http://kariera.mk

Diamantet sintetikë mund të jenë sekreti i kompjuterëve kuantikë të së ardhmes

para 9 muajve - BalkanWeb

Diamantet sintetikë mund të jenë sekreti i kompjuterëve kuantikë të së ardhmes. Sipas eksperimenteve të kryera të Universitetit Princeton rezulton se këta lloj diamantesh mund të zëvendësojnë siliciumin...

Diamantet sintetikë mund të jenë sekreti i kompjuterëve kuantikë të së ardhmes

para 9 muajve - Lexo

Sipas eksperimenteve të kryera të Universitetit Princeton rezulton se këta lloj diamantesh mund të zëvendësojnë siliciumin tek kompjuterët.Kjo, pasi falë perfeksioneve që kanë, mund të përdoren për arkivim...

Sekreti për kompjuterët e së ardhmes

para 9 muajve - Ina

Diamantet sintetikë mund të jenë sekreti i kompjuterëve kuantikë të së ardhmes. Sipas eksperimenteve të kryera të Universitetit Princeton rezulton se këta lloj diamantesh mund të zëvendësojnë siliciumin...

Sekreti për kompjuterët e së ardhmes

para 9 muajve - Lajmi.net

Diamantet sintetikë mund të jenë sekreti i kompjuterëve kuantikë të së ardhmes. Sipas eksperimenteve të kryera të Universitetit Princeton rezulton se këta lloj diamantesh mund të zëvendësojnë siliciumin...

Sekreti për kompjuterët e së ardhmes

para 9 muajve - Tetova Sot

Diamantet sintetikë mund të jenë sekreti i kompjuterëve kuantikë të së ardhmes. Sipas eksperimenteve të kryera të Universitetit Princeton rezulton se këta lloj diamantesh mund të zëvendësojnë siliciumin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK