do ta mbështesë dhe nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen me Greqinë për emrin. Ai shtoi se kjo marrëveshje është e dëmshme dhe e keqe për vendin dhe historinë 73 vjeçare.Presidenti...

Presidenti i Maqedonisë kundër marrëveshjes me Greqinë për emrin

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, para mediave edhe njëherë theksoi qëndrimin e tij se ai nuk e pranon marrëveshjen e arritur mes Maqedonisë dhe Greqisë për ndryshimin e emrit. Sipas tij, “marrëveshjet...

Ivanov: Qëndrimi im final, nuk do ta nënshkruaj marrëveshjen për emrin

para 9 muajve - Nezavisen

Para disa minutave përfundoi fjalimi i kryetarit Gjorge Ivanov në të cilin theksoi se Marrëveshja që ka arritur Zaev dhe Tsipras nuk është asgjë më tepër se marrëveshje personale mes dy kryeministrave...

Ivanov nuk e pranon marrëveshjen me Greqinë

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas tij, “marrëveshjet hapen më shumë konteste dhe probleme”, transmeton Alsat M. Ivanov gjatë fjalimit të tij tha se BE dhe NATO nuk duhet të jenë alibi për një marrëveshje të keqe. Si përfundim ai...

Presidenti maqedonas bën opozitarin, injoron kryeministrin për marrëveshjen e emrit

para 9 muajve - NOA

Pas marrëveshjes me homologun grek Aleksis Cipras për emrin e Maqedonisë, kryeminsitri i këtij vendi Zoran Zaev është nisur drejt presidencës për të informuar kreun e shtetit Gjorgje Ivanov. Eskorta e...

Sherr në Maqedoni për emrin e ri, Presidenti Ivanov largon nga takimi kryeministrin Zaev

para 9 muajve - Lexo

Macedonia's President Gjorge Ivanov (R) gives mandate to Social Democrat leader Zoran Zaev to form a coalition government after refusing to do so for nearly six months, raising hopes for an end to a two-year...

Emri i ri i Maqedonisë, Ivanov ‘injoron’ Zaev, e takon vetëm 2 minuta

para 9 muajve - Java News

Macedonia's President Gjorge Ivanov (R) gives mandate to Social Democrat leader Zoran Zaev to form a coalition government after refusing to do so for nearly six months, raising hopes for an end to a two-year...

Ivanov përze Zaevin nga zyra pas paktit të emrit të ri me Athinën

para 9 muajve - Te Sheshi

Përplasje në kupolën e Shkupit pas marrëveshjes ndërmjet Zoran Zaevit dhe Alexis Tsipras për emërtimin e ri të vendit me emrin Republika e Maqedonisë veriore. Presidenti Gjorgje Ivanov ka përzënë kryeministrin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK