http://kariera.mk

Selimi: Jo që Haradinaj refuzon dialogun, por Serbia e do Thaçin

më 7.2018 - Koha.net

Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, ka thënë se Serbia e sheh presidentin Hashim Thaçi si partnerin më të mirë nga Kosova dhe me të ka krijuar partnerit të cilin nuk dëshiron që ta prishë, duke përfshirë...

Thaçi: Kosova ka linja të kuqe, Serbia duhet ta njohë pavarësinë

më 7.2018 - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi  e ndryshoi qëndrimin paraprak se në gjetjen e zgjidhjes për kontestet me Serbinë nuk ka linja të kuqe dhe theksoi se Kosova megjithatë, ka kushte të saja në fazën përfundimtare...

Dialogu, presidenti Thaçi do ekip uniteti

më 7.2018 - Klan Kosova

Njeriu që po udhëheq dialogun po kërkon unitet të spektrit politik kosovar, njofton Klan Kosova. Presidenti Hashim Thaçi tha se duhet të tejkalohen interesat partiake dhe ato elektorale. Kronikë nga Kosovë Gjoci Interesante

Vuçiq një ditë para takimit me Thaçin shkon në Paris, a do të diskutojë me Macronin për Kosovën?

më 7.2018 - Lajmi.net

Të mërkurën më 18 korrik presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Vuçiq do të takohen në Bruksel për ta vazhduar dialogun. Kjo është bërë e ditur nga zyra e Federica Mogherinit, ku është...

Mogherini takon Thaçin me Vucicin, për garanca rreth marrëveshjes

më 7.2018 - Medial

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandar Vucic do të takohen sërish të mërkurën, më 18 korrik, në kuadër të dialogut për normalizimin e marëdhenieve bashkë me shefen për politikë të jashtme...

Mogherini takon Thaçin me Vuçiqin, për garanca rreth marrëveshjes

më 7.2018 - Telegrafi

​Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandar Vuçiq do të takohen sërish të mërkurën, më 18 korrik, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve bashkë me shefen për politikë të...

Takimi i Mogherinit me Thaçin dhe Vuçiqin, BE me deklaratë zyrtare

më 7.2018 - OraInfo

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandar Vucic do të takohen sërish të mërkurën, më 18 korrik, në kuadër të dialogut për normalizimin e marëdhenieve bashkë me shefen për politikë të jashtme...

Bisedimet Kosovë-Serbi, Thaçi e Vuçiç takohen më 18 korrik

më 7.2018 - Alsat-M

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen të mërkurën e ardhshme në Bruksel në kuadër të vazhdimit të dialogut politik për normalizimin e marrëdhënieve, bëhet...

Selimi: Jo që Haradinaj refuzon dialogun, por Serbia e do Thaçin

më 7.2018 - Periskopi

Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, ka thënë se Serbia e sheh presidentin Hashim Thaçi si partnerin më të mirë nga Kosova dhe me të ka krijuar partnerit të cilin nuk dëshiron që ta prishë, duke përfshirë...

“SHBA dhe Rusia duhet të përfshihen në dialogun Kosovë-Serbi, BE nuk po ia del dot”

më 7.2018 - Lajmi.net

Bashkimi Evropian gjithnjë e më shumë po tregon se nuk ka forca të mjaftueshme për të siguruar zbatimin e marrëveshjeve të arritura ndermjet Kosovës dhe Serbisë. Një qëndrim pasiv ndaj shkeljes së marrëveshjes...

Mogherini takon Thaçin me Vuçiqin, për garanca rreth marrëveshjes

më 7.2018 - Fakti Ditor

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandar Vuçiq do të takohen sërish të mërkurën, më 18 korrik, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve bashkë me shefen për politikë të...

PSD me seancë të jashtëzakonshme tenton ta ndalin Thaçin të shkojë në dialog

më 7.2018 - RTV 21

Ja për kur është kërkuar seanca Partia Socialdemokrate e Kosovës, po synon që përmes një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës t’ia bëjë të qartë të gjithëve se presidenti Hashim Thaçi nuk është...

PSD-ja synon që ta ndalë Thaçin në përgjegjësinë e drejtimit të dialogut

më 7.2018 - Koha.net

Partia Socialdemokrate e Kosovës, po synon që përmes një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës t’ia bëjë të qartë të gjithëve se presidenti Hashim Thaçi nuk është i mandatuar për të shkuar në...

Thaçit nuk i intereson a e ka mbështetjen, konfirmon takimin e radhës në Bruksel

më 7.2018 - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e radhës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, më 18 korrik në Bruksel. “Më datën 18 korrik do të mbahet takimi i dytë i fazës...

Mogherini njofton kur do të takohen sërish Thaçi – Vuçiq

më 7.2018 - Insajderi

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandar Vucic do të takohen sërish të mërkurën, më 18 korrik, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve bashkë me shefen për politikë të...

Thaçi udhëheq ekipin negociator në takimin e radhës në Bruksel

më 7.2018 - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e radhës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, më 18 korrik në Bruksel. “Më datën 18 korrik do të mbahet takimi i dytë i fazës...

Mogherini takon Thaçin me Vuçiqin, për garanca rreth marrëveshjes

më 7.2018 - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandar Vucic do të takohen sërish të mërkurën, më 18 korrik, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve bashkë me shefen për politikë të...

Thaçi vazhdon të mbetet në krye të dialogut, takimi i radhës më 18 korrik

më 7.2018 - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e radhës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, më 18 korrik në Bruksel. “Më datën 18 korrik do të mbahet takimi i dytë i fazës...

Thaçi udhëheq ekipin negociator në takimin e radhës në Bruksel

më 7.2018 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e radhës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, më 18 korrik në Bruksel. “Më datën 18 korrik do të mbahet takimi i dytë i fazës...

Thaçi vazhdon të mbetet në krye të dialogut, takimi i radhës më 18 korrik

më 7.2018 - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e radhës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, më 18 korrik në Bruksel. “Më datën 18 korrik do të mbahet takimi i dytë i fazës...

Vjen reagimi nga BE, pas caktimit të takimit mes Thaçit e Vuçiqit

më 7.2018 - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandar Vucic do të takohen sërish të mërkurën, më 18 korrik, në kuadër të dialogut për normalizimin e marëdhenieve bashkë me shefen për politikë të jashtme...

Vuçiq një ditë para takimit me Thaçin shkon në Paris, a do të diskutojë me Macronin për Kosovën?

më 7.2018 - Gazeta Monitor

Të mërkurën më 18 korrik presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Vuçiq do të takohen në Bruksel për ta vazhduar dialogun. Kjo është bërë e ditur nga zyra e Federica Mogherinit, ku është...

Thaçi udhëheq ekipin negociator në takimin e radhës në Bruksel

më 7.2018 - RTV 21

“Ne e kemi konfirmuar pjesëmarrjen dhe duhet të punojmë të gjithë së bashku në këtë proces ” Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e radhës me presidentin serb, Aleksandar...

Dialogu me Serbinë – PSD kërkon seancë të jashtëzakonshme

më 7.2018 - Klan Kosova

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri ka njoftuar se ka nisur mbledhja e nënshkrimeve për të thirrur seancë të jashtëzakonshme rreth fazës përfundimtare të dialogut Kosovë-Serbi. Nëse mblidhen...

Thaçi: Askush s’mund ta përmbyll vetëm dialogun, por askush s’mund ta pengojë këtë proces

më 7.2018 - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se askush prej skenës politike nuk mund ta mbyllë vetëm procesin e dialogut me Serbinë. Ai këto komente i ka bërë pas vizitës së tij, në një fabrikë, në Komunën...

Opozita kërkon seancë të jashtëzakonshme për dialogun me Serbinë

më 7.2018 - Telegrafi

Deputeti i PSD-së, Visar Ymeri ka bërë të ditur se si Grup Parlamentar kanë filluar sot mbledhjen e nënshkrimeve për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme më 16 korrik lidhur me fazën finale të dialogut...

Takimi i Mogherinit me Thaçin dhe Vuçiqin, BE me deklaratë zyrtare

më 7.2018 - Bota Press

Botapress 12 korrik-Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandar Vucic do të takohen sërish të mërkurën, më 18 korrik, në kuadër të dialogut për normalizimin e marëdhenieve bashkë me shefen...

Thaçi për dialogun me Serbinë, thotë Kosova ka vija të kuqe

më 7.2018 - Zhurnal

Thaçi për dialogun me Serbinë, thotë Kosova ka vija të kuqe "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

BE-ja me qëndrim për takimin Mogherin-Thaçi- Vuçiq!

më 7.2018 - Sovrani

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandar Vucic do të takohen sërish të mërkurën, më 18 korrik, në kuadër të dialogut për normalizimin e marëdhenieve bashkë me shefen për politikë të jashtme...

Dilogu Kosovë-Serbi, mbahet javën e ardhshme raundi i ri i bisedimeve

më 7.2018 - Gazeta Tema

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka caktuar për të mërkurën më 18 korrik raundin e ri të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një njoftim të zyrës së saj thuhet...

Thaçi për dialogun me Serbinë, thotë Kosova ka vija të kuqe

më 7.2018 - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë sot fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

PSD kërkon seancë të jashtëzakonshme për dialogun

më 7.2018 - RTV 21

PSD nis mbledhjen e nënshkrimeve për seancë të jashtëzakonshme Deputeti nga Partia Socialdemokrate, Visar Ymeri ka njoftuar se me propozimin e Grupit Parlamentar të PSD-së kanë nisur mbledhjen e nënshkrimeve...

Mogherini takon Thaçin me Vucicin, për garanca rreth marrëveshjes

më 7.2018 - KosovaPress

Kjo thuhet se do të takojë presidentët për t'u siguruar rreth marrëveshjes obligative mes dy palëve. Kështu ka njoftuar zyra për informim për Punë të Jashtme, Politike dhe Siguri ë BE-së, sot. “Federica...

PSD nis mbledhjen e nënshkrimeve, të hënën seancë e jashtëzakonshme për dialogun me Serbinë

më 7.2018 - Lajmi.net

Deputeti i PSD-së, Visar Ymeri ka bërë të ditur në facebook se kanë nisur mbledhjen e nënshkrimeve për ta thirrur një seancë të jashtëzakonshme për dialogun me Serbinë. Seanca pritet të mbahet të hënën...

Mblidhen nënshkrime për seancë të jashtëzakonshme për dialogun

më 7.2018 - Kallxo

Grupi parlamentar i PSD-së ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për të thirrur një seancë të jashtëzakonshme për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Kështu ka bërë të ditur, deputeti i PSD-së, Visar...

Mblidhen nënshkrime për seancë të jashtëzkonshme për dialogun

më 7.2018 - Kallxo

Partia Socialdemokrate ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për të thirrur një seancë të jashtëzakonshme për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Kështu ka bërë të ditur, deputeti i PSD-së, Visar Ymeri...

Thaçi për dialogun me Serbinë, thotë Kosova ka vija të kuqe

më 7.2018 - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë sot fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Thaçi thotë se Kosova ka vija të kuqe në dialog, Serbia duhet ta njohë Kosovën

më 7.2018 - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë të ditur se Kosova ka vija të kuqe ndaj Serbisë sa i përket çështjes së dialogut final me Serbinë. Ai ka theksuar se kjo marrëveshje finale me Serbinë do të jetë...

Çfarë do Prishtina e çka Beogradi nga dialogu i Brukselit

më 7.2018 - Koha.net

Bashkimi Evropian kërkon ritëm të intensifikuar në dialogun Kosovë-Serbi, si dhe zbatim të marrëveshjeve të mëhershme, shkruan DW. Takimi i radhës mbahet javën që vjen. Takimi i nivelit të lartë ndërmjet...

Thaçi: Askush nuk mund ta përmbyllë vetëm dialogun, por askush nuk mund ta pengoj këtë proces

më 7.2018 - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se askush prej skenës politike nuk mund ta mbyllë vetëm procesin e dialogut me Serbinë. Ai këto komente i ka bërë pas vizitës së tij, në një fabrikë, në Komunën...

Thaçi bën të fortin me Serbinë pas reagimit të fortë kundër planit të tij të faljes së krimeve në Kosovë

më 7.2018 - Albeu

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Thaçi: Serbia duhet ta njoh Kosovën

më 7.2018 - RTV 21

Sipas presidentit djalogu Kosovë-Serbi duhet të përmbyllet me marrëveshje Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija...

Thaçi: Kosova ka vija të kuqe, Serbia duhet ta njoh Kosovën

më 7.2018 - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaqanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Thaçi: Kosova ka vija të kuqe për Serbinë

më 7.2018 - OraInfo

Zmbrapset Presidenti, tash thotë se Kosova ka vija të kuqe për Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija të...

PSD me seancë të jashtëzakonshme tenton ta ndalin Thaçin të shkojë në dialog

më 7.2018 - Bota Press

Partia Socialdemokrate e Kosovës, po synon që përmes një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës t’ia bëjë të qartë të gjithëve se presidenti Hashim Thaçi nuk është i mandatuar për të shkuar në...

Vuçiq e Thaçi takohen në Bruksel më 18 korrik

më 7.2018 - DW

Bashkimi Evropian kërkon ritëm të intensifikuar në dialogun Kosovë-Serbi, si dhe zbatim të marrëveshjeve të mëhershme. Takimi i radhës mbahet javën që vjen. Takimi i nivelit të lartë ndërmjet Presidentit...

Të mërkurën nis raundi i ri i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

më 7.2018 - Lexo

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka caktuar për të mërkurën më 18 korrik raundin e ri të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një njoftim të zyrës së saj thuhet...

Zmbrapset Presidenti, tash thotë se Kosova ka vija të kuqe për Serbinë

më 7.2018 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaqanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Thaçi: Kosova ka vija të kuqe, Serbia duhet ta njoh Kosovën

më 7.2018 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaqanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

PSD-ja tenton ta ndalë Thaçin që të mos marrë pjesë në takimin e 18 korrikut në Bruksel

më 7.2018 - Periskopi

Partia Socialdemokrate e Kosovës, po synon që përmes një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës t’ia bëjë të qartë të gjithëve se presidenti Hashim Thaçi nuk është i mandatuar për të shkuar në...

Plan i PSD-së për ta ndalë Hashim Thaçin

më 7.2018 - Insajderi

Partia Socialdemokrate e Kosovës, po synon që përmes një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës t’ia bëjë të qartë të gjithëve se presidenti Hashim Thaçi nuk është i mandatuar për të shkuar në...

Partia që me seancë të jashtëzakonshme tenton ta ndalojë Thaçin të shkojë në dialog

më 7.2018 - Insajderi

Partia Socialdemokrate e Kosovës, po synon që përmes një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës t’ia bëjë të qartë të gjithëve se presidenti Hashim Thaçi nuk është i mandatuar për të shkuar në...

PSD me seancë të jashtëzakonshme tenton ta ndalin Thaçin të shkojë në dialog

më 7.2018 - KosovaPress

Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri, ka thënë për KosovaPress, se përmes kësaj seance po synojnë ta ndalojnë që kreu i shtetit të shkojë në dialog me homologun e tij serb Aleksandër Vuçiq,...

PSD me seancë të jashtëzakonshme tenton ta ndalin Thaçin të shkojë në dialog

më 7.2018 - Gazeta e re

Partia Socialdemokrate e Kosovës, po synon që përmes një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës t’ia bëjë të qartë të gjithëve se presidenti Hashim Thaçi nuk është i mandatuar për të shkuar në...

PSD kërkon seancë të jashtëzakonshme për për dialogun me Serbinë

më 7.2018 - Infokusi

Deputeti i PSD-së, Visar Ymeri ka bërë të ditur në facebook se kanë nisur mbledhjen e nënshkrimeve për ta thirrur një seancë të jashtëzakonshme për dialogun me Serbinë. Seanca pritet të mbahet të hënën...

Thaçi bën të fortin me Serbinë, pasi u reagua fuqishëm pas planit të tij për faljen e serbëve

më 7.2018 - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Vuçiq të martën takohet me Macron në Paris

më 7.2018 - Klan Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të qëndrojë të martën, më 17 korrik, në një vizitë zyrtare në Francë, me ftesë të kreut të shtetit francez, Emmanuel Macron. Shefi i shtetit serb  njoftoi në fund të...

Thaçi udhëheq ekipin negociator në takimin e radhës në Bruksel

më 7.2018 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e radhës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, më 18 korrik në Bruksel. “Më datën 18 korrik do të mbahet takimi i dytë i fazës...

Liderët shtetërorë koordinohen për dialogun

më 7.2018 - Albinfo

Ndryshe raundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës e Serbisë, që udhëhiqet nga kryetarët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç, do të mbahet të mërkurën e ardhshme, më 18 korrik. Presidenti Hashim Thaçi sot ka...

Caktohet data, javën e ardhshme mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi

më 7.2018 - BalkanWeb

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka caktuar për të mërkurën më 18 korrik raundin e ri të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një njoftim të zyrës së saj thuhet...

Takimi i radhës Thaçi-Vuçiç më 18 korrik

më 7.2018 - Zhurnal

Takimi i radhës Thaçi-Vuçiç më 18 korrik "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat...

Thaçi udhëheq ekipin negociator në takimin e radhës në Bruksel

më 7.2018 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e radhës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, më 18 korrik në Bruksel. “Më datën 18 korrik do të mbahet takimi i dytë i fazës...

Thaçi udhëheq ekipin negociator në takimin e radhës në Bruksel

më 7.2018 - KosovaPress

“Më datën 18 korrik do të mbahet takimi i dytë i fazës finale për arritjen e marrëveshjes përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë i ndërmjetësuar nga BE-ja. Ne e kemi konfirmuar pjesëmarrjen dhe duhet...

Thaçi: Më 18 Korrik takimi i radhës, Serbia duhet ta njohë Kosovën

më 7.2018 - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi sërish ka deklaruar se dialogu mes Kosovës e Serbisë duhet të përfundojë me njohje ligjërisht të obligueshme për të dyja palët. Në një deklarim për media, Thaçi ka konfirmuar se...

PSD nis mbledhjen e nënshkrimeve, të hënën seancë e jashtëzakonshme për dialogun me Serbinë

më 7.2018 - Insajderi

Deputeti i PSD-së, Visar Ymeri ka bërë të ditur në facebook se kanë nisur mbledhjen e nënshkrimeve për ta thirrur një seancë të jashtëzakonshme për dialogun me Serbinë. Seanca pritet të mbahet të hënën...

Takim Thaçi-Vuçiq, javën e ardhshme

më 7.2018 - Alsat-M

Do të mbahet më 18 korrik takimi i radhës ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Është Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica...

Takimi i radhës Thaçi-Vuçiç më 18 korrik

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Zyra e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini ka bërë të ditur se takimi i radhës në Bruksel ndërmjet presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë Aleksandër Vuçiç...

Finalizimi i dialogut, Thaçi takon Vuçiç javën e ardhshme

më 7.2018 - Portalb

Do të mbahet më 18 korrik takimi i radhës ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiç. Është Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica...

Takimi i radhës midis presidentëve Thaçi e Vuçiq më 18 korrik

më 7.2018 - Evropa e Lirë

Takimi i radhës ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel, pritet të zhvillohet më 18 korrik, ka konfirmuar kabineti i Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Presidenti i...

Takimi i radhës Thaçi-Vuçiq më 18 korrik

më 7.2018 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq do të takohen në Bruksel më 18 korrik. Ky takim është ftuar nga ndërmjetësuesja e dialogut Kosovë-Serbi, shefja për politikë...

Mblidhen nënshkrime për seancë të jashtëzakonshme për dialogun

më 7.2018 - Sovrani

Grupi parlamentar i PSD-së ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për të thirrur një seancë të jashtëzakonshme për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Kështu ka bërë të ditur, deputeti i PSD-së, Visar...

Javën e ardhshme mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë - Serbi

më 7.2018 - Zëri i Amerikës

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka caktuar për të mërkurën më 18 korrik raundin e ri të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një njoftim të zyrës së saj thuhet...

PSD-ja kërkon seancë të jashtëzakonshme për dialogun me Serbinë

më 7.2018 - Periskopi

Deputeti nga radhët e PSD-së, Visar Ymeri ka bërë të ditur se sot ka filluar mbledhja e nënshkrimeve për të thirrur seancë të jashtëzakonshme lidhur me fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Seanca, nëse...

Tahiri: Presidenti duhet ta udhëheqë dialogun

më 7.2018 - Politiko

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”,...

Thaçi për dialogun me Serbinë, thotë Kosova ka vija të kuqe

më 7.2018 - Bota Press

Botapress, 12 Korrik Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë sot fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet...

Takimi i radhes Thaci – Vuci me 18 korrik ne Bruksel

më 7.2018 - Presheva Jone

Federica Mogherini do të organizojë një takim tjetër në kuadrin e dialogut të lehtësuar nga BE. Takimi i radhes Thaci – Vuci me 18 korrik ne Bruksel, ka thëne sot per agjencine e lajmeve “Presheva Jonë”...

Thaçi e Vuçiq takohen më 18 korrik për vazhdimin e fazës finale të dialogut

më 7.2018 - Politiko

18 Korriku pritet të jetë dita kur do të ketë një takim tjetër midis presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media...

Takimi i radhës Thaçi-Vuçiq më 18 korrik

më 7.2018 - Telegrafi

Zyra e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka bërë të ditur se takimi i radhës në Bruksel, ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq...

Takimi i radhës Thaçi-Vuçiq më 18 korrik

më 7.2018 - Ina

Zyra e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka bërë të ditur se takimi i radhës në Bruksel, ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq...

Raund i ri bisedimesh Kosovë – Serbi

më 7.2018 - Ina

Më 18 korrik të këtij muaji do të filloj një raund i ri i bisedimeve për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë. Takimi i radhës sërish do të realizohet nga presidenti i Kosovës Hashim Thaci...

Zyrtare: Kjo është data e takimit Thaçi- Vuçiq

më 7.2018 - OraInfo

Zyra e Federica Mogherinit ka bërë të ditur datën e takimit të radhës ndërmjet presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë. Takimi i dytë i fazës finale të dialogut me Serbinë do të mbahet më 18 korrik....

Zyrtare, Thaçi e Vuçiq takohen më 18 korrik

më 7.2018 - Kallxo

Rundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës e Serbisë që udhëhiqet nga kryetarët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiqi do të mbahet të mërkurën e ardhshme, më 18 korrik, është kumtuar sot në Bruksel. Përfaqësuesja...

Thaçi: Nuk do të ketë amnisti për ata që kanë kryer krime në Kosovë

më 7.2018 - KosovaPress

Kështu ka deklaruar Presidenti i vendit Hashim Thaçi, derisa sa ka thënë se të gjitha ata që kanë kryer krime lufte në Kosovë duhet të dalin para drejtësisë sa më shpejt që është e mundur. Tashmë kur brenda...

Thaçi e Vuçiq takohen në Bruksel më 18 korrik

më 7.2018 - RTV 21

Vazhdon dialogu Kosovë-Serbi Rundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës e Serbisë që udhëhiqet nga kryetarët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiqi do të mbahet të mërkurën e ardhshme, më 18 korrik, është kumtuar...

Kur krejt e kundërshtojnë për kryenegociator, Thaçit i vjen një mbështetje

më 7.2018 - Medial

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”,...

Thaçi e Vuçiq takohen në Bruksel më 18 korrik

më 7.2018 - Koha.net

Rundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës e Serbisë që udhëhiqet nga kryetarët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiqi do të mbahet të mërkurën e ardhshme, më 18 korrik, është kumtuar sot në Bruksel, transmeton...

Thaçi e Vuçiq e vazhdojnë dialogun, takohen sërish me 18 korrik

më 7.2018 - Medial

18 Korriku pritet të jetë dita kur do të ketë një takim tjetër midis presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media...

S’ka datë për takimin e dytë të fazës finale

më 7.2018 - Klan Kosova

Pavarësisht se në takimin e parë të fazës finale të dialogut Prishtinë – Beograd të dyja palët janë pajtuar që të intensifikohen takimet në kuadër të këtij procesi, ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi...

Tahiri: Presidenti duhet ta udhëheqë dialogun

më 7.2018 - Klan Kosova

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo për gazetën “Epoka e re”, ka thënë se konsensusin...

Thaci thotë se Kosova ka vija të kuqe për Serbinë

më 7.2018 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Tahiri: Presidenti duhet ta udhëheqë dialogun

më 7.2018 - Telegrafi

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”,...

Zmbrapset Presidenti, tash thotë se Kosova ka vija të kuqe për Serbinë

më 7.2018 - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Thaçi: Për shtetin e Kosovës ekziston vijë e kuqe e qartë, Serbia ta njohë shtetin e Kosovës

më 7.2018 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Zyrtare: Thaçi e Vuçiq takohen më 18 korrik për vazhdimin e fazës finale të dialogut

më 7.2018 - Gazeta Express

18 Korriku pritet të jetë dita kur do të ketë një takim tjetër midis presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media...

Thaçi: Serbia duhet ta njoh Kosovën

më 7.2018 - KosovaPress

Sipas tij, ky proces duhet të përmbyllet me një marrëveshje historike, ligjërisht të obligueshme për të dyja palët, ku rezultat final do të ishte njohja e Kosovës nga Serbia. “Për shtetin e Kosovës ekziston...

Zyrtare: Thaçi e Vuçiq takohen më 18 korrik për vazhdimin e fazës finale të dialogut

më 7.2018 - Lajmi.net

18 Korriku pritet të jetë dita kur do të ketë një takim tjetër midis presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media...

Zyrtare: Thaçi e Vuçiq takohen më 18 korrik për vazhdimin e fazës finale të dialogut

më 7.2018 - Lajmi.net

18 Korriku pritet të jetë dita kur do të ketë një takim tjetër midis presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media...

Thaçi: Kosova ka vija të kuqe, Serbia duhet ta njohë Kosovën

më 7.2018 - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova ka vija të kuqe edhe në fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Finalizimi i dialogut, Thaçi takon Vuçiç javën e ardhshme

më 7.2018 - Shenja

Do të mbahet më 18 korrik takimi i radhës ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiç. Është Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica...

S’ka datë për takimin e dytë të fazës finale

më 7.2018 - Gazeta Express

Pavarësisht se në takimin e parë të fazës finale të dialogut Prishtinë - Beograd të dyja palët janë pajtuar që të intensifikohen takimet në kuadër të këtij procesi, ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi...

S’ka datë për takimin e dytë të fazës finale

më 7.2018 - Lajmi.net

Pavarësisht se në takimin e parë të fazës finale të dialogut Prishtinë - Beograd të dyja palët janë pajtuar që të intensifikohen takimet në kuadër të këtij procesi, ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi...

Vuçiç dhe Taçi, sërish në dialog më 18 korrik

më 7.2018 - Te Sheshi

Presidentët Tadiç e Thaçi, të pranishëm në Bruksel, kanë vendosur që më datë 18 korrik të kenë një tjetër takim mes tyre, po aty, në kryeqytetin e BE-së, diktuar nga znj.Mogherini dhe me praninë e saj....

Thaçi: Askush nuk mund të bllokojë procesin e dialogut me Serbinë

më 7.2018 - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se është momenti që liderët politikë të vendit të marrin përgjegjësitë e tyre në dialogun me Serbinë, ndërsa shfaqi drojën se nëse nuk ndodh tani njohja...

Vaktohet data e takimit Thaçi-Vuçiq

më 7.2018 - Insajderi

Rundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës e Serbisë që udhëhiqet nga kryetarët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiqi do të mbahet të mërkurën e ardhshme, më 18 korrik, është kumtuar sot në Bruksel, transmeton...

Zyrtare: Thaçi e Vuçiq takohen më 18 korrik

më 7.2018 - Infokusi

18 Korriku pritet të jetë dita kur do të ketë një takim tjetër midis presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media...

S’ka datë për takimin e dytë të fazës finale

më 7.2018 - Infokusi

Pavarësisht se në takimin e parë të fazës finale të dialogut Prishtinë – Beograd të dyja palët janë pajtuar që të intensifikohen takimet në kuadër të këtij procesi, ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi...

Thaçi e Vuçiq takohen në Bruksel, më 18 korrik

më 7.2018 - Illyria

Bruksel, 12 korrik 2018 – Rundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës e Serbisë që udhëhiqet nga presidentët e dy vendeve, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiqi, do të mbahet të mërkurën e ardhshme, më 18 korrik....

Tahiri: Presidenti duhet ta udhëheqë dialogun

më 7.2018 - Ekonomia Online

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo për gazetën “Epoka e re”, ka thënë se konsensusin...

Thaçi takon Vuçiqin javën e ardhshme

më 7.2018 - KosovaPress

Është Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, e cila ka ftuar në takim të dy palët përfaqësuese të Kosovës dhe Serbisë për javën e ardhshme. Kjo është konfirmuar nga...

Takimi i radhës Thaçi-Vuçiq më 18 korrik

më 7.2018 - Fol

Zyra e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka bërë të ditur se takimi i radhës në Bruksel, ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq...

BE konfirmon, ja kur mbahet takimi i radhës Thaçi-Vuçiq

më 7.2018 - Sovrani

Zyra e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka bërë të ditur se takimi i radhës në Bruksel, ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq...

Takimi i radhës Thaçi- Vuçiq më 18 korrik

më 7.2018 - Periskopi

18 Korriku pritet të jetë dita kur do të ketë një takim tjetër midis presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media...

Zyrtare: Ja kur do të takohen Thaçi e Vuçiq për vazhdimin e fazës finale të dialogut!

më 7.2018 - Bota Press

Botapress, 12 Korrik- 18 Korriku pritet të jetë dita kur do të ketë një takim tjetër midis presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Kjo është bërë e ditur në një...

Thaçi e Vuçiq takohen më 18 korrik për vazhdimin e fazës finale të dialogut

më 7.2018 - Ekonomia Online

18 Korriku pritet të jetë dita kur do të ketë një takim tjetër midis presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media...

Zyra e Mogherinit publikon datën e takimit të radhës Thaçi – Vuçiq

më 7.2018 - Insajderi

Zyra e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mohgerini, ka bërë të ditur se më 18 korrik do të takohen presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq për vazhdimin...

Kur krejt e kundërshtojnë për kryenegociator, Thaçit i vjen një mbështetje

më 7.2018 - Bota Press

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”,...

S’ka datë për takimin e dytë të fazës finale

më 7.2018 - Sovrani

Pavarësisht se në takimin e parë të fazës finale të dialogut Prishtinë – Beograd të dyja palët janë pajtuar që të intensifikohen takimet në kuadër të këtij procesi, ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi...

S’ka datë për takimin e dytë të dialogut Kosovë-Serbi

më 7.2018 - Periskopi

Pavarësisht se në takimin e parë të fazës finale të dialogut Prishtinë – Beograd të dyja palët janë pajtuar që të intensifikohen takimet në kuadër të këtij procesi, ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi...

Tahiri: Kosova duhet t’i qesë vija të kuqe Serbisë në dialog

më 7.2018 - Infokusi

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo ka thënë për “Epoka e re” se konsensusin...

S’ka datë për takimin e dytë të fazës finale

më 7.2018 - Ekonomia Online

Pavarësisht se në takimin e parë të fazës finale të dialogut Prishtinë – Beograd të dyja palët janë pajtuar që të intensifikohen takimet në kuadër të këtij procesi, ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi...

“Vijat e Kuqe” të Edita Tahirit

më 7.2018 - Insajderi

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo ka thënë për “Epoka e re” se konsensusin...

Tahiri thotë se Kosova duhet t’i vë vija të kuqe Serbisë në dialog

më 7.2018 - Telegrafi

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo ka thënë për “Epoka e re” se konsensusin...

Ish-kryenegociatorja thotë se Kosova duhet t’i qesë vija të kuqe Serbisë në dialog

më 7.2018 - Lajmi.net

​Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo ka thënë për “Epoka e re” se konsensusin...

Edita Tahiri: Kosova duhet t’i ketë vijat e kuqe në dialog

më 7.2018 - OraInfo

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo ka thënë për “Epoka e re” se konsensusin...

Ish-kryenegociatorja thotë se Kosova duhet t'i qesë vija të kuqe Serbisë në dialog

më 7.2018 - Gazeta Express

​Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo ka thënë për “Epoka e re” se konsensusin...

Kosova po e humb momentin për arritje të marrëveshjes me Serbinë, thotë Thaçi

më 7.2018 - Koha.net

I shqetësuar ka thënë të jetë presidenti Hashim Thaçi se Kosova po rrezikon të humbasë momentin vendimtar të arritjes së marrëveshjes me Serbinë, raporton KTV . Ai ka theksuar se kjo po rrezikohet nga...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi: Të gjithë t’i kontribuojnë dialogut me Serbinë

më 7.2018 - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do të jetë në gjendje ta bllokojë këtë proces. Gjatë një vizite në Ferizaj,...

Edita Tahiri thotë se Kosova duhet t’i qesë vija të kuqe Serbisë në dialog

më 7.2018 - Infokusi

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo ka thënë për “Epoka e re” se konsensusin...

Taktizimet para finales së dialogut

më 7.2018 - Klan Kosova

Veprimet që së fundmi po bëjnë autoritetet në Kosovë dhe në Serbi, sinjalizojnë se të dy palët po përgatiten për fazën e fundit të dialogut në Bruksel, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve politike, shqiptarë...

Tahiri thotë se Kosova duhet t’i vë vija të kuqe Serbisë në dialog

më 7.2018 - Sovrani

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo ka thënë për “Epoka e re” se konsensusin...

Tahiri: Kosova duhet t’i qesë vija të kuqe Serbisë në dialog

më 7.2018 - Periskopi

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo ka thënë për “Epoka e re” se konsensusin...

Thaçi: Askush nuk mund të bllokojë procesin e dialogut me Serbinë

më 7.2018 - Vizion Plus

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do ta bllokojë këtë proces. Gjatë një vizite në Ferizaj, Thaçi...

Kosova po e humb momentin për arritje të marrëveshjes me Serbinë, thotë Thaçi

më 7.2018 - Koha.net

I shqetësuar ka thënë të jetë presidenti Hashim Thaçi se Kosova po rrezikon të humbasë momentin vendimtar të arritjes së marrëveshjes me Serbinë, raporton KTV . Ai ka theksuar se kjo po rrezikohet nga...

Ish-kryenegociatorja thotë se Kosova duhet t’i qesë vija të kuqe Serbisë në dialog

më 7.2018 - Bota Press

Botapress, 11 Korrik- Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, i ka ftuar partitë politike për konsensus rreth fazës finale të dialogut me Serbinë. Ajo ka thënë për “Epoka...

THAÇI: JAM I VENDOSUR PËR MARRËVESHJE ME SERBINË

më 7.2018 - TV21

Presidenti Hashim Thaçi edhe sot ka kërkuar unitet politik rreth dialogut me Serbinë. Sipas tij, çdo herë kur klasa politike është bërë bashkë ka treguar rezultate të mira në interes për Kosovën.

Thaçi: Jam i vendosur për marrëveshje me Serbinë

më 7.2018 - RTV 21

Thaçi: Opozita të përfshihet në dialog Presidenti Hashim Thaçi edhe sot ka kërkuar unitet politik rreth dialogut me Serbinë. Sipas tij, çdo herë kur klasa politike është bërë bashkë ka treguar rezultate...

Thaçi: Të gjithë t’i kontribuojnë dialogut me Serbinë

më 7.2018 - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do të jetë në gjendje ta bllokojë këtë proces. Gjatë një vizite në Ferizaj,...

Thaçi thotë se askush nuk mund të bllokojë procesin e dialogut

më 7.2018 - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se është momenti që liderët politikë të vendit të marrin përgjegjësitë e tyre në dialogun me Serbinë, ndërsa shfaqi drojën se nëse nuk ndodh tani njohja...

Thaçi: Askush nuk mund të bllokojë procesin e dialogut

më 7.2018 - RTV 21

Thaçi: Liderët politikë të marrin përgjegjësitë e tyre në këtë proces Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se është momenti që liderët politikë të vendit të marrin përgjegjësitë e tyre në dialogun...

Thaçi: Njohja nga Serbia do të ishte arritje historike për Kosovën

më 7.2018 - Klan Kosova

Synim e kemi arritjen e marrëveshjes përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë dhe të ndodhë njohja reciproke mes shtetit të Kosovës dhe Serbisë, kështu ka thënë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë mbikëqyrjes...

Thaçi thotë se opozita s’mund t’i vë veto udhëheqjes së tij të dialogut

më 7.2018 - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se opozita nuk mund t’i vërë veto udhëheqjes së tij të dialogut përfundimtar me Serbinë, por është i vetëdijshëm se as i vetëm nuk mund ta udhëheqë atë, raporton...

Thaçi: Të gjithë t’i kontribuojnë dialogut me Serbinë

më 7.2018 - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do të jetë në gjendje ta bllokojë këtë proces. Gjatë një vizite në Ferizaj,...

Thaçi: Të gjithë t'i kontribujnë dialogut me Serbinë

më 7.2018 - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do të jetë në gjendje ta bllokojë këtë proces. Gjatë një vizite në Ferizaj,...

Thaçi nga arat e Ferizajit dërgon mesazhe për dialogun me Serbinë

më 7.2018 - Infokusi

Vizitoi Ferizajin për korrje-shirje, por sërish nuk arriti ti ikë temës së nxehtë të dialogut me Serbinë. Presidenti Hashim Thaçi nga arat me grurë të Ferizajit, ftoi liderët politikë në Kosovë që të marrin...

Thaçi: Të gjithë t’i kontribuojnë dialogut me Serbinë

më 7.2018 - Illyria

Prishtinë, 11 korrik 2018 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se askush nuk mund ta udhëheqë vetëm procesin e negociatave me Serbinë dhe se askush nuk do të jetë në gjendje ta bllokojë këtë proces....

Ish-këshilltari i Isa Mustafës e quan Presidentin Thaçi “kryenegociator klandestin!”

më 7.2018 - Bota Press

Adelina Mexhuani, Botapress 11 Koriik- Dialogu me Serbinë është pjesë e programit qeverisës 2017-2021 të kryeministrit Ramush Haradinaj, mirëpo faza finale e dialogut Kosovë- Serbi e gjen Kosovën të ndarë...

Thaçi: Askush nuk mund të bllokojë procesin e dialogut

më 7.2018 - KosovaPress

Ai këto komente i bëri gjatë mbikëqyrjes së korrje-shirjeve në fshatin Prelez të Jerlive në komunën e Ferizajt. Kreu i vendit tha se është e rëndësishme që spektri politik në vend ka qëndrim të përbashkët...

Presidenti Thaçi e ka një porosi për Isa Mustafën

më 7.2018 - Insajderi

Duke marrë për bazë se Lidhja Demokratike e Kosovës është kundër idesë që presidenti Hashim Thaçi ta udhëheqë dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, ky i fundit e ka një porosi për liderin e LDK-së, Isa Mustafa....

Thaçi: Njohja nga Serbia do të ishte arritje historike për Kosovën

më 7.2018 - Ekonomia Online

Synim e kemi arritjen e marrëveshjes përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë dhe të ndodhë njohja reciproke mes shtetit të Kosovës dhe Serbisë, kështu ka thënë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë mbikëqyrjes...

Kthesat në procesin e dialogut nuk ndodhin si në futboll

më 7.2018 - Koha.net

Tash kur kanë kaluar aq shumë vjet gjatë të cilëve ka dështuar dialogu, kjo ka vështirësuar shumë pozicionin e Kosovës, ka shkaktuar ndarje të reja të brendshme, qoftë në relacione ndëretnike, qoftë mes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK