http://kariera.mk

Historia e Daliç, ja si e injoruan dhe e konsideruan të paaftë në Shqipëri

para 7 muajve - Lajmi.net

Ai e ka çuar skuadrën ballkanase, Kroacinë në finalen e Kupës së Botës duke bërë realitet një ëndërr. Kroacia është një hap larg kupës së Botës dhe kjo padyshim është meritë kryesore e trajnerit Zlatko...

10 vite më parë punonte në Tiranë, sot një hap larg titullit kampion bote me Kroacinë

para 7 muajve - Ina

Që Kroacia është për herë të parë në historinë e saj në një finale kampionati botëror, kjo është padyshim edhe për meritë të trajnerit Zlatko Daliç. Me fat, në udhëheqjen e një prej brezave më të mirë...

10 vite më parë punonte në Tiranë, sot një hap larg titullit kampion bote me Kroacinë

para 7 muajve - Mapo

Që Kroacia është për herë të parë në historinë e saj në një finale kampionati botëror, kjo është padyshim edhe për meritë të trajnerit Zlatko Daliç. Me fat, në udhëheqjen e një prej brezave më të mirë...

Daliq: Anglia do të duhej ta respektonte më shumë Kroacinë

para 7 muajve - Koha.net

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliq ka thënë se Anglia do të duhej ta respektonte më tepër Kroacinë në prag të sfidës gjysmëfinale të Botërorit. Kroacia arriti ta përmbyste rezultatin ndaj Anglisë, duke...

“Kur Zlatko Dalić ishte emigrant në Shqipëri, sot në finale të Botërorit”

para 7 muajve - Ina

Zlatko Daliç po bën historinë jo vetëm të Kroacisë, por të futbollit botëror. Ai ka çuar për herë të parë Kroacinë në një finale Botërori dhe nëse arrin të fitojë përballë Francës, do të bënte diçka të...

Dikur Zlatko Daliq shëtiste me xhinse rrugëve të Tiranës

para 7 muajve - Klan Kosova

Përzgjedhësi i Kroacisë është një nga trajnerët më të përfolur muajin e fundit, pasi arriti që një skuadër nga Ballkani ta çojë në finale të Kupës së Botës Kroacia të mërkurën mbrëma, në takimin që u luajt...

Daliç mposhti gjigantë të futbollit në Rusi, por nuk ja doli dot me Partizanin dhe Tiranën!

para 7 muajve - Lexo

Kroacia ka kapur ëndrrën e saj duke qenë për herë të parë në një finalen të kampionateve Botëror. Sipas ekspertëve, me shumë gjasa ajo mund të ngrejë edhe kupën, e cila do ta ketë pas kësaj shtëpinë për...

Ishte koha kur trajneri i Kroacisë shëtiste Tiranës me xhinse “kaubojs”

para 7 muajve - Lajmi.net

. Kroacia mbrëmjen e djeshmë çoi në shtëpi Anglinë dhe preku ëndrrën e finales së Botërorit ku tashmë do ti duhet të përballet me Fancën ku do të kërkojë të shkruaj historinë dhe të sjellë Kupën e Botës në...

Dikur trajner i Tiranës, tash pretendon Kupën e Botës

para 7 muajve - Koha.net

Daliq mori drejtimin e Dinamo Tiranës (2008-2009), me të cilën fitoi Super Kupën shqiptare, por dha dorëheqje në shkurt 2009 pas humbjeve të derbit të njëpasnjëshëm me Partizanin e Tiranës, informon albinfo.ch....

Para 10 viteve Zlatko Dalic ishte emigrant në Shqipëri, sot në finale të Botërorit

para 7 muajve - Gazeta Express

Zlatko Dalic, është trajneri i Kroacisë, i cili ka siguruar biletën për në finalen e madhe të Kampionatit Botëror ku do të ballafaqohet me Francën. Ai ka arritur ta dërgoj Kroacinë në finale të Botërorit...

FOTO LAJM/ “Kur Zlatko Dalić ishte emigrant në Shqipëri, sot në finale të Botërorit”: Historia e tij, si në përralla

para 7 muajve - Gazeta Tema

Zlatko Daliç po bën historinë jo vetëm të Kroacisë, por të futbollit botëror. Ai ka çuar për herë të parë Kroacinë në një finale Botërori dhe nëse arrin të fitojë përballë Francës, do të bënte diçka të...

FOTO LAJM/ “Kur Zlatko Dalić ishte emigrant në Shqipëri, sot në finale të Botërorit”

para 7 muajve - Gazeta Tema

Zlatko Daliç po bën historinë jo vetëm të Kroacisë, por të futbollit botëror. Ai ka çuar për herë të parë Kroacinë në një finale Botërori dhe nëse arrin të fitojë përballë Francës, do të bënte diçka të...

Përralla e Dalic, lojtari i ndeshjes dhe arritja historike e Kroacisë

para 7 muajve - Mapo

Kroacia ka siguruar finalen e Kupës së Botës pasi ka mundur 2-1 Anglinë në kohën shtesë me përmbysje. Teksa lojtarët do të marrin pjesën më të madhe të lëvdatave, Zlatko Dalic, trajneri i bardhekuqve,...

Përralla e trajnerit Zlatko Dalic, lojtari i ndeshjes dhe arritja historike e Kroacisë

para 7 muajve - Medial

Kroacia ka siguruar finalen e Kupës së Botës pasi ka mundur 2-1 Anglinë në kohën shtesë me përmbysje. Teksa lojtarët do të marrin pjesën më të madhe të lëvdatave, Zlatko Dalic, trajneri i bardhekuqve,...

Kur trajneri i Kroacisë shëtiste me xhinse rrugëve të Tiranës

para 7 muajve - Sovrani

10 vite më parë Dalic ishte si trajner i Dinamos në kampionatin shqiptar. Kroacia mbrëmjen e djeshmë çoi në shtëpi Anglinë dhe preku ëndrrën e finales së Botërorit ku tashmë do ti duhet të përballet me...

Përralla e trajnerit Zlatko Dalic, lojtari i ndeshjes dhe arritja historike e Kroacisë

para 7 muajve - BalkanWeb

Kroacia ka siguruar finalen e Kupës së Botës pasi ka mundur 2-1 Anglinë në kohën shtesë me përmbysje. Teksa lojtarët do të marrin pjesën më të madhe të lëvdatave, Zlatko Dalic, trajneri i bardhekuqve,...

FOTO/ Para 10 vitesh trajneri i Kroacisë shëtiste në Tiranë me xhinse ‘kaubojs’

para 7 muajve - Fakti Ditor

10 vite më parë Dalic ishte si trajner i Dinamos në kampionatin shqiptar. Kroacia mbrëmjen e djeshme çoi në shtëpi Anglinë dhe preku ëndrrën e finales së Botërorit ku tashmë do ti duhet të përballet me...

Kush është strategu kroat i lindur në Bosnje Zlatko Dalic?

para 7 muajve - Periskopi

Trajneri i ekipit kombëtar të Kroacisë, Zlatko Dalic ka fituar zemrat e gjithë kroatëve, pasi përfaqësuesen kroate e ka dërguar në finalen e Kupës Botërore për herë të parë në histori. Dalic ka lindur...

FOTOLAJM/ ”Nga emigrant në Shqipëri, në finalen e Botërorit”

para 7 muajve - Java News

Zlatko Daliç po përflitet gjithnjë e më shumë, pasi bëri realitet ëndrrën e një populli të vogël, që e pa vetën në finalen e Kupës së Botës dhe shpreson që të ngrejë trofeun e shumëkërkuar nga të gjithë....

Si e përzuri skuadra shqiptare si të paaftë trajnerin që sapo dërgoi Kroacinë në Finalen e Kupës së Botës

para 7 muajve - Periskopi

Ai e ka çuar skuadrën ballkanase, Kroacinë në finale duke bërë realitet një ëndërr. Kroacia është një hap larg kupës së BOTËS dhe kjo padyshim është meritë kryesore e trajnerit Zlatko Daliç. Daliç, 10...

“Kur Zlatko Dalić ishte emigrant në Shqipëri, sot në finale të Botërorit”

para 7 muajve - Tetova Sot

Zlatko Daliç po bën historinë jo vetëm të Kroacisë, por të futbollit botëror. Ai ka çuar për herë të parë Kroacinë në një finale Botërori dhe nëse arrin të fitojë përballë Francës, do të bënte diçka të...

Para 10 viteve ishte emigrant në Shqipëri, sot në finale të Botërorit

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Zlatko Dalic, është trajneri i Kroacisë, i cili ka siguruar biletën për në finalen e madhe të Kampionatit Botëror ku do të ballafaqohet me Francën. Ai ka arritur ta dërgoj Kroacinë në finale të Botërorit...

Daliç, nga bankina e Dinamos së Tiranës, tek finalja e Kupës së Botës

para 7 muajve - Lexo

Kroacia ka arritur të shkruajë historinë, duke u kualifikuar për në finalen e madhe të Kupës së Botës “Rusi 2018”. Dhe e gjithë kjo lavdi mban një emër, atë të trajnerit, Zlatko Daliç. Dikur jo fort i...

Daliç, nga bankina e Dinamos së Tiranës, tek finalja e Kupës së Botës

para 7 muajve - Java News

Kroacia ka arritur të shkruajë historinë, duke u kualifikuar për në finalen e madhe të Kupës së Botës “Rusi 2018”. Dhe e gjithë kjo lavdi mban një emër, atë të trajnerit, Zlatko Daliç. Dikur jo fort i...

Dikur trajner i Tiranës, tash pretendon Kupën e Botës

para 7 muajve - Albinfo

Dalic mori drejtimin e Dinamo Tiranës (2008-2009), me të cilën fitoi Super Kupën shqiptare, por dha dorëheqje në shkurt 2009 pas humbjeve të derbit të njëpasnjëshëm me Partizanin e Tiranës, informon albinfo.ch....

Përralla e Dalic, lojtari i ndeshjes dhe arritja historike e Kroacisë

para 7 muajve - Telesport

Kroacia ka siguruar finalen e Kupës së Botës pasi ka mundur 2-1 Anglinë në kohën shtesë me përmbysje. Teksa lojtarët do të marrin pjesën më të madhe të lëvdatave, Zlatko Dalic, trajneri i bardhekuqve,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK