http://kariera.mk

Drama tajlandeze, shpella do të kthehet në muze

para 7 muajve - Portalb

Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë...

Drama tajlandeze, shpella do të kthehet në muze

para 7 muajve - Medial

Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë...

Shpella e Tailandës: Muzeu dhe filmat në punim për Tham Luang

para 7 muajve - Medial

Kompleksi i shpellave në Tajlandë veriore, ku 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit ishin bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e shpëtimit thanë se muzeu do të tregonte...

Deklarata tronditëse e zhytësve në Tajlandë: Fëmijët i droguam para se t’i shpëtonim nga shpella

para 7 muajve - Standard

Nxjerrja e 12 djemve nga shpella ku kishin ngelur në Tajlandë mbajti gjithë frymën e botës pezull. Ata duhet të kalonin përmes tuneleve të errëta e të ngushta dhe në disa vende edhe duhet të notonin. Por...

Tajlandë, do të xhirohet film për fëmijët e shpëtuar nga shpella

para 7 muajve - Portalb

Historia e shpëtimit të 12 fëmijëve futbollistë dhe trajnerit të tyre të cilët mbetën të bllokuar në shpellën në provincën Çiang Rai në veri të Tajlandës do të bëhet film. Ata ishin bllokuar pasi që hyrja...

Muze dhe film në ambientet e shpellës në Tajlandë

para 7 muajve - Lajmi.net

Shpella në veri të Tajlandës, në të cilën ishin bllokuar 12 djem dhe trajneri i tyre i fubollit për më shumë se dy javë pritet të kthehet në muze. Zyrtarët e shpëtimit kanë thënë se muzeu do të tregojë...

Muze dhe film në ambientet e shpellës në Tajlandë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Shpella në veri të Tajlandës, në të cilën ishin bllokuar 12 djem dhe trajneri i tyre i fubollit për më shumë se dy javë pritet të kthehet në muze. Zyrtarët e shpëtimit kanë thënë se muzeu do të tregojë...

DRAMA TAJLANDEZE: SHPELLA SHNDËRROHET NË MUZE

para 7 muajve - TV Art

Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë...

Djemve të nxjerrë nga shpella u ofrohet nënshtetësia

para 7 muajve - Gazeta Express

Tajlanda po e konsideron t’i jap nënshtetësinë trajnerit dhe tre djemve, të cilët u nxorën në mënyrë dramatike nga shpella në Veri të Tajlandës ku ishin ngujuar për 18 ditë. Trajneri dhe tre djemtë nga...

Në gjumë dhe të pandërgjegjshëm, si u shpëtuan fëmijët nga shpella në Tajlandë

para 7 muajve - NOA

Ngjarja e rëndë e ndodhur para disa ditëve, ku 12 futbollistë të vegjël bashkë me trajnerin, mbetën të bllokuar për dy javë në një shpellë në Tajlandë, duket se përfundoi me sukses. Aksioni i shpëtimit,...

Fëmijët e shpellës, së shpejti një film dhe një muze

para 7 muajve - Te Sheshi

Kompleksi i shpellave në Tajlandë veriore, Thai, aty ku 11 fëmijë dhe trajneri i tyre u bllokuan për gati dy javë dhe u shpëtuan në mënyrë heroike, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët që kanë marrë...

Drama tajlandeze, shpella do të kthehet në muze

para 7 muajve - Alsat-M

Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë...

Tajlandë, një film për futbollistët e bllokuar në shpellë?Guvernatori: “Janë vetëm fëmijë, t’i lejmë të qetë”

para 7 muajve - BalkanWeb

TAJLANDE -Në Hollywood po mendojnë që tani të bëjnë një film për historinë e 12 djemve tajlandezë që u nxorrën nga shpella pas 18 ditësh. Producentët amerikanë ishin në zonën e Tham Luang teksa zhytësit...

Shpëtimi nga shpella e Tajlandës, roli deçiziv që luajti jetimi 14-vjeçar që dinte 5 gjuhë të huaja

para 7 muajve - BalkanWeb

Një djalë i lindur në Mianmar i cili u shpëtua në mënyrë dramatike nga shpella në Tajlandë sëbashku me shokët e tij të skuadrës së futbollit këtë javë, është cilësuar si hero për rolin e tij kyç në operacion....

Shpella e Tajlandës do të kthehet në muze, gati filmat për historinë

para 7 muajve - Ina

Kompleksi i shpellave në Tajlandë veriore, ku 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit ishin bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e shpëtimit thanë se muzeu do të tregojë...

Shpella në Tajlandë do të kthehet në muze

para 7 muajve - Gazeta Express

Shpella komplekse në veri të Tajlandës, vendi ku u ngujuan 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit për më shumë se dy javë, pritet të bëhet muze. Zyrtarë të ekipit të shpëtimit kanë bërë të ditur se në...

Fëmija poliglot i braktisur nga prindërit shpëtimtar në shpellën e Tajlandës

para 7 muajve - Koha.net

Heroi 14 vjeçar i braktisur nga prindërit e që tani flet 5 gjuhë ka luajtur rol kyç për shpëtimin e të ngujuarve në Tailandë. Një djalë i lindur në Myanmar i shpëtuar nga ‘kafazi Thai’ së bashku me shokët...

Shpella në Tajlandë do të kthehet në muze

para 7 muajve - Klan Kosova

Shpella komplekse në veri të Tajlandës, vendi ku u ngujuan 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit për më shumë se dy javë, pritet të bëhet muze. Zyrtarë të ekipit të shpëtimit kanë bërë të ditur se në...

Shpella në Tajlandë do të kthehet në muze

para 7 muajve - Koha.net

Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë...

Shpella ku u ngujuan lojtarët tajlandez do të kthehet në muze

para 7 muajve - Medial

Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë...

Shpella në Tajlandë do të kthehet në muze

para 7 muajve - RTV 21

Dy kompani po kërkojnë të realizojnë një film për historinë e shpëtimit Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë,...

Operacioni i vështirë/ Shpella e Tajlandës kthehet në muze, frymëzon industritë për filma

para 7 muajve - BalkanWeb

Kompleksi i shpellave në Tajlandë veriore, ku 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit ishin bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e shpëtimit thanë se muzeu do të tregojë...

Shpella e Tajlandës do të kthehet në muze, gati filmat për historinë

para 7 muajve - Tetova Sot

Kompleksi i shpellave në Tajlandë veriore, ku 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit ishin bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e shpëtimit thanë se muzeu do të tregojë...

Drama tajlandeze, shpella do të kthehet në muze

para 7 muajve - Java News

Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë...

Shpella e Tajlandës do të kthehet në muze, gati filmat për historinë

para 7 muajve - Republika

Kompleksi i shpellave në Tajlandë veriore, ku 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit ishin bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e shpëtimit thanë se muzeu do të tregojë...

Shpella në Tajlandë do të kthehet në muze

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë...

Drama tajlandeze, shpella do të kthehet në muze

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë...

Shpella në Tajlandë do të kthehet në muze

para 7 muajve - Ekonomia Online

Shpella komplekse në veri të Tajlandës, vendi ku u ngujuan 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit për më shumë se dy javë, pritet të bëhet muze. Zyrtarë të ekipit të shpëtimit kanë bërë të ditur se në...

Shpella në Tajlandën do të kthehet në muze

para 7 muajve - Periskopi

Kompleksi i shpellave në Tajlandën veriore, ku 12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit mbetën të bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë...

Shpella në Tajlandën do të kthehet në muze

para 7 muajve - KosovaPress

Zyrtarët e skuadrave të shpëtimit thanë se muzeu do të tregojë se si u zhvilluan operacionet, duke shtuar se ai do të jetë një atraksion i madh për Tajlandën. Fëmijët e shpëtuar janë në spital dhe po e...

Shpella në Tajlandë merr një epitet tjetër

para 7 muajve - Insajderi

Kompleksi i shpellave në Tajlandë veriore, ku 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit ishin bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze. Zyrtarët e shpëtimit thanë se muzeu do të tregojë...

Pamjet e para nga spitali të fëmijëve. Zyrtari: U droguan gjatë zhytjes

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags drogim femijet tajlandeze zhytje Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen...

Dalin pamjet e para nga spitali të 11 fëmijëve në Tajlandë

para 7 muajve - Medial

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje...

Dalin pamjet e para nga spitali të 11 fëmijëve në Tajlandë

para 7 muajve - Standard

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje...

Pamjet e para nga spitali të fëmijëve. Zyrtari: U droguan gjatë zhytjes

para 7 muajve - MRT

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur.... Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në...

Pamjet e para në spital të djemve të shpëtuar nga shpella në Tajlandë

para 7 muajve - Kallxo

Kanë dale pamjet e para nga spitali ku 12 djem dhe trajneri i tyre po trajtohen pas shpëtimit të tyre dramatik nga një shpellë e përmbytur në Tajlandë, raporton BBC . Disa djem mund të shihen me maska...

Djemtë Tajlandez shpwtojnë nga shpella, por peripecitë nuk kanë fund nw spital…

para 7 muajve - Mapo

Pamjet e para janë shfaqur nga spitali ku 12 djemtë dhe tjrajneri i tyre po trajtohen pas shpëtimit dhe ngjarjes së tyre dramatike në shpellën e përmbytur. Disa prej djemve shikohen të shtruar në spital...

“Djemtë e shpellës” u droguan gjatë zhytjes. Dalin pamjet nga spitali

para 7 muajve - Gazeta Shqip

U deshën thuajse tre ditë që të 12-të djemtë e ngecur në shpellën Tham Luang, të nxirreshin shëndoshë e mirë prej andej në një operacion të zhytësve ekspertë tajlandezë dhe atyre të huaj. Dhe teksa operacioni...

Pa shtetësi dhe në skamje, jeta e vështirë e djemve të shpëtuar nga shpella në Tajlandë

para 7 muajve - BalkanWeb

NGA AURORA GOLEMI TAJLANDË- Për Adul Sam, 14 vjeç rreziku nuk është diçka e panjohur. Kur ishte 6 vjeç, ai u largua me familjen nga Mianmari që njihet për luftën guerrile, kultivim opiumi dhe trafikim...

“Futbollistët e vegjël u droguan rëndë”, dalin detaje nga shpëtimi i 13 tajlandezëve

para 7 muajve - Java News

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje...

Fëmijët e ngujuar në shpellë u droguan gjatë zhytjes /FOTO

para 7 muajve - Lajmi.net

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje...

“Ia dolëm”, dalin pamjet e para në spital të fëmijëve që u shpëtuan nga shpella në Tajlandë

para 7 muajve - BalkanWeb

Kanë dalë fotografitë e para nga spitali ku djemtë e përmbytur në Tajlandë, pas shpëtimit të tyre dramatik nga një shpellë e përmbytur. Në imazhe duken disa djem me maska në fytyrë dhe me veshje spitalitore...

Rrjedhin fotograiftë e para pas daljes nga shpella – fëmijët tajlandezë po trajtohen në spital

para 7 muajve - Klan Kosova

Kanë rrjedhur fotografitë e para të disa fëmijëve tajlandezë ndërsa po trajtohen në spital pasi vetëm një ditë më parë ata u nxorrën nga një shpellë. Në përshtypje të parë ata shihen në fotografi, ndërsa...

Ja si duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

para 7 muajve - OraInfo

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

para 7 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

para 7 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

Një film në lidhje me shpëtimin nga shpella Thai është tashmë në punim

para 7 muajve - Medial

HISTORIA pas shpëtimit të 12 djemve dhe trajnerit të tyre të futbollit, të cilët ishin bllokuar në një shpellë në Tajlandë, do të shndërrohet në një film të Hollivudit të gjatë. Njerëzit anembanë globit...

Të shpëtuarit nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen e Botërorit

para 7 muajve - Koha.net

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë në finale të Kampionatit për Kupën e Botës, që zhvillohet më 15 korrik në Moskë, mirëpo...

Fëmijët u nxoren nga shpella, a ishte e vertetë deklarata e zhytësit për drogën?

para 7 muajve - Politiko

Mënyra më e lehtë për të nxjerrë ekipin e futbollit të bllokuar në shpellën e Tailandës është t’i drogojmë ata, kishte habitur një zhytës shpëtimi. Jani Santala, një zhytës finlandez që ishte pjesë e ekipeve...

“Fëmijët u droguan” – zhytësi që i shpëtoi zbulon arsyen

para 7 muajve - Insajderi

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje...

Hollywood-i sytë tek shpella ku mbetën të bllokuar 12 fëmijët, plane për një film

para 7 muajve - Blitz

Historia 2 12 fëmijëve që mbeten të bllkuar në një shpellë në Tajlandë së bashku me tranjerin e tyre ishte tema e ditës për të gjithë botën  për 2 javë derisa erdhi edhe shpëtimi i tyre. Ekipet filmike...

Pak pasi shpëtoi fëmijët nga shpella në Tajlandë, e kuptoi që i kishte vdekur babai

para 7 muajve - Gazeta Express

Një ekip tajlandez i futbollit të të rinjve kishte mbetur i ngujuar në një shpellë në Tajlandë për disa ditë. Për këtë emergjencë u kërkua një operacion i madh ku u përfshinë edhe ekspertë ndërkombëtarë...

Pamjet e para nga spitali të fëmijëve

para 7 muajve - KosovaPress

Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në gjendje të mirë shëndetësore dhe ia bëjnë kameras me dorë, por edhe familjeve të tyre, me të cilët nuk janë përqafuar ende, por shihen përmes...

Njihuni me shpëtimtarët e shpellave

para 7 muajve - Mapo

Heronjtë, që punuan për të shpëtuar grupin e ngecur në shpellën tajlandeze, ishin një grup zhytësish ndërkombëtarë, që bashkëpunuan me ‘Navy Seals’ të Tajlandës. BBC Dymbëdhjetë djemtë dhe trajneri i tyre...

Djemtë e shpëtuar nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen për Kupën e Botës

para 7 muajve - MRT

Federata Botërore e Futbollit ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë.... Federata Botërore e Futbollit ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë...

Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

para 7 muajve - Sovrani

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

Shpëtimi i djemve nga shpella, shefi i marinsave: Kishim pak shpresa, por ia dolëm

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Pas shpëtimit të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella, shefi i marinsave tajlandez deklaroi se nxjerrja e tyre është një ëndërr e bërë realitet. Sipas tij, shpresat që djemtë të dilnin gjallë ishin...

Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

para 7 muajve - Insajderi

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

Admirali tajlandez: Pak shpresa kishim se djemtë do të ishin gjallë, por nuk u dorëzuam

para 7 muajve - Lajmi.net

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang. “Ne kishim pak shpresa se ata mund të...

Publikohen pamjet e para të djemve të shpëtuar nga shpella

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme...

“Djemtë e shpellës” ia dolën, shefi i marinsave: Ëndrra u bë realitet

para 7 muajve - Portalb

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang. “Ne kishim pak shpresa se ata mund të...

Dalin fotografitë e para të djemve të shpëtuar nga shpella

para 7 muajve - Periskopi

Kanë dalur fotografitë e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme, bën të ditur BBC, përcjell Periskopi. Fotografitë u publikuan bashkë...

Admirali tajlandez: Pak shpresa kishim se djemtë do të ishin gjallë, por nuk u dorëzuam

para 7 muajve - Gazeta Express

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang. “Ne kishim pak shpresa se ata mund të...

Të mbijetuarit nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen për Kupën e Botës

para 7 muajve - Kallxo

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë në finale të Kampionatit për Kupën e Botës, që zhvillohet më 15 korrik në Moskë, mirëpo...

Producentët e Hollywood-it sulen tek shpella në Tailandë, plane për një film madhështor

para 7 muajve - Gazeta Express

Qëkurse një ekip futbolli të rinjsh nisi të nxirrej gradualisht nga një labirint shpellash të përmbytura në veri të Tajlandës, producentët e Hollivudit e hodhën andej vështrimin. Ekipet filmike amerikane...

‘Djemtë e shpellës’ ia dolën…

para 7 muajve - Mapo

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang, raporton TCH. Ne kishim pak shpresa se...

Tajlandë, 12 djemtë në gjendje të mirë, pa simptoma stresi. Trajneri rrezikon proces gjyqësor

para 8 muajve - BalkanWeb

Janë të gjithë mirë 12 djemtë tajlandezë që u nxorën nga shpella Tham Luang. Në kohën e mbërritjes në spital, ishin të vetëdijshëm dhe në gjendje të flisnin. Kështu kanë pohuar mjekët që po i kurojnë,...

Heronjtë e Tajlandës: Kush janë zhytësit që shpëtuan ekipin e futbollistëve të vegjël

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ekipi i shpëtimit që nxorri nga shpella pas dy javësh 12 fëmijë dhe trajnerin e tyre është një grup ndërkombëtar zhytësish që kanë bashkëpunuar me forca speciale tajlandeze. Futbollistët e vegjël u gjetën...

Djemtë e shpëtuar nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen për Kupën e Botës

para 8 muajve - Gazeta Express

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë në finale të Kampionatit për Kupën e Botës, që zhvillohet më 15 korrik në Moskë, mirëpo...

VIDEO/ Bota i falenderon, ja 4 marinsat që qëndruan 18 ditë në shpellë me fëmijët

para 8 muajve - Ina

Pas 18 ditëve që kishin kaluar të ngujuar në shpellë, marina tajlandeze me pjesëtarët profesionistë, zhytësit dhe ekipet vullnetare të shpëtimit nga vendet e ndryshme të botës, kanë arritur t’i shpëtojnë...

Pamje të rralla nga Tajlanda: ja si po shpëtohen fëmijët e mbetur në shpellë

para 7 muajve - Gazeta e re

Një video me pamje unike është publikuar së fundmi ku tregohet se si zhytësit në Tajlandë po nxjerrin fëmijët e mbetur në shpellë. Në fakt, ajo që autoritetet i frikësoheshin, ka ndodhur. Gjatë natës ka...

Tajlandë- 12 djemtë janë në gjëndje të mirë shëndetësore dhe pa siptoma stresi, ndërsa tranjeri rrezikon proces gjyqësor

para 7 muajve - Blitz

Janë të gjithë mirë 12 djemtë tajlandezë që u nxorën nga shpella Tham Luang. Në kohën e mbërritjes në spital, ishin të vetëdijshëm dhe në gjendje të flisnin. Kështu kanë pohuar mjekët që po i kurojnë,...

Djemtë e shpëtuar nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen për Kupën e Botës

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë në finale të Kampionatit për Kupën e Botës, që zhvillohet më 15 korrik në Moskë, mirëpo...

E gjithë bota i duartroket, ja kush janë 4 marinsat që qëndruan 18 ditë në shpellë

para 8 muajve - BalkanWeb

Pas 18 ditëve që kishin kaluar të ngujuar në shpellë, marina tajlandeze me pjesëtarët profesionistë, zhytësit dhe ekipet vullnetare të shpëtimit nga vendet e ndryshme të botës, kanë arritur t’i shpëtojnë...

Bënë mrekullinë/ Heronjtë e Tajlandës: Kush janë zhytësit që shpëtuan ekipin e futbollistëve të vegjël

para 7 muajve - Lexo

Ekipi i shpëtimit që nxorri nga shpella pas dy javësh 12 fëmijë dhe trajnerin e tyre është një grup ndërkombëtar zhytësish që kanë bashkëpunuar me forca speciale tajlandeze. Futbollistët e vegjël u gjetën...

Kishim pak shpresa se djemtë do të ishin gjallë, por nuk u dorëzuam”

para 7 muajve - Insajderi

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang. “Ne kishim pak shpresa se ata mund të...

I shpëtuan tragjedisë, 12 djemve tajlandezë u mohohet finalja e Botërorit

para 7 muajve - Newsport

12 fëmijët tajlandezë që u shpëtuan nga forcat e emergjencës pasi kishin mbetur në një shpellë nuk do të kenë shansin të ndjekin finalen e Kupës së Botës në Rusi. Pasi u nxorrën të gjallë ditën e djeshme...

VIDEO/ Bota i falenderon, ja 4 marinsat që qëndruan 18 ditë në shpellë me fëmijët

para 8 muajve - Java News

Pas 18 ditëve që kishin kaluar të ngujuar në shpellë, marina tajlandeze me pjesëtarët profesionistë, zhytësit dhe ekipet vullnetare të shpëtimit nga vendet e ndryshme të botës, kanë arritur t’i shpëtojnë...

“Djemtë e shpellës” ia dolën, shefi i marinsave: Ëndrra u bë realitet

para 7 muajve - Gazeta Monitor

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang. “Ne kishim pak shpresa se ata mund të...

Djemtë e shpëtuar nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen për Kupën e Botës

para 7 muajve - Gazeta e re

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë në finale të Kampionatit për Kupën e Botës, që zhvillohet më 15 korrik në Moskë, mirëpo...

Djemtë e shpëtuar nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen për Kupën e Botës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë në finale të Kampionatit për Kupën e Botës, që zhvillohet më 15 korrik në Moskë, mirëpo...

Djemtë e shpëtuar nga shpella rrezikojnë të humbin diçka shumë të rëndësishme

para 8 muajve - Insajderi

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë në finale të Kampionatit për Kupën e Botës, që zhvillohet më 15 korrik në Moskë, mirëpo...

Tajlandë, sportistët dhe trajneri nxirren nga shpella

para 8 muajve - Fakultetet

Merr fund odiseja torturuese e 12 sportistëve të mitur dhe trajnerit të tyre, të cilët kishin mbetur të izoluar në një shpellë në Tajlandë, që prej datës 23 Qershor. Foto: Lajmi.net Operacioni i shpëtimit,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK