http://kariera.mk

Edi Rama nga Brukseli: Shpresoj zgjidhje të shpejtë mes Kosovës dhe Serbisë

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri shqiptar Edi Rama shprehu shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë një zgjidhje përmes dialogut. “ Unë mendoj se çdo gjë është në dorë të dy presidentëve dhe të dy palëve, sigurisht...

Rama beson në një zgjidhje të shpejtë mes Serbisë dhe Kosovës

para 9 muajve - Koha.net

Tiranë, 11 korrik – Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Bruksel për samitin e NATO-s dha një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug” ku ka shprehur pikëpamjet e tij në lidhje me ecurinë...

Edi Rama nga Brukseli: Shpresoj zgjidhje të shpejtë mes Kosovës dhe Serbisë

para 9 muajve - Politiko

Kryeministri shqiptar Edi Rama shprehu shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë një zgjidhje përmes dialogut. “ Unë mendoj se çdo gjë është në dorë të dy presidentëve dhe të dy palëve, sigurisht...

Rama për “Tanjug”: Besoj në një zgjidhje të shpejtë mes Serbisë dhe Kosovës

para 9 muajve - BalkanWeb

BRUKSEL – Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Bruksel për samitin e NATO-s dha një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug” ku ka shprehur pikëpamjet e tij në lidhje me ecurinë e negociatave...

Rama flet për raportet Kosovë- Serbi në “Tanjug”: Vlerësoj përpjekjet e mikut tim Vuçiç

para 9 muajve - Gazeta Express

Në një deklaratë për median serbe Tanjug në përfundimit të Samitit të NATO-s në Bruksel, kryeministri shqiptar Edi Rama ka folur në lidhje me raportet mes Kosovës e Serbisë dhe ecurinë e bisedimeve. Sipas...

Rama nga Brukseli: Besoj në një zgjidhje të shpejtë mes Serbisë dhe Kosovës

para 9 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Bruksel për samitin e NATO-s dha një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug” ku ka shprehur pikëpamjet e tij në lidhje me ecurinë e negociatave mes Serbisë...

Haradinaj- Bërnabiç në Londër, diskutime mbi incidentet e fundit të serbëve në Kosovë

para 9 muajve - Vizion Plus

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend. Pacolli ka treguar se si në samitin në Londër, kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, i ka thënë kryeministrit...

Edi Rama nga Brukseli: Shpresoj zgjidhje të shpejtë mes Kosovës dhe Serbisë

para 9 muajve - Tetova Sot

Kryeministri shqiptar Edi Rama shprehu shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë një zgjidhje përmes dialogut. “Unë mendoj se çdo gjë është në dorë të dy presidentëve dhe të dy palëve, sigurisht...

Rama: Njohja e Kosovës mbetet e vetmja alternativë për Serbinë

para 9 muajve - Illyria

Bruksel, 11 korrik 2018 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shfaqur shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë shpejt një zgjidhje përmes dialogut. Rama ka shprehur opinionin e tij se njohja...

Rama për Tanjug: Besoj në një zgjidhje të shpejtë mes Serbisë dhe Kosovës!

para 9 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Bruksel për samitin e NATO-s dha një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug” ku ka shprehur pikëpamjet e tij në lidhje me ecurinë e negociatave mes Serbisë...

Edi Rama thotë se ka simpati dhe e mirëkupton Vuçiqin kur bëhet fjalë për Kosovën!

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shfaqur shpresën se Kosova dhe Serbia përmes dialogut do të gjejnë zgjidhje dhe se sipas tij më së miri do të ishte që Serbia ta njeh plotësisht pavarësinë e Kosovës....

Pacolli tregon se çka i tha kryeministrja serbe Ramush Haradinajt në Samitin e Londrës

para 9 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behxhet Pacolli, i ftuar në emisionin Frontal në T7, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend. Pacolli ka treguar se si në samitin në Londër, kryeministrja e Serbisë,...

Pacolli tregon se çka i tha kryeministrja serbe Haradinajt në Samitin e Londrës

para 9 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behxhet Pacolli, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend. Ai ka treguar se si në samitin në Londër, kryeministrja e Serbisë, Ana Bernabiq, i ka thënë kryeministrit...

Rama shpreson që dialogu të sjellë njohjen e pavarësisë së Kosovës

para 9 muajve - Infokusi

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka shprehur shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë një zgjidhje përmes dialogut, e cila do të ishte njohja e pavarësisë së Kosovës. Në deklaratën e tij për gazetarët...

Pacolli tregon se çka i tha kryeministrja serbe Haradinajt në Samitin e Londrës

para 9 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behxhet Pacolli, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend. Ai ka treguar se si në samitin në Londër, kryeministrja e Serbisë, Ana Bernabiq, i ka thënë kryeministrit...

Edi Rama thotë se ka simpati dhe e mirëkupton Vuçiqin kur bëhet fjalë për Kosovën

para 9 muajve - Sovrani

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shfaqur shpresën se Kosova dhe Serbia përmes dialogut do të gjejnë zgjidhje dhe se sipas tij më së miri do të ishte që Serbia ta njeh plotësisht pavarësinë e Kosovës....

Ja çka i tha kryeministrja serbe Haradinajt në Samitin e Londrës

para 9 muajve - Sovrani

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behxhet Pacolli, i ftuar në emisionin Frontal në T7, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend. Pacolli ka treguar se si në samitin në Londër, kryeministrja e Serbisë,...

Pacolli tregon se çka i tha kryeministrja serbe Ramush Haradinajt në Samitin e Londrës

para 9 muajve - Bota Press

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behxhet Pacolli, i ftuar në emisionin Frontal në T7, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend. Pacolli ka treguar se si në samitin në Londër, kryeministrja e Serbisë,...

Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës nga Serbia

para 9 muajve - Periskopi

Kryeministri shqiptar Edi Rama sot shprehu shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë një zgjidhje përmes dialogut, e cila do të ishte njohja e pavarësisë së Kosovës. Në deklaratën e tij për gazetarët...

Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës

para 9 muajve - KosovaPress

Në deklaratën e tij për gazetarët serbë në margjinat e Samitit të NATO-s në Bruksel, Rama i shprehu mirënjohje të madhe presidentit Aleksandar Vuçiq për punën e vështirë që po bënte për të hyrë në këtë...

Pacolli për “FT”: Kosova anëtare në BE deri 2025

para 9 muajve - Albinfo

Behgjet Pacolli ka vetëbesim se progresi i rajonit të Ballkanit do nxisë ambiciet e shteteve në BE Ballkani Perëndimor i njohur për konteste etnike, politike dhe territoriale, ka bërë shumë më tepër progres...

Haradinaj flet për nevojën e armëpushimit politik me Serbinë

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë në fund të samitit të Ballkanit Perëndimor, se ka ngritur në takim presionet që Serbia po ua bën serbëve të Kosovës për largim nga FSK-ja. “E kuptojmë ndjeshmërinë...

Haradinaj: Na duhet armëpushim politik me Serbinë

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë në fund të samitit të Ballkanit Perëndimor, se ka ngritur në takim presionet që Serbia po ua bën serbëve të Kosovës për largim nga FSK-ja. “E kuptojmë ndjeshmërinë...

Haradinaj flet për nevojën e armëpushimit politik me Serbinë

para 10 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë në fund të samitit të Ballkanit Perëndimor, se ka ngritur në takim presionet që Serbia po ua bën serbëve të Kosovës për largim nga FSK-ja. “E kuptojmë ndjeshmërinë...

Haradinaj flet për nevojën e armëpushimit politik me Serbinë

para 10 muajve - Sovrani

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë në fund të samitit të Ballkanit Perëndimor, se ka ngritur në takim presionet që Serbia po ua bën serbëve të Kosovës për largim nga FSK-ja. “E kuptojmë ndjeshmërinë...

Haradinaj: Na duhet armëpushim politik me shtetin e Serbisë

para 10 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë në fund të samitit të Ballkanit Perëndimor, se ka ngritur në takim presionet që Serbia po ua bën serbëve të Kosovës për largim nga FSK-ja. “E kuptojmë ndjeshmërinë...

Pacolli beson se Kosova mund të bëhet pjesë e BE-së në vitin 2025

para 10 muajve - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka thënë për “Financial Times” se anëtarësimi i Kosovës në BE mund të ndodhë në vitin 2025. “Dëshira mund të shërbejë si motiv”, ka thënë Pacolli teksa ka arsyetuar...

Pacolli në FT: Kosova mund të anëtarësohet në vitin 2025 në BE

para 10 muajve - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka thënë për “Financial Times” se anëtarësimi i Kosovës në BE mund të ndodhë në vitin 2025. “Dëshira mund të shërbejë si motiv”, ka thënë Pacolli teksa ka arsyetuar...

Pacolli në FT: Kosova mund të anëtarësohet në vitin 2025 në BE

para 10 muajve - Infokusi

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka thënë për “Financial Times” se anëtarësimi i Kosovës në BE mund të ndodhë në vitin 2025. “Dëshira mund të shërbejë si motiv”, ka thënë Pacolli teksa ka arsyetuar...

Pacolli tregon vitin kur Kosova mund të bëhet pjesë e BE-së

para 10 muajve - Sovrani

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka thënë për “Financial Times” se anëtarësimi i Kosovës në BE mund të ndodhë në vitin 2025. “Dëshira mund të shërbejë si motiv”, ka thënë Pacolli teksa ka arsyetuar...

Zgjidhja e problemit vetëm përmes dialogut

para 10 muajve - KosovaPress

Në panelin "Si e dimë se si të gjitha këto lidhen, çka është duke qëndruar dhe çka po ndan", deputeti në Parlamentin Evropian Eduard Kukan vuri në dukje se një zgjidhje për çështjen e marrëdhënieve Beograd-Prishtinë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK