http://kariera.mk

Raporti antidrogës italiane, opozita akuza qeverisë

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri opozita shpërtheu sot në akuza të forta ndaj qeverisë së Kryeministrit Edi Rama pas publikimit të Raportit të Drejtorisë Qendrore të Antidrogës italiane sipas të cilit “Shqipëria është vendi...

Shqipëria furnizuesi kryesor i Italisë me marijuanë

para 7 muajve - Insajderi

Shqipëria ishte vendburimi kryesor që furnizoi me kanabis dhe marijuanë tregun italian të drogës, vitin e kaluar. Konstatimi vjen në raportin vjetor të Drejtorisë Qendrore të Shërbimeve të Antidrogës,...

Deputeti i PD: Italia zbulon mashtrimin e Ramës, Shqipëria e para në kultivimin dhe trafikimin e kanabisit

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Raporti i Antidrogës italiane për vitin 2017, sipas të cilit “sasitë më të mëdha të drogës në Itali vijnë nga Shqipëria”, ka ngjallur reagim të madh tek aktorët politikë në vendin tonë. Deputeti...

Opozita: Raporti i Shërbimit italian të Antidrogës e demaskoi Ramën

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 12 korrik 2018 – Opozita e Shqipërisë ka reaguar sot lidhur me raportin e Drejtorisë Qendrore të Shërbimit dhe Antidrogës në Itali, i cili e cilëson Shqipërinë si vend të origjinës së shumicës...

Kryemadhi: Për tre muaj të pastrojmë Shqipërinë nga droga

para 7 muajve - Zhurnal

Kryemadhi: Për tre muaj të pastrojmë Shqipërinë nga droga "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për...

Deklarata e fortë e Palokës: Rama me paratë e drogës blen heshtjen e ambasadorëve, por jo Evropën

para 7 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ironizon fotot e kryeministrit Rama dhe ministrit Xhafaj gjatë samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai shkruan se ndërsa Rama dhe Xhafaj korrin “suksese” fotografike...

Kryemadhi: Për tre muaj të pastrojmë Shqipërinë nga droga

para 7 muajve - Telegrafi

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI), ka në plan që për tre muaj të pastrojë Shqipërinë nga droga, tha në deklaratë për shtyp kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. “LSI-ja ka...

Paloka: Rama si klloun bën foto me personalitete, Shqipëria e para në listën e krimit

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur me raportin vjetor të Antidrogës Italiane të publikuar nga Zëri i Amerikës, ku Shqipëria rezultonte vendi i origjinës. Përmes...

Plani i LSI-së, Kryemadhi: Për tre muaj të pastrojmë Shqipërinë nga droga

para 7 muajve - Ina

LSI ka në plan që për tre muaj të pastrojë Shqipërinë nga droga, tha në deklaratë për shtyp kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, transmeton TCH. “LSI ka në plan që për 3 muaj...

PD: Si Edi Rama gënjeu shqiptarët dhe evropianët për drogën!

para 7 muajve - Gazeta Express

Në një dalje për mediat deputeti i PD-së, Gent Strazimi komentoi raportin e antidrogës italiane në lidhje me Shqipërinë. Sipas tij Italia zbulon mashtrimin e Edi Ramës duke theksuar se Shqipëria është...

PD: Raporti i antidrogës italiane, zbulon mashtrimin e Ramës

para 7 muajve - NOA

Deputeti demokrat Gent Strazimiri, thotë se raporti i antidrogës italiane për vitin 2017 provoi zyrtarisht se Edi Rama ka mashtruar shqiptarët, Europën dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kur shpalli...

Plani i LSI-së, Kryemadhi: Për 3 muaj pastrojmë Shqipërinë nga droga

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se ka një plan për ta nxjerrë Shqipërinë nga përfshirja e trafikut ndërkombëtar të drogës dhe të llumit social që ka rënë. Në një dalje për mediat, Kryemadhi...

Plani i LSI-së, Kryemadhi: Për tre muaj të pastrojmë Shqipërinë nga droga

para 7 muajve - Portalb

LSI ka në plan që për tre muaj të pastrojë Shqipërinë nga droga, tha në deklaratë për shtyp kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, transmeton TCH. “LSI ka në plan që për 3 muaj...

Shqipëria vendi i paradakosve, në një ditë dy raporte të ndryshme për punën e qeverisë…

para 7 muajve - Mapo

Në një raport të botuar sot, Grupi i Shteteve kundër Korrupsionit i Këshillit të Evropës (GRECO) pranon përparimin e bërë nga Shqipëria në zbatimin e rekomandimeve të saj për të parandaluar korrupsionin...

​Strazimiri: Italia zbulon mashtrimin e Edi Ramës, Shqipëria e para në kultivimin dhe trafikimin e kanabisit

para 7 muajve - Sot News

Raporti i antidrogës italiane për vitin 2017 provoi zyrtarisht se Edi Rama ka mashtruar shqiptarët, Europën dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kur shpalli vitin e kaluar se qeveria e tij e ka hequr Shqipërinë...

“Shqipëria vend origjine i kanabisit”, Kryemadhi: Për tre muaj e pastrojmë llumin e Ramës

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një deklaratë për mediat zbuloi raportin italian në lidhje me drogën sipas të cilit vetëm në 2017 nga 90 ton janë kapur vetëm...

Shqipëria vendi i paradakosve, në një ditë dy raporte të ndryshme për punën e qeverisë…

para 7 muajve - Mapo

Në një raport të botuar sot, Grupi i Shteteve kundër Korrupsionit i Këshillit të Evropës (GRECO) pranon përparimin e bërë nga Shqipëria në zbatimin e rekomandimeve të saj për të parandaluar korrupsionin...

Spaho: Raporti i Antidrogës italiane, i çjerr maskën qeverisë dhe kryeministrit

para 7 muajve - NOA

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Edmond Spaho ka reaguar ditën e sotme në lidhje me raportin e Antidrogës italiane. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Spaho shkruan se “ky...

Raporti italian për drogën shqiptare, Kryemadhi: Për 3 muaj e pastrojmë vendin nga ky llum

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi reagon në lidhje me raportin italian për drogën që shkon nga Shqipëria. Në një dalje për mediat Kryemadhi u shpreh se ky raport tronditës i Drejtorisë së Antidrogës...

Edi Paloka paralajmëron Ramën: Me paratë e drogës blen ambasadorët

para 7 muajve - Sot News

Nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se nuk mund të mashtrojë dot të gjithë Perëndimin, pavarësisht se në Tiranë arrinë të blejë heshtjen e ambasadorëve me paratë...

Paloka: Rama fut kokën nëpër foto me liderë evropiane, por në vend po lulëzon krimi

para 7 muajve - Mapo

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka komentuar gjatë në Facebook raportin e antidrogës italiane për Shqipërinë, duke hequr një paralele me daljet vend e pa vend të Ramës me liderët evropiane dy ditët e fundit....

Raporti italian për drogën, deputeti i PD: I çjerr maskën qeverisë shqiptare

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka reaguar pas raportit të publikuar nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, sipas të cilit “sasitë më të mëdha...

Kryemadhi prezanton programin e qeverisë së re: Ju premtoj se LSI për tre muaj do pastrojë llumin e Ramës

para 7 muajve - Gazeta Tema

Monika Kryemadhi teksa ka njoftuar rrëzimin e kryeministrit Edi Rama, vjen edhe me  prezantime konkrete ku thotë se ka hartuar edhe një program. Kryetarja e LSI-së garanton shqiptarët se për tre muaj,...

Raporti i drogës, Kryemadhi: LSI ka plan për pastrimin e vendit brenda tre muajsh

para 7 muajve - NOA

Drejtoria Qëndrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali publikoi raportin për narkotikët për vitin 2017. Mes të tjerash, në raport theksohej se “shumica e sasive të marijuanës që vjen në Itali ka si vend...

Raporti i Antidrogës/ Reagon Kryemadhi: LSI ka një plan, ja çfarë do të bëjmë për tre muaj

para 7 muajve - Sot News

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një deklaratë për shtyp ditën e sotme ka reaguar pas raportit të Antidrogës Italiane, që sipas Kryemadhit po shkatërrohet rinia dhe e...

“Droga më e madhe në Itali vjen nga Shqipëria”, Spaho: I çirret maska qeverisë shqiptare

para 7 muajve - Gazeta Express

Kreu i grupit të PD-së, Edmond Spaho komenton raportin e antidrogës italianë në lidhje me Shqipërinë. Në të thuhej se pjesa më e madhe e narkotikëve në vend vjen nga Shqipëria. Spaho shkruan se ky raport...

Raporti i Italisë për drogën, Vasili: ‘Drogështeti’ po demaskohet

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Përmes një statusi në rrjetet sociale, kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili shkruan se “raporti tronditës i Drejtorisë së Antidrogës Italiane demaskon përfundimisht qeverinë shqiptare dhe ndëkombëtarët...

Vasili sulmon qeverinë “Rama 2”: Drogështeti po sundon në Shqipëri, kam lexuar fakte të tmerrshme

para 7 muajve - Gazeta Tema

Petrit Vasili thotë se drogështeti po sundon në Shqipëri. Sipas tij shkak për këtë është bërë qeveria “Rama 2” dhe ndërkombëtarët që heshtin. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, publikon edhe disa pika...

Raporti i antidrogës italiane/ Reagon Spaho: Prandaj s’na hapen dyert e Evropës, jemi bërë delja e zezë e saj

para 7 muajve - Sot News

Kreu i grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho ka reaguar pas raportit të Antidrogës Italiane, që sipas Spahos po i çjerr maskën qeverisë shqiptare duke nxjerrë në dritë situatën dramatike në lidhje me...

Raporti i Antidrogës italiane, PD-LSI: Jemi bërë delja e zezë e Evropës

para 7 muajve - Mapo

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”: pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e...

Edmond Spaho: Kumbari Rama, ka ngritur një narkoshtet

para 7 muajve - Vizion Plus

Kreu I grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho thotë se Raporti i Antidroges Italiane per vitin 2017 i cjerr masken qeverise shqiptare dhe nxjerr ne drite te diellit situaten dramatike ne lidhje me kultivimin...

Raporti i Antidrogës italiane, Vasili: Demaskim i qeverisë shqiptare. 11 të vërtetat e hidhura

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Raporti i Antidrogës italiane për vitin 2017, sipas të cilit “sasitë më të mëdha të drogës në Itali vijnë nga Shqipëria”, ka ngjallur reagim të madh. Kreu i grupit parlamentar të LSI thotë se ky...

Rama foto me Trump, ‘nxehet’ PD: Klloun!

para 7 muajve - Java News

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur me raportin vjetor të Antidrogës Italiane të publikuar nga Zëri i Amerikës, ku Shqipëria rezultonte vendi i origjinës. Përmes një...

“Drogë nga Shqipëria në Itali”, deputeti i LSI: Raporti më i tmerrshëm! Rama mbolli krim në vend

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari, ka reaguar pas raportit të publikuar nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali. Sipas këtij raporti për vitin 2017,...

Vasili, ministri i Ramës që sulmon “drogështetin” e Ramës

para 7 muajve - Lexo

Nga Ardit Rada/ Ka qenë disa herë ministër. Dikur nën Sali Berishën, më pas nën Edi Ramën. Madje me këtë të fundit kapi postin e rëndësishëm të ministrit të drejtësisë, të zyrtarit që ka në dorë ndër të...

Raporti i Italisë për drogën, Vasili: ‘Drogështeti’ që sundon në Shqipëri po demaskohet

para 7 muajve - NOA

Drejtoria e Antidrogës në Itali bëri publik sot një raport për lëndët narkotike ku theksohej se “shumica e sasive të marijuanës kishte si vend origjine Shqipërinë”. Sipas raportit, gjatë vitit 2017 u rrit...

Vasili: Antidroga italiane demaskon qeverinë shqiptare dhe ndërkombëtarët që heshtën

para 7 muajve - Sot News

Kreu i grupit parlamentar i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar në një postim në facebook pas publikimit të raportin e antidrogës Italiane. “Raporti i Drejtorisë Qendrore të Antidroges Italiane paraqet situatën...

Vasili, ministri i Ramës që sulmon “drogështetin” e Ramës

para 7 muajve - Java News

Nga Ardit Rada/ Ka qenë disa herë ministër. Dikur nën Sali Berishën, më pas nën Edi Ramën. Madje me këtë të fundit kapi postin e rëndësishëm të ministrit të drejtësisë, të zyrtarit që ka në dorë ndër të...

Raporti i Shërbimeve të Antidrogës në Itali: Sasitë më të mëdha të marijuanës vijnë nga Shqipëria

para 7 muajve - BalkanWeb

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”: pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e...

Raporti i Shërbimeve të Antidrogës në Itali: Sasitë më të mëdha të marijuanës vijnë nga Shqipëria

para 7 muajve - Medial

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”: pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e...

Deklarata e fortë e Palokës: Rama me paratë e drogës blen heshtjen e ambasadorëve, por jo Evropën

para 7 muajve - Sovrani

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ironizon fotot e kryeministrit Rama dhe ministrit Xhafaj gjatë samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai shkruan se ndërsa Rama dhe Xhafaj korrin “suksese” fotografike...

Raporti: Itali, sasitë më të mëdha të marihuanës nga Shqipëria

para 7 muajve - Klan Kosova

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”: pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e...

Kryemadhi: Për 3 muaj pastrojmë Shqipërinë nga Rama dhe llumi…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags droga kryemadhi lsi rama Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, tha se trafiku i drogës nga Shqipëria në drejtim të Perëndimit është rritur. Kryetarja e LSI-së iu referuar Raportit Vjetor të...

Fronti opozitar i rikthehet kauzës së audiopërgjimit, kallëzim në prokurori kryeministrit për pengim të së vërtetës

para 7 muajve - Sot News

Çështja “Babale” vijon të trazojë ujërat e politikës shqiptare. Ditën e djeshme opozita e bashkuar, PD dhe LSI, përmes krerëve respektivë të grupeve parlamentare, ka bërë kallëzim penal në Prokurorinë...

Raporti antidrogës italiane/ PD: Në qeverisjen tonë trafiku minimal, Rama vendosi rekordet…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags droga Itali pd shqiperi Partia Demokratike deklaroi sot se Raportin vjetor i Antimafias italiane konfirmon një fakt ndër të tjera se në vitin 2011 kur Ministër i Brendshëm ishte lideri aktual...

Italia publikon raportin e vitit: Na mbyti droga shqiptare

para 7 muajve - NOA

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”. Pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e...

Paloka: Paratë e drogës mund të blejnë heshjen e ambasadorëve, por jo gjithë Perëndimin

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags droga krimi paloka rama Edi Paloka, nënkryetar i Kuvendit, ka deklaruar sot se Shqipëria vazhdon të renditet e para në listat e zeza të krimit. Paloka përmes një komenti në rrjet shprehet...

"Sasitë më të mëdha të marijuanës në Itali vijnë nga Shqipëria"

para 7 muajve - Gazeta Express

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”: pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e...

Italia publikon raportin e vitit 2017: Jemi përmbytur nga droga shqiptare

para 7 muajve - Mapo

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”: pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e...

“Droga më e madhe në Itali vjen nga Shqipëria”, Spaho: I çirret maska qeverisë shqiptare

para 7 muajve - Sovrani

Kreu i grupit të PD-së, Edmond Spaho komenton raportin e antidrogës italianë në lidhje me Shqipërinë. Në të thuhej se pjesa më e madhe e narkotikëve në vend vjen nga Shqipëria. Spaho shkruan se ky raport...

Spaho: Ramës ia çorri maskën Italia, në 2017 u kap dy herë më shumë drogë se 2016

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags antidroga Spaho. Rama Edmond Spaho, Kryetar i Grupit Parlamentar të PD-së, ka reaguar lidhur me raportin e Antidrogës italiane për drogën shqiptare. Spaho përmes një postimi në rrjet shkruan...

Vasili: Antidroga italiane demaskon Ramën, kush e mbron është armik

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags droga Itali shqiperi vasili Petrit Vasili, Kryetar i Grupit Parlamentar të LSI-së, ka reaguar lidhur me raportin e Drejtorisë Qendrore të Antidrogës Italiane, e cila e paraqet si shumë alarmante...

Në Itali, sasitë më të mëdha të marihuanës nga Shqipëria

para 7 muajve - Ekonomia Online

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”: pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e...

Italia: Sasi të mëdha kanabisi vijnë nga Shqipëria

para 7 muajve - Lajmi.net

‘Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të kanabisit që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane’. Pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e cila...

Antidroga italiane: Po na “mbyt” marijuana shqiptare, 90 tonë në 2017

para 7 muajve - Gazeta Shqip

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”. Pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e...

Arta Marku raporton për punën e Llallës; lufta kundër korrupsionit në vendnumuro

para 7 muajve - Gazeta Tema

Raporti vjetor i Prokurorisë së Përgjithshme për parlamentin zbulon se organi akuzës ka bërë pak përpjekje për të ndëshkuar korrupsionin në nivele të larta gjatë vitit që shkoi. Nga Lindita Çela Prokuroria...

Edi Paloka: Nuk morëm asnjë përgjigjje nga Arta Marku

para 7 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, deklaroi se Komisioni i Ligjeve u mbyll arbitrarisht nga Ulsi Manja kur po raportonte Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku. “Ajo që unë dua...

Arta Marku për punën e Llallës: Lufta kundër korrupsionit në vendnumëro!

para 7 muajve - Java News

Prokurorisë së Përgjithshme për parlamentin zbulon se organi akuzës ka bërë pak përpjekje për të ndëshkuar korrupsionin në nivele të larta gjatë vitit që shkoi. Nga Lindita Çela Prokuroria e Përgjithshme...

Italia, sasitë më të mëdha të marijuanës nga Shqipëria

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

“Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të marijuanës që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane”: pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për Shërbimet e Antidrogës në Itali, e...

Kryeprokurorja Marku në parlament, akuza nga opozita

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, mbledhja e sotme e Komisinit parlamentar të Ligjeve ku ishte ftuar të paraqiste raportin vjetor për vitin 2017, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku, u shoqërua me replika të...

Paloka: Nuk morëm asnjë përgjigjje nga Arta Marku

para 7 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka deklaroi se Komisioni i Ligjeve u mbyll arbitrarisht nga Ulsi Manja kur po raportonte Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku. “Ajo që unë dua të...

“Mbyllën komisionin pasi Arta Marku u gjend në vështirësi”, LSI: Ramën e ka kapur frika

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputetja e LSI-së, Silvi Caka, në një deklaratë për mediat i ka drejtuar disa pyetje kryeprokurores së Përgjithshme, Arta Marku, duke qenë se sipas saj kryetari i komisionit të ligjeve mbylli...

Kryeprokuroja Marku jep raportin vjetor në Komisionin e Ligjeve

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, mbledhja e sotme e Komisinit parlamentar të Ligjeve ku ishte ftuar të paraqiste raportin vjetor për vitin 2017, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku, u shoqërua me replika të...

Zëri i Amerikës: Në Itali sasi të mëdha kanabisi nga Shqipëria

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags droga Itali shqiperi ‘Shqipëria është vendi i origjinës së shumicës së sasive të kanabisit që kanë si destinacion tregjet italiane dhe evropiane’. Pohimi vjen nga Drejtoria Qendrore për...

Tension në mbledhje, opozita akuzon Arta Markun: Je shërbëtore e Ramës!

para 7 muajve - Vizion Plus

Arta Marku është përballur për here te pare me deputetet si prokurore e përgjithshme e përkohshme. Edhe pse fokusi i mbledhjes se komisionit te ligjeve ishte puna e Adriatik Llalles, prokurorja e përkohshme...

Paloka kundër Arta Markut: Zonja “Nuk e di” nën urdhrat e partisë

para 7 muajve - Vizion Plus

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, reagon menjëherë pas mbylljes së mbledhjes në Komisionin e Ligjeve duke e quajtur këtë akt të paprecedentë. Përmes një deklarate për mediat Paloka e ka cilësuar...

Arta Marku "bombardohet" nga opozita, PS detyrohet të mbyllë mbledhjen

para 7 muajve - Gazeta Express

Këtë të mërkurë prokurorja e përkohshme e Përgjithshmë Arta Marku u përball në komisionin e ligjeve me një breshëri pyetjesh nga ana e opozitës, në një seancë dëgjimore që dukshëm e ka vënë kryeprokuroren...

“Nuk u përgjigj për skandalet”, Paloka kundër Arta Markut: Zonja “Nuk e di” zbaton vetëm urdhrat e partisë

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas përfundimit të Komisionit të Ligjeve ku kryeprokurorja e Përgjithshme Arta Marku bëri raportin për vitin 2017. Edi Paloka akuzoi kryeprokuroren...

“Manja mbron Markun”, Paloka: ‘Zonja PPP’ zbaton vetëm urdhërat e partisë

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku u paraqit sot para deputetëve në Komisionin e Ligjeve për të raportuar mbi analizën vjetore të institucionit. Mbledhja shkoi ashtu siç ishte parashikuar, me deputetët...

“Akt i paprecedentë”/ Manja mbyll mbledhjen, Paloka deklaratë urgjente: Pa që zonja PPP ishte në vështirësi!

para 7 muajve - Sot News

Menjëherë pas mbylljes së mbledhjes në Komisionin e Ligjeve, nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, e quajti këtë një akt të paprecedentë, pasi sipas tij mbyllja ishte e paligjshme. Paloka tha se...

Noka nxehet tek “Ligjet”: Arta Marku prokurorja private e PS, merreni atje për hartime

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Pas raportimit të gjatë të kryeprokurores Arta Marku, situata në komisionin e Ligjeve u tensionua kur deputetët e PD-së nisën t’i bëjnë pyetje kësaj të fundit. Më i irrituar nga të gjithë u shfaq...

Raportimi i Kryeprokurores/ Paloka: Ulsi Manja lidhje ‘speciale’ me Arta Markun, ndërpreu fjalën e opozitës

para 7 muajve - Mapo

Tashmë mazhoranca e ka kthyer në modë, që sa herë që është në vështirësi të mbyllë seancën plenare dhe mbledhje e komisioneve parlamentare. Edhe gjatë ditës së sotme, kryetari i komisionit të Ligjeve,...

PD e pakënaqur nga mbledhja me Arta Markun: S'do e lemë me kaq

para 7 muajve - Albeu

Pas debateve në komision, maxhoranca ka vendosur të mbyllë seancën plenare dhe mbledhje e komisioneve parlamentare ku po raportonte kryeprokurorja Arta Marku. Pas kësaj mbledhjeje, nënkryetari i PD-së,...

DEBATI/ Noka-Balliu-Paloka sulmojnë Arta Markun tek Ligjet: Ne si PD duam drejtësi të pavarur, ti je prokurore private e PS

para 7 muajve - Gazeta Tema

Deputetët e Partisë Demokratike janë përplasur me prokuroren e përgjithshme të Përkohshme Arta Marku në Komisionin e Ligjeve, duke u përpjekur të artikulojnë një sërë akuzash në adresë të saj. Kanë qenë...

Paloka: Arta Marku zonja “nuk di”, zbaton në Prokurori vetëm porositë e partisë

para 7 muajve - NOA

Deputeti demokrat Edi Paloka, reagoi ditën e sotme lidhur me mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, ku kryeprokurorja Arta Marku raportoi lidhur me punën e organit të akuzës gjatë vitit 2017. Duke folur për...

Opozita padit Edi Ramën për Çështjen Xhafaj

para 7 muajve - Telegrafi

Edmond Spaho dhe Petrit Vasili në cilësinë e kryetarëve të grupeve parlamentare respektivisht PD dhe LSI kanë dorëzuar një kallëzim penal në prokurori: “Të dorëzojë provën që ai pretendon se e ka. Të dorëzojë...

Demokratët e pyesin për çështjen “Xhafaj”, Marku: Nuk i ndërhyj dot prokurorit!

para 7 muajve - Mapo

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku në raportimin e ditës së sotme në Komisionin e Ligjeve, për veprimtarinë e organit të akuzës gjatë vitit të shkuar i është përjigjgur edhe pyetjeve të...

Opozita kallëzon Edi Ramën në Prokurori

para 7 muajve - Medial

Opozita ka kallëzuar këtë të mërkurë në Prokurori, kryeministrin e vendit, Edi Rama, pasi po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt, bën të ditur abcnews.al. Sipas opozitës,...

“Prokurorja private e PS”/ Noka shpërthen kundër Arta Markut: Merreni atje për hartime

para 7 muajve - Sot News

Pas raportimit të gjatë të kryeprokurores Arta Marku, situata në komisionin e Ligjeve u tensionua kur deputetët e PD-së nisën t’i bëjnë pyetje kësaj të fundit. Më i irrituar nga të gjithë u shfaq deputeti...

Noka nxehet tek “Ligjet”: Arta Marku prokurorja private e PS, merreni atje për hartime

para 7 muajve - Mapo

Pas raportimit të gjatë të kryeprokurores Arta Marku, situata në komisionin e Ligjeve u tensionua kur deputetët e PD-së nisën t’i bëjnë pyetje kësaj të fundit. Më i irrituar nga të gjithë u shfaq deputeti...

Akuzë e fortë, kallëzohet në prokurori Edi Rama

para 7 muajve - Albeu

"Kërkojmë hetim penal ndaj kryeministrit Edi Rama , për fshehje të së vërtetës " Kryeministri Edi Rama është kallëzuar penalisht në prokurori nga krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe...

Hetimet për vëllanë e Xhafaj, Marku: Nuk ndërhyj! Prokurori, përgjegjësi për çështjen

para 7 muajve - NOA

Kryeprokurorja Arta Marku në raportimin e ditës së sotme në Komisionin parlamentar të Ligjeve, lidhur me punën e organit të akuzës gjatë vitit 2017, iu përgjigj pyetjeve të deputetëve demokratë. Edi Paloka,...

Opozita kallëzon Edi Ramën në Prokurori

para 7 muajve - Koha.net

Opozita ka kallëzuar këtë të mërkurë në Prokurori, kryeministrin e vendit, Edi Rama, pasi po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt, bën të ditur abcnews.al. Sipas opozitës,...

“Nuk kam dijeni”/Arta Marku refuzon të japë përgjigje për çështjet e nxehta

para 7 muajve - Sot News

Kryeprokurorja Arta Marku nuk arriti të dalë jashtë raportit të lexuar gjatë përballjes me deputetët e Komisionit të Ligjeve. Shefja e akuzës ndërsa parashtroi sukseset e vitit 2017, refuzoi që të përgjigjet...

Opozita kallëzon Ramën: Pengoi hetimin ndaj Agron Xhafajt

para 7 muajve - Vizion Plus

Dy partitë kryesore në opozitë kanë kallëzuar kryeministrin Edi Rama në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Pakica parlamentare pretendon se kreu i qeverisë ka fshehur provat për audiopërgjimin që implikon...

Ekspertiza e audiopërgjimit, Gazmend Bardhi: Janë konsumuar dy vepra penale

para 7 muajve - Sot News

Drejtues të opozitës kanë depozituar një kallëzim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me audiopërgjimin për Agron Xhafajn, ku kërkon që Rama të dorëzojë si provë, rezultatin...

Opozita kallëzon Ramën në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

para 7 muajve - Klan Kosova

Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë shkuar para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ata kanë dorëzuar një kallëzim për kryeministrin...

Ekspertiza e audiopërgjimit, Gazmend Bardhi: Rama ka konsumuar dy vepra penale

para 7 muajve - Sot News

Drejtues të opozitës kanë depozituar një kallëzim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me audiopërgjimin për Agron Xhafajn, ku kërkon që Rama të dorëzojë si provë, rezultatin...

Arta Marku me “dorë të hekurt” edhe tek “Ligjet”: Mbani qetësi, e shoh që jeni lodhur

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryeprokurorja Arta Marku prezantoi sot në Komisionin e Ligjeve raportin vjetor të 2017-s për institucionin që drejton, ndërsa nuk i kurseu fjalët kur vjen puna për t’ju dëgjuar zëri. Ajo foli...

Opozita kallëzon Ramën, Vasili: Bëri ekspertizën e audio-përgjimit për një ditë

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i grupit parlamentar të PD dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për kryeministrin Edi Rama në lidhje me audio-përgjimin...

Kallëzohet penalisht Edi Rama

para 7 muajve - Ina

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama....

LAJM I FUNDIT/ Audio-përgjimi, opozita kallëzon Ramën në Prokurori: Fshehu provat

para 7 muajve - BalkanWeb

Opozita ka dorëzuar një kallëzim penal për audio-përgjimin e publikuar pak kohë më parë nga PD, ku implikohej vëllai i Xhafajt. Nga jashtë ambienteve të Krimeve të Rënda, kreu i grupit parlamentar të PD-së...

Arta Marku raporton tek ‘Ligjet’, opozita: Të anulohet mbledhja, s’është në kalendarin e punimeve

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Komisioni i Ligjeve është mbledhur sot, ku kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku po raporton për veprimtarinë e Prokurorisë për vitin 2017. Që në nisje opozita ka thënë se mbledhja për raportimin...

Edi Rama sapo mori një lajm shokues

para 7 muajve - OraInfo

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama....

Opozita bënë kallëzim penal ndaj Edi Ramës

para 7 muajve - Lajmi.net

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama....

PD i rikthehet “telenovelës Babale”, kallëzon Ramën në Prokurori: Fshehu provat

para 7 muajve - Gazeta Tema

Opozita i është rikthyer sërish çështje “Babale” pasi kryetari i PD e la mënjanë pasi doli një dëshmitarë tjetër i cili deklaroi në Prokurori se kishte imituar zërin e Agron Xhafajt vëllait të ministrit...

“Audiopërgjimi i vëllait të Xhafaj”, PD-LSI kallëzojnë Ramën te Krimet e Rënda

para 7 muajve - NOA

Krerët e grupeve parlamentare të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, bën kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për Kryeministrin Edi Rama....

“Ligjet”/ Arta Marku me “dorë të hekurt”: Mbani qetësi, e shoh që jeni lodhur por prokuroria ka punë

para 7 muajve - Sot News

Kryeprokurorja Arta Marku prezantoi sot në Komisionin e Ligjeve raportin vjetor të 2017-s për institucionin që drejton, ndërsa nuk i kurseu fjalët kur vjen puna për t’ju dëgjuar zëri. Ajo foli për më shumë...

Audiopërgjimi i vëllait të Xhafaj, opozita kallëzon Ramën: Po manipulon hetimin

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Opozita ka depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për kryeministrin Edi Rama në lidhje me audio-përgjimin e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. Sipas opozitës, Rama po pengon zbardhjen...

Opozita braktis Komisionin, Marku bën bilancin e 2017-ës: Në hetim disa grupe kriminale, 6 procedime për gjyqtarët, 12 për funksionarët

para 7 muajve - Sot News

Deputetët e opozitës kanë braktisur sallën ndërsa Kryeprokurorja Arta Marku po raporton te Komisioni Parlamentar i Ligjeve për analizën vjetore të institucionit të ajo drejton. Sa i takon luftës kundër...

Kallëzim tek Krimet e Rënda/ Vasili: Merrjani Ramës ekspertizën e audiopërgjimit si provë!

para 7 muajve - Sot News

Opozita shqiptare ka depozituar një kallëzim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me audiopërgjimin për Agron Xhafajn, ku kërkon që Rama të dorëzojë si provë, rezultatin...

Audio-përgjimi i Xhafajt/ Spaho: Rama po pengon të vërtetën, Prokuroria të hap hetim penal

para 7 muajve - Sot News

Dy kryetarët e grupeve parlamentare të dy partive të mëdha të opozitës kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama në lidhje me audio-përgjimin për...

Arta Marku raporton te Ligjet: Në 2017 hetime për 17 banda, 12 zyrtarë të lartë dhe prokurorë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku ka raportuar sot në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Gjatë raportimin në mbudhej Arta Marku deklaroi se në vitin...

Kallëzohet penalisht Edi Rama

para 7 muajve - Gazeta Express

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama....

Audio përgjimi i Agron Xhafajt/ PD-LSI, padi penale për Ramën: Ka fshehur…

para 7 muajve - Mapo

Partia Demokratike dhe LSI i janë drejtuar prokurorisë me një padi për kryeministrin Rama. Pas mesdites, kryetaret e grupeve parlamentare te opozites, ai i PD-se, Edmond Spaho dhe i LSI-se, Petrit Vasili...

Deputetët e PD-së pengojnë Arta Markun tek Komisioni

para 7 muajve - Albeu

Në këto momente, kryeprokurorja Arta Marku po raporton tek Komisioni Parlamentar i Ligjeve për analizën vjetore të Prokurorisë së Përgjithshme. "Zoti kryetar a mund të vazhdoj", i tha Marku Manjës pasi...

Arta Marku raporton para deputetëve: Prioritet i Prokurorisë, lufta kundër korrupsionit

para 7 muajve - NOA

Kryeprokurorja Arta Marku mesditën e sotme u ndal në Komisionin parlamentar të Ligjeve, për të prezantuar raportin vjetor të Prokurorisë së Përgjithshme. Në daljen e parë për raportim para deputetëve,...

Noka ngre tonet: Marku mos të vijë për hartime, merreni te partia prokuroren private

para 7 muajve - Java News

Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku ishte sot në Komisionin e Ligjeve ku ka prezantuar raportin e veprimtarisë së organit të akuzës gjatë vitit 2017. Por, raportimi ka kaluar me debate me përfaqësuesit...

Kryeprokurorja Arta Marku raporton para Kuvendit, deputetët e PD bëjnë zhurmë

para 7 muajve - Sot News

Kryeprokurorja, Arta Marku, po raporton para deputetëve të Komisionit të Ligjeve. Që prej zgjedhjes së saj në detyrën e kryeprokurores rreth 7 muaj më parë, kjo është hera e parë që Arta Marku është përpara...

Paloka sulmon Markun: ‘Zonja nuk e di’ refuzoi të përgjigjej

para 7 muajve - Java News

Deputeti demokrat, Edi Paloka, foli sot në përfundim të raportimit të Arta Markut në Komisionin e Ligjeve. Sipas Palokës, Marku nuk iu përgjigj pyetjeve të opozitës, ndërsa Ulsi Manja e mbylli mbledhjen...

Debat i ashpër te "Ligjet", Manja: Më lini të bëj detyrën se nuk jemi në kafe

para 7 muajve - Sot News

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Debatet te Komisioni i Ligjeve Spartak Braho: Kryeprokurorja të...

Arta Marku pritet me sherr te Komisioni i Ligjeve, Paloka: S’ka marrë as votat e mazhorancës

para 7 muajve - Mapo

Në Komisionin e Ligjeve ka nisur seanca në të cilën është thirrur kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku për të raportuar mbi gjendjen e kriminalitetit në vend. Seanca nisi me përplasje...

Arta Marku te ‘Ligjet’/ Përplasje dhe debate në Komision, Paloka: S’ka marrë as votat e mazhorancës, nuk përfaqëson…

para 7 muajve - Sot News

Në Komisionin e Ligjeve ka nisur seanca në të cilën është e thirrur kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku për të raportuar mbi gjendjen e kriminalitetit në vend. Seanca nisi me përplasje...

Arta Marku përgjigje PD: Nuk i ndërhyj dot prokurorit për çështjen “Xhafaj”!

para 7 muajve - Lexo

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku në raportimin e ditës së sotme në Komisionin e Ligjeve, për veprimtarinë e organit të akuzës gjatë vitit të shkuar i është përjigjgur edhe pyetjeve të...

7 muaj në detyrë, Kryeprokurorja Arta Marku raporton te Komisioni i Ligjeve

para 7 muajve - Sot News

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në dhjetor 2017, duke pasuar...

Raportimi/ Demokratët e pyesin për çështjen “Xhafaj”, Marku: Nuk i ndërhyj dot prokurorit!

para 7 muajve - Java News

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku në raportimin e ditës së sotme në Komisionin e Ligjeve, për veprimtarinë e organit të akuzës gjatë vitit të shkuar i është përjigjgur edhe pyetjeve të...

Çfarë do të depozitojnë? Krerët e opozitës shkojnë tek Krimet e Rënda

para 7 muajve - Sot News

Krerët e grupeve parlamentare të opozitës, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, janë nisur për tek Prokuroria e Krimeve të Rënda. Sipas burimeve, ata do të depozitojnë një kallëzim në emër të PD-së dhe LSI,...

Manja mbylli mbledhjen e Komisionit, Paloka: E pa që Arta Marku ishte në vështirësi…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags manja marku paloka Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, e quajti akt të paprecedent mbylljen e mbledhjes së Komisionit të Ligjeve nga kryetari Ulsi Manja. Paloka tha se kryetari...

Arta Marku “bombardohet” nga opozita, PS detyrohet të mbyllë mbledhjen

para 7 muajve - Sovrani

Këtë të mërkurë prokurorja e përkohshme e Përgjithshmë Arta Marku u përball në komisionin e ligjeve me një breshëri pyetjesh nga ana e opozitës, në një seancë dëgjimore që dukshëm e ka vënë kryeprokuroren...

Opozita i rikthehet Babales, kallëzon Ramën në prokurori për fshehje të provave

para 7 muajve - Java News

Opozita kishte disa ditë që nuk fliste për audiopërgjimin dhe Babelen, por sot i është rikthyer sërish kësaj dosje. Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim...

Opozita letër Gramoz Ruçit: Anulo mbledhjen me kryeprokuroren dhe ministren e Drejtësisë

para 7 muajve - Zhurnal

Opozita letër Gramoz Ruçit: Anulo mbledhjen me kryeprokuroren dhe ministren e Drejtësisë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do...

Përplasja/ Manja: Përmblidhe raportimin! Marku: Mbase jeni lodhur, por prokuroria ka punë!

para 7 muajve - Java News

Opozita nuk ka lejuar raportimin normal të kryeprokurores Arta Marku në Komisionin e Ligjeve. Marku e ka ndërprerë disa herë raportimin duke kërkuar qetësi. “ Zoti kryetar, ju lutem mbani qetësi “, i tha...

Opozita kallëzon Ramën në prokurori: Fshehu provat për audiopërgjimin!

para 7 muajve - Java News

Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë shkuar para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ata kanë dorëzuar një kallëzim për kryeministrin...

Kryeprokurorja raporton në Kuvend: 12 zyrtarë të lartë në hetim për korrupsion!

para 7 muajve - Java News

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. “Gjatë vitit 2017, drejtësia penale ka pësuar një reformim të...

Detabet/ Marku raporton në Komisionin e Ligjeve, i shmanget pyetjeve të opozitës: Nuk e di…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags debate komisioni i ligjeve marku opozita Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka shmangur pothuajse të gjitha pyetjet e deputetëve të opozitës në Komisionin e Ligjeve, ku...

Kryeprokurorja Arta Marku raporton në Komisionin e Ligjeve

para 7 muajve - Lexo

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në dhjetor 2017, duke pasuar...

Opozita bën kallëzim penal ndaj Edi Ramës

para 7 muajve - Bota Press

Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë shkuar para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ata kanë dorëzuar një kallëzim për kryeministrin...

Opozita bën kallëzim penal ndaj Edi Ramës

para 7 muajve - Insajderi

Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë shkuar para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ata kanë dorëzuar një kallëzim për kryeministrin...

Kryeprokurorja Marku raporton para deputetëve, sherr tek ‘Ligjet’

para 7 muajve - Java News

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në dhjetor 2017, duke pasuar...

Opozita i rikthehet “Babales”, kallzim Ramës te Krimet e Rënda: ku e ka përgjigjen e laboratorit për audiopërgjimin?

para 7 muajve - Te Sheshi

Teksa në rend të parë ishte “Teatri” në betejën e përditshme politike, opozita i është kthyer edhe njëherë “Babales”, çështjes së audiopërgjimit me personazh vëllain e ministrit Xhafaj. Krerët e grupeve...

Opozita bllokon raportimin e kryeprokurores Marku, sherr tek ‘Ligjet’

para 7 muajve - Java News

Kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku po raporton në Komisionin e Ligjeve për veprimtarinë e institucionit për vitin 2017. Ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në dhjetor 2017, duke pasuar...

Opozita kallëzon Edi Ramën në Prokurori

para 7 muajve - Ekonomia Online

Opozita ka kallëzuar këtë të mërkurë në Prokurori, kryeministrin e vendit, Edi Rama, pasi po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt, bën të ditur abcnews.al. Sipas opozitës,...

Raporti i Markut dhe Gjonajt/ Opozita kërkon shtyrjen e mbledhjes së Ligjeve. Letra për Ruçin

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Në Komisionin e Ligjeve është parashikuar që në orën 11.00 të shqyrtohen dy raporte të rëndësishme për gjendjen e kriminalitetit në vend. Ai i Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku...

Ja pse u kallzua penalisht Edi Rama…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags kallzim Rama spaho xhafaj Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho, ka reaguar lidhur me kallzimin penal që ka depozituar sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj Kryeministrit...

PD e LSI bëjnë kallëzim penal për kryeministrin Edi Rama

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 11 korrik 2018 – Kryetarët e grupeve parlamentare të Partisë Demokratike (PD) dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI), Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, bënë sot kallëzim penal në prokurori ndaj...

Opozita letër Gramoz Ruçit: Anulo mbledhjen me kryeprokuroren dhe ministren e Drejtësisë

para 7 muajve - Gazeta Express

Në Komisionin e Ligjeve është parashikuar që në orën 11.00 të shqyrtohen dy raporte të rëndësishme për gjendjen e kriminalitetit në vend. Ai i Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme dhe ai i Ministrisë...

Dy raportet për kriminalitetin, PD-LSI letër Ruçit: Anulo mbledhjen, nuk kemi kohë të lexojmë materialin

para 7 muajve - Gazeta Tema

Partia Demokratike dhe  Lëvizja Socialiste për Integrim i kanë kërkuar kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi që të shtyjë mbledhjen në Komisionin e Ligjeve që parashikuar që në orën 11.00 në të cilën do të...

VIDEO/ PD-LSI kallzojnë penalisht Edi Ramën te Krimet e Rënda, ja çfarë kërkojnë…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags krimet e renda lsi pd rama Kryetarët e Grupeve Parlamentare të PD dhe LSI, përkatësisht Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, depozituan në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kallzimin penal ndaj...

Dy raportet për kriminalitetin,PD-LSI letër Ruçit: Anulo mbledhjen, nuk kemi kohë të lexojmë materialin

para 7 muajve - Gazeta Tema

Partia Demokratike dhe  Lëvizja Socialiste për Integrim i kërkuar kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi që të shtyjë mbledhjen në Komisionin e Ligjeve që parashikuar që në orën 11.00 ku do të shqyrtohen dy...

Kryeprokurorja te “Ligjet”, opozita kërkon shtyrjen e mbledhjes

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Është parashikuar që sot në orën 11:00 në Komisionin e Ligjeve, Kryeprokurorja Arta Marku të raportojë para deputetëve për analizën vjetore të institucionit, po ashtu edhe ministria e Drejtësisë, por opozita...

Raporti i Arta Markut, PD-LSI kërkesë Ruçit: Anullo mbledhjen

para 7 muajve - Mapo

Në Komisionin e Ligjeve është parashikuar që në orën 11.00 të shqyrtohen dy raporte të rëndësishme për gjendjen e kriminalitetit në vend. Ai i Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme dhe ai i Ministrisë...

Arta Marku raporton në Komisionin e Ligjeve, PD nuk e njeh si Prokurore të Përgjithshme

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 11 korrik 2018 – Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, raportoi sot para Komisionit të Ligjeve të Kuvendit të Shqipërisë për punën vjetore të institucionit që e udhëheq. Seanca e raportimit...

Dy raportet për kriminalitetin, PD-LSI letër Ruçit: Anulo mbledhjen e orës 11:00

para 7 muajve - Sot News

Në Komisionin e Ligjeve i parashikuar të nisë orën 11:00 pritet që të shqyrtohen dy raporte të rëndësishme për gjendjen e kriminalitetit në vend. Ai i Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme dhe ai i...

Opozita dorëzon kallëzim penal ndaj kryeministrit

para 7 muajve - Insajderi

Dy kryetarët e grupeve parlamentare të dy partive të mëdha të opozitës kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama në lidhje me audio-përgjimin për...

Opozita bënë kallëzim penal ndaj Edi Ramës

para 7 muajve - Sovrani

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama....

Nis me përplasje mbledhja te Ligjet/ Paloka: Arta Marku s’ka marrë as votat e mazhorancës, nuk përfaqëson…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags debate ligjet marku paloka Ka nisur me përplasje seanca në Komisionin parlamentar të Ligjeve ku është thirrur për të raportuar Kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku. Raporti i markut konsiston...

Opozita kërkon shtyrjen e raportimit të kryeprokurores tek ‘Ligjet’

para 7 muajve - Java News

Është parashikuar që sot në orën 11:00 në Komisionin e Ligjeve, Kryeprokurorja Arta Marku të raportojë para deputetëve për analizën vjetore të institucionit, po ashtu edhe ministria e Drejtësisë, por opozita...

Kryeprokurorja Arta Marku raporton sot tek ‘Ligjet’

para 7 muajve - Lexo

Kryeprokurorja Arta Marku do të dalë sot për të raportuar para deputetëve të Komisionit të Ligjeve. Që prej zgjedhjes së saj në detyrën e kryeprokurores rreth 7 muaj më parë, Arta Marku do jetë për herë...

Kryeprokurorja Marku jep llogari sot para Komisionit të Ligjeve

para 7 muajve - Java News

Kryeprokurorja Arta Marku do të dalë sot për të raportuar para deputetëve të Komisionit të Ligjeve. Që prej zgjedhjes së saj në detyrën e kryeprokurores rreth 7 muaj më parë, Arta Marku do jetë për herë...

Raportet mbi kriminalitetin te Ligjet, opozita kërkon shtyrjen/ Ja shkeljet që zbulohen dhe letra për Ruçin…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags ligjet opozita raportet kriminalitet Në Komisionin e Ligjeve është parashikuar që në orën 11.00 të nisë shqyrtimi i dy raporteve mbi gjendjen e kriminalitetit në vend. Raportet i përkasin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK