http://kariera.mk

Kapet krokodili 600 kg, i cili kërkohej që nga viti 2010

para 7 muajve - Sovrani

Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departamenti i Turizmit bëri të ditur se krokodili u kap rreth 60 kilometra nga qyteti Katherine,...

FOTO/ E kërkonin prej 8 vitesh, kapet krokodili monster 600 kg në Australi

para 7 muajve - BalkanWeb

Kapet pas disa vitesh kërkime krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë në Australi. Krokodili ka madhësinë e një automjeti, ndërsa ka dhëmbë vrastare. Departamenti...

E kërkonin prej 8 vitesh, kapet krokodili monstër 5 metra i gjatë në Australi

para 7 muajve - Mapo

Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departamenti i Turizmit bëri të ditur se krokodili u kap rreth 60 kilometra nga qyteti Katherine,...

E kërkonin prej vitit 2010, kapet krokodili 600 kg /FOTO

para 7 muajve - Lajmi.net

Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departamenti i Turizmit bëri të ditur se krokodili u kap rreth 60 kilometra nga qyteti Katherine,...

Gjendet krokodili 600 kg i humbur që nga 2010-ta shumë afër zonave të banuara

para 7 muajve - Koha.net

Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departamenti i Turizmit bëri të ditur se krokodili u kap rreth 60 kilometra nga qyteti Katherine,...

Kapet në Australi krokodili 4.7 metra që peshon 600 kilogramë – besohet se mbi 60 vjet i vjetër (Foto/Video)

para 8 muajve - Telegrafi

Në pjesën perëndimore të Australisë, një grup burrash, kanë arritur të kapin krokodilin 600 kilogramësh dhe atë plotë 10 vite gjah. Krokodili që besohet të ketë mbi 60 vjet, është kapur në ujërat në afërsi...

Shikoni krokodilin përbindësh, u kap pas 8 vjet kërkimesh në Australi

para 8 muajve - Gazeta Express

Rojet e natyrës së egër në veri të Australisë kanë kapur një krokodil gjigand prej 600 kg pasi e kanë pikasuar atë gati nëj dekadë më parë. Krokodili që llogaritet të jetë më shumë se 60 vjeç, u gjet pranë...

E kërkonin prej vitit 2010, kapet krokodili 600 kg

para 7 muajve - Infokusi

Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departamenti i Turizmit bëri të ditur se krokodili u kap rreth 60 kilometra nga qyteti Katherine,...

Pas 8 vitesh përndjekje, kapet krokodili 600 kilogramësh në Australi

para 7 muajve - Bota.al

Këtë të martë një krokodil përbindësh i ujërave të kripura me peshë prej 600 kg u kap më në fund në Australi pas një përndjekje prej 8 vitesh. Kafsha me gjatësi prej 4.7 metrash u kap në një gracë të vendosur...

FOTOT/ Kapet pas 8 vitesh krokodili gjigand që peshon 600 kg

para 7 muajve - Java News

Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departamenti i Turizmit bëri të ditur se krokodili u kap rreth 60 kilometra nga qyteti Katherine,...

Gjendet krokodili 600 kg i humbur që nga 2010-ta shumë afër zonave të banuara

para 7 muajve - Ekonomia Online

Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departamenti i Turizmit bëri të ditur se krokodili u kap rreth 60 kilometra nga qyteti Katherine,...

E kërkonin prej vitit 2010, kapet krokodili 600 kg [Foto]

para 7 muajve - Fakti Ditor

Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departamenti i Turizmit bëri të ditur se krokodili u kap rreth 60 kilometra nga qyteti Katherine,...

FOTOT: Kapet krokodili gjigand, peshon 600 kilogramë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Autoritetet në Australi kanë arritur të kapin krokodilin gjigant 4.7 metra të gjatë, i cili peshon rreth 600 kilogramë. Krokodili që besohet të ketë mbi 60 vjet, është kapur në ujërat në afërsi të një...

Shikoni krokodilin përbindësh, u kap pas 8 vjet kërkimesh në Australi

para 8 muajve - Sovrani

Rojet e natyrës së egër në veri të Australisë kanë kapur një krokodil gjigand prej 600 kg pasi e kanë pikasuar atë gati nëj dekadë më parë. Krokodili që llogaritet të jetë më shumë se 60 vjeç, u gjet pranë...

Pas tetë vjetësh në pritë kapet krokodili 60-vjeç

para 8 muajve - KosovaPress

Krokodili u pa për herë të parë në vitin 2010 dhe u kap nga një kurth i vendosur pranë një lumi. Autoritetet kanë qenë duke u përpjekur për të kapur krokodilin për vite, i cili sipas vlerësimeve është...

Kapet krokodili përbindësh që po trazonte gjithë Australinë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Rojet e natyrës së egër në veri të Australisë kanë kapur një krokodil gjigand prej 600 kg pasi e kanë pikasuar atë gati nëj dekadë më parë. Krokodili që llogaritet të jetë më shumë se 60 vjeç, u gjet pranë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK