http://kariera.mk

Partizani debuton me humbje në Ligën e Evropës

para 7 muajve - Koha.net

Partizani humbi ndeshjen e parë të Europa League me rezultatin minimal 1-0 ndaj Mariborit. “Të kuqtë” nuk arritën të shfrytëzonin faktorin fushë dhe me këtë rezultat kualifikimi duket mision i pamundur...

Trajneri i Mariborit: Ndeshje shumë e vështirë, kualifikimi ndaj Partizanit vendoset në Slloveni

para 7 muajve - BalkanWeb

Trajneri i Mariborit, Milaniç, foli shkurtimisht për ‘RTSH’ pas fitores që ekipi i tij mori kundër Partizanit në ndeshjen e vlefshme për “Europa League”. Ai u shpreh se sot në kryeqytetin shqiptar ishte...

Partizani, humbje ‘dinjitoze’ ndaj Mariborit në Europa League

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Humbje minimale me rezultatin 0-1 për Partizanin në ndeshjen e parë të turit të parë kualifikues të Europa League ndaj sllovenëve të Maribor. Një paraqitje e mirë e të Kuqëve në debutimin e Skënder Gegës...

Gega: Mund të merrnim më tepër, Partizani do të bëjë më të mirën në transfertë

para 7 muajve - BalkanWeb

Në intervistën pas ndeshjes me Mariborin, trajneri i Partizanit, Skënder Gega, u shpreh se ekipi i drejtuar prej tij sot bëri një paraqitje pozitive. Duke evidentuar faktin se mund të kishin marrë diçka...

Partizani mundet nga Maribori në Europa League

para 7 muajve - Vizion Plus

Partizani mundet me rezultatin minimal 1-0 nga Maribori. Të kuqtë humbën ndeshjen e parë të Europa League. Miqtë kaluan në avantazh në pjesën e dytë me anë të Bajde, që zhbllokoi shifrat duke goditur nga...

Partizani humb me rezultat minimal nga Maribori

para 7 muajve - Telegrafi

Partizani i Tiranës e ka nisur me humbje aventurën evropiane. Skuadra nga kryeqyteti shqiptar u përball me gjigantin Slloven, Maribor në Selman Stërmasi. Sllovenët arritën fitore minimale me rezultat 1-0....

Liga e Evropës, mposhtet Partizani

para 7 muajve - Klan Kosova

Partizani ka pësuar humbje në shtëpi nga Maribori në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Evropës. Gregor Bajde ishte autori i golit të vetëm në fitoren 0:1 të klubit  slloven, kur tundi portën e Alban...

Darko Milanic: “Partizani i fortë, kualifikimi vendoset pas 90 minutave të ardhshme”

para 7 muajve - Telesport

Nuk kishte surpriza këtë të enjte në “Selman Stërmasi”, aty ku Maribor mundi skuadrën e Partizanit me rezultatin 1-0, në takimin e vlefshëm për turin e parë kualifikues të UEFA Europa League. Një ndeshje...

Përfundon gjithçka, Partizani humbet në shtëpi ndaj Mariborit

para 7 muajve - Albeu

Në “Selman Stërmasi” Partizani luajti ndeshjen e turit të parë të Europa League ndaj sllovenëve të Maribor. Skuadra sllovene fitoi minimalisht 1-0, me golin e shënuar në minutën e 50' nga Bajde . Të kuqtë...

Partizani, Gega: “Humbja vështirëson kualifikimin, por paraqitje e këaqshme!”

para 7 muajve - Telesport

Edhe pse i mundur me rezultatin 1-0 në aventurën e tij të parë europiane që nga marrja e drejtimit të skuadrës së Partizanit, trajneri Skënder Gega, u shpreh i kënaqur me paraqitjen e të kuqëve përballë...

Dëshira nuk mjafton për Partizanin, humbje dinjitoze ndaj Mariborit

para 7 muajve - SuperSport

Humbje minimale me rezultatin 0-1 për Partizanin në ndeshjen e parë të turit të parë kualifikues të Europa League ndaj sllovenëve të Maribor. Një paraqitje e mirë e të Kuqëve në debutimin e Skënder Gegës...

Partizani-Maribor, një gol vendos sfidën e pare që mbyllet…

para 7 muajve - Mapo

Partizani luajti në “Selman Stërmasi” ndeshjen e parë të turit të parë të Europa League ndaj sllovenëve të Maribor. Skuadra sllovene fitoi minimalisht 1-0, me golin e shënuar në minutën e 50-të nga Bajde....

Partizani e humbet sfidën e parë kundër Mariborit

para 7 muajve - Gazeta Express

Partizani i Tiranës e ka humbur sfidën e parë kundër Mariborit të Sllovenisë në Tiranë Partizani i Tiranës e ka humbur sfidën e parë në kuadër të Europa Ligës në shtëpi kundër Mariborit më rezultat 1-0....

Partizani humbet në “Selman Stermasi” në takimin e parë ndaj Mariborit

para 7 muajve - Gazeta Tema

Partizani ka humbur ne testin e pare kunder Mariborit, sfide e vleshme per turin e pare te kompeticionit te “Europa League”. Te kuqte u munden me rezultatin e ngushte 1-0 ne takimin e pare te zhvilluar...

Edhe Partizani humb në kualifikimet e Ligës së Evropës, Maribori fiton në Tiranë

para 7 muajve - Lajmi.net

. Edhe Partizani ka pësuar humbje në raundin e parë kualifikues për Ligën e Evropës. Skuadra tiranase u mposht nga Maribori në shtëpi. Mysafirët triumfuan me rezultat të ngushtë, 1:0. Golin e vendimtar...

Paraqitje dinjitoze, por Partizani mposhtet përballë Maribor

para 7 muajve - Telesport

Partizani është thyer sot me rezultatin 0-1, në “Selman Stërmasi”, në takimin e parë me Maribor, i vlefshëm për turin e parë kualifikues të UEFA Europa League. Një disfatë e dhimbshme për të kuqtë, por...

Maribori kalon në epërsi kundër Partizanit

para 7 muajve - Gazeta Express

Maribori ka shënuar golin e parë kundër Partizanit në Tiranë Është Gregor Bajde që ka shënuar në minutën e 49’të te ndeshjes. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Formacionet zyrtare/ Partizani-Maribor për “Europa League”, Gega starton me 1 debutues

para 7 muajve - BalkanWeb

Partizani do të luajë sot në “Selman Stërmasi” ndeshjen e parë të fazës së parë të “Europa League” kundër Mariborit. Skuadra shqiptare e drejtuar nga Gega do të ketë një kundërshtar shumë të vështirë,...

Partizani mundet në shtëpi nga Maribori

para 7 muajve - Lexo

Po të luhet në “Selman Stërmasi” sfida e parë e Ligës së Europës mes Partizanit dhe sllovenëve të Mariborit. Skuadra e trajnerit Gega do të kërkojë të marrë një rezultat pozitiv në shtëpi, për të shpresuar...

Partizani mundet në shtëpi nga Maribori, kualifikimi mjaft i vështirë

para 7 muajve - Java News

Partizani ka humbur ne ndeshjen e pare kunder Mariborit, sfide e vleshme per turin e pare te kompeticionit te “Europa League”. Te kuqte u munden me rezultatin e ngushte 1-0 ne takimin e pare te zhvilluar...

Formacionet zyrtare: Partizani – Maribori

para 7 muajve - Gazeta Express

Partizani i Tiranës pritet të këtë një punë të vështirë sot me Mariborin, që vitin e kaluar konkurruan në Ligën e Kampionëve E për këtë sfidë Partizani është përgatitur sa më mirë që është e mundur edhe...

Partizani humbi ndaj Mariborit, tifozët bëjnë atë që pak kush e priste

para 7 muajve - Newsport

Partizani ka luajtur pak minuta më parë me Mariborin, në ndeshjen e parë të vlefshme për fazën eleminatore në Europa League. “Demat” janë mundur nga miqtë me rezultatin 1-0, rezultat ky që nuk pritej,...

LAJMI I FUNDIT/ Skënder Gega “përtyp” humbjen: Jemi optimistë për të ardhmen

para 7 muajve - Newsport

Partizani është mundur nga Maribori në “Selman Stermasi”, ndërsa trajneri Skënder Gega është shprehur për RTSH-në se kjo ishte një ndeshje e mirë  dhe optimizmi është i madh për të ardhmen. “Patjetër që...

LAJMI I FUNDIT/ Maribori fitoi ndaj Partizanit, trajneri “përgëzon” të kuqtë

para 7 muajve - Newsport

Partizani dhe Maribori kanë luajtur ndeshjen e parë të Europa League dhe gjithçka ka përfunduar me rezultatin 0-1 për miqtë. Trajneri i Maribor është shprehur për RTSH se ishte një rezultat i mirë, por...

LAJMI I FUNDIT/ Maribori fitoi ndaj Partizani, trajneri “përgëzon” Partizanin

para 7 muajve - Newsport

Partizani dhe Maribori kanë luajtur ndeshjen e parë të Europa League dhe gjithçka ka përfunduar me rezultatin 0-1 për miqtë. Trajneri i Maribor është shprehur për RTSH se ishte një rezultat i mirë, por...

LAJMI I FUNDIT/ Menaxheri i ÇANIT “zbarkon” në Selman Stërmasi dhe ironizon: Më mungon Edgar

para 7 muajve - Newsport

Çani këtu, Çani atje, Çani gjithandej. Sulmuesi i Partizanit gjithmonë është në qendër të vëmendjes. Njëher dëmtimet e tashmë problemet me stafin teknik. Befasia më e madhe ishte lënia jashtë listës për...

FOTO/ Lojtari i Kombëtares injorohet nga Maribori, mbrojtësi kuqezi e ndjek nga tribuna

para 7 muajve - Newsport

Lojtari shqiptar i skuadrës së Mariborit Valon Ahmeti nuk është grumbulluar nga trajneri për këtë ndeshje dhe lojtari është parë i pranishëm në tribunën qendrore të stadiumit “Selman Stermasi”, duke ndjekur...

LAJMI I FUNDIT/ Futbollisti i kombëtares shqiptare injorohet në ndeshjen me Partizanin, ja ç’ndodh në “Selman Stermasi”

para 7 muajve - Newsport

Partizani dhe Maribori përballen në Europa League në ndeshjen e parë eleminatore mes tyre që luhet në “Selman Stermasi”. Te skuadra e Mariborit luan edhe një lojtari shqiptar, sikurse është Valon Ahmeti,...

LIVE/ Starton ndeshja, Partizani dhe Maribor-i, ndezin “motorët” në Europa League

para 7 muajve - Newsport

Partizani do të luajë sot kundër Mariborit, ndeshje e vlefshme për turin e parë të Europa League. Ky takim do të zhvillohet në orën 17:30 dhe është mjaft i rëndësishëm për të kuqtë e drejtuar nga trajneri...

LAJMI I FUNDIT/ Partizani luan kundër Mariborit, trajneri GEGA befason me formacionin zyrtar

para 7 muajve - Newsport

Partizani do të luajë sot kundër Mariborit, ndeshje e vlefshme për turin e parë të Europa League. Ky takim do të zhvillohet në orën 17:30 dhe është mjaft i rëndësishëm për të kuqtë e drejtuar nga trajneri...

Partizani, Gega: “E vështirë ndaj Maribor, vendimi im përjashtimi i Çanit”

para 7 muajve - Telesport

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, ka shpresa se skuadra e tij mund t’ia dalë përballë Mariborit nesër. Në konferencën për shtyp ai ka folur edhe për lënien jashtë të Edgar Çanit si dhe për objektivat...

Trajneri i Partizanit: Maribori skuadër shumë e fortë, ja pse e lashë jashtë Çanin

para 7 muajve - BalkanWeb

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, ka folur sot në konferencë për shtyp për ndeshjen e nesërme që demat do të luajnë në fazën e parë eliminatore të “Europa League” kundër Mariborit. Fillimisht trajneri...

Gega para Mariborit: Nderojmë fanellën, ja pse lashë jashtë Çanin

para 7 muajve - SuperSport

Partizani do të bëjë debutimin sezonal nesër, teksa do të presë në orën 17:30 në “Selman Stërmasi”, skuadrën sllovene të Mariborit, në sfidën e parë të vlefshme për eliminatoret e Europa Leagues. Kjo do...

Partizani-Maribor, eksperienca favorizon miqtë

para 7 muajve - Telesport

Partizani do të kthehet në fushë pasditen e së enjtes, ora 17:30, për t’u ndeshur kundër sllovenëve të Maribor, ndeshje e vlefshme për fazën kualifikuese të Europa League. “Të Kuqtë” nuk kanë një eksperiencë...

Trajneri i Mariborit ‘kërcënon’ Partizanin: Kemi strategji të qartë për t’i mundur

para 7 muajve - BalkanWeb

Nesër në “Selman Stërmasi”, në orën 17:30, Partizani do të luajë ndeshjen e parë për fazën e parë të eliminatoreve të “Europa League” kundër Mariborit. Rivalët e ekipit shqiptar kanë fluturuar sot me çarter...

FOTO/ Drejtori i përgjithshëm mbikëqyr Partizanin para Mariborit, Olsi Rama s’i ndahet as në “Selman Stërmasi”

para 7 muajve - Newsport

Skuadra e Partizanit po zhvillon stërvitjen e fundit para sfidës që luajë nesër ndaj Mariborit në “Selman Stermasi”. Situata në ambjentin e kuq duket shumë optimiste, ashtu sikurse trajneri Gega dhe kapiteni...

LAJMI I FUNDIT/ Alban Hoxha nuk “trembet” ndaj Maribori-t: Kemi punuar shumë, për tifozët kam një mesazh

para 7 muajve - Newsport

Kapiteni i skuadrës së Partizanit , Alban Hoxha është shprehur në konferëncën përpara mediave kundërs ndeshjes së Mariborit se kjo është një sfidë shumë e veçantë për skuadrë, por megjithatë ata do të...

Partizani-Maribor/ Gjithçka që duhet të dini për ndeshjen

para 7 muajve - Lexo

Partizani do të kthehet në fushë pasditen e së enjtes, ora 17:30, për t’u ndeshur kundër sllovenëve të Maribor, ndeshje e vlefshme për fazën kualifikuese të Europa League. “Të Kuqtë” nuk kanë një eksperiencë...

LAJMI I FUNDIT/ Partizani luan në Europa League, Skënder Gega analizon ndeshjen: Jemi optimist, ja përse nuk është grumbulluar Edgar ÇANI

para 7 muajve - Newsport

Në konferencën përpara ndeshjen me Mariborin, trajneri Skënder Gega është shprehur shumë optimist për skuadrën e tij, sepse beson se ka një grup shumë të mirë. Gjithashtu tekniku ka shpjeguar edhe çështjen...

Maribori zbarkon në Tiranë, trajneri slloven “kërcënon” Partizanin

para 7 muajve - Telesport

Nesër luhet ndeshja e parë ë turit të parë eliminator të Ligës së Europës, mes Partizanit dhe Maribor të Sllovenisë, në orën 17:30, në stadiumin “Selman Stermasi”. Sllovenët janë mbërritur në kryeqytetin...

LAJMI I FUNDIT/ Partizani luan kundër Mariborit, ja numri zyrtar i biletave të shitura deri tani

para 7 muajve - Newsport

Nesër, Partizani do të luajë kundër Mariborit, ndeshje e vlefshme për turin e parë të Europa League. Ky takim do të zhvillohet në stadiumin “Selman Stërmasi” dhe normalisht pritet një numër i madh tifozësh...

PARTIZANI i Gegës njësoj si ai i Dalipit, të kuqtë vetëm më një ndryshim në Europa League

para 7 muajve - Newsport

Nesër, Partizani do të luajë kundër Mariborit, ndeshje e vlefshme për turin e parë të Europa League. Ky takim do të zhvillohet në orën 17:30, në stadiumin “Selman Stërmasi”. Me interes pritet formacioni...

Presioni nga sllovenët, trajneri i Partizanit u thotë lojtarëve fjalën e fundit

para 7 muajve - Newsport

Megjithë problemet e vonesat e nisjes së fazës përgatitore, Partizani nuk pranon të heqë dorë nga përballja me Mariborin. “Të kuqtë” nuk do të kenë në dispozicion që nga minuta e parë dy blerjet e reja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK