http://kariera.mk

Jorginho udhëton për në Londër, testet mjekësore të Chelsea

para 11 muajve - Gazeta Express

Mesfushori i Napolit, Jorginho ka ateruar në Londër dhe priteët që të këtë testet mjekësore nesër në mëngjes Sipas Sportitalia dhe CalcioNapoli24, italiani me prejardhje braziliane ka ateruar sot nga Napoli...

Sarri i prish mendjen Jorginho-s, presidenti i Napolit: Të dy po shkojnë te Chelsea

para 11 muajve - BalkanWeb

Pas shumë negociatash më në fund duket se gjithçka është zgjidhur mes Chelsea-s dhe Napolit për Mauricio Sarri-n. Trajneri italian sipas asaj që ka deklaruar vetë presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis,...

Juventusi do të je jetë klubi i fundit i karrierës mbresëlënëse të Ronaldos

para 11 muajve - Zhurnal

Juventusi do të je jetë klubi i fundit i karrierës mbresëlënëse të Ronaldos "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se...

Nuk do ta besoni se kush po e zëvendëson Ronaldon te Real Madridi

para 11 muajve - OraInfo

Cristiano Ronaldos kaloi  zyrtarisht te Juventusi nga Real Madridi. Skuadra spanjolle ka filluar ta kërkoj zëvendësuesin e tij. Real Madridi tashmë ka filluar që të kërkoj zëvendësuesin e Ronaldos, ku...

10 rekordet që Ronaldo mund t’i thyejë te Juventusi

para 11 muajve - Koha.net

Karriera e Cristiano Ronaldos ndiqet nga shumë rekorde të thyera, por me kalimin te Juventusi prej Real Madridit, do të ketë edhe më shumë të tilla. “Goal” ka renditur disa prej rekordeve që Ronaldo mund...

De Laurentiis e fyen rëndë Sarrin para se të kaloj te Chelsea

para 11 muajve - OraInfo

Presidenti i Napoli-t, Aurelio de Laurentiis, është kthyer të thumbojë ish-trajnerin e tij, Maurizio Sarri. I ulur në krah të Carlo Ancelotti-t, gjatë konferencës për shty të mbajtur në Dimaro, aty ku...

Avokati i Napolit konfirmon marrëveshjen Sarri- Chelsea

para 11 muajve - Gazeta Express

Avokati i Napolit ka konfirmuar e është takuar më përfaqësues të Maurizio Sarrit, ku kanë organizuar një pakt “të quajtur pakti i mospjesëmarrjes në treg” Trajneri teknikisht ishte pushuar për t’u zëvendësuar...

Juventusi do të je jetë klubi i fundit i karrierës mbresëlënëse të Ronaldos

para 11 muajve - Telegrafi

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ka thënë se Juventusi do të jetë klubi i fundit i portugezit dhe është i kënaqur që lojtari vendosi t’i bashkohej kampionit italian. Zonja e Vjetër e ka transferuar...

“Të gjithë flasin për 91 pikët e Sarrit, unë mbaj mend dështimin 15 milionë euro

para 11 muajve - Telesport

Presidenti i Napoli-t, Aurelio de Laurentiis, është kthyer të thumbojë ish-trajnerin e tij, Maurizio Sarri. I ulur në krah të Carlo Ancelotti-t, gjatë konferencës për shty të mbajtur në Dimaro, aty ku...

Çdo minutë shitet nga një fanellë e Ronaldos te Juve

para 11 muajve - Zhurnal

Çdo minutë shitet nga një fanellë e Ronaldos te Juve "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim,...

Real në telashe pas largimit të Ronaldo, konfirmon Gareth Bale

para 11 muajve - Telesport

Real Madrid rrezikon të mbetet pa sulmues pas largimit të Cristiano Ronaldo drejt Juventusit, pasi edhe francezi Karim Benzema mund të transferohet në Serinë A, por me Napolin. Për pasojë, kampionët e...

Ronaldo e dërgon në shtëpi sulmuesin e Juventusit

para 11 muajve - OraInfo

Gonzalo Higuain do të jetë ‘viktima’ e parë e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi argjentinas do të nxirret në shitje nga Juventusi, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. ‘Zonja e Vjetër’ një...

“Ronaldo nuk mund të zëvendësohet nga Neymar dhe Hazard”

para 11 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo është i pazëvendësueshëm për Real Madrid dhe klubi duhet të ndërtojë një ekip të ri pa të, sipas ish-mbrojtësit Michel Salgado. Ronaldo, golashënuesi më i mirë i historisë së Real, ka...

De Laurentiis e pranon: Sarri drejt Chelseat, bashkë me Jorginhon

para 11 muajve - SuperSport

Maurizio Sarri është tashmë vetëm një hap larg Chelseat, ndërsa lajmi është pranuar nga vetë presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis. Në një intervistë për mediat italiane, bosi napolitan tregoi se...

Pas transferimit të Ronaldos, Juventus e vendos në shitje sulmuesin e njohur

para 11 muajve - Lajmi.net

Gonzalo Higuain do të jetë ‘viktima’ e parë e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi argjentinas do të nxirret në shitje nga Juventusi, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. ‘Zonja e Vjetër’ një...

Agjenti i Ronaldos: CR7 e mbyll karrierën te Juventus!

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kur kanë kaluar 24 orë nga zyrtarizimi i transferimit të Cristiano Ronaldos, vjen edhe reagimi i njeriut që punoi më shumë për të realizuar këtë operacion. Bëhet fjalë për menaxherin e portugezit, Jorge...

Mendes: Ronaldo do ta mbyllë karrierën këtu

para 11 muajve - Telesport

Kanë ardhur deklarata të reja në lidhje me operacionin e shekullit që ka dërguar Cristiano Ronaldo-n nga Real Madrid tek Juventus. Super menaxheri, Jorge Mendes, në fakt, e ka komentuar me këto fjalë transferimin....

Refuzohet oferta e PSG-së për Alex Sandron

para 11 muajve - Telegrafi

Paris Saint-Germaini ka ofruar 40 milionë euro për Alex Sandro, mirëpo oferta është refuzuar menjëherë nga Juventusi. Mbrojtësi i krahut kërkohet nga klubet e pasura evropiane, krahas kampionit francez,...

Mendes për Ronaldon: Cristiano e mbyll karrierën tek Juventusi

para 11 muajve - Albeu

Jorge Mendes është i shprehur i lumtur për transferimin e klientit të tij tek Juventus.. "Jam shumë i lumtur për Cristianon, që mori këtë vendim. Dua të falënderoj Andrea Agnellin në veçanti, për vendosmërinë...

City: Jorginho nuk na ka refuzuar

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester City i ka mohuar raportet që Jorginho ka zgjedhur Chelsean dhe janë të bindur se mesfushori i Napolit do ju bashkohet atyre Madje për këtë thuhet se ka pasur edhe një marrëveshje ndërkombëtare...

“Juventusi është klubi i fundit për Ronaldon”

para 11 muajve - Koha.net

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka deklaruar se Juventusi do të jetë klubi i fundit për klientin e tij, ndërsa thekson se është i lumtur që portugezi ka marr këtë vendim në karrierë. Lojtari...

Lajmi i fundit: Ylli i madh arrin në Londër, para prezantimit te Chelsea

para 11 muajve - OraInfo

Chelsea në orët në vazhdim pritet që të bëjë brom me disa transferime. Skuadra londineze deri më tani nuk e ka bërë asnjë transferim, pasi priste ta emëronte trajnerin e ri, Maurizio Sarrin si pasues të...

Mendes zbulon një detajt befasues për të ardhmen e Ronaldos

para 11 muajve - OraInfo

Jorge Mendes ka zbuluar një detaj interesant për të ardhmen e Cristiano Ronaldos. Agjenti portugez ka thënë  se Juventusi do të jetë skuadra e fundit e pesë herë fituesit të Topit të Artë. “Jam shumë i...

Flet menaxheri i Ronaldos: Juventus, klubi i tij i fundit

para 11 muajve - SuperSport

Kur kanë kaluar 24 orë nga zyrtarizimi i transferimit të Cristiano Ronaldos, vjen edhe reagimi i njeriut që punoi më shumë për të realizuar këtë operacion. Bëhet fjalë për menaxherin e portugezit, Jorge...

RONALDO, LETËR TIFOZËVE: I KËRKOVA KLUBIT QË TË MË SHISTE

para 11 muajve - TV21

Cristiano Ronaldo i tha lamtumirë Realit të Madridit nëpërmjet një letre të botuar nga klubi spanjoll në faqen e tij të internetit. Ylli portugez shpjegon largimin e tij dhe falënderon klubin e tifozët...

Juventusi refuzon PSG’në për Sandron

para 11 muajve - Gazeta Express

Paris Saint-Germain ka bërë një ofertë prej 40 milionë euro për Alex Sandron, por menjëherë është refuzuar nga Juventusi Anësori i majtë i mbrojtjes se Juventusit është lidhur shumë më skuadrën franceze...

De Laurentiis: Jorginho dhe Sarri tek Chelsea

para 11 muajve - Albeu

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis , ka konifurmuar se mesfushori Jorginho do të shkojë në Chelsea dhe se marrëveshja për Maurizio Sarrin është në fazën finale. Komentet e De Laurentiis vijnë...

Jorginho dhe Sarri tek Chelsea, thotë De Laurentiis

para 11 muajve - Klan Kosova

I pari i skuadrës nga Stadio San Paolo e ka bërë të qartë që mesfushori italian Jorginho do të kalojë tek Blutë e Londrës, meqë kjo është dëshira e tij, ndërsa u ka kërkuar falje Qytetarëve – të cilët...

‘Ronaldo kishte thënë se duan ta largojnë nga Reali, nuk e duan aty’

para 11 muajve - Periskopi

Cristiano Ronaldo edhe zyrtarisht është lojtar i Juventusit. Ai u largua nga “Santiago Bernabeu” pas nëntë sezoneve, ku shënoi 450 gola në 438 paraqitje, duke fituar 16 trofe – 4 Champions League. Komunikatat...

Për ta paguar çmimin e Roanldos, Juvenusi po e shet yllin e madh

para 11 muajve - OraInfo

Ka raportime që Juventusi do të paguajë çmimin  për Cristiano Ronaldon duke shitur Gonzalo Higuain dhe Daniele Rugani te Chelsea për 100 milionë euro përcjell ORAinfo. Transferimi për legjendën e Real...

Allegri flet për herë të parë për Ronaldon pas kalimit të tij në Juve

para 11 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja klubet. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është në Bruksel, Belgjikë, në një iniciativë për shëndetin...

Dridhet Serie A, kështu duket formacioni i Juventusit me Ronaldon

para 11 muajve - OraInfo

Juventus ka opsione të ndryshme për formacion të ri pas ardhjes së Cristiano Ronaldos. E përditshmja spanjolle “AS” ka publikuar dy opsione për formacionin e Juventusit me CR7-ën. Trajneri Massimiliano...

‘Çmendet’ Perez! Ofron 400 milionë për dyshen ‘vrasëse’

para 11 muajve - OraInfo

Florentino Pérez ka disa emra në agjendën e tij për të zëvendësuar Cristiano Ronaldon në Real Madrid. Opsionet kryesore janë shumë të qarta: Neymar dhe Kylian Mbappé përcjell ORAinfo. Ata janë dëshirat...

Presidenti i Napolit: I kërkojmë falje Manchester Cityt, Jorginho dhe Sarri në Chelsea

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka konifurmuar se mesfushori Jorginho do të shkojë në Chelsea dhe se marrëveshja për Maurizio Sarrin është në fazën finale. Komentet e De Laurentiis vijnë një...

Agjenti i Ronaldos tregon ku do ta mbyllë karrierën CR7

para 11 muajve - Infokusi

Mendes thotë se Ronaldo do ta mbyllë karrierën te Juventusi. Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ka thënë që Juventusi do të jetë klubi i fundit në karrierën e CR7. Ai u shpreh shumë i lumtur me...

Ronaldo merr me vete edhe super mbrojtësin e Realit?

para 11 muajve - Tetova Sot

Spekulimet për transferimin e mundshëm të Marcelos në Juventus janë intensifikuar nga vetë braziliani, i cili një ditë pasi Ronaldo iu bashkua Juventusit, ia ka bërë follow faqës zyrtare të Juves në Instagram....

LAJM ‘BOMBË’! Në këtë skuadër do të pensionohet Ronaldo

para 11 muajve - OraInfo

Jorge Mendes ka konfirmuar se Juventusi do të jetë klubi i fundit i Cristiano Ronaldos përcjell ORAinfo. Kalimi i portugezit në Juventus u bë dhe u konfirmua dje, pasi Ronaldo mbajti një mesazh lamtumirës...

Juventusi refuzon PSG’në për Sandron

para 11 muajve - Tetova Sot

Paris Saint-Germain ka bërë një ofertë prej 40 milionë euro për Alex Sandron, por menjëherë është refuzuar nga Juventusi Anësori i majtë i mbrojtjes se Juventusit është lidhur shumë më skuadrën franceze...

Agjenti: Ronaldo mbyll karrierën te Juventusi, i lumtur për këtë vendim

para 11 muajve - Java News

Arkitekti i transferimit të shekullit është ai, quhet Jorge Mendes dhe ka atributet e babait të Cristiano Ronaldos, edhe pse nuk e lidh asgjë biologjikisht me futbollistin portugez. Superagjenti i fituesit...

Një ditë pasi e transferoi në Juventus, Mendes jep lajmin e madh për Ronaldon

para 11 muajve - Insajderi

Kanë ardhur deklarata të reja në lidhje me operacionin e shekullit që ka dërguar Cristiano Ronaldon nga Real Madridi te Juventusi për 100 milionë euro. Menaxheri i 33 vjeçarit, Jorge Mendes, që e largoi...

Presidenti i Napolit: I kërkojmë falje Manchester Cityt, Jorginho dhe Sarri në Chelsea

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka konifurmuar se mesfushori Jorginho do të shkojë në Chelsea dhe se marrëveshja për Maurizio Sarrin është në fazën finale. Komentet e De Laurentiis vijnë një...

Zbulohet transferimi i parë i Sarrit te Chelsea

para 11 muajve - Lajmi.net

. Chelsea ka gati trajnerin e ri dhe transferimin e parë të verës. Blutë kanë mbyllur marrëveshjen me Maurizio Sarrin, përcjellë “Lajmi.net”. Transferimi i parë i Sarrit do të jetë Jorginho i Napolit....

Kaos në gjithë Italinë! Del në shitje fanella e parë e Ronaldos

para 11 muajve - OraInfo

Kalimi i Cristiano Ronaldo nga Real Madridi në Juventus bëri jehonë të madhe . Pas zyrtarizimit të  Ronaldos, fanella me numrin 7 u shit zyrtarisht sot në dyqanin e Juventusit në Torino përcjell ORAinfo....

Një nga këta tre super-futbollistë, do ta zëvendësojë Ronaldon te Reali

para 11 muajve - Lajmi.net

. Real Madridi ka identifikuar tre futbollistë për zëvendësuesin e Cristiano Ronaldos. “Los Blancos” kërkojnë një nga Neymar, Kylian Mbappe ose Eden Hazard, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas “Sport Illustrated”,...

Ronaldo lojtari më i shtrenjtë në histori të Serie A, lista me top-10 transferimet

para 11 muajve - Telegrafi

Juventusi e ka thyer rekordin për blerje të një lojtari në Serie A, duke nënshkruar me Cristiano Ronaldon, blerja e të cilit e dërgon në pozitën e dytë Gonzalo Higuainin që u ble dy vite më parë, po nga...

Ronaldo merr me vete edhe super mbrojtësin e Realit?

para 11 muajve - Gazeta Express

Spekulimet për transferimin e mundshëm të Marcelos në Juventus janë intensifikuar nga vetë braziliani, i cili një ditë pasi Ronaldo iu bashkua Juventusit, ia ka bërë follow faqës zyrtare të Juves në Instagram....

‘Jugones’: Si e mashtruan gjithë botën Perezi dhe Cristiano

para 11 muajve - Sovrani

Cristiano Ronaldo edhe zyrtarisht është lojtar i Juventusit. Ai u largua nga “Santiago Bernabeu” pas nëntë sezoneve, ku shënoi 450 gola në 438 paraqitje, duke fituar 16 trofe – 4 Champions League. Komunikatat...

Allegri flet për herë të parë për Ronaldon pas kalimit të tij në Juve

para 11 muajve - Fakti Ditor

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja klubet. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është në Bruksel, Belgjikë, në një iniciativë për shëndetin...

Ronaldo lojtari më i shtrenjtë në histori të Serie A, lista me top-10 transferimet

para 11 muajve - Ina

Juventusi e ka thyer rekordin për blerje të një lojtari në Serie A, duke nënshkruar me Cristiano Ronaldon, blerja e të cilit e dërgon në pozitën e dytë Gonzalo Higuainin që u ble dy vite më parë, po nga...

Juventus refuzon PSG-në për Sandron

para 11 muajve - Java News

Paris Saint-Germain ka bërë një ofertë prej 40 milionë eurosh për Alex Sandron, por menjëherë është refuzuar nga Juventusi. Anësori i majtë i mbrojtjes se Juventusit është i lidhur shumë më skuadrën franceze...

“Sarri na e mori lojtarin, i kërkoj falje Manchester City”

para 11 muajve - Telesport

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis ka konfirmuar se Jorginho do të shkojë te Chelsea dhe marrëveshja për Maurizio Sarri-n është shumë pranë. Fjalët e De Laurentiis kanë ardhur një ditë pasi është...

City akoma s’ka marrëveshje me Jorginho

para 11 muajve - Klan Kosova

Qytetarët nuk kanë arritur ta transferojnë mesfushorin, meqë oferta e bërë për të është refuzuar nga presidenti i napolitanëve Oferta prej 50 milionë eurosh e Manchester City për mesfushorin e Napoli,...

FUTBOLL: MADRIDI I JEP LAMTUMIRËN RONALDOS

para 11 muajve - Klan Macedonia

Prezantimi në Juventus është planifikuar të bëhet të hënën Fotoja e parë e Cristiano Ronaldos si një lojtar i ri i Juventusit, megjithëse nuk ka fanellën bardhezi veshur, është paraqitja e tij zyrtare. Fotoja e Cristiano Ronaldos

Allegri thyen heshtjen, zbulon si do të luajë Ronaldo

para 11 muajve - Politiko

Massimiliano Allegri ka folur për herë të parë pas zyrtarizimit të Ronaldos te skuadra e Juventusit. Tashmë Allegri iu përgjigj me diplomaci pyetjes se në çfarë pozicioni do luajë Ronaldo, shkruan “Sportmediaset”,...

‘Jugones’: Si e mashtruan gjithë botën Perezi dhe Cristiano

para 11 muajve - Insajderi

Cristiano Ronaldo edhe zyrtarisht është lojtar i Juventusit. Ai u largua nga “Santiago Bernabeu” pas nëntë sezoneve, ku shënoi 450 gola në 438 paraqitje, duke fituar 16 trofe – 4 Champions League. Komunikatat...

Agjenti i Ronaldos: Do ta mbyllë karrierën te Juventusi

para 11 muajve - KosovaPress

Gjatë ditës së djeshme ka ardhur zyrtarizimi për transferimin e Ronaldos nga Real Madridi te Juventusi për shifrën e 105 milionë eurove. Njeriu më i afërt me yllin portugez, njëherësh agjenti i tij Jorge...

Pas transferit te Ronaldos, shqiptari ia llogarit përfitimet Juventusit

para 11 muajve - Periskopi

Cristiano Ronaldo u transferua nga Real Madridi te Juventusi për 105 milionë euro Ylli portugez dje iu bashkua Juventusit për shumën prej 105 milionë euro, derisa një shqiptar ka bërë llogaritjet se si...

Shuma marramendëse që agjenti i Ronaldos do ta fitojë nga kalimi i tij në Juventus

para 11 muajve - Gazeta Express

Transferimi i pabesueshëm i Cristiano Ronaldos nga Real Madrid në Juventus për 112 milionë euro, do të bëjë që agjenti i tij të marrë 11 milionë, ka konfirmuar klubi i Serie A. Jorge Mendes i bëri një...

Sarri e Jorginho së shpejti pjesë të Chelseat

para 11 muajve - Koha.net

Chelsea është afër finalizimit të marrëveshjes për Maurizio Sarrin për zëvendësimin e Antonio Contes, ka bërë të ditur presidenti i Napolit. Aurelio De Laurentiis ka thënë se Sarri është afër që të bëhet...

Ronaldo thyen rokordin e madh në Itali

para 11 muajve - OraInfo

Juventusi e ka thyer rekordin për blerje të një lojtari në Serie A, duke nënshkruar me Cristiano Ronaldon, blerja e të cilit e dërgon në pozitën e dytë Gonzalo Higuainin që u ble dy vite më parë, po nga...

“Jorginho te Chelsea, Sarri shumë pranë”

para 11 muajve - Telesport

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis ka konfirmuar se Jorginho do të shkojë te Chelsea dhe marrëveshja për Maurizio Sarri-n është shumë pranë. Fjalët e De Laurentiis kanë ardhur një ditë pasi është...

Allegri flet për herë të parë për Ronaldon pas kalimit të tij në Juve

para 11 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja klubet. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është në Bruksel, Belgjikë, në një iniciativë për shëndetin...

“Juventusi është klubi i fundit në karrierë për Ronaldon”

para 11 muajve - Periskopi

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka thënë që Juventusi do të jetë klubi i fundit për yllin portugez ‘Zonja e Vjetër’ e transferoi dje Cristiano Ronaldon për shumën prej 105 milionë euro, me futbollistin...

“Çmendet”Perez! Ofron 400 milionë për dyshen “vrasëse”

para 11 muajve - Lexo

Florentino Pérez ka disa emra në agjendën e tij për të zëvendësuar Cristiano Ronaldon në Real Madrid. Opsionet kryesore janë shumë të qarta: Neymar dhe Kylian Mbappé përcjell ORAinfo. Ata janë dëshirat...

Ndeshja e parë e Ronaldos do të jetë kundër Real Madridit

para 11 muajve - Iliria News

Vetëm 25 ditë pas transferimit të tij në Juventus nga Real Madridi, Cristiano Ronaldo mund të ballafaqohet me Real Madridin në një ndeshje miqësore që pritet të zhvillohet me 5 gusht. Ndeshja do të zhvillohet...

Reali, video falenderimi Cristianos, tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

para 11 muajve - Portalb

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez,...

Ronaldo do të debutojë kundër kësaj skuadre me Juventusin

para 11 muajve - OraInfo

Vetëm 25 ditë pas transferimit të tij në Juventus, Cristiano Ronaldo mund të luajë kundër Real Madridin në një ndeshje miqësore që pritet të zhvillohet me 5 gusht. Ndeshja do të zhvillohet në Shtetet e...

Agjenti i Ronaldos tregon ku do ta mbyllë karrierën CR7

para 11 muajve - Sovrani

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ka thënë që Juventusi do të jetë klubi i fundit në karrierën e CR7. Ai u shpreh shumë i lumtur me akordin, përcjellë “Lajmi.net”. “Jam shumë i lumtur për Cristianon...

Ronaldo prezantohet të hënën, më 4 gusht ndaj Realit

para 11 muajve - Alsat-M

Një ndër transferimet më të bujshme të viteve të fundit, është padyshim kalimi i yllit portugez nga Real Madridi te Juventusi. Zyrtarizimi i transferimit, u bë gjatë ditës së djeshme, ndërkohë që prezantimi...

Real Madridit po i ikin "yjet", ja kush rrezikon largimin

para 11 muajve - Albeu

Real Madrid ditën e djeshme ka humbur një nga lojtarët më të mirë në historinë e klubit dhe më të mirën që ka apsur vitet e fundit. Por pas largimit të Cristiano Ronaldos te klubi i Juventus, një tjetër...

Si do të luajë Ronaldo te Juventusi? Na e tregon Allegri me… tri fjalë

para 11 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo do të mbërrijë në Torino të hënën e ardhshme, ndërsa trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, përshëndeti me entuziazëm ardhjen zyrtare të kampionit portugez. “Ardhja e Ronaldos është...

JA CILAT JANË FJALËT E LAMTUMIRËS PREKËSE TË SERGIO RAMOS PËR RONALDON

para 11 muajve - TV21

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtarë i Juventus. Lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga vetë klubi “bardhë e zi” dhe nga vetë Cristiano Ronaldo. Por menjëherë pas konfirmimit për largimin e...

Lojtarët që mund të zëvendësojnë Ronaldon te Reali

para 11 muajve - Koha.net

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij. Portugezi u pajtua t’i bashkohet...

Real në kërkim të zëvendësuesit të Ronaldo

para 11 muajve - Klan Kosova

Të Bardhët janë shumë të interesuar ta transferojnë një emër të madh futbolli në radhët e veta, pasi pesë herë fituesi i Topit të Artë kaloi tek Zonja e Vjetër Real Madrid është duke përcjellë Neymar,...

Allegri thyen heshtjen, zbulon si do të luajë Ronaldo

para 11 muajve - Lajmi.net

Massimiliano Allegri ka lavdëruar klubin për transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka lavdëruar klubin për transferimin e Cristiano Ronaldos nga...

Ronaldo te Juventusi, feston Allegri: Si do të luajë? Si gjithmonë, duke bërë gola

para 11 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo do të mbërrijë në Torino të hënën e ardhshme, ndërsa trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, përshëndeti me entuziazëm ardhjen zyrtare të kampionit portugez. “Ardhja e Ronaldos është...

Pas largimit të Ronaldos, shoku i tij i zemrës paralajmëron largimin nga Real

para 11 muajve - OraInfo

Cristiano Ronaldo është tashmë histori. Një vendim, largimi i CR7, i cili ka dhe do të ketë pasoja në Real, e veçanërisht në një prej të afërmve të tij: Marcelo përcjell ORAinfo. Brazili humbet njërin...

Pas largimit të Ronaldos, Real Madridi e humb edhe një yll tjetër

para 11 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi pas 9 viteve, duke kaluar te gjiganti italian, Juventus, për një shumë prej 112 milionë euro, ndërkohë edhe situata e Gareth Bale nuk është e qartë. Bale është...

Agjenti i Ronaldos merr shumën marramendëse për transferimin e portugezit

para 11 muajve - Ekonomia Online

Ronaldo zyrtarisht është lojtar i Juventusit. Shumë ditë debate dhe spekulime u finalizuan me zyrtarizmin e 33-vjeçarit te klubi “bardhë e zi”. Për këtë transferim një meritë të madhe e ka agjenti i Ronaldos...

Agjenti i Ronaldos merr shumën marramendëse për transferimin e portugezit

para 11 muajve - Ekonomia Online

Ronaldo zyrtarisht është lojtarë i Juventus. Shumë ditë debate dhe spekulime u finalizuan me zyrtarizmin e 33-vjeçarit te klubi “bardhë e zi”. Për këtë transferim një meritë të madhe e ka agjenti i Ronaldos...

Ronaldo lojtari më i shtrenjtë në histori të Serie A, lista me top-10 transferimet

para 11 muajve - Tetova Sot

Juventusi e ka thyer rekordin për blerje të një lojtari në Serie A, duke nënshkruar me Cristiano Ronaldon, blerja e të cilit e dërgon në pozitën e dytë Gonzalo Higuainin që u ble dy vite më parë, po nga...

Top-10 transferimet më të shtrenjta në Serie A, ja ku rënditet Cristiano

para 11 muajve - Infokusi

Juventusi e ka thyer rekordin për blerje të një lojtari në Serie A, duke nënshkruar me Cristiano Ronaldon, blerja e të cilit e dërgon në pozitën e dytë Gonzalo Higuainin që u ble dy vite më parë, po nga...

Ndeshja e parë e Ronaldos do të jetë kundër Real Madridit

para 11 muajve - Gazeta Express

Vetëm 25 ditë pas transferimit të tij në Juventus nga Real Madridi, Cristiano Ronaldo mund të ballafaqohet me Real Madridin në një ndeshje miqësore që pritet të zhvillohet me 5 gusht. Ndeshja do të zhvillohet...

Real Madrid gjen zëvendësuesin e Cristianos

para 11 muajve - Infokusi

Real Madrid synon transferimin e njërit nga këta tre yje të futbollit, shkruan GazetaFokus. Neymar, Kylian Mbappe dhe Eden Hazard janë objektivat e Realit si zëvendësim të mundshëm për Cristiano Ronaldo,...

Efekti Ronaldo, ja çfarë është duke ndodhur në dyqanet e Juventusit

para 11 muajve - Lajmi.net

Tifozë të shumtë kanë publikuar fotografi me fanellën e Ronaldos me numrin 7. Tifozë të Juventusit kanë vërshuar dyqanet e klubit në kërkim të fanellës së Cristiano Ronaldos. Juve Store në Torino dhe Milano...

Cristiano Ronaldo e feston me një gotë shampanjë transferimin te Juventusi

para 11 muajve - Mapo

Kjo është fotoja e parë e Cristiano Ronaldos si një lojtar i ri i Juventusit, megjithëse nuk ka fanellën bardhezi veshur, as është paraqitja e tij zyrtare. Ky imazh është zbuluar nga portali portugez “Maisfutebol”,...

Ja cilat janë fjalët e lamtumirës prekëse të Sergio Ramos për Ronaldon

para 11 muajve - RTV 21

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtarë i Juventus. Lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga vetë klubi “bardhë e zi” dhe nga vetë Cristiano Ronaldo. Por menjëherë pas konfirmimit për largimin e...

Yllin e madh që e kërkoi Milan, po e rrëmben Ancelotti

para 11 muajve - OraInfo

La Repubblica zbulon  se Chelsea mund të përfshijë Cesc Fabregas në marrëveshjen e tyre të dyfishtë për dyshen e Napolit Maurizio Sarri dhe Jorginho përcjell ORAinfo. Sipas gazetës, presidenti i Napolit...

Vjen oferta e PSG-së për yllin e Juventusit, përgjigjet menjëherë gjiganti italian

para 11 muajve - Sovrani

Paris Saint-Germain thuhet se ka ofruar 40 milionë euro për Alex Sandro, por u refuzua menjëherë nga Juventusi, transmeton Sovrani.info. Mbështetësi i Brazilit ka qenë i lidhur ngushtë me skuadrën franceze,...

Fabregas mund të kalojë në Serie A si pjesë e marrëveshjes mes Chelseat dhe Napolit

para 11 muajve - Telegrafi

La Repubblica shkruan se Chelsea mund ta përdorë kartonin e Cesc Fabregas për ta mbyllur marrëveshjen me Napolin për Maurizio Sarrin dhe Jorginhon. Sipas kësaj gazete është presidenti Aurelio De Laurentiis...

Kjo është e ardhmja e Gareth Bale

para 11 muajve - Infokusi

Pas largimit të Cristiano Ronaldos në Juventus, Gareth Bale ka gjasa të qëndrojë në Real Madrid, raporton AS. Ashtu si edhe Ronaldo, Bale tregoi se ishte i pazgjedhje në Madrid pas triumfit të Ligës së...

Transferimi i Ronaldos te Juventusi mund të ketë efekt ‘domino’ te sulmuesit e tjerë

para 11 muajve - Telegrafi

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi ka shkundur futbollin evropian, pasi lëvizja e pesë herë fituesi i ‘Topit të Artë’, do të ketë efekt domino në afatin kalimtar. Tani Juventusi po shikon mënyrat...

Fabregas në Serie A?

para 11 muajve - Gazeta Express

Chelsea do ta përfshijë Fabregasin në marrëveshjen e dyfishtë me Sarrin dhe Jorginhon, ka raportuar La Republica. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, është duke insistuar që ta fus në marrëveshje...

Jorginho tradhëton keq Cityn, ikën tek rivali i tyre i përbetuar

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka konifurmuar se mesfushori Jorginho do të shkojë në Chelsea dhe se marrëveshja për Maurizio Sarrin është në fazën finale. Komentet e De Laurentiis vijnë një...

Këto janë fjalët e lamtumirës prekëse të Sergio Ramos për Ronaldon

para 11 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtarë i Juventus. Lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga vetë klubi "bardhë e zi" dhe nga vetë Cristiano Ronaldo. Por menjeherë pas konfirmimit për largimin e...

Dy formacionet e Juventusit me Cristiano Ronaldon

para 11 muajve - Lajmi.net

"AS" ka publikuar dy opsione për formacionin e Juventusit me Cristiano Ronaldon. Juventus ka opsione të ndryshme për formacion të ri pas ardhjes së Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Trajneri Massimiliano...

Mesazhet emocionuese të lojtarëve të Real Madridit për Ronaldon pas largimit të tij

para 11 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo e meriton vendin në historinë e Real Madridit, sipas kapitenit madrilen Sergio Ramos. Juventusi e kompletoi transferimin e portugezit për 112 milionë euro dhe Ramos ka zgjedhur Twitterit...

Pritja mori fund, Chelsea zgjedh trajnerin e ri?

para 11 muajve - Ina

Antonio Conte pritet të ndahet me Chelsean. Chelsea sot pret të konfirmojë ardhjen e një menaxheri të ri. Mediat italiane raportojnë se “Blues” synojnë të konfirmojnë marrëveshjen për angazhimin e Maurizio...

Juventusi e pagoi Ronaldon me paratë e Chelseat, Higuain dhe Rugani drejt londinezëve për 100 milionë euro?

para 11 muajve - Telegrafi

Pas ardhjes te Juventusi të Cristiano Ronaldos, klubi do ta shes Gonzalo Higuainin dhe Daniele Ruganin te Chelsea për 100 milionë euro. Transferimi i legjendës së Real Madridit është zyrtarizuar të martën...

Dhjetë superlojtarët që mund të transferohen në Real Madrid

para 11 muajve - Shenja

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij. Portugezi u pajtua t’i bashkohet...

Pritja mori fund, Chelsea zgjedh trajnerin e ri?

para 11 muajve - Lajmi.net

. Chelsea sot pret të konfirmojë ardhjen e një menaxheri të ri. Mediat italiane raportojnë se “Blues” synojnë të konfirmojnë marrëveshjen për angazhimin e Maurizio Sarrit. Antonio Conte pritet të ndahet...

Real Madridi me video emocionuese për portugezin: Faleminderit, Cristiano Ronaldo

para 11 muajve - Zhurnal

Real Madridi me video emocionuese për portugezin: Faleminderit, Cristiano Ronaldo "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë...

Kjo është fotoja e parë e Ronaldos si "bardhezi" (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Ronaldo është zyrtarizuar ditën e djeshme si lojtarë i klubit italian, Juventus . Lajmë është bërë i ditur nga vetë klubi i Juventus dhe së fundmi po qarkullon edhe një foto e Ronaldos me zyrtarët e lartë...

Ramos e dridh Spanjën! Zbulon se cili yll tjetër i madh po largohet nga Madrid

para 11 muajve - OraInfo

Sergio Ramos, kapiteni i Real Madridit, ka lëshuar një paralajmërim shumë serioz  në drejtim të tifozëve madrilienë . Largimi i Cristiano Ronaldos mund të mos jetë i vetmi dalje që do të shfaqet që do...

10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon në Real Madrid

para 11 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo e ka braktisur Real Madridin për Juventusin, prandaj gjiganti spanjoll do të jetë në kërkim të një zëvendësuesi të superyllit portugez gjatë kësaj vere. Portugezi u pajtua t’i bashkohet...

Perez hap kartat!! Përfundimisht ky është ‘Ronaldo i ri ‘në Madrid

para 11 muajve - OraInfo

Florentino Pérez ka një plan. Presidenti i Real Madridit dhënë një lajm të rëndësishëm duke treguar se  largimi i Cristiano Ronaldos duhet të kompensohet me një figurë të fuqishme. Paralajmërimet vijnë...

Cristiano Ronaldo e feston me një gotë shampanjë transferimin te Juventusi

para 11 muajve - Telesport

Kjo është fotoja e parë e Cristiano Ronaldos si një lojtar i ri i Juventusit, megjithëse nuk ka fanellën bardhezi veshur, as është paraqitja e tij zyrtare. Ky imazh është zbuluar nga portali portugez “Maisfutebol”,...

Pas largimit të Ronaldos, Real Madridi e humb edhe një yll tjetër

para 11 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi pas 9 viteve, duke kaluar te gjiganti italian, Juventus, për një shumë prej 112 milionë euro, ndërkohë edhe situata e Gareth Bale nuk është e qartë. Bale është...

Konfirmohet: Jorginho është futbollisti i Chelseas

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Jorginho do të jetë futbollisti i Chelseas. Mesfushori i Napolit ka arritur marrëveshje me gjigantin anglez, shkruan IndeksOnline. Lajmin e ka konfirmuar Presidenti i Napolit, De Laurentiis. “Dua që t’i...

Real Madrid zbulon! Ja BISHA që po e zëvendëson Ronaldon

para 11 muajve - OraInfo

Real Madrid e sheh  Neymar, Kylian Mbappe dhe Eden Hazard si zëvendësime të mundshme për Cristiano Ronaldo, përcjell ORAinfo. Kampionët evropianë e humbën Ronaldon që u largua në drejtim të Juventusit...

“Mirësevjen te Juventus, nder të të dorëzoj fanellën me nr.7”

para 11 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një lojtar i Juventusit, firmat janë hedhur në kontratë dhe sulmuesi portugez ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare. 5 herë fituesi i topit të Artë do të lujë me “Zonjën...

Real Madridi me video emocionuese për portugezin: Faleminderit, Cristiano Ronaldo

para 11 muajve - Telegrafi

Real Madridi e ka falënderuar Cristiano Ronaldon për nëntë vitet e kaluara në klub. Kjo pasi lojtari të martën kaloi te Juventusi. Kapiteni i kombëtares portugeze e mbyllur transferimin për 112 milionë...

Nuk do ta besoni kundër kujt skuadre do debutojë Ronaldo me Juventusin

para 11 muajve - Fakti Ditor

Vetëm 25 ditë pas transferimit të tij në Juventus, Cristiano Ronaldo mund të luajë kundër Real Madridin në një ndeshje miqësore që pritet të zhvillohet me 5 gusht. Ndeshja do të zhvillohet në Shtetet e...

Pas largimit të Ronaldos, Real Madridi e humb edhe një yll tjetër

para 11 muajve - Republika

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi pas 9 viteve, duke kaluar te gjiganti italian, Juventus, për një shumë prej 112 milionë euro, ndërkohë edhe situata e Gareth Bale nuk është e qartë. Bale është...

LAJM BOMBË! Ja ku prezantohet Ronaldo në stadiumin ‘Allianz’

para 11 muajve - OraInfo

Juventusi ka konfirmuar nënshkrimin e superstarit portugez Cristiano Ronaldo nga Real Madrid përcjell ORAinfo. Ish-ylli i Manchester United donte të transferohej te Zonja e Vjetër gjatë ditëve të fundit...

Formacioni i frikshëm i Juventusit me Ronaldon

para 11 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo është lojtari më i ri i skuadrës së Juventusit, shkruan GazetaFokus.. Me kalimin e tij te Juventus, kjo skuadër do të duket e frikshme për kundërshtarët. Këto janë disa nga opsionet e...

10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon në Real Madrid

para 11 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo e ka braktisur Real Madridin për Juventusin, prandaj gjiganti spanjoll do të jetë në kërkim të një zëvendësuesi të superyllit portugez gjatë kësaj vere. Portugezi u pajtua t’i bashkohet...

Këto janë fjalët e lamtumirës prekëse të Sergio Ramos për Ronaldon

para 11 muajve - Gazeta e re

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtarë i Juventus. Lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga vetë klubi “bardhë e zi” dhe nga vetë CristianoRonaldo. Por menjeherë pas konfirmimit për largimin e...

Chelsea e paguan çmimin e Ronaldos

para 11 muajve - Gazeta Express

Mediat italiane raportojnë se Juventusi do ta paguajë çmimin e Cristiano Ronaldos duke i shitur Gonzalo Higuainin dhe Daniele Ruganin në Chelsea për 100 milionë euro. Transferimi i Ronaldos nga Real Madridi...

Juventusit pas ardhjes se Ronaldos i largohet sulmuesi argjentinas

para 11 muajve - Gazeta e re

Ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus, do të ketë pasoja te skuadra nga Torino. CR7 do t’i kushtojë Juventusit mbi 120 milionë dhe në këtë mënyrë duhet të nxjerrë në shitje të paktën një prej ‘yje’ të...

“Mirësevjen te Juventus, nder të të dorëzoj fanellën me nr.7”

para 11 muajve - InfoShqip

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një lojtar i Juventusit, firmat janë hedhur në kontratë dhe sulmuesi portugez ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare. 5 herë fituesi i topit të Artë do të lujë me “Zonjën...

“Dashuria juaj më bën më të fortë, urrejtja juaj më bën të pandalshëm”, 10 shprehjet më të përfolura të Ronaldos

para 11 muajve - BalkanWeb

Cristiano Ronaldo gjithmonë ka dëshirë të flasë. Dhe jo pak. Këto janë 10 frazat e tij si lojtar i “Realit të Madridit” që bënë xhiro në mbarë botën. “Mendoj se njerëzit më fërshëllejnë sepse jam i pasur,...

10 super lojtarët që mund të zëvendësojnë Ronaldon te Reali

para 11 muajve - Gazeta e re

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij. Portugezi u pajtua t’i bashkohet...

Ja si dhe më kënd e festoi Ronaldo transferimin në Juventus

para 11 muajve - OraInfo

Cristiano Ronaldo është një lojtar i ri i Juventusit. Ylli portugez ka rënë dakord të bashkohet me Zonën e Vjetër për 105 milionë euro dhe do të fitojë 30 milionë euro për një vit për pesë sezonet e ardhshme...

Pas largimit të Ronaldos, Real Madridi e humb edhe një yll tjetër

para 11 muajve - Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi pas 9 viteve, duke kaluar te gjiganti italian, Juventus, për një shumë prej 112 milionë euro, ndërkohë edhe situata e Gareth Bale nuk është e qartë. Bale është...

Marca: Lojtarët e Real Madridit të shokuar nga largimi i Cristiano Ronaldos

para 11 muajve - BalkanWeb

Largimi i Cristiano Ronaldos drejt Juventusit ka trazuar ujrat në kampin e ‘Los Blancos’. Lojtarët e Realit janë ata më të zhgënjyerit nga tranferimi i portugezit në Torino, të paktën këtë gjë shkruan...

Ronaldo “ikonë” Realit, ja 7 momentet më të papërsëritshme me fanellën e “Los Blancos”

para 11 muajve - Newsport

Ronaldo ka mbyllur dje një nga epokat më të lavdishme n historinë e Real Madridit duke e ringjitur klubin madrilen në fron. Përvecc golave, rekordeve dhe “lumit të trofeve” portugezi ka prodhuar momente...

Ky është fati, Ronaldo ndeshjen e parë për Juventusin do t’a luajë kundër Real Madridit

para 11 muajve - Sovrani

Vetëm 25 ditë pas transferimit të tij në Juventus nga Real Madridi, Cristiano Ronaldo mund të ballafaqohet me Real Madridin në një ndeshje miqësore që pritet të zhvillohet me 5 gusht. Ndeshja do të zhvillohet...

Bale – Real Madrid, vjen lajmi i fundit

para 11 muajve - Sovrani

Pas largimit të Cristiano Ronaldos në Juventus, Gareth Bale ka gjasa të qëndrojë në Real Madrid, raporton AS, përcjellë Sovrani.info. Ashtu si Ronaldo, Bale tregoi se ishte i pazgjidhur në Madrid pas triumfit...

Tre super yjet që mund ta zëvendësojnë Ronaldon në Real Madrid

para 11 muajve - Lajmi.net

. Real Madrid ka filluar kërkimin për zëvendësuesin e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi portugez i dha fund aventurës nëntëvjeçare në Santiago Bernabeu duke arritur marrëveshje për transferim në Juventus. “Marca”...

Ronaldo ‘largon’ yllin e madh nga Juventus

para 11 muajve - Lajmi.net

Juventus do ta shesë një yll të madh pas ardhjes së Cristiano Ronaldos. Ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus, do të ketë pasoja te skuadra nga Torino. Përkundër gëzimit të madh për blerjen e tij nga...

10 super lojtarët që mund të zëvendësojnë Ronaldon te Reali

para 11 muajve - KosovaPress

Portugezi u pajtua t’i bashkohet Juventusit për 112 milionë euro duke lënë një boshllëk të madh në klubin madrilen. Por menjëherë pas largimit, drejtuesit e Realit po mendojnë për zëvendësuesin e portugezit....

“E pabesueshme, por e vërtetë”, e gjithë bota shkruan për transferimin e Ronaldos

para 11 muajve - Java News

Deri dje transferimi i Cristiano Ronaldos tek Juventusi dukej thuajse i pamundur. Edhe pse vetë mediat e raportonin një gjë të tillë, jo të gjithë besonin se ‘blerja e shekullit’, do të realizohej. Por...

Ronaldo – Juventus, ja çfarë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Instagram

para 11 muajve - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo është futbollist i ri i Juventusit. Sulmuesi portugez ka zyrtarizuar largimin nga Real Madrid duke nënshkruar me skuadrën kampione nga Serie A. Kurse, për të bërë një hap më shumë drejt...

Ronaldo ” i bën nder” Bale, uellsiani ka probleme të tjera

para 11 muajve - Newsport

Transferimi i bujshëm i Cristiano Ronaldos te Juventus nuk e ka kënaqur Gareth Bale. Mesfushori i krahut të kampionëve të Europës ka rihapur bisedimet për të kërkuar largimin e tij nga “Santiago Bernabeu”....

Lamtumirë Ronaldo! Kjo video do të përlotë çdo tifoz të Real Madridit

para 11 muajve - InfoShqip

Çdo fillim ka edhe një fund, që zakonisht është i dhimbshëm I tillë ishte edhe largimi i Cristiano Ronaldos sot nga Real Madridi që ka përlotur shumicën e tifozëve të këtij klubi. Pa asnjë dyshim, Ronaldo...

Fabregas te gjiganti i Serie -A?

para 11 muajve - Sovrani

La Repubblica pretendon se Chelsea mund të përfshijë Cesc Fabregas në marrëveshjen e tyre të dyfishtë me Napolin për Maurizio Sarri dhe Jorginho, transmeton Sovrani.info. Sipas gazetës, presidenti i Napolit...

Juventusit pas ardhjes se Ronaldos i largohet sulmuesi argjentinas

para 11 muajve - KosovaPress

CR7 do t’i kushtojë Juventusit mbi 120 milionë dhe në këtë mënyrë duhet të nxjerrë në shitje të paktën një prej ‘yje’ të skuadrës për të rregulluar “Fair Play Financiar”. “Premium Sport” raporton se Gonzalo...

Video lamtumire për Cristiano Ronaldon

para 11 muajve - Shenja

Në fillim dukej thjeshtë vetëm një ide e çmendur e merkatos, por shumë shpejt gjithçka u konkretizua dhe Cristiano Ronaldoi ia ktheu shpinën Real Madridit për t’iu bashkuar Juventusit, shkruan Sovrani.info....

Këto janë fjalët e lamtumirës prekëse të Sergio Ramos për Ronaldon

para 11 muajve - KosovaPress

Lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga vetë klubi "bardhë e zi" dhe nga vetë CristianoRonaldo. Por menjeherë pas konfirmimit për largimin e tij kanë qënë shokët e skuadrës të Real Madrid ata që i kanë dhënë...

Ky është formacioni i frikshëm i Juventusit me Ronaldon

para 11 muajve - KosovaPress

Së fundmi është agjencia e njohur e lajmeve “Goal” që ka publikuar formacionin e mundshëm të Juventusit me Ronaldon. Temat: Ronaldo Juventus Formacion Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

Reali, video falenderimi Cristianos

para 11 muajve - Java News

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez,...

Reali, video falenderimi Cristianos. Tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

para 11 muajve - Infokusi

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin.Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez, Cristiano...

Numri 7 për Ronaldon? Reagon Cuadrado

para 11 muajve - Sovrani

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një lojtar i Juventusit, firmat janë hedhur në kontratë dhe sulmuesi portugez ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare. 5 herë fituesi i topit të Artë do të lujë me “Zonjën...

Lamtumira prekëse e Ronaldos që përloti tifozët

para 11 muajve - Ekonomia Online

Ditën e djeshme është njoftuar se Cristiano Ronaldo tashmë zyrtarisht do të jetë lojtarë i klubit italian, Juventus. Pasi klubi zyrtarizoi blerjen e tij, ka ardhur edhe një fjalim nga Ronaldo për të shpjeguar...

Cristiano iu bashkua Juventusit, Reali gjen pasuesin

para 11 muajve - KosovaPress

Tashmë Real Madrid duhet të mendojë për një zëvendësues të denjë për “Zotërinë e 5 Topave të Artë”, dhe sa më parë e mundur. Një variabël e mundshme është Eden Hazard, një futbollist që ka shumë dëshirë...

Pas transferimit të Ronaldos, Juventusi shet yllin e skuadrës

para 11 muajve - Bota Press

Juventus do ta shesë një yll të madh pas ardhjes së Cristiano Ronaldos. Ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus, do të ketë pasoja te skuadra nga Torino. Pas transferimit të futbollistit më të mirë në...

Përmes një videoje 6 minutëshe, Reali falenderon Ronaldon dhe mbush me lot sytë e çdo tifozi madrilen

para 11 muajve - Sovrani

Në fillim dukej thjeshtë vetëm një ide e çmendur e merkatos, por shumë shpejt gjithçka u konkretizua dhe Cristiano Ronaldoi ia ktheu shpinën Real Madridit për t’iu bashkuar Juventusit, shkruan Sovrani.info....

Sarri dhe Jorginho sot “aterojnë” në Chelsea

para 11 muajve - Gazeta Monitor

BERGAMO, ITALY - JANUARY 21: SSC Napoli head coach Maurizio Sarri looks on during the serie A match between Atalanta BC and SSC Napoli at Stadio Atleti Azzurri d'Italia on January 21, 2018 in Bergamo,...

Juventusi fillon ‘spastrimin’, ja largimi i parë 40 milionësh

para 11 muajve - Sovrani

Juventusi ka pranuar ofertën e Chelseat prej 40 milionë eurove për mbrojtësin Daniele Rugani, raporton Mediaset Premium, përcjellë Sovrani.info. Bosi i ardhshëm i Chelseat, Maurizio Sarri, menaxhoi Ruganin...

Ja tre emrat kyç për zëvendësimin e Ronaldos te Real Madridi

para 11 muajve - Sovrani

Real Madrid synon Neymar, Kylian Mbappe dhe Eden Hazard si zëvendësime të mundshme për Cristiano Ronaldo, raporton Sports Illustrated, përcjellë Sovrani.info. Kampionët evropianë e humbën Ronaldon drejt...

Me një gotë shampanjë, Ronaldo feston kalimin në Juventus

para 11 muajve - Ina

Cristiano Ronaldo sot kaloi në Juventus nga Real Madridi për një shumë rreth 105 milionë euro. E pasi Real Madrid kishte pranuar ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit me avion privat kishte udhëtuar...

Lamtumirë Ronaldo! Kjo video do të përlotë çdo tifoz të Real Madridit

para 11 muajve - Ina

Çdo fillim ka edhe një fund, që zakonisht është i dhimbshëm I tillë ishte edhe largimi i Cristiano Ronaldos sot nga Real Madridi që ka përlotur shumicën e tifozëve të këtij klubi. Pa asnjë dyshim, Ronaldo...

Sarri me Jorginhon në Chelsea?

para 11 muajve - Medial

Napoli ka filluar stërvitjet parasezonale sot me trajnerin e ri Carlo Ancelotti, por Sarri mbetet nën kontratë derisa ajo të prishet me marrëveshje të ndërsjellët. Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis...

Juventusi kërkon edhe Marcelon

para 11 muajve - Medial

Pasi ka nënshkruar me Cristiano Ronaldon, raportohet se Juventus ka për synim që të transferojë shokun e tij të skuadrës Marcelo, nëse largohet Alex Sandro. Blerje 100 milionë plus 12 milionë pagesa shtesë...

Lamtumirë Ronaldo! Kjo video përlotë çdo tifoz të Real Madridit

para 11 muajve - Albeu

Çdo fillim ka edhe një fund, që zakonisht është shumë i dhimbshëm. I tillë ishte edhe largimi i Cristiano Ronaldos sot nga Real Madridi që ka përlotur shumicën e tifozëve të këtij klubi. Pa asnjë dyshim,...

Ronaldo largohet nga Real Madridi: Si do të mbahet mend nga tifozët e Los Blancos

para 11 muajve - Telegrafi

Cristiano Ronaldo ka kaluar nëntë vite të paharrueshme te Real Madridi, ndërsa nga sezoni i ri do të luajë për Juventusin. Superylli portugez u transferua në Santiago Bernabeu në vitin 2009 nga Manchester...

Sarri me Jorginhon në Chelsea?

para 11 muajve - Gazeta Express

Maurizio Sarri mund të emërohet nesër menaxher në Chelsea e bashkë më të mund të shkojë edhe Jorginho si pjesë e një marrëveshje 65 milionë euro Napoli ka filluar stërvitjet parasezonale sot me trajnerin...

Shikoni çfarë bëri Lopetegui për të ndaluar Ronaldon të largohet te Juventusi

para 11 muajve - Albeu

Trajneri Julen Lopetegui do të ketë përpara një detyrë të vështirë, të ndërtojë një Real Madrid kampion dhe këtë gjë do t’i duhet ta bëjë pa yllin e këtij ekipi, Cristiano Ronaldo , që pas 9 vitesh në...

Publikohet foto e Ronaldos me presidentin Agnelli dhe menaxherin e tij Mendes pas zyrtarizmit të marrëveshjes

para 11 muajve - Telegrafi

Dita e martë e 10 korrikut do të mbahet mend gjatë nga tifozët e Juventusit. Kjo pasi ‘Zonja e Vjetër’ nënshkroi me njërin prej lojtarëve më të mirë në histori të futbollit, Cristiano Ronaldon. CR7 i ka...

Reali do Lukakun si zëvendësim të Ronaldos

para 11 muajve - Klan Kosova

Real Madridi do të provojë ta trasferojë Romelu Lukakun nga Manchester United, pohon Don Balon. Këtë veprim, kampioni i Evropës besohet se do ta ndërmarrë në tentim që ta gjejë zëvendësuesin e Cristiano...

Ky është tifozi që bleu i pari fanellën e Cristiano Ronaldos (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Transferimi i Cristiano Ronaldos siç edhe pritej ka shkaktuar radhët e para në Torino për blerjen e fanellës së tij. Por mesa duket “Zonja e Vjetër” i ka marrë masat me kohë në lidhje me këtë gjë, duke...

Ky është tifozi që bleu i pari fanellën e Cristiano Ronaldos (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Transferimi i Cristiano Ronaldos siç edhe pritej ka shkaktuar radhët e para në Torino për blerjen e fanellës së tij. Por mesa duket “Zonja e Vjetër” i ka marrë masat me kohë në lidhje me këtë gjë, duke...

Lamtumirë Ronaldo! Kjo video do përlot çdo tifozë të Real Madridit

para 11 muajve - Gazeta Express

Çdo fillim ka edhe një fund, që zakonisht është i dhimbshëm I tillë ishte edhe largimi i Cristiano Ronaldos sot nga Real Madridi që ka përlotur shumicën e tifozëve të këtij klubi. Pa asnjë dyshim, Ronaldo...

Marca: Lojtarët e Real Madridit ende s’e besojnë që është larguar Ronaldo

para 11 muajve - Gazeta Express

Duket se Real Madridit Ronaldo nuk i la hapësirë tjetër vetëm që ai të largohej Por, pavarësisht shkrimeve të mediave shokët e tij të skuadrës asnjëherë nuk besuan se ai do të largohet nga kryeqyteti spanjoll....

Publikohet foto e festës së Ronaldos me Agnellin pas arritjes së marrëveshjes

para 11 muajve - RTV 21

Cristiano Ronaldo sot kaloi te Juventusi nga Real Madridi për një shumë rreth 105 milionë euro Pasi Real Madridi pranoi ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit me avion privat udhëtoi për në Greqi,...

Fjalët e Sergio Ramos për largimin e Ronaldos

para 11 muajve - NOA

Cristiano Ronaldo meriton të jetë pjesë e folklorit të Real Madrid, sipas Sergio Ramos, me kapitenin e klubit që ka nderuar tashmë ish-shokun e ekipit. Juventus ka blerë anësorin për 105 mln euro dhe Ramos...

Kjo deklaratë e agjentit të Ronaldos, nuk do t’i pëlqej aspak Real Madridit

para 11 muajve - OraInfo

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes është deklaruar pasi e kompletoi marrëveshjen me Juventusin. Agjenti portugez ka thënë se marrëveshja e arritur me ‘Zonjë e Vjetër’ e ka bërë shumë të lumtur...

Reali, video falenderimi Cristianos. Tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

para 11 muajve - Mapo

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez,...

Cristiano iu bashkua “Zonjës”? No problem, Reali gjen pasuesin

para 11 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo tashmë i përket të kaluarës te Real Madrid. Muri i fundit që ndante portugezin nga Juventus ka rënë pasi Florentino Perez ka pranuar ofertën maksimale të bardhezinjve, prej 100 milionë...

Juventusi kërkon edhe Marcelon

para 11 muajve - Gazeta Express

Duket se Juventusi nuk do të ndalet se kërkuari lojtarët e Real Madridit Pasi ka nënshkruar me Cristiano Ronaldon, raportohet se Juventus ka për synim që të transferojë shokun e tij të skuadrës Marcelo,...

Kjo foto e Ronaldos me Agnellin, po bën namin në rrjetet sociale

para 11 muajve - OraInfo

Pasi u takuan sot në Greqi për ta mbyllur marrëveshjen, Agnelli dhe Ronaldo kanë ngre nga një dolli. Cristiano Ronaldo kaloi te Juventusi nga Real Madridi për 100 milionë euro + 12 bonuse, e që është transferimi...

Real Madrid i jep lamtumirën Ronaldos me një video falënderimi

para 11 muajve - SuperSport

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falënderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez,...

Me një gotë shampanjë, Ronaldo feston kalimin në Juventus

para 11 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo sot kaloi në Juventus nga Real Madridi për një shumë rreth 105 milionë euro. E pasi Real Madrid kishte pranuar ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit me avion privat kishte udhëtuar...

CR7 i përket të kaluarës, Real Madrid nis sulmin për Neymar

para 11 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo tashmë i përket të kaluarës te Real Madrid. Muri i fundit që ndante portugezin nga Juventus ka rënë pasi Florentino Perez ka pranuar ofertën maksimale të bardhezinjve, prej 100 milionë...

“Çmendet” Juventusi: Pas Ronaldos kërkon t’i marrë Realit edhe Marselon

para 11 muajve - Gazeta Tema

Sikur të mos mjaftonte nënshkrimi i shekullit me Kristiano Ronaldon, Juventusi kërkon të tejkalojë edhe imagjinatën në merkaton e verës. Sipas asaj që raportohet nga “Premiumsport”, Beppe Marotta nuk do...

Ronaldo ju bashkua Juventusit? Pa problem, Reali gjen pasuesin e tij

para 11 muajve - InfoShqip

Cristiano Ronaldo tashmë i përket të kaluarës te Real Madrid. Muri i fundit që ndante portugezin nga Juventus ka rënë pasi Florentino Perez ka pranuar ofertën maksimale të bardhezinjve, prej 100 milionë...

Largimi i Ronaldos, Ramos i rreshton fjalët e fundit

para 11 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo meriton të jetë pjesë e folklorit të Real Madrid, sipas Sergio Ramos, me kapitenin e klubit që ka nderuar tashmë ish-shokun e ekipit. Juventus ka blerë anësorin për 105 mln euro dhe Ramos...

Jo vetëm Ronaldon, Juventus kërkon t’i rrëmbejë Real Madridit edhe shokun e portugezit

para 11 muajve - BalkanWeb

Pak orë pas zyrtarizimit të Cristiano Ronaldo-s si futbollist i Juventusit nga Italia vijnë raportime të reja sa i takon merkatos në aksin Madrid-Torino. “Premiumsport” shkruan se Beppe Marotta nuk do...

Ramos i thotë lamtumirë Ronaldo-s: Të luaje përkrah teje ka qenë një kënaqësi

para 11 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo meriton të jetë pjesë e folklorit të Real Madrid, sipas Sergio Ramos, me kapitenin e klubit që ka nderuar tashmë ish-shokun e ekipit. Juventus ka blerë anësorin për 105 mln euro dhe Ramos...

Cristiano Ronaldo në numra

para 11 muajve - Zhurnal

Cristiano Ronaldo në numra "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar...

Cristiano Ronaldo në numra

para 11 muajve - Telegrafi

Transferimi i ri i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ndoshta është 33 vjeçar, mirëpo ai vazhdon të jetë njëri prej futbollistëve më të mirë në botë. Superylli portugez iu është bashkuar Bianconerëve pas tri...

Ja arsyeja pse Ronaldo u largua nga Reali

para 11 muajve - Standard

Sipas “Marca”-s, Ronaldo u largua nga Reali vetëm për shkak të prishjes së raporteve me presidentin Florentino Perez. Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi për të nënshkruar me Juventusin. Mediat...

Juventusi duhet t’i shet tre lojtarë për ta mbuluar transferimin e Ronaldos

para 11 muajve - OraInfo

Juventusi duhet t’i shet tre lojtarë që ta paguaj transferimin e Cristiano Ronaldos. Ylli portugez i kushtoi ‘Zonjës së Vjetër 100 milionë euro +12 milionë nga performanca e tij që do ta tregoj në sezonin...

Juventus nuk ndalet, kërkon një tjetër lojtar nga Reali

para 11 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtar i Juventusit. “Premiumsport” raporton se italianët nuk do të ndalen me kaq, por do të kërkojnë të “zhvasin” Realin. Tashmë në shënjestër të tyre është Marcelo....

Këto janë statistikat e mahnitshme të Ronaldos

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags gola real ronaldo Cristiano Ronaldo sot kalojë nga Real Madridi në Juventus për 105 milionë euro Siç ka lajmëruar klubi i Juventusit, ata do ta paguajnë këtë çmim brenda dy viteve, derisa...

Lamtumirë Ronaldo! Kjo video do përlot çdo tifozë të Real Madridit

para 11 muajve - Tetova Sot

Çdo fillim ka edhe një fund, që zakonisht është i dhimbshëm I tillë ishte edhe largimi i Cristiano Ronaldos sot nga Real Madridi që ka përlotur shumicën e tifozëve të këtij klubi. Pa asnjë dyshim, Ronaldo...

Ancelotti fillon aventurën e re te Napoli

para 11 muajve - Telesport

Napoli ka zhvilluar seancën e parë stërvitore nën urdhrat e trajnerit të ri Carlo Ancelotti ditën e martë. Stërvitja është kryer në kampin Dimaro-Folgarida në regjionin verior të Trento-s, nën një shi...

Iku nga Real, por Ronaldo ka një mesazh për madrilenët

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags leter ronaldo tifoze Cristiano Ronaldo ka zgjedhur të largohet nga Real Madrid për tu bashkuar me Juventusin. Sulmuesi portugez përmes një letre të hapur ka njoftuar arsyet e largimit nga...

Ronaldo te Juventus, letra që portugezi ka shkruajtur për vitet e kaluara në Madrid

para 11 muajve - NOA

Ka marrë fund “telenovela” e kësaj vere, dhe Ronaldo është transferuar te skuadra e Juventusit. Palët kanë rënë dakord që ylli portugez të kalojë në Itali për shumën e 105 milion eurove. Kristiano do të...

Publikohet foto e festës së Ronaldos me Agnellin pas arritjes së marrëveshjes

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags agnelli festa ronaldo Cristiano Ronaldo sot kaloi te Juventusi nga Real Madridi për një shumë rreth 105 milionë euro. Pasi Real Madridi pranoi ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit...

Pranon kushtin e Perez, Ronaldo – Tifozëve: I kërkova klubit të më shiste

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Vetëm pak minuta pas zyrtarizimit të transferimit të tij te Juventusi, Cristiano Ronaldo iu drejtua tifozëve të Realit të Madridit me një letër të gjatë. Ai përshkruan 9 vitet si madrilen, si më uniket...

Shikoni çfarë ka bërë Lopetegui për të dështuar transferimin e Ronaldos te Juventusi

para 11 muajve - Lajmi.net

Trajneri Julen Lopetegui do të ketë përpara një detyrë të vështirë, të ndërtojë një Real Madrid kampion dhe këtë gjë do t’i duhet ta bëjë pa yllin e këtij ekipi, Cristiano Ronaldo, që pas 9 vitesh në “Santiago...

Cristiano, letër tifozëve: I kërkova klubit që të më shiste

para 11 muajve - Portalb

Cristiano Ronaldo i tha lamtumirë Realit të Madridit nëpërmjet një letre të botuar nga klubi spanjoll në faqen e tij të internetit, transmeton Top Channel. Ylli portugez shpjegon largimin e tij dhe falënderon...

Me një gotë shampanjë, Ronaldo feston kalimin në Juventus

para 11 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo sot kaloi në Juventus nga Real Madridi për një shumë rreth 105 milionë euro. E pasi Real Madrid kishte pranuar ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit me avion privat kishte udhëtuar...

Ramos i prekur nga largimi i Ronaldos: Do kujtohesh si legjendë

para 11 muajve - Java News

Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates with Real Madrid's Spanish defender Sergio Ramos (back) after scoring a goal during the Spanish league football match between Eibar and Real...

Letra e Cristiano Ronaldos për Real Madridin

para 11 muajve - Zhurnal

Letra e Cristiano Ronaldos për Real Madridin "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të...

Juventus zyrtarizon Cristiano Ronaldo-n, ja sa ka kushtuar vërtetë portugezi

para 11 muajve - BalkanWeb

Real Madrid njoftoi pak orë më parë se ka pranuar ofertën e Juventusit për futbollistin Cristiano Ronaldo, duke mbushur arkat me 105 mln euro. Së fundmi ka ardhur edhe zyrtarizimi i marrëveshjes nga Juventusi...

Juventusi e zyrtarizon Cristiano Ronaldon – ai është blerë 100 milionë euro dhe do të paguhen për dy vite

para 11 muajve - Zhurnal

Juventusi e zyrtarizon Cristiano Ronaldon – ai është blerë 100 milionë euro dhe do të paguhen për dy vite "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë...

Këto janë statistikat e mahnitshme të Ronaldos

para 11 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo sot kalojë nga Real Madridi në Juventus për 105 milionë euro Siç ka lajmëruar klubi i Juventusit, ata do ta paguajnë këtë çmim brenda dy viteve, derisa Ronaldo do të përfitojë në Torino...

Reali video falenderimi për Ronaldon, përmbledh momentet më të mira të 9 viteve

para 11 muajve - Java News

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez,...

Juventus: “Quhet Ronaldo. Është një futbollist bardhezi!”

para 11 muajve - Telesport

“Quhet Cristiano Ronaldo. Dhe është një futbollist bardhezi”. Mes epikes dhe ironisë, edhe Juventus zyrtarizon transferimin e shekullit. CR7 shkon në Torino. Për 4 vite. “Juventus njofton blerjen me të...

Kjo është arsyeja se pse Cristiano Ronaldo u largua nga Reali

para 11 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo u largua nga Reali vetëm për shkak të prishjes së raporteve me presidentin Florentino Perez . Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi për të nënshkruar me Juventusin. Mediat spanjolle...

Ronaldo do të paguhet 564 mijë euro në javë: Çmimi i transferimit dhe paga e CR7 te Juve

para 11 muajve - Telegrafi

Pas nëntë viteve të kaluara te Real Madridi, Cristiano Ronaldo do ta vazhdojë karrierën në Serie A te Juventusi. Tashmë klubi spanjoll ka konfirmuar largimin e CR7, ndërsa vet futbollisti i ka dedikuar...

Juventusi e zyrtarizon Cristiano Ronaldon – ai është blerë 100 milionë euro dhe do të paguhen për dy vite

para 11 muajve - Telegrafi

Ishte i pari Real Madridi që e zyrtarizoi kalimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi, ndërsa tani është vet klubi italian që e ka zyrtarizuar këtë transferim. Juventusi ka zbuluar se transferimi është bërë...

Neymar, Mbappe – 10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon te Reali

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags lojtare real ronaldo Superylli portugez, Cristiano Ronaldo, nuk do ta bartë më fanellën e Real Madridit, prandaj kampioni evropian duhet ta gjejë lojtarin e denjë për zëvendësimin e tij....

“Çmendet” Juve, pas Ronaldos merr edhe yllin tjetër të Realit?

para 11 muajve - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtar i Juventusit. “Premiumsport” raporton se italianët nuk do të ndalen me kaq, por do të kërkojnë të “zhvatin” Realin. Tashmë në shënjestër të tyre është...

Prapaskena: Telefonatë sekrete me CR7, Lopetegui tentoi të prishte marrëveshjen

para 11 muajve - Telesport

Trajneri Julen Lopetegui do të ketë përpara një detyrë të vështirë, të ndërtojë një Real Madrid kampion dhe këtë gjë do t’i duhet ta bëjë pa yllin e këtij ekipi, Cristiano Ronaldo, që pas 9 vitesh në “Santiago...

Juventus: Ronaldo kushtoi 100 milionë euro

para 11 muajve - Koha.net

Juventusi ka zyrtarizuar transferimin e Cristiano Ronaldos për të cilin ka paguar 100 milionë euro. Portugezi ka nënshkruar kontratë katërvjeçare që skadon më 30 qershor të vitit 2022. Juve ka arritur...

Juventus njofton zyrtarisht transferimin e Cristiano Ronaldos

para 11 muajve - Albeu

Më në fund edhe Juventus ka zyrtarizuar blerjen e Cristiano Ronaldos. Edhe pse ka vonuar pas pothuajse një orë që kur Real Madridi e zyrtarizoi Ronaldon te Juventusi, mediat dhe rrjetet sociale e kanë...

Një orë me vonesë Juventusi njofton zyrtarisht transferimin e Ronaldos, por ja si do të paguhet Reali

para 11 muajve - OraInfo

Më në fund edhe Juventus ka zyrtarizuar Cristiano Ronaldon. Edhe pse ka vonuar pas pothuajse një orë që kur Real Madridi e zyrtarizoi Ronaldon te Juventusi, mediat dhe rrjetet sociale e kanë zyrtarizuar...

Letra emocionuese e Ronaldos, drejtuar Realit dhe tifozëve

para 11 muajve - KosovaPress

Pas nëntë viteve të kaluara në Santiago Bernabeu dhe shumë trofeve të fituara, Cristiano Ronaldo i ka dhënë fund aventurës me “Los Blancos”. Portugezi përmes një letre të postuar në faqen zyrtare të klubit...

Letra e Ronaldos për fansat: Reali ka pushtuar zemrën time

para 11 muajve - RTV 21

Fituesi i pesë topave të artë është larguar nga klubi që ka qëndruar për 9 vite Cristiano Ronaldo pas zyrtarizimit të marrëveshjes së Realit me Juventusin ka shkruar një letër për fansat, që u publikua...

Reali, video falenderimi Cristianos. Tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez,...

Zbulohet: Kjo është arsyeja kryesore e largimit të Ronaldos nga Reali

para 11 muajve - OraInfo

Sipas “Marca”-s, Ronaldo u largua nga Reali vetëm për shkak të prishjes së raporteve me presidentin Florentino Perez. Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi për të nënshkruar me Juventusin. Mediat...

Kjo do të jetë paga e “çmendur” e Ronaldos te Juventusi

para 11 muajve - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo u zyrtarizua sot si futbollist i Juventusit. Ai u transferua nga Real Madridi te Juve për 105 milionë euro, përcjellë “Lajmi.net”. Kontrata e Ronaldos do të jetë 4-vjeare. Ai do të...

Ronaldo kalon tek Juventus, reagon Serxhio Ramos: Do mbahesh mend si…

para 11 muajve - Mapo

Ka ardhur dhe reagimi i mbrojtësit të Realit, Serxhio Ramos. Spanjolli ka reaguar përmes një postimi në “Twitter” ku flet me superlativa për “yllin” portugez. Dihet që Serxhio dhe Kristiano kanë kaluar...

Letra lamtumirëse e Cristiano Ronaldos për tifozët e Real Madridit

para 11 muajve - InfoShqip

Cristiano Ronaldo ka falënderuar Real Madridin që ia ka mundësuar vitet më të lumtura në karrierën e tij si futbollist, pak minuta pasi u zyrtarizua transferimi i tij te Juventusi. Transferimi më i madh...

Letra e lamtumirës së Ronaldos për Real Madridin

para 11 muajve - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madrid pas nëntë vjetësh legjendarë te ky klub, ndërkaq ai ua ka dedikuar një letër klubit, fansave dhe gjithë qytetit të Madridit: “Këto vite në Real Madrid, në qytetin...

ZYRTARE: RONALDO NË JUVENTUS!

para 11 muajve - TV21

Një ndër transferimet më të mëdha të të gjitha kohërave është zyrtarizuar Faqja zyrtare e Real Madrid-it ka konfirmuar këtë, duke përshëndetur Cristiano Ronaldon e duke deklaruar se ai ka një shtëpi në...

VIDEO/ “Faleminderit Kristiano”, Real Madrid përshëndet portugezin me videon mallëngjyese

para 11 muajve - Newsport

Real Madrid dhe Kristiano Ronaldo i kanë dhënë sot fund zyrtarisht një epoke gati 10-vjeçare me plot suksese të dyanshme për të dy palët. Por tani portugezi vendosi të fillojë një aventurë të re te Juventus,...

Reagon Ramos, fjalë të mëdha për Ronaldon

para 11 muajve - Medial

Sergio Ramos ka reaguar menjëherë pas largimit te Ronaldos nga Madridi. Ai e ka cilësuar largimin e dhimbshëm për te derisa ka thënë se për “Los Blancos” ai do të mbetet një legjendë e gjalë. “Cristiano,...

Zyrtarizohet transferimi i verë, Ronaldo tek Juventusi!

para 11 muajve - Alsat-M

Pesë herë kampioni i Ballon d’Or Cristiano Ronaldo ka finalizuar transferimin e tij sensacional nga Real Madrid tek Juventus për një shumë rekord. Portugezi i është bashkuar kampionëve të Serie A për 105...

Lukaku në Real Madrid?

para 11 muajve - Sovrani

Real Madrid do të përpiqet të nënshkruajë me Romelu Lukaku nga Manchester United pasi Cristiano Ronaldo u bashkua me Juventusin, thotë Don Balon, përcjellë Sovrani.info. Kampionët evropianë e humbën Ronaldon...

Edhe Juventus zyrtarizon Ronaldon

para 11 muajve - Gazeta Express

Me në fund edhe Juventus ka zyrtarizuar Cristiano Ronaldon Edhe pse ka vonuar pas pothuajse një orë qëkurse Real Madrid e zyrtarizojë Ronaldon në Juventus, mediat dhe rrjetet sociale e kanë zyrtarizuar...

Reali do Lukakun si zëvendësim të Ronaldos

para 11 muajve - Fakti Ditor

Real Madridi do të provojë ta trasferojë Romelu Lukakun nga Manchester United, pohon Don Balon. Këtë veprim, kampioni i Evropës besohet se do ta ndërmarrë në tentim që ta gjejë zëvendësuesin e Cristiano...

Askush nuk është më i madh se klubi, madje as Cristiano Ronaldo që ua solli 451 gëzime tifozëve madrilien

para 11 muajve - Periskopi

Dita ka ardhur. Nëntë vjet pas mbërritjes së tij, Cristiano Ronaldo largohet nga Real Madridi dhe e bën këtë në moshën 33-vjeçare dhe duke lënë 105 milionë euro në arkë, në një transferim të lindur nga...

Video falenderimi Cristianos/Tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags real madrid ronaldo tifoze Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë...

Ronaldo letër tifozëve të Realit: Momenti për një tjetër kapitull, duhet të më kuptoni

para 11 muajve - SuperSport

Vetëm pak minuta pas zyrtarizimit të transferimit të tij te Juventusi, Cristiano Ronaldo iu drejtua tifozëve të Realit të Madridit me një letër të gjatë. Ai përshkruante 9 vitet si madrilen, si më uniket...

​Reali me video falënderimi për Cristiano Ronaldon

para 11 muajve - KosovaPress

Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez, Cristiano Ronaldo, fituesi në fuqi i “Topit të artë” dhe një kandidat për ta rifituar çmimin prestigjioz. Kjo e martë ishte dita vendimtare për...

FOTO/ Zbardhen prapaskenat e transferimit, Kristiano Ronaldo kapet “mat” me presidentin e Juventus

para 11 muajve - Newsport

Mesa duket marrëveshja përfundimtare mes Kristiano Ronaldos dhe Juventus është arritur pikërisht në Greqi, ku portugezi ndodhet aktualisht me pushime. Në një foto të publikuar nga mediat e huaja, shfaqet...

Letra e Cristiano Ronaldos për Real Madridin

para 11 muajve - Telegrafi

Cristiano Ronaldo nuk do të jetë më pjesë e Real Madridit. Nga sezoni i ardhshëm, superylli portugez do të luajë te Juventusi. Pas zyrtarizimit nga Los Blancos për largimin e CR7, në faqen e klubit madrilen...

Arrihet akordi për transferimin e shekullit

para 11 muajve - Portalb

Transferimi i shekullit në futbollin botëror po merr formë këtë javë. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez, Cristiano Ronaldo, fituesi në fuqi i “Topit të Artë” dhe një kandidat për...

Letra e hapur e Ronaldos: Në Madrid kalova vitet më të lumtura të jetës time, koha për një cikël të ri

para 11 muajve - BalkanWeb

Real Madrid ka njoftuar sot se ka pranuar kërkesën për transferim të Cristiano Ronaldo-s te Juventusi për shifrën e 105 mln eurove. Një ndarje që vjen pas 9 vitesh, të cilën e ka të vështirë edhe vetë...

Ronaldo në Juventus – ja si ndodhi

para 11 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo sot kompletojë kalimin e tij sensacional në Juventus nga Real Madridi për një shumë prej 105 milionë euro Kur ky transfer i mundshëm u paraqit në ballinën e faqes Tuttosport, shumica...

“Historia mbaroi”/ Ky është klubi i ri i Ronaldos

para 11 muajve - Iliria News

Cristiano Ronaldo ka lëshuar një letër të hapur për të gjithë tifozët e Real Madridit pas transferimit në Juventus Këto janë pikat e shkurtra që Ronaldo ka shkruar në këtë letër. “Besojë që ka ardhur koha...

Zbulohet arsyeja kryesore e largimit të Ronaldos nga Reali

para 11 muajve - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi për të nënshkruar me Juventusin. Mediat spanjolle po e hulumtojnë arsyen e vërtetë të largimit të CR7 nga klubi që i dha gjithçka, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas...

Është zyrtare! Cristiano Ronaldo te Juventusi për 105 mln euro

para 11 muajve - Gazeta Shqip

As telefonata e trajnerit të ri të Realit të Madridit Julen Lopetegui nuk e ka bindur Cristiano Ronaldon të ndryshojë mendim dhe të qëndrojë te Los Blancos, pasi portugezi ka vendosur tashmë të ndryshojë...

Ende pa luajtur, Ronaldo e thyen një rekord gjigant te Juventusi

para 11 muajve - OraInfo

Ende pa filluar të luaj për Juventusin, Cristiano Ronaldo e ka thyer një rekord. Ylli portugez tashmë është lojtar i ‘Zonjës së Vjetër’, e që i ka gëzuar tej mase tifozët e torinasëve. Por, Ronaldo e ka...

Publikohet foto e festës së Ronaldos me Agnellin pas arritjes së marrëveshjes

para 11 muajve - KosovaPress

Pasi Real Madridi pranoi ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit me avion privat udhëtoi për në Greqi, ku po i kalon pushimet me familjen. Dhe për këtë ata kanë pirë nga një gotë shampanjë, teksa...

Ronaldo mesazh lamtumire tifozëve të Real, ja letra emocionuese e CR7

para 11 muajve - Telesport

Vetëm pak minuta pasi është zyrtarizuar transferimi i Cristiano Ronaldo te skuadra e Juventusit, sulmuesi portugez ka publikuar një mesazh në rrjetet sociale, drejtuar fansave të Real Madrid, skuadër ku...

Reali, video falënderimi Cristianos – tifozët madrilenë me siguri do të qajnë!

para 11 muajve - Insajderi

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin… Emocionuese, shikoni KËTU

Zyrtare: Real Madridi njofton se e ka shitur Cristiano Ronaldon te Juventusi

para 11 muajve - Telegrafi

Është klubi mbretëror i Real Madridit ai që e ka bërë zyrtare largimin e lojtarit drejt Juventusit. “Real Madrid CF njofton se bazuar në vullnetin dhe me kërkesën e shprehur nga lojtari Cristiano Ronaldo...

Zyrtare/Marrin fund dilemat, Cristiano Ronaldo transferohet tek Juventus për 105 mln euro

para 11 muajve - BalkanWeb

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një futbollist i Juventusit. Pas shumë pritjeve klubi bardhezi ka bërë të ditur nëpërmjet rrjeteve sociale se ka siguruar shërbimet e 5 herë “Topit të Artë” për shifrën...

Sergio Ramos flet për largimin e Ronaldos nga Madridi (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos , ka reaguar menjëherë, duke e përshëndetur Cristiano Ronaldon për të gjithë kontributin e tij në Madrid. “ Cristiano Ronaldo, golat që ke shënuar, dhe çdo gjë tjetër...

Juventusi e shfrenon imagjinatën, pas Ronaldos kërkon t’i marrë Realit edhe Marselon

para 11 muajve - Lexo

Sikur të mos mjaftonte nënshkrimi i shekullit me Kristiano Ronaldon, Juventusi kërkon të tejkalojë edhe imagjinatën në merkaton e verës. Sipas asaj që raportohet nga “Premiumsport”, Beppe Marotta nuk do...

Blerja e shekullit, Ronaldo kalon tek Juventus

para 11 muajve - Vizion Plus

Juventus bën një nga blerjet me të rëndësishme në histori. Bardhezinjtë afruan Cristiano Ronaldon një nga më të mirët e dekadave të fundit. Klubi italian do të paguajë në arkat e skuadrës spanjolle 105...

Letra lamtumire e Ronaldos për fansat e Real Madridit

para 11 muajve - Koha.net

Cristiano Ronaldo ka falënderuar Real Madridin që ia ka mundësuar vitet më të lumtura në karrierën e tij si futbollist, pak minuta pasi u zyrtarizua transferimi i tij te Juventusi. Transferimi më i madh...

Ronaldo pas largimit nga Reali: I kërkoj të gjithëve tifozëve të më kuptojnë

para 11 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo i ka thënë mirupafshim Realit të Madridit, nëpërmjet një letre të postuar në faqen zyrtare të klubit merengues. Ai shprehet se këto 9 vite te madrilenët kanë qenë më të lumturit në jetë,...

‘Shpërthen’ Ramos me kalimin e Ronaldos te Juventusi

para 11 muajve - OraInfo

Sertio Ramos ka mbetur i befasuar nga kalimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi. Mbrojtësi spanjoll ka shkruar në rrjetet sociale se ishte nder dhe kënaqësi të luante së bashku me të. “Cristiano, numri...

Juventusi do të jetë i pandalshëm, shikoni super-formacionin me Ronaldon në sulm

para 11 muajve - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo nga sezoni tjetër do të jetë pjesë e Serie A. Juventusi zyrtarizoi transferimin e portugezit për 105 milionë euro, përcjellë “Lajmi.net”. ‘Goal.com’ ka paraparë se si mund të duket...

Blerona Zeqiri me koment interesant mbi transferimin e Ronaldos te Juventusi

para 11 muajve - Sovrani

Transferimi i Cristiano Ronaldos nga Real Madridit tek Juventusi ka bërë bijë të madhe gjithëandej nëpër mediat botërore, madje ky operacion po komentohet shumë edhe nga gjinia femërore, shkruan Sovrani.info....

E fundit: Real Madrid dhe Juventus arrijnë marrëveshje për Cristiano Ronaldon

para 11 muajve - Klan Kosova

Juventus dhe Real Madrid janë marrë vesh për transferimin e Cristiano Ronaldo-s te kampioni italian, sipas burimeve të Sky. Madrilenët thuhet të kenë pranuar ofertën prej 105 milionë funtesh të Zonjës...

Pas largimit te Ronaldos, Reali do ta transferojë Lukakun

para 11 muajve - Medial

Sipas Don Balon, kampionët europian pritet që ta humbin Ronaldon pasi që ai ka nënshkruar një marrëveshje me Juven për më shumë se 100 milionë euro, që do të thotë se ata duhet të investojnë në sulm. Pas...

Ronaldo shfaqet për herë të parë në fanellën e Juventusit

para 11 muajve - OraInfo

Tashmë është bërë zyrtarizmi i kalimit të Cristiano Ronaldos te Juventusi. Real Madridi njoftoi pak më parë se ka arritur marrëveshje me skuadrën italiane, andaj tashmë ka filluar festa në Torino. Cristiano...

Vjen letra e hapur e Ronaldos për tifozët e Real Madridit: Tregon pse u largua

para 11 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo ka lëshuar një letër të hapur për të gjithë tifozët e Real Madridit pas transferimit në Juventus Këto janë pikat e shkurtra që Ronaldo ka shkruar në këtë letër. “Besojë që ka ardhur koha...

Reagon për herë të parë Ronaldo: Te Reali 9 vitet më të lumtura të jetës, tifozëve u kërkoj…

para 11 muajve - Mapo

Kristiano Ronaldo i ka thënë mirupafshim Realit të Madridit, nëpërmjet një letre të postuar në faqen zyrtare të klubit merengues. “Këto vite tek Reali i Madridit, dhe në këtë qytet, ishin ndoshta më të...

Letër emocionuese, Ronaldo ka diçka për çdo tifoz të Real Madridit

para 11 muajve - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo pas largimit nga Reali ka lëshuar një letër për tifozët e klubit. Ai i falënderoi ata përzemërsisht për kohën e paharrueshme në Madrid. “Këto vite në Madrid dhe në këtë qytet të Madridit,...

Zyrtare, Ronaldo transferohet te Juventusi

para 11 muajve - NOA

Ka marrë fund “telenovela” e kësaj vere, dhe Ronaldo është transferuar te skuadra e Juventusit. Palët kanë rënë dakord që ylli portugez të kalojë në Itali për shumën e 105 milion eurove. Prezantimi zyrtar...

Reali e bëri zyrtare largimin e Ronaldo, Juventusi bën ‘çmendurinë’

para 11 muajve - OraInfo

Real Madridi njoftoi se Cristiano Ronaldo kaloi te Juventusi. Skuadra spanjolle bëri të ditur në rrjetet sociale se është arritur marrëveshja mes tyre dhe skuadrës italiane për yllin portugez. Por, është...

Real Madrid jep lajmin zyrtar për ndarjen me Cristiano Ronaldon

para 11 muajve - Albeu

Më në fund kryhet transferimi më i bujshëm i kësaj vere, ku Cristiano Ronaldo lë Real Madridin për t’u bashkuar me Juventusin. Lajmin për transferimin e portugezit te kampionët e Italisë e ka dhënë vetë...

Zyrtare: Ronaldo në Juventus!

para 11 muajve - RTV 21

Një ndër transferimet më të mëdha të të gjitha kohërave është zyrtarizuar Faqja zyrtare e Real Madrid-it ka konfirmuar këtë, duke përshëndetur Cristiano Ronaldon e duke deklaruar se ai ka një shtëpi në...

Zyrtare/ Ronaldo kalon tek Juventus për 105 milion euro, ja kur prezantohet

para 11 muajve - Sot News

Tashmë është fakt i kryer. Reali ka pranuar ofertën e majme që i është propozuar agjentit Mendesh për transferimin e Ronaldos tek “zonja e vjetër” për 105 milion euro. Sot ka patur edhe një udhëtim të...

ZYRTARE: Ronaldo u transferua te Juventus për një çmim interesant!

para 11 muajve - Lajmi.net

. Crisriano Ronaldo ka nënshkruar me Juventusin. Lajmi është konfirmuar nga klubi spanjoll, Real Madrid, përcjellë “Lajmi.net”. Reali ka njoftuar opinionin se transferimi është kryer për 105 milionë euro....

Perez e ka bërë shumë të qartë: Ronaldon e zëvendëson ai dhe pikë

para 11 muajve - Sovrani

Gjigantët spanjollë Real Madridi po përgatiten për jetën pas yllit portugez, Cristiano Ronaldo, shkruan Sovrani.info. Me një largim të Galactico, një tjetër Galactico pritet të mbushë boshllëkun dhe të...

Zbulohet arsyeja se pse Ronaldo u largua nga Reali

para 11 muajve - Lexo

Sipas “Marca”-s, Ronaldo u largua nga Reali vetëm për shkak të prishjes së raporteve me presidentin Florentino Perez. Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi për të nënshkruar me Juventusin. Mediat...

Zyrtare/ Cristiano Ronaldo transferohet te Juventusi

para 11 muajve - SuperSport

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një futbollist i Juventusit, duke bërë që të mbyllet kështu një nga transferimet më të bujshme të botës së futbollit. Lajmi është bërë i ditur nga klubi i Realit të Madridit,...

ZYRTARE/ Ronaldo tashmë do të jetë pjesë e Juventus

para 11 muajve - Mapo

Real i madridit më në fund e ka pranuar ofertën prej 105 milionë eurosh që i është ofruar për Kristiano Ronaldon. Nga Spanja dhe Italia e bëjnë fakt të kryer, se Reali ka pranuar ofertën e majme që i është...

Në njoftimin zyrtar, Real Madridi habitë të gjithë me këtë fjalim për Ronaldon

para 11 muajve - OraInfo

Tashmë është zyrtare kalimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi. Real Madridi njoftoi para pak minutash se ylli portugez ka kaluar te ‘Zonja e Vjetër’ për shumën e 105 milionë eurove. Skuadra spanjolle i...

Ramos ka disa fjalë emocionuese pas largimit të Ronaldos

para 11 muajve - Lajmi.net

Mbrojtësi i Real Madrid, Sergio Ramos ka shkruar në facebook disa fjalë emocionuese pas zyrtarizimit të Ronaldos si lojtar i Juventusit. Ramos ka thënë se Cristiano tashmë ka një vend special te Real Madridi,...

Zyrtarizohet transferimi i verës! Ronaldo tek Juventus për një shifër rekord

para 11 muajve - Telesport

Pesë herë kampioni i Ballon d’Or Cristiano Ronaldo ka finalizuar transferimin e tij sensacional nga Real Madrid tek Juventus për një shumë rekord. Portugezi i është bashkuar kampionëve të Serie A për 105...

Zyrtare: Real Madridi i jep lamtumirën Cristiano Ronaldos

para 11 muajve - Gazeta Express

Real Madridi me anë të një komunikate në faqen zyrtare ka lajmëruar se ka shitur Cristiano Ronaldon në Juventus Real Madridi e ka konfirmuar se ka pranuar vullnetin e Ronaldos për të kaluar në Juventus...

ZYRTARE: Juventusi bën blerjen e shekullit, Cristano Ronaldo vishet bardhezi

para 11 muajve - Gazeta Tema

Tani është zyrtare. Cristano Ronaldo është një lojtar i Juventusit. Zyrtarizimi është bërë nga Real Madrid, nëpërmjet një komunikate zyrtare. Juventusi do të paguajë 105 milionë euro për blerjen e Ronaldos,...

REAL DHE JUVE ARRIJNË MARRËVESHJE PËR RONALDON

para 11 muajve - TV21

Superylli portugez do të transferohet tek klubi nga Turini Mirror ka bërë të ditur se Juventus dhe Real Madrid kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Cristiano Ronaldos tek klubi italian, por...

ZYRTARE: Ronaldo nënshkruan për Juventusin

para 11 muajve - Lajmi.net

Crisriano Ronaldo ka nënshkruar me Juventusin. Lajmi është konfirmuar nga klubi spanjoll.

Real dhe Juve arrijnë marrëveshje për Ronaldon

para 11 muajve - RTV 21

Superylli portugez do të transferohet tek klubi nga Turini Mirror ka bërë të ditur se Juventus dhe Real Madrid kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Cristiano Ronaldos tek klubi italian, por...

Agnelli takon Ronaldon në Greqi, marrëveshja drejt zyrtarizimit

para 11 muajve - SuperSport

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka udhëtuar me një avion privat drejt Greqisë, ku edhe besohet se është takuar me Cristiano Ronaldon, që po kalon pushimet atje. Mediat italiane raportojnë se palët...

Zyrtare: Ronaldo transferohet te Juventusi

para 11 muajve - Koha.net

Real Madridi ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Juventusin për transferimin e Cristiano Ronaldos. Përmes një komunikate për media, Reali ka falënderuar portugezin për sukseset që i ka sjell klubit...

ZYRTARE: Ronaldo, lojtar i Juventusit

para 11 muajve - OraInfo

Real Madridi ka lëshuar deklaratë zyrtare në lidhje me të ardhmen e Cristiano Ronaldos. Klubi spanjoll ka bërë të ditur se ylli portugez se ka arritur marrëveshje me Juventusin. “Duam të njoftojmë se pas...

Mediumet spanjolle dhe italiane: Real Madridi e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

para 11 muajve - Telegrafi

Emisioni spanjoll El Chiringuito raporton se Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit prej 100 milionë eurove  për Cristiano Ronaldon. Bianconerët tash e një kohë janë vënë pas yllit portugez për...

Juventus: Ai quhet Cristiano Ronaldo dhe tani është zyrtarisht i yni

para 11 muajve - Java News

Transferimi i Cristiano Ronaldos tek Juventusi është punë e kryer. Konfrimimi ka ardhur edhe nga klubi italian, që në rrjetet sociale ka njoftuar se ka firmosur për 4 vite me yllin portugez. “Ai quhet...

Premium Sport: Pas Ronaldos, Juventusi hidhet fuqishëm në sulm për Marcelon

para 11 muajve - Sovrani

Pas përfundimit të nënshkrimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madridi, Juventusi është i gatshëm të nisë një sulm të ri tek klubin spanjoll për Marcelon, transmeton Sovrani.info. Bardhezinjtë siguruan...

Zyrtarizimi i Ronaldo-s çështje orësh, Juventus pret konfirmimin nga mbledhja e Madridit

para 11 muajve - BalkanWeb

Mediat në Spanjë raportojnë se zyrtarizimi i Cristiano Ronaldo-s te Juventusi është çështje orësh. Burime të “La Sexta” bëjnë me dije se Real Madrid ka pranuar dje zyrtarisht ofertën e Juventusit prej...

Pas largimit te Ronaldos, Reali do ta transferojë Lukakun

para 11 muajve - Gazeta Express

Real Madrid do të përpiqet që ta transferojë Romelu Lukaku nga Manchester United pasi që Cristiano Ronaldo do të bashkohet me Juventusin Sipas Don Balon, kampionët europian pritet që ta humbin Ronaldon...

Mendes udhëton për Greqi, Ronaldo sonte zyrtarizohet si lojtar i Juventusit

para 11 muajve - Gazeta Express

Juventusi dhe Real Madridi janë pajtuar që Cristiano Ronaldo të kalojë në Torino për 105 milionë funte Sky Italia raporton se për në Greqi është nisur sot edhe agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes...

Ronaldo te Juve, “fatkeqësi” për klubin italian: “Edhe ne e donim Cristianon”

para 11 muajve - Insajderi

Tashmë është zyrtare: Cristiano Ronaldo është futbollist i ri i kampionëve të Italisë, Juventus. Mes mesazheve të shumta, ka mbërritur edhe ai më i çuditshmi e po aq qesharak…. Për më shumë lexoni te Insporti.

Agnelli në Greqi për tu takuar me Ronaldo, por shikoni kush iu bashkua

para 11 muajve - OraInfo

Andrea Agnelli tashmë ka arritur në Greqi për tu takuar me Cristiano Ronaldon. Presidenti i Juventusit po e mbyll marrëveshjen me portugezin, andaj mbetet që të bisedohet vetëm me Real Madridin. Jorge...

Reali pranon ofertën, Ronaldo te Juventusi për 100 milionë euro

para 11 muajve - Albeu

Real Madrid më në fund e ka pranuar ofertën prej 100 milionë eurosh që i është ofruar për Cristiano Ronaldon . Këtë e bën me dije e përdtshmja spanjolle “AS” duke përdorur burimet e televizionit televizive...

Letra lamtumirëse e Cristianos drejtuar tifozëve Madrilen

para 11 muajve - Shenja

Cristiano Ronaldo tashmë edhe zyrtarisht është transferuar te Juventusi për shumën 105 milionë eurove. Pas zyrtarizimit portugezi ka shkruar një letër drejtuar tifozëve Madrilen. Letër e plotë lamtumirëse...

Çmimi i transferimit dhe paga e Cristianos te Juventusi

para 11 muajve - Infokusi

Pas nëntë viteve të kaluara te Real Madridi, Cristiano Ronaldo do ta vazhdojë karrierën në Serie A te Juventusi. Tashmë klubi spanjoll ka konfirmuar largimin e CR7, ndërsa vet futbollisti i ka dedikuar...

Presidenti i Juves niset drejt Greqisë, Ronaldo gati të hedhë firmën me klubin e ri

para 11 muajve - Mapo

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli është nisur drejt Greqisë për të finalizuar marrëveshjen me Cristiano Ronaldon. Disa foto po qarkullojnë në mediat italiane, ku Agnelli shihet të marrë rrugë nga...

Mediumet spanjolle dhe italiane: Real Madridi e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

para 11 muajve - Ina

Emisioni spanjoll El Chiringuito raporton se Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit prej 100 milionë eurove për Cristiano Ronaldon. Bianconerët tash e një kohë janë vënë pas yllit portugez për...

FOTO/ Kristiano Ronaldo tek Juventus, tifozi kinez hyn në histori

para 11 muajve - Newsport

Transferimi i Kristiano Ronaldos siç edhe pritej ka shkaktuar rradhët e para në Torino për blerjen e fanelës së tij. Por mesa duket “Zonja e vjetër” i ka marr masat me kohë në lidhje me këtë gjë, duke...

Mësohet kur do të prezantohet Cristiano Ronaldo te Juventusi

para 11 muajve - Insajderi

Ëndrra u është bërë realitet tashmë tifozëve të Juventusit, Cristiano Ronaldo do ta veshë fanellën e bardhë e zi për katër sezone… mësohet kur do të prezantohet.

Ronaldo-Juve drejt konfirmimit! Vetë Agnelli niset drejt Greqisë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

As telefonata e trajnerit të ri të Realit të Madridit Julen Lopetegui nuk e ka bindur Cristiano Ronaldon të ndryshojë mendim dhe të qëndrojë te Los Blancos, pasi portugezi ka vendosur tashmë të ndryshojë...

‘Tragjedi’ në Bernabeu! Ja kush po e zëvendëson Ronaldon

para 11 muajve - OraInfo

Tashmë është pothuajse punë e kryer transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi. Ylli portugez ka arritur marrëveshje me skuadrën italiane, andaj shumë shpejtë pritet të prezantohet në Torino. Real Madridi...

Real Madridi dhe Juventusi mbyllin transferimin e Cristiano Ronaldos

para 11 muajve - Telesport

Real Madridi dhe Juventusi kanë mbyllur transferimin e Cristiano Ronaldos, nënshkrimin e shekullit, që ka ngërthyer mediat e mbarë botës ka prej një jave. “Mirupafshim” i golashënuesit më të mirë në historinë...

Numrat e Ronaldos tregojnë qartë se çfarë ka humbur Real Madridi

para 11 muajve - Sovrani

Transferimi i ri i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ndoshta është 33 vjeçar, mirëpo ai vazhdon të jetë njëri prej futbollistëve më të mirë në botë. Superylli portugez iu është bashkuar Bianconerëve pas tri...

Të gjithë golat e Cristiano Ronaldo kundër Juventusit

para 11 muajve - Infokusi

Juventusi edhe zyrtarisht e ka transferuar Cristiano Ronaldon për shumën prej 105 milionë euro. Cristiano Ronaldo është lojtari më i ri i Juventusit. Sot agjenti i CR7 Jorge Mendes dhe Presidenti i Juventusit...

FOTO/ Sergio Ramos ka këto fjalë për largimin e Ronaldos

para 11 muajve - Fakti Ditor

Cristiano Ronaldo tashmë është një lojtari i Juventusit. Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka reaguar menjëherë, duke e përshëndetur 33-vjeçarin për të gjithë kontributin e tij në Madrid. “Cristiano...

Punër e kryer! Neymar e do kalimin te kjo skuadër

para 11 muajve - OraInfo

Neymar përfundimisht e do largimin nga PSG-ja. Ylli brazilian e ka njoftuar klubin francez se e dëshiron largimin nga skuadra në këtë afat. Neymar u ka bërë me dije drejtuesve të PSG-s se e dëshiron transferimin...

Reali më në fund i përgjigjet ofertës së Juventusit për Ronaldon, ky është vendimi

para 11 muajve - Lajmi.net

. Real Madridi ka pranuar ofertën e Juventusit për Cristiano Ronaldon. Sipas “AS”, Reali i ka thënë “po” propozimit të Juves, përcjellë “Lajmi.net”. Italianët kanë dërguar 100 milionë euro në drejtim të...

Ky është zëvendësuesi ideal i Cristiano Ronaldos te Real Madridi

para 11 muajve - Periskopi

Eden Hazard pritet që të jetë zëvendësuesi i Ronaldos te Real Madridi Cristiano Ronaldo sot ka nënshkruar kontratë katër-vjeçare me Juventusin, shkruan Periskopi. Florentino Perez tani është vënë në kërkim...

Yllin që e do City, po e transferon Chelsea

para 11 muajve - OraInfo

Manchester City e ka humbur garën për Jorginhon. Mesfushori i talentuar ishte shumë afër që të kaloj te skuadra angleze, mirëpo tani po e transferon rivali i tyre. Chelsea ka arritur marrëveshje me Napolin...

Disa nga golat më të mirë të Ronaldos me Real Madridin

para 11 muajve - Infokusi

Juventusi edhe zyrtarisht e ka transferuar Cristiano Ronaldon për shumën prej 105 milionë euro. Cristiano Ronaldo është lojtari më i ri i Juventusit. Sot agjenti i CR7 Jorge Mendes dhe Presidenti i Juventusit...

Sergio Ramos ka këto fjalë për largimin e Ronaldos

para 11 muajve - Lexo

Cristiano Ronaldo tashmë është një lojtari i Juventusit. Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka reaguar menjëherë, duke e përshëndetur 33-vjeçarin për të gjithë kontributin e tij në Madrid. “Cristiano...

Ronaldo – Juventus, ja kush tentoi ta shkatërrojë marrëveshjen me një telefonat

para 11 muajve - Sovrani

Trajneri Julen Lopetegui do të ketë përpara një detyrë të vështirë, të ndërtojë një Real Madrid kampion dhe këtë gjë do t’i duhet ta bëjë pa yllin e këtij ekipi, Cristiano Ronaldo, që pas 9 vitesh në “Santiago...

Letra e lamtumirës së Ronaldos për Real Madridin

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madrid pas nëntë vjetësh legjendarë te ky klub, ndërkaq ai ua ka dedikuar një letër klubit, fansave dhe gjithë qytetit të Madridit: “Këto vite në Real Madrid, në qytetin...

LAJMI I FUNDIT: Ronaldo edhe zyrtarisht kalon tek Juventus

para 11 muajve - InfoShqip

Më në fund kryhet transferimi më i bujshëm i kësaj vere, ku Cristiano Ronaldo lë Real Madridin për t’u bashkuar me Juventusin. Lajmin për transferimin e portugezit te kampionët e Italisë e ka dhënë vetë...

Çmimi i transferimit dhe paga marramendëse e Cristianos te Juventusi

para 11 muajve - Insajderi

Pas nëntë viteve të kaluara te Real Madridi, Cristiano Ronaldo do ta vazhdojë karrierën në Serie A te Juventusi aty ku do të fitojë…. lexoni më shumë në Insporti.

Zyrtare: Cristiano Ronaldo pjesë e ekipit të Juventusit. I lë lamtumirën Realit të Madridit me këto fjalë

para 11 muajve - Blitz

Tashmë është zyrtare që Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e ekipit të Juventusit. Pas 9 vitesh Ronaldo do të lërë Real Madridin për të kaluar tek Juventusi kundrejt shifrës 105 milionë euro. Vetë futbollisti...

Zyrtare: Real Madridi i jep lamtumirën Cristiano Ronaldos

para 11 muajve - Tetova Sot

Real Madridi me anë të një komunikate në faqen zyrtare ka lajmëruar se ka shitur Cristiano Ronaldon në Juventus Real Madridi e ka konfirmuar se ka pranuar vullnetin e Ronaldos për të kaluar në Juventus...

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshja Real Madrid-Juventus për Ronaldon

para 11 muajve - OraInfo

Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit në vlerë 100 milionë euro për Cristiano Ronaldon, raporton e përditshmja spanjolle “AS” duke u thirrur në burime të programit televiziv “La Sexta”. Ndërkohë,...

Lamtumira prekëse e Ronaldos nga Reali, fjalët e tij të para…

para 11 muajve - Lexo

Cristiano Ronaldo i ka thënë mirupafshim Realit të Madridit, nëpërmjet një letre të postuar në faqen zyrtare të klubit merengues. Ai shprehet se këto 9 vite te madrilenët kanë qenë më të lumturit në jetë,...

Dorëzohet Reali, e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

para 11 muajve - Gazeta Express

Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit në vlerë 100 milionë euro për Cristiano Ronaldon, raporton e përditshmja spanjolle “AS” duke u thirrur në burime të programit televiziv “La Sexta”. Ndërkohë,...

Vjen letra e hapur e Ronaldos për tifozët e Real Madridit

para 11 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo ka lëshuar një letër të hapur për të gjithë tifozët e Real Madridit pas transferimit në Juventus. Këto janë pikat e shkurtra që Ronaldo ka shkruar në këtë letër. “Besojë që ka ardhur...

Mendes udhëton për Greqi, Ronaldo sonte zyrtarizohet si lojtar i Juventusit

para 11 muajve - Tetova Sot

Juventusi dhe Real Madridi janë pajtuar që Cristiano Ronaldo të kalojë në Torino për 105 milionë funte Sky Italia raporton se për në Greqi është nisur sot edhe agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes...

Pas largimit te Ronaldos, Reali do ta transferojë Lukakun

para 11 muajve - Tetova Sot

Real Madrid do të përpiqet që ta transferojë Romelu Lukaku nga Manchester United pasi që Cristiano Ronaldo do të bashkohet me Juventusin Sipas Don Balon, kampionët europian pritet që ta humbin Ronaldon...

Mesazhi i lamtumirës për tifozët, Ronaldo: Koha të hap një fazë të re!

para 11 muajve - Java News

Për futbollin italian, afrimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi është padyshim trasnferimi i shekullit. Zyrtarizmi ka ardhur pasditen e kësaj të marte përmes një komunikate nga klubi i Realit të Madridit....

Fjalët emocionuese të Ramosit për Cristianon

para 11 muajve - Infokusi

Përmes një komunikate për media Real Madrid sot ka konfirmuar largimin e Cristiano Ronaldo-s nga ekipi i tyre duke kaluar kështu në Juventus. Pas kësaj, mbrojtësi i Real Madrid, Sergio Ramos ka reaguar...

Ikën Ronaldo, Perez e dërgon njeriun e tij në Brazil për marrjen e Neymar

para 11 muajve - Sovrani

Klubi spanjoll, Real Madrid, ka dërguar një zyrtar të klubit në Brazil për të kompletuar marrëveshjen me Neymarin. Kjo bëhet e ditur nga gazetari, Mootaz Chehade, i cili në një postim në Twitter ka njoftuar...

Cristiano Ronaldo edhe zyrtarisht lojtar i Juventusit

para 11 muajve - Shenja

Tashmë edhe zyrtare. Cristiano Ronaldo edhe zyrtarisht lojtar i Juventusit. Lajmin e konfirmoi ve klubi madrilen përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Real Madridit, njofton SHENJA. Transferimi i Ronaldos...

Real Madrid me komunikat zyrtare për transferimin e Cristianos në Juventus

para 11 muajve - Infokusi

Ky është njoftimi i Real Madridit në faqen zyrtare të klubit, shkruan GazetaFokus. Real Madrid ka njoftuar se, sipas vullnetit dhe kërkesës së shprehur nga lojtari Cristiano Ronaldo, ai ka rënë dakord...

Juventusi e vë menjëherë në shitje fanelën e Ronaldos, ky është çmimi

para 11 muajve - Sovrani

Vetë pak orë pas zyrtarizimit të blerjes së Cristiano Ronaldos nga Real Madridit, Juventusi ka filluar menjëher fitime nnga ardhja e tij pasi tashmë në dyqanet zyrtare të klubit ka filluar shitja e fanelave...

Transferimi i shekullit, Cristiano Ronaldo zyrtarisht i Juventusit

para 11 muajve - Java News

Real Madridi dhe Juventusi kanë mbyllur transferimin e Cristiano Ronaldos, nënshkrimin e shekullit, që ka ngërthyer mediat e mbarë botës ka prej një jave. Transferimin e ka konfirmuar vetë klubi i Realit...

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo nënshkruan me Juventusin

para 11 muajve - Infokusi

Juventusi edhe zyrtarisht e ka transferuar Cristiano Ronaldon për shumën prej 105 milionë euro Cristiano Ronaldo është lojtari më i ri i Juventusi. Sot agjenti i CR7 Jorge Mendes dhe Presidenti i Juventusit...

Arrihet marrëveshja: Mbrojtësi i Juventusit i bashkohet Chelseat për 40 milionë euro

para 11 muajve - Gazeta Express

Chelsea ka arritur marrëveshje me Juventusin për transferimin e qendërmbrojtësit, Daniele Rugani, për 40 milionë euro, me kërkesë të trajnerit në ardhje Maurizio Sarri. Rugani ka punuar me ish-trajnerin...

Punë e kryer: Cristiano sonte zyrtarizohet si lojtar i Juventusit, ja sa kushtoi transferimi

para 11 muajve - Infokusi

Juventusi dhe Real Madridi janë pajtuar që Cristiano Ronaldo të kalojë në Torino për 105 milionë funte. Sky Italia raporton se për në Greqi është nisur sot edhe agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes...

Juventusi e zyrtarizon gjithashtu blerjen e Cristianos, tregon detaje interesante të marrëveshjes

para 11 muajve - Insajderi

Pas Real Madridit, që i pari e zyrtarizoi kalimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi, tani edhe vet klubi italian e ka zyrtarizuar këtë transferim që po konsiderohet si i shekullit, teksa ka treguar disa...

Trezeguet: CR7 një ëndërr për Juven, mund të bashkëpunojë mirë me Higuainin në sulm

para 11 muajve - Zhurnal

Trezeguet: CR7 një ëndërr për Juven, mund të bashkëpunojë mirë me Higuainin në sulm "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të...

Bomba e radhës! Cristiano Ronaldo dhe Andrea Agnelli takohen në Greqi

para 11 muajve - Blitz

Duket se ai që do të konsiderohet si tranferimi i shekullit po afron. Shumë të dhëna me kalimin e orëve po bëhen te besueshme që Cristiano Ronaldo do të jetë blerja më e re e Juventusit. Portugezi do të...

Real Madridi dhe Juventusi mbyllin transferimin e Cristiano Ronaldos, sulmuesi do të vazhdojë karrierën e tij tek “Zonja e Vjetër”

para 11 muajve - Lexo

Real Madridi dhe Juventusi kanë mbyllur transferimin e Cristiano Ronaldos, nënshkrimin e shekullit, që ka ngërthyer mediat e mbarë botës ka prej një jave. “Mirupafshim” i golashënuesit më të mirë në historinë...

Ronaldo te Juventusi për 105 mln euro, zyrtarizimi çështje minutash

para 11 muajve - Java News

Ai që po quhet si transferimi i shekulit për skuadrën e Juventusit është duke u finalizuar. Bardhezinjtë kanë siguruar dakordësinë e Realit të Madridit për transferimin e yllit portugez për shumën e 105...

Ronaldo: “I kërkova klubit që të më shiste, më falni – shpresoj të më kuptoni”

para 11 muajve - Insajderi

Edhe zyrtarisht Cristiano Ronaldo është lojtar i Juventusit. Ai u largua nga Real Madridi pas nëntë sezoneve, ku shkroi emrin mes legjendave me germa të Arta… CR7 tha se ishte ai që i kërkoi klubit të...

Lopetegui telefonon Ronaldon, por nuk e bind dot të qëndrojë te Real Madridi

para 11 muajve - Telesport

Julen Lopetegui, trajneri i ri i Real Madridit, kishte një bisedë telefonike të gjatë me Cristiano Ronaldon, në përpjekje për ta bindur atë të qëndronte në “Santiago Bernabeu”, por pa sukses. “Mundo Deportivo”...

Rugani te Chelsea e kryer për 40 mln €

para 11 muajve - Telesport

Chelsea raportohet se ka arritur marrëveshjen me Juventus për Daniele Rugani për 40 milionë euro, një kërkesë e trajnerit në ardhje Maurizio Sarri. Mbrojtësi ka punuar me ish-trajnerin e Napolit te Empoli,...

Fjalët emocionuese të Ramos për Ronaldon: Ke fituar vend special…

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags ramos ronaldo transferim Përmes një komunikate për mediat Real Madrid sot ka konfirmuar largimin e Cristiano Ronaldo-s nga ekipi i tyre duke kaluar kështu në Juventus. Pas kësaj, mbrojtësi...

ZYRTARE ! Chelsea ia rrëmben futbollistin Juventusit

para 11 muajve - OraInfo

Chelsea njofton se ka rënë dakord për një kontratë prej 40 milion euro  për futbollistin  e Juventusit  Daniele Rugani, me kërkesën e trajnerit të ardhshëm Maurizio Sarri përcjell ORAinfo. Mbrojtësi ka...

Zyrtare: Real Madridi i jep lamtumirën Cristiano Ronaldos

para 11 muajve - Fakti Ditor

Real Madridi me anë të një komunikate në faqen zyrtare ka lajmëruar se ka shitur Cristiano Ronaldon në Juventus Real Madridi e ka konfirmuar se ka pranuar vullnetin e Ronaldos për të kaluar në Juventus...

Lopetegui nuk e bind dot Ronaldon, Agnelli niset drejt Greqisë

para 11 muajve - SuperSport

As telefonata e trajnerit të ri të Realit të Madridit Julen Lopetegui nuk ka ndikuar që Cristiano Ronaldo të ndryshojë mendim dhe të qëndrojë te Los Blancos, pasi portugezi ka vendosur tashmë të ndryshojë...

Agnelli udhëton drejt Greqisë, takim me CR7?

para 11 muajve - Telegrafi

Një nga temat më të përfolura në botë e futbollit është kalimi i mundshëm i Cristiano Ronalos nga Real Madridit në Juventus. Aktualisht portugezi po kalon pushimet në Greqi, ku është duke menduar rreth...

Disa nga momentet magjike të Ronaldos që nuk do të harrohen kurrë nga tifozët e Realit

para 11 muajve - Periskopi

Tifozët e Real Madridit sot morën lajmin më të keq të mundshëm pasi idolli i tyre, Cristiano Ronaldo kaloi te Juventus Cristiano Ronaldo kaloi nëntë vite te Real Madridi ku realizoi 451 gola në 438 ndeshje...

Muzeu i golave të Cristiano Ronaldos në Madrid: 7 kryeveprat e tij!

para 11 muajve - Insajderi

Edhe zyrtarisht Cristiano Ronaldo është larguar nga Real Madridi për t’u transferuar në Juventus. Numri 7 do të jetë gjithmonë mes legjendave, ja shtatë kryeveprat e tij me fanellën e bardhë…

Ronaldo zyrtarisht te Juventusi për një shifër rekorde

para 11 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags Juventus ronaldo transferim Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, ka finalizuar transferimin e tij sensacional nga Real Madridi tek Juventusi për një shumë rekorde. Portugezi...

Real Madridi e gjen zëvendësuesin e Cristianos

para 11 muajve - Infokusi

Real Madrid do të përpiqet të nënshkruajë me sulmuesin e Man Utd, Romelu Lukaku nëse Cristiano Ronaldo bashkohet me Juventusin, raporton Don Balon. LEXO EDHE: Ministri Gashi vizitoi FFK-në, e uron presidentin...

Kush do ta fitojë Topin e Artë, kjo është deklarata shokuse e Hazardit

para 11 muajve - OraInfo

Eden Hazard ka lënë të kuptohet se çmimi i Topit të Artë është i manipuluar, ose në të paktën njëanshëm dhurohet në favor të emrave të caktuar përcjell ORAinfo. Nuk është e vështirë të mendosh se cilat...

FOTO/ Presidenti i Juves niset drejt Greqisë, Ronaldo gati të hedhë firmën me klubin e ri

para 11 muajve - Lexo

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli është nisur drejt Greqisë për të finalizuar marrëveshjen me Cristiano Ronaldon. Disa foto po qarkullojnë në mediat italiane, ku Agnelli shihet të marrë rrugë nga...

Cristiano RONALDO emocionon me letrën e tij, të gjithë madrilenët në këmbë për portugezin: Unë po largohem, po këtë fanelë dhe logo do ta mbaj gjithmonë

para 11 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo ditën e somte është zyrtarizuar si lojtar i Juventus-it. Portugezi kaloi plot 9 vite në Madrid, duke fituar kështu gjithçka të mundshme. Ronaldo si shenjë lamtumire për të gjithë madrilenët...

Cristiano Ronaldo zyrtarisht lojtar i Juventus-it, portugezi dërgon një letër prekëse për të gjithë MADRIDIZMIN

para 11 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo ditën e somte është zyrtarizuar si lojtar i Juventus-it. Portugezi kaloi plot 9 vite në Madrid, duke fituar kështu gjithçka të mundshme. Ronaldo si shenjë lamtumire për të gjithë madrilenët...

Cristiano Ronaldo u tregon tifozëve se pse vendosi të largohet nga Real Madridi

para 11 muajve - Bota Press

Cristiano Ronaldo është lojtari më i ri i Juventusit.Ylli portugez para pak minutash u zyrtarizua si lojtar i ‘Zonjës së Vjetër’, shkruan Periskopi. Ronaldo u është drejtuar tifozëve të Realit me anë të...

Ronaldo lëshon letrën lamtumirëse, iu drejtohet tifozëve dhe tregon arsyen e largimit

para 11 muajve - Sovrani

Cristiano Ronaldo shkroi një letër të hapur në faqen e internetit të Real Madridit pas njoftimit të transferimit të tij prej 105 milionë eurosh për Juventusin. “Ka ardhur koha për një epokë të re.”, transmeton...

Letra lamtumirëse e Cristiano Ronaldos

para 11 muajve - Insajderi

Edhe zyrtarisht Cristiano Ronaldo është lojtar i Juventusit. AI u largua nga Real Madridi pas nëntë sezoneve, me të cilin klub shkroi histori. Letra lamtumirëse e Cristiano Ronaldos

Real Madrid dhe Juventus arrijnë marrëveshje për Cristiano Ronaldon

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Juventus dhe Real Madrid janë marrë vesh për transferimin e Cristiano Ronaldo-s te kampioni italian, sipas burimeve të Sky. Madrilenët thuhet të kenë pranuar ofertën prej 105 milionë funtesh të Zonjës...

Largohet Ronaldo, reagon fuqishëm, Sergio Ramos

para 11 muajve - Sovrani

Përmes një komunikate për media Real Madrid sot ka konfirmuar largimin e Cristiano Ronaldo-s nga ekipi i tyre duke kaluar kështu në Juventus. Pas kësaj, mbrojtësi i Real Madrid, Sergio Ramos ka reaguar...

Zyrtare: Ronaldo transferohet te Juventusi

para 11 muajve - KosovaPress

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një futbollist i Juventusit, duke bërë që të mbyllet kështu një nga transferimet më të bujshme të botës së futbollit. Lajmi është bërë i ditur nga klubi i Real Madridit,...

Ia sheh ‘hajrin’ Ronaldon, ja sa para do të fitojë Mendes kur portugezi do nënshkruajë me Juven

para 11 muajve - OraInfo

Raportet nga mediat kanë zbuluar që agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes do të fitojë një shumë të majme të parave si pjesë e marrëveshjes që do të dërgojë ylli portugez te Juventusi përcjell ORAinfo....

Cristiano Ronaldo u tregon tifozëve se pse vendosi të largohet nga Real Madridi

para 11 muajve - Periskopi

Cristiano Ronaldo është lojtari më i ri i Juventusit Ylli portugez para pak minutash u zyrtarizua si lojtar i ‘Zonjës së Vjetër’, shkruan Periskopi. Ronaldo u është drejtuar tifozëve të Realit me anë të...

Përfundon gjithçka, Ronaldo transferohet sonte në Juventus

para 11 muajve - Tetova Sot

Skuadra e Real Madridit do t’i ndajë rrugët me lojtarin e tyre më të mirë, Cristiano Ronaldo dhe kjo do të ndodhë sot, shkruan GazetaBlic Sipas medias ‘El Chiringuito'(media afër klubit të Real Madridit),...

Reagimi i Ramosit pas kalimit të Ronaldos te Juventusi

para 11 muajve - Insajderi

Mbrojtësi i Real Madrid, Sergio Ramos ka reaguar në Instagram me disa fjalë emocionuese pas zyrtarizimit të Ronaldos si lojtar i Juventusit. Ramos ka thënë se Cristiano tashmë ka një vend special te Real...

ZYRTARE: Ronaldo nënshkruan për Juventusin!

para 11 muajve - Fakti Ditor

Zyrtarizohet transferimi i vitit. Crisriano Ronaldo ka nënshkruar me Juventusin. Lajmi është konfirmuar nga klubi spanjoll, Real Madrid. Reali ka njoftuar opinionin se transferimi është kryer me sukses....

LAJMI I FUNDIT/ Cristiano Ronaldo transferohet te Juventus, Sergio RAMOS ka dy fjalë për portugezin

para 11 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo tashmë është një lojtari i Juventus-it. Sergio Ramos ka reaguar menjëherë, duke e përshëndetur 33 vjeçarin për të gjithë kontributin e tij në Madrid. “Cristiano Ronaldo, golat që ke shënuar,...

Ronaldo poston foto nga pushimet, shikoni çfarë i bëjnë tifozët

para 11 muajve - Gazeta Express

Ylli portugez i Real Madrid, Cristiano Ronaldo, po shijon pushimin pas aventurës me kombëtaren e tij Portugalinë në Kampionatin Botëror. Në një fotografi të publikuar në llogarinë e tij në Twitter, Ronaldo...

Reali e godet rëndë Ronaldon pas largimit për Juventusin

para 11 muajve - Insajderi

Real Madridi është distancuar nga gjithçka, duke thënë se lojtari i largua me dëshirë, e jo sepse klubi dëshiroi ta shesë…. lexoni më shumë në Insporti.

Real Madrid del me një komunikatë për media në lidhje me transferimin e Ronaldos te Juventusi

para 11 muajve - Periskopi

Real Madrid e ka konfirmuar transferimin e Crisitano Ronaldos te Juventus Ylli portugez ka kaluar te Juventusi për shuëmn prej 105 milionë euro, shkruan Periskopi. Real Madrid ka reaguar për herë të parë...

Zyrtare: Ronaldo lojtar i Juventusit

para 11 muajve - Sovrani

Real Madrid CF komunikon se, në përgjigje të vullnetit dhe kërkesës së shprehur nga lojtari Cristiano Ronaldo, ai ka rënë dakord të transferohet në Juventus FC. Sot, Real Madrid dëshiron të shprehë mirënjohjen...

Presidenti i Juventusit fluturon drejt Greqisë për t’u takuar me Ronaldon

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, është fotografuar në aeroportin Pisa, nga ky raportohet se ka fluturuar drejt Greqisë, aty ku Cristiano Ronaldon është duke i kaluar pushimet. Ronaldo ka marrë...

Trajneri i Realit i telefonon Ronaldos, ja çfarë i kërkon

para 11 muajve - Lexo

Lajmet e meraktos po vërtiten vetëm rreth figurës së Krsitiano Ronaldos. Portugezi duket shumë afër klubit të Juventusit dhe sot mediat italaine kanë publikuar lajme ku trajneri Alegri ka telefonuar Kristiano...

Juventus shet Ruganin në Premierligë për 40 milionë euro

para 11 muajve - Lajmi.net

. Juventus ka shitur mbrojtësin Daniele Rugani në Chelsea. “Premium Sport” raporton se skuadra kampione nga Serie A ka vendosur ta shesë Ruganin te “Blues” për 40 milionë euro. Rugani do të përshëndetet...

Agnelli takohet me Cristianon

para 11 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo është aktualisht për pushime në Greqi dhe ai mund të ketë një mysafir të rëndësishëm, shkruan GazetaFokus. Presidenti i Juventusit Andrea Agnelli ka udhëtuar në Kalamata, afër vendit...

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo largohet nga Real Madridi

para 11 muajve - Insajderi

Edhe zyrtarisht Cristiano Ronaldo është lojtar i Juventusit…. lexoni më shumë në Insporti.

Ky është çmimi i vërtetë që Juventusi e ka paguar për Ronaldon

para 11 muajve - Sovrani

Raportet në Itali dhe Spanjë thonë se kalimi i Cristiano Ronaldos në Juventus është bërë për 105 milionë euro, transmeton Sovrani.info. Portugezi është në prag të bashkimit me Bianconerët për një rekord...

Zyrtare: Juventus nënshkruan me Cristiano Ronaldon

para 11 muajve - Periskopi

Juventusi edhe zyrtarisht e ka transferuar Cristiano Ronaldon për shumën prej 105 milionë euro Cristiano Ronaldo është lojtari më i ri i Juventusi, shkruan Periskopi. Sot agjenti i CR7 Jorge Mendes dhe...

E BUJSHME/ Kryhet transferimi i vitit në ITALI, Cristiano RONALDO vishet bardhezi

para 11 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo tashmë është i Juventus-it. “Operacioni” është mbyllur me takimin që ka patur ditën e sotme ku po qendron në Greqi me Andrea Agnelli-n. Zyrtarizimi pritet të bëhet sonte në mbrëmje, ndërsa...

Real Madridi dorëzohet për Cristiano Ronaldon, detajet e zyrtarizimit

para 11 muajve - Insajderi

Cristiano Ronaldo po largohet nga Reali, është vetëm çështje orës. Florentino Perez e ka pranuar ofertën e Juventusit 105 milionë euro këtë pasdite për Ronaldon, raporton “Jugones”…. lexoni më shumë në Insporti.

Presidenti i Juventusit niset për në Greqi, po vjen Ronaldo?

para 11 muajve - Lajmi.net

. Juventus ka intensifikuar përpjekjet për transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo. Mediat italiane kanë publikuar një fotografi të presidentit të “Bianconerëve”, Andrea Agnelli duke...

FOTO/ Zbulohet resorti i takimit mes Cristiano Ronaldo-s dhe Agnelli-t

para 11 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo dhe Andrea Agnelli ditën e sotme janë takuar së bashku në Greqi, atje ku është duke zhvilluar pushimet portugezi. Tuttomercatoëeb raporton se Sportitalia në të njëjtën kohë ka zbuluar...

Ja çfarë thonë mediat në Spanjë e Itali për transferimin e Ronaldos te Juventusi

para 11 muajve - Periskopi

Raportet nga Italia dhe Spanja bëjnë të ditur se vetëm pak orë na ndajnë nga zyrtarizimi i Cristiano Ronaldos si lojtar më i ri i Juventusit Cristiano Ronaldo është duke i kaluar pushimet në Greqi, ndërsa...

Ronaldo sonte zyrtarizohet si lojtar i Juventusit, ja sa kushtoi trasnferimi

para 11 muajve - Bota Press

Juventusi dhe Real Madridi janë pajtuar që Cristiano Ronaldo të kalojë në Torino për 105 milionë funte. Sky Italia raporton se për në Greqi është nisur sot edhe agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes...

Trezeguet: CR7 një ëndërr për Juven, mund të bashkëpunojë mirë me Higuainin në sulm

para 11 muajve - Telegrafi

Ish-sulmuesi i Juventusit, David Trezeguet, ka thënë se Cristiano Ronaldo do ishte një ëndërr për Zonjën e Vjetër. Por, ai ka shtuar se nuk është e nevojshme shitja e Gonzalo Higuain pasi ata mund të bashkëpunojnë...

Legjenda e Realit madh konfirmon transferimin e Ronaldos në Juventus

para 11 muajve - OraInfo

Michel Salgado ka lënë të kuptohet se Cristiano Ronaldo  do të transferohet në Torino, përcjell ORAinfo. Duke folur të hënën, ish-ylli i Real Madrid dhe Spanjës  pranon se e njeh Ronaldon  dhe u tha gazetarëve...

Mediumet spanjolle dhe italiane: Real Madridi e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

para 11 muajve - Ekonomia Online

Emisioni spanjoll El Chiringuito raporton se Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit prej 100 milionë eurove  për Cristiano Ronaldon. Bianconerët tash e një kohë janë vënë pas yllit portugez për...

Dalin pamjet, ja për ku është nisur presidenti i Juventusit

para 11 muajve - OraInfo

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli është nisur për në Greqi. Disa foto po qarkullojnë në mediat italiane, ku shihet Agnelli i cili ka marrë rrugë nga aeroporti i Pizës drejt Kalamatës së Greqisë....

“Ronaldo, çfarë ëndrre”

para 11 muajve - Gazeta Express

Ish-sulmuesi i Juventusit, David Trezeguet, ka thënë se transferimi i Cristiano Ronaldos do të ishte ëndërr dhe beson se ai mund të luajë përkrah Gonzalo Higuainit. Juve është pranë kompletimit të marrëveshjes...

Formacioni i frikshëm i Juventusit me Ronaldon [Foto]

para 11 muajve - Insajderi

Cristiano Ronaldo te Juventusi, duket se është vetëm çështje ditësh. Sipas raportimeve të fundit, 33-vjeçari është në pushime por mund të bëhet lojtar i Biankonerëve këtë javë. Foto: Formacioni i Juventusit me Ronaldon

LAJMI I FUNDIT/ Real Madrid pranon ofertën e Juventus-it për Cristiano Roanldo-n

para 11 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo tashmë mund të quhet një lojtar i Juventus-it. Ditën e sotme agjenti i portugezit në mënyrë zyrtare ka prezantuar ofertën prej 100 milion eurosh presidentit Florentino Perez, raporton...

Kaq ishte, Reali pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

para 11 muajve - Sovrani

Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit në vlerë 100 milionë euro për Cristiano Ronaldon, raporton e përditshmja spanjolle “AS” duke u thirrur në burime të programit televiziv “La Sexta”. Ndërkohë,...

Real Madridi dhe Juventusi janë pranë marrëveshjes për transferimin e Cristiano Ronaldos

para 11 muajve - Infokusi

Real Madridi dhe Juventusi janë pranë marrëveshjes për transferimin e Cristiano Ronaldos, shkruan GazetaFokus. Kuptohet që mund të ketë zhvillime të rëndësishme në 48 orët e ardhshme, me Realin që pritet...

Punë e kryer, Ronaldo kalon te Juventusi, Perez pranon ofertën e italianëve

para 11 muajve - Periskopi

Mediumi spanjoll El Chiringuito raporton se Real Madrid e ka pranuar ofertën prej 100 milionë euro të Juventusit për Cristiano Ronaldon Mediat në Spanjë e konsiderojnë si punë të kryer transferimin e yllit...

Ronaldo në Juventus, nuk do të besoni çfarë ka deklaruar David Trezeguet

para 11 muajve - OraInfo

Ish sulmuesi i Juventusit David Trezeguet, thotë se ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus do të ishte një ëndërr. Ai beson se Ronaldo mund të luajë shumë mirë përkrah Gonzalo Higuain. ‘Zonja e Vjetër’...

Lajmi i fundit, Cristiano takohet me Allegrin

para 11 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo duket shumë afër transferimit te skuadra kampione e Italisë, shkruan GazetaFokus. LEXO EDHE: Përzgjedhësi Challandes vizitoi Stadiumin e Qytetit Sipas La Gazzetta dello Sport, Cristiano...

Chelsea ia “rrëmben” objektivin Manchester Cityt

para 11 muajve - Gazeta Express

Chelsea mund t’ia rrëmbejë objektivin e verës rivalit Manchester Cityt, sipas Tuttosportit. Manchester City ka kohë që pritet ta transferojë mesfushorin Jorginho nga Napoli, por përfaqësuesi italian tani...

Perez bën namin! Ronaldo në Juventus, vetëm me këtë kusht

para 11 muajve - OraInfo

Sot mund të jetë dita vendimtare për Cristiano Ronaldo i cili me shumë gjasë do të i bashkohet  Juventusit përcjell ORAinfo. Ylli i portugez ka rënë dakord për një marrëveshje prej 30 milionë eurosh për...

“Kur Ronaldo merr vendim nuk e kthen kokën pas”, ai ka zgjedhur...Juventusin

para 11 muajve - NOA

Cristiano Ronaldo është shumë pranë transferimit të klubit italian Juventus. Edhe pse zyrtarizimi po vonon, duket se Juventusi dhe Reali i Madridit kanë arritur akordin, por ajo që është më e rëndësishmja,...

Ronaldo poston foto nga pushimet, shikoni çfarë i bëjnë tifozët

para 11 muajve - Sovrani

Ylli portugez i Real Madrid, Cristiano Ronaldo, po shijon pushimin pas aventurës me kombëtaren e tij Portugalinë në Kampionatin Botëror. Në një fotografi të publikuar në llogarinë e tij në Twitter, Ronaldo...

“Largimi i Ronaldos te Juventus e dëmton Real Madridin”

para 11 muajve - Gazeta Tema

Michel Salgado, ish-futbollisti i njohur i Real Madridit, tha se do të lëndohej, nëse Cristiano Ronaldo largohet nga gjigandët e La Liga-s. Madje, ai është i shqetësuar, sepse superstari portugez po shkon...

“Kur Ronaldo merr vendim, nuk ka kthim prapa për të pavarësisht pasojave”

para 11 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo është buzë kalimin në Juventus sipas mediave spanjolle dhe italiane, dhe kjo gjë po e brengos ish-lojtarin e Real Madridit, Michel Salgado. Salgado ka thënë se do të ndihet i lënduar...

Agnelli niset drejt Greqisë për t’u takuar me Ronaldon

para 11 muajve - KosovaPress

Për të përshpejtuar transferimin, presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka marrë rrugën drejt Greqisë, për të takuar portugezin, i cili po kalon pushimet së bashku me familjen. Mediat italiane raportojnë...

Salgado i shqetësuar: Largimi i Ronaldos e dëmton Real Madridin

para 11 muajve - Telesport

Michel Salgado, ish-futbollisti i njohur i Real Madridit, tha se do të lëndohej, nëse Cristiano Ronaldo largohet nga gjigandët e La Liga-s. Madje, ai është i shqetësuar, sepse superstari portugez po shkon...

Chelsea do t’ia “vjedhë” City një lojtar

para 11 muajve - Klan Kosova

Gjiganti nga Londra është duke synuar ta blejë mesfushorin, para se këtë gjë ta bëjë kampioni i Premierligës, ndaj ofertën për të e ka gati Chelsea do të mundohet ta transferojë mesfushorin e Napoli, Jorginho,...

48 orë larg nga Juventus

para 11 muajve - Klan Kosova

Pesë herë fituesi i Topit të Artë mund të kalojë në Torino brenda 48 orëve të ardhshme, pasi pritet një takim i ri mes agjentit të tij dhe presidentit të Të Bardhëve Transferimi i Cristiano Ronaldo tek...

Presidenti i Juventusit niset për në Greqi, po vjen Ronaldo?

para 11 muajve - Sovrani

Andrea Agnelli niset për t’u takuar me Cristiano Ronaldon në Greqi. Juventus ka intensifikuar përpjekjet për transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo. Mediat italiane kanë publikuar...

Mendes  zbarkon në Madrid, ky është lajmi i fundit nga Spanja

para 11 muajve - OraInfo

Sky Italia raporton sot mund të jetë një ditë vendimtare për lëvizjen e mundshme të Cristiano Ronaldos në Juventus, pasi Jorge Mendes takohet me Real Madridin përcjell ORAinfo. Raportet në Spanjë sot sugjeruan...

Presidenti i Juventusit niset për në Greqi

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli është nisur për në Greqi. Disa foto po qarkullojnë në mediat italiane, ku shihet Agnelli i cili ka marrë rrugë nga aeroporti i Pizës drejt Kalamatës së Greqisë,...

Chelsea ia “rrëmben” objektivin Manchester Cityt

para 11 muajve - Sovrani

Chelsea mund t’ia rrëmbejë objektivin e verës rivalit Manchester Cityt, sipas Tuttosportit. Manchester City ka kohë që pritet ta transferojë mesfushorin Jorginho nga Napoli, por përfaqësuesi italian tani...

Largohet Ronaldo, ja çfarë do të bëjë Bale në Real Madrid

para 11 muajve - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo pritet të largohet nga Real Madrid, gjatë këtij afati kalimtar të verës. Por, largimi i sulmuesit portugez mund të sjellë ndryshimin e skenarit për një tjetër yll të ekipit nga Santiago...

Ronaldo – Juventus, kjo do të ndodhë sot!

para 11 muajve - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo sot mund të konfirmohet si futbollist i ri i Juventusit. “Sky Sport” raporton se menaxheri Jorge Mendes sot do të takohet me presidentin e Real Madridit, Florentino Perez për të sqaruar...

Sky Sports: Ronaldo tek Juventus brenda 48 orëve të ardhshme

para 11 muajve - Albeu

ports ka shkruar natën vonë se merret vesh që saga Ronaldo në Juventus do të përfundojë shumë shpejt. Sky Sports ka kuptuar që Real Madrid dhe Juventus janë afër për ta arritur një marrëveshje për Cristiano...

Largohet Ronaldo, ja çfarë do të bëjë Bale në Real Madrid

para 11 muajve - Sovrani

Largimi i Cristiano Ronaldos mund të sjellë zhvillime të papritura në Real Madrid. Cristiano Ronaldo pritet të largohet nga Real Madrid, gjatë këtij afati kalimtar të verës. Por, largimi i sulmuesit portugez...

48 orë larg nga Juventus

para 11 muajve - Ekonomia Online

Transferimi i Cristiano Ronaldo tek Juventus mund të finalizohet brenda dy ditëve, raportojnë mediat italiane. Agjenti i Ronaldo, Jorge Mendes dhe presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, pritet të...

Agjenti ia prezanton Realit ofertën e Juves për transferimin e Ronaldos

para 11 muajve - Koha.net

Sipas raportimeve në Spanjë, agjenti i Cristiano Ronaldos ka informuar zyrtarisht Real Madridin për ofertën e Juventusit. Jorge Mendes ka informuar zyrtarisht presidentin e klubit, Florentino Perez dhe...

Vjen premtimi i madh nga fansja shqiptare: Nëse Ronaldo kalon në Juventus, do të postoj fotot nudo

para 11 muajve - Periskopi

Bleona Zogjani , një fanse e flaktë e Real Madridit ka dhënë një premtim të madh nëse Cristiano Ronaldo kalon në Juventus. Ajo ka thënë se do të postojë fotografitë  e  saj nudo një orë pasi që Ronaldo...

Vjen premtimi i madh nga fansja: Nëse Ronaldo kalon në Juventus, do të postoj fotot nudo

para 11 muajve - Periskopi

Leona, një fanse e madhe e Real Madridit ka dhënë një premtim të madh nëse Cristiano Ronaldo kalon në Juventus. Ajo ka thënë se do të postojë fotografitë  e  saj nudo një orë pasi që Ronaldo zyrtarisht...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK