http://kariera.mk

Rëndësia e futbollit: Liderët mblidhen për ta shikuar momentin final të ndeshjes Kroaci-Angli

më 7.2018 - Telegrafi

Se Kampionati Botëror është shumë i rëndësishëm, ka dëshmuar edhe një video nga momentet finale të ndeshjes ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë. Liderët botërorë në kuadër të Samitit të Londrës për shtetet e...

Kroacia heroike përmbys rezultatin dhe kalon në finale

më 7.2018 - Alsat-M

Kroacia është në finale pas një tjetër 120 minutëshi të luajtur në stadiumin “Luzhniki” në Moskë. Anglia do të kthehet në shtëpi pa trofeun dhe kombëtarja ballkanase do të luftojnë për Kupën e Botës me...

Notat e lojtarëve: Kroacia 2-1 Anglia, Perisic me vlerësimin më të lartë

më 7.2018 - Telegrafi

Kroacia e ka shkruar historinë duke u kualifikuar në finale të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Anglezët bënë paraqitje më të mirë në gjysmën e parë, ndërsa kroatët luajtën më mirë pas pjesës së dytë...

Kroacia në finale, ja cili është zgjedhur lojtari i ndeshjes historike

më 7.2018 - BalkanWeb

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori....

Ky shqiptar çmendet pas Kroacisë

më 7.2018 - Gazeta Express

Kroacia ka shumë tifozë të zjarrtë tek shqiptarët por ky duket se është i veçantë E derisa në Kosovë ka shumë tifozë kroat duket se në Shqipëri po ashtu Kroacia ka lënë gjurmë duke krijuar shumë tifozë...

VIDEO/ Kroacia për herë të parë në finale, shikoni çfarë ndodh në Zagreb

më 7.2018 - BalkanWeb

Kroacia siguroi sonte për herë të parë në histori finalen e një Botërori pasi mundi në kohën shtesë Anglinë me rezultatin 2-1. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes festa në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb,...

Futbolli nuk kthehet në shtëpi, Anglia po. Kroacia, për herë të parë në një finale Botërori

më 7.2018 - Portalb

Kroacia ka mundur Anglinë me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, falë një goli te Mandzukic, dhe do të luajë për herë të parë finalen e një Kupe Bote, transmeton Top Channel. Trippier kaloi në fillim të ndeshjes...

Si e priti presidentja kualifikimin e Kroacisë në finalen e Botërorit

më 7.2018 - NOA

Francë-Kroaci, është finalja e Botërorit “Rusi 2018”. Kroacia ka arritur të sigurojë finalen në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme përballë Anglisë. Kroacia arriti të fitojë në kohën shtesë, duke e çuar...

Kroacia shkruan historinë, eliminon Anglinë dhe kualifikohet në finale

më 7.2018 - Telegrafi

Kroacia është finalisti i dytë i Kampionatit Botëror. Skuadra nga Ballkani është treguar më e fortë se Anglia duke e mposhtur me rezultat 2-1 pas vazhdimeve dhe në këtë mënyrë, ekipi aktual e ka shkruar...

Kroacia në delir, eleminon Anglinë

më 7.2018 - Sot News

Në “Luzhniki Stadium” Kroacia, fitoi dhe ka shkuar në finalen e Kupës së Botës “Rusi 2018” ku do të përballet me Francën. Ajo mposhti Anglinë  me rezultatin 2 me 1 .Koha e rregullt përfundoi në barazim...

Dëshpërimi i lojtarëve të Anglisë pas dështimit për të arritur në finale

më 7.2018 - Lajmi.net

. Lojtarët e Anglisë e kanë përjetuar shumë rëndë humbjen në gjysmëfinale të Kupës së Botës nga Kroacia. Anglia lëshoi një mundësi të artë për të arritur në finale të botërorit për herë të parë pas 52...

Shpërblehet Perisic

më 7.2018 - Gazeta Express

Ivan Perisic sonte pati njërën prej ndeshjeve më të mira të tij në histori Ai shënojë gol për ta barazuar rezultatin dhe dërguar ndeshjen në vazhdime si dhe bëri asistimin me kokë në golin e dytë që e...

Edhe në Samitin e Natos shikohet ndeshja Kroaci-Angli

më 7.2018 - Gazeta Express

Kroacia është në finale të Rusia 2018 pasi që ka mposhtur Anglinë më rezultat 2-1, pas 120 minutave lojë. Përballje prej 120 minutave mes Kroacisë dhe Anglisë nuk e kanë lëshuar pa e parë edhe udhëheqës...

Perishiq, lojtari i ndeshjes Kroaci – Angli

më 7.2018 - Medial

Ivan Perishiq është përzgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes gjysmëfinales Kroaci – Angli. Kroacia fitoi 2 me 1 pas vazhdimeve duke përmbysur rezultatin. Perishiq dhe Manxhukiq shënuan golat për kroatët....

Kroacia për herë të parë në finale, shikoni çfarë ndodh në Zagreb

më 7.2018 - Sot News

Kroacia siguroi sonte për herë të parë në histori finalen e një Botërori pasi mundi në kohën shtesë Anglinë me rezultatin 2-1.Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes festa në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb,...

Kjo është festa e “çmendur” e tifozëve kroatë pas suksesit historik

më 7.2018 - Lajmi.net

. Sonte e gjithë Kroacia është në festë. Kombëtarja kroate për herë të parë në histori të saj ka arritur të kualifikohet në finale të Kupës së Botës, pas fitores sensacionale ndaj Anglisë me rezultat 2:1...

Manzdukic afër që ta çojë Kroacinë në finale

më 7.2018 - Klan Kosova

Mario Mandzukic e ka kaluar Kroacinë në epërsi ndaj Anglisë në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Kroati shënoi në minutën e 109-të të takimit. Interesante

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIFA

më 7.2018 - RTV 21

Kroacia u kualifikua në finale Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018” mes Kroacisë dhe Anglisë. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke arritur kështu...

Perishiq, lojtari i ndeshjes Kroaci – Angli

më 7.2018 - Koha.net

Ivan Perishiq është përzgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes gjysmëfinales Kroaci – Angli. Kroacia fitoi 2 me 1 pas vazhdimeve duke përmbysur rezultatin. Perishiq dhe Manxhukiq shënuan golat për kroatët....

Kroacia në finale, Anglia lufton për vend të tretë

më 7.2018 - Medial

Kroacia i është bashkuar Francës në finalen e Botërorit “Rusia 2018”, duke e eliminuar në gjysmëfinale Anglinë.  Anglia e nisi më mirë takimin duke kaluar në epërsi në minutën e pestë përmes Trippierit,...

“Rusi 2018”! Kroatët shkruajnë historinë, në finale përballë Francës

më 7.2018 - NOA

Francë-Kroaci, është finalja e Botërorit “Rusi 2018”. Kroacia ka arritur të sigurojë finalen në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme përballë Anglisë. Kroacia arriti të fitojë në kohën shtesë, duke e çuar...

Festa e “çmendur” e tifozëve në Zagreb pas kualifikimit historik të Kroacisë

më 7.2018 - Gazeta Tema

Kroacia është finalistja e dytë e Kampionatit Botëror duke eleminuar në fazën e gjysmëfinaleve skuadrën e Anglisë. Në kualifikim historik për përfaqësuesen kroate të cilët shkojnë për herë të parë në historinë...

Kroaci 2:1 Angli, Perisic lojtari i ndeshjes

më 7.2018 - Lajmi.net

. Ivan Perisic është shpallur lojtari i ndeshjes në fitoren historike të Kroacisë Kroacia ka mposhtur 2:1 Anglinë për të arritur në finale të Kupës së Botës. Ylli i Interit në këtë ndeshje ka realizuar...

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

më 7.2018 - Gazeta Express

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat 2-1....

Kroacia në finalen e Kupës së Botës

më 7.2018 - Vizion Plus

Kroacia është skuadra që do të luaje ndaj Francës në duelin e madh final të Kupës së Botës. Ballkanasit mundën 2 me 1 Anglinë ne gjysmëfinalen e dytë pas kohëve shtesë, duke çuar në delir një popull të...

Kroacia në finalen e madhe

më 7.2018 - Politiko

Kroacia ka mundur Anglinë me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, falë një goli te Mandzukic, dhe do të luajë për herë të parë finalen e një Kupe Bote. Trippier kaloi në fillim të ndeshjes Anglinë në avantazh...

Kroaci – Angli, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

më 7.2018 - OraInfo

Kroacia ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror. Kroatët arritën që ta eliminonin Anglinë me golat e Perisicit dhe Mandzukicit, që të përballen me Francën në finale të garës më të madhe të futbollit...

Kroacia bën historinë dhe dërgon në shtëpi Anglinë, ballkanasit shkojnë në finale

më 7.2018 - Gazeta Tema

Kroatët u kualifikuan pas 120 minutash loje, pasi 90-minutat e lojës së rregullt u mbyllën me rezultatin e barabartë 1-1. Anglezët e drejtuar nga tekniku, Gareth Southgate, kaluan të parët në epërsi që...

Kroacia në finale të Kupës së Botës

më 7.2018 - Kallxo

Kroacia ka mposhtur Anglinë në rezultat 2 me 1 në lojën e gjysmëfinales së Kampionatit Botëror që po zhvillohet në Rusi. Për 90 minuta, dy ekipet ishin në rezultat të barabartë 1 me 1. Ishte ekipi anglez...

Historike, Kroacia finalistja e dytë e Botërorit 2018

më 7.2018 - Vizion Plus

Kroacia finalistja e dytë e Botërorit 2018. Kroatët sfidojnë Anglinë 2 me1, duke qenë tashmë për të parën herë shumë pranë Kupës së Botës. Me një gol të shënuar në minutën e 109 të shtesës nga Mario Mandzukic,...

Kroacia shkruan historinë, shkon në finalen e madhe

më 7.2018 - SuperSport

Kroacia hyn në histori, duke shkuar për herë të parë në një finale të Kupës së Botës, teksa mposhti në gjysmëfinale Anglinë, me rezultatin 2-1, pas plot 120 minutave lojë. “It’s coming home” mesa duket...

Kroaci-Angli, ndeshja shkon në vazhdime

më 7.2018 - Telegrafi

Me rezultat 1-1 ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes gjysmëfinale ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë, ashtu që sfida ka shkuar në vazhdime. Rezultati i kësaj sfide u zhbllokua shumë herët. Që në minutat...

Kroaci-Francë finalja e Botërorit “Rusia 2018”

më 7.2018 - RTV 21

Kroacia mposht Anglinë Kombëtarja kroate ka mposhtur kombëtaren e Anglisë me rezultat 2-1, duke arritur kështu në finale të Kampionatit Botërorë “Rusia 2018”. Anglezë e nisën mirë ndeshjen dhe në minutën...

Kroacia shkruan historinë, në finale të Rusia 2018

më 7.2018 - Gazeta Express

Kroacia është në finale të Rusia 2018 pasi që ka mposhtur Anglinë më rezultat 2-1, pas 120 minutave lojë Kroacia ka shkruar historinë. Kombëtarja kroate ka arritur në finale të një Botërori për herë të...

Kroacia në dlir, eleminon Anglinë

më 7.2018 - Sot News

Në “Luzhniki Stadium” Kroacia, fitoi dhe ka shkuar në finalen e Kupës së Botës “Rusi 2018” ku do të përballet me Francën. Ajo mposhti Anglinë  me rezultatin 2 me 1 .Koha e rregullt përfundoi në barazim...

Anglia kthehet në shtëpi, Kroacia për herë të parë në një finale Botërori

më 7.2018 - Mapo

Kroacia ka mundur Anglinë me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, falë një goli te Mandzukic, dhe do të luajë për herë të parë finalen e një Kupe Bote. Trippier kaloi në fillim të ndeshjes Anglinë në avantazh...

KROACI-FRANCË FINALJA E BOTËRORIT “RUSIA 2018”

më 7.2018 - TV21

Kroacia mposht Anglinë Kombëtarja kroate ka mposhtur kombëtaren e Anglisë me rezultat 2-1, duke arritur kështu në finale të Kampionatit Botërorë “Rusia 2018”. Anglezë e nisën mirë ndeshjen dhe në minutën...

KROACIA ËSHTË NË FINALE TË KUPËS SË BOTËS

më 7.2018 - Lajmi.net

Kombëtarja e Kroacisë ka shkruar historinë duke arritur finalen e madhe të Kupës së Botës pas fitores 2:1 ndaj Anglisë me përmbysje të rezultatit në ‘Luzhniki’ të Moskës, në një ndeshje dramatike që u...

Kroacia dhe Anglia shkojnë në vazhdime

më 7.2018 - Klan Kosova

Kroacia dhe Anglia kanë barazuar 1:1 gjatë kohës së rregullt në gjysmëfinalen e Kupës së Botës duke e çuar kështu lojën në vazhdime. Interesante

Kroacia në finale, anglezët në shpi, dramë e paparë!

më 7.2018 - Ina

Kroacia shkon në finale pasi mposhtën Anglinë me rezultatin 2:1 me golin e MARio Manxhukiç. 109′ Një veprim që nuk premtonte pothuajse asgjë bie goli. Mbrojtësit e Anglisë nuk ishin të vendosur si duhet...

Historike, ballkanasit një hap pranë kupës së botës, Kroacia finalistja e dytë e Botërorit

më 7.2018 - Gazeta Tema

Kroatët u kualifikuan pas 120 minutash loje, pasi 90-minutat e lojës së rregullt u mbyllën me rezultatin e barabartë 1-1. Anglezët e drejtuar nga tekniku, Gareth Southgate, kaluan të parët në epërsi që...

Kroacia në finale të Kampionatit Botëror

më 7.2018 - OraInfo

Kroacia ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror. Kroatët kanë arritur t’i eliminojnë anglezët me rezultat 2 me 1 pas më shumë se 120 minutave lojë, raporton ORAinfo. Ishte Anglia që kaloi e para në...

KF Prishtina ndalet në barazim në Luksemburg

më 7.2018 - Alsat-M

KF Prishtina ka marr rezultat pozitiv në transfertë në terrenin e skuadrës nga Luksemburgu, Fola, duke e mbyllur takimin pa gola. Në ndeshjen e raundit të parë eliminator të Ligës së Evropës, klubi nga...

Kroacia kalon në epërsi

më 7.2018 - Gazeta Express

Kroacia ka shënuar golin e epërsisë kundër Anglisë Është Mario Mandzukic që shënoi në minutën e 107’të te takimit. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Shënon Kroacia, shumë afër finales

më 7.2018 - RTV 21

Kroatët në epërsi Në “Luzhniki Stadium” janë duke u zhvilluar dy shtesat nga 15 minuta të gjysmëfinaljes së dytë të Kupës së Botës “Rusi 2018”. Mandzukic ka arritur të shnoi golin e dytë për Kroatët dhe...

Kroacia shënon golin e dytë, ndëshkohet Anglia

më 7.2018 - Sot News

Kroacia kalon në avantazh ndaj Anglisë me golin e Mario Manzukiç.

Përmbyset rezultati në ndeshjen Kroaci – Angli

më 7.2018 - OraInfo

Kroacia e ka përmbysur rezultatin ndaj Anglisë Golin e ka realizuar Mario Mandzukic në minutën e 108’. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/

S’ka fitues në Kroaci-Angli, finalistja vendoset në shtesë

më 7.2018 - Gazeta Shqip

45 minutëshi i parë i lojës i dominuar nga Anglia dhe një pjesë e dytë, ku Kroacia vendosi diktatin e saj në fushë. Ky është bilanci i ndeshjes drithëruese që po luhet në stadiumin “Luzhniki” të Moskës,...

Kroacia ia barazon Anglisë

më 7.2018 - Klan Kosova

Kroacia e ka barazuar rezultatin ndaj Anglisë në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Ivan Perishiq realizoi golin e barazimit në minutën e 68-të pas asistimit nga Sime Vrsaljko. Interesante

Kroacia dhe Anglia kërkojnë finalen në vazhdime

më 7.2018 - RTV 21

Ndeshja shkon në vazhdime Në “Luzhniki Stadium” ka përfunduar pa fitues pas 90 minutash, gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Anglezët nuk arritën të ruanin epërsinë të cilën e krijuan qysh...

Nuk ka fitues në kohën e rregullt, Kroacia e Anglia shkojnë në shtesë

më 7.2018 - Mapo

Po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës, me Anglinë dhe Kroacinë që do të tentojnë një biletë për në finalen e madhe. Momentalisht rezultati është 1-1. Në finalen e Moskës, fituesi i kësaj përballjeje...

Kroacia – Anglia, në vazhdime pas barazimit 1-1

më 7.2018 - Gazeta Express

Gjysmefinalisti i dytë në Rusia 2018 do të përcaktohet përmes vazhdimeve dhe nëse nuk ka fitues, atë do ta përcaktojnë penalltitë Ka përfunduar koha e rregullt e gjysmëfinales se dytë Kroaci – Anglia....

Super-sfida Kroaci 1:1 Angli shkon në vazhdime

më 7.2018 - Lajmi.net

. 90 minutat e kohës së rregullt në Luzhinki të Moskës nuk kanë sjellë emrin e kombëtares së dytë finalistë në Kupën e Botës. Kroacia dhe Anglia, kanë barazuar 1:1 pas kohës së rregullt, duke çuar ndeshjen...

Mbyllet koha e rregullt në ndeshjen Kroaci – Angli, shikoni çfarë po ndodh

më 7.2018 - OraInfo

Ka përfunduar koha e rregullt në ndeshjen mes Kroacisë dhe Anglisë. Kombëtarja angleze dhe ajo kroate nuk arritën që të shënonin më shumë se një gol, duke e dërguar ndeshjen në vazhdime, raporton ORAinfo....

Liga e Evropës, barazon Prishtina

më 7.2018 - Klan Kosova

Prishtina ka barazuar me klubin nga Luksemburgu, Fola Esch, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Evropës. Prishtinasit arritën ta sigurojnë një barazim në takimin e parë si mysafirë të Fola-s, ndërkaq...

Mbaron pjesa e parë, Angli-Kroaci 1:0

më 7.2018 - Klan Kosova

Anglia e ka mbyllur pjesën e parë me avantazh ndaj Kroacisë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Kieran Trippier shënoi në minutën e pestë nga goditja e dënimit, për t’i kaluar Tre Luanët në epërsi. Interesante

Kroacia barazon rezultatin

më 7.2018 - RTV 21

Shënohet goli i dytë në ndeshje Në “Luzhniki Stadium” eshtë duke u luajtur gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia ka arritur të barazoj rezultatin në 1-1. Golin për kroatët e shënoi...

Kroacia barazon shifrat

më 7.2018 - Koha.net

21:27 - Kroacia ka barazuar shifrat ndaj Anglisë, në minutën e 68. Ishte Ivan Perishiq që dërgoi topin në rrjetën e kundërshtarit pas një krosimi nga Vrsaljko. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOAL PERISIC WITH ONE...

Perisic kthen festën tek Kroacia, barazon shifrat me Anglinë

më 7.2018 - Mapo

Po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës, me Anglinë dhe Kroacinë që do të tentojnë një biletë për në finalen e madhe. Momentalisht rezultati është 1-1 në favor të “Tre Luanëve”. Në finalen e Moskës,...

Kthehet Kroacia, barazon rezultatin ndaj Anglisë

më 7.2018 - Lajmi.net

. Kombëtarja e Kroacisë ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Anglisë. Kroacia është rikthyer në lojë, duke barazuar rezultatin 1:1 ndaj Anglisë në gjysmëfinalen e Botërorit. Është Perisic që ka shënuar në minutën e 68’ të ndeshjes.

Ivan Perisic ia terron Anglisë

më 7.2018 - OraInfo

Kroacia e ka barazuar rezultatin ndaj Anglisë Golin e ka realizuar Ivan Perisic në minutën e 68’. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/

Kroacia barazon rezultatin

më 7.2018 - Gazeta Express

Kroacia ka barazuar rezultatin kundër Anglisë Perisic ka shënuar një supergol kundër Anglisë në minutën e 68’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Festë e madhe në Zagreb

më 7.2018 - Shenja

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka “shpërthyer” Zagrebi. Mijëra qytetarë të Kroacisë janë mbledhur në sheshin e Zagrebit në festën e madhe të kësaj nate...

Përfundon pjesa e parë, Anglia në avantazh ndaj Kroacisë

më 7.2018 - Standard

Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Pjesa e parë mbyllet me avantazhin minimal 1-0 të anglezëve. Që në minutën e pestë zhbllokohet rezultati....

VIDEO/ Festë e çmendur për kualifikimin në finale, tifozët kroatë po djegin Zagrebin

më 7.2018 - Fakti Ditor

Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës. Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 2-1, falë golave të Perisic dhe Mandzukic, ndërkohë...

Anglia “fluturon” me Trippier, vetëm 45 minuta larg finales

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Anglia e ka nisur si një “raketë” gjysmëfinalen historike me Kroacinë në Botërorin Rusi 2018 dhe ka çuar tifozët e saj të zjarrtë në delir. Që në minutën e 5’ të ndeshjes ka shënuar Kieran Trippier me...

Përfundon pjesa e parë: Anglia 45 minuta larg finales së madhe

më 7.2018 - Sot News

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale mes Kroacisë dhe Anglisë me shifrat 0:1.‘Tre luanët’ kaluan në avantazh në minutën e 5-të, pas një goditje jashtë zonë të mbrojtësit që luan me Totenhamin,...

Anglia në epërsi ndaj Kroacisë, Trippier shënon nga gjuajtja e lirë

më 7.2018 - Telegrafi

Është zhbllokuar shumë herët rezultati në ndeshjen ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror. Që në minutat e para u bë një ndërhyrje në afërsi të zonës së kroatëve...

Anglia “fluturon” me Trippier, udhëheq ndaj Kroacisë në pjesën e parë

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Anglia e ka nisur si një “raketë” gjysmëfinalen historike me Kroacinë në Botërorin Rusi 2018 dhe ka çuar tifozët e saj të zjarrtë në delir. Që në minutën e 5’ të ndeshjes ka shënuar Kieran Trippier me...

Europa League, Prishtina barazon pa gola në transfertën luksemburgase

më 7.2018 - Mapo

E mërkura e futbollit ka parë protagonistë në fushat e blerta, veç gjysmëfinales së dytë të Kupës së Botës, mes Kroacisë e Anglisë, edhe ekipet e para pretendente për të kaluar turin e parë kualifikues...

Pjesa e parë përfundon me epërsinë e Anglisë

më 7.2018 - Koha.net

20:48 - Ka përfunduar pjesa e parë e gjysëmfinales ndërmjet Koracisë dhe Anglisë, me epërsinë e kësaj të fundit. Anglia e nisi më mirë takimin duke kaluar në epërsi në minutën e pestë përmes Trippierit,...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Kroaci – Angli

më 7.2018 - RTV 21

Në “Luzhniki Stadium” eshtë duke u luajtur gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018” Anglia është ën avantazh pas përfundimit të pjesës së parë. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Tripper,...

Mbyllet pjesa e parë Angli – Kroaci, statistikat dhe rezultati

më 7.2018 - OraInfo

Anglia e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Kroacisë. ‘Treluanët’ janë rrugës së mirë për të arritur finalen e Kupës së Botës në Rusi. Skuadra e trajnerit Southgate,...

Shpërthen festa në Zagreb, ja si u festua fitorja e Kroacisë

më 7.2018 - InfoShqip

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat 2-1....

Anglia avancon ndaj Kroacisë me një supergol

më 7.2018 - Klan Kosova

Anglia ka kaluar në avantazh ndaj Kroacisë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Kieran Trippier shënoi nga goditja e dënimit në minutën e pestë. Interesante

Anglia drejtë finales, e fiton pjesën e parë kundër Kroacisë

më 7.2018 - Lajmi.net

. Anglia e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Kroacisë. ‘Treluanët’ janë rrugës së mirë për të arritur finalen e Kupës së Botës në Rusi. Skuadra e trajnerit Southgate,...

Transmetim direkt për Kosovë i gjysmëfinales Kroaci – Angli

më 7.2018 - Telegrafi

Në Luzhniki Stadium zhvillohet ndeshja e dytë gjysmëfinale në kuadër të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Anglisë janë në kërkim të një vendi në finalen e madhe që do të...

Prishtina luan pa gola si mysafir i Folas, rezultat i mirë para ndeshjes kthyese

më 7.2018 - Telegrafi

Prishtina ka arritur të nxjerrë një barazim të rëndësishëm si mysafir i CS Fola Esch në kuadër të raundit të parë kualifikues të Europa League. Nënkampioni i Kosovës luajti pa gola në ndeshjen e zhvilluar...

Festa e çmendur e tifozit shqiptar pas fitores së Kroacisë

më 7.2018 - Tetova Sot

Festës së tifozëve kroatë pas kalimit të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës, ku do të luaj përballë Francës, i janë bashkuar edhe shumë tifozë shqiptarë. Një prej tifozëve më të zjarrtë të skuadrës kroate...

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

më 7.2018 - Tetova Sot

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat 2-1....

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIFA

më 7.2018 - Tetova Sot

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori....

Shënohet goli i parë në ndeshjen Kroaci – Angli

më 7.2018 - Gazeta Express

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Kroaci – Angli Është Trippier i cili ka shënuar një supergol nga goditja e lirë në minutën e 5’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Historike: Kroacia shkon në finale të Botërorit

më 7.2018 - Tetova Sot

Kroatët u kualifikuan pas 120 minutash loje, pasi 90-minutat e lojës së rregullt u mbyllën me rezultatin e barabartë 1-1. Anglezët e drejtuar nga tekniku, Gareth Southgate, kaluan të parët në epërsi që...

Start ëndrrash për Anglinë, kalon në epërsi në minutën e 5’-të ndaj Kroacisë

më 7.2018 - Lajmi.net

Kombëtarja e Anglisë ka kaluar në epërsi ndaj Kroacisë në ndeshjen gjysmëfinale. Është Trippier që ka arritur të shënoi në minutën e pestë të ndeshjes. Trippier shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë....

Shënohet goli i parë në gjysmëfinalen Angli- Kroaci

më 7.2018 - RTV 21

Anglia shënoi kundër Kroacisë Anglia është në epërësi në gjysmëfinalen e Kampionit Botëror, ku po përballen Anglia me Kroacinë. Qysh në minutën e pestë, Anglia shënoi golin e parë me anë të Kieran Trippier....

Kroacia shkruan historinë, eliminon Anglinë dhe kualifikohet në finale

më 7.2018 - Shenja

Kroacia është finalisti i dytë i Kampionatit Botëror ‘Rusi 2018’. Një ndeshje e nxehtë, një luftë e vërtetë në fushën e blertë, me shumë mundësi dhe raste për të shënuar, por në fund kroatët me shumë meritë...

Rusi 2018/ Kroacia heroike përmbys rezultatin dhe dërgon Anglezët duarbosh në shtëpi

më 7.2018 - Lexo

E pabesueshme! Kroacia është në finale pas një tjetër 120 minutëshi të luajtur në Luzhniki Stadium. Anglia do të kthehet në shtëpi pa trofeun dhe ballkanasit do të luftojnë për Kupën e Botës me Francën....

Video / Anglia nuk di të ndalet, kalon në avantazh ndaj Kroacisë

më 7.2018 - Mapo

Po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës, me Anglinë dhe Kroacinë që do të tentojnë një biletë për në finalen e madhe. Momentalisht rezultati është 0-0. Në finalen e Moskës, fituesi i kësaj përballjeje...

Anglia e nis me supergol sfidën ndaj Kroacisë

më 7.2018 - Koha.net

20:07 - Anglia e ka nisur për mrekulli sfidën gjysmëfinale ndaj Kroacisë. Ishte Kieran Trippier që shënoi supergol nga gjuajta e lirë në minutën e pestë, transmeton Koha.net. Fituesi i këtij takimi në...

Ylli i Anglisë e ‘bombardon’ Kroacinë

më 7.2018 - OraInfo

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kroacisë. Golin e ka realizuar Trippier në minutën e 5’. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/

​Prishtina nxjerr barazim të vlefshëm

më 7.2018 - RTV 21

Prishtina e ka përfunduar pa gola ndeshjen sotme në Luksemburg ndaj klubit Fola Esch Ky ishte takimi i parë kualifikues në Ligën e Evropës, ndërsa takimi kthyes do të luhet në Stadiumin “Adem Jashari”...

Supergol Anglia në minutën e pestë

më 7.2018 - Sot News

Anglia ka kaluar në avantazh me një goditje standarte.

Kroaci-Francë, finalja e madhe e Botërorit

më 7.2018 - Infokusi

Ka përfunduar super takimi ndërmjet Kombëtares së Anglisë dhe asaj të Kroacisë, shkruan GazetaFokus. Kroacia ka shënuar fitore ndaj Anglisë në gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Botëror Rusia 2018-të....

Fola – Prishtina, përfundon ndeshja për kualifikimet në Evropa Ligë

më 7.2018 - OraInfo

Prishtina ka marr rezultat pozitiv në udhëtim te ekipi nga Luksemburgu, Fola. Në ndeshjen e raundit të parë eliminator të Ligës së Evropës klubi nga kryeqyteti i Kosovës barazoi në udhëtim 0-0, transmeton...

Prishtina dominion ndeshje, vetëm barazim ndaj Folas

më 7.2018 - Albeu

Prishtina e ka dominuar për 90 minuta skuadrën nga Luksemburgu CS Fola Esch por nuk ka arritur që se paku të shënoi, edhe pse e pati dy mundësi të mira për të kaluar tutje Në pjesën e parë, Fola e fillojë...

Prishtina ndahet baras në udhëtim te Fola

më 7.2018 - Koha.net

Prishtina ka marr rezultat pozitiv në udhëtim te ekipi nga Luksemburgu, Fola. Në ndeshjen e raundit të parë eliminator të Ligës së Evropës klubi nga kryeqyteti i Kosovës barazoi në udhëtim 0-0, transmeton...

Mandzukic sjell golin e epërsisë për Kroacinë

më 7.2018 - Shenja

Nuk kanë mbetur më shumë se dhjetë minuta deri në përfundimin e ndeshjes së sontme gjysmëfinale mes kroacisë dhe Anglisë, ndërsa Kroacia kalon në epërsi në minutën e 109-të. Ishte Mario Mandzukiq ai i...

Prishtina barazon pa gola në Luksemburg, kualifikimi vendoset në Mitrovicë

më 7.2018 - SuperSport

Prishtina luajti sot në Luksemburg ndeshjen e parë të vlefshme për eliminatoret e Ligës së Europës, ndërsa nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola ndaj vendasve të Fola. Kryeqytetasit e Josës zhvilluan...

Prishtina dominon, por nuk fiton në Luksemburg

më 7.2018 - Gazeta Express

Prishtina e ka dominuar për 90 minuta skuadrën nga Luksemburgu CS Fola Esch por nuk ka arritur që se paku të shënoi, edhe pse e pati dy mundësi të mira për të kaluar tutje Prishtina edhe një herë ka treguar...

Kroacia e befason me gol Anglinë në minutat shtesë

më 7.2018 - Tetova Sot

Kroacia ka shënuar golin e epërsisë kundër Anglisë Është Mario Mandzukic që shënoi në minutën e 107’të te takimit.

Prishtina barazon ndaj Fola në udhëtim, merr rezultat pozitiv para ndeshjes kthyese në Ligën e Evropës

më 7.2018 - Lajmi.net

Prishtina nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim 0-0 në udhëtimin e tyre në Luksemburg tek skuadra Fola në ndeshjen e fazës së parë kualifikuese për Ligën e Evropës. Prishtina në këtë ndeshje...

NDESHJA LIVE / Kroaci-Angli 2-1, përmbyset sfida, kroatët një hap drejt finales

më 7.2018 - Java News

Kroatet nje hap drejt finales se madhe te boterorit. Kryesojne 2-1 ndaj anglezeve ne pjesen e dyte te shteses. Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Kroatet kane mundur...

NDESHJA LIVE / Kroaci-Angli 2-1, përmbyset sfida, kroatet nje hap drejt finales

më 7.2018 - Java News

Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Kroatet kane mundur te barazojne pak sekonda me pare ne nje sfide me shume emocione. Rezultati deri tani eshte 1-1. Anglezet...

KROACIA – ANGLIA, FORMACIONET ZYRTARE

më 7.2018 - TV21

Në stadiumin Luzhniki të Moskës luhet gjysmëfinalja mes dy befasive të këtij Botërori, Kroacisë në njërën anë dhe Anglisë në anën tjetër. Për kroatët kjo është gjysmëfinalja e dytë në histori, ku për herë...

Formacionet zyrtare: Kroacia apo Anglia – kush i bashkohet Francës në finale

më 7.2018 - Telegrafi

Luzhniki Stadium është arena e gjysmëfinales së dytë në kuadër të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Anglisë janë në kërkim të një vendi në finalen e madhe që do të zhvillohet...

Në Luksemburg po dominojnë flamujt shqiptar

më 7.2018 - RTV 21

Ndeshja Prishtina- Fola Esch po zhvillohet në Luksenburg Edhe pse Prishtina është duke zhvilluar lojën si mysafir, nënkampioni i Kosovës po mbështetet nga një numë ri madh i tifozëve shqiptar. Në tribunat...

NDESHJA LIVE / Kroaci-Angli, barazohet sfida, shkon në shtesë

më 7.2018 - Java News

Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Kroatet kane mundur te barazojne pak sekonda me pare ne nje sfide me shume emocione. Rezultati deri tani eshte 1-1. Anglezet...

S’ka fitues në kohën e rregullt, Kroaci – Angli në vazhdime

më 7.2018 - Shenja

Kroacia e Anglia nuk kanë arritur të fitojnë ndeshjen gjysmëfinale në kohën e rregullt. 1 me 1 ishte rezultati përfundimtar i kohës së rregullt ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë, dhe ndeshja tani shkon në...

Kroacia – Anglia, në vazhdime pas barazimit 1-1

më 7.2018 - Tetova Sot

Gjysmefinalisti i dytë në Rusia 2018 do të përcaktohet përmes vazhdimeve dhe nëse nuk ka fitues, atë do ta përcaktojnë penalltitë Ka përfunduar koha e rregullt e gjysmëfinales se dytë Kroaci – Anglia....

Urime Shkëndija! Urime ‘Ballistë’ dhe të gjithë ju tifozëve të skuadrës kuqezi!

më 7.2018 - Medial

Mbrëmë në Shkup, ndeshja e Shkëndijës me skuadrën The New Saints FC nga Uellsi na solli 90 minuta gëzimi dhe shpërthim emocionesh pa fund. Kjo është bukuria e futbollit të skuadrës së Shkëndijës që na...

Shqiptari feston për Kroacinë sikur ta fitonte Kosova botërorin

më 7.2018 - Bota Press

Festës së tifozëve kroatë pas kalimit të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës, ku do të luajë përballë Francës, i janë bashkuar edhe shumë tifozë shqiptarë. Një prej tifozëve më të zjarrtë të skuadrës...

Kroacia – Anglia, formacionet zyrtare

më 7.2018 - RTV 21

Sot do të kuptohet edhe finalisti i dytë në Kampionatin Botëror Në stadiumin Luzhniki të Moskës luhet gjysmëfinalja mes dy befasive të këtij Botërori, Kroacisë në njërën anë dhe Anglisë në anën tjetër....

Kroacia dhe Anglia në kërkim të finales – formacionet zyrtare

më 7.2018 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Kroacisë dhe Anglisë Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit Rusia 2018. Kroacia hynë me një formacion po thuajse të njëjtë me...

Formacionet zyrtare: Kroaci – Angli

më 7.2018 - Lajmi.net

. Sonte do ta mësojmë finalistin e dytë në Kupën e Botës. Kroacia dhe Anglia, do të kërkojnë kalimin në finalen e botërorit të Rusisë, ku i pret Franca. Kjo ndeshje fillon nga ora 20:00. Formacionet zyrtare:...

Ivan Perisiq shënon golin e barazimit, Kroacia 1 – Anglia 1

më 7.2018 - Shenja

Ndeshje e nxehtë gjysmëfinale mes Kroacisë dhe Anglisë në kuadër të Kampionatit Botëror. Përfaqësuesja e Kroacisë tani mund të marrë frymë më lirshëm pasi barazoi rezultatin. Ishte Ivan Perisiq ai i cili...

Formacionet zyrtare, Kroaci – Angli

më 7.2018 - Koha.net

Kroacia dhe Anglia kanë publikuar formaionet zyrtare për gjysmëfinalen e Botërorit “Rusia 2018”. Gjysmëfinalja e dytë zhvillohet me fillim prej orës 20:00. Fituesin e pret përballja me Francën në finale,...

Kroacia barazon rezultatin

më 7.2018 - Tetova Sot

Kroacia ka barazuar rezultatin kundër Anglisë Perisic ka shënuar një supergol kundër Anglisë në minutën e 68’të.

Barazon Kroacia

më 7.2018 - Infokusi

Kroaci  ka barazuar rezultatin ndaj Anglisë në gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Botëror Rusai 2018-të, shkruan GazetaFokus. Golin e ka shënuar Ivan Perisic në minutën e 68-të. FOTO: Super goli i Kieran...

Kroaci-Angli, barazohet sfida, Perisiç shënon për kroatët

më 7.2018 - Java News

Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Kroatet kane mundur te barazojne pak sekonda me pare ne nje sfide me shume emocione. Rezultati deri tani eshte 1-1. Anglezet...

Prishtina e mbyll pa gola pjesën e parë

më 7.2018 - RTV 21

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes mes Fola Esch dhe Prishtinës Ky është takimi i parë kualifikues në Ligën e Evropës, ndërsa takimi kthyes do të luhet në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë....

VIDEO/ Kroacia bën histori, në finalen e madhe kundër Francës…

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags anglia finale kroacia Kroacia futet në historinë e futbollit botëror. Kroatët janë në finalen e madhe të Kampionatit Botëror, për herë të parë në historinë e tyre. Kombëtarja e Kroacisë...

Lojë e dobët dhe pa raste, Fola dhe Prishtina luajnë pa gola në pjesën e parë

më 7.2018 - Lajmi.net

Rezultati është ai i fillimit, 0:0. Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes Folas dhe Prishtinës. Rezultati është ai i fillimit, 0:0. Loja në fushë është monotone dhe pa raste shënimi. Ndërkohë, as stadiumi...

Edhe në Samitin e Natos u shikua ndeshja Kroaci-Angli

më 7.2018 - Sovrani

Kroacia është në finale të Rusia 2018 pasi që ka mposhtur Anglinë më rezultat 2-1, pas 120 minutave lojë. Përballje prej 120 minutave mes Kroacisë dhe Anglisë nuk e kanë lëshuar pa e parë edhe udhëheqës...

Festa e çmendur e shqiptarit për fitoren e Kroacisë [Video]

më 7.2018 - Insajderi

Festës së tifozëve kroatë pas kalimit të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës, ku do të luajë përballë Francës, i janë bashkuar edhe shumë tifozë shqiptarë. Video: Festa e çmendur e tifozit shqiptar për fitoren e Kroacisë

Kroaci 2:1 Angli, notat e lojtarëve

më 7.2018 - Sovrani

Kombëtarja e Kroacisë është në finale të botërorit të Rusisë, ku atje e pret Franca. Kroacia ka siguruar kalimin në finale pas fitores 2:1 ndaj Anglisë. Trippier kaloi Anglinë në epërsi, ndërsa Perisic...

Festa e çmendur e tifozëve të Kroacisë pas kualifikimit në finale të Kupës së Botës

më 7.2018 - Insajderi

Kroacia e ka mposhtur 2-1 Anglinë pas 120 minutave lojë për të shkruar historinë, duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës…. ka nisur festa tashmë në Kroaci, shikoni për më shumë.

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

më 7.2018 - Sovrani

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi. Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat...

Kjo është festa e “çmendur” në Zagreb pas kualifikimit të Kroacisë në finale/Live

më 7.2018 - Bota Press

Botapress, 11 Korrik- Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës. Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 1-2, falë golave të Perisiç dhe...

Kroacia shkruan historinë, në finale të Rusia 2018

më 7.2018 - 24 ore

Kroacia është në finale të Rusia 2018 pasi që ka mposhtur Anglinë më rezultat 2-1, pas 120 minutave lojë. Kroacia ka shkruar historinë. Kombëtarja kroate ka arritur në finale të një Botërori për herë të...

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIFA

më 7.2018 - KosovaPress

Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori. Perisic dhe Mandzukukic shënuan për kroatët, duke përmbysur dizavantazhin me golin...

LAJMI I FUNDIT/ Kroacia në finale, tifozët bëjnë festë të “çmendur” në Zagreb

më 7.2018 - Newsport

Kroacia është kualifikuar në finale për herë të parë në Kroaci, duke eleminuar Anglinë në shtesë me rezultatin 2-1. Emocionet nuk kanë përfshirë vetëm atë tifozëri në stadium, por në Zagreb, kryeqytetin...

Festa e çmendur e tifozit shqiptar pas fitores së Kroacisë

më 7.2018 - Periskopi

Festës së tifozëve kroatë pas kalimit të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës, ku do të luaj përballë Francës, i janë bashkuar edhe shumë tifozë shqiptarë. Një prej tifozëve më të zjarrtë të skuadrës kroate...

FIFA e shpërblen Perisicin

më 7.2018 - Insajderi

Kroacia e ka mposhtur 2-1 Anglinë pas 120 minutave lojë për të shkruar historinë, duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës. FIFA e shpërblei Perisicin…

Kroacia-Anglia, notat e lojtarëve

më 7.2018 - Periskopi

Ivan Perisic është zgjedhur lojtari më i mirë ndeshjes në takimin Kroaci-Angli Kroacia u kualifikua në finale të Kupës së Botës me Ivan Perisic që shkëlqeu në këtë takim duke shënuar një gol dhe dhuroi...

Historike: Kroacia shkon në finale të Botërorit

më 7.2018 - Republika

Kroatët u kualifikuan pas 120 minutash loje, pasi 90-minutat e lojës së rregullt u mbyllën me rezultatin e barabartë 1-1. Anglezët e drejtuar nga tekniku, Gareth Southgate, kaluan të parët në epërsi që...

Ndiqeni drejtpërdrejt ndeshjen Fola Esch – Prishtina

më 7.2018 - Koha.net

Prishtina është zhvilluar ndeshjen e raundit të parë eliminator në Ligën e Evropës në udhëtim te Fola Esch. Ndeshja po zhvillohet në stadiumin "Emile Mayrisch" në Luksemburg, që ka kapacitet prej 3.100...

Kroacia përmbys Anglinë, për herë të parë në finale të një Botërori

më 7.2018 - Ekonomia Online

(E plotësuar) Kroacia është finalistja e dytë e Kampionatit Botëror, pasi ktheu rezultatin me Anglinë (2:1), pas 120 minutash lojë. Mario Mandzukic shënoi golin e fitores për kroatë në pjesën e dytë të...

Historike, Kroacia për herë të parë në finale të Botërorit. Dramë për Anglinë

më 7.2018 - Fakti Ditor

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, shkruan Syri.net. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një...

Mbyllet pjesa e parë: Anglia në epërsi ndaj Kroacisë

më 7.2018 - Infokusi

Ka përfunduar pjesa e parë e super takimit ndërmjet Anglisë dhe Kroacisë, shkruan GazetaFokus. Anglia është në epërsi ndaj Kroacisë në gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Botëror Rusia 2018-të. Golin e...

Kroatët e kallin Zagrebin pasi kombëtarja e tyre arrin në finale të Kupës së Botës

më 7.2018 - Periskopi

Kroacia ka kaluar në finale të Kupës së Botës pasi në gjysmëfinale mposhti Anglinë 2-1 vetëm pas vazhdimeve Në Zagreb po festohet për kalimin e Kroacisë në finalen e Kupës së Botës, shkruan Periskopi....

Notat e lojtarëve: Kroacia 2-1 Anglia

më 7.2018 - Insajderi

Kroacia ka arritur në finale të Kupës së Botës, pasi në gjysmëfinale mundi Anglinë. Kroatët kanë arritur në finale pasi mposhtën Anglinë në “Luzhniki”, aty ku do të rikthehen për t’u përballur me Francën...

Kroacia shkruan historinë, eliminon Anglinë dhe kualifikohet në finale

më 7.2018 - Sovrani

Kroacia është finalisti i dytë i Kampionatit Botëror. Skuadra nga Ballkani është treguar më e fortë se Anglia duke e mposhtur me rezultat 2-1 pas vazhdimeve dhe në këtë mënyrë, ekipi aktual e ka shkruar...

Kroacia në finale të Kupës së Botës, eliminon Anglinë që besonte shumë tek trofeu

më 7.2018 - Periskopi

Kroacia ka kaluar në finale të Kupës së Botës pasi ka mposhtur me rezultat 2-1 Anglinë në gjysmëfinale Kombëtarja e udhëhequr nga Zlatko Dalic ka kaluar në finale dhe ia ka prishur llogaritë Anglisë pasi...

Kroacia heroike kualifikohet në finale

më 7.2018 - KosovaPress

Anglia do të kthehet në shtëpi pa trofeun dhe ballkanasit do të luftojnë për Kupën e Botës me Francën. Anglia bëri një nisje të përsosur duke gjetur golin e avantazhit që në minutën e 5’ me Trippier. Mbrojtësi...

Kroacia në finale, mposhtë Anglinë

më 7.2018 - Albinfo

Kroacia dhe Franca dy finalistet në Kampinatin Botëror. Kroacia ka mposhtuar ekipin e Anglisë, me rezultat 2-1. Për 90 minuta, Kroacia dhe Anglia ishin me rezultat të barabartë 1-1. Ishte ekipi anglez...

Historike, Kroacia në finale të Kupës së Botës

më 7.2018 - Insajderi

Kroacia e ka mposhtur 2-1 Anglinë pas 120 minutave lojë për të shkruar historinë, duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës…. lexoni raportin e plotë.

Kroacia shënon fitore

më 7.2018 - Bota Press

Botapress, 11 Korrik- Kroacia fitoj  ndeshjen me Anglinë me 1 gol në epërsi, shkruan Botapress.info Ndeshja përfundoi 2 me 1, duke I siguruar Kroacisë pjesmarrjen në finale.

Kroacia e përmbys Anglinë

më 7.2018 - Insajderi

Kroacia ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në minutën e 109’. Për 2-1 shënoi Mario Mandzukic për t’i bërë tifozët të ëndërrojnë këto minuta për finalen e parë në histori… Goli i bukur…

Kroacia afër finales, shënon Mario Mandzukic

më 7.2018 - Bota Press

Kroacia ka shënuar golin e epërsisë përballë Anglisë në gjysmëfinale të Kampionatit botëror Mario Mandzukic, është ai i cili ka realizuar për 2-1, në minutën e 108, të takimit. KLIKO KETU

Kroacia përmbys Anglinë, edhe pak minuta e ndajnë nga finalja

më 7.2018 - Ekonomia Online

Në “Luzhniki Stadium” janë duke zhvilluar dy shtesat nga 15 minuta të gjysmëfinaljes së dytë të Kupës së Botës “Rusi 2018”. Manxhukiq ka arritur të shnoi golin e dytë për Kroatët dhe me shumë gjase do...

Gol në shtesën e dytë, Mandzukic çon kroatët në delir

më 7.2018 - Fakti Ditor

Në “Luzhniki Stadium” po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, shkruan Syri.net. Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1 me golat e Tripier për anglezët në minutën e 5-të dhe për kroatët...

Kroacia afër finales, përmbysë rezultatin

më 7.2018 - Sovrani

Kroacia ka përmbysur rezultatin ndaj Anglisë nga 0-1 në 2:1. Është Mario Mandzukic që ka shënuar në minutën e 109’ të ndeshjes. Facebook Twitter Google Plus

Supergol nga goditje dënimi, zhbllokohet rezultati në Kroaci-Angli

më 7.2018 - Tetova Sot

Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, Që në minutë e pestë zhbllokohet rezultati. Tripier ekzekuton mjeshtërisht një goditje dënimi dhe kalon Anglinë në avantazh.

Kroacia shënon në vazhdime, gjithnjë e më afër finales

më 7.2018 - Periskopi

Kroacia ka kaluar në epërsi ndaj Anglisë dhe tani është shumë afër finales së Kupës së Botës Mario Mandzukic ka shënuar gol në minutën e 108-të për t’ia dhënë epërsinë e parë Kroacisë në këtë takim, shkruan...

Përfundojnë edhe 15 minuta e parë të vazhdimeve të gjysmëfinales Kroaci – Angli, ky është rezultati

më 7.2018 - Bota Press

Kanë përfunduar edhe 15 minutat e parë të shtese dy herë nga 15 minuta të ndeshjes gjysmëfinale Kroaci – Angli Në këto 15 minutat nuk ka pasur ndryshime rezultati, shkruan Gazeta Blic Kujtojmë rezultati...

Anglia zhbllokon rezultatin, shënon Trippier

më 7.2018 - Shenja

Ndeshja gjysmëfinale mes Kroacisë dhe Anglisë duket se do të dhurojë spektakël sonte. Është përfaqësuesja e Anglisë ajo që zhbllokoi rezultatin në minutën e 5-të të takimit. Golin e shënoi Kieran Trippier nga gjuajtaj e lirë.

Anglia kalon në epërsi ndaj Kroacisë

më 7.2018 - Infokusi

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kroacisë në gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Botëror Rusai 2018-të, shkruan GazetaFokus. Golin e ka shënuar Kieran Trippier pas një ekzekutimi fantastikë nga goditja...

Formacionet zyrtare: Prishtina dëshiron rezultat pozitiv ndaj CS Fola Esch

më 7.2018 - Telegrafi

CS Fola Esch dhe FC Prishtina zhvillojnë ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues të Europa League. Skuadra nga Kosova do të përpiqet të nxjerrë rezultat pozitiv në stadiumin “Emile Mayrisch” para...

Kroacia sërish në shtesë

më 7.2018 - Fakti Ditor

Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”’ Pjesa e parë mbyllet me avantazhin minimal 1-0 të anglezëve. Që në minutën e pestë zhbllokohet rezultati....

Kroacia – Anglia, në vazhdime pas barazimit 1-1

më 7.2018 - Sovrani

Gjysmefinalisti i dytë në Rusia 2018 do të përcaktohet përmes vazhdimeve dhe nëse nuk ka fitues, atë do ta përcaktojnë penalltitë. Ka përfunduar koha e rregullt e gjysmëfinales se dytë Kroaci – Anglia....

S’ka fitues pas 90 minutave, ndeshja shkon në vazhdime

më 7.2018 - Periskopi

Ka përfunduar ndeshja Kroaci-Angli me rezultatin 1-1 pas 90 minutave lojë dhe tani do të ketë vazhdime dy herë nga 15 minuta Anglia në pjesën e parë tregoi lojë më të mirë se kroatët dhe qysh në minutën...

Prishtina arrin rezultat pozitiv në takimin e parë ndaj Esch Fola

më 7.2018 - Infokusi

Skuadra nga kryeqyteti ka arritur një rezultat të favorshëm në udhëtim te skuadra e Luksemburgur në ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për Europa League, shkruan Gazetafokus. Prishtina ka barazuar...

Kroacia dhe Anglia kërkojnë finale në vazhdime

më 7.2018 - KosovaPress

Anglezët nuk arritën të ruanin epërsinë të cilën e krijuan qysh në fillim të ndeshjes, duke pësuar gol në pjesën e dytë. Golin për anglezët e shënoi Tripper, i cili shënoi një gol fantastik kurse rezultatin...

NDESHJA LIVE / Kroaci – Angli, sfida për të prekur finalen e madhe

më 7.2018 - Java News

Në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit “Rusi 2018”, luajnë Anglia me Kroacinë, të cilat do të synojnë finalen e madhe me Francën më 15 Korrik. Kroacia hyn me një formacion thuajse të njëjtë me atë te çerekfinales,...

Formacionet zyrtare: Kroaci – Angli

më 7.2018 - Shenja

Luzhniki Stadium është arena e gjysmëfinales së dytë në kuadër të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Anglisë janë në kërkim të një vendi në finalen e madhe që do të zhvillohet...

Formacionet zyrtare: Fola – Prishtina

më 7.2018 - Lajmi.net

Takimi fillon në ora 18:00. Prishtina luan sot ndaj ekipit nga Luksemburgu, Fola. Sfida luhet në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Evropës, përcjellë “Lajmi.net”. Tani janë publikuar edhe formacionet...

Kroacia barazon rezultatin përballë Anglisë, “kallet” stadiumi në Moskë

më 7.2018 - Bota Press

Kombëtarja e Kroacisë ka barazuar rezultatin 1-1, përballë Anglisë Është Ivan Perisic, ai i cili ka barazuar rezultatin në minutën e 67, të takimit, shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin e anëtarit te Interit: KLIKO KETU

Kroacia dhe Anglia në kërkim të finales – formacionet zyrtare

më 7.2018 - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Kroacisë dhe Anglisë Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit Rusia 2018. Kroacia hynë me një formacion po thuajse të njëjtë me...

Kroaci-Angli, sfida për finalen e madhe, formacionet zyrtare

më 7.2018 - Java News

Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit Rusia 2018. Kroacia hyn me një formacion thuajse të njëjtë me atë te çerekfinales, me Vrsajlkon e lënduar që duket se është kthyer në...

Prishtina në kërkim të kalimit në rrethin e dytë të Europa Ligë – formacionet zyrtare

më 7.2018 - Gazeta Express

Prishtina ka udhëtuar në Luksemburg dhe sot do të luaj kundër fituesit të kupës se këtij shteti, Fola Esch. FC Prishtina në këtë ndeshje do të përaqitet me ekipin e tij më të fortë, derisa shumica e ekspertëve...

Brazon Kroacia

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Ivan Perishiq e ka barazuar rezultatin në ndeshjen Kroaci -Angli në minutën e 68’të.

Ndezet sfida, Kroacia barazon rezultatin me anë të Perisic

më 7.2018 - Periskopi

Kroacia ka barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Anglisë Në ‘Luzhniki’ të Moskës po luhet gjysmëfinalja ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë ku rezultati pas 70 minutave lojë është 1-1. Ivan Persic shënoi golin e barazimit...

LIVE “Rusi 2018″/ Starton pjesa e dytë, finalja vetëm 45 minuta larg për Anglinë

më 7.2018 - Newsport

Kroacia dhe Anglia këtë mbrëmje kërkojnë finalen e madhe të Kupës së Botës. Kush fiton nga këto skuadra do të përballet me Francën në datën 15 korrik. Kroacia: Subasiç, Vrsaljko, Striniç, Perisiç, Lovren,...

​Kukësi e nis me barazim misionin evropian

më 7.2018 - KosovaPress

Ndeshja e parë kualifikuese në Ligën e Kamionëve e zhvilluar në “Loro Boriçi”, ka përfunduar pa gola. Ky rezultat nuk është favorizues për Kukësin, pasi lojën e kthimit do ta zhvillojë si mysafir, raporton...

Fola-Prishtina, ky është rezultati nga pjesa e parë

më 7.2018 - Infokusi

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes Folas dhe Prishtinës.Rezultati është ai i fillimit, 0:0. Pjesa e parë nuk solli ndonjë rastë të mirë shënimi. Ndërkohë, as stadiumi nuk është i mbushur. Ndeshja...

Anglia drejtë finales, e fiton pjesën e parë kundër Kroacisë

më 7.2018 - Sovrani

Anglia e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Kroacisë. ‘Treluanët’ janë rrugës së mirë për të arritur finalen e Kupës së Botës në Rusi. Skuadra e trajnerit Southgate,...

Kroacia – Anglia, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

më 7.2018 - Insajderi

Ka përfundua pjesa e parë mes Kroacisë dhe Anglisë që po zhvillohet në “Luzhiniki”….. rezultati dhe statistikat.

LIVE “Rusi 2018″/ Përfundon pjesa e parë me rezultatin minimal, Anglia me “një këmbë” në finale

më 7.2018 - Newsport

Kroacia dhe Anglia këtë mbrëmje kërkojnë finalen e madhe të Kupës së Botës. Kush fiton nga këto skuadra do të përballet me Francën në datën 15 korrik. Kroacia: Subasiç, Vrsaljko, Striniç, Perisiç, Lovren,...

Anglia me një këmbë në finale, Kroacia nuk tregoi asgjë në pjesë të parë

më 7.2018 - Periskopi

Anglia është duke fituar me rezultat 1-0 kundër Kroacisë pas 45 minutave të para ‘Tre Luanët’ shënuan gol qysh në minutat e para me Kieran Tripperi që realizoi nga gjuajtja e lirë, shkruan Periskopi. Anglia...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Kroaci – Angli

më 7.2018 - KosovaPress

Anglia është ën avantazh pas përfundimit të pjesës së parë. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Tripper,  i cili shënoi një gol fantastic nga goditja e lirë. Mbetet të shihet edhe 45 minutat e dytë...

Kroacia e merr një lajm shumë të mirë para ndeshjes ndaj Anglisë

më 7.2018 - Lajmi.net

. Sime Vrsaljko po e bën të pamundurën për të qenë gati për ndeshjen ndaj Anglisë. Sipas mediave kroate, megjithatë ekzistojnë gjasat që anësori të luajë sonte nga minuta e parë, përcjellë “Lajmi.net”....

Anglia e nis me supergol sfidën ndaj Kroacisë

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Anglia e ka nisur për mrekulli sfidën gjysmëfinale ndaj Kroacisë . Ishte Kieran Trippier që shënoi supergol nga gjuajta e lirë në minutën e pestë, transmeton Koha.net. Fituesi i këtij takimi në finale...

Prishtina ngec në Luksemburg, kualifikimi mbetet në “ajër”

më 7.2018 - Newsport

Prishtina nuk ka shkuar dot më shumë se një barazim pa gola në ndeshjen kundër Fola Esch në Luksemburg, duke lënë çdo gjë të hapur përsa i përket çështjes së kualifikimit. Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa...

Anglia i shënon supergol Kroacisë pas pesë minutave lojë

më 7.2018 - Sovrani

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kroacisë në minutën e pestë të ndeshjes. Për 1-0 realizoi mbrojtësi i Tottenhamit, Kieran Trippier nga gjuajtja e lirë. Facebook Twitter Google Plus

Supergol nga gjuajtja e lirë, Anglia kalon në epërsi ndaj Kroacisë

më 7.2018 - Periskopi

Kieran Trippier ka shënuar gol spektakular nga gjuajtja e lirë për ta kaluar Anglinë në epërsi në ndeshjen kundër Kroacisë Në ‘Luzhniki’ të Moskës po luhet gjysmëfinalja e Kupës së Botës ndërmjet Anglisë...

Angli-Kroaci, sfida për të vijuar ëndrrën ruse

më 7.2018 - Mapo

Franca, pas fitores me Belgjikën, pret skuadrën me të cilën në 15 korrik do të diskutojë finalen e Botërorit të Rusisë dhe kundërshtarja e Bluve do të dalë nga ndeshja mes Anglisë dhe Kroacisë. Kjo do...

Shënohet super gol Anglia në epërsi

më 7.2018 - KosovaPress

Anglia ka arritur të shënoi golin e parë dhe të epërsisë kundër Kroacisë. Ishte Tripper ai i cili shënoi një gol spektakolare nga gjuatje e lirë./KosovaPress/ Temat: Anglia Kroacia GOOL Kjo web faqe mirëmbahet...

Anglia i shënon supergol Kroacisë pas pesë minutave lojë

më 7.2018 - Insajderi

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kroacisë në minutën e pestë të ndeshjes. Për 1-0 realizoi mbrojtësi i Tottenhamit, Kieran Trippier nga gjuajtja e lirë…. shikoni GOLIN.

LIVE “Rusi 2018″/ Anglia shënon supergol, zhbllokohet ndeshja ende pa filluar mirë

më 7.2018 - Newsport

Kroacia dhe Anglia këtë mbrëmje kërkojnë finalen e madhe të Kupës së Botës. Kush fiton nga këto skuadra do të përballet me Francën në datën 15 korrik. Kroacia: Subasiç, Vrsaljko, Striniç, Perisiç, Lovren,...

Prishtina nxjerr barazim të vlefshëm

më 7.2018 - KosovaPress

Ky ishte takimi i parë kualifikues në Ligën e Evropës, ndërsa takimi kthyes do të luhet në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Fola Esch është nënkampion i Luksemburgut, raporton KosovaPress. Barazimi...

Prishtina e dobët në Europa League| Vetëm barazim me ekipin nga Luksemburgu

më 7.2018 - Periskopi

Prishtina ka arritur që të nxjerrë vetëm një barazim pa gola me skuadrën nga Luksemburgu Fola Esch në kuadër të rrethit të parë të Kualifikimeve për Europa League, shkruan Periskopi. Pas zhgënjimit që...

Kroacia dhe Anglia në kërkim të finales – formacionet zyrtare

më 7.2018 - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Kroacisë dhe Anglisë. Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit Rusia 2018. Kroacia hynë me një formacion po thuajse të njëjtë me...

Në Luksemburg po dominojnë flamujt shqiptar

më 7.2018 - KosovaPress

Në tribunat e stadiumit, më shumë po valojnë flamuj kombëtar shqiptar, ai i tifozëve Plisa dhe i Kosovës, se sa flamuj të klubit vendas Fola Esch. Prishtina është duke e zhvilluar në Luksemburg lojën e...

Kroacia dhe Anglia e kërkojnë finalen, formacionet – rikuperohet Vrsaljko

më 7.2018 - Insajderi

Sime Vrsaljko është rikuperuar befasisht pas dëmtimit që pësoi Rusinë, ai është titullar kundër Anglisë. Formacionet mund t’i shikoni KËTU

Kroaci-Angli, publikohen formacionet zyrtare

më 7.2018 - Periskopi

Sonte do të përcaktohet finalisti i dytë në Kupën e Botës Kroacia luan me Anglinë në gjysmëfinale të Kupës së Botës me ndeshjen që do të zhvillohet në Luzhniki të Moskës, shkruan Periskopi. Dje Franca...

Kroacia dhe Anglia në kërkim të finales, ja formacionet zyrtare

më 7.2018 - Newsport

Kroacia dhe Anglia këtë mbrëmje kërkojnë finalen e madhe të Kupës së Botës. Kush fiton nga këto skuadra do të përballet me Francën në datën 15 korrik. Kroacia: Subasiç, Vrsaljko, Striniç, Perisiç, Lovren,...

Kroacia – Anglia, formacionet zyrtare

më 7.2018 - KosovaPress

Në stadiumin Luzhniki të Moskës luhet gjysmëfinalja mes dy befasive të këtij Botërori, Kroacisë në njërën anë dhe Anglisë në anën tjetër. Për kroatët kjo është gjysmëfinalja e dytë në histori, ku për herë...

​Prishtina e mbyll pa gola pjesën e parë

më 7.2018 - KosovaPress

Ky është takimi i parë kualifikues në Ligën e Evropës, ndërsa takimi kthyes do të luhet në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Fola Esch është nën kampion i Luksemburgut, raporton KosovaPress. Temat:...

Këtu mund ta ndiqni live ndeshjen CS Fola Esch – Prishtina [Video]

më 7.2018 - Insajderi

Prishtina luan ndaj klubit të Luksemburgut, Fola Esch, ndeshjen e saj në rundin e parë kualifikues të Europa League. Klubi i Prishtinës ka publikuar transmetimin e ndeshjes në faqen e saj zyrtare në ‘Facebook’....

Fola-Prishtina, këtu mund ta ndiqni ndeshjen

më 7.2018 - Periskopi

Prishtina sot luan ndeshjen e parë kundër skuadrës nga Luksemburgu me fillim nga ora 18:00 në kuadër të kualifikimeve për Europa League Skuadra e Prishtinës do të kërkojë që të arrijë një rezulatat pozitiv...

KROACI – ANGLI, FORMACIONET E MUNDSHME

më 7.2018 - TV21

Formacionet e mundshme të skuadrave Sot në orën 20:00 do të luhet gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Botës ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave: Kroacia...

RUSI 2018: FRANCA FINALISTI I PARË

më 7.2018 - Klan Macedonia

Tifozët ‘ngrenë’ në këmbë Parisin Në gjysmëfinale ka përfunduar ëndrra e Belgjikës për të fituar Botërorin e Rusisë, ndërsa ajo e Francës ka marrë jetë edhe më tepër. Francezët kanë arritur të mundin Belgjikën...

Skedina/ Eksperti jep parashikimin: Ja si ta luani gjysmëfinalen Kroaci – Angli

më 7.2018 - Lexo

Sot do të luhet gjysmë-finalja e dytë e Botërorit në Rusi 2018. Disa nga bookmakersat me të njohur të basteve sportive kanë bërë parashikimin për super gjysmëfinalen ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë.

Prishtina në kërkim të kalimit në rrethin e dytë të Europa Ligë – formacionet zyrtare

më 7.2018 - Sovrani

Prishtina ka udhëtuar në Luksemburg dhe sot do të luaj kundër fituesit të kupës se këtij shteti, Fola Esch. FC Prishtina në këtë ndeshje do të përaqitet me ekipin e tij më të fortë, derisa shumica e ekspertëve...

Prishtina ëndërron të shkojë larg në Europë, sot sfidon luksemburgasit e Fola Esch

më 7.2018 - Gazeta Express

Pasi kaloi me sukses turin paraeliminator Prishtina do të zbresë sërish sot në fushë për të treguar vlerat në arenën europiane. Shorti u tregua bujar me skuadrën e Mirel Josës që në ruandin e parë kualifikues...

FC Prishtina tregon se ku mund ta ndiqni takimin, Fola Esch- FC-Prishtina

më 7.2018 - Infokusi

Skuadra e Prishtinës do të luaj sot në udhëtim te Fola Esch në Luksenburg në kuadër të Ligës së Evropës. Ndeshja që fillon nga ora 18:00, nuk pritet të transmetohet nga as një medium kosovar. “Për transmetimin...

Me këtë formacion do të startojë Prishtina në Luksemburg

më 7.2018 - Insajderi

Ka mbetur pak më tepër se një orë deri te fillimi i ndeshjes, Fola Esch – Prishtina (18:00) dhe Prishtina do të luajë vetëm me një ndryshim në formacion. më gjerësisht në Insporti.com

Statistika rreth gjysmëfinales mes Kroacisë dhe Anglisë: Lojtarët kroatë kanë fituar tre herë më shumë trofe se anglezët

më 7.2018 - Telegrafi

Kroacia dhe Anglia do të takohen sonte në Luzhniki Stadium në kuadër të gjysmëfinales së botërorit Rusia 2018. Anglezët janë pak të favorizuar në këtë ndeshje, por ata gjithashtu janë të vetëdijshëm se...

Kroaci-Angli, formacionet zyrtare

më 7.2018 - Infokusi

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Kampionatit Botëror Rusia 2018-të, shkruan GazetaFokus. Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Anglisë do të përballen sonte për të siguruar...

Prishtina sot kërkon fitoren e radhës në arenën ndërkombëtare

më 7.2018 - RTV 21

Prishtina do të përballet me  Fola Esch të Luksemburgut Pasi kaloi me sukses turin paraeliminator Prishtina do të zbresë sërish sot në fushë për të treguar vlerat në arenën europiane. Shorti u tregua bujar...

CHAMPIONS LEAGUE: FITORE E MADHE E SHKËNDIJËS

më 7.2018 - Klan Macedonia

Besart Ibraimi shkëlqen me 4 gola Shkëndija regjistroi fitore të thellë në rikthimin e saj në Ligën e Kampionëve, në kuadër të rrethit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve duke e mundur ekipin uellsian,...

Ibraimi:”Fitore e skuadrës, mund të shënonim më shumë

më 7.2018 - Alsat-M

Shkëndija e Tetovës arriti të merrte një fitore historike me rezultatin e thellë 5-0 në turin e parë të Ligës së Kampionëve përball skuadër uellsiane, The Nju Seints. Protagonist absolut në këtë fitore...

Kush më afër finales së madhe?

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags angli finale kroaci Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me “gjelat” triumfin në Rusi. Kroacia...

Gjithçka mbi ndeshjen Kroaci-Angli – Statistika e fakte interesante

më 7.2018 - Insajderi

Pasi u kuptua finalisti i parë, pas ndeshjes së mbrëmshme Francë – Belgjikë, sonte me fillim në ora 20:00 në stadiumin e Moskës, luhet gjysmëfinalja e dytë ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë. ….. Klikoni KËTU...

KF Prishtina optimiste para sfidës në Luksemburg

më 7.2018 - Alsat-M

Futbollistët e Prishtinës besojnë se do ta kalojnë edhe pengesën e radhës në Ligën e Evropës, pavarësisht se Fola Esch është kundërshtare dukshëm më e fortë se FC Europa, ekip që bardhekaltrit e eliminuan...

Kroaci – Angli, formacionet e mundshme

më 7.2018 - RTV 21

Formacionet e mundshme të skuadrave Sot në orën 20:00 do të luhet gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Botës ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave: Kroacia...

Formacionet e gjysmëfinales, Kroaci – Angli

më 7.2018 - Klan Kosova

Sot në orën 20:00 do të luhet gjysmëfinalja tjetër ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave: Kroacia (4-2-3-1) Subasic; Vida, Lovren, Corluka, Strinic;...

Prishtina ëndërron të shkojë larg në Europë, sot sfidon luksemburgasit e Fola Esch

më 7.2018 - SuperSport

Pasi kaloi me sukses turin paraeliminator Prishtina do të zbresë sërish sot në fushë për të treguar vlerat në arenën europiane. Shorti u tregua bujar me skuadrën e Mirel Josës që në ruandin e parë kualifikues...

Formacionet e mundshme: Kroacia – Anglia

më 7.2018 - Telegrafi

Kroacia dhe Anglia do të takohen sonte në kuadër të gjysmëfinales së dytë të Kupës së Botës. Luzhniki Stadium i Moskës do të jetë nikoqirë i dy kombëtareve që do të synojnë finalen e madhe, ku do të luhet...

Franca mund Belgjikën dhe arrin finalen

më 7.2018 - Alsat-M

Në gjysmëfinale ka përfunduar ëndrra e Belgjikës për të fituar Botërorin e Rusisë, ndërsa ajo e Francës ka marrë jetë edhe më tepër. Francezët kanë arritur të mundin Belgjikën me rezultatin 1-0, falë golit...

Kroacia kundër Anglisë në kërkim të lavdisë, formacionet e mundshme

më 7.2018 - Gazeta Express

Kroacia dhe Anglia do të ballafaqohen sonte në gjysmëfinalen e dytë të Kupës së Botës në një ndeshje që zhvillohet në Moskë në orën 20:00. Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa...

Kroacia kundër Anglisë, kjo ndodhë sonte në “Luzhniki”

më 7.2018 - Lajmi.net

Kroacia dhe Anglia takohen sonte për të kompletuar finalen e Kampionatit botëror 2018. Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do...

Ibraimi: Çdo gol ka kënaqësinë e vet

më 7.2018 - Tetova Sot

Besart Ibraimi shënoi katër gola në fitorenn e thellë të Shkëndijës kundër TNS-së prej 5-0, në ndeshjen e parë eliminatore të Ligës së kampionëve. Ai tha se çdo gol ka kënaqësinë e vet. “Besoj se në ndeshjen...

Kroacia apo Anglia në finale – ja kë favorizojnë bastoret

më 7.2018 - Infokusi

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Kampionatit Botëror Rusia 2018-të, shkruan GazetaFokus. Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Anglisë do të përballen sonte për të siguruar...

Kroaci-Angli përballen sonte për finalen e madhe

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me “gjelat” triumfin në Rusi. Kroacia dhe Anglia do të matin forcat në stadiumin...

Prishtina premton të mos dorëzohet në Luksemburg

më 7.2018 - Koha.net

Futbollistët e Prishtinës besojnë se do ta kalojnë edhe pengesën e radhës në Ligën e Evropës, pavarësisht se Fola Esch është kundërshtare dukshëm më e fortë se FC Europa, ekip që bardhekaltrit e eliminuan...

Prishtina sot kërkon fitoren e radhës në arenën ndërkombëtare

më 7.2018 - Gazeta e re

Pasi kaloi me sukses turin paraeliminator Prishtina do të zbresë sërish sot në fushë për të treguar vlerat në arenën europiane. Shorti u tregua bujar me skuadrën e Mirel Josës që në ruandin e parë kualifikues...

Kroaci-Angli përballen në “Luzhniki” për të finalen e madhe

më 7.2018 - Mapo

Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me “gjelat” triumfin në Rusi. Kroacia dhe Anglia do të matin forcat në stadiumin...

Formacionet e mundshme: Kroacia – Anglia

më 7.2018 - Shenja

Kroacia dhe Anglia do të takohen sonte në kuadër të gjysmëfinales së dytë të Kupës së Botës. Luzhniki Stadium i Moskës do të jetë nikoqirë i dy kombëtareve që do të synojnë finalen e madhe, ku do të luhet...

Formacionet e super gjysmëfinales, Kroacia – Anglia

më 7.2018 - Lajmi.net

. Kroacia dhe Anglia takohen sonte në kërkim të finales në Kampionatin botëror 2018. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, përcjell “lajmi.net”. Kroacia (4-2-3-1) Subasic; Vida,...

Po afrohet fundi, Franca finalistja e parë e Kupës së Botës

më 7.2018 - InfoShqip

Franca është finalistja e parë e Kupës së Botës, duke mposhtur Belgjikën me rezultatin minimal 1-0. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, edhe pse të dy ekipet patën raste për shënim. Në pjesën...

Prishtina sot kërkon fitoren e radhës në arenën ndërkombëtare

më 7.2018 - KosovaPress

Shorti u tregua bujar me skuadrën e Mirel Josës që në ruandin e parë kualifikues do të ketë përballë një tjetër skuadër modeste por gjithsesi më të fortë së Europa e Gjibraltarit të cilën bardhekaltrit...

Sot gjysmëfinalja Kroaci-Angli, sfida me shumë enigma

më 7.2018 - Java News

Anglia dhe Kroacia përballen sot në orën 20.00 në Moskë në gjysmëfinalen e Botërorit Rusi 2018 për një biletë historike në finale e madhe. Të dyja skuadrat kur erdhën në këtë Botëror llogariteshin ndër...

Kroaci - Angli, formacionet e mundshme

më 7.2018 - KosovaPress

“Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave: Kroacia (4-2-3-1) Subasic; Vida, Lovren, Corluka, Strinic; Brozovic; Rebic, Rakitic, Modric, Perisic; Mandzukic. Anglia (3-5-2) Pickford; Trippier,...

Kroaci – Angli, kërkohet finalisti i dytë, ja formacionet e mundshme

më 7.2018 - Sovrani

Franca si finaliste e parë e Kampionatit Botëror do t’a mësojë sonte kundërshtarin e saj të finales që do të dal nga ballafaqimi ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë, shkruan Sovrani.info. Ndeshja starton nga...

Formacionet e super gjysmëfinales, Kroacia – Anglia

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags angli boteror kroaci Sonte kompletohen finalistët në Kampionatin botëror 2018. Kroacia dhe Anglia takohen sonte në kërkim të finales në Kampionatin botëror 2018. “Sky Sport” ka publikuar...

Prishtina premton të mos dorëzohet në Luksemburg

më 7.2018 - Ekonomia Online

Futbollistët e Prishtinës besojnë se do ta kalojnë edhe pengesën e radhës në Ligën e Evropës, pavarësisht se Fola Esch është kundërshtare dukshëm më e fortë se FC Europa, ekip që bardhekaltrit e eliminuan...

Mësohet finalisti i dytë i Botërorit

më 7.2018 - KosovaPress

Anglia dhe Kroacia janë dy gjysmëfinalistët që do të synojnë të prekin finalen e madhe në takimin që do të fillojë në ora 20:00. Franca është finalisti i parë, pasi mbrëmë ka mposhtur Belgjikën me rezultat...

Isufi: Nuk kishte shumë dallim mes skuadrave, pësuam nga gabimet

më 7.2018 - Telegrafi

Trajneri i Dritës, Bekim Isufi, ka folur pas ndeshjes me Malmon, ku skuadra e tij humbi 3-0. Ai tha se nuk kishte shumë diferencë mes skuadrave dhe se gabimet vendosën ndeshjen. “Nuk ishte rezultati real,...

Kroaci-Angli, përballen në “Luzhniki” për të finalen e madhe

më 7.2018 - SuperSport

Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me “gjelat” triumfin në Rusi. Kroacia dhe Anglia do të matin forcat në stadiumin...

Zgjidhet lojtari i ndeshjes Francë-Belgjkë, mbrojtësi francez vulos ndeshjen

më 7.2018 - BalkanWeb

Franca ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror duke mposhtur Belgjikën me rezultat 1 me 0. “Gjelat” do të shijojnë finalen pas 12 vjetësh pritje që kur u mposhtën nga Italia në Botërorin e vitit 2006....

Trajnerët flasin për ndeshjen Drita- Malmo

më 7.2018 - Kallxo

Trajneri i KF Drita nga Gjilani, Bekim Isufi, tha se mungesa e  përqendrimit të lojtarëve të tij ka ndikuar bë humbjen e ndeshjes në kuadër të xhiros së parë kualifikuese për Ligën e Kampionëve. “E kemi...

Drita pëson nga Malmo në ndeshjen historike, spektakël i Intelektualëve në tribuna

më 7.2018 - Telegrafi

Drita ka pësuar humbje nga Malmo në stadiumin ‘Adem Jashari’ në kuadër të rrethit të parë eliminator të Ligës së Kampionëve m rezultat 3-0. Një ndeshje ku mblodhi në Mitrovicë mbi 10 mijë tifozë dhe ku...

Drita pëson humbje të thellë në shtëpi nga Malmo

më 7.2018 - Klan Kosova

Drita ka humbur nga Malmo me rezultat 0:3 në ndeshjen e parë mes këtyre dy klubeve, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Carlos Strandberg shënoi për suedezët në minutën e 13-të, ndërkaq...

Notat e Francë-Belgjikë, ja kush është futbollisti i ndeshjes

më 7.2018 - Mapo

Franca është finalisti i parë i Kupës së Botës 2018. Kombëtarja franceze u kualifikua në finalen e madhe që do të mbahet në Moskë, pas fitores ndaj Belgjikës sonte. “Gjelat” triumfuan me rezultat minimal,...

Kombëtarja franceze pushton ballinën e Le Monde

më 7.2018 - Klan Kosova

Kombëtarja e Francës është kualifikuar për herë të tretë në finale të Kupës së Botës, dhe atë brenda 20 vjetësh. Ata fituan ndaj Belgjikës me rezultat 1:0, falë golit të Samuel Umtitit. Interesante

Malmo shënon përsëri

më 7.2018 - Klan Kosova

Malmo e ka thelluar epërsinë ndaj Dritës në 0:3, në ndeshjen kualifikuese për Ligën e Kampionëve. Golin e tretë e realizoi Markus Rosenberg në minutën e 82-të. Interesante

Notat e lojtarëve, Francë 1-0 Belgjikë: Mbappe e Umtiti shkëlqejnë, mbrojtja e belgëve dështon

më 7.2018 - Telegrafi

Franca e ka shkruar emrin në finalen e madhe të Kampionatit Botëror [pasi e mposhti Belgjikën me rezultat 1-0. Golin e vetëm në këtë takim e ka shënuar mbrojtësi Samuel Umtiti në fillimin e pjesës së dytë....

BESAT IBRAIMI : DUHET TË JEMI TË KËNAQUR ME KËTË REZULTAT

më 7.2018 - TV21

Lojtari i ndeshjes së sontme ndërmjet Shkëndisë dhe TNS-së, Besat Ibraimi i cili arriti të shënojë 4 gola, nuk e fshehu gëzimin për golat e arritura kunëdër ekipit nga Velsi. Luajtëm ndeshje të mirë, lojtarët...

MJESHTRIA E IBRAIMIT, SHKËNDIJA ”BOMBARDON”  TNS-NË

më 7.2018 - TV21

Shkëndija sonet me rezultat bindshëm festoi fitoren kundër TNS –së nga Velsi me rezultat 5-0 në Ligën e Kampionëve. Ekipa e Qatip Osmanit triumfoi gjatë tërë lojës me iniciativat e tyre për të shënuar...

Champions, Malmo “fik” Dritën e Gjilanit

më 7.2018 - Mapo

Në atë që mund të konsiderohet si ndeshje historike për ekipin e qytetit të Gjilanit, Drita nuk ia doli mbanë të gëzonte më shumë se 10 mijë tifozët e pranishëm në stadiumin “Adem Jashari” të Mitrovicës,...

Shkëndija fiton 5:0, katër gola Ibraimi

më 7.2018 - Klan Kosova

Shkëndija e Tetovës ka shënuar fitore ndaj TNS-së me rezultat 5:0 në kuadër të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve. Izair Emini në minutën e 14-të, dhe Besart Ibraimi në minutat 38’, 53’, 60’, 66’ shënuan...

Zhgënjen Drita, mposhtet në shtëpi nga Malmo

më 7.2018 - Albeu

Drita nuk ka arritur të bëj asgjë në ndeshjen kundër kampionit të Suedisë, Malmo pasi që ka humbur më rezultat e përgjithshëm 3-0 sonte në "Adem Jashari" në Mitrovicë. Drita pavarësisht se e kishte posedimin,...

Ibraimi Show, Shkëndija mund New Saints

më 7.2018 - Alsat-M

Skuadra e Shkëndijës me një këmbë është në raundin e dytë të raundit eliminator të Ligës së Kampionëve, pasi mundi The New Saints-in me rezultat 5:0. Izair Emini hapi rezultatin në 14 dhe pastaj ishte...

Shkëndija nëpërkëmb TNS-në, me një këmbë në raundin tjetër

më 7.2018 - Telegrafi

Shkëndija është pranë raundit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve, pasi me rezultat 5-0 ka fituar kundër skuadrës The New Saints të Uellsit, në ndeshjen e parë të zhvilluar në Shkup. Rezultati u...

Drita pëson humbjen e parë në garat ndërkombëtare

më 7.2018 - RTV 21

Kampioni i Kosovës Drita ka pësuar humbje kundër kampionit të Suedisë,Malmos Drita pësoi humbjen e parë në aventurën e saj në garat Evropiane dhe ishte pikërisht kampioni suedez ai i cili ia shkaktoi këtë...

Drita pak shpresa për ndeshjen e kthimit në Malmo

më 7.2018 - Koha.net

Drita është mposhtur nga Malmo me rezultat 3 me 0 që vështirëson kalimin tutje në kualifikimet për Ligën e Kampionëve. Kampioni i Kosovës në ndeshjen kthyese që zhvillohet pas një jave në Malmo, shkon...

Drita “fiket” në Mitrovicë, shumë e vogël për Malmon

më 7.2018 - SuperSport

Drita bëri historinë javën e kaluar, duke kaluar me sukses turin paraeliminator të Ligës së Kampionëve, por fati nuk u tregua aspak bujar me të. Gjilanasit u përballën me kampionët suedezë të Malmoe-s...

Franca në finale të Botërorit

më 7.2018 - Portalb

Franca është finalistja e parë e Botërorit “Rusi 2018”. “Gjelat” fituan 1-0 ndaj Belgjikës në një gjysmëfinale plot emocione, por të zgjidhur vetëm nga një gol i mbrojtësit të Barcelonës, Samuel Umtiti,...

SHËNDIJA SHKATËRRON TNS

më 7.2018 - TV21

Shkëndija demolon skuadrën nga Uellsi “The New Saints”, dhe mund të thuhet se tani më është kualifikuar për raundin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e parë eliminatore të Ligës së...

Franca shkruan emrin në finale, eliminon Belgjikën me golin e Umtiti

më 7.2018 - Telegrafi

Franca ka arritur të shënojë fitore ndaj Belgjikës me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror. Gjelat e shkruajnë emrin në finale pas 12 vitesh, kur në vitin 2006 luanin...

Drita pëson golin e tretë

më 7.2018 - RTV 21

Drita në telashe Drita dhe Malmo janë duke zhvilluar ndeshjen e rrethit të parë kualifikues për në Ligën e Kampionëve. Mysafirët janë duke udhëhequr me rezultat 0 me 3. Golin e tretë për suedezët e shënoi...

Drita e pa përvojë dënohet nga Malmo, suedezët fitojnë 3:0 në Mitrovicë

më 7.2018 - Lajmi.net

Suedezët triumfuan në “Adem Jashari” 3:0. Drita ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve. Gjilanasit u mposhtën me rezultat të thellë nga Malmo. Suedezët...

Drita humb ndeshjen e parë ndaj Malmos

më 7.2018 - Kallxo

Skuadra kampione e Kosovës, Drita e Gjilanit, ka humbur ndeshjen e parë në rrethin e parë kualifikues ndaj Malmos së Suedisë me rezultat 3:0. Në ndeshjen e luajtur në Mitrovicë, gjilanasit vuajtën ndaj...

Finalja e Kupës së Botës e pret Francën

më 7.2018 - Klan Kosova

Franca është kualifikuar në finale të Kupës së Botës pasi ka mposhtur Belgjikën me rezultat 1:0. Në një ndeshje të fortë, francezët u treguan më të vendosur, dhe iu mjaftoi goli i qendërmbrojtësit Samuel...

Champions, pokeri i Ibraimit kualifikon Shkëndijën që në Shkup

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Shkëndija e Tetovës mposhti me rezultatin e thellë 5-0 uellsianët e TNS dhe vulosi kualifikimin për në turin tjetër të Ligës së Kampionëve, që në sfidën e parë. Në stadiumin “Filipi II” të Shkupit, kuqezinjtë...

Zhgënjen Drita, humbet 3-0 nga Malmo

më 7.2018 - Gazeta Express

Drita nuk ka arritur të bëj asgjë në ndeshjen kundër kampionit të Suedisë Malmo pasi që ka humbur më rezultat 3-0 sonte në Adem Jashari në Mitrovicë Drita ka dalur kokëulur nga Adem Jashari pasi që është...

Drita – Malmo, përfundon ndeshja për kualifikimet në CHL

më 7.2018 - OraInfo

Drita e ka humbur ndeshjen e parë ndaj skuadrës suedeze, Malmo, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Skuadra gjilanase u mposht në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë me rezultat 0 me 3,...

Mbyllet pjesa e parë Drita – Malmo, suedezët në pushim më dy gola epërsi

më 7.2018 - Telegrafi

Drita po zhvillon një ndeshje të mirë përballë gjigantëve suedez Malmos, edhe pse është duke pësuar 2-0. Drita shumë lehtë ka mundur të shënojë në fillim të takimit, kur rrezikoi me Xhevdet Shabanin dhe...

Shkëndija e pandalshme, katër gola nga Ibraimi

më 7.2018 - Telegrafi

Shkëndija është duke e siguruar pjesëmarrjen në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve që në ndeshjen e parë kundër The New Saints. Skuadra tetovare i shënoi dy gola në pjesën e parë, ndërsa...

Drita pëson edhe golin e tretë nga Malmo

më 7.2018 - Koha.net

Malmo ka treguar forcën e saj ndaj Dritës duke realizuar edhe golin e tretë në këtë takim. Golin e tretë për suedezët e ka realizuar Rosenberg në minutën e 82. Malmo shton epërsinë ndaj Dritës Malmo ka...

Shkëndija poshtëron kampionin e Uellsit

më 7.2018 - Koha.net

Shkëndija e Tetovës është treguar superiore ndaj kampionit të Uellsit, TNS, duke e mposhtur me rezultat 5-0. Ky ishte takimi i parë kualifikues në Ligën e Kampionëve. Lojtari më i mirë i takimit pa dyshim...

Malmo shënon edhe golin e tretë

më 7.2018 - Gazeta Express

Malmo ka shënuar edhe golin e tretë kundër Dritës Malmo ka shënuar edhe golin e tretë kundër Dritës në minutën e 81’të. Ka shënuar kapiteni i Malmos, Markus Rosenberg. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr...

Drita – Malmo, shënohet goli i tretë

më 7.2018 - OraInfo

Malmo e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Dritës në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin e ka realizuar Rosenberg në minutën e 82’. Për më shumë shikoni foton./ORAinfo/

Malmo shënon edhe golin e tretë ndaj Dritës

më 7.2018 - Lajmi.net

Markus Rosenberg realizoi nga afërsia. Malmo ka realizuar edhe golin e tretë ndaj Dritës. Markus Rosenberg realizoi nga afërsia. Gabimi ishte i mbrojtjes gjilanase, që u tregua shumë e ngathët. /Lajmi.net /

Franca dhe Belgjika në kërkim të finales – formacionet zyrtare

më 7.2018 - Medial

Franca dhe Belgjika janë duke kërkuar finalen për Botërorin Rusia 2018. Derisa Franca po e kërkon finalen e katërt, Belgjika është në kërkim të finales se parë në një Botëror. Trajnerët e të dyja Kombëtarëve...

Shkëndija nuk ka mëshirë, shkatërron në ndeshjen e parë kampionët e Uellsit

më 7.2018 - Albeu

Shkëndija nuk e ka pasur fare problem për ta deklasuar më rezultain e thellë skuadrën kampione të Uellsit , duke e mposhtur atë më rezultat 5-0. E tërë ndeshja ishte një spektakël i shqiptarit Besart Ibraimi,...

Shpërblehet Umtiti

më 7.2018 - Gazeta Express

Umtiti është shpërblyer sonte nga FIFA Ai shënoi golin e vetëm në minutën e 51’të te ndeshjes, gol i cili ja sigurojë finalen Francës pas 12 viteve. Umtiti po ashtu ishte një ndër lojtarët më të mirë të...

Përfundon pjesa e parë Drita-Malmo, 0:2

më 7.2018 - Klan Kosova

Drita është duke humbur nga Malmo me rezultat 0:2, dhe me këtë rezultat është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes së vlefshme për kualifikimet e Ligës së Kampionëve. Fillimisht Carlos Strandberg kaloi suedezët...

Franca fiton ndaj Belgjikës, bëhet finalistja e parë e Botërorit “Rusi 2018”

më 7.2018 - NOA

Franca është finalistja e parë e Botërorit, “Rusi 2018”. Në takimin e luajtur mbrëmjen e sotme, Franca arriti të mposhtë Belgjikën me rezultatin minimal 1-0. Pjesa e parë e këtij takimi, përfundoi me rezultatin...

Francë – Belgjikë: Notat e futbollistëve, do të befasoheni nga futbollisti i ndeshjes

më 7.2018 - Lajmi.net

. Franca është finalisti i parë i Kupës së Botës 2018. Kombëtarja franceze u kualifikua në finalen e madhe që do të mbahet në Moskë, pas fitores ndaj Belgjikës sonte. “Gjelat” triumfuan me rezultat minimal,...

Drita po humb 0:2 nga Malmo

më 7.2018 - Klan Kosova

Kampioni kosovar, Drita, është duke humbur me rezultat 0:2 nga Malmo në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin e dytë për suedezët e shënoi Arnor Traustason në minutën e 39-të, pas asistimit...

FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Francë - Belgjikë

më 7.2018 - Albeu

Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës. Franca fitoi me rezultatin minimal 1-0, me golin e shënuar në pjesën e dytë nga Samuel Umtiti me kokë në...

FRANCA NË FINALE, BELGJIKA LUFTON PËR VEND TË TRETË

më 7.2018 - TV21

Përfundoi ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Botës Ishte një ndeshje me raste të shumta në të dyja anët, por përfundimisht francezët dolën më të mirë duke arritur kualifikimin në finale, shkruan rtv21.tv....

Shkëndija po e deklason TNS’në, 5:0

më 7.2018 - Ina

Update -Shkëndija nuk është duke u ndalur se shënuari gola Pas golit të katër ka shënuar edhe një supergol, përsëri është Besart Ibraimi. Shkëndija po e deklason TNS’në Pas golit të tretë ka ardhur edhe...

Franca kalon në epërsi, shënon Umtiti

më 7.2018 - Telegrafi

Franca ka kaluar në epërsi (1-0) ndaj Belgjikës në kuadër të gjysmëfinale së Kampionatit Botëror. Pas pjesës së parë pa gola, pjesa e dytë ka filluar fuqishëm. Zhvillohej minuta e 50-të kur Franca fiton...

Poker spektakolar i Ibraimit, Shkëndija kualifikohet që në Shkup

më 7.2018 - SuperSport

Shkëndija e Tetovës mposhti me rezultatin e thellë 5-0 uellsianët e TNS dhe vulosi kualifikimin për në turin tjetër të Ligës së Kampionëve, që në sfidën e parë. Në stadiumin “Filipi II” të Shkupit, kuqezinjtë...

Shkëndija spektaklulare, pesëshe për TNS

më 7.2018 - Gazeta Express

Shkëndija e ka deklasuar me rezultat dhe me lojë kampionin e Walesit duke e mundur me rezultat 5-0 Shkëndija nuk e ka pasur fare problem për ta deklasuar më rezultat të thellë skuadrën kampione të Walesit,...

Shkëndija e Tetovës e ‘shkel’ skuadrën uellsiane në CHL

më 7.2018 - OraInfo

Shkëndija ka fituar bindshëm ndeshjen e parë në kualifikimet për Ligën e Kampionëve. Skuadra Tetovës e ka mposhtur atë nga Uellsi, The New Saints me rezultat të thellë, 5 me 0, raporton ORAinfo. Golat...

Francën në finalen e madhe të Kupës së Botës

më 7.2018 - Ina

“Gjelat” triumfuan ndaj belgëve me rezultat minimal, 1:0. Franca është finalistja e parë e Kupës së Botës 2018.Kombëtarja franceze u kualifikua në finalen e madhe që do të mbahet në Moskë, pas fitores...

Lamtumirë Belgjikë! Finalen në “Luzhniki Arena” do e luajnë gjelat e Francës

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Ishte kombëtarja me moshën më të re në Botërorin Rusi 2018 dhe janë pikërisht talentet e rrallë që rriten në gjirin e saj, ata që me shkëlqimin e tyre kanë dërguar Francën në finalen e “Luzhniki Arena”....

Video/ Franca finalistja e parë e Botërorit, Belgjika i jep lamtumirën

më 7.2018 - Mapo

Franca është finalistja e parë e Botërorit “Rusi 2018”. “Gjelat” fituan 1-0 ndaj Belgjikës në një gjysmëfinale plot emocione, por të zgjidhur vetëm nga një gol i mbrojtësit të Barcelonës, Samuel Umtiti....

Notat e Franca-Belgjika, ja kush është futbollisti i ndeshjes

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags belgjike France lojtaret notat Franca është finalisti i parë i Kupës së Botës 2018. Kombëtarja franceze u kualifikua në finalen e madhe që do të mbahet në Moskë, pas fitores ndaj Belgjikës...

Franca finalistja e parë e Botërorit, Belgjika e pafuqishme përballë “Gjelave”

më 7.2018 - Gazeta Tema

Franca është finalistja e parë e Kampionatit Botëror duke siguruar kualifikimin pas fitores së arritur me rezultatin e ngushtë 1-0 në duelin gjysmëfinal kundër Kombëtares së Belgjikës. “Gjelat” e drejtuar...

Franca në finale, Belgjika lufton për vend të tretë

më 7.2018 - RTV 21

Përfundoi ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Botës Ishte një ndeshje me raste të shumta në të dyja anët, por përfundimisht francezët dolën më të mirë duke arritur kualifikimin në finale, shkruan rtv21.tv...

Umtiti “vret” ëndrrën belge, çon Francën në finale

më 7.2018 - SuperSport

Franca është finalistja e parë e Botërorit, pasi mposhti me rezultatin minimal 1-0 Belgjikën. Goli i Umtiti vendosi sfidën e sotme në Shën Petërsburg, duke “zgjuar nga ëndrra” belgët dhe ndezur shpresat...

Franca në finale të Botërorit

më 7.2018 - Koha.net

Franca ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror duke mposhtur Belgjikën me rezultat 1 me 0. “Gjelat” do të shijojnë finalen pas 12 vjetësh pritje që kur u mposhtën nga Italia në Botërorin e vitit 2006....

Franca finalistja e parë e Botërorit

më 7.2018 - Vizion Plus

Franca është finalisja e parë për Kupën e Botës. “Gjelat” mposhtin Belgjikën duke qenë tashmë një hap larg kupës. Me një gol të realizuar nga Umtiti në minutën e 51’, Franca siguroi finalen në Botërorin...

Franca e fortë për Belgjikën, kalon në finale

më 7.2018 - Gazeta Express

Gjelat e kanë mposhtur Belgjikën më rezultat 1-0 për të kaluar në finale të Rusia 2018. Golin e vetëm për francezët e shënoi Umtiti në minutën e 50’të. Franca është në finale pas 12 viteve Franca dhe Belgjika...

Franca finalistja e parë e Botërorit, Belgjika e lodhur

më 7.2018 - Sot News

Në stadiumin ‘Saint-Petersburg’ ka përfunduar ndeshja e parë gjysmë-finale mes Francës dhe Belgjikës, e cila përfundoi me rezultatin 1:0 në favor të gjelave.Pjesa e parë ishte e mbushur me emocione teksa...

Përfundon ndeshja Francë – Belgjikë, ja kush kaloi në finale të Botërorit

më 7.2018 - OraInfo

Franca ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror. Kombëtarja franceze e ka eliminuar atë të Belgjikës me rezultat minimal 1 me 0, raporton ORAinfo. Pjesa e parë nuk prodhoi gola, edhe pse kombëtaret i...

Koka e Umtitit dërgon Francën në finalen e madhe të Kupës së Botës

më 7.2018 - Lajmi.net

“Gjelat” triumfuan ndaj belgëve me rezultat minimal, 1:0. Franca është finalistja e parë e Kupës së Botës 2018. Kombëtarja franceze u kualifikua në finalen e madhe që do të mbahet në Moskë, pas fitores...

Franca gooool! Shënon Umtiti

më 7.2018 - Klan Kosova

Franca ka kaluar në epërsi ndaj Belgjikës në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Samuel Umtiti realizoi me kokë për  Trengjyrëshist pas një goditje nga këndi. Interesante

Franca në finale, Umtiti prish ëndrrën e Belgjikës…

më 7.2018 - Telesport

Franca ka fituar 1-0 ndaj Belgjikës, në gjysmëfinalen e Kupës së Botës 2018, falë golit të Samuel Umtiti dhe do të jetë në finalen e madhe të Moskës, ku do të jepet trofeu më i rëndësishëm në futboll....

Koreografia e Dritës e shoqëruar me mesazhe

më 7.2018 - Telegrafi

Drita po debuton në raundit e parë kualifikues në Ligën e Kampionëve në ndeshjen kundër Malmos. Përballja historike e kampionit të Kosovës zhvillohet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë. Tifozët...

Drita pëson gol nga Malmo

më 7.2018 - Klan Kosova

Drita është duke humbur nga Malmo me rezultat 0:1 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet në Ligën e Kampionëve. Carlos Strandberg shënoi për mysafirët në minutën e 14-të. Interesante

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Drita – Malmo

më 7.2018 - RTV 21

Kampioni i Kosovës Drita është duke u përballur me kampionin suedez Malmon në rrugën e saj për kualifikimin në Ligën e Kampionëve Ndeshja është duke u zhvilluar në qytetin e Mitrovcës, ku stadium është...

Shkëndija e Tetovës dyfishon avantazhin

më 7.2018 - Klan Kosova

Shkëndija e Tetovës po fiton me rezultat 2:0 ndaj TNS-së, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Besart Ibraimi e realizoi golin e dytë për klubin tetovar në minutën e 38-të, pas asistimit nga Armend Alimi. Interesante

Shkëndija po dhuron spektakël, shënon golin e pestë

më 7.2018 - Gazeta Express

Shkëndija nuk është duke u ndalur se shënuari gola Pas golit të katër ka shënuar edhe një supergol, përsëri është Besart Ibraimi. /GazetaExpress/ Shkëndija po e deklason TNS’në Pas golit të tretë ka ardhur...

Ibraimi nuk është ‘normal’, shënon të katërtin për Shkëndijën

më 7.2018 - OraInfo

Shkëndija e ka shënuar edhe golin e pestë ndaj The New Saints në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin e ka realizuar Ibraimi në minutën e 66’, që është goli i katërt në ndeshje. Për më...

Belgjika dhe Franca shkojnë baras në pushim

më 7.2018 - Klan Kosova

Belgjika dhe Franca janë ndarë baras në pjesën e parë të gjysmëfinales së Kupës së Botës. Të dyja kombëtaret patën rastet e veta, por goditjet përfunduan ose jashtë portës, ose të dëbuara nga Thibaut Courtois...

Shkëndija avancon ndaj TNS

më 7.2018 - Klan Kosova

Shkëndija e Tetovës ka kaluar në epërsi ndaj TNS-së në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Izair Emini realizoi në minutën e 14-të. Interesante

Shkëndija ka shënuar ndaj TNS në Ligën e Kampionëve

më 7.2018 - Telegrafi

Nuk ka zgjatur shumë dhe Shkëndija ka kaluar në epërsi kundër TNS në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin ‘Filipi i Dytë’ në Shkup. Mjaftuan vetëm 14 minuta lojë dhe Izair Emini e zhbllokoi rezultatin....

Shkëndija po e deklason TNS’në

më 7.2018 - Gazeta Express

Pas golit të tretë ka ardhur edhe goli i katërt për tetovarët Kësaj here nga goditja e lirë ka shënuar një supergol përsëri Besart Ibraimi duke kompletuar kështu het trikun. Minuta e 60’të rezultati 4-0....

Mbyllet pjesa e parë në Mitrovicë, Drita po pëson nga Malmo 2:0

më 7.2018 - Lajmi.net

Drita po humb nga Malmo, 2:0. Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes së raundit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve. Drita po humb nga Malmo, 2:0. Carlos Strandberg (13′) dhe Arnor Ingvi Traustason...

Het-trik nga Ibraimi për Shkëndijën

më 7.2018 - OraInfo

Shkëndija e ka shënuar edhe golin e katërt ndaj The New Saints në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin e ka realizuar Ibraimi në minutën e 60’, që realizoi het-trik. Për më shumë shikoni foton./ORAinfo/

Shkëndija shënon edhe golin e tretë

më 7.2018 - Gazeta Express

Shkëndija nuk është duke pasur problem të madh me kampionin e Walesit Tetovarët kanë shënuar edhe golin e tretë. Golashënues edhe kësaj radhe ishte Besart Ibraimi që shënoi në minutën e 53’të. /GazetaExpress/...

Malmo shton epërsinë ndaj Dritës

më 7.2018 - Koha.net

Malmo ka realizuar edhe golin e dytë në ndeshjen kundër Dritës në kualifikimet për Ligën e Kampionëve. Realizues i golit ishte Traustason në minutën e 39. Malmo kalon në epërsi ndaj Dritës Malmo ka kaluar...

Drita – Malmo, shënohet goli i dytë

më 7.2018 - OraInfo

Malmo e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Dritës në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin e ka realizuar Traustason në minutën e 39’. Për më shumë shikoni foton./ORAinfo/

Malmo shënon edhe golin e dytë

më 7.2018 - Gazeta Express

Malmo është duke e mundur Dritën në Mitrovicë Ata kanë shënuar edhe golin e dytë  me Traustason në minutën 39’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Shkëndija e shënon edhe golin e tretë, ja me anë të kujt

më 7.2018 - OraInfo

Shkëndija e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj The New Saints në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin e ka realizuar Ibraimi në minutën e 53‘, që është goli i tij i dytë në ndeshje. Për...

Gol në ndeshjen Francë – Belgjikë

më 7.2018 - Gazeta Express

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Francë – Belgjikë Është Umtiti që ka shënuar në minutën e 50’të, edhe pse mund të shënohet si autogol i Fellainit. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit...

Franca në epërsi, drejt finales

më 7.2018 - RTV 21

Franca po përballet me Belgjikën në gjysmëfinale të Kupës së Botës Pas një pjese të parë pa gola, pjesa e dytë filloi mjaft mirë për Francën, pasi në minutën e 51të pas kornerit të Antoine Griezmann, mbrojtësi...

Franca kalon në epërsi me golin e Umtitit

më 7.2018 - Koha.net

Mbrojtësi Samuel Umtiti ka realizuar gol për të kaluar Francën në epërsi ndaj Belgjikës. Umtiti realizoi gol me kokë në minutën e 51 pas asistimit të Antoine Griezmannit. ¡GOOOOOOOOL de #FRA 🇫🇷! #Umtiti...

Umtiti i saktë me kokë, Franca kalon në avantazh ndaj Belgjikës

më 7.2018 - Mapo

Po luhet takimi mes Francës dhe Belgjikës, ndeshje kjo e vlefshme për gjysëmfinalen e Kupës së Botës, Rusi 2018. Një finale e parakohshme ajo që po zhvillohet në “Shën Petersburg” duke pasur parasysh nivelin...

Franca zhbllokon rezultatin ndaj Belgjikës, “ngulitje” me kokë nga Umtiti

më 7.2018 - Lajmi.net

Samuel Umtiti ka shënuar me kokë për 1:0. Franca ka zhbllokuar sfidën ndaj Belgjikës. Samuel Umtiti ka shënuar me kokë për 1:0. Ai nuk u markua mirë në zonë nga Marouane Fellaini. / Lajmi.net/ Umtiti with...

Franca – Belgjika, shënon gol ai që nuk pritej

më 7.2018 - OraInfo

Franca ka kaluar në epërsi ndaj Belgjikës Golin e ka realizuar Umtiti në minutën e 51‘. Për më shumë shikoni foton./ORAinfo/

Shënohet goli i parë në ndeshjen Drita – Malmo

më 7.2018 - Gazeta Express

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Drita Malmo Malmo ka shënuar golin e parë në minutën e 13 ku shënoi Carlos Strandberg. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Në momentin më të mirë të Dritës, Malmo shënon golin e epërsisë

më 7.2018 - Lajmi.net

Carlos Strandberg realizoi me kokë. Malmo ka kaluar në epërsi ndaj Dritës. Në momentin më të mirë të gjilanasve, suedezët realizuan gol. Carlos Strandberg realizoi me kokë. / Lajmi.net/

Mesazhi i “Intelektualëve” para Malmos

më 7.2018 - Kallxo

Tifozëria bardh e kaltër “Intelektualët” nga Gjilani kanë dhënë një mesazh para lojatërve dhe tifozëve të Malmos në ndeshjen e cila ka filluar në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Në një banes gjigand...

Malmo kalon në epërsi ndaj Dritës

më 7.2018 - Koha.net

Malmo ka kaluar në epërsi në ndeshjen që po e zhvillon kundër Dritës në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin për ekipin suedez e ka realizuar...

Drita – Malmo, shënohet goli i parë në ndeshje

më 7.2018 - OraInfo

Malmo ka kaluar në epërsi ndaj Dritës në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin e ka realizuar Strandberg në minutën e 13‘. Për më shumë shikoni foton./ORAinfo/

Nuk ndalet Shkëndija, shënon golin e dytë

më 7.2018 - Gazeta Express

Shkëndija ka shënuar edhe golin e dytë kundër kampionëve të Walesit Shkëndija duket se nuk do të këtë vështirësi për ta mundur TNS’në. Ata kanë shënuar edhe golin e dytë. Besar Ibraimi ka shënuar për Shkëndijen....

Franca dhe Belgjika dhurojnë spektakël, por 45 minutat e para mbyllen pa gola

më 7.2018 - Sot News

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale mes Francës dhe Belgjikës.45-minutat e zhvilluara në stadiumin ‘Saint Petërsburg’ dhuruan mjaft emocione, pasi dy ekipet patën disa...

Shkëndija nuk po ndalet, ja kush ka shënuar tani

më 7.2018 - OraInfo

Shkëndija ka shënuar edhe golin e dytë ndaj The New Saints në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin e ka realizuar Ibraimi në minutën e 39‘. Për më shumë shikoni foton./ORAinfo/

Transmetim direkt për Kosovë i gjysmëfinales Francë – Belgjikë

më 7.2018 - Telegrafi

Sonte (e martë) zhvillohet ndeshja e parë gjysmëfinale e Kampionatit Botëror ndërmjet Francës dhe Belgjikës. Në stadiumin Saint Petersburg në Rusi, dy kombëtaret evropiane kërkojnë një vend në finalen...

Video/ Belgjika me shumë fat, mbrojtësi Pavard nuk shënon nga fare pranë portës

më 7.2018 - Mapo

Po luhet në stadiumin e Saint-Petersburg ndeshja gjysmëfinale e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës. 38′ Mbrojtësi pavard humb një rast mjaft të pastër nga brenda zonës 21′ DE Bruyne i shkon shumë pranë...

Nuk ka gol në 45 minuta, Belgjika e Franca e mbyllin në “paqe” pjesën e parë

më 7.2018 - Mapo

Është mbyllur në barazim 0-0 pjesa e parë e takimit mes Francës dhe Belgjikës, ndeshje kjo e vlefshme për gjysëmfinalen e Kupës së Botës, Rusi 2018. Një finale e parakohshme ajo që po zhvillohet në “Shën...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Francë – Belgjikë

më 7.2018 - RTV 21

Franca dhe Belgjika janë duke luftuar për një vend në finale e madhe të këtij Kampionati Botëror Pjesa e parë e kësaj ndeshje përfundoi me rezultat të barabartë pa gola 0 me 0. Belgët ishin më kërkues...

Portierët në role kryesore në pjesën e parë

më 7.2018 - Koha.net

Hugo Lloris i Francës dhe Thibaut Courtois kanë qenë në qendër të vëmendjes gjatë pjesës së parë të gjysmëfinales së Botërorit. Lloris fillimisht priti gjuajtjen e Eden Hazardit, ndërsa pak minuta më vonë...

Raste por jo edhe gola, Franca e Belgjika bëjnë “paqe” në pjesën e parë

më 7.2018 - Lajmi.net

Rezultati është ai i fillimit, 0:0. Është mbyllur pjesa e parë e gjysmëfinales Francë-Belgjikë. Rezultati është ai i fillimit, 0:0. Të dy skuadrat i kanë pasur mundësitë e tyre, por rasti më i mirë i takoi...

Shkëndija e Tetovës e pandalshme, mbushi me 5 gola kundërshtarët

më 7.2018 - InfoShqip

Shkëndija është pranë raundit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve, pasi me rezultat 5-0 ka fituar kundër skuadrës The New Saints të Uellsit, në ndeshjen e parë të zhvilluar në Shkup. Rezultati u...

Besart Ibraimi: Duhet të jemi të kënaqur me këtë rezultat

më 7.2018 - Tetova Sot

Lojtari i ndeshjes së sontme ndërmjet Shkëndisë dhe TNS-së, Besart Ibraimi i cili arriti të shënojë 4 gola, nuk e fshehu gëzimin për golat e arritura kunëdër ekipit nga Velsi. Luajtëm ndeshje të mirë,...

Shkëndija shënon golin e parë

më 7.2018 - Gazeta Express

Shkëndija është duke avancuar 1-0 kundër The New Saint Kampionët e Maqedonisë shënuan në minutën e 14 nga Izair Emini. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Formacionet zyrtare të ndeshjes Drita – Malmo

më 7.2018 - Kallxo

Me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë do të fillojë ndeshja Drita – Malmo. Në formacionin zyrtar të Dritës bëjnë pjesë, Leutrim Rexhepi, Ardian Limani, Endrit Krasniqi, Xhevdet...

Atmosfera para ndeshjes Drita – Malmo

më 7.2018 - Kallxo

Në më pak se 15 minuta pritet të fillojë ndeshjen mes ekipit kosovar, nga Gjilanit FC Drita dhe atij të Suedisë Malmo. Gazetari i KALLXO.com i cili po qëndron në stadiumin “Adem Jashari” ku do të zhvillohet...

Shkëndija – The New Saints, shënoihet goli i parë

më 7.2018 - OraInfo

Shkëndija ka kaluar në epërsi ndaj The New Saints në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin e ka realizuar Radeski në minutën e 14‘. Për më shumë shikoni foton./ORAinfo/

Drita e pa përvojë dënohet nga Malmo

më 7.2018 - Infokusi

Suedezët triumfuan në “Adem Jashari” 3:0. Drita ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve. Gjilanasit u mposhtën me rezultat të thellë nga Malmo. Suedezët...

Formacionet startuese: Drita kërkon suksesin ndaj Malmos

më 7.2018 - Telegrafi

Sonte (e martë) Drita zhvillon ndeshjen historike në Ligën e Kampionëve. Kampioni i Kosovës është nikoqir i kampionit të Suedisë, Malmo, për sfidën e raundit të parë kualifikues në garën më të madhe evropiane...

Nis gjysmëfinalja e parë, Belgjika e Franca duan kalimin në finale

më 7.2018 - Sot News

Po luhet takimi mes Francës dhe Belgjikës, ndeshje kjo e vlefshme për gjysëmfinalen e Kupës së Botës, Rusi 2018. Një finale e parakohshme ajo që po zhvillohet në "Shën Petersburg" duke pasur parasysh nivelin...

Zhgënjen Drita, humbet 3-0 nga Malmo

më 7.2018 - Tetova Sot

Drita nuk ka arritur të bëj asgjë në ndeshjen kundër kampionit të Suedisë Malmo pasi që ka humbur më rezultat 3-0 sonte në Adem Jashari në Mitrovicë Drita ka dalur kokëulur nga Adem Jashari pasi që është...

Notat e Francë-Belgjikë, ja kush është futbollisti i ndeshjes

më 7.2018 - Java News

Franca është finalisti i parë i Kupës së Botës 2018. Kombëtarja franceze u kualifikua në finalen e madhe që do të mbahet në Moskë, pas fitores ndaj Belgjikës sonte. “Gjelat” triumfuan me rezultat minimal,...

Formacionet zyrtare: Drita - Malmo

më 7.2018 - Koha.net

Drita do të luajë ndeshjen historike ndaj Malmos sonte me fillim nga ora 20:45. Pas suksesit te cilin Drita e arriti disa ditë më parë, tash ata synojnë të kalojnë edhe kundërshtarin e radhës Malmon nga...

Formacionet zyrtare/ Franca nuk ndryshon as në gjysmëfinale, Belgjika starton me Dembele në mesfushë

më 7.2018 - BalkanWeb

Në orën 20:00 në stadiumin e Saint-Petersburg do të luhet gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës. Një takim që premton spektakël, por edhe shumë gola, duke iu referuar cilësisë që dy...

Formacionet zyrtare Drita – Malmo

më 7.2018 - RTV 21

Drita do të luaj ndeshjen historike ndaj Malmos sonte me fillim nga ora 20:45 Pas suksesit te cilin Drita e arriti disa ditë më parë, tash ata synojnë të kalojnë edhe kundërshtarin e radhës Malmon nga...

Ndiqni LIVE super ndeshjen Francë-Belgjikë

më 7.2018 - Albeu

Franca dhe Belgjika luajnë sonte gjysmëfinalen në Kupën e Botës. Franca ka shkëlqyer deri tani, ku pasi doli e para në Grupin D, eliminoi më pas Argjentinën dhe Uruguain. Belgjika ka patur një ecuri perfekte...

Direkt ndeshja Francë-Belgjikë

më 7.2018 - Gazeta Tema

Francë-Belgjikë është supersfida e mbrëmjes së sotme e Kampionatit Botëror që do të zhvillohet në “Saint-Petersburg Stadium”. Një gjysmëfinale që pritet të dhurojë spektakël dhe emocione pasi objektivi...

Publikohen formacionet zyrtare: Drita – Malmo

më 7.2018 - OraInfo

Ndeshja fillon prej orës 20:45 në “Adem Jashari” në Mitrovicë. Drita dhe Malmo zhvillojnë sonte ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve. Ndeshja fillon prej orës 20:45 në...

Drita në kërkim të lavdisë në Champions – formacionet zyrtare

më 7.2018 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të KF Dritës dhe Malmos Kampioni i Kosovës sonte do ta kërkojë lavdinë në Ligën e Kampionëve duke bërë befasinë. Ata do të përballen me kampionin e Suedisë, e...

Formacionet zyrtare: Drita – Malmo

më 7.2018 - Lajmi.net

Ndeshja fillon prej orës 20:45 në "Adem Jashari" në Mitrovicë. Drita dhe Malmo zhvillojnë sonte ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve. Ndeshja fillon prej orës 20:45 në...

Franca finalisti i parë, eliminon Belgjikën

më 7.2018 - Shenja

Franca është finalisti i parë i Kampionatit Botëror ‘Rusi 2018’ pasi mundi Belgjikën me rezultat të ngushtë 1-0. Pjesa e parë e takimit u mbyll pa gola me disa raste për të shënuar nga të dyja përfaqësueset....

Shkëndija e pandalshme, mbushi me pesë gola The New Saints

më 7.2018 - Tetova Sot

Shkëndija është duke e siguruar pjesëmarrjen në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve që në ndeshjen e parë kundër The New Saints. Skuadra tetovare i shënoi dy gola në pjesën e parë, ndërsa...

Franca shkon në finale

më 7.2018 - Tetova Sot

Franca është finalistja e parë e Botërorit, pasi mposhti me rezultatin minimal 1-0 Belgjikën. Goli i Umtiti vendosi sfidën e sotme në Shën Petërsburg, duke “zgjuar nga ëndrra” belgët dhe ndezur shpresat...

Franca shkon në finalen e Botërorit, ‘gjelat’ mposhtin talentet e Belgjikës

më 7.2018 - Java News

Franca ka mposhtur Belgjikën, duke u shpallur finalistja e parë e Botërorit “Rusi 2018” “Gjelat” fituan 1-0 ndaj Belgjikës në një gjysmëfinale plot emocione, por të zgjidhur vetëm nga një gol i mbrojtësit...

VIDEO/ Franca në finale, Umtiti prish ëndrrën e Belgjikës…

më 7.2018 - Lexo

Franca ka fituar 1-0 ndaj Belgjikës, në gjysmëfinalen e Kupës së Botës 2018, falë golit të Samuel Umtiti dhe do të jetë në finalen e madhe të Moskës, ku do të jepet trofeu më i rëndësishëm në futboll....

Shkëndija nis rrugën për Champions – formacionet zyrtare

më 7.2018 - Gazeta Express

Shkëndija e Tetovës sonte edhe zyrtarisht do ta nis rrugëtimin e saj në Ligën e Kampionëve Kampionët e Maqedonisë do të përballen kundër kampionit të Walesit, The New Saints. Këto janë formacionet zyrtare...

Franca shkon në finale, ‘gjelat’ mposhtin 1:0 Belgjikën

më 7.2018 - Java News

Franca ka mposhtur Belgjikën, duke u shpallur finalistja e parë e Botërorit “Rusi 2018” “Gjelat” fituan 1-0 ndaj Belgjikës në një gjysmëfinale plot emocione, por të zgjidhur vetëm nga një gol i mbrojtësit...

Franca në finalen e madhe

më 7.2018 - Infokusi

Kombëtarja e Francës kualifikohet në finalen e madhe të Kampionatit Botëror Rusia 2018-të. Ka përfunduar gjysmëfinalja e parë ndërmjet  Francës dhe Belgjikës e cili është zhvilluar në kaudër të Kampionatit...

Franca dhe Belgjika në kërkim të finales – formacionet zyrtare

më 7.2018 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të gjysmëfinales Francë – Belgjikë Franca dhe Belgjika janë duke kërkuar finalen për Botërorin Rusia 2018. Derisa Franca po e kërkon finalen e katërt, Belgjika është...

Formacionet zyrtare/ Franca pa surpriza, Belgjika starton me Dembele në mesfushë

më 7.2018 - Mapo

Në orën 20:00 në stadiumin e Saint-Petersburg do të luhet gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës. Një takim që premton spektakël, por edhe shumë gola, duke iu referuar cilësisë që dy...

Shkëndija e pandalshme, 5 gola kundër TNS

më 7.2018 - Shenja

Shkëndija po shkëlqen sonte në ndeshjen kundër NTS (The New Saints), ndërsa rezultati momental është 5-0 në të mirë të Shkendijës. Besart Ibraimi duket se nuk din të ndalet sonte. Ai ka shënuar plot 4...

Interesimi për Dritën më i madh se për Botërorin – mbyllet lokali për ndeshjen me Malmon

më 7.2018 - Lajmi.net

Sot luhet ndeshja gjysmëfinale në Kupën e Botës, ndërmjet Francës e Belgjikës. Por, përkundër se luhet gjysmëfinale Botërori, kjo nuk ka bërë që tifozë të shumtë të mos udhëtojnë në Mitrovicë për ndeshjen...

Shkëndija po dhuron spektakël, shënon golin e pestë

më 7.2018 - Tetova Sot

Shkëndija nuk është duke u ndalur se shënuari gola Pas golit të katër ka shënuar edhe një supergol, përsëri është Besart Ibraimi.

Kupa e Botës/ Publikohen formacionet e gjysmëfinales Francë-Belgjikë

më 7.2018 - Sot News

Mbrëmjen e sotme do të mësohet finalistja e parë e Kupës së Botës 2018, pasi Belgjika dhe Franca do të zbresin në "Shën Petërsburg" për të zhvilluar sfidën e quajtur si finalja e parakohshme. Në orën 20:00,...

Formacionet zyrtare Francë – Belgjikë

më 7.2018 - RTV 21

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e parë e Kupës së Botës Franca do të përballet me Belgjikën në Saint Petersburg Stadium, me fillim nga ora 20. Fituesi i kësaj ndeshje do të kalojë në finale të Kupës së...

Publikohen formacionet zyrtare Francë-Belgjikë, ja yjet që kërkojnë finalen

më 7.2018 - OraInfo

Sonte do të mësojmë finalistin e parë të Kupës së Botës 2018. Me fillim prej orës 20:00, Franca e Belgjika luajnë për një biletë të finales së Moskës, përcjellë “Lajmi.net”. Kombëtaret tani kanë publikuar...

Shkëndija shënon edhe golin e tretë

më 7.2018 - Tetova Sot

Shkëndija nuk është duke pasur problem të madh me kampionin e Walesit Tetovarët kanë shënuar edhe golin e tretë. Golashënues edhe kësaj radhe ishte Besart Ibraimi që shënoi në minutën e 53’të.

Shkëndija po e deklason TNS-në, shënon golin e katërt

më 7.2018 - Tetova Sot

Pas golit të tretë ka ardhur edhe goli i katërt për tetovarët Kësaj here nga goditja e lirë ka shënuar një supergol përsëri Besart Ibraimi duke kompletuar kështu het trikun. Minuta e 60’të rezultati 4-0.

Shkëndija po e shkatërron TNS-në

më 7.2018 - Infokusi

Shkëndija ka shënuar edhe golin e katërt ndaj TNS, në takimin e Ligës së Kampionëe, shkruan Gazetafokus. Golin e katërt e ka shënuar Besart Ibraimi në minutën e 60-të, Rezultati momental 4:0. /GazetaFokus

Gol në ndeshjen Francë – Belgjikë

më 7.2018 - Tetova Sot

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Francë – Belgjikë Është Umtiti që ka shënuar në minutën e 50’të, edhe pse mund të shënohet si autogol i Fellainit

Formacionet zyrtare: Francë – Belgjikë

më 7.2018 - Lajmi.net

. Sonte do të mësojmë finalistin e parë të Kupës së Botës 2018. Me fillim prej orës 20:00, Franca e Belgjika luajnë për një biletë të finales së Moskës, përcjellë “Lajmi.net”. Kombëtaret tani kanë publikuar...

Përfundon pjesa e parë e takimit, Drita-Malmo

më 7.2018 - Infokusi

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Drita-Malmo, e cila po zhvillohet në kuadër të rrethit të parë të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaFokus. LEXO EDHE: Zyrtare: Elliott Management pronare e Milanit...

Tjetër gol në takimin, Drita-Malmo

më 7.2018 - Infokusi

Malmo ka shënuar edhe golin e dytë ndaj skuadrës së  Dritës, shkruan GazetaFokus. Suedezët kanë shënuar golin e dytë me anë të Arnor Traustason në minut=n e 39-të.

Nuk ndalet Shkëndija, shënon golin e dytë

më 7.2018 - Tetova Sot

Shkëndija ka shënuar edhe golin e dytë kundër kampionëve të Walesit Shkëndija duket se nuk do të këtë vështirësi për ta mundur TNS’në. Ata kanë shënuar edhe golin e dytë. Besar Ibraimi ka shënuar për Shkëndijen.

Shkëndija shënon golin e parë

më 7.2018 - Tetova Sot

Shkëndija është duke avancuar 1-0 kundër The New Saint Kampionët e Maqedonisë shënuan në minutën e 14 nga Izair Emini.

Transparenti unik i tifozëve të Dritës – që mori vëmendjen në ndeshjen me Malmon

më 7.2018 - Insajderi

Tifozët e Dritës kanë ngritur një transparent unik në ndeshjen me Malmon në Ligën e Kampionëve. Drita priti klubin suedez në stadiumin olimpik “Adem Jashari”, ku kishte entuziazëm dhe prani të madhe të...

Franca zhbllokoi rezultatin, shënon Umtiti

më 7.2018 - Shenja

Atëherë kur Belgjika i bënte presion Francës në 16 metërsh dhe atëherë kur pritej të kalojë në epërsi, ndodhi e kundërta. Franca zhbllokoi rezultatin në minutën e 51-të përmes Umtitit i cili shënoi me kokë.

Franca kalon në epërsi ndaj Belgjikës

më 7.2018 - Infokusi

Kombëtarja e Francës ka kaluar në epërsi ndaj asaj të Belgjikës në takimin e parë gjysmëfinal të Kampionatit Botëror Rusia 2018, shkruan GazetaFokus. Golin e epërsisë e ka shënuar Samuel Umtiti në minutën...

Gol në takimin, Drita-Malmo

më 7.2018 - Infokusi

Drita ka pësuar gol nga Malmo në takimin e rrethit të parë të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaFokus. LEXO EDHE: Përfundon pjesa e parë e gjysmëfinales, Francë-Belgjikë Golin e shënoi Carlos Strandberg...

Shkëndija shënon golin e dytë ndaj TNS

më 7.2018 - Infokusi

Shkëndija ka shënuar edhe golin e dytë ndaj TNS, në takimin e Ligës së Kampionëe, shkruan Gazetafokus. Golin e epërsisë për tetovarët e ka shënuar Izair Emini në minutën e 14-të, ndërsa golin e dytë e...

Drita pëson me rezultat 0 : 3 nga Malmo

më 7.2018 - Albinfo

Drita e Gjilanit ka humbur  nga Malmo me rezultatin 0-3 ndeshjen e rrethit të parë kualifikues për në Ligën e Kampionëve, të luajtur në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Golin e tretë për suedezët...

VIDEO-LIVE/ Franca dhe Belgjika kërkojnë finalen, pjesa e parë 0:0

më 7.2018 - Java News

LIVE | Francë-Belgjikë 0-0 45′ Mbyllet 0:0 pjesa e parë 21′ DE Bruyne i shkon shumë pranë golit, Lloris bën heroin për ‘gjelat’ 19′ Përgjigjet menjëherë Belgjika me Hazard që nga brenda zone i shkon shumë...

Përfundon pjesa e parë e gjysmëfinales, Francë-Belgjikë

më 7.2018 - Infokusi

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Francë-Belgjikë e cili po zhvillohet në kaudër të takimit të parë gjysmëfinal të Kampionatit Botëror Rusia 2018, shkruan GazetaFokus. Edhe përkundër disa rasteve të...

Harroni Messin e Ronaldon, Ibraimi shënon gol spektakolar në Champions League

më 7.2018 - Insajderi

Shkëndija është me një këmbë në fazën tjetër të Champions League, pasi e mposhti 5-0 skuadrën nga Uellsi, The New Saints F.C. 4 gola i shënoi Ibrahimi, i katërti ishte fantastik, lexoni më shumë në Insporti.

Lojtari më i mirë i ndeshjes Francë – Belgjikë

më 7.2018 - KosovaPress

Ai shënoi golin e vetëm te ndeshjes, gol i cili ia siguroi finalen Francës pas 12 viteve. Umtiti po ashtu ishte një ndër lojtarët më të mirë të Francës në mbrojtje./KosovaPress/ Temat: Franca Belgjika...

Drita nuk i bën ball Malmos, ja rezultati final i ndeshjes

më 7.2018 - Sovrani

Drita nuk ka arritur të bëj asgjë në ndeshjen kundër kampionit të Suedisë Malmo pasi që ka humbur më rezultat 3-0 sonte në Adem Jashari në Mitrovicë. Drita ka dalur kokëulur nga Adem Jashari pasi që është...

LAJMI I FUNDIT/ Drita “fiket” përballë Malmos, “mbyllet” misioni Champions për kampionët e Kosovës

më 7.2018 - Newsport

Drita nuk i ka bërë dot ballë suedezëve të Malmos duke humbur ndeshjen e parë në shtëpi kundër suedezëve me rezultatin e thellë 3-0. Kampionët e Kosovës kishin mbështetjen maksimale të publikut i cili...

Shkëndija kalon në epërsi ndaj TNS

më 7.2018 - Infokusi

Shkëndija ka kaluar në epërsi ndaj TNS, në takimin e Ligës së Kampionëe, shkruan Gazetafokus. Golin e epërsisë e ka shënuar Izair Emini në minutën e 14-të.

Drita merr edhe golin e tretë

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Malmo e ka shënuar edhe golin e tretë në ndeshjen që po e zhvillon kundër Dritës në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Golin e tretë për suedezët...

Drita pëson humbjen e parë në garat ndërkombëtare

më 7.2018 - KosovaPress

Drita pësoi humbjen e parë në aventurën e saj në garat Evropiane dhe ishte pikërisht kampioni suedez ai i cili ia shkaktoi këtë humbje. Suedezët u treguanë më të mirë se kampioni Drita në repartin e sulmit...

Me rëndësi pjesëmarrja, Drita zhgënjen ndaj Malmos

më 7.2018 - Periskopi

Drita është mposhtur me rezultat 3-0 në ‘Adem Jashari’ nga Malmo Në ‘Adem Jashari’ u zhvillua ndeshja e rëndësishme për kualifikimet e Champions League ndërmjet Dritës dhe Malmos, shkruan Periskopi. Kampionia...

Franca në finale pas 12 vitesh, FIFA befason me lojtarin e ndeshjes

më 7.2018 - Newsport

Franca fitoi me rezultatin minimal 1-0 përballë “kushërinjve” të Belgjikës me golin me kokë në pjesën e dytë të Samuel Umtiti. Në këtë mënyrë “gjelat” sigurojnë finalen e tretë në historinë e tyre në një...

Drita nuk i bën ballë Malmos, mposhtet në “Adem Jashari” [Video]

më 7.2018 - Insajderi

Drita ka pësuar humbje në rundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Kampioni kosovar nuk arriti t’i bëjë ballë skuadrës suedeze Malmo, duke pësuar humbje të thellë si vendas. Video – Raporti i...

Ky ishte lojtari i ndeshjes në gjysmëfinalen Franca – Belgjika

më 7.2018 - Bota Press

Kombëtarja e Francës ka siguruar finalen e madhe të kampionatit botëror 2018Francezët kanë fituar 1-0, përballë kombëtares së Belgjikës, shkruan Gazeta Blic Ishte mbrojtësi Samuel Umtiti, ai i cili realizoi...

Ibraimi me poker në Champion League në fitoren e thellë të Shkëndijës ndaj TNS-it të Uellsit

më 7.2018 - Insajderi

Shkëndija është me një këmbë në fazën tjetër të Champions League, pasi e mposhti 5-0 skuadrën nga Uellsi, The New Saints F.C…. lexoni më shumë në raportin e plotë dhe shikoni GOLAT.

Drita pëson golin e tretë

më 7.2018 - KosovaPress

Mysafirët janë duke udhëhequr me rezultat 0 me 3. Golin e tretë për suedezët e shënoi Rosenberg. Tanime fituesi dihet pasi që kanë mbetur vetëm edhe 10 minuta deri në përfundim të ndeshjes./KosovaPress/...

Shkëndija spektaklulare, pesëshe për TNS

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Shkëndija e ka deklasuar me rezultat dhe me lojë kampionin e Walesit duke e mundur me rezultat 5-0 Shkëndija nuk e ka pasur fare problem për ta deklasuar më rezultat të thellë skuadrën kampione të Walesit,...

VIDEO/ Superndeshja Francë – Belgjikë: Ja çfarë ndodhi në Europianin e ‘84-ës mes dy ekipeve plot yje

më 7.2018 - Gazeta Tema

Gjysëmfinalja e parë e Botërorit, ajo mes Francës dhe Belgjikës, është ndër të tjera dhe vijimi i një tradite të përballjes mes këtyre dy përfaqsueseve, vende fqinje me njëra-tjetrën, ku dhe politikisht,...

​Shkëndija e Tetovës shkatrrën TNS

më 7.2018 - KosovaPress

Ky ishte takimi i parë kualifikues në Ligën e Kamionëve. Lojtari më i mirë i takimit pa dyshim ishte Ibrahimi, i cili e tundi katër herë portën kundërshtare. Ky është një fillim superior i Shkëndijës,...

Franca në finale të Botërorit 2018

më 7.2018 - Albinfo

Franca është finalisti i parë i Botërorit 2018 pasi fitoi ndeshjen në në St . Petersburg kundër Belgjikës me një rezultat minimal prej 1-0. Sulmi nga belgët këtë herë u neutralizua plotësisht, dhe mbrojtësi...

Franca 1-0 Belgjika: Notat e lojtarëve

më 7.2018 - Periskopi

Franca ka kaluar në finale të Kupës së Botës pasi në gjysmëfinale eliminoi Belgjikën duk e mposhtur atë me reuzltat 1-0 Samuel Umtiti ishte heroi i francezëve pasi shënoi golin e vetëm në ndeshjen kundër...

​Shkëndija e Tetovës shkatrrën TNS

më 7.2018 - KosovaPress

Ky ishte takimi i parë kualifikues në Ligën e Kamionëve. Lojtari më i mirë i takimit pa dyshim ishte Ibrahimi, i cili e tundi katër herë portën kundërshtare. Ky është një fillim superior i Shkëndijës,...

LAJMI I FUNDIT/ Shkëndija nuk e njeh mëshirën, tetovarët “çmontojnë” ekipin nga Uellsi

më 7.2018 - Newsport

Është mbyllur me rezultatin e thellë 5-0 në stadiumin “Filip i II-të” në Shkup, takimi mes Shkëndijes dhe Nju Saints, e vlefshme për eleminatoret e Champions League. Tetovarët në këtë mënyrë kanë “vulosur”...

Franca siguron finalen e Kampionatit Botëror

më 7.2018 - Bota Press

Kombëtarja e Francës ka siguruar finalen e madhe të kampionatit botëror 2018 Francezët kanë fituar 1-0, përballë kombëtares së Belgjikës, shkruan Gazeta Blic Ishte mbrojtësi Samuel Umtiti, ai i cili realizoi...

Malmo shton epërsinë ndaj Dritës

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Malmo ka realizuar edhe golin e dytë në ndeshjen kundër Dritës në kualifikimet për Ligën e Kampionëve. Realizues i golit ishte Traustason në minutën e 39. Malmo kalon në epërsi ndaj Dritës Malmo ka kaluar...

Franca kalon në finale

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Gjelat e kanë mposhtur Belgjikën më rezultat 1-0 për të kaluar në finale të Rusia 2018. Golin e vetëm për francezët e shënoi Umtiti në minutën e 50’të. Franca është në finale pas 12 viteve Franca dhe Belgjika...

Shkëndija shkëlqen në Champions Legaue, e shkelë skuadrën nga Uellsi

më 7.2018 - Periskopi

Shkëndija nga Tetova ka shënuar fitore të thellë prej 5-0 kundër TNS Shkëndija e ka fituar ndeshjen e parë të kualifikimeve për Champions League ndaj skuadrës nga Uellsi, TNS, shkruan Periskopi. Besart...

Francë – Belgjikë, ky është lojtari i ndeshjes

më 7.2018 - Insajderi

Franca është kualifikuar në finale të Kupës së Botës, pasi e mposhti 1-0 Belgjikën në gjysmëfinale… ja lojtari i ndeshjes.

Umtiti dërgon Francën në finalen e Botërorit

më 7.2018 - 24 ore

Franca është finalistja e parë e Botërorit “Rusi 2018”. “Gjelat” fituan 1-0 ndaj Belgjikës në një gjysmëfinale plot emocione, por të zgjidhur vetëm nga një gol i mbrojtësit të Barcelonës, Samuel Umtiti....

VIDEO/ Pas Europianit, Franca arrin edhe në finalet e Botërorit. Belgjika i jep fund ëndrrës

më 7.2018 - Fakti Ditor

Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës, shkruan Syri.net. Franca fitoi me rezultatin minimal 1-0, me golin e shënuar në pjesën e dytë nga Umtiti....

Franca në finalen e Kampionatit Botëror

më 7.2018 - Sovrani

Kombëtarja e Francës e ka mposhtur atë të Belgjikës me rezultat minimal 1-0 për të kaluar kështu në finalen e Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018′, transmeton SOvrani.info. Goli i vetëm i ndeshjes erdhi në...

Franca kombëtarja e parë që siguron finalen

më 7.2018 - KosovaPress

Në pjesën e parë, Belgjika dominoi për 20 minuta, por forma e kapitenit Hugo Lloris ruajti të paprekur rrjetën e Francës dhe minutë pas minute “gjelat” u rritën, në dëm të kundërshtarit. Në minutën e gjashtë...

Franca në finale të Kupës së Botës

më 7.2018 - Insajderi

Franca është kualifikuar në finale të Kupës së Botës, pasi e mposhti 1-0 Belgjikën në gjysmëfinale… lexoni raportin e plotë në Insporti.

Besart Ibraimi katër gola ndaj TNS, Shkëndija thuajse e kualifikuar

më 7.2018 - Fakti Ditor

Katër gola të Besart Ibraimit, lojtar i ndeshjeve të mëdha dhe një tjetër i Eminit janë të mjaftueshëm për kualifikimin e Shkëndijës për në raundin tjetër të Ligë së kampionëve edhepse ka mbetur akoma...

Shkëndija Vallëzon Nën Ritmin E Besart Ibraimit, 4 Gola Të Bomberit Kërçovarë

më 7.2018 - Fakti Ditor

Shkëndija vazhdon të vallëzojë në ndeshjen ndaj TNS, e vlefshme për raundin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, edhe atë nën ritmin e Besart Ibraimit, i cili thjesht është i papërmbajtshëm për futbollistët...

Formacionet zyrtare: Francë – Belgjikë

më 7.2018 - Shenja

Në stadiumin e Saint Petersburgut, Franca dhe Belgjika zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale në Kampionatin Botëror. Këto janë formacionet zyrtare: Franca: Loris, Pavard, Varane, Umtiti, Pogba, Griezmann,...

Franca dhe Belgjika në kërkim të finales – formacionet zyrtare

më 7.2018 - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të gjysmëfinales Francë – Belgjikë Franca dhe Belgjika janë duke kërkuar finalen për Botërorin Rusia 2018. Derisa Franca po e kërkon finalen e katërt, Belgjika është...

Formacionet zyrtare: Drita-Malmo

më 7.2018 - Infokusi

Sonte Drita zhvillon ndeshjen historike në Ligën e Kampionëve. Kampioni i Kosovës është nikoqir i kampionit të Suedisë, Malmo, për sfidën e raundit të parë kualifikues në garën më të madhe evropiane për...

Super Ibrahimi, shënon hetrik

më 7.2018 - KosovaPress

Rezultati i tanishëm është 4-0. Golin e parë e ka shënuar Emini në minutën e 14-të, kurse Ibrahimi që është në formë shumë të mirë ka shënuart tre gola (38’, 53’ dhe 60’). Takimi është duke u zhvilluar...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Drita – Malmo

më 7.2018 - KosovaPress

Ndeshja është duke u zhvilluar në qytetin e Mitrovcës, ku stadium është i mbushur nga Intelektualët të cilët kanë udhëtuar për të mbështetur ekipin e zemrës. Rezultati I pjesës së parë është 0:2 në të...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Drita – Malmo

më 7.2018 - KosovaPress

Ndeshja është duke u zhvilluar në qytetin e Mitrovcës, ku stadium është i mbushur nga Intelektualët të cilët kanë udhëtuar për të mbështetur ekipin e zemrës. Rezultati I pjesës së parë është 0:2 në të...

Nuk ka të ndalur Shkëndija, trefishon epërsinë

më 7.2018 - KosovaPress

Golin e parë e ka shënuar Emini në minutën e 14-të, të dytin Ibraimi (38’), i cili po ashtu shënoi edhe golin e tretë (53’). Takimi është duke u zhvilluar në Ligën e Kamionëve./KosovaPress/ Temat: Ibrahimi...

Goli i dytë në ndeshjen Drita – Malmo [Video]

më 7.2018 - Insajderi

Malmo ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Dritës. Skuadra suedeze shënoi për 2:0 në minutën e 39 të takimit, me anë të Arnor Ingvi Traustason. Video: Drita 0-2 Malmo

Malmo shënon edhe golin e dytë ndaj Dritës

më 7.2018 - Periskopi

Drita ka pësuar edhe golin e dytë në ndeshjen ndaj Malmos Në ‘Adem Jashari’ Drita po luan kundër Malmos në kuadër të rrethit të parë kualifikues të Champions League. Suedezët kanë epërsinë e dy golave,...

VIDEO/ Franca kalon në avantazh, Umtiti ndëshkon Belgjikën

më 7.2018 - Fakti Ditor

Në “Saint Petersburg Stadium” po luhet gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës, shkruan Syri.net. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, edhe pse të dy ekipet patën raste për shënim....

​Malmo shënon golin e dytë

më 7.2018 - KosovaPress

Malmo ka kaluar në epërsi përmes Strandberg (13’), kurse golin e dytë e shënoi Traustason (39’). Ndeshja është duke u zhvilluar në kuadër të Ligës së Kampionëve në “Adem Jashari”, raporton KosovaPress....

Drita – Malmo, vjen goli i parë

më 7.2018 - Sovrani

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Drita – Malmo. Malmo ka shënuar golin e parë në minutën e 13 ku shënoi Carlos Strandberg. Facebook Twitter Google Plus

Franca në epërsi, shënon ylli i Barcelonës gol

më 7.2018 - Bota Press

Kombëtarja e Francës ka kaluar në epërsi 1-0 përballë kombëtares së Belgjikës Është asi i Barcelonës Samuel Umtiti, ai i cili ka realizuar gol në minutën e 50, të takimit, shkruan Gazeta Blic Ky është...

Sot mësohet finalistja e parë, ja formacionet e Belgjikë-Francë

më 7.2018 - Java News

Mbrëmjen e sotme do të mësohet finalistja e parë e Kupës së Botës 2018, pasi Belgjika dhe Franca do të zbresin në “Shën Petërsburg” për të zhvilluar sfidën e quajtur si finalja e parakohshme. Në orën 20:00,...

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes gjymsëfinale, Belgjika – Franca

më 7.2018 - Bota Press

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Belgjika – Franca, gjysmëfinale e kampionatit botëror Kjo pjesë ka përfunduar pa gola, shkruan Gazeta Blic Të dyja skuadrat kishin disa raste shënimi, por nuk arritën...

Franca kalon në epërsi ndaj Belgjikës me golin e Umtitit

më 7.2018 - Periskopi

Franca ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Belgjikës Në Saint Petersbourg po luhet gjysmëfinalja e parë e Kupës së Botës dhe goli i parë ka ardhur pas 51 minutave lojë. Samuel Umtiti shënoi gol me kokë...

Rusi 2018/ Francë-Belgjikë, formacionet zyrtare

më 7.2018 - Lexo

Në “Saint Petersburg Stadium” do të luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës.a Belgjika ka patur një ecuri perfekte deri në këtë moment, duke i fituar të gjitha...

Shënohet goli I parë në ndeshjen Francë – Belgjikë

më 7.2018 - KosovaPress

Francezët kanë arritur të kalojnë në epërsi me anë të Umtitit I cili shënoi golin  me kokë pas një harkimi. Francezët tashmë janë një hap larg finales së madhe, mirëpo ka ende lojë dhe Belgjika nuk do...

Malmo shënon ndaj Dritës

më 7.2018 - KosovaPress

Malmo ka kaluar në epërsi përmes Strandberg (13’). Ndesha është duke u zhvilluar në kuadër të Ligës së Kampionëve, raporton KosovaPress. Temat: Drita Malmo Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

Ka gol në ndeshjen Francë – Belgjikë

më 7.2018 - Insajderi

Franca ka kaluar në epërsi kundër Belgjikës me golin e bukur të mbrojtësit të Barcelonës, Samuel Umtiti. Ai realizoi për 1-0 në minutën e 52-të… Gol i bukur…

LAJMI I FUNDIT/ Shkëndija tregon “muskujt”, tetovarët hedhin në tapet uellsianët në 45 minuta

më 7.2018 - Newsport

Është mbyllur pjesa e parë në stadiumin “Filip i II-të” në Shkup, mes Shkëndijes dhe Nju Saints, e vlefshme për eleminatoret e Champions League. Tetovarët po kryesojnë ndeshjen me rezultatin 2-0 falë golave...

Gol në ndeshjen Drita – Malmo [Video]

më 7.2018 - Insajderi

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Drita – Malmo. Drita nuk ka mundur t’i rezistojë më shumë se 13 minuta Malmos, që shënuan të parët në “Adem Jashari”. Video: Drita 0-1 Malmo

Malmo kalon në epërsi ndaj Dritës

më 7.2018 - Periskopi

Malmo ka shënuar golin e parë Dritës pas vetëm 14 minutave lojë Në ‘Adem Jashari’ po zhvillohet ndeshja e vlefshme për kualifikimet e Champions League, ndërmjet Dritës dhe Malmos, shkruan Periskopi. Suedezët...

Shkëndija dyfishon rezultatin ndaj TNS-së përmes Eminit dhe Ibraimit

më 7.2018 - Fakti Ditor

Shkëndija në ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve ka dyfishuar rezultatin ndaj TNS përmes dyshes sulmuese Izairi dhe Ibraimi në një ndeshje të dominuar nga kuq e zinjtë transmeton...

​Shkëndija dyfishon epërsinë

më 7.2018 - KosovaPress

Golin e parë e ka shënuar Emini në minutën e 14-të, kurse të dytin Ibraimi (38’). Takimi është duke u zhvilluar në Ligën e Kamionëve./KosovaPress/ Temat: Shkendija Ibrahimi Emini Kjo web faqe mirëmbahet...

Shkëndija e Tetovës në avantazh

më 7.2018 - KosovaPress

Golin e ka shënuar Emini në minutën e 14-të. Takimi është duke u zhvilluar në Ligën e Kamionëve./KosovaPress/ Temat: Shkëndija e Tetovës Liga e Kamionëve Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

Francë – Belgjikë, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

më 7.2018 - Insajderi

Ka përfunduar pjesa e parë mes Francës dhe Belgjikës, që po luftojnë për një vend finale të Kupës së Botës… rezultati dhe sttistikat.

Pas maces edhe kompanitë e basteve zgjedhin ‘fituesin’, Francë – Belgjikë

më 7.2018 - Mapo

Sot do të luhet gjysmë-finalja e parë e botërorit të Rusi 2018. Në orën 20:00 në stadiumin “St Petersburg” Belgjika dhe Franca do të përballen ndërmjet tyre për të synuar një biletë për finalen e madhe...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Francë – Belgjikë

më 7.2018 - KosovaPress

Pjesa e parë e kësaj ndeshje përfundoi me rezultat të barabartë pa gola 0 me 0. Belgët ishin më kërkues në këtë pjesë duke rrezikuar disa herë por që nuk arritën të shënonin. Ndërsa mbesin edhe 45 minuta...

Franca-Belgjika, portierët vendimtar në pjesën e parë

më 7.2018 - Periskopi

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Francë-Belgjikë me rezultat 0-0 Në Saint Petersbourg po luhet gjysmëfinalja e parë e Kupës së Botës ‘Rusi 2018’ ndërmjet Francës dhe Belgjikës, shkruan Periskopi....

FOTO/ Drita-Malmo, formacionet zyrtare. Kampionët e Kosovës kërkojnë lavdinë në Champions

më 7.2018 - Fakti Ditor

Kampioni i Kosovës sonte do të kërkojë lavdinë në Ligën e Kampionëve duke bërë befasinë ndaj Malmo. Ata do të përballen me kampionen e Suedisë, e cila është njëra prej skuadrave me një histori të gjatë...

“Doreza e Artë”, 4 pretendentë në garë

më 7.2018 - Alsat-M

Ndërsa katër gjysmëfinalistët e Kupës së Botës do të konkurrojnë për një vend në finale, paraqitjet e portierëve të tyre i kanë bërë ata pretendentë të barabartë për “Dorezën e Artë”. Njëri midis Hugo...

LAJMI I FUNDIT/ Drita “ndizet” për Champions League, publikohen formacionet zyrtare në ndeshjen kundër Malmos

më 7.2018 - Newsport

Kampionët e Kosovës Drita do të luajë pas disa minutash ndeshjen e turit të parë kualifikues në Champions League përballë suedezëve të Malmos. Në një atmosferë tipike Europiane që të jep orari i ndeshjes...

Drita – Malmo përballen sonte në Mitrovicë

më 7.2018 - Kallxo

Përderisa e gjithë bota sot i ka sytë në stadiumin Saint Petersburg ku do të zhvillohet gjysmë finalja e botërorit, Francë-Belgjikë, ndjekësit e futbollit në Kosovë do t’i kenë sytë në stadiumin “Adem...

Francë – Belgjikë, statistika dhe formacionet e mundshme

më 7.2018 - Telegrafi

Të gjithë mezi janë duke pritur përballjen mes Përfaqësueses së Francës dhe Belgjikës në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’. Se kush është favoriti në këtë ndeshje është vështirë të vendoset,...

Francë-Belgjikë; gjysmëfinalja e Botërorit vlen 1.7 miliardë euro

më 7.2018 - Telesport

Gjysmëfinalja e parë e Kupës së Botës së Rusisë, që do të luhet sonte, në orën 20:00, në “Saint Petersburg Stadium”, mes Belgjikës dhe Francës, do të jetë skena e një përplasjeje midis disa prej vlerave...

LIVE “Rusi 2018″/ Starton ndeshja, Franca dhe Belgjika në kërkim të finales

më 7.2018 - Newsport

Franca: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Pogba, Griezmann, Giroud, Mbappe, Kante, ,atuidi, Hernandez Belgjika: Courtois, Alderweireld, Kompany, Witsel, De Bruyne, Fellaini, Lukaku, Hazard, Dembele, Chadli

Këtu mund ta shikoni LIVE ndeshjen Francë – Belgjikë

më 7.2018 - Insajderi

Gjysmëfinalja e parë në Kupën e Botës zhvillohet mes “Gjelave” dhe “Djajve të Kuq” në stadiumin “Saint Petersburg”. KËTU mund ta shikoni!

Franca – Belgjika, formacionet zyrtare

më 7.2018 - KosovaPress

Franca dhe Belgjika zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale në Kampionatin Botëror, në stadiumin e Shën Peterburgut. Të dy kombëtaret kanë pasur ecuri shumë të mirë që nga faza e grupeve e gjer më tani....

Formacionet zyrtare Drita - Malmo

më 7.2018 - KosovaPress

Pas suksesit te cilin Drita e arriti disa ditë më parë, tash ata synojnë të kalojnë edhe kundërshtarin e radhës Malmon nga Suedia. Të dy trajnerët tashme kanë publikuar formacionet zyrtare” Formacioni...

Drita-Malmo, publikohen formacionet zyrtare

më 7.2018 - Periskopi

Drita sonte zhvillon ndeshjen e raundit të parë të kualifikimeve të Champions League ku do të përballet me Malmon Kampionia e Kosovës e pret në ‘Adem Jashari’ skuadrën suedeze Malmo, shkruan Periskopi....

Formacionet zyrtare: Drita – Malmo

më 7.2018 - Insajderi

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjes me Dritës e Malmos, që do të zhvillohet në stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në ora 20:45. Shikoni formacionet…

Simeone i kërkon Vrsaljkos që mos të paraqitet kundër Anglisë

më 7.2018 - Telegrafi

Sime Vrsaljko, një ndër lojtarët e pazëvendësueshëm të Kroacisë në Kupën e Botës kishte lënduar këmbën në çerekfinale kundër Rusisë. Vrsaljko luajti katër nga pesë ndeshjet të kombëtares kroate në kampionatin...

Rusi 2018/ Gjithçka që duhet të dini për gjysmëfinalen Francë-Belgjikë…

më 7.2018 - Lexo

Franca do të ndeshet me Belgjikën në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, të martën në Shën Petersburg të Rusisë. Të 68 mijë biletat e stadiumit janë të shitura, por ja cilat kanë disa nga faktet nga kjo që...

Liga e Kampionëve: Drita vazhdon rrugëtimin me përballjen ndaj Malmo

më 7.2018 - Klan Kosova

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, Drita do të jetë nikoqire e kampionit të Suedisë Malmo, në takimin e parë të raundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve. Pas kalimit të raundit preliminar,...

Franca dhe Belgjika gati për gjysmëfinalen, ja formacionet zyrtare

më 7.2018 - Newsport

Franca: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Pogba, Griezmann, Giroud, Mbappe, Kante, ,atuidi, Hernandez Belgjika: Courtois, Alderweireld, Kompany, Witsel, De Bruyne, Fellaini, Lukaku, Hazard, Dembele, Chadli

Drita – Malmo, ja ku mund ta shikoni ndeshjen

më 7.2018 - Insajderi

Drita dhe Malmo do të takohen sot në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, me fillim nga ora 20:45. Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të rundit të parë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Lexoni më shumë

Formacionet zyrtare: Franca – Belgjika

më 7.2018 - Insajderi

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Francës dhe Belgjikës… shikoni KËTU !

Franca-Belgjika, publikohen formacionet zyrtare

më 7.2018 - Periskopi

Gjysmëfinalja e parë e Kupës së Botës luhet sonte me fillim nga ora 20:00 ndërmjet Francës dhe Belgjikës në Saint Petersbourg Belgjika që ka fituar 10 ndeshjet e fundit do të përballet me Francën, kombëaren...

Francë – Belgjikë, formacionet zyrtare

më 7.2018 - Sovrani

Franca dhe Belgjika do të luajnë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Botës. Francezët arritën në këtë fazë pasi mposhtën Uruguain ndërsa belgët mposhtën Brazilin. Këto janë formacionet zyrtare:...

Skedina e gjysmëfinales, parashikimi nga eksperti: Ja si ta luani Francë-Belgjikë

më 7.2018 - Lexo

Sot do të luhet gjysmë-finalja e parë e botërorit të Rusi 2018. Disa nga bookmakersat me të njohur të basteve sportive kanë bërë parashikimin për super gjysmëfinalen ndërmjet Francës dhe Belgjikës.

Ky është numri i autobusëve me tifozët e Dritës që kanë udhëtuar për ndeshjen në Mitrovicë

më 7.2018 - Insajderi

Tifozët e Dritës do të jenë të shumtë në numër, për ndeshjen me Malmon në Ligën e Kampionëve. Klubi nga Gjilani e zhvillon ndeshjen e saj të rundit të parë kualifikues në Champions në Mitrovicë. Lexoni më shumë në Insporti

Ja ku mund ta ndiqni ndeshjen, Drita-Malmo

më 7.2018 - Infokusi

Sonte mbrëma, Kampioni i Kosovës, Drita do ta zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër Malmos, shkruan GazetaFokus. Skuadrat do të zbresin në fushë...

Francë – Belgjikë, statistika dhe formacionet e mundshme

më 7.2018 - Tetova Sot

Të gjithë mezi janë duke pritur përballjen mes Përfaqësueses së Francës dhe Belgjikës në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’. Se kush është favorit në këtë ndeshje është vështirë të vendoset,...

Interesimi për Dritën më i madh se për Botërorin – mbyllet lokali për ndeshjen me Malmon

më 7.2018 - Insajderi

Sot luhet ndeshja gjysmëfinale në Kupën e Botës, ndërmjet Francës e Belgjikës. Por, përkundër se luhet gjysmëfinale Botërori, kjo nuk ka bërë që tifozë të shumtë të mos udhëtojnë në Mitrovicë për ndeshjen...

Drita, sonte në përballjen historike kundër Malmos

më 7.2018 - Albinfo

Kampionia e Kosovës, në këtë takim, hyn pas fitoi rundin preliminar, pas dy fitoreve ndaj skuadrave nga Gjilbraltari dhe Andorra FC Drita do të jetë nikoqire e Malmos, nga Suedia, në ndeshjen e parë të...

Franca apo Belgjika: Kush është favorite për të shkuar në finale?

më 7.2018 - Periskopi

Sonte luhet përballja tejet interesante ndërmjet Francës dhe Belgjikës Sonte me fillim nga ora 20:00 luhet gjysmëfinalja e parë e Kupës së Botës ku do të takohen dy nga kombëtaret më të forta, shkruan...

Formacionet e mundshme: Francë – Belgjikë

më 7.2018 - Sovrani

Sonte me fillim nga ora 20:00 zhvillohet gjysmëfinalja e parë e Kampionatit Botëror 2018 ndërmjet Francës dhe Belgjikës, shkruan Sovrani.info. Këto pritet të jenë formacionet e mundshme: Francë: Lloris,...

Dikur tifoz me Francën, tashmë ‘ylli’ belg kërkon finalen në Kupën e Botës

më 7.2018 - Fakti Ditor

Të martën në mbrëmje Belgjika do të synojë finalen e madhe të Kupës së Botës. E mbushur me shumë “yje” skuadra belge dëshiron të shkruajë historinë duke mposhtur francezët, pretendentët kryesorë për titull....

Bastoret parashikojnë fituesin Francë-Belgjikë

më 7.2018 - OraInfo

Sot do të luhet gjysmë-finalja e parë e botërorit të Rusi 2018. Disa nga bookmakersat me të njohur të basteve sportive kanë bërë parashikimin për super gjysmëfinalen ndërmjet Francës dhe Belgjikës. Të...

‘Intelektualët’ gati për sfidën, Drita-Malmo

më 7.2018 - Infokusi

Sonte mbrëma, Kampioni i Kosovës, Drita do ta zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër Malmos, shkruan GazetaFokus. Skuadrat do të zbresin në fushë...

Konfirmohet: lojtari kryesor i Kroacisë mungon në gjysmëfinale përballë Anglisë

më 7.2018 - Fakti Ditor

Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinale të Kupës së Botës në ndeshjen që do të zhvillohet të mërkurën në Luzhniki Arena të Moskës. Skuadra ballkanase në këtë ndeshje do të vuajë mungesën e një...

Francë-Belgjikë, formacionet e mundshme

më 7.2018 - Infokusi

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë e Kampionatit Botëror Rusia 2018-të, shkruan GazetaFokus. Kombëtarja e Francës dhe ajo e Belgjikës do të përballen sonte për të siguruar...

Kuqezinjtë gati për sfidën e Kampionëve

më 7.2018 - Infokusi

Shkëndija nga Tetova do të zhvilloj sonte takimin e parë për këtë vit në Ligën e Kampionëve, shkruan GazetaFokus. Kundërshtari i tetovarëve do të jetë skuadra e njohur nga Uellsi-TNS. LEXO EDHE: Buffon...

Gjithçka që duhet të dini për gjysmëfinalen Francë-Belgjikë…

më 7.2018 - Mapo

Franca do të ndeshet me Belgjikën në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, të martën në Shën Petersburg të Rusisë. Të 68 mijë biletat e stadiumit janë të shitura, por ja cilat kanë disa nga faktet nga kjo që...

Drita e vazhdon rrugëtimit drejt Ligës së Kampionëve sonte kundër Malmos

më 7.2018 - Gazeta Express

Kampionia e Kosovës, Drita, do të jetë nikoqire e kampionit të Suedisë, Malmos, në ndeshjen e parë të rundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve në Mitrovicë. Drita vjen pasi e fitoi rundin preliminar,...

Sonte Francë - Belgjikë, sfidë për një vend në finalen e Botërorit Rusia 2018

më 7.2018 - Gazeta Express

Kampionati Botëror rikthehet sërish sot me sfidën e parë gjysmëfinale, që do të shohë përballë njëra-tjetrës, Francën dhe Belgjikën, në tentativën për një vend në finalen e madhe. Dy vendet fqinje gjeografikisht,...

Francë-Belgjikë, publikohet formacioni i superndeshjes…

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags belgjike formacionet France “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme për takimin mes Francës dhe Belgjikës, takimi i parë i gjysëmfinalistëve. Franca (4-2-3-1): Lloris; Pavard, Varane,...

Franca apo Belgjika në finale – ja kë favorizojnë bastoret

më 7.2018 - Infokusi

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë e Kampionatit Botëror Rusia 2018-të, shkruan GazetaFokus. Kombëtarja e Francës dhe ajo e Belgjikës do të përballen sonte për të siguruar...

Drita-Malmo: Ja kë e favorizojnë bastoret

më 7.2018 - Infokusi

Sonte mbrëma, Kampioni i Kosovës, Drita do ta zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër Malmos, shkruan GazetaFokus. Skuadrat do të zbresin në fushë...

“Ethet” e finales fillojnë me Francë-Belgjikë

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Kampionati Botëror rikthehet sërish sot me sfidën e parë gjysmëfinale, që do të shohë përballë njëra-tjetrës, Francën dhe Belgjikën, në tentativën për një vend në finalen e madhe. Dy vendet fqinje gjeografikisht,...

Sonte ndeshja e parë e gjysmëfinales në ”Rusi 2018”

më 7.2018 - RTV 21

Fraca përballë Belgjikës Sonte në kuadër të Kampionatit Botëror ”Rusi 2018” do të zhvillohet ndeshja e parë e gjysmë finales. Duke filluar nga ora 20:00 kombëtarja e Francës do të përballet me atë të Belgjikës,...

Sonte fillojnë gjysmëfinalet, formacionet e super ndeshjes Franca – BelgjikaSonte fillojnë gjysmëfinalet, formacionet e super ndeshjes Franca – Belgjika

më 7.2018 - Bota Press

Publikohen formacionet e mundshme Kampionati botëror 2018 sonte fillon ndeshjet gjysmëfinale. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme për takimin mes Francës dhe Belgjikës, përcjell “lajmi.net”....

Francë – Belgjikë, 11 fakte që duhet t’i lexoni…

më 7.2018 - Java News

Franca do të ndeshet me Belgjikën në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, të martën në Shën Petersburg të Rusisë. Të 68 mijë biletat e stadiumit janë të shitura, por ja cilat kanë disa nga faktet nga kjo që...

Gjithçka gati për sfidën e Kampionëve, Drita-Malmo

më 7.2018 - Infokusi

Sonte mbrëma, Kampioni i Kosovës, Drita do ta zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër Malmos, shkruan GazetaFokus. Skuadrat do të zbresin në fushë...

Rikthehet Botërori: Nisin ethet e finales me super-ndeshjen Francë-Belgjikë

më 7.2018 - Mapo

Kampionati Botëror rikthehet sërish sot me sfidën e parë gjysmëfinale, që do të shohë përballë njëra-tjetrës, Francën dhe Belgjikën, në tentativën për një vend në finalen e madhe, raporton SuperSport....

Sot sfida e parë gjysmëfinale, ja formacionet e mundshme

më 7.2018 - OraInfo

Kampionati Botëror rikthehet sërish sot me sfidën e parë gjysmëfinale, që do të shohë përballë njëra-tjetrës, Francën dhe Belgjikën, në tentativën për një vend në finalen e madhe. Dy vendet fqinje gjeografikisht,...

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e parë

më 7.2018 - Infokusi

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë e Kampionatit Botëror Rusia 2018-të, shkruan GazetaFokus. Kombëtarja e Francës dhe ajo e Belgjikës do të përballen sonte për të siguruar...

Drita e motivuar pret gjigantin suedez

më 7.2018 - Koha.net

Faza grupore e Ligës së Kampionëve është ende larg, ndërsa fokusi vazhdon të jetë në Kampionatin Botëror të Futbollit, që ka hyrë në fazën finale në Rusi. Por kur shumica e tifozëve të futbollit nëpër...

FC Prishtina mbërrin në Luksemburg

më 7.2018 - Infokusi

Bardhekaltrit takohen të mërkurën (11 korrik) në ora 18:00 me skuadrën CS Fola Esch të Luksemburgut, shkruan Gazetafokus. Skuadra nga kryeqyteti ka mbërritur pas udhëtimit të qetë në Esch të Luksemburgut....

Sonte Drita përballet me Malmon

më 7.2018 - RTV 21

Drita vazhdon garën në Ligën e Kampionëve Drita sot do të ndeshet në rrethin e parë të kualifikimeve në Ligën e Kamionëve. Drita nga Gjilani, e cila e kaloi me sukses garën parakualifikuese, sonte nga...

Sonte fillojnë gjysmëfinalet, formacionet e super ndeshjes Franca – Belgjika

më 7.2018 - Lajmi.net

"Sky Sport" ka publikuar formacionet e mundshme për takimin mes Francës dhe Belgjikës. Kampionati botëror 2018 sonte fillon ndeshjet gjysmëfinale. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme për takimin...

Sot gjysmëfinalja e parë Francë – Belgikë

më 7.2018 - Gazeta e re

Sot do të luhet gjysmë-finalja e parë e botërorit të Rusi 2018. Në këtë ndeshje do jetë përballë Franca me Belgjikën. Franca vjen pasi eleminoi Uruguain me rezultatin e pastër 2-0, kurse Belgjika pasi...

Drita vazhdon garën në Ligën e Kampionëve

më 7.2018 - Gazeta e re

Drita sot do të ndeshet në rrethin e parë të kualifikimeve në Ligën e Kamionëve. Drita nga Gjilani, e cila e kaloi me sukses garën parakualifikuese, sot në mbrëmje në Stadiumin “Adem Jashari” do të ndeshet...

Ethet e gjysmëfinaleve në Botëror

më 7.2018 - Albinfo

Sonte do të përballen Belgjika me Francën, kurse nesër Kroacia me Anglinë Sot dhe nesër do të zhvillohen dy ndeshjet gjysmëfinale të Kampionatit Botëror, shkruan albinfo.ch. Në takimin e sotëm do të përballen...

CHAMPIONS LEAGUE/ Drita pret suedezët, trajneri “merr zemër” nga tifozët

më 7.2018 - Newsport

Kampionët e Kosovës vazhdojnë përfaqësimin e tyre në Champions League mbrëmjen e sotme. Drita pret në stadiumin “Adem Jashari” kundërshtarët e zgjedhur të Malmos. Duke parë diferencat në nivel dhe përvojën...

Në pritje të Francë – Belgjikë: çfarë ndodhi në Europianin e ‘84-ës mes dy ekipeve plot yje

më 7.2018 - Te Sheshi

Gjysëmfinalja e parë e Botërorit, ajo mes Francës dhe Belgjikës, është ndër të tjera dhe vijimi i një tradite të përballjes mes këtyre dy përfaqsueseve, vende fqinje me njëra-tjetrën, ku dhe politikisht,...

Drita vazhdon rrugëtimin drejt Ligës së Kampionëve, sonte ka ndeshjen e radhës

më 7.2018 - Periskopi

Kampionia e Kosovës, Drita, do të jetë nikoqire e kampionit të Suedisë, Malmos, në ndeshjen e parë të rundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve në Mitrovicë. Drita vjen pasi e fitoi rundin preliminar,...

Drita vazhdon rrugëtimit drejt Ligës së Kampionëve, sonte ka ndeshjen e radhës

më 7.2018 - Periskopi

Kampionia e Kosovës, Drita, do të jetë nikoqire e kampionit të Suedisë, Malmos, në ndeshjen e parë të rundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve në Mitrovicë. Drita vjen pasi e fitoi rundin preliminar,...

Drita e motivuar pret gjigantin suedez

më 7.2018 - Ekonomia Online

Faza grupore e Ligës së Kampionëve është ende larg, ndërsa fokusi vazhdon të jetë në Kampionatin Botëror të Futbollit, që ka hyrë në fazën finale në Rusi. Por kur shumica e tifozëve të futbollit nëpër...

Sot gjysmëfinalja e parë Francë - Belgikë

më 7.2018 - KosovaPress

Në këtë ndeshje do jetë përballë Franca me Belgjikën. Franca vjen pasi eleminoi Uruguain me rezultatin e pastër 2-0, kurse Belgjika pasi eleminoi Brazilin me rezultatin 2-1. Roberto Martinez nuk e ka provuar...

Sonte luhet gjysmëfinalja e parë e Botërorit, këto janë parashikimet

më 7.2018 - Periskopi

Sot do të luhet gjysmë-finalja e parë e botërorit të Rusi 2018. Në këtë ndeshje do jetë përballë Franca me Belgjikën. Franca vjen pasi eleminoi Uruguain me rezultatin e pastër 2-0, kurse Belgjika pasi...

Sonte fillojnë gjysmëfinalet, formacionet e mundshme të super ndeshjes Francë–Belgjikë

më 7.2018 - Sovrani

“Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme për takimin mes Francës dhe Belgjikës. Kampionati botëror 2018 sonte fillon ndeshjet gjysmëfinale. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme për takimin...

Drita vazhdon garën në Ligën e Kampionëve

më 7.2018 - KosovaPress

Drita nga Gjilani, e cila e kaloi me sukses garën parakualifikuese, sot në mbrëmje në Stadiumin “Adem Jashari” do të ndeshet me Malmon e Suedisë. Kampioni i Kosovës dhe ai i Suedisë do të kenë e dhe ndeshjen...

Vrsaljko nuk do të luajë në gjysmëfinale ndaj Anglisë

më 7.2018 - Koha.net

Kroacia do të ketë një mungesë të madhe për sfidën gjysmëfinale të Botërorit. Dy ndeshje radhazi në vazhdime kanë lënë pasoja te futbollistët e Kroacisë të cilët po përballen me probleme fizike. Në duelin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK