http://kariera.mk

May citon Churchillin, kërkon marrëveshje të tregtisë së lirë me SHBA-në

më 7.2018 - Telegrafi

Kryeministrja britanike, Theresa May citoi sot liderin britanik të Luftës së Dytë Botërore, Winston Churchill, ndërkohë që priste presidentin amerikan, Donald Trump në Britani të Madhe, me një kërkesë...

Britania mund të mbyllë kufijtë për shtetasit evropianë

më 7.2018 - Medial

Kryeministrja britanike Theresa May ka reaguar lidhur me dorëheqjet e fundit nga qeveria e saj për shkak të “linjës së butë”  të ndjekur prej saj me BE. “Nuk do të lejohet më ardhja e njerëzve nga Europa...

Britania mund të mbyllë kufijtë për shtetasit evropianë

më 7.2018 - Alsat-M

Kryeministrja britanike Theresa May ka reaguar lidhur me dorëheqjet e fundit nga qeveria e saj për shkak të “linjës së butë”  të ndjekur prej saj me BE. “Nuk do të lejohet më ardhja e njerëzve nga Europa...

Theresa May: Nuk do të lejohet më ardhja e njerëzve nga Europa në Britani

më 7.2018 - Infokusi

Kryeministrja britanike, Theresa May ka reaguar lidhur me dorëheqjet e fundit nga qeveria e saj për shkak të “linjës së butë” të ndjekur prej saj me BE. “Nuk do të lejohet më ardhja e njerëzve nga Europa...

May citon Churchillin, kërkon marrëveshje të tregtisë së lirë me SHBA-në

më 7.2018 - KosovaPress

“Të kishim SHBA-në në krahun tonë ishte, për mua, kënaqësia më e madhe”, tha May duke cituar Churchill, shkruan ATSH. “Tani, për përfitimin e popujve tanë, le të punojmë së bashku për të ndërtuar një të...

Britania mbyllë kufijtë për shtetasit evropianë

më 7.2018 - KosovaPress

“Nuk do të lejohet më ardhja e njerëzve nga Europa në Britani me mundësinë e largët që ata të gjejnë punë” ka shkruar May në Facebook. “Ne do të mirëpresim gjithmonë profesionistët  të aftë, të cilët ndihmojnë...

Britania do mbyllë kufijtë për europianët që kërkojnë punë

më 7.2018 - Gazeta Shqip

Britania e Madhe ka paralajmëruar se do të ashpërsojë masat për të parandaluar mbërritjen e atyre personave të cilët do të kërkojnë të vijnë në ishull, duke vendosur kontroll të plotë të kufijve. Kryeministrja...

Emigracioni, Anglia synon vetëm profesionistët

më 7.2018 - OraInfo

“Nuk do të lejohet më ardhja e njerëzve nga Europa në Britani me mundësinë e largët që ata të gjejnë punë”, shkruan kryeministrja britanike, Theresa May, në Facebook. “Ne do të mirëpresim gjithmonë profesionistët...

Emigracioni, Anglia si Gjermania: Do t'i synojmë vetëm profesionistët

më 7.2018 - Gazeta Express

“Nuk do të lejohet më ardhja e njerëzve nga Europa në Britani me mundësinë e largët që ata të gjejnë punë”, shkruan kryeministrja britanike, Theresa May, në Facebook. “Ne do të mirëpresim gjithmonë profesionistët...

Europa po ndryshon rregullat, Anglia si Gjermania: Do pranojmë vetëm profesionistët për punë…

më 7.2018 - Mapo

Kryeministrja britanike Theresa May ka reaguar lidhur me dorëheqjet e fundit nga qeveria e saj për shkak të “linjës së butë” të ndjekur prej saj me BE. “Nuk do të lejohet më ardhja e njerëzve nga Europa...

Britania mbyll kufijtë për europianët, May: Stop atyre që vijnë për të kërkuar punë!

më 7.2018 - Java News

Kryeministrja Theresa May, ka deklaruar se Britania do të mbyllë kufijtë për shtetasit europianë që vijnë për punë. Duke folur për efektet e Brexit, May shkruan se kjo nënkupton se i jepet fund lëvizjes...

“Stop emigrantëve”. Britania do të mbyllë kufijtë?

më 7.2018 - Periskopi

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka reaguar pas disa dorëheqjeve të fundit nga qeveria e saj për shkak të “linjës së butë” të ndjekur prej saj me Bashkimin Evropian. Duke marrë shkas nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK