http://kariera.mk

Pret thonjtë 9 metra të gjatë…pas 66 vitesh, ia dhuron muzeut në New York

para 7 muajve - BalkanWeb

INDI- Një 82-vjeçar nga India është konsideruar burri me thonjtë më të gjatë në botë, ndërsa ka vendosur që t’i presë ato pas 66 vitesh. Indiani Shridhar Çillal, ia dhuroi thonjtë që shkojnë sa gjatësia...

Për afro 70 vite nuk i kishte prerë thonjtë, futet në librin e rekordeve Guiness – me thonjtë 9 metra të gjatë

para 7 muajve - Telegrafi

Gjatë matjes së fundit, gjatësia totale e thonjve në dorën e majtë që nuk i kishte prerë për afro 70 vite, kishin arritur në plotë nëntë metra. Falë këtij fakti Shridar Chilal ka arritur të futet në librin...

Preu thonjtë 9 metra të gjatë, ia dhuroi muzeut

para 7 muajve - NOA

Një i moshuar, kishte 66 vite që nuk i priste thonjtë, por vendosi ta bëjë një gjë të tillë në moshën 82-vjeçare. Thonjtë e tij kishin shkuar në 9 metra të gjatë. Indiani Shridhar Çillal, ia dhuroi thonjtë...

Njeriu me thonjtë më të gjatë në botë, i pret pas…. 66 vitesh

para 7 muajve - Medial

Burri me thonjtë më të gjatë në botë, ka vendosur që t’i presë ata pas 66 vitesh. Shridhar Chillal nga India mban Rekordin Botëror të Guinness për thonjtë më të gjatë të regjistruar ndonjëherë në një dorë,...

Njeriu me thonjtë më të gjatë në botë, më në fund i preu

para 7 muajve - RTV 21

Pas 66 vjetësh i preu thonjtë Shridhar Chillal, mbajtësi i rekordit botëror të Guinnessit, ai ka rritur thonjtë e tij për 66 vjet. Ata morën 66 vjet që të rriteshin, por vetëm disa minuta për të prerë....

Rekord botëror: Burri pren thonjtë e tij dhe i dërgon në muze, ja sa ishte gjatësia e tyre

para 7 muajve - Lajmi.net

A jeni mërzitur ndonjëherë kur prindërit tuaj kanë dashur t'ua prejnë thonjtë? E pra, ky është Sridhar Chillal – dhe ai ka rritur thonjtë në dorën e tij të majtë për 66 vjet. Më 17 nëntor 2014 ai vendosi...

Thonjpapreri më i madh në botë vendos t’i heqë pas 66 vitesh

para 7 muajve - Te Sheshi

Indiani Shridhar Chillal, njeriu i thonjve më të gjatë në botë, vendosi që ta ndërpresë aventurën e tij më pasoja edhe higjenike, pas 66 vjetësh. Gjatë matjes së fundit, gjatësia totale e thonjve të tij...

Për afro 70 vite nuk i kishte prerë thonjtë, futet në librin e rekordeve Guiness – me thonjtë 9 metra të gjatë

para 7 muajve - Republika

Gjatë matjes së fundit, gjatësia totale e thonjve në dorën e majtë që nuk i kishte prerë për afro 70 vite, kishin arritur në plotë nëntë metra. Falë këtij fakti Shridar Chilal ka arritur të futet në librin...

Njeriu me thonjtë më të gjatë në botë, i pret pas…. 66 vitesh

para 7 muajve - Gazeta Tema

Burri me thonjtë më të gjatë në botë, ka vendosur që t’i presë ata pas 66 vitesh. Shridhar Chillal nga India mban Rekordin Botëror të Guinness për thonjtë më të gjatë të regjistruar ndonjëherë në një dorë,...

Njeriu me thonjtë më të gjatë në botë, i pret ata pas 66 vitesh

para 7 muajve - Sovrani

Pronari i thonjve më të gjatë të regjistruar ndonjëherë në botë, i ka prerë ata pas 66 vitesh. Shridhar Chillal nga India kishte thyer rekord botëror, pasi thonjtë e dorës së majtë nuk i kishte prerë nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK