http://kariera.mk

Lajmi i fundit: Chelsea nuk e ka shkarkuar Antonio Conten

para 7 muajve - OraInfo

Nuk është shkarkuar Antonio Conte. Edhe pse shumë media raportuan se trajneri italian është shkarkuar nga skuadra londineze, ai ende qëndron aty. Chelsea nuk e ka bërë zyrtare shkarkimin e Contes, pasi...

Carlo Ancelotti zbulon skuadrën e re të Hysajt

para 7 muajve - Albeu

Carlo Ançeloti ka dalë publikisht në konferencë për shtyp si trajner i Napolit . “E pranoj me kënaqësi këtë sfidë. Napoli është një skuadër që i përshtatet filozofisë sime dhe ka një strukturë tashmë të...

Ançeloti flet hapur për Hysajn, do të transferohet tek …

para 7 muajve - Mapo

Karlo Ançeloti ka dalë publikisht në konferencë për shtyp si trajner i Napolit. “E pranoj me kënaqësi këtë sfidë. Napoli është një skuadër që i përshtatet filozofisë sime dhe ka një strukturë tashmë të...

Analiza e BBC: Cristiano Ronaldo te Juventusi, një goditje brenda dhe jashtë fushe

para 7 muajve - Gazeta Tema

Nga Mina Rzouki, BBC Pasi nuk arriti të kualifikohet për Botërorin 2018 në Rusi, Italia konfirmoi, në dukje, rënien e këtij sporti në vendin e tyre. E lënë prapa nga pasuria e Premier Ligës angleze dhe...

Chelsea shkarkon Conten

para 7 muajve - RTV 21

Në vendin e tij pritet të emërohet Maurizio Sarri Chelsea dhe Antonio Conte ndajnë rrugët. Pasi drejtoi edhe stërvitjen e mëngjesit të kësaj të enjteje ish trajneri i kombëtares italiane së bashku me stafin...

Shikoni sa ndjekës humbi faqja zyrtare e Realit në ?Twitter? për 24 orë pas largimit të Ronaldos (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Efekti i transferimit të Cristiano Ronaldos drejt Seria A ka pasur një ndikim dramatik në faqen zyrtare të Realit të Madridit në “ Twitter ”. Faqja zyrtare shkoi nga 31.9 milionë ndjekës në më pak se 31.02...

Cristiano do të prezantohet përpara… 0 spektatorëve

para 7 muajve - Portalb

Të gjithë tifozët e Juventusit mezi po presin ditën e hënë, kur do të shohin për herë të parë Cristiano Ronaldon të veshur me fanelën bardhezi, transmeton Top Channel. Një ngjarje historike për të cilën...

I vodhi fanellën e Ronaldo gazetarit, tifozi e nxjerr në shitje për një shifër të çmendur

para 7 muajve - BalkanWeb

Dyqanet e Juventusit në Itali po përjetojnë një bum të madh shitjesh ashtu siç pritej pas transferimit të Cristiano Ronaldo-s. Një gazetar italian i ‘Sportitalia’ gjithsesi nuk është mjaftuar vetëm me...

I la pa Ronaldon, por shikoni kë po e transferon Mendes te Reali

para 7 muajve - OraInfo

Pasi më parë realizoi atë që konsiderohet deri tani si transferimi i shekullit, duke larguar Cristiano Ronaldon nga Real Madrid, ku qëndroi për 9 vite, për ta ankoruar atë tashmë te klubi kampion në fuqi...

Ja sa milionë euro fitoi Conte pas shkarkimit nga Chelsea

para 7 muajve - Lajmi.net

. Chelsea ka shkarkuar Antonio Conten. Dy palët kanë rënë dakord për shumën e dëmshpërblimit për italianin, përcjellë “Lajmi.net”. Chelsea do t’i paguajë 9 milionë euro Contes. Kjo pasi që ai ishte nën...

Higuain paketon valixhet, pret telefonatën e Sarrit

para 7 muajve - SuperSport

Me zyrtarizimin e Cristiano Ronaldos, tashmë drejtuesit e Juventusit do të duhet të mendojnë për të rikuperuar një pjesë të shifrave të paguara për kartonin e portugezit. Emri më i mundshëm që duket se...

Juve mund ta shesë Higuain

para 7 muajve - Klan Kosova

Juventus është i gatshëm që ta shesë sulmuesin Gonzalo Higuain, pas transferimit të Cristiano Ronaldo-s, raporton CalcioMercatoo. Ky do të ishte lajm i mirë për klubin anglez, Chelsea, që raportohet të...

Ronaldo te Juventusi, një goditje brenda dhe jashtë fushe

para 7 muajve - Java News

Nga Mina Rzouki, BBC Pasi nuk arriti të kualifikohet për Botërorin 2018 në Rusi, Italia konfirmoi, në dukje, rënien e këtij sporti në vendin e tyre. E lënë prapa nga pasuria e Premier Ligës angleze dhe...

I rrëmbeu Ronaldon, Mendes shlyen gabimin ndaj Real Madrid…

para 7 muajve - Telesport

Pasi më parë realizoi atë që konsiderohet deri tani si transferimi i shekullit, duke larguar Cristiano Ronaldon nga Real Madrid, ku qëndroi për 9 vite, për ta ankoruar atë tashmë te klubi kampion në fuqi...

Çfarë po ndodhë me Realin, tani Bale takohet me presidentin Perez

para 7 muajve - Lajmi.net

E ardhmja e Gareth Bale në Real Madrid do të qartësohet gjatë javës së ardhshme derisa ai do të mbaj takime të drejtpërdrejta edhe me trajnerin e ri Julen Lopetegui. Shumica e lojtarëve të Real Madridit...

E BUJSHME/ Juventus “shkërmoq” Real Madrid-in, pas Cristiano Ronaldos radhën e ka…Marcelo

para 7 muajve - Newsport

Juventus pak ditë më parë ka firmosur me Cristoano Ronaldon, por tashmë mesa duket radhën e ka një tjetër madrilen për t’u larguar. Mediat italiane raportojnë se drejtuesit e skuadrës së “Zonjës s Vjetër”...

Tifozi vjedh fanellën e parë të firmosur nga Ronaldo, ajo tani mund të blihet në ebay për 13,000 €

para 7 muajve - Telesport

Fanellat e Cristiano Ronaldo-s kanë shpërthyer së fundmi në dyqanet italiane, aq shumë sa dyqani sportiv i Juventus u mbyll për shkak të rrëmujës së madhe një ditë pas firmës së portugezit. Një gazetar...

Gareth Bale takim me drejtuesit e Real Madridit

para 7 muajve - Albeu

E ardhmja e Gareth Bale në Real Madrid do të qartësohet gjatë javës së ardhshme derisa ai do të mbaj takime të drejtpërdrejta edhe me trajnerin e ri Julen Lopetegui. Shumica e lojtarëve të Real Madridit...

Chelsea largon Conten, i paguan 9 mln paund

para 7 muajve - Politiko

Manjati rus, aksioneri në mazhorancë i Chelseat, i dha fund marrëveshjes me teknikun që risolli titullin kampion në “Stamford Bridge”, por rezervoi përplasje serioze me drejtuesit dhe konflikte publike....

A do të qëndroj në Real? Bale tregon të ardhmen e tij

para 7 muajve - OraInfo

E ardhmja e Gareth Bale në Real Madrid do të qartësohet tërësisht gjatë javës së ardhshme derisa ai do të mbaj takime të drejtpërdrejta edhe me trajnerin e ri Julen Lopetegui. Shumica e lojtarëve të Real...

Cristiano do të prezantohet përpara… 0 spektatorëve

para 7 muajve - Politiko

Një ngjarje historike për të cilën po flasin të gjitha mediat italiane dhe që imagjinohej që të ndodhte në një Allianz Stadium të mbushur plot me tifozë, ashtu siç u prezantua portugezi te Reali në vitin...

Chelsea largon Conten, i paguan 9 mln paund

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags Abramovic chelsea Conte Sarrin Roman Abramoviç do të bëjë sforcimin e fundit për të kënaqur Antonio Conten, duke pranuar të paguajë 9 milionë paund trajnerin italian, të shkarkuar këtë të...

Juventusi sakrifikon Higuainin, por argjentinasi vendos kushte

para 7 muajve - Politiko

Cristiano Ronaldo dhe Gonzalo Higuain ishin mes lojtarëve që merreshin vesh më mirë, kur luanin te Reali i Madridit, por kush mendonte se mund t’i shihte bashkë edhe me fanellën e Juventusit, do të duhet...

Bale do të takohet me drejtues të Real Madridit

para 7 muajve - Gazeta Express

E ardhmja e Gareth Bale në Real Madrid do të qartësohet tërësisht gjatë javës së ardhshme derisa ai do të mbaj takime të drejtpërdrejta edhe me trajnerin e ri Julen Lopetegui Shumica e lojtarëve të Real...

Bale po rikthehet në Premier Liga

para 7 muajve - OraInfo

Gareth Bales i është dhënë drita e gjelbër që të transferohet tek Manchester United. Ylli uellsian nuk është duke kaluar nëpër një kohë të mirë tek Real Madridi për shkak të lëndimeve të shpeshta, andaj...

Juventus e trajton Ronaldon si të zakonshëm, prezantim me dyer të mbyllura

para 7 muajve - BalkanWeb

Gjithkush, në Itali, është duke pritur të hënën, për të parë për herë të parë Cristiano Ronaldon me fanellën bardhezi. Një ngjarje historike, për të cilën të gjitha mediat botërore kanë folur për ditë....

Juventusi sakrifikon Higuainin, por argjentinasi vendos kushte

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags higuain Juventus kushtet Cristiano Ronaldo dhe Gonzalo Higuain ishin mes lojtarëve që merreshin vesh më mirë, kur luanin te Reali i Madridit, por kush mendonte se mund t’i shihte bashkë...

Juventusi i gatshëm ta shesë Higuainin

para 7 muajve - Koha.net

CalcioMercato raporton se Juventusi është i gatshëm që të shesë sulmuesin argjentinas, Gonzalo Higuain. Pas transferimit të Ronaldos siç duket “Zonja e Vjetër” dëshiron që ta largojë argjentinasin në këtë...

Tifozi vjedh fanellën e parë të firmosur nga CR7, e nxjerr në shitje për një shifër marramendëse

para 7 muajve - Sovrani

Fanellat e Cristiano Ronaldo-s kanë shpërthyer së fundmi në dyqanet italiane, aq shumë sa dyqani sportiv i Juventus u mbyll për shkak të rrëmujës së madhe një ditë pas firmës së portugezit. Një gazetar...

Juve i gatshëm ta shesë Higuainin

para 7 muajve - Koha.net

CalcioMercato raporton se Juventusi është i gatshëm që të shesë sulmuesin argjentinas, Gonzalo Higuain. Pas transferimit të Ronaldos siç duket “Zonja e Vjetër” dëshiron që ta largojë argjentinasin në këtë...

Chelsea – Higuain, u kry!

para 7 muajve - OraInfo

Gonzalo Higuain po largohet në verë nga Juventusi. Sulmuesi argjentinas nuk po preferohet nga skuadra italiane, andaj e do një skuadër tjetër në verë. Higuaini është cak i Chelseas, andaj shumë shpejtë...

Conte shkarkohet nga Chelsea

para 7 muajve - Telegrafi

Antonio Conte nuk do të jetë më trajner i Chelseat. Gjiganti anglez ka marrë vendim për shkarkimin e italianit nga detyra e trajnerit të klubit. Lajmi është përhapur me të madhe në Itali ndërsa tani për...

Lajmërohet Ronaldo pas transferimit te Juventusi

para 7 muajve - Sovrani

Ylli portugez Cristiano Ronaldo ka vetëm pak ditë që ia ktheu shpinën Real Madridit për t’u transferuar tek gjiganti italian Juventus, transmeton Sovrani.info. E përderisa fanelat e tij kanë thyer rekordin...

Shok të ngushtë te Reali, Marcelo mesazh prekës për CR7

para 7 muajve - Mapo

Braziliani Marcelo ka një miqësi të ngushtë me Cristiano Ronaldo-n dhe largimi i këtij të fundit e ka mërzitur atë. Në media është shkruar se portugezi e kërkon brazilianin me vete te Juventusi e kjo ka...

Shkarkohet Antonio Conte

para 7 muajve - Klan Kosova

Tekniku italian është shkarkuar pas muajsh të tërë paqartësie për të ardhmen e tij, ndërsa besohet se do të zëvendësohet nga një tjetër italian Chelsea e ka shkarkuar Antonio Conte nga posti i menaxherit...

Çfarë po ndodh te Reali pas largimit të Ronaldos? Bale takim me Perez

para 7 muajve - Fakti Ditor

E ardhmja e Gareth Bale te Real Madridi do të qartësohet gjatë javës së ardhshme, pasi ai do të zhvillojë takime të drejtpërdrejta edhe me trajnerin e ri Julen Lopetegui. Shumica e lojtarëve të Real Madridit...

Surprizë e hidhur, Cristiano do të prezantohet para "zero" tifozëve

para 7 muajve - Albeu

Dita e hënë do të jetë dita e madhe e Juventus pasi do të bëhet prezantimi i blerjes së njërit nga lojtarët më të mirë në botë Cristiano Ronaldo. Një ngjarje historike për të cilën po flasin të gjitha...

Chelsea shkarkon Antonio Conte-n, londinezët pritet të zyrtarizojnë Sarri-n

para 7 muajve - BalkanWeb

Antonio Conte pas 2 vitesh në drejtimin e Chelsea-s është shkarkuar sot nga presidenti i klubit, raporton “SunSport”. Italianit i është dhënë lajmi paraditen e sotme teksa stërviste klubin në qendrën stërvitore...

Largohet Conte, shikoni sesa para ka humbur Chelsea për trajnerët e shkarkuar (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Chelsea zyrtarisht e ka larguar nga drejtimi i skuadrës teknikun italian, Antonio Conte. Ky ishte një largim paksa i çuditshëm pasi trajneri është parë të stërvitë grupin e skuadrës për përgatitjet e para...

Zbulohet ‘tradhtari’ që e shkarkoi Conten nga Chelsea

para 7 muajve - OraInfo

Chelsea e ka shkarkuar Antonio Conten zyrtarisht. Skuadra londineze e shkarkoi italian, pasi tashmë ka arritur marrëveshje me Maurizio Sarrin. Shkarkimi i Antonio Contes, është pritur tejet mirë nga Cesc...

Ishin shokë të ngushtë! Marcelo i jep lamtumirën prekëse Ronaldos

para 7 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo dhe Marcelo njihen si shokë të ngushtë te skuadra e Real Madridit, por tashmë atyre do ju duhet të mos luajnë më bashkë pas vendimit të Ronaldos për tu larguar. Pothuajse të gjithë miqtë...

Higuain i hapur të bashkohet me Chelsean, por ka një kërkesë nga Blutë dhe një nga Juve

para 7 muajve - Zhurnal

Higuain i hapur të bashkohet me Chelsean, por ka një kërkesë nga Blutë dhe një nga Juve "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do...

Zyrtare: Chelsea shkarkon Antonio Conten

para 7 muajve - Tetova Sot

Antonio Conte nuk është më trajner i Chelsea Chelsea ka njoftuar sot se ka shkarkuar nga detyra e trajnerin italianin, Antonio Conte. Conte menaxhojë Chelsean për dy vite, ndërkaq në vitin e parë ai ishte...

Ndodh e papritura! Anulohet prezantimi i Ronaldos te Juventusi.

para 7 muajve - OraInfo

Juventusi e ka anuluar prezantimin e Cristiano Ronaldos. Sipas ‘Gazzetta dello Sport’, ‘Zonja e Vjetër’ e ka anuluar prezantimin e ylli portugez në stadium, përcjell ORAinfo. Sipas mediumit italian, Juventusi...

Marcelo – Juventus, zhvillimet e fundit

para 7 muajve - Lajmi.net

. Lajmet e ditëve të fundit rreth transferimit të Marcelos te Juventusi, dalin të jenë të vërteta. Sipas “Corriere della Sera”, Juve ka gati marrëveshjen me brazilianin, përcjellë “Lajmi.net”. Torinezët...

Chelsea shkarkon Antonio Conten

para 7 muajve - Lajmi.net

Antonio Conte nuk është më trajner i Chelseat. Chelsea ka njoftuar sot se ka shkarkuar nga detyra e trajnerin italianin, Antonio Conte. Conte menaxhojë Chelsean për dy vite, ndërkaq në vitin e parë ai...

Surprizë; Juventusi do ta prezantojë Ronaldon prapa… dyerve të mbyllura

para 7 muajve - Telesport

Gjithkush, në Itali, është duke pritur të hënën, për të parë për herë të parë Cristiano Ronaldon me fanellën bardhezi. Një ngjarje historike, për të cilën të gjitha mediat botërore kanë folur për ditë....

E FUNDIT / Chelsea shkarkon Antonio Conten

para 7 muajve - Albeu

Chelseae ka shkarkuar nga detyra Antonio Conten , duke vendosur për të ardhmen e trajnerit . Pronari Roman Abrahmovich, ka vendosur që ta paguajë edhe një vit rrogën e teknikut italianit. Edhe pse fitoi...

United shumë pranë firmosjes me "yllin" e Realit

para 7 muajve - Albeu

Manchester United tashmë prej disa muajsh është në tratativa me Real Madrid për të marrë shërbimet e sulmuesi uellsian, Gareth Bale . Bale nuk ka pasur një sezon të mirë tek "Los Blancos" dhe ka shprehur...

Juventusi trajton si normal Ronaldon, i mohon prezantimin në stil hollivudian

para 7 muajve - SuperSport

Asnjë prezantim në stilin hollivudian për Cristiano Ronaldon. Të hënën ylli portugez do të prezantohet zyrtarisht te Juventusi por dita e parë e CR7-ës si bardhezi do të jetë krejt normale dhe si e të...

United në bisedime të avancuara me Bale

para 7 muajve - Telegrafi

Manchester United është në ‘negociata të avancuara’ për të nënshkruar me yllin e Real Madridit, Gareth Bale. Djajtë e Kuq janë të interesuar të përforcojnë skuadrën e tyre për të mos pasur edhe një sezon...

Si mund të duket formacioni i Real Madridit pa Ronaldon?

para 7 muajve - Infokusi

Sulmuesi portugez është larguar nga ‘Santiago Bernabeu’ pas nëntë sezoneve, por si mund të luajë Reali në mungesë të tij, shkruan GazetaFokus. Cristiano Ronaldo tani është pjesë e së kaluarës në Real Madrid....

ZYRTARE: Chelsea shkarkon Conten

para 7 muajve - Lajmi.net

Antonio Conte nuk është më trajner i Chelseat. Chelsea ka njoftuar sot se ka shkarkuar nga detyra e trajnerin italianin, Antonio Conte. Conte menaxhojë Chelsean për dy vite, ndërkaq në vitin e parë ai...

Marcelo i jep lamtumirën Ronaldos: Nuk e kisha imagjinuar se do vinte kjo ditë, krenar që luajta me ty

para 7 muajve - BalkanWeb

Futbollistët e tjerë të Realit e kishin bërë me kohë, por vetëm sot, Marcelo i është bashkuar shokëve të skuadrës të cilët i kanë thënë lamtumirë Ronaldos. Dhe sigurisht nuk kishte si të mos ishte unike...

Marcelo mund t’i bashkohet Ronaldos te Juventusi

para 7 muajve - Koha.net

Pas transferimit të Cristiano Ronaldos gjiganti italian, Juventus mund të bëjë tjerët goditje të madhe në këtë afat kalimtar. Corriere della Sera raporton se pas Ronaldos është ylli tjetër i Real Madridit,...

Ronaldo tek Juventusi, klubi italian në rritje çdo ditë (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Transferimi i Cristiano Ronaldos, Juventusit i ka kushtuar 112 milionë euro, mirëpo deri tani siç duket shumë shpejt do t’i mbulojë parat e shpenzuara për portugezin. Që nga zyrtarizimi tij janë shitur...

Chelsea shkarkon Conten, zyrtarizimi i Sarrit çështje orësh

para 7 muajve - SuperSport

Antonio Conte nuk është më trajner i Chelsea-it. Pasi drejtoi edhe stërvitjen e mëngjesit të kësaj të enjteje ish trajneri i kombëtares italiane sëbashku me stafin e tij ka marrë lajimin për shkarkimin...

​Jorginho përshëndetet me Napolin, do të transferohet te Chelsea

para 7 muajve - RTV 21

Mesfushori i kombëtares italiane, nga sezoni tjetër do të luajë në Premier Ligë Jorginho ka udhëtuar drejt Londrës për të nënshkruar me Chelsean, pasi marrëveshja mes dy klubeve është arritur tashmë. Mesfushori...

ZYRTARE: Chelsea shkarkon Conten

para 7 muajve - OraInfo

Chelsea edhe zyrtarisht e ka shkarkuar Antonio Conten. Skuadra londineze vendosi që ta shkarkoj skuadrën italiane, pasi sezoni i kaluar ishte i dështuar për të. Antonio Conte arriti që ta fitoj vetëm FA...

Conte largohet nga Chelsea

para 7 muajve - Koha.net

Raportohet se Antonio Conte së bashku me stafin e tij është larguar nga Chelsea, duke i liruar rrugën Maurizio Sarrit të marrë drejtimin e klubit londinez. Sky Italia raporton se ish-trajneri i Juventusit...

Ronaldo të hënën prezantohet në Juventus

para 7 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo do të kryej testet mjekësore në qendrën stërvitore të Juventusit të hënën në mëngjes para se të finalizojë lëvizjen e tij në Itali për 105 milionë funte nga Real Madridi 33 vjeçari portugez...

Higuain arrinë marrëveshje me super-skuadrën evropiane

para 7 muajve - Lajmi.net

Gonzalo Higuain raportohet të ketë arritur marrëveshjen me Chelsean por kërkon një rrogë të lartë dhe një bonus nga Juventus. Sulmuesi pritet të ulet në stol pas ardhjes së Cristiano Ronaldos nga Real...

Zyrtare, Chelsea shkarkon trajnerin Conte

para 7 muajve - Telesport

Kishte kohë që përflitej, dhe tani ka ndodhur. Chelsea shkarkon Antonio Conte-n pas muajsh të tërë spekulime. Pasi ka fituar Premier League në vitin e parë në Angli, italiani vuajti të arrinte objektivat...

Zyrtare: Chelsea shkarkon Antonio Conten

para 7 muajve - Gazeta Express

Antonio Conte nuk është më trajner i Chelsea Chelsea ka njoftuar sot se ka shkarkuar nga detyra e trajnerin italianin, Antonio Conte. Conte menaxhojë Chelsean për dy vite, ndërkaq në vitin e parë ai ishte...

Merr fund telenovela, Sarri-Chelsea ky është lajmi i fundit nga Italia

para 7 muajve - OraInfo

Avokati i Napolit konfirmon se marrëveshja Maurizio Sarri-Chelsea pritet të mbyllet sot ose nesër. Ish trajneri i Napolit, pritet të marrë përsipër drejtimin e gjigantit anglez, por një paketë kompensimi...

Zyrtare/ Çelsi shkarkon Conten, por italiani fiton “një thes” me para

para 7 muajve - Java News

Roman Abramoviç do të bëjë sforcimin e fundit për të kënaqur Antonio Conten, duke pranuar të paguajë 9 milionë paund trajnerin italian, të shkarkuar këtë të enjte. Manjati rus, aksioneri në mazhorancë...

Higuain i hapur të bashkohet me Chelsean, por ka një kërkesë nga Blutë dhe një nga Juve

para 7 muajve - Telegrafi

Gonzalo Higuain thuhet se është i hapur për t’u bashkuar me Chelsean, por kërkon një pagë të lartë, si dhe një bonus nga Juventusi. Sulmuesi argjentinas pritet të largohet nga Bianconerët pas nënshkrimit...

Higuain arrin marrëveshjen me Chelsea-n

para 7 muajve - Telesport

Gonzalo Higuain raportohet të ketë arritur marrëveshjen me Chelsea-n por kërkon një rrogë të lartë dhe një bonus nga Juventus. Sulmuesi pritet të ulet në stol pas ardhjes së Cristiano Ronaldo-s nga Real...

Zbulohen detajet e prezantimit të Ronaldos te Juventusi

para 7 muajve - Lexo

Prezantimi i Cristiano Ronaldos nuk do të jetë event i hapur për publikun. Portugezi do të prezantohet te Juventusi njësoj si të gjithë transfertat e tjera. Edhe pse bëhet fjalë për blerjen më të madhe...

Ronaldo mund të debutojë kundër Real Madridit, bashkohet me Juventusin në stërvitje me 30 korrik

para 7 muajve - Zhurnal

Ronaldo mund të debutojë kundër Real Madridit, bashkohet me Juventusin në stërvitje me 30 korrik "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk,...

Transferimi i Ronaldos vazhdon t'i sjellë rritje Juventusit

para 7 muajve - Gazeta Express

Transferimi i Ronaldos Juventusit i ka kushtuar 112 milionë euro, mirëpo deri tani siç duket shumë shpejt do t’i mbulojë parat e shpenzuara për portugezin. Që nga zyrtarizimi  tij janë shitur shumë fanellat...

E pabesueshme çfarë po ndodh në Juventus që kur zyrtarizoi transferimin e Ronaldos

para 7 muajve - Insajderi

Juventusi pritet të përfitojë në të gjitha aspektet me transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madridi për 100 milionë euro…. tashmë veç ka filluar… më shumë në Insporti.

Zbulohen detajet e prezantimit të Ronaldos nga Juventus

para 7 muajve - Lajmi.net

. Cristiano Ronaldo do të prezantohet në Juventus njësoj si të gjithë përforcimet e tjera. Edhe pse bëhet fjalë për blerjen më të madhe në histori të klubit, paraqitja e tij para mediave do të jetë konferenca...

Marcelo – Juventus, zhvillimet e fundit

para 7 muajve - Infokusi

Torinezët duhet të paguajnë 40 deri në 60 milionë për të marrë Marcelon. Lajmet e ditëve të fundit rreth transferimit të Marcelos te Juventusi, dalin të jenë të vërteta. Sipas “Corriere della Sera”, Juve...

Ronaldo mund të debutojë kundër Real Madridit, bashkohet me Juventusin në stërvitje me 30 korrik

para 7 muajve - Telegrafi

Cristiano Ronaldo pritet të bashkohet me skuadrën e Juventusit me 30 korrik, në mes të turneut që do ta mbajnë në SHBA. Super ylli portugez i është bashkuar Bianconerëve nga Real Madridi, ndërsa ka nënshkruar...

Manchester United përshpejton angazhimin për Gareth Bale

para 7 muajve - Telesport

Manchester United është serioz në lidhje me nënshkrimin e Gareth Bale. Shitja e Cristiano Ronaldos i kishte ndaluar thashethemet në lidhje me largimin e mundshëm të uellsianit, por “Djajtë e Kuq” mbeten...

Nuk ka spektakël, asnjë tifoz në prezantimin e Ronaldos te Juventusi

para 7 muajve - Java News

Të gjithë tifozët e Juventusit mezi po presin ditën e hënë, kur do të shohin për herë të parë Cristiano Ronaldon të veshur me fanelën bardhezi. Një ngjarje historike për të cilën po flasin të gjitha mediat...

Higuain pranon kalimin te Chelsea, por ka një problem

para 7 muajve - OraInfo

Gonzalo Higuain është zyrtarisht në shitje nga Juventus dhe lojtari tashmë ka thënë se është i interesuar të shkojë te Chelsea. Argjentinasi shënoi 16 gola në sezonin e kaluar, por u vu nën vëzhgim për...

Abramovich shkarkon Antonio Conten nga drejtimi i Chelseat

para 7 muajve - Fakti Ditor

Antonio Conte nuk është më trajner i Chelseat. Pasi drejtoi edhe stërvitjen e mëngjesit të kësaj të enjteje, ish-trajneri i Kombëtares italiane së bashku me stafin e tij ka marrë lajmin për shkarkimin...

Kjo nuk ishte pritur, ja çka ka ndodhur me fanellat e Ronaldos

para 7 muajve - OraInfo

Juventus ka shitur shumë fanella të Cristiano Ronaldos. Fanella “autentike” e Ronaldos është shitur e gjitha në dyqanin zyrtar të Juventusit online. Ndërsa tifozët e Real Madridit djegun fanellën e Ronaldos...

Çfarë po ndodhë te Reali, Bale kërkon takim me drejtuesit e klubit

para 7 muajve - Sovrani

E ardhmja e Gareth Bale në Real Madrid do të qartësohet tërësisht gjatë javës së ardhshme derisa ai do të mbaj takime të drejtpërdrejta edhe me trajnerin e ri Julen Lopetegui. Shumica e lojtarëve të Real...

Zyrtare: Antonio Conte nuk është më trajner i Chelseat

para 7 muajve - Infokusi

Lajmi i sotëm se Conte nuk është më trajner i Chelseat u raportua nga të gjitha mediat angleze, shkruan GazetaFokus. Conte ka qenë në prag të dështimit për disa muaj. Sot bashkëpunimi i tij me klubin nga...

Chelsea shkarkon trajnerin, blutë kanë gati zyrtarizimin me lojtarin nga Seria A

para 7 muajve - Newsport

Skuadra e Chelseas ditën e sotme ka shkarkuar nga detyra trajnerin Antoino Conte, i cili qendroi për dy sezone në krye të bluve të Londrës. Me gjithatë nuk mbaron me kaq, pasi Chelsea është shumë pranë...

SOLD OUT: Shiten të gjitha fanellat e Ronaldos në më pak se 24 orë

para 7 muajve - Lajmi.net

Juventus ka shitur shumë fanella të Cristiano Ronaldos. Fanella “autentike” e Ronaldos është shitur e gjitha në dyqanin zyrtar të Juventusit online. Fanella origjinale me vlerë 140 euro është shitur e...

“Betohem që nuk e kam menduar këtë ditë Cris”, Marcelo rrëqeth me mesazhin e tij për Cristiano Ronaldon

para 7 muajve - Newsport

Cristiano Rondalo ka pak ditë që është konfirmuar si lojtari më i ri i Juventusit. Lëvizja e “yllit” portugez te “Zonja e Vjetër” u cilësua si goditja e shekullit, të paktën këtë shkruan mediat ndërkombëtare...

Zyrtare/ Chelsea shkarkon trajnerin Conte

para 7 muajve - Lexo

Kishte kohë që përflitej, dhe tani ka ndodhur. Chelsea shkarkon Antonio Conte-n pas muajsh të tërë spekulime. Pasi ka fituar Premier League në vitin e parë në Angli, italiani vuajti të arrinte objektivat...

Marcelo mund t’i bashkohet Ronaldos te Juventusi

para 7 muajve - Telegrafi

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi mund të tërheq edhe brazilianin Marcelo në Allianz Stadium. Ylli portugez u transferua te Juventusi gjatë ditës së martë për një shifër që mendohet se është...

Efekti CR7, Real Madrid humbi një million ndjekës në Twitter, po me Juventusin çfarë ka ndodhur ?

para 7 muajve - Blitz

Cristiano Ronaldo në Juventus është parë si tranferimi i shekullit. Një veprim i projektuar deri në detaje dhe i studiuar shumë mirë nga Juventus për të kthyer një atë që quhet si një mrekulli sportive....

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen Real Madrid-Juventus

para 7 muajve - Telesport

Më 5 gusht, në “FedEx Field de Landover”, në Landover, në Uashington DC, Real Madridi dhe Juventus do të takohen në atë që do të jetë ndeshja e dytë e “International Champions Cup” për të bardhët. Kjo...

Efekti Ronaldo, Juventusi rritet për rreth tre milionë ndjekës në rrjetet sociale

para 7 muajve - Telegrafi

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi ka pasur efekt të menjëhershëm duke rritur ndjeshëm faqet zyrtare të klubit italian në rrjetet sociale. Ylli portugez u transferua te Juventusi gjatë ditës...

U kry! Higuain po bëhet me klub të ri

para 7 muajve - OraInfo

Gonzalo Higuain thuhet se është i gatshëm për t’u bashkuar me Chelsean. Por sulmuesi argjentinas ka kërkuar një pagë të lartë si dhe një bonus nga Juventusi. Sulmuesi pritet të largohet nga ‘Zonja e Vjetër’,...

Juventusi plan ditor për prezantimin e Cristiano Ronaldos të hënën

para 7 muajve - Zhurnal

Juventusi plan ditor për prezantimin e Cristiano Ronaldos të hënën "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

Juve i gatshëm ta shesë Higuainin

para 7 muajve - Ekonomia Online

CalcioMercato raporton se Juventusi është i gatshëm që të shesë sulmuesin argjentinas, Gonzalo Higuain. Pas transferimit të Ronaldos siç duket “Zonja e Vjetër” dëshiron që ta largojë argjentinasin në këtë...

Kur do prezantohet Ronaldo? Ja çfarë pritet të ndodhë

para 7 muajve - Medial

Waiting for Ronaldo! ⏰ 7.00 in Turin. Show us how you reacted when #CR7JUVE was announced! Geplaatst door Juventus op Woensdag 11 juli 2018 105 milon euro bënë që klubi i Juventus të kishte në skuadër...

Chelsea shkarkon Conten

para 7 muajve - KosovaPress

Chelsea dhe Antonio Conte ndajnë rrugët. Pasi drejtoi edhe stërvitjen e mëngjesit të kësaj të enjteje ish trajneri i kombëtares italiane së bashku me stafin e tij ka marrë lajmin për shkarkimin nga detyra...

SOLD OUT: Shiten të gjitha fanellat e Ronaldos në më pak se 24 orë

para 7 muajve - Gazeta Express

Fanella "autentike" e Ronaldos është shitur e gjitha në dyqanin zyrtar të Juventusit online. Fanella origjinale me vlerë 140 euro është shitur e tëra në më pak se 24 orë që nga hapja e këtij dyqani, pasi...

Pas shitjes së Ronaldos, Reali në sulm për yllin e Lazios

para 7 muajve - NOA

Me shitjen e Cristiano Ronaldos nga Reali i Madridit nuk janë të lumtur vetëm juventinët. Ky transferim është lajm i mirë edhe për presidentin e Lazios Claudio Lottito. Kjo pasi klubi roman tashmë mund...

United në negociata të avancuara për yllin e Real Madrid

para 7 muajve - Telesport

Manchester United është në negociata të avancuara me Real Madrid për të marrë Gareth Bale, sipas lajmeve të fundit. “The Manchester Evening News” ka bërë të ditur se uellsiani është objektivi kryesor i...

Juventus nuk ndalet! Pas CR7 kërkon një tjetër "yll" te Reali

para 7 muajve - Albeu

Juventus pas shumë lajmesh, polemikash e thashethemesh ja arriti që të firmos me Cristiano Ronaldon për 105 milion euro. Por mesa duket tifozët e Juventus edhe pse të kënaqur me blerjen e re po kërkojnë...

Ronaldo thyen rekordin e parë me Juventusin ende pa u prezantuar

para 7 muajve - Lexo

Kalimi i Ronaldos në kampionatin italian, do të shoqërohet me një serë rekordesh të reja, të cilat sulmuesi portugez do të synojë t’i thyejë një nga një. Edhe pse ende nuk është prezantuar si lojtar i...

Zbulohet klubi i ri i Marchisio

para 7 muajve - OraInfo

Claudio Marchisio është më afër se kurrë largimit nga Juventus. Për Claudio Marchision janë ditët e fundit te Juventusi. Mesfushori i cili me ardhjen e Emre Can nuk do të ketë pothuajse shanse për të zbritur...

Hulumtimi i mediave: Milionat që Abramovichit i kanë kushtuar trajnerët

para 7 muajve - Insajderi

Antonio Conte është shkarkuar nga Chelsea dhe Maurizio Sarri, pritet të vijë në vendin e tij. Sarri, njëjtë si Conte trajner italian, por për dallim nga Conte, i njohur për pasionin ndaj cigareve dhe një...

Juventusi plan ditor për prezantimin e Cristiano Ronaldos të hënën

para 7 muajve - Telegrafi

Juventusi do të hapë stadiumin Allianz për tifozët në prezantimin e Cristiano Ronaldos të hënën, ndërsa është planifikuar një ditë të plotë feste. Super ylli portugez ka nënshkruar për Bianconerët për...

Zbulohen “prapaskenat”, Ronaldo nuk u largua për çështje parash

para 7 muajve - Medial

Prej ditësh Cristiano Ronaldoështë kthyer në temën kryesore të mediave sportive. Kalimi i tij te klubi i Juventus bëri shumë bujë dhe ende vazhdon të flitet. Së fundmi në mediat italiane dhe ato spanjolle...

Marselo i shkruan Ronaldos, do të emocionoheni kur ta lexoni

para 7 muajve - OraInfo

Critiano Ronaldo është larguar nga Real Madridi për të vazhduar karrierën e tij në Juventus pas afër 10 viteve qëndrim në Madrid. Shokët e tij të skuadrës në Real Madrid të gjithë kanë shkruar mesazhe...

Kur do prezantohet Ronaldo? Ja çfarë pritet të ndodhë

para 7 muajve - Albeu

105 milon euro bënë që klubi i Juventus të kishte në skuadër "yllin" e Real Madrid, Cristiano Ronaldo. Së fundmi klubi ka zyrtarizuar blerjen e portugezit dhe ditën e hënë pritet që ai të prezantohet për...

Pas Ronaldos, edhe Bale ‘përplas’ dyert e Perez-it

para 7 muajve - Sovrani

Manchester United është serioz në lidhje me nënshkrimin e Gareth Bale. Shitja e Cristiano Ronaldos i kishte ndaluar thashethemet në lidhje me largimin e mundshëm të uellsianit, por “Djajtë e Kuq” mbeten...

Nëse largohet nga Juventus, ky do të jetë klubi i ri i Marchisios

para 7 muajve - Lajmi.net

Claudio Marchisio është më afër se kurrë largimit nga Juventus. Për Claudio Marchision janë ditët e fundit te Juventusi. Mesfushori i cili me ardhjen e Emre Can nuk do të ketë pothuajse shanse për të zbritur...

Chelsea shet Moratan për t’i financuar blerjet e Sarrit

para 7 muajve - Telegrafi

Chelsea mund të shesë spanjollin Alvaro Morata për të financuar blerjet që mund t’i bëjnë për trajnerin e ri, Maurizio Sarri. Blutë e Londrës janë në një fazë të madhe ndryshimesh, ku në stolin e klubit...

Marcelo mund t’i bashkohet Ronaldos te Juventusi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Pas transferimit të Cristiano Ronaldos gjiganti italian, Juventus mund të bëjë tjerët goditje të madhe në këtë afat kalimtar. Corriere della Sera raporton se pas Ronaldos është ylli tjetër i Real Madridit,...

Zbulohen "prapaskenat", Ronaldo nuk u largua për çështje parash

para 7 muajve - Albeu

Prej ditësh Cristiano Ronaldo është kthyer në temën kryesore të mediave sportive. Kalimi i tij te klubi i Juventus bëri shumë bujë dhe ende vazhdon të flitet. Së fundmi në mediat italiane dhe ato spanjolle...

E papritur, Juventusi me vendim befasues mbi transferimin e Ronaldos

para 7 muajve - Sovrani

Juventusi thuhet se ka ndryshuar mendjen për hapjen e stadiumin Allianz për prezantimin e Cristiano Ronaldos të hënën, transmeton Sovrani.info. Portugezi ka nënshkruar për klubin në një transferim prej...

Ronaldo do të duhej ta fillonte karrierën në Juventus – por gjërat shkuan ndryshe

para 7 muajve - Klan Kosova

Nëse gjërat do të shkonin ashtu siç njëherë ishin planifikuar, atëherë karriera e Cristiano Ronaldos, do të duhej të fillonte në Itali, saktësisht në Juventus, njofton Klan Kosova. Në vitin 2003 ish drejtori...

Conte largohet nga Chelsea

para 7 muajve - Ekonomia Online

Raportohet se Antonio Conte së bashku me stafin e tij është larguar nga Chelsea, duke i liruar rrugën Maurizio Sarrit të marrë drejtimin e klubit londinez. Sky Italia raporton se ish-trajneri i Juventusit...

Mesazhi emocionues i Marcelos për Ronaldon

para 7 muajve - Gazeta Express

Critiano Ronaldo është larguar nga Real Madridi për të vazhduar karrierën e tij në Juventus pas afër 10 viteve qëndrim në Madrid. Shokët e tij të skuadrës në Real Madrid të gjithë kanë shkruar mesazhe...

Juventus “fik” Cristiano Ronaldon, portugezi nuk do të pritet si kampion

para 7 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo nuk do të pritet si kampion në Torino. Sikurse ishte lajmëruar nga mediat italiane se drejtuesit e skuadrës do të bënin një pritje madhështore për Cristiano Ronaldo-n në stadium, mesa...

Zyrtare: Chelsea shkarkon Antonio Conte-n

para 7 muajve - Sovrani

Antonio Conte edhe zyrtarisht është shkarkuar nga klubi i Chelseas. Conte edhe pse kishte kontratë deri në vitin 2019, është larguar nga Blutë e Londrës, shkruan IndeksOnline. Menaxheri italian qëndroi...

Ronaldo refuzon të luaj kundër Real Madridit

para 7 muajve - Albeu

Criastiano Ronaldo pas shumë polemikash dhe thashethemesh më në fund është zyrtarizuar te klubi i Juventus. Por i çuditshëm është fakti që fiks pas 25 ditësh nga zyrtarizimi i tij lojtarit do ti duhet...

LAJMI I FUNDIT/ Antonio CONTE “dorëzohet”, trajneri italian shkarkohet nga detyra

para 7 muajve - Newsport

Antonio Conte është larguar nga skuadra e Chelseas. Trajneri italian nuk do e drejtojë më ekipin për sezonin e ardhshëm, sikurse raportojnë mediat angleze. Teknikku është emëruar në krye të skuadrës dy...

Juventus, 4 largime pas blerjes së Cristiano Ronaldo

para 7 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo ka qenë operacioni i shekullit. Juventus ka realizuar një goditje të jashtëzakonshme, por ka shpenzuar shumë, me një kosto totale prej 350 milionë eurosh. Bardhezinjtë, gjithsesi, do...

Chelsea e shkarkon Conten

para 7 muajve - Insajderi

Antonio Conte nuk është më trajner i Chelsea, raporton Sky…. më shumë në Insporti.

Ende pa u prezantuar të Juventusi, Ronaldos po i ndodh mrekullia

para 7 muajve - OraInfo

Cristiano Ronaldo është një futbollist i Juventusit pasi pranoi të transferohet nga Real Madrid. Sulmuesi portugez njihet për numrin e madh të tifozëve që ka në mbarë botën. Dhe ky fakt duket se do ta...

Antonio Conte largohet nga Chelsea

para 7 muajve - Periskopi

Mediat në Itali raportojnë se Antonio Conte është larguar nga Chelsea Trajneri italian erdhi te Chelsea në vitin 2016 dhe që në sezonin e parë fitoi Premier League, por tani ai do të largohet nga ‘Stamford...

Kjo është shuma që Reali i ofroi Ronaldos për të qëndruar

para 7 muajve - Albeu

Së fundmi "Gazzetta dello Sport" ka raportuar se Ronaldos i është ofruar një shumë prej 40 milion eurove për të qëndruar te klubi i Real Madridit por ai e ka refuzuar pasi e kishte marrë vendimin e tij...

Efekti Cristiano Ronaldo, 1 milion ndjekës të Realit i bashkohen Juventusit

para 7 muajve - Infokusi

Ndikimi  i Cristiano Ronaldos në rrjetet sociale është jashtëzakonisht i madh, shkruan Gazetafokus. Largimi i Cristiano Ronaldos nga Real Madrid për  në Serie A, ka bërë një lëkundje  dramatike në llogarinë...

E jashtëzakonshme: Ja për sa kohë shiten të gjitha fanellat e Ronaldos

para 7 muajve - Sovrani

Juventus ka shitur shumë fanella të Cristiano Ronaldos Fanella “autentike” e Ronaldos është shitur e gjitha në dyqanin zyrtar të Juventusit online. Fanella origjinale me vlerë 140 euro është shitur e tëra...

I dhanë Ronaldon por Reali dhe Juventus futen në "sherr" për "yllin" e Serie A

para 7 muajve - Albeu

Futbollisti serb, Milinkoviç-Saviç padyshim që është shëndërruar në një nga futbollistët më të mirë në Seria A, por me performancën e tij të shkëlqyer tashmë shumë klube gjigande duan tja marrin talentin...

Marchisio, ka gati largimin nga Juvja, i dyzuar mes Monacos dhe SHBA-së

para 7 muajve - SuperSport

Për Claudio Marchision janë ditët e fundit te Juventusi. Mesfushori i cili me ardhjen e Emre Can nuk do të ketë pothuajse shanse për të zbritur në fushë këtë vit pritet të largohet për të qenë protagonist...

Gjiganti evropian në bisedime të avancuara me Gareth Bale

para 7 muajve - Periskopi

Manchester United po e kërkon Gareth Bale Klubi anglez është në bisedime të avancuara me yllin uellsian, i cili pritet që ta ndjek rrugën e Ronaldos dhe të largohet nga ‘Santiago Bernabeu’, shkruan Periskopi....

Ancelotti po i prish punë Milanit për transferimin e Morattas

para 7 muajve - OraInfo

Milan dhe Napoli i Carlo Ancelottit i kanë hyrë garës për të transferuar me sulmuesin e Chelseas, Alvaro Morata, përcjell ORAinfo. Morata u bashkua me Chelsea nga Real Madrid verën e kaluar për një tarifë...

Ronaldo prezantohet të hënën te Juventusi- do të ndodh diçka e madhe

para 7 muajve - OraInfo

Juventusi do të hapë stadiumin Allianz për tifozët e saj të hënën për paraqitjen e Cristiano Ronaldos, ky pritet të jetë një fest e madhe, përcjell ORAinfo. Ylli portugez ka nënshkruar për Bianconerët...

Chelsea-Conte-Sarri, vazhdon drama, ja si qëndron situata tani

para 7 muajve - Sovrani

Sarri nuk është edhe aq afër Chelseas sa raportohet, shkruan sovrani.info. Kjo pasi Conte po vazhdon trejningun me ekipin bazë dhe Sarrit nuk ju ka paguar ende kompensimi nga Napoli. Sipas SportMediaSet,...

Fillojnë largimet nga Juventusi

para 7 muajve - Infokusi

Juventusi është i gatshëm të shesë sulmuesin  Gonzalo Higuain pas transferimit të Cristiano Ronaldos, raporton CalcioMercato. LEXO EDHE: Kjo mund të ju ketë ikur nga takimi, Kroaci-Angli (VIDEO) Për shërbimet...

Marcelo i thotë lamtumirë Ronaldos: Kur të pensionohem do të ulem në bar dhe do t’i tregoj historitë tona

para 7 muajve - Periskopi

Marcelo e ka komentuar largimin e Ronaldos nga Real Madridi Crisitano Ronaldo dy ditë më parë u zyrtarizua si lojtar i Juventusit, derisa tani ka ardhur edhe reagimi i Marcelos, shkruan Periskopi. Marcelo...

Higuain po shkon tek gjigandi anglez

para 7 muajve - Sovrani

Gonzalo Higuain thuhet se është i gatshëm për t’u bashkuar me Chelsean. Por sulmuesi argjentinas ka kërkuar një pagë të lartë si dhe një bonus nga Juventusi. Sulmuesi pritet të largohet nga ‘Zonja e Vjetër’,...

A do të luaj Ronaldo në ndeshjen Real Madrid -Juventus?- Merret vendim i papritur

para 7 muajve - OraInfo

Juventus dhe Real Madrid takohen në turneun përgatitor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen mes Juventusit dhe Real Madridit në turneun përgatitor në Shtetet...

Efekti Ronaldo: Juventus fiton mbi 1.5 milionë ndjekës për një ditë

para 7 muajve - Klan Kosova

Zyrtarët e Juventus e dinin se po nënshkruanin me një superyll, ndikimi i të cilit shtrihet shumë më gjerë se fusha e blertë dhe ndikimi i tij në rrjete sociale e ka treguar çfarë mund të jetë ai në brendin...

Marcelo – Juventus, veprimi i brazilianit po tërbon Realin e Madridit

para 7 muajve - Fakti Ditor

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtar i Juventusit. 5 herë fituesi i “Topit të Artë” shpreson të bindë Marcelon që t’i bashkohet “Zonjës së Vjetër”. Së fundmi media pranë Juventusit, “Tuttosport”...

Ja kur pritet të prezantohet Ronaldo tek Juventusi

para 7 muajve - Sovrani

Juventusi do të hapë stadiumin Allianz për tifozët e saj të hënën për paraqitjen e Cristiano Ronaldos, ky pritet të jetë një fest e madhe, përcjell ORAinfo. Ylli portugez ka nënshkruar për Bianconerët...

Pas transferimit të Ronaldos, vjen lajmi që po trondit Juventusin

para 7 muajve - Fakti Ditor

Ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus, do të ketë pasoja te skuadra nga Torino. CR7 do t’i kushtojë Juventusit mbi 120 milionë dhe në këtë mënyrë duhet të nxjerrë në shitje të paktën një prej ‘yje’ të...

‘Ylli’ i Juventusit gati të largohet, pas transferimit të Ronaldos

para 7 muajve - OraInfo

Claudio Marchisio është gati për t’u larguar nga Juventusi dhe të shkojë diku tjetër me ofertat që i kanë mbërritur nga Monaco, Amerika, Kina, Australia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Ai është duke i...

Ja sa para i ka ofruar Reali Ronaldos për të qëndruar

para 7 muajve - Ina

Real Madridi i ka ofruar Ronaldos një marrëveshje të re me nga 40 milionë euro për stinor pas finales së Ligës së Kampionëve në Kiev por e ka refuzuar pas vendimit që kishte marrë për tu larguar nga Bernabeu,...

Jorginho përshëndetet me Napolin, do të transferohet te Chelsea

para 7 muajve - KosovaPress

Jorginho ka udhëtuar drejt Londrës për të nënshkruar me Chelsean, pasi marrëveshja mes dy klubeve është arritur tashmë. Mesfushori tregon se do t’i mungojë shumë qyteti i Napolit ku ka kaluar pesë vite...

Jo vetëm Ronaldo, Juve vijon të bëjë pazar te Reali

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Ndoshta është një indicie që nuk e bën të mjaftueshme të raportohet për lajm. Por diçka e tillë, nëse iu komunikohet tifozëve, e për më tepër vetëm 24 orë pasi u zyrtarizua “transferimi i shekullit”, sigurisht...

Ja ku pritet të transferohet Claudio Marchisio

para 7 muajve - Sovrani

Claudio Marchisio është më afër se kurrë largimit nga Juventus. Për Claudio Marchision janë ditët e fundit te Juventusi. Mesfushori i cili me ardhjen e Emre Can nuk do të ketë pothuajse shanse për të zbritur...

Ja sa para i ka ofruar Reali Ronaldos për të qëndruar

para 7 muajve - Gazeta Express

Real Madridi i ka ofruar Ronaldos një marrëveshje të re me nga 40 milionë euro për stinor pas finales së Ligës së Kampionëve në Kiev por e ka refuzuar pas vendimit që kishte marrë për tu larguar nga Bernabeu,...

Pas kalimit të Ronaldos në Juventus, Marcelo bën një veprim të papritur

para 7 muajve - OraInfo

Në vetëvete, lajmi nuk është absolutisht jo i mjaftueshëm për të afruar Marcelo te Juventus. Gjithsesi, për tifozët bardhezi është mëse i mjaftueshëm, kur vetëm 24 orë pas transferimit të shekullit, tashmë...

Marcelo me letër për largimin e Ronaldos, i jep mesazh Juventusit

para 7 muajve - Sovrani

Critiano Ronaldo është larguar nga Real Madridi për të vazhduar karrierën e tij në Juventus pas afër 10 viteve qëndrim në Madrid. Shokët e tij të skuadrës në Real Madrid të gjithë kanë shkruar mesazhe...

Juventus prezanton sot “blerjen e shekullit”, masa të rrepta gjatë eventit

para 7 muajve - Lexo

Emocione dhe ëndrra. Cristiano Ronaldo do të jetë futbollisti më i ri i Juventusit dhe për këtë klubi torinez po programon një pritje madhështore për 5 herë fituesin e “Topit të Artë”. Sipas gazetës “Gazzetta...

Mesfushori i Juventusit i gatshëm për largim

para 7 muajve - Gazeta Express

Claudio marchisio është gati për t’u larguar nga Juventusi dhe të shkojë diku tjetër me ofertat që i kanë mbërritur nga Monaco, Amerika, Kina, Australia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Ai është duke i...

Juventusi planifikon festë për Ronaldon, masa të rrepta gjatë prezantimit të tij

para 7 muajve - Java News

Emocione dhe ëndrra. Cristiano Ronaldo do të jetë futbollisti më i ri i Juventusit dhe për këtë klubi torinez po programon një pritje madhështore për 5 herë fituesin e “Topit të Artë”. Sipas gazetës “Gazzetta...

“Do të më mungojë Napoli”

para 7 muajve - Gazeta Express

Jorginho ka thënë se do t’i mungojë Napoli para fluturimit të tij për në Londër, për ta kompletuar transferimin e tij te Chelsea. Mesfushori italian me origjinë braziliane ishte afër kalimit të tij në...

Nëse largohet nga Juventus, ky do të jetë klubi i ri i Marchisios

para 7 muajve - Ekonomia Online

Për Claudio Marchision janë ditët e fundit te Juventusi. Mesfushori i cili me ardhjen e Emre Can nuk do të ketë pothuajse shanse për të zbritur në fushë këtë vit pritet të largohet për të qenë protagonist...

Tifozët e Juventusit befasohen nga lajmi i fundit për Marchision

para 7 muajve - Lajmi.net

. Claudio Marchisio është pranë largimit nga Juventus. Mesfushori është në bisedime me klubi për të arritur marrëveshje për shkëputjen e kontratës te skuadra nga Torino. Gianluca di Marzio nga “Sky Sport”...

Vendoset se a do të luajë apo jo Ronaldo ndaj Realit

para 7 muajve - Sovrani

Juventus dhe Real Madrid takohen në turneun përgatitor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen mes Juventusit dhe Real Madridit në turneun përgatitor në Shtetet...

Ja sa para i ka ofruar Reali Ronaldos për të qëndruar

para 7 muajve - Ekonomia Online

Real Madridi i ka ofruar Ronaldos një marrëveshje të re me nga 40 milionë euro për stinor pas finales së Ligës së Kampionëve në Kiev por e ka refuzuar pas vendimit që kishte marrë për tu larguar nga Bernabeu,...

Pas CR7, Juventusi ëndërron edhe Marcelon

para 7 muajve - Infokusi

Ndoshta është një indicie që nuk e bën të mjaftueshme të raportohet për lajm. Por diçka e tillë, nëse iu komunikohet tifozëve, e për më tepër vetëm 24 orë pasi u zyrtarizua “transferimi i shekullit”, sigurisht...

Ja sa para i ka ofruar Reali Ronaldos për të qëndruar

para 7 muajve - Ekonomia Online

Real Madridi i ka ofruar Ronaldos një marrëveshje të re me nga 40 milionë euro për stinor pas finales së Ligës së Kampionëve në Kiev por e ka refuzuar pas vendimit që kishte marrë për tu larguar nga Bernabeu,...

Efekti Ronaldo: Juventus fiton mbi 1.5 milionë ndjekës për një ditë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Juventus është duke e përjetuar efektin Cristiano Ronaldo, meqë pas nënshkrimit me sulmuesin skuadra nuk e ka marrë vetëm yllin më të madh në futboll, por edhe mbi 1.5 milionë ndjekës në rrjete sociale,...

“Do të më mungojë Napoli”, superlojtari është vetëm çështje kohe kur do të largohet nga klubi

para 7 muajve - Sovrani

Jorginho ka thënë se do t’i mungojë Napoli para fluturimit të tij për në Londër, për ta kompletuar transferimin e tij te Chelsea. Mesfushori italian me origjinë braziliane ishte afër kalimit të tij në...

Sa para i ka ofruar Reali Ronaldos për të qëndruar

para 7 muajve - Ekonomia Online

Real Madridi i ka ofruar Ronaldos një marrëveshje të re me nga 40 milionë euro për stinor pas finales së Ligës së Kampionëve në Kiev por e ka refuzuar pas vendimit që kishte marrë për tu larguar nga Bernabeu,...

Mesfushori i Juventusit i gatshëm për largim

para 7 muajve - Ekonomia Online

Claudio Marchisio është gati për t’u larguar nga Juventusi dhe të shkojë diku tjetër me ofertat që i kanë mbërritur nga Monaco, Amerika, Kina, Australia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Ai është duke i...

Jo vetëm Ronaldo, Juve vijon të bëjë pazar te Reali

para 7 muajve - SuperSport

Ndoshta është një indicie që nuk e bën të mjaftueshme të raportohet për lajm. Por diçka e tillë, nëse iu komunikohet tifozëve, e për më tepër vetëm 24 orë pasi u zyrtarizua “transferimi i shekullit”, sigurisht...

Marcelo pas CR7, edhe ai ndjek Juventusin…

para 7 muajve - Telesport

Në vetëvete, lajmi nuk është absolutisht jo i mjaftueshëm për të afruar Marcelo te Juventus. Gjithsesi, për tifozët bardhezi është mëse i mjaftueshëm, kur vetëm 24 orë pas transferimit të shekullit, tashmë...

Pas Ronaldos tifozët e Juventusit duan edhe një tjetër lojtar nga madrilenët

para 7 muajve - NOA

Mbrojtësi brazilian i Realit, Marcelo, është bërë ndjekës i profilit zyrtar të Juventusit në “Instagram”. Me shumë gjasë, ky është një tregues që ka të bëjë më shumë për afrimitetin e tij me Cristiano...

Pas CR7, Juventusi ëndërron edhe Marcelon

para 7 muajve - Politiko

Ndoshta është një indicie që nuk e bën të mjaftueshme të raportohet për lajm. Por diçka e tillë, nëse iu komunikohet tifozëve, e për më tepër vetëm 24 orë pasi u zyrtarizua “transferimi i shekullit”, sigurisht...

Sarri i prish mendjen Jorginho-s, presidenti i Napolit: Të dy po shkojnë te Chelsea

para 7 muajve - BalkanWeb

Pas shumë negociatash më në fund duket se gjithçka është zgjidhur mes Chelsea-s dhe Napolit për Mauricio Sarri-n. Trajneri italian sipas asaj që ka deklaruar vetë presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis,...

Jorginho udhëton për në Londër, testet mjekësore të Chelsea

para 7 muajve - Gazeta Express

Mesfushori i Napolit, Jorginho ka ateruar në Londër dhe priteët që të këtë testet mjekësore nesër në mëngjes Sipas Sportitalia dhe CalcioNapoli24, italiani me prejardhje braziliane ka ateruar sot nga Napoli...

Mijatovic: Shitja e Ronaldo-s, gjë e mirë për Real-in

para 7 muajve - Telesport

Juventus është zyrtarisht mbretëresha e merkaton: goditja e shekullit ka shkuar mirë dhe populli bardhezi mund të festojë më në fund ardhjen e Cristiano Ronaldo. Kanë qenë të shumta reagimet e futbollistëve...

Nuk do ta besoni se kush po e zëvendëson Ronaldon te Real Madridi

para 7 muajve - OraInfo

Cristiano Ronaldos kaloi  zyrtarisht te Juventusi nga Real Madridi. Skuadra spanjolle ka filluar ta kërkoj zëvendësuesin e tij. Real Madridi tashmë ka filluar që të kërkoj zëvendësuesin e Ronaldos, ku...

Avokati i Napolit konfirmon marrëveshjen Sarri- Chelsea

para 7 muajve - Gazeta Express

Avokati i Napolit ka konfirmuar e është takuar më përfaqësues të Maurizio Sarrit, ku kanë organizuar një pakt “të quajtur pakti i mospjesëmarrjes në treg” Trajneri teknikisht ishte pushuar për t’u zëvendësuar...

Juventusi do të je jetë klubi i fundit i karrierës mbresëlënëse të Ronaldos

para 7 muajve - Telegrafi

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ka thënë se Juventusi do të jetë klubi i fundit i portugezit dhe është i kënaqur që lojtari vendosi t’i bashkohej kampionit italian. Zonja e Vjetër e ka transferuar...

Çdo minutë shitet nga një fanellë e Ronaldos te Juve

para 7 muajve - Zhurnal

Çdo minutë shitet nga një fanellë e Ronaldos te Juve "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim,...

Pas CR7, Juventusi ëndërron edhe Marcelon

para 7 muajve - Java News

Ndoshta është një indicie që nuk e bën të mjaftueshme të raportohet për lajm. Por diçka e tillë, nëse iu komunikohet tifozëve, e për më tepër vetëm 24 orë pasi u zyrtarizua “transferimi i shekullit”, sigurisht...

Real në telashe pas largimit të Ronaldo, konfirmon Gareth Bale

para 7 muajve - Telesport

Real Madrid rrezikon të mbetet pa sulmues pas largimit të Cristiano Ronaldo drejt Juventusit, pasi edhe francezi Karim Benzema mund të transferohet në Serinë A, por me Napolin. Për pasojë, kampionët e...

Pas CR7, Juventusi ëndërron edhe Marcelon

para 7 muajve - Tetova Sot

Ndoshta është një indicie që nuk e bën të mjaftueshme të raportohet për lajm. Por diçka e tillë, nëse iu komunikohet tifozëve, e për më tepër vetëm 24 orë pasi u zyrtarizua “transferimi i shekullit”, sigurisht...

Ronaldo e dërgon në shtëpi sulmuesin e Juventusit

para 7 muajve - OraInfo

Gonzalo Higuain do të jetë ‘viktima’ e parë e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi argjentinas do të nxirret në shitje nga Juventusi, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. ‘Zonja e Vjetër’ një...

De Laurentiis e pranon: Sarri drejt Chelseat, bashkë me Jorginhon

para 7 muajve - SuperSport

Maurizio Sarri është tashmë vetëm një hap larg Chelseat, ndërsa lajmi është pranuar nga vetë presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis. Në një intervistë për mediat italiane, bosi napolitan tregoi se...

Çdo minutë shitet nga një fanellë e Ronaldos te Juve

para 7 muajve - Telegrafi

Juventusi është duke shitur mesatarisht nga një fanellë në minutë të Cristiano Ronaldos, nga dyqani i klubit në Milano. Zonja e Vjetër do t’i paguajë Real Madridit 100 milionë euro (dhe 12 milionë të tjera...

Ronaldo mania. Në internet bllokohet faqja, ndërsa në Milano shitet 1 fanellë për minutë

para 7 muajve - BalkanWeb

Cristiano Ronaldo zyrtarizoi dje kalimin te Juventus për shifrën e 105 mln eurove, duke bërë një sensacion të jashtëzakonshëm. Opinioni është i ndarë nëse paratë e paguara për të janë pak ose shumë, por...

Sa fatlume kjo vajzë, është e para që vesh fanellën me autografin e Ronaldos (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Është një vajzë tifozja e parë që do të veshë një fanellë të nënshkruar nga autografi i Cristiano Ronaldos . Teksa gjendeshin në të njëjtin resort turistik në Greqi, ku edhe Ronaldo po kalon pushimet,...

Ronaldo te Juventus, shitje rekord fanelash

para 7 muajve - NOA

Një ditë pas zyrtarizimit te Juventusi, fanelat e Kristiano Ronaldos po shiten në masë. Mediat shkruajnë se në çdo 1 minutë shitet një bluzë me emrin e tij. Duket se paratë që Juventusi shpenzoi për më...

Pas transferimit të Ronaldos, Juventus e vendos në shitje sulmuesin e njohur

para 7 muajve - Lajmi.net

Gonzalo Higuain do të jetë ‘viktima’ e parë e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi argjentinas do të nxirret në shitje nga Juventusi, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. ‘Zonja e Vjetër’ një...

Ja kush është vajza që e mori e para fanellën e Cristiono Ronaldos

para 7 muajve - OraInfo

Një vajzë e vogël ka patur fatin të ketë të parën fanellë bardhezi të firmosur nga Cristiano Ronaldo. Ylli portugez po kalon pushimet në një resort në Greqi, ku ndodhej edhe vajza e vogël me familjen....

Fanellat e Ronaldos po shiten “flakë”

para 7 muajve - Insajderi

Juventusi ka shituar fanella të Cristiano Ronaldos gjatë ditës së mërkure mesatarisht një për minutë në dyqanin zyrtar në Milano…. lexoni më shumë në Insporti.

Fanella e Ronaldos po shitet “flakë”

para 7 muajve - Insajderi

Juventusi ka shituar fanella të Cristiano Ronaldos gjatë ditës së mërkure mesatarisht një për minutë në dyqanin zyrtar në Milano…. lexoni më shumë në Insporti.

Agjenti i Ronaldos: CR7 e mbyll karrierën te Juventus!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Kur kanë kaluar 24 orë nga zyrtarizimi i transferimit të Cristiano Ronaldos, vjen edhe reagimi i njeriut që punoi më shumë për të realizuar këtë operacion. Bëhet fjalë për menaxherin e portugezit, Jorge...

Shitje rekord, shikoni sa fanella të Ronaldos janë shitur deri më tani në Milano

para 7 muajve - Albeu

Juventus është duke shitur një mesatare një fanellë për minutë të Cristiano Ronaldos në dyqanin e tyre në Milano . Transferimi ka kushtuar 105 milion euro dhe ai do të paguhet 30 milion euro neto në vit,...

“Juventusi, do të jetë klubi i fundit i Ronaldos”

para 7 muajve - Gazeta Express

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka thënë se “Juventusi do të jetë klubi i tij i fundit” dhe “ai është i lumtur që e ka marrë këtë vendim Bianconeri zyrtarisht konfirmuan dje nënshkrimin e fituesit...

Ronaldo mania, në Milano shitet një fanellë në minutë: Me këto ritme Juventusi mund t’i nxjerrë shumë shpejt paratë e shpenzuara për blerjen e yllit portugez

para 7 muajve - Gazeta Tema

Juventus është duke shitur një mesatare një fanellë për minutë të Cristiano Ronaldo-s në dyqanin e tyre në Milano. Transferimi ka kushtuar 100 mln euro dhe ai do të paguhet 30 mln euro neto në vit, por...

Një fanellë për minutë, ja çfarë po ndodh me fanellat e Ronaldos në Milano

para 7 muajve - Lajmi.net

. Juventus është duke shitur një mesatare një fanellë për minutë të Cristiano Ronaldo-s në dyqanin e tyre në Milano. Transferimi ka kushtuar 100 mln euro dhe ai do të paguhet 30 mln euro neto në vit, por...

Mendes: Ronaldo do ta mbyllë karrierën këtu

para 7 muajve - Telesport

Kanë ardhur deklarata të reja në lidhje me operacionin e shekullit që ka dërguar Cristiano Ronaldo-n nga Real Madrid tek Juventus. Super menaxheri, Jorge Mendes, në fakt, e ka komentuar me këto fjalë transferimin....

Ancelotti: Nuk e zgjodha Napolin për të dalë i dyti, kundërshtar jo vetëm Juventusi

para 7 muajve - BalkanWeb

Carlo Ancelotti ka dhënë sot për herë të parë intervistën zyrtare si trajner i Napolit ku ka folur për objektivat e klubit dhe arsyen se përse zgjodhi këtë klub. Për mediat italiane ish-trajneri i Milanit,...

Çdo minutë shitet një fanellë e Ronaldos

para 7 muajve - Gazeta Express

Shitja mesatare e fanellave të Juventusit me emrin e Cristiano Ronaldos është duke u shitur çdo minutë nga një në shitoret e Milanit Transaferi që i kushtojë 100 milionë torinezëve do të paguhet më rrogë...

Ronaldo mania, në Milano shitet një fanellë në minutë

para 7 muajve - Telesport

Juventus është duke shitur një mesatare një fanellë për minutë të Cristiano Ronaldo-s në dyqanin e tyre në Milano. Transferimi ka kushtuar 100 mln euro dhe ai do të paguhet 30 mln euro neto në vit, por...

Mendes për Ronaldon: Cristiano e mbyll karrierën tek Juventusi

para 7 muajve - Albeu

Jorge Mendes është i shprehur i lumtur për transferimin e klientit të tij tek Juventus.. "Jam shumë i lumtur për Cristianon, që mori këtë vendim. Dua të falënderoj Andrea Agnellin në veçanti, për vendosmërinë...

Ronaldo pa arritur akoma në Torino kthehet në burim të ardhurash për Juven, çdo minutë shitet një fanelle e CR7

para 7 muajve - InfoShqip

Ardhja e Krsitiano Ronaldos te Juventus ishte një kosto e madhe e klubit italian. Përvec çmimit të blerjes së tij Juvetnus do ti paguajë Ronaldos një pagë pre 30 milionë eurosh në sezon. Por sipas medieve...

City: Jorginho nuk na ka refuzuar

para 7 muajve - Gazeta Express

Manchester City i ka mohuar raportet që Jorginho ka zgjedhur Chelsean dhe janë të bindur se mesfushori i Napolit do ju bashkohet atyre Madje për këtë thuhet se ka pasur edhe një marrëveshje ndërkombëtare...

“Juventusi është klubi i fundit për Ronaldon”

para 7 muajve - Koha.net

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka deklaruar se Juventusi do të jetë klubi i fundit për klientin e tij, ndërsa thekson se është i lumtur që portugezi ka marr këtë vendim në karrierë. Lojtari...

Juve po shet çdo minutë nga një fanellë të Ronaldos

para 7 muajve - Koha.net

Juventusi është duke shitur mesatarisht një fanellë të Cristiano Ronaldos çdo minutë në dyqanin në Milano. Transferimi i Ronaldos, që Juventusit i kushtoi 100 milionë euro, po sjell të hyra masive për...

Lajmi i fundit: Ylli i madh arrin në Londër, para prezantimit te Chelsea

para 7 muajve - OraInfo

Chelsea në orët në vazhdim pritet që të bëjë brom me disa transferime. Skuadra londineze deri më tani nuk e ka bërë asnjë transferim, pasi priste ta emëronte trajnerin e ri, Maurizio Sarrin si pasues të...

Pas Ronaldos tifozët e duan edhe Marcelon

para 7 muajve - KosovaPress

Me shumë gjasë, ky është një tregues që ka të bëjë më shumë për afrimitetin e tij me Cristiano Ronaldon, me të cilin është shok jo vetëm për një çështje të thjeshtë: gjuha dhe komunikimi më i lehtë me...

Mendes zbulon një detajt befasues për të ardhmen e Ronaldos

para 7 muajve - OraInfo

Jorge Mendes ka zbuluar një detaj interesant për të ardhmen e Cristiano Ronaldos. Agjenti portugez ka thënë  se Juventusi do të jetë skuadra e fundit e pesë herë fituesit të Topit të Artë. “Jam shumë i...

Flet menaxheri i Ronaldos: Juventus, klubi i tij i fundit

para 7 muajve - SuperSport

Kur kanë kaluar 24 orë nga zyrtarizimi i transferimit të Cristiano Ronaldos, vjen edhe reagimi i njeriut që punoi më shumë për të realizuar këtë operacion. Bëhet fjalë për menaxherin e portugezit, Jorge...

Prezantohet Karlo Ançeloti si trajner i Napolit

para 7 muajve - Alsat-M

Në mesditë është prezantuar përpara mediave trajneri i ri Karlo Ançeloti, si trajner i ri i Napolit. Në fjalët e para të trajnerit nuk mungonte entuziasmi për këtë sfidë të re. “ Pranova ofertën e Napolit...

“Juventusi, do të jetë klubi i fundit i Ronaldos”

para 7 muajve - Tetova Sot

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka thënë se “Juventusi do të jetë klubi i tij i fundit” dhe “ai është i lumtur që e ka marrë këtë vendim Bianconeri zyrtarisht konfirmuan dje nënshkrimin e fituesit...

RONALDO, LETËR TIFOZËVE: I KËRKOVA KLUBIT QË TË MË SHISTE

para 7 muajve - TV21

Cristiano Ronaldo i tha lamtumirë Realit të Madridit nëpërmjet një letre të botuar nga klubi spanjoll në faqen e tij të internetit. Ylli portugez shpjegon largimin e tij dhe falënderon klubin e tifozët...

Allegri: Ardhja e Ronaldos hap i madh për klubin, të hënën do të takohemi

para 7 muajve - Zhurnal

Allegri: Ardhja e Ronaldos hap i madh për klubin, të hënën do të takohemi "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni...

De Laurentiis: Jorginho dhe Sarri tek Chelsea

para 7 muajve - Albeu

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis , ka konifurmuar se mesfushori Jorginho do të shkojë në Chelsea dhe se marrëveshja për Maurizio Sarrin është në fazën finale. Komentet e De Laurentiis vijnë...

Jorginho dhe Sarri tek Chelsea, thotë De Laurentiis

para 7 muajve - Klan Kosova

I pari i skuadrës nga Stadio San Paolo e ka bërë të qartë që mesfushori italian Jorginho do të kalojë tek Blutë e Londrës, meqë kjo është dëshira e tij, ndërsa u ka kërkuar falje Qytetarëve – të cilët...

Allegri flet për Ronaldon: Championsi është afër për Juven

para 7 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja klubet ndërsa sot trajneri i ri, Alegri ka dalë në një konferencë për shtyp, ku sigurisht tema e ditës ishte...

Për ta paguar çmimin e Roanldos, Juvenusi po e shet yllin e madh

para 7 muajve - OraInfo

Ka raportime që Juventusi do të paguajë çmimin  për Cristiano Ronaldon duke shitur Gonzalo Higuain dhe Daniele Rugani te Chelsea për 100 milionë euro përcjell ORAinfo. Transferimi për legjendën e Real...

Juventusi zbulon shumën e saktë që do të paguajë për Cristianon

para 7 muajve - Infokusi

Juventusi arriti që të bëjë marrëveshjen me Cristiano Ronaldon për transferimin e tij pas 9 viteve qëndrimi në Madrid. Klubi Italian përmes një deklarate zyrtare gjatë ditës së djeshme ka zbuluar edhe...

Prezantohet Ancelotti: Te Napoli për të fituar

para 7 muajve - SuperSport

Në Dimaro ka nisur një cikël i ri për Napolin. Sot në mesditë është prezantuar përpara mediave trajneri i ri Carlo Ancelotti. Në fjalët e para të trajnerit nuk mungonte entuziasmi për këtë sfidë të re....

Allegri: Ardhja e Ronaldos hap i madh për klubin, të hënën do të takohemi

para 7 muajve - Telegrafi

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka folur për blerjen e re dhe më të madhen në histori të klubit Cristiano Ronaldon. Sipas tij ardhje e CR7 është një hap i madh i klubit, por edhe i futbollit...

Allegri flet për herë të parë për Ronaldon pas kalimit të tij në Juve

para 7 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja klubet. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është në Bruksel, Belgjikë, në një iniciativë për shëndetin...

Presidenti i Napolit: I kërkojmë falje Manchester Cityt, Jorginho dhe Sarri në Chelsea

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka konifurmuar se mesfushori Jorginho do të shkojë në Chelsea dhe se marrëveshja për Maurizio Sarrin është në fazën finale. Komentet e De Laurentiis vijnë një...

Agjenti i Ronaldos tregon ku do ta mbyllë karrierën CR7

para 7 muajve - Infokusi

Mendes thotë se Ronaldo do ta mbyllë karrierën te Juventusi. Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ka thënë që Juventusi do të jetë klubi i fundit në karrierën e CR7. Ai u shpreh shumë i lumtur me...

Ronaldo merr me vete edhe super mbrojtësin e Realit?

para 7 muajve - Tetova Sot

Spekulimet për transferimin e mundshëm të Marcelos në Juventus janë intensifikuar nga vetë braziliani, i cili një ditë pasi Ronaldo iu bashkua Juventusit, ia ka bërë follow faqës zyrtare të Juves në Instagram....

LAJM ‘BOMBË’! Në këtë skuadër do të pensionohet Ronaldo

para 7 muajve - OraInfo

Jorge Mendes ka konfirmuar se Juventusi do të jetë klubi i fundit i Cristiano Ronaldos përcjell ORAinfo. Kalimi i portugezit në Juventus u bë dhe u konfirmua dje, pasi Ronaldo mbajti një mesazh lamtumirës...

Agjenti: Ronaldo mbyll karrierën te Juventusi, i lumtur për këtë vendim

para 7 muajve - Java News

Arkitekti i transferimit të shekullit është ai, quhet Jorge Mendes dhe ka atributet e babait të Cristiano Ronaldos, edhe pse nuk e lidh asgjë biologjikisht me futbollistin portugez. Superagjenti i fituesit...

Një ditë pasi e transferoi në Juventus, Mendes jep lajmin e madh për Ronaldon

para 7 muajve - Insajderi

Kanë ardhur deklarata të reja në lidhje me operacionin e shekullit që ka dërguar Cristiano Ronaldon nga Real Madridi te Juventusi për 100 milionë euro. Menaxheri i 33 vjeçarit, Jorge Mendes, që e largoi...

Presidenti i Napolit: I kërkojmë falje Manchester Cityt, Jorginho dhe Sarri në Chelsea

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka konifurmuar se mesfushori Jorginho do të shkojë në Chelsea dhe se marrëveshja për Maurizio Sarrin është në fazën finale. Komentet e De Laurentiis vijnë një...

Zbulohet transferimi i parë i Sarrit te Chelsea

para 7 muajve - Lajmi.net

. Chelsea ka gati trajnerin e ri dhe transferimin e parë të verës. Blutë kanë mbyllur marrëveshjen me Maurizio Sarrin, përcjellë “Lajmi.net”. Transferimi i parë i Sarrit do të jetë Jorginho i Napolit....

Një fanellë për minutë, ja çfarë po ndodh me fanellat e Ronaldos në Milano

para 7 muajve - Sovrani

Shitja mesatare e fanellave të Juventusit me emrin e Cristiano Ronaldos është duke u shitur çdo minutë nga një në shitoret e Milanit. Transaferi që i kushtojë 100 milionë torinezëve do të paguhet më rrogë...

Massimiliano Allegri optimist: Me Ronaldon Championsi më afër

para 7 muajve - BalkanWeb

Alegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku sigurisht tema e ditës ishte mbërritja e Kristiano Ronaldos në Torino. Alegri vlerësoi Ronaldon për kualitetin dhe tha se kjo ishte mirë për klubin. Si...

Transferimi i Ronaldos në Juventus, Ancelotti ka një lajm fantastik për Napolin

para 7 muajve - OraInfo

Carlo Ancelotti ka folur për transferimin e Ronaldos në Serie A. Ish-futbollisti i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dje e përfundoi transferimin e tij te Juventusi me shifrën 100 milionë eurove. Trajneri...

Kaos në gjithë Italinë! Del në shitje fanella e parë e Ronaldos

para 7 muajve - OraInfo

Kalimi i Cristiano Ronaldo nga Real Madridi në Juventus bëri jehonë të madhe . Pas zyrtarizimit të  Ronaldos, fanella me numrin 7 u shit zyrtarisht sot në dyqanin e Juventusit në Torino përcjell ORAinfo....

Ronaldo lojtari më i shtrenjtë në histori të Serie A, lista me top-10 transferimet

para 7 muajve - Telegrafi

Juventusi e ka thyer rekordin për blerje të një lojtari në Serie A, duke nënshkruar me Cristiano Ronaldon, blerja e të cilit e dërgon në pozitën e dytë Gonzalo Higuainin që u ble dy vite më parë, po nga...

Ronaldo merr me vete edhe super mbrojtësin e Realit?

para 7 muajve - Gazeta Express

Spekulimet për transferimin e mundshëm të Marcelos në Juventus janë intensifikuar nga vetë braziliani, i cili një ditë pasi Ronaldo iu bashkua Juventusit, ia ka bërë follow faqës zyrtare të Juves në Instagram....

Allegri flet për herë të parë për Ronaldon pas kalimit të tij në Juve

para 7 muajve - Fakti Ditor

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja klubet. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është në Bruksel, Belgjikë, në një iniciativë për shëndetin...

Ronaldo lojtari më i shtrenjtë në histori të Serie A, lista me top-10 transferimet

para 7 muajve - Ina

Juventusi e ka thyer rekordin për blerje të një lojtari në Serie A, duke nënshkruar me Cristiano Ronaldon, blerja e të cilit e dërgon në pozitën e dytë Gonzalo Higuainin që u ble dy vite më parë, po nga...

“Sarri na e mori lojtarin, i kërkoj falje Manchester City”

para 7 muajve - Telesport

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis ka konfirmuar se Jorginho do të shkojë te Chelsea dhe marrëveshja për Maurizio Sarri-n është shumë pranë. Fjalët e De Laurentiis kanë ardhur një ditë pasi është...

City akoma s’ka marrëveshje me Jorginho

para 7 muajve - Klan Kosova

Qytetarët nuk kanë arritur ta transferojnë mesfushorin, meqë oferta e bërë për të është refuzuar nga presidenti i napolitanëve Oferta prej 50 milionë eurosh e Manchester City për mesfushorin e Napoli,...

FUTBOLL: MADRIDI I JEP LAMTUMIRËN RONALDOS

para 7 muajve - TV Art

Prezantimi në Juventus është planifikuar të bëhet të hënën Fotoja e parë e Cristiano Ronaldos si një lojtar i ri i Juventusit, megjithëse nuk ka fanellën bardhezi veshur, është paraqitja e tij zyrtare. Fotoja e Cristiano Ronaldos

Allegri thyen heshtjen, zbulon si do të luajë Ronaldo

para 7 muajve - Politiko

Massimiliano Allegri ka folur për herë të parë pas zyrtarizimit të Ronaldos te skuadra e Juventusit. Tashmë Allegri iu përgjigj me diplomaci pyetjes se në çfarë pozicioni do luajë Ronaldo, shkruan “Sportmediaset”,...

Agjenti i Ronaldos: Do ta mbyllë karrierën te Juventusi

para 7 muajve - KosovaPress

Gjatë ditës së djeshme ka ardhur zyrtarizimi për transferimin e Ronaldos nga Real Madridi te Juventusi për shifrën e 105 milionë eurove. Njeriu më i afërt me yllin portugez, njëherësh agjenti i tij Jorge...

Sarri e Jorginho së shpejti pjesë të Chelseat

para 7 muajve - Koha.net

Chelsea është afër finalizimit të marrëveshjes për Maurizio Sarrin për zëvendësimin e Antonio Contes, ka bërë të ditur presidenti i Napolit. Aurelio De Laurentiis ka thënë se Sarri është afër që të bëhet...

Shuma marramendëse që agjenti i Ronaldos do ta fitojë nga kalimi i tij në Juventus

para 7 muajve - Gazeta Express

Transferimi i pabesueshëm i Cristiano Ronaldos nga Real Madrid në Juventus për 112 milionë euro, do të bëjë që agjenti i tij të marrë 11 milionë, ka konfirmuar klubi i Serie A. Jorge Mendes i bëri një...

Ronaldo thyen rokordin e madh në Itali

para 7 muajve - OraInfo

Juventusi e ka thyer rekordin për blerje të një lojtari në Serie A, duke nënshkruar me Cristiano Ronaldon, blerja e të cilit e dërgon në pozitën e dytë Gonzalo Higuainin që u ble dy vite më parë, po nga...

“Jorginho te Chelsea, Sarri shumë pranë”

para 7 muajve - Telesport

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis ka konfirmuar se Jorginho do të shkojë te Chelsea dhe marrëveshja për Maurizio Sarri-n është shumë pranë. Fjalët e De Laurentiis kanë ardhur një ditë pasi është...

Allegri flet për herë të parë për Ronaldon pas kalimit të tij në Juve

para 7 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja klubet. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është në Bruksel, Belgjikë, në një iniciativë për shëndetin...

“Juventusi është klubi i fundit në karrierë për Ronaldon”

para 7 muajve - Periskopi

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka thënë që Juventusi do të jetë klubi i fundit për yllin portugez ‘Zonja e Vjetër’ e transferoi dje Cristiano Ronaldon për shumën prej 105 milionë euro, me futbollistin...

Ndeshja e parë e Ronaldos do të jetë kundër Real Madridit

para 7 muajve - Iliria News

Vetëm 25 ditë pas transferimit të tij në Juventus nga Real Madridi, Cristiano Ronaldo mund të ballafaqohet me Real Madridin në një ndeshje miqësore që pritet të zhvillohet me 5 gusht. Ndeshja do të zhvillohet...

ALLEGRI: ME RONALDON, TË VETËDIJSHËM PËR FORCËN TONË

para 7 muajve - TV21

Massimiliano Allegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku natyrisht që tema e ditës, ishte diskutimi mbi blerjen më të re, Cristiano Ronaldo. Trajneri i bardhezinjve vlerësoi afrimin e portugezit,...

Prezantohet Ancelotti, deklarata e tij e parë si trajner tek Napoli

para 7 muajve - Lexo

Në Dimaro ka nisur një cikël i ri për Napolin. Sot në mesditë është prezantuar përpara mediave trajneri i ri, Carlo Ancelotti. Në fjalët e para të trajnerit nuk mungonte entuziazmi për këtë sfidë të re....

Bllokohet faqja ku shiteshin fanellat, shpenzimet për Ronaldon mund të nxirren pa mbërritur portugezi

para 7 muajve - Lexo

Juventusi ka zyrtarizuar në ditën e djeshme marrëveshjen me Kristiano Ronaldon, duke bërë atë që quhet edhe goditja e shekullit. Bardhezinjtë shpenzuan rreth 105 milionë euro për të marrë portugezin në...

Reali, video falenderimi Cristianos, tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

para 7 muajve - Portalb

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez,...

Ronaldo do të debutojë kundër kësaj skuadre me Juventusin

para 7 muajve - OraInfo

Vetëm 25 ditë pas transferimit të tij në Juventus, Cristiano Ronaldo mund të luajë kundër Real Madridin në një ndeshje miqësore që pritet të zhvillohet me 5 gusht. Ndeshja do të zhvillohet në Shtetet e...

Allegri “fërkon duart”: Me Ronaldon hapet një cikël i ri

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Massimiliano Allegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku natyrisht që tema e ditës, ishte diskutimi mbi blerjen më të re, Cristiano Ronaldo. Trajneri i bardhezinjve vlerësoi afrimin e portugezit,...

Marotta dhe Mendes zbulojnë “operacionin Ronaldo”

para 7 muajve - Lexo

Juventusi është duke u përgatitur për të mirëpritur triumfalisht Cristiano Ronaldon, të hënën e ardhshme, ndërsa kjo konsiderohet di goditja e shekullit në futboll. Ndërkohë, për këtë transferim ka folur...

Agjenti i Ronaldos tregon ku do ta mbyllë karrierën CR7

para 7 muajve - Sovrani

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ka thënë që Juventusi do të jetë klubi i fundit në karrierën e CR7. Ai u shpreh shumë i lumtur me akordin, përcjellë “Lajmi.net”. “Jam shumë i lumtur për Cristianon...

Videoja që shikua nga më shumë se një milion tifozë për 24 orë: Real falënderoi Ronaldon

para 7 muajve - Te Sheshi

Pas nëntë vitesh dashurie mes Cristiano Ronaldos dhe Real Madrid, erdhi “divorci”. Sigurisht pa sherr. Dhe menjëherë pas konfirmimit të lajmit se CR7-ta kaloi te “Zonja e vjetër” italiane, klubi mbretëror...

Ronaldo prezantohet të hënën, më 4 gusht ndaj Realit

para 7 muajve - Alsat-M

Një ndër transferimet më të bujshme të viteve të fundit, është padyshim kalimi i yllit portugez nga Real Madridi te Juventusi. Zyrtarizimi i transferimit, u bë gjatë ditës së djeshme, ndërkohë që prezantimi...

Zbulohen dy klubet evropiane që refuzuan transferimin e Cristiano Ronaldos

para 7 muajve - Periskopi

Jorge Mendes ia ofroi Cristiano Ronaldon dy klubeve, Man Unitedit dhe PSG por ata thanë ‘JO’ Superylli Portugez iu bashkua dje Juventusit, klub me të cilin nënshkroi kontratë katër-vjeçare ku do të përfitojë...

Real Madridit po i ikin "yjet", ja kush rrezikon largimin

para 7 muajve - Albeu

Real Madrid ditën e djeshme ka humbur një nga lojtarët më të mirë në historinë e klubit dhe më të mirën që ka apsur vitet e fundit. Por pas largimit të Cristiano Ronaldos te klubi i Juventus, një tjetër...

Allegri “fërkon duart”: Me Ronaldon hapet një cikël i ri

para 7 muajve - SuperSport

Massimiliano Allegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku natyrisht që tema e ditës, ishte diskutimi mbi blerjen më të re, Cristiano Ronaldo. Trajneri i bardhezinjve vlerësoi afrimin e portugezit,...

E kërkoi vetë lojtari: Marotta dhe Mendes zbulojnë “operacionin Ronaldo”

para 7 muajve - Mapo

Juventusi është duke u përgatitur për të mirëpritur triumfalisht Cristiano Ronaldon, të hënën e ardhshme, ndërsa kjo konsiderohet di goditja e shekullit në futboll. Ndërkohë, për këtë transferim ka folur...

Si do të luajë Ronaldo te Juventusi? Na e tregon Allegri me… tri fjalë

para 7 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo do të mbërrijë në Torino të hënën e ardhshme, ndërsa trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, përshëndeti me entuziazëm ardhjen zyrtare të kampionit portugez. “Ardhja e Ronaldos është...

JA CILAT JANË FJALËT E LAMTUMIRËS PREKËSE TË SERGIO RAMOS PËR RONALDON

para 7 muajve - TV21

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtarë i Juventus. Lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga vetë klubi “bardhë e zi” dhe nga vetë Cristiano Ronaldo. Por menjëherë pas konfirmimit për largimin e...

Transferim rekordesh, 1 fanelë e Cristiano Ronaldos shitet çdo 60 sekonda në MILANO

para 7 muajve - Newsport

Ditën e djeshme skuadra e Juventus-it ka transferuar  një nga lojtarët më të mirë të historisë së futbollit, Cristiano Ronaldon. Pas zyrtarizimit, reagimet kanë qenë të shumta për të blerë një falenë të...

Lojtarët që mund të zëvendësojnë Ronaldon te Reali

para 7 muajve - Koha.net

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij. Portugezi u pajtua t’i bashkohet...

Allegri thyen heshtjen, zbulon si do të luajë Ronaldo

para 7 muajve - Lajmi.net

Massimiliano Allegri ka lavdëruar klubin për transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka lavdëruar klubin për transferimin e Cristiano Ronaldos nga...

E kërkoi vetë lojtari; Marrota dhe Mendes zbulojnë “operacionin Ronaldo”

para 7 muajve - Telesport

Juventusi është duke u përgatitur për të mirëpritur triumfalisht Cristiano Ronaldon, të hënën e ardhshme, ndërsa kjo konsiderohet di goditja e shekullit në futboll. Ndërkohë, për këtë transferim ka folur...

Fabregas mund të kalojë në Serie A si pjesë e marrëveshjes mes Chelseat dhe Napolit

para 7 muajve - Zhurnal

Fabregas mund të kalojë në Serie A si pjesë e marrëveshjes mes Chelseat dhe Napolit "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të...

Allegri optimist: Me Ronaldon Championsi më afër

para 7 muajve - Lexo

Alegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku sigurisht tema e ditës ishte mbërritja e Kristiano Ronaldos në Torino. Alegri vlerësoi Ronaldon për kualitetin dhe tha se kjo ishte mirë për klubin. Si...

Ronaldo te Juventusi, feston Allegri: Si do të luajë? Si gjithmonë, duke bërë gola

para 7 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo do të mbërrijë në Torino të hënën e ardhshme, ndërsa trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, përshëndeti me entuziazëm ardhjen zyrtare të kampionit portugez. “Ardhja e Ronaldos është...

Pas largimit të Ronaldos, shoku i tij i zemrës paralajmëron largimin nga Real

para 7 muajve - OraInfo

Cristiano Ronaldo është tashmë histori. Një vendim, largimi i CR7, i cili ka dhe do të ketë pasoja në Real, e veçanërisht në një prej të afërmve të tij: Marcelo përcjell ORAinfo. Brazili humbet njërin...

Pas largimit të Ronaldos, Real Madridi e humb edhe një yll tjetër

para 7 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi pas 9 viteve, duke kaluar te gjiganti italian, Juventus, për një shumë prej 112 milionë euro, ndërkohë edhe situata e Gareth Bale nuk është e qartë. Bale është...

Agjenti i Ronaldos merr shumën marramendëse për transferimin e portugezit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ronaldo zyrtarisht është lojtar i Juventusit. Shumë ditë debate dhe spekulime u finalizuan me zyrtarizmin e 33-vjeçarit te klubi “bardhë e zi”. Për këtë transferim një meritë të madhe e ka agjenti i Ronaldos...

Agjenti i Ronaldos merr shumën marramendëse për transferimin e portugezit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ronaldo zyrtarisht është lojtarë i Juventus. Shumë ditë debate dhe spekulime u finalizuan me zyrtarizmin e 33-vjeçarit te klubi “bardhë e zi”. Për këtë transferim një meritë të madhe e ka agjenti i Ronaldos...

Ronaldo lojtari më i shtrenjtë në histori të Serie A, lista me top-10 transferimet

para 7 muajve - Tetova Sot

Juventusi e ka thyer rekordin për blerje të një lojtari në Serie A, duke nënshkruar me Cristiano Ronaldon, blerja e të cilit e dërgon në pozitën e dytë Gonzalo Higuainin që u ble dy vite më parë, po nga...

Top-10 transferimet më të shtrenjta në Serie A, ja ku rënditet Cristiano

para 7 muajve - Infokusi

Juventusi e ka thyer rekordin për blerje të një lojtari në Serie A, duke nënshkruar me Cristiano Ronaldon, blerja e të cilit e dërgon në pozitën e dytë Gonzalo Higuainin që u ble dy vite më parë, po nga...

Ndeshja e parë e Ronaldos do të jetë kundër Real Madridit

para 7 muajve - Gazeta Express

Vetëm 25 ditë pas transferimit të tij në Juventus nga Real Madridi, Cristiano Ronaldo mund të ballafaqohet me Real Madridin në një ndeshje miqësore që pritet të zhvillohet me 5 gusht. Ndeshja do të zhvillohet...

Bëhet e ditur! Ja kur zyrtarisht Ronaldo prezantohet në Juventus

para 7 muajve - OraInfo

Transferimi i Cristiano Ronaldos në  Juventus u konfirmua zyrtarisht dje. Tarifa është raportuar të jetë rreth 105 milionë euro, duke e bërë atë më të shtrenjtë nënshkrimin në historinë e Juventusit përcjell...

Marotta dhe Mendes zbulojnë se si lindi “operacioni Ronaldo”

para 7 muajve - Tetova Sot

Juventusi është duke u përgatitur për të mirëpritur triumfalisht Cristiano Ronaldon, të hënën e ardhshme, ndërsa kjo konsiderohet si goditja e shekullit në futboll. Ndërkohë, për këtë transferim ka folur...

Efekti Ronaldo, ja çfarë është duke ndodhur në dyqanet e Juventusit

para 7 muajve - Lajmi.net

Tifozë të shumtë kanë publikuar fotografi me fanellën e Ronaldos me numrin 7. Tifozë të Juventusit kanë vërshuar dyqanet e klubit në kërkim të fanellës së Cristiano Ronaldos. Juve Store në Torino dhe Milano...

Cristiano Ronaldo e feston me një gotë shampanjë transferimin te Juventusi

para 7 muajve - Mapo

Kjo është fotoja e parë e Cristiano Ronaldos si një lojtar i ri i Juventusit, megjithëse nuk ka fanellën bardhezi veshur, as është paraqitja e tij zyrtare. Ky imazh është zbuluar nga portali portugez “Maisfutebol”,...

Ja cilat janë fjalët e lamtumirës prekëse të Sergio Ramos për Ronaldon

para 7 muajve - RTV 21

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtarë i Juventus. Lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga vetë klubi “bardhë e zi” dhe nga vetë Cristiano Ronaldo. Por menjëherë pas konfirmimit për largimin e...

Yllin e madh që e kërkoi Milan, po e rrëmben Ancelotti

para 7 muajve - OraInfo

La Repubblica zbulon  se Chelsea mund të përfshijë Cesc Fabregas në marrëveshjen e tyre të dyfishtë për dyshen e Napolit Maurizio Sarri dhe Jorginho përcjell ORAinfo. Sipas gazetës, presidenti i Napolit...

Fabregas mund të kalojë në Serie A si pjesë e marrëveshjes mes Chelseat dhe Napolit

para 7 muajve - Telegrafi

La Repubblica shkruan se Chelsea mund ta përdorë kartonin e Cesc Fabregas për ta mbyllur marrëveshjen me Napolin për Maurizio Sarrin dhe Jorginhon. Sipas kësaj gazete është presidenti Aurelio De Laurentiis...

Kjo është e ardhmja e Gareth Bale

para 7 muajve - Infokusi

Pas largimit të Cristiano Ronaldos në Juventus, Gareth Bale ka gjasa të qëndrojë në Real Madrid, raporton AS. Ashtu si edhe Ronaldo, Bale tregoi se ishte i pazgjedhje në Madrid pas triumfit të Ligës së...

Allegri flet për Ronaldon: Cikël i ri për Juven, jemi të vetëdijshëm për forcën tonë!

para 7 muajve - Java News

Massimiliano Allegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku natyrisht që tema e ditës, ishte diskutimi mbi blerjen më të re, Cristiano Ronaldo. Trajneri i bardhezinjve vlerësoi afrimin e portugezit,...

Transferimi i Ronaldos te Juventusi mund të ketë efekt ‘domino’ te sulmuesit e tjerë

para 7 muajve - Telegrafi

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi ka shkundur futbollin evropian, pasi lëvizja e pesë herë fituesi i ‘Topit të Artë’, do të ketë efekt domino në afatin kalimtar. Tani Juventusi po shikon mënyrat...

Fabregas në Serie A?

para 7 muajve - Gazeta Express

Chelsea do ta përfshijë Fabregasin në marrëveshjen e dyfishtë me Sarrin dhe Jorginhon, ka raportuar La Republica. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, është duke insistuar që ta fus në marrëveshje...

Jorginho tradhëton keq Cityn, ikën tek rivali i tyre i përbetuar

para 7 muajve - Sovrani

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka konifurmuar se mesfushori Jorginho do të shkojë në Chelsea dhe se marrëveshja për Maurizio Sarrin është në fazën finale. Komentet e De Laurentiis vijnë një...

Efekti Ronaldo: Që nga lajmërimi, dyqani online i Juves jashtë funksionit

para 7 muajve - Medial

Dje është bërë zyrtarizimi i Cristiano Ronaldos si lojtar i Juventusit dhe kjo ka shkaktuar kaos gjithandej. Në momentin e lajmërimit webfaqja e Juves ka qenë jashtë funksionit për pak çaste, kurse që...

Këto janë fjalët e lamtumirës prekëse të Sergio Ramos për Ronaldon

para 7 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtarë i Juventus. Lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga vetë klubi "bardhë e zi" dhe nga vetë Cristiano Ronaldo. Por menjeherë pas konfirmimit për largimin e...

Ancelotti flet për transferimin e Ronaldos në Serie A: Kjo është fantastike edhe për Napolin!

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Carlo Ancelotti ka folur për transferimin e Ronaldos në Serie A. Ish-futbollisti i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dje e përfundoi transferimin e tij te Juventusi me shifrën 100 milionë eurove, shkruan...

Mesazhet emocionuese të lojtarëve të Real Madridit për Ronaldon pas largimit të tij

para 7 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo e meriton vendin në historinë e Real Madridit, sipas kapitenit madrilen Sergio Ramos. Juventusi e kompletoi transferimin e portugezit për 112 milionë euro dhe Ramos ka zgjedhur Twitterit...

Pritja mori fund, Chelsea zgjedh trajnerin e ri?

para 7 muajve - Ina

Antonio Conte pritet të ndahet me Chelsean. Chelsea sot pret të konfirmojë ardhjen e një menaxheri të ri. Mediat italiane raportojnë se “Blues” synojnë të konfirmojnë marrëveshjen për angazhimin e Maurizio...

EKSKLUZIVE: Kjo është arsyeja e çmendur pse Ronaldo zgjodhi Juventusi

para 7 muajve - OraInfo

Marrëveshja e shekullit u përfundua dje, pasi që Cristiano Ronaldon zyrtarisht  u bashkua  me Juventusin përcjell ORAinfo. Pse Juventusi? Barcelona dhe Paris Saint-Germain janë të ndaluar nga marrëveshjet...

Juventusi e pagoi Ronaldon me paratë e Chelseat, Higuain dhe Rugani drejt londinezëve për 100 milionë euro?

para 7 muajve - Telegrafi

Pas ardhjes te Juventusi të Cristiano Ronaldos, klubi do ta shes Gonzalo Higuainin dhe Daniele Ruganin te Chelsea për 100 milionë euro. Transferimi i legjendës së Real Madridit është zyrtarizuar të martën...

Dhjetë superlojtarët që mund të transferohen në Real Madrid

para 7 muajve - Shenja

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij. Portugezi u pajtua t’i bashkohet...

Pritja mori fund, Chelsea zgjedh trajnerin e ri?

para 7 muajve - Lajmi.net

. Chelsea sot pret të konfirmojë ardhjen e një menaxheri të ri. Mediat italiane raportojnë se “Blues” synojnë të konfirmojnë marrëveshjen për angazhimin e Maurizio Sarrit. Antonio Conte pritet të ndahet...

Real Madridi me video emocionuese për portugezin: Faleminderit, Cristiano Ronaldo

para 7 muajve - Zhurnal

Real Madridi me video emocionuese për portugezin: Faleminderit, Cristiano Ronaldo "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë...

Kjo është fotoja e parë e Ronaldos si "bardhezi" (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Ronaldo është zyrtarizuar ditën e djeshme si lojtarë i klubit italian, Juventus . Lajmë është bërë i ditur nga vetë klubi i Juventus dhe së fundmi po qarkullon edhe një foto e Ronaldos me zyrtarët e lartë...

Ronaldo shkakton kaos, ja çfarë ka ndodhur te Juventusi

para 7 muajve - Politiko

Transferimi i Cristiano Ronaldos ka filluar menjëherë të tregojë efektet e tij. Dje është bërë zyrtarizimi i Cristiano Ronaldos si lojtar i Juventusit dhe kjo ka shkaktuar kaos gjithandej. Në momentin...

Ancelotti befason me deklaratën për blerjen e Ronaldos nga Juventusi

para 7 muajve - Sovrani

Carlo Ancelotti ka folur për transferimin e Ronaldos në Serie A. Ish-futbollisti i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dje e përfundoi transferimin e tij te Juventusi me shifrën 100 milionë eurove, shkruan...

10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon në Real Madrid

para 7 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo e ka braktisur Real Madridin për Juventusin, prandaj gjiganti spanjoll do të jetë në kërkim të një zëvendësuesi të superyllit portugez gjatë kësaj vere. Portugezi u pajtua t’i bashkohet...

Cristiano Ronaldo e feston me një gotë shampanjë transferimin te Juventusi

para 7 muajve - Telesport

Kjo është fotoja e parë e Cristiano Ronaldos si një lojtar i ri i Juventusit, megjithëse nuk ka fanellën bardhezi veshur, as është paraqitja e tij zyrtare. Ky imazh është zbuluar nga portali portugez “Maisfutebol”,...

Pas largimit të Ronaldos, Real Madridi e humb edhe një yll tjetër

para 7 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi pas 9 viteve, duke kaluar te gjiganti italian, Juventus, për një shumë prej 112 milionë euro, ndërkohë edhe situata e Gareth Bale nuk është e qartë. Bale është...

Allegri: Me Ronaldon synojmë Championsin

para 7 muajve - KosovaPress

Cristiano Ronaldo është zyrtarizuar dje nga Juventusi, i cili i pagoi Real Madridit 105 milionë euro për blerjen e portugezit. Massimiliano Allegri ka folur sot për mediat italiane, ku natyrisht që diskutimi...

Konfirmohet: Jorginho është futbollisti i Chelseas

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Jorginho do të jetë futbollisti i Chelseas. Mesfushori i Napolit ka arritur marrëveshje me gjigantin anglez, shkruan IndeksOnline. Lajmin e ka konfirmuar Presidenti i Napolit, De Laurentiis. “Dua që t’i...

Real Madridi me video emocionuese për portugezin: Faleminderit, Cristiano Ronaldo

para 8 muajve - Telegrafi

Real Madridi e ka falënderuar Cristiano Ronaldon për nëntë vitet e kaluara në klub. Kjo pasi lojtari të martën kaloi te Juventusi. Kapiteni i kombëtares portugeze e mbyllur transferimin për 112 milionë...

Nuk do ta besoni kundër kujt skuadre do debutojë Ronaldo me Juventusin

para 7 muajve - Fakti Ditor

Vetëm 25 ditë pas transferimit të tij në Juventus, Cristiano Ronaldo mund të luajë kundër Real Madridin në një ndeshje miqësore që pritet të zhvillohet me 5 gusht. Ndeshja do të zhvillohet në Shtetet e...

Ronaldo shkakton kaos, çfarë ndodhi mbrëmë tek Juventus (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldos ka filluar menjëherë të tregojë efektet e tij ende pa u transferuar tek Juventus . Dje është bërë zyrtarizimi i Cristiano Ronaldos si lojtar i Juventusit dhe kjo ka shkaktuar kaos por...

Pas largimit të Ronaldos, Real Madridi e humb edhe një yll tjetër

para 7 muajve - Republika

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi pas 9 viteve, duke kaluar te gjiganti italian, Juventus, për një shumë prej 112 milionë euro, ndërkohë edhe situata e Gareth Bale nuk është e qartë. Bale është...

LAJM BOMBË! Ja ku prezantohet Ronaldo në stadiumin ‘Allianz’

para 8 muajve - OraInfo

Juventusi ka konfirmuar nënshkrimin e superstarit portugez Cristiano Ronaldo nga Real Madrid përcjell ORAinfo. Ish-ylli i Manchester United donte të transferohej te Zonja e Vjetër gjatë ditëve të fundit...

10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon në Real Madrid

para 7 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo e ka braktisur Real Madridin për Juventusin, prandaj gjiganti spanjoll do të jetë në kërkim të një zëvendësuesi të superyllit portugez gjatë kësaj vere. Portugezi u pajtua t’i bashkohet...

Këto janë fjalët e lamtumirës prekëse të Sergio Ramos për Ronaldon

para 7 muajve - Gazeta e re

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtarë i Juventus. Lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga vetë klubi “bardhë e zi” dhe nga vetë CristianoRonaldo. Por menjeherë pas konfirmimit për largimin e...

Chelsea e paguan çmimin e Ronaldos

para 8 muajve - Gazeta Express

Mediat italiane raportojnë se Juventusi do ta paguajë çmimin e Cristiano Ronaldos duke i shitur Gonzalo Higuainin dhe Daniele Ruganin në Chelsea për 100 milionë euro. Transferimi i Ronaldos nga Real Madridi...

Juventusit pas ardhjes se Ronaldos i largohet sulmuesi argjentinas

para 7 muajve - Gazeta e re

Ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus, do të ketë pasoja te skuadra nga Torino. CR7 do t’i kushtojë Juventusit mbi 120 milionë dhe në këtë mënyrë duhet të nxjerrë në shitje të paktën një prej ‘yje’ të...

“Dashuria juaj më bën më të fortë, urrejtja juaj më bën të pandalshëm”, 10 shprehjet më të përfolura të Ronaldos

para 8 muajve - BalkanWeb

Cristiano Ronaldo gjithmonë ka dëshirë të flasë. Dhe jo pak. Këto janë 10 frazat e tij si lojtar i “Realit të Madridit” që bënë xhiro në mbarë botën. “Mendoj se njerëzit më fërshëllejnë sepse jam i pasur,...

10 super lojtarët që mund të zëvendësojnë Ronaldon te Reali

para 7 muajve - Gazeta e re

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij. Portugezi u pajtua t’i bashkohet...

Efekti Ronaldo: Që nga lajmërimi, dyqani online i Juves jashtë funksionit

para 8 muajve - Gazeta Express

Transferimi i Cristiano Ronaldos ka filluar menjëherë të tregojë efektet e tij. Dje është bërë zyrtarizimi i Cristiano Ronaldos si lojtar i Juventusit dhe kjo ka shkaktuar kaos gjithandej. Në momentin...

Pas largimit të Ronaldos, Real Madridi e humb edhe një yll tjetër

para 7 muajve - Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi pas 9 viteve, duke kaluar te gjiganti italian, Juventus, për një shumë prej 112 milionë euro, ndërkohë edhe situata e Gareth Bale nuk është e qartë. Bale është...

Marca: Lojtarët e Real Madridit të shokuar nga largimi i Cristiano Ronaldos

para 8 muajve - BalkanWeb

Largimi i Cristiano Ronaldos drejt Juventusit ka trazuar ujrat në kampin e ‘Los Blancos’. Lojtarët e Realit janë ata më të zhgënjyerit nga tranferimi i portugezit në Torino, të paktën këtë gjë shkruan...

Ronaldo “ikonë” Realit, ja 7 momentet më të papërsëritshme me fanellën e “Los Blancos”

para 7 muajve - Newsport

Ronaldo ka mbyllur dje një nga epokat më të lavdishme n historinë e Real Madridit duke e ringjitur klubin madrilen në fron. Përvecc golave, rekordeve dhe “lumit të trofeve” portugezi ka prodhuar momente...

Ky është fati, Ronaldo ndeshjen e parë për Juventusin do t’a luajë kundër Real Madridit

para 7 muajve - Sovrani

Vetëm 25 ditë pas transferimit të tij në Juventus nga Real Madridi, Cristiano Ronaldo mund të ballafaqohet me Real Madridin në një ndeshje miqësore që pritet të zhvillohet me 5 gusht. Ndeshja do të zhvillohet...

Bale – Real Madrid, vjen lajmi i fundit

para 7 muajve - Sovrani

Pas largimit të Cristiano Ronaldos në Juventus, Gareth Bale ka gjasa të qëndrojë në Real Madrid, raporton AS, përcjellë Sovrani.info. Ashtu si Ronaldo, Bale tregoi se ishte i pazgjidhur në Madrid pas triumfit...

Ronaldo ‘largon’ yllin e madh nga Juventus

para 8 muajve - Lajmi.net

Juventus do ta shesë një yll të madh pas ardhjes së Cristiano Ronaldos. Ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus, do të ketë pasoja te skuadra nga Torino. Përkundër gëzimit të madh për blerjen e tij nga...

10 super lojtarët që mund të zëvendësojnë Ronaldon te Reali

para 7 muajve - KosovaPress

Portugezi u pajtua t’i bashkohet Juventusit për 112 milionë euro duke lënë një boshllëk të madh në klubin madrilen. Por menjëherë pas largimit, drejtuesit e Realit po mendojnë për zëvendësuesin e portugezit....

“E pabesueshme, por e vërtetë”, e gjithë bota shkruan për transferimin e Ronaldos

para 7 muajve - Java News

Deri dje transferimi i Cristiano Ronaldos tek Juventusi dukej thuajse i pamundur. Edhe pse vetë mediat e raportonin një gjë të tillë, jo të gjithë besonin se ‘blerja e shekullit’, do të realizohej. Por...

Ronaldo ” i bën nder” Bale, uellsiani ka probleme të tjera

para 7 muajve - Newsport

Transferimi i bujshëm i Cristiano Ronaldos te Juventus nuk e ka kënaqur Gareth Bale. Mesfushori i krahut të kampionëve të Europës ka rihapur bisedimet për të kërkuar largimin e tij nga “Santiago Bernabeu”....

Lamtumirë Ronaldo! Kjo video do të përlotë çdo tifoz të Real Madridit

para 7 muajve - InfoShqip

Çdo fillim ka edhe një fund, që zakonisht është i dhimbshëm I tillë ishte edhe largimi i Cristiano Ronaldos sot nga Real Madridi që ka përlotur shumicën e tifozëve të këtij klubi. Pa asnjë dyshim, Ronaldo...

Fabregas te gjiganti i Serie -A?

para 7 muajve - Sovrani

La Repubblica pretendon se Chelsea mund të përfshijë Cesc Fabregas në marrëveshjen e tyre të dyfishtë me Napolin për Maurizio Sarri dhe Jorginho, transmeton Sovrani.info. Sipas gazetës, presidenti i Napolit...

Juventusit pas ardhjes se Ronaldos i largohet sulmuesi argjentinas

para 7 muajve - KosovaPress

CR7 do t’i kushtojë Juventusit mbi 120 milionë dhe në këtë mënyrë duhet të nxjerrë në shitje të paktën një prej ‘yje’ të skuadrës për të rregulluar “Fair Play Financiar”. “Premium Sport” raporton se Gonzalo...

Këto janë fjalët e lamtumirës prekëse të Sergio Ramos për Ronaldon

para 7 muajve - KosovaPress

Lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga vetë klubi "bardhë e zi" dhe nga vetë CristianoRonaldo. Por menjeherë pas konfirmimit për largimin e tij kanë qënë shokët e skuadrës të Real Madrid ata që i kanë dhënë...

Ky është formacioni i frikshëm i Juventusit me Ronaldon

para 7 muajve - KosovaPress

Së fundmi është agjencia e njohur e lajmeve “Goal” që ka publikuar formacionin e mundshëm të Juventusit me Ronaldon. Temat: Ronaldo Juventus Formacion Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

Reali, video falenderimi Cristianos

para 8 muajve - Java News

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez,...

Reali, video falenderimi Cristianos. Tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

para 8 muajve - Infokusi

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin.Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez, Cristiano...

Ronaldo e nis me probleme te Juventusi

para 7 muajve - KosovaPress

Dje është bërë zyrtarizimi i Cristiano Ronaldos si lojtar i Juventusit dhe kjo ka shkaktuar kaos gjithandej. Në momentin e lajmërimit webfaqja e Juves ka qenë jashtë funksionit për pak çaste, kurse që...

Lamtumira prekëse e Ronaldos që përloti tifozët

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ditën e djeshme është njoftuar se Cristiano Ronaldo tashmë zyrtarisht do të jetë lojtarë i klubit italian, Juventus. Pasi klubi zyrtarizoi blerjen e tij, ka ardhur edhe një fjalim nga Ronaldo për të shpjeguar...

Pas transferimit të Ronaldos, Juventusi shet yllin e skuadrës

para 7 muajve - Bota Press

Juventus do ta shesë një yll të madh pas ardhjes së Cristiano Ronaldos. Ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus, do të ketë pasoja te skuadra nga Torino. Pas transferimit të futbollistit më të mirë në...

Efekti Ronaldo: Që nga lajmërimi, dyqani online i Juves jashtë funksionit

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Transferimi i Cristiano Ronaldos ka filluar menjëherë të tregojë efektet e tij. Dje është bërë zyrtarizimi i Cristiano Ronaldos si lojtar i Juventusit dhe kjo ka shkaktuar kaos gjithandej. Në momentin...

Sarri dhe Jorginho sot “aterojnë” në Chelsea

para 8 muajve - Gazeta Monitor

BERGAMO, ITALY - JANUARY 21: SSC Napoli head coach Maurizio Sarri looks on during the serie A match between Atalanta BC and SSC Napoli at Stadio Atleti Azzurri d'Italia on January 21, 2018 in Bergamo,...

Juventusi fillon ‘spastrimin’, ja largimi i parë 40 milionësh

para 8 muajve - Sovrani

Juventusi ka pranuar ofertën e Chelseat prej 40 milionë eurove për mbrojtësin Daniele Rugani, raporton Mediaset Premium, përcjellë Sovrani.info. Bosi i ardhshëm i Chelseat, Maurizio Sarri, menaxhoi Ruganin...

Lamtumirë Ronaldo! Kjo video do të përlotë çdo tifoz të Real Madridit

para 8 muajve - Ina

Çdo fillim ka edhe një fund, që zakonisht është i dhimbshëm I tillë ishte edhe largimi i Cristiano Ronaldos sot nga Real Madridi që ka përlotur shumicën e tifozëve të këtij klubi. Pa asnjë dyshim, Ronaldo...

Me një gotë shampanjë, Ronaldo feston kalimin në Juventus

para 8 muajve - Ina

Cristiano Ronaldo sot kaloi në Juventus nga Real Madridi për një shumë rreth 105 milionë euro. E pasi Real Madrid kishte pranuar ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit me avion privat kishte udhëtuar...

Juventusi kërkon edhe Marcelon

para 8 muajve - Medial

Pasi ka nënshkruar me Cristiano Ronaldon, raportohet se Juventus ka për synim që të transferojë shokun e tij të skuadrës Marcelo, nëse largohet Alex Sandro. Blerje 100 milionë plus 12 milionë pagesa shtesë...

Sarri me Jorginhon në Chelsea?

para 8 muajve - Medial

Napoli ka filluar stërvitjet parasezonale sot me trajnerin e ri Carlo Ancelotti, por Sarri mbetet nën kontratë derisa ajo të prishet me marrëveshje të ndërsjellët. Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis...

Lamtumirë Ronaldo! Kjo video përlotë çdo tifoz të Real Madridit

para 8 muajve - Albeu

Çdo fillim ka edhe një fund, që zakonisht është shumë i dhimbshëm. I tillë ishte edhe largimi i Cristiano Ronaldos sot nga Real Madridi që ka përlotur shumicën e tifozëve të këtij klubi. Pa asnjë dyshim,...

Nuk ngopet me Ronaldon, tani Juventusi e do edhe Marcelon

para 8 muajve - OraInfo

Juventusi nuk është ngopur me Cristiano Ronaldon. ‘Zonja e Vjetër’ pasi e transferoi yllin portugez, tani po e kërkon edhe një lojtar tjetër nga madrilenët. Sipas mediave në Itali, Juventusi dëshiron që...

Sarri me Jorginhon në Chelsea?

para 8 muajve - Gazeta Express

Maurizio Sarri mund të emërohet nesër menaxher në Chelsea e bashkë më të mund të shkojë edhe Jorginho si pjesë e një marrëveshje 65 milionë euro Napoli ka filluar stërvitjet parasezonale sot me trajnerin...

Këto janë statistikat e mahnitshme të Ronaldos

para 8 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags gola real ronaldo Cristiano Ronaldo sot kalojë nga Real Madridi në Juventus për 105 milionë euro Siç ka lajmëruar klubi i Juventusit, ata do ta paguajnë këtë çmim brenda dy viteve, derisa...

Iku nga Real, por Ronaldo ka një mesazh për madrilenët

para 8 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags leter ronaldo tifoze Cristiano Ronaldo ka zgjedhur të largohet nga Real Madrid për tu bashkuar me Juventusin. Sulmuesi portugez përmes një letre të hapur ka njoftuar arsyet e largimit nga...

Publikohet foto e festës së Ronaldos me Agnellin pas arritjes së marrëveshjes

para 8 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags agnelli festa ronaldo Cristiano Ronaldo sot kaloi te Juventusi nga Real Madridi për një shumë rreth 105 milionë euro. Pasi Real Madridi pranoi ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit...

Juventus: Ronaldo kushtoi 100 milionë euro

para 8 muajve - Koha.net

Juventusi ka zyrtarizuar transferimin e Cristiano Ronaldos për të cilin ka paguar 100 milionë euro. Portugezi ka nënshkruar kontratë katërvjeçare që skadon më 30 qershor të vitit 2022. Juve ka arritur...

Letra emocionuese e Ronaldos, drejtuar Realit dhe tifozëve

para 8 muajve - KosovaPress

Pas nëntë viteve të kaluara në Santiago Bernabeu dhe shumë trofeve të fituara, Cristiano Ronaldo i ka dhënë fund aventurës me “Los Blancos”. Portugezi përmes një letre të postuar në faqen zyrtare të klubit...

Reali, video falenderimi Cristianos. Tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez,...

Zyrtare: Ronaldo transferohet te Juventusi

para 8 muajve - Koha.net

Real Madridi ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Juventusin për transferimin e Cristiano Ronaldos. Përmes një komunikate për media, Reali ka falënderuar portugezin për sukseset që i ka sjell klubit...

Agjenti ia prezanton Realit ofertën e Juves për transferimin e Ronaldos

para 8 muajve - Koha.net

Sipas raportimeve në Spanjë, agjenti i Cristiano Ronaldos ka informuar zyrtarisht Real Madridin për ofertën e Juventusit. Jorge Mendes ka informuar zyrtarisht presidentin e klubit, Florentino Perez dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK