http://kariera.mk

Haradinaj: Liberalizimi – çështje javësh

para 7 muajve - Portalb

Liberalizimi i vizave është çështje javësh, por fillimisht duhet të presim raportin e Komisionit Evropian, theksoi kryeministrit Ramush Haradinaj. Në konferencën për media, Haradinaj foli edhe për dialogun...

Me parimet e Albin Kurtit procesi i dialogut s’mund të ecën para, thotë Shala

para 7 muajve - Gazeta Express

Blerim Shala, këshilltar i presidentit Hashim Thaçit, në Rubikon të KTV-së, ka thënë se ekipi negociator më Serbinë duhet të jetë gjithëpërfshirës. Përveç spektrit politik, ai tha se duhet të ketë edhe...

Shala: Me parimet e Kurtit dhe të Vetëvendosjes procesi i dialogut s’mund të ecën para

para 7 muajve - Koha.net

21:43 - Blerim Shala, këshilltar i presidentit Hashim Thaçit, në Rubikon të KTV-së, ka thënë se ekipi negociator më Serbinë duhet të jetë gjithëpërfshirës. Përveç spektrit politik, ai tha se duhet të ketë...

Haradinaj: Merkel e matur rreth vizave

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj tregoi se për çka ka biseduar me kancelaren gjermane, Angela Merkel gjatë takimit bilateral në Londër, njofton Klan Kosova. Shefi i qeverisë kosovare tha se me gjermanen...

Shala thotë se Thaçi u keqkuptua me deklaratën se me Serbinë s’ka vija të kuqe

para 7 muajve - Koha.net

Deklarata e presidentit Hashim Thaçi se në bisedime nuk ka vija të kuqe për Kosovën është keqkuptuar. Kështu së paku pretendon këshilltari i tij, Blerim Shala. “Synimi i tij ka qenë që të tregojë që vijat...

Blerim Shala thotë se “Ekipi i Unitetit” do të krijohet në javët e ardhshme

para 7 muajve - Gazeta Express

​Ekipi i Unitetit mbetet modeli më i mirë për përfaqësim të Kosovës në bisedimet me Serbinë, në fazën e fundit të dialogut. Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Blerim Shala në një intervistë për Rubikon...

Shala thotë se “Ekipi i Unitetit” do të krijohet në javët e ardhshme

para 7 muajve - Koha.net

Ekipi i Unitetit mbetet modeli më i mirë për përfaqësim të Kosovës në bisedimet me Serbinë, në fazën e fundit të dialogut. Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Blerim Shala në një intervistë për Rubikon...

Haradinaj: Liberalizimi – çështje javësh

para 7 muajve - Medial

Liberalizimi i vizave është çështje javësh, por fillimisht duhet të presim raportin e Komisionit Evropian, theksoi kryeministrit Ramush Haradinaj. Në konferencën për media, Haradinaj foli edhe për dialogun...

Thaçi s’mund të bëjë bashkë as partitë në pushtet për ekip negociator me Serbinë

para 7 muajve - Koha.net

Dialogu me Serbinë ka mbledhur të enjten në mëngjes krerët e shtetit. Presidenti Thaçi ishte nikoqir i takimit me kryeparlamentarin Veseli e kryeministrin Haradinaj. Për fazën e fundit të dialogut me Serbinë,...

Haradinaj: Liberalizimi – çështje javësh

para 7 muajve - RTV 21

Haradinaj: Opozita të përfshihet në dialog kurse  LDK-ja të jetë më bashkëpunuese Liberalizimi i vizave është çështje javësh, por fillimisht duhet të presim raportin e Komisionit Evropian, theksoi kryeministrit...

Shala thotë se Thaçi u keqkuptua me deklaratën se me Serbinë s’ka vija të kuqe

para 7 muajve - Sovrani

Deklarata e presidentit Hashim Thaçi se në bisedime nuk ka vija të kuqe për Kosovën është keqkuptuar. Kështu së paku pretendon këshilltari i tij, Blerim Shala. “Synimi i tij ka qenë që të tregojë që vijat...

Shala: “Ekipi i Unitetit” do të krijohet në javët e ardhshme

para 7 muajve - Infokusi

Ekipi i Unitetit mbetet modeli më i mirë për përfaqësim të Kosovës në bisedimet me Serbinë, në fazën e fundit të dialogut. Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Blerim Shala në një intervistë për Rubikon...

Këshilltari i Thaçit: Me parimet e Kurtit nuk ec dialogu me Serbinë

para 7 muajve - Bota Press

Blerim Shala, këshilltar i presidentit të vendit Hashim Thaçi ka thënë se procesi i dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë nuk mund të udhëhiqet me parimet e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti....

Këshilltari i Thaçit: Presidentit ia keqkuptuat deklaratën se nuk ka vija të kuqe në dialog

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Deklarata e presidentit Hashim Thaçi se në bisedime nuk ka vija të kuqe për Kosovën është keqkuptuar. Kështu së paku pretendon këshilltari i tij, Blerim Shala. “Synimi i tij ka qenë që të tregojë që vijat...

A është keqkuptuar deklarata e Thaçit për “vijat e kuqe” në dialogun me Serbinë?

para 7 muajve - Insajderi

Deklarata e presidentit Hashim Thaçi se në bisedime me Serbinë nuk ka vija të kuqe për Kosovën është keqkuptuar, ka thënë sot Blerim Shala, këshilltar i presidentit. Shala ka deklaruar se synimi i Thaçit,...

Këshilltari i Thaçit: Me parimet e Kurtit nuk ec dialogu me Serbinë

para 7 muajve - Insajderi

Blerim Shala, këshilltar i presidentit të vendit Hashim Thaçi ka thënë se procesi i dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë nuk mund të udhëhiqet me parimet e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti....

Këshilltari i Thaçit: Presidentit ia keqkuptuat deklaratën se nuk ka vija të kuqe në dialog

para 7 muajve - Periskopi

Deklarata e presidentit Hashim Thaçi se në bisedime nuk ka vija të kuqe për Kosovën është keqkuptuar. Kështu së paku pretendon këshilltari i tij, Blerim Shala. “Synimi i tij ka qenë që të tregojë që vijat...

Shala: Me parimet e Kurtit dhe të Vetëvendosjes procesi i dialogut s’mund të ecën para

para 7 muajve - Sovrani

Blerim Shala, këshilltar i presidentit Hashim Thaçit, në Rubikon të KTV-së, ka thënë se ekipi negociator më Serbinë duhet të jetë gjithëpërfshirës. Përveç spektrit politik, ai tha se duhet të ketë edhe...

Blerim Shala thotë se “Ekipi i Unitetit” do të krijohet në javët e ardhshme

para 7 muajve - Bota Press

​Ekipi i Unitetit mbetet modeli më i mirë për përfaqësim të Kosovës në bisedimet me Serbinë, në fazën e fundit të dialogut. Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Blerim Shala në një intervistë për Rubikon...

Edhe James Rubin, pjesë e kompanisë që Hashim Thaçi ia jep gjysmë milioni për lobim

para 7 muajve - Gazeta Express

James Rubin, në kohën kur po zhvillohej Konferenca e Rambouillet që kishte për qëllim gjetjen e një zgjidhjeje për krizën kosovaro-serbe, ishte këshilltar i Sekretares Amerikane të Shtetit Madeleine Albright....

Haradinaj: Kancelarja Merkel tha që ende kemi punë me vizat

para 7 muajve - Portalb

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Gjermania luan rol të rëndësishëm dhe është një faktor i rëndësishëm në çështjen e dialogut me Serbinë. “Sa i përket dialogut me Serbinë, Gjermania është faktor...

Haradinaj: Merkel e matur rreth vizave

para 7 muajve - Sovrani

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj tregoi se për çka ka biseduar me kancelaren gjermane, Angela Merkel gjatë takimit bilateral në Londër, njofton Klan Kosova. Shefi i qeverisë kosovare tha se me gjermanen...

Shala: Ja kur krijohet ‘Ekipi i Unitetit

para 7 muajve - Sovrani

Ekipi i Unitetit mbetet modeli më i mirë për përfaqësim të Kosovës në bisedimet me Serbinë, në fazën e fundit të dialogut. Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Blerim Shala në një intervistë për Rubikon...

Këshilltari i Thaçit: Javët e ardhshme krijojmë ‘Ekipin e Unitetit’

para 7 muajve - Periskopi

Ekipi i Unitetit mbetet modeli më i mirë për përfaqësim të Kosovës në bisedimet me Serbinë, në fazën e fundit të dialogut. Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Blerim Shala në një intervistë për Rubikon...

Thaçi mashtron publikisht? NISMA nuk s'di gjë që është pjesë e ekipit negociator me Serbinë

para 7 muajve - Albeu

Zyra e Presidentit të Kosovës e ka shpallur plotësisht funksional Ekipin Negociator, ku thuhet se subjektet politike të koalicionit janë bërë bashkë për të shkuar në bisedime me Serbinë. Presidenca e konsideron...

Thaçi s’mund të bëjë bashkë as partitë në pushtet për ekip negociator me Serbinë

para 7 muajve - Sovrani

Dialogu me Serbinë ka mbledhur të enjten në mëngjes krerët e shtetit. Presidenti Thaçi ishte nikoqir i takimit me kryeparlamentarin Veseli e kryeministrin Haradinaj. Për fazën e fundit të dialogut me Serbinë,...

Thaçi s’mund të bëjë bashkë as partitë në pushtet për ekip negociator me Serbinë

para 7 muajve - Periskopi

Dialogu me Serbinë ka mbledhur të enjten në mëngjes krerët e shtetit. Presidenti Thaçi ishte nikoqir i takimit me kryeparlamentarin Veseli e kryeministrin Haradinaj. Për fazën e fundit të dialogut me Serbinë,...

“Vizat, nëse shtyhen për vjeshtë, do të jetë më vështirë”

para 7 muajve - Koha.net

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur optimist për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës si vendi i fundit në rajon që nuk gëzojnë këtë të drejtë, por nuk ka mundur të japë ndonjë datë...

PRISHTINË: HARADINAJ-NEVOJITET KOORDINIM INSTITUCIONAL

para 7 muajve - TV Art

“Kosovës nuk i rrezikohet liberalizimi i vizave” Kosovës nuk i rrezikohet liberalizimi i vizave, por çështja mbetet nëse do të ketë liberalizim gjatë vjeshtës apo në fund të vitit, ka deklaruar kryeministri...

Haradinaj: Vizita në Londër, e frytshme dhe e rëndësishme për vendin

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri  Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar shumë të frytshëm dhe të rëndësishëm për vendin, Samitin e Londrës, në të cilën Kosova është përfaqësuar nga vetë ai. Pas kthimit nga Lodra, në konferencën...

Haradinaj: Kancelarja Merkel tha që ende kemi punë me vizat

para 7 muajve - Kallxo

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Gjermania luan rol të rëndësishëm dhe është një faktor i rëndësishëm në çështjen e dialogut me Serbinë. “Sa i përket dialogut me Serbinë, Gjermania është faktor...

Haradinaj: Në Samitin e Londrës na bën me u ndje si në shtëpi

para 7 muajve - Kallxo

Në dy ditë punime në Samitin e Londrës, ka marrë pjesë Kryeministri Ramush Haradinaj. Ai para gazetarëve tregoi në lidhje me takimet dhe punimet që u zhvilluan në Londër. “Kosova ka marrë pjesë në dy ditët...

Kryeministri thotë se vizita në Londër ishte rëndësishme për vendin

para 7 muajve - OraInfo

Kryeministri Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar shumë të frytshëm dhe të rëndësishëm për vendin, Samitin e Londrës, në të cilën Kosova është përfaqësuar nga vetë ai. Pas kthimit nga Lodra, në konferencën...

Haradinaj: Sivjet liberalizimi, por ka edhe disa javë punë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Kosovës nuk i rrezikohet liberalizimi i vizave, por çështja mbetet nëse do të ketë liberalizim gjatë vjeshtës apo në fund të vitit, ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Këto komente,...

Haradinaj: Nuk jam për Ekip të Unitetit, nuk duhet të kthehemi në periudhën e parashtetësisë

para 7 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur për dialogun me Serbinë ka theksuar se nuk është për formate të gjera si Ekipi i Unitetit dikur. Këto komente Haradinaj i bëri në konferencë e mbajtur...

Haradinaj: Dialogu duhet të përfaqësohet nga institucionet

para 7 muajve - Kallxo

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova duhet të përfaqësohet nga institucionet sa i përket çështjes së dialogut me Serbinë. Haradinaj tha se u ka bërë apel partive opozitare që të marrin pjesë...

James Rubin është pjesë e kompanisë të cilës Hashim Thaçi ia jep gjysmë milioni për lobim

para 7 muajve - Insajderi

James Rubin, në kohën kur po zhvillohej Konferenca e Rambouillet, që kishte për qëllim gjetjen e një zgjidhjeje për krizën kosovaro-serbe, ishte këshilltar i Sekretares Amerikane të Shtetit Madeleine Albright....

Edhe James Rubin, pjesë e kompanisë të cilës Hashim Thaçi ia jep gjysmë milioni për lobim

para 7 muajve - Gazeta Monitor

James Rubin, në kohën kur po zhvillohej Konferenca e Rambouillet, që kishte për qëllim gjetjen e një zgjidhjeje për krizën kosovaro-serbe, ishte këshilltar i Sekretares Amerikane të Shtetit Madeleine Albright....

Haradinaj: Liberalizimi do të bëhet këtë vit

para 7 muajve - Kallxo

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se këtë vit do të bëhet liberalizimi i vizave. Me anë të një konference për media, Haradinaj u pyet nga gazetarët në lidhje çështjen e liberalizimit të vizave. Ai...

Haradinaj: Liberilizimi do të bëhet këtë vit

para 7 muajve - Kallxo

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se këtë vit do të bëhet liberalizimi i vizave. Me anë të një konference për media, Haradinaj u pyet nga gazetarët në lidhje çështjen e liberalizimit të vizave. Ai...

Edhe James Rubin, pjesë e kompanisë të cilës Hashim Thaçi ia jep gjysmë milioni për lobim

para 7 muajve - Bota Press

James Rubin, në kohën kur po zhvillohej Konferenca e Rambouillet, që kishte për qëllim gjetjen e një zgjidhjeje për krizën kosovaro-serbe, ishte këshilltar i Sekretares Amerikane të Shtetit Madeleine Albright....

Haradinaj: Këtë vit do të ketë liberalizim të vizave

para 7 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se këtë vit do të ketë liberalizim të vizave për kosovarët. Ai këto komente i ka bërë në konferencën për media në Qeverinë e Kosovës. “Liberalizimi...

Haradinaj tregon se çfarë bisedoi me kancelaren Merkel

para 7 muajve - Medial

Çfarë foli Haradinaj me kancelaren Merkel për viza? Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë pjesëmarrjes së tij në Samitin e Londrës është takuar dhe ka biseduar për së afërmi edhe me kancelaren...

Haradinaj për dialogun: Pa hy këta të mëdhajt, nuk besoj që kjo punë kryhet

para 7 muajve - RTV 21

Haradinaj: Është e nevojshme që edhe partitë tjera të përfshihen në dialog Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për dialogun Kosovë-Serbi pasi që është kthyer nga Samiti i Londrës. I pyetur se cili është...

Haradinaj: Javën e ardhshme rekomandimi për vizat

para 7 muajve - Medial

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një konferencë për medie foli për pjesëmarrjen e tij në Samitin e Londrës. Ai tha se ka kërkuar nga shtetet pjesëmarrëse në këtë Samit që ta përkrahin transformimin...

Takim Thaçi, Haradinaj e Veseli, diskutuan për dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Portalb

Sot në orët e mëngjesit janë takuar presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj si dhe kryeparlamentari Kadri Veseli. Në këtë takim Telegrafi mëson se është diskutuar për koordinimin...

AAK zyrtarisht pjesë e ekipit negoaciator në dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Politiko

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferncë për media pas kthimit nga Samiti i Londrës. Haradinaj ka folur për ekipin negociator të dialogut duke thënë se është mirë që të gjitha partitë...

AAK zyrtarisht pjesë e ekipit negociues të Thaçit

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se partia e tij do të përfshihet në ekipin negociues të udhëhequr nga Presidenti Hashim Thaçi. Haradinaj ka folur për ekipin negociator të dialogut duke thënë...

Haradinaj tregon se pse u takuar me Thaçin dhe Veselin sot

para 7 muajve - RTV 21

Haradinaj: Duhet të jemi të koordinuar Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeparlamentarin, Kadri Veseli. Takimi i tyre ka ndodhur pasi që Haradinaj...

Çfarë foli Haradinaj me Kancelaren Merkel për viza?

para 7 muajve - Gazeta Express

Angela Merkel nuk është treguar optimiste me Haradinajn kur kanë folur për liberalizimin e vizave. Kryeministri i Ramush Haradinaj pas kthimit nga Londra ka treguar se cka bisedoi në takimet e rëdëshsishme...

Haradinaj i sigurtë se Kosovës i hiqen vizat sivjet

para 7 muajve - RTV 21

Kryeministri flet për Samitin e Londrës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferencë për media ka folur për Samitin e Londrës ku mori pjesë për dy ditë dhe po ashtu ai foli edhe për disa...

AAK zyrtarisht pjesë e ekipit negoaciator në dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferncë për media pas kthimit nga Samiti i Londrës. Haradinaj ka folur për ekipin negociator të dialogut duke thënë se është mirë që të gjitha partitë...

Haradinaj pas kthimit nga Londra: Javën e ardhshme pritet rekomandimi për vizat

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Haradinaj ka folur pas kthimit nga samiti i mbajtur në Londër. Ka thënë se ditën e parë ka takuar ministrin e forcave të armatosura të Britanisë, ku kanë diskutuar për transformimin e FSK-së....

Takohen Thaçi, Haradinaj e Veseli, diskutojnë për dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Telegrafi

Sot në orët e mëngjesit janë takuar presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj si dhe kryeparlamentari Kadri Veseli. Në këtë takim Telegrafi mëson se është diskutuar për koordinimin...

Mashtron Presidenti, NISMA nuk e di që është formuar Ekipi Negociator

para 7 muajve - Gazeta Express

Zyra e Presidentit të Kosovës e ka shpallur plotësisht funksional Ekipin Negociator ku thuhet se subjektet politike të koalicionit janë bërë bashkë për të shkuar në bisedime me Serbinë. Presidenca e konsideron...

Sonte në Rubikon i ftuar Blerim Shala

para 7 muajve - Koha.net

Në Rubikon sonte Blerim Shala, këshilltar i Presidentit Thaçi. Cila është faza e re e dialogut Kosovë – Serbi? Kush po e bllokon këtë proces? Çka ka lëvizur në mbështetjen e Thaçit kryenegociator? A mund...

Liderët shtetëror mbajnë takim, nuk flasin për media

para 7 muajve - Politiko

Presidenti Hashim Thaçi ka përcjellë nga zyra e tij kreun e Kuvendit Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj. Të dy ishin në takim te i pari i shtetit, i cili u mbajt larg medieve, Thaçi ka pararaparë...

Krerët e shtetit në takim, çka po ndodh?

para 7 muajve - OraInfo

Presidenti Hashim Thaçi ka përcjellë nga zyra e tij kreun e Kuvendit Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj. Të dy ishin në takim te i pari i shtetit, i cili u mbajt larg medieve, raporton Ekonomia...

Thaçi takon Haradinajn e Veselin, diskutojnë për bashkëveprim në dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Klan Kosova

Para pak çastesh ka përfunduar takimi mes Presidentit Hashim Thaçi, Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli. Klan Kosova merr vesh se aty është biseduar për bashkëveprimin e tri...

Liderët shtetëror mbajnë takim, nuk flasin për media

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti Hashim Thaçi ka përcjellë nga zyra e tij kreun e Kuvendit Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj. Të dy ishin në takim te i pari i shtetit, i cili u mbajt larg medieve, raporton Ekonomia...

Haradinaj: Deri në fund të vitit do të kemi liberalizim

para 7 muajve - Infokusi

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur optimist për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës si vendi i fundit në rajon që nuk gëzojnë këtë të drejtë, por nuk ka mundur të japë ndonjë datë...

AAK zyrtarisht pjesë e ekipit negoaciator në dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Infokusi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj menjëherë pas kthimit nga Samiti i Londrës ka konfirmuar se AAK do të jetë pjesë e ekipit negociator Kosovë=Serbi. Haradinaj ka folur për ekipin negociator të dialogut...

Haradinaj: Nëse vizat shtyhen për vjeshtë, do të jetë më vështirë

para 7 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur optimist për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës si vendi i fundit në rajon që nuk gëzojnë këtë të drejtë, por nuk ka mundur të japë ndonjë datë...

Haradinaj tregon se çfarë bisedoi me kancelaren Merkel

para 7 muajve - Fakti Ditor

Çfarë foli Haradinaj me kancelaren Merkel për viza? Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë pjesëmarrjes së tij në Samitin e Londrës është takuar dhe ka biseduar për së afërmi edhe me kancelaren...

Haradinaj nuk e refuzon Thaçin, AAK zyrtarisht pjesë e ekipit negociatorë

para 7 muajve - Bota Press

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se partia e tij do të përfshihet në ekipin negociues të udhëhequr nga Presidenti Hashim Thaçi. Haradinaj ka folur për ekipin negociator të dialogut duke thënë...

Haradinaj tregon definitivisht nëse AAK-ja do të jetë pjesë e dialogut

para 7 muajve - Sovrani

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferncë për media pas kthimit nga Samiti i Londrës. Haradinaj ka folur për ekipin negociator të dialogut duke thënë se është mirë që të gjitha partitë...

Haradinaj i sigurt: Liberalizimi i vizave do të bëhet këtë vit

para 7 muajve - Bota Press

Shqipe Gashi, Botapress- Kryeministri Haradinaj në konferencë për media ka treguar për zhvillimet që kanë ndodhur në Samitin e Londrës, shkruan Botapress.info Haradinaj ka thënë që liberalizimi I vizave...

Haradinaj u takua me Merkel, u fol edhe për viza

para 7 muajve - Sovrani

Angela Merkel nuk është treguar optimiste me Haradinajn kur kanë folur për liberalizimin e vizave. Kryeministri i Ramush Haradinaj pas kthimit nga Londra ka treguar se cka bisedoi në takimet e rëdëshsishme...

Vizat, nëse shtyhen për vjeshtë do të jetë më vështirë

para 7 muajve - KosovaPress

Ai këto komente i bëri në një konferencë për media pas kthimit nga Samiti i Londrës në të cilin pati disa takime të rëndësishme me zyrtarë të shteteve evropiane, me të cilët diskutoi për tema të sigurisë,...

Ekipi negociator formohet pa opozitën

para 7 muajve - OraInfo

Një ekip negociator, pjesë e të cilit nuk është opozita, do ta përfaqësojë Kosovën në takimin e dytë të fazës përfundimtare të dialogut me Serbinë. Takimi do të realizohet brenda pak ditësh, shkruan sot...

Haradinaj: Merkel ka thënë se Kosova ka ende punë për ta fituar liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka mbajtur konferencë për medie për të folur rreth pjesëmarrjes së Kosovës në samitin e Londrës. Haradinaj tha se Kosova është trajtuar në mënyrë të kujdesshme nga kryeministrja...

Haradinaj sqaron se çka diskutoi me Thaçin dhe Veselin, thotë së duhet koordinim institucional

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj në një konferencë për media ka tregua se me kreun e shtetit Hashim Thaci dhe kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli ka biseduar për pjesëmarrjen në Samitin e Londrës. Haradinaj...

Haradinaj: Vizat s’janë betejë e humbur, por duhet të punojmë intensivisht

para 7 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media në të cilën ka folur për zhvillimet e fundit dhe pjesëmarrjen në Samitin e Londrës. Ai ka thënë se ditën e parë të Samitit ka...

Formohet Ekipi negociator pa opozitën në të

para 7 muajve - Gazeta Express

Një ekip negociator, pjesë e të cilit nuk është opozita, do ta përfaqësojë Kosovën në takimin e dytë të fazës përfundimtare të dialogut me Serbinë. Takimi do të realizohet brenda pak ditësh Në Presidencë...

Formohet Ekipi negociator pa opozitën në të

para 7 muajve - Koha.net

Një ekip negociator, pjesë e të cilit nuk është opozita, do ta përfaqësojë Kosovën në takimin e dytë të fazës përfundimtare të dialogut me Serbinë. Takimi do të realizohet brenda pak ditësh, shkruan sot...

Thaçi takon Haradinajn e Veselin, diskutojnë për bashkëveprim në dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Periskopi

Para pak çastesh ka përfunduar takimi mes Presidentit Hashim Thaçi, Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli. Klan Kosova merr vesh se aty është biseduar për bashkëveprimin e tri...

Mashtron Presidenti, NISMA nuk e di që është formuar Ekipi Negociator

para 7 muajve - Sovrani

Zyra e Presidentit të Kosovës e ka shpallur plotësisht funksional Ekipin Negociator ku thuhet se subjektet politike të koalicionit janë bërë bashkë për të shkuar në bisedime me Serbinë. Presidenca e konsideron...

Thaçi takon Haradinajn e Veselin

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Para pak çastesh ka përfunduar takimi mes Presidentit Hashim Thaçi, Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentarit Kadri Veseli. Klan Kosova merr vesh se aty është biseduar për bashkëveprimin e tri...

Takohen Thaçi, Haradinaj e Veseli, diskutojnë për dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Sovrani

Sot në orët e mëngjesit janë takuar presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj si dhe kryeparlamentari Kadri Veseli. Në këtë takim Telegrafi mëson se është diskutuar për koordinimin...

Takohen krerët e shtetit, s’flasin për media

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi ka përcjellë nga zyra e tij kreun e Kuvendit Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj. Të dy ishin në takim te i pari i shtetit, i cili u mbajt larg medieve, raporton Ekonomia...

Takohen krerët e shtetit, s’flasin për media

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi ka përcjellë nga zyra e tij kreun e Kuvendit Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj. Të dy ishin në takim te i pari i shtetit, i cili u mbajt larg medieve, raporton Ekonomia...

Formohet Ekipi negociator pa opozitën në të

para 7 muajve - Infokusi

Një ekip negociator, pjesë e të cilit nuk është opozita, do ta përfaqësojë Kosovën në takimin e dytë të fazës përfundimtare të dialogut me Serbinë. Takimi do të realizohet brenda pak ditësh, shkruan sot...

Formohet Ekipi negociator pa opozitën

para 7 muajve - Insajderi

Një ekip negociator, pjesë e të cilit nuk është opozita, do ta përfaqësojë Kosovën në takimin e dytë të fazës përfundimtare të dialogut me Serbinë. Ky takimi pritet të realizohet brenda pak ditësh. Në...

Formohet Ekipi negociator pa opozitën në të

para 7 muajve - Sovrani

Një ekip negociator, pjesë e të cilit nuk është opozita, do ta përfaqësojë Kosovën në takimin e dytë të fazës përfundimtare të dialogut me Serbinë. Takimi do të realizohet brenda pak ditësh. Në Presidencë...

Ekip negociator pa opozitën në të

para 7 muajve - Periskopi

Një ekip negociator, pjesë e të cilit nuk është opozita, do ta përfaqësojë Kosovën në takimin e dytë të fazës përfundimtare të dialogut me Serbinë. Takimi do të realizohet brenda pak ditësh, shkruan sot...

Formohet Ekipi negociator pa opozitën në të

para 7 muajve - Ekonomia Online

Një ekip negociator, pjesë e të cilit nuk është opozita, do ta përfaqësojë Kosovën në takimin e dytë të fazës përfundimtare të dialogut me Serbinë. Takimi do të realizohet brenda pak ditësh, shkruan sot...

Formohet Ekipi negociator pa opozitën në të

para 7 muajve - Bota Press

Botapress, 12 Korrik- Një ekip negociator, pjesë e të cilit nuk është opozita, do ta përfaqësojë Kosovën në takimin e dytë të fazës përfundimtare të dialogut me Serbinë. Takimi do të realizohet brenda...

Takimet e rëndësishme të krerëve të vendit /VIDEO

para 7 muajve - Lajmi.net

Takimet Thaçi-Medvedev dhe Haradinaj-Merkel, në Prishtinë po vlerësohen si takime që forcojnë subjektivitetin ndërkombëtar të Kosovës. Takimi me kancelaren gjermane po vlerësohet si mundësi e përfshirjes...

LIBE heq nga rendi i ditës raportin për Kosovën, shteti opotimist për viza!

para 7 muajve - Bota Press

Komisioni Evropian po vazhdon të zvarrit publikimin e raportit për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, ndonëse publikimi i këtij raporti ishte paraparë që të ndodhë në muajin qershor. Megjithatë...

Haradinaj në Samitin e Londrës: Me liberalizimin e vizave, Evropa s’do të përballet me migrim

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se me liberalizimin e vizave vendet evropiane nuk do të përballen me migrim, por do të përfitojnë më shumë këmbim tregtar dhe të profesioneve. I pranishëm...

Haradinaj në Londër: Kosova, e gatshme të bëhet ofrues i sigurisë krahas KFOR-it

para 8 muajve - Koha.net

Në kuadër të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, në Londër, ka vazhduar pjesa e dytë e sesionit të parë e udhëhequr nga kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May, që për temë diskutimi ka çështjet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK