http://kariera.mk

Pasuritë e pajustifikuara dhe dënimi i nipit si “sekser” rrezikojnë Gani Dizdarin

më 7.2018 - Gazeta Tema

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi pasuri të pajustifikuara dhe të padeklaruara nga Dizdari dhe e bija si dhe kontaktet e papajtueshme me nipin e tij të dënuar për ndikimin e një vendimi për...

Zbardhet raporti/ Rekorde zvarritjesh të gjyqtarit Thanza, 6 vjet shqyrtim një çështjeje

më 7.2018 - Mapo

Gjyqtari Admir Thanza, i cili tashmë është nën hetim nga Prokuroria e Përgjithshme për fshehjen e dënimit në Itali, përveç integritetit të figurës dhe pasurisë, ka pasur probleme edhe me aftësitë personale....

Dizdari rrezikon të ngeci në rrjetën e Vettingut, nuk justifikon pasurinë, ka disa shkelje ligjore

më 7.2018 - Lexo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi pasuri të pajustifikuara dhe të padeklaruara nga Dizdari dhe e bija si dhe kontaktet e papajtueshme me nipin e tij të dënuar për ndikimin e një vendimi për...

Avokati i Dizdarit rrezikon të ngeci në rrjetën e Vettingut, nuk justifikon pasurinë, ka disa shkelje ligjore

më 7.2018 - Lexo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi pasuri të pajustifikuara dhe të padeklaruara nga Dizdari dhe e bija si dhe kontaktet e papajtueshme me nipin e tij të dënuar për ndikimin e një vendimi për...

Vettingu, nipi dhe vajza rrezikojnë gjyqtarin e Kushtetueses

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që është përballur sot me Vetingun në një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të...

RAPORTI/ Gjyqtarit Thanza përveç fshehjes së dënimit në Itali, vononte 6 vjet një çështje gjyqësore

më 7.2018 - Lexo

Gjyqtari Admir Thanza, i cili tashmë është nën hetim nga Prokuroria e Përgjithshme për fshehjen e dënimit në Itali, përveç integritetit të figurës dhe pasurisë, ka pasur probleme edhe me aftësitë personale....

Gjyqtari i Kushtetueses Gani Dizdari, pikëpyetje për pasurinë e vajzës

më 7.2018 - Vizion Plus

Ne fund te karrierës, nisur qe ne vitin 1972, anëtari i Gjykatës Kushtetuese Gani Dizdari kaloi ne sitën e Vetingut. Edhe 6 muaj i kane mbetur te dale ne pension. Ne seancën verifikuese gjyqtari i Kushtetueses...

Gjyqtari Gani Dizdari në “sitën” e Vettingut, problemet me pasurinë e vajzës dhe shoqërimi me një të dënuar

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Gani Dizdari do kalojë sot në sitën e Vettingut. Në seancën e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, vetë gjyqtari Dizdari nuk ishte i pranishëm por u përfaqësua nga avokati i tij Sokol Azizaj....

Gjyqtari i Kushtetueses Gani Dizdari, fitoi 15 mijë euro nga… dasma e vajzës

më 7.2018 - Medial

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Vettingu, Prokurori Beluri konfirmohet në detyrë

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë prokurorin Kostaq Beluri. Beluri punon aktualisht si prokuror në Sektorin e Verifikimit të Integritetit, i njohur ndryshe si sektori i Dekriminalizimit...

Kushtetuesja në ankth, gjyqtari Gani Dizdari para Vettingut

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me Vetingun në një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Dizdarin e “tradhëton” pasuria e të bijës dhe kontaktet me njerëz të krimit të organizuar

më 7.2018 - Gazeta Express

Ka nisur në orën 12:00 seanca dëgjimore për gjyqtarin Gani Dizdari, i cili është i fundit gjyqtar nga Gjykata Kushtetuese që kalon në sitën e “Vettingut”. Gjyqtari nuk është i pranishëm në seancë, ndërsa...

KPK: Anëtari i Kushtetueses Gani Dizdari nuk justifikon pasurinë

më 7.2018 - NOA

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushteutese që del para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për procesin e Vettingut. Në KPK zhvillohet seanca dëgjimore ndaj tij por Dizdari ka zgjedhur...

Çfarë nuk shkon për Gani Dizdarin? Relatori: Shoqëri të papërshtatshme me një të dënuar për…

më 7.2018 - Sot News

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Kalon Vettingun, konfirmohet në detyrë prokurori që pushoi çështjen ndaj Thanzës

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme Kostaq Beluri ka kaluar me sukses në ‘sitën’ e Vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas seancës dëgjimore, ka konfirmuar në detyrë Prokurorin Beluri,...

Gani Dizdari anëtari i fundit i Kushtetueses sot para KPK, ja pasuria e tij

më 7.2018 - Mapo

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun. Deri më tani vetëm Bashkim Dedja dhe Vitore Tusha e kanë “kaluar” klasën Seanca dëgjimore me Dizdarin ka nisur...

Prokurori kalon vettingun, por vihet në hetim për rastin korruptiv të kolegut të tij

më 7.2018 - Gazeta Express

Konfirmohet në detyrë prokurori Kostaq Beluri, por rasti i tij me dyshimin për shkelje disiplinore do të duhet të hetohet. Është ky vendimi që dha sot Komisioni i pavarur i Kualifikimit, për prokurorin...

“I pastër”, prokurori Kostaq Beluri kalon Vettingun

më 7.2018 - NOA

Prokurori i Tiranës Kostaq Beluri ka kaluar procesin e Vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë vendimin përfundimtar këtë të enjte për prokurorin. Sipas KPK, pas verifikimit të thelluar...

Vettingu i djeg karrierën një tjetër prokurori

më 7.2018 - Gazeta Express

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin e prokurorit të Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama pas gjetjeve negative për të tria kriteret e vlerësimit. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit,...

Pushoi hetimin ndaj Thanzës, por KPK e shpëton Belurin nga vettingu: Dosja kalon…

më 7.2018 - Mapo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Kostaq Beluri. Beluri, dy ditë më parë ishte në seancë dëgjimore ku kaloi kriterin e pasurisë, por mbeti...

“Kalon klasën” prokurori Kostaq Beluri

më 7.2018 - Vizion Plus

Komisioni I Pavarur I Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyre Kostaq Belurin, Prokuror në Prokurorine e Përgjithshme. KPK ka vleërësuar se Prokurori Beluri është I përshtatshëm për të vijuar detyren pasi...

Prokurori Kristaq Beluri kalon me sukses vettingun, konfirmohet në detyrë

më 7.2018 - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë sot vendimin përfundimtar për prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Kostaq Beluri. Pas hetimeve administrative, KPK vendosi që Beluri të konfirmohet në detyrë,...

Shkarkohet prokurori Adriatik Cama

më 7.2018 - RTV 21

Ka dyshime që ka qenë i përfshirë në një aferë korrupsioni Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) nuk rikonfirmoi në detyrë prokurorin e Prokurorisë së Tiranës Adriatik Cama. Trupa Gjykuese që përbëhej...

A do e kalojë Vettingut gjyqtari i Kushtetueses? Deklaron 15 300 euro fitime nga dasma e vajzës

më 7.2018 - Sot News

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Nipi dhe vajza rrezikojnë Dizdarin e Kushtetueses para vettingut

më 7.2018 - KosovaPress

Dy nga komponentët që e vendosin në rrezik karrierën e gjyqtarit kushtetues, Gani Dizdari, janë pastërtia e figurës dhe asetet pasurore. Në lidhje me pastërtinë e figurës, Gani Dizdari u deklarua nga KPK-ja...

Shkarkohet prokurori i “21 Janarit

më 7.2018 - Klan Kosova

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit në Shqipëri ka marrë vendimin ditën e sotme për shkarkimin e Prokurorit Adriatik Cama. Një ditë më parë në seancën dëgjimore, KPA doli në përfundimin se prokurori Cama...

Gjyqtari i Kushtetueses Gani Dizdari, fitoi 15 mijë euro nga… dasma e vajzës

më 7.2018 - Gazeta Tema

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Vetingu i pamëshirshëm: Prokurori i ’21 janarit’ u shkarkua pasi mori…

më 7.2018 - Mapo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka marrë vendimin ditën e sotme për shkarkimin e Prokurorit Adriatik Cama. Një ditë më parë në seancën dëgjimore, KPA doli në përfundimin se prokurori Cama doli me pasuri...

I fundit i Kushtetueses, Dizdari probleme me pasurinë dhe kontakte me njerëz të krimit

më 7.2018 - Java News

Ka nisur seanca për gjyqtarin Gani Dizdari, i cili është i fundit nga Gjykata Kushtetuese që kalon në sitën e “Vettingut”. Gjyqtari nuk është i pranishëm në seancë, ndërsa përfaqësohet nga avokati Sokol...

Vetingu: Anëtari i Kushtetueses deklaron 15 mijë euro fitime nga dasma e vajzës

më 7.2018 - Mapo

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

‘Fitova 15 mijë euro nga dasma e vajzës’, gjyqtari i Kushtetueses nuk merr pjesë në seancën e vettingut

më 7.2018 - Java News

Ka nisur seanca për gjyqtarin Gani Dizdari, i cili është i fundit nga Gjykata Kushtetuese që kalon në sitën e “Vettingut”. Gjyqtari nuk është i pranishëm në seancë, ndërsa përfaqësohet nga avokati Sokol...

Vettingu “kap” edhe prokurorin e “21 janarit”, Cama shkarkohet

më 7.2018 - Vizion Plus

KPK nuk rikonfirmoi në detyre prokurorin e Prokurorisë së Tiranës Adriatik Cama, njëherësh kandidat për KLP. Trupa Gjykuese që përbëhej nga Genta Tafa (Bungo), Suela Zhegu, Pamela Qirko sqaroi se janë...

Nuk kalon sitën e vettingut, KPK shkarkon prokurorin Adriatik Cama

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Komisioni i Pavarur i Kualifikimit nuk ka rikonfirmuar në detyrë prokurorin Adriatik Cama, i cili nuk e kalon kështu procesin e vettingut. Prokurori i Tiranës, sipas KKP nuk e justifikon pasurinë....

Prokurori i “21 Janarit” ngec në vetting, Cama: Ja kur do të flas

më 7.2018 - Gazeta Express

Gjatë seancës së sotme Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra Prokurorin e Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama. Ai gjithashtu ishte edhe kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë....

Vettingu shkarkon prokurorin e “21 Janarit”, Cama: Më lini të vazhdoj detyrën, kam pasur presione më 21 janar por nuk u tremba kurrë

më 7.2018 - Gazeta Tema

Ditën e sotme Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka marrë vendimin për të shkarkuar Prokurorin Adriatik Cama. Prokurori, sipas KPA ka pushuar hetimet për një kontrabandist në vitin 2005 në Lushnje, së...

Nuk kalon sitën e vettingut, KPK shkarkon prokurorin Adriatik Cama

më 7.2018 - Medial

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit nuk ka rikonfirmuar në detyrë prokurorin Adriatik Cama, i cili nuk e kalon kështu procesin e vettingut. Prokurori i Tiranës, sipas KKP nuk e justifikon pasurinë. Në seancën...

Shkarkohet prokurori i dosjes së 21 Janarit

më 7.2018 - Albeu

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra Prokurorin e Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama . Prokurori Cama i cili ka hetuar edhe dosjen e 21 janarit, kishte zgjedhur të ishte vetë në salle...

Prokurori Beluri kalon Vettingun, por do hetohet për pushimin e çështjes ndaj gjyqtarit Thanza

më 7.2018 - Java News

Organet e vettingut kanë konfirmuar në detyrë, prokurorin Kostaq Belur Beluri ka kaluar me sukses ‘sitën’ e hollë të vettingut, duke rezultuar pa probleme në elementin e pasurisë dhe atë moral. E vetmja...

Gjyqtari i fundit i Kushtetueses sot para Vetingut, ja pasuria e Gani Dizdarit

më 7.2018 - Ina

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Nuk kalon sitën e vettingut, KPK shkarkon prokurorin Adriatik Cama

më 7.2018 - Mapo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit nuk ka rikonfirmuar në detyrë prokurorin Adriatik Cama, i cili nuk e kalon kështu procesin e vettingut. Prokurori i Tiranës, sipas KKP nuk e justifikon pasurinë. Në seancën...

Vetingu “pret kokën” e prokurorit Cama, shkarkohet nga detyra

më 7.2018 - NOA

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Tiranës, Adriatik Cama. Trupa gjykuese shpalli vendimin mëngjesin e sotëm, duke deklaruar se nga verifikimet e kryera në kuadër të...

Vetingu, shkarkohet prokurori Adriatik Cama: Nuk justifikon pasurinë

më 7.2018 - Ina

Prokurori i Tiranës u përball me akuzat për burime të pamjaftueshme dhe deklarata kontradiktore të pasurisë, përfshirje në korrupsion dhe kontakte të papërshtatshme me krimin e organizuar. Cama hodhi poshtë...

Vettingu/ KPK konfirmon në detyrë prokurorin Kosta Beluri

më 7.2018 - Lexo

Vettingu konfirmon në detyrë prokurorin Kosta Beluri. (vijon)

KPK merr vendimin, shkarkohet nga detyra prokurori i '21 Janarit'

më 7.2018 - Sot News

KPK nuk konfirmon në detyrë prokurorin Adriatik Cama. Në përfundim të këtij procesi të rivlerësimit, trupa gjykuese vendosi shkarkimin nga detyra të Cama.

KPK merr vendimin, shkarkohet nga detyra prokurori Cama

më 7.2018 - Sot News

KPK nuk konfirmon në detyrë prokurorin Adriatik Cama. Në përfundim të këtij procesi të rivlerësimit, trupa gjykuese vendosi shkarkimin nga detyra të Cama.

Anëtari i Kushtetueses përballet me Vetingun/ KPK: Ka kontakte të papërshtatshme, problem edhe me…

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags gani dizdari kushtetuese veting Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari, është përballur sot me Vettigun, një proçes që është kaluar vetëm nga dy anëtarë të Kushtetueses. Dizdari nuk...

Vettingu/ Gjyqtari i Kushtetueses deklaron 15 300 euro fitime nga dasma e vajzës

më 7.2018 - Java News

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Analiza: Mbi 50 % e prokurorëve dhe gjyqtarëve janë të korruptuar

më 7.2018 - Mapo

Në 19 janar të 2018, nën kujdesin e SHBA-BE, nisi zbatimi i ligjit të Vetingut, duke i hapur kësisoj rrugë një prej proceseve më të rëndësishme në historinë e pluralizmit shqiptare, vendimtar për avancimin...

Prokurori Adriatik Cama në rrezik shkarkimi, nuk justifikon një apartament, një llogari bankare, automjetin dhe dyqanin

më 7.2018 - Sot News

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, i cili ka shqyrtuar dosjen e “21 Janarit”, Adriatik Cama duket se do të shtohet tek lista e njerëzve të drejtësisë që janë shkarkuar nga vetingu. Seanca dëgjimore për...

Vetingu largon nga sistemi i drejtësisë gjyqtarin Artan Lazaj, prokuroria nis hetimet për Admir Thanzën

më 7.2018 - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi ditën e djeshme gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Seanca dëgjimore për të u zhvillua 10 ditë më parë dhe do të mbahet mend për replikat e gjata që...

Verifikimet për Admir Thanzën, ja kur mund të regjistrohet procedimi

më 7.2018 - Mapo

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur menjëherë hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, i cili rezulton se ka fshehur një dënim në shtetin italian, duke mos e deklaruar në formularin e dekriminalizimit,...

Del sot para vettingut, si ka ndryshuar pasuria e anëtarit të Kushtetueses, Gani Dizdari

më 7.2018 - Gazeta Express

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Vettingu i djeg karrierën një tjetër prokurori

më 7.2018 - Sovrani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin e prokurorit të Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama pas gjetjeve negative për të tria kriteret e vlerësimit. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit,...

Gjyqtari Gani Dizdarit sot para Vetingut, si ka ndryshuar pasuria e tij ndër vite

më 7.2018 - Sot News

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Dosjet ‘përvëluese’ të korrupsionit, ja pse u shkarkuan 10 prokurorë e gjyqtarë

më 7.2018 - Lexo

Mungesa e justifikimit të pasurisë, fshehja dhe deklarimi i rremë i pasurisë është arsyeja e vetme që ka ‘djegur’ 10 gjyqtarë dhe prokurorë nga 22 subjekte të kontrolluara deri më sot. Edhe nëse gjatë...

Mbi 50 % e prokurorëve dhe gjyqtarëve janë të korruptuar

më 7.2018 - Infokusi

Në 19 janar të 2018, nën kujdesin e SHBA-BE, nisi zbatimi i ligjit të Vetingut, duke i hapur kësisoj rrugë një prej proceseve më të rëndësishme në historinë e pluralizmit shqiptare, vendimtar për avancimin...

Vetting/ KPK shkarkon nga detyra prokurorin Adriatik Cama

më 7.2018 - Lexo

KPK nuk konfirmon në detyrë prokurorin Adriatik Cama. Në përfundim të këtij procesi të rivlerësimit, trupa gjykuese vendosi shkarkimin nga detyra të Cama.

Shkarkohet nga detyra prokurori i 21 janarit, Adriatik Cama ngec në rrjetën e vettingut

më 7.2018 - Java News

KPK nuk konfirmon në detyrë prokurorin Adriatik Cama. Në përfundim të këtij procesi të rivlerësimit, trupa gjykuese vendosi shkarkimin nga detyra të Cama. Cama, prej disa vitesh ushtron veprimtarinë e...

Prokurori në Tiranë nuk e kalon Vetingun – ku i mori paratë për banesën dhe makinën?

më 7.2018 - Insajderi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) vendosi sot të mos konfirmojë në detyrë prokurorin e Tiranës, Adriatik Cama. KPK një ditë më parë zhvilloi seancën degjimore me prokurorin pranë Prokurorisë së...

Prokurori Adriatik Cama lirohet nga detyra, nuk kalon Vetingun

më 7.2018 - KosovaPress

KPK një ditë më parë zhvilloi seancën degjimore me prokurorin pranë Prokurorisë së Rrethit Tiranë, Adriatik Cama. Trupa gjykuese pas hetimit dhe ballafaqimit të provave doli në përfundimin se prokurori...

Dosjet ‘përvëluese’ të korrupsionit, ja pse u shkarkuan 10 prokurorë e gjyqtarë

më 7.2018 - Java News

Mungesa e justifikimit të pasurisë, fshehja dhe deklarimi i rremë i pasurisë është arsyeja e vetme që ka ‘djegur’ 10 gjyqtarë dhe prokurorë nga 22 subjekte të kontrolluara deri më sot. Edhe nëse gjatë...

Vettingu kap prokurorin e 21 Janarit: ”Adriatik Cama i korruptuar, nuk justifikon pasurinë”

më 7.2018 - 24 ore

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama është pranë shkarkimit nga detyra, pasi është kapur me shumë shkelje nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, në seancën e zhvilluar paraditen e sotme. Nga hetimi i KPK...

Gjyqtari Thanza fshehu dënimin në Itali, Prokuroria në pritje të shkresave zyrtare

më 7.2018 - Java News

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur menjëherë hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, i cili rezulton se ka fshehur një dënim në shtetin italian, duke mos e deklaruar në formularin e dekriminalizimit. Hetimet...

Vettingu “këput kokën” e 21 Janarit

më 7.2018 - Te Sheshi

Adriatik Cama, prokuror i 21 Janarit, duhet të lërë detyrën. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e shkarkoi duke i gjetur shkelje në deklarimin e pasurisë, e gjykuar më pas se ajo është e pajustifikueshme....

Fshehu dënimin në Itali, nën hetim gjyqtari Thanza/ Prokuroria: Sa të mbërrijnë shkresat…

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags gjyqtar hetim Thanza Prokuroria e Përgjithshme ka nisur menjëherë hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, i cili rezulton se ka fshehur një dënim në shtetin italian, duke...

VETTINGU/ Pasuria e Gani Dizdarit, ja çfarë mund të rrezikojë gjyqtarin

më 7.2018 - Mapo

Gjyqtari Gani Dizdari është anëtari i fundit i Kushtetueses që përballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare në vlerën e 32.5 milionë lekëve-si dhe ka kursime të konsiderueshme në cash....

"I fundit i Mohikanëve!" Nesër para vettingut del gjyqtari i mbetur i Kushtetueses

më 7.2018 - Gazeta Express

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Zbardhet pasuria e deklaruar e Gani Dizdarit, ka një sërë “njollash të zeza” që mund ta djegin

më 7.2018 - Gazeta Tema

Gjyqtari Gani Dizdari është anëtari i fundit i Kushtetueses që përballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare në vlerën e 32.5 milionë lekëve-si dhe ka kursime të konsiderueshme në cash....

Adriatik Cama, në “listën e zezë” të KPK për të tre kriteret

më 7.2018 - Gazeta Tema

Adriatik Cama përballë trupës gjykuese të drejtuar nga Genta Tafa Bungo Prokurori i Tiranës u përball me akuzat për burime të pamjaftueshme dhe deklarata kontradiktore të pasurisë, përfshirje në korrupsion...

VETTINGU/ Pasuria e gjyqtarit Gani Dizdarit, “flamujt e kuq” që mund ta djegin

më 7.2018 - Java News

Gjyqtari Gani Dizdari është anëtari i fundit i Kushtetueses që përballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare në vlerën e 32.5 milionë lekëve-si dhe ka kursime të konsiderueshme në cash....

DOKUMENTI/ Publikohet pasuria e gjyqtarit Gani Dizdari

më 7.2018 - Lexo

Gjyqtari Gani Dizdari është anëtari i fundit i Kushtetueses që përballet me procesin e vetingut. Ai zotëron një pasuri familjare në vlerën e 32.5 milionë lekëve-si dhe ka kursime të konsiderueshme në cash....

Vettingu e shkarkoi, gjykatësi nxjerr zbuluar PS: Më zhgënjyet, kishim bërë pakt bashkë!

më 7.2018 - Gazeta Express

Artan Lazaj u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, pasi nga procesi i vetingut doli se nuk justifikonte dot pasurinë. Por duket se Lazaj ka pasur një marrëveshje me socialistët gjatë kohës...

“I fundit i Mohikanëve!” Nesër para vettingut del gjyqtari i mbetur i Kushtetueses

më 7.2018 - Sovrani

Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij dhe është kapërcyer nga vetëm dy të tjerë....

Gani Dizdari përballë Vetingut, ja skeda e pasurisë së anëtarit të Kushtetueses

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags gani dizdari pasuria veting Gani Dizdari është anëtari i fundit i Gjykatës Kushtetuese që do të përballet me vetingun-një proces që ka rezultuar deri më tani fatal për katër kolegë të tij...

Prokurori Cama “ngec” në të tre shtyllat e vettingut

më 7.2018 - Java News

Prokurori i Tiranës u përball me akuzat për burime të pamjaftueshme dhe deklarata kontradiktore të pasurisë, përfshirje në korrupsion dhe kontakte të papërshtatshme me krimin e organizuar. Cama hodhi poshtë...

Prokurori Adriatik Cama mund të ngeci në rrjetën e Vettingut për korrupsion

më 7.2018 - Lexo

Prokurori i Tiranës u përball me akuzat për burime të pamjaftueshme dhe deklarata kontradiktore të pasurisë, përfshirje në korrupsion dhe kontakte të papërshtatshme me krimin e organizuar. Cama hodhi poshtë...

Prokurori i “21 janarit” i korruptuar, DSIK: Cama mori para për një çështje

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Nuk i ka shpëtuar dot emocioneve të forta Adriatik Cama, njëri nga prokurorët e tragjedisë së “21 janarit”. Kur ai u pyet nga komisionerët e Vettingut se si quhej, prokurori me karrierë 26-vjeçare për...

Prokurori i “21 janarit” i korruptuar, DSIK: Cama mori para për të pushuar një çështje

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Nuk i ka shpëtuar dot emocioneve të forta Adriatik Cama, njëri nga prokurorët e tragjedisë së “21 janarit”. Kur ai u pyet nga komisionerët e Vettingut se si quhej, prokurori me karrierë 26-vjeçare për...

Akuzohet për deklarim të rremë/ Prokuroria nis lëvizjet për Thanzën: Po verifikojmë…

më 7.2018 - Sot News

Nje ditë pasi iu zbulua në përballjen me KPK dënimi që kishte fshehur në Itali dhe problemet me deklarimin e pasurisë, Prokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë,...

"Mos ma ndërprisni ëndrrën, po më hidhni si pre tek kriminelët"

më 7.2018 - Gazeta Express

Një tjetër gjyqtar shqiptarë nuk e ka kaluar vettingun. Artan Lazaj, gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës, nuk doli i pastër nga filtri që i bëri Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Sot u dha vendimi për...

Prokuroria nis lëvizjet për Admir Thanzën: Po kryejmë verifikime

më 7.2018 - Mapo

Një ditë pas iu zbulua në përballjen me KPK dënimi që kishte fshehur në Itali dhe problemet me deklarimin e pasurisë, Prokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir...

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Artan Lazaj

më 7.2018 - Zhurnal

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Artan Lazaj "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat...

Ju zbulua vjedhja në Itali, nisin hetimet për gjyqtarin Thanza

më 7.2018 - Gazeta Express

Pas bërjes publike të faktit që anëtari i Gjykatës së Lartë ka qenë me precedentë penalë në Itali, Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet kryesisht për gjyqtarin Admir Thanza. Ditën e djeshme ai doli...

Para nga kriminelët?! Prokurori Cama: Unë e kam dhënë provën e zjarrit, s’kam bërë as pushime jashtë!

më 7.2018 - Mapo

Adriatik Cama është prokurori që ka dalë sot para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit për t’u njohur me gjetjet që kanë kryer anëtarët e këtij komisioni, gjatë hetimit të tyre për veprimtarinë profesionale,...

Prokurori Cama shpjegohet para KPK-së, vendimi pritet të jepet nesër

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Prokurori i Tiranës, Adriatik Cama doli sot para Komisionit të Vettingut. Relatori i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit lexoi problemet e gjetura në justifikimin e pasurive dhe pastërtinë e figurës...

“Ngeci” në rrjetën e Vettingut, cila ishte pyetja që emocionoi prokurorin e “21 Janarit”?

më 7.2018 - Sot News

Ka nisur seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ndaj prokurorit të Tiranës Adriatik Cama. Cama është vetë i pranishëm dhe ka zgjedhur të mbrohet pa avokat. Ai është parë tepër i emocionuar...

Nisin hetimet për gjyqtarin Admir Thanza

më 7.2018 - Vizion Plus

Prokuroria e Përgjithshme nisi hetimin për gjyqtarin e gjykatës së lartë Admir Thanza, i cili një ditë më parë u zbulua se kishte qenë i dënuar në Itali për vjedhje. Skandalin e bërë publik në seancën...

Prokurori i 21 Janarit para KPK, nuk justifikon pasurinë…

më 7.2018 - Mapo

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama është pranë shkarkimit nga detyra, pasi është kapur me shumë shkelje nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, në seancën e zhvilluar paraditen e sotme. Nga hetimi i KPK...

“Negci” në rrjetën e Vettingut, cila ishte pyetja që emocionoi prokurorin e “21 Janarit”?

më 7.2018 - Sot News

Ka nisur seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ndaj prokurorit të Tiranës Adriatik Cama. Cama është vetë i pranishëm dhe ka zgjedhur të mbrohet pa avokat. Ai është parë tepër i emocionuar...

Iu zbulua dënimi në Itali, nisin hetimet për gjyqtarin Thanza

më 7.2018 - NOA

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza doli këtë të martë në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, ku u mbajt seanca dëgjimore, pasi iu nënshtrua procesit të vettingut. Por gjatë saj, u zbulua se Thanza,...

Shkarkohet gjyqtari Artan Lazaj, nuk justifikonte pasurinë

më 7.2018 - Klan Kosova

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij. Në momentin e vendimit...

KPK emocionon prokurorin, e pyesin për gjeneralitetet, ai mbetet si i ngrirë

më 7.2018 - NOA

Ka nisur seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ndaj prokurorit të Tiranës Adriatik Cama. Cama është vetë i pranishëm dhe ka zgjedhur të mbrohet pa avokat. Ai është parë tepër i emocionuar...

Skeda e pasurisë/ Prokurori i Tiranës, Adriatik Cama përballet sot me Vettingun

më 7.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Prokurori i Tiranës, Adriatik Cama pritet të kalojë sot në sitën e Vettingut. Seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit do të drejtohet nga Genta Tafa Bungo, me anëtarë Suela Zhegun...

Vettingu kap prokurorin e dosjeve “të nxehta”, nuk justifikon pasurinë

më 7.2018 - Sot News

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama ka dalë sot para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit për t’u njohur me gjetjet që kanë kryer anëtarët e këtij komisioni, gjatë hetimit të tyre për veprimtarinë profesionale,...

Detajet/ Katër apartamente e tokë në Himarë, Vettingu shkarkon gjyqtarin e Tiranës

më 7.2018 - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj, pasi nuk justifikon pasurinë. Për 13 vite gjyqtari kishte bërë deklarim të rremë duke fshehur kështu pasurinë....

Shkarkohet gjyqtari i Gjykatës së Tiranës

më 7.2018 - Albeu

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës , Artan Lazaj . Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij. Në momentin e vendimit...

Admir Thanza u filmua duke shkëmbyer para me gruan e të kërkuarit

më 7.2018 - Gazeta Tema

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, është drejt shkarkimit, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjeti probleme të rënda në të paktën dy nga tri kriteret e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve....

Shkarkohet Artan Laze, ishte në “listën e zezë” të SHBA

më 7.2018 - Gazeta Tema

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Laze. Gjatë shqyrtimit të dosjes së tij, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi parregullsi...

Vettingu “djeg” edhe gjyqtarin Artan Laze, KPK: Nuk justifikon pasurinë!

më 7.2018 - NOA

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Artan Laze. Pas verifikimeve të kryera në të tre shtyllat e vettingut, KPK vendosi shkarkimin e gjyqtarit pasi nuk justifikon...

Prokuroria nis hetimet për gjyqtarin Admir Thanza, fshehu dënimin me burg në Itali

më 7.2018 - Mapo

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtari Admir Thanza, anëtar i Gjykatës së Lartë. Thanza akuzohet për deklarim të rremë në formularin e vetëdeklarimit. Hetimi ka nisur nga Seksioni...

KPK shkarkon gjyqtarin Artan Lazaj, SHBA i kishte refuzuar vizën

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, me anëtarë Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj dhe Olsi Komiçi, vendosi shkarkimin e gjyqtarit Artan Lazaj, me detyrë gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës. Gjyqtari Lazaj...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Artan Lazaj

më 7.2018 - Vizion Plus

Shkarkohet nga detyra gjyqtari I gjykates se Tiranes, Artan Lazaj. Pas hetimit te thelluar të bërë nga Komisioni I Pavarur I Kualifikimit, rezultoi se gjyqtari Lazaj rezulton të jetë I papërshtatshëm për...

Vetingu: Shkarkohet nga detyra gjyqtari Artan Lazaj

më 7.2018 - Mapo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Laze. Gjatë shqyrtimit të dosjes së tij, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi parregullsi...

“Mos ma ndërprisni ëndrrën, po më hidhni si pre tek kriminelët”

më 7.2018 - Bota Press

Një tjetër gjyqtar shqiptarë nuk e ka kaluar vettingun. Artan Lazaj, gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës, nuk doli i pastër nga filtri që i bëri Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Sot u dha vendimi për...

Admir Thanza u filmua duke shkëmbyer para me gruan e të kërkuarit

më 7.2018 - Mapo

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, duket se është drejt shkarkimit, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjeti probleme të rënda në të paktën dy nga tri kriteret e rivlerësimit të gjyqtarëve...

Prokuroria nis hetimet për gjyqtarin Admir Thanza

më 7.2018 - Sot News

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimet ndaj gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Admir Thanza. Hetimet ndaj gjyqtarit kanë nisur vetëm një ditë pas seancës dëgjimore të në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit....

Shkarkohet gjyqtari i Gjykatës së Tiranës

më 7.2018 - Sot News

KPK ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij.

Vettingu, sot radha e Prokurorit të Prokurorisë së Tiranës

më 7.2018 - Klan Kosova

Edhe sot do të ketë seance të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama, njëherazi kandidat për KLP do të përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit....

Pasi i zbulohet vjedhja në Itali, nisin hetimet ndaj gjyqtarit shqiptar

më 7.2018 - Bota Press

Pas bërjes publike të faktit që anëtari i Gjykatës së Lartë ka qenë me precedentë penalë në Itali, Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet kryesisht për gjyqtarin Admir Thanza. Ditën e djeshme ai doli...

“Gjyqtari që vidhte dyqane”, Zëri Amerikës: Të dhënat u siguruan nga ndërkombëtarët. Ja lidhja mes Admir Thanzës dhe prokurorit Kosta Beluri

më 7.2018 - Gazeta Tema

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan dje se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Gjyqtari i dënuar për vjedhje në Itali: Si u zbulua skandali

më 7.2018 - Mapo

Karriera dhe integriteti i gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, pësoi një goditje të rëndë ditën e djeshme gjatë seancës dëgjimore në kuadër të vetingut. Relatori Lulëzim Hamitaj tha se Thanza...

Do t'a kalojë apo jo? Sot përballet me Vettingun Prokurori i 21 Janarit

më 7.2018 - Albeu

Komisioni i pavarur i Kualifikimit zhvillon sot seancën e radhës për prokurorin e Tiranës, Adriatik Cama . Ai njihet si një nga dy prokurorët që ka hetuar dosjen hetimore të 21 janarit, ku u vranë 4 persona...

Sot del para vettingut prokurori i "21 Janarit"

më 7.2018 - Gazeta Express

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama, del para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit, ku do njihet me gjetjet që kanë kryer anëtarët e këtij komisioni, gjatë hetimit të tyre për veprimtarinë profesionale,...

Gjyqtari Admir Thanza drejt shkarkimit, i dënuar në Itali për vjedhje, probleme me dupleksin në Gjirin e Lalzit, apartamentin në Shkodër dhe garazhin

më 7.2018 - Sot News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pritet të shtojë numrin e personave që janë shkarkuar nga sistemi i drejtësisë për shkak të problemeve që kanë pasur me pasurinë, aftësitë profesionale apo edhe me integritetin...

Sot para KPK prokurori që u shkarkua nga detyra në vitin 1994, ja dosjet "e nxehta" që ka hetuar

më 7.2018 - Sot News

Sot del para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit prokurori i Tiranës Adriatik Cama. Ky fundit, është një prej kandidatëve për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Prokurori Cama ka hetuar një sërë çështjesh...

Zëri i Amerikës: Lidhja mes Admir Thanzës dhe prokurorit Kosta Beluri

më 7.2018 - Mapo

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikëqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Sot para KPK prokurori që u shkarkua nga detyra në vitin 1994

më 7.2018 - NOA

Sot del para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit prokurori i Tiranës Adriatik Cama. Ky fundit, është një prej kandidatëve për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Prokurori Cama ka hetuar një sërë çështjesh...

Gjykatësi shqiptar i dënuar për vjedhje në Itali, ja si u zbuluan provat për të nga ekspertë të huaj

më 7.2018 - Ina

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan sot se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Admir Thanza u filmua duke shkëmbyer para me gruan e një personi të shpallur në kërkim

më 7.2018 - Lexo

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, është drejt shkarkimit, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjeti probleme të rënda në të paktën dy nga tri kriteret e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve....

Prokurori i ’21 Janarit’ ngec në rrjetën e vettingut, Adriatik Cama nuk justifikon pasurinë

më 7.2018 - Java News

Ka nisur në orën 10:00 seanca dëgjimore në KPK për prokurorin Adriatik Cama, prokuror pranë Prokurorisë së Tiranës. Cama është edhe kandidat për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Trupa gjykuese përbëhet...

Prokurori i Tiranës në “sitën” e vettingut, KPK: Cama, deklarim të pasaktë të pasurisë

më 7.2018 - Java News

Ka nisur në orën 10:00 seanca dëgjimore në KPK për prokurorin Adriatik Cama, prokuror pranë Prokurorisë së Tiranës. Cama është edhe kandidat për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Trupa gjykuese përbëhet...

Pasi i zbulohet vjedhja në Itali, nisin hetimet ndaj gjyqtarit shqiptar

më 7.2018 - Insajderi

Pas bërjes publike të faktit që anëtari i Gjykatës së Lartë ka qenë me precedentë penalë në Itali, Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet kryesisht për gjyqtarin Admir Thanza. Ditën e djeshme ai doli...

Fshehu dënimin në Itali, Prokuroria nis hetimet për gjyqtarin Admir Thanza

më 7.2018 - Lexo

rokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza. Hetimi ka nisur nga Seksioni i Dekriminalizimit në organin e Akuzës, pasi gjyqtari Thanza akuzohet për deklarim...

“Gjyqtari që vidhte dyqane”, Zëri i Amerikës: Të dhënat u siguruan nga ndërkombëtarët!

më 7.2018 - Lexo

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan dje se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Vettingu/ KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Artan Lazaj, nuk justifikon pasurinë

më 7.2018 - Lexo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj, pasi nuk justifikon pasurinë. (vijon)

SHBA i hoqi vizën, Vettingu i vë ‘vizën’ gjyqtarit Lazaj, e largon nga sistemi i drejtësisë

më 7.2018 - Java News

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj, pasi nuk justifikon pasurinë. vijon ma.me

I dënuar në Itali, Prokuroria nis verifikimet kryesisht për gjyqtarin Thanza

më 7.2018 - 24 ore

Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet kryesisht për anëtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza. Një ditë më parë, në Komisionin e Posaçëm të Kualifikimit u mbajt seanca dëgjimore për gjyqtarin Thanza,...

Fshehu dënimin në Itali, Prokuroria nis hetimet për gjyqtarin Admir Thanza

më 7.2018 - Java News

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza. Hetimi ka nisur nga Seksioni i Dekriminalizimit në organin e Akuzës, pasi gjyqtari Thanza akuzohet për deklarim...

KPK për prokurorin Cama: Pasuri të pajustifikuara dhe rryshfet për mbyllje hetimesh

më 7.2018 - 24 ore

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK), për të zhvilluar seancën dëgjimore në lidhje me pastërtinë e figurës së tij. Relatori i çështjes...

“Gjyqtari që vidhte dyqane”, VOA: Të dhënat u siguruan nga ndërkombëtarët!

më 7.2018 - Java News

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan dje se gjyqtari i Gjykatës së Lartë...

Prokuroria nis verifikimet për gjyqtarin Thanza

më 7.2018 - KosovaPress

Një ditë më parë, në Komisionin e Posaçëm të Kualifikimit u mbajt seanca dëgjimore për gjyqtarin Thanza, i cili nga raporti i ONM rezultoi i dënuar në Itali për vjedhje. Prokuroria i ka bërë edhe një kërkesë...

Shkarkohet gjyqtari Artan Lazaj, nuk justifikonte pasurinë

më 7.2018 - Ekonomia Online

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij. Në momentin e vendimit...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Artan Lazaj

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags artan lazaj KPK shkarkim vetting Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK, ai ka një sërë problemesh me pasurinë. Në përfundim...

Sot del para vettingut prokurori i “21 Janarit”

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama, del para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit, ku do njihet me gjetjet që kanë kryer anëtarët e këtij komisioni, gjatë hetimit të tyre për veprimtarinë profesionale,...

Një ditë më parë iu zbulua dënimi në Itali, Prokuroria nis hetimet për Admir Thanzën

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags dekriminalizim hetime prokurori Thanza Prokuroria e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për gjyqtari Admir Thanza, anëtar i Gjykatës së Lartë. Thanza akuzohet për deklarim të rremë në formularin...

Vettingu, sot radha e Prokurorit të Prokurorisë së Tiranës

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags adriatik cama prokurori vetingu Edhe sot do te kete seance te Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama, njëherazi kandidat për KLP do të përballet...

Vettingu, sot radha e Prokurorit të Prokurorisë së Tiranës

më 7.2018 - Ekonomia Online

Edhe sot do të ketë seance të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama, njëherazi kandidat për KLP do të përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit....

Sot del para vettingut prokurori i “21 Janarit

më 7.2018 - Sovrani

Prokurori i Tiranës Adriatik Cama, del para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit, ku do njihet me gjetjet që kanë kryer anëtarët e këtij komisioni, gjatë hetimit të tyre për veprimtarinë profesionale,...

Gjyqtari i dënuar për vjedhje në Itali, Zëri i Amerikës: Të dhënat u siguruan nga ekpertë ndërkombëtarë

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags gjykata e larte gjyqtar Thanza Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK