http://kariera.mk

Pas premtimeve nga institucionet, punëtorët e administratës së judikaturës pezullojnë grevën

para 9 muajve - Koha.net

Gjashtë ditë ka zgjatur greva e punëtorëve të administratës në Gjykata e Prokurori, raporton KTV. Ata kanë marrë zotimin e krerëve të KGJK-së, KPK-së e ministrit të Drejtësisë, se do të realizohen kërkesat...

Greva e punëtorëve administrativ në gjykata, shtynë seancat gjyqësore

para 9 muajve - Bota Press

Adem Lushaj Greva e punonjësve të administratave nëpër Gjykatat dhe Prokuroritë e Kosovës, e filluar me 4 korrik, ka bërë që një numër i mirë i lëndëve gjyqësore të mos trajtohen. Sipas të dhënave të marra...

Llumnica: Punëtorët e administratës në një situatë të rëndë

para 9 muajve - RTV 21

Haxhiu: Mos e ndërpritni grevën pa marrëveshje me shkrim.- Rusinovci: Kërkojmë rritje të pagave 100%.- Beqa: Përkrahim kërkesat e juaja.- Sejdiu: Kryeministri t’i zgjidhë problemet e grevistëve Ndërkohë...

Ndërpritet greva e punëtorëve të administratës së gjykatave

para 9 muajve - Albinfo

Pas një jave grevë administrata e gjykatave dhe prokurorive kanë pezulluar grevën. Është pezulluar greva e punëtorëve të administratës së gjykatave e prokurorive. Në ditën e gjashtë, përfaqësuesit e punëtorëve...

Tahiri falënderon punonjësit e administratës së Gjyqësorit për besimin e tyre në institucione vendore

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka bërë të ditur se ka arritur të bind administratën e gjyqësorit që ti jap fund grevës së tyre. Përmes llogarisë së tij në rrjetin social Facebook, Tahiri ka theksuar...

Tahiri: Punëtorët e gjykatave meritojnë të trajtohen denjësisht dhe këtë trajtim do ta kenë

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri është shprehur i lumtur që kanë gjetur gjuhë të përbashkët me punëtorët e gjykatave për ndërprerjen e grevës. Ai ka thënë se me vendimin e tyre punëtorët dëshmuan...

Pezullohet greva në gjyqësor

para 9 muajve - RTV 21

Rusinovci: Do të realizohen katër kërkesat e administratës së gjyqësorit Punëtorët e administratës së Prokurorive dhe Gjykata kanë pezulluar grevën e cila kishte filluar para një jave. Greva është pezulluar...

Greva shtyu 100 seanca në Pejë, sot dështuan 12 seanca

para 9 muajve - Kallxo

Në Gjykatën Themelore të Pejës si pasojë e grevës së punëtorëve të administratës janë shtyrë 12 seanca gjyqësore të cilat kanë qenë të parapara të mbahen gjatë ditës së sotme. Që nga 4 korriku kur edhe...

Punëtorët e administratës së gjyqësorit të vendosur në realizimin e kërkesave të tyre

para 9 muajve - Klan Kosova

Administrata e Gjykatave dhe Prokurorive e vendosur në realizimin e kërkesave të tyre Asllan Rusinovci nga Sindikata e Judikaturës para anëtarëve të Komisionit për Legjislacion, ka shpalosur kërkesat që...

Gjyqësori pezullon grevën

para 9 muajve - Gazeta Express

Pas zotimit nga KGJK-ja, KPK-ja dhe Ministria e Drejtësisë se do t’u realizohen kërkesat, administrata e gjyqësorit ka pezulluar grevën pasi është arritur një marrëveshje e përkohshme. Asllan Rusinovci...

Punëtorët e gjykatave pezullojë grevën

para 9 muajve - Lajmi.net

Greva e punëtorëve të administratës së gjykatave dhe prokurorive të Kosovës, e nisur që nga 4 korriku, është pezulluar sot, një javë pas. Vendimi për pezullimin e grevës erdhi pas një takimi që këshilli...

Gjyqësori pezullon grevën

para 9 muajve - Koha.net

15:22 - Pas zotimit nga KGJK-ja, KPK-ja dhe Ministria e Drejtësisë se do t’u realizohen kërkesat, administrata e gjyqësorit ka pezulluar grevën pasi është arritur një marrëveshje e përkohshme. Asllan Rusinovci...

Pezullohet greva e administratës së gjykatave dhe prokurorive

para 9 muajve - Kallxo

Greva e punëtorëve të administratës së gjykatave dhe prokurorive të Kosovës, e nisur që nga 4 korriku, është pezulluar sot, një javë pas. Vendimi për pezulllimin e grevës erdhi pas një takimi që këshilli...

Administrata e Gjykatave dhe Prokurorive e vendosur në realizimin e kërkesave të tyre

para 9 muajve - RTV 21

Nuk dalin nga greva pa iu realizuar kërkesat e tyre Asllan Rusinovci nga Sindikata e Judikaturës para anëtarëve të Komisionit për Legjislacion, ka shpalosur kërkesat që kanë grevistët, duke thënë se nuk...

Pezullohet greva në gjyqësor

para 9 muajve - Infokusi

Punëtorët e administratës së Prokurorive dhe Gjykata kanë pezulluar grevën e cila kishte filluar para një jave. Greva është pezulluar pas zotimit nga Këshilli Gjyqësor i Kosovës, Këshilli Prokurorial dhe...

E konfirmojnë pjesëmarrjen, por mungojnë në takim

para 9 muajve - Telegrafi

Ndonëse kishin konfirmuar pjesëmarrjen një ditë më parë, ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri, kryetari i KGJK-së Nehat Idrizi dhe ai i KPK-së Blerim Isufaj nuk kanë marrë pjesë në Komisionin për Legjislacion....

Komisioni për Legjislacion takoi grevistët e gjykatave dhe prokurorisë

para 9 muajve - Politiko

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsion organizoi takim me përfaqësues të Këshillit Grevist të Punëtorëve të Administratës së...

Greva shtyn seancën në rastin e Azem Sylës dhe të tjerëve

para 9 muajve - Kallxo

Seanca e paraparë të mbahet nesër në Gjykatën Themelore rë Prishtinës në rastin e njohur si ‘Toka’ ku të akuzuar janë Azem Syla dhe 22 persona të tjerë në lidhje me tjetërsimin e pronave, është shtyrë...

Greva shtyn 51 seanca gjyqësore  në Gjakovë

para 9 muajve - Kallxo

Rreth 51 seanca gjyqësore kanë dështuar të mbahen sot në Gjykatën Themelore në Gjakovë, për shkak të grevës së stafit administrativ të gjykatave dhe prokurorive në Kosovë. Zyrtari për informim, Rudin Elezi...

Komisioni për Legjislacion takoi grevistët e gjykatave dhe prokurorisë

para 9 muajve - Lajmi.net

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsion organizoi takim me përfaqësues të Këshillit Grevist të Punëtorëve të Administratës së...

Gjyqësori pajtohet për pezullimin e grevës?

para 9 muajve - Koha.net

Jozyrtarisht burime të KTV-së brenda në KGJK kanë thënë se është arritur një marrëveshje për pezullim të grevës. Prej orës 14 është një takim i përfaqësuesve të punëtorëve me kryesuesin e KGjK-së dhe kryetarët e Gjykatave.

E konfirmojnë pjesëmarrjen, por mungojnë në takim

para 9 muajve - RTV 21

Ministri i Drejtësisë dhe krerët e KPK-së e KGJK-së munguan në Komisionin për Legjislacion Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri, kryetari i KGJK-së Nehat Idrizi dhe ai i KPK-së Blerim Isufaj nuk kanë marrë...

Komisioni për Legjislacion takoi grevistët e gjykatave dhe prokurorisë

para 9 muajve - Kallxo

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsion organizoi takim me përfaqësues të Këshillit Grevist të Punëtorëve të Administratës së...

Vjen reagimi i Tahirit pas ndërprerjes së grevës nga Gjyqësori

para 9 muajve - Periskopi

Punonjësit e administratës gjyqësore kanë ndaluar sot grevën disa ditore. Me këtë rast Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri është shprehur falënderues ndaj tyre duke thënë se me këtë veprim dëshmuan besimin...

Partitë përpiqen të politizojnë grevën e gjyqësorit, e ata kanë hall pagat

para 9 muajve - Koha.net

Derisa deputetët e opozitës kanë mbështetur kërkesat e grevistëve të gjyqësorit e prokurorisë, deputetë nga shumica kanë bërë thirrje që problemet e tyre të zgjidhen nga qeveria dhe Ligji mbi pagat, raporton...

Ministri Tahiri arsyetohet për mungesën e tij në komisionin për legjislacion

para 9 muajve - Sovrani

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka bërë të ditur se ka arritur të bind administratën e gjyqësorit që ti jap fund grevës së tyre. Përmes llogarisë së tij në rrjetin social Facebook, Tahiri ka theksuar...

Ministri Tahiri i sqaron deputetes së VV-së pse nuk mungoi në Komisionin për Legjislacion

para 9 muajve - Insajderi

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka bërë të ditur se ka arritur të bind administratën e gjyqësorit që ti jap fund grevës së tyre. Përmes llogarisë së tij në rrjetin social Facebook, Tahiri ka theksuar...

Përkundër konfirmimit, ministri Tahiri mungon në Komisionin për Legjislacion

para 9 muajve - Koha.net

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri nuk pritet të marrë pjesë në takimin e Komisionit për Legjislacion, raporton KTV. Gjithashtu as kryesuesit e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe Këshillit Prokurorial,...

Pezullohet greva në gjyqësor

para 9 muajve - Gazeta e re

Punëtorët e administratës së Prokurorive dhe Gjykata kanë pezulluar grevën e cila kishte filluar para një jave. Greva është pezulluar pas zotimit nga Këshilli Gjyqësor i Kosovës, Këshilli Prokurorial dhe...

Pezullohet greva në gjyqësor

para 9 muajve - Bota Press

Punëtorët e administratës së Prokurorive dhe Gjykata kanë pezulluar grevën e cila kishte filluar para një jave.Greva është pezulluar pas zotimit nga Këshilli Gjyqësor i Kosovës, Këshilli Prokurorial dhe...

Punëtorët e gjykatave pezullojnë grevën

para 9 muajve - Sovrani

Greva e punëtorëve të administratës së gjykatave dhe prokurorive të Kosovës, e nisur që nga 4 korriku, është pezulluar sot, një javë pas. Vendimi për pezulllimin e grevës erdhi pas një takimi që këshilli...

Pezullohet greva në gjyqësor

para 9 muajve - KosovaPress

Greva është pezulluar pas zotimit nga Këshilli Gjyqësor i Kosovës, Këshilli Prokurorial dhe e Ministria e Drejtësisë se do t’u realizohen kërkesat e tyre. Asllan Rusinovci nga Sindikata e Judikaturës ka...

Pezullohet greva e gjyqësorit

para 9 muajve - Periskopi

Pas zotimit nga KGJK-ja, KPK-ja dhe Ministria e Drejtësisë se do t’u realizohen kërkesat, administrata e gjyqësorit ka pezulluar grevën pasi është arritur një marrëveshje e përkohshme. Asllan Rusinovci...

Greva e punëtorëve shtynë seancën ndaj Azem Sylës

para 9 muajve - RTV 21

Seanca e radhës është caktuar më 16 korrik Seanca gjyqësore ndaj ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla dhe të tjerëve në rastin “Toka”, e paraparë të mbahet të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është...

Arrihet marrëveshja, pezullohet greva e administratës së gjykatave dhe prokurorive

para 9 muajve - Ekonomia Online

Pas takimit me Këshillin Prokurorial të Kosovës dhe Këshillin Gjyqësor, Sindikata e judikaturës ka vendosur që ta ndërpresë grevën e filluar më 4 korrik. Sipas Asllan Rusinovcit, nga Sindikata e Judikaturës,...

Punëtorët e gjykatave pezullojnë grevën

para 9 muajve - Sovrani

Greva e punëtorëve të administratës së gjykatave dhe prokurorive të Kosovës, e nisur që nga 4 korriku, është pezulluar sot, një javë pas. Vendimi për pezullimin e grevës erdhi pas një takimi që këshilli...

Greva e punëtorëve shtynë edhe seancën ndaj Azem Sylës

para 9 muajve - Lajmi.net

Seanca gjyqësore ndaj ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla dhe të tjerëve në rastin “Toka”, e paraparë të mbahet të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është anuluar. Kryetari i trupit gjykues, Beqir...

Administrata e Gjykatave dhe Prokurorive e vendosur në realizimin e kërkesave të tyre

para 9 muajve - Gazeta e re

Administrata e Gjykatave dhe Prokurorive e vendosur në realizimin e kërkesave të tyre Asllan Rusinovci nga Sindikata e Judikaturës para anëtarëve të Komisionit për Legjislacion, ka shpalosur kërkesat që...

Arrihet marrëveshja, punëtorët e sistemit të drejtësisë pezullojnë grevën

para 9 muajve - Insajderi

Pas gjashtë ditësh grevë, punëtorët administrativë të gjykatave dhe prokurorive në nivel të vendit, nga nesër do t’i kthehen punës normale. Kjo pasi që është arritur marrëveshja për pezullimin e grevës,...

Administrata e Gjykatave dhe Prokurorive e vendosur në realizimin e kërkesave të tyre

para 9 muajve - Periskopi

Asllan Rusinovci nga Sindikata e Judikaturës para anëtarëve të Komisionit për Legjislacion, ka shpalosur kërkesat që kanë grevistët, duke thënë se nuk do të ndalen deri në realizimin e e tyre. Ai theksoi...

Administrata e Gjykatave dhe Prokurorive e vendosur në realizimin e kërkesave të tyre

para 9 muajve - KosovaPress

Asllan Rusinovci nga Sindikata e Judikaturës para anëtarëve të Komisionit për Legjislacion, ka shpalosur kërkesat që kanë grevistët, duke thënë se nuk do të ndalen deri në realizimin e e tyre. Ai theksoi...

Vazhdon greva në gjyqësor

para 9 muajve - RTV 21

Administrata e gjyqësorit nga 4 korriku në grevë Punëtorët e administratës së gjyqësorit të cilët janë duke mbajtur grevë për disa ditë sot nga ora 12:00 do të mbajnë një takim të përbashkët në ndërtesën...

Opozita kërkon nga punëtorët e sistemit të drejtësisë të vazhdojnë grevën

para 9 muajve - Ekonomia Online

Komisioni për Legjislacion është takuar me përfaqësuesit eKëshillit Grevist të Punëtorëve të Administratës së Gjyqtarëve dhe Prokurorive lidhur me grevën e kësaj të fundit për realizimin e kërkesave të...

Opozita kërkon nga administrata e sistemit të drejtësisë të mos e ndalin grevën

para 9 muajve - Ekonomia Online

Komisioni për Legjislacion, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsion është takuar me përfaqësues të Këshillit Grevist të Punëtorëve të Administratës së Gjyqtarëve...

Vazhdon greva në gjyqësor

para 9 muajve - Gazeta Express

Punëtorët e administratës së gjyqësorit të cilët janë duke mbajtur grevë për disa ditë sot do të mbajnë një takim të përbashkët në ndërtesën e Kuvendit, ku i ftuar do të jetë edhe ministri i Drejtësisë,...

Opozita kërkon nga administrata e sistemit të drejtësisë të mos e ndalin grevën

para 9 muajve - Ekonomia Online

Komisioni për Legjislacion, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsion është takuar me përfaqësues të Këshillit Grevist të Punëtorëve të Administratës së Gjyqtarëve...

E konfirmojnë pjesëmarrjen, por mungojnë në takim

para 9 muajve - KosovaPress

Kryetarja e Komisionit për Legjislacion Albulena Haxhiu e ka quajtur papërgjegjësi totale mungesën e ministrit dhe krerëve të KPK-së e KGJK-së në mbledhjen e komisionit ani pse dje e kanë konfirmuar pjesëmarrjen....

Partitë përpiqen të politizojnë grevën e gjyqësorit

para 9 muajve - Insajderi

Derisa deputetët e opozitës kanë mbështetur kërkesat e grevistëve të gjyqësorit e prokurorisë, deputetë nga shumica kanë bërë thirrje që problemet e tyre të zgjidhen nga qeveria dhe Ligji mbi pagat, raporton...

Deputetët përpiqen ta politizojnë grevën e punëtorëve të gjyqësorit

para 9 muajve - Periskopi

Derisa deputetët e opozitës kanë mbështetur kërkesat e grevistëve të gjyqësorit e prokurorisë, deputetë nga shumica kanë bërë thirrje që problemet e tyre të zgjidhen nga qeveria dhe Ligji mbi pagat, raporton...

Administrata e gjyqësori vazhdon grevën

para 9 muajve - Koha.net

Punëtorët e administratës së gjyqësorit, të cilët filluan një grevë nga 4 korriku, sot do të mbajnë një takim të përbashkët në ndërtesën e Kuvendit, ku i ftuar do të jetë edhe ministri i Drejtësisë, Abelard...

Vazhdon greva në gjyqësor

para 9 muajve - Telegrafi

Punëtorët e administratës së gjyqësorit të cilët janë duke mbajtur grevë për disa ditë sot do të mbajnë një takim të përbashkët në ndërtesën e Kuvendit, ku i ftuar do të jetë edhe ministri i Drejtësisë,...

Azem Syla “përfiton” nga greva e punëtorëve të gjykatës

para 9 muajve - Insajderi

Seanca gjyqësore ndaj ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla dhe të tjerëve në rastin “Toka”, e paraparë të mbahet të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është anuluar. Kryetari i trupit gjykues, Beqir...

Vazhdon greva në gjyqësor

para 9 muajve - Infokusi

Punëtorët e administratës së gjyqësorit të cilët janë duke mbajtur grevë për disa ditë sot do të mbajnë një takim të përbashkët në ndërtesën e Kuvendit, ku i ftuar do të jetë edhe ministri i Drejtësisë,...

Vazhdon greva në Gjyqësor

para 9 muajve - Sovrani

Punëtorët e administratës së gjyqësorit të cilët janë duke mbajtur grevë për disa ditë sot do të mbajnë një takim të përbashkët në ndërtesën e Kuvendit, ku i ftuar do të jetë edhe ministri i Drejtësisë,...

Vazhdon greva në gjyqësor

para 9 muajve - Periskopi

Punëtorët e administratës së gjyqësorit të cilët janë duke mbajtur grevë për disa ditë sot do të mbajnë një takim të përbashkët në ndërtesën e Kuvendit, ku i ftuar do të jetë edhe ministri i Drejtësisë,...

Sindikalistët nuk i binden ministrit Tahiri: Greva do të vazhdojë

para 10 muajve - Medial

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri si dhe kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, kanë kërkuar ndërprerjen e grevës së personelit administrativ të gjykatave dhe prokurorive në vend....

Vazhdon greva e punëtorëve të Judikaturës

para 10 muajve - RTV 21

Kërkohet rritja 100% Sindikata e Punëtoreve të Judikaturës dhe punëtorët e administratës së gjykatave dhe prokurorive që kanë hyrë në grevë tash e pesë ditë, ankohen se Qeveria nuk po tregon interesim...

Vazhdonn greva, sindikalistët nuk i binden ministrit Tahiri

para 10 muajve - OraInfo

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri si dhe kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, kanë kërkuar ndërprerjen e grevës së personelit administrativ të gjykatave dhe prokurorive në vend....

Sindikalistët nuk i binden ministrit Tahiri: Greva do të vazhdojë

para 10 muajve - Lajmi.net

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri si dhe kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, kanë kërkuar ndërprerjen e grevës së personelit administrativ të gjykatave dhe prokurorive në vend....

Çfarë po kërkojnë grevistët e punëtorëve të administratës në judikaturë

para 10 muajve - Koha.net

Heshtja e Qeverisë përballë grevës së punëtorëve të administratës në gjykata e prokurori, ka rezultuar me kërkesa të tjera. Këshilli grevist ka kërkuar që t’u llogaritet përvoja e punës në të ardhura personale,...

Deputetët vizitojnë grevistët në Pallatin e Drejtësisë

para 10 muajve - Koha.net

Një delegacion i Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, në përbërje: Albulena Haxhiu, kryetare, Hajdar Beqa, zv/kryetar,...

Një delegacion i Komisionit për Legjislacion viziton grevistët në Pallatin e Drejtësisë

para 10 muajve - Klan Kosova

Një delegacion i Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, në përbërje: Albulena Haxhiu, kryetare, Hajdar Beqa, zëvendës kryetar,...

Deputetët vizitojnë grevistët e gjyqësorit

para 10 muajve - RTV 21

Përfaqësues të Këshillit njoftuan anëtarët e komisionit me kërkesat e grevistëve Një delegacion i Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër...

Deputetët vizitojnëi grevistët në Pallatin e Drejtësisë

para 10 muajve - Koha.net

Një delegacion i Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, në përbërje: Albulena Haxhiu, kryetare, Hajdar Beqa, zv/kryetar,...

Deputetët takojnë grevistët e Pallatit të Drejtësisë

para 10 muajve - Lajmi.net

Përfaqësues të Këshillit njoftuan anëtarët e komisionit me kërkesat e grevistëve, të cilat kishin të bënin me ngritjen e pagave, rregullimin e statusit të veçantë të tyre, si dhe përvojën e punës, në mënyrë...

Deputetët takohen me grevistët në Pallatin e Drejtësisë

para 10 muajve - Kallxo

Një delegacion i Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, në përbërje: Albulena Haxhiu, kryetare, Hajdar Beqa, zv/kryetar,...

Punëtorët e gjyqësorit të vendosur ta vazhdojnë grevën

para 10 muajve - Kallxo

Punonjësit e administratës së Gjykatave dhe Prokurorive kanë filluar grevën e përgjithshme që nga 4 korriku i këtij viti dhe nuk po japin shenja tërheqjeje as pas gati një jave. Kryetari i Këshillit Grevist...

Sindikalistët nuk i binden ministrit Tahiri: Greva do të vazhdojë

para 10 muajve - Sovrani

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri si dhe kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, kanë kërkuar ndërprerjen e grevës së personelit administrativ të gjykatave dhe prokurorive në vend....

Sindikalistët nuk i binden ministrit Tahiri: Greva do të vazhdojë

para 10 muajve - Periskopi

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri si dhe kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, kanë kërkuar ndërprerjen e grevës së personelit administrativ të gjykatave dhe prokurorive në vend....

Grevistët e gjyqësorit vizitohen nga deputetët

para 10 muajve - Infokusi

Punëtorët e administratës së gjyqësorit të cilët janë duke mbajtur grevë u vizituan nga delegacioni i Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë...

88 gjykime janë shtyrë si pasojë e grevës në Gjykatën e Pejës

para 10 muajve - Kallxo

Në Gjykatën Themelore të Pejës, nga 4 korriku që kur ka filluar greva e deri me sot janë shtyrë 88 seanca gjyqësore, këtë e ka bërë të ditur për KALLXO.com, zyrtarja për informim Selvane Bukleta. “Ju njoftojmë...

Komisioni për Legjislacion vizitoi punëtorët grevistë në Pallatin e Drejtësisë

para 10 muajve - Bota Press

Një delegacion i Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, në përbërje: Albulena Haxhiu, kryetare, Hajdar Beqa, zv/kryetar,...

Punëtorët e administratës të Gjykatave e Prokurorive në ditën e pestë të grevës, shtojnë edhe një kërkesë

para 10 muajve - Koha.net

Punëtorët e administratës të Gjykatave e Prokurorive kanë shtuar edhe një kërkesë tjetër. Në ditën e pestë të grevës, ata kanë kërkuar që t’u llogaritet edhe përvoja e punës në të ardhura personale, që...

Vazhdon greva e punëtorëve të administratës së gjykatave e prokurorive

para 10 muajve - Albinfo

Përfaqësuesit e punëtorëve në prokurori e gjykata u kanë kërkuar falje qytetarëve, por sipas tyre, kanë qenë të detyruar të futen në grevë pas vendimit të Qeverisë për rritjen e pagave Punëtorët e administratës...

Grevistët e gjykatave dhe prokurorive: Qeveria nuk po interesohet për hallet tona

para 10 muajve - Klan Kosova

Sindikata e Punëtoreve të Judikaturës dhe punëtorët e administratës së gjykatave dhe prokurorive që kanë hyrë në grevë tash e pesë ditë, ankohen se Qeveria nuk po tregon interesim për zgjedhjen e problemeve...

Dështojnë rreth 100 seanca në ditë shkaku i grevës së punëtorëve të administratës

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, vetëm sot kanë dështuar të mbahen gjithsej 147 seanca gjyqësore. Arsyeje për anulimin e tyre ka qenë greva e personelit administrativ të gjykatave dhe prokurorive, të...

Deputetët vizitojnëi grevistët në Pallatin e Drejtësisë

para 10 muajve - Sovrani

Një delegacion i Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, në përbërje: Albulena Haxhiu, kryetare, Hajdar Beqa, zv/kryetar,...

Dështojnë rreth 100 seanca në ditë shkaku i grevës së punëtorëve të administratës

para 10 muajve - Insajderi

Përgjatë pesë ditëve të grevës së punëtorëve administrativ të gjykatave dhe prokurorive, ka dështuar një numër i madh i seancave gjyqësore. Insajderi ka kontaktuar me secilën prej gjykatave, të cilat kanë...

Komisioni për Legjislacion vizitoi punëtorët grevist në Pallatin e Drejtësisë

para 10 muajve - Ekonomia Online

Një delegacion i Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, në përbërje: Albulena Haxhiu, kryetare, Hajdar Beqa, zv/kryetar,...

Deputetët vizitojnë grevistët e gjyqësorit

para 10 muajve - KosovaPress

Këshilli grevist njoftoi anëtarët e komisionit se nga data 4 korrik, kur edhe ka filluar greva, nuk kanë pasur asnjë vizitë nga niveli qeveritar. Përfaqësues të Këshillit njoftuan anëtarët e komisionit...

Administrata e gjyqësorit të Kosovës në ditën e pestë të grevës

para 10 muajve - Koha.net

Greva e punëtorëve të administratës së gjykatave dhe prokurorive ka hyrë në ditën e pestë. Kërkesa e grevistëve është rritja e pagave 100% për rreth 2 mijë punëtorët e administratës dhe rregullimi i statusit...

88 gjykime janë shtyrë si pasojë e grevës në Gjykatën e Pejës

para 10 muajve - Sovrani

Në Gjykatën Themelore të Pejës, nga 4 korriku që kur ka filluar greva e deri me sot janë shtyrë 88 seanca gjyqësore, këtë e ka bërë të ditur për KALLXO.com, zyrtarja për informim Selvane Bukleta. “Ju njoftojmë...

Grevistët e gjykatave dhe prokurorive: Qeveria nuk po interesohet për hallet tona

para 10 muajve - Gazeta e re

Sindikata e Punëtoreve të Judikaturës dhe punëtorët e administratës së gjykatave dhe prokurorive që kanë hyrë në grevë tash e pesë ditë, ankohen se Qeveria nuk po tregon interesim për zgjedhjen e problemeve...

Grevistët e gjykatave dhe prokurorive: Qeveria nuk po interesohet për hallet tona

para 10 muajve - KosovaPress

Kryetari i Këshillit Grevist Naim Shala tha se në grevë kanë hyrë jo me dëshirë, por i ka obliguar vendimi i Qeverisë për rritjen e pagave. Duke i shpalosur katër kërkesat e tyre si punonjës,  ndër to...

Vazhdon greva e administratës së gjykatave e prokurorive

para 10 muajve - Insajderi

Greva e punëtorëve të administratës së gjykatave dhe prokurorive ka hyrë në ditën e pestë. Kërkesa e grevistëve është rritja e pagave 100% për rreth 2 mijë punëtorët e administratës dhe rregullimi i statusit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK