http://kariera.mk

FBI: Një ish-inxhinier i Apple nën akuzë për vjedhje të sekretit industrial

më 7.2018 - BalkanWeb

Një ish-inxhinier i “Apple” është vënë nën akuzë për vjedhje të sekreteve industriale në lidhje me një projekt të makinave autonome, disa ditë nga largimi i tij për t’u punësuar tek një kompani e re inovative...

Apple, arrestohet për vjedhje ish punonjësi, kishte marrë informacione sekrete për makinat autonome

më 7.2018 - BalkanWeb

Një ish punonjës i Apple është akuzuar nga autoritetet amerikane pasi ka vjedhur sekrete mbi një projekt të makinave të pavarura. Sipas dokumentit të depozituar në gjykatë dhe e publikuar nga Financial...

​ FBI: Një ish-inxhinier i Apple nën akuzë për vjedhje të sekretit industrial

më 7.2018 - KosovaPress

Xiaolang Zhang, i cili ndodhet në paraburgim rrezikon deri në 10 vite burg dhe një gjobë deri në 250 000 dollarë, sipas një kopje të ankesës së FBI-së e depozituar të hënën dhe e publikuar on line. Xiaolang...

Një ish-punonjës i Apple-it akuzohet për vjedhjen e sekreteve tregtare

më 7.2018 - Ekonomia Online

Xiaoloang Zhang kishte në plane të punonte për një startup Kinez makinash me sistem vetë drejtimi dhe kishte rezervuar një biletë menjëherë pasi shkarkoi informacionet rreth një qarku. Autoritetet arrestuan...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK