http://kariera.mk

“Messi do ta kishte fituar botërorin po të ishte brazilian, por Cristiano është më i mirë”

para 8 muajve - Telesport

Legjenda braziliane Roberto Carlos mendon se nëse Brazili do të kishte pasur Messi-n në ekip, do të kishte fituar të paktën një nga tre botëroret e fundit. Messi me Argjentinën ka shkuar dy herë në çerekfinale...

“Messi do ta kishte fituar botërorin po të ishte brazilian, por Cristiano është më i mirë”

para 8 muajve - Lexo

Legjenda braziliane Roberto Carlos mendon se nëse Brazili do të kishte pasur Messi-n në ekip, do të kishte fituar të paktën një nga tre botëroret e fundit. Messi me Argjentinën ka shkuar dy herë në çerekfinale...

Míchel Salgado parashikon finalen e ëndrrave të këtij Botërori

para 8 muajve - Telesport

Me më shumë se 50 ndeshje ndërkombëtare janë prapa tij dhe një karrierë prej gati 20 vjetësh në nivelet më të larta. Míchel Salgado është një nga zërat autoritar të futbollit spanjoll. U formua në radhët...

Legjenda i jep zemër Neymarit: Në një nivel me Messi-Ronaldo

para 8 muajve - Newsport

Ish-kapiteni legjendar i Interit Javier Zanettin e sheh yllin e Brazilit dhe PSG-së Neymar në një rang me dyshen Ronaldo-Messi. “Neymar është shumë i fortë, ka kualitet të madh dhe është shumë pranë Messit...

Roberto Carlos "thumbon" Messin për Botërorin

para 8 muajve - Albeu

"Ylli" Barcelonës përsëri do të jetë në kërkim të lavdisë globale me kombëtaren e tij. Leo Messi është shprehur se do të kishte dhënë gjithçka për të fituar Kupën e Botës me Argjentinën madje do kishte...

Roberto Carlos “thumbon” Messin për Botërorin

para 8 muajve - Ekonomia Online

“Ylli” Barcelonës përsëri do të jetë në kërkim të lavdisë globale me kombëtaren e tij. Leo Messi është shprehur se do të kishte dhënë gjithçka për të fituar Kupën e Botës me Argjentinën madje do kishte...

“Nëse Messi do të ishte brazilian do ta kishte fituar tashmë botërorin”

para 8 muajve - KosovaPress

Lionel Messi ka udhëtuar drejt Rusisë me shpresën që të fitojë trofeun e parë me Argjentinën, pas shumë zhgënjimeve ndër vite. Mirëpo Roberto Carlos, duke e ditur rivalitetin që kanë argjentinasit dhe...

“Nëse Messi do të ishte brazilian, ai do të ishte kampion bote deri tani”

para 8 muajve - Periskopi

Sulmuesi i Barcelonës do të jetë në kërkim të lavdisë globale përsëri me Argjentinën këtë verë, me një ikonë të Real Madridit midis analistëve që ka një mendim interesant për argjentinasin. Lionel Messi...

Scolari ‘injoron’ Neymar: Ju tregoj kush është lojtari kryesor i Brazilit

para 8 muajve - Mapo

Ish-trajneri i Brazilit, Luiz Felipe Scolari ka folur rreth shanseve që kombëtarja “Seleçao” ka për të triumfuar në Kupën e Botës, Rusi 2018. Ai analizoi Botërorin “Rusia 2018” dhe më shumë u ndal te Brazili,...

Carlos: Do të doja të luaja me këta tre lojtarë që luajnë sot

para 8 muajve - Sovrani

Mbrojtësi legjendar i Brazilit Roberto Carlos në një prononcim për Tyc Sport ka deklaruar se nëse ylli i Barcelonës Lionel Messi do të ishte brazilian, atëherë ai tashmë do t’a kishte fituar një kupë botërore,...

Scolari “injoron” Neymarin: Ja kush është lojtari kryesor i Brazilit

para 8 muajve - Tetova Sot

Ish-trajneri i Brazilit ka folur rreth gjasave të Seleçaos për të triumfuar në Rusi. Luiz Felipe Scolari është njeriu i ëndrrave, por edhe i maktheve te Brazili. Në dy epoka ai arriti të bënte histori,...

Scolari “injoron” Neymarin: Ja kush është lojtari kryesor i Brazilit

para 8 muajve - KosovaPress

Luiz Felipe Scolari është njeriu i ëndrrave, por edhe i maktheve te Brazili. Në dy epoka ai arriti të bënte histori, një herë për mirë dhe një herë për keq. Në vitin 2002 i dhuroi Seleçaos, Kupën e Botës...

Scolari "injoron" Neymar një ditë para Botërorit

para 8 muajve - Albeu

Luiz Felipe Scolari është trajneri që i ka dhuruar Brazilit "parajsën" dhe "ferrin"! Në vitin 2002 ai arriti të fitoj Kupën e Botës për herë të pestë në histori, ndërsa në vitin 2014 ishte po ai që drejtoi...

Befason Scolari! Ja cili futbollist sipas tij e bën diferencën te Brazili

para 8 muajve - OraInfo

Me gjithë ata talentë që ka në ekipin e Brazilit, është Casemiro i cili është lojtari më i rëndësishëm,kështu të paktën ka thënë  Luis Felipe Scolari,përcjell ORAinfo. Sipas ish-shefit të Selecao, mesfushori...

Scolari: Ky është lojtari që bën diferencën në kombëtaren e Brazilit, nuk është Neymar

para 8 muajve - GazetaBlic

Luiz Felipe Scolari, ai që ishte trajner i Brazilit në vitin 2002 ku u shpallën kampion i botës dhe në vitin 2014 ku pësuan humbjen e tmerrshme 7-1 nga Gjermania, e ka bërë të qartë sipas tij se pavarësisht...

Scolari: Ky është lojtari që bën diferencën në kombëtaren e Brazilit

para 8 muajve - Infokusi

Luiz Felipe Scolari, ai që ishte trajner i Brazilit në vitin 2002 ku u shpallën kampion i botës dhe në vitin 2014 ku pësuan humbjen e tmerrshme 7-1 nga Gjermania, e ka bërë të qartë sipas tij se pavarësisht...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK