http://kariera.mk

Zemaj për takimin e Haradinaj, Rakiq dhe Radojçiq: Kjo është fytyra e vërtetë e AAK-së

më 7.2018 - Telegrafi

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka akuzuar partinë e Ramush Haradinajt për lidhje me Listën Serbe. Reagimi i deputetit Zemaj ka ardhur pas takimit të kryeministrit Haradinaj me kryetarin e Listës Serbe,...

Në mungesë të kuorumit seanca me pikat e mbetura do të vazhdojë nesër

më 7.2018 - Telegrafi

Ende pa hyrë në pikën e tretë të rendit të ditës të seancës së re, kuvendi sot mbeti me 53 deputetë në sallë që nuk mjafton për të votuar projektligjet. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli bëri të ditur...

Me akuza për haraç e vrasje u shoqërua seanca e sotme, debat i ashpër për Ndërtimet pa Leje

më 7.2018 - Koha.net

Projektligji për trajtimin e ndërtimeve pa leje ka përplasur pozitën e opozitës në Kuvend. I gjithë debati njëorësh, u bë për procedurat e votimit, pasi që opozita nuk mori pjesë në votim. Deputeti i Vetëvendosjes,...

Kuvendi: Nuk anulohen 53 milionët për Bechtel & Enka

më 7.2018 - RTV 21

Miratohet Projektligji për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën  për anulimin e vendimit të Qeverisë për ndarjen e 53 milionë eurove shtesë për kompaninë...

Nuk ka kuroum, seanca e Kuvendit vazhdon nesër

më 7.2018 - OraInfo

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës është shtyrë për nesër për shkak të mungesës së kuorumit. Ende pa hyrë në pikën e tretë të rendit të ditës të seancës së re, kuvendi sot mbeti me 53 deputetë në sallë...

Kuvendi pa kuorum, seanca shtyhet për nesër

më 7.2018 - Kallxo

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës është shtyrë për nesër për shkak të mungesës së kuorumit. Ende pa hyrë në pikën e tretë të rendit të ditës të seancës së re, kuvendi sot mbeti me 53 deputetë në sallë...

Nuk kalon rezoluta për 53 milionëshin e Bechtel&Enkas

më 7.2018 - Klan Kosova

Deputetët nuk kanë votuar një propozim rezolutë inicuar nga Lëvizja Letëvendosje për vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë 53 milionë euro shtesë konsorciumit Bechtel&Enka; Qeveria e Kosovës më 5 qershor...

Nuk miratohet rezoluta për 53 milionët që Qeveria ia dha Bechtel Enka-s

më 7.2018 - RTV 21

Nuk miratohet propozim rezoluta e inicuar nga Lëvizja Vetëvendosje Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë inicuar nga Lëvizja Vetëvendosje për vendimin e Qeverisë për t’ia...

Deputetët e Kosovës nuk duan të dinë si u paguan 53 milionët e Bechtelit, bllokohet rezoluta

më 7.2018 - Albeu

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë iniciuar nga lëvizja vetëvendosje për vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë 53 milionë euro konsorciumit Bechtel&Enka;. Qeveria e Kosovës...

Nuk kalon propozim-rezoluta për pagesën e 53 milionë eurove për Bechtel & Enkan

më 7.2018 - Telegrafi

Propozim-rezoluta, sipas kërkesës së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, në lidhje me vendimin e Qeverisë për pagesën e 53 milionë eurove shtesë për kompaninë Bechtel & Enka në Kontratën...

Partitë s'duan të merret vesh si iu paguan 53 milonët Bechtelit, s'kalon rezoluta

më 7.2018 - Gazeta Express

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë iniciuar nga lëvizja vetëvendosje për vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë 53 milionë euro konsorciumit Bechtel&Enka;. Qeveria e Kosovës...

Nuk miratohet rezoluta për 53 milionët që Qeveria ia dha Bechtelit

më 7.2018 - Koha.net

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë iniciuar nga lëvizja vetëvendosje për vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë 53 milionë euro konsorciumit Bechtel&Enka. Qeveria e Kosovës...

Debatet e ashpra që e përcollën seancën e sotme të Kuvendit

më 7.2018 - Sovrani

Projektligji për trajtimin e ndërtimeve pa leje ka përplasur pozitën e opozitës në Kuvend. I gjithë debati njëorësh, u bë për procedurat e votimit, pasi që opozita nuk mori pjesë në votim. Deputeti i Vetëvendosjes,...

Nuk miratohet rezoluta për 53 milionëshin e Bechtel Enkas

më 7.2018 - OraInfo

Me 47 vota kundër Kuvendi nuk e ka miratuar rezolutën e propozuar nga opozita, në lidhje me interpelancën e kryeministrit, për borxhin prej 53 milionë eurove ndaj Bechtel Enkas. 37 deputetë tjerë votuan...

Deputetët fizikisht në sallë, por nuk votojnë

më 7.2018 - Kallxo

Fizikisht në sallën e kuvendit janë 80 deputetë, por vetëm në njërën prej 10 pikave sa dolën në votim, deputetë kanë marrë pjesë në votim. Në 9 pikat që u vunë në votim, në asnjërën nga to nuk kanë marrë...

Deputetët e opozitës në sallë, por nuk votojnë – Vazhdojnë të shtyhen pikat e rendit të ditës

më 7.2018 - Lajmi.net

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje janë bërë bashkë në Kuvendin e Kosovës. Në shumicën prej pikave të rendit të ditës, deputetët e këtyre partive nuk kanë votuar. Ata në këtë mënyrë ia kanë...

Ndërpritet seanca në mungesë kuorumi, vazhdon të premten

më 7.2018 - Ekonomia Online

Seanca Plenare e Kuvendit të Kosovës është shtyrë për nesër në orën 10:00, në mungesë të kuorumit, raporton Ekonomia Online. Në rend dite ishin këto pika: Koha për deklarime jashtë rendit të ditës, Koha...

Haradinaj – Zemajt: Ka vdekur Jugosllavia, Zoti të lashtë shëndoshë

më 7.2018 - Klan Kosova

Mospjesëmarrja në votim e LDK-së dhe VV-së ka përplasur deputetët e këtyre dy partive me ata të pushtetit. Deputeti  i LDK-së, Armend Zemaj theksoi se nuk marrin pjesë në votim, pasi është detyrë e pozitës...

Nuk ka kuorum në seancë, kryetari Veseli merr këtë vendim

më 7.2018 - Sovrani

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës është shtyrë për nesër për shkak të mungesës së kuorumit. Ende pa hyrë në pikën e tretë të rendit të ditës të seancës së re, kuvendi sot mbeti me 53 deputetë në sallë...

Haradinaj, Zemajt: Ka vdekur Jugosllavia, Zoti të lashtë shëndosh

më 7.2018 - Telegrafi

Mos pjesëmarrja në votim e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes ka përplasur deputetët e këtyre partive me ata të pushtetit. Deputeti Armend Zemaj theksoi se nuk marrin pjesë në votim, pasi...

Kuvendi pa kuorum, seanca shtyhet për nesër

më 7.2018 - Insajderi

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës është shtyrë për nesër për shkak të mungesës së kuorumit. Ende pa hyrë në pikën e tretë të rendit të ditës të seancës së re, kuvendi sot mbeti me 53 deputetë në sallë...

VV dhe LDK koordinohen për të mos i votuar disa ligje

më 7.2018 - Telegrafi

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nis me miratimin e disa projektligjeve nga seanca e kaluara, megjithatë Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, njoftuan se janë koordinuar që mos të votojnë...

Ndërprehet seanca, vazhdon nesër me pikat e pa përfunduar

më 7.2018 - Bota Press

Kuvendi i Kosovës ka shtyer për nesër seancën plenare, ku do të shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të kaluara.Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka caktuar për në orën 10:00 vazhdimin e kësaj seance,...

Ndërpritet seanca, vazhdon të premten

më 7.2018 - Ekonomia Online

Seanca Plenare e Kuvendit të Kosovës është shtyrë për nesër në orën 10:00, në mungesë të kuorumit. Në rend dite kanë mbetur edhe disa pika, të cilat do të mund të shqyrtohen vetëm nëse rrinë deputetët...

LDK dhe VV “koalicion” në Kuvend për të mos i votuar disa ligje

më 7.2018 - Lajmi.net

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nis me miratimin e disa projektligjeve nga seanca e kaluara, megjithatë Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, njoftuan se janë koordinuar që mos të votojnë...

Në Kuvend nuk miratohet rezoluta për 53 milionëshin e Bechtel Enkas

më 7.2018 - Infokusi

Me 47 vota kundër Kuvendi nuk e ka miratuar rezolutën e propozuar nga opozita, në lidhje me interpelancën e kryeministrit, për borxhin prej 53 milionë eurove ndaj Bechtel Enkas. 37 deputetë tjerë votuan...

Zemaj ja përmend Haradinajt vrasjet, paranë e haraqin

më 7.2018 - Medial

Zënka mes Daut Haradinajt dhe Armend Zemajt në Kuvend po vazhdon ende. Pasi Haradinaj ia përmendi Jugosllavinë Zemajt, ky i fundit i ka dhënë një përgjigje të nivelit të njëjte. Zemaj në fjalën e tij i...

VV dhe LDK koordinohen për të mos i votuar disa ligje

më 7.2018 - RTV 21

Konjufca: Duam t’i pamundësojmë këto ligje Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nis me miratimin e disa projektligjeve nga seanca e kaluara, megjithatë Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës,...

‘Përplasje’ edhe mes Haradinajt dhe Armend Zemajt

më 7.2018 - OraInfo

Mos pjesëmarrja në votim e LDK-së dhe VV-së ka përplasur deputetët e këtyre partive me ata të pushtetit. Deputeti Armend Zemaj theksoi se nuk marrin pjesë në votim, pasi është detyrë e pozitës që ta bëjë...

Kuvendi i Kosovës miraton projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme

më 7.2018 - Medial

Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme ka miratuar projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme. Pavarësisht se pikërisht ky projektligj në seancën e kaluar shkaktoi debat të madh mes pozitës dhe...

“VV dhe LDK koordinohen për të mos i votuar disa ligje”

më 7.2018 - Koha.net

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nis me miratimin e disa projektligjeve nga seanca e kaluara, megjithatë Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, njoftuan se janë koordinuar që mos të votojnë...

‘Bashkohen’ VV-ja dhe LDK-ja, kjo është arsyeja

më 7.2018 - OraInfo

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nis me miratimin e disa projektligjeve nga seanca e kaluara, megjithatë Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, njoftuan se janë koordinuar që mos të votojnë...

PDK: LDK e VV bashkë për ta bllokuar Shpend Ahmetin

më 7.2018 - Kallxo

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje po refuzojnë të votojnë për Shqyrtimin e dytë të Projektligjit për trajtimin e ndërtimeve pa leje. E për shefin e grupit parlamentar të PDK-së, Memli...

Daut Haradinaj kapet me LDK’në: ia përmend zgjedhjen e Thacit, del te Jugosllavia

më 7.2018 - Gazeta Express

Deputeti i AAK'së, Daut Haradinaj ka drejtuar akuza nga më të ndryshmet ndaj LDK'së gjatë shqyrtimit të Ligjit për Ndërtimet pa Leje. Haradinaj ka theksuar se LDK-ja po bën aleanca me Listën Serbe. “I...

Daut Haradinaj, Armend Zemajt: Keni bërë aleancë me Listën Serbe, por Jugosllavia ka vdekë!

më 7.2018 - Politiko

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka drejtuar akuza ndaj LDK-së gjatë shqyrtimit të Ligjit për Ndërtimet pa Leje. Haradinaj ka theksuar se LDK-ja po bën alenaca me Listën Serbe. “I kuptoj aleancat mes...

Kalon Projektligji për Dhomën e Posaçme të Supremes

më 7.2018 - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes për çështjet në lidhje me Agjencinë Kosovare të Privatizimit. 46 deputetët votuan për, ndërsa 16 ishin kundër. Projektligji...

Daut Haradinaj e ngushëllon Armend Zemajn e LDK-së për ‘vdekjen e Jugosllavisë’

më 7.2018 - Kallxo

Deputeti i AAK-së dhe vëllai i Kryeministrit Haradinaj, Daut Haradinaj deklaroi sot në Kuvend se e kupton që ka aleanca në mes të LDK-së dhe serbëve. Debati ka filluar pasi që deputetët e LDK-së dhe VV...

Deputetët e LDK-së po refuzojnë të votojnë

më 7.2018 - Kallxo

Mbi 80 deputetë janë të pranishëm në seancën e Kuvendit, por disa projektligje nuk po votohen, pasi që një numër i deputetëve nuk po votojnë. E njëjta kishte ndodhur edhe gjatë javës së kaluar kur disa...

S’kalon rezoluta për anulimin e pagesës së 53 milionë eurove për Bechtel Enkan

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës nuk e ka aprovuar rezolutën, me të cilin parashihej anulimi i vendimit të Qeverisë rreth ndarjes së 53 milionë eurove shtesë për kompaninë “Bechtel&Enka”. 37 deputetë votuan për, 47 ishin...

Haradinaj përplaset me deputetin e LDK-së: Keni bërë aleancë me Listën Serbe

më 7.2018 - OraInfo

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka drejtuar akuza ndaj LDK-së gjatë shqyrtimit të Ligjit për Ndërtimet pa Leje. Haradinaj ka theksuar se LDK-ja po bën alenaca me Listën Serbe. “I kuptoj aleancat mes...

Daut Haradinaj, Armend Zemajt: Keni bërë aleancë me Listën Serbe, por Jugosllavia ka vdekë!

më 7.2018 - Lajmi.net

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka drejtuar akuza ndaj LDK-së gjatë shqyrtimit të Ligjit për Ndërtimet pa Leje. Haradinaj ka theksuar se LDK-ja po bën alenaca me Listën Serbe. “I kuptoj aleancat mes...

Nuk miratohet rezoluta për 53 milionët që Qeveria ia dha Bechtelit

më 7.2018 - Gazeta e re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë inicuar nga lëvizja vetëvendosje për vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë 53 milionë euro konsorciumit Bechtel&Enka; Qeveria e Kosovës...

Miratohet rezoluta për Postën dhe Telekomin e Kosovës

më 7.2018 - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës ka aprovuar propozim-rezolutën nga interpelanca e kryeministrit  Ramush Haradinaj, në lidhje me situatën dhe gjendjen financiare në ndërmarrjet publike të Telekomit dhe të Postës së Kosovës....

Dështon iniciativa e Vetëvendosjes për 53 milionët e Bechtel Enkas

më 7.2018 - Insajderi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë iniciuar nga Lëvizja Vetëvendosje për vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë 53 milionë euro konsorciumit Bechtel&Enka. Qeveria e Kosovës...

Ndiqeni live seancën

më 7.2018 - Klan Kosova

Ka nisur seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, në të cilën shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Pas përfundimit të pikave të seancave të kaluara,...

S’kalon rezoluta për anulimin e pagesës së 53 milionë eurove për Bechtel Enkan

më 7.2018 - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës nuk e ka aprovuar rezolutën, me të cilin parashihej anulimi i vendimit të qeverisë rreth ndarjes së 53 milionë eurove shtesë për kompaninë Bechtel Enka. 37 deputetë votuan për, 47 ishin...

Nuk miratohet rezoluta për 53 milionët që Qeveria ia dha Bechtelit

më 7.2018 - Bota Press

Botapress, 12 Korrik Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë iniciuar nga lëvizja vetëvendosje për vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë 53 milionë euro konsorciumit Bechtel&Enka....

Nuk miratohet rezoluta për 53 milionët që Qeveria ia dha Bechtelit

më 7.2018 - Periskopi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë iniciuar nga lëvizja vetëvendosje për vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë 53 milionë euro konsorciumit Bechtel&Enka. Qeveria e Kosovës...

Nuk miratohet rezoluta për 53 milionët që Qeveria ia dha Bechtelit

më 7.2018 - KosovaPress

Qeveria e Kosovës më 5 qershor  të këtij viti ka marr vendim për t’ia paguar 53 milionë euro shtesë kompaninë Bechtel & Enka në kontratën për ndërtimin e Autostradës R6, "Arbën Xhaferi" Prishtinë-Hani...

Kuvendi miraton projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme

më 7.2018 - RTV 21

Deputetët votojnë pro projektligjit për Dhomën e Posaçme Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën me votimin e projektligjeve nga seancat e kaluara, ku ndër të tjera është votuar edhe projektligji për Dhomën...

Kuvendi miraton ‘gjykatën’ e AKP-së

më 7.2018 - Koha.net

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën me votimin e projektligjeve nga seancat e kaluara, ku ndër të tjera është votuar edhe projektligji për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme për çështjet në lidhje me...

Projektligji për ndërtimet pa leje ngjallë debat në Kuvend

më 7.2018 - Albinfo

I menjëhershëm ka qenë reagimi i deputetit të AAK-së, Daut Haradinaj, i cili ka thënë se LDK-ja dhe VV-ja me mosvotimin e këtij projektligji, po e lë mundësinë që në Bruksel të vendoset për këtë çështje....

Deputetët fizikisht në sallë, por nuk votojnë

më 7.2018 - Sovrani

Fizikisht në sallën e kuvendit janë 80 deputetë, por vetëm në njërën prej 10 pikave sa dolën në votim, deputetë kanë marrë pjesë në votim. Në 9 pikat që u vunë në votim, në asnjërën nga to nuk kanë marrë...

Memli Krasniqi dhe Glauk Konjufca lidhin bast në Kuvend

më 7.2018 - Sovrani

Përplasjet mes Shefit të grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqit dhe shefit të Grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca kanë vazhduar edhe në seancën e sotme. Madje ata kanë lidhur edhe...

Kuvendi miraton Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes

më 7.2018 - Lajmi.net

Kuvendi ka arritur ta miratojë Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes 46 deputetët votuan për, kurse 16 ishin kundër, shkruan lajmi.net. Ky projektligj ishte hedhur në votim edhe ditën e hënë por ...

Miratohet Projektligji për Dhomën e Posaçme të Supremes

më 7.2018 - OraInfo

Kuvendi ka arritur ta miratojë Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes 46 deputetët votuan për, 1kurse 16 ishin kundër. Ky projektligj ishte hedhur në votim edhe ditën e hënë por aty nuk kishte...

Miratohet rezoluta për Telekomin dhe Postën, kërkohet ngrirja e të gjitha pozitave udhëheqëse

më 7.2018 - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot një rezolutë për Telekomin dhe Postën e Kosovës, ku mes tjerash kërkohet të merren hapa për menaxhimin e krizës në këto dy ndërmarrje publike, me qëllimin ristrukturimin...

Haradinaj kapet keq me LDK-në dhe Vetëvendosjen

më 7.2018 - Infokusi

Mos pjesëmarrja në votim e LDK-së dhe VV-së ka përplasur deputetët e këtyre partive me ata të pushtetit. Deputeti Armend Zemaj theksoi se nuk marrin pjesë në votim, pasi është detyrë e pozitës që ta bëjë...

Daut Haradinaj kapet me Armend Zemajn e LDK-së

më 7.2018 - Infokusi

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka drejtuar akuza ndaj LDK-së gjatë shqyrtimit të Ligjit për Ndërtimet pa Leje. Haradinaj ka theksuar se LDK-ja po bën alenaca me Listën Serbe. “I kuptoj aleancat mes...

Mblidhet Kuvendi

më 7.2018 - Ina

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, në të cilën shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Pas përfundimit të pikave të seancave të kaluara,...

Deputeti i AAK-së, akuza LDK-së: keni bërë aleancë me Listën Serbe, por Jugosllavia ka vdekë!

më 7.2018 - Te Sheshi

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka drejtuar akuza ndaj LDK-së për alenaca me Listën Serbe, gjatë shqyrtimit të ligjit për ndërtimet pa leje. “I kuptoj aleancat mes serbëve dhe LDK-së. Por më çudit që...

“Bashkohen” VV e LDK

më 7.2018 - Bota Press

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nis me miratimin e disa projektligjeve nga seanca e kaluara, megjithatë Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, njoftuan se janë koordinuar që mos të votojnë...

Kuvendi shqyrton pikat e papërfunduar nga shtatë seanca

më 7.2018 - Medial

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku do të shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Po ashtu, pas përfundimit të pikave të seancave të...

Mblidhet Kuvendi

më 7.2018 - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, në të cilën shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Pas përfundimit të pikave të seancave të kaluara,...

Daut Haradinaj sulmon LDK-në! Ja cfarë i thotë!

më 7.2018 - Bota Press

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka drejtuar akuza ndaj LDK-së gjatë shqyrtimit të Ligjit për Ndërtimet pa Leje. “I kuptoj aleancat mes serbëve dhe LDK-së. Por më çudit që njerëzit e LDK-së në komision...

Haradinaj: Ka vdekur Jugosllavia, Zoti të lashtë shëndosh Armend

më 7.2018 - Periskopi

Mos pjesëmarrja në votim e LDK-së dhe VV-së ka përplasur deputetët e këtyre partive me ata të pushtetit. Deputeti Armend Zemaj theksoi se nuk marrin pjesë në votim, pasi është detyrë e pozitës që ta bëjë...

“Ka vdekur Jugosllavia, Zoti të lashtë shëndosh” – Haradinaj i drejtohet deputetit

më 7.2018 - Insajderi

Mospjesëmarrja në votim e LDK-së dhe VV-së ka përplasur deputetët e këtyre partive me ata të pushtetit. Deputeti Armend Zemaj theksoi se nuk marrin pjesë në votim, pasi është detyrë e pozitës që ta bëjë...

Kuvendi shqyrton pikat e papërfunduara nga shtatë seanca

më 7.2018 - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku do të shqyrtohen pikat e papërfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Po ashtu, pas përfundimit të pikave të seancave të...

Kuvendi shqyrton pikat e papërfunduare nga shtatë seanca

më 7.2018 - Koha.net

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku do të shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Po ashtu, pas përfundimit të pikave të seancave të...

“VV dhe LDK koordinohen për të mos i votuar disa ligje”

më 7.2018 - Periskopi

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me miratimin e disa projektligjeve nga seanca e kaluara, megjithatë Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, njoftuan se janë koordinuar që mos të votojnë...

Kuvendi shqyrton pikat e papërfunduara

më 7.2018 - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku do të shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Po ashtu, pas përfundimit të pikave të seancave të...

Haradinaj: Ka vdekur Jugosllavia, Zoti të lashtë shëndosh Armend

më 7.2018 - KosovaPress

Deputeti Armend Zemaj theksoi se nuk marrin pjesë në votim, pasi është detyrë e pozitës që ta bëjë shumicën. I menjëhershëm ka qenë reagimi i deputetit të AAK-së Daut Haradinaj, i cili tha se LDK dhe VV...

VV dhe LDK koordinohen për të mos i votuar disa ligje

më 7.2018 - KosovaPress

Fillimisht janë miratuar projektligji për Efiçiencë të energjisë, projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete dhe projektligji për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme për çështjet...

Krasniqi: Tash e di pse LDK dhe VV po e bllokojnë Ligjin për ndërtimet pa leje

më 7.2018 - Insajderi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga PDK-ja Memli Krasniqi beson se e ka kuptuar se pse LDK-ja dhe Vetëvendosje po e bllokojnë Ligjin për Ndërtime pa leje. Ai vlerëson se krejt ky koordinim LDK-VV po bëhet...

Haradinaj, Zemajt: Keni bërë aleancë me Listën Serbe, por Jugosllavia ka vdekë

më 7.2018 - Periskopi

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka drejtuar akuza ndaj LDK-së gjatë shqyrtimit të Ligjit për Ndërtimet pa Leje. Haradinaj ka theksuar se LDK-ja po bën alenaca me Listën Serbe. “I kuptoj aleancat mes...

Haradinaj: LDK e ka votuar Thaçin president, s’ka pse e refuzon tash!

më 7.2018 - Insajderi

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka drejtuar akuza ndaj LDK-së gjatë shqyrtimit të Ligjit për Ndërtimet pa Leje. “I kuptoj aleancat mes serbëve dhe LDK-së. Por më çudit që njerëzit e LDK-së në komision...

Daut Haradinaj, Armend Zemajt: Keni bërë aleancë me Listën Serbe, por Jugosllavia ka vdekë

më 7.2018 - Sovrani

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka drejtuar akuza ndaj LDK-së gjatë shqyrtimit të Ligjit për Ndërtimet pa Leje. Haradinaj ka theksuar se LDK-ja po bën alenaca me Listën Serbe. “I kuptoj aleancat mes...

Kuvendi shqyrton pikat e mbetura nga shtatë seanca

më 7.2018 - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku do të shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Po ashtu, pas përfundimit të pikave të seancave të...

Kuvendi shqyrton pikat e papërfunduara nga shtatë seanca

më 7.2018 - RTV 21

Përveç pikave të papërfunduara, kuvendi do të fillojë me seancë të re Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku do të shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të...

Miratohet Projektligji për Dhomën e Posaçme të Supremes

më 7.2018 - Ekonomia Online

Me 46 vota për, 14 kundër dhe 6 abstenime, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme për çështjet në lidhje me Agjencinë Kosovare të Privatizimit. Mbështetje...

Miratohet projektligji për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme

më 7.2018 - Insajderi

Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme ka miratuar projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme. Pavarësisht se ky projektligj në seancën e kaluar shkaktoi debat të madh mes pozitës dhe opozitës,...

Kuvendi miraton Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes

më 7.2018 - Sovrani

Kuvendi ka arritur ta miratojë Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Supremes. 46 deputetët votuan për, kurse 16 ishin kundër, shkruan lajmi.net. Ky projektligj ishte hedhur në votim edhe ditën e hënë...

Kuvendi miraton projektligjin për ‘gjykatën’ e AKP-së

më 7.2018 - KosovaPress

Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian mbi pjesëmarrjen e Kosovës në Programin e Unionit "Konkurrenca e Ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme COSME) 2014-2020",...

Kuvendi vendos sot për lejimin e importit të veturave të vjetra

më 7.2018 - Kallxo

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare. Në rend dite janë disa pika nga seancat e kaluara si dhe një seancë e re. Punimet e seancës do të nisin nga ora 10:00. Në rend dite ndër shumë pika është...

Kuvendi miraton ‘gjykatën’ e AKP-së

më 7.2018 - KosovaPress

Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian mbi pjesëmarrjen e Kosovës në Programin e Unionit "Konkurrenca e Ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme COSME) 2014-2020",...

Miratohet Projektligji për Dhomën e Posaçme dhe AKP-në

më 7.2018 - Ekonomia Online

Me 46 vota për, 14 kundër dhe 6 abstenime, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme për çështjet në lidhje me Agjencinë Kosovare të Privatizimit. Mbështetje...

Nis seanca e Kuvendit të Kosovës

më 7.2018 - Sovrani

Ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Po ashtu, pas përfundimit të pikave të seancave të kaluara,...

Kuvendi mban sot seancë plenare

më 7.2018 - Infokusi

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare. Në rend dite janë disa pika nga seancat e kaluara si dhe një seancë e re. Punimet e seancës do të nisin nga ora 10:00. Rendi i ditës: I. Pikat e papërfunduara...

Kuvendi shqyrton pikat e papërfunduare nga shtatë seanca

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku do të shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Po ashtu, pas përfundimit të pikave të seancave të...

Kuvendi shqyrton pikat e papërfunduara

më 7.2018 - Bota Press

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku do të shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Po ashtu, pas përfundimit të pikave të seancave të...

Kuvendi shqyrton pikat e papërfunduara nga shtatë seanca

më 7.2018 - Periskopi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku do të shqyrtohen pikat e pa përfunduara të seancave të 8, 14, 19, 28 qershor dhe të 5, 6 dhe 9 korrikut. Po ashtu, pas përfundimit të pikave të seancave të...

Kuvendi shqyrton pikat e papërfunduare nga shtatë seanca

më 7.2018 - KosovaPress

Po ashtu, pas përfundimit të pikave të seancave të kaluara, do të fillojë seanca e re, ku në rend dite janë 10 pika. Rendi i ditës: I. Pikat e papërfunduara nga seancat plenare të mbajtura më 8, 14, 19,...

Kuvendi nesër mban seancë, vazhdon me pikat e papërfunduara

më 7.2018 - OraInfo

Nesër në orën 10:00 fillon mbajtja e seancës së rregullt të Kuvendit të Kosovës. Sipas njoftimit që e ka dërguar Zyra për informim e Kuvendit, këto janë pikat e rendit të ditës: I. Pikat e papërfunduara...

Nesër seancë e Kuvendit me vazhdimi n e pikave të papërfunduara nga gjashtë seancat e shkuara

më 7.2018 - Koha.net

Nesër në orën 10:00 fillon mbajtja e seancës së rregullt të Kuvendit të Kosovës. Sipas njoftimit që e ka dërguar Zyra për informim e Kuvendit, këto janë pikat e rendit të ditës: I. Pikat e papërfunduara...

Kuvendi nesër mban seancë

më 7.2018 - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancën e radhës në rendin e së cilës janë disa pika nga seancat e kaluara si dhe do të mbahet një seancë e re. Në mesin e pikave të papërfunduara është edhe votimi...

Kuvendi mban nesër seancë plenare

më 7.2018 - Zhurnal

Kuvendi mban nesër seancë plenare "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë...

Të enjten seanca plenare

më 7.2018 - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës do të mbajë të enjten seancën plenare, ku në rend dite janë pikat e papërfunduara nga seancat e kaluara plenare. Po ashtu do të mbahet edhe seancë e re plenare, ku në rend dite ndër të...

Kuvendi mban nesër seancë plenare

më 7.2018 - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenare. Në rend dite janë disa pika nga seancat e kaluara si dhe një seancë e re. Punimet e seancës do të nisin nga ora 10:00. R e n d i  i  d i t ë s: I. Pikat...

Kuvendi mbanë seancë plenare

më 7.2018 - OraInfo

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenare. Në rend dite janë disa pika nga seancat e kaluara dhe një séance e re. Punimet e seancës do të nisin nga ora 10:00. Rendi i ditës: I. Pikat e papërfunduara...

Te enjten Kuvendi mbanë seancën plenare

më 7.2018 - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenare. Në rend dite janë disa pika nga seancat e kaluara dhe një séance e re. Punimet e seancës do të nisin nga ora 10:00. R e n d i i d i t ë s I. Pikat e...

Nesër seanca e Kuvendit, ky është rendi i ditës

më 7.2018 - Sovrani

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancën e radhës në rendin e së cilës janë disa pika nga seancat e kaluara si dhe do të mbahet një seancë e re. Në mesin e pikave të papërfunduara është edhe votimi...

Nesër mblidhet Kuvendi, këto janë pikat e rendit të ditës

më 7.2018 - Periskopi

Kuvendi i Kosovës nesër do të këtë vazhdimin e seancës plenare. Në këtë seancë në rënd dite janë disa pika që në seancat e kaluara kanë mbetur pa u përfunduar, pastaj deklarime jashtë rendit e pyetje parlamentare....

Te enjten Kuvendi mbanë seancën plenare

më 7.2018 - Sovrani

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenare. Në rend dite janë disa pika nga seancat e kaluara dhe një séance e re. Punimet e seancës do të nisin nga ora 10:00. R e n d i i d i t ë s I. Pikat e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK