http://kariera.mk

Gjysma e gjyqtarëve e prokurorëve probleme me pasuritë

më 7.2018 - Lajmi.net

Në Shqipëri, gati gjysma e gjyqtarëve dhe prokurorëve rezultojnë të jenë me probleme sa i përket pasurisë së deklaruar prej tyre. Këtë e pohoi sot drejtuesi i Inspektoriatit të Lartë të verifikimit të...

Gjysma e gjyqtarëve e prokurorëve probleme me pasuritë

më 7.2018 - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, gati gjysma e gjyqtarëve dhe prokurorëve rezultojnë të jenë me probleme sa i përket pasurisë së deklaruar prej tyre. Këtë e pohoi sot drejtuesi i Inspektoriatit të Lartë të verifikimit të...

Alarmi/ ILDKPI: 50% e njerëzve të drejtësisë ikin nga pasuria. Në 2019 do mbetemi pa gjykatë Apeli

më 7.2018 - BalkanWeb

Nga Elda Menga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka konstatuar se mbi 50% e gjyqtarëve dhe prokurorëve nuk do ta kalojnë Vettingun. Gjatë raportimit në Komisionin e Ligjeve,...

Gjysma e gjyqtarëve e prokurorëve probleme me pasuritë

më 7.2018 - Bota Press

Në Shqipëri, gati gjysma e gjyqtarëve dhe prokurorëve rezultojnë të jenë me probleme sa i përket pasurisë së deklaruar prej tyre. Këtë e pohoi sot drejtuesi i Inspektoriatit të Lartë të verifikimit të...

Zyrtarët e lartë (kryesisht gjyqtarët), nuk justifikojnë dot 80 mln euro pasuri

më 7.2018 - Gazeta Tema

Vlera e pasurisë së pajustifikuar nga zyrtarët ka arritur në vlerën e 80 milionë eurove sipas raportit vjetor të ILDKPI. Në raportimin zyrtar që bëri ky institucion pranë komisionit të Ligjeve, drejtuesi...

Gjysma e gjyqtarëve e prokurorëve probleme me pasuritë

më 7.2018 - Sovrani

Në Shqipëri, gati gjysma e gjyqtarëve dhe prokurorëve rezultojnë të jenë me probleme sa i përket pasurisë së deklaruar prej tyre. Këtë e pohoi sot drejtuesi i Inspektoriatit të Lartë të verifikimit të...

Ganaj: 50% e gjyqtarëve ikin nga pasuria. Rrezikojmë të mbetemi pa Apel

më 7.2018 - Zhurnal

Ganaj: 50% e gjyqtarëve ikin nga pasuria. Rrezikojmë të mbetemi pa Apel "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

Ganaj: 50% e gjyqtarëve ikin nga pasuria. Rrezikojmë të mbetemi pa Apel

më 7.2018 - Gazeta Express

Kontrolli i pasurive të gjyqtarëve dhe prokurorëve ka qenë prioriteti kryesor i punës së ILDKPKI-së gjatë vitit 2017. Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit e Kontrollit të Pasurive...

Raporti i ILDKPKI, Ganaj: 50% e gjyqtarëve ikin nga pasuria…

më 7.2018 - Mapo

Kontrolli i pasurive të gjyqtarëve dhe prokurorëve ka qenë prioriteti kryesor i punës së ILDKPKI-së gjatë vitit 2017. Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit e Kontrollit të Pasurive...

Edhe Apeli në rrezik, ILDKPKI: 50% e gjyqtarëve ikin nga pasuria

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Kontrolli i pasurive të gjyqtarëve dhe prokurorëve ka qenë prioriteti kryesor i punës së ILDKPKI-së gjatë vitit 2017. Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit e Kontrollit të Pasurive...

Bie Gjyqësori dhe Prokuroria, Ganaj: Fshehje masive e pasurisë dhe konflikte interesi

më 7.2018 - Vizion Plus

Gjysma e gjyqtareve dhe prokuroreve nuk do ta kalojnë Vetingun. Ky është konstatimi i Inspektoratit te Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive i cili ka detyre ligjore verifikimin e një prej tre...

Gjysma e njerëzve të drejtësisë probleme me fshehjen e pasurisë

më 7.2018 - Lexo

Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit e Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit, pohoi para Komisionit të Ligjeve se të dhënat janë mjaft shqetësuese, pasi gjysma e njerëzve...

Shifra alarmante nga Kontrolli i Pasurive: 50% e njerëzve të Drejtësisë kanë probleme

më 7.2018 - Java News

Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit e Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit, pohoi para Komisionit të Ligjeve se të dhënat janë mjaft shqetësuese, pasi gjysma e njerëzve...

ILDKP: Vitin e ardhshëm Shqipëria mund të mbetet pa Gjykatë të Apelit

më 7.2018 - Illyria

Tiranë, 12 korrik 2018 – Kryetari i Inspektoratit Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, Shkëlqim Ganaj, prezantoi sot para Komisionit të Ligjeve të Kuvendit të Shqipërisë raportin e punës 1 vjeçare...

Kreu i ILDKPKI jep alarmin: Vettingu “rrëzon” edhe Gjykatën e Apelit vitin tjetër

më 7.2018 - NOA

Procesi i Vettingut po largon nga sistemi një pjesë të madhe të gjyqtarëve dhe prokurorëve të cilët nuk justifikojnë pasurinë e akumuluar ndër vite. Por, veç anës pozitive të pastrimit të sistemit, ky...

Efekti vetting: problemet në pasuri, paralajmërohet kolaps njerëzor në sistemin e drejtësisë

më 7.2018 - Te Sheshi

Vettingu mund të çojë në ngërç akoma dhe më të madh sistemin e drejtësisë, pasi shumë prej njerëzve të saj, duke qenë se kanë vënë pasuri të pajustifikuar, kanë zgjedhur të vetëlargohen. Kjo u paralajmërua...

Kreu i ILDKPI jep alarmin: Gjysma e njerëzve të drejtësisë me probleme, mund të mbetemi…

më 7.2018 - AlbPress

Shpërndaj Tags gjyqtare ildkpi pasuri probleme Kontrolli i pasurive të gjyqtarëve dhe prokurorëve ka qenë prioriteti kryesor i punës së ILDKPKI-së gjatë vitit 2017. Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoriatit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK