http://kariera.mk

Gjermania, Italia dhe Austria angazhohen për rritjen e sigurisë së kufijve të BE-së

para 7 muajve - Alsat-M

Gjermania, Italia dhe Austria parashikojnë të bashkëpunojnë më ngushtë për përmirësimin e situatës aktuale të imigracionit në Bashkimin Evropian, theksuan ministrat e Brendshëm të tre vendeve. “Objektivi...

MIGRANTËT: ZBARKIMET- FORMOHET AKSI GJERMANI-AUSTRI-ITALI

para 7 muajve - TV Art

Austria, Gjermania dhe Italia kanë arritur një marrëveshje për të frenuar nisjen e emigrantëve dhe zbarkimet në Evropë, në mënyrë që të sjellin në kontinent vetëm ata që në të vërtetë ikin nga lufta. Kjo...

Gjermania nuk e bind Italinë. Roma kërkon pakt më të gjerë për emigrantët

para 7 muajve - MRT

Italia nuk bindet nga premtimet gjermane për emigracionin.... Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Horst Seehofer shprehu besimin se Berlini dhe Roma do të arrijnë brenda fundit të korrikut një marrëveshje...

Europa pranon refugjatët e luftës ndërsa çdo emigrant tjetër nga lindja do të kthehet pas

para 7 muajve - Vizion Plus

Në territorin e Bashkimit Europian do të pranohen vetëm ata emigrantë të cilët largohen nga vendet e luftës. Ky është konkluzioni i arritur në paktin mes 3 vendeve të Bashkimit Europain: Gjermanisë, Italisë...

Gjermania, Italia dhe Austria angazhohen për rritjen e sigurisë në kufijtë e BE-së

para 7 muajve - Lexo

Gjermania, Italia dhe Austria parashikojnë të bashkëpunojnë më ngushtë për përmirësimin e situatës aktuale të imigracionit në Bashkimin Evropian, theksuan ministrat e Brendshëm të tre vendeve. “Objektivi...

Kriza e emigrantëve, Seehofer e Salvini: Të forcojmë kufijtë e jashtëm

para 7 muajve - Vizion Plus

Ministrat e Brendshëm të Gjermanisë dhe Italisë janë takuar në Austri për të diskutuar mbi çështjen e emigrantëve. Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer është shprehur optimist rreth arritjes së...

Gjermania, Italia dhe Austria angazhohen për rritjen e sigurisë së kufijve të BE-së

para 7 muajve - KosovaPress

“Objektivi ynë është të ndryshojmë Evropën”, deklaroi Matteo Salvini pas bisedimeve me gjermanin, Horst Seehofer dhe austriakun, Herbert Kickl të Austrisë në kuadër të një takimi të ministrave të Brendshëm...

Emigrantët, Italia-Gjermani-Austria kundër zbarkimeve

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Austria, Gjermania e Italia kanë arritur një marrëveshje për të ndaluar nisjen e emigrantëve dhe të zbarkimeve në Europë, në mënyrë që në Kontinentin e Vjetër të mbërrijnë vetëm ata që efektivisht largohen...

“69 afganë deportohen në 69-vjetorin tim”

para 8 muajve - Mapo

Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer e ka kthyer me nota humori lajmin për deportimin e 69 emigrantëve afganë nga Gjermania për në Afganistan, një ngjarje që ka ndodhur më 4 korrik, duke shtuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK