http://kariera.mk

Varësia nga seksi klasifikohet si sëmundje mendore

para 7 muajve - Gazeta Express

​ Organizata Botërore e Shëndetësisë klasifikoi zyrtarisht sjelljen kompulsive seksuale, përkatësisht varësinë nga gjinia si një sëmundje mendore. Kompulsiviteti seksual është i shënuar në listën e...

Varësia nga seksi klasifikohet si sëmundje mendore

para 7 muajve - Koha.net

Organizata Botërore e Shëndetësisë klasifikoi zyrtarisht sjelljen kompulsive seksuale, përkatësisht varësinë nga gjinia si një sëmundje mendore. Kompulsiviteti seksual është i shënuar në listën e Klasifikimit...

Varësia ndaj seksit s’është gjë tjetër veç se… çrregullim i shëndetit mendor

para 7 muajve - Mapo

Për herë të parë varësia ndaj seksit është kasifikuar si çrregullim i shëndetit mendor në Listën e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Klasifikimin Ndërkombëtar të Sëmundjeve. Lista e quajtur ICD-11...

Varësia nga seksi është sëmundje mendore

para 7 muajve - KosovaPress

Kompulsiviteti seksual është i shënuar në listën e Klasifikimit Ndërkombëtar të Sëmundjeve (ICD) -11, e cila përfaqëson një pikë kthese në jetën e atyre që vuajnë nga kjo sëmundje dhe që duan të trajtohen....

Varësia nga seksi, OBSH e cilëson çrregullim mendor

para 7 muajve - Infokusi

Për të parën herë, edhe çrregullimi hiperseksual bëhet pjesë e sëmundjeve të njohura nga Organizata botërore e shëndetësisë, në kategorinë e problemeve mendore.Risia ka ndezur në fakt skepticizmin e disa...

Varësia nga seksi, OBSH e cilëson çrregullim mendor

para 7 muajve - KosovaPress

Risia ka ndezur në fakt skepticizmin e disa ekspertëve, sipas të cilëve, nuk ka ende prova të mjaftueshme shkencore që mbështesin vendimin. Ashtu si edhe në rastin e varësisë nga lojërat elektronike, një...

OBSH njeh varësinë nga seksi si çrregullim mendor

para 7 muajve - NOA

Për herë të parë edhe varësia ndaj seksit, hyn në listën e sëmundjeve të njohura nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, në kategorinë e problemeve mendore. Ky fakt ka ngjallur reagime skeptike të një...

Varësia nga seksi, OBSH e cilëson çrregullim mendor

para 7 muajve - Insajderi

Për të parën herë, edhe çrregullimi hiperseksual bëhet pjesë e sëmundjeve të njohura nga Organizata botërore e shëndetësisë, në kategorinë e problemeve mendore. Risia ka ndezur në fakt skepticizmin e disa...

Varësia e seksit është zyrtarisht një sëmundje mendore

para 7 muajve - Lajmi.net

Sjellja e dhunshme e seksit është klasifikuar si sëmundje mendore për herë të parë. Përfshirja e saj në listën ndërkombëtare të Klasifikimit të Sëmundjeve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë vjen disa...

OBSH: Varësia nga seksi është çrregullim mendor

para 7 muajve - Gazeta Tema

Varësia nga seksi është futur nga Organizata Botërore e Shëndetësisë në kategorinë e çrregullimeve të shëndetit mendor . Ekspertët e cilësojnë të varur një person, i cili paraqet një “model të vazhdueshëm...

Varësia ndaj seksit klasifikohet si çrregullim i shëndetit mendor

para 7 muajve - Periskopi

Për herë të parë varësia ndaj seksit është kasifikuar si çrregullim i shëndetit mendor në Listën e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Klasifikimin Ndërkombëtar të Sëmundjeve. Lista e quajtur ICD-11...

Organizata Botërore e Shëndetësisë e liston varësinë nga seksi si çrregullim të shëndetit mendor

para 8 muajve - Lajmi.net

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) ka deklaruar se varësia nga seksi është çrregullim i shëndetit mendor. Varësia nga seksi definohet si paaftësia për t’i kontrolluar epshet seksuale të cilat shpijnë...

Organizata Botërore e Shëndetësisë e liston varësinë nga seksi si çrregullim të shëndetit mendor

para 8 muajve - Telegrafi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) ka deklaruar se varësia nga seksi është çrregullim i shëndetit mendor. Varësia nga seksi definohet si paaftësia për t’i kontrolluar epshet seksuale të cilat shpijnë...

Organizata Botërore e Shëndetësisë e liston varësinë nga seksi si çrregullim të shëndetit mendor

para 8 muajve - Republika

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) ka deklaruar se varësia nga seksi është çrregullim i shëndetit mendor. Varësia nga seksi definohet si paaftësia për t’i kontrolluar epshet seksuale të cilat shpijnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK