http://kariera.mk

Raporti alarmues italian, gazetari tregon elementin e “veçantë” të bandave shqiptare

më 7.2018 - Gazeta Express

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar raportin e Drejtorisë së Antidrogës Italiane, ku ndër të tjera thuhej se gjatë vitit që lamë pas mbi 90 ton drogë kanë ardhur nga Shqipëria drejt brigjeve...

Shqiptarët, grupet më të strukturuara kriminale në Itali

më 7.2018 - Koha.net

Grupet kriminale shqiptare janë ndër grupet e huaja më konsoliduara në Itali, me aktivitet kryesor në trafikun e drogës. Ata janë të dhunshëm e përdorin rregullat antike të Kanunit. Ky është një nga konkluzionet...

Goditet grupi i mafias së drogës në Napoli, një shqiptar pjesë e saj

më 7.2018 - NOA

Njihet ndryshe si klani mafioz “Mariglianesi”, me qendër veprimi në Napoli të Italisë, dhe është goditur nga autoritetet e “Castello di Cisterna-s”. Mediat e vendit fqinj raportojnë se ky grup i strukturuar...

Kokainë e 20 mijë euro, kapet shqiptari në Itali

më 7.2018 - Albeu

Policia italiane ka vënë në pranga një korrier shqiptar droge. Mediat italiane shkruajnë se shqiptarit i është sekuestruar një kile e gjysmë kokainë të fshehur poshtë shkallëve të një pallati në qendër...

Goditet klani mafioz “Mariglianesi” në Napoli, arrestohet 1 shqiptar/ EMRI

më 7.2018 - Lexo

Klani mafioz “Mariglianesi” që vepron Napoli është goditur në një aksion policor të realizuar nga karabinierët e “Castello di Cisterna-s”.Sipas raportimeve të mediave italianë, efektivët ekzekutuan një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK