http://kariera.mk

Arta Marku raporton për punën e Llallës; lufta kundër korrupsionit në vendnumuro

para 11 muajve - Gazeta Tema

Raporti vjetor i Prokurorisë së Përgjithshme për parlamentin zbulon se organi akuzës ka bërë pak përpjekje për të ndëshkuar korrupsionin në nivele të larta gjatë vitit që shkoi. Nga Lindita Çela Prokuroria...

Edi Paloka: Nuk morëm asnjë përgjigjje nga Arta Marku

para 11 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, deklaroi se Komisioni i Ligjeve u mbyll arbitrarisht nga Ulsi Manja kur po raportonte Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku. “Ajo që unë dua...

Arta Marku për punën e Llallës: Lufta kundër korrupsionit në vendnumëro!

para 11 muajve - Java News

Prokurorisë së Përgjithshme për parlamentin zbulon se organi akuzës ka bërë pak përpjekje për të ndëshkuar korrupsionin në nivele të larta gjatë vitit që shkoi. Nga Lindita Çela Prokuroria e Përgjithshme...

Kryeprokurorja Marku në parlament, akuza nga opozita

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, mbledhja e sotme e Komisinit parlamentar të Ligjeve ku ishte ftuar të paraqiste raportin vjetor për vitin 2017, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku, u shoqërua me replika të...

Paloka: Nuk morëm asnjë përgjigjje nga Arta Marku

para 11 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka deklaroi se Komisioni i Ligjeve u mbyll arbitrarisht nga Ulsi Manja kur po raportonte Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku. “Ajo që unë dua të...

“Mbyllën komisionin pasi Arta Marku u gjend në vështirësi”, LSI: Ramën e ka kapur frika

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputetja e LSI-së, Silvi Caka, në një deklaratë për mediat i ka drejtuar disa pyetje kryeprokurores së Përgjithshme, Arta Marku, duke qenë se sipas saj kryetari i komisionit të ligjeve mbylli...

Kryeprokuroja Marku jep raportin vjetor në Komisionin e Ligjeve

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, mbledhja e sotme e Komisinit parlamentar të Ligjeve ku ishte ftuar të paraqiste raportin vjetor për vitin 2017, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku, u shoqërua me replika të...

Tension në mbledhje, opozita akuzon Arta Markun: Je shërbëtore e Ramës!

para 11 muajve - Vizion Plus

Arta Marku është përballur për here te pare me deputetet si prokurore e përgjithshme e përkohshme. Edhe pse fokusi i mbledhjes se komisionit te ligjeve ishte puna e Adriatik Llalles, prokurorja e përkohshme...

Paloka kundër Arta Markut: Zonja “Nuk e di” nën urdhrat e partisë

para 11 muajve - Vizion Plus

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, reagon menjëherë pas mbylljes së mbledhjes në Komisionin e Ligjeve duke e quajtur këtë akt të paprecedentë. Përmes një deklarate për mediat Paloka e ka cilësuar...

Arta Marku "bombardohet" nga opozita, PS detyrohet të mbyllë mbledhjen

para 11 muajve - Gazeta Express

Këtë të mërkurë prokurorja e përkohshme e Përgjithshmë Arta Marku u përball në komisionin e ligjeve me një breshëri pyetjesh nga ana e opozitës, në një seancë dëgjimore që dukshëm e ka vënë kryeprokuroren...

“Nuk u përgjigj për skandalet”, Paloka kundër Arta Markut: Zonja “Nuk e di” zbaton vetëm urdhrat e partisë

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas përfundimit të Komisionit të Ligjeve ku kryeprokurorja e Përgjithshme Arta Marku bëri raportin për vitin 2017. Edi Paloka akuzoi kryeprokuroren...

“Manja mbron Markun”, Paloka: ‘Zonja PPP’ zbaton vetëm urdhërat e partisë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku u paraqit sot para deputetëve në Komisionin e Ligjeve për të raportuar mbi analizën vjetore të institucionit. Mbledhja shkoi ashtu siç ishte parashikuar, me deputetët...

“Akt i paprecedentë”/ Manja mbyll mbledhjen, Paloka deklaratë urgjente: Pa që zonja PPP ishte në vështirësi!

para 11 muajve - Sot News

Menjëherë pas mbylljes së mbledhjes në Komisionin e Ligjeve, nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, e quajti këtë një akt të paprecedentë, pasi sipas tij mbyllja ishte e paligjshme. Paloka tha se...

Noka nxehet tek “Ligjet”: Arta Marku prokurorja private e PS, merreni atje për hartime

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Pas raportimit të gjatë të kryeprokurores Arta Marku, situata në komisionin e Ligjeve u tensionua kur deputetët e PD-së nisën t’i bëjnë pyetje kësaj të fundit. Më i irrituar nga të gjithë u shfaq...

Raportimi i Kryeprokurores/ Paloka: Ulsi Manja lidhje ‘speciale’ me Arta Markun, ndërpreu fjalën e opozitës

para 11 muajve - Mapo

Tashmë mazhoranca e ka kthyer në modë, që sa herë që është në vështirësi të mbyllë seancën plenare dhe mbledhje e komisioneve parlamentare. Edhe gjatë ditës së sotme, kryetari i komisionit të Ligjeve,...

PD e pakënaqur nga mbledhja me Arta Markun: S'do e lemë me kaq

para 11 muajve - Albeu

Pas debateve në komision, maxhoranca ka vendosur të mbyllë seancën plenare dhe mbledhje e komisioneve parlamentare ku po raportonte kryeprokurorja Arta Marku. Pas kësaj mbledhjeje, nënkryetari i PD-së,...

DEBATI/ Noka-Balliu-Paloka sulmojnë Arta Markun tek Ligjet: Ne si PD duam drejtësi të pavarur, ti je prokurore private e PS

para 11 muajve - Gazeta Tema

Deputetët e Partisë Demokratike janë përplasur me prokuroren e përgjithshme të Përkohshme Arta Marku në Komisionin e Ligjeve, duke u përpjekur të artikulojnë një sërë akuzash në adresë të saj. Kanë qenë...

Paloka: Arta Marku zonja “nuk di”, zbaton në Prokurori vetëm porositë e partisë

para 11 muajve - NOA

Deputeti demokrat Edi Paloka, reagoi ditën e sotme lidhur me mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, ku kryeprokurorja Arta Marku raportoi lidhur me punën e organit të akuzës gjatë vitit 2017. Duke folur për...

Opozita padit Edi Ramën për Çështjen Xhafaj

para 11 muajve - Telegrafi

Edmond Spaho dhe Petrit Vasili në cilësinë e kryetarëve të grupeve parlamentare respektivisht PD dhe LSI kanë dorëzuar një kallëzim penal në prokurori: “Të dorëzojë provën që ai pretendon se e ka. Të dorëzojë...

Demokratët e pyesin për çështjen “Xhafaj”, Marku: Nuk i ndërhyj dot prokurorit!

para 11 muajve - Mapo

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku në raportimin e ditës së sotme në Komisionin e Ligjeve, për veprimtarinë e organit të akuzës gjatë vitit të shkuar i është përjigjgur edhe pyetjeve të...

Opozita kallëzon Edi Ramën në Prokurori

para 11 muajve - Medial

Opozita ka kallëzuar këtë të mërkurë në Prokurori, kryeministrin e vendit, Edi Rama, pasi po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt, bën të ditur abcnews.al. Sipas opozitës,...

“Prokurorja private e PS”/ Noka shpërthen kundër Arta Markut: Merreni atje për hartime

para 11 muajve - Sot News

Pas raportimit të gjatë të kryeprokurores Arta Marku, situata në komisionin e Ligjeve u tensionua kur deputetët e PD-së nisën t’i bëjnë pyetje kësaj të fundit. Më i irrituar nga të gjithë u shfaq deputeti...

Noka nxehet tek “Ligjet”: Arta Marku prokurorja private e PS, merreni atje për hartime

para 11 muajve - Mapo

Pas raportimit të gjatë të kryeprokurores Arta Marku, situata në komisionin e Ligjeve u tensionua kur deputetët e PD-së nisën t’i bëjnë pyetje kësaj të fundit. Më i irrituar nga të gjithë u shfaq deputeti...

Akuzë e fortë, kallëzohet në prokurori Edi Rama

para 11 muajve - Albeu

"Kërkojmë hetim penal ndaj kryeministrit Edi Rama , për fshehje të së vërtetës " Kryeministri Edi Rama është kallëzuar penalisht në prokurori nga krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe...

Hetimet për vëllanë e Xhafaj, Marku: Nuk ndërhyj! Prokurori, përgjegjësi për çështjen

para 11 muajve - NOA

Kryeprokurorja Arta Marku në raportimin e ditës së sotme në Komisionin parlamentar të Ligjeve, lidhur me punën e organit të akuzës gjatë vitit 2017, iu përgjigj pyetjeve të deputetëve demokratë. Edi Paloka,...

Opozita kallëzon Edi Ramën në Prokurori

para 11 muajve - Koha.net

Opozita ka kallëzuar këtë të mërkurë në Prokurori, kryeministrin e vendit, Edi Rama, pasi po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt, bën të ditur abcnews.al. Sipas opozitës,...

“Nuk kam dijeni”/Arta Marku refuzon të japë përgjigje për çështjet e nxehta

para 11 muajve - Sot News

Kryeprokurorja Arta Marku nuk arriti të dalë jashtë raportit të lexuar gjatë përballjes me deputetët e Komisionit të Ligjeve. Shefja e akuzës ndërsa parashtroi sukseset e vitit 2017, refuzoi që të përgjigjet...

Opozita kallëzon Ramën: Pengoi hetimin ndaj Agron Xhafajt

para 11 muajve - Vizion Plus

Dy partitë kryesore në opozitë kanë kallëzuar kryeministrin Edi Rama në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Pakica parlamentare pretendon se kreu i qeverisë ka fshehur provat për audiopërgjimin që implikon...

Ekspertiza e audiopërgjimit, Gazmend Bardhi: Janë konsumuar dy vepra penale

para 11 muajve - Sot News

Drejtues të opozitës kanë depozituar një kallëzim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me audiopërgjimin për Agron Xhafajn, ku kërkon që Rama të dorëzojë si provë, rezultatin...

Opozita kallëzon Ramën në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

para 11 muajve - Klan Kosova

Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë shkuar para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ata kanë dorëzuar një kallëzim për kryeministrin...

Ekspertiza e audiopërgjimit, Gazmend Bardhi: Rama ka konsumuar dy vepra penale

para 11 muajve - Sot News

Drejtues të opozitës kanë depozituar një kallëzim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me audiopërgjimin për Agron Xhafajn, ku kërkon që Rama të dorëzojë si provë, rezultatin...

Arta Marku me “dorë të hekurt” edhe tek “Ligjet”: Mbani qetësi, e shoh që jeni lodhur

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryeprokurorja Arta Marku prezantoi sot në Komisionin e Ligjeve raportin vjetor të 2017-s për institucionin që drejton, ndërsa nuk i kurseu fjalët kur vjen puna për t’ju dëgjuar zëri. Ajo foli...

Opozita kallëzon Ramën, Vasili: Bëri ekspertizën e audio-përgjimit për një ditë

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i grupit parlamentar të PD dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për kryeministrin Edi Rama në lidhje me audio-përgjimin...

Kallëzohet penalisht Edi Rama

para 11 muajve - Ina

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama....

LAJM I FUNDIT/ Audio-përgjimi, opozita kallëzon Ramën në Prokurori: Fshehu provat

para 11 muajve - BalkanWeb

Opozita ka dorëzuar një kallëzim penal për audio-përgjimin e publikuar pak kohë më parë nga PD, ku implikohej vëllai i Xhafajt. Nga jashtë ambienteve të Krimeve të Rënda, kreu i grupit parlamentar të PD-së...

Arta Marku raporton tek ‘Ligjet’, opozita: Të anulohet mbledhja, s’është në kalendarin e punimeve

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Komisioni i Ligjeve është mbledhur sot, ku kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku po raporton për veprimtarinë e Prokurorisë për vitin 2017. Që në nisje opozita ka thënë se mbledhja për raportimin...

Opozita bënë kallëzim penal ndaj Edi Ramës

para 11 muajve - Lajmi.net

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama....

Edi Rama sapo mori një lajm shokues

para 11 muajve - OraInfo

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama....

PD i rikthehet “telenovelës Babale”, kallëzon Ramën në Prokurori: Fshehu provat

para 11 muajve - Gazeta Tema

Opozita i është rikthyer sërish çështje “Babale” pasi kryetari i PD e la mënjanë pasi doli një dëshmitarë tjetër i cili deklaroi në Prokurori se kishte imituar zërin e Agron Xhafajt vëllait të ministrit...

“Audiopërgjimi i vëllait të Xhafaj”, PD-LSI kallëzojnë Ramën te Krimet e Rënda

para 11 muajve - NOA

Krerët e grupeve parlamentare të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, bën kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për Kryeministrin Edi Rama....

“Ligjet”/ Arta Marku me “dorë të hekurt”: Mbani qetësi, e shoh që jeni lodhur por prokuroria ka punë

para 11 muajve - Sot News

Kryeprokurorja Arta Marku prezantoi sot në Komisionin e Ligjeve raportin vjetor të 2017-s për institucionin që drejton, ndërsa nuk i kurseu fjalët kur vjen puna për t’ju dëgjuar zëri. Ajo foli për më shumë...

Audiopërgjimi i vëllait të Xhafaj, opozita kallëzon Ramën: Po manipulon hetimin

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Opozita ka depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për kryeministrin Edi Rama në lidhje me audio-përgjimin e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. Sipas opozitës, Rama po pengon zbardhjen...

Opozita braktis Komisionin, Marku bën bilancin e 2017-ës: Në hetim disa grupe kriminale, 6 procedime për gjyqtarët, 12 për funksionarët

para 11 muajve - Sot News

Deputetët e opozitës kanë braktisur sallën ndërsa Kryeprokurorja Arta Marku po raporton te Komisioni Parlamentar i Ligjeve për analizën vjetore të institucionit të ajo drejton. Sa i takon luftës kundër...

Kallëzim tek Krimet e Rënda/ Vasili: Merrjani Ramës ekspertizën e audiopërgjimit si provë!

para 11 muajve - Sot News

Opozita shqiptare ka depozituar një kallëzim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me audiopërgjimin për Agron Xhafajn, ku kërkon që Rama të dorëzojë si provë, rezultatin...

Audio-përgjimi i Xhafajt/ Spaho: Rama po pengon të vërtetën, Prokuroria të hap hetim penal

para 11 muajve - Sot News

Dy kryetarët e grupeve parlamentare të dy partive të mëdha të opozitës kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama në lidhje me audio-përgjimin për...

Arta Marku raporton te Ligjet: Në 2017 hetime për 17 banda, 12 zyrtarë të lartë dhe prokurorë

para 11 muajve - Gazeta Tema

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku ka raportuar sot në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Gjatë raportimin në mbudhej Arta Marku deklaroi se në vitin...

Kallëzohet penalisht Edi Rama

para 11 muajve - Gazeta Express

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama....

Audio përgjimi i Agron Xhafajt/ PD-LSI, padi penale për Ramën: Ka fshehur…

para 11 muajve - Mapo

Partia Demokratike dhe LSI i janë drejtuar prokurorisë me një padi për kryeministrin Rama. Pas mesdites, kryetaret e grupeve parlamentare te opozites, ai i PD-se, Edmond Spaho dhe i LSI-se, Petrit Vasili...

Deputetët e PD-së pengojnë Arta Markun tek Komisioni

para 11 muajve - Albeu

Në këto momente, kryeprokurorja Arta Marku po raporton tek Komisioni Parlamentar i Ligjeve për analizën vjetore të Prokurorisë së Përgjithshme. "Zoti kryetar a mund të vazhdoj", i tha Marku Manjës pasi...

Arta Marku raporton para deputetëve: Prioritet i Prokurorisë, lufta kundër korrupsionit

para 11 muajve - NOA

Kryeprokurorja Arta Marku mesditën e sotme u ndal në Komisionin parlamentar të Ligjeve, për të prezantuar raportin vjetor të Prokurorisë së Përgjithshme. Në daljen e parë për raportim para deputetëve,...

Noka ngre tonet: Marku mos të vijë për hartime, merreni te partia prokuroren private

para 11 muajve - Java News

Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku ishte sot në Komisionin e Ligjeve ku ka prezantuar raportin e veprimtarisë së organit të akuzës gjatë vitit 2017. Por, raportimi ka kaluar me debate me përfaqësuesit...

Kryeprokurorja Marku: Përparësi, garantimi i pavaresisë së prokurorëve

para 11 muajve - Vizion Plus

Kryeprokurorja Arta Marku prezantoi para komisionit të ligjeve raportin e punës për vitin 2017 të Prokurorisë së Përgjithshme. Marku tha se drejtësia penalë ka pësuar ndryshime ndërsa pranoi se ka pasur...

Kryeprokurorja Arta Marku raporton para Kuvendit, deputetët e PD bëjnë zhurmë

para 11 muajve - Sot News

Kryeprokurorja, Arta Marku, po raporton para deputetëve të Komisionit të Ligjeve. Që prej zgjedhjes së saj në detyrën e kryeprokurores rreth 7 muaj më parë, kjo është hera e parë që Arta Marku është përpara...

Paloka sulmon Markun: ‘Zonja nuk e di’ refuzoi të përgjigjej

para 11 muajve - Java News

Deputeti demokrat, Edi Paloka, foli sot në përfundim të raportimit të Arta Markut në Komisionin e Ligjeve. Sipas Palokës, Marku nuk iu përgjigj pyetjeve të opozitës, ndërsa Ulsi Manja e mbylli mbledhjen...

Debat i ashpër te "Ligjet", Manja: Më lini të bëj detyrën se nuk jemi në kafe

para 11 muajve - Sot News

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Debatet te Komisioni i Ligjeve Spartak Braho: Kryeprokurorja të...

Arta Marku pritet me sherr te Komisioni i Ligjeve, Paloka: S’ka marrë as votat e mazhorancës

para 11 muajve - Mapo

Në Komisionin e Ligjeve ka nisur seanca në të cilën është thirrur kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku për të raportuar mbi gjendjen e kriminalitetit në vend. Seanca nisi me përplasje...

Arta Marku te ‘Ligjet’/ Përplasje dhe debate në Komision, Paloka: S’ka marrë as votat e mazhorancës, nuk përfaqëson…

para 11 muajve - Sot News

Në Komisionin e Ligjeve ka nisur seanca në të cilën është e thirrur kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku për të raportuar mbi gjendjen e kriminalitetit në vend. Seanca nisi me përplasje...

Arta Marku përgjigje PD: Nuk i ndërhyj dot prokurorit për çështjen “Xhafaj”!

para 11 muajve - Lexo

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku në raportimin e ditës së sotme në Komisionin e Ligjeve, për veprimtarinë e organit të akuzës gjatë vitit të shkuar i është përjigjgur edhe pyetjeve të...

7 muaj në detyrë, Kryeprokurorja Arta Marku raporton te Komisioni i Ligjeve

para 11 muajve - Sot News

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në dhjetor 2017, duke pasuar...

Raportimi/ Demokratët e pyesin për çështjen “Xhafaj”, Marku: Nuk i ndërhyj dot prokurorit!

para 11 muajve - Java News

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku në raportimin e ditës së sotme në Komisionin e Ligjeve, për veprimtarinë e organit të akuzës gjatë vitit të shkuar i është përjigjgur edhe pyetjeve të...

Çfarë do të depozitojnë? Krerët e opozitës shkojnë tek Krimet e Rënda

para 11 muajve - Sot News

Krerët e grupeve parlamentare të opozitës, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, janë nisur për tek Prokuroria e Krimeve të Rënda. Sipas burimeve, ata do të depozitojnë një kallëzim në emër të PD-së dhe LSI,...

Manja mbylli mbledhjen e Komisionit, Paloka: E pa që Arta Marku ishte në vështirësi…

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags manja marku paloka Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, e quajti akt të paprecedent mbylljen e mbledhjes së Komisionit të Ligjeve nga kryetari Ulsi Manja. Paloka tha se kryetari...

Arta Marku “bombardohet” nga opozita, PS detyrohet të mbyllë mbledhjen

para 11 muajve - Sovrani

Këtë të mërkurë prokurorja e përkohshme e Përgjithshmë Arta Marku u përball në komisionin e ligjeve me një breshëri pyetjesh nga ana e opozitës, në një seancë dëgjimore që dukshëm e ka vënë kryeprokuroren...

Opozita i rikthehet Babales, kallëzon Ramën në prokurori për fshehje të provave

para 11 muajve - Java News

Opozita kishte disa ditë që nuk fliste për audiopërgjimin dhe Babelen, por sot i është rikthyer sërish kësaj dosje. Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim...

Opozita letër Gramoz Ruçit: Anulo mbledhjen me kryeprokuroren dhe ministren e Drejtësisë

para 11 muajve - Zhurnal

Opozita letër Gramoz Ruçit: Anulo mbledhjen me kryeprokuroren dhe ministren e Drejtësisë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do...

Përplasja/ Manja: Përmblidhe raportimin! Marku: Mbase jeni lodhur, por prokuroria ka punë!

para 11 muajve - Java News

Opozita nuk ka lejuar raportimin normal të kryeprokurores Arta Marku në Komisionin e Ligjeve. Marku e ka ndërprerë disa herë raportimin duke kërkuar qetësi. “ Zoti kryetar, ju lutem mbani qetësi “, i tha...

Opozita kallëzon Ramën në prokurori: Fshehu provat për audiopërgjimin!

para 11 muajve - Java News

Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë shkuar para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ata kanë dorëzuar një kallëzim për kryeministrin...

Kryeprokurorja raporton në Kuvend: 12 zyrtarë të lartë në hetim për korrupsion!

para 11 muajve - Java News

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. “Gjatë vitit 2017, drejtësia penale ka pësuar një reformim të...

Detabet/ Marku raporton në Komisionin e Ligjeve, i shmanget pyetjeve të opozitës: Nuk e di…

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags debate komisioni i ligjeve marku opozita Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka shmangur pothuajse të gjitha pyetjet e deputetëve të opozitës në Komisionin e Ligjeve, ku...

Kryeprokurorja Arta Marku raporton në Komisionin e Ligjeve

para 11 muajve - Lexo

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në dhjetor 2017, duke pasuar...

Opozita bën kallëzim penal ndaj Edi Ramës

para 11 muajve - Bota Press

Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë shkuar para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ata kanë dorëzuar një kallëzim për kryeministrin...

Opozita bën kallëzim penal ndaj Edi Ramës

para 11 muajve - Insajderi

Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë shkuar para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ata kanë dorëzuar një kallëzim për kryeministrin...

Kryeprokurorja Marku raporton para deputetëve, sherr tek ‘Ligjet’

para 11 muajve - Java News

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në dhjetor 2017, duke pasuar...

Opozita i rikthehet “Babales”, kallzim Ramës te Krimet e Rënda: ku e ka përgjigjen e laboratorit për audiopërgjimin?

para 11 muajve - Te Sheshi

Teksa në rend të parë ishte “Teatri” në betejën e përditshme politike, opozita i është kthyer edhe njëherë “Babales”, çështjes së audiopërgjimit me personazh vëllain e ministrit Xhafaj. Krerët e grupeve...

Opozita bllokon raportimin e kryeprokurores Marku, sherr tek ‘Ligjet’

para 11 muajve - Java News

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në dhjetor 2017, duke pasuar...

Opozita kallëzon Edi Ramën në Prokurori

para 11 muajve - Ekonomia Online

Opozita ka kallëzuar këtë të mërkurë në Prokurori, kryeministrin e vendit, Edi Rama, pasi po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt, bën të ditur abcnews.al. Sipas opozitës,...

Raporti i Markut dhe Gjonajt/ Opozita kërkon shtyrjen e mbledhjes së Ligjeve. Letra për Ruçin

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Në Komisionin e Ligjeve është parashikuar që në orën 11.00 të shqyrtohen dy raporte të rëndësishme për gjendjen e kriminalitetit në vend. Ai i Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku...

Ja pse u kallzua penalisht Edi Rama…

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags kallzim Rama spaho xhafaj Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho, ka reaguar lidhur me kallzimin penal që ka depozituar sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj Kryeministrit...

PD e LSI bëjnë kallëzim penal për kryeministrin Edi Rama

para 11 muajve - Illyria

Tiranë, 11 korrik 2018 – Kryetarët e grupeve parlamentare të Partisë Demokratike (PD) dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI), Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, bënë sot kallëzim penal në prokurori ndaj...

Opozita letër Gramoz Ruçit: Anulo mbledhjen me kryeprokuroren dhe ministren e Drejtësisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Në Komisionin e Ligjeve është parashikuar që në orën 11.00 të shqyrtohen dy raporte të rëndësishme për gjendjen e kriminalitetit në vend. Ai i Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme dhe ai i Ministrisë...

Dy raportet për kriminalitetin, PD-LSI letër Ruçit: Anulo mbledhjen, nuk kemi kohë të lexojmë materialin

para 11 muajve - Gazeta Tema

Partia Demokratike dhe  Lëvizja Socialiste për Integrim i kanë kërkuar kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi që të shtyjë mbledhjen në Komisionin e Ligjeve që parashikuar që në orën 11.00 në të cilën do të...

VIDEO/ PD-LSI kallzojnë penalisht Edi Ramën te Krimet e Rënda, ja çfarë kërkojnë…

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags krimet e renda lsi pd rama Kryetarët e Grupeve Parlamentare të PD dhe LSI, përkatësisht Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, depozituan në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kallzimin penal ndaj...

Dy raportet për kriminalitetin,PD-LSI letër Ruçit: Anulo mbledhjen, nuk kemi kohë të lexojmë materialin

para 11 muajve - Gazeta Tema

Partia Demokratike dhe  Lëvizja Socialiste për Integrim i kërkuar kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi që të shtyjë mbledhjen në Komisionin e Ligjeve që parashikuar që në orën 11.00 ku do të shqyrtohen dy...

Kryeprokurorja te “Ligjet”, opozita kërkon shtyrjen e mbledhjes

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Është parashikuar që sot në orën 11:00 në Komisionin e Ligjeve, Kryeprokurorja Arta Marku të raportojë para deputetëve për analizën vjetore të institucionit, po ashtu edhe ministria e Drejtësisë, por opozita...

Raporti i Arta Markut, PD-LSI kërkesë Ruçit: Anullo mbledhjen

para 11 muajve - Mapo

Në Komisionin e Ligjeve është parashikuar që në orën 11.00 të shqyrtohen dy raporte të rëndësishme për gjendjen e kriminalitetit në vend. Ai i Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme dhe ai i Ministrisë...

Arta Marku raporton në Komisionin e Ligjeve, PD nuk e njeh si Prokurore të Përgjithshme

para 11 muajve - Illyria

Tiranë, 11 korrik 2018 – Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, raportoi sot para Komisionit të Ligjeve të Kuvendit të Shqipërisë për punën vjetore të institucionit që e udhëheq. Seanca e raportimit...

Dy raportet për kriminalitetin, PD-LSI letër Ruçit: Anulo mbledhjen e orës 11:00

para 11 muajve - Sot News

Në Komisionin e Ligjeve i parashikuar të nisë orën 11:00 pritet që të shqyrtohen dy raporte të rëndësishme për gjendjen e kriminalitetit në vend. Ai i Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme dhe ai i...

Opozita dorëzon kallëzim penal ndaj kryeministrit

para 11 muajve - Insajderi

Dy kryetarët e grupeve parlamentare të dy partive të mëdha të opozitës kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama në lidhje me audio-përgjimin për...

Opozita bënë kallëzim penal ndaj Edi Ramës

para 11 muajve - Sovrani

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama....

Nis me përplasje mbledhja te Ligjet/ Paloka: Arta Marku s’ka marrë as votat e mazhorancës, nuk përfaqëson…

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags debate ligjet marku paloka Ka nisur me përplasje seanca në Komisionin parlamentar të Ligjeve ku është thirrur për të raportuar Kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku. Raporti i markut konsiston...

Opozita kërkon shtyrjen e raportimit të kryeprokurores tek ‘Ligjet’

para 11 muajve - Java News

Është parashikuar që sot në orën 11:00 në Komisionin e Ligjeve, Kryeprokurorja Arta Marku të raportojë para deputetëve për analizën vjetore të institucionit, po ashtu edhe ministria e Drejtësisë, por opozita...

Kryeprokurorja Arta Marku raporton sot tek ‘Ligjet’

para 11 muajve - Lexo

Kryeprokurorja Arta Marku do të dalë sot për të raportuar para deputetëve të Komisionit të Ligjeve. Që prej zgjedhjes së saj në detyrën e kryeprokurores rreth 7 muaj më parë, Arta Marku do jetë për herë...

PD skenar për bojkotin e zgjedhjeve, kusht largimi i Ramës nga pushteti, rikthehet kërkesa për qeveri antimafia

para 11 muajve - Sot News

Partia Demokratike duket se i është rikthyer sërish idesë për bojkot zgjedhjesh. Ashtu si dhe një vit më parë kur PD, gjatë qëndrimit në çadër, paralajmëroi mazhorancën se do të bojkotonte zgjedhjet nëse...

Opozita ashpërson aksionin politik kundër qeverisë, e prerë kundër konsensusit për ligjet e reformës në drejtësi, KLGJ-KLP në pikëpyetje

para 11 muajve - Sot News

Opozita ka paralajmëruar se do të ashpërsojë akoma më shumë aksionin politik kundër qeverisë. Pas përplasjeve të shumta mes mazhorancës dhe opozitës në Kuvend, Partia Demokratike ka bërë gati planin se...

Mazhoranca kërcënon PD-LSI: Fundi i Metës, Berishës dhe Bashës i pashmangshëm, do përgjigjen për bllokimin e reformës në drejtësi

para 11 muajve - Sot News

Deputetët e Partisë Socialiste çdo ditë e më shumë po parashikojnë një fund të hidhur për treshen Berisha-Meta-Basha. Prej kohësh situata mes mazhorancës dhe opozitës është e nderë, ndërsa tensionin së...

Kryeprokurorja Marku jep llogari sot para Komisionit të Ligjeve

para 11 muajve - Java News

Kryeprokurorja Arta Marku do të dalë sot për të raportuar para deputetëve të Komisionit të Ligjeve. Që prej zgjedhjes së saj në detyrën e kryeprokurores rreth 7 muaj më parë, Arta Marku do jetë për herë...

Raportet mbi kriminalitetin te Ligjet, opozita kërkon shtyrjen/ Ja shkeljet që zbulohen dhe letra për Ruçin…

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags ligjet opozita raportet kriminalitet Në Komisionin e Ligjeve është parashikuar që në orën 11.00 të nisë shqyrtimi i dy raporteve mbi gjendjen e kriminalitetit në vend. Raportet i përkasin...

PD shtyn zgjedhjet në parti për shtator

para 11 muajve - Ina

Që prej Kuvendit Kombëtar të 28 prillit, urdhrat e kryetarit të Partisë Demokratike u kthyen në normë statutore. I tillë është edhe ai i 11 majit, i cili detyronte mbylljen deri më 30 qershor të zgjedhjeve...

PD shtyn zgjedhjet në parti për shtator

para 11 muajve - Klan Kosova

Që prej Kuvendit Kombëtar të 28 prillit, urdhrat e kryetarit të Partisë Demokratike u kthyen në normë statutore. I tillë është edhe ai i 11 majit, i cili detyronte mbylljen deri më 30 qershor të zgjedhjeve...

PD shtyn zgjedhjet në parti: Do të mbyllen para vitit 2019

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Që prej Kuvendit Kombëtar të 28 prillit, urdhrat e kryetarit të Partisë Demokratike u kthyen në normë statutore. I tillë është edhe ai i 11 majit, i cili detyronte mbylljen deri më 30 qershor të zgjedhjeve...

30 qershori kaloi, Lulzim Basha shtyn zgjedhjet në parti (është kohë pushimesh e plazhi tani)

para 11 muajve - Gazeta Tema

Që prej Kuvendit Kombëtar të 28 prillit, urdhrat e kryetarit të Partisë Demokratike u kthyen në normë statutore. I tillë është edhe ai i 11 majit, i cili detyronte mbylljen deri më 30 qershor të zgjedhjeve...

Duhej të përfundonin më 30 qershor, PD shtyn zgjedhjet në parti

para 11 muajve - Java News

Që prej Kuvendit Kombëtar të 28 prillit, urdhrat e kryetarit të Partisë Demokratike u kthyen në normë statutore. I tillë është edhe ai i 11 majit, i cili detyronte mbylljen deri më 30 qershor të zgjedhjeve...

PD shtyn zgjedhjet në parti: Do të mbyllen para vitit 2019

para 11 muajve - 24 ore

Që prej Kuvendit Kombëtar të 28 prillit, urdhrat e kryetarit të Partisë Demokratike u kthyen në normë statutore. I tillë është edhe ai i 11 majit, i cili detyronte mbylljen deri më 30 qershor të zgjedhjeve...

Paloka: Në shtator, realitet i ri politik

para 11 muajve - Ina

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, parlajmëron një aksion të fortë opozitar kundër qeverisë për të bërë të mundur deri në shtator tha ai krijimin e një realiteti të ri politik. Nënkryetari demokrat...

Edi Paloka paralajmëron rrëzimin e qeverisë “Rama”: Do ta shihni në shtator, aksion i fortë opozitar dhe realitet i ri politik

para 11 muajve - Gazeta Tema

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka paralajmëruar rrëzimin e qeverisë “Rama”. Ai njoftoi se do të ketë një aksion të fortë opozitar kundër qeverisë. Deputeti demokrat thotë se deri në shtator...

“Ndërroi kartën e Bitrit në Kuvend”, Deputeti i LSI: Intrigë e PS, ja e vërteta

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputetët e LSI Endrit Braimllari dhe Edmond Panariti janë dy prej deputetëve që sipas Kuvendit i kanë ndërruar kartën e votimit kolegut të tyre Robert Bitri para votimit të projektligjit për...

Votimi për teatrin, Panariti: Të mos përlyhet emri im, neveris çdo lloj tendence spekulative

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas akuzave të hedhura në drejtim të tij nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, për ndërrimin e kartës së deputetit Bitri me atë të Vangjel Tavos në votimin e ligjit për Teatrin, Edmond...

Balla i nxorri videon, Panariti sqaron votën e dyshimtë në Kuvend: Bitri e hoqi kartën e Tavos, ai duhet ta sqarojë situatën

para 11 muajve - Mapo

Deputeti i LSI-së Edmond Panariti ka folur në ‘Fax News’ rreth votimit shumë të diskutuar të ditës së enjte për projektligjin e Teatrit Kombëtar. Deputeti i LSI-së u shpreh se ai votim ishte i paligjshëm...

Vasili: Parlamenti, një koperativë e qeverisë, votimi për teatrin duhet anulluar

para 11 muajve - Sot News

Kreu i grupit parlamentar të LSI ka reaguar pas vendimit të kuvendit për të quajtur të rregullt votimin për ligjin që legalizon prishjen e teatrit kombëtar. “Parlamentin e katandisen si kooperative te...

Votimi për teatrin, Panariti: Të mos përlyhet emri im, neveris çdo lloj tendence spekulative

para 11 muajve - Sovrani

Pas akuzave të hedhura në drejtim të tij nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, për ndërrimin e kartës së deputetit Bitri me atë të Vangjel Tavos në votimin e ligjit për Teatrin, Edmond...

Kuvendi rrëzon PD-LSI, deputetët e LSI inskenuan votimin e Bitrit me kartën e Tavos, zbardhet e vërteta e votimit për teatrin

para 11 muajve - Sot News

Sekretariati i Kuvendit për Procedurat dhe Votimet rrëzoi ditën e djeshme kërkesën e opozitës për të anuluar votimin e ligjit për Teatrin Kombëtar. Ky ligj u miratua gjatë seancës plenare të së enjtes...

Opozita frikë nga rrjedhja e votave për ligjin për magjistratët, PD-LSI braktisin Parlamentin, ja prapaskenat

para 11 muajve - Sot News

Fronti opozitar ka bojkotuar dje punimet e seancës plenare. Edhe pse Partia Demokratike të premten gjatë mbledhjes së grupit vendosi që nuk do të bojkotonte asnjë seancë plenare dhe se do të vijonte denoncimet...

Projektligji për magjistratët, PS i shtrin dorën e bashkëpunimit LSI për negociata, refuzon Vasili

para 11 muajve - Sot News

Projektligji “Për Magjistratët” ka detyruar Partinë Socialiste t’i shtrijë dorën e bashkëpunimit ish-aleates së saj në mandatin e parë, Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ky projektligj kërkon 84 vota në...

I vetmi lexim politik i ligjit të Magjistraturës

para 11 muajve - Java News

Nga Mero Baze/ Nevoja për të votuar një ligj për Shkollën e Magjistraturës me 84 vota, ka të bëjë me faktin se këtë vit, Shkolla e Magjistraturës mund të ngelet pa studentë magjistratë, nëse nuk bëhet...

Vasili: Kuvendi është katandisur si kooperativë e qeverisë

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags Kuvend rama vasili Petrit Vasili, kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, ka reaguar sërisht pas vendimit të Kuvendit për të quajtur të rregullt votimin për ligjin që legalizon prishjen e teatrit...

I vetmi lexim politik I ligjit të Magjistraturës.

para 11 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Nevoja për të votuar një ligj për shkollën e Magjistraturës me 84 vota, ka të bëj me faktin se këtë vit, Shkolla e Magjistraturës mund të ngelet pa studentë magjistratë, nëse nuk bëhet ky ndryshim....

Teatri s’ia mbulon dot opozitës vullnetin kundër Reformës në Drejtësi

para 11 muajve - Gazeta Tema

Nga Armando Meta Sot në Kuvend, në tryezat e deputetëve, është një projektligj shumë i rëndësishëm. Ai ka të bëjë me disa ndryshime në ligjin për statusin e prokurorëve dhe gjyqtarëve, për t’i dhënë mundësi...

Seanca e Kuvendit nis me përplasje, Veseli thotë se opozitë më të dobët kurrë nuk ka pasur

para 11 muajve - Koha.net

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me propozimin e kryesuesit Kadri Veselit që seancat e rregullta të kenë oraret e veta. Kjo nuk është përkrahur nga opozita, e cila tha se Kuvendi ka rregulloren me...

Teatri s’ia mbulon dot opozitës vullnetin kundër Reformës në Drejtësi

para 11 muajve - Java News

Nga Armando META/ Sot në Kuvend, në tryezat e deputetëve, është një projktligj shumë i rëndësishëm. Ai ka të bëjë me disa ndryshime në ligjin për statusin e prokurorëve dhe gjyqtarëve, për t’i dhënë mundësi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK