http://kariera.mk

Samiti i NATO-s, nga kritikat e Trump te konflikti në Afganistanin

para 7 muajve - Klan Kosova

Liderët e NATO-s do ta kthejnë vëmendjen tek konflikti në Afganistan në ditën e dytë të samitit të dominuar deri më tani nga kërkesat e presidentit Donald Trump. Të mërkurën, Trump i kërkoi aleatëve të...

Samiti i NATO-s, nga kritikat e Trump te konflikti në Afganistanin

para 7 muajve - Gazeta Express

​ Liderët e NATO-s do ta kthejnë vëmendjen tek konflikti në Afganistan në ditën e dytë të samitit të dominuar deri më tani nga kërkesat e presidentit Donald Trump. Të mërkurën, Trump i kërkoi aleatëve...

Analiza e Deutsche Welle/ Trump kërcënon, Gjermania reziston- Po përçahet NATO?

para 7 muajve - BalkanWeb

Nga Deutsche Welle Ditën e parë të samitit të NATO-s në Bruksel partnerët ranë në ujdi për një deklaratë të përbashkët. Të enjten presidenti Trump kërcënoi hapur me pasoja, nëse partnerë si Gjermania nuk...

Samiti i NATO-s, nga kritikat e Trump te konflikti në Afganistanin

para 7 muajve - Tetova Sot

Liderët e NATO-s do ta kthejnë vëmendjen tek konflikti në Afganistan në ditën e dytë të samitit të dominuar deri më tani nga kërkesat e presidentit Donald Trump. Të mërkurën, Trump i kërkoi aleatëve të...

Solidarizim Francë-Gjermani kundër Trumpit

para 7 muajve - Portalb

Presidenti francez, Emmanuel Macron dha mesazhin se solidarizohen me Gjermaninë kundër kritikave të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump ndaj Gjermanisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Macron mbajti një...

Donald Trump: Jam një gjeni që nuk e ndryshoj fjalën

para 7 muajve - Gazeta Tema

I pyetur nga një gazetar kroat nëse kishte ndryshuar qëndrimet e shprehur më herët në tuiter, presidenti amerikan Donald Trump u përgjigj se nuk e bën një gjë të tillë. “Jam një gjeni i qëndrueshëm”, tha Trump.

Trump kërcënon, Gjermania reziston

para 7 muajve - Politiko

Ditën e parë të samitit të NATO-s në Bruksel partnerët ranë në ujdi për një deklaratë të përbashkët. Të enjten presidenti Trump kërcënoi hapur me pasoja, nëse partnerë si Gjermania nuk do të paguajnë menjëherë...

Republikanët dhe takimi Trump - Putin

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Ndërsa Presidenti amerikan Donald Trump përgatitet të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin javën e ardhshme, ligjvënësit e partisë republikane të zotit Trumpit po japin opinione të ndryshme pas vizitës...

Solidarizim Francë-Gjermani kundër Trumpit

para 7 muajve - Shenja

Presidenti francez, Emmanuel Macron dha mesazhin se solidarizohen me Gjermaninë kundër kritikave të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump ndaj Gjermanisë, transmeton AA. Macron mbajti një konferencë shtypi...

Trump kërcënon, Gjermania reziston – Po përçahet NATO?

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags gjermani nato perplasje SHBA Ditën e parë të samitit të NATO-s në Bruksel partnerët ranë në ujdi për një deklaratë të përbashkët. Të enjten presidenti Trump kërcënoi hapur me pasoja, nëse...

Samiti i NATO-s, vendet anëtare rrisin shpenzimet e mbrojtjes

para 7 muajve - MRT

Me insistimin e presidentit amerikan, Donald Trump, vendet anëtare të NATO-s... Me insistimin e presidentit amerikan, Donald Trump, vendet anëtare të NATO-s kanë pranuar të rrisin shpenzimet e mbrojtjes....

ANALIZA: A do të përçahet NATO? Ja çfarë mund të ndodhë pas samitit

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ditën e parë të samitit të NATO-s në Bruksel partnerët ranë në ujdi për një deklaratë të përbashkët. Të enjten presidenti Trump kërcënoi hapur me pasoja, nëse partnerë si Gjermania nuk do të paguajnë menjëherë...

VIDEO/ Trump: Jam një gjeni i qëndrueshëm

para 7 muajve - Lexo

I pyetur nga një gazetar kroat nëse kishte ndryshuar qëndrimet e shprehur më herët në tuiter, presidenti amerikan Donald Trump u përgjigj se nuk e bën një gjë të tillë. “Jam një gjeni i qëndrueshëm”, tha Trump.j.j

Trump: Anëtarët e NATO-s bien dakord të rrisin shpenzimet e mbrojtjes

para 7 muajve - BalkanWeb

Presidenti Donald Trump thotë se ka siguruar angazhimet e anëtarëve të NATO-s për të rritur shpenzimet e tyre të mbrojtjes, pasi për ditë me radhë udhëheqësi amerikan kishte thënë se Uashingtoni po mbante...

Trump vlerëson NATON-n, i kënaqur për rritjen e shpenzimeve

para 7 muajve - Vizion Plus

Unë besoj në NATO, tha Presidenti i SHBA Donald Trump në konferencën për shtyp të mbajtur pas takimit mbi shpenzimet e mbrojtjes së vendeve anëtare të Aleancës së Atlantikut të Veriut në Bruksel. Trump...

Macron: NATO shumë më e fortë pas samitit

para 7 muajve - Alsat-M

Presidenti francez, Emmanuel Macron theksoi sot se NATO doli shumë më e fortë nga samiti dyditor, veçanërisht sepse presidenti amerikan, Donald Trump rikonfirmoi angazhimin e tij për të pasur një NATO...

Trump kërcënon, Gjermania reziston - Po përçahet NATO?

para 7 muajve - DW

Ditën e parë të samitit të NATO-s në Bruksel partnerët ranë në ujdi për një deklaratë të përbashkët. Të enjten presidenti Trump kërcënoi hapur me pasoja, nëse partnerë si Gjermania nuk do të paguajnë menjëherë...

ANALIZA/ Samiti që hap rrugën e përçarjes së NATO-s?

para 7 muajve - Java News

Ditën e parë të samitit të NATO-s në Bruksel partnerët ranë në ujdi për një deklaratë të përbashkët. Të enjten presidenti Trump kërcënoi hapur me pasoja, nëse partnerë si Gjermania nuk do të paguajnë menjëherë...

SAMITI I NATO-s: TRUMP TËRHEQ KËRCËNIMET

para 7 muajve - TV Art

Pas dakordësimit të vendeve anëtare të NATO për rritjen e shpenzimeve, Presidenti amerikan Donald Trump ka ndryshuar qëndrimin e tij për tërheqjen e SHBA nga Aleanca ushtarake. Në përfundim të takimit...

A do të përçahet NATO? Ja çfarë mund të ndodhë pas samitit

para 7 muajve - Lexo

Ditën e parë të samitit të NATO-s në Bruksel partnerët ranë në ujdi për një deklaratë të përbashkët. Të enjten presidenti Trump kërcënoi hapur me pasoja, nëse partnerë si Gjermania nuk do të paguajnë menjëherë...

Trump: NATO shumë më e fuqishme se para dy ditësh

para 7 muajve - Shenja

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump tha se takimet e samitit të NATO-s kanë qenë shumë efikase, duke shtuar se “NATO-ja është shumë më e fuqishme se ajo e para dy ditësh”, raporton AA. Trump në një konferencë...

Macron: Trump nuk ka kërcënuar për tërheqjen e SHBA-së nga NATO

para 7 muajve - Shenja

Presidenti francez, Emmanuel Macron, mohon raportimet se presidenti amerikan, Donald Trump, ka kërcënuar që të tërheq Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) nga Aleanca e NATO-s gjatë kontestit rreth financimit...

Trump: Anëtarët e NATO-s bien dakord të rrisin shpenzimet e mbrojtjes

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump thotë se ka siguruar angazhimet e anëtarëve të NATO-s për të rritur shpenzimet e tyre të mbrojtjes, pasi për ditë me radhë udhëheqësi amerikan kishte thënë se Uashingtoni po mbante...

Po përçahet NATO? Trump kërcënon sërish

para 7 muajve - Sot News

Megjithë presionin masiv nga presidenti amerikan Trump në samitin e NATO-s në Bruksel, Gjermania nuk premton përfundimisht rritje masive të shpenzimeve gjermane për mbrojtjen. Gjermania në kuadër të këtij...

Trump: Aleatët e NATO-s ranë dakord për të rritur shpenzimet në mbrojtje

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se vendet e tjera të NATO-s janë pajtuar t’i rrisin shpenzimet në mbrojtje, pas kritikave që ua bëri në samitin në Bruksel. Duke folur të enjten, pas...

Trump: Jam thjeshtë një gjeni

para 7 muajve - Gazeta Express

Pas një serie të postimeve në Tëitter, presidenti amerikan, Donald Trump, ka mbajtur konferencë për media në Bruksel, pas takimit që ka pasur me aleatët e NATO’s, ndaj të cilëve ka pasur shumë kritika....

NATO, shtohet buxheti i mbrojtjes. Trump: Mund ta tërheq Amerikën nga NATO

para 7 muajve - MRT

Ishte njoftuar më herët, por Donald Trump e konfirmoi edhe me gojën e tij. Vendet anëtare të NATO-s kanë pranuar të rrisin shpenzimet e mbrojtjes.... Duke folur në përfundim të samitit dyditor në Bruksel,...

Stoltenberg: Trump e bëri NATO më të fortë se përpara samitit

para 7 muajve - Te Sheshi

Kreu i NATO-s thotë se thirrja e presidentit amerikan për aleatët për të shpenzuar më shumë për mbrojtjen ka pasur një ndikim të qartë dhe e ka bërë NATO-n më të fuqishme. Stoltenberg, kur u pyet në një...

Trump kërkon qëndrim të drejtë të BE në tregtinë me SHBA

para 7 muajve - KosovaPress

Trump, i cili do të presë presidentin e Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker në Uashington këtë muaj, përsëriti qëndrimin e tij se BE trajton SHBA-në padrejtësisht në tregti, duke bllokuar qasjen ndaj...

Trump kundër 29 shteteve të NATO-s: Unë jam gjeni!

para 7 muajve - Lajmi.net

Sesioni i mbyllur i vendeve të NATO-s u vlerësua nga agjencië ndërkombëtare të lajmeve. Presidenti amerikan e cilësoi NATO-n si “mrekullueshme”. Trump ngriti tonin gjatë një takimi me dyer të mbyllura,...

Trump: Vendet e NATO-s do të rrisin financimin

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se vendet anëtare të NATO-s janë pajtuar që të rrisin shpenzimet e tyre ushtarake. Gjatë fjalimit të tij pas samitit dy ditor në Bruksel, ai ka thënë se aleatët...

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit

para 7 muajve - Zhurnal

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për...

ANALIZA: A mund t’i mbijetojë NATO presidentit Donald Trump?

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ky është një samit si asnjë para tij. Ndryshimi qëndron në pjesën më të madhe për shkak të një njeriu- Donald Trump. Nën diktatin e tij, tensionet periodike midis Shteteve të Bashkuara dhe shumë prej aleatëve...

Trump kërcënon në Samit: Mund ta tërheq Amerikën nga NATO!

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka kërcënuar vendet anëtare të NATO-s se mund të tërheqë vendin e tij nga Aleanca e Veriut. “Mund ta tërheq Amerikën nga NATO. Them se mund ta bëj këtë, por është e panevojshme....

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit

para 7 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i përsëriti kritikat ndaj aleatëve të NATO-s, në një samit të aleancës në Bruksel, gjë që çoi në një takim të paplanifikuar vetëm të aleatëve. Reuters...

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit

para 7 muajve - Alsat-M

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i përsëriti kritikat ndaj aleatëve të NATO-s, në një samit të aleancës në Bruksel, gjë që çoi në një takim të paplanifikuar vetëm të aleatëve. Reuters...

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit

para 7 muajve - Ina

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i përsëriti kritikat ndaj aleatëve të NATO-s, në një samit të aleancës në Bruksel, gjë që çoi në një takim të paplanifikuar vetëm të aleatëve. Reuters...

Trump kërcënon daljen nga NATO: Rrisni shpenzimet, ose SHBA ikën!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Donald Trump ka kërcënuar të largohet nga NATO nëse aleatët nuk bëjnë përpjekje të menjëhershme për të rritur shpenzimet e tyre ushtarake. Kjo është ajo që mësohet nga burime të ndryshme diplomatike. Presidenti...

Solidarizim Francë-Gjermani kundër Trumpit

para 7 muajve - Gazeta e re

“Me Gjermaninë kemi fatin e përbashkët. Jemi fqinjë. Jemi dy vende të rëndësishme të Evropës dhe Eurozonës. Një vendim jo për të mirën e Gjermanisë nuk mund të jetë në të mirën e Francës”, tha Macron....

Samiti i NATO-s, udhëheqësit të përqëndrohen në konfliktin në Afganistan

para 7 muajve - BalkanWeb

Udhëheqësit e NATO-s planifikojnë të kthejnë vëmendjen e tyre ndaj konfliktit në Afganistan, në ditën e dytë të samitit të dominuar deri tani nga kërkesat e Presidentit Donald Trump. Trump kërkoi u të...

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i përsëriti kritikat ndaj aleatëve të NATO-s, në një samit të aleancës në Bruksel, gjë që çoi në një takim të paplanifikuar vetëm të aleatëve. Reuters...

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit

para 7 muajve - Politiko

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i përsëriti kritikat ndaj aleatëve të NATO-s, në një samit të aleancës në Bruksel, gjë që çoi në një takim të paplanifikuar vetëm të aleatëve. Reuters...

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i përsëriti kritikat ndaj aleatëve të NATO-s, në një samit të aleancës në Bruksel, gjë që çoi në një takim të paplanifikuar vetëm të aleatëve. Reuters...

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i përsëriti kritikat ndaj aleatëve të NATO-s, në një samit të aleancës në Bruksel, gjë që çoi në një takim të paplanifikuar vetëm të aleatëve. Reuters...

Kërcënimi i Trump në Samit: Mund ta tërheq Amerikën nga NATO!

para 7 muajve - Java News

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka kërcënuar vendet anëtare të NATO-s se mund të tërheqë vendin e tij nga Aleanca e Veriut. “Mund ta tërheq Amerikën nga NATO. Them se mund ta bëj këtë, por është e panevojshme....

Trump kërcënon sërish - Po përçahet NATO?

para 7 muajve - DW

E mërkura, dita e parë e samitit të NATO-s në Bruksel kaloi me grindje, por në fund partnerët ranë në ujdi për një deklaratë të përbashkët. Të enjten presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi hapur aleancën....

Trump kërcënon me tërheqjen e SHBA nga NATO, sulmon dhe Gjermaninë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Presidenti amerikan, Donald Trump, kërcënon me daljen nga NATO-ja nëse aleatët nuk do të nisin menjëherë përpjekjet për të rritur shpenzimet ushtarake. Lajmi është mësuar nga disa burime diplomatike, të...

Trump kërcënon me tërheqjen e SHBA-ve nga NATO, “sulmon” dhe Gjermaninë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Presidenti amerikan, Donald Trump, kërcënon me daljen nga NATO-ja nëse aleatët nuk do të nisin menjëherë përpjekjet për të rritur shpenzimet ushtarake. Lajmi është mësuar nga disa burime diplomatike, të...

Sulmet e reja nga Trump, dy vende detyrohen të largohen nga takimi

para 7 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, sot sulmoi përsëri aleatët për shpenzimet për mbrojtjen dhe praktikat tregtare evropiane gjatë një sesioni të mbyllur në ditën e dytë të samitit të NATO-s, thanë dy...

Video/Trump: Jam një gjeni që nuk e ndryshoj fjalën

para 7 muajve - Respublica

I pyetur nga një gazetar kroat nëse kishte ndryshuar qëndrimet e shprehur më herët në tuiter, presidenti amerikan Trump u përgjigj se nuk e bën një gjë të tillë. "Jam një gjeni i qëndrueshëm", tha Trump.

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i përsëriti kritikat ndaj aleatëve të NATO-s, në një samit të aleancës në Bruksel, gjë që çoi në një takim të paplanifikuar vetëm të aleatëve. Reuters...

NATO, shtohet buxheti i mbrojtjes/ Trump: Mund ta tërheq Amerikën nga NATO

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags buxhet nato trump Ishte njoftuar më herët, por Donald Trump e konfirmoi edhe me gojën e tij. Vendet anëtare të NATO-s kanë pranuar të rrisin shpenzimet e mbrojtjes. Duke folur në përfundim...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Medial

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

May: Takimi Trump-Putin duhet të zvogëlojë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi

para 7 muajve - Medial

Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai duhet të shfrytëzohet për...

Trump në vizitën e parë zyrtare në Britani

para 7 muajve - KosovaPress

Në aeroportin në Londër, Donald dhe Melanie Trump u pritën në emër të kryeministres nga ministri i Tregtisë së Jashtme Lyme Fox dhe u përshëndetën nga i dërguari i Mbretëreshës. Temat: Trump vizita Britania...

Trump është rrezik për Qytetërimin, jo për Shqipërinë

para 7 muajve - Respublica

Samiti i NATO-s që u mbajt së fundmi në Bruksel, ishte në të vërtetë një plate ku presidenti amerikan Donald Trump shpalosi pikëpamjet e tij kundër politikës gjermane në raport me Rusinë. Ai ka publikuar...

A po shthuret NATO dhe a mund t’i mbijetojë Aleanca presidentit Donald Trump?

para 7 muajve - Java News

Ky është një samit si asnjë para tij. Ndryshimi qëndron në pjesën më të madhe për shkak të një njeriu- Donald Trump. Nën diktatin e tij, tensionet periodike midis Shteteve të Bashkuara dhe shumë prej aleatëve...

Trump: Vendet e NATO-s do të rrisin financimin

para 7 muajve - Shenja

Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se vendet anëtare të NATO-s janë pajtuar që të rrisin shpenzimet e tyre ushtarake. Gjatë fjalimit të tij pas samitit dy ditor në Bruksel, ai ka thënë se aleatët...

Dita e dytë e Samitit të NATO-s, diskutohet për Afganistanin

para 7 muajve - Vizion Plus

Në ditën e dytë të samitit të NATO-s i cili po zhvillohet në Bruksel, liderët e 29 vendeve anëtare do të kenë në qendër të bisedimeve konfliktin në Afganistan. Presidenti afgan, Ashraf Ghani, do të jetë...

Samiti i NATO-s, nga kritikat e Trump te konflikti në Afganistanin

para 7 muajve - MRT

Liderët e NATO-s do ta kthejnë vëmendjen tek konflikti në Afganistan në ditën... Liderët e NATO-s do ta kthejnë vëmendjen tek konflikti në Afganistan në ditën e dytë të samitit të dominuar deri më tani...

NATO e ka punën pisk

para 7 muajve - Gazeta Express

Trump beson se është mjeshtër për të bërë negociata, me synimin për të forcuar Amerikën. Me Europën, ashtu si me shumë gjëra të tjera, ai po nënvlerëson atë që po largon nga vetja Amerika ka bërë më shumë...

Kërcënimet e Trump-it, takim i jashtëzakonshëm i lidërve të NATO-s

para 7 muajve - Te Sheshi

Udhëheqësit e Aleancës së Atlantikut të Veriut mbajtën një takim të paplanifikuar të enjten pasi presidenti Trump ngriti kërkesat e tij të zakonshme ndaj anëtarëve të Aleancës. Thuhet se Trump ka veçuar...

​Macron: NATO shumë më e fortë pas samitit

para 7 muajve - KosovaPress

Në një konferencë shtypi në përfundim të samitit në Bruksel, ai konfirmoi se Trump nuk ishte shprehur kurrë që SHBA-ja mund të tërhiqet nga NATO, ndryshe nga zërat që qarkulluan më herët. “Besoj tek NATO”,...

May: Takimi Trump-Putin duhet të zvogëlojë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi

para 7 muajve - Alsat-M

Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai duhet të shfrytëzohet për...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Alsat-M

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

Trump kundër 29 shteteve të NATO-s: Unë jam gjeni!

para 7 muajve - Sovrani

Sesioni i mbyllur i vendeve të NATO-s u vlerësua nga agjencië ndërkombëtare të lajmeve. Presidenti amerikan e cilësoi NATO-n si “mrekullueshme”. Trump ngriti tonin gjatë një takimi me dyer të mbyllura,...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Gazeta Express

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

May: Takimi Trump-Putin duhet të zvogëlojë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi

para 7 muajve - Ina

Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai duhet të shfrytëzohet për...

Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë

para 7 muajve - Ina

Presidenti amerikan Donald Trump garantoi sot, gjatë një takimi me Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Europës pavarësisht tensioneve që trondisin samitin e NATO-s në Bruksel, njoftoi...

May: Takimi Trump-Putin duhet të zvogëlojë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi

para 7 muajve - Politiko

Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai duhet të shfrytëzohet për...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Ina

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

May: Takimi Trump-Putin duhet të zvogëlojë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi

para 7 muajve - Koha.net

Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai duhet të shfrytëzohet për...

Trump kërcënon me tërheqjen e SHBA nga NATO

para 7 muajve - Lexo

Presidenti amerikan, Donald Trump, kërcënon me daljen nga NATO-ja nëse aleatët nuk do të nisin menjëherë përpjekjet për të rritur shpenzimet ushtarake. Lajmi është mësuar nga disa burime diplomatike, të...

Për Putinin, takimi me Trumpin është fitore

para 7 muajve - Kallxo

Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus, Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti po ndodh është tashmë një fitore e...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Portalb

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

Franca do të përmbushë objektivin e dakorduar në NATO

para 7 muajve - KosovaPress

Macron theksoi se kohezioni brenda NATO-s është i mundur vetëm nëse ngarkesa është ndarë "në mënyrë të drejtë". Temat: Franca Macron NATO Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress....

NATO i përgjigjet Trumpit: Më shumë kontribut për buxhetin e mbrojtjes

para 7 muajve - Medial

Krerët e NATO-s thanë të mërkurën se kanë rënë dakord të kontribuojnë më shumë para për buxhetin e tyre të mbrojtjes “Ne jemi të përkushtuar për të përmirësuar ndarjen e kostove dhe përgjegjësive të anëtarësimit...

May: Takimi Trump-Putin duhet të zvogëlojë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai duhet të shfrytëzohet për...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Telegrafi

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

Trump nuk ka kërcënuar që të tërhiqet nga NATO

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan Donald Tramp nuk ka kërcënuar të tërhiqet nga NATO sot, pavarësisht fjalëve të vështira që ka bërë në samitin në Bruksel ndaj aleatëve, pasi ata nuk shpenzojnë shumë në mbrojtje, transmeton...

Për Putin, takimi me Trump është fitore pa u ulur ende në tryezë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Për presidentin amerikan, takimi me Vladimir Putin rrezikon ta vendosë para një përplasjeje me kundërshtarët në vendin e tij, por edhe me aleatët jashtë vendit. Ndërsa për presidentin rus, fakti që takimi...

Për Putinin, takimi me Trumpin është fitore

para 7 muajve - Portalb

Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus , Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti po ndodh është tashmë një fitore...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Lajmi.net

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

NATO do të kthejë vëmendjen kah Afganistani

para 7 muajve - Klan Kosova

Liderët e NATO-s po planifikojnë të kthejnë vëmendjen tek konflikti në Afganistan, gjatë ditës së dytë të samitit i cili deri më tani u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan Donald Trump. Ai gjatë...

May: Takimi Trump-Putin duhet të zvogëlojë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai duhet të shfrytëzohet për...

Trump: Të gjithë janë pajtuar me kushtet e mia, unë jam gjeni

para 7 muajve - Insajderi

Përfundoi seanca e mbyllur e anëtareve të aleancës së NATO-s, e cila u mbajt për shkak të kushteve të Trump-it. Presidenti amerikan ka porositur: “NATO është i shkëlqyer”. Burimet e agjencive AP dhe Reuters...

Për Putinin, takimi me Trumpin është fitore

para 7 muajve - Telegrafi

Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus, Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti po ndodh është tashmë një fitore e...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Koha.net

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

Trump kërcënon me tërheqje nga NATO?

para 7 muajve - KosovaPress

Trump ngriti tonin gjatë një takimi me dyer të mbyllura, posaçërisht duke veçuar Gjermaninë, Spanjën dhe Belgjikën. Ai vuri në dukje angazhimet e mëdha financiare nga aleatët e NATO-s si një masë e suksesit...

Merkel: Të gjithë të përkushtuar ndaj NATO-s

para 7 muajve - KosovaPress

Merkel tha se presidenti i SHBA-së Donald Tramp ngriti përsëri çështjen e një shpërndarjeje më të mirë të ngarkesave midis anëtarëve të NATO-s, për të cilat ai foli për muaj dhe se ata e njoftuan se ‘ishin...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

Samiti i NATO-s, liderët do fokusohen te konflikti në Afganistan

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Në ditën e dytë të samitit, liderët e NATO-s ranë dakord që të kthejnë vëmendjen te konflikti në Afganistan. I gjithë samitit është dominuar nga pyetjet e presidentit amerikan Donald Trump, i cili përsëriti...

Sulmet e reja nga Trump, dy vende detyrohen të largohen nga takimi

para 7 muajve - KosovaPress

Trump ngriti tonin gjatë një takimi me dyer të mbyllura, posaçërisht duke veçuar Gjermaninë, Spanjën dhe Belgjikën. Kjo është arsyeja pse udhëheqësit e NATO-s kanë kërkuar që vendet jo-NATO, Ukraina dhe...

Për Putinin, takimi me Trumpin është fitore

para 7 muajve - Koha.net

Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus, Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti po ndodh është tashmë një fitore e...

Për Putinin, takimi me Trumpin është fitore

para 7 muajve - Lajmi.net

Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus, Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti po ndodh është tashmë një fitore e...

NATO në takim të paplanifikuar pas kritikave të Trumpit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i përsëriti kritikat ndaj aleatëve të NATO-s, në një samit të aleancës në Bruksel, gjë që çoi në një takim të paplanifikuar vetëm të aleatëve. Reuters...

Për Putinin, takimi me Trumpin është fitore

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus , Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti po ndodh është tashmë një fitore...

NATO e ka punën pisk

para 7 muajve - Lexo

The Economist Amerika ka bërë më shumë se çdo vend tjetër për të krijuar Europën e pas-luftës. Në vitet 1940-1950 luajti rolin e ndërmjetësit për një traktat që solli BE-në dhe NATO-n, aleancën ushtarake...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Shenja

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

NATO i përgjigjet Trumpit: Më shumë kontribut për buxhetin e mbrojtjes

para 7 muajve - BalkanWeb

Krerët e NATO-s thanë të mërkurën se kanë rënë dakord të kontribuojnë më shumë para për buxhetin e tyre të mbrojtjes “Ne jemi të përkushtuar për të përmirësuar ndarjen e kostove dhe përgjegjësive të anëtarësimit...

May: Takimi Trump-Putin duhet të zvogëlojë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi

para 7 muajve - Sovrani

Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai duhet të shfrytëzohet për...

Për Putinin, takimi me Trumpin është fitore

para 7 muajve - Shenja

Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus, Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti po ndodh është tashmë një fitore e...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Sovrani

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

Samiti i NATO-s, nga kritikat e Trump te konflikti në Afganistanin

para 7 muajve - 24 ore

Liderët e NATO-s do ta kthejnë vëmendjen tek konflikti në Afganistan në ditën e dytë të samitit të dominuar deri më tani nga kërkesat e presidentit Donald Trump. Të mërkurën, Trump i kërkoi aleatëve të...

Gjithçka që ndodhi në Samitin e NATO-së!

para 7 muajve - Bota Press

Liderët e NATO-s do ta kthejnë vëmendjen tek konflikti në Afganistan në ditën e dytë të samitit të dominuar deri më tani nga kërkesat e presidentit Donald Trump. Të mërkurën, Trump i kërkoi aleatëve të...

NATO vazhdon samitin, në fokus Afganistani

para 7 muajve - Fol

Udhëheqësit e NATO-s pritet të kthejnë vëmendjen sot kah konflikti në Afganistan. Ata mblidhen në ditën e dytë të samitit në Bruksel, i cili deri më tash u dominua nga kërkesat e presidentit amerikan,...

Samiti i NATO-s, nga kritikat e Trump te konflikti në Afganistan

para 7 muajve - Ekonomia Online

Liderët e NATO-s do ta kthejnë vëmendjen tek konflikti në Afganistan në ditën e dytë të samitit të dominuar deri më tani nga kërkesat e presidentit Donald Trump. Të mërkurën, Trump i kërkoi aleatëve të...

Për Putinin, takimi me Trumpin është fitore

para 7 muajve - Insajderi

Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus, Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti po ndodh është tashmë një fitore e...

Për Putinin, takimi me Trumpin është fitore

para 7 muajve - Sovrani

Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus, Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti po ndodh është tashmë një fitore e...

Për Putinin, takimi me Trumpin është fitore

para 7 muajve - Ekonomia Online

Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus, Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti po ndodh është tashmë një fitore e...

Takimi me Trump, për Putinin është fitore e madhe

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags putin takimi trump Për presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, samiti me homologun rus, Vladimir Putin, rrezikon reagime të ashpra politike, por, për Putinin, fakti se samiti...

Kritika e Presidentit Trump për NATO-n, në peshore

para 7 muajve - Illyria

Frank Shkreli A ka të drejtë Presidenti Trump kur thotë se vendet e NATO-s nuk po paguajnë sa duhet për mbrojtjen e përbashkët? Aleanca e NATO-s po zhvillon punimet e nivelit të lartë në Bruksel. Si zakonisht,...

Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti amerikan Donald Trump garantoi sot, gjatë një takimi me Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Europës pavarësisht tensioneve që trondisin samitin e NATO-s në Bruksel, njoftoi...

Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan Donald Trump garantoi sot, gjatë një takimi me Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Europës pavarësisht tensioneve që trondisin samitin e NATO-s në Bruksel, njoftoi...

Aleanca perëndimore e ka punën pisk

para 7 muajve - Portalb

Amerika ka bërë më shumë se çdo vend tjetër për të krijuar Europën e pas-luftës. Në vitet 1940-1950 luajti rolin e ndërmjetësit për një traktat që solli BE-në dhe NATO-n, aleancën ushtarake që fitoi Luftën...

Trump garanton Macronin, “nuk ka thyerje SHBA-Evropë”

para 7 muajve - Kallxo

“Presidenti amerikan ritheksoi lidhjen e tij personale me Evropën” Presidenti amerikan Donald Trump e garantoi sot presidentin francez, Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Evropës pavarësisht...

NATO, dakord për më shumë kontribut për buxhetin e mbrojtjes

para 7 muajve - Koha.net

Krerët e NATO-s thanë të mërkurën se kanë rënë dakord të kontribuojnë më shumë para për buxhetin e tyre të mbrojtjes. "Ne jemi të përkushtuar për të përmirësuar ndarjen e kostove dhe përgjegjësive të anëtarësimit...

Trumpi garanton Macronin, “nuk ka thyerje SHBA-Evropë”

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan Donald Trump e garantoi sot presidentin francez, Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Evropës pavarësisht tensioneve që tronditin samitin e NATO-s në Bruksel, njoftoi...

Trump garanton Macronin, “nuk ka thyerje SHBA-Evropë”

para 7 muajve - RTV 21

“Presidenti amerikan ritheksoi lidhjen e tij personale me Evropën” Presidenti amerikan Donald Trump e garantoi sot presidentin francez, Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Evropës pavarësisht...

Trump kërkon të dyfishohet caku i shpenzimeve në mbrojtje

para 7 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje aleatëve të NATO-s që të ndajnë 4% të bruto prodhimit vendor në shpenzimet ushtarake. Kjo do të thotë dyfishi i cakut aktual. Shtëpia e...

​Trump garanton Macronin, “nuk ka thyerje SHBA-Evropë”

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump e garantoi sot presidentin francez, Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Evropës pavarësisht tensioneve që tronditin samitin e NATO-s në Bruksel, njoftoi...

Trump kërkon të dyfishohet caku i shpenzimeve në mbrojtje

para 7 muajve - Vizion Plus

Gjatë Samitit në Bruksel, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje aleatëve të NATO-s që të ndajnë 4% të bruto prodhimit vendor në shpenzimet ushtarake. Kjo do të thotë dyfishi...

Pas kritikave nga Trump, aleatët në NATO vendosin të shpenzojnë më shumë për mbrojtje

para 7 muajve - Gazeta Express

Krerët e NATO-s thanë të mërkurën se kanë rënë dakord të kontribuojnë më shumë para për buxhetin e tyre të mbrojtjes "Ne jemi të përkushtuar për të përmirësuar ndarjen e kostove dhe përgjegjësive të anëtarësimit...

Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump garantoi sot, gjatë një takimi me Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Europës pavarësisht tensioneve që trondisin samitin e NATO-s në Bruksel, njoftoi...

Trump: Kam marrëdhënie shumë të mira me Merkel

para 7 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan, Donald Trump ka një marrëdhënie “shumë, shumë të mirë” me kancelaren gjermane, Angela Merkel, sipas deklaratave të kreut të Shtëpisë së Bardhë gjatë një takimi kokë më kokë në kuadër...

Trump kërkon të dyfishohet buxheti për fushën e mbrojtjes

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje aleatëve të NATO-s që të ndajnë 4% të bruto prodhimit vendor në shpenzimet ushtarake. Kjo do të thotë dyfishi i cakut aktual. Shtëpia e...

Trump kërkon të dyfishohet caku i shpenzimeve në mbrojtje

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje aleatëve të NATO-s që të shpenzojnë 4% të bruto prodhimit vendor në shpenzimet ushtarake. Kjo do të thotë dyfishi i cakut aktual. Shtëpia...

Ashpërsohen tonet, Trump: NATO të dyfishojë financimin ushtarak

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump u ka bërë thirrje aleatëve të NATO-s që të angazhojnë 4% të prodhimit të tyre vjetor (BPV) në shpenzimet ushtarake – dyfishin e objektivit aktual. Shtëpia e Bardhë konfirmoi...

Presidenti Trump dhe kritikat ndaj NATO-s

para 7 muajve - Medial

Një takim i Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior të mërkurën filloi me një notë konfrontimi me Presidentin e SHBA, Donald Trump, i cili vuri në shënjestër Gjermaninë, duke akuzuar anëtarin më...

Trump kritikon NATO-n

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kritikuar shumicën e shteteve të NATO-s, që sipas tij nuk i kanë përmbushur zotimet që i kanë dhënë. “Çfarë e mire është NATO nëse Gjermania ia paguan miliarda dollarë...

Presidenti Trump dhe kritikat ndaj NATO-s

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Një takim i Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior të mërkurën filloi me një notë konfrontimi me Presidentin e SHBA, Donald Trump, i cili vuri në shënjestër Gjermaninë, duke akuzuar anëtarin më...

Trump thotë se ka raporte “shumë të mira” me Merkelin

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi Gjermaninë...

NATO, dakord për më shumë kontribut për buxhetin e mbrojtjes

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Krerët e NATO-s thanë të mërkurën se kanë rënë dakord të kontribuojnë më shumë para për buxhetin e tyre të mbrojtjes "Ne jemi të përkushtuar për të përmirësuar ndarjen e kostove dhe përgjegjësive të anëtarësimit...

Trump ia jep një ultimatum Gjermanisë dhe Evropës

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka tronditur pjesëmarrësit në një samit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), të mërkurën. Ai i ka kërkuar aleatëve të Amerikës...

Pas kritikave, Trump thotë se ka raporte “shumë të mira” me Merkelin

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi Gjermaninë...

Trump thotë se ka raporte "shumë të mira" me Merkelin

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi Gjermaninë...

Perspektivë nga samiti: a mund t’i mbijetojë NATO presidentit Donald Trump?

para 7 muajve - Te Sheshi

Ky është një samit si asnjë para tij. Ndryshimi qëndron në pjesën më të madhe për shkak të një njeriu- Donald Trump. Nën diktatin e tij, tensionet periodike midis Shteteve të Bashkuara dhe shumë prej aleatëve...

Trump ultimatum Evropës dhe Gjermanisë

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka tronditur pjesëmarrësit në një samit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), të mërkurën. Ai i ka kërkuar aleatëve të Amerikës...

Pas kritikave nga Trump, aleatët në NATO vendosin të shpenzojnë më shumë për mbrojtje

para 7 muajve - Tetova Sot

Krerët e NATO-s thanë të mërkurën se kanë rënë dakord të kontribuojnë më shumë para për buxhetin e tyre të mbrojtjes “Ne jemi të përkushtuar për të përmirësuar ndarjen e kostove dhe përgjegjësive të anëtarësimit...

Situatë e nxehtë në Samitin e NATO-s, Trump: Të gjithë të paguajnë kontributet

para 7 muajve - MRT

Përforcimi i kapaciteteve të mbrojtjes, lufta kundër terrorizmit dhe bashkëpunimi më i ngushtë me BE–në... Përforcimi i kapaciteteve të mbrojtjes, lufta kundër terrorizmit dhe bashkëpunimi më i ngushtë...

Pas kritikave, Trump thotë se ka raporte “shumë të mira” me Merkelin

para 7 muajve - Shenja

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi Gjermaninë...

Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë

para 7 muajve - Sovrani

Presidenti amerikan Donald Trump garantoi sot, gjatë një takimi me Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Europës pavarësisht tensioneve që trondisin samitin e NATO-s në Bruksel, njoftoi...

NATO e ka punën pisk

para 7 muajve - Java News

The Economist Amerika ka bërë më shumë se çdo vend tjetër për të krijuar Europën e pas-luftës. Në vitet 1940-1950 luajti rolin e ndërmjetësit për një traktat që solli BE-në dhe NATO-n, aleancën ushtarake...

Trump thotë se marrëdhëniet e tij me Merkelin janë shumë të mira

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan, Donald Trump ka një marrëdhënie “shumë, shumë të mirë” me kancelaren gjermane, Angela Merkel, sipas deklaratave të kreut të Shtëpisë së Bardhë gjatë një takimi kokë më kokë në kuadër...

Pas kritikave, Trump thotë se ka raporte "shumë të mira" me Merkelin

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi Gjermaninë...

Pas kritikave, Trump thotë se ka raporte “shumë të mira” me Merkelin

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi Gjermaninë...

Trump thotë se marrëdhëniet e tij me Merkelin janë shumë të mira

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump ka një marrëdhënie “shumë, shumë të mirë” me kancelaren gjermane, Angela Merkel, sipas deklaratave të kreut të Shtëpisë së Bardhë gjatë një takimi kokë më kokë në kuadër...

Presidenti Trump kritikoi publikisht dhe ashpër Gjermaninë

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan Donald Trump kritikoi publikisht dhe ashpër Gjermaninë në takimin e nivelit të lartë të NATO-s në Bruksel. Kritikat e zotit Trump shënuan fillimin e një dite të tensionuar takimesh...

Trump: Nuk ka thyerje mes SHBA-së dhe Evropës

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti amerikan Donald Trump e garantoi sot presidentin francez, Emanuel Macron, se  pavarësisht tensioneve që tronditin samitin e NATO-s në Bruksel, njoftoi sot Elizeja. “Gjatë takimit të tij prej...

Trump ia jep një ultimatum Gjermanisë dhe Evropës

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka tronditur pjesëmarrësit në një samit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), të mërkurën. Ai i ka kërkuar aleatëve të Amerikës...

Trump-Merkel ulin tonet pas takimit në samitin e NATO-s

para 7 muajve - Portalb

Presidenti i SHBA Donald Trump mbajti bisedime me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjinat e një samiti të NATO-s në Bruksel të mërkurën, orë pas kritikave të ashpra të politikës gjermane mbi shpenzimet...

Aleanca perëndimore e ka punën pisk

para 7 muajve - Insajderi

Amerika ka bërë më shumë se çdo vend tjetër për të krijuar Europën e pas-luftës. Në vitet 1940-1950 luajti rolin e ndërmjetësit për një traktat që solli BE-në dhe NATO-n, aleancën ushtarake që fitoi Luftën...

Trump-Merkel ulin tonet pas takimit në samitin e NATO-s

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti i SHBA Donald Trump mbajti bisedime me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjinat e një samiti të NATO-s në Bruksel të mërkurën, orë pas kritikave të ashpra të politikës gjermane mbi shpenzimet...

Trump thotë se takimi me Merkel ishte “i shkëlqyeshëm”

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, u takua sot me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjina të samitit të NATO-s në Bruksel dhe e përshkroi takimin si "të shkëlqyer", vetëm pak orë pasi ai kritikoi...

Gjermania “rob” i Rusisë. Merkel-Trump “luftë” fjalësh në samitin e NATO-s

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Pasi e quajti Gjermaninë “rob” të Rusisë, presidenti amerikan Donald Trump tani ka lavdëruar marrëdhënien e SHBA-ve me një nga partnerët më të rëndësishëm strategjik të saj. Merkel përmendi fëmijërinë...

Trump: Takimi me Merkelin ishte i shkëlqyeshëm

para 7 muajve - RTV 21

Takohen Trump dhe Merkel Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, u takua sot me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjina të samitit të NATO-s në Bruksel dhe e përshkroi takimin si të shkëlqyer, vetëm...

NATO rrit shpenzimet për mbrojtje, shkaku i provokimeve të Trumpit

para 7 muajve - Periskopi

Krerët e NATO-s thanë të mërkurën se kanë rënë dakord të kontribuojnë më shumë para për buxhetin e tyre të mbrojtjes “Ne jemi të përkushtuar për të përmirësuar ndarjen e kostove dhe përgjegjësive të anëtarësimit...

Trump ia jep një ultimatum Gjermanisë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka tronditur pjesëmarrësit në një samit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), të mërkurën.Ai i ka kërkuar aleatëve të Amerikës...

MERKEL- TRUMP NDRYSHOJNË TONET PAS TAKIMIT NË SAMITIN E NATO-S

para 7 muajve - TV21

Në samitin e NATOS-s Presidenti i SHBA Donald Trump mbajti bisedime me kancelaren gjermane Angela Merkel ndërkohë qe toni i deklaratave të tyre kishte ndryshuar . Merkel tha se kishte diskutuar migrimin...

Aleanca perëndimore e ka punën pisk

para 7 muajve - Insajderi

Amerika ka bërë më shumë se çdo vend tjetër për të krijuar Europën e pas-luftës. Në vitet 1940-1950 luajti rolin e ndërmjetësit për një traktat që solli BE-në dhe NATO-n, aleancën ushtarake që fitoi Luftën...

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

para 7 muajve - Albinfo

Aleanca e NATO-s ka nisur të mërkurën samitin dy-ditor në kërkim të fuqizimit të ushtrisë më shumë se kurrë më parë prej Luftës së Ftohtë teksa planifikon të zgjerohet për të frenuar fuqinë ruse, transmeton...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë të pavarur

para 7 muajve - Medial

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

​Trump garanton Macronin, “nuk ka thyerje SHBA-Evropë”

para 7 muajve - KosovaPress

“Gjatë takimit të tij prej rreth 40 minutash me homologun francez në selinë e NATO-s, presidenti amerikan ritheksoi lidhjen e tij personale me Evropën dhe dha kryesisht mesazhe pozitive dhe konstruktive...

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

para 7 muajve - Medial

Aleanca e NATO-s ka nisur të mërkurën samitin dy-ditor në kërkim të fuqizimit të ushtrisë më shumë se kurrë më parë prej Luftës së Ftohtë teksa planifikon të zgjerohet për të frenuar fuqinë ruse, transmeton...

Donald Trump: Gjermania peng i Rusisë

para 7 muajve - Lexo

Presidenti amerikan Donald Trump kritikoi publikisht dhe ashpër Gjermaninë në fillim të takimit të nivelit të lartë të NATO-s në Bruksel. Kritikat e zotit Trump i drejtoheshin mbështetjes së Gjermanisë...

Trump ia jep një ultimatum Gjermanisë dhe Evropës

para 7 muajve - Sovrani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka tronditur pjesëmarrësit në një samit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), të mërkurën. Ai i ka kërkuar aleatëve të Amerikës...

Samiti i NATO-s: Trumpi sulmon Merkelin

para 7 muajve - DW

Që në fillim të samitit të NATO-s u bë e qartë se presidenti Trump është i gatshëm për grindje. Në veçanti sulmoi Gjermaninë dhe kancelaren Merkel. Por edhe Merkel u përgjigj shpejtë. Madje edhe vet mëngjesi...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë dhe marrim vendime të pavarura

para 7 muajve - Portalb

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikws, Donald...

Trump thotë se takimi me Merkel ishte “i shkëlqyeshëm”

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, u takua sot me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjina të samitit të NATO-s në Bruksel dhe e përshkroi takimin si “të shkëlqyer”, vetëm pak orë pasi ai kritikoi...

Rreziqet e samitit Putin-Trump

para 7 muajve - Medial

Nuk pajtohem me vendimin e presidentit për t’u takuar me Putinin. Në vend të kësaj, bashkësia ndërkombëtare duhet të izolojë Rusinë. Ne duhet të mbajmë atë nën kontroll, dhe jo të angazhohemi në nivelet...

SAMITI I NATO-s: PËRPLASJE TRUMP – MERKEL

para 7 muajve - TV Art

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë dhe marrim vendime të pavarura

para 7 muajve - Telegrafi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikws, Donald...

Merkel iu përgjigjet sulmeve të Trump për deklarimet ndaj Gjermanisë

para 7 muajve - Ina

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, iu është përgjigjur sulmeve që Presidenti amerikan Donald Trump po bën ndaj Gjermanisë. Në ditën e parë të Samitit të NATO-s në Bruksel, Merkel këtë të mërkurë ka...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë të pavarur

para 7 muajve - Politiko

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

“Gjermania nën kontrollin e RUsisë”, Merkel i përgjigjet Trump: Bëjmë politikë të pavarur

para 7 muajve - BalkanWeb

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

Merkel iu përgjigjet sulmeve të Trump për deklarimet ndaj Gjermanisë

para 7 muajve - Klan Kosova

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, iu është përgjigjur sulmeve që Presidenti amerikan Donald Trump po bën ndaj Gjermanisë. Në ditën e parë të Samitit të NATO-s në Bruksel, Merkel këtë të mërkurë ka...

Pas kritikave, Trump thotë se ka raporte “shumë të mira” me Merkelin

para 7 muajve - Sovrani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, biseduan në margjina të një samiti të NATO-s në Bruksel. Takimi u zhvillua disa orë pasi Trump e kritikoi Gjermaninë...

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

para 7 muajve - Koha.net

Aleanca e NATO-s ka nisur të mërkurën samitin dy-ditor në kërkim të fuqizimit të ushtrisë më shumë se kurrë më parë prej Luftës së Ftohtë teksa planifikon të zgjerohet për të frenuar fuqinë ruse, transmeton...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne marrim vendime të pavarura

para 7 muajve - RTV 21

Trump tha se Gjermania kontrollohet nga Rusia Kancelarja Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Gjermania bën politikë të pavarur

para 7 muajve - Koha.net

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

Merkel i kthen menjëherë Trumpit për Rusinë: Ne bëjmë politikë të pavarur

para 7 muajve - Gazeta Express

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të pavarura". Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

“Gjermania nën kontrollin e Rusisë”, Merkel i përgjigjet ashpër Trump: Bëjmë politikë të pavarur

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka reaguar pas deklaratës së presidentit të SHBA Dobald Trump i cili tha se “Gjermania është plotësisht e kontrolluar nga Rusia”. Duke iu përgjigjur presidentit amerikan,...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë të pavarur

para 7 muajve - Lajmi.net

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të pavarura". Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

Trump: Gjermania kontrollohet nga Rusia

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump ka sugjeruar se importimi i gazrave natyror i Gjermanisë nga Rusia është shqetësim për sigurinë, gjatë një samiti me liderët e NATO-s. Gjatë bisedimeve me shefin e NATO-s,...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë të pavarur

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të pavarura". Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

para 7 muajve - Portalb

Aleanca e NATO-s ka nisur të mërkurën samitin dy-ditor në kërkim të fuqizimit të ushtrisë më shumë se kurrë më parë prej Luftës së Ftohtë teksa planifikon të zgjerohet për të frenuar fuqinë ruse, transmeton...

Trump: Gjermania është e kontrolluar plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - Portalb

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Gjermania bën politikë të pavarur

para 7 muajve - Shenja

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

Gjermania kontrollohet nga Rusia!? E thotë ky lider botëror

para 7 muajve - Iliria News

Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka sulmuar ashpër Gjermaninë për lidhjet e saj me Rusinë duke thënë se marrëdhënia e Berlinit me Moskën është e papërshtatshme Trumpi i ka bërë këto komente në ditën...

Samiti i NATO-s në Bruksel, retorika e veçantë Trump-Merkel

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Një retorikë lufte dhe mosmarrëveshje kështu mund të përshkruhet raporti Trump Merkel ndërsa në Bruksel është duke u zhvilluar Samiti i NATO’s. Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra...

Trump kritikon Gjermaninë për projektin e tubacioneve me Rusinë

para 7 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kritikuar ashpër Gjermaninë për projektin e tubacioneve të gazit që lidhin këtë vend me Rusinë. Ai i ka bërë këto komente gjatë një takimi me shefin e NATO-s, Jens...

Trump: Gjermania ‘rob’ i Rusisë

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump tha se “Gjermania i bën pagesa në nivel të lartë Rusisë për energjinë dhe për këtë arsye ajo është një rob i Rusisë”. Trump në kuadër të Samitit të NATO-së në një mëngjes...

Trump: Takimi me Merkel ishte “i shkëlqyeshëm”

para 7 muajve - KosovaPress

“Ne kemi një takim të madh. Po flasim për shpenzimet ushtarake ... Ne po flasim për tregtinë”, u tha Trump gazetarëve që iu lejuan të hynin në dhomën ku u takua me Merkel. Temat: Trump Merkel NATO Kjo...

Samiti i NATO-s, Trump e cilëson Gjermaninë ‘’të burgosurën’’ e Rusisë

para 7 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan, Donald Trump e akuzoi sot Gjermaninë se është ‘‘e burgosur’’ e Rusisë pasi ajo i blen Moskës një pjesë të konsiderueshme të energjisë, përpara hapjes së samitit të NATO-s në Bruksel....

Presidenti Trump e cilëson Gjermaninë "peng" të Rusisë

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan, Donald Trump, sulmoi publikisht dhe me forcë Gjermaninë në fillim të takimit vjetor të NATO-s në Bruksel, për shkak të mbështetjes së saj ndaj marrëveshjes me Rusinë për gazsjellësin...

NATO në rrezik luftë fjalësh në prag të samit

para 7 muajve - Alsat-M

Liderët evropianë janë nën tension në prag të konfrontimit të mundshëm në samitin e NATO-s në Bruksel, në mesin e frikës së presidenti Donald Trump do të vijojë të këmbëngulë në kërcënimin e tij për të...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Gjermania bën politikë të pavarur

para 7 muajve - Tetova Sot

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

Trump tha se Gjermania “kontrollohet” nga Rusia

para 7 muajve - RTV 21

Presidenti amerikan kritikon Gjermaninë Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump e ka filluar me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për...

Trump-Merkel ulin tonet pas takimit në samitin e NATO-s

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i ShBA Donald Trump mbajti bisedime me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjinat e një samiti të NATO-s në Bruksel të mërkurën, orë pas kritikave të ashpra të politikës gjermane mbi shpenzimet...

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

para 7 muajve - Telegrafi

Aleanca e NATO-s ka nisur të mërkurën samitin dy-ditor në kërkim të fuqizimit të ushtrisë më shumë se kurrë më parë prej Luftës së Ftohtë teksa planifikon të zgjerohet për të frenuar fuqinë ruse. Ndonëse...

Trump thotë që Gjermania është nën ndikimin e Rusisë, ja si i përgjigjet Merkel

para 7 muajve - InfoShqip

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, iu është përgjigjur sulmeve që Presidenti amerikan Donald Trump po bën ndaj Gjermanisë. Në ditën e parë të Samitit të NATO-s në Bruksel, Merkel këtë të mërkurë ka...

Trump sulmon ashpër Gjermaninë: Ata kontrollohen krejtësisht nga Rusia

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka sulmuar ashpër Gjermaninë për lidhjet e saj me Rusinë duke thënë se marrëdhënia e Berlinit me Moskën është e papërshtatshme. Këto komente Trump i ka bërë në ditën...

Donald Trump shpërthen ndaj Gjermanisë: Kontrollohet totalisht nga Rusia

para 7 muajve - Mapo

Presidenti amerikan, Donald Trump shpërtheu ashpër në takimin me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai tha se varësia e Gjermanisë nga importi i gazit natyral prej Rusisë është një...

‘Gjermania kontrollohet nga Rusia’, Merkel i përgjigjet Trumpit: Vendosim vetë për çdo gjë!

para 7 muajve - Java News

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka reaguar pas deklaratës së presidentit të SHBA Dobald Trump i cili tha se “Gjermania është plotësisht e kontrolluar nga Rusia”. Duke iu përgjigjur presidentit amerikan,...

Trump e nis ashpër Samitin e NATO-s: Gjermania është e kontrolluar plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - BalkanWeb

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

para 7 muajve - Lajmi.net

Aleanca e NATO-s ka nisur të mërkurën samitin dy-ditor në kërkim të fuqizimit të ushtrisë më shumë se kurrë më parë prej Luftës së Ftohtë teksa planifikon të zgjerohet për të frenuar fuqinë ruse, transmeton...

Donald Trump nis turin në Europë

para 7 muajve - Vizion Plus

Presidenti amerikan Donald Trump nisi këtë të mërkurë udhëtimin e tij një javor në Europë. Turneu i tij përfshin 4 shtete europiane, ndërkohe qe ai nuk ka kursyer kritikat ndaj aleatëve të NATO-s, duke...

Trump nuk përmbahet, tregohet i ashpër në Bruksel: Gjermania kontrollohet totalisht nga Rusia

para 7 muajve - Sot News

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump e nisi ashpër fjalën e tij në Bruksel përpara përfaqëuesve të NATO-s. Presidenti u ndal te një nga zhvillimet më të diskutueshme të energjisë në Evropë, duke thënë se...

Trump bën deklaratën e fortë: Gjermania është e kontrolluar plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - Gazeta Tema

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Liderët evropianë luftë fjalësh në prag të samitit: NATO në rrezik

para 7 muajve - Gazeta Tema

Liderët evropianë janë nën tension në prag të konfrontimit të mundshëm në samitin e NATO-s në Bruksel, në mesin e frikës së presidenti Donald Trump do të vijojë të këmbëngulë në kërcënimin e tij për të...

Trump: Gjermania është e kontrolluar plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Trump akuza të rënda ndaj Gjermanisë: Është e kontrolluar plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Trump: Gjermania kontrollohet plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - MRT

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel... Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel,...

Merkel i kundërpërgjigjet Trumpit për Rusinë: Ne bëjmë politikë të pavarur

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën politikë të pavarur dhe merr vendime të pavarura. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha...

Trump: Gjermania është e kontrolluar plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Trump nis me tone të ashpra samitin e NATO-s: Gjermania kontrollohet nga Rusia

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin 2-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshjen me vlerë miliarda dollarëve me Rusinë rreth tubacioneve të...

Merkel i përgjigjet Trumpit: Ne bëjmë politikë të pavarur

para 7 muajve - Sovrani

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

Merkel për Trump: Gjermania i merr vendimet në mënyrë të pavarur

para 7 muajve - KosovaPress

“Ne mund t’i realizojmë vetë politikat tona, ne mund të marrim vendime të pavarura”, theksoi ajo, pa cituar drejtpërdrejt presidentin amerikan, Donald Trump, pas mbërritjes në samitin e NATO-s në Bruksel,...

Trump në sulm: Gjermania kontrollohet totalisht nga Rusia

para 7 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë distancimin nga aleatët tradicionalë europianë, nën drejtimin e Presidentit Donald Trump Relacionet e prishura Gjermani-Amerikë, që nuk mendohej se do të vinin...

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Aleanca e NATO-s ka nisur të mërkurën samitin dy-ditor në kërkim të fuqizimit të ushtrisë më shumë se kurrë më parë prej Luftës së Ftohtë teksa planifikon të zgjerohet për të frenuar fuqinë ruse, transmeton...

Liderët evropianë luftë fjalësh në prag të samitit: NATO në rrezik

para 7 muajve - InfoShqip

Liderët evropianë janë nën tension në prag të konfrontimit të mundshëm në samitin e NATO-s në Bruksel, në mesin e frikës së presidenti Donald Trump do të vijojë të këmbëngulë në kërcënimin e tij për të...

SAMITI I NATO-S DHE “RREZIKU” AMERIKANO-GJERMAN!

para 7 muajve - Ina

Presidenti amerikan tha javën e kaluar në fjalimin e mbajtur në Montana se do të shkojë në takim, “për t’ i thënë NATO-s: ‘Ju duhet të filloni të paguani faturat tuaja. Shtetet e Bashkuara nuk do të kujdesen...

Trump akuzoi Gjermaninë se kontrollohet nga Rusia, Merkel i kthen përgjigje

para 7 muajve - Periskopi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën “politikë të pavarur” dhe merr “vendime të pavarura”. Merkel i bëri këto komente pak orë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

Akuzon Trump: Gjermania ‘rob’ i Rusisë

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti amerikan Donald Trump tha se “Gjermania i bën pagesa në nivel të lartë Rusisë për energjinë dhe për këtë arsye ajo është një rob i Rusisë”. Trump në kuadër të Samitit të NATO-së në një mëngjes...

Presidenti Trump si gjithmonë i paparashikueshëm: Gjermania është e kontrolluar plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - Lexo

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Trump: Gjermania kontrollohet nga Rusia, SHBA po mbron Evropën

para 7 muajve - Java News

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

NATO në rrezik… luftë fjalësh në prag të samitit

para 7 muajve - Infokusi

Liderët evropianë janë nën tension në prag të konfrontimit të mundshëm në samitin e NATO-s në Bruksel, në mesin e frikës së presidenti Donald Trump do të vijojë të këmbëngulë në kërcënimin e tij për të...

SAMITI I NATO-S DHE “RREZIKU” AMERIKANO-GJERMAN!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti amerikan tha javën e kaluar në fjalimin e mbajtur në Montana se do të shkojë në takim, “për t’ i thënë NATO-s: ‘Ju duhet të filloni të paguani faturat tuaja. Shtetet e Bashkuara nuk do të kujdesen...

Trump godet Gjermaninë

para 7 muajve - Sovrani

Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve të gazit natyror,...

Trump takohet me Merkel dhe Macron

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas Sara Sanders, sekretare për shtyp e Shtëpisë së Bardhë, Trump gjatë këtij takimi do të përsërisë kritikat në llogari të Merkel. Temat: Trump Merkel Macron Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga...

Trump sulmon Gjermaninë: Plotësisht nën kontrollin rus…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags gjermania rusia samit Nato trump Presidenti i SHBA Donald Trump ka deklaruar nga samiti i NATO-s, se Gjemania është nën kontrollin e Rusisë, raporton BBC. Në bisedimet në Bruksel me shefin...

Trump: Gjermania ‘rob’ i Rusisë

para 7 muajve - Gazeta e re

“Flitet se Evropën duhet ta ruajmë nga Rusia. Atëherë përse vendet e NATO-s i paguajë Rusisë miliarda dollarë për energjinë?”, deklaroi Trump. Presidenti amerikan Donald Trump tha se “Gjermania i bën pagesa...

Trump sulmon ashpër Gjermaninë: Kontrollohet krejtësisht nga Rusia

para 7 muajve - 24 ore

Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka sulmuar ashpër Gjermaninë për lidhjet e saj me Rusinë duke thënë se marrëdhënia e Berlinit me Moskën është e papërshtatshme. Trumpi i ka bërë këto komente në ditën...

Trump: Gjermania është e kontrolluar plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Trump: Gjermania është e kontrolluar plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Trump me tone të ashpra: Gjermania e marrë peng nga Rusia

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka nisur me tone të ashpra samitin dy-ditor të NATO-s në Bruksel, duke kritikuar Gjermaninë për marrëveshje në vlerë të “miliarda dollarëve” me Rusinë rreth tubacioneve...

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Aleanca e NATO-s ka nisur të mërkurën samitin dy-ditor në kërkim të fuqizimit të ushtrisë më shumë se kurrë më parë prej Luftës së Ftohtë teksa planifikon të zgjerohet për të frenuar fuqinë ruse, transmeton...

Trump me tone të ashpra: Gjermania e kontrolluar plotësisht nga Rusia

para 7 muajve - KosovaPress

Duke folur në mëngjes, teksa është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, Trump ka thënë: “Ne jemi duke mbrojtur Gjermaninë. Ne jemi duke mbrojtur Francën. Jemi duke mbrojtur...

Trump: Berlini është “rob” i Rusisë, duhet t’i mbrojmë

para 7 muajve - Insajderi

Presidenti i SHBA Donald Trump, sot në prag të fillimit të samitit të NATO-s në Bruksel, e nisi sulmin ndaj Berlinit për shkak të përkrahjes së marrëveshjes me Rusinë rreth ndërtimit të gazsjellësit në...

Trump sulmon hapur: Gjermania është peng i Rusisë

para 7 muajve - Respublica

Gjermania është peng i Rusisë. Me këtë deklaratë, presidenti amerikan Donald Trump ka pagëzuar nisur samitin e Brukselit, ku pritet të takohen përfaqësues të vendeve anëtare të Aleancës. Mediat raportojnë...

Samiti i NATO – Trump e cilëson Gjermaninë ‘’të burgosurën’’ e Rusisë

para 7 muajve - KosovaPress

Presidenti Trump u shpreh gjatë një takimi sot në mëngjes me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s se Gjermania është e burgosura e Rusisë pasi ajo tërheq një pjesë të madhe të energjisë së Rusisë. Ata i...

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

para 7 muajve - Insajderi

Aleanca e NATO-s ka nisur të mërkurën samitin dy-ditor në kërkim të fuqizimit të ushtrisë më shumë se kurrë më parë prej Luftës së Ftohtë teksa planifikon të zgjerohet për të frenuar fuqinë ruse, transmeton...

Paradoksi i NATO-s: Të bashkuar kundër Rusisë, të ndarë nga Trumpi

para 7 muajve - Gazeta e re

Aleanca e NATO-s ka nisur të mërkurën samitin dy-ditor në kërkim të fuqizimit të ushtrisë më shumë se kurrë më parë prej Luftës së Ftohtë teksa planifikon të zgjerohet për të frenuar fuqinë ruse, transmeton...

Presidenti Trump fillon udhëtimin në Evropë aleatët ndjehen nervozë

para 8 muajve - BalkanWeb

Vizita e presidentit Donald Trump, në katër vende Evropiane pritet me shqetësimin e aleatëve për dëmin që mund t’i shkaktojë ai aleancës shumëvjeçare të NATO-s. Ata janë të shqetësuar edhe për afrimin...

Samiti më i vështirë i NATO-s

para 7 muajve - 24 ore

NATO shpreson që anëtari i saj më i rëndësishëm, SHBA të mos shkaktojë dëme të mëdha në samitin e Brukselit të mërkurën. Po, në këtë pikë kanë arritur marrëdhëniet transatlantike, mendon Bernd Riegert....

Putini mik apo armik? Ja si përgjigjet Donald Trump

para 8 muajve - Ina

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të martën se nuk mund të vlerësojë nëse homologu i tij rus, Vladimir Putin është mik apo armik dhe se takimi me të do të jetë pjesa më e lehtë e udhëtimit në...

Paralajmërimi i ish ambasadorit amerikan në Izrael: Këtë javë Amerika do të tërhiqet nga NATO?

para 8 muajve - InfoShqip

Të parashikosh se cfarë do të bëjë Presidenti Trump është një sport jo i lehtë. Ai nesër udhëton në Evropë në samitin e vendeve të NATO-s, ku më pas do të shkojë për një vizitë në Britani të Madhe dhe...

Rreziqet e samitit Putin-Trump

para 8 muajve - 24 ore

Nga: Steven HALL Nuk pajtohem me vendimin e presidentit për t’u takuar me Putinin. Në vend të kësaj, bashkësia ndërkombëtare duhet të izolojë Rusinë. Ne duhet të mbajmë atë nën kontroll, dhe jo të angazhohemi...

Rreziqet e samitit Putin-Trump

para 8 muajve - Gazeta Express

Nuk pajtohem me vendimin e presidentit për t’u takuar me Putinin. Në vend të kësaj, bashkësia ndërkombëtare duhet të izolojë Rusinë. Ne duhet të mbajmë atë nën kontroll, dhe jo të angazhohemi në nivelet...

Fillestari përballë mjeshtrit

para 8 muajve - Java News

Kur Donald Trump të takohet me Vladimir Putin, ai do të ketë përballë një udhëheqës rus të disiplinuar, të orientuar nga detajet dhe me përvojë, i cili ka luajtur në skenën botërore për më shumë se 18...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK