http://kariera.mk

Tatimet fillojnë bllokimin e subjekteve të paregjistruara në bregdet

më 7.2018 - Medial

Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Jugor bën me dije se ka intensifikuar kontrollet në zonat bregdetare, me qëllim reduktimin e informalitetit dhe rritjen e të ardhurave. Gjatë prezencës së këtyre strukturave...

Tatimet mbyllin 4 hotele në Sarandë e Ksamil

më 7.2018 - Albeu

Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Jugor ka intensifikuar kontrollet në zonat bregdetare, me qëllim reduktimin e informalitetit dhe rritjen e të ardhurave. Mësohet se kjo drejtori ka mbyllur 4 hotele në...

Tatimet intensifikojnë kontrollet në zonat bregdetare

më 7.2018 - Lexo

Drejtoria e Hetimit Tatimor rajoni jugor ka intensifikuar kontrollet në zonat bregdetare, me qëllim reduktimin e informalitetit dhe rritjen e të ardhurave. Gjatë prezencës së këtyre strukturave hetimore...

Hetimi Tatimor mbyll 4 hotele në Sarandë e Ksamil/ Ja çfarë duhet të dinë bizneset në bregdet…

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags biznese bllokime hetimi tatime Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Jugor ka intensifikuar kontrollet në zonat bregdetare, me qëllim reduktimin e informalitetit dhe rritjen e të ardhurave....

Mbi 1772 kontrolle biznesesh në bregdet, gati gjysma e tyre me shkelje

më 7.2018 - Lexo

Drejtoria e Hetimit Tatimor, po ushtron kontrolle të vazhdueshme në sektorin e turizmit, me fokus të veçantë zonat bregdetare, me qëllim parandalimin dhe goditjen e informalitetit, si dhe sigurimin e mbarëvajtjes...

Mbi 1772 kontrolle në bregdet, gati gjysma e tyre me shkelje

më 7.2018 - Lexo

Drejtoria e Hetimit Tatimor, po ushtron kontrolle të vazhdueshme në sektorin e turizmit, me fokus të veçantë zonat bregdetare, me qëllim parandalimin dhe goditjen e informalitetit, si dhe sigurimin e mbarëvajtjes...

Bizneset në bregdet, Tatimet: 49% me shkelje – Do të kontrollohen mbi 16 mijë tatimpagues

më 7.2018 - Mapo

Gjysma e sipërmarrjeve që operojnë në fushën e turizmit rezultojnë në shkelje, sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve. Gjatë sezonit veror, strukturat e Hetimit Tatimor po ushtrojnë kontrolle të...

Kontrollet e turizmit, 30.4 milionë lekë gjoba për 869 subjekte me shkelje

më 7.2018 - 24 ore

Drejtoria e Hetimit Tatimor njofton se po ushtron kontrolle të vazhdueshme në sektorin e turizmit, me fokus të veçantë zonat bregdetare, me qëllim parandalimin dhe goditjen e informalitetit, si dhe sigurimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK