http://kariera.mk

Pitana gjyqtari kryesor i finales së Botërorit

para 7 muajve - Telegrafi

 Shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA ka caktuar gjyqtarin për finalen e madhe të Kampionatit Botëror. Gjyqtari argjentinas, Nestor Pitana ka marrë besimin nga FIFA për ta drejtuar këtë finale...

Ky gjyqtar do ta drejtojë finalen Francë – Kroaci

para 7 muajve - Ina

Argjentinasi Nestor Pitana është caktuar gjyqtar i ndeshjes finale të Botërorit Rusia 2018 që do të zhvillohet në mes të Francës dhe Kroacisë Ndeshja e madh do të zhvillohet në Moskë të dielën në mbrëmje...

Nestor Pitana, gjyqtari i finales së Botërorit

para 7 muajve - Lajmi.net

. Pak ditë na ndajnë nga finalja e madhe e Botërorit “Rusi 2018”, ku Franca dhe Kroacia do të “përplasin brirët” për të “rrëmbyer” në shtëpi kupën prej ari. Tani është përcaktuar dhe gjyqtari i ndeshjes...

Ky gjyqtar do ta drejtojë finalen Francë – Kroaci

para 7 muajve - Gazeta Express

Argjentinasi Nestor Pitana është caktuar gjyqtar i ndeshjes finale të Botërorit Rusia 2018 që do të zhvillohet në mes të Francës dhe Kroacisë Ndeshja e madh do të zhvillohet në Moskë të dielën në mbrëmje...

Pitana gjyqtar kryesor i finales

para 7 muajve - Portalb

Argjentinasi Nestor Pitana është përzgjedhur gjyqtari kryesor për finalen e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë. Ndeshja e madhe e së dielës është e para e këtij lloji për Kroacinë, ndërsa e treta...

Ja cili do jetë arbitri që do gjykojë finalen Francë-Kroaci

para 7 muajve - Sot News

Franca dhe Kroacia do të luajnë në datën 15 korrik për të diskutuar edhe fituesin e Botërorit që po zhvillohet në Rusi. Një çështje e zgjidhur tashmë është edhe ajo e arbitrimit, që ka një rëndësi të madhe...

Argjentinasi Nestor Pitana do të drejtojë finalen e Kupës së Botës

para 7 muajve - Telesport

FIFA ka emëruar argjentinasin Nestor Pitana si arbitrin e finales së Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë. 43-vjeçari ka drejtuar ndeshjen e parë të turneut mes Rusisë dhe Arabisë Saudite dhe ishte...

Vendoset arbitri: Ja kush do e gjykojë finalen Francë-Kroaci

para 7 muajve - Gazeta Tema

Franca dhe Kroacia do të luajnë në datën 15 korrik për të diskutuar edhe fituesin e Botërorit që po zhvillohet në Rusi. Një çështje e zgjidhur tashmë është edhe ajo e arbitrimit, që ka një rëndësi të madhe...

Refer i finales së Botërorit, argjentinasi Nestor Pitana

para 7 muajve - Klan Kosova

Referi argjentinas, Nestor Pitana, do ta referojë finalen e Kupës së Botës “Rusia 2018” mes Francës dhe Kroacisë. Në këtë Botëror ai iu ka referuar të dyja kombëtareve, Kroacisë në 1/8 e finales në triumfin...

Referi i finales së Botërorit, argjentinasi Nestor Pitana

para 7 muajve - Klan Kosova

Referi argjentinas, Nestor Pitana, do ta referojë finalen e Kupës së Botës “Rusia 2018” mes Francës dhe Kroacisë. Në këtë Botëror ai iu ka referuar të dyja kombëtareve, Kroacisë në 1/8 e finales në triumfin...

Pitana gjyqtar kryesor i finales

para 7 muajve - Koha.net

Argjentinasi Nestor Pitana është përzgjedhur gjyqtari kryesor për finalen e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë. Ndeshja e madhe e së dielës është e para e këtij lloji për Kroacinë, ndërsa e treta...

Zbulohet se kush do të jetë gjyqtari i finales së Kampionatit Botëror

para 7 muajve - OraInfo

Referi argjentinas, Nestor Pitana, do ta referojë finalen e Kupës së Botës “Rusia 2018” mes Francës dhe Kroacisë. Në këtë Botëror ai iu ka referuar të dyja kombëtareve, Kroacisë në 1/8 e finales në triumfin...

Ky gjyqtar do ta drejtojë finalen Francë – Kroaci

para 7 muajve - Tetova Sot

Argjentinasi Nestor Pitana është caktuar gjyqtar i ndeshjes finale të Botërorit Rusia 2018 që do të zhvillohet në mes të Francës dhe Kroacisë Ndeshja e madh do të zhvillohet në Moskë të dielën në mbrëmje...

Finalja Francë – Kroaci në ‘dorën’ e një… argjentinasi!

para 7 muajve - Java News

Franca dhe Kroacia do të luajnë në datën 15 korrik për të diskutuar edhe fituesin e Botërorit që po zhvillohet në Rusi. Një çështje e zgjidhur tashmë është edhe ajo e arbitrimit, që ka një rëndësi të madhe...

Argjentinasi Nestor Pitana do ta drejtojë finalen Francë – Kroaci

para 7 muajve - KosovaPress

FIFA ka njoftuar se Pitana do të ndajë drejtësinë të dielën, i ndihmuar nga asistentët Hernan Maidana dhe Juan Belatti, me holandezin Bjorn Kuipers që do të jetë zyrtarë i katërt. 43 vjeçari ka drejtuar...

Kush do e gjykojë finalen e madhe Francë-Kroaci

para 7 muajve - Lexo

Franca dhe Kroacia do të luajnë në datën 15 korrik për të diskutuar edhe fituesin e Botërorit që po zhvillohet në Rusi. Një çështje e zgjidhur tashmë është edhe ajo e arbitrimit, që ka një rëndësi të madhe...

ZYRTARE/ Finalja e Botërorit shumë pranë, FIFA vendos për arbitrin e ndeshjes

para 7 muajve - Newsport

Në datën 15 korrik do të jetë ndeshja më e madhe e këtij Botërori, pasi aty do të kurorëzohet fituesi i këtij turneu. FIFA në një postim në rrjetet sociale, ka bërë zyrtare edhe emrin e arbitrit që do...

Finalja euro-ballkanike e Botërorit, gjykimi ju besohet amerikanolatinëve

para 7 muajve - Te Sheshi

Të dielën luhet në Moskë finalja e madhe e Botërorit, një finale euro-ballkanike mes Francës dhe Kroacisë, vështirë e parashikueshme në fillimet e eventit të madh futbollistik që po mbahet në Rusi. Dhe...

Mësohen gjyqtarët e finales së madhe: Francë – Kroaci

para 7 muajve - Sovrani

Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA ka zbuluar gjyqtarët për finalen e madhe “Rusi 2018”. Ndeshjen, Kroaci – Francë do ta gjykojë, referi nga Argjentina, Nestor Pitana, shkruan IndeksOnline. Pitana do...

Zyrtare: Ky do të jetë referi kryesor në finalen mes Francës e Kroacisë

para 7 muajve - Periskopi

Të dielën, më 15 korrik duke filluar nga ora 17:00 do të luhet finalja e Kupës së Botës, raporton Periskopi. Ndeshja do të zhvillohet mes Kroacisë dhe Francës. Tashmë FIFA ka bërë të ditur se tashmë është...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK