http://kariera.mk

Pogba largon presionin nga Franca: Nuk jemi favorit, në fillim na kritikonin shumë

para 7 muajve - BalkanWeb

Paul Pogba ka komentuar sot për mediat ndeshjen finale të Botërorit mes Francës dhe Kroacisë. Mesfushori i “gjelave” fillimisht ka deklaruar se kërkon t’i shtojë një ‘yll’ në fanellë kombëtares, ndërsa...

​Kitaroviç dhe Makron në finalen e Botërorit

para 7 muajve - RTV 21

Finalja mbahet të dielën në ora 17:00 Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç konfirmoi sot se do të shkojë në Moskë të dielën, për të përcjell ndeshjen finale të Kupës Botërore që zhvillohet mes...

Pogba paralajmëron Kroacinë para finales së madhe

para 7 muajve - Lajmi.net

. Paul Pogba ka folur para finales ndaj Kroacisë. Francezi ka hequr presionin, duke thënë që Franca nuk është favorite, përcjellë “Lajmi.net”. “Kroacia nuk ka asnjë yll, ata e duan një të tillë. Ata kanë...

Pogba kalon presionin e finales nga ana e kroatëve

para 7 muajve - Tetova Sot

Paul Pogba ka folur para finales ndaj Kroacisë. Francezi ka hequr presionin, duke thënë që Franca nuk është favorite. “Kroacia nuk ka asnjë trofe, ata e duan një të tillë. Ata kanë bërë shumë mirë dhe...

Pogba: “Dua një yll… nuk e meritojmë atë që kemi!”

para 7 muajve - Telesport

Paul Pogba është i dëshpëruar për të shtuar një yll në fanellën e tij të ekipit përfaqësues të Francës, duke fituar trofeun e Kupës së Botës. Fanella blu e “Gjelave” tashmë që prej 1998 mban një yll të...

Pas fitorës së Kroacisë, Modriç vjen me deklaratë ‘bombë’ për ata që e nënçmuan

para 7 muajve - OraInfo

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq, ka akuzuar mediat në Angli se e kanë nënvlerësuar skuadrën e tij para gjysmëfinales së Botërorit, të mërkurën. Anglia konsiderohej favorit për të kaluar në finale të garës,...

Modriq: Në Angli na nënvlerësuan para gjysmëfinales

para 7 muajve - Koha.net

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq, ka akuzuar mediat në Angli se e kanë nënvlerësuar skuadrën e tij para gjysmëfinales së Botërorit, të mërkurën. Anglia konsiderohej favorit për të kaluar në finale të garës,...

Kroacia me rekord historik në Kupën e Botës

para 7 muajve - Albeu

Me fitoren ndaj Anglisë, Kroacia arriti të kualifikohet për në finale, ku do të gjejë Francën. Por, kroatët kanë vendosur edhe një rekord interesant, ekipi i parë që i mbijeton tre shtesave, duke luajtur...

Rama poston fotografinë e ditës, pozon bashkë me presidenten e Kroacisë

para 7 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka publikuar një fotografi të përbashkët me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, me rastin e kualifikimit të Kroacisë në finale të Kampionatit Botëror....

Pogba: Ende nuk kemi bërë asgjë

para 7 muajve - Alsat-M

Pogba është vetëm 25 vjeç, por është një nga drejtuesit e ekipit të Francës në Kampionatin Botëror “ Rusia 2018” , falë edhe përvojës të akumuluar Seria A (Juventus) dhe më pas në Premier League (Manchester...

Francë – Kroaci, Pogba lëshon sinjalin e parë: Ata nuk kanë…

para 7 muajve - Sovrani

Paul Pogba ka folur para finales ndaj Kroacisë. Francezi ka hequr presionin, duke thënë që Franca nuk është favorite, përcjellë “Lajmi.net”. “Kroacia nuk ka asnjë yll, ata e duan një të tillë. Ata kanë...

Pogba nuk i frikësohet kroatëve

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags finale France kroaci Pogba Franca e ka të qartë se çfarë fuqie ka Kroacia, me të cilët do të takohen në finalen e Kampionatit Botëror – “Rusia 2018”. Finalja e madhe luhet të dielën në orën...

VIDEO/ Për herë të parë në finale, qeveria e Kroacisë mbledhje me bluzat e kombëtares

para 7 muajve - BalkanWeb

Ajo që po përjetojnë njerëzit në Kroaci është unike pasi për herë të parë ekipi kombëtar i futbollit ka siguruar pjesëmarrjen në një finale të Botërorit. Ekipi i drejtuar nga Dalic mundi 2-1 Anglinë në...

Kitaroviç dhe Makron në finalen e Botërorit

para 7 muajve - KosovaPress

Ajo tha se në samit udhëheqësit e NATO-s e përgëzuan atë për fitoren e kombëtares kroate dhe arritjen në finale./KosovaPress/ Temat: Kolinda Grabar-Kitaroviç Kroacia finale Kjo web faqe mirëmbahet dhe...

Modric: Anglezët na nënvlerësuan

para 7 muajve - RTV 21

Kapiteni i Kroacisë thotë se analistët në Angli kanë treguar mungesë respekti për kroatët Kombëtarja e Kroacisë shkroi historinë duke u kualifikuar për herë të parë në histori në finalen e Kampionatit...

Pas mbërritjes historike në finale të Botërorit, shihni si janë veshur anëtarët e qeverisë kroate

para 7 muajve - BalkanWeb

Kroacia arriti të shkojë në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Një arritje që ka sjellë festë në popullin kroat, ndërkohë që ajo që ka ndodhur në një...

Ja se çfarë do të bëjnë kroatët nëse e fitojnë botërorin

para 7 muajve - Infokusi

Kombëtarja e Kroacisë është në finalen e Kupës së Botës, shkruan GazetaFokus. Të dielën, Kroacia do të luajë kundër Francës për titullin e më të mirit në botë, dhe lojtarët tashmë kanë rënë dakord se si...

Mandzukic: M’u deshën 30 sekonda të kuptoja se çfarë ndodhi

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags finale kroaci mandzukic Duhej një gol kualifikues në minutën 114-të që të bënte një “njeri të akullt” si Mario Manxukiç që të shpërthente në lot. Sulmuesi kroat, i cili duket se nuk lëkundet...

DW: Manxhukiq, Kroacia e vogël dhe suksesi i madh

para 7 muajve - Periskopi

32-vjeçari Mario Manxhukiq shënoi golin vendimtar në ndeshjen Kroaci-Angli. Fitorja dhe kualifikimi në finalen e Kampionatit Botëror kanë shkaktuar një eufori të paparë në Kroaci, por edhe gjetiu. Urimet...

Pogba: “Modric nuk është Kroacia”

para 7 muajve - Infokusi

Mesfushori francez Paul Pogba ditën e sotme në një konferencë shtypi me respekt të madh foli për ekipin kroat para finales në Kupën e Botës e cila do të luhet të dielën në stadiumin ‘Luzhnik’ të Moskës,...

Manxhukiq shënoi golin vendimtar - ëndrra kroate vazhdon

para 7 muajve - DW

32-vjeçari Mario Manxhukiq shënoi golin vendimtar në ndeshjen Kroaci-Angli. Fitorja dhe kualifikimi në finalen e Kampionatit Botëror kanë shkaktuar një eufori të paparë në Kroaci, por edhe gjetiu. Urimet...

Historia prekëse e Modrić, serbët i vranë gjyshin

para 7 muajve - Bota Press

Kroacia arrti të shkruaj histori mbrëmjen e djeshme me atë fitore kundër Anglisë. Për këtë përballje tablodi anglez “The Guardian” u ka kushtuar edhe një shkrim kroatëve ku ndër të tjera veçohet historia...

Pogba: Nuk do të gënjej, në Europian menduam se ishte kryer…

para 7 muajve - Telesport

Paul Pogba foli në një konferencë shtypi në Moskë, teksa Franca tashmë po përgatitet për finalen e së dielës, që do ta luajë kundër Kroacisë. Finalja e dytë e një turneu të madh: “Nuk do të përballemi...

Kroaci, kabineti qeveritar vishet me fanellën e kombëtares kroate pas fitores me Anglinë

para 7 muajve - Lexo

Kroacia arriti të shkojë në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Një arritje që ka sjellë festë në popullin kroat, ndërkohë që ajo që ka ndodhur në një...

Kabineti qeveritar i Kroacisë me fanella të kombëtares

para 7 muajve - Ina

Kroacia arriti të shkoj në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Festa e adhuruesve të Kroacisë është parë në shumicën e mediave dhe rrjeteve sociale....

Umtiti: Jemi shumë të fortë, kemi nxjerrë mësime nga finalja e “Euro 2016”

para 7 muajve - Telesport

Samuel Umtiti, mbrojtësi i Barcelonës, ishte heroi i madh i gjysmëfinales franceze, kur ai shënoi golin e fitores kundër Belgjikës. Dy ditë pas atij dueli, ai foli për mediat në një konferencë shtypi në...

Formacioni më i mirë i gjysmëfinaleve

para 7 muajve - RTV 21

Franca dhe Kroacia përballen në finale Kroacia dhe Franca janë dy ekipet që do të luajnë në finalen e madhe të Botërorit. Të martën dhe të mërkurën janë zhvilluar dy ndeshjet gjysmëfinale të Kampionatit...

Kjo ndodhi në një mbledhje të politikanëve kroatë pas fitores ndaj Anglisë

para 7 muajve - Lajmi.net

. Kroacia arriti të shkojë në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Festa e adhuruesve të Kroacisë është parë në shumicën e mediave dhe rrjeteve sociale,...

Mandzukic: Luajtëm si luan, kalimi në finale është një mrekulli

para 7 muajve - Telegrafi

Mario Mandzukic ka thënë se kualifikimi në finalen e Kupës së Botës ishte një mrekulli pasi Kroacia mposhti Anglinë 2-1 në gjysmëfinalen e së mërkurës mbrëma në stadiumin Luzhniki. Kieran Trippier dhe...

FOTOLAJM/ Anëtarët e qeverisë kroate heqin kostumin zyrtar, ja si shkuan në mbledhje

para 7 muajve - Java News

Kroacia arriti të shkojë në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Një arritje që ka sjellë festë në popullin kroat, ndërkohë që ajo që ka ndodhur në një...

Shikoni se çfarë kanë bërë politikanët kroat në një mbledhje

para 7 muajve - Gazeta Express

Kroacia arriti të shkoj në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Festa e adhuruesve të Kroacisë është parë në shumicën e mediave dhe rrjeteve sociale....

Presidentja kroate parashikon fituesin e Kupës së Botës

para 7 muajve - Java News

Nga Brukseli, ku merr pjesë në samitin e NATO-s, presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç është shprehur se kombëtarja e vendit të saj do të jetë fituese e në finalen e së dielës në Moskë. “Ishte...

RUSI 2018: KROACI – FRANCË NË FINALEN E MADHE

para 7 muajve - TV Art

Në gjysmëfinalen e dytë Kroacia mposhti Anglinë Në finalen e edicionit të 21-të të kampionatitit botërorë të futbollit “Rusi 2018” që dë zhvillohet të dielën më 15 korrik, në stadiumin “Luzhniki”,  do...

Kroacia bëhet shteti më i vogël nga viti 1950 që arrin finalen e Botërorit

para 7 muajve - Telegrafi

Kupa e Botës në Rusi ka dhuruar disa ndeshje mahnitëse dhe rekorde pasi që ndeshja finale do të shfaqë shtetin më të vogël që do të luajë në fazën e fundit të turneut që nga viti 1950. Kroacia, me një...

Francë-Kroaci zhvillohet të dielën, rruga e dy kombëtareve deri në finale

para 7 muajve - Zhurnal

Francë-Kroaci zhvillohet të dielën, rruga e dy kombëtareve deri në finale "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

Francë-Kroaci zhvillohet të dielën, rruga e dy kombëtareve deri në finale

para 7 muajve - Telegrafi

Finalja e madhe e Kampionatit Botëror Rusi 2018, mes Francs dhe Kroacisë do të zhvillohet të dielën. Ndeshja fillon në ora 17:00 dhe zhvillohet në Luzhniki Arena të Moskës. Franca erdhi deri në finale...

Modric: Nëse Kroacia fiton Kupën e Botës të gjithë lojtarët do ta bëjmë këtë gjë

para 7 muajve - Bota Press

Kroacia është në finale të Kupës së Botës ku të dielën do të takohet me Francën dhe tashmë lojtarët kroat zbulojnë se si do të festojnë në rast se fitojnë trofeun e çmueshëmLuka Modric, kapiteni i Kroacisë...

Anglezët tentuan të shënojnë gol kur kroatët ishin duke festuar, po ia huqin totalisht

para 7 muajve - Ina

Kombëtarja e Kroacisë mbrëmë ka fituar ndaj Anglisë me rezultatin 2-1 për të arritur në finale të Kupës së Botës. Kroatët gjetën golin e fitores në minutën e 109’të të takimit, kur Mario Mandzukic shënoi...

Nuk ishte në stadium! Presidentja e Kroacisë foto me Ramën

para 7 muajve - Portalb

U mësuam ta shihnim në tribunat e stadiumit, ndërsa Kroacia luante në Botëror, Presidenten Kolinda Grabar-Kitaroviq, por në një fitore historike si ajo e së mërkurës, ajo mungoi. Në Bruksel është duke...

Morrën kualifikim historik, ministrat kroat veshur me bluzat e kombëtares shkojnë në mbledhje

para 7 muajve - InfoShqip

Kroacia arriti të shkojë në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Festa e adhuruesve të Kroacisë është parë në shumicën e mediave dhe rrjeteve sociale....

Mandzukiç: Si “luanë” do të luajmë edhe në finale

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Heroi i ndeshjes, Mario Mandzukiç, thotë se kualifikimi për në finalen e Kupës së Botës ishte një “mrekulli”, pasi Kroacia mposhti Anglinë 2-1 në gjysmëfinalen e së mërkurës, në stadiumin Luzhniki. Kieran...

Mandzukiq: Mrekullitë ekzistojnë! Pas 30 sekondash kuptova që i shënova Anglisë

para 7 muajve - Politiko

Heroi i kroatëve, Mario Mandzukiq pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit shpërtheu në lot. Ai rrëfeu se i janë dashur 30 sekonda për të kuptuar se kishte shënuar një gol historik ndaj Anglisë. “Kjo nuk...

Kroacia në finale/ Mandzukiç nuk mban dot lotët: Ende nuk mund ta besoj

para 7 muajve - Lexo

Sulmuesi kroat, Mario Mandzukic në minutën e 114 të kohës shtesë shënoi golin që përmbysi gjithçka duke dërguar në finale kombëtaren e tij. Ai njihet si ndër personat që nuk lëkundet lehtë dhe pas ndeshjes...

Formacioni më i mirë i ndeshjeve gjysmëfinale

para 7 muajve - Telegrafi

Mediumi i njohur Bleacher Report ka përpiluar formacionin më të mirë të dy ndeshjeve gjysmëfinale në Kupën e Botës “Rusia 2018”. E marta dhe e mërkura kanë dhuruar dy super ndeshje gjysmëfinale në Kampionatin...

Modric: Nëse Kroacia fiton Kupën e Botës të gjithë lojtarët do ta bëjmë këtë gjë

para 7 muajve - Periskopi

Kroacia është në finale të Kupës së Botës ku të dielën do të takohet me Francën dhe tashmë lojtarët kroat zbulojnë se si do të festojnë në rast se fitojnë trofeun e çmueshëm Luka Modric, kapiteni i Kroacisë...

Presidentja kroate pas përfundimit të samitit të NATO: Ne do ta fitojmë Kupën Botërore

para 7 muajve - Bota Press

Presidentja patriote e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarovic parashikoi finalen e Kupës Botërore pas përfundimit të samitit të NATO-s.Kroacia ka arritur në finale pas fitores ndaj Anglisë 2-1 në kohën shtesë...

Perisic: Finalja e këtij Botërori, rast ideal për t’i kthyer “borxhin” Francës

para 7 muajve - Telesport

Një mrekulli sportive e kohëve modern; një komb me katër milionë njerëz do të luajë në finalen e Kupës së Botës. Kështu mund të përmblidhet kryevepra e Kroacisë në këtë Botëror. Tashmë duket se pak rëndësi...

Luka Modriç: Anglezët nuk na respektuan, kjo na karikoi

para 7 muajve - Gazeta Tema

Luka Modriç ka akuzuar gazetarët dhe analistët anglezë se nuk treguan respekt ndaj futbollistëve kroatë dhe e pranoi se kritikat angleze e karikuesin më shumë skuadrën e tij për të shkuar në finalen e...

Modriç godet anglezët: Duhet të jenë më të përulur dhe të respektueshëm

para 7 muajve - Telesport

Luka Modric u rikthye në media, pasi Kroacia përparoi në finalen e parë të Kupës së Botës, falë fitores 2-1 të së mërkurës kundër Anglisë. Mesfushori i Real Madridit luajti një rol kyç në pjesën e dytë...

DW: Manxhukiq, Kroacia e vogël dhe suksesi i madh

para 7 muajve - Fakti Ditor

32-vjeçari Mario Manxhukiq shënoi golin vendimtar në ndeshjen Kroaci-Angli. Fitorja dhe kualifikimi në finalen e Kampionatit Botëror kanë shkaktuar një eufori të paparë në Kroaci, por edhe gjetiu. Urimet...

Luka Modric: Kemi lozur me anglezët, nuk do të ndalemi me kaq

para 7 muajve - Zhurnal

Luka Modric: Kemi lozur me anglezët, nuk do të ndalemi me kaq "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

Rakitiq: Anglezët na nënçmuan, prandaj humbën

para 7 muajve - Klan Kosova

Ylli i Kroacisë ka kritikuar mediat angleze për nënçmimin që i bënë përfaqësueses kroate, që në fund arriti t’i eliminojë Tre Luanët nga Kupa e Botës Mesfushori i Kroacisë Ivan Rakitiq ka thënë se një...

"The Guardian" zbulon historinë e prekshme të Modric e Mandzukiq

para 7 muajve - Gazeta Express

Një histori e pazakontë e një shteti të Europës që ende është i traumatizuar nga dhuna dhe lufta që e përjetoi në vitet e 90’. Militantët serbë kishin vrarë gjyshin e Luka Modric, sot kapiten i skuadrës...

Perisic: Goli që na dërgon në finale ishte ëndërr e fëmijërisë, treguam karakterin tonë ndaj Anglisë

para 7 muajve - Telegrafi

Ivan Perisic ka folur pas fitores së Kroacisë ndaj Anglisë, duke theksuar se shënimi që dërgon kombëtaren e tij në finalen e parë të Kupës së Botës ishte një ëndërr e fëmijërisë që u bë realitet, teksa...

Mandzukiç: Luanët e vërtetë ishim ne, luftëtarë edhe në finale

para 7 muajve - Telesport

Heroi i ndeshjes, Mario Mandzukiç, thotë se kualifikimi për në finalen e Kupës së Botës ishte një “mrekulli”, pasi Kroacia mposhti Anglinë 2-1 në gjysmëfinalen e së mërkurës, në stadiumin Luzhniki. Kieran...

Disa nga fotografitë gjatë festimi të lojtarëve kroat pas fitores kundër Anglisë

para 7 muajve - Gazeta Express

Kroacia siguroi biletën për në finalen e Kampionatit Botëror për herë të parë në historinë e tyre. Kroacia ka mposhtur Anglinë me rezultatin 2-1 pas një nate të gjatë për të dyja skuadrat. Kroacia ishte...

Presidentja kroate pas përfundimit të samitit të NATO: Ne do ta fitojmë Kupën Botërore

para 7 muajve - Periskopi

Presidentja patriote e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarovic parashikoi finalen e Kupës Botërore pas përfundimit të samitit të NATO-s. Kroacia ka arritur në finale pas fitores ndaj Anglisë 2-1 në kohën shtesë...

Luka Modric: Kemi lozur me anglezët, nuk do të ndalemi me kaq

para 7 muajve - Telegrafi

Kroacia është në finalen e Kampionatit Botëror! Skuadra e Zlatko Dalic u kthye në gjysmëfinalen dramatike për ta mposhtur Anglinë dhe do të luajë për titullin e kampionit të botës kundër Francës. Anglezët...

Legjenda angleze komenton dukjen e presidentes kroate pas humbjes nga ekipi kroat

para 7 muajve - Gazeta Express

Legjenda angleze Jeremy Clarkson pas fitores së mbrëmshme të Kroacisë ndaj Anglisë nuk ka ngurruar për ta lavdëruar edhe presidenten kroate. Finalja e Kampionatit Botëror tashmë është afruar, dhe zyrtarisht...

Rama feston fitoren e Kroacisë, poston foton e veçantë (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama mbrëmë ka festuar fitoren e Kroacisë përballë Anglisë. Kryeministri Edi Rama gjendej në samitin e NATO-s që u mbajt dje në Bruksel. Rama ka ndarë një foto me presidenten e Kroacisë,...

“Kroacia ka treguar karakter”

para 7 muajve - Gazeta Express

Ivan Perisic ka thënë se shënimi i golit për ta dërguar Kroacinë për herë të parë në finale është një ëndërr e fëmijërisë e cila u bë realitet. Lojtari i Interi është shpallur nga FIFA Lojtari i Ndeshjes...

Kjo mund të ju ketë ikur nga takimi, Kroaci-Angli

para 7 muajve - Infokusi

Ekipi kombëtar i Anglisë, pasi pësuan gol në minutën e 109-të (në vazhdime) u munduan të evitojnë humbjen në mënyrë jo sportive derisa futbollistët e Kroacisë po festonin golin e shënuar, shkruan Gazetafokus....

Ja si e ka shprehur përkrahjen për kombëtaren qeveria kroate

para 7 muajve - Insajderi

Kalimi në finale nga kombëtarja e Kroacisë, e cila vjen nga një vend i vogël Ballkanik me rreth 4 milionë banorë, ka bërë bujë të madhe gjithandej. ….. Shikoni fotot interesante të kabinetit qeveritarë kroat

Rakitic tregon si e mposhten Anglinë

para 7 muajve - OraInfo

Ivan Rakitic ka analizuar fitoren ndaj Anglisë dhe finalen e Botërorit ndaj Francës. Ivan Rakitic ka akuzuar Anglinë se nënçmoi Kroacinë në duelin e tyre në gjysmëfinalen e Kampionatit botëror 2018. Mesfushori...

Flet Modriç: Anglezët nuk na respektuan, kjo na karikoi

para 7 muajve - Mapo

Luka Modriç ka akuzuar gazetarët dhe analistët anglezë se nuk treguan respekt ndaj futbollistëve kroatë dhe e pranoi se kritikat angleze e karikuesin më shumë skuadrën e tij për të shkuar në finalen e...

Modriq: Anglezët na nënvlerësuan

para 7 muajve - KosovaPress

Kombëtarja e Kroacisë shkroi historinë duke u kualifikuar për herë të parë në histori në finalen e Kampionatit Botëror, pasi mposhti Anglinë 2-1. Mesfushori dhe kapiteni i kroatëve, Luka Modriq, deklaroi...

Kabineti qeveritar i Kroacisë me fanella të kombëtares

para 7 muajve - Periskopi

Kroacia arriti të shkoj në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Festa e adhuruesve të Kroacisë është parë në shumicën e mediave dhe rrjeteve sociale....

Modriç: Anglezët nuk na respektuan, kjo na shtoi energjinë

para 7 muajve - Lexo

Luka Modriç ka akuzuar gazetarët dhe analistët anglezë se nuk treguan respekt ndaj futbollistëve kroatë dhe e pranoi se kritikat angleze e karikuesin më shumë skuadrën e tij për të shkuar në finalen e...

Shikoni se çfarë kanë bërë politikanët kroat në një mbledhje

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kroacia arriti të shkoj në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Festa e adhuruesve të Kroacisë është parë në shumicën e mediave dhe rrjeteve sociale....

Modric flet pas fitores historike: Ja çfarë na bënë anglezët para ndeshjes

para 7 muajve - Tetova Sot

Luka Modric ka kritikuar anglezët pas fitores ndaj tyre në gjysmëfinalen e “Kampionatit Botëror 2018”. Mesfushori i Kroacisë ka thënë se gazetarët anglezë por edhe tifozët e tyre nuk shfaqën respektin...

Rakitic: Ky ishte problemi i Anglisë në duelin ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Gazeta Express

Ivan Rakitic ka analizuar fitoren ndaj Anglisë dhe finalen e Botërorit ndaj Francës. Ivan Rakitic ka akuzuar Anglinë se nënçmoi Kroacinë në duelin e tyre në gjysmëfinalen e Kampionatit botëror 2018. Mesfushori...

Mediat kroate vlerësojnë komplet ekipin me një notë fantastike

para 7 muajve - Gazeta Express

Mediat kroate plot me lëvdata për ekipin e Kroacisë pas kualifikimit në finalen e Kampionatit botëror 2018. Kroacia shkroi historinë duke u kualifikuar në finalen e Kampionatit botëror 2018. Ivan Perisic...

FOTOT/ Manxukiç shpërthen në lot: 30 sekonda pas golit kuptova se çfarë kisha bërë!

para 7 muajve - Java News

Duhej një gol kualifikues në minutën 114-të që të bënte një “njeri të akullt” si Mario Manxukiç që të shpërthente në lot. Sulmuesi kroat, i cili duket se nuk lëkundet lehtësisht nga emocionet, dje më në...

Rakitic: Ky ishte problemi i Anglisë në duelin ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Lajmi.net

Ivan Rakitic ka analizuar fitoren ndaj Anglisë dhe finalen e Botërorit ndaj Francës. Ivan Rakitic ka akuzuar Anglinë se nënçmoi Kroacinë në duelin e tyre në gjysmëfinalen e Kampionatit botëror 2018. Mesfushori...

Mediat kroate vlerësojnë komplet ekipin me një notë fantastike

para 7 muajve - Lajmi.net

Mediat kroate plot me lëvdata për ekipin e Kroacisë pas kualifikimit në finalen e Kampionatit botëror 2018. Kroacia shkroi historinë duke u kualifikuar në finalen e Kampionatit botëror 2018. Ivan Perisic...

Rakitic: Kjo është arsyeja përse humbi Anglia

para 7 muajve - Tetova Sot

Ivan Rakitic ka analizuar fitoren ndaj Anglisë dhe kualifikimin në finalen e Kupës së Botës. Mesfushori ka thënë se Anglia mendoi se e kishte të sigurt finalen, ndërsa në fund u mposhtën nga Kroacia me...

Formacioni më i mirë i gjysmëfinaleve

para 7 muajve - KosovaPress

Të martën dhe të mërkurën janë zhvilluar dy ndeshjet gjysmëfinale të Kampionatit Botëror, ku Franca fillimisht mposhti Belgjikën, e më pas Kroacia fitoi ndaj Anglisë. Faqja “Sofascore”, që merret edhe...

FOTOLAJM/ Rama feston krah presidentes kroate

para 7 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka festuar kualifkimin e madh qe Kroacia beri per here te pare duke shkuar ne nje finale te Kupes se Botes. Rama ka publikuar nje foto duke festuar me presidenten kroate Kolinda Grabar...

Modric sulmon anglezët pas kualifikimit në finalen e “Botërorit 2018”

para 7 muajve - Lajmi.net

. Luka Modric ka reaguar pas kualifikimit në finalen e “Kampionatit botëror 2018”. Mesfushori i Kroacisë ka thënë se gazetarët anglezë por edhe tifozët e tyre nuk shfaqën respektin e duhur ndaj Kroacisë...

Reagon presidentja kroate: Populli im, ne besojmë…

para 7 muajve - Shenja

Presidentja e Kroacisë Kolinda Kitaroviç është shprehur se beson në fitoren e Kupës së Botës nga vendi i saj. Kitaroviç ka realizuar një fotografi të saj, ku shihet teksa sillet si tifoze, ndërsa shkruan....

Formacioni më i mirë nga ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Botës

para 7 muajve - Periskopi

Ka përfunduar faza e gjysmëfinaleve në Kupën e Botës me Francën dhe Kroacinë që do të luajnë në finalen e madhe të 15 korrikut Franca eliminoi Belgjikën duke e mposhtur me rezultat 1-0 me golin e Umtitit...

Nuk ishte në stadium! Presidentja e Kroacisë foto me Ramën

para 7 muajve - 24 ore

U mësuam ta shihnim në tribunat e stadiumit, ndërsa Kroacia luante në Botëror, Presidenten Kolinda Grabar-Kitaroviq, por në një fitore historike si ajo e së mërkurës, ajo mungoi. Në Bruksel është duke...

Luka Modriç, anglezëve: mosrespekti juaj ndaj nesh, motivi që na dha fitoren

para 7 muajve - Te Sheshi

Motivi bazë i kroatëve të cilët triumfuan ndaj anglezëve në gjysëmfinalen e së mërkurës, ka qenë edhe moral. Futbollisti i Realit Luka Modriç, tha se ishin   gazetarët dhe komentatorët anglezë ata të cilët...

Legjenda angleze komenton dukjen e Kolindës: Edhe Presidentja e juaj është më e mirë se e jona

para 7 muajve - Periskopi

Legjenda angleze Jeremy Clarkson pas fitores së mbrëmshme të Kroacisë ndaj Anglisë nuk ka ngurruar për ta lavdëruar edhe presidenten kroate. Finalja e Kampionatit Botëror tashmë është afruar, dhe zyrtarisht...

Disa nga fotografitë gjatë festimi të lojtarëve kroat pas fitores kundër Anglisë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kroacia siguroi biletën për në finalen e Kampionatit Botëror për herë të parë në historinë e tyre. Kroacia ka mposhtur Anglinë me rezultatin 2-1 pas një nate të gjatë për të dyja skuadrat. Kroacia ishte...

Edi Rama shijon fitoren e Kroacisë në mes të Londrës me presidenten kroate

para 7 muajve - Fol

Në Samitin e Londrës po merr pjesë edhe presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, dhe kjo ka qenë arsyeja që ajo nuk ka qenë e pranishme sot në ndeshjen e Kroacisë ndaj Anglisë. Pas kualifikimit...

Rakitic: Ky ishte problemi i Anglisë në duelin ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Periskopi

Ivan Rakitic ka analizuar fitoren ndaj Anglisë dhe finalen e Botërorit ndaj Francës. Ivan Rakitic ka akuzuar Anglinë se nënçmoi Kroacinë në duelin e tyre në gjysmëfinalen e Kampionatit botëror 2018. Mesfushori...

Modric tregon se çka e motivoi Kroacinë mbrëmë për fitore ndaj Anglisë

para 7 muajve - Periskopi

Luka Modric ka akuzuar gazetarët anglezë dhe ekspertët për mungesë respekti ndaj lojtarëve të Kroacisë. Ai pranoi se shokët e tij të skuadrës kishin përdorur kritikat e tyre për t’u motivuar për  fitoren...

Perisic realizoi ëndrrën e fëmijërisë, thotë se Kroacia tregoi karakter

para 7 muajve - Periskopi

Ivan Perisic ka thënë se shënimi i golit për ta dërguar Kroacinë për herë të parë në finale është një ëndërr e fëmijërisë e cila u bë realitet. Lojtari i Interi është shpallur nga FIFA Lojtari i Ndeshjes...

Rakitiç: Ky ishte problemi i Anglisë në duelin ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ivan Rakitiç ka analizuar fitoren ndaj Anglisë dhe finalen e Botërorit ndaj Francës. Ivan Rakitiç ka akuzuar Anglinë se nënçmoi Kroacinë në duelin e tyre në gjysmëfinalen e Kampionatit botëror 2018. Mesfushori...

FOTO E DITËS nga Edi Rama

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri shqiptar Edi Rama njihet për trendin “Foto e Ditës” në Facebook. Sonte ai ka zgjedhur një fotografi mjaft interesante për t’ia dhënë këtë epitet. Fotografia e ditës për kryeministrin shqiptar...

Presidentja kroate pas fitores historike: Populli im, është e mundur

para 7 muajve - BalkanWeb

Kualifikimi në finale ka entuziazmuar kroatët dhe presidenten e tyre, Kolinda Grabar-Kitaroviç. Ajo menjëherë pas përfundimit të ndeshjes ka shprehur emocionet e saj në Facebook, duke shkruar: “Populli...

Historike! Kroacia në finale me Francën. Anglia kthehet në shtëpi

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Kombi “mëmë” i futbollit është në lot pas një feste të çmendur pak ditë më parë kur Anglia u rikthye në një gjysmëfinale Botërori pas 28 vitesh. Profecia “Po vjen në shtëpi” nuk u përmbush pasi ekipi i...

Kroacia heroike përmbys rezultatin dhe kalon në finale

para 7 muajve - Alsat-M

Kroacia është në finale pas një tjetër 120 minutëshi të luajtur në stadiumin “Luzhniki” në Moskë. Anglia do të kthehet në shtëpi pa trofeun dhe kombëtarja ballkanase do të luftojnë për Kupën e Botës me...

Notat e lojtarëve: Kroacia 2-1 Anglia, Perisic me vlerësimin më të lartë

para 7 muajve - Telegrafi

Kroacia e ka shkruar historinë duke u kualifikuar në finale të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Anglezët bënë paraqitje më të mirë në gjysmën e parë, ndërsa kroatët luajtën më mirë pas pjesës së dytë...

Kroacia në finale, ja cili është zgjedhur lojtari i ndeshjes historike

para 7 muajve - BalkanWeb

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori....

Fotografia e ditës: Rama poston një pozë të përbashkët me presidenten e Kroacisë

para 7 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka publikuar një fotografi të përbashkët me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, me rastin e kualifikimit të Kroacisë në finale të Kampionatit Botëror....

Kroacia në Finale, kështu uron presidentja Kolinda Grabar-Kitaroviq

para 7 muajve - Klan Kosova

Kroacia do të ndeshet me Francën në Finalen e madhe të Botërorit. Kjo pasi sonte mundi Anglinë me rezultat 2:1, në pjesën e vazhdimeve. Ky fakt patjetër se e ka gëzuar presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq,...

VIDEO/ Kroacia për herë të parë në finale, shikoni çfarë ndodh në Zagreb

para 7 muajve - BalkanWeb

Kroacia siguroi sonte për herë të parë në histori finalen e një Botërori pasi mundi në kohën shtesë Anglinë me rezultatin 2-1. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes festa në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb,...

Futbolli nuk kthehet në shtëpi, Anglia po. Kroacia, për herë të parë në një finale Botërori

para 7 muajve - Portalb

Kroacia ka mundur Anglinë me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, falë një goli te Mandzukic, dhe do të luajë për herë të parë finalen e një Kupe Bote, transmeton Top Channel. Trippier kaloi në fillim të ndeshjes...

Si e priti presidentja kualifikimin e Kroacisë në finalen e Botërorit

para 7 muajve - NOA

Francë-Kroaci, është finalja e Botërorit “Rusi 2018”. Kroacia ka arritur të sigurojë finalen në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme përballë Anglisë. Kroacia arriti të fitojë në kohën shtesë, duke e çuar...

Kroacia shkruan historinë, eliminon Anglinë dhe kualifikohet në finale

para 7 muajve - Telegrafi

Kroacia është finalisti i dytë i Kampionatit Botëror. Skuadra nga Ballkani është treguar më e fortë se Anglia duke e mposhtur me rezultat 2-1 pas vazhdimeve dhe në këtë mënyrë, ekipi aktual e ka shkruar...

Rama pas fitores së Kroacisë publikon foto me presidenten

para 7 muajve - RTV 21

Rama reagon pas fitores së Kroacisë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njihet si adhurues i futbollit dhe ndodhë shpesh që të komentoj ndeshje në rrjetet sociale të tij. Rama pas fitores së Kroacisë ndaj...

Kroacia në delir, eleminon Anglinë

para 7 muajve - Sot News

Në “Luzhniki Stadium” Kroacia, fitoi dhe ka shkuar në finalen e Kupës së Botës “Rusi 2018” ku do të përballet me Francën. Ajo mposhti Anglinë  me rezultatin 2 me 1 .Koha e rregullt përfundoi në barazim...

Ballkanasit historikë – Kroacia në finale

para 7 muajve - Klan Kosova

Interesante

Dëshpërimi i lojtarëve të Anglisë pas dështimit për të arritur në finale

para 7 muajve - Lajmi.net

. Lojtarët e Anglisë e kanë përjetuar shumë rëndë humbjen në gjysmëfinale të Kupës së Botës nga Kroacia. Anglia lëshoi një mundësi të artë për të arritur në finale të botërorit për herë të parë pas 52...

Reagimi i presidentes së Kroacisë: Është e mundur, jemi në finale

para 7 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja e Kroacisë është në finale të Kupës së Botës për herë të parë në histori të kombit të tyre. Këtë sukses Kroacia e ka arritur pas fitores 2:1 ndaj Anglisë në gjysmëfinale. Kualifikimi në finale...

Edhe në Samitin e Natos shikohet ndeshja Kroaci-Angli

para 7 muajve - Gazeta Express

Kroacia është në finale të Rusia 2018 pasi që ka mposhtur Anglinë më rezultat 2-1, pas 120 minutave lojë. Përballje prej 120 minutave mes Kroacisë dhe Anglisë nuk e kanë lëshuar pa e parë edhe udhëheqës...

Edi Rama uron Kroacinë, në foto me Kolindan

para 7 muajve - Gazeta Express

Edi Rama e ka uruar presidentet e Kroacisë për fitoren kundër Anglisë në gjysmëfinale Kroatët mposhtën Anglinë me rezultat 2-1, me golat e Mandzukic dhe Perisic kurse për Anglinë shënoi Trippier. “Photo...

Shpërblehet Perisic

para 7 muajve - Gazeta Express

Ivan Perisic sonte pati njërën prej ndeshjeve më të mira të tij në histori Ai shënojë gol për ta barazuar rezultatin dhe dërguar ndeshjen në vazhdime si dhe bëri asistimin me kokë në golin e dytë që e...

Kroacia në finalen e Botërorit, Rama foto me Presidenten kroate

para 7 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak minuta me pare nje foto me Presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç, menjehere sapo Kroacia mundi Angline dhe do te jete ekipi finalist perballe Frances ne finalen...

Perishiq, lojtari i ndeshjes Kroaci – Angli

para 7 muajve - Medial

Ivan Perishiq është përzgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes gjysmëfinales Kroaci – Angli. Kroacia fitoi 2 me 1 pas vazhdimeve duke përmbysur rezultatin. Perishiq dhe Manxhukiq shënuan golat për kroatët....

Kroacia për herë të parë në finale, shikoni çfarë ndodh në Zagreb

para 7 muajve - Sot News

Kroacia siguroi sonte për herë të parë në histori finalen e një Botërori pasi mundi në kohën shtesë Anglinë me rezultatin 2-1.Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes festa në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb,...

Nuk përmbahet nga gëzimi, kështu uron presidentja e Kroacisë

para 7 muajve - OraInfo

Kroacia do të ndeshet me Francën në Finalen e madhe të Botërorit. Kjo pasi sonte mundi Anglinë me rezultat 2:1, në pjesën e vazhdimeve. Ky fakt patjetër se e ka gëzuar presidenten kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq,...

Kroacia në finalen e Botërorit, Rama foto me Presidenten kroate

para 7 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak minuta më parë një foto me Presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq menjëherë sapo Kroacia mundi Anglinë dhe do të jetë ekipi finalist perballë Francës në finalen e Botërorit.

Manzdukic afër që ta çojë Kroacinë në finale

para 7 muajve - Klan Kosova

Mario Mandzukic e ka kaluar Kroacinë në epërsi ndaj Anglisë në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Kroati shënoi në minutën e 109-të të takimit. Interesante

Kolinda ja si u gëzua për Kroacinë e saj/FOTO

para 7 muajve - Ina

Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq, i është gëzuar tej mase kualifikimit të Kroacisë në finalen e Botërorit “Rusia 2018”, raporton “Zeri.info”. Në një fotografi ku shihet e veshur me fanellën...

Perishiq, lojtari i ndeshjes Kroaci – Angli

para 7 muajve - Koha.net

Ivan Perishiq është përzgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes gjysmëfinales Kroaci – Angli. Kroacia fitoi 2 me 1 pas vazhdimeve duke përmbysur rezultatin. Perishiq dhe Manxhukiq shënuan golat për kroatët....

Foto-lajm: Rama feston krah presidentes kroate

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka festuar kualifkimin e madh qe Kroacia beri per here te pare duke shkuar ne nje finale te Kupes se Botes. Rama ka publikuar nje foto duke festuar me presidenten kroate Kolinda Grabar...

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIFA

para 7 muajve - RTV 21

Kroacia u kualifikua në finale Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018” mes Kroacisë dhe Anglisë. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke arritur kështu...

Kroacia në finale, Anglia lufton për vend të tretë

para 7 muajve - Medial

Kroacia i është bashkuar Francës në finalen e Botërorit “Rusia 2018”, duke e eliminuar në gjysmëfinale Anglinë.  Anglia e nisi më mirë takimin duke kaluar në epërsi në minutën e pestë përmes Trippierit,...

“Rusi 2018”! Kroatët shkruajnë historinë, në finale përballë Francës

para 7 muajve - NOA

Francë-Kroaci, është finalja e Botërorit “Rusi 2018”. Kroacia ka arritur të sigurojë finalen në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme përballë Anglisë. Kroacia arriti të fitojë në kohën shtesë, duke e çuar...

Festa e “çmendur” e tifozëve në Zagreb pas kualifikimit historik të Kroacisë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kroacia është finalistja e dytë e Kampionatit Botëror duke eleminuar në fazën e gjysmëfinaleve skuadrën e Anglisë. Në kualifikim historik për përfaqësuesen kroate të cilët shkojnë për herë të parë në historinë...

Ragimi i presidentes së Kroacisë: Është e mundur, jemi në finale

para 7 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja e Kroacisë është në finale të Kupës së Botës për herë të parë në histori të kombit të tyre. Këtë sukses Kroacia e ka arritur pas fitores 2:1 ndaj Anglisë në gjysmëfinale. Kualifikimi në finale...

Kroaci 2:1 Angli, Perisic lojtari i ndeshjes

para 7 muajve - Lajmi.net

. Ivan Perisic është shpallur lojtari i ndeshjes në fitoren historike të Kroacisë Kroacia ka mposhtur 2:1 Anglinë për të arritur në finale të Kupës së Botës. Ylli i Interit në këtë ndeshje ka realizuar...

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

para 7 muajve - Gazeta Express

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat 2-1....

Historike! Kroacia “gjunjëzon” Anglinë, futbolli “nuk kthehet” në shtëpi

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Kombi “mëmë” i futbollit është në lot pas një feste të çmendur pak ditë më parë kur Anglia u rikthye në një gjysmëfinale Botërori pas 28 vitesh. Profecia “Po vjen në shtëpi” nuk u përmbush pasi ekipi i...

Kroacia në finalen e Kupës së Botës

para 7 muajve - Vizion Plus

Kroacia është skuadra që do të luaje ndaj Francës në duelin e madh final të Kupës së Botës. Ballkanasit mundën 2 me 1 Anglinë ne gjysmëfinalen e dytë pas kohëve shtesë, duke çuar në delir një popull të...

Kroacia në finalen e madhe

para 7 muajve - Politiko

Kroacia ka mundur Anglinë me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, falë një goli te Mandzukic, dhe do të luajë për herë të parë finalen e një Kupe Bote. Trippier kaloi në fillim të ndeshjes Anglinë në avantazh...

Kroaci – Angli, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

para 7 muajve - OraInfo

Kroacia ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror. Kroatët arritën që ta eliminonin Anglinë me golat e Perisicit dhe Mandzukicit, që të përballen me Francën në finale të garës më të madhe të futbollit...

Kroacia bën historinë dhe dërgon në shtëpi Anglinë, ballkanasit shkojnë në finale

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kroatët u kualifikuan pas 120 minutash loje, pasi 90-minutat e lojës së rregullt u mbyllën me rezultatin e barabartë 1-1. Anglezët e drejtuar nga tekniku, Gareth Southgate, kaluan të parët në epërsi që...

Historike, Kroacia finalistja e dytë e Botërorit 2018

para 7 muajve - Vizion Plus

Kroacia finalistja e dytë e Botërorit 2018. Kroatët sfidojnë Anglinë 2 me1, duke qenë tashmë për të parën herë shumë pranë Kupës së Botës. Me një gol të shënuar në minutën e 109 të shtesës nga Mario Mandzukic,...

Kroacia shkruan historinë, shkon në finalen e madhe

para 7 muajve - SuperSport

Kroacia hyn në histori, duke shkuar për herë të parë në një finale të Kupës së Botës, teksa mposhti në gjysmëfinale Anglinë, me rezultatin 2-1, pas plot 120 minutave lojë. “It’s coming home” mesa duket...

Kroaci-Angli, ndeshja shkon në vazhdime

para 7 muajve - Telegrafi

Me rezultat 1-1 ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes gjysmëfinale ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë, ashtu që sfida ka shkuar në vazhdime. Rezultati i kësaj sfide u zhbllokua shumë herët. Që në minutat...

Kroaci-Francë finalja e Botërorit “Rusia 2018”

para 7 muajve - RTV 21

Kroacia mposht Anglinë Kombëtarja kroate ka mposhtur kombëtaren e Anglisë me rezultat 2-1, duke arritur kështu në finale të Kampionatit Botërorë “Rusia 2018”. Anglezë e nisën mirë ndeshjen dhe në minutën...

Kroacia shkruan historinë, në finale të Rusia 2018

para 7 muajve - Gazeta Express

Kroacia është në finale të Rusia 2018 pasi që ka mposhtur Anglinë më rezultat 2-1, pas 120 minutave lojë Kroacia ka shkruar historinë. Kombëtarja kroate ka arritur në finale të një Botërori për herë të...

Kroacia në dlir, eleminon Anglinë

para 7 muajve - Sot News

Në “Luzhniki Stadium” Kroacia, fitoi dhe ka shkuar në finalen e Kupës së Botës “Rusi 2018” ku do të përballet me Francën. Ajo mposhti Anglinë  me rezultatin 2 me 1 .Koha e rregullt përfundoi në barazim...

Anglia kthehet në shtëpi, Kroacia për herë të parë në një finale Botërori

para 7 muajve - Mapo

Kroacia ka mundur Anglinë me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, falë një goli te Mandzukic, dhe do të luajë për herë të parë finalen e një Kupe Bote. Trippier kaloi në fillim të ndeshjes Anglinë në avantazh...

KROACI-FRANCË FINALJA E BOTËRORIT “RUSIA 2018”

para 7 muajve - TV21

Kroacia mposht Anglinë Kombëtarja kroate ka mposhtur kombëtaren e Anglisë me rezultat 2-1, duke arritur kështu në finale të Kampionatit Botërorë “Rusia 2018”. Anglezë e nisën mirë ndeshjen dhe në minutën...

KROACIA ËSHTË NË FINALE TË KUPËS SË BOTËS

para 7 muajve - Lajmi.net

Kombëtarja e Kroacisë ka shkruar historinë duke arritur finalen e madhe të Kupës së Botës pas fitores 2:1 ndaj Anglisë me përmbysje të rezultatit në ‘Luzhniki’ të Moskës, në një ndeshje dramatike që u...

Kroacia dhe Anglia shkojnë në vazhdime

para 7 muajve - Klan Kosova

Kroacia dhe Anglia kanë barazuar 1:1 gjatë kohës së rregullt në gjysmëfinalen e Kupës së Botës duke e çuar kështu lojën në vazhdime. Interesante

Kroacia në finale, anglezët në shpi, dramë e paparë!

para 7 muajve - Ina

Kroacia shkon në finale pasi mposhtën Anglinë me rezultatin 2:1 me golin e MARio Manxhukiç. 109′ Një veprim që nuk premtonte pothuajse asgjë bie goli. Mbrojtësit e Anglisë nuk ishin të vendosur si duhet...

Historike, ballkanasit një hap pranë kupës së botës, Kroacia finalistja e dytë e Botërorit

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kroatët u kualifikuan pas 120 minutash loje, pasi 90-minutat e lojës së rregullt u mbyllën me rezultatin e barabartë 1-1. Anglezët e drejtuar nga tekniku, Gareth Southgate, kaluan të parët në epërsi që...

Kroacia në finale të Kampionatit Botëror

para 7 muajve - OraInfo

Kroacia ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror. Kroatët kanë arritur t’i eliminojnë anglezët me rezultat 2 me 1 pas më shumë se 120 minutave lojë, raporton ORAinfo. Ishte Anglia që kaloi e para në...

Kroacia kalon në epërsi

para 7 muajve - Gazeta Express

Kroacia ka shënuar golin e epërsisë kundër Anglisë Është Mario Mandzukic që shënoi në minutën e 107’të te takimit. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Shënon Kroacia, shumë afër finales

para 7 muajve - RTV 21

Kroatët në epërsi Në “Luzhniki Stadium” janë duke u zhvilluar dy shtesat nga 15 minuta të gjysmëfinaljes së dytë të Kupës së Botës “Rusi 2018”. Mandzukic ka arritur të shnoi golin e dytë për Kroatët dhe...

Kroacia shënon golin e dytë, ndëshkohet Anglia

para 7 muajve - Sot News

Kroacia kalon në avantazh ndaj Anglisë me golin e Mario Manzukiç.

Përmbyset rezultati në ndeshjen Kroaci – Angli

para 7 muajve - OraInfo

Kroacia e ka përmbysur rezultatin ndaj Anglisë Golin e ka realizuar Mario Mandzukic në minutën e 108’. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/

S’ka fitues në Kroaci-Angli, finalistja vendoset në shtesë

para 7 muajve - Gazeta Shqip

45 minutëshi i parë i lojës i dominuar nga Anglia dhe një pjesë e dytë, ku Kroacia vendosi diktatin e saj në fushë. Ky është bilanci i ndeshjes drithëruese që po luhet në stadiumin “Luzhniki” të Moskës,...

Barazon Kroacia, realizon Perisic

para 7 muajve - Telegrafi

Kroacia ka arritur të kthehet në lojë në pjesën e dytë duke e barazuar rezultatin kundër Anglisë. Kroatët dominuan me posedimin e topit, ndërkohë që anglezët mbroheshin. Dhe pas një aksioni, Sime Vrsaljko...

Kroacia ia barazon Anglisë

para 7 muajve - Klan Kosova

Kroacia e ka barazuar rezultatin ndaj Anglisë në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Ivan Perishiq realizoi golin e barazimit në minutën e 68-të pas asistimit nga Sime Vrsaljko. Interesante

Kroacia dhe Anglia kërkojnë finalen në vazhdime

para 7 muajve - RTV 21

Ndeshja shkon në vazhdime Në “Luzhniki Stadium” ka përfunduar pa fitues pas 90 minutash, gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Anglezët nuk arritën të ruanin epërsinë të cilën e krijuan qysh...

Nuk ka fitues në kohën e rregullt, Kroacia e Anglia shkojnë në shtesë

para 7 muajve - Mapo

Po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës, me Anglinë dhe Kroacinë që do të tentojnë një biletë për në finalen e madhe. Momentalisht rezultati është 1-1. Në finalen e Moskës, fituesi i kësaj përballjeje...

Kroacia – Anglia, në vazhdime pas barazimit 1-1

para 7 muajve - Gazeta Express

Gjysmefinalisti i dytë në Rusia 2018 do të përcaktohet përmes vazhdimeve dhe nëse nuk ka fitues, atë do ta përcaktojnë penalltitë Ka përfunduar koha e rregullt e gjysmëfinales se dytë Kroaci – Anglia....

Super-sfida Kroaci 1:1 Angli shkon në vazhdime

para 7 muajve - Lajmi.net

. 90 minutat e kohës së rregullt në Luzhinki të Moskës nuk kanë sjellë emrin e kombëtares së dytë finalistë në Kupën e Botës. Kroacia dhe Anglia, kanë barazuar 1:1 pas kohës së rregullt, duke çuar ndeshjen...

Mbyllet koha e rregullt në ndeshjen Kroaci – Angli, shikoni çfarë po ndodh

para 7 muajve - OraInfo

Ka përfunduar koha e rregullt në ndeshjen mes Kroacisë dhe Anglisë. Kombëtarja angleze dhe ajo kroate nuk arritën që të shënonin më shumë se një gol, duke e dërguar ndeshjen në vazhdime, raporton ORAinfo....

Mbaron pjesa e parë, Angli-Kroaci 1:0

para 7 muajve - Klan Kosova

Anglia e ka mbyllur pjesën e parë me avantazh ndaj Kroacisë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Kieran Trippier shënoi në minutën e pestë nga goditja e dënimit, për t’i kaluar Tre Luanët në epërsi. Interesante

Kroacia barazon rezultatin

para 7 muajve - RTV 21

Shënohet goli i dytë në ndeshje Në “Luzhniki Stadium” eshtë duke u luajtur gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia ka arritur të barazoj rezultatin në 1-1. Golin për kroatët e shënoi...

Kroacia barazon shifrat

para 7 muajve - Koha.net

21:27 - Kroacia ka barazuar shifrat ndaj Anglisë, në minutën e 68. Ishte Ivan Perishiq që dërgoi topin në rrjetën e kundërshtarit pas një krosimi nga Vrsaljko. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOAL PERISIC WITH ONE...

Perisic kthen festën tek Kroacia, barazon shifrat me Anglinë

para 7 muajve - Mapo

Po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës, me Anglinë dhe Kroacinë që do të tentojnë një biletë për në finalen e madhe. Momentalisht rezultati është 1-1 në favor të “Tre Luanëve”. Në finalen e Moskës,...

Barazon Kroacia me Periç

para 7 muajve - Sot News

Gjthçka nis nga e para, sepse Kroacia ka barazuar rezultatin me Perisiç. ‘Tre luanët’ kaluan në avantazh në minutën e 5-të, pas një goditje jashtë zonë të mbrojtësit që luan me Totenhamin, Triper.

Kthehet Kroacia, barazon rezultatin ndaj Anglisë

para 7 muajve - Lajmi.net

. Kombëtarja e Kroacisë ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Anglisë. Kroacia është rikthyer në lojë, duke barazuar rezultatin 1:1 ndaj Anglisë në gjysmëfinalen e Botërorit. Është Perisic që ka shënuar në minutën e 68’ të ndeshjes.

Ivan Perisic ia terron Anglisë

para 7 muajve - OraInfo

Kroacia e ka barazuar rezultatin ndaj Anglisë Golin e ka realizuar Ivan Perisic në minutën e 68’. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/

Kroacia barazon rezultatin

para 7 muajve - Gazeta Express

Kroacia ka barazuar rezultatin kundër Anglisë Perisic ka shënuar një supergol kundër Anglisë në minutën e 68’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Festë e madhe në Zagreb

para 7 muajve - Shenja

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka “shpërthyer” Zagrebi. Mijëra qytetarë të Kroacisë janë mbledhur në sheshin e Zagrebit në festën e madhe të kësaj nate...

Barazon Krocia me Periç

para 7 muajve - Sot News

Gjthçka nis nga e para, sepse Kroacia ka barazuar rezultatin me Perisiç.

Përfundon pjesa e parë, Anglia në avantazh ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Standard

Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Pjesa e parë mbyllet me avantazhin minimal 1-0 të anglezëve. Që në minutën e pestë zhbllokohet rezultati....

Kroacia në finale, Presidentja reagon e para për suksesin historik

para 7 muajve - Fakti Ditor

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, shkruan Syri.net. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një...

VIDEO/ Festë e çmendur për kualifikimin në finale, tifozët kroatë po djegin Zagrebin

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës. Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 2-1, falë golave të Perisic dhe Mandzukic, ndërkohë...

Anglia “fluturon” me Trippier, vetëm 45 minuta larg finales

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Anglia e ka nisur si një “raketë” gjysmëfinalen historike me Kroacinë në Botërorin Rusi 2018 dhe ka çuar tifozët e saj të zjarrtë në delir. Që në minutën e 5’ të ndeshjes ka shënuar Kieran Trippier me...

Përfundon pjesa e parë: Anglia 45 minuta larg finales së madhe

para 7 muajve - Sot News

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale mes Kroacisë dhe Anglisë me shifrat 0:1.‘Tre luanët’ kaluan në avantazh në minutën e 5-të, pas një goditje jashtë zonë të mbrojtësit që luan me Totenhamin,...

Anglia në epërsi ndaj Kroacisë, Trippier shënon nga gjuajtja e lirë

para 7 muajve - Telegrafi

Është zhbllokuar shumë herët rezultati në ndeshjen ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror. Që në minutat e para u bë një ndërhyrje në afërsi të zonës së kroatëve...

Festë e “çmendur” e anglezëve pas golit të epërsisë

para 7 muajve - Koha.net

Goli i Kieran Trippier ka futur në festë gjithë Anglinë. Anglia kaloi në epërsi ndaj Kroacisë në minutën e pestë përmes Trippierit, i cili me një goditje të bukur nga gjuajtja e lirë i dha epërsinë “Tre...

Anglia “fluturon” me Trippier, udhëheq ndaj Kroacisë në pjesën e parë

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Anglia e ka nisur si një “raketë” gjysmëfinalen historike me Kroacinë në Botërorin Rusi 2018 dhe ka çuar tifozët e saj të zjarrtë në delir. Që në minutën e 5’ të ndeshjes ka shënuar Kieran Trippier me...

Festa e “çmendur” e tifozëve të Anglisë pas golit të Trippier

para 7 muajve - Lajmi.net

. Kombëtarja e Anglisë ka shkuar me epërsi 1:0 në pushimin e pjesës së parë në përballjen gjysmëfinale kundër Kroacisë. Është Trippier që në minutën e pestë ka shënuar një gol të bukur nga gjuajtja e lirë....

Vjen edhe reagimi i kryeministrit Rama pas fitores së Kroacisë, publikon fotografi me presidenten

para 7 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama fotografi të ditës së sotme e ka cilësuar atë me presidenten kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq. Para pak çastesh, Rama ka publikuar në profilin e tij në Facebook, fotografinë...

Pjesa e parë përfundon me epërsinë e Anglisë

para 7 muajve - Koha.net

20:48 - Ka përfunduar pjesa e parë e gjysëmfinales ndërmjet Koracisë dhe Anglisë, me epërsinë e kësaj të fundit. Anglia e nisi më mirë takimin duke kaluar në epërsi në minutën e pestë përmes Trippierit,...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Kroaci – Angli

para 7 muajve - RTV 21

Në “Luzhniki Stadium” eshtë duke u luajtur gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018” Anglia është ën avantazh pas përfundimit të pjesës së parë. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Tripper,...

Mbyllet pjesa e parë Angli – Kroaci, statistikat dhe rezultati

para 7 muajve - OraInfo

Anglia e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Kroacisë. ‘Treluanët’ janë rrugës së mirë për të arritur finalen e Kupës së Botës në Rusi. Skuadra e trajnerit Southgate,...

Shpërthen festa në Zagreb, ja si u festua fitorja e Kroacisë

para 7 muajve - InfoShqip

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat 2-1....

Anglia avancon ndaj Kroacisë me një supergol

para 7 muajve - Klan Kosova

Anglia ka kaluar në avantazh ndaj Kroacisë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Kieran Trippier shënoi nga goditja e dënimit në minutën e pestë. Interesante

Vjen edhe reagimi i Ramës pas fitores së Kroacisë, publikon fotografi me Kitaroviqin

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama fotografi të ditës së sotme e ka cilësuar atë me presidenten kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq. Para pak çastesh, Rama ka publikuar në profilin e tij në Facebook, fotografinë...

Anglia drejtë finales, e fiton pjesën e parë kundër Kroacisë

para 7 muajve - Lajmi.net

. Anglia e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Kroacisë. ‘Treluanët’ janë rrugës së mirë për të arritur finalen e Kupës së Botës në Rusi. Skuadra e trajnerit Southgate,...

Para ndeshjes me Anglinë… ja flamuri gjigant që shpalosën tifozët kroatë

para 7 muajve - Mapo

Në “Luzhniki Stadium” do të luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Pak minuta para ndeshjes, kroatët kanë shpalosur një flamur të madh të kombit të tyre në shenjë mbështetjeje...

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

para 7 muajve - Tetova Sot

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat 2-1....

FOTO/ Kroacia në finalen e Botërorit, Rama foto me Presidenten kroate

para 7 muajve - Java News

Kryeministri Edi rama ka publikuar pak minuta me pare nje foto me Presidenten kroate  Kolinda Grabar-Kitaroviq menjehere sapo Kroacia mundi Angline dhe do te jete ekipi finalist perballe Frances ne finalen e Boterorit.

Kroacia në finale, Presidentja reagon e para për suksesin historik

para 7 muajve - Tetova Sot

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori....

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIFA

para 7 muajve - Tetova Sot

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori....

Kroacia mposht Anglinë, shkon në finalen e botërorit “Rusi 2018”, reagon presidentja për këtë sukses

para 7 muajve - InfoShqip

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori. Menjëherë ka...

Shënohet goli i parë në ndeshjen Kroaci – Angli

para 7 muajve - Gazeta Express

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Kroaci – Angli Është Trippier i cili ka shënuar një supergol nga goditja e lirë në minutën e 5’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Historike: Kroacia shkon në finale të Botërorit

para 7 muajve - Tetova Sot

Kroatët u kualifikuan pas 120 minutash loje, pasi 90-minutat e lojës së rregullt u mbyllën me rezultatin e barabartë 1-1. Anglezët e drejtuar nga tekniku, Gareth Southgate, kaluan të parët në epërsi që...

Start ëndrrash për Anglinë, kalon në epërsi në minutën e 5’-të ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Lajmi.net

Kombëtarja e Anglisë ka kaluar në epërsi ndaj Kroacisë në ndeshjen gjysmëfinale. Është Trippier që ka arritur të shënoi në minutën e pestë të ndeshjes. Trippier shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë....

Shënohet goli i parë në gjysmëfinalen Angli- Kroaci

para 7 muajve - RTV 21

Anglia shënoi kundër Kroacisë Anglia është në epërësi në gjysmëfinalen e Kampionit Botëror, ku po përballen Anglia me Kroacinë. Qysh në minutën e pestë, Anglia shënoi golin e parë me anë të Kieran Trippier....

Kroacia shkruan historinë, eliminon Anglinë dhe kualifikohet në finale

para 7 muajve - Shenja

Kroacia është finalisti i dytë i Kampionatit Botëror ‘Rusi 2018’. Një ndeshje e nxehtë, një luftë e vërtetë në fushën e blertë, me shumë mundësi dhe raste për të shënuar, por në fund kroatët me shumë meritë...

Rusi 2018/ Kroacia heroike përmbys rezultatin dhe dërgon Anglezët duarbosh në shtëpi

para 7 muajve - Lexo

E pabesueshme! Kroacia është në finale pas një tjetër 120 minutëshi të luajtur në Luzhniki Stadium. Anglia do të kthehet në shtëpi pa trofeun dhe ballkanasit do të luftojnë për Kupën e Botës me Francën....

Video / Anglia nuk di të ndalet, kalon në avantazh ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Mapo

Po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës, me Anglinë dhe Kroacinë që do të tentojnë një biletë për në finalen e madhe. Momentalisht rezultati është 0-0. Në finalen e Moskës, fituesi i kësaj përballjeje...

Anglia e nis me supergol sfidën ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Koha.net

20:07 - Anglia e ka nisur për mrekulli sfidën gjysmëfinale ndaj Kroacisë. Ishte Kieran Trippier që shënoi supergol nga gjuajta e lirë në minutën e pestë, transmeton Koha.net. Fituesi i këtij takimi në...

Ylli i Anglisë e ‘bombardon’ Kroacinë

para 7 muajve - OraInfo

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kroacisë. Golin e ka realizuar Trippier në minutën e 5’. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/

Formacionet zyrtare: Kroacia apo Anglia – kush i bashkohet Francës në finale

para 7 muajve - Zhurnal

Formacionet zyrtare: Kroacia apo Anglia – kush i bashkohet Francës në finale "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se...

Supergol Anglia në minutën e pestë

para 7 muajve - Sot News

Anglia ka kaluar në avantazh me një goditje standarte.

Kroaci-Francë, finalja e madhe e Botërorit

para 7 muajve - Infokusi

Ka përfunduar super takimi ndërmjet Kombëtares së Anglisë dhe asaj të Kroacisë, shkruan GazetaFokus. Kroacia ka shënuar fitore ndaj Anglisë në gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Botëror Rusia 2018-të....

Formacionet zyrtare/ Kroacia rikthen Brozovic nga minuta e parë, asnjë ndryshim te Anglia

para 7 muajve - BalkanWeb

Do të luhet sonte në orën 20:00 në stadiumin “Luzhniki” të Moskës ndeshja e dytë gjysmëfinale e Botërorit mes Kroacisë dhe Anglisë. Ballkanasit do të kërkojnë të shkruajnë hiostorinë në këtë kompeticion...

Mandzukic sjell golin e epërsisë për Kroacinë

para 7 muajve - Shenja

Nuk kanë mbetur më shumë se dhjetë minuta deri në përfundimin e ndeshjes së sontme gjysmëfinale mes kroacisë dhe Anglisë, ndërsa Kroacia kalon në epërsi në minutën e 109-të. Ishte Mario Mandzukiq ai i...

Kroacia e befason me gol Anglinë në minutat shtesë

para 7 muajve - Tetova Sot

Kroacia ka shënuar golin e epërsisë kundër Anglisë Është Mario Mandzukic që shënoi në minutën e 107’të te takimit.

NDESHJA LIVE / Kroaci-Angli 2-1, përmbyset sfida, kroatët një hap drejt finales

para 7 muajve - Java News

Kroatet nje hap drejt finales se madhe te boterorit. Kryesojne 2-1 ndaj anglezeve ne pjesen e dyte te shteses. Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Kroatet kane mundur...

Reagimi i mediave kroate pas kualifikimit historik të Kroacisë në finale…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags finale kroacia media Mediat në Kroaci kanë reaguar për kualifikimin historik në finale të Botërorit Kroacia mundi 2:1 Anglinë pas vazhdimeve, për të siguruar biletën e finales së Kupës së...

Festa e “çmendur” e tifozëve të Anglisë pas golit të Trippier

para 7 muajve - Infokusi

Goli i Trippier ka ‘dridhur’ gjithë Anglinë, sidomos mijëra tifozë të mbledhur në një shesh në Londër. Festa e “çmendur” e tifozëve të Anglisë pas golit të Trippier

NDESHJA LIVE / Kroaci-Angli 2-1, përmbyset sfida, kroatet nje hap drejt finales

para 7 muajve - Java News

Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Kroatet kane mundur te barazojne pak sekonda me pare ne nje sfide me shume emocione. Rezultati deri tani eshte 1-1. Anglezet...

KROACIA – ANGLIA, FORMACIONET ZYRTARE

para 7 muajve - TV21

Në stadiumin Luzhniki të Moskës luhet gjysmëfinalja mes dy befasive të këtij Botërori, Kroacisë në njërën anë dhe Anglisë në anën tjetër. Për kroatët kjo është gjysmëfinalja e dytë në histori, ku për herë...

Kroacia në finalen e Botërorit të Rusisë

para 7 muajve - Respublica

Kroacia ka regjistruar sot më 11 korrik 2018 arritjen ndoshta më të madhe në historinë e futbollit të Ballkanit duke shkuar në finale e Botërorit që zhvillohet në Rusi. Me një rezultat fina 2:1 ajo ka...

Formacionet zyrtare: Kroacia apo Anglia – kush i bashkohet Francës në finale

para 7 muajve - Telegrafi

Luzhniki Stadium është arena e gjysmëfinales së dytë në kuadër të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Anglisë janë në kërkim të një vendi në finalen e madhe që do të zhvillohet...

Tifozët kroatë shpalosin një flamur gjigant para ndeshjes me Anglinë

para 7 muajve - Lajmi.net

. Tifozët kroatë do të jenë në numër të madh në stadiumin Luzhniki në ndeshjen ndaj Anglisë. Kroacia dhe Anglia do të kërkojnë kalimin në finale të Kupës së Botës në përballjen që nga ora 20:00 luhet në...

NDESHJA LIVE / Kroaci-Angli, barazohet sfida, shkon në shtesë

para 7 muajve - Java News

Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Kroatet kane mundur te barazojne pak sekonda me pare ne nje sfide me shume emocione. Rezultati deri tani eshte 1-1. Anglezet...

S’ka fitues në kohën e rregullt, Kroaci – Angli në vazhdime

para 7 muajve - Shenja

Kroacia e Anglia nuk kanë arritur të fitojnë ndeshjen gjysmëfinale në kohën e rregullt. 1 me 1 ishte rezultati përfundimtar i kohës së rregullt ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë, dhe ndeshja tani shkon në...

Fotografia e ditës: Rama poston një pozë të përbashkët me presidenten e Kroacisë

para 7 muajve - Republika

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka publikuar një fotografi të përbashkët me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, me rastin e kualifikimit të Kroacisë në finale të Kampionatit Botëror....

Kroacia – Anglia, në vazhdime pas barazimit 1-1

para 7 muajve - Tetova Sot

Gjysmefinalisti i dytë në Rusia 2018 do të përcaktohet përmes vazhdimeve dhe nëse nuk ka fitues, atë do ta përcaktojnë penalltitë Ka përfunduar koha e rregullt e gjysmëfinales se dytë Kroaci – Anglia....

Reagimi i mediave kroate pas kualifikimit historik të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës

para 7 muajve - Periskopi

Mediat në Kroaci kanë reaguar për kualifikimin historik në finale të Botërorit Kroacia mundi 2:1 Anglinë pas vazhdimeve, për të siguruar biletën e finales së Kupës së Botës. Goli i Mario Mandzukicit i...

Kroacia – Anglia, formacionet zyrtare

para 7 muajve - RTV 21

Sot do të kuptohet edhe finalisti i dytë në Kampionatin Botëror Në stadiumin Luzhniki të Moskës luhet gjysmëfinalja mes dy befasive të këtij Botërori, Kroacisë në njërën anë dhe Anglisë në anën tjetër....

Kroacia e gatshme për hakmarrje, kërkon ta mposht Francën në finale

para 7 muajve - Periskopi

Francë – Kroaci, kjo do të jetë finalja e Kupës së Botës në “Rusia 2018”. Pasi Franca siguroi finalen e Botërorit duke e mundur Belgjikën 1-0, Kroacia është finalistja tjetër – pasi e mposhti  2-1 Anglinë...

Kroacia dhe Anglia në kërkim të finales – formacionet zyrtare

para 7 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Kroacisë dhe Anglisë Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit Rusia 2018. Kroacia hynë me një formacion po thuajse të njëjtë me...

Formacionet zyrtare: Kroaci – Angli

para 7 muajve - Lajmi.net

. Sonte do ta mësojmë finalistin e dytë në Kupën e Botës. Kroacia dhe Anglia, do të kërkojnë kalimin në finalen e botërorit të Rusisë, ku i pret Franca. Kjo ndeshje fillon nga ora 20:00. Formacionet zyrtare:...

Tash vetëm Franca – reagimi i mediave kroate për arritjen historike

para 7 muajve - Insajderi

Mediat në Kroaci kanë reaguar për kualifikimin historik në finale të Botërorit. Kroacia mundi 2:1 Anglinë pas vazhdimeve, për të siguruar biletën e finales së Kupës së Botës. Lexoni çfarë shkruajnë mediat kroate

Reagimi emocional i presidentes kroate: Bravo, jemi në finale

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags kroacia kupa e botes Presidente kroate Kroacia ka arritur ta mposhtë Anglinë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, me rezultat 2 me 1. Për këtë lajm të gëzueshëm për kroatët, ka reaguar menjëherë...

Ivan Perisiq shënon golin e barazimit, Kroacia 1 – Anglia 1

para 7 muajve - Shenja

Ndeshje e nxehtë gjysmëfinale mes Kroacisë dhe Anglisë në kuadër të Kampionatit Botëror. Përfaqësuesja e Kroacisë tani mund të marrë frymë më lirshëm pasi barazoi rezultatin. Ishte Ivan Perisiq ai i cili...

Formacionet zyrtare, Kroaci – Angli

para 7 muajve - Koha.net

Kroacia dhe Anglia kanë publikuar formaionet zyrtare për gjysmëfinalen e Botërorit “Rusia 2018”. Gjysmëfinalja e dytë zhvillohet me fillim prej orës 20:00. Fituesin e pret përballja me Francën në finale,...

Kroacia barazon rezultatin

para 7 muajve - Tetova Sot

Kroacia ka barazuar rezultatin kundër Anglisë Perisic ka shënuar një supergol kundër Anglisë në minutën e 68’të.

Barazon Kroacia

para 7 muajve - Infokusi

Kroaci  ka barazuar rezultatin ndaj Anglisë në gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Botëror Rusai 2018-të, shkruan GazetaFokus. Golin e ka shënuar Ivan Perisic në minutën e 68-të. FOTO: Super goli i Kieran...

Kroacia kërkon hakmarrje ndaj Francës për atë humbje më 1998

para 7 muajve - Insajderi

Francë – Kroaci, kjo do të jetë finalja e Kupës së Botës në “Rusia 2018”. Kroatët, në finalen e së dielës, do të kërkojnë hakmarrje për atë humbje 2-1 në gjysmëfinalen e Botërorin 1998. Shikoni edhe njëherë atë ndeshje.

Kroaci-Angli, barazohet sfida, Perisiç shënon për kroatët

para 7 muajve - Java News

Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Kroatet kane mundur te barazojne pak sekonda me pare ne nje sfide me shume emocione. Rezultati deri tani eshte 1-1. Anglezet...

Edi Rama dhe presidentja kroate ndajnë gëzimin për fitoren e Kroacisë

para 7 muajve - Bota Press

Presidentja e Kroacisë ka qenë shumë e hapur në përkrahjen drejtuar kombëtares së Kroacisë në Botërorin 2018. Madje ajo s’ka hezituar në shumë raste të shkonte në zhveshtore dhe të përshëndetej nga afër...

Fotografia e ditës: Rama poston një pozë të përbashkët me presidenten e Kroacisë!

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka publikuar një fotografi të përbashkët me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, me rastin e kualifikimit të Kroacisë në finale të Kampionatit Botëror....

Edi Rama e uron presidenten kroate

para 7 muajve - KosovaPress

Rama ka publikuar në Facebook një foto me presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç, në të cilën shkruan “Foto e ditës”./KosovaPress/ Temat: Edi Rama Kolinda Grabar-Kitaroviç Kjo web faqe mirëmbahet...

VIDEO/ Kroacia bën histori, në finalen e madhe kundër Francës…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags anglia finale kroacia Kroacia futet në historinë e futbollit botëror. Kroatët janë në finalen e madhe të Kampionatit Botëror, për herë të parë në historinë e tyre. Kombëtarja e Kroacisë...

Edhe në Samitin e Natos u shikua ndeshja Kroaci-Angli

para 7 muajve - Sovrani

Kroacia është në finale të Rusia 2018 pasi që ka mposhtur Anglinë më rezultat 2-1, pas 120 minutave lojë. Përballje prej 120 minutave mes Kroacisë dhe Anglisë nuk e kanë lëshuar pa e parë edhe udhëheqës...

Edi Rama publikon foton e ditës, presidentja kroate pranë kryeministrit të vendit

para 7 muajve - Newsport

Kalimi i Kroacisë në finalen e Kupës së Botës duket se i ka “shkundur” të gjithë. Jo vetëm që kaloi në finale për herë të parë në histori, por një tjetër fakt interesant që ia shton edhe më tepër lezetin...

Kroaci 2:1 Angli, notat e lojtarëve

para 7 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Kroacisë është në finale të botërorit të Rusisë, ku atje e pret Franca. Kroacia ka siguruar kalimin në finale pas fitores 2:1 ndaj Anglisë. Trippier kaloi Anglinë në epërsi, ndërsa Perisic...

Festa e çmendur e tifozëve të Kroacisë pas kualifikimit në finale të Kupës së Botës

para 7 muajve - Insajderi

Kroacia e ka mposhtur 2-1 Anglinë pas 120 minutave lojë për të shkruar historinë, duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës…. ka nisur festa tashmë në Kroaci, shikoni për më shumë.

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

para 7 muajve - Sovrani

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi. Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me rezultat...

Kjo është festa e “çmendur” në Zagreb pas kualifikimit të Kroacisë në finale/Live

para 7 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Korrik- Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës. Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 1-2, falë golave të Perisiç dhe...

Ragimi i presidentes së Kroacisë: Është e mundur, jemi në finale

para 7 muajve - 24 ore

Kombëtarja e Kroacisë është në finale të Kupës së Botës për herë të parë në histori të kombit të tyre. Këtë sukses Kroacia e ka arritur pas fitores 2:1 ndaj Anglisë në gjysmëfinale. Kualifikimi në finale...

Presidentja kroate e uron popullin korat

para 7 muajve - KosovaPress

Kroacia sonte ka arritur të bëjë histori pasi ka arritur që të shkojë në finale të Botërorit, pasi e ka mposhtur Anglinë 2-1. “Njerëzit e mi, është e mundur. Bravo, të Zjarrtit. Bravo, të gjithë tifozëve....

FOTO/ Nuk ishte e pranishme në gjysmëfinale, presidentja e Kroacisë reagon pas suksesit historik

para 7 muajve - Newsport

Presidentja e Kroacisë këtë mbrëmje nuk ishte e pranishme në stadium për tyë përkrahur Kombëtaren e saj, por tashmë pasi skuadra është kualifikuar për në finale, presidentja nuk mund të rrinte pa e përshëndetur...

Vjen edhe reagimi i Ramës pas fitores së Kroacisë, publikon fotografi me Kitaroviqin

para 7 muajve - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama fotografi të ditës së sotme e ka cilësuar atë me presidenten kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq, raporton Periskopi. Para pak çastesh, Rama ka publikuar në profilin e...

Kroacia shkruan historinë, në finale të Rusia 2018

para 7 muajve - 24 ore

Kroacia është në finale të Rusia 2018 pasi që ka mposhtur Anglinë më rezultat 2-1, pas 120 minutave lojë. Kroacia ka shkruar historinë. Kombëtarja kroate ka arritur në finale të një Botërori për herë të...

LAJMI I FUNDIT/ Kroacia në finale, tifozët bëjnë festë të “çmendur” në Zagreb

para 7 muajve - Newsport

Kroacia është kualifikuar në finale për herë të parë në Kroaci, duke eleminuar Anglinë në shtesë me rezultatin 2-1. Emocionet nuk kanë përfshirë vetëm atë tifozëri në stadium, por në Zagreb, kryeqytetin...

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIFA

para 7 muajve - KosovaPress

Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori. Perisic dhe Mandzukukic shënuan për kroatët, duke përmbysur dizavantazhin me golin...

Urimi emocional i presidentes kroate pas fitores

para 7 muajve - Bota Press

Kroacia arriti që sonte të mund Anglinë me një rezultat 2:1. Në finale e Botërorit 2018, Kroacia do të ndeshet me Francën, ekip ky që mundi mbrëmë Belgjikën. I menjëhershëm ka qenë urimi i Presidentes...

​Pacolli: Kosova dhe Shqipëria do të luajnë në Euro 2020

para 7 muajve - KosovaPress

Ai ka njoftuar se është i ftuar si mysafir i finales së Kampionatit Botëror të Futbollit. “Një fitore e bukur për Kroacinë Temat: Pacolli Kroacia finalja Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

FIFA e shpërblen Perisicin

para 7 muajve - Insajderi

Kroacia e ka mposhtur 2-1 Anglinë pas 120 minutave lojë për të shkruar historinë, duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës. FIFA e shpërblei Perisicin…

Kroacia-Anglia, notat e lojtarëve

para 7 muajve - Periskopi

Ivan Perisic është zgjedhur lojtari më i mirë ndeshjes në takimin Kroaci-Angli Kroacia u kualifikua në finale të Kupës së Botës me Ivan Perisic që shkëlqeu në këtë takim duke shënuar një gol dhe dhuroi...

Historike: Kroacia shkon në finale të Botërorit

para 7 muajve - Republika

Kroatët u kualifikuan pas 120 minutash loje, pasi 90-minutat e lojës së rregullt u mbyllën me rezultatin e barabartë 1-1. Anglezët e drejtuar nga tekniku, Gareth Southgate, kaluan të parët në epërsi që...

Reagimi emocional i presidentes kroate: Bravo, jemi në finale

para 7 muajve - Periskopi

Kroacia ka arritur ta mposhtë Anglinë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, me rezultat 2 me 1, raporton Periskopi. Për këtë lajm të gëzueshëm për kroatët, ka reaguar menjëherë presidentja Kolinda Grabar...

Kroacia në finalen e Botërorit të Rusisë

para 7 muajve - Respublica

Kroacia ka regjistruar sot më 11 korrik 2018 arritjen ndoshta më të madhe në historinë e futbollit të Ballkanit duke shkuar në finale e Botërorit që zhvillohet në Rusi. Me një rezultat fina 2:1 ajo ka...

Reagimi i presidentes kroate pasi Kroacia shkruajti historinë në Botëror

para 7 muajve - Insajderi

Presidentja kroate ka reguar pas fitores historike të Kroacisë në Kupën e Botës. Kroacia mundi Anglinë me rezultat 2:1 në gjysmëfinale, për të arritur për herë të parë në një finale të Kampionatit Botëror....

Kroacia përmbys Anglinë, për herë të parë në finale të një Botërori

para 7 muajve - Ekonomia Online

(E plotësuar) Kroacia është finalistja e dytë e Kampionatit Botëror, pasi ktheu rezultatin me Anglinë (2:1), pas 120 minutash lojë. Mario Mandzukic shënoi golin e fitores për kroatë në pjesën e dytë të...

Historike, Kroacia për herë të parë në finale të Botërorit. Dramë për Anglinë

para 7 muajve - Fakti Ditor

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, shkruan Syri.net. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një...

Mbyllet pjesa e parë: Anglia në epërsi ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Infokusi

Ka përfunduar pjesa e parë e super takimit ndërmjet Anglisë dhe Kroacisë, shkruan GazetaFokus. Anglia është në epërsi ndaj Kroacisë në gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Botëror Rusia 2018-të. Golin e...

Notat e lojtarëve: Kroacia 2-1 Anglia

para 7 muajve - Insajderi

Kroacia ka arritur në finale të Kupës së Botës, pasi në gjysmëfinale mundi Anglinë. Kroatët kanë arritur në finale pasi mposhtën Anglinë në “Luzhniki”, aty ku do të rikthehen për t’u përballur me Francën...

Kroatët e kallin Zagrebin pasi kombëtarja e tyre arrin në finale të Kupës së Botës

para 7 muajve - Periskopi

Kroacia ka kaluar në finale të Kupës së Botës pasi në gjysmëfinale mposhti Anglinë 2-1 vetëm pas vazhdimeve Në Zagreb po festohet për kalimin e Kroacisë në finalen e Kupës së Botës, shkruan Periskopi....

Kroacia shkruan historinë, eliminon Anglinë dhe kualifikohet në finale

para 7 muajve - Sovrani

Kroacia është finalisti i dytë i Kampionatit Botëror. Skuadra nga Ballkani është treguar më e fortë se Anglia duke e mposhtur me rezultat 2-1 pas vazhdimeve dhe në këtë mënyrë, ekipi aktual e ka shkruar...

Kroacia në finale të Kupës së Botës, eliminon Anglinë që besonte shumë tek trofeu

para 7 muajve - Periskopi

Kroacia ka kaluar në finale të Kupës së Botës pasi ka mposhtur me rezultat 2-1 Anglinë në gjysmëfinale Kombëtarja e udhëhequr nga Zlatko Dalic ka kaluar në finale dhe ia ka prishur llogaritë Anglisë pasi...

Kroacia heroike kualifikohet në finale

para 7 muajve - KosovaPress

Anglia do të kthehet në shtëpi pa trofeun dhe ballkanasit do të luftojnë për Kupën e Botës me Francën. Anglia bëri një nisje të përsosur duke gjetur golin e avantazhit që në minutën e 5’ me Trippier. Mbrojtësi...

Kroacia në finale, mposhtë Anglinë

para 7 muajve - Albinfo

Kroacia dhe Franca dy finalistet në Kampinatin Botëror. Kroacia ka mposhtuar ekipin e Anglisë, me rezultat 2-1. Për 90 minuta, Kroacia dhe Anglia ishin me rezultat të barabartë 1-1. Ishte ekipi anglez...

Historike, Kroacia në finale të Kupës së Botës

para 7 muajve - Insajderi

Kroacia e ka mposhtur 2-1 Anglinë pas 120 minutave lojë për të shkruar historinë, duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës…. lexoni raportin e plotë.

Kroacia shënon fitore

para 7 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Korrik- Kroacia fitoj  ndeshjen me Anglinë me 1 gol në epërsi, shkruan Botapress.info Ndeshja përfundoi 2 me 1, duke I siguruar Kroacisë pjesmarrjen në finale.

Kroacia afër finales, shënon Mario Mandzukic

para 7 muajve - Bota Press

Kroacia ka shënuar golin e epërsisë përballë Anglisë në gjysmëfinale të Kampionatit botëror Mario Mandzukic, është ai i cili ka realizuar për 2-1, në minutën e 108, të takimit. KLIKO KETU

Kroacia e përmbys Anglinë

para 7 muajve - Insajderi

Kroacia ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në minutën e 109’. Për 2-1 shënoi Mario Mandzukic për t’i bërë tifozët të ëndërrojnë këto minuta për finalen e parë në histori… Goli i bukur…

Kroacia përmbys Anglinë, edhe pak minuta e ndajnë nga finalja

para 7 muajve - Ekonomia Online

Në “Luzhniki Stadium” janë duke zhvilluar dy shtesat nga 15 minuta të gjysmëfinaljes së dytë të Kupës së Botës “Rusi 2018”. Manxhukiq ka arritur të shnoi golin e dytë për Kroatët dhe me shumë gjase do...

Gol në shtesën e dytë, Mandzukic çon kroatët në delir

para 7 muajve - Fakti Ditor

Në “Luzhniki Stadium” po luhet gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, shkruan Syri.net. Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1 me golat e Tripier për anglezët në minutën e 5-të dhe për kroatët...

Kroacia afër finales, përmbysë rezultatin

para 7 muajve - Sovrani

Kroacia ka përmbysur rezultatin ndaj Anglisë nga 0-1 në 2:1. Është Mario Mandzukic që ka shënuar në minutën e 109’ të ndeshjes. Facebook Twitter Google Plus

Shënon Kroacia, shumë afër finales

para 7 muajve - KosovaPress

Mandzukic ka arritur të shnoi golin e dytë për Kroatët dhe me shumë gjase do të jenë kundërshtarët e Francës në finalen e madhe. Kanë mbetur edhe 10 minuta deri në fund të ndeshjes./KosovaPress/ Temat:...

Supergol nga goditje dënimi, zhbllokohet rezultati në Kroaci-Angli

para 7 muajve - Tetova Sot

Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”, Që në minutë e pestë zhbllokohet rezultati. Tripier ekzekuton mjeshtërisht një goditje dënimi dhe kalon Anglinë në avantazh.

Kroacia shënon në vazhdime, gjithnjë e më afër finales

para 7 muajve - Periskopi

Kroacia ka kaluar në epërsi ndaj Anglisë dhe tani është shumë afër finales së Kupës së Botës Mario Mandzukic ka shënuar gol në minutën e 108-të për t’ia dhënë epërsinë e parë Kroacisë në këtë takim, shkruan...

Përfundojnë edhe 15 minuta e parë të vazhdimeve të gjysmëfinales Kroaci – Angli, ky është rezultati

para 7 muajve - Bota Press

Kanë përfunduar edhe 15 minutat e parë të shtese dy herë nga 15 minuta të ndeshjes gjysmëfinale Kroaci – Angli Në këto 15 minutat nuk ka pasur ndryshime rezultati, shkruan Gazeta Blic Kujtojmë rezultati...

Baraz edhe pas shtesës së parë

para 7 muajve - KosovaPress

Kroacia dhe Anglia po luajnë baraz edhe pas shtesës së parë. Të dyja skuadrat ishin të koncetruara të mos pësonin gold he sipas të gjitha gjasave ndeshja po shkon drejt vazhdimeve. Mbeten edhe 15 minutat...

Anglia zhbllokon rezultatin, shënon Trippier

para 7 muajve - Shenja

Ndeshja gjysmëfinale mes Kroacisë dhe Anglisë duket se do të dhurojë spektakël sonte. Është përfaqësuesja e Anglisë ajo që zhbllokoi rezultatin në minutën e 5-të të takimit. Golin e shënoi Kieran Trippier nga gjuajtaj e lirë.

Anglia kalon në epërsi ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Infokusi

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Kroacisë në gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Botëror Rusai 2018-të, shkruan GazetaFokus. Golin e ka shënuar Kieran Trippier pas një ekzekutimi fantastikë nga goditja...

Kroacia sërish në shtesë

para 7 muajve - Fakti Ditor

Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”’ Pjesa e parë mbyllet me avantazhin minimal 1-0 të anglezëve. Që në minutën e pestë zhbllokohet rezultati....

Kroacia – Anglia, në vazhdime pas barazimit 1-1

para 7 muajve - Sovrani

Gjysmefinalisti i dytë në Rusia 2018 do të përcaktohet përmes vazhdimeve dhe nëse nuk ka fitues, atë do ta përcaktojnë penalltitë. Ka përfunduar koha e rregullt e gjysmëfinales se dytë Kroaci – Anglia....

S’ka fitues pas 90 minutave, ndeshja shkon në vazhdime

para 7 muajve - Periskopi

Ka përfunduar ndeshja Kroaci-Angli me rezultatin 1-1 pas 90 minutave lojë dhe tani do të ketë vazhdime dy herë nga 15 minuta Anglia në pjesën e parë tregoi lojë më të mirë se kroatët dhe qysh në minutën...

Kroacia dhe Anglia kërkojnë finale në vazhdime

para 7 muajve - KosovaPress

Anglezët nuk arritën të ruanin epërsinë të cilën e krijuan qysh në fillim të ndeshjes, duke pësuar gol në pjesën e dytë. Golin për anglezët e shënoi Tripper, i cili shënoi një gol fantastik kurse rezultatin...

NDESHJA LIVE / Kroaci – Angli, sfida për të prekur finalen e madhe

para 7 muajve - Java News

Në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit “Rusi 2018”, luajnë Anglia me Kroacinë, të cilat do të synojnë finalen e madhe me Francën më 15 Korrik. Kroacia hyn me një formacion thuajse të njëjtë me atë te çerekfinales,...

Formacionet zyrtare: Kroaci – Angli

para 7 muajve - Shenja

Luzhniki Stadium është arena e gjysmëfinales së dytë në kuadër të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Anglisë janë në kërkim të një vendi në finalen e madhe që do të zhvillohet...

Kroacia barazon rezultatin përballë Anglisë, “kallet” stadiumi në Moskë

para 7 muajve - Bota Press

Kombëtarja e Kroacisë ka barazuar rezultatin 1-1, përballë Anglisë Është Ivan Perisic, ai i cili ka barazuar rezultatin në minutën e 67, të takimit, shkruan Gazeta Blic Shikojeni golin e anëtarit te Interit: KLIKO KETU

Kroacia dhe Anglia në kërkim të finales – formacionet zyrtare

para 7 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Kroacisë dhe Anglisë Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit Rusia 2018. Kroacia hynë me një formacion po thuajse të njëjtë me...

Kroaci-Angli, sfida për finalen e madhe, formacionet zyrtare

para 7 muajve - Java News

Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit Rusia 2018. Kroacia hyn me një formacion thuajse të njëjtë me atë te çerekfinales, me Vrsajlkon e lënduar që duket se është kthyer në...

Barazohet rezultati – shënon Kroacia

para 7 muajve - Sovrani

Kroacia e ka barazuar rezultatin ndaj Anglisë. Ivan Perisic shënoi për të barazuar në 1:1 rezultatin, në minutën e 68′ të takimit. Facebook Twitter Google Plus

Brazon Kroacia

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ivan Perishiq e ka barazuar rezultatin në ndeshjen Kroaci -Angli në minutën e 68’të.

Shënohet goli i dytë, barazon Kroacia

para 7 muajve - KosovaPress

Kroacia ka arritur të barazoj rezultatin. Mbeten edhe 20 minuta deri në fund të ndeshjes për të ditur finalistin e dytë të këtij kampionati Botëror./KosovaPress/ Temat: kroacia Anglia Kjo web faqe mirëmbahet...

Ndezet sfida, Kroacia barazon rezultatin me anë të Perisic

para 7 muajve - Periskopi

Kroacia ka barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Anglisë Në ‘Luzhniki’ të Moskës po luhet gjysmëfinalja ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë ku rezultati pas 70 minutave lojë është 1-1. Ivan Persic shënoi golin e barazimit...

Anglia drejtë finales, e fiton pjesën e parë kundër Kroacisë

para 7 muajve - Sovrani

Anglia e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Kroacisë. ‘Treluanët’ janë rrugës së mirë për të arritur finalen e Kupës së Botës në Rusi. Skuadra e trajnerit Southgate,...

Kroacia – Anglia, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

para 7 muajve - Insajderi

Ka përfundua pjesa e parë mes Kroacisë dhe Anglisë që po zhvillohet në “Luzhiniki”….. rezultati dhe statistikat.

Anglia me një këmbë në finale, Kroacia nuk tregoi asgjë në pjesë të parë

para 7 muajve - Periskopi

Anglia është duke fituar me rezultat 1-0 kundër Kroacisë pas 45 minutave të para ‘Tre Luanët’ shënuan gol qysh në minutat e para me Kieran Tripperi që realizoi nga gjuajtja e lirë, shkruan Periskopi. Anglia...

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Kroaci – Angli

para 7 muajve - KosovaPress

Anglia është ën avantazh pas përfundimit të pjesës së parë. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Tripper,  i cili shënoi një gol fantastic nga goditja e lirë. Mbetet të shihet edhe 45 minutat e dytë...

Kroacia e merr një lajm shumë të mirë para ndeshjes ndaj Anglisë

para 7 muajve - Lajmi.net

. Sime Vrsaljko po e bën të pamundurën për të qenë gati për ndeshjen ndaj Anglisë. Sipas mediave kroate, megjithatë ekzistojnë gjasat që anësori të luajë sonte nga minuta e parë, përcjellë “Lajmi.net”....

Anglia e nis me supergol sfidën ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Anglia e ka nisur për mrekulli sfidën gjysmëfinale ndaj Kroacisë . Ishte Kieran Trippier që shënoi supergol nga gjuajta e lirë në minutën e pestë, transmeton Koha.net. Fituesi i këtij takimi në finale...

Anglia i shënon supergol Kroacisë pas pesë minutave lojë

para 7 muajve - Sovrani

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kroacisë në minutën e pestë të ndeshjes. Për 1-0 realizoi mbrojtësi i Tottenhamit, Kieran Trippier nga gjuajtja e lirë. Facebook Twitter Google Plus

Supergol nga gjuajtja e lirë, Anglia kalon në epërsi ndaj Kroacisë

para 7 muajve - Periskopi

Kieran Trippier ka shënuar gol spektakular nga gjuajtja e lirë për ta kaluar Anglinë në epërsi në ndeshjen kundër Kroacisë Në ‘Luzhniki’ të Moskës po luhet gjysmëfinalja e Kupës së Botës ndërmjet Anglisë...

Shënohet super gol Anglia në epërsi

para 7 muajve - KosovaPress

Anglia ka arritur të shënoi golin e parë dhe të epërsisë kundër Kroacisë. Ishte Tripper ai i cili shënoi një gol spektakolare nga gjuatje e lirë./KosovaPress/ Temat: Anglia Kroacia GOOL Kjo web faqe mirëmbahet...

Anglia i shënon supergol Kroacisë pas pesë minutave lojë

para 7 muajve - Insajderi

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kroacisë në minutën e pestë të ndeshjes. Për 1-0 realizoi mbrojtësi i Tottenhamit, Kieran Trippier nga gjuajtja e lirë…. shikoni GOLIN.

LIVE “Rusi 2018″/ Anglia shënon supergol, zhbllokohet ndeshja ende pa filluar mirë

para 7 muajve - Newsport

Kroacia dhe Anglia këtë mbrëmje kërkojnë finalen e madhe të Kupës së Botës. Kush fiton nga këto skuadra do të përballet me Francën në datën 15 korrik. Kroacia: Subasiç, Vrsaljko, Striniç, Perisiç, Lovren,...

Franca, mosha për të hapur një cikël

para 7 muajve - SuperSport

Franca në finale ku kërkon Kupën e Botës, të dytën në historinë e bluve. Nuk është rastësi, vetëm dy vjet pasi dështuan vetëm në fund për të fituar Europianin që orgnizohej në shtëpinë e tyre, gjelat arrijnë...

Franca, mosha për të hapur një cikël

para 7 muajve - Gazeta Tema

Franca në finale ku kërkon Kupën e Botës, të dytën në historinë e bluve. Nuk është rastësi, vetëm dy vjet pasi dështuan vetëm në fund për të fituar Europianin që orgnizohej në shtëpinë e tyre, gjelat arrijnë...

Kroacia dhe Anglia në kërkim të finales – formacionet zyrtare

para 7 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Kroacisë dhe Anglisë. Kroacia dhe Anglia do të luajnë në gjysmëfinalen e dytë të Botërorit Rusia 2018. Kroacia hynë me një formacion po thuajse të njëjtë me...

Kupa e Botës: Kroacia dhe Anglia vendosin finalistin e dytë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Kombëtarja e Kroacisë në futboll dhe ajo e Anglisë do të përballen sonte në stadiumin Luzhniki të Moskës. Fituesi do të shkojë në finalen e Kampionatit Botëror, ku do të përballet me Francën, e cila të...

Kroacia dhe Anglia e kërkojnë finalen, formacionet – rikuperohet Vrsaljko

para 7 muajve - Insajderi

Sime Vrsaljko është rikuperuar befasisht pas dëmtimit që pësoi Rusinë, ai është titullar kundër Anglisë. Formacionet mund t’i shikoni KËTU

Kroaci-Angli, publikohen formacionet zyrtare

para 7 muajve - Periskopi

Sonte do të përcaktohet finalisti i dytë në Kupën e Botës Kroacia luan me Anglinë në gjysmëfinale të Kupës së Botës me ndeshjen që do të zhvillohet në Luzhniki të Moskës, shkruan Periskopi. Dje Franca...

Kroacia dhe Anglia në kërkim të finales, ja formacionet zyrtare

para 7 muajve - Newsport

Kroacia dhe Anglia këtë mbrëmje kërkojnë finalen e madhe të Kupës së Botës. Kush fiton nga këto skuadra do të përballet me Francën në datën 15 korrik. Kroacia: Subasiç, Vrsaljko, Striniç, Perisiç, Lovren,...

Kroacia – Anglia, formacionet zyrtare

para 7 muajve - KosovaPress

Në stadiumin Luzhniki të Moskës luhet gjysmëfinalja mes dy befasive të këtij Botërori, Kroacisë në njërën anë dhe Anglisë në anën tjetër. Për kroatët kjo është gjysmëfinalja e dytë në histori, ku për herë...

Presidentja e Kroacisë jashtë protokollit

para 7 muajve - Bota.al

Sime Vrsaljko ishte me tutat dhe me çorape, trupi ishte lakuriq, kur e pa, i zgjati dorën, por ajo preferoi ta përqafonte thjeshtë, thuajse duke u kapur pas tij. Përgëzimet që kishin filluar me trajnerin...

KROACI – ANGLI, FORMACIONET E MUNDSHME

para 7 muajve - TV21

Formacionet e mundshme të skuadrave Sot në orën 20:00 do të luhet gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Botës ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave: Kroacia...

RUSI 2018: FRANCA FINALISTI I PARË

para 7 muajve - TV Art

Tifozët ‘ngrenë’ në këmbë Parisin Në gjysmëfinale ka përfunduar ëndrra e Belgjikës për të fituar Botërorin e Rusisë, ndërsa ajo e Francës ka marrë jetë edhe më tepër. Francezët kanë arritur të mundin Belgjikën...

Deschamps: Botërorin e fitojmë ne, kemi akoma peng finalen e Europianit

para 7 muajve - Gazeta Tema

Franca bëri një ndeshje të shkëlqyer në gjysmëfinale kundër Belgjikës duke siguruar kalimin me finale falë golit të shënuar nga Umtiti. Trajneri Didier Deschamps u shfaq tepër i lumtur për këtë sukses,...

Franca në finale kërkon Kupën e Botës, nuk është rastësi

para 7 muajve - Lexo

Franca në finale ku kërkon Kupën e Botës, të dytën në historinë e bluve. Nuk është rastësi, vetëm dy vjet pasi dështuan vetëm në fund për të fituar Europianin që orgnizohej në shtëpinë e tyre, gjelat arrijnë...

Mënyra e presidentes kroate për t’i motivuar lojtarët për ndeshjen me Anglinë

para 7 muajve - Insajderi

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic sonte nuk do të jetë në stadium për të mbështetur edhe fizikisht kombëtaren kroate në ballafaqimin gjysmëfinal me Anglinë në Botërorin Rusia 2018. Ajo nuk ka...

Gjithçka që duhet të dini për takimin Angli-Kroaci

para 7 muajve - Bota Press

Hera e fundit kur Anglia ishtë në një gjysmëfinale të Kupës Botërore, Kroacia ende nuk ishte bërë e pavarur. Kjo do të ndodhte një vit më vonë. Tanimë dyja kombëtarët kanë bërë progres të madh në kualifikimin...

Franca favorite për titull

para 7 muajve - DW

Franca për herë të tretë në historinë e futbollit gjendet në finalen e Kampionatit Botëror. Me 1998 ajo fitoi titullin, me 2006 ka humbur në penallti nga Italia, ndërsa tani në finale pret Kroacinë apo...

Gjithçka që duhet të dini për takimin Angli-Kroaci

para 7 muajve - Periskopi

Hera e fundit kur Anglia ishtë në një gjysmëfinale të Kupës Botërore, Kroacia ende nuk ishte bërë e pavarur. Kjo do të ndodhte një vit më vonë. Tanimë dyja kombëtarët kanë bërë progres të madh në kualifikimin...

Kush më afër finales së madhe?

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags angli finale kroaci Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me “gjelat” triumfin në Rusi. Kroacia...

Rekordi i Deschamps, i pari si trajner dhe lojtar që ka arritur në finale të Kampionatit Botëror

para 7 muajve - BalkanWeb

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror pasi mposhti Belgjikën. Goli i Samuele Umtiti ishte vendimtar në këtë sukses të Francës. Franca e ka fituar një herë Kupën...

Gjithçka mbi ndeshjen Kroaci-Angli – Statistika e fakte interesante

para 7 muajve - Insajderi

Pasi u kuptua finalisti i parë, pas ndeshjes së mbrëmshme Francë – Belgjikë, sonte me fillim në ora 20:00 në stadiumin e Moskës, luhet gjysmëfinalja e dytë ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë. ….. Klikoni KËTU...

Kroaci – Angli, formacionet e mundshme

para 7 muajve - RTV 21

Formacionet e mundshme të skuadrave Sot në orën 20:00 do të luhet gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Botës ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave: Kroacia...

Momenti më i bukur në Francë-Belgjikë

para 7 muajve - Portalb

Franca është finalistja e parë e këtij Botërori, pasi mundi një natë më parë minimalisht Belgjikën 1-0, me gol të mbrojtësit Umtiti. Sigurisht, që në futboll moment më i bukur i ndeshjes është a i golit,...

Formacionet e gjysmëfinales, Kroaci – Angli

para 7 muajve - Klan Kosova

Sot në orën 20:00 do të luhet gjysmëfinalja tjetër ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave: Kroacia (4-2-3-1) Subasic; Vida, Lovren, Corluka, Strinic;...

Deschamps: Duam fitoren në këtë Botëror, nuk e kemi kaluar disfatën e para dy viteve

para 7 muajve - Java News

Franca bëri një ndeshje të shkëlqyer në gjysmëfinale kundër Belgjikës duke siguruar kalimin me finale falë golit të shënuar nga Umtiti. Trajneri Didier Deschamps u shfaq tepër i lumtur për këtë sukses,...

Formacionet e mundshme: Kroacia – Anglia

para 7 muajve - Telegrafi

Kroacia dhe Anglia do të takohen sonte në kuadër të gjysmëfinales së dytë të Kupës së Botës. Luzhniki Stadium i Moskës do të jetë nikoqirë i dy kombëtareve që do të synojnë finalen e madhe, ku do të luhet...

Franca mund Belgjikën dhe arrin finalen

para 7 muajve - Alsat-M

Në gjysmëfinale ka përfunduar ëndrra e Belgjikës për të fituar Botërorin e Rusisë, ndërsa ajo e Francës ka marrë jetë edhe më tepër. Francezët kanë arritur të mundin Belgjikën me rezultatin 1-0, falë golit...

Kroacia kundër Anglisë në kërkim të lavdisë, formacionet e mundshme

para 7 muajve - Gazeta Express

Kroacia dhe Anglia do të ballafaqohen sonte në gjysmëfinalen e dytë të Kupës së Botës në një ndeshje që zhvillohet në Moskë në orën 20:00. Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa...

Rekordi i Deschamps, i pari si trajner dhe lojtar që ka arritur në finale të Kampionatit Botëror dhe Kampionatit Evropian

para 8 muajve - Zhurnal

Rekordi i Deschamps, i pari si trajner dhe lojtar që ka arritur në finale të Kampionatit Botëror dhe Kampionatit Evropian "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur...

Rekordi i Deschamps, i pari si trajner dhe lojtar që ka arritur në finale të Kampionatit Botëror dhe Kampionatit Evropian

para 8 muajve - Telegrafi

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror pasi e mposhti Belgjikën. Goli i Samuele Umtiti ishte vendimtar në këtë sukses të Francës. Franca e ka fituar një herë Kupën...

Kroacia kundër Anglisë, kjo ndodhë sonte në “Luzhniki”

para 8 muajve - Lajmi.net

Kroacia dhe Anglia takohen sonte për të kompletuar finalen e Kampionatit botëror 2018. Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do...

Kroacia sfidon Anglinë, Daliç: Jemi me meritë këtu (detajet)

para 7 muajve - Lexo

Franca pret kundërshtaren e finales së Moskës që do të dalë nga çifti Kroaci-Angli. Çdo gjë është gati për gjysmëfinalen e dytë që do të luhet në mbrëmje më Moskë ku kroatët dhe anglezët do të kërkojnë...

Duelet që mund të vendosin finalisten e dytë

para 8 muajve - Koha.net

Kroacia takohet me Anglinë në gjysmëfinalen e Botërorit të futbollit të mërkurën në Moskë. Duelet kokë më kokë mes lojtarëve pritet të jenë vendimtare në këtë sfidë. Disa prej dueleve më të mëdha që priten...

Kroaci-Angli përballen sonte për finalen e madhe

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me “gjelat” triumfin në Rusi. Kroacia dhe Anglia do të matin forcat në stadiumin...

Kroaci vs Angli, ja informacionet dhe parashikimet e para për ndeshjen

para 8 muajve - Politiko

Sonte do luhet gjysmë finalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Ndeshja pritet të jetë shumë e zjarrtë pasi të dy ekipet duan të shkojnë në finale dhe pse jo të tëntojnë të mundin Francën e cila mposhti...

VIDEO/ Francë-Belgjikë, momenti më spektakolar i ndeshjes

para 7 muajve - Lexo

Franca është finalistja e parë e këtij Botërori, pasi mundi një natë më parë minimalisht Belgjikën 1-0, me gol të mbrojtësit Umtiti. Sigurisht, që në futboll moment më i bukur i ndeshjes është a i golit,...

Deschamps, i pari si trajner dhe lojtar që ka arritur në finale të Kampionatit Botëror

para 7 muajve - Lexo

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror pasi mposhti Belgjikën. Goli i Samuele Umtiti ishte vendimtar në këtë sukses të Francës. Franca e ka fituar një herë Kupën...

Kroaci-Angli përballen në “Luzhniki” për të finalen e madhe

para 8 muajve - Mapo

Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me “gjelat” triumfin në Rusi. Kroacia dhe Anglia do të matin forcat në stadiumin...

VIDEO/ Francë-Belgjikë, momenti më i bukur i ndeshjes

para 7 muajve - Java News

Franca është finalistja e parë e këtij Botërori, pasi mundi një natë më parë minimalisht Belgjikën 1-0, me gol të mbrojtësit Umtiti. Sigurisht, që në futboll moment më i bukur i ndeshjes është a i golit,...

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e dytë

para 7 muajve - Infokusi

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Kampionatit Botëror Rusia 2018-të, shkruan GazetaFokus. Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Anglisë do të përballen sonte për të siguruar...

Formacionet e mundshme: Kroacia – Anglia

para 7 muajve - Shenja

Kroacia dhe Anglia do të takohen sonte në kuadër të gjysmëfinales së dytë të Kupës së Botës. Luzhniki Stadium i Moskës do të jetë nikoqirë i dy kombëtareve që do të synojnë finalen e madhe, ku do të luhet...

Mësohet finalisti i dytë i Botërorit

para 8 muajve - RTV 21

Anglia përballë Kroacisë Sot zhvillohet ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kampionatit Botëror të Futbollit “Rusia 2018”. Anglia dhe Kroacia janë dy gjysmëfinalistët që do të synojnë të prekin finalen e madhe...

Formacionet e super gjysmëfinales, Kroacia – Anglia

para 8 muajve - Lajmi.net

. Kroacia dhe Anglia takohen sonte në kërkim të finales në Kampionatin botëror 2018. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, përcjell “lajmi.net”. Kroacia (4-2-3-1) Subasic; Vida,...

Po afrohet fundi, Franca finalistja e parë e Kupës së Botës

para 8 muajve - InfoShqip

Franca është finalistja e parë e Kupës së Botës, duke mposhtur Belgjikën me rezultatin minimal 1-0. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, edhe pse të dy ekipet patën raste për shënim. Në pjesën...

Kroaci - Angli, formacionet e mundshme

para 7 muajve - KosovaPress

“Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave: Kroacia (4-2-3-1) Subasic; Vida, Lovren, Corluka, Strinic; Brozovic; Rebic, Rakitic, Modric, Perisic; Mandzukic. Anglia (3-5-2) Pickford; Trippier,...

Parashikimi i përballjes Kroaci vs Angli

para 7 muajve - Periskopi

Sonte do luhet gjysmë finalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë.  Ndeshja pritet të jetë shumë e zjarrtë pasi të dy ekipet duan të shkojnë në finale dhe pse jo të tëntojnë të mundin Francën e cila mposhti...

Kroaci – Angli, kërkohet finalisti i dytë, ja formacionet e mundshme

para 7 muajve - Sovrani

Franca si finaliste e parë e Kampionatit Botëror do t’a mësojë sonte kundërshtarin e saj të finales që do të dal nga ballafaqimi ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë, shkruan Sovrani.info. Ndeshja starton nga...

Sonte gjysmëfinalja e dytë, Kroaci - Angli

para 8 muajve - KosovaPress

Ndeshja pritet të jetë shumë e zjarrtë pasi të dy ekipet duan të shkojnë në finale dhe pse jo të tëntojnë të mundin Francën e cila mposhti mbrëmë Belgjikën me rezultatin 1-0. Kroacia e Modric dhe Rakitic...

Rekordet e Deschamps si trajner dhe lojtar në Kupat Botërore dhe Evropiane

para 8 muajve - Periskopi

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka kaluar në finale të Kampionatit Botëror pasi e mposhti Belgjikën. Goli i Samuele Umtiti ishte vendimtar në këtë sukses të Francës. Franca e ka fituar një herë Kupën...

Duelet që mund të vendosin finalisten e dytë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kroacia takohet me Anglinë në gjysmëfinalen e Botërorit të futbollit të mërkurën në Moskë. Duelet kokë më kokë mes lojtarëve pritet të jenë vendimtare në këtë sfidë. Disa prej dueleve më të mëdha që priten...

Formacionet e super gjysmëfinales, Kroacia – Anglia

para 8 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags angli boteror kroaci Sonte kompletohen finalistët në Kampionatin botëror 2018. Kroacia dhe Anglia takohen sonte në kërkim të finales në Kampionatin botëror 2018. “Sky Sport” ka publikuar...

Mësohet finalisti i dytë i Botërorit

para 8 muajve - KosovaPress

Anglia dhe Kroacia janë dy gjysmëfinalistët që do të synojnë të prekin finalen e madhe në takimin që do të fillojë në ora 20:00. Franca është finalisti i parë, pasi mbrëmë ka mposhtur Belgjikën me rezultat...

Kroaci-Angli, përballen në “Luzhniki” për të finalen e madhe

para 8 muajve - SuperSport

Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me “gjelat” triumfin në Rusi. Kroacia dhe Anglia do të matin forcat në stadiumin...

Notat e Franca-Belgjika, ja kush është futbollisti i ndeshjes

para 8 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags belgjike France lojtaret notat Franca është finalisti i parë i Kupës së Botës 2018. Kombëtarja franceze u kualifikua në finalen e madhe që do të mbahet në Moskë, pas fitores ndaj Belgjikës...

Anderson arrin në Rusi për të shikuar ndeshjen Francë – Belgjikë

para 8 muajve - Zhurnal

Anderson arrin në Rusi për të shikuar ndeshjen Francë – Belgjikë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

Mbappe mungon në ushtrime, por luan ndaj Belgjikës

para 8 muajve - Koha.net

Sulmuesi i Francës, Kylian Mbappe, ka munguar të hënën në ushtrime, por ai do të jetë gati për gjysmëfinalen e Botërorit ndaj Belgjikës të martën. 19-vjeçari ka shkëlqyer këtë Botëror, sidomos në fitoren...

Vrsaljko nuk do të luajë në gjysmëfinale ndaj Anglisë

para 8 muajve - Koha.net

Kroacia do të ketë një mungesë të madhe për sfidën gjysmëfinale të Botërorit. Dy ndeshje radhazi në vazhdime kanë lënë pasoja te futbollistët e Kroacisë të cilët po përballen me probleme fizike. Në duelin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK